Новини. Міжнародні відносини

 • 07.08.17 p. ЖДУ імені Івана Франка виграв грант на реалізацію студентської та викладацької академічної мобільності в Краківській академії Ігнатіанум (Республіка Польща)

  Одним із найважливіших напрямків міжнародної роботи в ЖДУ імені Івана Франка є розвиток академічної мобільності, під час якої студенти й викладачі мають можливість навчатися, викладати та проходити стажування в зарубіжному партнерському університеті.

  Другий рік поспіль така робота вже здійснюється спільно з Сілезьким університетом в м. Катовіце (Республіка Польща).

  Нещодавно грантовий комітет європейської програми обмінів Erasmus+ оголосив результати чергових заявок на 2017–2019 рік. За результатами конкурсу заявка ЖДУ імені Івана Франка та Краківської академії Ігнатіанум отримала 92 бали зі 100 можливих і успішно пройшла конкурсний відбір. Відповідно до умови про академічну мобільність, наступного навчального року 2 найкращих студентів нашого університету навчатимуться в Академії Ігнатіанум протягом семестру, 2 викладачів ЖДУ імені Івана Франка прочитають курс лекцій в цьому університеті. Для виголошення лекцій Житомирський державний університет імені Івана Франка запросить також 2 викладачів із партнерського університету. Кошти на здійснення мобільності надає європейська комісія програми академічних обмінів Erasmus+.

 • 14.07.17 p. Перший випуск іноземних студентів у Центрі післядипломної освіти та довузівської підготовки

  13 липня 2017 року в конференц-залі університету відбулася урочиста подія з нагоди першого випуску іноземних студентів Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки.

  Свідоцтва про закінчення курсів підготовки іноземних громадян до вступу у ВНЗ отримали п’ять іноземців, які показали гарні результати у навчанні: це Лі Сонг Йонг з Південної Кореї, Ханіф Інам, Білал Мухаммад, Афзал Султан з Пакистану та Уеслаті Мохамед з Тунісу.

  З успішним закінченням навчання привітали іноземних випускників Проректор з наукової і міжнародної роботи, доктор педагогічних наук, професор Сейко Н. А., завідувач ЦПОДП Рожнова Т. Є., вчений секретар спеціалізованої вченої ради Яценко С. Л., викладачі центру Рудюк О. В., Вольська Ю. В., Куца С. В., Мухіна І. В.

  Усі, хто звертався до присутніх у цей святковий день, висловлювали на адресу випускників теплі слова з побажаннями подальших успіхів у будь-яких починаннях та всіляких гараздів, зокрема викладач української мови Вольська Ю. В. наголосила, що під час навчання студенти та викладачі збагатили одне одного кращими цінностями своїх народів, поділилася своїми враженнями від спілкування зі студентами і підкреслила, що всі вони щирі, відповідальні й сумлінні.

  Наприкінці церемонії випускники звернулися з прекрасними словами подяки на адресу університету, на адресу всіх викладачів, які вели їх «через тернії до зірок», які дали їм путівку у велике доросле життя.

 • 24.05.17 p. ЖДУ імені Івана Франка співпрацюватиме з одним із найбільших університетів Китайської Народної Республіки

  23 травня 2017 року Житомирський державний університет імені Івана Франка відвідала делегація Університету Цзінін (КНР) на чолі з віце-президентом університету Ма Еном.

  Основною метою зустрічі з ректором ЖДУ імені Івана Франка Петром Саухом стало ознайомлення з навчальною та науковою роботою факультету фізичного виховання та спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка. Хоч цей факультет і досить молодий (лише 13 років), але йому є чим поділитися з іноземними гостями. І підтвердженням цьому є студенти-випускники, які примножили спортивну славу університету, Житомирщини та України в цілому.

  Гостей Університету Цзінін особливо зацікавила можливість отримати спеціальність тренера у нашому виші, оскільки китайський виш має переважно педагогічне спрямування. Для Університету Франка цікавою виявилася співпраця в межах спортивної реабілітації та східних єдиноборств.

  Зауважимо, що Університет Цзінін є одним із найбільших у Китаї. Університет було започатковано у 1951 році як педагогічний коледж. Основне студмістечко розташоване у м. Шаньдун, більш відомому як батьківщина Конфуція, одного з найвеличніших світових мислителів та просвітителів. На сьогодні університет складається з 20 кафедр, які забезпечують 75 спеціальностей. За час існування університету було підготовлено чимало кваліфікованих випускників, які беруть активну участь у соціальному і економічному житті країни.

 • 24.05.17 p. Викладач ЖДУ імені Івана Франка візьме участь у роботі міжнародного тренінгу «ALD-UKRAINE 2017»

  Доцент кафедри фізики ЖДУ ім. І. Франка Андрій Грищук став одним із 9 учасників з України, які пройшли відбір для участі у міжнародній тренінг-школі «ALD-UKRAINE 2017», яка пройде з 30 травня по 1 липня 2017 року на базі НТТУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» у м. Києві. У цьому престижному тренінгу висловили намір взяти участь більш як 500 претендентів, проте комісія відібрала лише найбільш перспективних.

  Організаторами тренінг-школи виступили HERALD COST Action, European Cooperation in Science and Technology, Інститут мікроприладів НАНУ, LAM Research Corp за сприяння НТТУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та української секції IEEE. Топ-експерти з провідних лабораторій світу будуть ділитися своїми знаннями та досвідом нанесення надтонких плівок з використанням установок атомарного напилення різноманітних матеріалів. Усі учасники матимуть змогу ознайомитися з трендами даної технології, її перспективами та можливостями застосування для генерації інноваційних результатів в області нанотехнологій та подальшого впровадження в промисловості.

  Атомарне напилення матеріалів — це унікальна техніка, що дозволяє розробляти та впроваджувати численні інноваційні рішення в таких сферах як: мікронано(опто)електроніка, гнучка електроніка, антикорозійні поверхні, біосумісні покриття для біомедичних застосувань, текстильна промисловість, імплантологія, фото каталіз і т. д. Україна має потужності для роботи в даних напрямках, тому тренінг «ALD-UKRAINE 2017» — надзвичайно корисна подія для наукової та промислової спільнот, що може сприяти переходу української промисловості на новий рівень розвитку.

 • 03.05.17 p. Питання білінгвальної освіти й раннього розвитку дітей вивчали в Угорщині представники Житомирського державного університету імені Івана Франка

  Наприкінці квітня професор кафедри іноземних мов та новітніх технологій навчання Ольга  Мисечко та аспірантка кафедри педагогіки Олександра Кальчук брали участь у Міжнародному тижні Erasmus+ та 10-тій ювілейній конференції педагогічного журналу «Training and Practice», проведених факультетом педагогіки ім. Бенедека Елека Шопронського університету (м. Шопрон, Угорщина). Ця представницька подія привела до Угорщини понад 40 освітян і науковців ще з 13 країн: України, Австрії, Греції, Іспанії, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Словенії, Словаччини, США, Таїланду, Хорватії.

  Основна тема Міжнародного тижня Erasmus+ і конференції стосувалася інновацій і співпраці у сфері ранньої освіти дітей, зокрема раннього вивчення іноземних мов. До програми заходу, крім ознайомлення з факультетом, пленарних і секційних доповідей, увійшли також відвідання садочків м. Шопрон, у яких у форматі білінгвальної освіти дітей вивчається німецька та англійська мови, уроків іноземної мови у початковій школі, центру екологічної освіти школярів. Міжнародні учасники мали змогу поділитися досвідом раннього розвитку дітей у різних країнах, теорією і практикою професійної підготовки вчителя до ранньої білінгвальної освіти дітей.

  За результатами участі у цій надзвичайно цікавій і корисній події було підписано угоду про співробітництво між ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка та факультетом педагогіки імені Бенедека Елена Шопронського університету. Загальне керівництво реалізацією угоди покладається на кафедру іноземних мов та новітніх технологій навчання.

 • 03.05.17 p. Соціально-психологічний факультет ЖДУ вдруге зустрічав доктора Богдана Станьковські (Республіка Польща)

  На соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка радо зустрічали доктора гуманістичних наук у галузі педагогіки, ад’юнкта кафедри соціальної педагогіки, докторанта Академії Ігнатіанум у Кракові (Польща), Богдана Станьковскього.

  Це був другий візит шанованого гостя у межах співпраці між педагогічним факультетом Інституту наук про виховання Академії Ігнатіанум у Кракові та кафедрою соціальних технологій соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка. Перша пілотна зустріч відбулася у 2015 р., коли до Житомира з циклом лекцій приїздили доктори гуманістичних наук у галузі педагогіки, ад’юнкти кафедр соціальної педагогіки та суспільної профілактики і ресоціалізації — Барбара Адамчик та Богдан Станьковскі, докторанти Академії Ігнатіанум у Кракові (Польща).

  Доктор Богдан Станьковський провів цикл відкритих лекцій «Селезіанська превенційна система у роботі з соціально дезадаптованою молоддю» для викладачів і студентів  соціально-психологічного факультету. На лекціях доктор Б. Станьковський представив також результати своїх багаторічних досліджень і власних спостережень та розглянув такі аспекти проблеми: «Особливості селезіанської роботи з убогою молоддю. Нові виклики сьогодення у превенційній роботі», «Філософські основи селезіанської превенційної системи», «Специфіка впливу за допомогою селезіанської превенційної системи у роботі з соціально дезадаптованою молоддю».

  Також відбулася зустріч «За круглим столом» доктора Богдана Станьковського з викладачами кафедри соціальних технологій. Під час зустрічі обговорювалися соціально-педагогічні проблеми української і польської молоді, а також перспективи подальшої плідної співпраці між Житомирським державним університетом імені Івана Франка і педагогічним факультетом Інституту наук про виховання Академії Ігнатіанум у Кракові (Польща).

 • 22.03.17 p. Для студентів-германістів ЖДУ оголошено конкурс за програмою ERASMUS+

  Відповідно до міжінституційної угоди між Житомирським університетом імені Івана Франка та Сілезьким університетом в Катовіце (Республіка Польща), у рамках академічної мобільності програми Erasmus+ у ННІ іноземної філології оголошується конкурс для студентів шостого курсу на одне місце для семестрового навчання (від 3 до 5 місяців) у Сілезькому університеті в Катовіце за напрямком 035 «Філологія» (Германські мови та літератури (Переклад включно).

  Кредити, отримані під час навчання в Сілезькому університеті в Катовіце, зараховуються в Житомирському університеті імені Івана Франка.

  Відбір кандидатів здійснює комісія:

  1. Cейко Наталія Андріївна, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової та міжнародної роботи.
  2. Полховська Марина Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент, директор інституту іноземної філології.
  3. Чирков Олександр Семенович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури.

  Ліпісіввіцький Микола Леонідович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури.

  Критерії відбору:

  • середній бал за результатами сесії (обраховується в деканаті);
  • володіння німецькою мовою на рівні В2;
  • активна наукова та громадська діяльність;
  • знання польської мови необов'язкове, але бажане.

  Документи, які складають студенти:

  • анкета;
  • копія студентського квитка;
  • довідка з деканату про середній бал за результатами сесії;
  • документи, які підтверджують науково-дослідну роботу, список і копії публікацій, грамоти, відзнаки та ін.

  Документи кандидатів прийматимуться з 03.04.17 р. до 14.04.17 р.

  Результати відбору будуть оголошені 20.04.17 р.

  Увага! Відбіркова комісія не гарантує отримання права на в'їзд за кордон!

  Вирішення візових питань покладається на учасника проекту.

  Кандидат може відмовитися від рішення відбіркової комісії протягом 7 днів із дня оголошення результатів конкурсу. Відмова від участі в проекті здійснюється у формі письмової заяви.

  За деталями звертайся до координаторів проекту:

  • к. філол. н., доц. Ліпісівіцький Микола Леонідович, викладач кафедри германської філології та зарубіжної літертури; тел. (097) 746–68–56;
  • к. філол. н., в.о. доц. Павлінчук Тетяна Іванівна, відділ міжнародних і регіональних зв'язків; тел. (0412) 46–75–60.

  Сайт програми Erasmus+ в Україні http://erasmusplus.org.ua/

  Сайт Сілезького університету в Катовіце (доступний англійською, українською, російською мовами) http://kandydat.us.edu.pl/

 • 15.03.17 p. Студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка взяли участь у Міжнародному юнацькому театральному проекті «Що таке справедливість?»

  П'ятеро найкращих студентів ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка, які вивчають німецьку мову, успішно пройшли відбір на участь у Міжнародному юнацькому театральному проекті в межах Брехтівського фестивалю, що днями відбувся у м. Аугсбург  (Німеччина).

  Перший тур конкурсу стартував у вересні минулого року. На цьому етапі студенти підготували власні інтерпретації поезії Бертольта Брехта «Хліб народу» та відповіли на низку запитань. Організатори проекту, а це незалежний театр «Sensemble» в м. Аугсбург, здійснювали відбір за відео з відповідями, надісланими конкурсантами. Студенти ЖДУ вибороли можливість безкоштовної поїздки до Аугсбурга на змагання з однолітками з США, Бельгії і Болівії.

  Разом із німецькими друзями франківці презентували в Аугсбургу власну сценічну інтерпретацію поезії Брехта й запропонували відповідь на центральне запитання проекту «Що таке справедливість?». Глядачі були захоплені майстерним володінням німецькою мовою, а на шпальтах аугсбурських газет з'явилося повідомлення про цей проект, а також  інформація про участь у ньому студентів ЖДУ імені Івана Франка та фото.

  Тижневе перебування в Німеччині і спілкування з однолітками має велике значення для знайомства з культурою та звичаями німецького народу, а також для вдосконалення навичок усного мовлення.

 • 15.03.17 p. Співробітник кафедри германської філології та зарубіжної літератури ЖДУ імені Івана Франка виступив на Міжнародному літературознавчому конгресі з нагоди 25-літнього ювілею Брехтівського науково-дослідного центру в м. Аугсбург

  Кандидат філологічних наук, докторант кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Микола Ліпісівіцький узяв участь у Міжнародному конгресі брехтознавців у м. Аугсбург (Німеччина), де виступив із доповіддю про особливості рецепції творчості Бертольта Брехта і Вальтера Беньяміна в українських перекладах.

  Міжнародний конгрес організував керівник Брехтівського науково-дослідного центру проф. Юрген Гілесгайм, який є Почесним професором ЖДУ імені Івана Франка. Юрген Гілесгайм підкреслив важливість співпраці з нашим університетом та висловив сподівання на реалізацію нових наукових проектів.

  У конференції брали участь відомі брехтознавці й германісти з різних країн. Більшість із них є авторами публікацій у наукових журналах ЖДУ імені Івана Франка «Брехтівський часопис» та «Ars et Scientia», які видаються НДІ «Драматургія».

 • 16.12.16 p. Відбулося чергове засідання членів навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся»

  Цього разу воно відбулося в Новоград-Волинському медичному коледжі. Представників комплексу гостинно зустрічали директор коледжу Олена Солодовник та педагогічний колектив.

  Зустріч розпочалася з цікавої екскурсії по музею історії медицини Новоград-Волинського, яку провів випускник історичного факультету нашого університету Микола Драч.

  На порядку денному стояло 4 питання, але одним з актуальних — питання щодо шляхів співробітництва медичного коледжу з ЖДУ імені Івана Франка. Олена Володимирівна  подякувала всім викладачам нашого університету, зокрема Валентині Ковальчук та Наталії Мирончук, які дозволили підняти рівень  професіоналізму викладачів коледжу, надати їм той обсяг психолого-педагогічних знань, які вони потребують для подальшої  підготовки майбутніх молодших медичних спеціалістів, здатних не тільки до своєї професійної діяльності, але й до безперервного професійного самовдосконалення.

  Дуже цікавою, змістовною і пізнавальною була інформація про інформаційно-мережеві технології методиста з комп’ютерного забезпечення медичного коледжу Миколи Стадніка.

  У  роботі комплексу брали участь викладачі кафедри педагогіки Олена Антонова, Нінель Сидорчук, Віта Павленко, дошкільної освіти та педагогічних інновацій Тетяна Гужанова та Неля Рудницька, яка проінформувала про умови проведення ЖДУ ім. Івана Франка щорічного конкурсу «Інновації в освіті — 2017» і закликала членів ННВК «Полісся» взяти в ньому участь та представити свої інноваційні проекти. Також Неля Юріївна запросила  випускників вступати до ЖДУ ім. Івана Франка за напрямами підготовки «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта».

  Від університету та всіх членів ННВК «Полісся» хочеться подякувати адміністрації та педагогічному колективу Новоград-Волинського медичного коледжу за гостинну зустріч та змістово-насичене спілкування.

 • 07.11.16 p. У ЖДУ відбулася міжнародна наукова конференція «Демографічні зміни і проблеми національних меншин у Центрально-Східній Європі і на Балканах»

  4 листопада у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася міжнародна наукова конференція «Демографічні зміни і проблеми національних меншин у Центрально-Східній Європі і на Балканах».

  Її  організаторами виступили Польська академія наук та мистецтв у Кракові, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, МГО «Польське наукове товариство у Житомирі» та ЖДУ імені Івана Франка. Участь у ній взяли науковці з Києва, Варшави, Кракова і, звісно, Житомира.

  Особливо приємно відзначити доповіді учасників українсько-польського семінару «Політична репрезентація поляків в Україні і українців у Польщі на локальному рівні», зокрема, аспіранта Варшавського університету Петра Жуліковського, який веде разом з професором Славоміром Лодзінським семінар у 2016-2017 рр. у Варшаві. З доповідями також виступили його учасники з ЖДУ імені Івана Франка - Анна Тустановська, Світлана Чупріна і Юлія Вонсович з 4 курсу СПФ, а також Василь Суков з 3 курсу фізико-математичного факультету.

  Для гостей м. Житомира була передбачена й культурна програма: екскурсія містом,  поїздка на польський цвинтар, на місце розстрілу репресованих у 1937 р.

 • 04.11.16 p. Студентів ЖДУ запросили на навчання до Німеччини

  3 листопада 2016 року до Житомирського державного університету імені Івана Франка завітала Людмила Клотц, лектор Німецької служби академічних обмінів, більш відомої як DAAD.

  DAAD є самоврядною організацією вузів Німеччини, до якої входять 238 університетів і 107 студентських парламентів і яка надає стипендії для студентів, викладачів, аспірантів, PhD та вчених на навчання, стажування та проведення досліджень у Німеччині — в центрі Європи. У вищих навчальних закладах Німеччини навчаються та проводять дослідження близько 300 тисяч іноземців із усього світу, серед яких українці посідають сьоме місце. Вищі навчальні заклади Німеччини пропонують понад 16 000 німецькомовних та англомовних навчальних програм та спеціальностей.

  Під час презентації лекторка DAAD ознайомила студентів із системою освіти в Німеччині, розповіла про можливості навчання іноземних студентів, а також наголосила на мовних передумовах для навчання. Більш конкретно лектор зупинилася на програмах, які зацікавили студентів, а саме: літні курси та групові поїздки для студентів до Німеччини («Studienreisen»). Крім загальної інформації про наявні програми, студенти дізналися про особливості заповнення документів для участі у програмах DAAD. Людмила Клотц детально розповіла про написання мотиваційного листа і про те, як з його допомогою вирізнитися з-поміж інших аплікантів.

  Сподіваємося, що отримана інформація стане в нагоді франківцям на шляху їх професійного зростання.

  Детальну інформацію про програми DAAD можна знайти українською та німецькою мовами за посиланнями: www.daad.org.ua та www.daad.de.

 • 03.11.16 p. У Центрі післядипломної освіти ЖДУ з’явився перший слухач з Південної Кореї

  Днями до Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки Житомирського державного університету імені Івана Франка прибув перший слухач з Південної Кореї Лі Сонг Йонг на курси з підготовки іноземних громадян до вступу у ВНЗ України.

  Завідувач Центру Т. Рожнова та відповідальний працівник Центру по роботі з іноземними студентами  С.Куца допомагають Лі Сон Йонгу у проходженні адаптаційного періоду. Викладачі ЖДУ Ю. Вольська та О. Коржовська вже  провели перші заняття зі слухачем.

  Зауважимо, що відкрита віза і для слухача курсів із Пакистану. Сподіваємось на наступному тижні у Центрі вже буде навчатися двоє іноземних студентів.

 • 13.10.16 p. Студентам ЖДУ запропонували роботу за кордоном

  12 жовтня 2016 року в ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка  відбулася зустріч із представниками товариства "Anyway".

  Під час зустрічі студенти переглянули ряд пропозицій від роботодавців зі США, Німеччини, Франції, Австралії, Іспанії, Китаю та інших країн для перспективної молоді, яка добре володіє англійською мовою, прагне познайомитися з культурою і традиціями іншої країни зсередини і поліпшити своє резюме.

  Також майбутніх випускників ознайомили з загальними вимогами до працівників у Європі та США, розповіли про перспективи молодіжного працевлаштування та стажування за кордоном та окреслили поради щодо оформлення необхідних документів.

 • 03.10.16 p. Участь у міжнародному симпозіумі на вшанування пам’яті жертв Голокосту та призові місця студентів-істориків

  З 22 по 30 вересня 2016 р. у Києві у межах вшанування 75-річчя трагедії у Бабиному Яру, за сприяння та активної участі організацій «Українсько-єврейської зустрічі», Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» (Дніпропетровськ) та інших проходила серія заходів під загальною назвою «Бабин Яр».

  У проекті взяли участь студенти ІV курсу історичного факультету Андрій Магалецький та Катерина Цимбалюк. Протягом року вони працювали над написанням наукових робіт, присвячених проблемам антисемітизму та особливостям формування історичної пам’яті в умовах недемократичних політичних режимів під керівництвом завідувача кафедри історії України Венгерської В. О.

  25 вересня, у межах секції «Молодь» відбувся фінал Міжнародного конкурсу наукових і творчих робіт студентів та аспірантів «Уроки війни та Голокосту — уроки толерантності», де наші студенти розділили 3 місце у номінації «Наукове дослідження». Відмітимо, що перші місця вибороли вже діючий кандидат наук та аспірант.

  Тижневі заходи складалися із чотирьох програм, в яких в якості слухачів та дискусантів були запрошені й наші студенти: згадана «Молодь», публічний симпозіум, Вшанувальний концерт (відбувся у Національній опері України), Презентація проектів меморіального простору. Спікерами заходів були такі відомі вітчизняні та європейські й американські дослідники:  Т. Снайдер, В. Московіч, І. Щупак, П.-Р. Магочій, Г. Гаусман, Я. Грицак, Н. Наймарк та інші. В межах реалізації програми відбулись презентації документальних фотографій і серії кінопоказів, де свої фільми представили відомий ізраїльський документаліст Б. Мафцир, Ш. Редліх та К. Фам — номінант на премію «Оскар».

 • 28.09.16 p. Центр юдаїки ЖДУ разом із відомим ізраїльським режисером-документалістом Борисом Мафциром знімає документальний фільм про Голокост в Україні

  Для вшанування в Україні пам’яті жертв Голокосту відомий дослідник історії та ізраїльський продюсер-режисер Борис Мафцир в рамках проекту документальних фільмів кіноантології «Холокост в СССР» проводив зйомки й у Житомирі. Консультували  режисера-документаліста Центр юдаїки Житомирського державного університету імені Івана Франка  та кафедра історії України.

  Для серії про Голокост в Україні Борис Мафцир знімав шлях від Житомирського гетто (юридика єзуїтів, центр міста), куди зганяли євреїв на початку окупації,  до місць розстрілу (Богунія). Під час зйомок Центр юдаїки ЖДУ імені Івана Франка (керівник - доцент  Наталія Рудницька) та кафедра історії України  надавали інформаційно-консультативну допомогу й брали участь в зйомках. У ході тривалого спілкування  з Борисом Мафциром обговорювались питання ролі Центру юдаїки ЖДУ для створення толерантного культурного середовища серед студентської молоді і важливості дослідження проблем Голокосту в Житомирі та області.

  Нагадаємо, що на території колишнього СРСР було вбито близько половини з шести мільйонів євреїв, знищених нацистами під час Голокосту – 2 700 мільйона тисяч чоловік. За даними ізраїльського історика Іцхака Арада, який очолював довгі роки ізраїльський меморіальний музей Голокосту «Яд ва-Шем», на окупованих територіях колишнього Радянського Союзу вижили лише п'ять відсотків євреїв. Після війни радянське керівництво замовчувало про Голокост з політичних та ідеологічних причин, і пам'ять про вбитих на території СРСР євреїв почала відновлюватися тільки після його розпаду.

  Борис Мафцир – режисер і продюсер документального кіно, який сім років (2006-2012 рр.) керував в музеї «Яд ва-Шем» спеціальним проектом по документуванню та увічненні імен євреїв, загиблих у Голокості в СРСР. В ході цієї роботи він відкрив для себе «країну Голокосту». За словами режисера-документаліста, велика кіноантологія «Холокост в СРСР» – розповідь про вбивство, в якому немає головних героїв, а є герой колективний – два мільйони сімсот тисяч знищених євреїв, свідки злочинів і хранителі пам'яті загиблих.

 • 26.09.16 p. Викладачі та студенти ЖДУ імені Івана Франка взяли участь у Міжнародній науковій конференції з питань європейської солідарності

  Днями делегація Житомирського державного університету імені Івана Франка у складі завідувача кафедри історії України В. Венгерської, доцентів кафедри О. Білобровець, Н. Рудницької, А. Рацілевича та студентів історичного факультету А. Зайця та А. Тичини взяла участь у ХVІ Міжнародній науковій конференції «Європейська солідарність. Роль католицького костелу в процесах європейської інтеграції» у Кракові (Республіка Польща). Співорганізатором конференції виступив Папський університет Яна Павла ІІ у Кракові, з яким ЖДУ ім. Івана Франка має партнерські стосунки.

  Тема солідарності в розумінні об’єднання різних суспільних груп та релігійних конфесій у пошуках шляхів вирішення проблемних питань обговорювалась депутатами Європейського парламенту, науковцями, лідерами державних і громадських фондів і організацій та представниками різних церков.  

  Три панелі конференції, що розглядали питання забезпечення європейської безпеки, проблем міграції та політики енергозбереження й енергетичної безпеки  завершились спільною дискусією щодо солідарності між релігійними конфесіями та організаціями. Доповідачами у ній виступили депутат Європейського парламенту від Словенії Алоїз Петерлє, представник Європейського Союзу у справах свободи релігійних переконань Ян Фігель, ксьондз, професор Шльонського університету, екс-голова Міжнародного екуменістичного союзу Юзеф Будняк, секретар Синоду Української греко-католицької церкви єпископ Богдан Дзюрак, секретар Святого Синоду Української Православної Церкви (КП), архієпископ Євстратій Зоря і заступник директора департаменту співпраці з церквами Української Православної Церкви (МП) Микола Данілевич.

  У центрі  виступів більшості доповідачів стояло питання забезпечення миру і державної безпеки України в контексті європейської безпеки. Дискусанти були єдині у тому, що вирішення цього питання значною мірою залежить від спільних зусиль усіх європейських держав, цілеспрямованості і узгодження своїх дій різними громадськими і релігійними інституціями. Спільна участь у конференції науковців, політиків, громадських і релігійних діячів допомагає більш об’єктивному аналізу ситуації у світі та виробленню спільної конструктивної програми дій по забезпеченню миру і стабільності в регіонах.

 • 05.09.16 p. Міжнародна співпраця в дії: викладач ЖДУ пройшла наукове стажування в Німеччині

  Протягом липня-серпня  викладач ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Євгенія Король працювала у фондах бібліотеки Вільного університету в Берліні.

  Безцінна комбінація вільного часу і доступу до багатих бібліотечних фондів стала можливою завдяки стипендіальній підтримці Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Під час наукового стажування в Берліні Євгенія Король продовжувала збір матеріалу для "Лексикону драматургів Австрії" (проект кафедри германської філології та зарубіжної літератури). Окрім того, у рамках перебування за кордоном викладач ЖДУ ім. Івана Франка виступила з доповіддю на міждисциплінарній інтернаціональній конференції "Grenzüberschreitungen, Grenzräume und Grenzgänger in der Literatur und Kultur des 20.–21. Jahrhunderts", яка відбулась 20–23 липня на базі Європейського університету Віадріна у містах Франкфурт-на-Одері (Німеччина) і Слубіце (Польща).

 • 09.06.16 p. У ЖДУ прочитав лекцію американський професор, композитор, піаніст Ричард Кемерон-Вульф

  Днями в університеті відбулася лекція композитора і піаніста, професора Ричарда Кемерона-Вулфа (Richard Cameron-Wolfe) "Пробудження містичних голосів минувшини", що була організована Міжнародним центром сучасної академічної музики "Новата" та відділом міжнародних та регіональних зв’язків Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  У лекції було представлено авторський підхід до музики як сучасного виразного звукового мистецтва, а також висвітлено особливості поетичних текстів нового твору композитора — кантати для мецо-сопрано, віолончелі та квартету гітар "Breathless" ("Затамувавши подих"), яка знайшла своє сценічне втілення завдяки українським виконавцям. В основу семи частин Кантати лягли філософські твори стародавніх поетів-містиків із різних куточків світу — перського суфійського поета ХІІІ століття Фахруддіна Іракі, буддійської черниці Сісупакали, даоського філософа Лао Цзи, німецького містика ХІІІ століття Мехтильди Магдебурзької, єврейської поетеси ХІ століття Касмуни, римо-католицької праведниці ХVІ століття Терези Авільської, індійського сікха-містика ХV століття Кабіра.

  Ричард Кемерон-Вулф вже неодноразово відвідував наш університет. Він брав участь у І–ІV Міжнародних конференціях "Сучасна музика в сучасному світі" у 2010–2013 роках, які проходили в межах Міжнародного фестивалю сучасної академічної музики "Житомирська музична весна" імені Олександра Стецюка, де з успіхом виконувалися твори маестро Ричарда.

  Цьогорічна програма перебування композитора в Житомирі включала, крім лекції, авторський концерт у Музеї космонавтики ім. С. Корольова. У концерті прозвучали його твори у виконанні українських музикантів.

 • 08.06.16 p. ЖДУ імені Івана Франка поглиблює співпрацю з Поморською академією в Слупську (Польща)

  7 червня 2016 року в межах українсько-польського академічного співробітництва Житомирський державний університет імені Івана Франка  відвідала делегація Поморської академії в Слупську на чолі з новообраним ректором, професором Збігневом Осадовським, який змінив єдиного ректора-українця у Польщі Романа Дрозда.

  У ході зустрічі ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух і  новообраний ректор Поморської академії в Слупську Збігнев Осадовський обмінялись інформацією про структуру та основні напрями діяльності ВНЗів та обговорили можливості тіснішої  співпраці в освітянській та науковій сферах. Зокрема, досягнуто остаточних домовленостей про навчання студентів природничого і фізико-математичного факультетів та інституту педагогіки в Поморській академії за програмою, що передбачає отримання подвійних дипломів та визначено пріоритетні напрямки для обміну науково-педагогічними працівниками та студентами. 

  Також у ході робочої зустрічі професорів українського та польського вишів окреслено практичні заходи щодо розробки та реалізації програми навчання в бакалавратурі та магістратурі за напрямами біологія, початкова освіта, фізика для отримання подвійних дипломів для  студентів ЖДУ імені Івана Франка в Поморській академії в Слупську і визначено конкретні тематики спільних досліджень для розробки наукових проектів.

  Нагадаємо, що відповідно до умов попередніх угод студенти ЖДУ імені Івана Франка  можуть на безкоштовній основі навчатися у Поморській академії м. Слупську протягом 2 тижнів чи одного навчального семестру за відповідною спеціальністю за затвердженим навчальним планом. Витрати за навчання і проживання бере на себе польська сторона. Можливістю безкоштовно навчатися протягом одного семестру в Поморській академії в Слупську (Польща) вже скористалися 34 студента ЖДУ імені Івана Франка.

 • 07.06.16 p. Польову практику для студентів із Поморської академії м. Слупська (Польша) завершено

  З 30 травня по 07 червня 2016 р. на природничому факультеті ЖДУ імені Івана Франка тривала польової практики із зоології, яку проходили студенти-біологи та географи Поморської академії м. Слупська (Польша) в рамках програми академічної мобільності на чолі із проф. Томашем Гетьманським.

  Під час практики гості з Польщі мали змогу не лише розширити свої знання з біології, але й долучитися до культури та історії нашої країни.

  На урочистостях з нагоди завершення польової практики із зоології виступила проректор з навчальної роботи Лариса Миколаївна Янович із словами вдячності за активну співпрацю між Поморською академією у Слупську та нашим університетом.

  Декан природничого факультету Дмитро Андрійович Вискушенко у своєму виступі наголосив, що великою честю було приймати на факультеті групу студентів 2 курсу Поморської академії в рамках проходження польової практики із зоології.

  Гостям з Польщі було вручено сертифікати про проходження практики, подяки та сувеніри із символікою ЖДУ імені Івана Франка. Висловлюємо надію, що така співпраця матиме успішне і плідне продовження в майбутньому.

 • 06.06.16 p. Для студентів із Поморської академії (Польща) триває польова практика із зоології на природничому факультеті ЖДУ імені Івана Франка

  На природничому факультеті триває польова практика з зоології, котру проходять студенти-біологи та географи Поморської академії м. Слупська (Польша) в рамках програми академічної мобільності.

  Разом зі студентами природничого факультету ЖДУ і викладачами кафедри зоології, біомоніторингу і охорони природи польські гості ознайомилися з тваринним світом водойм, лісів, паркової зони околиць Житомира та побували в с. Дениші Житомирського району. Саме тут мешкає єдина в Україні популяція партеногенетичних скельних ящірок, що складається виключно з самок, які  розмножуються без участі чоловічої статі! Півстоліття тому з метою наукового експерименту вірменську скельну ящірку було завезено на Житомирщину з Кавказу засновником української герпетологічної школи чл.-кор. НАН України М. М. Щербаком та чл.-кор. РАН І. С. Даревським. Сьогодні ці тварини прекрасно адаптувалися на Житомирщині, освоївши гранітні скелі, опори дамби та прибрежну зону річки Тетерів. Вразив польських гостей своєю вишуканою архітектурою, гарною територією і гостинністю ченців Тригірський чоловічий монастир поблизу с. Дениші.

  Насиченою і цікавою виявилася орнітологічна екскурсія до Гідропарку міста, на якій гості познайомилися з багатьма видами птахів водойм, прибрежної зони та парку. А для того, щоб дослідити колонію сірої чаплі, викладачі і студенти подолали чималу відстань, веслуючи на човнах!

  Відвідали гості і гордість нашого університету - музей Природи на природничому факультеті, який є одним із найкращих серед вищих навчальних закладів України.

  В музеї зібрані найяскравіші представники фауни Житомирщини, а також цікаві і різноманітні види тварин з усіх куточків світу, велика колекція мінералів та гірських порід, скам’янілостей викопних рослин, анатомічні препарати. Окрасою музею є шимпанзе, антилопа зебу, як, голова зубра, гігантський броненосець, африканський страус, американський страус нанду, рожевий пелікан, тощо.

  Крім того, великий інтерес польських гостей університету викликав візит до житомирського «Польського дому» та зустріч з випускником природничого факультету, учасником двох наукових експедицій до Антарктиди Весельським М.Ф., котрий розповів багато цікавого про найпівденніший континент планети та свою роботу на науково-дослідній станції «Академік Вернадський».

   

 • 06.06.16 p. Студенти із Поморської академії разом зі студентами та викладачами ЖДУ відвідали Буки, Умань та Вінницю

  Під час перебування в ЖДУ імені Івана Франка студенти та викладачі Поморської академії м. Слупська (Польща) мали змогу не лише розширити свої знання з біології, але й долучитися до культури і історії нашої країни. Зокрема, разом з викладачами кафедри зоології, біомоніторингу та охорони природи, студентами 26 і 27 груп ННІ педагогіки в рамках літньої польової практики польські гості подолали чималий автобусно-пішохідний екскурсійний маршрут. Вони відвідали ландшафтний парк з чудовим храмовим комплексом в с. Буки Сквирського району на берегах річки Роставиця. Далі екскурсія продовжилася в Національному дендрологічному парку «Софіївка» НАН України. Це одне із семи чудес України – видатне  творіння з кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст., своєрідна поема коханню польського графа Станіслава Потоцького і Софї Вітт-Потоцькій, створена з каменю, води, рослин і архітектурних споруд. Перебування на уманській землі вкотре підтвердило, наскільки тісно і нерозривно пов’язані історія та культура Польщі й України. На завершення екскурсії святковий настрій усім створило шоу співочих фонтанів в м.Вінниця.

  За сприяння навчального відділу ЖДУ для студентів з Польщі була організована екскурсійна поїздка до Києва, де вони мали змогу відвідати культурні та історичні пам’ятки столиці нашої країни.

 • 02.06.16 p. Польову практику із зоології на природничому факультеті ЖДУ проходять студенти із Поморської академії

  В рамках програми академічного обміну між Поморською академією в м.Слупську (Польща) та ЖДУ імені Івана Франка 30 травня 2016 року прибула група студентів на чолі із проф. Tomasz Hetmański для проходження польової практики із зоології на природничому факультеті. 
  Студенти відвідали музей історії Житомирського державного університету імені Івана Франка та музей українознавства «Українська хата». 
  На природничому факультеті з вітальним словом виступив декан Вискушенко Дмитро Андрійович, гостям провели презентацію факультету, а саме ознайомили із його структурою, напрямами наукової роботи викладачів та студентів й особливостями навчання.
  Студентам провели короткі заняття з зоології безхребетних, на яких вони вивчали такі групи тварин, як найпростіші, черви, комахи та молюски, також ознайомились з методиками їх збору, фіксації, препарування та зберігання.
  Було організовано екскурсійну поїздку по м. Житомиру, під час якої відомий краєзнавець, історик, архітектор Георгій Мокрицький показав гостям історичні та культурні памʼятки нашого міста, а також подарував на згадку у бібліотеку Поморської академії фотоальбом «Житомирщина».

 • 26.04.16 p. Викладачі ЖДУ імені Івана Франка виголосили доповідь на конференції у Краківській академії ″Ігнатіанум″

   21 квітня у Краківській академії "Ігнатіанум" (Республіка Польща) відбулася конференція "Біблія в польському й українському мистецтві і літературі XX–XXI ст.", у якій взяли участь представники провідних університетів України та Польщі.

  Науковці Житомирського державного університету імені Івана Франка к.філол.н., доцент Микола Ліпісівіцький, к.філол. н., доцент Ірина Тараба, к.філол. н. Тетяна Павлінчук, аспірантка кафедри германської філології та зарубіжної літератури Іванна Дмитрієва виголосили доповіді польською, англійською, німецькою та українською мовами.

  Наукова дискусія розгорталася навколо таких важливих питань, як "сценічність" Біблії, художня рецепція біблійних легенд, мотив розп'яття в сучасній культурі, концептуалізація феномена тілесності в біблійному дискурсі та ін.

  Яскраво була представлена на конференції в Польщі й українська література. Окреслено поняття "біблійного" в українській драматургії 2000-х років, здійснено інтерпретацію творів сучасних драматургів О. Гончарова, Я. Верещака, О. Чиркова.

  Водночас із конференцією в Краківській академії "Ігнатіанум" відбувався й інший важливий захід – ІІІ Міжнародний фестиваль українського театру "Схід–Захід", у ході якого учасники конференції відвідали вистави відомих українських і зарубіжних театрів та ознайомилися з концепцією сучасної драматургії.

 • 13.04.16 p. Студенти ЖДУ взяли участь у Міжнародному інтелектуальному воркшопі ″Соціальна відповідальність для сталого розвитку″

  Минулого тижня студенти-другокурсники спеціальності менеджмент ЖДУ імені Івана Франка взяли участь у Міжнародному інтелектуальному воркшопі "Соціальна відповідальність для сталого розвитку", що відбувся на базі КНЕУ імені Вадима Гетьмана за грантової підтримки Шведського Інституту (SI), інформаційної підтримки Посольства Швеції в Україні та за організаційної участі громадської організації Поруч. Партнерами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, кафедра політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана, освітній портал Педагогічна преса. Медіа-партнером заходу став науково-популярний сайт Освітні тренди, івент-партнером – всесвітньо відома компанія Кока-Кола.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка н азаході представляли студенти другого курсу спеціальності "Менеджмент" Іра Околіта, Віта Козачук  та Аня Аликсюк. 

  Перший день воркшопу, 8 квітня, був присвячений доповідям авторитетних експертів та фахівців у сфері соціальної відповідальності, які доповнювалися активними дискусіями з гостями та учасниками. Модерував захід Володимир Сацик, засновник науково-популярного сайту Освітні тренди.

  Після сесії доповідей учасники воркшопу відвідали з навчальним візитом всесвітньо відому компанію Кока-Кола, яка активно впроваджує принципи корпоративної соціальної відповідальності у своїй діяльності. Менеджери компанії розповіли гостям про соціальні проекти, які були реалізовані протягом останніх років. Також було проведено цікаву та корисну екскурсію на виробництво та до музею компанії.

  У другий день воркшопу, 9 квітня, спікери акцентували увагу на  теоретичних і практичних аспектах корпоративної соціальної відповідальності на прикладі виробництва пінопласту.

  Другим етапом воркшопу була гра-симуляція. Основна тема гри стосувалася переходу від патерналістичного мислення підприємців у відносинах з державою до прийняття відповідальності за майбутнє своєї громади, регіону та держави в цілому.

  Учасники, заздалегідь поділившись на команди, які репрезентували відповідно підприємства (бізнес), громадські організації (соціальний сектор) та уряд (держава), мали змогу напряму відповідати тим викликам, які були визначені правилами гри. Яскрава командна робота учасників сприяла гостроті дискусій та високій продуктивності цієї форми активності.

  Загалом, воркшоп об’єднав випускників програм Шведського інституту, підприємців, викладачів, студентів, громадських діячів та практиків з багатьох куточків країни – Києва, Запоріжжя, Житомира, Дніпродзержинська, Миколаєва, Херсона, Чернігова, Тернополя, Сєвєродонецька, Івано-Франківська. З-поміж закордонних гостей були спікери та учасники зі Швеції та Словаччини. Майже 200 осіб взяли участь у програмі заходу впродовж двох днів.

   

 • 13.04.16 p. Під час конференції у ЖДУ студенти семи країн світу спілкувались англійською, німецькою та французькою мовами

  13 квітня 2016 року вже вдруге у ЖДУ імені Івана Франка пройшла Міжнародна науково-практична конференція для студентів немовних спеціальностей «Перспективи розвитку професійно спрямованих мовних компетенцій в сучасній науці», яка об’єднала молодих науковців з Білорусі, Греції, Індії, Польщі, Сербії, Туреччини та України. Науковий захід, на якому студенти представляли наукові дослідження зі своєї спеціальності англійською, німецькою та французькою мовами, організувала кафедра іноземних мов і новітніх технологій навчання ННІ іноземної філології університету.

  Конференцію відкрила проректор з наукової та міжнародної роботи ЖДУ імені Івана Франка Наталія Сейко: «Цей захід призначений для студентів, у ньому беруть участь, власне, самі студенти, але він репрезентує науку не зовсім студентського рівня. Це наукова конференція, на якій студент може висловити свої результати наукових досліджень іноземною мовою. При цьому, тематика конференції досить широка. Тобто це можуть бути доповіді з психології, історії, соціології, біології, хімії. Це не перша така конференція. ННІ іноземної філології веде перед у розширенні онлайн-іміджу нашого університету. Дуже хотілося, щоб у перспективі увесь ЖДУ імені Івана Франка вільно володів англійською мовою, і такі конференції дуже цьому сприяють».

  З учасниками конференції особисто поспілкувався й гість із Індії доктор H B Patel, ректор Grow More College of Education Himatnagar (Gurat, Індія). У своєму зверненні він висловив сподівання, що подальші такі конференції проходитимуть і в Індії та запросив усіх до своєї батьківщини.

  Із Сербії через скайп-зв’язок до студентів звернувся доцент University Union – Nikola Tesla Aleksandar Vuletic (Сербія).

  Після урочистого відкриття пленарного засідання, учасники конференції почали роботу двох секційних груп. Перша секція працювала англійською мовою та включала виступи з гуманітарних, суспільних, природничих, фізико-математичних та економічних наук. Робота другого секційного засідання включала доповіді німецькою та французькою мовами з гуманітарних, фізико-математичних та економічних наук.

  У своїх виступах доповідачі акцентували увагу на різних темах: англійський та білоруський молодіжний жаргон, спортивну журналістику Сербії, релігію тут і зараз, чому люди бачать сни, релігійні вірування кельтів, розробку додатків для ANDROID, особливості української та британської освітніх систем, казкотерапію у контексті роботи з дошкільнятами, соціальні та освітні заходи з родиною дитини-інваліда в школі, значення англійської мови в корпоративному світі, мотивацію, легенди про козаків і козаків-чарівників, екологічну освіту, математику в природі, PR як інструмент маркетингу, маркетингові комунікації, технології для створення комп'ютерної графіки та комп'ютерної анімації, гармонію в математиці тощо.

  Під час роботи наукового заходу, окрім студентів з вишів Житомира, Сум, Харкова, Умані, Рівного, Івано-Франківська, Мелітополя, Мукачева, Одеси, Луцька, Полтави, Кам’янця-Подільська, завдяки скап-зв’язку її учасниками змогли стати студенти з-за кордону. Зокрема, відбулися онлайн-включення з Барановичського державного університету (Білорусь), Aristotle University of Thessaloniki (Греція), Department of Programatics, University of Lodz (Польща), Grow More College of Education Himatnagar (Індія), University Union – Nikola Tesla (Сербія), Istambul Sabahattin Zaim University (Туреччина).

  Загалом, у конференції, яка відбулася в ЖДУ імені Івана Франка, взяли участь 134 студента з семи країн світу.

  Більше фото тут.

 • 05.04.16 p. Викладач ЖДУ взяла участь у роботі щорічної національної конференції викладачів англійської мови TESOL-Spain

  У березні поточного року в місті Віторія-Гастейс, столиці Країни Басків, автономної області в Іспанії, відбулася 39-та щорічна національна конференція з міжнародною участю викладачів англійської мови TESOL-Spain.

  У конференції взяло участь близько 500 вчителів і викладачів англійської мови з державних загальноосвітніх шкіл, приватних мовних шкіл, університетів і видавничих компаній.

  Майже 100 національних і міжнародних доповідачів запропонували увазі учасників свої презентації, що стосувалися актуальних проблем сучасної теорії і практики викладання англійської мови. Серед них були й добре знані у світі прикладної лінгвістики особистості, автори широко відомих книг Джеремі Хармер, Майкл Маккарті, Люк Продромоу, Марк Хенкок та інші. Конференція супроводжувалася виставкою друкованої продукції найбільш популярних у світі британських видавництв.

  До числа доповідачів була запрошена і викладачка Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор кафедри іноземних мов та інноваційних технологій навчання Ольга Мисечко.

  Протягом годинної сесії за темою «Завдання з інформаційною прогалиною – крізь призму множинних здібностей мовців» слухачі мали змогу ознайомитися з різноманітними інтерактивними навчальними завданнями для розвитку усного мовлення і можливостями наблизити ці завдання до індивідуальних пізнавальних особливостей людини.

  Тематика цьогорічної конференції відображала найбільш актуальні проблеми сьогодення в галузі вивчення англійської мови: оволодіння мовою в умовах мультилінгвальності, навчання англійської мови дітей молодшого шкільного віку, використання у навчанні цифрових технологій, формування умінь 21-го століття, соціокультурний аспект вивчення англійської мови, перетворення англійської мови з мети навчання у засіб викладання інших шкільних предметів. Загалом, за результатами конференції можна говорити про те, що в європейському освітньому просторі англійська мова все впевненіше займає місце другої мови щоденного спілкування. У цьому переконуєшся і подорожуючи по Іспанії, де пересічні громадяни, особливо більш юного віку, з розумінням відгукуються на англомовне звертання і можуть послуговуватися цією мовою у спілкуванні з іноземцями, хоча й з різним рівнем успішності.

  Мріється, що громадяни України, завдяки входженню в Європейську спільноту, одержать потужний поштовх до більш вмотивованого вивчення як англійської, так і інших іноземних мов і культур та матимуть можливість на власному досвіді переконатися, що володіння мовами – це ключ до особистого, професійного, академічного успіху в сучасному світі.

 • 29.03.16 p. Викладачі ЖДУ повели майстер-клас з писанкарства для учнів Суботніх творчих студій у Польському домі

  25 березня, напередодні католицького Великодня, викладачі інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка Марія Масловська та Наталія Місяць провели майстер-клас з писанкарства для учнів Суботніх творчих студій Польського дому в Житомирі.

  Створення великодніх писанок – традиція, яка є спільною і для польського, і для українського народів.

  Майстер-клас у Польському домі розпочався з екскурсу в історію виникнення писанкарства та ознайомлення з основними техніками. Разом із батьками діти протягом трьох годин ретельно працювали над створенням власної, у більшості – першої в житті писанки. На зустрічі панувала виняткова атмосфера – родинна, творча. Серця малечі переповнювали емоції радості та успіху, бо ж тепер кожен з них під час великоднього сніданку зможе поділиться з рідними та близькими власною писанкою.

  Майстер-клас відбувся у рамках співпраці між Центром полоністики ЖДУ імені І. Франка та Польським домом.

 • 25.03.16 p. Викладач ЖДУ імені Івана Франка взяла участь у Третьому Національному Форумі

  Завідувач кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання Житомирського державного університету імені Івана Франка, доцент Наталя Андрійчук була запрошена на Третій Національний Форум «Трансформація України», який відбувся 23 березня 2016 року в Міжнародному конгрес-центрі м. Києва «Український дім».

  Національний Форум «Трансформація України» створений за ініціативи громадських діячів, представників бізнесу, політиків, духовенства та дипломатів для обговорення та координації дій щодо трансформації та модернізації держави в економічних та соціальних сферах життя України.

  У роботі Форуму брали участь глави іноземних посольств, представники Європейського Союзу, міжнародних організацій в Україні.

  Мета Форуму – вдосконалення механізмів суспільного діалогу, координація зусиль громадянського сектору та ділової спільноти з розвязання кризової ситуації в Україні, побудови держави європейського типу.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка в особі завідувача кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання Наталі Андрійчук увійшов до сектору «Освіта та наука», який очолює ретор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

  За підсумками роботи Форуму були напрацьовані рекомендації для Президента України, лідерів політичних партій, депутатів ВРУ, Уряду України, громадянського суспільства України та міжнародних партнерів, вироблені на основі кращого досвіду трансформації країн Центральної та Східної Європи.

 • 21.03.16 p. Австрійський культурний форум та OeAD відзначили роботу НДІ «Драматургія» ЖДУ імені Івана Франка

  Австрійський культурний форум відзначив активну роботу Австрійського відділу НДІ «Драматургія» ННІ іноземної філології ЖДУ ім. І. Франка стипендією для молодих учених.

  Стипендіаткою Форуму стала керівник Австрійського відділу НДІ "Драматургія", викладач кафедри германської філології та зарубіжної літератури, к. філол. н. Євгенія Король. Основне призначення стипендії – підтримати науковців, які вивчають окремі питання австрійської культури.

  Згідно з умовами стипендії впродовж місяця Євгенія Король здійснювала наукові дослідження в бібліотеці Віденського університету. Користуючись багатим фондом бібліотеки та неоцінимою підтримкою досвідченого театрознавця, професора Ґрайзенеґера, стипендіатка виконувала у Відні власну частину кафедрального проекту – австрійський розділ «Лексикону драматургів світу».

 • 21.03.16 p. Викладачі ЖДУ імені Івана Франка взяли участь в науково-практичному семінарі в Італії з інклюзивної освіти

  Днями викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка в рамках міжнародного проекту співробітництва "Дошкільні заклади та відносини між сім’єю, суспільством та навчальним закладом щодо дітей з особливими потребами від 0 до 6 років у м. Житомирі – Україна" взяли участь у науково-методичному семінарі в місті Парма (Італія).

  Організатором проекту є громадська організація ІСКОС Емілія Романья Онлус (м. Болонія, Італія, директор Андреа Кортезі). Референт та науковий координатор міжнародного проекту – Дімітріс Аргіропоулос, доктор філософії, професор Пармського університету (Італія), почесний професор ЖДУ імені Івана Франка; кординатор співпраці від ІСКОС – Марія Антоніетта Маджо.

  Координатори та учасники проекту від української сторони –  Іван Коновальчук, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій;  Олександр Вознюк, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій; Наталія Тарнавська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій, Інна Коновальчук, викладач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій взяли активну участь у присвячених проблемам інклюзивної освіти науково-практичних семінарах, які проводилися в Пармському університеті та у відомому в Італії коледжі імені Марії Луїджі, який заснований ще в ХІІІ ст. Під час візиту українські науковці вивчили досвід включення дітей з особливими потребами у навчально-виховний процес дошкільних та середніх комунальних та приватних навчальних закладів. Досить корисним було ознайомлення з практикою створення та роботи соціальних кооперативів, що реалізують освітні проекти.

  На ділових зустрічах з представниками мерії міста Парма та Законодавчих зборів регіону Емілії Романья (м. Болонія) висловлено слова подяки за ініціацією проектів інклюзії та були обговорені можливості та шляхи подальшого впровадження ідей та італійського досвіду інклюзивної освіти в Україні.

  Було відвідано й вивчено технології діяльності соціального Центру солідарності регіону Емілії Романья Онлус, Центру документації по роботі з дітьми з особливими потребами, медичного центру дитячої психіатрії.

  Представники ЖДУ імені Івана Франка провели перемови з Міжнародним відділом Пармського університету щодо угоди про спільну науково-практичну діяльність. З професорами факультету Древнього Світу, мов, освіти, філософії університету Парми були обговорені можливі теми спільних наукових досліджень. Доцент Іван Коновальчук прочитав для італійських студентів-магістрантів дошкільної освіти лекцію  "Проектування інноваційних виховних систем".

   

 • 14.03.16 p. ЖДУ імені Івана Франка отримав подяку від директора ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

  Днями на ім’я ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка Петра Сауха надійшов лист-подяка від директора Програми розвитку ООН (ПРООН) Янтомаса Хіємстра за результати, досягнуті ЖДУ імені Івана Франка  у співпраці з Національною мережею партнерських університетів.

  У листі пан Янтомас має надію на подальше партнерство в рамках проекту “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), який проводить Агентство США із міжнародного розвитку (USAID). Варто зазначити, що координатором Програми розвитку ООН від університету затверджено завідувача кафедри менеджменту і адміністрування к.е.н., доцента Ольгу Карпюк.

 • 09.03.16 p. Студентки ЖДУ імені Івана Франка взяли участь у Зимовій Школі проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

  5 березня у Сумах завершила роботу Зимова Школа проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). ЖДУ імені Івана Франка у проекті  представляли студентка 2 курсу  Анна Аликсюк та студентка 4 курсу  Анна Сингаєвська соціально-психологічного факультету спеціальності "Менеджмент і адміністрування".

  Тема цьогорічної школи "Цінності в економіці та бізнесі". Зустрічі проходили в бібліотеці Академії банківської справи м. Суми. Школу вели як викладачі, так і практики. Більшість лекцій проводили у формі дискусій.

  Учасники семінару з різних областей України (Вінницької, Волинської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черновецької, Черкаської, Житомирської) ознайомилися з різноманітними аспектами діяльності громад. Зокрема, вони дізналися про методологію МРГ, бізнес-етику, підприємництво, що базується на цінностях громади, соціальне підприємництво як вид соціальних інновацій, корпоративну та соціальну відповідальність, а також брали участь у тренінгах і воркшопах. Також  разом з іншими учасниками школи студентки ЖДУ відвідали  галерею сучасного мистецтва та Музей розвитку банківської справи на Сумщині та історії грошей Української академії банківської справи.

 • 03.03.16 p. Студентка ЖДУ стажуватиметься в Польщі

  Студентка 2 курсу  соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Івана Франка Анастасія Янішевська стала переможницею за програмою STUDY TOURS TO POLAND.

  Організатором програми є Фонд освіти та розвитку громадянського суспільства (FERSO). Анастасія представлятиме наш університет в м. Лодзь, де протягом двох тижнів (з 18 по 29 квітня) буде проходити стажування.

  Викладачі та студенти кафедри менеджменту і адміністрування вітають переможницю і бажають отримати незабутні емоції, досвід та нових друзів!

 • 29.02.16 p. У ЖДУ провели українсько-чеський семінар «Усна історія як метод і як джерело»

  26 лютого 2016 року на історичному факультеті (з ініціативи кафедри історії України) відбувся українсько-чеський семінар «Усна історія як метод і як джерело»,  присвячений теорії, а також методиці й практиці проведення усноісторичних досліджень.

  Студенти та викладачі кафедри історії України мали можливість прослухати цикл лекцій з історії зародження й розвитку «oral history» у світовій та вітчизняній історичній науці та ознайомитись із теорією та методикою досліджень, проведення усноісторичних інтерв’ю.

  З лекціями перед слухачами виступили: Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; Гелінада Грінченко, доктор історичних наук, професор Харківського національного університету імені Василя Каразіна, голова Української асоціації усної історії.

  Організаторами семінару виступили чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» (Asociace pro mezinárodní otázky, www.amo.cz) в рамках проекту «Альтернативна освіта для українських шкіл» Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, програми TRANS та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

   

 • 05.02.16 p. ЖДУ імені Івана Франка співпрацюватиме з Університетом Колорадо в Колорадо-Спрингс (США)

  Житомирський державний університет імені Івана Франка підписав угоду про співпрацю з Університетом Колорадо в Колорадо-Спрингс (УККС), США. Угода передбачає взаємні обміни студентів, викладачів та співробітників обох навчальних закладів; реалізацію спільних наукових проектів; організацію літніх шкіл та інтенсивних курсів англійської мови для студентів ЖДУ ім. І. Франка та курсів української / російської мови для студентів УККС; проведення культурних заходів і виставок.

  У листі до ректора начальник відділу міжнародних зв’язків УККС Ентоні Шул висловив подяку випускникам ЖДУ імені Івана Франка, які продовжують найкращі освітні і наукові традиції своєї альма-матер в УККС. Пан Е. Шул також зазначив, що співпраця з ЖДУ імені Івана Франка відкрила нові можливості наукових досліджень в Університеті Колорадо в Колорадо-Спрингс.

  Сподіваємося, що підписання угоди відкриє нові обрії плідної співпраці наших університетів.

 • 29.12.15 p. У ЖДУ імені Івана Франка підвели підсумки першого етапу Міжнародного італійсько-українського проекту співробітництва

  Днями в конференц-залі університету відбувся заключний семінар першого етапу Міжнародного італійсько-українського проекту співробітництва «Дошкільні заклади та відносини між сім’єю, суспільством та навчальним закладом щодо дітей з особливими потребами від 0 до 6 років у м. Житомирі — Україна», який реалізується Громадською організацією ІСКОС Емілія Романья Онлус (м. Болонія, Італія) та Житомирським державним університетом iмені Івана Франка.

  Семінар проводився професором Болонського університету, референтом та науковим координатором проекту, почесним професором ЖДУ імені Івана Франка  Дімітрісом Аргіропоулосом та професором Пармського університету, представником від ІСКОС Емілія Романья Онлус Марією Антоніеттою Маджо.

  Впродовж листопада-грудня для учасників проекту — вихователів дошкільних навчальних закладів м. Житомира, м. Бердичева, м. Новоград-Волинського, студентів університету спеціальності «Дошкільна освіта» викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій О. В. Вознюк, І. І. Коновальчук, Н. П. Тарнавська, І. М. Коновальчук, головний спеціаліст дошкільної освіти управління освіти та науки Житомирської обласної державної адміністрації А. П. Салацька провели майстер-класи з практики інклюзивної освіти дітей дошкільного віку з особливими потребами. Учасники проекту, які оволоділи програмою «Інклюзивна педагогіка в дошкільних навчальних закладах» (48 годин), отримали сертифікати.

  21 грудня семінар продовжив роботу на базі ДНЗ № 22 м. Бердичева. Спільно з педагогами-дошкільниками було обговорено практичний досвід, проблеми та перспективи інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами, зокрема співпраці дошкільних навчальних закладів з батьками та суспільством.

  Учасники семінару також відвідали музей старожитностей нашого університету, Бердичівський педагогічний коледж, музей єврейства та костьол Босих кармелітів.

 • 16.12.15 p. Театр-лабораторія «Бурсаки» ЖДУ імені Івана Франка показав в Європі виставу «Ніч навпроти Івана Купала»

  Протягом 4-14 грудня 2015 року театр-лабораторія «Бурсаки» НДІ «Драматургія» ЖДУ імені Івана Франка показував європейцям  виставу «Ніч навпроти Івана Купала» в межах міжнародної акції «До об'єднання і миру через театр».

  Вистава була показана у Венеції (Італія), Штутгарті (Німеччина), Празі (Чехія). Керівник театру — режисер Житомирського академічного українського музичного драматичного театру ім. І. Кочерги, аспірант кафедри германської філології та зарубіжної літератури ЖДУ ім. І. Франка Петро Авраменко.  Житомиряни прагнули показати глибину українських традицій та колорит нашого народу — для постановки використовували спеціальний одяг із льону, дерев'яні декорації та лялькову атрибутику. Дію на сцені посилювали світловими ефектами, грою на музичних інструментах та співом. 

  Вистави пройшли з великим успіхом.

 • 10.12.15 p. Науковці ЖДУ імені Івана Франка взяли участь у роботі семінару директорів шкіл Радомишльського району

  9 грудня 2015 року в рамках роботи навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся» викладачі природничого факультету та факультету фізичного виховання та спорту взяли участь у роботі семінару директорів шкіл Радомишльського району «Розвиток здібностей і обдарованості школярів в умовах компетентнісної освіти», який відбувся на базі Радомишльського ліцею № 1 ім. Т. Г. Шевченка.

  Порядок денний передбачав обговорення п’яти питань.

  Питання трансформації науково-педагогічних теорій у педагогічну практику шляхом співпраці ліцею з вищими навчальними закладами України висвітлив директор Радомишльського ліцею № 1 ім. Т. Г. Шевченко Євгеній Орехівський.

  Можливості профільної освіти на сучасному етапі організації вступу до вищих навчальних закладів України, а саме до Житомирського державного університету імені Івана Франка, висвітлив відповідальний секретар приймальної комісії ЖДУ к.х.н., зав. кафедри хімії Володимир Чумак.

  Про організацію учнівської науково-дослідної роботи, як елементу співпраці Радомишльського ліцею №1 та природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, доповідала зав.кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття д.б.н. Галина Киричук.

  Щодо перспектив розвитку системи управління фізичного виховання учнівської молоді та передовий досвід та здобутки факультету фізичного виховання та спорту у цій сфері присутнім доповідала зав.кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту Наталія Корнійчук.

  На завершення засідання учасники обговорили необхідність впровадження інноваційного досвіду та активізацію дослідно-експериментальної роботи в навчально-виховних закладах району та подальші перспективи співпраці з Житомирським державним університетом імені Івана Франка.

 • 04.12.15 p. Студенти ЖДУ ім.І.Франка зустрілися з радником з питань торгівлі посольства Канади в Україні

  4 грудня 2015 року студенти Начально-наукового інституту іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка мали чудову нагоду зустрітися з Клінтом Мартіном — радником з питань торгівлі посольства Канади в Україні.

  Метою зустрічі було познайомити студентів з культурним життям Канади, а також проінформувати студентів щодо партнерського співробітництва Канади та України. Як зазначив пан Мартін, співробітництво наших країн зумовлено багатьма чинниками, серед основних є багаточисленна українська діаспора у Канаді, яка сприяє активній співпраці у різних сферах діяльності.

  Після виступу присутні мали можливість поставити запитання Клінту Мартіну. Студентів цікавила можливість навчання в Канаді, інформація про програми академічного обміну, також звучали запитання політичного характеру.

  Зустріч пройшла у надзвичайно теплій невимушеній атмосфері.

 • 03.12.15 p. Викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка отримали грант для роботи над перекладом п’єси сучасного німецького автора

  У листопаді поточного року в Україні вперше відбулося цікаве науково-мистецьке явище – робота Перекладацької майстерні з перекладу німецькомовних п’єс для театру.

  Діяльність Майстерні стала можливою завдяки підтримці Гете-інституту в Україні, Фонду С. Фішера і Міжнародного театрального інституту (ІТІ) Німеччини. Протягом трьох днів Майстерня працювала в Житомирі, зокрема в навчально-науковому інституті іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка, а потім продовжила свою роботу в Києві у межах фестивалю «Тиждень актуальної п’єси».

  Відомо, що порівняно з прозою та лірикою переклад сучасної драми українською мовою здійснюється набагато рідше. Цей проект, проте, став одним із найбільш очікуваних та значимих починань науково-дослідного інституту «Драматургія», який розпочав свою роботу в ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка на початку листопада і до завдань якого належить переклад іншомовних драматичних творів українською мовою. Разом із відомою німецькою перекладачкою Лідією Нагель одним із організаторів і модераторів перекладацької майстерні став Микола Ліпісівіцький, доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка. Серед шести учасників перекладацької майстерні з різних університетів України були викладачі ЖДУ імені Івана Франка доц. Світлана Соколовська і доц. Лариса Федоренко.

  У межах Майстерні учасники, які вже мають досвід перекладу художніх творів і наукових праць, апробували загальні теоретичні положення під час роботи над конкретними текстами, ознайомилися з особливостями перекладу драматичних творів, а з виступу відомої перекладачки і режисера Алли Рибікової дізналися про особливості сучасної європейської «нової драми» та вимоги, які ставить театр до її перекладу.

  Ще одна перевага Майстерні – присутність автора п’єси Дірка Лауке, разом із яким перекладачі в Житомирі працювали над українським перекладом п’єси «старий темно-синій ford escort» два дні поспіль – сцена за сценою, слово за словом, дія за дією, враховуючи особливості сценічного письма.

  Учасники майстерні погодилися, що під час перекладу драматичних творів трапляються питання, які можна вирішити тільки з людьми сцени: режисером, акторами. Такий текст народжується під час дискусій.

  Важливий досвід перекладачі отримали під час фестивалю «Тиждень актуальної п’єси» в Києві, де змогли поспілкуватися з сучасними драматургами, режисерами, акторами і, потрапивши за лаштунки, спостерігали, як текст набирає нової форми під час підготовки до сценічного читання, яке відбулося в другій половині  листопада в концертній залі Гете-Інституту.

  Надалі на перекладачів чекає клопітка робота з підготовки остаточного варіанта перекладу п’єси з урахуванням досвіду, отриманого під час Майстерні. Навесні 2016 року за сприяння Гете-Інституту в Україні планується публікація остаточного спільного варіанту українського перекладу п’єси «старий темно-синій ford escort» Дірка Лауке.

 • 10.11.15 p. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка обговорили проект закону ″Про освіту″

  4 листопада 2015 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулося засідання навчально-науково-виробничого комплексу "Полісся". Традиційно засідання відкрив Голова комплексу, ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка, професор Петро Саух.

  Порядок денний засідання ННВК "Полісся" передбачав обговорення трьох питань. Серед них – проблеми вищої освіти в контексті профорієнтаційної роботи; особливості профорієнтаційної роботи в педагогічних коледжах та загальноосвітніх закладах; обговорення проекту закону "Про освіту".

  У роботі засідання взяли участь керівники навчальних закладів, члени ННВК "Полісся", ректор Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук Ігор Смагін, проректори університету Наталія Сейко та Андрій Шевчук, відповідальний секретар приймальної комісії Володимир Чумак, директори інститутів та декани факультетів, викладачі кафедри педагогіки.

  Про актуальні проблеми профорієнтаційної роботи в університеті доповів проректор з навчально-методичної та виховної роботи Андрій Шевчук. До обговорення долучились директори навчальних закладів, члени ННВК "Полісся". Були внесені пропозиції щодо поєднання традиційних форм профорієнтації з інноваційними, які передбачають безпосередній зв’язок учнів із викладачами, кафедрами, інститутами, факультетами та студентською молоддю, проведення брейн-рингів, презентацій професій, майстер-класів тощо.

   Результати вступної кампанії підсумував відповідальний секретар приймальної комісії Володимир Чумак. Він відзначив найкращу профорієнтаційну роботу щодо вступу в ЖДУ Бердичівського педагогічного коледжу та Житомирського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей.

  Найбільшу дискусію викликало обговорення проекту закону "Про освіту". Так, ректор Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Смагін наголосив, що закон обов'язково повинен врахувати адміністративно-територіальну реформу, яку розпочато в Україні, її результати та наслідки, а також передбачити в управлінні освітою повноваження для громадських структур. Активну участь в обговоренні взяли викладачі кафедри педагогіки. Науковці дійшли висновку, що закон не тільки не робить кроків до розвитку громадсько-державної моделі управління освітою і трансформації її в громадсько-державну, що відбувається на сучасному етапі у демократичних країнах, а й зменшує вплив громади на освітню політику в багатьох аспектах.

  Чергове засідання ННВК "Полісся" було плідним і багатим на нові ідеї та проекти майбутньої співпраці.

 • 28.10.15 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка підтримує співпрацю з м. Аугсбург (Німеччина)

  Кандидат філологічних наук, докторант кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології Микола Ліпісівіцький виступив із доповіддю "Рецепція Бертольта Брехта в Україні" у місті Аугсбург.

  На цей виступ відгукнулося спеціалізоване німецьке періодичне видання "Dreigroschenheft", опублікувавши статтю про досягнення наукової співпраці між містом Аугсбург і Житомирським державим університетом імені Івана Франка. У статті йдеться про виступ Миколи Ліпісівіцького в «Будинку Бертольта Брехта» в м. Аугсбург (Німеччина) на урочистому симпозіумі з нагоди вручення проф. Юргену Гілесгайму, керівнику Брехтівського науково-дослідного центру м. Аугсбург, звання почесного професора Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  На заході були присутні професори Аугсбурзького університету і представники мерії міста Аугсбург. Керівник управління з питань культури пан Томас Вайцель підкреслив важливість співпраці між Аугсбургом і Житомиром у царині досліджень творчості одного з найвідоміших синів міста – Бертольта Брехта – і побажав подальших успіхів у подальших наукових проектах.

 • 07.10.15 p. Професор ЖДУ імені Івана Франка взяв участь у V Міжнародному конгресі дослідників Білорусі

  2–4 жовтня цього року в Каунасі (Литва) проходив 5-й Міжнародний конгрес дослідників Білорусі. Це поважне наукове дійство засноване представниками білоруської і литовської громадськості як щорічний публічний захід, орієнтований як на інтелектуальну спільноту, так і ширші громадські кола Білорусі та інших країн.

  Традиційно конгрес об'єднав найвідоміших науковців, які досліджують проблеми білоруської історії, культури, мови в синхронії та діахронії. Цьогорічний Конгрес був наймасштабнішим, бо запросив до дискусії понад 400 учасників із 18-ти країн світу. Дисциплінарний пріоритет надавався політичним наукам, соціології, історії, історії науки, а під час роботи 11 панелей обговорювалися питання міжнародних відносин, державної політики, питання гендерної політики, книжної культури Білорусі XIX–XX cт., літературознавства і лінгвістики, філософії й психології, антропології, етнографії та історико-культурної спадщини, історії церкви, сучасної білоруської культури тощо.

  Науковий доробок професора університету ЖДУ імені Івана Франка Віктора Мойсієнка, який активно досліджує історію мови в період Великого князівства Литовського, добре відомий за межами України. На запрошення білоруських колег Віктор Мойсієнко виголосив доповідь  "Руські люди у Великому князівстві Литовському XIV–XVI ст.: до проблеми мовної, культурної, етнічної ідентифікації», у якій простежив, як мовні форми віддзеркалюють розуміння національної ідентичності. Дискусію професор Мойсієнко вів білоруською мовою.

 • 07.10.15 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся семінар про освітні програми ім. Фулбрайта

  6 жовтня 2015 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася презентація освітніх програм імені Фулбрайта, спонсорованих урядом США. Студенти й викладачі університету мали змогу дізнатися про історію Програми, вимоги до українських кандидатів.

  Представник Програми Наталія Залуцька представила слухачам відомих випускників програм Fulbright Scholar Program та Fulbright Faculty Development Program, а з деякими з них вдалося навіть поспілкуватися особисто. Так, своїм досвідом перебування у США поділилася асистент кафедри соціальної та практичної психології Інна Степанюк. До слова запросили також стипендіатку зі США Амілію Оливер, яка впродовж року викладатиме курс англійської мови та американської літератури для студентів навчально-наукового інституту іноземної філології нашого університету.

  Нагадаємо, що Інна Степанюк стала п’ятою стипендіаткою Програми ім. Фулбрайта від ЖДУ імені Івана Франка. Троє з цих стипендіатів і досі працюють у стінах нашого вишу, серед них – Ірина Рудик – доцент кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики (2006–2007, Fulbright Scholar Program); Інна Самойлюкевич, доцент, завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті (2008–2009, Fulbright Scholar Program); Олена Андрушенко – доцент кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики (2009–2010, Fulbright Scholar Program).

  Більш детальну інформацію про пропозиції Програми ім. Фулбрайта в Україні можна знайти на її офіційній сторінці: http://www.fulbright.org.ua/.

 • 15.09.15 p. Викладачі ЖДУ пройшли курс навчання у Варшавському університеті

  Викладачі кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Надія Миколаєнко та кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Євгенія Карпенко гідно представили наш університет у роботі Східної Літньої Школи Інституту Східної Європи Варшавського університету.

  Учасниці успішно пройшли конкурсний відбір і в результаті опанували курс навчання, який тривав влітку у м. Варшава. Учасниками школи традиційно є молоді науковці з пострадянського простору.
  Програма Школи складалася із серії лекцій та семінарів під керівництвом видатних спеціалістів із Польщі, Європи й Америки, а також наукових екскурсій, що мали на меті ознайомити з мистецтвом і культурою Польщі та Європи в цілому.
  Завдяки навчальному курсу в Східній Літній Школі учасники ознайомилися з рівнем європейської науки, науковою джерельною базою, потужними місцевими архівами і науковими бібліотеками.
  Усім випускникам Школи вручили почесні диплом. Окрім того, учасники Східної Літної Школи Інституту Східної Європи Варшавського університету стають членами Клубу Випускників Школи (більше 500 членів в усій Європі), що розгортає перед ними можливості для особистого наукового розвитку за межами України.

 • 08.05.15 p. Німецька література у прочитанні викладачів і студентів ННІ ІФ ЖДУ імені Івана Франка

  Із 26 квітня до 1 травня цього року в рамках угоди про співробітництво між Житомирським державним університетом ім. Івана Франка і Сілезьким університетом (м. Катовіце, Польща) тривав спільний літературознавчий захід, у якому взяли участь викладачі та студенти ЖДУ імені Івана Франка. На базі інституту германської філології Сілезького університету докторант кафедри германської філології та зарубіжної літератури Микола Ліпісівіцький та викладач кафедри Євгенія Король разом з польськими колегами провели низку лекцій і семінарів.

  Запропоновані теми стосувалися двох періодів в історії німецької літератури – періоду Другої світової війни та сучасності. Євгенія Король провела заняття з художньої тематики та лірики періоду антифашистської еміграції, а Микола Ліпісівіцький опрацював обидві сфери, запропонувавши семінар з антифашистського циклу «Жах і відчай у Третій імперії» Бертольта Брехта та лекцію і семінар із сучасної німецької драми.

  Разом із польськими однолітками лекції і семінари відвідували студентки німецького відділення ІННІ ІФ ЖДУ імені Івана Франка Аліна Бондар, Ельвіра Бармак, Вікторія Захарчук, Аліна Ліпісівіцька, Тетяна Шуляківська.

 • 17.04.15 p. У ЖДУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція для студентів і молодих науковців «Трансформація мовного образу сучасного фахівця»

  15 квітня 2015 року в навчально-науковому інституті іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію для студентів і молодих науковців «Трансформація мовного образу сучасного фахівця», організовану кафедрою іноземних мов і новітніх технологій навчання та її завідувачкою, кандидатом педагогічних наук, доцентом Наталією Андрійчук. Концепцією конференції стало досягнення високого рівня знань іноземної мови, який дозволив би молодим спеціалістам вільно викладати ідеї своїх наукових досліджень. Саме такі вимоги до сучасного професіонала ставить дійсність.

  Робочими мовами конференції були англійська, німецька, польська та французька, що дало змогу молодим науковцям випробувати власні сили у викладенні фахової інформації іноземною мовою. Давно відомо: хто володіє інформацією, той володіє світом. А хто може передати її іноземною мовою, той майже всемогутній. Саме таких успіхів побажала учасникам конференції проректор з наукової і міжнародної роботи університету, доктор педагогічних наук, професор Наталія Сейко.

  Робота конференції відбувалася за шістьома напрямками: «Гуманітарні науки: філологія, психологія, педагогіка», «Суспільні науки: соціологія, історія, правознавство, релігієзнавство, філософія», «Природничі науки: біологія, хімія, екологія», «Фізико-математичні науки: інформатика, математика, фізика», «Економічні науки: менеджмент, маркетинг, економіка» та «Медичні науки». На пленарному засіданні з доповідями виступили студенти Житомирського державного інституту імені Івана Франка, Житомирського державного технологічного університету та Люблінського католицького університету імені Яна Павла ІІ. Окрім того, учасники конференції мали змогу ознайомитися з матеріалами доповідей студентів Житомирського інституту медсестринства, Уманського державного університету імені Павла Тичини, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету України «КПІ» та багатьох інших університетів України.

 • 15.04.15 p. ЖДУ імені Івана Франка втретє об’єднав молодих науковців-лінгвістів на онлайн-конференції з Варшавським університетом

  Днями в інституті філології та журналістики та інституті іноземної філології відбулася Третя міжнародна лінгвістична онлайн-конференція молодих науковців.

  Традиційно на конференції було презентовано проекти наукових досліджень молодих мовознавців з метою обміну досвідом та налагодження наукових зв'язків для подальшої дослідницької роботи. Не залишилися осторонь і давні друзі українських учасників конференції – відділ Artes Liberales та відділ історії польської мови і діалектології Варшавського університету.

  Тематика презентацій молодих учасників обох університетів стосувалася діалектології, фонетики та фонології, історії мови, ономастики, етнолінгвістики, соціолінгвістики, психолінгвістики. Цього року мовна палітра виступів на конференції включала українську, білоруську, польську та англійську мови. Окрім заявлених для виступів проектів, було обговорено особливості розвитку і завдання корпусної лінгвістики в Україні і Польщі.

  Представники студентського наукового товариства ЖДУ виголосили змістовні доповіді і висловили вдячність своїм науковим керівникам Віктору Мойсієнку, Тетяні Недашківській, Наталії Борисенко, Вікторії Жуковській, Наталії Місяць та Ользі Макаровій за допомогу в підготовці наукових проектів.

 • 07.04.15 p. Студенти ЖДУ дізналися про можливості навчання за кордоном від Австрійської служби академічних обмінів

  Днями до інституту іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка завітала Ніна Гаврилов, лекторка Австрійської служби академічних обмінів (ОЕАD).

  Ця організація вже більше 50 років займається інтернаціоналізацією освіти. Її мережа охоплює не тільки вищі навчальні заклади, а й науково-дослідні центри та школи Австрії. ОЕАD охоплює широке коло стипендіальних програм, серед яких стипендії Австрійської Республіки, Федерального Міністерства освіти, науки і культури Австрії, Міністерства закордонних справ Австрії та багато інших.

  Студентам було представлено стипендії для навчання в магістратурі, проведення досліджень та участі у літніх мовних школах Австрії. Крім того, франківці мали змогу дізнатися більше про Австрійську Республіку.

  Якщо ви зацікавлені в пропозиціях від Австрійської служби академічних обмінів, завітайте на їхню інтернет-сторінку стипендій та грантів.

 • 01.04.15 p. Викладачі ЖДУ імені Івана Франка є учасниками Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні

  Інна Степанюк, асистент кафедри соціальної та практичної психології соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Іваана Франка, впродовж 2014-2015 рр. перебуває в США за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.

  Інна Андріївна вивчає підходи та стратегії впровадження інклюзивної освіти в США. Основний акцент дослідницького проекту ставиться на розгляді стратегій, методів та ресурсів для створення ефективного освітнього інклюзивного середовища для осіб, які мають спеціальні освітні потреби, а також для тих, хто живе та навчається поряд з ними (батьки, ровесники, вчителі, громада міста). Окремий аспект дослідження приділяється вивченню технологій розробки та втілення індивідуального навчального плану для учнів/студентів з інвалідністю та розвиток їх соціальних навичок.

  Реалізація цілей та завдань проекту є можливою завдяки тісній співпраці з професором Деніелом Літчем, стипендіатом US Fulbright Scholar Program у 2010-2013 рр. в Українському Католицькому Університеті (м. Львів).

  Здобутий досвід відкриє можливість створювати дієві навчальні індивідуальні плани для учасників навчально-виховного процесу, які мають особливі освітні потреби, тим самим інтегруючи їх в академічне середовище та забезпечуючи їх правом на здобуття якісної освіти. Також дослідниця планує поширити здобуті знання через підготовку та друк публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях, розробити та викладати курси «Інклюзивна освіта» та «Стратегії ефективної інклюзії» для студентів вишів, які планують працювати в інклюзивних середовищах. Серія майбутніх тренінгових занять та презентацій для батьків, учнів, студентів, вчителів шкіл, коледжів і викладачів університетів, які працюють з учнями та студентами з особливими освітніми потребами, дозволить ознайомити українців із сучасними підходами до впровадження інклюзивного навчання, шкільного менеджменту та стратегій взаємодії, які наразі широко розповсюджені в американських освітніх установах різних рівнів та типів.

 • 24.03.15 p. Студенти з Туркменістану зустріли Новруз-байрам у ЖДУ ім. Івана Франка

  20 березня студенти ННІ філології та журналістики із Туркменістану відзначили одне з найдавніших свят землеробів – Новруз-байрам. Свято, що в перекладі означає "новий день", припадає на дні весняного рівнодення і фактично є початком нового року за астрономічним сонячним календарем.

  До актової зали гуртожитку № 4 завітали гості свята: дирекція ННІ філології та журналістики, кафедра слов’янських та германських мов на чолі із завідувачем Тетяною Недашківською, працівники відділу міжнародних та регіональних зв'язків, студенти та інші запрошені.

  Новруз-байрам відображає самобутні, прекрасні звичаї і традиції. Це свято вдячності за добробут, яким земля наділяє людей за невтомну працю. Тому й побажання на Новруз-байрам відповідні: бажали дощу і багатих пасовищ, щедрого врожаю пшениці.

  Яскравою презентацією про прекрасну природу Туркменістану, географію, народні пісні і танці, історію Ашхабада студенти із захопленням розповіли про свою Батьківщину.

  Одним із найнесподіваніших моментів стала презентація національних страв. Цього дня прийнято щедро пригощати друзів і знайомих – давні вірування свідчать, що тоді й природа буде милосердною, а життя даруватиме тільки радість і процвітання. Отож присутні скуштували гарячий плов, манти, чебуреки, суп з дограми, пішме, які студенти приготували власноруч.

  У відповідь кафедра слов’янських та германських мов пообіцяла запросити туркменських студентів на свято Великодня,  щоб і їх познайомити з автентичними українськими традиціями.

 • 12.03.15 p. Відбулося засідання Клубу студентів-іноземців

  Нагальні питання початку другого семестру, пов'язані із включенням у навчальний процес, успішністю, складанням академрізниці, а також дозвіллям студентів з-за меж України обговорила з представниками Клубу методист відділу міжнародних і регіональних зв'язків Олена Кукліч. Усі студенти-іноземці, які поповнили ряди франківців у цьому навчальному році, вчасно розпочали навчання й готові до нових академічних звершень. Так, протягом канікул студенти ННІ ФІЖ відвідували додаткові заняття з російської мови, організовані  кафедрою слов'янських і германських мов ННІ ФІЖ.

  Студенти з Туркменістану, яких у ЖДУ імені Івана Франка найбільше, не обмежуються виключно навчанням: активісти Клубу планують проведення вечора культури Туркменістану найближчим часом.

 • 11.11.14 p. Чергове виїзне засідання членів навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся»

  Днями відбулося чергове виїзне засідання членів навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся». Цього разу воно пройшло  в Олевській гімназії  Житомирської області.

  Учасників гостинно зустрічали директор гімназії Євгеній Рябой, педагогічний колектив  та  учні.

  До роботи комплексу долучилися й заступник голови Олевської райдержадміністрації Олександр Ковальчук і головний спеціаліст відділу освіти Алла Гаврилюк. Вони розповіли про стан освіти в районі та звернули увагу гостей на роль закладів нового типу в системі освіти району.

  З історією, сьогоденням та перспективами навчального закладу гостей ознайомив заступник директора гімназіїАнатолій Шинкар. Також гостям були представлені творчі роботи учнів, їх оригінальні вироби з різних природних матеріалів. Відблася й презентація відеоматеріалу «Відродження древлянських традицій», у якому висвітлювалася активна участь учителів та школярів.

  Викладачі кафедри педагогіки Антонова О.Є., Борейко О.М., Ковальчук В.А., а також Костюшко Ю.О. – викладач кафедри педагогіки, психології і управління навчальними закладами провели профорієнтаційну бесіду з школярами випускних класів. Під час спілкування розглядалися важливі питання професійної підготовки, проблеми ЗНО та майбутньої вступної компанії. Розповідь викладачів про Житомирський державний університет викликала великий інтерес та зацікавленість педагогів та учнів.

  Захопливою та змістовною виявилася й екскурсія до геологічного заказника «Камінне село», яку дуже цікаво провів заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи, вчитель історії Анатолій Шинкар.

  Усі члени ННВК «Полісся» були надзвичайно задоволені гостинною зустріччю, змістово-насиченим спілкуванням та культурно-пізнавальною програмою.

  Нагадаємо, що Олевська гімназія Житомирської області – це потужний навчальний заклад у районі. Пріоритетним завданням навчального закладує створення освітнього середовища, сприятливого для реалізації особистісного потенціалу всіх учасників навчально-виховного процесу. У гімназії здійснюється поглиблене вивчення української мови, математики, біології та історії.

 • 29.10.14 p. У ЖДУ імені Івана Франка презентували стипендіальні програми Німецької академічної служби обмінів DAAD

  27 жовтня 2014 року в ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася презентація стипендіальних програм Німецької академічної служби обмінів DAAD.

  Студенти університету ознайомилися з можливостями продовження вищої освіти в Німеччині, дізналися, як із користю можна провести літо, записавшись на літні курси в Німеччині, та отримати стипендію на розробку наукового проекту.

  Представники служби DAAD д-р. Оксана Швайка та Людмілла Клотц провели для учасників зустрічі тестування та видали сертифікати з підтвердженням рівня володіння німецькою мовою. Більшість студентів залишилась задоволеною отриманими результатами, а дехто навіть зазначив, що покращив свій результат порівняно з минулим роком.

  Бажаємо нашим студентам якомога швидше зібрати необхідний пакет документів та пройти всі етапи відбору на стипендію.

   

  daad.org.ua

 • 29.10.14 p. Дух і мова українського народу на землі Гумбольдта: професор ЖДУ ім. Івана Франка виголосить серію доповідей у Німеччині

  Завідувач кафедри української мови ННІ філології та журналістики ЖДУ ім. Івана Франка, доктор філологічних наук, професор Віктор Мойсієнко, отримав запрошення виголосити доповідь з історії української мови в інституті славістики філософського факультету Берлінського університету імені Гумбольдта.

  Колеги-мовознавці із Берлінського університету надзвичайно зацікавлені у такій співпраці, оскільки тексти професора Віктора Мойсієнка могли б стати в пригоді під час укладання корпусу української мови, який щойно започатковує інститут.

  Нагадаємо, що предметом наукових зацікавлень відомого науковця ЖДУ імені Івана Франка є історія розвитку української мови в XVI-XVII ст., а не так давно завдяки професорові Віктору Мойсієнку світ побачив унікальний транслітерований текст скорописів Луцької книги 1560-1561 рр., який щонайкраще ілюструє мовну картину Волині XVI ст.

 • 10.10.14 p. З міцними знаннями – на стажування й на роботу за кордон!

  9 жовтня 2014 року в ННІ іноземної філології відбулася зустріч із представником товариства "Енівей Плюс" Євгеном Заборовським.

  П'ятикурсники і студенти магістратури переглянули ряд пропозицій від роботодавців зі США, Італії, Німеччини, Австралії, Канади, Іспанії, Китаю та інших країн для перспективної молоді, яка добре володіє англійською мовою, прагне побачити світ і знайти нових друзів.

  Євген Заборовський поділився власним досвідом роботи за кордоном, ознайомив майбутніх випускників із загальними вимогами до працівників у Європі та США, розповів про перспективи молодіжного працевлаштування за кордоном, дав поради щодо оформлення резюме, підготовки до співбесіди, оформлення необхідних документів та відповів на питання.

 • 10.10.14 p. Триває співпраця ЖДУ з Канадським університетом Thompson Rivers

  7 жовтня 2014 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася презентація Канадського університету Thompson Rivers, на якій побували майбутні випускники всіх шкіл Житомира.

  Навчання і стажування за  кордоном – одна з найпривабливіших пропозицій сучасної вищої освіти. Не випадково щоразу більше юнаків і дівчат замислюються над перспективами цієї освітньої послуги. На щастя, в ННІ іноземної філології ЖДУ не тільки можна отримати високі знання англійської та німецької мови, а й пройти тривалий підготовчий курс до вступу в Канадський університет. Підготовчий курс, який ставить на меті поглиблене вивчення англійської мови за канадською програмою, гарантує зарахування своїх випускників до університету Thompson Rivers. Проводить ці заняття дипломований фахівець – завідувач кафедри англійської мови Ірина Зорницька.

 • 24.09.14 p. Науковець ЖДУ ім. Івана Франка Віктор Мойсієнко отримав черговий грант на здійснення наукового проекту!

  Вітаємо завідувача кафедри української мови ННІ філології та журналістики, професора Віктора Мойсієнка, з отриманням гранту Канадського інституту українських студій Альбертського університету на реалізацію наукового проекту з історичної діалектології північноукраїнського наріччя.

  Бажаємо звершення усіх творчих задумів та невтомності на шляху до нових наукових проектів!

 • 20.06.14 p. Науковці університету обговорили проблеми професійної підготовки вчителя та підвищення якості навчання

  19 червня 2014 року в Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося виїзне засідання навчально-науково-виробничого комплексу "Полісся" Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Традиційно засідання відкрив Голова комплексу, ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка П.Ю. Саух.

  В роботі засідання взяли участь керівники навчальних закладів, члени ННВК "Полісся", проректори Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти І.І. Смагін та М.К. Сюравчик, проректор з наукової та міжнародної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка Н.А. Сейко, відповідальний секретар приймальної комісії В.В. Чумак.

  Порядок денний засідання ННВК "Полісся" передбачав обговорення п’яти питань. Серед них – основні напрями діяльності Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; організація інноваційної діяльності в освітніх закладах області; проблеми розвитку професійної компетентності сучасного керівника навчального закладу; про зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів; презентація збірника науково-методичних праць "Інновації в освіті: інтеграція науки і практики".

   Гострим питанням для обговорення стала проблема виживання навчальних закладів в сучасних умовах та проблема розвитку професійної компетентності сучасного керівника навчального закладу. В обговоренні брали  участь всі керівники навчальних закладів комплексу, які наголошували, що сучасний керівник, в першу чергу, повинен бачити стратегію розвитку свого закладу. Йому потрібна лідерська компетентність, високий професіоналізм та педагогічна культура.  Директор повинен бути реформатором, менеджером, психологом, комунікатором, а головне – вчителем учителів.

   Житомирський державний університет імені Івана Франка висловлює щиру вдячність керівництву Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за високий рівень організації та проведення засідання комплексу, а також слушні пропозиції щодо подальшого вдосконалення професійної підготовки педагогічних кадрів.

 • 17.04.14 p. Друга міжнародна лінгвістична онлайн-конференція об’єднала мовознавців ЖДУ імені Івана Франка та Варшавського університету

  16 квітня цього року в інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася Друга міжнародна лінгвістична онлайн-конференція молодих науковців.

  Приємно, що в колі науковців-лінгвістів, які створили в інституті філології та журналістики потужний осередок, зростає молоде покоління, яке має широке коло зацікавлень, вогонь творчого пошуку і терпіння втілення його в життя.

  Саме цей інтерес до нових звершень допоміг встановити зв'язок з відділом Artes Liberales та відділом історії  польської мови і діалектології Варшавського університету. Всупереч відстані і досить непростому сьогоденню, по обидва боки екрана для цікавої дискусії зустрілися найкращі викладачі Варшавського університету: професор, др. габ. Галина Карась, професор, др. габ. Януш Рігер, доктор Моніка Креса та добрий янгол цієї конференції, випускниця інституту філології та журналістики, аспірантка Варшавського університету Ольга Макарова. Інститут філології та журналістики ЖДУ представили доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Віктор Мойсієнко, завідувач кафедри слов'янських та германських мов, кандидат філологічних наук Тетяна Недашківська, директор Центру полоністики ЖДУ, кандидат педагогічних наук Наталія Місяць, куратор студентського наукового товариства ННІ ФІЖ, доцент кафедри української мови Наталія Дяченко.

  Вітаючи учасників конференції, проректор з наукової і міжнародної роботи, доктор педагогічних наук, професор Наталія Сейко подякувала директорові ННІ ФІЖ Валерію Халіну за підтримку участі студентського наукового товариства у події міжнародного рівня: "Проведення другої конференції свідчить про народження доброї традиції гарної розмови у високому товаристві, обміну думками та пошуку ідей для нових відкриттів, для розвитку науки, зокрема мовознавства".

  Як і минулого року, тематика презентацій молодих учасників обох університетів стосувалася діалектології, фонетики та фонології, історії мови, ономастики, етнолінгвістики, соціолінгвістики, психолінгвістики.

  Цього року із доповідями, які виголошувалися польською та англійською мовами, виступили аспірантка кафедри української мови Тетяна Федун, випускниця ННІ ФІЖ  Світлана Самійлик, студентки 4 курсу ННІ ФІЖ Вікторія Черняк та Яна Кротович. Вони представили польським колегам дослідження із психолінгвістики та історії мови.

  Усі учасники конференції попрощалися зі своїми зарубіжними колегами з упевненістю про третю зустріч у наступному році.

 • 26.03.14 p. Міжнародна молодіжна конференція IYF World Camp - 2014 згуртує українських студентів у Києві 1-5 травня

  24 березня 2014 року представники молодіжної організації IYF  (International Youth Fellowship) відвідали студентів ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка з презентацією програм IYF World Сamp та GNC (Good news corps), які відкривають молоді захоплюючий світ можливостей цікаво і з користю провести час за кордоном.

  Молодіжна організація IYF була заснована в Південній Кореї у 1995 році. Метою цієї організації є: виховання у молодих людей лідерських якостей; уміння долати мовні перепони у спілкуванні з представниками інших країн; вивчення культури інших країн; формування твердої життєвої позиції; спрямованість на здоровий спосіб життя.

  Студенти університету були запрошені взяти участь у IYF World Camp 2014 – міжнародній молодіжній конференції, яка щорічно проходить у 40 країнах світу, а цього року триватиме у місті Києві з 1 до 5 травня 2014 року.

  У конференції візьмуть участь понад 1000 студентів, впливові політики, вчені, спортсмени, співаки та митці не лише з України, а й з інших країн Європи, Азії та Африки.

  У програму табору входить: IYF Академії та майстер-класи, концерти відомих артистів та музикантів, спеціальні лекції «Уроки життєвого успіху», Christmas Cantata, лекції духовного становлення особистості та IYF Olympic Day.

  Учасники IYF World Camp зможуть поїхати на рік за межі України за програмою GNC. А найбільш активна група студентів матиме змогу поїхати цього літа до Ізраїлю.

  Сподіваємося, студенти ЖДУ долучаться до молодіжного проекту і здобудуть цінний досвід міжкультурного спілкування.

   

 • 14.03.14 p. Навчально-науково-виробничий комплекс «Полісся» та Житомирський державний університет імені Івана Франка обговорили перспективи майбутньої співпраці

  12 березня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулося чергове засідання навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся».

  Керівники 20 загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій та коледжів обговорили найважливіші питання освіти сьогодення, перспективи зміцнення та розвитку співпраці з Житомирським державним університетом імені Івана Франка.

  Ректор нашого університету, професор Петро Саух, окреслив стратегію розвитку освіти на сучасному етапі, висловивши сподівання на позитивні зміни у сфері освіти, зокрема вищої, у науковій та науково-технічній роботі. «Основне завдання педагога – зосередження на високій меті виховання різнобічно розвиненої особистості, патріота та висококласного фахівця», – визначив завдання освітянина Петро Саух, а також зауважив, що співпраця ЖДУ із загальноосвітніми навчальними закладами Житомирщини сприятиме розвитку кожного навчального закладу і регіону в цілому.

  Відповідальний секретар приймальної комісії ЖДУ Володимир Чумак ознайомив присутніх із нововведеннями та особливостями вступної кампанії у 2014 році. Без сумніву, високі результати зовнішнього оцінювання – це перспектива вступу абітурієнтів до Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Проректор з наукової та міжнародної роботи, професор Наталія Сейко розповіла про відзначення в ЖДУ 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Урочистості з нагоди цієї події розпочалися в університеті вже давно рядом акцій та заходів. Так, викладачі та студенти декламували поезії Тараса Шевченка в прямому ефірі університетського радіо, було проведено «Шевченківські читання» та вечори на факультетах університету, відбулося покладання квітів до пам'ятника поетові. Наталія Сейко запросила всіх охочих на Всеукраїнську конференцію, присвячену життю і творчості Тараса Шевченка, яка відбудеться в ЖДУ на базі інституту філології та журналістики 14 березня.

  Досвідом роботи щодо проведення педагогічної практичної підготовки майбутніх учителів поділився директор Коростишівського педагогічного коледжу ім. І. Франка Василь Мороз.

  Усі учасники навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся» стали учасниками ще одного заходу в ЖДУ – Дня кар'єри – на якому мали можливість поспілкуватися із студентами-старшокурсниками, відповісти на їхні питання щодо перспектив працевлаштування випускників ЖДУ у навчальних закладах області

тел.: +380 412 46-75-60
адреса: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40
e-mail: int@zu.edu.ua
внутрішній номер: 113
факс: +380 412 43-14-17