Положення про фестиваль сучасної академічної музики «Житомирська музична весна» імені Олександра Стецюка
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Міжнародний фестиваль сучасної академічної музики «Житомирська музична весна» імені Олександра Стецюка (далі — Фестиваль) проводиться раз на рік.
1.2. Засновники Фестивалю:
- управління культури і туризму Житомирської ОДА;
- Житомирська міська рада,
- Житомирський державний університет ім. Івана Франка;
- Житомирський державний Агроеколочний університет;
- Житомирська обласна Спілки поляків України;
- Житомирська обласна громадська організація «Асоціація об’єднаних мистецтв».
1.3. Організатори Фестивалю:
- управління культури і туризму Житомирської ОДА;
- Житомирська міська рада;
- Житомирська обласна Спілка поляків України;
- Житомирська обласна громадська організація «Асоціація об’єднаних мистецтв».
1.4. До участі у проведенні Фестивалю можуть залучатися (за згодою) державні, громадські, приватні підприємства й організації та інші юридичні особи.
1.5. Метою Фестивалю є:
- популяризація сучасної академічної музики, розвиток кращих зразків українського та світового музичного мистецтва;
- уведення кращих здобутків національного музичного мистецтва у світовий мистецький простір;
- зміцнення культурних зв`язків й обмін досвідом з провідними культурними центрами України та зарубіжжя.
1.4. Завданнями Фестивалю є:
- формування власного мистецького потенціалу міста;
- виховання виконавської та слухацької музичної культури мешканців міста;
- сприяння зростанню виконавської майстерності творчої молоді;
- розвиток музичних здібностей та підтримка молодих талантів;
- залучення підростаючого покоління до участі у мистецьких заходах міста;
- піднесення культурного іміджу міста.
ІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ
2.1. Фестиваль триватиме з 15 травня по 19 травня 2013 року.
2.2. Наказом управління культури і туризму облдержадміністрації затверджується склад оргкомітету з підготовки та проведення Фестивалю (далі — Оргкомітет), який:
- розробляє програму Фестивалю;
- забезпечує рекламну кампанію Фестивалю;
- організовує висвітлення у засобах масової інформації концертно-мистецьких заходів, які проходять у рамках Фестивалю;
- всебічно сприяє реалізації та проведенню фестивальних заходів;
- розглядає пропозиції обласних організацій та осередків Національної спілки композиторів України щодо завершального етапу Фестивалю;
- розглядає індивідуальні заявки від виконавців та окремих авторів на участь у завершальному етапі Фестивалю.
ІІІ. УМОВИ УЧАСТІ У ФЕСТИВАЛЮ
3.1. Фестиваль проводиться раз на рік у місті Житомирі.
3.2. У Фестивалі можуть брати участь українські та зарубіжні академічні колективи, окремі виконавці, композитори та музикознавці.
3.3. Віковий ценз для учасників Фестивалю не обмежений. Тривалість фестивальних концертів має становити від 50 до 75 хвилин.
3.4. Концерти та музичні вечори Фестивалю проводяться у актовій залі Житомирського державного університету ім. І. Франка, великому та малому залах Житомирського музичного училища ім. В. С. Косенка та Житомирської філармонії, концертних залах музичних шкіл та інших концертних залах міста, що їх затверджено оргкомітетом Фестивалю.
3.5. Концертна програма учасників включає класичну та сучасну академічну музику.
3.6. Проведення Фестивалю передбачає проведення:
- урочисте відкриття та закриття Фестивалю;
- концертів;
- прес-конференцій, круглих столів та наукових конференцій;
- творчих лабораторій;
- майстер-класів композиторів та виконавців;
- презентацій нових друкованих видань, компакт-дисків, відео- та аудіозаписів нових творів;
- творчих зустрічей з діячами мистецтва.
3.7. Заявки на участь у Фестивалі приймаються до 1 березня.
3.8. Для участі у Фестивалі колективи та виконавці подають на адресу Оргкомітету репертуар концертної програми, інформацію про себе, фотокартку в електронному вигляді.
ІV. ВІДЗНАЧЕННЯ ТА НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ
4.1. Учасники нагороджуються сертифікатами за участь у конференції, дипломами та пам’ятними сувенірами за участь у Фестивалі.
4.2. Громадські та інші організації мають право установлювати спеціальні призи, нагороди та премії учасникам Фестивалю за погодженням з Організаційним комітетом.
V. ФІНАНСУВАННЯ ФЕСТИВАЛЮ
5.1. Фінансування заходу здійснюється за рахунок коштів, передбачених управлінню культури і туризму облдержадміністрації на проведення мистецьких заходів, а також виділених коштів Житомирської міської ради, спонсорів, благодійних внесків, зацікавлених громадських організацій.
5.2. Проїзд учасників Фестивалю здійснюється за рахунок коштів як засновників, так і інших джерел та надходжень, не заборонених чинним законодавством.
5.3. Проживання, харчування учасників здійснюється за рахунок коштів засновників Фестивалю та спонсорських коштів.
VІ. КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
6.1. Адреси: Оргкомітет з підготовки та проведення Міжнародного фестивалю академічної музики «Житомирська музична весна» імені Олександра Стецюка. Житомирський державний університет імені Івана Франка вул. Велика Бердичівська, 40, Житомир, 10008.
6.2. Контактні телефони для довідок: тел. 095-106-94-42, 067-410-26-11 — виконавчий директор Фестивалю, доцент кафедри музики і хореографії з методиками викладання ЖДУ ім. І. Франка, Маргарита Аркадіївна Моісєєва.
I Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна музика в сучасному світі — 2010»
Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна музика в сучасному світі» проводилася на кафедрі музики і хореографії з методиками викладання ННІ педагогіки. У конференції взяли участь відомі композитори з Австрії, Нідерландів, Росії, США, України, науковці та викладачі кафедри, провідні музикознавці нашого міста. Така творча спільнота мала можливість обговорити проблеми сучасного музикознавства, особливості соціального функціонування сучасної академічної музики, шляхи удосконалення професійної та загальної музичної освіти завдяки міжнародному фестивалю «Житомирська музична весна» імені Олександра Стецюка, який проходив у нашому місті вже вдруге. Конференція проходила паралельно з концертною програмою фестивалю і надала потужного творчого імпульсу і композиторам, і викладачам, і студентам нашого університету та інших навчальних закладів міста.
II Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна музика в сучасному світі — 2011»
З 16 по 20 травня 2011 року на базі кафедри музики і хореографії з методиками викладання Інституту педагогіки ЖДУ ім. і. Франка проводилася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна музика в сучасному світі». Конференція проходить в рамках щорічного Міжнародного фестивалю «Житомирська музична весна» імені О. Стецюка і є його науково-теоретичною базою. Святковим акордом повідомив про початок Фестивалю Житомирський муніципальний естрадно-духовий оркестр під керівництвом Р. Хомяка.
III Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна музика в сучасному світі — 2012»
З 23 по 28 квітня 2012 року в Житомирі відбувався IV Міжнародний фестиваль «Житомирська музична весна» ім. О. Стецюка. У цьогорічному фестивалі взяли участь композитори та виконавці з України, Еквадору, Латвії, Росії, США, Швейцарії. В межах фестивалю проходила ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна музика в сучасному світі».
IV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна музика в сучасному світі — 2013»
Протягом п’яти днів (з 15 по 19 травня 2013 року) тривала робота IV Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасна музика в сучасному світі», що проводилася на базі кафедри музики і хореографії з методиками викладання ННІ педагогіки ЖДУ ім. І. Франка. У конференції взяли участь композитори, музикознавці, хореографи з Росії, Нідерландів, США, України, а також викладачі кафедри та мистецька спільнота нашого міста. У ході проведення наукових семінарів, майстер-класів, засідань було обговорено актуальні питання сучасного музикознавства, хореографії, музичної освіти, виконавства тощо. Конференція проходила в рамках V Міжнародного фестивалю «Житомирська музична весна» ім. О. Стецюка і стала науковою платформою осмислення провідних тенденцій розвитку сучасного музичного мистецтва і музичної освіти.