• 21.10.19 p. Благодійний ярмарок смакоти

  17 жовтня 2019 у навчально-науковому інституті іноземної філології відбувся традиційний благодійний ярмарок смакоти. Цього року у дні святкування 100-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка захід названо «На каву до Франка».

  Мета ярмарку – збір коштів для спеціалізованого дитячого закладу.

  Культурна концепція ярмарку полягає в тому, що у західній культурі намагаються побачити геніїв живими та цілісними людьми, зокрема через побут та культуру харчування. Студенти використовували рецепти з книги «Кухня Франкового дому», дослідниці Наталії Тихолоз, що незабаром вийде.

  Святковий бранч поділявся на   локації:

  1. «Понінського, 4 – Пушкінська, 49», де були представлені страви, що готували у Франків удома – конфітюри (варення), галярети (желе), рибу, картоплю з грибами, узвар, вареники, дактилеві коржі, медовик та ті, що готуємо ми в Житомирі, наприклад, деруни.
  2. «Кава з газетою» – на згадку про те, що Іван Франко любив у львівських кав’ярнях («Монополь») пити каву й читати газети, спостерігаючи за творчою молоддю з угрупування «Молода муза». Це була зона відпочинку й спілкування, де можна було прочитати святковий випуск газети «Універсум» та ознайомитись з рецептами страв.
  3. «Під синьою пляшкою», на згадку про віденський період Івана Франка та про віденську кав’ярню «ZUR BLAUEN FLASCHE», засновану його земляком, Юрієм Францем Кульчицьким, героєм Віденської відсічі 1683 року, який навчив Європу пити каву.

  Екологічна концепція передбачала відмову від пластику та використання  крафтового паперу та пакування, що вже було у вжитку, для оздоблення.

  Страви готували та подавали студенти І–ІІ курсів, вони розповідали про особливості страв та їх дотичність до постаті Івана Франка, проводили квіз.

   

 • 18.10.19 p. Легкоатлетичний пробіг у рамках святкування 100-річчя

  18 жовтня студенти, викладачі, працівники університету здійснили легкоатлетичний пробіг у рамках святкування 100-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка. Учасникам було запропоновано дистанцію у 1000 км. Мета заходу - популяризувати фізичну культуру і спорт в університеті та Житомирі зокрема.

  Гарний настрій та позитивні емоції були гарантовані!

 • 18.10.19 p. Учнівсько-студентська науково-практична конференція

  17 жовтня 2019 р. відбулась V щорічна учнівсько-студентська науково-практична конференція «Українське козацтво: історія та сучасність». На відкритті з привітальним словом до учасників звернулась проректор із навчальної роботи Корнійчук Н. М. Студенти історичного факультету Д. Олефір, Д. Майковець, І. Опанащук презентували відео Лабораторії візуальної антропології, присвячене 100-річному ювілею ЖДУ ім. І. Франка. Викладачі кафедри історії України Венгерська В. О., Стельникович С. В., Ковальчук І. В., Максимов О. В., Сичевський А. О. презентували електронний варіант книги «Житомирський державний університет у спогадах викладачів (1940–1990 рр.)». В обговоренні взяв участь доцент інституту педагогіки (2003–2019 рр. — директор інституту педагогіки) В. Є. Литньов.

  У другій частині конференції із доповідями, присвяченими різноманітним аспектам історії та історичної пам'яті про козацтво виступили учні шкіл Житомира,  Житомирського району та студенти історичного факультету. Захід поєднав як змістовну наукову, цікаву культурологічну та профорієнтаційну складові.

 • 16.10.19 p. Професори з Німеччини з лекціям для франківців

  У ННІ іноземної філології до 100-річчя Житомрського державного університету імені Івана Франка відбулися відкриті лекції запрошених учених — давніх друзів і почесних професорів нашого університету.

  Професор, доктор філологічних наук Юрген Гілесгайм, керівник Брехтівського науково-дослідного центру м. Аґсбурґ (Німеччина), виступив із доповіддю на тему: «Бертольт Брехт і Баварська радянська республіка 1919 року».

  Доктор філологічних наук Кароліна Гілесгайм, яка представляє Ауґсбурзький університет (Німеччина), розповіла про ранню поетичну творчість Бертольта Брехта в контексті розвитку німецькомовної лірики ХХ століття, а також провела вже традиційний семінар для студентів-германістів ННІ іноземної філології.

  Щиро дякуємо пану Юргену та пані Кароліні Гілесгайм за багаторічну співпрацю!

 • 15.10.19 p. Участь у Всеукраїнському семінарі для соціальних працівників

  10–12 жовтня 2019 року викладач кафедри соціальних технологій Сергій Товщик взяв участь у Всеукраїнському семінарі/тренінгу «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг в ОТГ» в межах проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг», що реалізується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» на базі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

  Семінар проводився з метою формування спільного бачення підготовки соціальних працівників в умовах реформи децентралізації та розуміння особливостей організації системи соціальної підтримки населення в об’єднаних територіальних громадах через впровадження моделі інтегрованих соціальних послуг на основі результатів проекту «Громада для людини».

  У семінарі взяли участь завідувачі і викладачі кафедр соціальної педагогіки, соціальної роботи з 26 закладів вищої освіти 18 регіонів України, що здійснюють підготовку фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота».

  У рамках семінару учасники ознайомилися з програмами навчальних дисциплін для студентів другого (магістерського) освітнього рівня «Запровадження моделі інтегрованих соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах», «Соціально-педагогічна робота із вразливими сім'ями та дітьми», «Практикум із організації системи соціальної підтримки населення в об'єднаних територіальних громадах» та електронними курсами до них.

 • 14.10.19 p. Студенти Житомирського державного університету стали стипендіатами міського голови

  Відповідно до розпоряджень міського голови Сергія Сухомлина у 2019 році призначено 110 стипендій обдарованим та перспективним спортсменам міста та 18 стипендій обдарованим студентам вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації м. Житомира. Серед стипендіатів є студенти-франківці. Вітаємо наших обдарованих студентів:

  • Юлію Шмилюк (4 курс, 101 Екологія)
  • Владислава Штиля (2 курс, 015.10 Комп'ютерні технології)
  • Анастасію Свиридюк (2 курс магістратури, 014.13 Музичне мистецтво)
  • Богдана Шевцова (3 курс, 014.03 Історія)
 • 11.10.19 p. Юридичний майданчик на історичному факультеті

  9 жовтня на історичному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка працював юридичний майданчик «Мої права» за участі фахівців виконавчої служби, нотаріату, Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Виступи фахових юристів стосувалися питань виконання рішень судів та інших органів, державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та доступу до безоплатної правової допомоги.

  Гості відповідали на запитання студентів та здійснювали безоплатне консультування всіх бажаючих.

  Крім того, футбольну команду історичного факультету було нагороджено грамотою Головного територіального управління юстиції за участь у турнірі з футзалу, що відбувся 6 жовтня серед закладів вищої освіти м. Житомир.

 • 11.10.19 p. На СПФ запрошені гості ділитися досвідом корекційної педагогіки у підготовці дітей до інклюзивної освіти

  11 жовтня відбувся науково-практичний семінар на тему «Европейський досвід корекційної педагогіки у підготовці дітей до інклюзивної освіти», організований Міжнародною Асоціацією анімалотерапії, реабілітаційним центром іпотерапії «Берегиня Полісся» спільно із соціально-психологічним факультетом.

  Перед студентами та фахівцями виступила фахівець з міжнародною кваліфікацією, психолог, соціальний педагог, реабілітолог, іпотерапевт, випускниця СПФ Олеся Марчук. Вона представила професійні методи, що дозволяють покращувати фізичний та емоційний стан дітей та дорослих засобами іпотерапії, каністерапії та музикотерапії.

  Спеціальною гостею семінару стала Астрід Ретцер — професор, дипломований соціолог, спеціаліст з іпотерапії та сімейного консультування (Німеччина). Спікерка запропонувала для обговорення проблеми щодо обслуговування та догляду за дітьми з інвалідністю, підлітками та сім’ями, що знаходяться в особливих життєвих умовах.

 • 11.10.19 p. На історичному факультеті у рамках науково-методичного семінару розглядали питання соціальної політики

  11 жовтня відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар з міжнародною участю «Соціальна політика: вітчизняний та світовий досвід», ініціатором проведення якого є Лабораторія з вивчення радянського минулого сталінської доби кафедри всесвітньої історії історичного факультету.

  Учасниками семінару стали науковці з Житомира, Києва, Вінниці та Мінська (Республіка Білорусь). Науковці обговорили питання:

  • соціального захисту населення України в контексті вітчизняного та зарубіжного досвіду;
  • соціального захисту населення в період становлення сталінізму;
  • соціальної політики сталінського режиму у Білорусі в 30-х роках.
 • 11.10.19 p. Білоруський вчений завітав з лекцією на історичний факультет

  11 жовтня студенти і науковці історичного факультету мали чудову нагоду слухати лекцію відомого білоруського науковця, дослідника історії радянської держави сталінського періоду доктора історичних наук, професора кафедри етнології, музеєлогії та історії мистецтв історичного факультету Білоруського державного університету Гужаловського Олександра Олександровича.

  Тема його виступу «Культ Сталіна ў Савецкай Беларусі. 1929–1953».

 • 01.10.19 p. Фестиваль талантів першокурсників інституту іноземної філології

  Наприкінці вересня відбувся щорічний традиційний фестиваль талантів серед першокурсників ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка. Студенти влаштували справжнє шоу: поезія, танці, пісні українською, англійською, італійською мовами пролунали на весь університет.

  Два танцювальні колективи і команда КВК «Ladies і Бродяги» подарували чудовий настрій, позитивні емоції та енергетичний заряд!

  Дякуємо студентам за організацію фестивалю. За короткий термін вони змогли зробити феєричний виступ, продемонстрували свої таланти та підкорили серця усіх присутніх у залі.

  Бажаємо першокурсникам натхнення, успіхів у навчанні! Ніколи не втрачайте віри у свій талант!

 • 01.10.19 p. Тиждень перекладача в ННІ іноземної філології

  Надзвичайно насиченим видався «Тиждень перекладача» в ННІ іноземної філології, який розпочався в понеділок 23 вересня конкурсом курсових робіт зі спеціальності «Теорія та практика перекладу з основної іноземної мови». На мить всі отримали можливість поринути в світ фразеологізмів та проблем перекладу фільмонімів. У заході взяли участь викладачі кафедр англійської філології та перекладу, англійської мови та студенти 3 і 4 курсів спеціальності 035 Германські мови та літератури (переклад включно). Журі відзначило високий рівень студентських наукових робіт. Фіналісти виступили з презентаціями результатів своїх розвідок. Перше місце у конкурсі здобула наукова робота Ірини Єні «Особливості перекладу англомовних фразеологічних одиниць», друге — Анастасії Власюк «Особливості перекладу назв фільмів американського кінематографу», третє — Дарини Бештер «Особливості функціонування та перекладу фразеологізмів зі значенням негативної поведінки людини».

  Перекладознавчий марафон продовжився 24 вересня конкурсом у номінації «ІТ-Переклад». Студенти, які цікавляться сучасними інформаційними технологіями, іграми та програмуванням, мали можливість спробувати свої сили у вузькій, але надзвичайно перспективній галузі. А 25 вересня поціновувачі художнього слова попрактикувалися в сфері перекладу белетристики, взявши участь у складному, але цікавому конкурсі. 26 вересня ННІ гостинно відчинив свої двері для учнів житомирських шкіл, які підготували переклади уривків художніх текстів та після церемонії нагородження залюбки взяли участь у майстер-класі. 27 вересня пройшов конкурс усного перекладу у спеціально обладнаних кабінах для синхронного перекладу. І звичайно, всі з нетерпінням очікували церемонії нагородження, яка відбулася 30 вересня у «Всесвітній день перекладача». Всі бажаючі мали можливість поспілкуватись з випускником ННІ іноземної філології, а нині успішним перекладачем Євгенієм Марченком, який поділився зі студентами корисними порадами та розповів про перспективність обраного фаху.

  Зичимо всім студентам наснаги, терпіння та подальших перемог!

 • 01.10.19 p. Участь студентів магістратури у літературознавчому семінарі від Німецької служби академічних обмінів (DAAD)

  Студентки магістратури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Світлана Налапко й Тетяна Лавренчук протягом 22–28 вересня брали участь у літературознавчому семінарі від Німецької служби академічних обмінів (DAAD), а також відвідали V Міжнародний літературний фестиваль в Одесі.

  Світлана Налапко поділилася враженнями від насиченого тижня: «В Одесі нам пощастило стати не тільки частиною літературознавчого семінару від DAAD, а й Міжнародного літературного фестивалю. Обидва заходи залишили лише найприємніші, найтепліші враження. Спілкування в дружній атмосфері, дискусії, прогулянки, знайомства з видатними письменниками сучасності Німеччини, Швейцарії та України, такими, як: Terezia Mora, Durs Grünbein, Maxim Biller, Franz Hohler, Андрій Курков, Дмитро Лазуткін, Андрій Любка, Юрій Іздрик, Макс Кідрук і багатьма іншими. Хочеться висловити щиру вдячність лекторці DAAD в Миколаєві Nina Kreher за неймовірну організацію заходу та референту Ronny Möbius за змістовні семінари. Усе було корисно, актуально й ефективно, кожен з нас отримав безцінний досвід. Чекатимемо на такі ж душевні проекти. До нових зустрічей!»

  Кафедра германської філології та зарубіжної літератури дякує партнерам із DAAD Ukraine за співпрацю!

 • 01.10.19 p. СВІТЛА ПАМ′ЯТЬ

  Колектив університету глибоко сумує з приводу непоправної втрати — смерті старшого викладача кафедри теорії  та історії світової літератури

  Наталії Володимирівни Євченко

  Наталія Володимирівна працювала викладачем зарубіжної літератури в ННІ філології та журналістики понад 40 років. Власним прикладом вчила не одне покоління студентів інтелігентності, стриманості і відповідальному ставленню до роботи. Надихала, творила і окрилювала всіх, хто з нею працював. Була прикладом жіночності, аристократичної витонченості та краси.

  Колектив університету сумує та розділяє з родиною біль утрати,  висловлює щирі глибокі співчуття рідним і близьким.

 • 30.09.19 p. Студенти та співробітники університету долучилися до другого етапу всеукраїнського проєкту «Єдність у різноманітності. Гуцули»

  26 вересня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся другий етап проєкту «Науково-дослідницький збір-похід „Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Гуцули“». У Європейський день мов учасники проєкту із різних регіонів України поділилися досвідом безпосереднього вивчення та збереження знань про мову, фольклор, вірування та звичаї українських етнографічних груп у системі загальноукраїнської культури та національної мови на прикладі життя та побуту реальних носіїв і хранителів гуцульської культурно-мовної спадщини, що дотепер іще зберігається у віддалених селах етнокультурного регіону України — Гуцульщини. Зокрема було презентовано напрацьовані у процесі реалізації проєкту матеріали: навчально-методичний посібник «Єдність у різноманітності. Гуцули», відеофільм із ідентичною назвою, фотовиставку, у яких відображені стан, проблеми та перспективи збереження мовно-культурних особливостей представників однієї із найбільших етнографічних груп України — гуцулів.

  Наш університет представляли професор Віктор Мойсієнко, доцент Галина Гримашевич, завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики» Володимир Виговський, начальник відділу міжнародних та регіональних зв’язків Ольга Виговська та магістрантка інституту філології та журналістики Анна Петровська.

  Реалізовує проєкт громадська організація «Студентський клуб» за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Співорганізатори: Житомирський державний університет імені Івана Франка та Львівський національний університет імені Івана Франка.

 • 27.09.19 p. У ННІ філології та журналістики відбувся концерт талантів першокурсників

  Навчальний рік у самому розпалі: новоспечені студенти вже встигли познайомитися з викладачами, відвідати лекції й семінарські заняття, знайти нових друзів. Настав час продемонструвати свої таланти.

  Традиційно на початку навчального року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувається концерт від першокурсників «Арт-платформа». 26 вересня майбутні філологи, журналісти та вчителі дивували глядачів своїми виступами. Драйвом у хореографічних постановках глядачів заряджали Вероніка Юзепчук, Сніжана Тирпак та Дар’я Янчук. Рок-н-рольний і сміливий настрій дарували вокалістки Вероніка Юзепчук з піснею «Я люблю рок-н-рол» та Нелі Абрамович з «Піснею сміливих дівчат». Окрім того, Нелі продекламувала свою авторську поезію, присвячену воїнам АТО. Гумору та жартів додала Вікторія Пантус з гуморескою Павла Глазового про «Найкращу мову» і збірна stаnd-up-команда першокурсників з інсценівкою про «Типове студентське життя».

  «Це був чудовий концерт. Підбірка талантів для виступів, години репетицій і копіткої праці — це все це не дарма. Я задоволена кожним із учасників вони молодці! Наші першокурсники впевнено почували себе на сцені. Найкращі з кращих будуть брати участь в масштабних заходах університету, але хто саме з них знову демонструватиме таланти, поки що секрет», прокоментувала проектна менеджерка заходу, голова Студентського братства» Анна Кіналевська.

  Ведучими були Вікторія Гнатюк та Назар Козела.

 • 27.09.19 p. Всеукраїнська конференція про роль істориків та історії в сучасному світі

  26 вересня 2019 р. завідувач кафедри історії України професор Венгерська В. О. взяла участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Історія та історики в сучасному суспільстві: світовий досвід й українські реалії».

  Організатором конференції виступив Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут історії України НАН України, Ніжинський  державний університет імені Миколи Гоголя.

  У конференції брали участь відомі вітчизняні історики: професори Удод О. А., Калакура Я. С., Срібняк І. В., Кривошея І. І. та інші. Ініціатором та натхненником конференції є завідувач кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка, професор Салата О. О. Під час роботи конференції були представлені нові видання Інституту історії України НАН України, монографії та колективні збірки П. Гай-Нижника та О. Донія.

  Венгерська В. О. виступила із доповіддю: «Історична пам'ять в Україні: інституалізація та дослідницьке поле».

  Завідувач Лабораторії грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка доцент Андрєєва С. С. передала нашому університету наукове видання  «Грінченко Борис. Зібрання творів. Педагогічна спадщина».

 • 23.09.19 p. Balzac Weekend у Верхівні

  Weekend з французьким присмаком провели співробітники й студенти ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка, яким випала нагода насолодитися екскурсійною програмою та відчути атмосферу місця, у якому французький письменник Оноре де Бальзак лишив частину своєї душі.

  На честь відзначення 220-ої річниці з дня народження Оноре де Бальзака, а також з метою вшанування союзу письменника та польської графині Евеліни Ганської, популяризації «українського періоду» його життя франко-українською асоціацією «Бальзак_Ганська» започатковано міжнародний фестиваль Balzac Fest. У рамках фестивалю проведено понад 30 заходів в містах, які у свій час відвідав видатний письменник. Серед таких — с. Верхівня (Ружинський р-н), де 21 вересня відбулася завершальна подія святкувань — Balzac Weekend. На території маєтку Ганських на гостей чекали розважальна програма за участі французьких, українських і польських артистів, виставка художніх робіт лауреатів конкурсу «Бальзак очима українців», пісочне шоу, квести, майстер-класи.

  Почесні гості фестивалю: Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, представники Муніципалітету м. Тур (рідне місто О. де Бальзака), співак Поль Манандіз, композитор Жан Аві.

 • 22.09.19 p. Спортивні заходи з нагоди Міжнародного дня студентського спорту

  У спортивній залі Житомирськаого державного університету імені Івана Франка відбулися спортивні заходи з нагоди Міжнародного дня студентського спорту. Упродовж години студенти-спортсмени демонстрували свої найкращі спортивні якості. Відбулися показові виступи з різних видів спорту та св'ятковий флешмоб JumpSquats, які організував факультет фізично виховання і спорту.

  Також було нагороджено кращих студенів: Мохорт Олександру,  Долгіх Анастасія, Семеній Валерію, Герговську Дар'ю та Мельника Артема.

 • 20.09.19 p. Конкурс для студентів у межах соціального проекту «Scholarship в Україні»

  Компанія CyberShark запрошує студентів до участі у конкурсі. Студент має написати аналітичну статтю на одну із запропонованих організаторами тем та надіслати на поштову скриньку grant@scholarship.in.ua  

  Метою конкурсу є підвищення рівня фінансової грамотності української молоді.

  У межах проекту «Scholarship  в Україні» надається 3 окремих гранти. Три переможця отримають грошові призи по 15 000 грн. За  2-ге та 3–тє місце студенти отримають грошові призи у розмірі 5 000 та 1 000 грн відповідно.

  Ознайомитися з темами та умовами цього конкурсу можна на сторінках проекту грантонадавачів:

  Участь у конкурсі безкоштовна. Запрошуються до участі всі бажаючі студенти, незалежно від спеціальності.

  Прийом робіт з 10 вересня по 17 листопада 2019 року. 
  Оцінка робіт членами журі з 18 по 30 листопада 2019 року. 
  Захист робіт та нагородження переможців 7 грудня 2019 року.

  Детальніше про результати попереднього конкурсу можна дізнатися на сайті https://scholarship.in.ua/uk/vesna-2019-2/

 • 17.09.19 p. Команда КВН університету стала дипломантом XXVІ Всеукраїнського фестивалю «Країна Веселого Народу»

  З 10 по 15 вересня у селищі-курорті Затока Одеської області проходив XXVІ Всеукраїнський фестиваль «Країна Веселого Народу», у якому взяли участь понад 250 учасників, представників творчих колективів 16 областей України.

  Мета заходу: формування громадянської позиції шляхом залучення творчо обдарованої учнівської, студентської та працюючої молоді до активної участі у громадському та культурному житті держави.

  Команда університету, що створена лише півроку тому за ініціативи навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики», достойно представляла наше місто та навчальний заклад на всеукраїнському форумі гумору, у якому взяли участь 28 команд КВН з усіх куточків України. До складу команди увійшли студенти природничого факультету та ННІ філології та журналістики.

  Захід організовано Всеукраїнською молодіжною організацією «Асоціація «КВН України» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

  На думку організаторів, реалізований проект сприятиме інтеграції спільних зусиль державних установ, навчальних закладів, молодіжних творчих та громадських об’єднань з різних регіонів України, спрямованих на пошук та реалізацію ефективних шляхів залучення творчої молоді до активної участі у культурному та громадському житті на рівні свого навчального закладу, населеного пункту, країни.

 • 16.09.19 p. На базі ННІ філології та журналістики відбувся тренінг для журналістів «Гендерні окуляри»

  На базі Навчально-наукового інституту філології та журналістики за сприянням Національного демократичного інституту 13 вересня відбувся тренінг для журналістів «Гендерні окуляри: повага до гендерної рівності в щоденній роботі редакції». Захід мав на меті сприяти дотриманню етичних стандартів у журналістиці, розвінчувати стереотипи й протидіяти сексизму, ейджизму та іншим видам дискримінації.

  Тренерками були Ірина Славінська — координатока проекту з гендерних питань, експертка відкритої бази «Спитай жінку» Кампанія проти сексизму у політиці та ЗМІ «Повага» та Ірина Виртосу — правозахисниця, головна редакторка сайту «Центр інформації про права людини».

  «Гендер — це не про стать, це про ролі в суспільстві. Для об’єктивного висвітлення новин журналісти мають це розуміти і знати. Протягом усього розвитку людства гендерні ролі постійно змінювалися. Під час війни жінки займали інакше становище у суспільстві, ніж до цього — коли не вистачало робочих рук, вони йшли працювати на заводи, відповідно, їхній стиль одягу змінювався: довгі спідниці змінювалися на зручні штани, зачіски ставали коротшими. Після війни ситуація знову змінювалася. Проте у сучасному суспільстві жінка може обирати будь-яку роль. Нині для неї доступно понад 400 професій і безліч можливостей реалізувати власний потенціал, але стереотипи ще залишаються, а з ними і гендерна дискримінація. ЗМІ — це голос суспільства, вони впливають на громадську думку, відповідно, й на виникнення стереотипів. Лише з толерантними медіа можна збудувати суспільство з рівними можливостями для всіх», — зазначила Ірина Славінська.

  Учасниками тренінгу були студенти, викладачі, журналісти місцевих ЗМІ.

  Навчання складалося з двох модулів: під час першого учасники з’ясували ознаки дискримінації, її види та прояви, обговорили як протидіяти булінгу, сексизму та ейджизму; під час другого — виконували практичні вправи, працювали в групах і розібрали найбільш поширені помилки та стереотипи в ЗМІ. До низки наведених прикладів потрапив і житомирський магазин тканин «Анжеліка і султан», у який забороняється заходити матусям з дитячим візочком.

  Тренінг відбувався в рамках місцевого тижневика «She Week» (який покликаний посилити роль жінок у суспільстві) за підтримки ГО «Центр суспільних комунікацій», кампанії проти сексизму «Повага» та Інституту розвитку регіональної преси.

  У травні цього року в рамках фестивалю «GENDER MONTH» відбувся моніторинг місцевих медіа, в якому взяла участь студентка ННІ філології та журналістики Аліна Гаркава. Станом на серпень 2019 року коефіцієнт гендерної чутливості житомирських ЗМІ становить 30%.

 • 13.09.19 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка радо приймає учасників турніру з волейболу серед жіночих команд

  13–15 вересня у стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка проходитиме турнір з волейболу серед жіночих команд, присвячений 100-річчю ЖДУ та з нагоди дня фізичної культури та спорту. На відкритті були присутні голова ЖОВ НОК України Олександр Оніщук, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, ректор університету Галина Киричук, начальник управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ЖОДА  Світлана Гресь.

  Упродовж трьох днів за перемогу змагатимуться волейбольний клуб «Полісся-ЖДУ» (Житомирська обл.), команда «Регіна — Мегу-ОШВСМ» (м. Рівне), команда «Галичанка» (м. Тернопіль), команда волейбольний клуб «Хімік» (м. Южне). Підтримати учасників прийшли вихованці дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» та учасниця тріо бандуристок «Радана» Зінаїда Майстренко. Лунали привітання від гостей. Ректор Галина Киричук виступила зауважила: «Ви всі достойні, спортивні та особливі. Нехай переможе сильніший, але не забувайте про дружбу».

 • 13.09.19 p. Зустріч з видатними людьми української літератури

  13 вересня у Житомирі відбувався мандрівний літературний фестиваль «Слово», у рамках якого  в ННІ філології та журналістики проходила «Цікава зустріч з видатними людьми». Студенти та викладачі мали змогу поспілкуватися з письменницею сучасності Тетяною Пишнюк та директоркою  видавництва «Кальварія» Ксенією Мацкевич.

  Пані Пишнюк розпочинала свою  творчість з поезії — влучної, чуттєвої, пронизливої. Але якось Юрій Ґудзь звернув її увагу, що за матеріалами можна писати романи. І ось франківці знайомилися з шостим романом від Тетяни Пишнюк «Остання зарубка», який починався писати як історична пам'ять про діда, але події 2014 року внесли свої корективи, і у творі переплелися сучасність та історія. Письменниця згадувала й інщі твори, зокрема «Божа вивірка», в якому авторка стверджує: «пам'ять завжди з нами», ми маємо пам’ятати про історію нашого народу, досліджувати її, а не приймати нав’язаний варіант.

  Ксенія Мацкевич, директорка видавництва «Кальварія», розповіла невигадані історії про сучасних метрів і про жанрове різноманіття сучасної української  літератури, в якій є і трилери, і детективи, фентезі та жахи. Чудово представляють українську літературу коротка проза, яка дає можливість швидко відображати сьогодення. Наповнили літерстурний простір дитяча та підліткова література, якої бракувало в Україні. «Країну краще презентує не політика, не спорт, а сучасна культура, яка апелює до емоцій, до вражень. Це те, що надихає».

 • 13.09.19 p. Природничий факультет долучився до міжнародного проекту «Полісся – дика природа без кордонів»

  Студенти спеціальності «Екологія» долучилися до міжнародного проекту «Полісся — дика природа без кордонів». Вони будуть досліджувати біорізноманіття Житомирсього Полісся, що допоможе створити екомережу природоохоронних територій.

  Екологиня Ганна Кузьо 12 вересня презентувала міжнародний проект «Полісся — дика природа без кордонів: охорона одного з найбільших природних районів у Європі» та заохотила студентів долучитися до нього. Головна його мета — зберегти екосистему Полісся та природу в цілому шляхом розширення природозаповідних об'єктів.

  «Міжнародний природоохоронний проект «Полісся — дика природа без кордонів» — це унікальний шанс долучитися до чогось масштабного, зробити свій вклад у збереження довкілля та додати яскравих вражень і спогадів до студентських років. На Житомирському Поліссі заповідники знаходяться далеко один від одного, проте поза ними також існує багато біологічних видів, які потребують збереження. Існує концепція створити екомережу природоохоронних територій, тому наше першочергове завдання полягає у дослідженні біорізноманіття поза межами заповідників. Окрім того, ми займаємося збереженням та відновленням боліт, оскільки вони мають величезний вплив на клімат та механізм стоку й регулювання поверхневих вод і виконують роль «фільтра» — з них виходять чисті річки», — розповідає Ганна Кузьо.

  Під керівництвом Івана Хом’яка студенти-екологи під час польової практики досліджуватимуть природу Полісся. Їхні спостереження ляжуть в основу наукових робіт і допоможуть зберегти природу Житомирщини.

  Житомирське Полісся охоплює східну частину Рівненської області та більшу частину Житомирської. Західна межа проходить через Клесів — Соснове — Корець. Східна — Народичі — Малин — Радомишль — Корнин. Нині його ландшафт зазнає негативних змін внаслідок вирубки лісів, розорювання земель, осушувальну меліорацію та видобування корисних копалин.

  Учасниками проекту «Полісся — дика природа без кордонів» можуть стати всі, кому не байдужа охорона природи.

 • 12.09.19 p. Посвята першокурсників ННІ іноземної філології у студенти

  9 вересня 2019 року відбулася урочиста церемонія посвяти першокурсників ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка. З цінними і важливими настановами та словами привітання до студентів звернулися директор інституту М. В. Полховська, заступники з навчальної та виховної роботи А. П. Очковська, Ю. В. Лисецька, завідувач кафедри англійської мови І. В. Зорницька і голова студентського братства І. С. Панчук.

  Особливий і святковий настрій створили студенти-ментори першокурсників. Окрім клятви студента ННІ іноземної філології, вони підготували для них цікаві випробування.

  Усім новим студентам-франківцям бажаємо бути цілісними особистостями і свідомими громадянами України, європейцями високої культури та інтелекту, професіоналами і лідерами!

 • 11.09.19 p. Професор Кшиштоф Дуда з лекціями для студентів ННІ іноземної філології

  За гарною традицією ННІ іноземної філології й кафедра германської філології та зарубіжної літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка приймають гостя з Академії Іґнатіанум (м. Краків, Польща).

  Доктор філософії Кшиштоф Дуда уже не вперше відвідує наш університет за програмою Еразмус+. Цього разу в рамках святкування сторіччя ЖДУ імені Івана Франка він прочитав для магістрантів і студентів-германістів лекції з філософії культури на теми: «Макс Шеллер — видатний німецький філософ» і «Філософія творчості».

  Важливі наукові проблеми, окреслені в лекціях польського вченого, дослідника філософської спадщини Миколи Бердяєва, пов’язані з мовознавчими й літературознавчими дисциплінами, які майбутні вчителі іноземних мов і філологи вивчають у ННІ іноземної філології.

 • 10.09.19 p. ЖДУ приймає стипендіатку програми імені Фулбрайта (США)

  Житомирський державний університет імені Івана Франка розширює свою співпрацю із Програмою академічних обмінів «Стипендії імені Фулбрайта». Ця програма виконується Інститутом міжнародної освіти на підставі ґранту від Державного департаменту США та спрямована на обмін фахівцями між Україною та Сполученими Штатами Америки, на розвиток освіти та науки, підвищення професійного рівня викладачів вищих навчальних закладів.

  Упродовж цього навчального року ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка приймає американську студентку, стипендіатку Програми імені Фулбрайта Катлін Блел (Villanova University, Villanova, PA) для проведення дослідницької та асистентської роботи за програмою English Teaching Assistantship.

  Пані Блел є висококваліфікованим спеціалістом у сфері управління бізнесом (маркетинг) та літератури. Упродовж навчання в університеті брала участь у трьох програмах обміну, вивчаючи літературу в Чеській Республіці, міжнародний бізнес в Китаї та fashion-маркетинг в Італії. Впродовж дев’яти місяців пані Блел тісно співпрацюватиме з викладачами кафедри англійської мови ННІ іноземної філології, допомагаючи у проведенні занять та воркшопів. У свою чергу студенти отримають можливість живого спілкування з носієм мови, матимуть нагоду ознайомитися з особливостями системи освіти Сполучених Штатів Америки і детальніше дізнатися про ґрантові програми та академічну мобільність.

  Висловлюємо слова щирої вдячності за неодноразову організацію роботи стипендіатів програми Fulbright доценту Ірені Сніховській, начальнику відділу міжнародних та регіональних зв'язків Ользі Виговській та робочій групі кафедри англійської мови, кафедри англійської філології та перекладу і кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики.

 • 09.09.19 p. На виставку Flower Expo Poland по знання та досвід

  Завідувач агробіостанції ЖДУ Ніна Корево відвідала міжнародну виставку у м. Варшава (Польща), яка діяла з 5 по 8 серпня. Цьогорічна виставка Flower Expo Poland проходила під назвою «Зелень — це життя» («Zieleń to Życie») і проводилася на перспективному ринку Польщі та Східної Європи. Flower Expo Poland є не тільки найцікавішою виставкою зрізаних квітів і рослин у горщиках в Польщі, а й джерелом натхнення і місцем для обміну знаннями та досвідом. Виставка організована з захопленням квітами і турботою про якість продукції, і її мета — представити новітні досягнення в галузі селекції і технологічних рішень. Це місце зустрічі професіоналів і споживачів, а також природний вибір для тих, хто не уявляє своє життя без зелені. Програма виставки адресована кільком цільовим групам: виробникам рослин, продавцям, ландшафтним дизайнерам, викладачам  та студентам, підрядникам, флористам і квітковим магазинам.

  Відвідувачі мали змогу познайомитися з багатою експозицією рослин: дерева, чагарники, багаторічні рослини, трави, ліани, водні рослини, рослини для клумб, цибулеві, насіння, рослини в горщиках, святкові деревця.

  Виставка «Зелень — це життя» проводиться з 1993 р. Організаторами є Об’єднання польських розсадників і Агенція популяризації зелені, які зацікавлені у залученні потенційних учасників та відвідувачів виставки із закордону.

 • 09.09.19 p. Подяка за роботу Центру відпочинку та дозвілля «Веселкова країна»

  30 серпня 2019 року Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради було організовано зустріч комунальних і приватних закладів та підведено підсумки літнього оздоровлення, відпочинку та дозвілля маленьких житомирян. Ректору ЖДУ імені Івана Франка Галині Киричук була вручена Подяка за успішну діяльність Центру відпочинку та дозвілля «Веселкова країна». До роботи Центру цього року були залучені викладачі кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій Коновальчук І. І., Рудницька Н. Ю., Басюк Н. А., Коновальчук І. М., Максимова О. О, Шанскова Т. І., Гужанова Т. С., а також студенти старших курсів спеціальностей «Дошкільна освіта», «Початкова освіта».

  Цьогоріч в Центрі відпочинку та дозвілля «Веселкова країна» мали можливість відпочити 187 дітей. Робота організовувалась в три зміни тривалістю по 2 тижні кожна. Табір діє для дітей молодшого шкільного віку (6–11 років) під час літніх канікул з 1 червня по 15 липня з метою реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб, орієнтації на розвиток здібностей та інтересів за напрямами позашкільної освіти. Центр відпочинку та дозвілля «Веселкова країна» виконує місію розвитку і виховання дітей, а також передбачає поліпшення та зміцнення фізичного і психічного стану здоров’я дітей.

  Щоранкові руханки на різних мовах активізували і бадьорили дітей; відвідування музеїв поліції, пожежної безпеки, космонавтики, природи, старожитностей, музею «Українська хата», обсерваторії збагачували їх когнітивну сферу, прищеплювали любов до нашого краю, викликали почуття гордості за приналежність до української нації; квести дозволяли проявити свою винахідливість і дарували відчуття пригод; спортивні естафети, рухливі ігри, дискотеки, змагання на свіжому повітрі сприяли тренуванню основних рухів і фізичних якостей, забезпечували веселий настрій. Особливо дітям подобалось брати участь у конкурсах та концертах «Красива українка та дужий козак», «Карооке в таборі», «Країна Мультляндія», «Мої улюблені казкові герої», «Таланти нашого табору», «Крок до зірок».

  Дитячі спогади про гарно проведений час, їх позитивні емоції, усміхнені обличчя засвідчили актуальність та корисність такого Центру у нашому місті.

 • 04.09.19 p. ЖДУ братиме участь у міжнародному освітньому проекті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

  Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів в Україні (IREX) привітала Житомирський державний університет імені Івана Фрнака та повідомила про перемогу у конкурсному відборі на участь у міжнородному проекті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» у результаті успішно пройденого конкурсу у червні 2019 року. 

  Перша зустріч з делегацією від Житомирського державного університету відбудеться вже в жовтні в м. Київ у рамках освітнього симпозіуму для 400 учасників, серед яких будуть керівники ІППО, ЗВО, шкіл та міжнародні експерти. Для 250 учасників буде проходити дводенний тренінг з ІМГ за методологією IREX, яка є базовою для інтеграції навичок критичного сприйняття (НКС) в освітні навчальні програми та модулі.

  Проект «Вивчай та розпізнавай: інфо-медійна грамотність (компонент для закладів вищої освіти та ІППО)» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольства США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.

 • 03.09.19 p. Викладачі ЖДУ отримали сертифікати Cambridge Assessment

  Навчально-науковий інститут іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка має 70-річну традицію викладання іноземних мов у Поліському регіоні. Професорсько-викладацький склад інституту є висококваліфікованим, досвіченим, прогресивним, студентоорієнтованим.

  Серед останніх здобутків — успішне складання викладачами ЖДУ екзамену на міжнародний сертифікат Cambridge Assessment.

 • 02.09.19 p. ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка став офіційним партнером Cambridge Assessment English

  ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка став офіційним партнером Cambridge Assessment Englishпро що свідчить сертифікат, який дозволяє нам здійснювати підготовку слухачів до складання екзамену з англійської мови на міжнародний сертифікат Cambridge English.

  Запрошуємо слухачів на новий осінній семестр. Обрати курс, відповідний Вашим потребам, Вам допоможуть за телефоном: +380673978546.

  Координатор центру: Пушкар Тетяна Миколаївна

 • 02.09.19 p. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулися урочистості з нагоди Дня знань для студентів-першокурсників

  Початок навчального року для студентів ЖДУ розпочався традиційно: допоки старші курси старанно продовжували гризти граніт науки, адміністрація й таланти університету вітали «першачків» на урочистостях з нагоди дня знань. Цьогоріч на подвір’ї Житомирського державного університету імені Івана Франка зібралося 1471 студентів-першокурсників, які стали частиною великої родини франківців. Вони здобуватимуть освіту за 41 освітньою програмою, трьома освітніми ступенями у складі п'яти факультетів і трьох навчально-наукових інститутів.

  З напутнім словом до першокурсників звернулася ректорка Житомирського державного університету імені Івана Франка Галина Киричук: «Шановні першокурсники, сьогодні для вас знаменний день — ви поповнили ряди франківців. Наша університетська родина завжди дружня, завжди готова прийти на допомогу. Несіть гідно своє звання студента Житомирського державного університету імені Івана Франка. Також ми раді вітати студентів з інших держав, які висловили нам довіру й вступили до нашого вишу. Дякую і тим студентам, які продовжують здобувати освіту у наших стінах — ви вірите і знаєте, що знання, які ми вам надаємо є дійсно якісними. Неважливо, з якого ви факультету, курсу, скільки вам років — знайдіть в цих стінах своє кохання, станьте успішними, будьте здоровими! Нехай навчальний рік буде для вас щасливим. З Днем знань!»

  Із вітальним словом до новоспечених студентів звернувся голова студентського братства Ілля Панчук: «Вітаю перший курс із вступом до нашого університету. Тепер ви на початку дорослого життя. На цьому нелегкому, але цікавому шляху пам'ятайте одне — ви навчаєтесь не заради оцінок чи батьків, а заради себе. Цьогоріч наш університет відзначає сторіччя заснування, нехай ваші майбутні здобутки ввійдуть в історію. Гідно несіть звання студента Житомирського державного університету імені Івана Франка і знайте, що ви найкращі!»

  Аби першокурсники познайомилися поближче із університетом, відбувся парад факультетів та інститутів з  піснями, танцями і навіть хімічними дослідами. Гармонійним доповненням Дня знань стало нагородження найкращих студентів, які на теренах України та й за кордоном відстоюють честь університету на конкурсах, олімпіадах. Їх вітали проректорка з навчальної роботи, кандидатка біологічних наук Наталія Корнійчук, проректор з навчально-методичної та виховної роботи, кандидат хімічних наук Володимир Чумак та проректор з адміністративно-господарської роботи Володимир Караванський.

  «Шановні друзі! Хочу побажати вам як хімік, щоб всі реакції, які відбуваються у вашому житті були такими яскравими, як реакція термічного розпаду термічної суміші, щоб вони були такими ефектними, як реакція взаємодії алюмінію з йодом, такими вибуховими, як реакція взаємодії водню з киснем. Здоров'я Вам, щастя, успіху і любові! З першовереснем!», — привітав студентів Володимир Чумак.

  На свято завітала керівниця управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОДА Світлана Гресь. Вона відзначила грамотою за високі заслуги доктора історичних наук Сергія Стельниковича.

  Гарного ювілейного навчального року!

 • 30.08.19 p. Нагороди та слова вдячності для кращих працівників

  30 серпня відбулося перше засідання вченої ради Житомирського державного університету імені Івана Франка в ювілейному навчальному році. За гарною традицією розпочали свою роботу з нагородження.

  Ректор університету Галина Євгеніївна Киричук та вчена рада висловили вдячність і повагу Інні Германівні Григор’євій, оголосили Подяку за багаторічну сумлінну працю на посаді начальника навчального відділу, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток університету. Велику вдячність висловили Наталії Андріївні Сейко за багаторічну віддану працю на посаді проректора з наукової та міжнародної роботи та Володимиру Євгеновичу Литньова — директора ННІ педагогіки.

  Микола Володимирович Кордон удостоєний Подяки ЖДУ за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток університету, в освітню та просвітницьку роботу, підготовку висококваліфікованих фахівців, за наукові досягнення у сфері іcторії, культури та європейських студій, вірність професійному обов’язку.

  З нагоди ювілеїв від дня народження та за багаторічну сумлінну працю, високі професійні якості нагороджені  Почесними грамотами ЖДУ Оксана Анатоліївна Кучерук — професор кафедри світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін; Валерій Володимирович Халін — доцент цієї ж кафедри. За високі професійне виконання службових обов’язків, сумлінну багаторічну працю Почесною грамотою нагороджений сторож гуртожитка № 4 Петро Сергійович Морожевський.

 • 27.08.19 p. Літня італійсько-українська школа — 2019

  З 20 по 23 серпня діяла Міжнародна літня італійсько-українська школа, співорганізаторами та партнерами якої є Житомирський державний університет імені Івана Франка, Університет Парми (Італія) та профспілкова організація «ІСКОС» Емілія-Романья Онлус (Італія). Цьогоріч темою зустрічі стала  «Інклюзивна підготовка педагога як  професійний і соціальний ресурс», а школа налічувала 150 учасників. 

  Школа діє задля розвитку неперервної педагогічної освіти, створення ефективної системи підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у сфері інклюзивної освіти, на основі поєднання національних надбань і традицій з італійськими освітніми досягненнями у спеціальній педагогіці, що ґрунтуються на цінностях демократії, толерантності, дотримання прав кожного громадянина. Усі діє заходу зорієнтовані на забезпечення розвитку педагогів, здатних у процесі постійного вдосконалення здійснювати професійну діяльність на засадах гуманізму, демократії, вільної конкуренції, автономії закладів освіти, а також неперервної освіти протягом життя,  реалізуючи інклюзивну освіту як пріоритетну функцію держави.

  Одним із провідних завдань діяльності школи є навчання, вдосконалення педагогічної освіти, професійного та особистісного розвитку педагогічних працівників, батьків, представників державних і приватних закладів, громадських організацій шляхом поглиблення, розширення, оновлення її професійних знань, умінь і навичок, формування нових фахових компетентностей, що покращуватимуть міжпрофесійні комунікації, міжпредметну інтеграцію знань, сприятимуть ознайомленню учасників школи з сучасними тенденціями і новітніми технологіями в галузі інклюзивної освіти.

  Забезпечували роботу Італійсько-українська школи ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка, професорка Галина Киричук; Доктор Дімітріс Аргіропоулос, професор Університету Парми, керівник кафедри спеціальної педагогіки, почесний проф. Житомирського державного університету Івана Франка; Доктор Марія Антоніетта Маджо, викладачка Університету Парми; Салацька Алла Петрівна, головний спеціаліст управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації; Коновальчук Іван Іванович, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка; Тарнавська Наталія Петрівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій, директорка НМЦ ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ ім. Івана Франка; Вознюк Олександр Васильович, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка; Коновальчук Інна Миколаївна, викладач кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній і початковій освіті Навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ ім. І. Франка; Гордійчук Оксана Євгенівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти, факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича; Чуркіна Вікторія Григорівна, кандидат наук з мистецтвознавства, доцент кафедри виховання й розвитку особистості Харківської академії неперервної освіти; Оксана Герасимчук, вихователь ЗДО комбінованого типу ясла-садок «Зірочка» м. Обухів Київська область, автор «Ґудзикової ігротеки»; Юрій Буссі, магістрант Пармського університету;  Лаура Піні, випускниця Пармського університету, вихователь.

  Слухачі літньої школи отримали сертифікати на 32 академічні години, які вони освоїли під час роботи школи.

 • 20.08.19 p. Розпочала свою роботу Міжнародна італійсько-українська літня школа з інклюзивної освіти — 2019

  При Житомирському державному університеті стартувала Міжнародна італійсько-українська літня школа з інклюзивної освіти — 2019 у рамках угоди про співробітництво з Університетом Парми, проектом OVERWORLD (реалізація програм міжнародного обміну для студентів і викладачів ЖДУ імені Івана Франка та Університету Парми (Італія)), а також міжустановчої угоди між Житомирським державним університетом імені Івана Франка (м. Житомир, Україна) та ІСКОС Емілія Романья» Онлус (м. Болонія, Італія).

  Вже втретє збираються науковці та практики з України та Італії разом з небайдужими педагогами закладів дошкільної і початкової освіти, асистентами вихователів і вчителів, фахівцями ІРЦ, педагогами закладів спеціальної освіти, батьками, представниками громадських організацій, щоб розглянути актуальну тематику стратегій інклюзивноі освіти, прийняття дітей з особливими освітніми потребами, планування роботи, поділитися досвідом та навчитися новітнім технологіям. 

  Літня школа діє за підтримки Пармського університету (Італія), Житомирського державного університету імені Івана Франк, громадської організації ІСКОС Емілія Романья (Італія) Управління освітиі науки ЖОДА, Науково-методичного центру ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ, Бердичівського педагогічного коледжу.

  Цьогорічна школа присвячена темі «Інклюзивна підготовка педагога як професійний і соціальний ресурс». Літня школа стала гарним наслідком тісної співпраці Житомирського державного університету та Пармського університету. До роботи залучені доктори філософії, професори Пармського університету Дімітріус Аргіропоулос та Марія Антоніетта Маджо, магістри цьогож ЗВО, які проводили свої дослідження при Житомирському державному університеті імені Івана Франка Юрій Буссі та Лаура Піні. Приїхали поділитися власним досвідом доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Оксана Гордійчук, доцент Харківської академії неперервної освіти Вікторія Чуркіна, головний спеціаліст управління освіти і науки ЖОДА Алла Салацька.

  Перед початком Літньої школи відбулася офіційна зустріч організаторів з ректором Житомирського державного університету імені Івана Франка — професором Галиною Киричук та проректором з навчальної роботи Наталією Корнійчук. Під час зустрічі обговорювалися важливі питання розвитку українсько-італійського співробітництва в галузі інклюзивної освіти. 

  Школа триватиме з 20 по 22 серпня 2019 року.

 • 27.07.19 p. ЖДУ широко відкриває двері та радо вітає майбутніх студентів

  27 липня  Житомирський державний університет імені Івана Франка збирає у себе вступників, їх батьків та гостей. 26 липня на свої електронні кабінеті абітурієнти отримали рекомендації на місця державного замовлення. Щасливчикам лишилося виконати усі вимоги, щоб бути зарахованими. Бажаючим вчитися за контрактом потрібно зробити свій вибір та оформити документацію.

  Ректор університету Галина Киричук провела зустріч, ознайомивши з університетом, який має 100-річні традиції та досвіт. Житомирський державний університет імені Івана Франка — найстаріший і найпотужніший вищий навчальний заклад Житомирщини. У структурі університету — три інститути, п’ять факультетів, центр довузівської та післядипломної освіти, в яких навчається близько восьми тисяч студентів. ЖДУ імені Івана Франка має ІV рівень акредитації та охоплює ступеневу підготовку освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «магістр». В університеті функціонують аспірантура й докторантура. Заклад використовує для навчального процесу 4 корпуси, для проживання студентів функціонує 5 гуртожитків. Для комфортного студентського життя при університеті є їдальня. Функціонують різноманітні спортивні секції. Цьогоріч жіноча волейбольна команда «Полісся», у складі якої є наші студентки, увійшла до Вищої ліги. В інституті педагогіки здійснюється гурткова робота мистецького блоку.

  В університеті діють 37 потужних наукових шкіл. Нерідко згодом студенти продовжують свої наукові дослідження у кандидатських дисертаційних роботах. Університет має доступ до міжнародних наукових баз Scopus та Web of science, що дає змогу усім бажаючим знайомитися зі світовими науковими здобутками.

  У батьків та абітурієнтів теж було чимало питань. Зрозуміло, що більшість з них мала побутовий та організаційний характер. Цікавилися програмою обміну студентів. Варто зауважити, що в університеті існує програма академічної мобільності Erasmus+, яка дозволяє навчатися студентам протягом семестру у Краківській академії «Ігнатіанум», а кредити, отримані під час навчання, зараховуються в Житомирському державному університеті імені Івана Франка; та програма подвійного диплому, за умовами якої студент може навчатися у ЖДУ та польському ВНЗ і по закінченню отримати два дипломи бакалаврського ступеню.

  Бажаємо успіхів!

 • 24.07.19 p. Вдячність за активну громадянську позицію

  Житомирський обласний центр крові висловлює подяку ректору Житомирського державного університету ім. І. Франка Галині Киричук за особистий внесок у у розвиток і пропаганду донорського руху серед молоді.

 • 22.07.19 p. Вступна кампанія у Житомирському державному університеті ім. І. Франка триває

  22 липня у ЖДУ останній день прийому заяв та документів на вступ на освітній рівень «бакалавр».

  26 липня будуть сформовані та оприлюднені рейтингові списки. Абітурієнти, яких буде рекомендовано на місця державного замовлення, до 31 липня мають принести оригінали документів. Зарахування відбудеться 1 серпня. Зарахування на місця за кошти фізичних та юридичних осіб — 23 серпня.

  Для вступників на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з 23 по 30 липня проводитимуться вступні випробування. Рейтингові списки будуть оприлюднені 1 серпня, і вже 6 серпня відбудеться зарахування на місця державного замовлення, 23 серпня — за кошти фізичних та юридичних осіб.

  Вступники на освітній ступінь «магістр» матимуть вступні іспити з 24 липня по 3 серпня. На спеціальності 032 Історія та археологія, 033 Філософія, 051 Економіка, 053 Психологія, 061 Журналістика та 073 Менеджмент, у тому числі за перехресним вступом, тривають випробування до 26 липня. 5 серпня будуть готові рейтингові списки. А вже 11 відбудеться зарахування на місця державного замовлення, 23 серпня — на контракт.

 • 22.07.19 p. Зустріч випускників-казахів

  У рік 100-річного ювілею Житомирського державного університету імені Івана Франка 18 липня 2019 року у Павлодарі (Екібастуз, Баянаул) відбулася зустріч випускників Житомирського державного педагогічного інституту ім. І. Франка із Казахстану. Студенти навчалися в період з 1971 по 1993 рр. За цей час випустилося понад 300 казахстанських студентів із Західно-Казахстанської, Актюбинської, Кізілординської, Карагандинської, Павлодарської та ін. областей республіки. І сьогодні вони працюють в галузі освіти на рідній землі.

  На зустріч приїхали випускники ЖДПІ різних років, випускники із Сум, Вінниці і Дніпра. У роботі круглого столу взяли участь випускники, заступник голови Асамблеї народу Казахстану Павлодарської обл. А. Сарсенбаєва, голова Асоціації українців Казахстану М. Парипса, голова Павлодарського Товариства української культури ім. Т. Г. Шевченка. У рамках заходу пройшла зустрічі з активом вище згаданого товариства, була проведена екскурсія Будинком дружби та м. Павлодар.

  А 13–14 липня 2019 року у м. Балхаш Карагандинської обл. 30-річчя випуску відсвяткували студенти із Казахстану, які закінчили філологічний факультет. Навчалися під кураторством Т. Є. Недашківської, М. В. Калашнікова, Т. М. Алєксєєвої. Зустріч відбулася завдяки Оринбаєвої Ляззат, Іманбекової Талії, Абдрахімової Бікет, Смаїлової Айнаш.

 • 17.07.19 p. У ЖДУ триває прийом документів та заяв

  Станом на 16 червня вступниками подано понад 3000 заяв. Найпопулярнішими виявилися спеціальності 081 Право, 035.041 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша — англійська), 012 Дошкільна освіта, 061 Журналістика.

  Завершився прийом заяв осіб пільгових категорій, які мають право вступу за результатами вступних іспитів замість ЗНО.

  До 22 липня приймальна комісія продовжує працювати над прийомом заяв та документів від осіб, які вступають на основі сертифікатів ЗНО на освітній рівень «бакалавр». Оприлюднення рейтингових списків — 26 липня. Особи, яких рекомендуватимуть на місця державного замовлення, до 31 липня мають принести оригінали документів, оскільки 1 серпня відбудеться зарахування на місця державного замовлення.

  Для спеціальностей 026 Сценічне мистецтво та 017 Фізична культура та спорт 19 та 22 липня будуть проведені додаткові сесії творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб. 

  До 23 липня триває прийом заяв та документів на освітній рівень «магістр». Для спеціальностей 032 Історія та археологія, 033 Філософія, 051 Економіка, 053 Психологія, 061 Журналістика та 073 Менеджмент, у тому числі за перехресним вступом, до 22 липня. Оприлюднення рейтингових списків відбудеться 5 серпня.

  Нагадуємо, що працює штаб абітурієнта, де Вам допоможуть обрати спеціальність, підрахувати бали та подати документи.

  Деталі за посиланням https://zu.edu.ua/time.html

 • 16.07.19 p. Викладач кафедри філософії взяв участь у роботі VIII Літньої школи ісламознавства

  Викладач кафедри філософії Вадим Слюсар з 6 по 13 липня взяв участь у роботі VIII Літньої школи ісламознавства в Стамбулі. Організаторами заходу виступили навчально-науковий заклад Історико-культурний комплекс «Медресе Сінан-паша» та Український центр ісламознавчих досліджень.

  Як зазначив Президент УЦІД, муфтій ДУМУ «УММА» Саід Ісмагілов, у заході взяли участь 10 докторів наук, 12 кандидатів наук, представників академічних установ та ЗВО як гуманітарної сфери, так і точних наук. Особливістю цієї школи стала можливість вивчення ісламу безпосередньо в ісламській країні. Тон роботи задавали фахівці, які формують порядок денний релігійної політики України: Л. Филипович, Л. Владиченко, О. Саган, І. Козловський. Учасники прослухали цикл лекцій з актуальних проблем ісламознавства, філософії релігії, історії філософії, історії України та Туреччини, журналістики, філології, політології, соціології. В. Слюсар виступив з темою «Специфіка реклами в медіапросторі ісламських країн (на прикладі Туреччини)».

 • 11.07.19 p. Студенти та співробітники університету долучилися до всеукраїнського проекту «Єдність у різноманітності. Гуцули»

  З 4 по 8 липня 2019 року громадською організацією «Студентський клуб» за підтримки Міністерства молоді та спорту України було реалізовано всеукраїнський проект «Науково-дослідницький збір-похід «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Гуцули». Учасниками науково-дослідної експедиції у рамках проекту стали учні, студенти, вчителі та науковці з 15 областей України.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка представляли професор Віктор Мойсієнко, доцент Галина Гримашевич, завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики» Володимир Виговський, начальник відділу міжнародних та регіональних зв’язків Ольга Виговська та студентки інституту філології та журналістики Анна Петровська та Євгенія Шкурлатівська.

  Мета проекту — формування у молоді національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей українського народу на прикладі вивчення та збереження знань про мову, фольклор, вірування й звичаї українських етнографічних груп у системі загальноукраїнської культури та національної мови.

  Перший етап проекту відбувся в смт Верховина, с. Криворівня, с. Буковець, с. Верхній Ясенів, с. Красноїлля Верховинського району Івано-Франківської області. Учасники взяли участь у науково-практичному семінарі та навчальних заняттях за тематикою проекту, відвідали Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини, музей «Хата-ґражда», у якому проходили зйомки фільму «Тіні забутих предків», музей Гуцульського театру Гната Хоткевича. У рамках проектів також відбулися майстер-класи з виготовлення сирних коників та писанок, ознайомлення з виготовленням гуцульського одягу, з гуцульськими традиціями (одягання гуцульської княгині, весільні співанки тощо).

  До проекту долучилися і науковці з інших регіонів, з якими віддавна викладачі нашого університету підтримують наукові контакти: Ярослав Гарасим, доктор філологічних наук, професор, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка; Святослав Пилипчук, доктор філологічних наук, професор, декан філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка; Олеся Наумовська, кандидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олександр Ратушняк, доцент кафедри української і зарубіжної літератури Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

 • 08.07.19 p. Доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури стажуватиметься у Франкфуртському університеті

  Лариса Федоренко, доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка, завдяки стипендії DAAD протягом трьох місяців перебуватиме на стажуванні у Франкфуртському університеті імені Йоганна Вольфганга Гете, де працюватиме над темою «Театр ФРН 1949–1990 рр.: історичні, медійні й естетичні концепції».

  Лариса Федоренко, у творчому доробку якої переклади українською Бертольта Брехта, Вальтера Беньяміна, Бернгарда Асмута, Дірка Лауке та ін., раніше отримала грант від Фонду Самуеля Фішера на переклад роману «Кожен помирає наодинці» відомого німецького письменника Ганса Фаллади (1893–1947).

 • 04.07.19 p. Представники університету взяли участь у соціально-культурному проекті на сході України

  Студенти та співробітники Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками арт-акції «Через творчість до єднання». Цей проект вже п’ятий рік поспіль реалізовується у Донецькій та Луганській областях Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Асоціація «КВН України» за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Метою проекту є інтеграція спільних зусиль державних установ, молодіжних творчих та громадських об’єднань з різних регіонів України, спрямованих на пошук та реалізацію ефективних шляхів вирішення соціального конфлікту на сході України.

  У цьому році маршрут проекту проліг через с. Урзуф, смт. Нікольське, м. Волноваха, смт. Мангуш та м. Маріуполь у Донецькій області. У кожному населеному пункті в рамках арт-акції відбувався комплекс заходів, а саме: дискусія «Креативна молодь: практика творчого, взаємного порозуміння», сценічне дійство «Концерт Веселого Народу», акція «Пошта добра», виставки та флешмоби.

  Модераторами дискусії були Ольга Виговська, начальник відділу міжнародних та регіональних зв’язків ЖДУ, та Роман Маца, аналітик Інституту політики та суспільства (м. Прага, Чеська Республіка). У сценічному дійстві брали участь молоді українські виконавці та команди КВН Вінниці, Житомира, Маріуполя, Прилук, Черкас та Чернігова. До сценічного дійства долучилася і команда КВН Житомирського державного університету імені Івана Франка, що представлена студентами природничого факультету (керівник — Володимир Виговський, завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики»).

  У програмі акції також відбулися виставки тематичних малюнків «No Hate» художника-карикатуриста Василя Вознюка та двох фотопроектів: «Справжня «реальність»: життя без ярликів» та «Емоції: слова, що творять мову ненависті або любові», авторами яких є студентський соціально-інтерактивний «Театр життя», та фотохудожник Леонід Шевчук.

 • 03.07.19 p. Студент ЖДУ став переможцем на Європейських іграх

  Петро Пахнюк — студент факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка — став бронзовим призером Європейських ігор у вільних вправах.

  Петро Пахнюк: «Для мене ця медаль вища за будь-яке „золото“! Після вчорашнього багатоборства я був просто розбитий. Четверте місце — завжди складно. І сьогодні це був мій єдиний шанс на медаль. До того ж, я не взяв сьогодні „свої“ фінали, ті, що дійсно готував — коня, паралельні бруси, там виступає Олег Верняєв. Але я потрапив на вільні... Не знаю, як так вийшло, але я взяв на них медаль. Що ж, це спорт, і для мене ця медаль вища за будь-яке „золото“, будь-яке „срібло“. Вона одна, але вона моя!», — радіє новоспечений бронзовий призер.

  Вітаємо! Так тримати!

 • 02.07.19 p. Стипендії DAAD для студентів магістратури ННІ іноземної філології

  Щиро вітаємо студенток магістратури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Дар’ю Тарадайнік і Аллу Кочук зі стипендією Німецької служби академічного обміну!

  Майбутні фахівці з німецької мови зможуть удосконалити свої комунікативні навички на літніх мовних курсах Вільного університету м. Берлін і Фрайбурзького університету відповідно. Курси тривають місяць, тож дозволяють зануритися в актуальне мовне середовище, а також познайомитися з однолітками з різних країн світу. Програма курсів поряд з інтенсивним вивченням німецької мови передбачає низку занять й екскурсій для знайомства учасників із історією та сучасністю багатогранної німецької культури.

  Нагадаємо, що минулого року таку ж стипендію отримала цьогорічна випускниця, гордість ННІ іноземної філології Ольга Садловська, яка цікаво й корисно провела серпень у Потсдамському університеті.

  Запрошуємо всіх, хто вивчає німецьку мову — і необов’язково як основний фах, — подавати документи на отримання цієї й інших стипендій Німецької служби академічного обміну (DAAD), надійного партнера нашого університету.

 • 02.07.19 p. Перемога студентів-франківців у конкурсі-пленері для молодих художників «Житомир молодіжний — 2019»

  У рамках святкування дня молоді у м. Житомир проходив конкурс-пленер для молодих художників «Житомир молодіжний — 2019», в якому взяли активну участь студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка. Захід проходив з метою формування та розвитку гармонійно розвиненої особистості, виявлення інтересу у молоді до українського сучасного мистецтва, збагаченню інтелектуального, творчого, культурного потенціалу молоді, підвищення професійного рівня та обмін досвідом у галузі сучасного мистецтва. Конкурс-пленер проходив за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради та за сприяння Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців.

  Вагомим результатом конкурсу-пленеру є перемога студентів-франківців. У І віковій категорії (до 18 років) переможницею стала Яна Толок — ІІ місце, у ІІ віковій категорії (від 19 до 30 років) — Олександра Діжа — І місце, Гліб Куниця — ІІ місце, Валерія Дідух — ІІІ місце.

  Роботи переможців експонуються у мистецькому просторі галереї Gnatyuk Art Center.

  Колектив університету бажає нових творчих успіхів, професійних досягнень та перемог студентській молоді у галузі мистецтва й освіти!

 • 01.07.19 p. Випуск слухачів курсів підготовки іноземних громадян до вступу у заклади вищої освіти України

  1 липня 2019 р. слухачі курсів підготовки іноземних громадян до вступу у заклади вищої освіти України  при ЖДУ отримали свідоцтва про їх закінчення. 12 слухачів з Конго та Палестини пройшли заняття з вивчення української мови, історії України, країнознавства, основ інформатики і обчислювальної техніки, математики, англійської мови, основ економіки та успішно складали іспити. Тепер перед ними вибір ЗВО.

  Ректор Галина Киричук, проректор з навчально-методичної та виховної роботи Володимир Чумак, керівник Центру довузівської підготовки та післядипломної освіти Віта Павленко, викладачі курсів приєдналися до урочистостей, привітали випускників з побажаннями правильного вибору професійного шляху та гарної реалізації.

 • 27.06.19 p. Урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам ЖДУ

  27 червня у Житомирському державному університету відбулися урочистості з нагоди випуску студентів.

  На яскраве, насичене емоціями та хвилюваннями свято завітали родини випускників, друзі університету, викладачі та працівники, щоб підтримати і розділити радість. Спалахи фотокамер і відеозйомка, щирі посмішки та стук сердець в унісон — все це підкреслювало неповторність свята.

  У рік святкування 100-річного ювілею університет випускає 1436 студентів різних рівнів вищої освіти і урочисто вручає  дипломи, з яких 75 — червоні. Ректор Галина Киричук, привітавши випускників, вручила дипломи студентам, які закінчили навчання виключно на одні п’ятірки. Декани та директори підрозділів продовжили відзначати кращих випускників і дарувати свої щирі емоції та побажання.

  Варто зауважити, що цьогоріч отримали дипломи 967 бакалаврів, 468 магістрів та 1 спеціаліст.

 • 26.06.19 p. Нагороди для кращих працівників

  На останньому засіданні вченої ради університету за гарною традицією відзначали кращих працівників.

  Олег Герус, завідувач кафедри математичного аналізу, удостоєний Почесної грамоти Верховної Ради за заслуги перед українським народом.

  Доцент кафедри фізики та охорони праці Олександр Ткаченко та старший викладач кафедри прикладної математики та інформатики Світлана Постова нагороджені Подяками Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради за підтримку обдарованої учнівської молоді, залучення учнів до наукових досліджень, розвиток їхніх творчо-пізнавальних можливостей і знань із астрономії й фізики, авіації та космонавтики, науки і техніки й успішну участь у Всеукраїнській конференції-конкурсі науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях».

  Житомирський державний університет імені Івана Франка відзначає працівників з нагоди їх ювілейних дат. Старший викладач кафедри зоології, біологічного моніторингу і охорони праці Володимир Гирин удостоєний Почесної грамоти за сумлінну працю та відповідальність. Грамотами нагороджені завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті Інна Самойлюкевич та доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Галина Ямчинська за багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та  вагомий внесок у підготовку педагогічних кадрів.

  За сумлінну працю, відповідальність та з нагоди ювілеїв Грамотами нагороджені сторожі гуртожитку № 5 Ірина Білорус та Віра Гулько.

  Вітаємо!

 • 26.06.19 p. Молодіжний форум для переможців конкурсів Стипендіальної програми «Завтра.UA» та освітньої програми «Всесвітні студії»

  З 20 по 22 червня 2019 року БО «Фонд Віктора Пінчука — соціальна ініціатива» проводила Молодіжний форум для переможців конкурсів Стипендіальної програми «Завтра.UA» та освітньої програми «Всесвітні студії». У рамках цього заходу стипендіати брали участь в освітніх тренінгах та розробці проектів. Програма заходу також передбачала вручення дипломів та зустрічі з видатними спікерами.

  У роботі форуму взяли участь студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка: студент магістратури другого року навчання історичного факультету Андрій Магалецький та студент четвертого курсу ННІ іноземної філології Андрій Мельник.

  Подія об’єднала близько 400 стипендіатів обох програм, серед них одержувачі грантів від «Всесвітніх студій», які вирушать на навчання за магістерськими програмами до найкращих університетів світу, і 100 нових переможців програми «Завтра.UA», які отримають річну стипендію, а також підтримку реалізації проектів в Україні.

 • 26.06.19 p. Подяка працівникам кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття

  Адміністрація НВК: ЗШ I–III ступенів-гімназії № 1 м. Хмільника Вінницької області висловлює подяку усім працівникам кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття за грунтовну організацію та проведення III школи ботанічних стажувань 10–14 червня 2019 року для учнів загальноосвітніх шкіл, зокрема Юлії Шелюк, завідувачці кафедри. Отримані знання та практичні навики стануть в нагоді учням.

 • 25.06.19 p. ЖДУ продовжено доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science

  З 1 червня 2019 року Житомирському державному університету імені Івана Франка відповідно до наказу МОН України від 27 лютого 2019 року № 269 «Про затвердження Порядку забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних наукових баз даних» продовжено доступ до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

  Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та книжкові видання.

  Web of Science — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

  Доступ до баз даних надано до 31.05.2020 року.

  Запрошуємо науковців, викладачів, аспірантів та студентів університету, скористатися можливістю доступу до баз даних! Доступ можливий лише з мережі університету та здійснюється за посиланнями:

 • 25.06.19 p. На історичному факультеті вийшов друком щорічний студентсько-учнівський науково-популярний збірник «Україніка молода»

  Кафедра історії України представила черговий, восьмий номер, студентсько-учнівського науково-популярного щорічника «Україніка молода».  У виданні представлено 50 статей і наукових заміток студентів історичного факультету, учнів ліцеїв, гімназій і шкіл м. Житомир та Житомирської області. Публікації розміщені у традиційних тематичних рубриках, що сприяє кращому структуруванню та наповненню збірника. Для багатьох учнів і студентів це був перший успішний досвід наукової публікації.

  До видання також увійшли матеріали виступів і наукових дискусій з двох щорічних студентсько-учнівських конференцій «Українське козацтво: історія та сучасність» та п’ятнадцятої науково-практичної краєзнавчої учнівсько-студентської конференції «Наш рідний край: історія і сьогодення», проведені кафедрою історії України.

  Успішний досвід проведення конференцій, підготовки та видання студентсько-учнівських науково-популярних збірників матеріалів є також одним із найкращих методів профорієнтаційної роботи, знайомства учнівської молоді з життям сучасного університету та популяризації історичної науки в суспільстві.

 • 25.06.19 p. II Всеукраїнська науково-практична конференція професійних пасічників

  На базі Агробіологічної станції Житомирського державного університету 22 червня пройшла II Всеукраїнська науково-практична конференція професійних пасічників на тему: «Європейські вимоги щодо практики бджільництва та отримання продукції». Бджолярі обговорювали питання реалізації продукції, профілактики хвороб та боротьби зі шкідниками, збіднення медоносних угідь та багато інших актуальних питань.

 • 20.06.19 p. У ЖДУ відбулась церемонія «Свято олімпійського прапора»

  21 червня в м. Мінськ стартують II Європейські ігри. 20 і 21 червня в усіх обласних та районних центрах України проходять заходи з підняття Державного прапора України та прапора НОК України з метою популяризації олімпійських цінностей, виховання патріотичних почуттів уболівальників і підтримки кращих українських спортсменів на наймаштабніших спортивних змаганнях останнього чотириріччя, виховання почуття патріотизму і гордості за свою державу.

  У Житомирському державному університеті відбулось урочисте підняття прапорів за участі начальника управління національно-патріотичного виховання молоді та спорту Світлани Гресь, голови відділення НОК України в Житомирській області Олександра Оніщука, проректора з навчально-методичної та виховної роботи Володимира Чумака, декана факультету фізичного виховання і спорту, професора Тамари Кутек, фіналіста XX Олімпійських ігор, професора Рустама Ахметова.

  Право підняти державний прапор України та прапор Національного олімпійського комітету надано Володимиру Журбі — студенту 21 групи, КМСУ з сучасного п’ятиборства, чемпіону України в командному заліку серед молоді 2018–2019 рр., срібному призеру Універсіади в комбінованій естафеті та бронзовому призеру в естафеті вільним стилем 2019 року; Дар’ї Герговській — студентці 32 групи, МСУ зі спортивної аеробіки, чемпіонці відкритого чемпіонату Словаччини в категорії «степ» та срібній призерці в категорії «група», «степ», «денс» 2019 року, срібній призерці чемпіонату України в категорії «тріо» 2019, чемпіонці студентських ігор 2019 року.

 • 20.06.19 p. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка студенти мають можливість навчатися за програмою подвійного диплома

  У рамках розвитку міжнародної співпраці Житомирського державного університету імені Івана Франка 19 червня 2019 р. відбулась зустріч ректора ЖДУ Галини Киричук з керівництвом факультету педагогіки Університету Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща) — деканом факультету професором Елігіушем Малолєпшим, професором Даніелєм Куклею та доктором Збігнєвим Вєчореком.

  Під час зустрічі обговорювалися питання про наукову та навчально-методичну співпрацю ЖДУ та Університету Яна Длугоша. Досягнуто домовленості, що вже з наступного навчального року студенти спеціальностей 231 Соціальна робота, 016 Спеціальна освіта, 053 Психологія, 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта та 017 Фізична культура і спорт можуть навчатися одночасно в ЖДУ та Університеті Яна Длугоша за програмою подвійного диплома, що дасть змогу випускникам отримати український та польський дипломи. Наукова співпраця дозволяє проходити стажування науковців на базі університетів-партнерів, організовувати спільно конференції, семінари, симпозіуми, публікувати наукові доробки в наукових часописах обох університетів.

 • 19.06.19 p. Участь істориків університету на Міжнародному конгресі в Загребі

  14–16 червня 2019 р. в Загребському університеті (Хорватія) на базі факультету гуманітарних та соціальних наук відбулась третя літня конвенція ASEEES (Асоціація слов'янських, східноєвропейських та євразійських досліджень) на тему «Культурні війни». Більш ніж 600 науковців гуманітарної сфери із 32 країн світу обговорювали питання конфліктів, які виникають у процесі зіткнення культур. Уважний погляд у минуле та пошук шляхів порозуміння між різними культурами на сучасному етапі, з’ясування їх місця, ролі, значення у глобалізованому світі стали предметом обговорення на 180 секціях впродовж трьох днів.

  На конгресі доцент кафедри історії України ЖДУ Ольга Білобровець на секції «Культурні війни періоду 1917–1921 рр.» у своїй доповіді виклала особливості розвитку польської культури в умовах зміни політико-ідеологічних систем. Дискусія учасників панелі з Угорщини, Чехії та України дозволила визначити трансформації, які відбулись в культурному житті європейських країн в кризовий період війн та революцій, з’ясувати причини міжкультурних конфліктів і шляхи подальшого їх розвитку. На пленарному засіданні організатори ASEEES підсумовуючи, визнали зустрічі науковців у майбутньому доцільними і важливими для розвитку всієї гуманітарної сфери і культури в світі.

 • 15.06.19 p. День відкритих дверей у ЖДУ

  15 червня абітурієнти та їх батьки мали змогу отримати інформацію про вступну кампанію 2019 року. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся конструктивний діалог ректора університету Галини Киричук, проректора з навчально-методичної та виховної роботи Володимира Чумака, відповідального секретаря приймальної комісії Романа Денисюка та керівників структурних підрозділів з усіма бажаючими.

  Ректор звернула увагу гостей на важливі моменти при виборі ЗВО, деталізувала питання щодо створення електронного кабінету та подачі заяв, навівши невдалі приклади з попередніх років і чого це коштувати вступнику. Гостей цікавили питання подачі документів,їх перелік та які спеціальності можна обрати за наявності певного списку іспитів ЗНО.

  Проректор Чумак надав інформацію про особливості нарахування конкурсних балів, види коефіцієнтів. Пояснив, як можна підвищити шанси вступу на місця державного фінансування.

  Абітурієнти та батьки познайомилися з переліком спеціальностей, що представлені в університеті, керівниками підрозділів та представниками професорсько-викладацького складу.  Дізналися про особливості навчання на кожному з факультетів та інститутів.

  1 липня 2019 року в університеті діятиме центр допомоги абітурієнтам, в якому працівники допоможуть абітурієнтам створити електронний кабінет та пояснити особливості користування ним.

 • 15.06.19 p. Спільнота #ДівчатаSTEM запрошує до співпраці
 • 15.06.19 p. Подяки від Національного олімпійського комітету та Житомирського обласного відділення НОК
 • 13.06.19 p. Подяка франківцям

  Виконавчий комітет Коростенської міської ради висловлює подяку ректору університету Галині Киричук за сприяння у дослідженні пам'яток археологічного комплексу Стародавнього Іскоростеня студентами та викладачами історичного факультету під час проходження археологічної практики у травні–червні 2019 року.

  Окрема вдячність старшому викладачу Марині Хададовій та студентам історичного факультету за активну участь та особисту працю у проведенні археологічних досліджень на території м. Коростень, а саме: Антону Волківському, Костянтину Германову, Тарасу Коновалову, Вадиму Конончуку, Сергію Майстру, Олексію Мельниченку, Андрію Самойлюку, Вікторії Сіончук, Андрію Тичині, Валерію Товщику, Валентині Вербило, Олегу Терещуку, Миколі Усачу, Марії Хилевич, Владиславу Холявицькому.

 • 10.06.19 p. Потрійний успіх викладачів СПФ

  6–8 червня в м. Київ відбулася підсумкова конференція україно-польського проекту «Інноваційний університет та лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа», на якій впродовж трьох днів стипендіати програми презентували доробки своїх проектів у стінах КНУ ім. Т. Шевченка.

  Вітаємо із успішним захистом та врученням дипломів одразу трьох викладачів соціально-психологічного факультету: доцента кафедри соціальної та практичної психології Ольгу Савиченко та викладачів кафедри соціальних технологій Інну Палько та Сергія Товщика!

  Щиро бажаємо Вам сталого професійного й особистісного зростання та якомога більше можливостей та ресурсів у їх реалізації!

 • 10.06.19 p. Музейно-архівна практика для студентів історичного факультету

  Студенти І курсу історичного факультету з 27 травня до 8 червня 2019 року мали змогу познайомитися з особливостями функціонування музеїв та архівів під час проходження музейно-архівної практики.

  Музейна практика проводилася на базі музею історії ЖДУ імені Івана Франка, музею  Природи на природничому факультеті, музею історії поліції при ГУНП в Житомирській області, Музею космонавтики ім. С. П. Корольова, Літературного музею імені В. Г. Короленка, Музею-виставки пожежної охорони, Житомирського обласного літературного музею.

  У процесі такої практики студенти знайомилися із сутністю і змістом діяльності музеїв, вчилися класифікувати предмети та виокремлювати їхні типи, визначати інформативність культурної спадщини. Оформлювали картки наукового опису музейного предмету, визначали характер експозиції й зміст наукової концепції, використовували принципи, методи та структури побудови конкретних експозицій, готували та проводили різні тематичні екскурсії.

  Архівна практика студентів проводилася на базі Державного архіву Житомирської області (ДАЖО).

  Основним місцем роботи студентів став читальний зал, у якому вони виконували завдання, працюючи з тематичними та генеалогічними документами, періодичними виданнями дорадянського та радянського періодів. 31 травня 2019 року студенти взяли участь у відкритті виставки в Державному архіві Житомирської області, присвяченій історії освіти на Волині у ХІХ – на початку ХХ ст. Важливо зазначити, що вони з інтересом ознайомилися з документами виставки; дізналися багато цікавого з історії Житомирської чоловічої гімназії та видатних і всесвітньо відомих діячів, робота або навчання яких пов'язані з цим навчальним закладом.

  Важливо зазначити, що окремі студенти мали змогу на основі сповідальних відомостей дослідити свої окремі генеалогічні лінії, замовити справи на репресованих у 1930-х рр. своїх прадідів. Також корисним та цікавим було відвідування архівосховищ, де розповідалося про документи, що зберігаються в них, і методику пошуку архівних справ; лабораторії з реставрації документів та їхньої оцифровки. Вивчалися студентами і документи з історії Житомирського державного університету імені Івана Франка кінця 1970-х – 1980-х рр.

  Також додатково студенти отримували завдання з вивчення електронних документів, що зберігаються у ДАЖО і представлених на документальних он-лайн виставках Центрального державного історичного архіву Україні в м. Києві (ЦДІАК), Центрального державного архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО), в електронному архіві українського визвольного руху.

  Музейно-архівна практика студентів 1 курсу історичного факультету стала гарною практичною основою у вивченні історичної спадщини.

 • 10.06.19 p. Професора ЖДУ з лекціями у Віденському університеті

  Доктор філологічних наук, професор кафедри української мови ННІ філології та журналістики Віктор Мойсієнко прочитав лекції для студентів Інституту славістики Віденського університету (Австрія) «Діалектні риси в найдавніших писемних церковнослов'янських пам'ятках української редакції» та «Мовна свідомість староукраїнського книжника».

  А також в рамках свого наукового візиту до Відня професор Віктор Мойсієнко попрацював зі знаковою для історії української мови пам'яткою — Кодексом Ганкенштайна (Віденським октоїхом).

 • 07.06.19 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся конкурс «Найкращий знавець Конституції України»

  6 червня відбулося нагородження переможців щорічного конкурсу «Найкращий знавець Конституції України», який є спільним проектом Центру дослідження прав людини Житомирського державного університету імені Івана Франка та Головного територіального управління юстиції в Житомирській області. Участь у заході близько 100 студентів різних факультетів ЖДУ імені Івана Франка забезпечили викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ю. Магась-Демидас, О. Рудницька, Н. Войтович. Вручали грамоти представники ГТУЮ в Житомирській області І. Волошина, С. Шостак.

  Призерами стали:

  • 1 місце: Пухальська Юлія — студентка 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки,  Булачок Марія — студентка 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки;
  • 2 місце: Лук'янчук Анна — студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету, Дягіль Олександра — студентка 1 курсу історичного факультету;
  • 3 місце: Поліщук Владислав — студент 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки, Полянська Галина — студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету.

  Конкурс був присвячений Дню Конституції України та є уже традиційним для студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка. Він викликає жвавий інтерес у студентів не лише історичного, а й інших факультетів.

 • 03.06.19 p. На засіданні вченої ради університету відзначено кращих науковців

  31 травня ректор університету Галина Киричук  та голова вченої ради Віктор Мойсієнко розпочали засідання із зачитування вітального листа від голови ЖОДА Ігоря Гундича та вручення нагород для кращих працівників університету.

  Подяки Верховної Ради України був удостоєний доцент, завідувач  кафедри математичного аналізу Олег Герус.

  Міністерство освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність відзначило нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» Олену Поліщук, професора кафедри філософії, нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Олену Антонову, професора, завідувача кафедри педагогіки, Грамотою МОН Івана Ярмошика, професора, завідувача кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, Подякою МОН Олену Уваєву, доцента кафедри екології, природокористування та біології людини.

  Міністерство молоді та спорту України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, активну громадську діяльність, популяризацію молодіжного руху в Україні, професіоналізм, відданість справі відзначило подякою доцента кафедри соціальних технологій Надію Павлик.

  Управління національно-патріотичного виховання молоді та спорту ЖОДА відзначило грамотами доцента кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Андрія Близнюка та асистента кафедри Лесю Зайко за значний внесок у викладання видавничо-поліграфічного циклу дисциплін, активну участь у популяризації українського видавництва серед молоді та високу професійну майстерність.

  Урочисто було вручено посвідчення доцента Аллі Гарлінській, кандидату біологічних наук, завідувачу кафедри медико-біологічних дисциплін, Оксані Алпатовій,  кандидату біологічних наук, Віктору Шаверському, кандидату наук з фізичного виховання та спорту.

  Молодіжна фундація європейських ініціатив за активну життєву позицію та участь у процесі розбудови українського громадянського суспільства нагородила подяками доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталію Колесник, студентку 23 групи ННІ педагогіки Вікторію Марчук, асистента кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Олену Мачушник, доцента кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ольгу Рудницьк

  З нагоди Днів науки у Житомирському державному університеті визначено кращих у номінації «Науковець року — 2018»: Ольгу Білобровець, доцента кафедри історії України, Олександру Дубасенюк, професора кафедри педагогіки, Олега Геруса, доцента, завідувача кафедри математичного аналізу, Ірену Сніховську, доцента кафедри англійської мови.

  Молодими науковцями 2018 року стали: доктор історичних наук, доцент кафедри історії України Сергій Стельникович, доцент кафедри прикладної математики та інформатики, кандидат пед. наук Тетяна Вакалюк; професор кафедри математичного аналізу, доктор фізико-математичних наук Євген Севостьянов; професор, завідувач кафедри українського літературознавства та компаративістики Олена Юрчук.

  Кращими кафедрами 2018 року стали: кафедра історії України (завідувач Вікторія Венгерська), кафедра педагогіки (завідувач Олена Антонова), кафедра математичного аналізу (завідувач Олег Герус), кафедра української мови (завідувач Галина Гримашевич).

  За сумлінну працю, відповідальність та з нагоди 60-річчя від дня народження  грамотами ЖДУ відзначено Валентину Щербініну, сторожа навчального корпусу, та  Тетяну Петровську, прибиральницю службових приміщень навчального корпусу № 2.

 • 31.05.19 p. В університеті відбулася інтерактивна зустріч з питань децентралізації

  На базі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка проведено інтерактивну зустріч на тему «Децентралізація: теорія та практика». До активного обговорення долучилися проректор університету Володимир Чумак, депутати Глибочицької сільської ради Віталій Шпаківський, Марія Власенко, Валентина Храмцова, депутат Житомирської районної ради Василь Козел, доктор політичних наук, професор Сергій Рудницький разом зі своїми студентами-політологами та жителі різних ОТГ, які зацікавлені у питаннях реформи децентралізації. Професійними порадами із учасниками поділилися представники регіонального відділення Асоціації міст України, зокрема консультанти з юридичних питань Андрій Дяченко, консультант з комунікацій Світлана Прокоф'єва, консультант з бюджетних питань Сергій Гаращук.

  Це був заключних захід в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами проекту є бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка (Тетяна Краснобока та Марія Огороднійчук) та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» (Ольга Виговська).

 • 31.05.19 p. Візит Сергія Бубки до ЖДУ

  До Житомирського державного університету імені Івана Франка завітав з відкритою лекцією видатний український легкоатлет, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон зі стрибків з жердиною та президент НОК Сергій  Бубка.

  На зустрічі зі студентами Сергій Назарович говорив про такі важливі речі, як спортивна дисципліна, високі досягнення, мотивація та віра в себе. Також олімпійський чемпіон розповів від чого довелося відмовитися заради високих спортивних досягнень та що відчував коли француз Рено Лавіллені побив його світовий рекорд 6 м 15 см, стрибнувши 6 м 16 см.

  За високі спортивні досягнення Сергій Назарович привітав та подарував подарунки студентам Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського національного агроекологічного університету та Державного університету «Житомирська політехніка».

 • 31.05.19 p. Переможці-номінанти у Всеукраїнській студентській олімпіаді

  23–24 травня 2019 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 012 Дошкільна освіта. В олімпіаді брали участь 20 учасників освітнього рівня «магістр» та 53 учасників освітнього рівня «бакалавр» з 36 закладів вищої освіти. Студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка спеціальності 012 Дошкільна освіта отримали такі нагороди:

  • Соболь Галина та Поліщук Тетяна — переможці у номінації «Педагогічна творчість»;
  • Яворська Анастасія — переможець у номінації «Майстер точного слова».

  Вітаємо переможців і бажаємо нових творчих успіхів у навчально-науковій роботі!

 • 30.05.19 p. Подяки від управління у справах сім′ї, молоді та спорту Житомирської міської ради

  Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради висловлює вдячність Житомирському державному університету імені Івана Франка та ННІ педагогіки за впровадження та підтримку проектів, які спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю в сучасний освітянський простір; Наталії Колесник та Вікторії Марчук за активну життєву позицію та волонтерську роботу в міських проектах, спрямованих на розвиток соціального партнерства задля розвитку громади м. Житомир; Олександру Євченку за наукове консультування з питань комунікації, зв'язків з громадськістю та публічного виступу в рамках роботи Житомирської муніципальної освітньої школи.

 • 30.05.19 p. Відкриття Галереї спортивної слави Житомирщини

  30 травня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття оновленої Галереї спортивної слави Житомирщини. Почесними гостями заходу були президент НОК Сергій Бубка, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, голова Житомирського обласного відділення НОК України Олександр Оніщук, ректор Галина Киричук.

  Декан факультету фізичного виховання та спорту професор Тамара Кутек провела екскурсію галереєю, ознайомивши з історією спортивних товариств Житомирщини, експонатами спортивних досягнень, з героями спорту Житомирщини. Гордістю спортивної Житомирщини є Валентина Манкін, Рустам Ахметов, Володимир Іванов, Інна Євсєєва, Юлія Єлістратова, Валентина Цербе, Ірина ковальчук, Валерій Андрійцев, фото яких є окрасою галереї.

  Сергій Бубка зустрівся зі студентами факультету фізичного виховання та спорту, які мають власні спортивні здобутки, та поділився цінними порадами, зауваживши, що дорога до перемоги важка, але емоції перемоги того варті.

  Також президент НОК України Сергій Бубка взяв участь у нараді-семінарі регіонального відділення НОК, під час засідання якої нагородив спортивних діячів Житомирщини грамотами та цінними подарунками за вагомий внесок у розвиток і пропаганду вітчизняного спорту та олімпійського руху в Україні та підтримку олімпійських видів спорту. Серед нагороджених є професор кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення ЖДУ Григорій Грибан.

 • 30.05.19 p. Студенти університету взяли участь у тренінгу «Участь молоді у місцевому та регіональному житті»

  Бібліотека Житомирського державного університету імені Іван Франка та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» провели черговий захід в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Учасниками тренінгу були представники школи педагога-організатора «Від А до Я» та її керівник доцент Тетяна Гужанова.

  Упродовж заходу учасниками були проаналізовані принципи та різні форми участі, які зазначені у Переглянутій Європейській хартії про участь молоді у місцевому та регіональному житті; були обмірковані можливі рівні участі молоді та представлено приклади власних досвідів участі молоді.

  Важливим кроком для молодих людей є участь у молодіжних проектах, сенс яких полягає у тому, що вони організовуються для молоді, з молоддю та самою молоддю. Практичними порадами щодо організації молодіжних проектів, створення та функціонування громадських організацій поділився завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики», голова правління МГО «Студентський клуб» Володимир Виговський.

  Нагадаємо, що проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 • 30.05.19 p. Факультет фізичного виховання і спорту продовжує дарувати університету свої здобутки і приурочувати їх до 100-річного ювілею

  Збірна команда університету з плавання (тренер-представник Крук А. З.) виборола ІІІ місце у загальнокомандному заліку на фінальних змаганнях XIV Універсіади України з плавання, що проходили 7–10 травня у м. Кам'янське (Дніпропетровська обл.) А студентка факультету (група 11М1) МС України Дарія Антонова стала переможцем Універсіади на дистанції 50 брас і бронзовим призером на стометрівці.

  Вітаємо спортсменів і бажаємо подальших звершень!

 • 29.05.19 p. На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка успішно пройшла акредитація напряму підготовки бакалаврів 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»

  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 530-л від 15.05.2019 року в університеті впродовж 27-29 травня працювала експертна комісія з метою проведення перевірки відповідності державним акредитаційним вимогам стану кадрового, навчально-методичного, матеріального та організаційного забезпечення підготовки фахівців з напряму підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

  До складу експертної комісії увійшли: голова комісії Мальований Мирослав Степанович — завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету «Львівська політехніка», доктор технічних наук, професор, та Рибалко Юлія Володимирівна — доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат педагогічних наук. 

  Керівництвом природничого факультету були створені всі необхідні умови для роботи експертної комісії. Члени експертної комісії відвідали бібліотеку університету та оглянули аудиторії і навчальні лабораторії факультету. Після офіційних зустрічей експерти працювали з матеріалами акредитаційної справи.

  Висновок комісії одностайний: кадрове, матеріально-технічне, навчально-методичне та інформаційне забезпечення, а також якість підготовки здобувачів вищої освіти напряму підготовки 6.040106 Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування у Житомирському державному університеті відповідає вимогам у системі вищої освіти та забезпечує державну гарантію якості освіти. Комісія вважає за можливе акредитувати напрям підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» у Житомирському державному університеті.

  Разом з тим, експертами були висловлені свої побажання і зауваження, які не впливають на рішення про акредитування, але сприятимуть покращенню якості підготовки фахівців: інтенсифікувати підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри за рахунок стажувань у наукових установах України; посилити обмін професійним досвідом із зарубіжними і вітчизняними закладами вищої освіти; продовжити роботу над зміцненням матеріально-технічної бази випускової кафедри по оснащенню сучасним лабораторним устаткуванням; поповнити бібліотечний фонд університету сучасними підручниками з екологічних дисциплін; стимулювати перспективних викладачів кафедр до затвердження тем докторських дисертацій, їх виконання та захисту; сприяти активізації роботи викладачів кафедри над публікаціями наукових статей у фахових виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus та Web оf Science.

 • 28.05.19 p. Студентські здобутки на IIІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів»

  Студентки ННІ педагогіки, випускниці Школи педагога-організатора «Від А до Я» (Корнилова Є., Ренькас В., Луценко К., Ігнатюк Д.) та студентки 3 курсу (Булачок М., Новицька В., Бакальчук О.), 24–26 травня взяли активну участь у IIІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів», що проходив в Українському дитячому центрі «Молода гвардія».

  «Ліга педагогів» — це флеш-моби, екскурсії, методичний ярмарок, майстер-класи, драйвові конкурси, танцювальні шоу. Фестиваль-конкурс показує, що наука і практика мають бути поруч, що педагогічна робота може бути цікавою і захопливою, а оздоровчий табір є чудовим стартом у педагогічній професії.

  Команда «Житомирські дiвчата» (майбутні педагоги-організатори УДЦ «Молода гвардія») взяла участь у конкурсах з таким здобутками: «Ігровий батл» — ІІ місце, інтелектуальний фут-квест «Педагогічний калейдоскоп» — ІІ місце, «Смуга перешкод» — ІІ місце, перемогла у номінації «Емоційна подача конкурсу агіт-реклам «Краща молодь світу» та отримала диплом переможців ІІ ступеню.

  Вітання дівчатам та незабутнього літа, творчої наснаги, гарного настрою!

 • 26.05.19 p. ХІІ науково-практична конференція «Науковий пошук молодих дослідників»

  21 травня 2019 року на базі фізико-математичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка проходила ХІІ науково-практична конференція «Науковий пошук молодих дослідників», яка об’єднала науковців, викладачів закладів вищої освіти, учителів загальноосвітніх навчальних закладів, представників державних установ освіти, а також фахівців у галузі математики, фізики, інформаційно-комунікаційних технологій і методики їх навчання.

 • 26.05.19 p. Студенти фізико-математичного факультету відвідали захід «Священні книги українців як пам’ятки культури і джерело літератури»

  23.05.2019 р. студенти фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка були запрошені читальним відділом ЖОУНБ імені О. Ольжича на захід «Священні книги українців як пам’ятки культури і джерело літератури»,  присвячений  Дню слов’янської писемності і культури.

  Сторінки мультимедійного журналу познайомили присутніх зі слов’янськими просвітителями, творцями абетки братами Кирилом і Мефодієм, їх внеском в історію освіти та підвищенні культури слов’янських народів; з пам’ятками давньоукраїнської книжності, факсимільні видання яких зберігаються в колекції рідкісних і цінних  книг бібліотеки.

  Показати свої знання, ерудицію і  кмітливість студенти змогли в  інтелект-вікторині «Велич рідної мови», яка проводилась наприкінці заходу.

  Бібліотека — це простір неформальної освіти, і саме вона сприяє реалізації однієї з ключових компетентностей Нової української школи - вчитись упродовж життя.

 • 24.05.19 p. Професор Цвет з лекцією у ЖДУ

  23 травня на історичному факультеті відбулась лекція запрошеного професора, доктора філологічних наук, автора ряду праць з лінгвістики, антропології та історії, які видавались у США та Ізраїлі, Леоніда Яковича Цвета.

  Студенти мали можливість прослухати лекцію на тему: «Історія євреїв крізь призму родинних спогадів». Леонід Якович наш земляк, народився в Житомирі ще до війни, але з її початком родина покинула місто. Лише зараз він вперше відвідав місце свого народження. Протягом тривалого часу пан Цвет викладав в університетах США, Ізраїлю, до окупації Криму працював у Таврійському національному університеті імені В. Вернадського. 

  Зустріч з Леонідом Яковичем стала можливою завдяки керівнику Центру юдаїки,який діє на кафедрі історії України, Наталії Рудницькій та її монографії, присвяченій історії євреїв Житомирщини. У подальшому планується реалізовувати спільний проект з історії декількох єврейських родин (Винарських, Цветів, Рабиновичів), які є невід’ємною частиною історії нашого міста та регіону. Леонід Якович Цвет презентував Центру юдаїки літературу релігійного та історичного характеру. 

 • 24.05.19 p. Вітаємо лауреатів конкурсу — молодих дизайнерів навчально-наукового інституту педагогіки

  Вітаємо студентів спеціальності 015 Професійна освіта (Дизайн) Житомирського державного університету імені Івана Франка — Дмитра Котвицького, Діану Продоус-Якимчук, Владу Сичевську, Дарину Стахівську, Альону Фещук, Владислава Рудніцького та доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталію Колесник з отриманням диплома лауреата ІІІ ступеня Х Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Україна квітуча 2018».

  Конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» в рамках святкування 50-річчя створення Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та 30-річчя створення Спілки дизайнерів України.

  У конкурсі взяло участь понад 400 дизайнерських робіт з 51 закладу вищої освіти, 27 міст України. За результатами конкурсу лише 287 авторських робіт представлено в електронному каталозі дизайн-проектів. Конкурс проводився у три етапи з 25.06.18 по 19.12.18 року. Урочиста церемонія нагородження відбулася 22 травня 2019 року.

  Вітаємо учасників конкурсу з відзнаками та бажаємо нових творчих успіхів і натхнення!

 • 24.05.19 p. Повірити в себе і подарувати дітям частинку свого серця

  23 травня студентки соціально-психологічного факультету вже втретє стали аніматорами-волонтерами Міського фестивалю творчості дітей та молоді «Повір у себе, і в тебе повірять інші», організатором якого є Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

  У приміщенні міського Будинку культури студенти-волонтери були аніматорами: веселими звірями, казковими героями та аква-гримерами. Фестиваль, організований для дітей і молоді з особливими потребами, учнями-вихованцями багатьох соціально-реабілітаційних, спеціалізованих виховних закладів, для дітей і сімей, які виховують особливу дитину.

 • 24.05.19 p. Франківці долучилися до відзначення Дня Героїв

  23 травня студентки та викладачі Житомирського державного унiверситету iменi I. Франка долучилися до відзначення Дня Героїв та приєдналися до заходів із вшанування пам'яті загиблих борців за волю України, зокрема, відкритті дошок пам'яті героїв-житомирян, які загинули внаслідок війни на сході України. Франківці разом із небайдужими житомирянами урочистою ходою пройшли містом від майдану Соборного, вулицею Перемоги, через Спасо-Преображенський собор. Поклали квіти до могили учасників національно-визвольних змагань Миколи Сціборського та Омеляна Сеника.

 • 23.05.19 p. Подяка викладачам від Обласного центру туризму

  Комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний центр туризму, краєзнавства учнівської молоді» Житомирської обласної ради висловлює подяку викладачам Житомирського державного університету імені Івана Франка Максимову Олександру Вікторовичу, кандидату історичних наук, старшому викладачу кафедри історії України, Ковальчуку Івану Васильовичу, кандидату історичних наук, доценту кафедри історії України, Хададовій Марині Володимирівні, старшому викладачу кафедри всесвітньої історії, за активну участь у проведенні та об'єктивне суддівство туристично-краєзнавчих змагань.

 • 21.05.19 p. Життя в науці і для науки у працях викладачів навчально-наукового інституту педагогіки

  20 травня 2019 року з нагоди Днів науки відбулася книжкова виставка монографічного доробку, збірників наукових праць, підручників, навчально-методичних посібників, авторами яких є професорсько-викладацький склад навчально-наукового інституту педагогіки. Окрім того, було проведено педагогічний коучинг спільної продукції ННВК «Полісся».

 • 20.05.19 p. Перемога у стипендіальній програмі Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA»

  Визначено переможців загальнонаціонального конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA». Серед переможців є студент ІV курсу навчально-наукового інституту філології та журналістики Андрій Мельник.

  Вітаємо Андрія та його наукового керівника професора кафедри українського літературознавства та компаративістики Олену Олександрівну Юрчук зі спільним науковим досягненням.

  Протягом навчання в Житомирському державному університеті імені Івана Франка Андрій демонструє лідерську позицію. Вже на ІІ курсі був головою студентського братства ННІ філології та журналістики, а з 2015 року займається волонтерською діяльністю: у межах проекту Міжнародної благодійної організації «Місія в Україну» працював у таборах для дітей з інвалідністю. У коло інтересів Андрія входить поезія і музика. 2018 року він взяв участь у Всеукраїнській нараді молодих літераторів у Тернополі.

 • 20.05.19 p. Викладачі університету активно продовжують роботу в рамках програми Erasmus+

  Завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Микола Ліпісівіцький  протягом 13–17 травня читав лекції у Сілезькому університеті в Катовіце (Польща) в рамках проекту академічної мобільності Erasmus+, започаткованого у 2017 році.

  У межах лекційного курсу Микола Леонідович познайомив польських студентів і колег із теорією перекладу Вальтера Беньяміна, критикою суспільства через гру в народній п’єсі Бертольта Брехта «Пан Пунтіла і його слуга Матті», а також лірикою видатного німецького поета, колишнього дисидента НДР Вольфа Бірмана, з яким він познайомився особисто у квітні цього року під час візиту до Німеччини на запрошення Німецько-українського форуму у м. Берлін.

 • 17.05.19 p. Житомирський державний університет на Ярмарку вакансій

  17 травня  у Житомирі вчетверте відбувся Ярмарок вакансій,  у якому взяли участь близько 60 підприємств та 30 навчальних закладів. ЖДУ активно долучився  до дійства, презентувавши свої факультети, інститути та спеціальності зокрема.

  Кожен зі структурних підрозділів  у легкій та ігровій формі продемонстрували свої переваги, показали значимість та  важливість кожної спеціальності. Гості ярмарку мали змогу відвідати поліське весілля, переглянути елементи різних видів спорту, захопитися природничими науками. Найсміливіші перевірили свої знання з української мови, виправляючи помилки у запропонованих конструкціях. Студенти заполонили глядачів іграми та забавами.

  Відвідувачі заходу мали нагоду ознайомитись зі спеціальностями університету, умовами вступу, особливостями навчання та безпосередньо поспілкуватися з викладачами.

 • 17.05.19 p. Людина року на СПФ

  У Всесвітній день вишиванки на соціально-психологічному факультеті відбулася урочиста церемонія відзначення досягнень викладачів і студентів СПФ «Людина року», а цьогоріч - ювілейна, присвячена 15-річчю факультету.

  Окрім подяк і дипломів переможців у семи традиційних номінаціях конкурсу, викладачі, студенти, партнери та гості вітали СПФ із днем народження, згадували історію створення і життя соціально-психологічного. За 15 років на факультеті захищено 34 кандидатські дисертації та 7 докторських, опубліковано 37 монографій, активно підтримується співпраця з 55 соціальними та науковими партнерами, викладачі факультету мали нагоду здійснити 24 тривалі закордонні поїздки-стажування, а також проведено 47 конференцій, організовано 38 студентських та учнівських олімпіад, 14 конкурсів наукових робіт, 9 дистанційних наукових конкурсів з фаху, проведено сотні факультетських заходів та мистецьких проектів, висаджено 4000 тюльпанів, 25 сакур, 7 дерев магнолії, 50 кущів троянд.

  За 15 років факультет поповнився на 30 викладацьких дітей, а головне, факультет випустив у світ 2282 студентів денної форми навчання та 1984 студенти заочної форми навчання, разом це 4266 професіоналів своєї справи, окрилених СПФ. Соціально-психологічний з днем народженням завітав привітати перший декан факультету Олександр Музика. Цінними і натхненними стали побажання деканів СПФ Лариси Журавльової та Тетяни Боцян. Привітання отримали від партнерів факультету, деканів і директорів інститутів та факультетів університету Володимира Литньова, Олексія Башманівського та Олександра Жуковського. Творчі привітання пролунали від народної артистки України Ірини Шинкарук, Житомирського академічного ансамблю танцю "Сонечко", танцювального клубу “Кристал”, музикантів Житомирського музичного училища ім. Віктора Косенка, творчого колективу "Лебеді кохання", випускників Андрія Левика та Оксани Горай, а також Наталії Світлої та Влада Дранківського. Ну і яке ж свято без святкового торту, презентованого Світланою Лесик-Хачатрян та студентами СПФ!

  Вітаємо соціально-психологічний факультет з ювілеєм!

 • 17.05.19 p. Крилата виставка Юрія Камишного до ювілею на соціально-психологічному факультеті

  Родзинкою тижня святкування 15-річчя соціально-психологічного факультету стало відкриття ювілейної виставки «7 картин на 7 небі» Народного художника України, натхненника та великого друга факультету Юрія Камишного, що є знаковою подією для СПФ, адже саме Юрій Костянтинович став першим художником, чиї картини ознаменували старт проекту десять років тому. 

  Відкривала крилату виставку ректор університету Галина Киричук, а почесними гостем і співмодератором став засновник проекту та перший декан СПФ Олександр Музика. Посилювали відчуття і сприйняття мистецтва неперевершений музичний подарунок від Алли Весельської та її учениці Божени Зімінської, акапельний спів Ольги Бушми та авторська поезія Катерини Марчук. А ще було багато привітань та щирих побажань факультету і проекту «7 картин на 7 небі»!

  На згадку в день народження СПФ Юрій Камишний подарував репродукцію картини «Небо і земля».

  Запрошуємо всіх на «7 небо» окрилюватися натхненням та насолоджуватися мистецтвом! Виставка триватиме до середини червня.

 • 17.05.19 p. Подяки від Міністерства освіти і науки

  16 травня у Міністерстві освіти і науки України відбулося урочисте нагородження працівників освіти і науки з нагоди Дня науки.

  Вітаємо професора кафедри світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін, доктора педагогічних наук Оксану Анатоліївну Кучерук та директора ННІ іноземної філології, кандидата філологічних наук Марину Володимирівну Полховську з отриманням подяки від Міністерства освіти і науки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. А професора кафедри математичного аналізу, доктора фізико-математичних наук Анатолія Олександровича Погоруя з отриманням нагрудногоо знака "Відмінник освіти".

 • 15.05.19 p. У рамках Днів науки на фізико-математичному факультеті проходила виставка навчально-методичної літератури

  У рамках щорічного відзначення Днів науки на фізико-математичному факультеті 15 травня 2019 року проходила виставка навчально-методичної літератури «Навчально-методичне забезпечення якості фізико-математичної освіти».

  Виставка проводилась з метою удосконалення методичного забезпечення навчання фізики, математики та інформатики, розвитку творчого потенціалу майбутніх педагогів, поширення інноваційних досягнень. Представлені матеріали підготовлені та опубліковані провідними фахівцями усіх кафедр фізико-математичного факультету.

  За підсумками проведення виставки можна зробити висновок, що подані матеріали свідчать про масштабну й цілеспрямовану методичну роботу усього професорсько-викладацького складу факультету, яка забезпечує належне використання інноваційних педагогічних технологій та сприяє їх подальшому розвитку.

 • 15.05.19 p. Презентація англомовного навчального посібника «Сучасна американська поезія № 1. Брайан Луїс Сондерс» / «Contemporary American Poetry № 1. Bryan Lewis Saunders»

  У ННІ іноземної філології відбулася презентація англомовного навчального посібника «Сучасна американська поезія № 1. Брайан Луїс Сондерс» / «Contemporary American Poetry № 1. Bryan Lewis Saunders», присвяченого творчості американського поета й художника в рамках проекту, який започаткував доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури Олег Коляда.

  Перший випуск серії містить інтерв’ю з митцем, авторську графіку й аналіз поетичної збірки «Near Death Experience» (2010 р.), який здійснили магістранти ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка: Катерина Вовк, Віолета Грибан, Валерія Дуплійчук, Юлія Климович, Аліса Ковалевська, Руслана Марусевич, Назар Матюха, Анастасія Ничипорук, Анна Савина, Альона Юхимчук.

  Унікальність проекту полягає не тільки в тому, що члени авторського колективу посібника — студенти нашого університету, а й у його мультимедійності, адже книжку доповнює диск із аудіозаписами лірики Брайана Луїса Сондерса, виданий лейблом Old Captain.

 • 13.05.19 p. Участь викладачів ЖДУ у Міжнародній науковій конференції (м. Варшава, Польща)

  Завідувач кафедри українського літературознавства та компаративістики, професор Олена Юрчук та завідувач кафедри філософії Оксана Чаплінська взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Жінки в історії, культурі, літературі й мові: Центральна та Східна Європа», що проходила у Варшавському університеті 9–11 травня 2019 року. Науковці озвучили доповідь «Дискурс фемінного вертограду в збірці «Міфотворення» Маріанни Кіяновської» та долучилися до дискусії щодо ролі жінки в європейському соціокультурному просторі.

 • 11.05.19 p. Спортивні здобутки студентів факультету фізичного виховання і спорту

  Факультет фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка продовжує дарувати свої здобутки рідному ЗВО до 100-річного ювілею. Збірна команда університету з плавання (тренер-представник Крук А. З.) виборола ІІІ місце у загальнокомандному заліку на фінальних змаганнях XIV Універсіади України з плавання, що проходили 7—10 травня у м. Кам'янське (Дніпропетровська обл.) А студентка факультету (група 11М1) МС України Дарія Антонова стала переможцем Універсіади на дистанції 50 брас і бронзовим призером на стометрівці.

  Вітаємо спортсменів і бажаємо подальших звершень! 

 • 10.05.19 p. У ЖДУ відбувся інструктивно-методичний семінар з підготовки до літньої педагогічної практики

  Згідно з діючими навчальними планами з 6 по 8 квітня 2019 року кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій провела інструктивно-методичний семінар для студентів третього курсу ННІ педагогіки та 32 групи факультету фізичного виховання і спорту.

  Інструктивно-методичний семінар є неодмінною складовою програми підготовки студентів до літньої педагогічної практики і проводиться з метою надання рівня методичної готовності до здійснення самостійної виховної діяльності в тимчасовому дитячому колективі в канікулярний період.

  Завданнями семінару є: поглиблення теоретичних психолого-педагогічних знань, підвищення рівня сформованості спеціальних умінь і навичок, підвищення мотивації й соціальної спрямованості, особистісної готовності та набуття власного досвіду, необхідних для організації й здійснення змістовного дозвілля й оздоровлення дітей в літній період.

  122 студенти  протягом  3-ох днів активно працювали на творчих майстернях («Ігрова» — Басюк Н. А., «Контакт» — Костюшко Ю. О., «Проектна» — Коновальчук І. М., «Азбука вожатого» — Рудницька Н. Ю., «Пісенна» — Суботницький І. М., «Анімаційна» — представники та директор табору «Карамель»). Взяли участь у КВН (конкурсі вожатської майстерності).

  Активну участь в організації та проведенні творчих майстерень на семінарі брали вожаті Школи педагога-організатора «Від А до Я»: Баранчук І., Суха К., Чипорнюк В., Маліцький І., Топольницька Г.

  На семінарі були присутні також директори таборів «Карамель» (м. Київ), «Супутник», представник УДЦ «Молода гвардія», які запропонували студентам посади педагогів-організаторів літнього дитячого відпочинку.

  Сподіваємось, що робота на семінарі допоможе студентам організовувати незабутній дитячій відпочинок!

 • 10.05.19 p. Школа педагога-організатора «Від А до Я» презентувала свій заключний концерт «Випуск — 2019»

  Щорічний випускний концерт був представлений на інструктивно-методичному семінарі підготовки студентів до літньої педагогічної практики.

  Керівник школи педагога-організатора «Від А до Я» доцент Т. С. Гужанова вручила сертифікати про закінчення школи 23-ом випускникам. Під час навчання студенти брали участь у практикумах розвитку творчих здібностей: художньо-поетичних, хореографічних, музичних, організаторських та акторської майстерності.

  Протягом навчання студенти готували та представляли свої творчі проекти: новорічні ранки, акції для дітей з дитячих будинків, притулків, лікарень, дитячих установ, для дітей з особливими потребами організації «Діти Сонця». Крім того, вони були активними учасниками студентської самодіяльності університету: організовували конкурси, театралізовані вистави та шоу-програми.

  Концерт відбувався у стилі фільму «Мері Поппінс» в українській інтерпретації. За сюжетом Мері виконує бажання дітей та показує їм український колорит, всю красу літніх таборів відпочинку та цікавість занять в ШПО.

  Глядачі, яких було близько 120 осіб, були в захваті від побаченого, активно брали участь у запропонованих іграх та підтанцьовували під час виступів.

  На концерті були присутніми не тільки студенти і викладачі університету, а й  культорганізатор УДЦ «Молода гвардія» в м. Одесі Аліна Шибистюк, яка сама є випускницею Школи педагога-організатора «Від А до Я». Вона пильно слідкувала за виступом випускників та після концерту для 10 студентів, які їдуть в УДЦ «Молода гвардія»,  надала інформацію про табір і розповіла про роботу вожатих.

  «Я вважаю, що Школа педагога організатора «Від А до Я» робить велику справу: відкриває справжніх людей, які до цього ховалися в сірих буднях, вона дає їм змогу стати самими собою, нічого не боятися, а йти до своєї мети, отримувати задоволення від своєї роботи. Вона дає знання, які хочеться нести дітям і вчити їх з самого дитинства цінувати кожний момент життя…», — ділиться своїми враженнями Ангеліна Іванцова, випускниця Школи.

  Попереду літо, діти, робота. Щасливої дороги, майбутні педагоги-організатори!

 • 08.05.19 p. Державна служба відчиняє свої двері

  Національне агентство України з питань державної служби та його територіальний орган Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях проводить всеукраїнську інформаційну кампанію «Право на державну службу» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

 • 08.05.19 p. Методологічний воркшоп для вчителів англійської мови міста Житомир

  7 травня 2019 року кафедра англійської мови ННІ Іноземної філологї у рамках співпраці з Fulbright Ukraine провели методологічний воркшоп для вчителів англійської мови міста Житомир «Perspectives on education reform, critical thinking and assessment». Модератором семінару виступила стипендіатка U. S. Fulbrighter Крістин Нуджент (Georgetown University, Washington DC). Пані Нуджент є висококваліфікованим спеціалістом, яка довгий час працювала над імплементацією критеріїв оцінювання, і наразі є однією з розробників програми GoCamp Ukraine.

  Інформація, представлена спікером, стосувалася розвитку критичного мислення учнів та основних критеріїв оцінювання. Усі учасники семінару отримали сертифікати. Крім того, вчителі ЗЗСО мали змогу поспілкуватися з директором ННІ Іноземної філології, доц. М. В. Полховської та проф. Л. В. Калініною, які повідомили про особливості навчальної програми підготовки фахівців за спеціальностю 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська)) та про можливість проходження курсів підвищення кваліфікації вчителів англійської мови на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка.