Новини. Наука

 • 07.04.17 p. Студенти соціально-психологічного факультету ЖДУ здобули перемогу у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

  Так, студентка 63 групи соціально-психологічного факультету Анна Байдюк перемогла у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук (спеціальність «Педагогічна та вікова психологія»), який проходив в ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Подякою за якісне керівництво відзначено керівника студентської роботи кандидата психологічних наук, доцента кафедри практичної психології та психотерапії Тичину Ірину Миколаївну.

  Також ІІІ місце зі спеціальності «Гендерні дослідження» здобула студентка цього ж факультету Тетяна Опанчук (керівник — кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та психотерапії Гавриловська Ксенія Петрівна). Конкурс проходив у Бердянському державному педагогічному університеті.

  Щиро вітаємо Байдюк Анну, Опанчук Тетяну та їх наукових керівників — Тичину Ірину Миколаївну, Гавриловську Ксенію Петрівну з перемогою та бажаємо творчих успіхів і нових наукових здобутків!

 • 29.03.17 p. Ще одна перемога франківців на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

  Минулого тижня на базі Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася підсумкова науково-практична конференція в рамках Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біологічних наук.

  У конкурсі брали участь 53 студенти з усіх регіонів України (представники понад 30 вищих навчальних закладів). Житомирський державний університет імені Івана Франка представляло двоє магістрантів природничого факультету:

  1. Михайлова Юлія Вікторівна з науковою роботою «Роль відмінностей трематодної інвазії самців і самок різного віку калюжниць (Mollusca, Viviparidae) у збереженні відтворення їх популяцій».
   Науковий керівник — кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології, природокористування і біології людини О. І. Уваєва.
  1. Демідова Мирослава Ігорівна з науковою роботою «Екологія та морфологія партеногенетичних скельних ящірок роду Darevskia, інтродукованих на Житомирщині».
   Науковий керівник — кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Р. К. Мельниченко.

  Робота Юлії Михайлової отримала диплом ІІІ ступеня, а дослідження Мирослави Демідової члени журі відзначили спеціальним дипломом за оригінальність.

  Студенти не лише побували серед молодої біологічної еліти України, але і збагатили свої знання про історію Буковини. Адже організатори конкурсу запросили учасників на екскурсію центральним корпусом університету — архітектурний ансамбль резиденції митрополитів Буковини і Далмації (об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО); в ботанічний сад (об‘єкт національного надбання України); в Природничий музей (об‘єкт національного надбання України); до Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» (одне з семи чудес України); на прогулянку по історичній частині міста Чернівці.

  Вітаємо студентів природничого факультету із перемогою і бажаємо подальших наукових здобутків!

 • 27.03.17 p. Троє аспірантів ЖДУ імені Івана Франка захистили кандидатські дисертації зі спеціальності «Германські мови»

  16–17 березня 2017 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.133.08 відбувся захист трьох дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук випускників аспірантури ЖДУ імені Івана Франка.

  1. Антонова Олексія Володимировича «СТИЛІ ПЕРСОНАЖНОГО МОВЛЕННЯ: КОМУНІКАТИВНІ ЛІНГВОПРАГМАТИЧНИЙ ТА СОЦІОЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ (НА МАТЕРІАЛІ СУЧАСНОЇ АМЕРИКАНСЬКОЇ ДРАМИ)» (спеціальність 10.02.04 — германські мови). Науковий керівник — кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри англійської філології та перекладу імені проф. Д. І. Квеселевича Борисенко Наталія Дмитрівна;
  2. Викладача кафедри англійської філології та перекладу Буяльської Тетяни Іванівни «ВИРАЖЕННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ ПІДТРИМКИ В СУЧАСНОМУ АНГЛОМОВНОМУ ПОБУТОВОМУ ТА ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНОМУ ДИСКУРСІ: КОГНІТИВНО-ДИСКУРСИВНИЙ АСПЕКТ» (спеціальність 10.02.04 — германські мови). Науковим керівником була кандидат філологічних наук, професор, директор ННІ Іноземної філології Сингаївська Ангеліна Володимирівна;
  3. Кхеліл Олесі Ігорівни «СКЛАДНОПІДРЯДНЕ РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМ УМОВИ В СЕРЕДНЬОАНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: СТРУКТУРНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ» (спеціальність 10.02.04 — германські мови). Науковий керівник — доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри германської філології Київського університету імені Бориса Грінченка Буніятова Ізабелла Рафаїлівна.

  Вітаємо нових кандидатів наук та Борисенко Наталію Дмитрівну з успішним захистом!

 • 17.03.17 p. Трьома нагородами відзначили досягнення ЖДУ імені Івана Франка на міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти — 2017»

  У перший день роботи Восьмої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та П’ятої міжнародної виставки освіти за кордоном «World EDU», що впродовж 16–18 березня триває в Київському Палаці дітей та юнацтва, Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав три нагороди.

  Уже кілька років поспіль Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Міжнародна виставка освіти за кордоном «World EDU» підтверджують свій статус найвагомішої та найочікуванішої події року серед виставкових заходів освітянської спрямованості і є головним майданчиком для презентацій інноваційних проектів, обміну досвідом, обговорення актуальних проблем та творчих змагань.

  Цьогоріч виставка знову зібрала найкращі навчальні заклади всіх рівнів акредитації, науково-методичні установи, агенції, фірми, видавництва, що працюють на ринку освіти як в Україні, так і за кордоном. Одним із учасників Восьмої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» став Житомирський державний університет імені Івана Франка. На виставці були презентовані міжнародні досягнення, інноваційні ідеї та новітні освітні методики, розроблені та впроваджені науково-педагогічним колективом ЖДУ імені Івана Франка.

  Професіоналізм науково-педагогічного складу Житомирського університету високо оцінили представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України та організатори виставки.

  У першій половині дня Житомирському державному університету імені Івана Франка вручили відзнаку та диплом Гран-прі «Лідер міжнародної діяльності». Під час вечірніх нагороджень Житомирський університет отримав ще дві нагороди: золоту медаль та диплом у номінації «Компетентнісний підхід — основа якості змісту навчально-виховного процесу в закладах освіти», а також сертифікат якості наукових публікацій.

  «Участь у таких заходах допомагає визначати подальші кроки інноваційної діяльності Житомирського державного університету імені Івана Франка.  Перший день виставки видався дуже плідним: із колегами з інших навчальних закладів ми обговорили можливості співпраці, актуальні питання удосконалення навчально-виховного процесу та використання інноваційних технологій у освітньому процесі. Інновації для нашого університету є сутністю практичних реформ, що здійснюються у виші, гарантією високоякісних змін на шляху до формування конкурентоспроможного покоління, професійної компетентності та розвитку студентів», — каже рекатор ЖДУ  Петро Саух.

 • 14.03.17 p. ЖДУ імені Івана Франка представив якісну вищу освіту України європейського зразка на міжнародній освітній виставці у Варшаві

  Здобутки Житомирського державного університету імені Івана Франка репрезентовано відділом аспірантури та докторантури університету у Варшаві (Польща) на XXVII Міжнародній освітній виставці «Перспективи 2017», яка проходила з 9 по 11 березня 2017 року у Палаці культури і науки.

  ЖДУ імені Івана Франка увійшов до складу української делегації з 11 найпотужніших університетів України на чолі з Українським державним центром міжнародної освіти. Делегація з України була запрошена як спеціальний гість. Мета участі українських вишів у міжнародній виставці — популяризація навчання та представлення якісної вищої освіти європейського зразка в Україні.

  Щорічна Міжнародна освітня виставка у Варшаві збирає більше двохсот навчальних закладів Польщі від ліцеїв та технікумів до найпотужніших університетів, як-от Варшавський університет. Також на міжнародному зібранні були представлені навчальні заклади з Великобританії, Ірландії, Австралії, Канади, Німеччини, Японії, Іспанії, Нідерландів.

 • 07.03.17 p. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відкрито нову спеціалізовану раду

  Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1604 від 22.12.2016 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відкрито спеціалізовану вчену раду К 14.053.03 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.06 «Теорія літератури» строком на три роки.

  Головою спеціалізованої ради призначено Олександра Семеновича Чиркова, доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри германської філології та зарубіжної літератури, директора науково-дослідного інституту «Драматургія». Заступник голови — Наталія Іванівна Астрахан, доктор філологічних наук. Вчений секретар — Леонід Володимирович Закалюжний, кандидат філологічних наук.

  До складу ради входять провідні літературознавці, фахівці з теорії літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка, а також інших ВНЗ України.

 • 28.02.17 p. У ЖДУ науковці України та Польщі обговорювали актуальні питання впровадження інклюзивної освіти

  24 лютого 2017 на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся Міжнародний англомовний вебінар з проблем інклюзивної освіти «Актуальні питання впровадження інклюзивної освіти» / «Current Issues on the Implementation of Inclusive Education» (Варшава — Житомир — Івано-Франківськ).

  Учасниками заходу стали Варшавський університет, Житомирський державний університет імені Івана Франка та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Організатор вебінару — доцент, завідувач кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання ЖДУ ім. І. Франка Наталя Андрійчук, яка наразі проходить стажування у Варшавському  університеті.

  Основна мета вебінару полягала у здійсненні порівняльного семантично-прагматичного аналізу термінології в галузі інклюзивної освіти, обговоренні основних концепцій організації навчально-виховного процесу для дітей з особливостями психофізичного розвитку, зокрема з аутизмом; виробленні теоретико-практичних рекомендацій щодо психолого-педагогічних стратегій впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах різних типів, організації навчального процесу з урахуванням особливостей освітньої та соціальної інтеґрації людей з обмеженими можливостями.

  Вебінар розпочали привітальним словом проректор з наукової та міжнародної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка, професор Наталія Сейко, проректор з наукової роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Андрій Загороднюк та координатор заходу Наталя Андрійчук.

  Доповідачами вебінару виступили: доцент Наталія Андрійчук (Житомирський державний університет імені Івана Франка) з темою «Порівняльний семантичний і прагматичний аналіз термінології в галузі інклюзивної освіти»; професор Тетяна Скрипник (Київський університет імені Бориса Грінченка) — «Основні концепції організації навчально-виховного процесу для дітей з аутизмом» та Анна Чиж (Краківський педагогічний університет, Республіка Польща) з доповіддю «Дилеми освітньої та соціальної інтеґрації людей з обмеженими можливостями в Польщі».

  Учасники круглого столу зазначили, що інклюзивне навчання в загальноосвітніх закладах — альтернативне навчанню в спеціалізованих закладах і має ряд переваг. Перше і найголовніше — дитина вчиться життєдіяльності в суспільстві здорових людей, у нього формується направленість до нормального, повноцінного життя і тут головне в тісному співробітництві з сім’єю, сформувати у дитини сприйняття своєї хвороби не як обтяжливої життєвої обставини, а як певного образу життя. Завданнями інклюзивної школи є не тільки створення умов для розвитку дітей з обмеженими можливостями серед здорового середовища однолітків та формування толерантного відношення батьків, вчителів та учнів до них, але й досягнення повної освітньої інтеграції, що незмінно веде до прогресу.

  До обговорення соціально-педагогічних аспектів інклюзії долучилися й такі провідні фахівці та науковці, як професори Житомирського державного університету імені Івана Франка Ольга Мисечко та Олександр Вознюк, проректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Галина Михайлишин.

  Учасники вебінару поділились досвідом впровадження інклюзивної освіти в Польщі, обговорили проблеми інклюзії в Україні та особливості використання термінології. Було зазначено, що побудова ефективної системи інклюзивної освіти в Україні можлива на основі взаємодії різних факторів, насамперед посилення фінансування освіти, удосконалення її нормативно-правового забезпечення, поліпшення методичного та кадрового забезпечення інклюзивної освіти.

 • 08.02.17 p. ЖДУ імені Івана Франка підтверджує лідерські позиції в міжнародному рейтингу Webometrics

  Одна з найавторитетніших світових експертних груп Webometrics опублікувала рейтинги вищих навчальних закладів станом на січень 2017 року. Серед 341 вишу України, що увійшли до рейтингу, Житомирський державний університет імені Івана Франка зайняв 66 місце і перше серед житомирських.  З-поміж 5962 вищих навчальних закладів Європи ЖДУ імені Івана Франка посів 1675 позицію.

  При цьому Житомирський університет випередив Національний університет Острозька академія, який зайняв 73 місце у загальноукраїнському рейтингу, Східноєвропейський національний університет Лесі Українки – 75 сходинку у списку, Тернопільський національний технічний університет І. Полюя – 81 позицію  в рейтинг-листі, Київський національний лінгвістичний університет  – 85 сходинку рейтингу.

  Як відомо, результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік. У процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту університету.

  Розробники відзначають, що при складанні рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів не враховуються.

  Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками у січні 2017 року.

 • 14.12.16 p. Професорсько-викладацький склад ЖДУ імені Івана Франка поповнився доктором педагогічних наук

  13 грудня на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 14.053.01 доцент кафедри педагогіки Валентина Антонівна Ковальчук захистила дисертацію «Теоретичні та методичні основи професійної підготовки майбутніх учителів до роботи в умовах варіативності освітньо-виховних систем» (спеціальність 13.00.04 — теорія і методика професійної освіти) на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук.

  Науковий консультант — доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки нашого університету Олександра Антонівна Дубасенюк.

  Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Ольга Іллівна Шапран; доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Надія Миколаївна Чернуха; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Лариса Володимирівна Зданевич.

  Досліджувана Валентиною Ковальчук проблема є актуальною в зв’язку з необхідністю професійної підготовки студентів до роботи в умовах варіативності освітньо-виховних систем, їх швидкої адаптації до мінливих умов професійної діяльності, реалізації власної професійної стратегії, забезпечення професійного саморозвитку майбутніх учителів.

  Вітаємо Валентину Антонівну з успішним захистом!

 • 09.12.16 p. Студентський перекладацький конкурс в ННІ іноземної філології — 2016: оголошено переможців

  8 грудня ННІ іноземної філології оголосив імена переможців конкурсу перекладів, який проводив Австрійський центр НДІ «Драматургія» за підтримки Австрійської служби академічних обмінів.

  Конкурс перекладів німецькомовних австрійських авторів українською мовою вже вдруге організували к.ф.н. Євгенія Король і к.ф.н. Микола Ліпісівіцький у співпраці з Ніною Гаврилів, представника Австрійської служби академічних обмінів. До роботи журі долучилися також викладачі кафедри германської філології та зарубіжної літератури.

  Переможницю конкурсу, магістрантку Валерію Захарчук, яка візьме участь у двотижневій австрійській мовній школі у Львові в серпні наступного року, та інших призерів привітали директор ННІ іноземної філології, доц. Марина Полховська, і керівник НДІ «Драматургія», завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури проф. Олександр Чирков.

  Усі призери отримали подарунки від кафедри германської філології та зарубіжної літератури та Австрійської служби академічних обмінів. Нові видання австрійських письменників німецькою мовою та в українському перекладі допоможуть майбутнім перекладачам поглибити свої знання про австрійську культуру.

  Після вручення подарунків члени журі провели з учасниками конкурсу майстер-клас та обговорили найцікавіші питання, які виникали під час роботи над конкурсними текстами.

 • 11.11.16 p. Професорсько-викладацький склад природничого факультету поповнився кандидатом педагогічних наук!

  10 листопада 2016 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.05 в Інституті педагогіки НАПН України відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності  13.00.02 — теорія та методика навчання (хімія) асистента кафедри хімії Анічкіної Олени Василівни.

  Тема дисертаційного дослідження: «Формування вмінь проведення хімічного експерименту в школі майбутніми вчителями природничих дисциплін». Науковий керівник — доктор педагогічних наук, професор, Романишина Людмила Михайлівна.

  Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, Ярошенко Ольга Григорівна, Інститут вищої освіти НАПН України, завідувач відділу інтеграції вищої освіти і науки та кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Вороненко Тетяна Іванівна, Інститут педагогіки НАПН України, старший науковий співробітник відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти.

  Дисертація Анічкіної Олени Василівни, присвячена формуванню  вмінь проведення хімічного експерименту в школі приємно здивувала членів спеціалізованої вченої ради актуальністю, глибиною висвітлених проблем та подальшою перспективою дослідження.

  Вітаємо Олену Василівну з важливим професійним здобутком та бажаємо міцного здоров’я, подальших наукових досягнень та творчих успіхів!

 • 21.10.16 p. Відбулося чергове засідання ННВК ЖДУ «Полісся»

  18 жовтня 2016 року відбулося чергове засідання ННВК «Полісся». Цього разу члени комплексу завітали до Житомирської  міської гуманітарної гімназії № 23. В роботі комплексу взяв участь проректор з питань моніторингу якості освіти і незалежного оцінювання Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Сюравчик, проректор з наукової та міжнародної роботи Наталія Сейко, представники інститутів та факультетів ЖДУ ім. Івана Франка.

  Відкрив засідання голова комплексу, ректор ЖДУ ім. Івана Франка Петро Саух.

  Одним із найактуальніших питань порядку денного стало обговорення проекту МОН України «Нова школа».

  Члени комплексу активно обговорювали передумови реформування загальноосвітньої школи. Доведено, що освіта є ключовим елементом національної безпеки, а людина — найцінніший актив держави.

  В обговоренні взяли участь директори загальноосвітніх закладів, члени ННВК «Полісся», професори кафедри педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка Олександра Дубасенюк та Олена Антонова. Наголошувалося на тому, що мета нової школи є різнобічний розвиток виховання і соціалізація особистості. Також обговорювали формулу нової школи, ключові компетентності та нову структуру української нової школи.

  Директори ліцеїв № 24 та № 25 Ганна Дудік та Галина Пономарьова підняли питання про соціальний статус українського вчителя, підвищення престижу педагогічної професії, його вмотивованості до особистісного професійного зростання.

  Про особливості профорієнтаційної роботи в Житомирській гуманітарній гімназії № 23 розповіла господарка заходу, директор гімназії Ніна Купрійчук.

  Наприкінці заходу гості відвідали кімнати-музеї Євгена Концевича та Вадима Крищенка.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка висловлює велику вдячність керівництву гімназії № 23, особисто директору Ніні Володимирівні Купрійчук, за  організацію та проведення засідання комплексу.

 • 18.10.16 p. Долучайтесь до конкурсу Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука 2016/17

  15 жовтня Фонд Віктора Пінчука розпочав відкритий конкурсний добір учасників програми підтримки талановитої молоді Стипендіальної програми «Завтра.UA». Місія програми — сприяти формуванню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни та створювати і розширювати можливості для молодих та відповідальних лідерів, які стануть генераторами змін.

  Фонд запрошує до участі у відкритому конкурсі студентів 3-6 курсів денної форми навчання українських вищих навчальних закладів 4-го рівня акредитації. Прийом документів на конкурс та online-реєстрація відкриті на сайті програми zavtra.in.ua з 15 жовтня до 30 листопада 2016 року.

  Для участі у конкурсі апліканти мають відповідати наступним вимогам:

  • Займати активну громадянську позицію та брати участь у реалізації громадських і соціальних проектів та ініціатив, що підтверджується рекомендаційним листом;
  • Бути академічно успішними;
  • Представити у конкурсній роботі оригінальні наукові ідеї та дослідження;
  • Демонструвати мотивацію до особистісного та професійного росту;
  • Розкрити свій лідерський потенціал, комунікаційні та творчі здібності.

  Детальні умови участі у конкурсі дізнайтесь на сайті програми у розділі «Конкурс».

  Стипендіати програми «Завтра.UA» отримують:

  • щомісячну стипендію розміром 1677 грн. впродовж року;
  • одну з найбільших у країні мережу однодумців, що складається з відкритої, інноваційної, творчої і небайдужої молоді;
  • експертну, інформаційну та фінансову підтримку кращих колективних проектів від Фонду Віктора Пінчука та його партнерів;
  • досвід в розробці та реалізації проектів (соціальних, прибуткових, екологічних, технологічних тощо);
  • можливість стажування в Фонді Віктора Пінчука, PinchukArtCentre та Ялтинській Європейській Стратегії (YES);
  • доступ до глобальних ідей, спікерів та знань через участь у щорічному форумі YES та зустрічі зі світовими лідерами в рамках Публічних лекцій Фонду Віктора Пінчука;
  • участь у щорічному Молодіжному форумі «Завтра.UA» та семінарах успішних людей;
  • можливість долучитись до заходів Фонду Олени Пінчук АНТИСНІД;
  • рекомендації потенційним роботодавцям для найактивніших учасників Спільноти «Завтра.UA».

  За 10 років існування програми «Завтра.UA» її стипендіатами стали вже понад 2 300 студентів з усієї країни. На сьогодні програма охопила ВНЗ з усіх регіонів України, а 87 закладів стали її офіційними партнерами.

  Слідкуйте за новинами спільноти стипендіатів та програми на офіційній сторінці «Завтра.UA» у Facebook facebook.com/Zavtra.UA

 • 17.10.16 p. Двом викладачам ЖДУ призначено стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених

  Згідно з текстом постанови президії Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки від 10 жовтня 2016 року № 6  двом викладачам ЖДУ імені Івана Франка – Тетяні Вакалюк і Сергію Новицькому – призначено стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених.

  При цьому викладач кафедри прикладної математики та інформатики Тетяна Вакалюк увійшла до числа  212 молодих науковців, яким продовжено   виплату стипендій  Кабінету Міністрів  України. А молодий перспективний викладач кафедри фізики Сергій Новицький увійшов до списку 108 стипендіатів, яким вперше призначили  виплати Кабінету Міністрів України за наукові досягнення.

  Варто зауважити, що нарахування та виплата стипендій буде проводитися з жовтня  2016 року  по  квітень 2017 року.

 • 05.10.16 p. Відбулося чергове зсідання Консорціуму Варшавського університету та українських університетів

  29 вересня — 1 жовтня 2016 року у Варшаві відбулося чергове засідання Консорціуму Варшавського та українських університетів, участь у якому взяла проректор з наукової та міжнародної роботи нашого університету Наталія Сейко та завідувач кафедри іноземних мов університету, стипендіат факультету Артес Лібералес Варшавського університету Наталя Андрійчук.

  Особливість цього зібрання Консорціуму полягала в тому, що воно відбувалося напередодні 200-річного ювілею Варшавського університету і було привчене інаугурації нового навчального року в цьому університеті. На засіданні консорціуму обговорювалася й отримала схвалення пропозиція Житомирського державного університету про конкурсний відбір наукових проектів для участі в програмі Еразмус+ спільно з Варшавським університетом.

 • 05.10.16 p. Винахід викладача нашого університету отримав патент

  12.09.2016 року в Державному реєстрі патентів України на винаходи зареєстрований патент на винахід № 112476 «Багатофункціональний тренажер для фізичної і технічної підготовки».

  Винахід створений науковцем Житомирського державного університету імені Івана Франка, кандидатом педагогічних наук, доцентом Айунцом Лерном Рачиковичем. Галузь застосування: фізична культура і спорт, а саме комплексна підготовка аматорів та спортсменів у тих видах спорту, які потребують сили, гнучкості, складної координації рухів. Перевага винаходу полягає у тому, що за рахунок економії простору одночасно може тренуватися до чотирнадцяти осіб, які оволодіють та вдосконалюють техніку складних та багатофазних вправ.

 • 05.10.16 p. Міжнародний Форум «Релігія в глобальному світі»

  29-30 вересня 2016 р. в Житомирі відбувся Міжнародний Форум «Релігія в глобальному світі». Ініціаторами проведення та організаторами Форуму виступили Житомирський державний університет імені Івана Франка та Університет Софія (м. Лоп′яно-Флоренція, Італія) разом з Українською Соціальною Академією, філософсько-богословським факультетом Українського Католицького Університету.

  Метою міжнародного форуму було поглиблення всебічного дослідження релігії в сучасному світі в усій сукупності форм її прояву, передусім як чинника соціальних відносин. В заході взяли участь представники вищих навчальних закладів, органів публічної влади, громадських організацій, експертів з України та зарубіжжя. З вітальним словом до учасників форуму звернувсяректор нашого університету,доктор філософських наук, професор П. Ю. Саух, який підкреслив актуальність теми Форуму та важливість в наш час релігійного чинника як в Україні так і у світі загалом. В доповідях піднімались питання релігії в глобальному світі, релігії та соціально-економічної справедливості, релігії у міжнародних відносинах та ін.

 • 05.10.16 p. Ще один міжнародний грант на рахунку Житомирського державного університету імені Івана Франка

  Викладачі кафедри екології та природокористування природничого факультету ЖДУ імені Івана Франка отримали грант Державного фонду фундаментальних досліджень та Білоруського республіканського фонду фундаментальних досліджень.

  Високу оцінку, яка дозволила очолити підсумкову рейтингову таблицю, отримав проект «Визначення видового складу і оцінка ресурсного потенціалу річкових водойм басейну річки Прип'ять», науковим керівником якого є доктор біологічних наук, професор Олександр Гарбар. У колективі, який працюватиме над реалізацією цього проекту, представлені також науковці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет біоресурсів і природокористування України.

 • 23.08.16 p. Наш викладач — лауреат Міжнародної літературної премії ім. Г. Сковороди «Сад божественних пісень»

  Названо лауреатів Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» за 2016 рік. Цю відзнаку у 2005 році заснували Волинське товариство «Світязь» і ГО «Чернігівський інтелектуальний центр» за сприяння Національної спілки письменників України, Інституту літератури іменіТараса ШевченкаНаціональної Академії Наук України та міжнародних громадських організацій.

  З приємністю повідомляємо, що серед цьогорічних лауреатів конкурсу — доктор філологічних наук, доцент кафедри українського літературознавства та компаративістики нашого університету Галина Левченко за монографію «Міф проти історії: Семіосфера лірики Лесі Українки».

  Крім Галини Левченко, лауреатами у 2016 році стали також видатні письменники, літературознавці, перекладачі, зокрема: кінорежисер, письменник Кшиштоф Зануссі (Польща) — за книгу «Час помирати»; літературознавець, директор Інституту Івана Франка НАН України, доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України Євген Нахлік (м. Львів) — за наукову книжку «Від преромантизму до постмодернізму»; німецький письменник, перекладач Бенедикт Дирліх (Німеччина) — за визначну літературну діяльність;  заступник головного редактора журналу «Новий Світ» Михайло Співак (Канада) — за подвижницьку літературну діяльність, спрямовану на зміцнення дружби між народами; письменниця, публіцист Галина Феліксон (Ізраїль) — за поетичну книгу «Отражение – Відображення» (у співавторстві з Олегом Гончаренком) і численні проукраїнські патріотичні статті в періодиці Ізраїлю та інтернет-виданнях та ін.

  Вітаємо Галину Дмитрівну з високою нагородою і зичимо подальших творчих злетів!

 • 26.05.16 p. Студенти ЖДУ імені Івана Франка – переможці конкурсу ″Завтра.ua″

  Ректорат Житомирського державного університету імені Івана Франка вітає переможців конкурсу Фонду Віктора Пінчука "Завтра.ua" студенток соціально-психологічного факультету Анну Павлівну Байдюк,  Альону Петрівну Яценко та студентку історичного факультету  Діану Сергіївну Морару.

  Нагадаємо, що з 2016 року розмір стипендії від Фонду Віктора Пінчука збільшено до рівня президентської стипендії!!!

 • 28.04.16 p. Професорсько-викладацький склад ЖДУ поповнився доктором філософських наук

  27 квітня 2016 року в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова на засіданні спецради Д 26.053.16 відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук доцента кафедри філософії ЖДУ імені Івана Франка Наталії Михайлівни Ковтун "ВОЛЯ ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ" (спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії).

  Науковий консультант – Козловець Микола Адамович, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії.

  Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор кафедри філософії Київського університету імені Б. Грінченка Пасько Ярослав Ігорович; доктор філософських наук, доцент, завідувач кафедри філософії та права Подільського державного аграрно-технічного університету Попович Микола Дмитрович та доктор філософських наук, доцент кафедри методології науки та міжнародної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Свириденко Денис Борисович.

          Вітаємо Наталію Михайлівну з успішним захистом!

 • 22.04.16 p. У ЖДУ імені Івана Франка протягом п’яти годин студенти України та Польщі показували, як має виглядати справжня дискусія

  Вже вчетверте силами Житомирського державного університету імені Івана Франка, Відділу полоністики Варшавського університету та Відділу Artes Liberales Варшавського університету в конференційних залах у Житомирі та Варшаві вдалося зібрати молодих науковців, які провадять свої дослідження з різних напрямків лінгвістики. Четверта міжнародна лінгвістична онлайн-конференція молодих науковців охопила шість мовних напрямів: психолінгвістику, соціолінгвістику, прагмалінгвістику, комунікативну лінгвістику, ономастику та антропонімію.

  Щороку організатори конференції намагалися вдосконалити формат такого наукового дійства, який з одного боку ускладнений он-лайн форматом, а з іншого – спрощений в платі матеріальному: і польська, і українська сторони знаходяться на своєму місці, а конференція все ж міжнародна. Під словом вдосконалення розумілося забезпечення максимальної участі студентів та гостей в обговоренні проектів наукових досліджень, які презентувалися на конференції. Втілити в життя первинну ідею цієї конференції вдалося аж на четвертий раз. Бажаний результат забезпечив цілком новий формат проведення конференції: було прийняте рішення розмежувати сесію доповідей та сесії дискусії, яка в свою чергу теж поділилась на сесію запитань та сесію відповідей. Також за умовами конференції тексти доповідей учасники повинні були надіслати заздалегідь, з метою їх поширення – таким чином ще до конференції всі бажаючі мали змогу ознайомитися з проектами. Під час конференції учасники в 5-хвилинній презентації викладали основний зміст проекту дослідження, що дало змогу заощадити час для дискусії. Головну мету конференції було досягнуто – дискусія була дуже продуктивною, бо не була обмеженою в часі і до неї учасники та гості були готові заздалегідь. Таким чином відбулося повноцінне та різностороннє обговорення студентських проектів наукових досліджень, що, сподіваємось, стало корисним досвідом як для учасників, так і для гостей конференції.

  Координували конференцію вже традиційно др. Моніка Креса (Варшавський університет) та др. Ольга Макарова (Житомирський державний університет ім. Івана Франка). Сприяли порозумінню сторін двостороннім перекладом Вікторія Черняк, студентка магістратури ЖДУ ім. І. Франка, яка нині проходить наукове стажування у Відділі Artes Liberales Варшавського університету, та вже згадана Ольга Макарова.

  Організатори конференції висловлюють глибоку подяку за сприяння в організації та проведенні конференції в стінах Житомирського державного університету імені  Івана Франка проректору з наукової та міжнародної співпраці проф.  Наталії Сейко, директору Інституту філології та журналістики канд. пед. наук доценту Валерію Халіну, проф.  Віктору Мойсієнку, канд. філол. наук  Наталії Дяченко та науковим керівникам учасників конференції доктору філол. наук Тетяні Недашківській, канд. філол. наук  Наталії Борисенко, канд. філол. наук Вікторії Жуковській, канд. філол. наук Олені Мосієнко. За технічну підтримку дякуємо канд. пед. наук  Андрію Усатому та канд. пед. наук Олександру Кривоносу. 

  По закінченню конференції обидві сторони висловили згоду та бажання зустрітися за рік в рамках П’ятої міжнародної лінгвістичної конференції он-лайн для молодих науковців.

 • 05.04.16 p. «Бронзу» здобув студент ЖДУ на Всеукраїнському студентському конкурсі з корекційної та соціальної педагогіки

  30 березня 2016 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка пройшла підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2015/2016 н.р. у галузі «Корекційна та соціальна педагогіка», на якій студента ЖДУ Анрія Юрченка відзначили дипломом ІІІ ступеня.

  За результатами конкурсного відбору до презентації наукових робіт на Всеукраїнській науково-практичній конференції було запрошено 15 студентів – представників 14 вишів України. 

  Після захистів, за рішенням конкурсної комісії студенти-переможці були нагороджені дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів та подарунками. Серед відзначених дипломом ІІІ ступеня й Андрій Юрченко, студент 62 групи соціально-психологічного факультету (спеціальність 8.01010601 "Соціальна педагогіка").

  Вітаємо Андрія та його наукового керівника Ситняківську Світлану Михайлівну з перемогою і бажаємо нових творчих злетів!

 • 04.04.16 p. Викладачів ЖДУ імені Івана Франка відзначили державними нагородами

  1 квітня 2016 року в прес-центрі Житомирської ОДА вручали державні нагороди жителям Житомирщини. Серед відзначених й двоє викладачів ЖДУ імені Івана Франка, які отримали нагороди з рук заступника голови обладміністрації  Ярослава Лагути.

  Так, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм відповідно до указів Президента України почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ» присвоєно професору кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства Житомирського державного університету імені Івана Франка Станіславу Олександровичу Пультеру.

  Крім того, ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ нагороджено завідувача кафедри зоології Житомирського державного університету імені Івана Франка Агнесу Полікарпівну Стадниченко.

 • 01.04.16 p. Професорсько-викладацький склад Інституту філології та журналістики поповнився кандидатом філологічних наук

  29 березня 2016 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.39 Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся успішний захист дисертації «Мемуаристика Єви Фелінської: проблематика, ейдологія, генологія» асистента кафедри теорії та історії світової літератури Вікторії Сергіївни Білявської (науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Володимир Олегович Єршов).

  Дисертація Вікторії Білявської, присвячена мемуарам та спогадам видатної волинянки Є. Фелінської (1793 – 1859), приємно здивувала членів спеціалізованої вченої ради актуальністю, глибиною висвітлених проблем та подальшою перспективою дослідження.

  Голова спеціалізованої вченої ради доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри полоністики Ростислав Петрович Радишевський підкреслив, що успішний захист дисертації нашої молодої дослідниці став яскравим початком для всієї житомирської наукової школи професора В. О. Єршова «Універсум волинського тексту».

  Дирекція ННІ філології та журналістики та кафедра теорії та історії світової літератури щиро вітає колегу із важливим професійним здобутком та бажає подальших наукових звершень.

 • 01.04.16 p. Студентка ЖДУ – переможниця Всеукраїнського студентського конкурсу з початкової освіти

  23 – 25 березня 2016 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка було проведено ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних робіт за спеціальністю «Початкова освіта».

  До участі в Конкурсі було заявлено 51 учасника з різних міст України.

  Остапчук Ольга, студентка ННІ педагогіки, здобула «срібло» на цьому конкурсі і нагороджена дипломом ІІ ступеня.

  Вітаємо Ольгу та її наукового керівника Галину Володимирівну Підлужну з перемогою і бажаємо нових творчих злетів!

 • 25.03.16 p. «Срібло» Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі соціальних комунікацій здобула студентка ЖДУ імені Івана Франка

  25 березня на базі Маріупольського державного університету пройшов ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі соціальних комунікацій. За результатами конкурсу студентка 31 групи ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка Лілія Мельник посіла почесне ІІ місце.

  Для участі у престижних змаганнях, які щороку проводиться під егідою Міністерства освіти і науки України, від Житомирського державного університету було надіслано три студентські наукові роботи. Проте до фінального етапі журі відібрали лише одну роботу – наукове дослідження Лілії Мельник «Соціальна реклама в інформаційному просторі обласного центру (м. Житомира)», яку вона написала під керівництвом доцента кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології ЖДУ імені Івана Франка Андрія Близнюка.

  Під час ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі соціальних комунікацій компетентне журі оцінювало 16 виступів. У своїх наукових роботах студенти розглядали методи просування іміджу, інтегровані маркетингові комунікації, вплив реклами, маніпуляцію свідомістю в сучасному суспільстві та інші. Студентка-третьокурсниця ЖДУ імені Івана Франка Лілія Мельник захист своєї наукової роботи доповнила презентацією, яка не лише систематизувала, а й наочно проілюструвала основні тези дослідження. За результатами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі соціальних комунікацій Лілія Мельник посіла ІІ місце.

  Загалом на конкурс було представлено наукові роботи студентів із 19 вузів України. На базі факультету філології та масових комунікацій МДУ результати наукових пошуків у галузі соціальних комунікацій представили студенти з Києва, Полтави, Черкас, Кременчука, Сум, Одеси, Дніпропетровська, Луцька, Херсона, Бердянська, Луганська, Харкова, Житомира, Запоріжжя, Маріуполя.

  Кафедра видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології ЖДУ імені Івана Франка вітає переможницю та її наукового керівника з високим результатом, бажає творчого натхнення та подальших успіхів у науковій діяльності!

 • 12.02.16 p. ЖДУ імені Івана Франка розширює співпрацю з Республікою Туркменістан

  11 лютого в Посольстві Республіки Туркменістан в Україні відбулася зустріч посла Республіки Туркменістан Нурберди Аманмурадова  та першого секретаря Посольства Республіки Туркменістан Сердара Бердиєва з делегацією Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  У ході переговорів проректор з наукової та міжнародної роботи ЖДУ імені Івана Франка Наталія Сейко та директор Інституту філології та журналістики Валерій Халін порушували питання про розширення співпраці з туркменськими навчальними закладами, збільшення числа студентів з Республіки Туркменістан в ЖДУ, поширення відомостей про наш університет у навчальних закладах та органах управління освітою Республіки Туркменістан.

  На зустрічі було представлено досвід Житомирського державного університету імені Івана Франка з питань підготовки іноземних студентів. Студентка 4 курсу Інституту філології та журналістики нашого університету Огулбахар Атабалова поінформувала посла Республіки Туркменістан про належні умови навчання та проживання студентів-туркменів у нашому університеті, їх активне дозвілля. На зустрічі було розроблено конкретні двосторонні пропозиції щодо подальшої співпраці у сфері освітнього та культурного обміну.

 • 08.02.16 p. Наукові роботи студентів ЖДУ пройшли до 2-го туру Десятого конкурсу – 2015/2016 Стипендіальної програми ″Завтра.UA″ Фонду Віктора Пінчука

  За рішенням Фонду на оцінювання експертам 2-го туру передано 780 наукових робіт конкурсантів, які посіли перші 780 позицій в Рейтингу 1-го туру. Варто зазначити, що всі 26 наукових робіт, подані студентами нашого університету пройшли до другого туру.

  До участі у Конкурсі-2015/16 було подано документи від 874 студентів з 101 ВНЗ України.

  Через порушення Умов проведення Конкурсу-2015/16 Стипендіальної програми "Завтра.UA" 24 конкурсанта не було  допущено до участі у першому турі конкурсу.

  У рамках 1-го туру за кращі бали змагались 850 конкурсантів. З результатами оцінювання можна ознайомитись в Рейтингу 1-го туру.

  Результати другого туру конкурсу будуть розміщені у розділі "Перебіг Конкурсу – 2015/16" на сайті Стипендіальної програми "Завтра.ua" в кінці березня 2016 року.

  Бажаємо нашим студентам перемогти і стати стипендіатами Фонду Віктора Пінчука!!!

 • 04.02.16 p. Франківці Житомира та Львова зійдуть на Говерлу та звернуться з листом до Надії Савченко

  5 лютого 2016 року представники академічної громади Житомирського державного університету імені Івана Франка та Львівського національного університету імені Івана Франка здійснять сходження на Говерлу.

  Акція з символічною назвою «Вершини українського духу» розпочинає цикл ювілейних заходів до відзначення 160-річного ювілею від дня народження національного генія – Івана Франка.

  Зимове підкорення Говерли спрямоване й на підтримку нашої нескореної льотчиці Надії Савченко, яка, як і автор гімну «Не пора», для державності України робить «більше, ніж десять переможних армій». Учасники акції щиро сподіваються, що рік Франкового ювілею стане роком торжества загальнолюдських цінностей та звільнення мужньої патріотки.

  З рідних вершин учасники акції звернуться з листом вдячності до Надії Савченко, нагадуючи всьому свідомому українству останні прижиттєві Франкові поетичні рядки, написані рівно 100 літ тому, 3 лютого 1916 року:

  Не мовчи, коли, гордо пишаючись,
  Велегласно брехня гомонить,
  Коли, горем чужим утішаючись,
  Зависть, наче оса та, бринить,
  І сичить клевета, мов гадюка в корчи, —
  Не мовчи!

  Говори, коли серце твоє підіймається
  Нетерплячкою правди й добра,
  Говори, хай слів твоїх розумних жахається
  Слямазарність, бездарність стара,
  Хоч би ушам глухим, до німої гори, —
  Говори!

 • 29.12.15 p. Професорсько-викладацький склад ЖДУ поповнився ще одним доктором філологічних наук

  28 грудня 2015 року в спеціалізованій раді інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук завідувача кафедри українського літературознавства та компаративістики Юрчук Олени Олександрівни «Особливості формування та стратегії репрезентації антиколоніального та постколоніального художніх дискурсів в українській літературі».

  Науковий консультант: доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Білоус Петро Васильович.

  Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Київського університету культури Васьків Микола Степанович; доктор філологічних наук, професор Переяслав-Хмельницького педагогічного інституту імені Григорія Сковороди Корпанюк Микола Павлович; доктор філологічних наук, професор Ніжинського державного університету імені М. Гоголя Хархун Валентина Петрівна.

  Вітаємо Олену Олександрівну з успішним захистом та бажаємо міцного здоров’я, подальших наукових досягнень та творчих успіхів!

  Вітаємо також наукового консультанта - доктора філологічних наук, професора Петра Васильовича Білоуса та бажаємо подальших творчих звершень!

   

 • 24.12.15 p. Ще один науковий часопис ЖДУ імені Івана Франка індексовано в міжнародній наукометричній базі

  Науковий журнал «Економіка. Управління. Інновації». який видається Житомирським державним університетом імені Івана Франка спільно з Державною установою «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» включено до бази даних Index Copernicus. Журнал успішно пройшов процедуру оцінювання, що складалась з двох компонентів та включала оцінку якості наукового видання та його вплив на наукову спільноту. За результатами оцінювання журнал отримав індекс 38,09, що є цілком прийнятним для наукового видання, що вперше проходить експертизу. Наразі журнал представлений у ICV Journals Master List 2014. Паспорт журналу розміщено на сторінці http://journals.indexcopernicus.com/++,p24783663,3.html

   

  Редакційна колегія вітає всіх дописувачів наукового журналу «Економіка. Управління. Інновації» з індексацією у наукометричній базі даних Index Copernicus та сподівається на плідну співпрацю.

 • 09.12.15 p. Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка» включено до бази даних Index Copernicus

  У листі до головного редактора журналу, ректора Житомирського державного університету професора Сауха П. Ю. зазначено: «Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка» успішно пройшов процедуру оцінювання, що складалась з двох компонентів та включала оцінку якості наукового видання та його вплив на наукову спільноту. За результатами оцінювання журнал отримав індекс 45,79, що є цілком прийнятним для наукового видання, що вперше проходить експертизу. Наразі журнал представлений у ICV Journals Master List 2014. Паспорт журналу.

  Загальний рейтинг журналу.

  Редакційна колегія вітає всіх дописувачів наукового журналу «Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка» з індексацією у наукометричній базі даних Index Copernicus та сподівається на плідну співпрацю.

 • 13.11.15 p. Аспірантці ЖДУ призначили академічну стипендію Президента України

  Відповідно до наказу МОН України №1118 від 28 жовтня 2015 р. призначено академічні стипендії Президента України аспірантам вищих навчальних закладів на 2015-2016 навчальний рік. В числі 36 аспірантів є і Коломійчук Олександра Сергіївна, аспірант кафедри англійської філології та перекладу ІІІ року навчання нашого університету.

  Вітаємо нашу стипендіатку та бажаємо подальших успіхів!

 • 11.11.15 p. Викладачі ЖДУ взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції з проблем і перспектив професійного становлення особистості

  Делегація кафедри педагогіки ЖДУ ім. І. Франка  взяла участь у VIІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи», що проходила  Седльце 10-11 листопада 2015 року на базі Хмельницького національного університету.

  Науковий захід міжнародного масштабу був організований  Міністерством освіти і науки України; Національною академією педагогічних наук України; Хмельницьким національним університетом, Інститутом педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України, Інститутом педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві, Природничо-гуманістичним університетом.

  Викладачі кафедри педдагогки ЖДУ ім. І. Франка  Олена Антонова, Олександра Дубасенюк  та  Валентина Ковальчук взяли участь у обговоренні таких проблем:

  1. Теоретико-методологічні аспекти становлення особистості
  2. Професійне становлення особистості в контексті духовно-моральних цінностей
  3. Психологія професійного становлення особистості
  4. Професійна освіта і навчання особистості
  5. Андрагогічний підхід до професійного становлення особистості
  6. Здоров’я, фізична культура та спорт у професійному становленні особистості

  У межах роботи конференції відбулося нагородження науковців срібною медаллю імені Василя Зеньковского за визначний особистий внесок у розвиток науки. Серед нагороджених цього року була і Дубасенюк Олександра Антонівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки.

  Щиро вітаємо шановну Олександру Антонівну з нагородою, яка засвідчує визнання науковою спільнотою її вагомого особистого внеску у розвиток педагогічної науки.

 • 04.11.15 p. Науковці ЖДУ увійшли до складу секцій Наукової ради МОН України

  Відповідно до Наказу №1123 Міністерства освіти і науки України від 29 жовтня 2015 року науковців Житомирського державного університету імені Івана Франка включено до складу секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН України.

  Зокрема, доктор фізико-математичних наук, професор Євген Севостьянов буде представляти ЖДУ ім. І. Франка  у секції «Математика». Всього діятиме 23 секції за фаховими напрямами Наукової ради МОН України.

  Вітаємо Євгена Олександровича з почесною місією представляти Житомирський державний університет імені Івана Франка в Науковій раді Міністерства освіти і науки України та бажаємо йому плідної роботи!

 • 02.11.15 p. Науковцям ЖДУ висловили вдячність за ініціативну координацію, самовіддану працю в підготовці та проведенні міжнародної наукової конференції

  Ректорат Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка висловив вдячність за сприяння в організації та проведенні Міжнародної наукової конференції "Волинські Атени": трансформації між історією і сучасністю" (14-15 жовтня 2015 року), яка була проведена з нагоди відзначення 210-ліття заснування Тадеушем Чацьким та Гуго Коллонтаєм у м. Кременець Волинської гімназії та з нагоди 250-річчя від народження Т. Чацького і 265-річчя від народження Г. Коллонтая, науковцям нашого університету:

  • Сейко Наталії Андріївні — доктору педагогічних наук, професору, проректору з наукової та міжнародної роботи;
  • Єршову Володимиру Олеговичу — доктору філологічних наук, професору, завідувачу кафедри теорії та історії світової літератури;
  • Коляденко Світлані Миколаївні — кандидату педагогічних наук, доценту, завідувачу кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності.
 • 26.10.15 p. На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 14.053.01 ЖДУ ім. І. Франка відбулася низка захистів

  20 жовтня 2015 року у спеціалізованій вченій раді Д 14.053.01 нашого університету відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук Єршової Людмили Михайлівни "ТРАНСФОРМАЦІЯ ВИХОВНОГО ІДЕАЛУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ І ПРАКТИЦІ (ХІХ – початок ХХ століття)" (спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки). Науковий консультант – доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової та міжнародної роботи Сейко Наталія Андріївна. Також в цей день захистила кандидатську дисертацію Шарлович Зоя Павлівна. Тема дисертаційного дослідження: "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МЕДИЧНИХ СЕСТЕР СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ В ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ" (спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти). Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки Антонова Олена Євгеніївна.

  21 жовтня 2015 року захистив кандидатську дисертацію асистент кафедри методики навчання математики, фізики та інформатики Мосіюк Олександр Олександрович. Тема дисертаційного дослідження: "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МАТЕМАТИКИ ДО ІННОВАЦІЙНО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАСОБАМИ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ" (спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти). Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор кафедри методики навчання математики, фізики та інформатики Ленчук Іван Григорович. Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук захистив також Умінський Сергій Антонійович. Тема дисертаційного дослідження: "СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ЧЕСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (др. пол. XIX – 30-ті рр. XX ст.)" (спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки). Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки Борейко Олександр Михайлович.

          Вітаємо наших колег з успішним захистом!

 • 19.10.15 p. Редколегія Вісника ЖДУ інформує

  Інформацію про Вісник ЖДУ розміщено у науковометричній базі CiteFactor, що є однією з найбільших баз наукових журналів відкритого доступу у світі .Мета наукометричної бази полягає в тому, щоб зробити доступ до журналів відкритого доступу більш прозорим та полегшити знайомство з ними в різних кутках світу.

  Інформацію представлено на сторінці бази.

 • 06.10.15 p. Ветеран ЖДУ ім. І. Франка став Заслуженим працівником освіти України

  Цьогоріч шестеро освітян Житомирщини отримали почесні звання з нагоди професійного свята – Дня працівників освіти. Приємно, що серед нагороджених і ветеран нашого університету – кандидат педагогічних наук, професор кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства Станіслав Олександрович Пультер, який став Заслуженим працівником освіти України.

  В Указі про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти від 4 жовтня 2015 року, підписаному президентом Петром Порошенком, зазначено, що цю нагороду присвоєно «за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм».

 • 06.10.15 p. Студенти ЖДУ – учасники міжнародної олімпіади з програмування

  На підставі результатів ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування студенти нашого університету Гришко Аркадій, Бутик Руслан та Годлевський Анатолій (фізико-математичний факультет) братимуть участь у півфіналі студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по Південно-Східній Європі.

              Тренер команди – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Жуковський Сергій Станіславович.

  Бажаємо нашим студентам перемоги!

 • 05.10.15 p. У ННІ іноземної філології обговорили лінгвокраїнознавство як молоду галузь лінгвістики

  Днями в ННІ іноземної філології за сприяння Студентського Наукового Товариства й кафедри англійської філології та перекладу був проведений круглий стіл до Дня Перекладача на тему  «Лінгвокраїнознавство як молода галузь лінгвістики».

  На заході були присутні студенти 2-4 курсів, викладачі кафедри та представники СНТ. Круглий стіл розпочався зі вступної промови Марини Полховської, заступника директора ННІ з наукової роботи, регіональних та міжнародних зв'язків, кандидата філологічних наук, завідувача кафедри англійської філології та перекладу, до вступного слова також були запрошені куратор СНТ університету Наталія Дмитрівна Борисенко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології та перекладу, яка наголосила на важливості вивчення лінгвокультурознавства у процесі становлення майбутнього перекладача та Тетяна Рогоза, голова СНТ університету та ННІ іноземної філології, студентка 4 курсу, яка розповіла про здобутки та перспективи СНТ.

  Головною метою заходу було ознайомлення студентів 2 і 3 курсу з найкращими студентськими науковими розвідками у галузі.

  Свої роботи представили студентки 4 курсу спеціальності «Переклад» Аліна Тичина, Ірина Лебедєва та Божена Головач, які перемогли у конкурсі на кращу наукову роботу з курсу «Лінгвокраїнознавство» та були нагороджені відповідно Дипломами І, ІІ і ІІІ ступенів.

 • 05.10.15 p. Рада СНТ інформує

  Нещодавно відбулося засідання Ради студентського наукового товариства ЖДУ ім. Івана Франка, де обговорювалися плани роботи товариства на 2015-2016 навчальний рік.

  У засіданні взяли участь Голови СНТ ННІ та факультетів університету. На засіданні було вирішено розширити інформування студентів щодо діяльності СНТ, роботи студентських проблемних груп, можливостей участі у програмах міжнародного обміну, в роботі наукових конференцій, майстер-класах наступним чином:

  1) розміщення інформації на веб-сторінці СНТ офіційного сайту університету: http://zu.edu.ua

  2) інформація через групи СНТ в cоціальних мережах;

  3) розміщення інформаційних плакатів на стендах студентського самоврядування факультетів;

  4) на відкритих засіданнях Ради СНТ.

 • 02.10.15 p. Викладач ЖДУ ім. І. Франка долучилася до участі у семінарі «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення», що проходив у Німеччині

  Нещодавно доцент кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності ЖДУ ім. І. Франка Надія Павлик взяла участь у науково-методичному семінарі «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» (Берлін, Німеччина).

  Семінар відбувався у Будинку Ванзейської конференції та був присвячений різним підходам до викладання проблематики ІІ світової війни, її соціальних передумов та наслідків. Зокрема, були розглянуті психологічні, інформаційні, документальний та наративний підходи до вивчення різних груп населення під час війни, як-от: жертв, злочинців, байстендерів.

  Цікавим був досвід організації навчання на базі музеїв та меморіалів Берліну, що спонукає до наукового, публічного та особистісного дискурсу i дозволяє розвивати критичне мислення учасників.  

   З 2013 року в Україні реалізується загальноєвропейська кампанія, спрямована на захист прав людей онлайн «Рух проти ненависті», що була ініційована Молодіжним департаментом Ради Європи та втілюється у 50 країнах. Систематично активну участь у реалізації кампанії та досягненні її цілей беруть викладачі та студенти соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Івана Франка – Інна Палько, Наталія Тарасенко, Арсеній Шелестюк та інші.

  Важливими результатами реалізації кампанії є видання кафедрою соціальної педагогіки та педагогічної майстерності колективної монографії «Енциклопедія прав людини: соціально-педагогічний аспект».

  Підведення підсумків кампанії відбулося у Страсбурзі за участю генерального секретаря Ради Європи Thorbjorn Jagland. Ним було вручено подяки активістам кампанії, одну з яких отримала координатор кампанії в Україні, доцент кафедри соціальної педагогіки Надія Павлик.

 • 11.06.15 p. Студентці та аспірантці ЖДУ призначили стипендії Кабінету міністрів України

  Впродовж багатьох років студенти та аспіранти нашого університету виборюють стипендії загальнодержавного рівня. Так і в цьому році відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України № 543/р від 27 травня 2015 р. призначено стипендії КМУ студентці Кичкирук Юлії Олегівні, студентці 3 курсу факультету фізичного виховання і спорту, за дослідження інновацій у фізичному вихованні та аспірантці кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності Антонян-Шевчук Беллі Левонівні, яка займається дисертаційним дослідженням на тему ″Соціально-педагогічний супровід студентських сімей в умовах ВНЗ″.

  Вітаємо наших переможців та бажаємо подальших успіхів!

 • 07.05.15 p. Cтудентка 4 курсу історичного факультету Любчак Ганна стала переможцем II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з Політології

  З 22 по 24 квітня 2015 року у м. Умань проходив II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Політологія», де взяла участь і студентка 4 курсу історичного факультету Любчак Ганна. Представниця нашого історичного факультету виборола почесне II місце, а також була відзначена організаторами конкурсу у номінації: «За кращий публічний захист наукової роботи». Вітаємо Любчак Ганну та висловлюємо щиру вдячність науковому керівникові студентки — Ользі Олегівні Фаріон!

 • 07.05.15 p. Студенти та викладачі ЖДУ взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній он-лайн конференції

  6 травня 2015 року науковий відділ та студентське наукове товариство Житомирського державного університету взяли активну участь у Всеукраїнській науково-практичній он-лайн конференції з міжнародною участю «Розвиток особистості молодшого школяра: сучасні реалії та перспективи», яка проходила на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

  Учасниками конференції були представники Державної вищої професійної школи м. Хелм (Польща), Бердянського державного педагогічного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Київського національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Київського університету імені Бориса Грінченка, Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. У процесі панельної дискусії Наталія Борисенко, Наталія Колесник, Ольга Поліщук, Олександра Костюк, Олеся Павлушко мали можливість висвітлити результати науково-дослідної роботи студентів; продемонструвати модель сучасного вчителя початкової школи; представити динаміку рівнів розвитку особистості молодшого школяра на уроках математики, літературного читання, трудового навчання з використанням інтерактивних технологій.

  Висловлюємо слова подяки відділу експлуатації баз даних та оргтехніки університету за організацію та можливість спілкування в он-лайн режимі за допомогою комунікаційних програм з професорсько-викладацьким складом та студентською молоддю.

 • 04.05.15 p. ІІ етап олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта»

  22-24 квітня 2015 року Валентина Гутман, Олександра Костюк, студенти навчально-наукового інституту педагогіки взяли активну участь у ІІ етапі  Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта», який проходив на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка серед студентів вищих навчальних закладів (згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1506 від 23.12.2014 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2014-2015 навчальному році»).

  Зазначимо, що в ІІ етапі Олімпіади взяли активну участь 46 студентів з різних регіонів України: Хмельницького, Вінниці, Харкова, Кривого Рогу, Мелітополя, Глухова, Рівного, Житомира, Бердянська, Прикарпаття, Києва, Дрогобича, Переяслав-Хмельницького, Умані, Тернополя, Херсону, Полтави, Чернівців, Сум, Чернігова, Кіровограда, Донбасу.

  Нагадаємо, що всі учасники продемонстрували отримані знання з педагогіки, теорії виховання, історії педагогіки; мали можливість перевірити знання з фахових методик початкової освіти (методики математики, методики української мови та літературного читання, методики природознавства та методики трудового навчання); а також проявити власне творчість, креативність, педагогічну майстерність, методичну компетентність під час розробки конспекту уроку з обраного предмету та захисту фрагменту уроку з вивчення нового матеріалу.

  Переможцями стали:

  • І місце – Руслана Сватко, студентка Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;
  • ІІ місце – Вікторія Соколова, студентка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії;
  • ІІ місце – Альона Похилюк, студентка Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського;
  • ІІІ місце – Анна Троценко, студентка Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;
  • ІІІ місце – Олена Ярошенко, студентка Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

  Дирекція та студентське наукове товариство навчально-наукового інституту педагогіки вітає з перемогою у номінації «За майстерне володіння педагогічною технікою» Валентину Гутман, Олександру Костюк та висловлює подяку викладачам, які долучилися до наукової, навчально-методичної підготовки студентів до ІІ етапу Олімпіади. Бажаємо Вам нових творчих успіхів!

 • 30.04.15 p. Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна підготовка фахівців у системі неперервної освіти»

  Днями в навчально-науковому інституті педагогіки відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна підготовка фахівців у системі неперервної освіти», у якій взяли участь 194 особи. З яких 161 молодий учений (викладач, аспірант) віком до 35 років, у т.ч. 141 магістр освіти.

  З привітальним словом до учасників звернулася проректор з наукової і міжнародної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка, д. пед. н., проф. Н.А. Сейко.

  На пленарному засіданні конференції присутні мали можливість ознайомитися з проблемою педагогічної підготовки магістрів у системі неперервної освіти (доп.: проф. С.С. Вітвицька); деякими аспектами педагогічної обдарованості як основи педагогічної майстерності вчителя (доп.: проф. О.Є. Антонова); простежити сформовану модель професійної підготовки студентів університетів в умовах євроінтеграційних процесів (доп.: Н.Г.Сидорчук); ознайомитися з системою педагогічної освіти Австрії (доп.: Денічева О.І.); висвітлити досвід підготовки магістрів в Україні й США (доп.: викладач теології Р.В. Волков).

  Учасниками конференції були представники Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського базового фармацевтичного коледжу ім. Г.С. Протасевича, Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Криворізького державного педагогічного університету, Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Полтавської богословської семінарії, Хмельницького національного університету, Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.  Макаренка, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Кожен учасник отримав сертифікат про участь у роботі пленарного та секційного засідань конференції, а також збірник науково-методичних праць.

 • 30.04.15 p. Результати участі наших студентів у ІІ турі Всеукраїнських студентських олімпіад

  За результатами ІІ туру Всеукраїнських студентських олімпіад студенти ЖДУ імені Івана Франка ввійшли в п’ятірку кращих та вибороли призові місця:

  • Дємідова Маргарита, студентка 3 курсу природничого факультету — 2 місце зі спеціальності «Біологія» (науковий керівник — проф. Киричук Г. Є.);
  • Любчак Ганна, студентка 4 курсу історичного факультету — 2 місце зі спеціальності «Політологія» (науковий керівник — ст. викл. Фаріон О. О.);
  • Чудовська Катерина, студентка 2 курсу фізико-математичного факультету — 3 місце зі спеціальності «Психологія» (науковий керівник — доц. Бутузова Л. П.);
  • Бугайчук Катерина, студентка 6 курсу ННІ філології і журналістики — 3 місце зі спеціальності «Українська мова і література» (науковий керівник — проф. Мойсієнко В. М.). 

  Вітаємо переможців та їх наукових керівників!

 • 23.04.15 p. В університеті триває II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з біології

  У другий день олімпіади, 23 квітня, на природничому факультеті проведено практичний тур, де конкурсанти продемонстрували вміння застосовувати знання на практиці.

  Завдання практичного туру включали питання цитології, анатомії, морфології та фізіології рослин, анатомії і фізіології людини. Останнім туром олімпіади було комп’ютерне тестування, яке відбувалося на базі фізико-математичного факультету. Питання даного туру охопили великий спектр завдань з різних біологічних дисциплін. Члени журі відзначили гарну підготовку студентів.

  У другій половині дня учасники олімпіади відвідали виставу «Кайдашева сім’я» Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги, а члени журі — Житомирську обласну філармонію, де відбувся звітний концерт Житомирського музичного училища імені В. С. Косенка з нагоди 110-річчя закладу.

 • 22.04.15 p. У ЖДУ стартував II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з біології

  22 квітня о 9:30 у актовій залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з біології, яка буде проходити на базі природничого факультету університету 22-24 квітня.

  Заявки для участі у ІІ етапі олімпіади було подано 64 студентами із 33 вищих навчальних закладів України. Членами журі є поважні науковці із різних вищих навчальних закладів і науково-дослідних інститутів Києва, Харкова, Херсону, Умані, Луцька, Тернополя і Житомира. Честь представляти наш університет на олімпіаді випала студенткам природничого факультету Маргариті Дємідовій (3 курс) та Лесі Сімон (6 курс).

  Привітала студентів проректор з наукової та міжнародної роботи, доктор педагогічних наук, професор Наталія Андріївна Сейко, яка зазначила, що проводити фінал Всеукраїнської олімпіади з біології – це велика честь для нашого університету. Незважаючи на економічні проблеми, складну політичну ситуацію в країні, більшість студентів змогли приїхати та представити свій навчальний заклад. Усі учасники вже довели, що є кращими з кращих з біології серед студентства України. Участь у заключному етапі Всеукраїнської олімпіади – велика відповідальність. Наталія Андріївна Сейко побажала усім присутнім успіхів та приємного перебування на Житомирщині.

  Для учасників олімпіади та членів журі викладачі та студенти ННІ педагогіки ЖДУ ім. І. Франка під керівництвом доцента кафедри музики та хореографії з методикою викладання Наталії Миколаївни Бовсунівської підготували чудовий концерт. Лунали сучасні та народні пісні, душу глядачів вразили музичні композиції у супроводі відеоряду, що відображав події сьогодення.

  Цього ж дня  відбувся теоретичний тур олімпіади, де студенти могли продемонструвати свої знання із базових біологічних дисциплін.

  Проте, учасники олімпіади не лише змагались, відстоювали честь вузу, а й відвідали музей історії ЖДУ ім. І. Франка (екскурсовод – старший викладач кафедри всесвітньої історії Марина Володимирівна Хададова) та музей природи нашого університету (екскурсовод – лаборант кафедри зоології Тетяна Миколаївна Денисюк).

 • 04.04.15 p. Вікторія Папченко виборола перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

  2 квітня 2015 року магістрантка соціальної педагогіки Вікторія Папченко виборола перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2014/2015 навчальному році у галузі «Корекційна та соціальна педагогіка»!
  Вітаємо Вікторію та всіх, хто допомагав у підготовці до Конкурсу!
  Бажаємо, Вікторіє, подальших успіхів у науковому, професійному та особистому житті!

 • 01.04.15 p. Зустріч магістрантів із завідувачем відділу аспірантури та докторантури

  На прохання магістрантів історичного факультету деканом Жуковським О. І. була організована їх зустріч із завідувачем відділу аспірантури та докторантури Новіцькою Інеса Василівною. Захід відбувся в атмосфері дружнього спілкування. Студентів цікавили умови вступу в аспірантуру, питання оплати, можливих наукових керівників, кандидатських іспитів. Інеса Василівна надала глибокі і вичерпні пояснення, відповіді на запитання. Від імені студентів та викладачів історичного факультету висловлюємо щиру вдячність Інесі Василівні за цю зустріч.

 • 30.03.15 p. Вітаємо переможців конкурсу студентських наукових робіт із галузі наук «Початкова освіта»

  Науковий відділ університету та дирекція ННІ педагогіки вітає студентів навчально-наукового інституту педагогіки з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі наук «Початкова освіта» – Поліщук Ольгу, яка отримала 2 місце та Рябчук Альону – переможця у номінації «За оригінальність наукової ідеї».

  Вищезазначений Конкурс проходив 25-27 березня 2015 року на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з метою активізації наукової роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців нового типу, залучення студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації до участі у наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності. Науковий керівник – Підлужна Галина Володимирівна.

  Студентка природничого факультету Кравцова Ольга також отримала диплом ІІІ ступеня на конкурсі студентських наукових робіт із біологічних наук, який проходив у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Науковий керівник – Шелюк Юлія Святославівна.

  Іще одним переможцем конкурсу є студент соціально-психологічного факультету Манілов Юрій. Із Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Юрій привіз диплом ІІІ ступеня зі спеціальності «Політичні науки». Науковий керівник – Савиченко Ольга Михайлівна.

  Бажаємо переможцям та науковим керівникам нових творчих успіхів у царині науки!

 • 30.03.15 p. У ЖДУ провели науково-пізнавальний майстер-клас ″Упровадження ейдетики в систему роботи з дошкільниками″

  Днями у навчально-науковому інституті педагогіки відбувся науково-пізнавальний майстер-клас "Упровадження ейдетики в систему роботи з дошкільниками".

  За допомогою інтерактивних ігор: "Асоціативна квітка", "Методичні вузлики", "Шифрувальники", "Асоціативна казка" Юлія Овсяннікова, вихователь ДНЗ № 73 м. Житомира, продемонструвала майбутнім вихователям дошкільних навчальних закладів систему роботи з дошкільниками, що спрямована на покращення сприймання й відтворення інформації щодо використання усіх спектрів уявлень і фантазій дітей: зорових, рухових, тактильних, нюхових і смакових. Окрім того, до майстер-класу долучилася Школа новаторства Центру забезпечення загальної, середньої, дошкільної та позашкільної освіти Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (керівник: Тетяна Наумчук), а також вихователі, методисти, завідуючі ЦРД та ДНЗ № 5, 29, 39, 42, 52, 53, 56, 58, 69, 73 м. Житомира; "Гімназії – ДНЗ" смт. Іршанська Володарськ–Волинського району, ДНЗ № 10, 11, 21, 18, 22, 20, 3, 19, 6, 7, 16, 9 м. Коростеня, ДНЗ № 6, 8 м. Малина, ДНЗ № 16, 4, 27 м. Бердичева, ДНЗ №4 "Ромашка" м. Радомишль, Новоборівського  ЦРД "Казка". 

 • 30.03.15 p. У ЖДУ пройшов тренінг «Як розвивати пам′ять у молодших школярів»

  25 березня 2015 року у навчально-науковому інституті педагогіки відбувся науково-методичний тренінг «Як розвивати пам'ять у молодших школярів» за сприяння науково-методичного центру Управління освіти Житомирської міської ради (модератор: Камінська Тетяна Адамівна, методист науково-методичного центру Управління освіти Житомирської міської ради; тренери:  Петрова Ольга Леонідівна, вчитель початкових класів (Ліцей № 25 ім. М.О. Щорса м. Житомира); Кукліч Тетяна Василівна, вчитель вищої категорії, звання «Старший вчитель» вчитель початкових класів (ЗОШ І – ІІІ ступенів № 22 ім. В.М. Кавуна м. Житомира).

  Студентське наукове товариство, вчителі початкової школи, методисти загальноосвітніх навчальних закладів м. Житомира та Житомирської області мали можливість за допомогою методу «піктограм», мнемотехніки, ейдотехніки ознайомитися з технологією запам’ятовування одночасно різних видів інформації, концентрування уваги на головних особливостях розвитку пам’яті.

 • 30.03.15 p. У ЖДУ ім. І. Франка науковці України обговорили питання формування дидактичної компетентності педагогів дошкільної та початкової освіти

  Минулого тижня в навчально-науковому інституті педагогіки відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування дидактичної компетентності педагогів дошкільної та початкової освіти», у якій взяли участь 192 особи, серед яких: 69 молодих учених (викладачів, аспірантів) віком до 35 років, 46 членів студентського наукового товариства.

  Учасниками конференції були представники Бердянського державного педагогічного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Криворізького державного педагогічного університету, Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 106» м. Кривий Ріг, Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Хмельницького національного університету; а також загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів м. Житомира та Житомирської області.

  На конференції розглядалися питання:

  1. Дидактична компетентність майбутнього педагога як сукупність ключових, базових та спеціальних компетентностей;
  2. Компетентнісна модель сучасного педагога дошкільної та початкової освіти;
  3. Особистісна, рефлексивна, творча компетенції дітей дошкільного віку;
  4. Догіко-математична діяльність у початковій та дошкільній освіті;
  5. Формування мовленнєвої, мовної, соціокультурної компетенції у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку;
  6. Упровадження здоров’язбережувальних технологій у дошкільній та початковій освіті та ін.
 • 27.03.15 p. Студентка ЖДУ серед переможців наукового проекту «Розвиток освіти і науки: студентські ініціативи»

  Науковий відділ університету вітає Кичкирук Юлію Олегівну, студентку ІІІ курсу факультету фізичного виховання і спорту, яка отримала ІІІ місце, нагороджена дипломом третього ступеня та грошовою премією у розмірі 300 грн у науковому проекті «Розвиток освіти і науки: студентські ініціативи», який відбувся 25 березня 2015 року в межах Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Громадські ініціативи молоді – основа соціально-економічної перебудови України» на базі Київського університету імені Бориса Грінченка (м. Київ).

  Мета заходу: активізація наукового мислення студентів щодо продукування та ефективного вирішення наукових ідей, громадських і соціальних ініціатив у відповідності до потреб сучасного суспільства.

  Нагадаємо, що Кичкирук Юлія Олегівна представляла матеріали у формі наукової розробки презентації, галереї слайдів з елементами анімацій, відеосюжетів конкурсного проекту «Професійна самореалізація студентської молоді в процесі науково-дoслідної діяльності».

  Бажаємо Кичкирук Юлії Олегівні та її науковому керівнику Яворській Тетяні Євгенівні нових досягнень та успіхів у науково-дослідній роботі!

 • 23.03.15 p. У ЖДУ імені Івана Франка - нова спеціальність в докторантурі

  Рішенням атестаційної комісії Міністерства освіти і науки України (наказ №230 від 03.03.2015р.) розширено перелік наукових спеціальностей в докторантурі нашого університету. Зокрема, вперше в університеті відкрито спеціальність  13.00.05 - соціальна педагогіка. Запрошуємо майбутніх докторів наук з соціальної педагогіки до навчання в докторантурі нашого вузу.

 • 23.03.15 p. Перші перемоги конкурсу

  Студентка 4 курсу спеціальності «Психологія» Долінчук Ірина здобула перемогу в 2 етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія», що відбувся в м.Одеса на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського.

  Тема наукової роботи -  «Особливості образу майбутнього подружнього партнера у юнацькому віці» під керівництвом кандидата психологічних наук, доцента Наталії Федорівни.Портницької.

  Студент історичного факультету Лаговський Роман переміг в 2 етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історичні науки», що відбувся в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди.

  Тема наукової роботи -  «Утворення та становлення Кримського ханату як незалежної держави» під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Олександра Івановича Жуковського.

  Вітаємо перших переможців конкурсу та бажаємо подальших успіхів!

 • 21.01.15 p. Два фахові журнали ЖДУ імені Івана Франка успішно пройшли перереєстрацію

  Наприкінці минулого року було успішно перереєстровано два фахові журнали, засновником яких є наш університет. 

  Наказом Міністерства освіти і науки України № 1528 від 29.12.2014 року друковане періодичне видання  ЖДУ імені Івана Франка «Українська полоністика» внесено до Переліку наукових фахових видань України з філологічних наук, а електронне періодичне видання «Економіка. Управління. Інновації»  – з економічних наук.

 • 21.01.15 p. 35 наукових робіт студентів ЖДУ імені Івана Франка беруть участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

  За результатами І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у Житомирському державному університеті імені Івана Франка з метою участі у ІІ турі до базових вищих навчальних закладів надіслано 35 наукових робіт зі спеціальностей: актуальні проблеми інклюзивної освіти, біологічні науки, гендерні дослідження, екологія та екологічна безпека, українська мова та література (у т.ч. методика їх викладання), історичні науки, корекційна та соціальна педагогіка, математичні науки, педагогічна та вікова психологія, політичні науки, соціальні комунікації, соціологічні науки, теорія та методика професійної освіти, фізичне виховання та спорт, юридичні науки, дошкільна освіта, педагогічні науки, початкова освіта.

 • 23.12.14 p. Cтудент ЖДУ імені Івана Франка отримав спеціальну відзнаку на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-1950-х років»

  Нещодавно в приміщенні Бібліотеки імені Тетяни та Омеляна Антоновичів НУ «Києво-Могилянської академії» вручили нагороди переможцям конкурсустудентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-1950-х років». Серед відзначених - студент ІV курсу історичного факультету ЖДУ імені Іван Франка Володимир Помінчук.

  Роботу студента-історика Володимира Помінчука «Заходи радянської влади по боротьбі з українським націоналістичним рухом та його протидія у 1944-1945 рр. на Східній Волині» високо оцінила конкурсна комісія, відзначивши автора грамотою і подарунковим комплектом книг.

  Нагадаємо, що конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-1950-х років» проводився Центром досліджень визвольного руху (Львів) спільно із Інститутом суспільних досліджень (Дніпропетровськ), Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та Центром історії державотворення України в XX століття НаУКМА за підтримки Міністерства освіти і науки України та Українського інституту національної пам'яті.

  Цьогоріч у Конкурсі взяли участь 57 студентів ВНЗ з різних міст України. Зокрема з Києва, Львова, Полтави, Миколаєва, Одеси, Запоріжжя, Чернівців, Сум, Вінниці, Маріуполя, Херсона, Черкас, Острога, Кіровограду, Івано-Франківська, Кременця, Кам'янця-Подільського, Житомира, Рівного, Дрогобича, Кривого Рогу, Умані, Дніпропетровська.

  Вітаємо Володимира з науковою перемогою!

 • 10.12.14 p. ЖДУ імені Івана Франка активніше просуватиме інновації в сфері науки та освіти

  Днями на базі Національного транспортного університету (м. Київ) в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Інтеграція національної мережі трансферу технологій NTTN до європейських мереж» відбувся Сертифікаційний семінар учасників національної мережі трансферу технологій NTTN. У роботі семінару взяла участь провідний фахівець відділу аспірантури та докторантури ЖДУ імені Івана Франка Наталія Борисенко.

  За результатами сертифікаційного семінару ЖДУ імені Івана Франка надано персональний кабінет в мережі NTTN і доступ до електронної бази даних технологічних профілів, практичні навички підготовки профілів технологічних пропозицій для розміщення в мережі NTTN, методичні матеріали і рекомендації по роботі з мережею NTTN. Також провідний фахівець відділу аспірантури та докторантури ЖДУ імені Івана Франка Наталія Борисенко отримала сертифікат технологічного менеджера Національної мережі трансферу технологій NTTN.

 • 03.12.14 p. У ЖДУ імені Івана Франка пройшов І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта»

  Днями у навчально-науковому інституті педагогіки відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта».

  Мета заходу - виявлення та підтримання обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації здібностей студентів, стимулювання творчої праці студентів та викладачів, підвищення якості підготовки фахівців, активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів.

  Об’єктивне оцінювання творчих досягнень учасників І туру олімпіади здійснювалося висококомпетентними членами журі (Литньов В.Є., Колесник Н.Є., Підлужна Г.В., Рудницька Н.Ю., Танська В.В., Басюк Н.А.). Переможцями стали:

  Єлизавета Смаль – І місце, номінація «Високий рівень артистизму»;

  Валентина  Гутман – ІІ місце, номінація «Впровадження інноваційних технологій»;

  Ліна Шкуринська – номінація «Оригінальність, творчість, уміння імпровізувати»;

  Леся Павлушко – номінація «За реалізацію принципу активної пізнавальної діяльності на уроці «Я у світі» »;

  Марія Лук’янчук – номінація «За реалізацію принципу індивідуального підходу на уроці «Українська мова»»;

  Олександра Костюк – номінація «Кращий організатор ігрової форми проведення уроку»;

  Олеся Сідова – номінація «Переможець глядацьких симпатій», номінація «Найкреативніший педагогічний образ».

  Перемога у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта» – це не лише висока оцінка поважних членів журі, але й велика відповідальність перед усіма учасниками – майбутніми вчителями початкової школи, і, насамперед, перед «майбутніми» учнями. Саме з таким словами звернулася до учасників олімпіади Єлизавета Смаль, студентка 5 курсу навчально-наукового інституту педагогіки, отримавши І місце.

  Переможці були нагороджені дипломами, грамотами та цінними подарунками. Дирекція та студентське наукове товариство ННІ педагогіки вітає переможців та бажає нових здобутків у навчально-науковій роботі!

 • 03.12.14 p. Сучасний вихователь дошкільного навчального закладу. Який він?

  Пізнавати світ розумом і серцем, використовуючи нові підходи до організації навчально-виховного процесу, плекати кращі якості дитячої душі, дотримуючись гасла життя видатного педагога В.О. Сухомлинського: «Торкнутись квітки й не струсить росу!» -  мрія кожного студента спеціальності «Дошкільна освіта» навчально-наукового інституту педагогіки, майбутнього вихователя дошкільного навчального закладу.

  У рамках І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта» учасники продемонстрували відеопрезентації «Моє педагогічне кредо», а також показали фрагменти занять з формування початкових математичних уявлень у дітей дошкільного віку, методики розвитку рідної мови дітей дошкільного віку, основ природознавства з методикою викладання, зображувальної діяльності. Оцінювання творчих досягнень учасників І туру олімпіади здійснювалося членами журі (Литньов В.Є., Тарнавська Н.П., Наумчук Т.В., Максимова О.О., Федорова М.А., Колесник Н.Є., Танська В.В., Ямчинська Г.В.).

  Переможцями І етапу Олімпіади стали:

  І місце – Ірина Микитюк (студентка 45 групи);

  ІІ місце – Анна Шуляковська (студентка 36 групи);

  ІІІ місце – Оксана Калінчук (студентка 36 групи) та Юлія Рибак (студентка 37 групи).

  Крім того, деякі учасники отримали перемогу в номінаціях. Зокрема, Ольга Ободзинська («Оригінальність, творчість, уміння імпровізувати»); Оксана Ущапівська («Кращий організатор ігрової форми проведення занять»); Яна Прокопчук («Володіння методикою проведення заняття та виявлення педагогічної майстерності»); Ірина Кириченко («Впровадження інноваційних технологій»); Катерина Рибчинська («Найкреативніший педагогічний образ»).

  Усі учасники олімпіади були нагороджені дипломами, грамотами, цінними подарунками. Дирекція та студентське наукове товариство ННІ педагогіки вітає переможців та бажає нових творчих успіхів на освітянській ниві!

   

 • 29.10.14 p. ЖДУ імені Івана Франка отримав черговий патент на винахід

  Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав патент на винахід № 106789 «Метод оцінки чисельності перифітонних найпростіших за відносною чисельністю їх стадій розселення», зареєстрований в Державному реєстрі патентів України на винаходи 10.10.2014 року.

  Винахід створений у плідній співпраці науковців Житомирського державного університету імені Івана Франка, Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена та Миколаївського національного аграрного університету. Авторами винаходу є Галина Євгеніївна Киричук, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття ЖДУ; Людмила Анатоліївна Константиненко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття ЖДУ; Ігор Васильович Довгаль, доктор біологічних наук, професор, завідувач відділом фауни та систематики безхребетних Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена та Сергій Сергійович Крамаренко, кандидат біологічних наук, доцент Миколаївського національного аграрного університету.

  Сутність методу полягає у тому, що проби води відбирають з ділянок різної швидкості течії та експонують у них штучні субстрати у лабораторних умовах. Як показник чисельності індикаторних організмів визначають кутові коефіцієнти рівнянь лінійної регресії динаміки колонізації штучних субстратів найпростішими. Останні порівнюють за допомогою аналізу коваріанси (ANCOVA). Метод може бути застосований у біомоніторингу та охороні навколишнього середовища під час визначення якості природних вод.

 • 29.10.14 p. Урочисте засідання СНТ навчально-наукового інституту педагогіки відбулося

  Днями з нагоди 95-річчя Житомирського державного університету  в навчально-науковому інституті педагогіки  відбулося урочисте засідання студентського наукового товариства.

  На засіданні були присутні координатори науково-дослідної роботи студентів університету, голови СНТ навчально-наукових інститутів та факультетів, а також члени ради СНТ навчально-наукового інституту педагогіки.

  Засідання відкрила голова СНТ навчально-наукового інституту педагогіки Ольга Поліщук, яка презентувала роботу СНТ інституту педагогіки; ознайомила присутніх із системою науково-дослідної роботи студентів, яка має такі складові: навчально-наукова робота, організація і проведення педагогічних досліджень, аналітико-презентаційна робота. повідомила про результати науково-дослідної діяльності студентів; представила переможців-номінантів Всеукраїнських студентських олімпіад зі спеціальності «Початкова освіта», дипломантів Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.

  Наталія Колесник, науковий консультант СНТ навчально-наукового інституту педагогіки, відзначила, що науково-дослідна робота в навчально-науковому інституті педагогіки проводиться системно і чітко планово. Професорсько-викладацький склад має безперечні здобутки у системі підготовки науково-педагогічних кадрів, створення авторських наукових проектів, налагодження міжнародної співпраці, організації студентської наукової роботи, що дозволяє в перспективі передбачати наступність наукових досліджень в інституті.

  Наталія Борисенко, начальник підрозділу інтелектуальної власності та стратегічних досліджень, ознайомила присутніх з планом перспективного розвитку роботи Студентського наукового товариства університету.

   Усі присутні продемонстрували зацікавленість до запропонованої презентації, а також до виставки студентських науково-методичних публікацій.

 • 18.09.14 p. Одразу два викладачі - Сидорчук Нінель Герандівна і Вознюк Олександр Васильович - захистили докторські дисертації

  15 вересня 2014 р. у спеціалізованій вченій раді Д 14.053.01 відбувся захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук доцента кафедри педагогіки нашого університету Сидорчук Нінель Герандівни ″Система професійно-педагогічної підготовки студентів університетів у контексті єдиного європейського освітнього простору″ (спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти). Науковий консультант – доктор педагогічних наук, професор Дубасенюк Олександра Антонівна, професор кафедри педагогіки.

  Зауважимо, що Олександра Антонівна є науковим консультантом Вознюка Олександра Васильовича, доцента кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій, який також 15 вересня захистив докторську дисертацію. Тема дисертаційного дослідження: ″Теоретико-методологічні засади розвитку особистості педагога в умовах цивілізаційних змін″ (спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки).

          Вітаємо наших колег з успішним захистом!

 • 15.09.14 p. Студенти ЖДУ імені Івана Франка - співавтори корисної моделі
  Український інститут промислової власності затвердив рішення про видачу двох деклараційних патентів на корисну модель «Спосіб створення омічних контактів до AlN» та «Діод Ганна на основі GaN». Серед авторів корисних моделей є студенти фізико-математичного факультету  Павло Сай та Шеремет Володимир. Вітаємо винахідників!
 • 05.09.14 p. Європейський тур «Рух проти ненависті»

  Протягом 17-27 серпня 2014 року група активістів «No Hate Speech Movement» в Україні здійснила тур країнами Європи з метою популяризації кампанії.

  У групу ввійшли й наші колеги – викладачки кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності Житомирського державного університету Надія Павлик, Інна Палько, Наталія Тарасенко.

  «Круглі столи» та семінари за участю наших колег відбулися у Братиславі (Словаччина, Міністерство Освіти), Штутгарті (Німеччина, ГО «DJR»), Празі (Чехія, Парламент Чехії), Страсбурзі (Франція, Департамент Молоді Ради Європи).

  Крім того, активістами було проведено тематичні флешмоби проти ненависті у м.Будапешт (Угорщина), м. Відень (Австрія), м. Кройцлінген (Швейцарія) та м. Краків (Польща).

 • 02.09.14 p. Передчасно пішов із життя друг університету, видатний український учений Іван Зязюн

  Українська педагогічна наука понесла велику втрату. Передчасно пішов із життя видатний український учений, знаний міжнародною спільнотою доктор філософських наук, дійсний член НАПН України Іван Андрійович Зязюн – людина великої душі, гуманіст, захисник учительства, автор багатьох наукових праць з філософії освіти, основ педагогічної майстерності, засновник Академії педагогічної майстерності в різних регіонах України. Під його керівництвом підготовлено значну кількість науково-педагогічних кадрів. Іван Андрійович відомий українській спільноті як ректор Полтавського педагогічного інституту, міністр освіти України, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

  Іван Андрійович був великим другом нашого університету: брав участь у чисельних наукових форумах, конференціях, натхненно виступав перед викладачами і студентами з лекціями з актуальних проблем педагогіки.

  Делегація викладачів Житомирського державного університету імені Івана Франка брала участь у похованні видатного українського вченого. Світла пам'ять про Івана Андрійовича навічно збережеться у наших серцях.

 • 16.06.14 p. Студенти університету отримали нагороди

  Вітаємо студентів ННІ філології та журналістики Інну Микитенко, Дарію Малашину та Ларису Мудревську з нагородами за активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських видавничих проектів, який відбувся у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

  Вітаємо та бажаємо подальших наукових успіхів!

 • 21.05.14 p. Студентське наукове товариство інформує

  23 квітня 2014 року в ННІ філології та журналістики відбулося засідання Студентського наукового товариства.

  На ньому було повторно обрано головою СНТ Закапко Марію, а також переобрано заступника, студентку 23 групи Горецьку Анастасію. Лави ради СНТ поповнила студентка 23 групи Яненко Наталія. Голова СНТ Закапко Марія прозвітувала про виконану за 2013/2014 н.р. роботу,  особливу увагу звернувши на Другу лінгвістичну онлайн-конференцію з Варшавським університетом для молодих науковців, яка відбулася 16 квітня . Також було зазначено, що викладачі кафедри теорії та історії світової літератури започаткували нову традицію в межах інституту: проведення студентської наукової конференції «Філологічний полілог». Новим та цікавим досвідом СНТ ННІ філології та журналістики стало створення інтернет-сторінки  в соціальній мережі «Вконтакті», на якій висвітлюється робота СНТ та новини інституту. Сторінка користується популярністю та нараховує вже більше 100 підписників. Насамкінець анонсували появу нового «обличчя» - емблеми СНТ та відеопрезентації наукової роботи зі студентами представників усіх  кафедр інституту (зараз усе це можна побачити на інтернет-сторінці СНТ ННІ філології та журналістики).

 • 19.05.14 p. Франківці – переможці конкурсу «Завтра.ua»

  Ректорат Житомирського державного університету імені Івана Франка вітає переможців конкурсу Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua» студенток ННІ іноземної філології  Ілону Володимирівну Василенко та  Олену Ігорівну Климову.

 • 19.05.14 p. Як студенти та викладачі ЖДУ імені Івана Франка вивчали особливості навчання в Австрії

  На початку  травня викладачі та студенти нашого університету здійснили навчально-ознайомчу подорож «Навчання в Австрії» (Львів – Зальцбург – Відень – Львів).

   Метою подорожі будо з’ясувати особливості освіти у вищій школі Австрії, вивчити можливості вступу українських студентів, здобувачів ступеня магістр та доктор наук до австрійських вузів.

  Серед учасників подорожі були три викладачі університету: к.п.н., старший викладач кафедри педагогіки, психології та управління навчальними закладами, завідувач центром післядипломної освіти та довузівської підготовки Рожнова Т. Є., к.е.н., старший викладач кафедри економіки та маркетингу Клімова І. О., к.б.н., старший викладач кафедри зоології Васільєва Л. А., методист навчального відділу Вербовський І. А., 9 студентів: центру післядипломної освіти та довузівської підготовки, магістратури «Управління навчальним закладом» та природничого факультету.

  Учасники відвідали Віденський університет, де прослухали лекцію, зорієнтовану на з’ясування освітніх рівнів у Австрії, умов вступу, особливостей навчального процесу тощо. Важливе питання, що розглядалось на занятті – можливість українських випускників вузів у вступі до аспірантури, отриманні ступеня доктора наук, стипендій для українських науковців.

  Делегація нашого вузу взяла участь у роботі круглого столу у головному офісі редакції австрійської газети «Der Standard», де висвітлювались питання співпраці редакції з факультетами публіцистики вузів країни, стажування студентів, особливості кар’єрного росту молодого працівника, а також сучасна ситуація в Україні.

  В Інституті менеджменту (м. Зальцбург) була здійснена ознайомча екскурсія по закладу, вивчено матеріально-технічне забезпечення, з’ясовано систему підготовки бакалавра, магістра.

  На природничому факультеті Зальцбурзького університету було проаналізовано співпрацю вузу з школами, особливості профорієнтаційної роботи факультету у наборі студентів, з’ясовано механізми утримання та функціонування центру природничих досліджень факультету.

  Особливо цікавою для студентів виявилася екскурсія до однієї з штаб-квартир ООН, у ході якої вивчено основні цілі ООН, головні проблеми світової економіки та науки тощо.

  Організаторами було передбачено й знайомство учасників з культурою, архітектурою міст Відень та Зальцбург, а також видачу сертифікатів учасникам подорожі.

 • 15.05.14 p. СНТ ″Просвіта″ прозвітувалось про виконану роботу

  30 квітня 2014 року в ННІ іноземної філології відбулося звітне засідання СНТ "Просвіта".

  Голова СНТ Рогоза Тетяна підсумувала результати роботи студентського наукового товариства протягом 2013-2014 навчального року. Тетяна наголосила, що основними здобутками СНТ у зазначений період є організація та проведення VI Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за міжнародної участі "Сучасні філологічні дослідження та навчання іноземної мови в контексті міжкультурної комунікації" (21 березня 2014 року), організація презентацій програм академічних обмінів для студентів та магістрантів з можливістю стажування в університетах США та Канади, організація та проведення профорієнтаційних зустрічей "Сучасний філолог" зі студентами ННІ іноземної філології за участі представників перекладацької агенції "Грейт",  туристичної компанії "Україна – Тревел", плановий випуск Вісника студентського наукового товариства,  участь у роботі студентських наукових проблемних груп, бесіди-зустрічі з професорсько-викладацьким складом кафедр ННІ іноземної філології. Наприкінці засідання відбулося переобрання голови СНТ "Просвіта", члени студентського наукового товариства одноголосно висловили свою підтримку діючій голові СНТ Рогозі Тетяні.

 • 15.05.14 p. Студентське наукове товариство інформує

  На звітному засіданні голова студентського наукового товариства фізико-математичного факультету Салій Ольга доповіла про роботу ради СНТ факультету, відзначила роботу проблемних груп, розповіла про результати та досягнення науково-дослідницької студентів за 2013-2014 н.р., повідомила про розробку наукових проектів, в яких беруть участь студенти факультету. Під час засідання було нагороджено кращих студентів, які активно займаються науковою діяльністю.

  Відбулися вибори ради СНТ. Головою студентського наукового товариства фізико-математичного факультету обрано Салій Ольгу, студентку 4 курсу.

 • 15.05.14 p. Студент ЖДУ імені Івана Франка співавтор корисної моделі

  В Міністерстві освіти і науки України зареєстровано заявку на одержання двох патентів на корисну модель «Спосіб створення омічних контактів до AlN» та «Діод Ганна на основі GaN». Серед авторів проекту є студент фізико-математичного факультету  Павло Сай.

  Вітаємо молодого винахідника та бажаємо подальших успіхів!.

 • 15.05.14 p. Студентське наукове товариство фізико-математичного факультету інформує

  6 травня 2014 року на фізико-математичному факультеті відбулась чергова сьома студентська науково–практична конференція «Науковий пошук молодих дослідників».

  У конференції взяли участь декан фізико-математичного факультету Франовський А. Ц., куратор СНТ університету Борисенко Н. Д., завідувачі кафедр, викладачі факультету та студенти, які активно займаються науково-дослідною діяльністю.

  На пленарному засіданні із доповідями виступили: Парандій Леся, студентка 5-го курсу, Сай Павло, студент 4-го курсу та Шевельова Марина, студентка 6-го курсу.

  На конференції відбулась презентація чергової збірки наукових праць студентів та викладачів факультету «Науковий пошук молодих дослідників».

 • 07.05.14 p. Результати участі наших студентів у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади

  За результатами ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади студенти нашого університету ввійшли в п’ятірку кращих та вибороли призові місця:

  Дємідова Маргарита, студентка 23 групи природничого факультету, – 2 місце зі спеціальності «Біологія» (науковий керівник проф. Киричук Г.Є.);

  Шевельова Марина, студентка 63 групи фізико-математичного факультету – 2 місце зі спеціальності «Французька мова» (науковий керівник Папіжук В.О);

  Михнюк Сергій, студент 42 групи соціально-психологічного факультету, – 3 місце зі спеціальності «Соціальна педагогіка» (науковий керівник доц. Павлик Н.П.);

  Козій Дарина, студентка 44 групи соціально-психологічного факультету, – 3 місце зі спеціальності «Політологія» (науковий керівник – доц. Сухачов С.Я.);

  Іваніцька Надія, студентка 44 групи соціально-психологічного факультету, – 4 місце зі спеціальності «Теоретична та прикладна психологія» (наукові керівники – доц. Никончук Н.О. та асист. Голентовська О.С.);

  Тишкевич Юлія, студентка 61 групи ННІ педагогіки, – 5 місце зі спеціальності «Початкова освіта» (наукові керівники – доц. Литньов В.Є., доц. Підлужна Г.В., доц. Колесник Н.Є., доц. Басюк Н.А., доц. Рудницька Н.Ю., доц. Танська В.В.);

  Кухарець Віталій, студент 41 групи соціально-психологічного факультету, – 5 місце зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування» (науковий керівник ст. викл. Карпюк О.А.).

  Вітаємо переможців та їх наукових керівників!

 • 24.04.14 p. Чергова перемога на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

  Вітаємо  ОЛЬГУ СТРЕЛЬЧЕНКО, студентку 61 групи (освітньо-кваліфікаційний рівень: магістр; напрям підготовки:  8.01010201 – Початкова освіта),  з перемогою у номінації "За творчий підхід у виконанні завдань" на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності "Теорія і методика професійної освіти", який проходив в Українському інженерно-педагогічної академії (м. Харків).

  Дирекція навчально-наукового інституту педагогіки висловлює подяку кандидату педагогічних наук, доценту кафедри філології і лінгводидактики ГАЛИНІ ВОЛОДИМИРІВНІ ПІДЛУЖНІЙ за керівництво студентською науковою роботою. Бажаємо Вам подальших творчих успіхів!

   

 • 17.04.14 p. В університеті триває II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з біології

  У другий день олімпіади, 16 квітня, на природничому факультеті проведено практичний тур, де конкурсанти продемонстрували неабиякі навички дослідника, експериментатора.

  Організатори олімпіади підготували завдання, що охопили актуальні питання біологічної хімії, зоології безхребетних та хребетних тварин, анатомії людини. Учасникам також було запропоновано ще один з видів завдань – комп’ютерне тестування. Члени журі відзначають ґрунтовну підготовку студентів, високий рівень володіння фактичним матеріалом з біології.

  Проте у цей день учасники олімпіади не лише змагались, відстоювали честь вузу, а й відпочивали. Так, актори Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги подарували усім незабутні враження від перегляду драми у стилі етно-модерн «Украдене щастя».

 • 17.04.14 p. У ЖДУ імені Івана Франка вперше провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію для студентів немовних спеціальностей «Фахівець ХХІ століття: професійні мовні компетенції»

  15 квітня на базі ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Фахівець ХХІ століття: професійні мовні компетенції».

  Робота конференція відбувалася за шістьма напрямками:"Гуманітарні науки: філологія, психологія, педагогіка", "Суспільні науки: соціологія, історія, правознавство, релігієзнавство, філософія", "Природничі науки: біологія, хімія, екологія", "Фізико-математичні науки: інформатика, математика, фізика", "Економічні науки: менеджмент, маркетинг, економіка" та "Медичні науки".

  У ході пленарного і секційних засідань було прослухано доповіді студентів інститутів і факультетів ЖДУ ім. І. Франка, а також гостей з Житомирського державного технологічного університету і Житомирського інституту медсестринства. Окрім цього, учасники конференції мали змогу ознайомитися з матеріалами доповідей студентів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Івано-Франківського  національного технічного університету нафти і газу, які були представлені у збірнику тез доповідей. 

  Кращі доповіді пленарного і секційних засідань відзначено дипломами.

 • 16.04.14 p. У ЖДУ імені Івана Франка стартував II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з біології

  15 квітня на природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка стартував II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з біології.

  Урочисте відкриття Всеукраїнської студентської олімпіади з біології було здійснене проректором з наукової і міжнародної роботи, доктором  педагогічних наук, професором Наталією Андріївною Сейко, яка щиро привітала учасників, членів журі та організаторів олімпіади, всім побажала плідної роботи. Наталія Андріївна підкреслила, що кожен учасник олімпіади – кращий з кращих юних біологів України, адже представляє наукову еліту свого навчального закладу та регіону.

  Голова журі доктор біологічних наук, професор Галина Євгенівна Киричук додала, що цьогоріч в II етапі олімпіади беруть участь 55 студентів із 34 вищих навчальних закладів держави, а членами журі є науковці із Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Донецького національного університету, Запорізького національного університету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Херсонського державного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі України, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Житомирського національного агроекологічного університету та Житомирського державного університету імені Івана Франка. Честь представляти наш університет на олімпіаді випала студентам природничого факультету Ярославі Гріневич (6 курс) та Маргариті Дємідовій (2 курс).

  За гарною традицією нашого університету до уваги гостей був представлений концерт, підготовлений студентами і викладачами ННІ педагогіки та природничого факультету. Після відкриття олімпіади, конкурсантів чекав теоретичний тур та знайомство з музеями університету (етнографічним та музеєм історії ЖДУ).

  У програмі олімпіади 16 квітня – проведення практичного туру, комп’ютерне тестування, а також відвідання вистави в Житомирському обласному драмтеатрі.

 • 15.04.14 p. Конференція за підсумками конкурсу «Науковий дебют 2013 – Сталий розвиток»

  11 квітня 2014 року відбулася міжнародна конференція за підсумками конкурсу «Науковий дебют 2013 – Сталий розвиток» у Вищій школі Менеджменту (м. Варшава, Республіка Польща), який був організований під патронатом проф. Єжи Бузека – депутата Європарламенту.

           На конкурс було подано 180 робіт українських молодих науковців, в результаті відбору серед 37 відзначених робіт – 6 праць студентів нашого університету.

  На запрошення організаторів конференції у складі української делегації, до складу якої увійшли Президент Національної Академії педагогічних наук України проф. В.Г. Кремінь, ректор університету технологій дизайну проф. І.М. Грищенко, Академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України , проф. Н.Г. Ничкало та викладачів ВНЗ України, серед яких доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології нашого університету Л.П. Бутузова та студентів, магістрантів та аспірантів вузів України.

  На секційних засіданнях виступили дві студентки нашого вузу в англомовних, польськомовних та українськомовних секціях:

  Мирослава Пустовойт, студентка фізико-математичного факультету, виступила з доповіддю на тему «Толерантність як основа гармонізації особистості в юнацькому віці: результати дослідження»; Олена Горячко, студентка ННІ філології та журналістики, мала доповідь «Духовна безпека як складова сталого розвитку людства».

  Модератором секції «Багато аспектів сталого розвитку» була доцент Л.П. Бутузова.

 • 09.04.14 p. Наукові проекти ЖДУ імені Івана Франка відзначили на З′їзді творчої молоді Житомирщини

  8 квітня 2014 року на базі Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова Державного університету телекомунікацій відбувся З'їзд творчої молоді Житомирщини, у якому взяли участь молоді науковці ЖДУ імені Івана Франка.

  До уваги учасників З'їзду молоді вчені та студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка запропонували кілька цікавих проектів:

  1. за напрямом моделювання систем і процесів в науці і техніці – проект "Комп’ютеризований багатофункціональний вимірювальний комплект для проведення лабораторних та практичних робіт" (керівник Зіновчук А.В.);
  2. за напрямом екологічна безпека – проект "Фітоіндикаційний блок пакету програм Simargl 1.12" (керівник Хом'як І.В.).

  За результатами участі у з'їзді кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики  Андрій Зіновчук  та студент ІІ курсу фізико-математичного факультету  Дмитро Хом'як нагороджені подяками.

 • 03.04.14 p. У нас - ще один переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

       До дев'яти студентів-переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт долучилася Новікова Тетяна Олегівна, студентка ННІ філології та журналістики. Вона виборола 1 місце у конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності "Теорія і методика професійної освіти" (науковий керівник проф. Мисечко О.Є.).

  Вітаємо з перемогою!!!

 • 21.03.14 p. Науковці ЖДУ імені Івана Франка поділились педагогічним досвідом з учасниками Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти –2014»

  У рамках роботи П’ятої Міжнародної виставки «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ –2014» кафедра педагогіки провела круглий стіл «Формування основ педагогічної майстерності майбутніх учителів у науково-методичній системі ЖДУ імені Івана Франка».

  З доповідями виступили Антонова О.Є, д.пед.н., професор, завідувач кафедри педагогіки; Дубасенюк О.А., д.пед.н., професор кафедри педагогіки; Сидорчук Н.Г., к.пед.н., доцент кафедри педагогіки; Коновальчук І.І., к.пед.н., доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій; Костюшко Ю.О., к.пед.н., доцент кафедри педагогіки, психології та управління навчальними закладами, Березюк О.С., к.пед.н., доцент, професор кафедри педагогіки; Вознюк О.В., к.пед.н., доцент кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій.

  На засіданні було репрезентовано діяльність креативно-педагогічного та акметехнологічного науково-дослідницьких комплексів, спрямованих на професійну підготовку майбутнього вчителя, формування в нього основ педагогічної майстерності, розвитку дослідницьких здібностей.

  В обговоренні взяли участь Романова Г.М., доктор педагогічних наук, професор (Інститут професійної-технічної освіти НАПН України), Поліхун Н.І., кандидат педагогічних наук, доцент (Інститут обдарованої дитини НАПН України), Ковальчук В. А., к.пед.н., доцент кафедри педагогіки ЖДУ; Мирончук Н. М., к.пед.н., доцент кафедри педагогіки ЖДУ.

 • 21.02.14 p. В університеті тривають виїзні засідання студентського наукового товариства

  20 лютого 2014 року на історичному факультеті відбулось виїзне засідання СНТ Житомирського державного університету.

  У зустрічі взяли участь голови, члени та куратори СНТ історичного, соціально-психологічного, природничого факультетів, факультету фізичного виховання, ННІ іноземної філології та ННІ філології та журналістики.

  Із вступним словом виступив куратор СНТ історичного факультету доцент Петро Опанащук, який розповів про особливості організації студентської наукової роботи на факультеті та основні завдання, що стоять перед молодими дослідниками.

  Голова СНТ історичного факультету Анна Любчак розповіла про діяльність студентського наукового товариства факультету, його актив та найбільш цікаві заходи, у яких бере участь студентська наукова спільнота історичного факультету. Присутні переглянули відео про співробітництво студентів факультету з Інститутом археології НАН України під час археологічних розкопок у м. Коростень.

  Проректор з наукової та міжнародної роботи професор Наталія Сейко відзначила високий рівень студентських наукових розвідок на факультеті, що підкреслює робота студентської секції щорічної Волинської всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції. Разом з тим, Наталія Сейко наголосила на необхідності дослідження історії університету та Першої чоловічої гімназії, яка знаходилась у приміщенні університету. Саме такі дослідження допоможуть перетворити музей університету на справжній науково-дослідний центр.

 • 04.02.14 p. Університет отримав свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір

  16 січня 2014 року Державна служба інтелектуальної власності України зареєструвала авторське право на службовий твір – Комп’ютерну програму для фітоіндикації “Simargl1”та видала Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір за № 53164, відповідно до якого авторські майнові права на програму, створену Хом’яком Іваном Владиславовичем, доцентом кафедри екології та природокористування та Хом’яком Дмитром Івановичем, студентом 2 курсу фізико-математичного факультету, належать Житомирському державному університету імені Івана Франка.

  Вітаємо авторів програми та бажаємо подальших наукових успіхів!

 • 29.01.14 p. Викладач ЖДУ імені Івана Франка взяла участь у Всеукраїнському семінарі «Рух проти ненависті»

  23-25 січня 2014 року було проведено Всеукраїнський семінар з питань запуску та просування загальноєвропейської кампанії «Рух проти ненависті» в Україні.

  Семінар відбувся за ініціативи та підтримки Ради Європи, Міністерства молоді та спорту України; основним організатором семінару стала ВМГО «Асоціація «КВН України». Основними завданнями семінару було визначено створення Національного комітету кампанії в Україні «Рух проти ненависті» у межах загальноєвропейського руху «No Hate Spech Movement», розробка його принципів діяльності та плану роботи на 2014 рік.

  Участь у семінарі взяли представники урядових і державних організацій, громадських правозахисних, благодійних і молодіжних організацій, а також представники українських медіа. Загалом, участь у семінарі взяли 50 учасників із 15 регіонів України. Наразі триває розробка Інтернет-ресурсу кампанії, який дозволить поширювати бренд-бук кампанії, створити календар всеукраїнських та регіональних заходів кампанії, визначити її методичну та нормативну базу.

  Важливо, що національним координатором загальноєвропейської кампанії «Рух проти ненависті» в Україні обрано викладача нашого університету – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності, Надію Павлик.

 • 10.01.14 p. Викладач ЖДУ імені Івана Франка консультує журнал «National Geographic»

  У січневому випуску журналу «National Geographic», який випускає Американське географічне товариство (American Geographical Society), з’явилася перша за історію видання стаття про Українське Полісся. 

  У публікації розкриваються неповторні риси природи, культури та побуту півночі України. Під час експедиції лісовими селами Житомирщини автор статті Лілія Мусіхіна заявила, що вона закохалася в Поліську землю.

  «National Geographic» працює за схемою, яка відмінна від багатьох наукових і науково-популярних видань на пострадянському просторі. Робота над публікацією починається із серії експедицій в досліджуваний регіон. За цим слідує написання статті та рецензування її консультантом (науковцем з вибраного напряму). Для ілюстрування статті в експедицію також включаються професійні фотографи найвищого класу. Після того стаття перекладається англійською і відправляється на редагування до Сполучених Штатів Америки», - каже консультант журналу, доцент кафедри екології та природокористування ЖДУ імені Івана Франка  Іван Хом’як.

  Також викладач ЖДУ імені Івана Франка повідомив, що у планах «National Geographic» є ще цілий ряд досліджень Полісся. Вони стосуватимуться Чорнобильської зони, культури використання лікарських рослин, рідкісної флори і фауни.

   

тел.: +380 412 43-11-95
м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, кім. 204
e-mail: intel@zu.edu.ua
факс: +380 412 43-14-17