• 21.09.17 p. Студенти факультету фізичного виховання і спорту долучилися до Всеукраїнського флешмобу, присвяченого Міжнародному Дню студентського спорту

  Більше сотні студентів 20 вересня зібралися на майданчику біля кінотеатру «Жовтень», аби всім разом одночасно зі своїми колегами з інших обласних центрів, зробити 22 віджимання на знак підтримки здорового способу життя. Серед учасників житомирського флешмобу — переважно студенти факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Першокурсники Дмитро Панцюк і Артем Невмержицький переконані, що такі заходи згуртовують і запевняють, що 22 рази відіжмуться легко, адже, зважаючи на специфіку майбутньої професії, зазвичай, роблять значно більше віджимань.

  «Такі заходи об'єднують, адже спорт — це зміцнення здоров'я. Я лише першокурсник, але за себе можу відповісти — 50 разів я точно відіжмуся», — каже Дмитро Панцюк.

  Артем Невмержицький запевняє: «Звісно відіжмуся — я ж волейболіст! Такі флешмоби потрібні, щоб всі люди знали, що спорт — це життя».

  До слова, у Житомирі флешмоб організували у вигляді концертно-спортивного дійства, під час якого окремо виступали також провідні спортсмени-п’ятиборці та дитяча група зі спортивної аеробіки.

 • 21.09.17 p. З Міжнародним Днем студентського спорту франківців привітав Почесний Консул України в Польщі Кшиштоф Сікора

  На адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від Почесного Консула України в Польщі Кшиштофа Сікори. У кореспонденції висловлюються вітання з Міжнародним Днем студентського спорту.

  «Спорт як феномен активної діяльності людини не знає кордонів, є одним із важливих елементів промоції кожної країни, а високі досягнення спортсменів на міжнародних змаганнях, без сумніву, свідчать про рівень соціально-економічного розвитку держави.

  Знаючи високі досягнення представників Житомирського державного університету імені Івана Франка на міжнародних спортивних аренах, хочу привітати весь науково-педагогічний колектив і усю студентську сім’ю університету зі святом міжнародного студентського спорту», — йдеться у листі.

  Особливі вітання Почесний Консул України в Польщі Кшиштоф Сікора адресує декану факультету фізичного виховання і спорту, проф. Тамарі Кутек, завідувачу кафедри теорії і методик фізичного виховання, проф. Рустаму Ахметову, тренерсько-викладацькому складу факультету, який, не дивлячись на різноманітні труднощі, формує спортивну еліту української студентської молоді. А молодим студентам-спортсменам бажає наснаги, спортивних успіхів, олімпійських вершин і нагадує  слова Івана Франка: «…Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод не спинить вас!... Бо вам призначено скалу сесю розбить…».

 • 19.09.17 p. П′ятьох студентів ЖДУ імені Івана Франка бере на роботу МДЦ «Артек»

  Днями на адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від адміністрації Державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр „Артек“». У кореспонденції висловлюється подяка за співпрацю та сприяння реалізації кадрової політики закладу.

  Також у зв’язку з наявністю вакансій на посаду педагогів-організаторів дирекція «Артеку» просить перевести на індивідуальний план навчання п'ятьох студентів соціально-психологічного факультету: Валерію Витвіцьку, Вікторію Вольську, Нелю Мосійчук, Аллу Концевич та Олександру Сорокопуд. Усі ці студентки ЖДУ імені Івана Франка, за словами генерального директора Сергія Капустіна, будуть працевлаштовані у ДПУ «МДЦ „Артек“».

 • 18.09.17 p. Стипендію міського голови отримала магістрантка соціально-психологічного факультету Ольга Ткачук

  Вітаємо магістрантку 73 групи соціально-психологічного факультету Ольгу Ткачук з отриманням стипендії Житомирського міського голови! Зичимо Ользі подальших професійних здобутків та успіхів у всіх її починаннях!

 • 17.09.17 p. Студенти, аспіранти та викладачі історичного факультету ЖДУ — учасники Всеукраїнського фестивалю «Олевська республіка»

  Уже другий рік поспіль у рамках заходів з національно-патріотичного виховання у м. Олевськ відбувається фестиваль «Олевська республіка».

  Цьогоріч поряд із вшануванням Поліської Січі та Тараса Бульби-Боровця він був присвячений видатному українцю, уродженцю Олевського краю, чільному діячу українського національно-визвольного руху ХХ століття Олегу Штулю (псевдо — Жданович) з нагоди 100-річчя від дня його народження.

  У рамках проведення заходів з нагоди ювілею в с. Лопатичі Олевського району відбулося відкриття пам’ятної дошки Олегу Штулю-Ждановичу на фасаді місцевого будинку культури та круглий стіл «Олег Штуль-Жданович — видатний теоретик і практик українського націоналістичного руху» за участі науковців та громадських діячів Києва та Житомирщини.

  Безпосередніми учасниками заходів, що пройшли в с. Лопатичі та в м. Олевськ, стала делегація студентів, аспірантів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, очолювана доктором історичних наук, професором кафедри всесвітньої історії Галиною Стародубець та доктором історичних наук, доцентом кафедри історії України Сергієм Стельниковичем.

 • 15.09.17 p. ЖДУ імені Івана Франка та УДЦ «Молода гвардія» реалізуватимуть державну програму підтримки постраждалих в зоні АТО

  Днями на адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від дирекції Українського дитячого центру «Молода гвардія». У кореспонденції висловлюється подяка за участь у підготовці студентів до роботи в дитячих оздоровчих таборах УДЦ «Молода гвардія» та сприяння забезпечення Центру педагогічними кадрами.

  Дирекція звертається з пропозицією продовжити співпрацю і просить направити 10 студентів на працевлаштування на посади педагогів-організаторів та учителів школи (за сумісництвом) з 26 вересня по 26 грудня 2017 року. В цей час в УДЦ пойдуть тематичні зміни: «Козацького роду нащадки», «Свобода слова — прояв демократії», «Україна пам'ятає — світ визнає», «Різдвяний калейдоскоп».

  У цей же період у «Молодій гвардії» буде реалізовано програму соціальної та психологічної реабілітації дітей «В обіймах країни дитинства». У рамках названої програми на відпочинок у дитячий центр будуть направлені діти із населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Так, на думку генерального директора УДЦ «Молода гвардія» Едуарда Лебединського, студенти ЖДУ отримають досвід роботи з цією категорією дітей, а університет долучиться до втілення державної політики щодо підтримки постраждалих в зоні АТО.

 • 15.09.17 p. Студентів ЖДУ імені Івана Франка запрошує на роботу МДЦ «Артек»

  Днями на адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від адміністрації Державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр „Артек“». У кореспонденції висловлюється подяка за співпрацю та сприяння реалізації кадрової політики закладу.

  «Протягом літнього оздоровчого сезону 2017 року студенти ЖДУ імені Івана Франка, працюючи на посадах педагогів-організаторів, проявили творчий підхід та відповідальне ставлення до роботи, продемонстрували високий рівень фахової підготовки, знань з вікової та загальної психології, педагогічної майстерності», — йдеться у листі.

  Також дирекція ДПУ «МДЦ „Артек“» у зв’язку з наявністю вакансій на посаду вожатого просить направити 10 студентів та укласти угоду між Житомирським державним університетом імені Івана Франка та Державним підприємством України «Міжнародний дитячий центр „Артек“» про проходження студентами усіх видів педагогічної практики протягом 2017–2018 навчального року з подальшим їх працевлаштуванням у ДПУ «МДЦ „Артек“».

 • 14.09.17 p. Літня соціально-виховна практика студентів соціально-психологічного факультету

  Майбутні соціальні педагоги впродовж літа в межах соціально-виховної практики працювали вихователями в літніх оздоровчих таборах Житомирської, Київської, Одеської, Тернопільської областей та пришкільних таборах м. Житомира.

  Студенти 32 групи отримали не лише перший професійний досвід, але й незабутні приємні враження, позитивні емоції та нових друзів. Дякуємо адміністрації закладів проходження практики за співпрацю, компетентний супровід практикантів та створення ситуації успіху в професійній самореалізації студентів.

  Більше фото з практики за посиланням.

 • 12.09.17 p. Звітна конференція з літньої педагогічної практики студентів історичного факультету

  Під час літньої педагогічної практики 2017 року студенти-третьокурсники Житомирського державного університету імені Івана Франка працювали на посадах педагогів-організаторів, вихователів, керівників гуртків в найкращих дитячих оздоровчих закладах.

  Студенти історичного факультету проходили літню педагогічну практику в дитячих оздоровчих установах м. Житомира, м. Бердичева, м. Чуднова, Житомирської, Київської, Хмельницької областей. Під час проходження практики третьокурсники отримали багатий досвід спілкування з дітьми, незабутні враження і гарні відгуки від керівництва літніх дитячих оздоровчих установ.

  На підсумковій конференції, яку підготувала викладач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій І. М. Коновальчук та студенти-історики 41 та 42 груп, практиканти представляли результати своєї роботи, ділилися яскравими враженнями, демонстрували відео-, фото- матеріали власної педагогічної діяльності, зразки звітної документації.

  В характеристиках, наданих адміністраціями дитячих оздоровчих установ, відмічено високий рівень професіоналізму, організованість, креативність, націленість на досягнення мети в роботі практикантів. Студенти показали високий рівень педагогічних здібностей, проявили творчий підхід та відповідальне ставлення до роботи, враховували потреби та інтереси дітей, їх вікові та індивідуальні особливості, проявили вміння організовувати дитячий колектив, врегульовувати конфліктні ситуації. Практиканти зарекомендували себе як творчі особистості, які вміють і люблять працювати з дітьми.

 • 11.09.17 p. Завершена і оцінена літня педагогічна практика студентів ННІ педагогіки

  Студенти 3 курсу ННІ педагогіки під керівництвом доцентів кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Рудницької Н. Ю., Гужанової Т. С. проходили педагогічну практику у різних закладах оздоровлення та відпочинку дітей: дитячих лікарнях, притулках для неповнолітніх, центрах соціально-психологічної реабілітації, пришкільних та літніх оздоровчих таборах.

  Для майбутніх спеціалістів літня педагогічна практика — це можливість випробувати себе у якості педагога, застосувати свої теоретичні знання на практиці, набути досвіду роботи з дітьми. Самостійна педагогічна діяльність розвинула у студентів почуття відповідальності за життя і діяльність дітей, сприяла зміцненню знань отриманих під час навчання в університеті.

  Цікаво пройшла не тільки сама практика, а і її захист. Кожна група підготувала яскраві та змістовні презентації, в яких відобразили свої здобутки під час практики. Особливо цікавими були розповіді студентів які проходили практику в УДЦ «Молода гвардія», у літньому оздоровчому таборі в Швеції, ПДЗОВ «Зміна».

  Студенти відзначили цінність тих знань, які отримали в Школі педагога-організатора «Від А до Я». Вони змогли використати набутий в школі досвід організації виховних заходів з дітьми в літній період.

  В цілому педагогічна практика пройшла успішно, студенти задоволені набутим досвідом.

 • 08.09.17 p. «З любов’ю до Житомира»: в Обласній бібліотеці діє персональна виставка творчих робіт декоративно-прикладного мистецтва викладачки ЖДУ Наталії Колесник

  Професорсько-викладацький склад, студентська молодь Житомирського державного університету імені Івана Франка долучилися до низки заходів з нагоди 1133-річчя з Дня заснування м. Житомира.

  Приємною та урочистою подією у Житомирській обласній універсальній бібліотеці імені Олега Ольжича стало відкриття персональної виставки творчих робіт декоративно-прикладного мистецтва доцентки кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталії Колесник «З любов’ю до Житомира».

  Помилуватися оригінальними роботами нашого викладача, висловити своє захоплення унікальністю та неповторністю цього декоративного ансамблю завітали ректорат університету — в. о. ректора А. В. Шевчук, проректори Л. М. Янович, Н. А. Сейко. Приєдналися до урочистостей також директор ННІ педагогіки В. Є. Литньов, методист Житомирського обласного Центру народної творчості Н. К. Сегеда, завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання І. В. Баладинська, провідні науковці та співробітники університету, друзі, колеги, студенти.

  У привітальному слові в. о. ректора А. В. Шевчук зазначив: «Споглядаючи на творчі роботи Наталії Колесник, отримую позитив та оптимізм, відчуваю радість та гордість. Радість від того, що працюю з людьми, настільки чистими душею, які люблять природу, світ, життя яких наповнене любов'ю. І дуже приємно, що цей гарний позитив панує також у нашому університеті».

  На виставці представлено 17 творчих композицій, виконаних у таких напрямах декоративно-прикладного мистецтва: традиційна та художня вишивка атласними стрічками,  нитками «муліне», бісером та бусинами; дизайнерський колаж.

  Нагадаємо, що виставка експонуватиметься до 15 вересня 2017 року у відділі літератури з мистецтв Житомирської обласної універсальної бібліотеки імені Олега Ольжича.

 • 08.09.17 p. Шановні випускники університету 2017 року!

  Нагадуємо вам, що якщо ви здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, навчались на денній формі навчання за державним замовленням та уклали на строк не менше як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, ви маєте право на отримання одноразової адресної грошової допомоги відповідно до наказу МОН України № 343 від 28.03.2016 р.

  Для отримання вищевказаної допомоги вам необхідно звернутися до відділу з навчально-методичної, виховної роботи та сприяння працевлаштуванню студентів та випускників (кабінет 206 центрального корпусу).

  Термін подання документів: 1 вересня — 10 жовтня 2017 року.

  Для отримання одноразової адресної грошової допомоги випускники 2017 р. повинні особисто з’явитися в університет з наступними документами:

 • 07.09.17 p. Візит до Фінляндії: розширення горизонтів наукової співпраці ЖДУ

  Протягом 4–6 вересня 2017 року завідувач кафедри історії України Вікторія  Венгерська  брала участь у роботі наукового семінару, присвяченого проблемам діалогів в історії та запобіганню некоректного використання історії у конфліктних ситуаціях.

  Захід проходив на різних майданчиках: гуманітарному факультеті університету Гельсінкі, центральному історичному архіві Фінляндії, в Міністерстві закордонних справ Фінляндії. Під час роботи семінару обговорювались проблеми формування національних ідентичностей, особливостей національно-державного будівництва, історії та історичних міфів, проблеми інструменталізації історії та зловживання нею, соціальної ролі історика як публічного інтелектуала.

  Організаторами наукового заходу виступили: міжнародна організація «Історики без кордонів», університет Гельсінкі (Олександрівський інститут), Німецький історичний інститут та Міністерство іноземних справ Фінляндії. У роботі семінару взяли участь відомі історики з Австрії, Німеччини, Росії, Фінляндії та України: А. Каппелер, Г. Касьянов, Т. Таїрова-Яковлева, О. Толочко, С. Кансікас, П. Стефанович, Е. Тиомиойя та інші.

 • 07.09.17 p. Викладач ЖДУ Леонід Закалюжний став переможцем конкурсу «Напишіть про мене книжку!» — 2017 та автором-відкриттям в українській дитячій літературі

  Улюблений викладач світової літератури багатьох студентів ЖДУ імені Івана Франка Леонід Закалюжний, набравши  найвищу кількість балів — 25 з 25-ти можливих за свій рукопис «Острів Циклопа», здобув перемогу у номінації «Добрі пригоди» конкурсу «Напишіть про мене книжку!» — 2017. Також він став перший переможцем-чоловіком за три роки конкурсу і автором-відкриттям 2017 року в українській дитячій літературі. Про це йдеться на сторінці конкурсу «Напишіть про мене книжку» у мережі Facebook.

  Презентація книжок-переможців і оголошення результатів конкурсу «Напишіть про мене книжку!» — 2017, який уже втретє проводить видавництво «Фонтан казок», відбудуться 14 вересня під час 24-го Форуму Видавців.

  «Книга про Циклопа народилася з казок перед сном для донечки та синочка: переказів давньогрецьких міфів та «Одіссеї», оповідок про Сім чудес світу і подорожі Синдбада, історій із життя мурах і бджіл. Усього й не злічити. Переконаний, що писати дитячі книги, зрештою, мабуть, будь-які книги, неможливо без любові до тих, для кого пишеш. Поспішав із рукописом, бо хотів надіслати на конкурс у день народження дружини — 31 липня. Саме вона порадила взяти участь у конкурсі «Напишіть про мене книжку». Не секрет, що цього дня народився ще й найпопулярніший герой дитячої літератури останніх десятиліть, а також письменниця, яка його створила. Писалося водночас і важко, і легко, бо маю трьох чудових, а тому уважних і прискіпливих слухачів, критиків і співавторів — дружину Тетяну, а також діток Яринку та Гордійчика. Скажімо, здогадом про зовнішність Мінотавра я завдячую доньці. А дружина вчасно зупиняла мене, коли філологія брала гору над літературою, радила, доповнювала текст дотепними жартами. Якби мене попросили дати жанрове визначення власного твору, я б сказав, що це добра казка для сімейного читання, тому мене так зворушило та потішило, що члени журі це помітили. Зізнаюся, хвилювався, адже «Острів Циклопа» — мій дебют. Звісно ж, були й труднощі. На завершальному етапі роботи над рукописом клавіатура ноутбука почала відмовляти — вийшов із ладу середній рядок із найпотрібнішими буквами, серед яких «о». Доводилося кілька разів натискати потрібну клавішу. А коли пишеш про Циклопа — це справжня катастрофа, і я весь час переймався, чи не залишилися в тексті друкарські помилки», — розповів Леонід Закалюжний.

  Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків — таких повістей, у героях яких сучасні українські діти й молодші підлітки «упізнавали б себе». Із 2016 року конкурс проходить у двох номінаціях: «Книжка про мене» — для дітей середнього шкільного віку і «Добрі пригоди» — для дітей молодшого шкільного віку.

  «Фонтан казок» — видавництво відкриттів, що зацікавлене у творенні яскравої, в усіх сенсах сучасної української літератури для дітей, зокрема у відкритті нових смислів і нових імен у нашій дитячій літературі — і в цьому сенсі конкурс дає неабиякий шанс проявити себе талановитим авторам-дебютантам. Більшість переможців попередніх років — саме автори-відкриття.

 • 07.09.17 p. В інституті іноземної філології відбулася посвята першокурсників у студенти

  6 вересня 2017 року відбулася урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Навчально-наукового інституту іноземної філології. Дирекція та завідувачі випускових кафедр гостинно привітали та дали цінні настанови усім, хто вперше вступив на тернистий та водночас захопливий шлях вивчення іноземної філології.

  Як завжди, церемонія посвяти у студенти пройшла у теплій, дружній атмосфері, а обличчя першокурсників були осяяні щасливими усмішками. Особливий і святковий настрій створила концертна програма, в якій взяли участь старшокурсники ННІ іноземної філології. Бойове хрещення пройшли старости І курсу успішно виконавши запропоновані завдання, проявивши свою увагу, кмітливість і ерудованість.

  Наприкінці усі студенти-першокурсники виголосили урочисту клятву стати справжніми фахівцями своєї справи, прославляти натхненною працею і значними звершеннями нашу Альма-матер та отримали свій перший символічний «Студентський квиток».

  Спільне виконання Гімну ННІ іноземної філології переконливо нагадало всім присутнім, що саме з усвідомлення себе як активного члена родини «інязівців» починається рух уперед.

 • 07.09.17 p. Літня практика — можливість відчути себе справжнім педагогом

  Яскравими і незабутніми запам’яталися літні дні для студентів інституту іноземної філології, які цьогоріч проходили літню педагогічну практику. У травні-червні відкрили свої двері для школярів оздоровчі табори і мовні пришкільні табори м. Житомира, м. Бердичева, м. Коростеня, Житомирської, Київської, Одеської областей та інших регіонів України.

  Радо долучилися до співпраці у ролі педагогів-організаторів, помічників вихователя студенти-практиканти. Завершальним етапом цієї складної і цікавої роботи стала підсумкова конференція, яку підготувати викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних технологій — завідувач кафедрою, професор І. І. Коновальчук та доцент Н. А. Басюк — разом зі студентами 41, 44, 45 і 48 груп. Присутні захоплено ділилися враженнями, представляли мульти-презентації, відеоролики, підготували виставку кращих зразків звітної документації з практики, гордилися подяками і заохочувальними грамотами.

  Під час проходження педагогічної практики студенти виконували різноманітні завдання, пов’язані з організаційною та педагогічною роботою: проводили вікторини, конкурси, рухливі і мовні ігри, екскурсії, прогулянки, квести, пікніки на свіжому повітрі, спортивні змагання, заняття з німецької та англійської мов, організовували розважальні програми, які формують у дітей прагнення до перемоги, знань, зміцнюють почуття дружби та виховують почуття справедливості. Проводилася й природоохоронна робота, діти брали участь в операціях «Збережемо багатство наших лісів», «Зелене вбрання Батьківщини», знайомилися з діяльністю «голубого патруля». Студенти мали змогу поспілкуватися і поділитися педагогічним досвідом з волонтерами з Америки, Грузії, Ізраїлю, які працювали у таборах, краще пізнати культуру цих країн.

  Розповідає студентка Грибан Віолета (табір «Sunflower», Житомирська загальноосвітня школа № 21): «Кожного дня ми вчили з дітьми нові слова за різними темами: їжа, одяг, подорожі, спорт, музика. Ми грали у веселі ігри на англійській мові, співали англійські пісні, переглядали і обговорювали мультики англійською мовою, запам'ятовували лічилки і віршики, повторювали граматику і намагалися скрізь і завжди говорити тільки англійською. Кожен день був різноманітним і неповторним. Ми дуже здружилися і нам не хотілось розлучатись!».

  «Літня пора є періодом зміцнення здоров’я дітей, фізичного загартування, духовного збагачення, випробування своїх сил у праці, поході, активного фізичного відпочинку, часом яскравих вражень, самодіяльності, творчості, активного пізнання природи, друзів, себе! Все це ми намагалися реалізувати у своїй роботі в ході літньої педагогічної практики. Вивчаючи психологію, педагогіку, різні методики, а також маючи невеликий поки що досвід практики у школі з дітьми і у таборі, ми зробили для себе висновки: «Як важливо багато знати та уміти, щоб життя дитини зробити легшим та цікавішим!». За всі розмаїття заходів, змістовну роботу, наявний досвід роботи з дітьми ми щиро вдячні викладачам» — визнають студенти Рафальська Марія і Радзівон Аліна («УДЦ Молода гвардія», табір «Сонячний»).

  «Педагогічна практика дала нам найголовніше — безцінний та яскравий досвід спілкування із дітьми шкільного віку. Головним нашим досягненням вважаємо те, що нам вдалося встановити гарні відносини із дитячим колективом. Спілкуючись з ними, нам не раз доводилося відкривати щось нове для себе» — зізнається студентка Коваленко Оксана.

   «Адміністрація та вчителі школи залишилися задоволені нашою роботою, а діти не хотіли з нами розлучатися. Ми проявили ентузіазм і творчий підхід, зробивши кожне заняття цікавим і оригінальним, чи то перегляд англомовних мультфільмів, розучування пісень чи проектні завдання — школярі з радістю і готовністю брали активну участь в заняттях. Багато в чому успіх нашої діяльності залежав від допомоги і порад викладачів. Ми отримали цінний досвід завдяки цій практиці. Тепер ми можемо застосовувати його в майбутньому у професії та знаходити спільну мову з дітьми різного віку» — діляться своїми думками студентки Тарасюк Валерія і Мельник Ольга (літній мовний табір «Magik English» на базі Житомирської гуманітарної гімназії № 1).

  «Практика на крок приблизила мене до майбутньої мети. Це досвід студента, майбутнього вчителя і матері. А досвід зайвим ніколи не буває. Обирайте професію вчителя, керуйтесь почуттями і серцем, а дитяча вдячність і посмішки компенсують усі можливі негаразди!» (Тарасюк Валерія).

  І діти, і студенти чекатимуть зустрічі наступного літа!

 • 07.09.17 p. Проект «7 картин на 7 небі» знову на СПФ

  6 вересня неймовірно яскраво та легко у традиційному проекті соціально-психологічного факультету «7 картин на 7 небі» знайомилися з художницею Аліною Далініною та її виставкою картин #стихпростул!

  Творчість Аліни вражає неординарністю та оригінальністю, а мотивуючі слова — захоплюють, дарують крила та надихають летіти за мрією! Приємно, що відкриття традиційного проекту факультету відвідали адміністрація університету — в. о. ректора Андрій Шевчук та проректори Лариса Янович та Наталія Сейко, викладачі та студенти ЖДУ! Яскравим акцентом став авторський музично-поетичний супровід презентації від студентів університету Євгена Коваленко та Андрія Мельника! Запрошуємо прочитати виставку та загадати своє омріяне бажання!

  Виставка триватиме до кінця вересня.

  Більше фото за посиланням.

 • 06.09.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка привітали студентів-переможців XXIX Всесвітньої літньої Універсіади — 2017

  Напередодні Дня фізичної культури і спорту у ЖДУ імені Івана Франка відбулася зустріч студентів факультету фізичного виховання та спорту з переможцями XXIX Всесвітньої літньої Універсіади — 2017 Петром Пахнюком і Тамарою Гаврилюк.

  Петро Пахнюк здобув срібло у змаганнях зі спортивної гімнастики (вправи на паралельних брусах). А Тамара Гаврилюк посіла І командне місце з легкої атлетики (спортивна ходьба, 20 км).

  «Дуже приємно, що в ЖДУ імені Івана Франка навчаються студенти, які працюють на імідж України, регіону та університету. Вірю, що ми ще не раз збиратимемося у Галереї спортивної слави Житомирщини, щоб привітати вас з високими нагородами», — сказав виконуючий обов'язки ректора університету Андрій Шевчук та вручив спортсменам найголовніші університетські нагороди студентам — значки «Кращий студент ЖДУ імені Івана Франка» та подарунки з символікою університету.

  Зустріч проходила у форматі запитань-відповідей. Студенти та викладачі цікавилися у переможців XXIX Всесвітньої літньої Універсіади — 2017 різним: коли почали займатися спортом; що стало запорукою успіху; що надихає; про що думають під час змагань; чи є вільний час і як його поводять; як працюють з тренерами; хто є основними конкурентами; які стосунки з іншими учасниками змагань; які нагороди є найціннішими; які ситуації у спорті запам’яталися найбільше; скільки часу витрачають на тренування. Окрім того, присутні хотіли почути, що ж буде далі у кожного зі спортсменів після перемоги на XXIX Всесвітній літній Універсіаді — 2017. З’ясувалося, що Тетяна Гаврилюк брала участь в Універсіаді вперше, а тому планує тренуватися ще більше та досягати нових висот. Петро Пахнюк, який після Універсіади в Тайбеї встиг стати ще й володарем золотої (вправи на брусах) та срібної (вільні вправи) медалей Кубку світу зі спортивної гімнастики у Варні, наполегливо працюватиме, аби досягти мети — участь в Олімпійських іграх 2020.

  Більше фото тут.

 • 01.09.17 p. Студентам ЖДУ імені Івана Франка першу лекцію прочитав професор з Польщі

  Заняття у першокурсників історичного факультету та Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка розпочалися з лекції польського науковця, директора Інституту історії та політології Поморської академії в Слупську (Польща) Роберта Кушнєжа «Чи добре жилося українцям у Радянському Союзі: невідомі польські фотографії радянського села 30 рр. ХХ ст.».

  Доктор історичних наук, професор Роберт Кушнєж вивчає тему Голодомору в Україні тривалий час, видав книги «Голодомор у „більшовицькому раю“» та «Україна в роки колективізації і Великого Голоду (1929–1933)», виступав з доповідями у містах Польщі, але до України з лекцією приїхав вперше.

  Гарною чіткою українською науковець з Польщі розповідав студентам ЖДУ про Голод 30-х років як «неіснуюче явище», радянське право фотографів, покарання за фотографування, кількість померлих та фотофакти Голодомору.

  Під час лекції Роберт Кушнєж наголосив, що наразі відомі лише 100 оригінальних фотографій Великого Голоду 1932–1933 років в Україні, який так заперечував Радянський Союз. Усі інші фото, які часто демонструють, це знімки Масового Голоду в Україні 1922 року.

  «Чому лише 100? По-перше, для фотографування потрібні були дозволи НКВС. По-друге, кількість осіб, у яких були фотогравувальні апарати була малою. Тому фото робила розвідка Війська польського, військові аташе Посольства Польщі в Дніпропетровську, Москві та інших містах», — наголосив дослідник Голодомору в Україні Роберт Кушнєж.

 • 01.09.17 p. У День знань у ЖДУ відбулася посвята першокурсників у студенти

  Традиційно для Житомирського державного університету імені Івана Франка вересневий старт став святом молодості та надії, досвіду та перспективи.

  Цього дня вперше у житті першокурсники ЖДУ імені Івана Франка переступили поріг університету в новій якості. Винуватці урочистостей вирізнялися серед гостей, що зібралися на свято, широко розкритими очима та розгубленими посмішками.

  Знаменний для першокурсників день розпочався Гімном України і винесенням прапора університету.

  «Шановні першокурсники, шкільні роки вже позаду. Сьогодні ви вперше вступаєте у нове життя — студентське! Попереду у вас нові знайомства, друзі, викладачі, незабутні враження й емоції! Нехай перший навчальний рік у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відкриє перед вами нові горизонти й можливості, стане щасливим часом здійснення всіх планів, задумів і мрій. Хай бурхлива університетська ріка знань стане частиною вашого життя. Нехай нестримне бажання збагачуватися знаннями і використовувати їх на благо України завжди буде з вами. Завжди будьте активними, цілеспрямованими та наполегливими!», — наголосив у вітальному слові виконуючий обов’язки ректора Андрій Шевчук.

  Досягти вагомих успіхів у навчанні побажали першокурсникам очільник ЖОІППО Ігор Смагін, голова правлiння Об'єднання організацій роботодавців Житомирської області Сергій Бутенко, начальник Житомирського обласного управління з фізичного виховання І спорту МОН України Володимир Зорнік.

  Почесний гість свята з Польщі, директор Інституту історії та політології Роберт Кушнєж зачитав майбутнім фахівцям вітання ректора Поморської академії у Слупську. До слова, ЖДУ імені Івана Франка уже кілька років активно співпрацює з Поморською академією у Слупську. Цьогоріч навчальні заклади укладу угоду про навчання у рамках програми подвійного диплому на спеціальності «Політологія».

  У святковій урочистій атмосфері, яка панувала навколо, першокурсники отримали символічний Ключ знань і головний документ студента — студентський квиток та виголосили Клятву студента. Так учорашні школярі стали повноправними членами «студентської сім’ї» франківців.

  За традицією у День знань відбулося вшанування квітами першої вчительки, Івана Франка та загиблих за волю України. Незмінною залишилася й традиція випускання кульок в небо, що символізує життя студентів 2017–2021 років навчання. Кульки з вимпелом випускали двоє студентів-першокурсників з ННІ філології та історичного факультету, які серед усіх абітурієнтів показали найвищі результати ЗНО. Судячи з того, як стрімко вгору полетіли кульки, навчання у першокурсників ЖДУ імені Івана Франка 2017 року буде легким і щасливим, а сесії будуть короткотривалими і без втрат.

 • 01.09.17 p. Вітання з нагоди початку нового навчального року та Дня знань!

  Шановні першокурсники, студенти, викладачі, співробітники Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Щиро вітаю вас з початком нового навчального року!

  1 вересня — це не лише початок осені. Для кожного з нас — це початок шляху до знань, нових відкриттів, наукового розуміння й бачення навколишнього світу. Це день, з якого починається дорога у майбутнє для кожного з нас.

  Шановні першокурсники, шкільні роки вже позаду. Сьогодні ви вперше вступаєте у нове життя — студентське! Попереду у вас нові знайомства, друзі, викладачі, незабутні враження й емоції! Нехай навчальний рік у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відкриє перед вами нові горизонти й можливості, стане щасливим часом здійснення всіх планів, задумів і мрій. Хай бурхлива університетська ріка знань стане частиною вашого життя. Нехай нестримне бажання збагачуватися знаннями і використовувати їх на благо України завжди буде з вами. Завжди будьте активними, цілеспрямованими та наполегливими!

  Студентам-старшокурсникам університету бажаю йти вперед, ніколи не зупинятися на досягнутому, вдосконалювати свої знання, розкривати таланти, втілювати свої мрії у життя! Університету, Україні потрібні перспективні, впевнені та прогресивні люди!

  Шановні колеги, від усієї душі бажаю вам цілеспрямованості в досягненні поставленої мети, сил та енергії, вірності традиціям. Упевнений, що свій професійний і творчий потенціал ви направите на своїх студентів, давши їм міцні знання і можливості для розвитку.

  Усім, хто в цей день йде здобувати знання, бажаю досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами, зустріти добрих і надійних друзів. Нехай муза натхнення до оволодіння науками посміхається кожному з вас і допомагає розвивати свої інтелектуальні здібності та успішно застосовувати здобуті у рідному університеті знання! Нехай новий начальний рік стане для всіх нас дивовижним часом звершень і перемог на освітянській ниві, і в кінці року кожен збере чудовий врожай нових знань, корисного досвіду, професійних вмінь і навичок!

  З повагою,
  в. о. ректора А. В. Шевчук

 • 29.08.17 p. Дирекція «Молодої гвардії» високо оцінила роботу студентів ЖДУ імені Івана Франка

  Днями на адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від дирекції Українського дитячого центру «Молода гвардія». У кореспонденції висловлюється подяка за співпрацю та сприяння реалізації кадрової політики Центру.

  «Протягом літнього оздоровчого сезону 2017 року студенти ЖДУ імені Івана Франка, працюючи на посадах педагогів-організаторів, проявили творчий підхід та відповідальне ставлення до роботи, продемонстрували високий рівень фахової підготовки, знань з вікової та загальної психології, педагогічної майстерності», — йдеться у листі.

  Також дирекція ДП «УДЦ „Молода гвардія“» відзначає роботу шістьох франківців навчально-наукового інституту педагогіки: Аліни Шибистюк, Дарини Ільчук, Ірини Гайдай, Ірини Гоголи, Марини Бойко, Марини Гаврилюк.

 • 29.08.17 p. Студенти ЖДУ імені Івана Франка Петро Пахнюк і Тамара Гаврилюк стали переможцями ХХІХ Всесвітньої літньої Універсіади — 2017

  Учора на адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшли два листи-привітання від Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму і Секретаріату для студентів ЖДУ імені Івана Франка — Петра Пахнюка і Тамари Гаврилюк, які стали переможцями ХХІХ Всесвітньої літньої Універсіади 2017 року, що триває у Тайбеї.

  Нагадаємо, що 23 серпня студент ЖДУ імені Івана Франка Петро Пахнюк здобув срібло у змаганнях зі спортивної гімнастики (вправи на паралельних брусах). А 26 серпня студентка ЖДУ Тамара Гаврилюк стала чемпіонкою Всесвітньої літньої Універсіади — 2017 з легкої атлетики (спортивна ходьба).

  Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, Секретаріат та ЖДУ імені Івана Франка радіють разом з вами — Петре Пахнюк і Тамаро Гаврилюк, пишаються і захоплюються вашим талантом, дякують за перемогу і підвищення іміджу України у світовому співтоваристві.

 • 25.08.17 p. До уваги студентів 1 курсу та магістрантів 1 року навчання при поселенні у гуртожитки

  До уваги всіх нових студентів 1 курсу та магістрантів 1 року навчання Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Ректорат щиро вітає Вас зі вступом та нагадує, що для поселення до гуртожитків обов’язковим є надання медичної довідки при поданні заяви на поселення. Дана процедура викликана необхідністю дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання.

 • 23.08.17 p. Дорогі франківці, друзі та партнери Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Щиро вітаю Вас із нагоди великих національних свят нашої державності — Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України! Це свята всіх поколінь українців!

  День державного прапора України — це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Церемонія підняття прапора у кожного українця викликає найкращі патріотичні почуття та гордість за свою Батьківщину. Державний прапор — це уособлення нашої незалежності, це наш дух, наша честь і наша слава!

  1991 рік навічно увійшов золотою сторінкою в історію нашої країни, започаткував нову епоху в житті українського народу, закріпив його вікові прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення. Нехай наші серця наповнюються гордістю за свою державу, прагненням до єдності та порозуміння, а наша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього. Нехай безсмертний героїзм предків скріплює нашу національну волю й наснагу на ниві розбудови й утвердження української держави.

  Від щирого серця зичу Вам найціннішого земного скарбу — міцного здоров’я, творчої наснаги, незгасаючої енергії і невтомності у повсякденній діяльності на благо незалежної України. Нехай ніколи не залишає Вас оптимізм і віра в щасливу долю нашої молодої держави, здійсняться усі Ваші мрії і сподівання, а кожен день приносить радість, душевну гармонію і людську вдячність!

  Зі святами Вас! З Днем Державного Прапора! З Днем Незалежності!

  З повагою, 
  в. о. ректора Житомирського державного університету
  імені Івана Франка А. В. Шевчук

 • 23.08.17 p. Колектив університету відзначив День Державного Прапора України та День Незалежності України

  З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Великого сина українського народу — Івана Франка.

 • 20.08.17 p. Найдемократичніша світова рейтингова модель Webometrics визнала Житомирський державний університет імені Івана Франка лідером серед місцевих вузів

  Одна із найавторитетніших світових експертних груп Webometrics опублікувала літні рейтинги вищих навчальних закладів 2017 року. Серед 331 навчального закладу України, що увійшов до рейтингу, Житомирський державний університет імені Івана Франка зайняв 79 місце і перше серед житомирських.

  При цьому університет випередив Тернопільський національний педагогічний університет, який зайняв 80 сходинку у загальноукраїнському та 7212 позицію у загальносвітовому рейтингу, Дніпропетровську медичну академію — 81 та 7238 місця у списку.

  Щодо житомирських вишів, то Житомирський державний технологічний університет у названому рейтингу зайняв 82 місце (7303 — в загальносвітовому), Житомирський національний агроекологічний університет — 125 позицію в рейтингу вітчизняних вузів (9757 — загальносвітова позиція списку). 

 • 15.08.17 p. Нові наукові досягнення кафедри історії України

  У цьогорічному конкурсі соціально значимої літератури, який проводить Житомирська обласна адміністрація, одним із переможців став авторський колектив кафедри історії України.

  На конкурсі була представлена нова колективна монографія кафедри «Нариси історії Житомирщини першої половини ХХ ст.». До складу авторського колективу увійшли: доктори історичних наук Венгерська В. О. та Стельникович С. В. (співредактори видання), кандидати історичних наук Білобровець О. М., Ковальчук І. В., Козинець І. Ю., Кордон М. В., Максимов О. В., Сичевський А. О., Рафальська Т. Л., Рацілевич А. П., Рудницька Н. В. Монографія присвячена основним подіям та явищам історії нашого міста й краю в першій половині ХХ ст. Наклад вийде за державний рахунок та буде представлений у бібліотеках та навчальних закладах області.

  Поява монографії стала результатом кількарічної праці, яка вимагала залучення та використання нових методологічних підходів, введення до наукового обігу невідомих раніше джерел й нового прочитання документів та архівних матеріалів. Запропоновані нариси дозволяють заповнити малодосліджені лакуни в історії та історичній пам’яті нашого міста й регіону. За задумом, дослідницький проект буде складатись із двох частин, тож побажаємо авторам подальших творчих успіхів!

 • 14.08.17 p. Колектив кафедри історії України та історичного факультету вітає із 70-річним ювілеєм Петра Івановича Натикача

  Сьогодні Петро Іванович Натикач відзначає 70-річний ювілей!

  Він народився 14 серпня 1947 року в селі Росава Миронівського району Київської області. У 1965 році він закінчив Миронівську середню школу № 1, а в 1973 році — історичний факультет Київського державного університету (нині — Київський національний університет імені Тараса Шевченка), протягом 1973–1974 років працював учителем історії Житомирської середньої школи № 6, а згодом — референтом у Житомирській обласній організації товариства «Знання».

  У 1974–1977 роках Петро Іванович Натикач навчався в аспірантурі при Інституті історії України НАН України, де в 1978 році захистив кандидатську дисертацію. Цього ж року він розпочинає педагогічну діяльність у стінах нашого університету, перебуваючи на посадах асистента кафедри історії КПРС і політекономії, старшого викладача, доцента, завідуючого кафедрою історії та політології, завідуючого кафедрою історії України. Упродовж 2001–2003 та 2007–2008 років Петро Іванович Натикач був деканом історичного факультету.

  Від 2015 року Петро Іванович Натикач в Житомирському державному університеті імені Івана Франка не працює.

  Щиро вітаємо Вас, Петре Івановичу, з Днем народження! Ваш талант організатора, науковця і мудрого порадника викликає глибоку повагу у колег, однодумців, усього професорсько-викладацького складу, співробітників, аспірантів і студентів університету. Бажаємо міцного здоров’я, довголіття, благополуччя, здійснення усіх задумів!!!

 • 14.08.17 p. «Справжня реальність» від студентів соціально-психологічного факультету

  Студенти та викладачі соціально-психологічного факультету презентували соціальний фотопроект «Справжня реальність: #discriminet», що був створений спільно з ГО «Інститут Креативних Інновацій» в рамках Кампанії проти дискримінації «Дискримінація обмежує. Протидій!» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

  Проект став дебютним для фотохудожниці-випускниці СПФ Вероніки Свінціцької. Виставка триватиме до 20 серпня у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича. Онлайн-версія виставки.

 • 07.08.17 p. Археологічна практика в м. Олевську на городищі давньоруського часу Бабина гора

  Протягом липня–серпня 2017 року студенти історичного факультету проходять археологічну практику у складі Житомирської археологічної експедиції ІА НАН України в м. Олевську на городищі давньоруського часу Бабина гора. Продовжені дослідження цікавого об’єкту — колодязя.

  Протягом липня було розконсервовано розкоп 2015 року та продовжено звільнення жерла колодязя від грунту та каменів. Були закреслені профілі та плани. Знахідки фрагментів кераміки дозволили датувати час знищення колодязя — ХІІІ ст., та припустити вірогідний час появи колодязя. В подальшому місцева влада планує відновлення колодязя та перетворення його на туристичний об’єкт.

  Дослідження за активної участі студентів-істориків будуть продовжені до середини серпня 2017 року.

 • 07.08.17 p. Доцент природничого факультету та студенти ЖДУ імені Івана Франка стали учасниками освітньо-культурної програми до Республіки Польща

  За сприяння Спілки дітей та молоді «PROMYK» з 21 до 31 липня 2017 р. відбулася поїздка до Республіки Польща з метою вивчення її освіти, культури та історії. Координатором поїздки від університету була доцент кафедри екології, природокористування та біології людини Уваєва Олена Іванівна.

  Проживали учасники програми на базі Свентокшиського політехнічного університету у м. Кельце, з роботою якого мали можливість познайомитись під час презентації. Крім вищих навчальних закладів, учасники дізнатись про роботу професійно-технічних шкіл, зокрема медичного напрямку.

  У м. Любліні  відвідали меморіальний державний музей «Концентраційний табір Майданек» та погуляти центральною частиною міста, де розташований Люблінський замок, каплиця Святої Трійці,  Тринитарська башня, Трибунал Коронний, Краківська Брама, Базиліка Домініканців, Кафедральний собор.

  У другій столиці Польщі — Кракові — учасники програми могли насолодитися красою і багацтвом архітектури, особливо Королівським замком на Вавелі. Яскраві враження залишилися від Кафедрального собору святих Станіслава і Вацлава, який відомий як місце коронації та поховання польських королів і провідних діячів. Наша молодь вшанувала поховання Юзефа Пілсудського, Леха та  Марії Качинських.

  У третій столиці Польщі — Варшаві — особливо вразила краса Королівського замку, якого поляки відбудували після повного знищення у Другій Світовій війні. Прогулялись старим містом, біля Польського сейму та Президентського Палацу та ін.

  У м. Кельце, яке часто називають «геологічним музеєм просто неба», відвідали геологічний заповідник Кадзельня — фрагмент скам’янілого морського дна із залишками коралів, головоногих і унікальних рідкісних панцирних риб. Також побували у музеї історії цього міста, у музеї Іграшок.

  Приємним сюрпризом став древній королівський замок в містечку Хенцини, де була можливість походити по стародавніх баштах, приміряти середньовічній одяг, постріляти з лука, взяти участь у лицарських турнірах, помилуватись красою Свентокшиських гір.

  На останок учасники програми піднялись паломницькою дорогою на одну із видатних святинь Польщі — на гору Святого Хреста (поблизу м. Беліни), на вершині якої у монастирі зберігається частинка дерева з хреста, на якому розіп’яли Ісуса Хреста.

 • 04.08.17 p. Інститут Археології НАН України висловив подяку студентам історичного факультету

  Інститут Археології НАН України висловив щиру подяку студентам історичного факультету та старшому викладачу кафедри всесвітньої історії Хададовій М. В. за участь у дослідженні древлянських старожитностей в місті Коростень під час проходження археологічної практики.

 • 02.08.17 p. На природничому факультеті пройшли навчально-польові практики

  На практиці з зоології студенти вивчали не тільки видовий склад місцевої фауни та її екологічні особливості, а й ознайомились з методами боротьби з шкідниками і правилами охорони природи.

  Також третій рік поспіль завдяки угоді про академічну мобільність з Ужгородським національним університетом, студенти проходили навчально-польову практику із зоології на високогірній біобазі «Колочава» Ужгородського національного університету. Протягом тижня, проживаючи на території Синевирського національного парку, вони мали змогу ознайомитися із екосистемами Карпат, відвідати одне із природних чудес України — озеро Синевир, побувати в центрі реабілітації бурих ведмедів, прокататися найбільшою канатною дорогою Закарпаття, познайомитися з історією, культурою і побутом населення цього регіону України. Найбільш цікавими зоологічними «знахідками», котрі студенти побачили під час навчально-польової практики, стали вогняна саламандра, тритон карпатський, кумка червоночерева, ящірка живородяща, веретільниця ламка, лелека чорний, крук, лисиця європейська.

  На польовій практиці з екології студенти підкорювали вершини Карпат, вивчали екосистеми альпійських луків та смерекових лісів, долали 10–15 км складного пішого маршруту і до півсотні км переїздів різним транспортом щодня.

  Під час навчально-польової практики з ботаніки майбутні фахівці отримували навички флористичної роботи. Практика включала екскурсійні дні та дні аудиторної роботи, під час яких студенти виготовляти морфологічні та систематичні гербарії, проводили камеральну обробку одержаних в ході екскурсії матеріалів, аналізували одержані матеріали, вели польові щоденники тощо. Крім того, студенти мали змогу досліджувати агрофітоценози на агробіологічній станції університету.

  В рамках хіміко-технологічної практики студенти відвідують різноманітні підприємства. Зокрема ВАТ «Біомедскло», ТОВ «ОНВІ», ПрАТ «Ліктрави», ВАТ «Галімпекс-Клавдієвська фабрика ялинкових прикрас» та ін., де знайомляться з основними етапами виробництва та контролем якості сировини.

  Також наші студенти на польовій практиці з зоології випробують безвіз завдяки реалізації в університеті академічної мобільності, існуванню дієвих двосторонньої міжнародної угоди між Поморською академією в Слупську і ЖДУ імені Івана Франка та угоди про співпрацю між згаданими вишами.

  Під керівництвом викладачів-зоологів здійснювали забір тварин з різних глибин водойм, вивчали видове та кількісне їх різноманіття, відвідали Словінський національний парк, у якому зосереджені озера, болота, луки, приморський бір, заболочений сосновий ліс і, перш за все, рухомі дюни, які особливо емоційно сприймаються туристами.

  Під час проведення польових практик студенти отримують неймовірний досвід, враження, емоції та відкривають для себе багато цікавого і нового про живий світ природи.

 • 01.08.17 p. В липні 2017 року почалась традиційна археологічна практика студентів другого курсу історичного факультету

  З 3 по 15 липня студенти працювали у складі Житомирської археологічної експедиції ІА НАН України в м. Коростені. Були продовжені дослідження древлянського городища Х ст. «Красна гірка».

  Було досліджено ділянку на дитинці городища, а також продовжено вивчення оборонного рову. Практиканти прийняли участь у всіх етапах археологічних досліджень, зокрема і в камеральній обробці знахідок.

  Що ж до знахідок, то вони являють велику кількість масового матеріалу, зокрема фрагментів кераміки середини Х ст., а також близько сотні індивідуальних знахідок — виробів із заліза, срібла, бронзи, пірофіліту. найбільшу кількість серед індивідуальних знахідок складають різноманітні намистини, як імпортні (сердолікові,скляні, глазчасті), та місцеві пірофілітові.

 • 31.07.17 p. Реквізити для оплати за навчання та проживання в гуртожитку

  Реквізити та рахунки для оплати послуг університету. Телефон бухгалтерії для довідок: +380 412 42-11-56.

 • 28.07.17 p. У ЖДУ відбувся творчий конкурс для вступників на напрям «Журналістика»

  У розпал вступної кампанії в ЖДУ імені Івана Франка провели творчий конкурс для вступників на напрям «061 Журналістика».

  Організатори конкурсу намагалися зробити його максимально наближеним до реальної журналістської діяльності. Так, майбутні журналісти стали учасниками справжнього інтерв'ю. Запрошеним гостем став в. о. ректора університету, кандидат історичних наук, доцент Андрій Шевчук. Він розповів вступникам про реалії університету та стратегічні плани, підготовку ЖДУ журналістських кадрів для області та України, оновлення начальних аудиторій, європейських досвід та інше. В. о. ректора ЖДУ наголосив на тому, що журналіст — це дуже відповідальна професія, адже від одного слова іноді може залежати дуже багато. Також Андрій Шевчук побажав усім учасникам удачі в написанні журналістських матеріалів.

  Оскільки для багатьох майбутніх студентів це була перша журналістська робота, їм дозволялося готувати матеріал в будь-якому жанрі на свій розсуд. Часу на підготовку матеріалу було цілком достатньо, тому вступники впоралися і здали роботи вчасно.

 • 18.07.17 p. Навчально-виробнича практика у Музеї космонавтики імені С. П. Корольова

  Традиційною для студентів першого курсу історичного факультету стала навчально-виробнича практика у Музеї космонавтики імені С. П. Корольова.

  Усім відомо, що цей музей є одним із провідних не лише у нашому житомирському краї, але й в Україні. Його фондосховища зберігають чимало раритетним свідчень про розвиток космонавтики в колишньому СРСР та в сучасній Україні.

  Упродовж проходження практики студенти знайомилися з принципами ведення екскурсійної роботи, методикою експозиційно-виставкової роботи, набували навиків практичної роботи в музеї. Особливий інтерес у студентів викликали реальні музейні предмети з історії космонавтики, зокрема документи, фотографії про життя та діяльність С. П. Корольова, Ю. Кондратюка (О. Шаргея), М. К. Янгеля, Ю. О. Гагаріна, Л. Каденюка. Не оминули увагою наші студенти нумізматичних, фалеристичних матеріалів, раритетних друкованих книжкових видань. Кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства планує і надалі продовжувати співпрацю із музеями міста та області.

 • 18.07.17 p. Петро Юрійович Саух залишив університет

  Відучора Житомирський державний університет імені Івана Франка залишився без ректора Петра Сауха.

  Наказом Міністерства освіти і науки України з Петром Юрійовичем за власним бажанням достроково розірвано контракт. Виконання обов’язків ректора покладено на Шевчука Андрія Володимировича, кандидата історичних наук, доцента, до заміщення вакантної посади ректора в установленому законодавством України порядку.

  Петро Юрійович Саух очолив Житомирський державний університет імені Івана Франка у 2002 році. За час роботи на посаді ректора Петро Юрійович робив усе можливе й неможливе, аби перетворити університет на європейський за формою та національний за змістом. Студенти-першокурсники 2002 року добре пам'ятають університет, до якого вони прийшли і яким він став, коли випускалися. Відремонтовані корпуси, оновлені читальні зали, сучасний спортивний комплекс, стоматологічний кабінет, медпункт, студмістечко, їдальня, зони Wi-Fi — усе це ректор Саух робив для студентів.

  Одним із головних пріоритетів своєї роботи Петро Саух вбачав в симбіозі науки і практики в підготовці високоякісних фахівців. І цей пріоритет був оцінений провідними компаніями-роботодавцями України.

  Радянський фізик Петро Капіца говорив: «Керувати — це значить не заважати хорошим людям працювати». Керівництво ректора Петра Сауха допомагало талановитим викладачам, науковцям ще краще розкрити свій творчий хист, в повній мірі проявити в роботі свої професійні якості. Завдяки цьому в університеті з'явилися унікальні наукові проекти в різних галузях, виш вийшов на достойний міжнародний рівень, до ЖДУ почали приїздити і читати лекції науковці з Італії, Німеччини, Польщі, США, тощо.

  Шановний Петре Юрійовичу, багато поколінь випускників ЖДУ імені Івана Франка запам'ятали Вас як чудового педагога, видатного вченого, мудрого керівника і рівняються на Вас.

  Впевнені, що своє нове призначення Ви сприймаєте як вияв великої довіри і водночас як велику відповідальність за майбутнє вищої освіти України. Ми переконані, що Ви професіонал, новатор, прагматик, реаліст, якому добре відомі не тільки досягнення, але й проблеми освітян.

  Переконані, що професійний досвід, енергія, управлінський талант і організаторські здібності дозволять Вам домогтися значних досягнень на обраному Вами шляху. Ваш досвід та наукове визнання є прикладом послідовного й наполегливого руху до вершин професіоналізму!

 • 11.07.17 p. ЖДУ продовжує співпрацю з Пармським університетом з впровадження цінностей інклюзивної освіти в Житомирській області

  7 липня 2017 року ЖДУ імені Івана Франка відвідала делегація Пармського університету (Італія) на чолі з професором Дімітрісом Аргіропоулосом.

  На зустрічі обговорювалися результати чергового етапу реалізації спільного італійсько-українського проекту з впровадження інклюзивної освіти в Житомирській області. Професор Дімітріс Аргіропоулос підвів підсумки роботи літньої школи «Проектування інклюзії: цінності, інструменти, шляхи», в якій за активної участі науковців ЖДУ з 3 по 6 липня пройшли курс навчання понад 70 освітян.

  Ректор університету професор Петро Юрійович Саух відмітив значний внесок італійських колег у популяризації цінностей інклюзії в Україні, організації освітніх і соціальних проектів та вручив їм подяки за підготовку педагогічних працівників області до роботи з дітьми з особливими потребами. В процесі розмови визначено напрямки подальшої співпраці, перспективи обміну студентами та викладачами, спільної роботи науково-методичних лабораторій, проведення семінарів, конференцій.

 • 10.07.17 p. Архівна практика студентів-істориків

  Минулого тижня на базі Державного архіву Житомирської області під керівництвом доцентів кафедри всесвітньої історії (Власюка І. М. та Міщук Г. А.) проводилася архівна практика студентів І курсу історичного факультету денної форми навчання Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Під час практики студенти мали змогу ознайомитися з методикою пошуку та опрацювання архівних документів.

  Практиканти отримали унікальну можливість ознайомитись з найбільш цікавими та важливими фондами архіву для подальшої науково-дослідної роботи за вподобанням самих студентів, можливістю їх участі у наукових конференціях. Особливо слід звернути увагу, що написання студентами наукових робіт із залученням архівних документів, збільшує їх шанси отримати перемогу у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт.

  Не можна обійти увагою й найбільш популярний сьогодні напрям досліджень в ДАЖО — вивчення власного родоводу. Під час проведення практики студенти набувають навичок роботи із сповідальними та кліровими відомостями, метричними книгами, ревізькими казками, родословними книгами дворян, також за допомогою викладачів та архівних працівників розпочинають досліджувати своє генеалогічне древо. Окремі студенти виявляють великий інтерес до вивчення особових справ своїх репресованих прадідів та інших родичів, які внесені до книги «Реабілітовані історією. Житомирська область».

 • 10.07.17 p. Італійсько-українська літня школа «Проектування інклюзії: цінності, інструменти, шляхи»

  Протягом 3-7 липня 2017 року в рамках італійсько-українського проекту по впровадженню інклюзивної освіти в дошкільні навчальні заклади працювала літня школа на базі Бердичівського педагогічного коледжу.

  Викладачами школи були професори Пармського університету (Італія) Дімітріс Аргіропоулос, Маріо Паоліні, Марія Антоніетта Маджо, Сандра Негрі, Деніс Імберті та викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки Житомирського державного університету ім. Івана Франка (проф. Коновальчук І. І., проф. Вознюк О. В., доц. Тарнавська Н. П., викл. Коновальчук І. М.). Школа організована за активної участі і підтримки Управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації (Салацька А. П.) та Бердичівського педагогічного коледжу (директор — Лейчук А. О.).

  Слухачами школи стали понад 70 освітян Житомирської області: вчителі підтримки дошкільних та інтернатних закладів, асистенти вихователів, викладачі Бердичівського педагогічного коледжу.

  Під час роботи літньої школи її учасники ознайомилися з європейськими принципами та досвідом роботи з дітьми з особливими потребами, взяли участь у майстер-класах, інтерактивних диспутах. Інтерактивний формат роботи літньої школи дав можливість її учасникам обговорити проблеми і перспективи інклюзії в Україні, обмінятись ідеями, досвідом, розглянути реальні ситуації включення дітей з особливими потребами в процес навчання і соціалізації, специфіку сприйняття батьками і громадськістю інклюзивної освіти. Надзвичайно цікавими і корисними були заняття з питань сутності, змісту, історії становлення та соціальних передумов інклюзивної освіти в сучасній Європі, роботи інформаційно-ресурсних центрів, використання арт-педагогіки в роботі з дітьми-аутистами.

  Слухачі Літньої школи отримали не тільки безцінний досвід, а й дипломи.

 • 05.07.17 p. ЖДУ імені Івана Франка увійшов до Топ-50 вузів України за оцінками работодавців

  Журнал «Фокус» склав ТОП-50 вищих навчальних закладів України за оцінками роботодавців. ЖДУ імені Івана Франка у цьому рейтингу зайняв 38-му позицію.

  В опитуванні взяли участь такі провідні компанії, як: «Інтерпайп», Group DF, «Метінвест», ДТЕК, ДТЕК «Нафтогаз», НАК «Нафтогаз Україны», Укренерго, Запоріжсталь, УкрАвто, «АВТ Баварія», Fozzy Group, «Нова пошта», ПриватБанк, Ощадбанк, Укрсоцбанк, Кредобанк, ОТП Банк, «AXA Страхування», Concorde Capital, «Самсунг Україна», Luxoft, EVO, «Дата Груп», ISACA Kyiv Chapter, AEQUO, KPMG, «Василь Кисиль и Партнёры», Deloitte, Sayenko Kharenko, EY, «Астерс», Украеропроект, «Colliers International Украина», «Інтергалбуд», працевлаштування в яких — чудовий початок кар’єри вчорашнього студента.

  За основу рейтингу «Фокус» взяв просту ідею: дослідити шанси випускника того чи іншого ВНЗ зайняти вакансію у престижній компанії.

  Учасникам опитування запропонували оцінити першу сотню вишів із щорічного консолідованого рейтингу, складеного інформаційним ресурсом osvita.ua. Оцінки виставлялись за 12-бальною шкалою. Якщо ж у департаменті з питань персоналу компанії нічого не могли сказати про якийсь із вузів, йому присвоювалась нульова оцінка.

  У підсумку, сума балів, присвоєних усіма учасниками рейтингу, і стала критерієм відбору 50 кращих вузів та їх ранжування.

 • 30.06.17 p. Вітання ректора ЖДУ Петра Сауха випускникам 2017 року

  Дорогі випускники Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Від імені професорсько-викладацького складу, адміністрації університету та себе особисто хочу привітати вас з однією із найбільш знаменних подій у вашому житті — з отриманням вищої професійної освіти!

  Вам випала велика честь — ви випускники Житомирського державного університету імені Івана Франка. Університету, що динамічно розвивається, та який зміг досягти наукових висот і визнання на міжнародній арені. Ви отримали не тільки високу кваліфікацію, але й реальну можливість стати відомими вченими і практиками, науковими та громадськими діячами.

  Завершився один з найкращих періодів у вашому житті. Повірте, немає часу більш прекрасного, ніж студентська пора. Вашими викладачами були найкращі професори, ви познайомилися з досягненнями провідних наукових шкіл, отримали навички і знання, які допоможуть вам стати першокласними фахівцями і знайти своє місце в житті.

  Саме тут, в стінах ЖДУ, протягом останніх 4, 5 чи 6 років проходила значна частина вашого життя — ви вчилися, дружили, разом раділи і засмучувалися, набували життєвого досвіду, а головне — вчилися самостійно долати труднощі, застосовувати отримані знання. Наші випускники, де б вони не працювали, завжди відрізняються від своїх колег рівнем знань, кругозором, умінням проводити глибокий аналіз подій і явищ. Бажаю вам, щоб і надалі на шляху вас супроводжували творчі та наукові перемоги.

  Успіхів і досягнень! Щасти вам!
  Пам’ятайте рідну alma mater!

  З повагою ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух

 • 30.06.17 p. Викладачі ЖДУ провели літню школу професійної майстерності для вчителів іноземних мов Житомирщини

  Днями відбувся лінгвометодичний семінар — літня школа професійної майстерності «Інтегровані змістові лінії та способи їх реалізації у навчанні англійської мови в ЗНЗ», організований і проведений кафедрою англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно з Житомирською гуманітарною гімназією № 1 та волонтерами Корпусу Миру США в Україні. Протягом 5 днів 50 вчителів з Житомира та Житомирської області вчилися працювати за щойно оновленими навчальними програмами з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов для 5-9 та 10–11 класів.

  Користуючись оновленими навчальними програмами як інструментом відповіді на виклики сьогодення, зрівноваження знаннєвого й компетентнісного компонентів змісту освіти, учасники семінару опановували інноваційні методики інтегрованого навчання англійської мови, які сприятимуть формуванню ключових життєвих компетентностей школярів. Тренери-методисти представили 4 інтегровані змістові лінії: «Екологічна безпека та сталий розвиток» (викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Зимовець О. А., Прохорова С. М.), «Громадянська відповідальність» (ст. викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Дєньгаєва С. В., Мазко О. П.), «Здоров'я і безпека» (волонтер Корпусу Миру в Україні Роб О'Лірі, вчитель Житомирського міського ліцею при ЖДТУ Глібко І. А.), «Підприємливість та фінансова грамотність» (волонтер Корпусу Миру в Україні Ана Ферер, вчитель Житомирської гуманітарної гімназії № 1 Забело Л. О.).

  В останній день літньої школи вчителі презентували свої напрацювання у вигляді планів уроків, цифрових історій, медійних комплектів тощо. Отримані результати свідчать про готовність вчителів-учасників заходу професійного розвитку до застосування у новому навчальному році компетентнісного підходу до навчання іноземної мови в контексті положень українсько-польського проекту «Нова українська школа» та формування в учнів здатності інтегрувати знання й уміння з різних предметів у реальних життєвих ситуаціях.

 • 30.06.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка дипломи отримали 2676 випускників

  30 червня 2017 року урочиста і надзвичайно зворушлива подія у житті Житомирського державного університету імені Івана Франка, якої немає у жодному календарі. Довга й терниста, та одночасно безтурботна нива знань тривалістю у чотири, п’ять та шість літ, вписаних у короткий вік щасливої юності для хлопців і дівчат, підійшла до завершення. Традиційно о 10 годині на подвір’ї перед четвертим навчально-лабораторним корпусом настав час «прощання» з Alma-Mater для 2676 випускників ЖДУ імені Івана Франка, 66 з яких отримали диплом з відзнакою.

  Серед випускників 2017 року стипендіати академічної стипендії Кабінету Міністрів України; міського голови Житомира; іменних стипендій Василя Остапчука, Олега Ольжича, Миколи Никончука, за найкращі успіхи у процесі вивчення слов’янських мов та літератур, за професійне використання набутих знань з філології на практиці; призери Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт; лідери студентського самоврядування; переможці спортивних змагань Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.

  Після внесення Прапору університету, присутні поклали квіти до пам’ятника тих, хто не повернувся з фронтів війни, Івану Франку та символічного знаку першої вчительки і вшанували хвилиною мовчання патріотизм, мужність, вірність та героїзм загиблого на Сході мешканця м. Житомира, співробітника Служби безпеки України, полковника Юрія Возного.

  Першим привітав учорашніх студентів ЖДУ імені Івана Франка ректор університету, Академік Академії наук Вищої школи України, Почесний професор багатьох вітчизняних та зарубіжних вищих навчальних закладів, заслужений працівник освіти, доктор філософських наук, професор Петро Саух.

  «Дорогі випускники, завершився один з найкращих періодів у вашому житті. Повірте, немає часу більш прекрасного, ніж студентська пора. Вашими викладачами були найкращі професори, ви познайомилися з досягненнями провідних наукових шкіл, отримали навички і знання, які допоможуть вам стати першокласними фахівцями і знайти своє місце в житті.

  Саме тут, в стінах ЖДУ, протягом останніх 4, 5 чи 6 років проходила значна частина вашого життя — ви вчилися, дружили, разом раділи і засмучувалися, набували життєвого досвіду, а головне — вчилися самостійно долати труднощі, застосовувати отримані знання. Наші випускники, де б вони не працювали, завжди відрізняються від своїх колег рівнем знань, кругозором, умінням проводити глибокий аналіз подій і явищ. Бажаю вам, щоб і надалі на шляху вас супроводжували творчі та наукові перемоги. Успіхів і досягнень! Щасти вам! Пам’ятайте рідну alma mater!», — привітав випускників ректор університету Петро Саух.

  Випускники ж 2017 року Житомирського державного університету імені Івана Франка перед лицем своїх друзів, батьків, професорсько-викладацького складу та поважних гостей урочисто тричі присягнули в повній мірі використовувати отримані знання, віддано і чесно працювати на благо рідної України; бути завжди принциповими, людяними і справедливими; бути патріотами своєї держави, збагачувати її славу професійними досягненнями; бути достойними почесного звання випускника Житомирського державного університету імені Івана Франка і вірність цим словам пронести через усе життя.

  За тим розпочалася церемонія вручення дипломів франківцям-випускникам в аудиторіях інститутів та факультетів університету.

  Більше фото тут.

 • 29.06.17 p. Науковці з Німеччини подякували ректору ЖДУ Петру Сауху за співпрацю

  На адресу ректора університету професора Петра Сауха надійшов лист від нашого партнера з Німеччини, керівника Брехтівського науково-дослідного центру м. Аугсбург  професора Юргена Гіллесгайма та викладачки Аугсбурзького університету, доктора філології Кароліни Гіллесгайм.

  «Шановний пане професоре, ми з жалем дізналися, що під час нашого наступного візиту до Житомира Ви більше не будете чинним ректором Житомирського державного університету імені Івана Франка. Ми хотіли б ще раз подякувати Вам за все, що Ви зробили для нас, і за усі чудові розмови, які надихнули нас. Бажаємо вам успіхів у Ваших нових починаннях і сподіваємося, що ми ще неодмінно зустрінемося у майбутньому», — з найщирішими вітаннями написали у листі Кароліна та Юрген Гілесгайм.

  Sehr geehrter Herr Prof. Saukh,

  mit größtem Bedauern haben wir erfahren, dass Sie bei unserem nächsten Besuch in Zhytomyr nicht mehr Präsident der Iwan-Franko-Universität sein werden. Wir wollen uns bei Ihnen nochmals herzlich bedanken für alles, was Sie für uns getan haben und für all die wunderbaren Gespräche, die uns sehr inspiriert haben. Für Ihre neuen Aufgaben und Herausforderungen wünschen wir Ihnen alles Gute und hoffen darauf, dass wir uns dennoch bald wiedersehen.

  Herzlich grüßen Ihre Karoline und Jürgen Hillesheim

 • 27.06.17 p. У студентів ЖДУ триває літня педагогічна практика 2017 року

  Студенти-третьокурсники Житомирського державного університету імені Івана Франка працюють на посадах педагогів-організаторів, вихователів, керівників гуртків в найкращих дитячих оздоровчих закладах, зокрема в «Українському дитячому центрі «Молода гвардія», дитячих оздоровчих таборах Київської, Житомирської та інших областей України.

  За відгуками адміністрацій літніх оздоровчих установ, керівників практик студенти показують високий рівень педагогічних здібностей, проявляють творчий  підхід та відповідальне ставлення до роботи, враховують потреби та інтереси дітей, їх вікові та індивідуальні особливості, проявляють вміння організовувати дитячий колектив, врегульовувати конфліктні ситуації.

  Під час проходження літньої педагогічної практики майбутні педагоги поглиблюють свої знання з фахових дисциплін, оволодівають сучасними методами та формами організації літнього дитячого відпочинку, вдосконалюють організаторські, комунікативні уміння, необхідні для роботи з дітьми, виробляють відповідальне ставлення до професійної діяльності.

 • 23.06.17 p. В університеті підвищили мовну підготовку викладачів

  В умовах інтеграції України в міжнародний науково-освітній простір вивчення іноземних мов, а особливо англійської є не просто складником фундаментальної освіти, а стає одним із ключових інструментів наукової та академічної мобільності, впливає на рейтинг викладацького складу та університету.

  Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою є потребою часу, важливою складовою професійного та особистого розвитку. Вивчення англійської мови — процес складний, але багатогранний і цікавий, в чому змогли переконатись 20 викладачів нашого університету.

  Нагадаємо, що протягом 2015–2017 р.р. на кафедрі іноземних мов і новітніх технологій навчання було організовано «Курси підвищення мовної підготовки» (290 годин). Програма мовної підготовки передбачала завдання фахового вдосконалення вивчення іноземної (англійської) мови. Метою навчання поглибленого курсу англійської мови було формування у викладачів комунікативної компетенції, розширення і поглиблення лінгвістичних знань, удосконалення розмовних умінь і навичок, розвиток здатності використо­вувати англійську мову як інструмент спілкування в «діалозі культур». Викладачі університету, слухачі «Курсів підвищення мовної підготовки», висловлюють щиру подяку директору Навчально-наукового інституту іноземної філології доц. Полховській М. В., завідувачу кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання доц. Андрійчук Н. М., викладачам кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання Кухарьонок С. С., Вольницькій Д. О., Очковській А. П., а також лаборанту кафедри Мулярчук І. за професіоналізм, якість, компетентність, педагогічний талант, комунікативну майстерність, індивідуальний та диференційований підхід, вагомий особистий внесок у розвиток мовної підготовки викладачів. Нехай Ваш багаторічний досвід і палкий вогонь щирої відданості справі слугують подальшому розвитку підготовки слухачів у галузі іноземної мови. Висловлюємо сподівання, що курси продовжать свою роботу у наступному навчальному році, що дозволить нашим викладачам розширювати власні горизонти.

 • 23.06.17 p. Нові перемоги студенток соціально-психологічного факультету на Завтра.UA

  Фонд Віктора Пінчука провів у Києві 10-й Щорічний молодіжний форум, на якому стипендіати програми Завтра.UA розробили 24 соціальні проекти, спрямовані на вирішення проблем, що стоять перед мешканцями міст Донецької та Луганської областей.

  Форум порадував учасників мотивуючими промовами Юлії Мостової і Святослава Вакарчука та виступами Володимира Гройсмана, Віктора Пінчука, Ольги Руднєвої, Мустафи Найема. Цьогоріч соціально-психологічний факультет на Форумі представляли переможці Програми за 2016 р. — студентка 53 групи Альона Яценко та студентка 63 групи Анна Байдюк, а також стипендіатка 2017 р., студентка 42 групи Анна Тустановська. Крім того, цьогоріч ми маємо ще одну чудову новину, адже проект, до складу команди якого входила наша Альона Яценко став переможцем. Команда створила проект «ХЕ-меню», що покликаний вирішити проблеми низького рівня інформованості людей хворих на цукровий діабет та громадськості про важливість підрахунку ХЕ, а також відсутності повноцінної інформації щодо складу страв у закладах громадського харчування.

  Учасники пропонують надавати професійну медичну оцінку складу страв у вигляді альтернативного меню. Проект передбачає залучення закладів громадського харчування в якості партнерів у реалізації ідеї. Ми вітаємо наших переможниць, бажаємо подальших звершень, невичерпної креативності та наснаги!

 • 23.06.17 p. «Я вірю в силу нашого колективу, потенційні можливості діяти в умовах режиму із загостренням й тримати „знак якості“ і в творчій роботі, і в навчанні, і в повсякденному житті», — ректор Петро Саух

  23 червня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулися збори трудового колективу. Представники багатотисячного університетського загалу з усіх факультетів та інститутів зібралися в актовій залі, щоб заслухати звіт ректора, професора Петра Сауха про роботу на посаді керівника вишу за 4,5 роки.

  Свій звіт посеред календарного року ректор ЖДУ Петро Саух пояснив тим, що 24 березня 2017 року на Загальних зборах НАПН України його обрали академіком-секретарем відділення вищої освіти НАПН України.

  «У цьому немає нічого трагічного ні для мене, ні для навчального закладу. Університету потрібна нова кров», — прокоментував очільник ЖДУ.

  Під час виступу ректор Петро Саух зазначив, що важливим завданням у своїй роботі впродовж звітного періоду намагався створювати такий внутрішній клімат та психологічну атмосферу в стінах університету, які б надавали можливість колективу працювати, незважаючи на несприятливі зовнішні чинники. І попри усі негаразди, університет продовжував виконувати основні свої завдання, про що свідчать позитивні загальні результати діяльності за всіма напрямами роботи. Одним із стратегічних завдань університету за звітний період була і залишається підготовка конкурентоспроможних фахівців, здатних працювати в умовах інтеграції України в Європейський освітній простір, підготовка кадрів відповідно до сучасних потреб економіки та ринку праці країни та регіону.

  «Шановні делегати! Якщо бути абсолютно відвертим, то ці 4,5 роки для мене і для нас усіх були не просто складними, а надзвичайно складними. Мені, як ректору, доводилося приймати далеко непопулярні рішення. Я щиро дякую Вам за розуміння й підтримку. Повірте, в усіх ситуаціях, протягом багатьох років я намагався бути максимально чесним перед Вами, власною совістю й майбутнім університету. Не виключено, що попереду у нашого колективу не менш складні проблеми. Але я вірю в силу нашого колективу, потенційні можливості діяти в умовах режиму із загостренням й тримати „знак якості“ і в творчій роботі, і в навчанні, і в повсякденному житті», — завершив звітну доповідь Петро Юрійович.

  Делегати конференції трудового колективу роботу ректора Петра Сауха визнали задовільною, звіт затвердили та вручили ректору відзнаку «Слава ЖДУ імені Івана Франка».

 • 22.06.17 p. У ЖДУ переможці конкурсу «Медіазнахідка — 2017» отримали подарунки

  21 червня 2017 року у 301 аудиторії Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка відзначили переможців конкурсу «Медіазнахідка — 2017». Спонсором церемонії нагородження виступила мережа магазинів moyo.ua.

  «Конкурс «Медіазнахідка» проводиться для заохочення студентів до журналістської творчості. Метою конкурсу є відбір і визнання найкращих медіаматеріалів студентів та абітурієнтів Інституту філології та журналістики, які здійснили крок уперед у професійному зростанні. Варто наголосити, що конкурс «Медіазнахідка» у ЖДУ імені Івана Франка започатковано за підтримки мережі магазинів moyo.ua. Ми маємо надії, що конкурс стане щорічним», — розповідає завідувач кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології ЖДУ Валерій Башманівський.

  На перший конкурс «Медіазнахідка» надійшло близько сотні робіт. Усі вони були розподілені на чотири номінації. Основними критеріями оцінювання були журналістська майстерність та оригінальність висвітлення теми.

  За рішенням журі переможцями конкурсу «Медіазнахідка — 2017» стали:

  Номінація «Найкраща робота медійника-початківця»

  • Олена Ліпісовецька

  Номінація «Найбільш оригінальний журналістський матеріал про ЖДУ»

  • І місце — студентка І курсу ЖДУ Кароліна Дмитрук
  • ІІ місце — студентка І курсу ЖДУ Олена Гузь
  • ІІІ місце — студентка І курсу ЖДУ Аліна Гаркава

  Номінація «Журналістський матеріал – за якісне та оперативне висвітлення медіа-тренінгів для журналістів Житомирщини»

  • І місце — студент V курсу ЖДУ імені Івана Франка, журналіст NewsONE Дмитро Поліщук
  • ІІ місце — студентка І курсу ЖДУ Валерія Володіна
  • ІІІ місце — студентки ІV курсу ЖДУ Ольга Багінська та Анастасія Гребінь

  Номінація «Креативна реклама спонсора Конкурсу»

  • студент V курсу ЖДУ імені Івана Франка Віталій Коваль

  Усі переможці конкурсу «Медіазнахідка — 2017» отримали дипломи та цінні подарунки від мережі магазинів moyo.ua.

  Більше фото тут.

 • 20.06.17 p. Студенти-біологи ЖДУ третій рік поспіль побували у Закарпатті

  Вже традиційно, третій рік поспіль, завдяки угоді про академічну мобільність з Ужгородським національним університетом, студенти-біологи ЖДУ побували у Закарпатті.

  На початку червня 27 студентів 22–23 груп разом з викладачами природничого факультету доцентами Мельниченко Р. К. та Онищук І. П. проходили навчально-польову практику із зоології на високогірній біобазі «Колочава» Ужгородського національного університету. Протягом тижня, проживаючи на території Синевирського національного парку, вони мали змогу ознайомитися із екосистемами альпійських лук та смерекових лісів Карпат, відвідати одне із природних чудес України — озеро Синевир, побувати в центрі реабілітації бурих ведмедів, прокататися найбільшою канатною дорогою Закарпаття, познайомитися з історією, культурою і побутом населення цього регіону України.

  Велике враження на майбутніх біологів справили багатство та унікальність тваринного і рослинного світу Карпат. Найбільш цікавими зоологічними «знахідками», котрі студенти побачили під час навчально-польової практики, стали вогняна саламандра, тритон карпатський, кумка червоночерева, ящірка живородяща, веретільниця ламка, лелека чорний, крук, лисиця європейська. Ще однією важливою метою стало подолання себе, здійснення багатогодинних переходів, мобілізація душевних і фізичних сил та підкорення двох півторатисячних вершин Карпат — гори Дарвайка та Топас. Висловлюємо щиру подяку декану біологічного факультету Ярославі Гасинець та директору біобази Мирону Цюбику за прекрасну нагоду познайомитися із чарівною природою Закарпаття!

 • 20.06.17 p. Назустріч Новій українській школі: старт волонтерського проекту кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті

  19 червня розпочав роботу лінгвометодичний семінар — літня школа «Інтегровані змістові лінії та способи їх реалізації у навчанні англійської мови в ЗНЗ» на базі Житомирської гуманітарної гімназії №1.

  Школа триватиме 5 днів (з 19.06 по 23.06), протягом яких 50 учителів з Житомира та Житомирського району навчаться працювати з оновленими навчальними програмами з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов (5–9 класи та 10–11 класи).

  Презентери представлять 4 інтегровані змістові лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» (викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Зимовець О. А., Прохорова С. М.), «Громадянська відповідальність» (ст. викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Дєньгаєва С. В., Мазко О. П.), «Здоров'я і безпека» (волонтер Корпусу Миру в Україні Роб О'Лірі, вчитель Житомирського міського ліцею при ЖДТУ Глібко І.), «Підприємливість та фінансова грамотність» (волонтер Корпусу Миру в Україні Ана Ферер, вчитель Житомирської гуманітарної гімназії № 1 Забело Л. О.).

 • 19.06.17 p. У ЖДУ 50 школярів Житомирщини пройшли навчання у Школі з програмування

  На базі Житомирського державного університету імені Івана Франка протягом минулого тижня працювала Літня школа з програмування. Організаторами Школи, яка орієнтована на талановитих школярів 6–11 класів Житомирщини, є викладачі ЖДУ ім. Франка Олександр Кривонос та Сергій Жуковський. Мета Літної школи з програмування — підготовка дітей до олімпіад, навчитися базовим алгоритмам та позмагатися між собою у сфері ІТ.

  Шість днів поспіль 50 школярів Житомира та області працювали у трьох групах за рівнем знань та складністю завдань. У першій половині дня вони слухали лекції та практикувалися, а в післяобідній час змагалися між собою у розв'язанні задач.

  «Діти були розкинуті на три потоки в залежності від їх поточних умінь та навичок. У кожному з потоків приблизно 16 учнів. Завдання створенні для кожної групи окремо, рівень завдань напряму залежав від рівня практичних та теоретичних умінь учня. Кожного дня діти розв’язували приблизно 10 завдань, на дітей також чекало тестування, яке вказало на переможців», — розповідає організатор Школи, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Олександр Кривонос.

  Переможці підсумкових змагань отримали цінні призи від спонсорів нагородження: Дмитра Антонюка, Вероніки Зубко, Аркадія Гришка та Лівівської майстерні шоколаду.

 • 17.06.17 p. Перша літня ботанічна школа закінчила роботу

  16 червня закінчила роботу Перша літня ботанічна школа, учасниками якої стали учні 10–11 класів 19-ти загальноосвітніх навчальних закладів м. Житомира.

  На офіційному закритті координатор літньої школи доктор біологічних наук, професор Киричук Г. Є. відмітила учнів, які найкраще проявили свої знання під час пробного тестування з ботаніки та нагородила їх цінними подарунками. Кожен з учнів отримав сертифікат учасника та мав змогу сфотографуватись на пам’ять.

  Після цього відправились на екскурсію до Агробіологічної станції університету, де їх ознайомили з особливостями розмноження декоративних рослин та догляду за ними. Під час екскурсії учні захоплювались архітектурою будівель агробіологічної станції та красою квітучих рослин. Крім того, учні побачили будиночок апітерапії та навіть спробували там відпочити. По закінченню роботи учасників пригощали солодощами, учні ділилися своїми враженнями про літню ботанічну школу, за час роботи якої вони покращили знання з біології рослин, познайомились і потоваришували. Сподіваємось, що в кожного з учасників ще надовго залишаться приємні спогади про Першу літню ботанічну школу.

 • 15.06.17 p. Завершився четвертий день роботи Літньої ботанічної школи

  15 червня в рамках роботи Літньої ботанічної школи відбулась екскурсія до перлини м. Житомира — Шодуарівського парку, в якому росте до 80 видів різних дерев і кущів.

  Розпочалась екскурсія із захоплюючої розповіді про історію створення парку. Після чого учні мали змогу ознайомитись з унікальним видовим різноманіттям рослин парку, їх біологічними та екологічними особливостями. Змогли побачити: тутове дерево, липу серцелисту, катальпу бігнонієподібну, бундук, пірамідальний дуб, горіх Маньчжурський, гледичію, горіх ведмежий та реліктову форму гінкго дволопатевого. Матеріал екскурсії вдало поєднувався з легендами про рослин.

  Під час екскурсії учасники закріпили вміння проводити фенологічні спостереження, відбирати рослини у природі для подальшої гербаризації.

  Після проведеної екскурсії для учнів було проведене пробне тестування з ботаніки у форматі ЗНО, де вони мали змогу перевірити отримані знання під час роботи Літньої ботанічної школи.

 • 14.06.17 p. У ЖДУ працює Літня ботанічна школа

  14 червня 2017 року продовжила свою роботу Літня ботанічна школа.

  Для учнів були проведені лекційні заняття, які органічно поєднувались із лабораторним практикумом. Також було організовано роботу з натуральними об’єктами, зображувальною наочністю та технічними засобами навчання. Для ефективного проведення лабораторних робіт учням були запропоновані детальні інструктивні картки. У ході роботи учні взяли участь у ботанічному квесті, спробували свої сили у виготовленні тимчасових мікропрепаратів та поринули у світ анатомічної будови рослин. Викладачі кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття вдало керували діяльністю учнів, перевіряли її на кожному етапі роботи та надавали при необхідності кваліфіковану допомогу.

  Загалом, третій робочий день Літньої ботанічної школи виявився надзвичайно насиченим і цікавим.

 • 13.06.17 p. Високе Міжнародне визнання ЖДУ імені Івана Франка

  Днями ректор ЖДУ імені Івана Франка, професор Петро Саух отримав лист від оргкомітету Міжнародної іміджевої програми «Лідери ХХІ століття», у якому повідомляється, що Міжнародний Сократівський комітет (м. Оксфорд, Великобританія) високо оцінює діяльність університету та роботу ректора як науковця та керівника.

  «Успіхи, яких досягнув Ваш вуз за час свого розвитку, свідчать про стабільну і впевнену роботу. Роки наполегливої та плідної праці принесли Вам та університету, який Ви очолюєте, заслужене визнання і місце провідного у своїй галузі.

  Нам приємно повідомити, що за результатами досліджень за динаміку розвитку, довгострокову успішну роботу, досягнення високих успіхів у своїй діяльності, завоювання лідерських позицій в науці та освіті Ваш університет рекомендований Міжнародним Сократівським комітетом до відзнаки Міжнародною нагородою «Лаври Слави» (за високу професійну управлінську майстерність та активну участь у суспільному житті). Також університет запрошується до участі в міжнародному конкурсі «Наука і освіта», який проводиться Оксфордським академічним союзом.

  Із задоволенням відзначаємо Вашу високу репутацію і авторитет, успішну професійну діяльність, про що свідчать проведені рейтингові дослідження, на підставі яких Ви були рекомендовані до вручення цих престижних нагород», — йдеться у листі.

  Нагадаємо, що метою Європейської Бізнес-Асамблеї є сприяння світовому суспільному визнанню лідерів, які зробили значний внесок у розвиток економіки, науки, культури, освіти, їх розвиток і просування на вітчизняному та міжнародному ринках.

 • 13.06.17 p. У ЖДУ завершився другий день Літньої ботанічної школи

  13 червня 2017 році під керівництвом викладачів кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Галини Киричук, Юлії Шелюк, Лариси Астахової відбулася виїзна екскурсія з ботаніки до с. Лісове з учнями-учасниками літньої ботанічної школи.

  Метою екскурсії було вивчення різнотипних рослинних угруповань, їх систематичного складу, життєвих форм. Під час захоплюючих розповідей викладачів учні мали змогу ознайомитись з місцевою флорою. Особливу увагу привернули — бузина чорна, крушина ламка, клен американський, клен татарський, бруслина бородавчаста, бруслина європейська, бальзамін дрібноквітковий, маршанція поліморфна, зозулин льон, щитник чоловічий, безщитник жіночий, орляк звичайний, борщівник Сосновського та ін. Учням також пощастило побачити багато рослин-ендеміків.

  Під час екскурсії учні набули навичок збирання живих об’єктів, колекціонування і гербаризації. Екскурсія вийшла надзвичайно насиченою, цікавою, пізнавальною. Учні отримали багато нових знань і вражень.

 • 12.06.17 p. Цьогоріч студенти-екологи І та ІІ курсу ЖДУ на польовій практиці підкорювали вершини Карпат

  Під керівництвом викладачів кафедри екології, природокористування та біології людини природничого факультету ЖДУ Олександра Гарбара  та Івана Хом’яка студенти долали 10–15 кілометрів складного пішого маршруту і до півсотні кілометрів переїздів різним транспортом щодня, підкорювали півторатисячники, 15–25 кілометрові маршрути в горах і більше 1000 кілометрів переїздів.

  Керівники практики ставили три мети. Найперше, освітня: які б гарні слайди не показували, але найкраще побачити екосистеми іншого регіону на власні очі. По-друге, розвивальна: людина мусить усе життя відкривати для себе щось нове. А молода людина у рази більше. Новий досвід — це найцінніше, що можна отримати. По-третє, виховна: найважливіше — це сила волі, яка дозволить студентам реалізувати їх знання і потенціал. Засувалося, що для декого піднятися на г. Синяк, пройти 26 км, а потім дві години грати в футбол було за виграшки, а для інших підйом на полонину Бараня вимагав скрегіту зубів і закушених губ. Та все ж важливі не фізичні показники, а воля до перемоги.

  Студенти, які перейшли через випробування Горганами і тижнем перебування в складних дорожніх умовах отримали неймовірний досвід, враження, емоції та відкрили для себе багато цікавого та нового про Карпати.

 • 12.06.17 p. Інформація про зміну розміру плати за навчання

  Шановні студенти контрактної форми навчання (замовники освітніх послуг)!

  З метою забезпечення надання освітніх послугу на рівні стандартів вищої освіти, належних умов навчання та праці, забезпечення дотримання прав осіб, що навчаються, працюють в університеті та враховуючи зміну рівня мінімальної заробітної плати, рівень інфляції за попередній календарний рік, зростання цін на комунальні витрати та відповідно до абзацу 2 частини 7 статті 73 Закону України «Про вищу освіти» та умов Договору про надання освітніх послуг, просимо Вас звернути увагу на необхідність виконання (дотримання) наказу ректора № 37 від «17» травня 2017 року «Про підвищення розміру плати за навчання на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік згідно умов договору на навчання з 1 вересня 2017 р.».

 • 12.06.17 p. Вперше у ЖДУ стартувала Літня ботанічна школа

  За підтримки голови Житомирської міської ради Сергія Сухомлина та завдяки співробітникам кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття сьогодні, 12 червня 2017 року, на базі природничого факультету ЖДУ імені Івана Франка розпочала роботу Перша літня ботанічна школа.

  Метою Школи є активізація пізнавальної діяльності учнівської молоді, поглиблення знань учнів з біології рослин, набуття вмінь виготовляти мікропрепарати, працювати з лабораторним обладнанням та виховувати бережливе ставлення до живої природи. Важливе значення Літня ботанічна школа відіграє у формуванні та становленні старшокласників як майбутніх біологів.

  Слухачів школи, а це 36 учнів (10–11 класів) м. Житомира, під час урочистого відкриття привітали доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Галина Киричук  та кандидат педагогічних наук, старший викладач Житомирського інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Поліщук. Після цього розпочалися лекційні та лабораторні заняття з ботаніки, які провели викладачі кафедри Юлія Шелюк, Лариса Астахова, Галина Міхеєва та волонтери з числа студентів природничого факультету. Під час занять учні мали змогу поринути у світ науки та відчути смак студентського життя.

   

 • 11.06.17 p. Відбулось засідання круглого столу «Актуальні проблеми сучасної лінгвістики» пам’яті професора Ангеліни Сингаївської

  7 червня в ННІ іноземної філології відбулось засідання круглого столу «Актуальні проблеми сучасної лінгвістики» пам’яті професора Ангеліни Сингаївської. У заході, організованому колективом ННІ, взяли участь рідні, друзі та учні Ангеліни Володимирівни Сингаївської.

  З вітальним словом до присутніх звернулась проректор з навчальної роботи, доктор біологічних наук, професор кафедри зоології, біологічного моніторингу і охорони природи Лариса Янович, яка відзначила вклад професора А. В. Сингаївської у розбудову ННІ іноземної філології.

  Директор ННІ іноземної філології, кандидат філологічних наук, доцент Марина Полховська розповіла про життєвий шлях професора Ангеліни Сингаївської, яка народилась у скромній родині робітника та вчительки. Закінчивши у 1980 році з відзнакою факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, все своє подальше життя Ангеліна Сингаївська присвятила нашому вишу.

  Професор Ангеліна Володимирівна Сингаївська отримала численні державні нагороди, серед яких знак «Відмінник освіти України», нагрудний знак «А. С. Макаренко», нагрудний знак «Слава ЖДУ», почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

  З науковими доповідями виступили учні та колеги Ангеліни Володимирівни: кандидати філологічних наук, доценти Віра Євченко, Ірена Сніховська, Ганна Кузнєцова, Микола Ліпісівіцький.

 • 09.06.17 p. Вивчати англійську в інституті іноземної філології кру-у-у-у-то!!!

  Днями в ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка завершив свою роботу І-й літній англомовний табір для старшокласників ЗНЗ м. Житомира та Житомирської області «FUN WITH ENGLISH».

  Основним завданням табору було допомогти усім учасникам подолати мовний бар'єр, а також покращити свої знання з англійської мови та культури англомовних країн. Це було легким завдання не для усіх, все ж ігрова форма майстер класів та інтерактивні ігри на свіжому повітрі допомогли багатьом захопитися вивченням іноземних мов та досягти гарних результатів у запропонованих видах навчально-виховної діяльності.

  Під час табору молодь складала вірші та пісні англійської мовою, робила перші кроки у костюмованій постановці всесвітньо відомих п’єс У. Шекспіра, шаленіла від виконання етнічних ірландських танців, коштувала національні страви Уельсу та брала участь у різноманітних іграх та забавах.

  На завершення роботи табору учасники змагалися в інтелектуальній грі «Брейн ринг» з лінгвокраїнознавства англомовних країн. Переможців було відзначено грамотами та цінними подарунками. Хочемо висловити слова щирої подяки усім, хто долучився до організації табору!

 • 08.06.17 p. #Франко_live від Соціально-інтерактивного «Театру життя»

  До річниці пам'яті Івана Франка студенти та викладачі соціально-психологічного підготували проект #Франко_live — 6 поезій, що отримали сьогодні сучасне звучання.

  #Франко_live — це спільний мистецький проект Соціально-інтерактивного «Театру життя» та ГО «Інститут Креативних Інновацій». Дякуємо нашим друзям, завдяки підтримці та креативу яких, наша задумка стала реальністю! Більше інформації за наступними посиланнями:

 • 08.06.17 p. #СПФ_вишиваний для Людини року — 2017

  У Всесвітній день вишиванки соціально-психологічний вітав найдостойніших з достойних на щорічній церемонії відзначення досягнень студентів та викладачів «Людина року — 2017».

  Свято було вдвічі урочистим, адже цьогоріч відзначали рівно 10 років від першого випуску СПФ! Достойні номінанти та переможці у 13 номінаціях та поважні гості, друзі та випускники факультету, зробили свято по-справжньому урочистим та знаковим!

 • 08.06.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка тривають Треті наукові читання пам′яті професора Миколи Никончука

  8 червня 2017 року у конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відкрили Треті наукові читання пам'яті професора Миколи Никончука. У заході, організованому вдячними учнями Миколи Васильовича, взяли участь рідні, друзі, науковці України та Білорусі.

  З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся учень, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови ЖДУ Віктор Мойсієнко, який представив до уваги присутніх основні віхи життєвого шляху свого Вчителя — Миколи Никончука, його внесок у розвиток діалектології.

  «80 років тому, 5 червня, у скромній поліській родині Никончуків народився хлопчик Миколка. Ніхто і не передбачував, що через якихось 50–60 років він стане людиною, яка буде вирішувати напрям розвитку не тільки української, а й слов'янської діалектології. Микола Никончук, безсумнівно, увійшов в історію як учений, дослідник народного мелосу, народного побуту, народного життя через слово. Своїми власними ногами (власноніж) обстежив понад 400 населених пунктів Полісся. Тому ми, вдячні учні, а це і мій вчитель, уже втретє після смерті робимо наукові читання пам'яті професора Никончука. Цим хочемо привернути увагу наукової громадськості і колег по університету до того, що була така людина, яка поставила у реєстр сотні і сотні нових незасвідчених поліських лексем, які тепер служать науці. Не лише поліській діалектології, не лише українському мовознавству, а й славістиці загалом. Із лексикографії або з лексикології я важко уявляю будь-яке дослідження в україністиці в царині східної слов’янщини та й взагалі у слов'янському світі без покликань на кращі праці Миколи Никончука», — розповів учень Миколи Васильовича Віктор Мойсієнко.

  Упродовж наукових читань було заслухано низку ґрунтовних доповідей щодо актуальних питань лексикології та діалектології.

  Більше фото тут.

 • 07.06.17 p. Студенти-дошкільники активно співпрацюють з Житомирською обласною громадською організацією «Діти сонця»

  Важливою складовою професійного становлення майбутніх вихователів, як справжніх педагогів-гуманістів, є робота з дітьми з особливими потребами. Кафедра дошкільної освіти та педагогічних інновацій навчально-наукового інституту педагогіки активно сприяє участі студентів спеціальності «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» у волонтерській діяльності. Зокрема студенти-дошкільники активно співпрацюють з Житомирською обласною громадською організацією «Діти сонця».

  Головними якостями майбутнього вихователя-дошкільника є доброта, чуйність, безмежна любов до дітей. З першого курсу студенти-дошкільники виступають перед особливими дітьми з інсценізуваннями, виставами, виготовляють з ними поробки, грають в ігри, проводять святкові вранішники.

  В рамках міжнародного україно-італійського проекту «Інклюзивна освіта в ДНЗ» перед студентами ННІ педагогіки виступила заступник голови Житомирської обласної громадської організації «Діти сонця» Рибчинська Л. А., яка розповіла про діяльність центру «Діти сонця»,  розкрила  особливості розвитку дітей із синдромом Дауна, їх можливості, презентувала результати обміну досвідом та власні враження, щодо роботи з цією категорією дітей, який вона отримала під час подорожі у США. Відбулася жвава дискусія, студенти ставили багато запитань, обговорювали ставлення у суспільстві до дітей з особливими потребами.

 • 04.06.17 p. Викладачі кафедри теоретичної психології та психології розвитку ЖДУ ім. Франка взяли участь у спільній україно-японській зустрічі щодо  наслідків техногенних катастроф

  У Житомирі відбувся круглий стіл за ініціативою японської організації CheFuKo (Чернобиль Фукусіма Діти) на тему «Відображення наслідків техногенних катастроф на життя дітей».

  З доповіддю щодо психологічних наслідків Чорнобильської аварії в Україні виступила завідувачка кафедри теоретичної психології та психології розвитку Лариса Журавльова. В обговоренні наслідків техногенної катастрофи Чорнобиля та Фукусіми для довкілля, впливу катастроф на здоров’я та розвиток дітей взяли участь викладачі, аспіранти та студенти СПФ: Г. Пирог, Т. Коломієць, А. Литвинчук, Т. Можаровська, Ф. Дончев, В. Черняєва.

 • 02.06.17 p. ЖДУ відвідала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

  Парламент України почав процес погодження нових освітніх реформ, у зв’язку із чим Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич вирішила поспілкуватися з освітянами. 2 червня Міністр завітала до Житомирського державного університету ім. І. Франка, де поспілкувалася з ректором Петром Саухом, а потім і з освітянами області.

  Під час спілкування з Міністром освіти і науки України ректор Петро Саух зробив акцент на тому, що, не зважаючи на недостатнє фінансування з боку держави, ЖДУ залишається одним із найкращих. Лідія Михайлівна, у свою чергу, запевнила, що питання з дофінансуванням найближчим часом буде вирішено.

  За тим Лілія Гриневич розповіла освітянам області про те, що за європейськими стандартами школа не повинна робити акцент на теоретичних знаннях і завантажувати голови учнів лише цим. Діти повинні навчитися застосовувати свої знання на практиці. Тому, за словами Лілії Михайлівни, заплановано, що з 2018–2019 навчального року діти, що підуть у перший клас, навчатимуться вже за новими стандартами. Оскільки нова навчальна програма включає введення нових предметів і збільшення практичних блоків у навчанні, термін навчання у середній школі теж збільшиться, тому, швидше за все, першачки 2018 року будуть учитися вже не 11, а 12 років.

  «Якби мене спитали, чи хочу я, аби моя дитина навчалася у теперішній школі 12 років, я б однозначно сказала — ні! Але після реформування, у 2018 році діти підуть у „нову” школу, де їх навчатимуть не лише теорії, а показуватимуть як застосовувати свої знання на практиці. Тому збільшення періоду навчання за умов, що буде саме така школа, я вважаю доцільним», — сказала очільниця Міністерства освіти і науки України.

 • 30.05.17 p. На соціально-психологічному факультеті завершилися курси з вивчення польської мови

  Завдяки співпраці з громадською організацією «Польський студентський клуб» студенти та викладачі факультету мали можливість познайомитися з культурною та мовною спадщиною Польщі.

  На закриття вивчення курсів до СПФ завітала голова організації Валентина Юсупова. Пані Валентина пригадала, що в цьому навчальному році, окрім мовних курсів, для студентів та викладачів факультету було організовано дружні візити провідних спеціалістів із вузів та громадських організацій Польщі, а також професійне стажування студентів та їх участь в закордонних лідерських проектах.

  Завідувач кафедри теоретичної психології та психології розвитку Лариса Журавльова відзначила ефективність такої співпраці між факультетом і Громадською організацією та готовність до подальшої взаємодії.

 • 30.05.17 p. Газета «День» запрошує медійників ЖДУ на Літню школу журналістики

  Газета «День» оголошує набір до ювілейної 15-ї Літньої школи журналістики!

  Умови прийому та анкета — на сайті «Дня»: https://day.kyiv.ua/uk/content/anketa-dlia-uchasnykiv-litnioi-shkoly-zhurnalistyky-dnia

  Та матеріали про творчі зустрічі попередніх років роботи ЛШЖ «Дня»: https://day.kyiv.ua/uk/article/litnya-shkola-zhurnalistiki

  Студентам з інших міст надається безкоштовне житло в гуртожитку НПУ ім. М. Драгоманова. Кількість місць обмежена.

 • 30.05.17 p. Подвійне студентство: п’ятеро італійських студентів долучилися до студентської когорти ЖДУ імені Івана Франка

  30 травня у ЖДУ імені Івана Франка відбулася прес-конференція за участю італійських студентів з Пармського університету (Італія), які завершили своє навчання в українському виші.

  А розпочалося усе 6 березня 2017 року. Саме тоді  в рамках угоди про академічну мобільність та угоди про реалізацію спільного проекту з інклюзивної освіти між ЖДУ ім. Івана Франка та Пармським університетом (Італія) в університет на навчання і практику прибули п’ятеро італійських студентів: Сабіна Ндреаль, Ніколь Сімончеллі, Джулія Спіталері, Лаура Піні та Джакомо Крема.

  Упродовж трьох місяців вони не лише активно навчалися, брали участь у культурних акціях та заходах університету і міста, а й самі за власними методиками навчали італійської мови викладачів та студентів ЖДУ. Окрім того, італійські студенти проходили практику на базі Житомирської загальноосвітньої україно-італійської школи «Всесвіт» I–II–III ступенів, Житомирської обласної громадської організація «Діти сонця», Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради. Там студенти Пармського університету не лише спостерігали за робою педагогів та фахівців, які працюють з дітьми, які мають особливі освітні потреби, а й самі працювали з школярами та вчителями. Свої думки та враження від побаченого та вивченого одразу фіксували на сторінці Progetto Overworld Ivan Franko Zythomir у фейсбуці, а на прес-конференцію підготували цілу презентацію, яка візуалізувала їх перебування в Україні.

  «Це був неоціненний досвід. Усі наші емоції та враження важко описати словами. Від навчання у Житомирі у нас залишаються лише найприємніші спогади. Ми мали дуже гарні теоретичні знання, а тут, у Житомирі, змогли закріпити їх на практиці. Багато професійних навичок і знань ми здобули від викладачів Університету Франка, які приділяли нам дуже багато часу. Лекції з викладачами були дуже особистісними», — поділилася враженнями Ніколь Сімончеллі.

  «Бажаємо вам широкої і світлої життєвої дороги, у буквальному і переносному значенні цього слова. Я маю надію, що той досвід, який ви отримали у стінах нашого університету, стане в нагоді у вашому подальшому професійному зростанні. Ми будемо раді знову зустрітися з вами у Житомирському державному університеті імені Івана Франка. І на підтвердження цих слів, рішенням ректорату нашого навчального закладу вас зараховано до студентської спільноти університету. Із задоволенням вручаємо вам студентські значки», — звернулася до італійських студентів проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ЖДУ ім. Івана Франка Наталія Сейко.

  Дирекція Інституту педагогіки ЖДУ відзначила італійських студентів подяками та пам’ятними подарунками. 

 • 30.05.17 p. На природничому факультеті оголосили результати конкурсу «Кращий майбутній вчитель біології — 2017»

  29 травня 2017 року оголошено результати конкурсу «Кращий майбутній вчитель біології — 2017», який 17 років поспіль проходить на природничому факультеті університету. Такий захід є логічним завершенням вивчення студентами навчального курсу «Методика навчання біології та природознавства» і надзвичайно важливим на шляху до майбутньої професії.

  З ініціативи викладачів кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Міхеєвої Г. М. та Константиненко Л. А. студенти мали можливість виявити свої знання й вміння зі шкільного курсу біології та методики його навчання. У цьому конкурсі брали участь усі студенти ІІІ курсу, проте до фіналу дійшли лише найсильніші, адже учасникам конкурсу необхідно було виявити ступінь готовності до викладання різних розділів біологічної науки в школі. З цим нелегким завданням студенти успішно впоралися. За загальною кількістю балів призові місця зайняли такі студенти:

  • I місце — Степанчук Марина;
  • II місце — Олехнович Кристина;
  • III місце — Баранівська Олександра та Ліпська Єлизавета.

  Вітаємо переможців, зичимо їм подальших успіхів та наснаги!!!

 • 29.05.17 p. В інституті іноземної філології завершився перший рік пілотування проекту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління»

  У 2016-2017 н. р. викладачі кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики (проф. Калініна Л. В., доц. Щерба Н. С., доц. Прокопчук Н. Р.) здійснювали пілотування проекту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління» зі студентами 2-гу курсу спеціальності 6.020303 Філологія.* Мова і література (англійська).

  Формування професійних компетентностей студентів  експериментальної групи побудоване на основі нової типової програми «Методика навчання англійської мови» та проходило у 3–4 семестрах.

  За цей час майбутні вчителі мали змогу познайомитись з психологічними чинниками вивчення англійської мови, принципами комунікативного навчання іноземної мови, способами розвитку автономії учня, навчання граматики та лексики у контексті та інш.

  Заняття проводились англійською мовою у вигляді інтерактивних майстерень з використанням інноваційних технологій. Основною відмінною особливістю занять є представлення студентам можливості самостійно досягати необхідних професійних знань, робити відповідні висновки та практично використовувати їх на занятті.

  Результативність отриманих знань, умінь та навиків перевірялась студентами під час педагогічної практики в базовій гімназії № 3 м. Житомира 2 рази в тиждень.

  Майбутні вчителі англійської мови мали змогу спостерігати за роботою досвідчених вчителів та пов’язати набутий досвід з навчальним матеріалом першого року вивчення курсу методики. Для того щоб цей процес відбувався цілеспрямовано, студенти виконували спеціально організовані завдання для спостереження. Студенти фіксували свої враження в журналах з педагогічної практики.

  По завершенню експерименту студентам було запропоновано відповісти на низку питань про ефективність пілотування проекту. Всі студенти 100% виразили своє задоволення щодо нової програми навчання. Серед свої здобутків по закінченню першого року пілотування студенти відмітили: «Я полюбила свою майбутню професію», «Я краще пізнала свої здібності та стилі навчання», «У мене значно розширився словниковий запас», «У мене покращились уміння спілкування з різними студентами», «Мені подобається таке навчання, оскільки воно відрізняється від традиційних занять» та інші.

  Під час пілотування проекту заняття проводились не лише колегами кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ННІ іноземної філології, а і викладачами інших ВУЗів, в яких пілотується проект, зокрема Вінницького педагогічного університету імені М. Коцюбинського.

 • 29.05.17 p. У Навчально-науковому інституті іноземної філології провели святкове закриття проекту «Upgrade Your Professional Knowledge»

  У Навчально-науковому інституті іноземної філології відбулось святкове закриття проекту «Upgrade Your Professional Knowledge», який походив протягом 2-х років на базі створеної на кафедрі міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Лінгвометодичної академії.

  За цей період близько 100 вчителів англійської мови взяли участь в лінгвістичних семінарах і методичних майстернях з актуальних питань сучасної лінгвістики та методики викладання іноземних мов.

  Заняття проводили доценти кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики із використанням сучасних технологій навчання на основі комунікативного підходу. На заключному засіданні академії її учасники отримали сертифікати, обмінялись досвідом та враженнями та намітили плани на подальшу співпрацю.

 • 29.05.17 p. Студенти та викладачі природничого факультету знову взяли участь у Всеукраїнському профорієнтаційному фестивалі «Місто професій»

  27 травня 2017 року студенти та викладачі природничого факультету вкотре брали участь у Всеукраїнському профорієнтаційному фестивалі «Місто професій» та допомагали підростаючому поколінню опановувати цікаві та корисні професії біолога, еколога й географа.

  Кожен юний учасник отримував паспорт та трудову книжку з картою представлених професій і мав можливість влаштуватись на роботу та отримати «зарплату». У «Місті професій» навіть найменші учасники змогли освоїти професію біолога, досліджуючи постійні та тимчасові препарати під мікроскопом, виготовляючи гербарії, досліджуючи хімічний склад кісток та ін.

  Влаштувавшись на роботу екологом, діти вчились правильно сортувати сміття та проходили посвяту у юні екологи.

  Підкорюючи професію географа, діти з захопленням та нестримною цікавістю дивились у бінокль, шукали на карті України рідне місто Житомир, великі міста, річки та гори, знайомились з принципом дії компаса.

  Діти багато фотографувались на згадку та отримували нагороди за дослідницьку й наукову роботи. Зароблені «гроші» можна було обміняти на подарунки, морозиво та солодощі.

  Приємно було чути слова подяки і вдячності від батьків та їх дітей, які цікавилися представленими професіями, активно брали участь у їх опануванні та висловлювали побажання як найчастішого проведення подібних заходів.

 • 29.05.17 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка гостинно відчинив двері для поціновувачів японської культури

  Днями у ЖДУ імені Івана Франка пройшов День японської культури за підтримки ГО «Світова Молодіжна Спільнота» та управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

  Зустріч урочисто відкрила проректор з наукової і міжнародної роботи Наталія Сейко, яка побажала усім присутнім насолодитися дійством і отримати заряд позитивного настрою.

  Гості заходу мали змогу навчатися правилам чайної церемонії, приготуванню справжніх суші, мистецтву японської каліграфії, приміряти традиційний японський костюм та дізнатися більше про волонтерські програми у Японії.

  Представник неурядової громадської організації Japan Student Culture Camp (Японія) Сім Дже Юн особисто зустрівся з ректором ЖДУ імені Івана Франка Петром Саухом та подякував за теплий прийом у стінах вишу.

 • 27.05.17 p. Делегація ЖДУ взяла участь у роботі ІІІ Міжнародного Конгресу «Глобальні виклики педагогічної освіти в університетському просторі»

  У травні в місті Одеса на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського відбувся ІІІ Міжнародний Конгрес «Глобальні виклики педагогічної освіти в університетському просторі». Серед тих, хто відкривав пленарне засідання конгресу, відзначився доповіддю ректор нашого університету Петро  Саух.

  Проблеми та перспективи сучасної освіти обговорювали провідні фахівці в галузі педагогіки з США, Ізраїлю, Китаю, Кореї, Литви, Грузії, Молдови, Білорусі та України.

  У рамках конгресу в симпозіумі «Сучасні виміри психологічної підготовки фахівців у системі університетської освіти» взяли участь викладачі кафедри теоретичної психології та психології розвитку Л. Котлова, Г. Пирог, К. Марчук, А. Литвинчук, Т. Можаровська на чолі із завідувачкою кафедрою Л. Журавльовою, а також викладачі кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Л. Бутузова, Н. Сидоренко.

 • 26.05.17 p. Викладачі та студенти соціально-психологічного факультету взяли участь у святкуванні Дня Європи в Житомирі

  Днями у Житомирі відзначався День Європи. До святкування долучилися студенти 2 та 5 курсів СПФ і викладачі кафедри теоретичної психології та психології розвитку Т. М. Шапран, І. В. Кирильчук, О. Г. Шмиглюк.

  На вулиці Михайлівській відбувалися різноманітні презентації, майстер-класи, а представники делегацій з Грузії, Болгарії, Польщі та інші пригощали відпочиваючих солодощами. Особливо студентів та викладачів соціально-психологічного факультету зацікавила публічна дискусія  «Європейські цінності. Досвід добросусідства», у якій брав активну участь голова нашого міста Сергій Сухомлин.

 • 26.05.17 p. Хіміки-франківці відсвяткували Тиждень хімії!

  На кафедрі хімії природничого факультету ЖДУ імені Івана Франка пройшло святкування Тижня хімії.

  Програма свята була досить насиченою, так в понеділок студенти та гості свята мали змогу перевірити свої знання з хімії пройшовши хімічний прикордонний контроль, обміняти строкаті хімічні коктейлі, печені хімічні символи за глибокі знання хімічної науки на хімічному ярмарку, а гарний настрій та справді теплі, весняні жарти студенти I–III курсів разом зі своїми кураторами подарували на КВК «Мій хімічний шлях» у якому блискучу перемогу здобула команда I курсу «Скажені молекули».

  У вівторок починаючи з самого ранку справжні хіміки вітали майбутніх у стінах хімічних лабораторій. Цього дня понад 200 старшокласників Житомирщини ознайомились з університетом, кафедрою хімії, її лабораторіями, можливостями і мали змогу самим провести досліди під наглядом викладачів. Також учні випробували себе у конкурсі "Справжній хімік", а ключовою подією дня стало хімічне шоу «Аква Віта або хімічна природа рідин» від викладачів кафедри хімії, яке зачарувало майбутніх абітурієнтів та переконало в тому, що  хімія — невід’ємна частина життя, могутня та необхідна кожній людині наука.

  17 травня 2017 року на базі кафедри хімії відбулася Перша Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи». Співорганізаторами заходу був Донецький національний університет імені Василя Стуса, Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. Відкрила конференцію проректор з наукової і міжнародної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор Н. А. Сейко. З привітальним словом до учасників звернулись: завідувач науковою частиною, доцент кафедри неорганічної та аналітичної хімії ДНУ імені Василя Стуса С. В. Радіо, заступник декана факультету природничих наук, доцент кафедри хімії НаУКМА П. В. Вакалюк та завідувач кафедри хімії ЖДУ імені Івана Франка В. В. Чумак. У роботі конференції взяли участь провідні науковці різних галузей хімії із різних міст України. Вони представили безліч нових оригінальних ідей і теорій, що заслуговують найпильнішої уваги, презентували результати власної праці, виступили із доповідями, поділилися власним досвідом.

  Четвер був повністю присвячений випускникам-хімікам. Він розпочався із флешмоба, який познайомив перехожих із хімічним символом випускників 2017 — алюмінієм. Святковий концерт із привітаннями студентів І, ІІ, ІІІ курсів, викладачів кафедри хімії подарував гарний настрій всім присутнім та незабутні моменти для випускників. На святі відбулось підведення підсумків навчального року, переведення студентів І, ІІ, та ІІІ курсів на наступний навчальний курс, передача естафети студентам третього курсу випускниками. З вітальним словом до випускників звернувся проректор з навчально-методичної та виховної роботи ЖДУ імені Івана Франка А. В. Шевчук та відзначив найкращих хіміків-франківців нагородами «Кращий студент ЖДУ імені Івана Франка». Феєричним завершенням дня став святковий вальс випускників. Ми віримо, що вони будуть гідно нести високе звання хіміка та пам’ятатимуть рідний університет.

  У п’ятницю викладачі кафедри хімії провели безпрецедентний захід «День хобі» та переконали всіх у тому, що хіміки звичайні люди, вони мають власні примхи, уподобання, хобі. В цей день викладачами презентовано фотосушку «Ми такі ж як і Ви…» та виставку карикатур «Хочу творю, хочу — витворяю», відбулась виставка робіт викладачів кафедри хімії та майстер-каси «Роби з нами, роби, як ми роби краще нас».

  Щира подяка усім, хто взяв участь в організації та проведенні Тижня хімії! Усім хімкам Віват, майбутнім, тим хто вчиться і вже став ним!

 • 25.05.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка представники різних установ та організацій шукали шляхи вирішення проблем Житомирщини

  Понад дві години 24 травня у конференц-залі ЖДУ імені Івана Франка науковці, внутрішньо переміщені особи, представники влади, політики і політологи Житомира та Києва за круглим столом обговорювали ключові проблеми регіону, які є причинами різного роду конфліктів і стоять на перешкоді розбудови миру, та шукали можливі шляхи і перспективи їх вирішення на локальному та національному рівнях.

  Ініціаторами відкритого комунікативного майданчика «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід регіону» виступила робоча група «Justice, Peace and Democracy» Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» та кафедра філософії ЖДУ імені Івана Франка. Задавали тон дискусії ректор ЖДУ Петро Саух, професор Дипломатичної академії Олександр Цветков, внутрішньо переміщена особа, представниця ГО «Правозахисна організація „Громадянське суспільство“» Олена Коваленко, фахівець зі зв'язків з громадськістю Житомирської міської ради Дмитро Клименко, головний спеціаліст управління культури Житомирської ОДА Олександр Пивоварський, протоієрей Олександр (УПЦ КП), політолог Володимир Піньковський.

  Серед головних проблем, що спричиняють конфлікти на Житомирщині, учасники круглого столу виділили: відсутність комунікації один з одним і органів влади з населенням; невключеність внутрішньо переміщених осіб до соціальної сфери регіону; наявність громадських активістів, які займаються критикою, і відсутність активних громадян, які б контролювали роботу органів державної влади; відсутність досліджень ступеня довіри населення до органів державної влади; протистояння УПЦ МП та УПЦ КП, а також УПЦ КП та УПАЦ; відсутність діалогу між національними культурними товариствами, яких на території Житомирщини багато; ромську проблему; зосередження влади в руках бізнесу.

  У ході запеклих обговорень і дискусій учасники круглого столу запропонували шляхи вирішення названих проблем. Це — посилення комунікації і взаємодії між державними установами та освітніми закладами, громадськими, релігійними організаціями; проведення заходів, які вимагають інтелекту; консолідація суспільства.

  За словами представника Комісії УГКЦ Петра Дарморіса, Житомир став першим містом, де робоча група «Justice, Peace and Democracy» Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» провела круглий стіл «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід регіону». Уже з наступного тижня подібні заходи відбудуться у Луцьку, Запоріжжі, Харкові та Одесі. За результатами круглих столів зроблять експертну аналітику, яка буде оприлюднена на всіх інформаційних ресурсах організаторів та партнерів, а також на подальших заходах, які будуть організовані з ініціативи робочої групи «Justice, Peace and Democracy».

 • 22.05.17 p. Доцент ЖДУ імені Івана Франка перемогла у Міжнародному проекті «Я — Українка»

  На днях відбулося нагородження переможниць Міжнародного проекту «Я — Українка».  Цей проект зібрав справжніх патріоток України, які прославляють свій край. Це 120 талановитих жінок — лікарі, освітяни, керівники підприємств, військові, голови сільських рад, митці та ін. Надзвичайно поважним є те, що однією із переможниць стала Уваєва Олена Іванівна — доцент природничого факультету ЖДУ імені Івана Франка.

  Урочиста церемонія нагородження відбулася в Будинку офіційних прийомів Уряду в Києві за участю народних депутатів України Олександра Марченка, Олега Мусія, депутата Київської обласної ради Ігоря Сабія та 10-кратного чемпіона України з боксу Володимира Матвійчука (до речі студент Олени Іванівни!). Видатних берегинь України своїми піснями вітали народний артист України Анатолій Гнатюк, заслужена артистка України Астрая та інші зірки української естради.

  На заключній частині учасницям проекту було присвоєно народне звання «Берегиня України» з врученням ордену, грамоти «За особистий внесок у розвиток України та вірність нації». Невід’ємною частиною проекту є  випуск книги «Я — Українка», на одній із сторінок якої є інформація і про Олену Іванівну (http://galaktika2005.wixsite.com/beregyni-ua/beregini-ukrayini).

  Загалом цей проект започаткував Український інформаційно-видавничий центр «Галактика». Проект здійснюється за підтримки та участі представників Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, керівників місцевого самоврядування, обласних та районних адміністрацій, громадських об’єднань тощо. 

  Вітаємо Олену Іванівну з перемогою і бажаємо подальших здобутків!

 • 22.05.17 p. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка презентували спеціальність «Політологія»

  У конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася презентація спеціальності «Політологія», модератором якої виступив доктор політичних наук Сергій Рудницький.

  Університет на заході представляла проректор з навчальної роботи проф. Лариса Янович. Після неї виступив за допомогою відеоз'вязку кандидат політичних наук Марек Беднаж з партнерського навчального закладу — Поморської Академії у Слупську, в якій будуть навчатися майбутні політологи. Він розповів про Інститут історії і політології і навчальний заклад загалом.

  Після нього виступили заступник голови Корольовської районної ради м. Житомира Юлія Шевчук, декан історичного факультету Олександр Жуковський і Сергій Рудницький, який розповів присутнім про переваги спеціальності — навчання кількома мовами і подвійний диплом, а також можливість безкоштовного навчання у Слупську тих, в у кого є Карта поляка. Доцент кафедри економіки та маркетингу Інна Клімова розповіла про організацію конкурсу політологічних есе і представила переможця — ученицю 9 класу школи № 28 Дарину Шпичак, яка представила свою роботу на тему «Образ сучасного українського політика». Проф. Лариса Янович вручила диплом і нагороди Дарині, а її доповідь поглибили студенти 3 і 2 курсу Навчально-наукового інституту іноземної філології Руслана Марусевич, Валерія Кравченко, Іванна Андрієвич, Поліна Григорчук і Михайло Зеленський, які зупинилися не е-декларувані і житті політиків в обраних країнах Західної Європи і США; змінах, що покращують імідж європейських міст у контексті змін у Житомирі. Дискусію підсумував політолог Віктор Радчук, який (на відміну інших партнерів, які допомогли у ліцензуванні спеціальності) особисто завітав на зустріч.

  Крім виступаючих, на презентації були присутні викладачі, що будуть навчати майбутніх політологів — доценти Оксана Чаплінська, Людмила Горохова, Олег Соколовський та Станіслав Сухачов. Окремо варто згадати присутнього на заході доцента кафедри практичної психології та психотерапії Віктора Кириченка, який доклав, так само як і Інна Клімова, багато зусиль до організації презентації. На подяку заслуговують також студентки соціально-психологічного факультету Тетяня Ільніцька, Катерина Мельник, Аліна Мартинчик, які допомагали у організації і проведенні заходу. На заході також були присутні майбутні студенти-політологи та їх батьки.

 • 19.05.17 p. У ЖДУ відбулася Всеукраїнська наукова конференція пам’яті доктора філологічних наук, професора Д. І. Квеселевича

  Днями на базі ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська наукова конференція пам’яті доктора філологічних наук, професора Д. І. Квеселевича (1935–2003) «Сучасний стан і перспективи лінгвістичних досліджень та проблеми перекладу».

  Відкрила конференцію проректор з навчальної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка доктор біологічних наук, професор кафедри зоології, біологічного моніторингу і охорони природи Лариса Янович, яка відзначила неоцінений вклад Д. І. Квеселевича у розвиток української лексикології та лексикографії.

  З привітальним словом звернулась до присутніх директор ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка кандидат філологічних наук, доцент Марина Полховська, яка підкреслила, що професор Д. І. Квеселевич був унікальною людиною та все своє життя присвятив науці та рідному вишу.

  Завідувач кафедри англійської філології та перекладу імені професора Д. І. Квеселевича кандидат філологічних наук, доцент Наталія Борисенко наголосила, що конференція дозволяє викладачам ННІ та гостям ділитися результатами своїх наукових розвідок.

  На конференцію завітали члени сім’ї Дмитра Івановича Квеселевича. Директор музею космонавтики імені С. П. Корольова м. Житомира, дочка професора Д. І. Квеселевича Дячук І. Д. (доктор економічних наук, доцент) розповіла про те, яким Дмитро Іванович був у колі близьких та рідних та побажала науковцям плідної праці.

  Депутат Житомирської обласної ради Галагуза О. В. поінформувала учасників конференції про започаткування з 2018 року облрадою стипендії імені професора Дмитра Івановича Квеселевича для відзнаки кращих студентів ЖДУ.

  Відбулося покладання квітів до меморіальної дошки та на могилу доктора філологічних наук, професора Д. І. Квеселевича учнями Д. І. Квеселевича.

  На пленарному засіданні виступили:

  • Потапенко С. І., доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри германської філології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
  • Славова Л. Л., доктор філологічних наук, професор кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • Ємець О. В. кандидат філологічних наук, професор кафедри перекладу Хмельницького національного університету:
  • Рудик І. М., кандидат філологічних наук, доцент (Житомирський державний університет імені Івана Франка).
 • 18.05.17 p. Спрацювали на «відмінно»

  У вівторок, 16 травня 2017 року, в навчальному корпусі № 4 ЖДУ імені Івана Франка відбулося планове тренування «Дії при виникненні пожежі у зв’язку з замиканням електропроводки в електрощитовій».

  Захід мав на меті перевірити реальність дій та навичок командира та членів аварійно-технічної ланки при виникненні надзвичайних ситуацій, а також відпрацювання членами аварійно-технічної ланки взаємодії з ланками пожежогасіння і охорони громадського порядку, заходів при оцінці обставин, прийнятті рішень і дій при виникненні надзвичайних ситуацій і ліквідації пожежонебезпечних обставин.

  Згідно із задумом навчань, в одній із електрощитових 4 навчально-лабораторного корпусу ЖДУ імені Івана Франка сталося загорання, що призвело до пожежі. Унаслідок травмувалися дві особи, пошкоджено водопровід системи пожежогасіння, вийшли з ладу мережі електропостачання та зазнали пошкоджень елементи конструкції споруди.

  За оперативним викликом вахтера до місця пожежі було відправлено склад чергової групи із необхідним обладнанням. Перед рятувальниками і персоналом постало кілька головних завдань. На початковому етапі занять потрібно було виконувати завдання в умовах локалізації загоряння, надавати допомогу постраждалим та здійснювати заходи цивільного захисту по зниженню можливого впливу наслідків пожежі.

  Піл час підготовки та проведення евакуації відпрацьовувалися питання оповіщення про небезпеку, підготовки захисних споруд до прийому людей, проведення евакуації й, відповідно, приведення захисної споруди до попереднього стану.

  Завдяки злагодженій роботі усіх ланок усі згадані заходи було вжито своєчасно, об’єктове тренування пройшло на високому рівні.

 • 18.05.17 p. В Україні  практикується мовна шизофренія

  Про це під час виступу «Мова і війна в Україні сьогодні» в Інституті філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка заявив лектор української мови в Колумбійському університеті (США) Юрій Шевчук.

  Автор книги, за якою американці вивчають українську, розпочав спілкування зі студентами, викладачами та небайдужими до мовного питання житомирянами з дещо незвичних понять та провокативних тез. Як-от: мовне приниження, лінгвосуїцид, мовна шизофренія, лінгвогібридне посилання.

  «Мовна шизофренія — це свідоме змішування української мови з російською, вживання обох мов в один час і в одному місці двома чи більше мовцями, стихійне або випадкове перемикання з української на російську, з російської на українську. В Україні змішування української з російською практикується як свідома вперта політика, яка має власну телеологію — лінгвосуїцид. Це коли певну мовну спільноту доводять до такого стану деморалізації, що люди, знову ж таки, добровільно відмовляються від користування власною мовою, і наступає абсолютно катастрофічне швидке вмирання мови», — акцентував Юрій Шевчук і продемонстрував зразок лінгвошизофренічного (лінгвогібридного) посилання.

  Лектор української мови в Колумбійському університеті навів аудиторії й типові ознаки лінгвогібридного посилання (мовної шизофренії). Найперше, в ньому українська мова виконує декоративну функцію. Цю ознаку можна чітко простежити на телебаченні, де українською подаються лише назви програм. По-друге, російська мова, зазвичай, лунає довше, а українська звучить неприродно, порушуються норми вимови (особливо шиплячих), синтаксису, граматики. По-третє, російський мовець — одномовний. По-четверте, україномовець — двомовний. По-п’яте, поєднання російської як престижної та української для комічного ефекту. За словами Юрія Шевчука, ні Бельгія, ні Квебек, ні Каталонія, ні Пуерто-Рико такий формат не практикують. Це суто український феномен, вигадка, яка руйнує саму культуру мови, позбавляє людей можливості пасивно засвоювати мову завдяки тому, що ви її чуєте.

  На завершення лекції Юрій Шевчук закликав присутніх виявити український хребет, бо, якщо ми віддамо мову і культуру, ми втратимо шанс залишитися на землі як цивілізація.

  Більше фото тут.

 • 18.05.17 p. Історичний факультет долучився до роботи Міжнародної конференції «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі»

  18 травня 2017 року викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства О. П. Рудницька, Ю. І. Магась-Демидас, О. Ю. Зосімович взяли участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі». Активно долучилися до роботи конференції й студенти історичного факультету: Д. Сагайдак, О. Степанчук, Б. Дерещук, Ю. Самборська, Р. Главацький, О. Ткачук, І. Самусь, В. Сита, Д. Соломянчук, П. Майоров, А. Пухальський, О. Сінельникова.

  Доповіді учасників були присвячені актуальним проблемам реформування українського законодавства, питанням його гармонізації з законодавством Європейського Союзу. Плідну дискусію викликала доповідь «Соціальні мережі формату «Made in Ukraine» в контексті заборони використання в Україні російських соціальних мереж.

  Результати конференції будуть опубліковані у збірнику «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі».

 • 18.05.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка розмовляли про сучасне мистецтво

  У рамках Всеукраїнської акції «Відкриті діалоги до дня Європи» у  Житомирському державному університеті ім. І. Франка відбувся семінар «Сучасне мистецтво як чинник суспільного діалогу» зі студентами навчально-наукового інституту педагогіки та фізико-математичного факультету.

  Громадську ініціативу Житомирської обласної громадської організації «Асоціація об’єднаних мистецтв» підтримали доценти ЖДУ ім. Івана Франка Віта Павленко та Валентина Підгурська. Про роль сучасного мистецтва у ствердженні ціннісних орієнтацій громадян розповідали директор Міжнародного центру сучасної академічної музики «Новата» ЖДУ  доцент Маргарита Моісєєва та студенти кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Катерина Тарасевич і Сергій Амоленкан.

  Відомо, що країни із найвищими показниками культурного розвитку давно визнали творчість найвищим проявом людської суті, яка неможлива без свободи. В Україні ситуація інша, складніша, особливо у провінційних містах: тиражуються стандартизовані ідеї та засоби виразності, які стають виявом внутрішньої несвободи митців, породженої тривалим авторитарним минулим нашого суспільства. Учасникам було представлено інноваційні творчі практики українських та закордонних митців, що відображують сучасний світ, прагнення, почуття і думки сучасної людини засобами сучасного мистецтва.

  На семінарі також було продемонстровано роботи учнів Житомирської художньої школи, що експонувалися у 2015 році на Форумі громадянського суспільства східного партнерства у Києві. Міні-перформанс, який відбувався упродовж семінару, стимулював учасників до роздумів про важливі людські цінності, які необхідно стверджувати на європейському шляху України, та про негативні явища навколо нас, яких слід позбутися.

 • 17.05.17 p. Студенти ЖДУ ім. І. Франка беруть участь у програмі «Study Tours to Poland»

  STP — це навчальна програма для студентів до 21 року, спрямована на розвиток громадянського суспільства Східної Європи шляхом візитів до Польщі, обміну досвідом, відвідування тренінгів та діалогів з громадськими діячами Польщі.

  Разом із іншими 11 учасниками з України, Білорусі та Молдови студенти ЖДУ ім. Івана Франка Віталій Коваль та Тетяна Гресь перебувають у Вроцлаві (Польща).

  За словами учасників, вони мають дуже насичену програму: щодня проводять по три зустрічі та міні-тренінги, багато гуляють містом. Приємно дивує франківців різноманітність людей, які приїхали на програму. Це майбутні юристи, музиканти, спеціалісти гуманітарних наук та філологи. І усі вони разом спілкуються, живуть та обмінюються досвідом.

  «Програма дозволяє показати Польщу зсередини. Ми можемо скористатись польським досвідом в Україні, щоб налагодити гідну роботу громадських організацій. Таким чином ми краще організуємо самоуправління в нашій країні. Більшість тренінгів було проведено на тематику „трансформації“ Польщі в сучасну європейську країну. Також нам провели лекції в місцевих органах управління — „воєвудствах“, зустрічі з ГО та їх координаторами, лекції на тему місцевого бюджету, журналістики, волонтерства, розвитку туризму міста», — ділиться враженнями студент ЖДУ Віталій Коваль та закликає бажаючих подавати заявки на осінню сесію програми.

 • 17.05.17 p. Соціально-психологічний факультет приєднався до МАМАфесту

  Студенти та викладачі соціально-психологічно факультету зі своїми майстернями успіху приєдналися до «МАМАфесту», що був організований ГО «Я-мама!» спільно із Житомирською міською радою до святкування Дня Мами та Дня Сім'ї.

  Захід відбувся у форматі edutainment-пікніку: гості поєднали відпочинок на фестивальному майданчику із освітньою частиною програми.

 • 17.05.17 p. На СПФ поселилася Індія
  «У глибинах його очей ховався цілий світ,
  а він увесь час ховався від світу»
  К. Марчук

  У межах мистецького проекту соціально-психологічного факультету «7 картин на 7 небі» відбулося відкриття художньої виставки народного художника України Юрія Камишного.

  За доброю факультетською традицією мистецьку естафету він перейняв від Олени Андрущенко, чиї картини півтора місяці радували студентів та викладачів принадами різних куточків України. Тепер же на соціально-психологічному індійська експозиція, тож усі бажаючі можуть долучитися до міжкультурної комунікації.

  Музичну атмосферу заходу забезпечили авторськими мелодіями  лауреат премії ім. Л. Українки Лариса Бойко та студентка нашого факультету Катерина Бабенко.

  Виставка триватиме до кінця червня. Картини терпляче чекають свого глядача. Книга відгуків просить ділитися враженнями. Долучайтеся до прекрасного.

 • 17.05.17 p. Результати конкурсу «Кращий знавець Конституції України»

  16 травня 2017 року на історичному факультеті відбулося нагородження переможців конкурсу «Кращий знавець Конституції України», який вже традиційно проводить кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства спільно з Центром дослідження прав людини.

  У конкурсі взяли активну участь 46 студентів історичного факультету та Навчально-наукового інституту філології та журналістики. Переможцями стали:

  І місце

  • Ткачук Дмитро — студент 43 групи історичного факультету
  • Ожегова Олена — студентка 43 групи історичного факультету

  ІІ місце

  • Якименко Катерина — студентка 43 групи історичного факультету
  • Кваша Крістіна — студентка 43 групи історичного факультету

  ІІІ місце

  • Кулінський Дмитрій — студент 43 групи історичного факультету
  • Дученко Юлія — студентка 21 групи Навчально-наукового інституту філології та журналістики

  Усі переможці були нагороджені грамотами. Бажаємо усім конкурсантам подальших успіхів у навчанні!

 • 16.05.17 p. Студенти ЖДУ стали співучасниками авторського семінару-практикуму «Люди лета или современный вожатый — 2017»

  Днями студенти  університету на чолі з доцентом кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Т.С. Гужановою, разом зі студентами міст Прилуки, Чернігів, Ніжин, Суми, Броди, Мар’їнка (Донецька область) взяли активну участь в авторському семінарі-практикумі «Люди лета или современный вожатый — 2017» у м. Ніжині, який було організовано директором табору «Зміна» (Клавдієво)  С. А. Вишневським.

  Автором семінару є Микола  Шуть, кандидат педагогічних наук, доцент ХНПУ ім. Р. С. Сковороди, доктор філософії, член Ліги Композиторів України, тренер з ігрової майстерності.

  Учасники семінару отримали унікальний досвід використання ігрових методик, які ґрунтуються на інноваційному підході до процесу організації ігрової взаємодії і співробітництва дітей і дорослих, спираються на сучасні наукові дослідження в області розвитку дітей (фізичного, емоційного, інтелектуального, соціокультурного), пройшли експериментальну та практичну апробацію і широко впроваджені в системи освіти (дошкільної, шкільної, вищої школи), позашкільної освіти (дитячі центри, клуби і палаци творчості дітей та підлітків); святкової та дозвіллєвої індустрії України та країн зарубіжжя.

  Студентка 1 курсу ННІ педагогіки Баглай Ганна ділиться своїми враженнями: «Ми не сидимо на місці і разом оволодіваємо новими навичками, здобуваємо знання. На цей раз Школа педагога організатора «Від А до Я» побувала на семінарі геніальної та талановитої людини, майстра своєї справи — Миколи Миколайовича Шутя. Понад 10 годин ми — майбутні вожаті та наші любі наставники слухали корисну інформацію, грали в ігри, танцювали, отримували задоволення. Семінар дійсно  чудовий не лише тому що там було весело, але й сама атмосфера зіграла свою роль. У залі багато незнайомих нам людей, однак це не проблема, адже ми швидко порозумілися і було відчуття, що це рідні і близькі нам люди. Надзвичайно цікаво дізнатися, що ж то воно таке бути вожатим і що потрібно знати перед тим як стати ним. Завдяки Нік Ніку (так студенти та діти називають Миколу Миколайовича) нам ще більше захотілося якнайшвидше поїхати в табір і стати ВОЖАТИМ. Поїздка була довгою, але воно того варте: нові знайомства, маса позитиву, бурхливі емоції та просто поруч добрі люди».

  Форми взаємодії на семінарі:  лекція-бесіда, робота в міні-групах та парах, колективна робота дали можливість студентам не тільки ознайомитися з авторськими ігровими методиками, безліччю нових ігор, оригінальною технологією ігрової взаємодії, але й оволодіти ними, що дозволить   розширити уявлення про ефективні способи реалізації завдань засобами гри, оснастити їх сучасним інтерактивним інструментарієм.

 • 15.05.17 p. ЖДУ імені Івана Франка представив себе на форумі роботодавців та ярмарку вакансій

  Житомирський державний університет імені Івана Франка разом із підприємствами Житомира, вищими навчальними закладами, коледжами, профтехучилищами, центром зайнятості, кадровими агенціями та жителями міста й області став учасником уже другого масштабного форуму роботодавців та ярмарку вакансій.

  На вулиці Михайлівській ЖДУ імені Івана Франка презентував свої інститути та факультети, стенди й роздаткові рекламні матеріали з умовами вступу для агітації школярів-випускників. Не оминули увагою виставкову площу Університету Франка житомиряни й міський голова Сергій Сухомлин. Очільник Житомира поспілкувався зі спортсменами університету та пообіцяв допомагати з виїздами на змагання.

  «Форум роботодавців та ярмарок вакансій дає можливість студентам і випускникам знайти роботу в провідних компаніях, а роботодавцям презентувати себе та розгледіти серед учасників достойних кандидатів. Як на мене, це один із найкращих кар’єрних заходів міста, що пропонує знайомство з представниками компаній українського та міжнародного рівня, вільний вхід, консультації, участь у конкурсах і можливість отримати приємний сюрприз, корисні знайомства, новий досвід і шанс зарекомендувати себе, як перспективного спеціаліста. А навчальним закладам Форум надає можливість ще раз заявити про спеціальності, за якими відбувається набір та навчання, бази практик і перспективи професій», — коментує ректор ЖДУ Петро Саух.

  Нагадаємо, основна мета ярмарку та форуму — побудова діалогового майданчику між роботодавцями, навчальними закладами та місцевою владою щодо створення в місті робочих місць, підготовки кваліфікованих кадрів, формування позитивного іміджу міста зі сприятливими умовами для ведення бізнесу.

  Більше фото тут.

 • 15.05.17 p. Викладачі історичного факультету були суддями на обласному етапі змагань зі спортивного туризму

  У суботу, 13 травня, кандидати історичних наук, викладачі кафедри історії України Ковальчук І. В. і Максимов О. В., та старший викладач кафедри всесвітньої історії Хададова М. В. виступили суддями на обласному етапі змагань учнів шкіл зі спортивного туризму, що проходив у приміській лісопарковій зоні с. Зарічани.

  У змаганнях брали участь 13 команд учнів 6–11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв. Викладачі ЖДУ оцінювали знання учасників команд із історії України, історично-архітектурного краєзнавства, етнографії і фольклору та практичні вміння і підготовку до проведення археологічних розкопок. Також співробітники університету додатково розповідали учасникам змагань про навчання, організацію дозвілля, спортивне життя та художню самодіяльність у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, що викликало учнівську цікавість.

  Організатори, судді та учасники змагань обласного етапу зі спортивного туризму залишилися задоволеними і з приємними емоціями відбули до домівок.

 • 15.05.17 p. Майбутні журналісти ЖДУ у ролі поліцейських

  Під час акції «Тиждень безпеки дорожнього руху» студенти-журналісти Житомирського державного університету імені Івана Франка допомагали поліцейським міста. Інформаційно-просвітницький захід мав за мету зменшити травматизм учасників дорожнього руху: пішоходів, водіїв та велосипедистів.

  Співпраця майбутніх медійників ЖДУ з поліцейськими Житомира стартувала біля пам’ятника Пушкіну. Саме тут лейтенант поліції Діна Корчевна та Віталій Каліновський розповіли студентам про правила дорожнього руху та критерії забезпечення безпеки на дорозі. Також поліцейські чітко окреслили франківцям суть завдання: патрулювання паркової зони, фіксування порушень правил дорожнього руху та проведення профілактичних бесід.

  Першого правопорушника виявили поліцейські. Вони вміло провели з ним профілактичну бесіду. Так Діна Корчевна та Віталій Каліновський  показали студентам, як потрібно вести себе у даній ситуації. Коли ж було зафіксоване правопорушення у вигляді паркування автівки в недозволеному місці, поліцейські запропонували студентам провести профілактичну бесіду з водієм. На зауваження студентів водій відреагував адекватно, вибачився та змінив місце паркування свого автомобіля.

  Найбільше ж правопорушників було виявлено поблизу кафе та магазинів. Там серед інших були помічені особи, які палили у громадських місцях. Помічники поліцейських підходили до правопорушників та пояснювали, що їх дії суперечать Закону України «Про заборону куріння в громадських місцях».

  Поліцейські залишились задоволені роботою студентів та вручили їм на згадку пізнавальні брошури про правила дорожнього руху.

 • 12.05.17 p. Студентська наукова конференція у ННІ філології та журналістики

  Відбулася щорічна студентська наукова конференція з проблем теорії та історії світової літератури «Філологічний полілог — ’17».

  Кафедра світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін ННІ філології та журналістики провела студентську наукову конференцію з проблем теорії та історії світової літератури «Філологічний полілог — ’17». Цей захід — щорічна традиція кафедри приурочена до Всесвітнього дня книги. Крім цього, у ці дні людство вшановує пам’ять відомого англійського драматурга В. Шекспіра.

  У роботі конференції взяли участь студенти ННІ філології та журналістики: русисти IV–VІI курсів та україністи V курсу. Доповідачі мали змогу продемонструвати свої знання і отримати неоціненний досвід публічних виступів.

  Під час секційного засідання було заслухано й обговорено 11 рефератів, проблеми яких охоплюють широке коло й розмаїття наукових інтересів магістрантів: Дмитра Чумака, Вікторії Сергієнко; спеціалістів: Анастасії Сергійчук, Інни Григор’євої, Наталії Козак, Аліни Глущенко, Ірини Лоренц, Ярослави Бондарчук та бакалаврів: Кристіни Якименко, Оксани Жакун та Олександра Флоранського.

  У доповідях, викликаючи інтерес та схвалення слухачів, порушувалися важливі теми сучасного літературознавства, що виявилося у зацікавленому й конструктивному обговоренні.

 • 12.05.17 p. Кафедра світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін організувала захід — «Карнавал поезії»

  10 травня 2017 року в ННІ філології та журналістики відбулося музично-поетичне дійство «Карнавал поезії», приурочене до Міжнародного Дня матері, у якому брали участь найталановитіші представники творчої молоді ННІ філології та журналістики та слухачі  підготовчих курсів Центру післядипломної освіти.

  Організатором заходу виступила кафедра світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін. Музично-поетичне свято відбулось завдяки небайдужим до художнього слова студентів різних підрозділів університету. На гостей поетичного заходу чекали неочікувані режисерські вирішення, вишукане драматургічне дійство, виконання власних мініатюр мешканцями університетського поетичного Парнасу.

  Вишукану культуру поетичного та прозового слова продемонстрували: Олександр Вишнівський, Андрій Гуцало, Сергій Домославський, Катерина Катенцова, Анна Крапивна, Світлана Кратюк, Артур Кусь, Анна Максименко, Андрій Мельник, Олена Неділько, Ольга Чумак. Справжню зацікавленість художнім словом виявили студенти-іноземці — Лі Сонг Йонг та Афзал Султан, які продекламували українську поезію. Карнавальні враження та емоції, викликані неординарною подією, не залишили нікого байдужим.