Новини соціально-психологічного факультету

Про факультет Деканат Кафедри факультету Студентське братство Проекти факультету Новини

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка відбулася обласна олімпіаді з психології для школярів

13 грудня 2018 року на Соціально-психологічному факультеті відбулася обласна олімпіаді з психології для школярів. Участь взяли понад 140 учасників з навчальних закладів Житомира, Новограда-Волинського, Бердичіва, Коростеня, Любара, Малина, Романова, Лугин, Житомирського, Новоград-Волинського, Романівського, Пулинського, Черняхівського, Хорошівського, Чуднівського, Баранівського, Коростишівського та Брусилівського районів.
У результаті змагання перемогу вибороли: 1 абсолютне місце Федоренко Діана (Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23).
Перше місце: Василенко Ольга (Малинська ЗОШ №3); Камінченко Сніжана (Івановицька ЗОШ Пулинського району); Кіршев Дмитро (Житомирський міський ліцей при ЖДТУ); Ковальчук Ярослава (Студеницький ліцей Коростишівського району); Колосюк Карина (Коростенська міська гімназія №7); Коршак Валерія (Житомирська ЗОШ № 27); Кравченко Анна (Житомирська ЗОШ № 30); Пащенко Анастасія (Житомирський міський колегіум); Стягайло Алла (Новоград-Волинська ЗОШ №9);
Друге місце: Весельська Вероніка (Березівська ЗОШ Житомирського району); Гуманков Денис (ліцей № 25 м. Житомира); Данилевич Вероніка (Житомирська ЗОШ№27); Кручок Радіон (Житомирська ЗОШ №3); Маковська Вікторія (Житомирська ЗОШ №26); Матвієнко Мар’яна (Студеницький ліцей); Слоньовська Софія (Житомирський міський ліцей при ЖДТУ); Тарасов Дмитро (Миропільська ЗОШ); Федоренко Дмитро (Березівська ЗОШ);
Третє місце: Андриєнко Ангеліна (Житомирська ЗОШ №17); Вербич Валерія (Житомирська ЗОШ № 35); Волівецька Дарина (Коростенський НВК №12); Грищук Катерина (НВК №10 м.Бердичів); Заржецька Анастасія (Малинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3); Захарчук Максим (Житомирська ЗОШ № 28); Іванова Каріна (Глибочицький ліцей); Касянчук Вікторія (Житомирська ЗОШ № 22); Кирильчук Галина (Житомирська ЗОШ № 6); Клименко Олександра (КЗ "Іванопільський ліцей"); Коляденко Андрій (ЖТЕК КНТЕУ); Куцан Інна (Баранівська школа № 2 ім. О.Сябрук); Лонська Анастасія (Україно-італійська приватна школа "Всесвіт"); Любарчук Анна (Головинська гімназія); Марковська Олександра (НВК №10 м.Бердичів); Милостива Вікторія (Житомирська ЗОШ № 28); Недострел Ірина (Любарська ЗОШ №2); Нестерчук Анастасія (Новороманівська ЗОШ Новоград-Волинського району); Огібіна Вікторія (ліцей №11 м.Новоград-Волинського); Пахомська Юлія (КУ ОНЗ "Романівська гімназія"); Радченко Ілля (Житомирська ЗОШ№27); Свинціцька Юлія (Житомирська гуманітарна гімназія №1); Свіжевська Марія (Житомирська ЗОШ №26); Сюгай Каріна (Зеремлянська гімназія Баранівського району); Харина Анастасія (Житомирський міський ліцей при ЖДТУ); Шевчук Юлія (Кошелівська ЗОШ Пулинського району);
Дякуємо керівникам наших конкурсантів – практичним психологам навчальних закладів за те, що підтримують інтерес до психології серед школярів. Усім учасникам бажаємо подальших здобутків у царині психології (і не тільки).

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка привітали переможців І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (з відкритою участю) та конкурсу студентських наукових робіт

7 грудня 2018 року на соціально-психологічному факультеті вручали дипломи переможцям І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (з відкритою участю) та конкурсу студентських наукових робіт з напрямів «Вікова та педагогічна психологія» і «Гендерні дослідження».
Переможців привітали декан соціально-психологічного факультету Ірина Миколаївна Тичина та завідувачка кафедри психології розвитку та консультування Лариса Петрівна Журавльова. Про важливість наукової співпраці у підготовці студентів-психологів говорила директор Житомирської філії Київського інституту бізнесу і технологій Ірина Василівна Саух.
Цього року студентська олімпіада з психології проводилася із залученням студентів інших спеціальностей та вишів м. Житомира. Під час змагань учасники олімпіади з Житомирського державного університету ім. Івана Франка, Житомирської філії Київського інституту бізнесу і технологій і Житомирського національного агроекологічного університету демонстрували професійні компетентності як теоретичного, так і практичного спрямування, а також навички командної роботи у створенні психологічних проектів.
Бажаємо студентам подальших успіхів і перемог у галузі психології!

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка відбувся творчий вечір поетеси Катерини Марчук, присвяченій пам’яті Володимира Шинкарука

6 грудня 2018 року на соціально-психологічному факультеті відбувся творчий вечір Катерини Марчук – поетеси, кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри психології розвитку та консультування.
Захід був присвяченій світлій пам’яті Володимира Шинкарука – поета, барда, члена національної спілки письменників України, заслуженого професора Житомирського державного університету імені І. Франка.
Творчий вечір створив на факультеті натхненну, ліричну атмосферу, якою щиро перейнялися усі учасники свята.

27 листопада 2018 р. на соціально-психологічному факультеті відбувся І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з відкритою участю

У змаганнях з психології взяли участь студенти як психологічних, так і не психологічних спеціальностей Житомирського державного університету ім. Івана Франка, Київського інституту бізнеса та технологій і Житомирського національного агроекологічного університету.
Учасники олімпіади демонстрували професійні компетентності як теоретичного, так і практичного спрямування, а також навички командної роботи у створенні проектів психологічного супроводу впровадження інклюзивної освіти в Україні.

Однокашники-2018

15 листопада, напередодні Міжнародного дня студента, на соціально-психологічному факультеті відбулася посвята першокурсників у "Однокашники-2018". Покушувати каші з одного казана, презентувати свою групу та спеціальність - це надійний перший крок до подальшого професійного зростання та цікавого студентського життя! Поруч з психологами, соціальними працівниками, менеджерами, маркетологами, вперше в студенти були посвячені першокурсники спеціальності "соціологія". Всі першокурсники отримали корпоративні браслети, що вказують на приналежність до нашого факультетського братства. Звісно, не обійшлося без сюрпризів, і родзинкою заходу стала участь в Однокашниках іноземних студентів, які поділилися частинкою своїх культур, - а раз кашу з одного казана їли, що ж ...будемо раді бачити і нашими першокурсниками;) Також до заходу приєдналася наша шоста група - першокурсниці, гравчині жіночого волейбольного клубу «Полісся», що попри сьогоднішню гру, змогли долучитися до важливої студентської події, ставши частиною неповторного моменту.
Друзі, ми вітаємо Вас з Посвятою і Днем студента та бажаємо, щоб студентське життя було яскравим та насиченим, сповнене відкриттям нового та підкоренням незвіданих професійних вершин, поруч з вірними та надійними друзями-однокашниками…

Стартував цикл семінарів «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі»

Психологи навчаються завжди!!! 1 листопада на кафедрі соціальної та практичної психології відбувся перший семінар для психологів Житомирщини з циклу «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі». Психологія в Житомирському державному університеті імені Івана Франка - це психологія, яка радо дільться досвідом.

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка зустрічали фахівця з проблем людей похилого віку М. Зилік-Космовську

У межах співпраці кафедри психології розвитку та консультування з ГО «Студентський польський клуб» 30 та 31 жовтня 2018 р. на соціально-психологічному факультеті відбулася публічна лекція та майстер-клас польського спеціаліста з проблем інтеграції осіб з обмеженими можливостями Магдалени Зилік-Космовської. На лекції та майстер-класі студенти та викладачі факультету мали можливість доторкнутися до проблеми старості з різних сторін: усвідомити переваги та недоліки даного періоду життя, визначити соціальні ярлики, стереотипи сприймання старості, підняти питання потреб людей похилого віку, та ознайомитися із проектами, які реалізуються по даній проблемі у Польщі.
31 жовтня відбулася зустріч Магдалени Зилік-Космовської із проректором з наукової та міжнародної діяльності ЖДУ імені Івана Франка, професора Наталією Сейко, в.о. декана соціально-психологічного факультету, доцентом Іриною Тичиною. До зустрічі долучилися завідувачка кафедри психології розвитку та консультування, професор Лариса Журавльова, голова ГО «Студентський польський клуб Валентина Юсупова», координатор зустрічі Оксана Шмиглюк та викладачі кафедри психології розвитку та консультування. Говорили про актуальні проблеми в Україні та Польщі, про перспективи подальшої співпраці та налагодження наукових зв’язків.

Вітаємо студенток і студентів соціально-психологічного, які активно допомагали організації і проведенню Покровського благодійного ярмарку
Раді вітати студенток і студентів соціально-психологічного, які активно допомагали організації і проведенню Покровського благодійного ярмарку! Дякуємо за ваш час, ресурси та життєві сили задля благородної благодійної мети! Щасливі за вас усіх! Горді тим, що вчимося і працюємо поряд з вами.


Студенти соціально-психологічного факультету відвідали Житомирський військовий шпиталь

26 жовтня студенти соціально-психологічного факультету відвідали Житомирський військовий шпиталь, у відділення якого передали допомогу, придбану за кошти, отримані на Покровському благодійному ярмарку, що відбувся з 2 по 12 жовтня цього року в університеті. Під час візиту мали спілкування із персоналом і керівництвом закладу, подяку за небайдужість і допомогу, а також щирі вітання від яких передаємо усім студенткам і студентам і соціально-психологічного факультету, і Житомирського державного університету імені Івана Франка. Дякуємо нашій координаторці – волонтерці шпиталю пані Галині Вишневській за спільні зусилля, за координаційну підтримку спільних дій заради миру на нашій українській землі!

СПФ став учасником Студмістечка - інформаціно-профорієнтаційного Ярмарку професій

24 жовтня соціально-психологічний факультет став учасником Студмістечка - інформаціно-профорієнтаційного Ярмарку професій, що був організований Житомирським міським центром зайнятості для випускників закладів освіти та їх батьків. На заході разом із представниками приймальних комісій різних навчальних закладів профорієнтаційна команда факультету мала змогу познайомити майбутніх абітурієнтів із спеціальностями соціально-психологічного факультету, поширити інформацію щодо можливостей вступу в Житомирський державний університет імені Івана франка, розповісти про навчання і життя студентів соціально-психологічного факультету.

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка почалися заняття з вивчення польської мови від наукового товариства «Студентський польський клуб»

У жовтні 2018 р. в ЖДУ імені Івана Франка на соціально-психологічному факультеті відбулося відкриття навчального року з вивчення польської мови. Проект організований завдяки співпраці кафедри психології розвитку та консультування із науковим товариством «Студентський польський клуб».
На відкритті курсів польської мови голова Товариства «Студентський польський клуб» Валентина Юсупова розповіла про результати співпраці Товариства з факультетом та визначила подальші перспективи взаємодії. Про значення та результати співпраці говорила професор, доктор психологічних наук, завідувачка кафедри психології розвитку та консультування ЖДУ імені Івана Франка Лариса Журавльова.

До річниці ЖДУ імені Івана Франка був організований екскурсійний тур музеями університету для студентів, магістрантів і викладачів СПФ

З нагоди 99-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка для студентів, магістрантів і викладачів соціально-психологічного факультету був проведений екскурсійний тур музеями університету.
Захоплююча подорож включала відвідування музею Природи на природничому факультеті, астрономічного науково-дослідного центру на фізико-математичному факультеті, музею історії університету та археологічного музею на історичному факультеті. Слухачі з інтересом дізналися про багату історію університету, про дослідницькі здобутки декількох поколінь науковців Житомирщини.
Студенти та викладачі кафедри психології розвитку та консультування вдячні за отримані враження кандидату фізико-математичних наук, доценту кафедри фізики та охорони праці Корнійчуку Платону Павловичу, старшому викладачу кафедри всесвітньої історії Хададовій Марині Володимирівні, старшому лаборанту кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Мороз Вікторії Вікторівні та всім, хто допомагав в організації екскурсії!

Студентка СПФ Анастасія Светківська здобула срібло на Чемпіонаті Європи зі змішаних єдиноборств ММА

Студентка соціально-психологічного факультету Анастасія Светківська у складі національної збірної України зі змішаних єдиноборств ММА стала срібною призеркою чемпіонату Європи зі змішаних єдиноборств ММА, що проходив з 11 по 14 жовтня в іспанському місті Гвадалахара. Збірна України посіла друге командне місце, завоювавши десять нагород: одне золото, п'ять срібних медалей та чотири бронзи! Вітаємо Анастасію, та бажаємо, щоб дух міцнів, сила відновлювалась, а досягнення зростали!

Публічна лекція від Катерини Марчук на тему: «Іван Франко: психологічні особливості формування українського генія»

Соціально-психологічний факультет уже почав вітати Житомирський державний університет із 99-тим Днем народження!
16 жовтня 2018 р. старший викладач кафедри психології розвитку та консультування Катерина Марчук виступила перед викладачами та студентами соціально-психологічного факультету із публічною лекцією: «Іван Франко: психологічні особливості формування українського генія».
Присутні дізналися про психологічний механізм формування літературної, наукової обдарованості І. Франка, передумови та обставини, за яких оформилась талановитість та геніальність письменника.
Слухачі з інтересом сприйняли пропонований матеріал, про що свідчать численні питання до лектора, жваве обговорення, яке розгорнулося у кінці лекції.

27 вересня психологи міста й області та студенти СПФ мали можливість познайомитись зі стратегіями роботи в практиці педагогів і психологів США на відкритих лекціях з проблем розвитку дітей із розладами спектру аутизму у дошкільному та шкільному віці. Лекторка п. Лінда Лінда Шмідт, доктор медицини, дитячий, підлітковий і дорослий психіатр

27 вересня, у Житомирському державному університеті відбулись відкриті лекції з проблем розвитку дітей із розладами спектру аутизму у дошкільному та шкільному віці. Завдяки спільній роботі ГО "Центру розвитку сім'ї та особистості "Навички життя" (LIFE Skills) та кафедри соціальної та практичної психології педагоги і психологи міста й області та студенти мали можливість познайомитись зі стратегіями роботи в практиці педагогів і психологів США. Лекторка п. Лінда Лінда Шмідт, доктор медицини, дитячий, підлітковий і дорослий психіатр, завідувач дитячої психіатричної клініки при Університеті здоров'я та наук Орегону, звертала особливу увагу на стратегії допомоги дітям з РАС, які базуються на організації середовища, структуруванні життя та навчання, полегшення комунікації в класі.

Міжнародна співпраця: на базі соціально-психологічного факультету ЖДУ ім.І.Франка відбувся візит доктора психології, польсько-канадського професора Богдана Петрулевича

25-26 вересня 2018 року, при сприянні доктора психологічних наук, професора, завідувачки кафедри психології розвитку та консультування Л.П.Журавльової, Житомирський університет ім.І.Франка відвідав доктор психологічних наук, професор інституту психології університету Казимира Великого в Бидгощі (Польща) і Moncton Unsversity (Канада) Богдан Петрулевич.
Під час візиту професор Б.Петрулевич зустрівся з ректором ЖДУ ім.І.Франка, професором Г.Є.Киричук і проректором з наукової та міжнародної діяльності, професором Н.А.Сейко, деканом соціально-психологічного факультету Т.В.Боцян. Говорили про перспективи спільної наукової роботи, проведення досліджень та налагодження наукових зв’язків.
Перед студентами і викладачами соціально-психологічного факультету професор Б.Петрулевич виступив з публічною лекцією на тему «Psychological pollution in work organization» з проблем організаційної психології, психологічної контамінації організації праці, Durk side personality. Зі студентами, магістрантами та викладачами кафедри психології розвитку та консультування був проведений круглий стіл, присвячений питанням організації наукової роботи у Канаді та Польщі.

Фестиваль першокурсників

У рік 15-річчя Соціально-психологічного факультету Він став часом інтроспекцій становлення та історії розвитку факультету, моментом співтворчості у сьогоденні, часом надій і сподівань на майбутнє, що створювалося талановитими ведучими свята, виконавцями власних поезій, власних музичних композицій, креативних інтерпретацій відомих сучасних творів! Свято творилося талановитими першокурсниками, що вперше вийшли на сцену соціально-психологічного, а також студентами-старшокурсниками, які назавжди запам’ятають не тільки свій, але й цьогорічний концерт! Фестиваль поєднав у собі традиції соціально-психологічного, нагадав радісні спогади про усіх причетних-посвячених, подарував мрії про нові старти, надії на те, що історія – то про майбутнє! Дякуємо Тетяні Оріховій за квітучість нашої сцени, дякуємо нашому глядачу, що разом з нам був у такий святковий момент

Зустріч з директором Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» Хвесиком Михайлом Артемовичем

В Житомирському державному університеті ім. Івана Франка на базі кафедри економіки, менеджменту і маркетингу відбулася зустріч з дійсним членом (академіком) Національної академії аграрних наук України та Міжнародної інженерної академії, доктором економічних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Хвесиком Михайлом Артемовичем, директором Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України».
Результатом зустрічі стало проведення науково-методичного семінару на тему «Особливості кадрового потенціалу закладів вищої освіти» та підписання двосторонньої угоди про співпрацю. В ході семінару було обговорено питання підвищення рівня електронного наукового фахового видання Житомирського державного університету ім. Івана Франка «Економіка. Управління. Інновації» та складу редакційної колегії, питання збільшення публікацій іноземними мовами та у співавторстві з іноземними вченими.
Академіком М. Хвесиком було зазначено, що нині в умовах формування нової економіки, економічних знань необхідно приймати до уваги три ключові фактори конкурентоспроможності освітнього потенціалу: швидкий розвиток ринку знань, широке використання інновацій і публікаційна активність.

Виставка художниці Наталі Королевич

Cьогодні на соціально-психологічному подвійна прем"єра! По-перше, знаково, коли новий навчальний рік розпочинається одразу зі старту нашого традиційного та улюбленого проекту "7 картин на 7 Небі"! Сьогодні на факультеті дебютувала акварелістка, ілюстраторка та викладачка Житомирської дитячої художної школи Наталя Королевич! Виставка поєднує в собі східні мотиви та красу Полісся, філософію життя та плинність часу, картини поєднують різні техніки виконання, вражають деталізацією та виграють неповторним різнобарв"ям кольорів, що занурює глядача в світ мистецтва пензля! По-друге, поетично-музичну імпрезу створювали студенти ННІ філології та журналістики та хороші друзі соціально-психологічного факультету Андрій Мельник та Поліна Арутунян з прем'єрами авторських композицій! Приємно, що серед великої кількості присутніх, переважна більшість - першокурсники, що з неприхованою цікавістю вивчають свій новий ДІМ, адже за словами художниці: "Дім - це не там, де стіни, дім - це там, де люди!" Виставка художниці Наталі Королевич триватиме на 7 Небі (702 ауд.) до початку жовтня!
Більше фото за посиланням - https://bit.ly/2wR8kJ4

Перший старт для першокурсників

Вітаємо студентів та викладачів зі святом Першого Дзвоника! Ми приєднуємося до вітань, що звучали на урочистостях, та бажаємо успішного навчання, нових звершень, не боятися мріяти та досягати задуманого! Будьте по-справжньому успішними, щасливими та справжніми! Нехай ці студентські роки стануть незабутніми, насиченими життям та новими можливостями! Приємно, що на святі були відзначені в т.ч. і студентки соціально-психологічного факультету: переможиці конкурсу наукових робіт Юлія Войцехівська, Анастасія Добровольська, переможиця конкурсу студенських наукових робіт фонду Віктора Пінчука Завтра.ua Юлія Вонсович, студентки Маріанна Соложенцева та Дарія Карабанова відзначені за активну життєву позицію та участь у загальнофакультестких та університетських заходах, а також за найвищий вступний бал відзначена першокурсниця Анна Лук'янчук. Дякуємо Костянтину Поплавському за фейєричну презентацію факультету на загальноуніверситетських урочистостях.
Більше фото за посиланням - https://bit.ly/2NIo1ta