• 23.02.17 p. Керівник навчального відділу ЖДУ імені Івана Франка отримала почесне звання «Заслужений працівник освіти України»

  Сьогодні на засіданні дев’ятої сесії Житомирської обласної ради начальник навчального відділу ЖДУ імені Івана Франка Інна Германівна Григор’євій отримала почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Нагороду вручали керівник Житомирської ОДА Ігор Гундич та голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

  За отриману відзнаку начальник навчального відділу, викладач кафедри математичного аналізу ЖДУ імені Івана Франка висловила подяку колективу рідного університету, Житомирській обласній раді, ЖОДА, Міністерству освіти і науки України та Президенту.

  Ректорат та колектив Житомирського державного університету вітає Вас з отриманням цього почесного звання та бажає міцного здоров’я, відмінних успіхів у праці, любові, добробуту і затишку в родині, наснаги та невичерпної енергії, миру та процвітання!

 • 23.02.17 p. Кафедра англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті відвідала Озерненську гімназію

  Викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті продовжують проводити профорієнтаційну роботу серед учнів випускних класів Житомира та Житомирської області. Так, 22 лютого викладач кафедри Зимовець О. А. та студентка 51 гр. ННІ педагогіки Кучер Таміла відвідали Озерненську гімназію, яка знаходиться у смт. Озерне Житомирського району.

  Під час зустрічі з учнями 11 класу була проведена цікава та відверта дискусія щодо різних підходів до вибору професії, переваг та недоліків навчання у столичних та регіональних вишах, можливостей самореалізації та розкриття творчих здібностей у процесі майбутньої професійної діяльності.

  Учням було представлено перелік професій, які можна отримати після успішного закінчення ННІ педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка, надано інформацію про різні аспекти навчально-виховного процесу, проведення дозвілля, умови проживання, проходження педагогічної практики, можливості працевлаштування після закінчення університету тощо. У процесі зустрічі було презентовано наочні матеріали про діяльність ННІ педагогіки та кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті, зокрема.

 • 22.02.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій розповіли випускникам шкіл Житомира про важливість правильного вибору професії

  Відомий літературознавець В. Шкловський писав: «Життя — це ряд зусиль. Ми бачимо мету, але не завжди бачимо дорогу». Вибір майбутньої професії — це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних уподобань й природних здібностей. Вступ до вищого навчального закладу є для них важливим життєвим проектом, над яким майбутні абітурієнти працюють разом з батьками та педагогами. В профорієнтаційній роботі з випускниками шкіл м. Житомира та Житомирської області активно беруть участь викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій та студенти ННІ педагогіки.

  На зустрічах з випускниками загальноосвітніх шкіл № 1 та № 5 м. Житомира викладачі кафедри розповіли учням про значення та особливості правильного вибору майбутньої професії, зміст та перспективи професій вихователя ДНЗ та вчителя початкової школи, роз'яснили правила вступу до ЖДУ ім. Івана Франка, відповіли на запитання учнів.

 • 22.02.17 p. Результати літературно-мистецького Інтернет-фестивалю «Свічадо читецького мистецтва»

  У Міжнародний День рідної мови кафедра лінгвометодики та культури фахової мови ЖДУ імені Івана Франка оголосила результати літературно-мистецького Інтернет-фестивалю «Свічадо читецького мистецтва». До участі в заході були запрошені випускники шкіл, коледжів, училищ, гімназій, ліцеїв Житомирщини. Приймалися надіслані відеозаписи з виконанням улюбленого вірша українською, рідною, мовою.

  Переможцями стали учні Комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради: Бірюк Марія, Фещенко Дмитро, Гукова Анна, Степорук Марія. Кафедра висловлює подяку викладачам української мови та літератури училища: Магдич Тетяні Павлівні, Коваленко Любові Аркадіївні, соціальному педагогу Климову Ігорю Валерійовичу та відеооператору Кузьменку Олексію Петровичу за підготовку читців, а також адміністрації училища в особі директора Дерев’янко Олени Василівни. На переможців чекають призи та іменні сертифікати із подякою-запрошенням до вступу на спеціальність «Сценічне мистецтво» (бакалаври, 2017–2018 н.р.) у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

 • 20.02.17 p. Науковці Інституту педагогіки провели профорієнтаційну роботу серед учнів-учасників МАН

  Викладачі ННІ педагогіки провели профорієнтаційну роботу серед учнів-учасників МАН на базі Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради.

  Доценти кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті  К. В. Гаращук та О. С. Гуманкова  провели бесіду з учнями-учасниками МАН одинадцятих класів міста Житомира, Бердичева, Коростеня, Черняхова, Овруча, Новоград-Волинського, Малина та інших міст Житомирської області. Викладачі розповіли про особливості навчання в інституті педагогіки, проінформували учнів про спеціальності, на які буде проводитись набір на навчання у 2017 р., презентували буклети з інформацією про університет та кафедру.

 • 20.02.17 p. Студенти-спортсмени ЖДУ вкотре довели Україні, що готові змагатись на найвищому рівні

  19 лютого завершився головний Зимовий чемпіонат України з легкої атлетики, що проходив у місті Суми. Студенти факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Лонський, Олександр Баранніков та Владислав Мазур достойно представили на чемпіонаті Житомирську область.

  Віктор Лонський здобув золоту нагороду з результатом 2 метри 19 см. Срібним призером у секторі стрибків у висоту серед молоді став Олександр Баранніков із результатом 2 метри 15 см.

  Владислав Мазур став срібним призером змагань серед молоді у секторі стрибків у довжину. Його результат — 7 метрів 68 см.

  Вітаємо наших спортсменів та їх тренера — Ігора Лонського з достойним завершенням зимового сезону!

  Щодо Юніорського чемпіонату України з легкої атлетики, який завершився нещодавно в Сумах, у секторі стрибків у висоту переможцем став студент факультету фізичного виховання і спорту Роман Кузьмінов із результатом 2 метри 10 сантиметрів. Тренери — А. Ледньова, В. Єпишков.

 • 20.02.17 p. Профорієнтаційна зустріч викладачів університету зі старшокласниками Левкова

  17 лютого 2017 року викладачі  кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті ННІ педагогіки С. В. Дєньгаєва, О. Ю. Самчук та волонтер Корпусу Миру США в Україні Роберт О'Лірі відвідали Левківську загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів Житомирського району, Житомирської області.

  Науково-педагогічні працівники ЖДУ імені Івана Франка провели творчу майстерню з учнями 10 та 11 класів англійською мовою та презентували професію вчителя початкової школи та вихователя дошкільного навчального закладу. Майбутні абітурієнти отримали детальну інформацію про особливості вступу до Житомирського державного університету імені Івана Франку в 2017 році та широкий вибір напрямів підготовки на різних спеціальностях.

 • 20.02.17 p. Викладачі кафедри української мови Інституту філології та журналістики пояснили випускникам Житомирщини складні питання синтаксису

  Хоча й добігає кінця шкільний навчальний рік, а у випускників 2017 року дедалі частіше виникають питання, що потребують відповідей фахівців. Саме тому 19 лютого  викладачі кафедри української мови знову зустрічалися з майбутніми абітурієнтами, яких цікавили проблеми підготовки до ЗНО з української мови, зокрема складні питання синтаксису.

  На зустрічі були присутні учні зі Студеницької та Нехворощанської ЗОШ, а також із Житомирської гімназії № 3. У ході спілкування з викладачами кафедри української мови ЖДУ імені Івана Франка майбутні абітурієнти не тільки змогли перевірити власні знання, а й отримати компетентні роз’яснення щодо статусу синтаксичних одиниць, синтаксичних форм і синтаксичних значень. 

  Загалом, зустріч була досить-таки плідна: учні отримали відповіді на питання, які їх цікавили, та цінні поради щодо виконання тестових завдань.

 • 19.02.17 p. Погляд у Школу майбутнього…

  Днями викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка (Галина Підлужна, Наталія Колесник, Неля Рудницька, Валентина Танська) відвідали презентацію книги «Школа майбутнього» (автори: Кен Робінсон, всесвітньо відомий спікер, письменник, міжнародний радник з питань творчого розвитку, систем освіти та інновацій (Великобританія) та Лу Ароніка, американський письменник, автор книг з саморозвитку, креативності та психології успіху).

  Ініціаторами такого заходу стало Управління освіти Житомирської міської ради. В обговоренні питань щодо вивчення та використання провідного досвіду організації освітнього процесу країн Європи та США в контексті національної системи освіти взяли участь Валентин Арендарчук, начальник Управління освіти Житомирської міської ради; Михайло Комарницький, засновник і директор видавництва «Літопис» (м. Львів); Тетяна Мяновська, завідувач науково-методичного центру Управління освіти Житомирської міської ради; Ганна Лелів, перекладач книги «Школа майбутнього», керівники загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

  У ході дискусії, щодо ідеї концепції нової української школи запропонованої Кеном Робінсоном «Школи майбутнього», виявлено, що співпраця дітей в малих групах, поєднання міждисциплінарних наук спонукають учнів тривалий час залишатися за робочим місцем, а також відстоювати власні інтереси в автентичній, самостійній, ігровій формі.

  Доповідачами було визначено, що одним з пріоритетних напрямків роботи Міністерства освіти України є кардинальна, докорінна зміна шляху розвитку освіти в контексті загальносвітових тенденцій педагогічної науки, стрімкого розвитку новітніх технологій, засобів комунікації, впровадження ІТ-технологій, що дозволить краще реалізовувати економічні, культурні, соціальні та особисті цілі освіти.

 • 17.02.17 p. Волонтер Корпусу Миру та викладач ЖДУ відвідали Любарську гімназію № 1

  15 лютого 2017 року старший викладач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті ННІ Педагогіки Дєньгаєва С. В. разом з волонтером Корпусу Миру США в Україні Робом О’Лірі відвідали Любарську гімназію № 1 Любарської районної ради Житомирської області.

  Метою зустрічі було підвищення позитивного іміджу вчителя та популяризація професії вчителя англійської мови початкової ланки.

  Завдяки цьому учні отримали докладну інформацію про широкий спектр спеціальностей, який пропонує ННІ Педагогіки та вичерпні відповіді на питання.

 • 16.02.17 p. Співробітники ЖДУ оцінили роботи учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології

  Наприкінці січня — початку лютого викладачі природничого факультету та кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка працювали у складі журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології, що проходили на базі Житомирської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 12 імені С. Ковальчука.

  Головою журі було призначено завідуючу кафедрою ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття ЖДУ імені Івана Франка, доктора біологічних наук  Галину Євгеніївну Киричук. Вагомий внесок в організацію та проведення даного етапу олімпіад зробила методист з біології Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Миколаївна Поліщук.

  Одним із завдань олімпіади з екології був захист екологічних проектів, які учасники підготували під керівництвом учителів та науковців. У проектах школярі пропонували шляхи вирішення тих проблем, які загрожують довкіллю, здоров’ю та життю людей. Всі представлені роботи є актуальними і заслуговують на увагу, але найкращими, за рішенням журі, було визнано лише чотири. Це — «Вивчення динаміки показників ЖЄЛ дітей молодшого віку, що займаються айкідо» Добровольського Богдана (ліцей № 25, м. Житомир),  «Особливості розподілу амеб у різних типах водойм Центрального Полісся України» Чмуневич Ірини (КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради), «Використання олігохети Chaetogaster limnaei (Annelida, Naididae) у біологічному методі боротьби із парамфістоматидозом» Кузнєцової Яни (загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 8 м. Житомира) та «Специфіка обміну речовин трансгенної капусти (Brassica oleraceae L.)» Александрука Едуарда (КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради).

  Учасники олімпіад продемонстрували ґрунтовні знання з біології та екології. Фінальною ланкою буде IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, які проводяться Міністерством освіти і науки України. Житомирську область  будуть представляти команда «юних біологів» та «юних екологів». Тож усім учасникам команд бажаємо успіхів на цьому етапі та з глибокою надією віримо в їх перемогу. Адже саме ці обдаровані діти є нашим майбутнім, які своєю наполегливою працею та за допомогою природних задатків колись заявлять на весь світ про те, що Україна гідна всесвітнього визнання!

 • 09.02.17 p. Викладачі природничого факультету провели профорієнтаційну роботу у ЗОШ № 30 м. Житомира

  Підчас зустрічі доценти кафедри зоології, біомоніторингу та охорони природи Р. П. Власенко та Р. К. Мельниченко провели бесіду з учнями 9–11 класів, дирекцією та вчителями школи.

  Викладачі розповіли про особливості навчання на природничому факультеті, його традиції та досягнення. Р. П. Власенко та Р. К. Мельниченко поінформували учнів про спеціальності, переваги навчання на факультеті, про особливості вступу до ВНЗ у 2017 році. Учням презентували відео та буклети, які містили змістовну інформацію про природничий факультет, зокрема професорсько-викладацький склад, матеріально-технічну базу, широке застосування новітніх технологій у процесі вивчення біології, хімії, екології та географії, адаптовані до європейських стандартів освіти навчальні плани і програми підготовки фахівців.

 • 08.02.17 p. Дні української та національної кухні в Центрі післядипломної освіти та довузівської підготовки ЖДУ ім. Івана Франка

  У Центрі післядипломної освіти та довузівської підготовки ЖДУ ім. Івана Франка продовжують вивчати українську мову студенти з Південної Кореї, Пакистану та Тунісу.

  Для знайомства з українськими реаліями та кращого засвоєння лексичного та граматичного матеріалу викладач української мови, асистент кафедри слов’янських та германських мов Юлія Вольська, працівники Центру та студенти ІІ курсу ННІ філології та журналістики провели кулінарний майстер-клас «Українська традиційна кухня». 

  Студенти-іноземці брали активну участь у приготуванні борщу, дерунів та вареників. Потім усі разом дегустували смачні страви.

  Іноземних гостей так захопила атмосфера майстер-класу, що вони виявили бажання познайомити господарів із традиційною їжею своїх країн. Відтак, відбулася презентація національних кухонь Південної Кореї та Пакистану, на яку студенти запросили проректора з наукової і міжнародної роботи Наталію Сейко, завідувача Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки Тетяну Рожнову та своїх нових друзів. Усім смакували приготовлені страви.

 • 08.02.17 p. Пішов із життя викладач ЖДУ Анатолій Устинович Уразов

  7 лютого 2017 року на 72-му році життя перестало битися серце кандидата економічних наук, доцента кафедри економіки та маркетингу ЖДУ  імені Івана Франка — Анатолія Устиновича Уразова. Житомирський державний університет імені Івана Франка висловлює співчуття рідним, близьким та усім, хто знав Анатолія Устиновича.

  Прощання з покійним відбудеться 9 лютого о 14:30 в холі центрального корпусу університету.

  Народився Анатолій Устинович 4 серпня 1945 року. З 1968 по 1972 роки навчався в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. У 1981 році закінчив аспірантуру Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка і захистив кандидатську дисертацію «Розвиток форм усуспільнення виробництва в умовах НТП». З 1979 року по 2017 роки працював викладачем у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, стояв біля витоків створення економічних кафедр на соціально-психологічному факультеті. За роки науково-педагогічної діяльності ним опубліковано понад 50 наукових праць, з яких 2 підручники, 1 навчально-методичний посібник з грифом МОН України. Пам'ять про шановного викладача, відомого науковця Анатолія Устиновича Уразова залишиться в серцях його колег, студентів і працівників університету.

 • 01.02.17 p. Викладачі кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ЖДУ провели методичний тренінг

  Днями викладачі кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ЖДУ імені Івана Франка Наталія Петранговська, Олена Кузьменко та Оксана Черниш взяли участь у зимовій школі професійного розвитку викладачів англійської мови «Teacher Professional Development» за сприяння British Council Ukraine — IATEFL Ukraine.

  Викладачі ЖДУ пройшли 36-годинний курс тренінгу «PRESETT Teacher Development», який включав три теми: «Observation and feedback», «Materials / sessions evaluation, adaptation and design», «ELT Methodology Curriculum — materials pilot».

  Викладач Олена Кузьменко та к.ф.н., ст. викладач Оксана Черниш провели 8-годинний тренінг з теми «Types of Assessment. Types of Tests», ознайомивши колег з різними видами та техніками оцінювання успішності студентів, а також основними видами та принципами тестування знань студентів з англійської мови як іноземної. Під час тренінгу присутні мали можливість працювати з різними формами оцінювання успішності студентів (formative / summative assessment, peer / self assessment, formal / informal assessment), навчилися створювати rubric на базі освітнього порталу rubistar.4teachers.org, ознайомилися з основними типами тестів та їх характерними ознаками тощо.

  Здобутий викладачами кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики досвід сприятиме якісній підготовці майбутніх фахівців за новою спеціальністю Середня освіта. Мова і література (англійська), за якою кафедра буде здійснювати набір у новому навчальному році.

 • 01.02.17 p. Викладачі ННІ філології та журналістики провели майстер-клас з написання власного висловлювання на ЗНО для випускників Житомирщини

  На вихідних у стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка викладачі Навчально-наукового інституту філології та журналістики вдруге зустрілися з випускниками шкіл міста та області у рамках проекту «Філологи школярам» та провели майстер-клас підготовки до написання власного висловлювання.

  Під час спілкування з випускниками Житомирщини викладачі Інституту філології та журналістики наголошували на вмінні правильно та лаконічно висловлювати свої думки. Оскільки це важливо не тільки для зовнішнього незалежного оцінювання, але й у подальшому житті та роботі. Зрозуміле та логічне висловлювання своїх думок — це запорука успіху в усіх сферах життя.

  Також викладачі-філологи наголошували, що структура твору важлива для об’єктивного оцінювання написаної роботи. Відтак, викладачі ЖДУ нагадали випускникам компоненти структурної частини власного висловлювання і окреслили орієнтовний план твору, яким можна користуватися під час написання власного висловлювання в будь-якій ситуації.

 • 31.01.17 p. Привітання ректора ЖДУ Петра Сауха з нагоди випуску магістрів

  Дорогі випускники Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Від імені адміністрації університету, професорсько-викладацького складу та себе особисто щиро вітаю вас з отриманням вищої освіти!

  Ви перегорнули дуже важливу сторінку свого життя, на якій записані ваші перемоги і поразки, невдачі та успіхи. Університет — це місце, куди ви приходите з великими прагненнями та надіями, а покидаєте з корисним багажем знань, умінь, навичок. Саме в студентські роки ви дізнаєтесь, що таке дружба, кохання, підтримка та взаємоповага. Це час, коли ви ще можете дозволити собі побути дітьми, будучи дорослими, свідомими людьми.

  Любі випускники, у цей важливий для вас день сердечно бажаю вам великих творчих, наукових та професійних успіхів. Нехай на обраному вами життєвому шляху зустрічається якомога більше щирих і добрих людей. Я вірю в те, що ви зможете подолати будь-які перешкоди, що трапляться у вашому житті, та з гордо піднятою головою підете далі. Я вірю в те, що всі ви станете шанованими, авторитетними людьми — професіоналами своєї справи. Я вірю в те, що за вашими успіхами буде стояти не лише ваш талант і працелюбність, а й частка нашої роботи, нашої душі.

  Хай доля ваша буде чистою і величною, на шляху життєвому буде багато добрих людей. Віри, надії і любові вам на довгі роки!

  Пам’ятайте рідну Альма-матер!

  Щиро, ректор Петро Саух

 • 31.01.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка вручили дипломи магістрів

  Швидко пролетів час навчання в ЖДУ імені Івана Франка для юнаків та дівчат освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр». Студентське життя повне радісних вражень та дрібних прикростей закінчилося, і 31 січня 2017 року настав день випуску. Урочиста церемонія вручення дипломів найвищого освітньо-кваліфікаційного рівня об’єднала в головній актовій залі Університету 148 випускників-магістрів, їх батьків і друзів, викладачів, наставників і гостей.

  Теплі привітання, радість та хвилювання випускників, позитивні емоції всіх присутніх створювали піднесену атмосферу урочистості.

  Вітаючи випускників, ректор Петро Саух висловив впевненість у тому, що роки, проведені в Університеті, стануть міцною основою для професійного зростання, побажав впевненості у власних силах, зважених та мудрих рішень на шляху до мети. За традицією, ректор вручив дипломи з відзнакою та значки «Кращий студент» десятьом найкращим випускникам, які досягли значних успіхів у навчальній та науковій діяльності, брали активну участь в громадській діяльності та формуванні позитивного іміджу Університету.

  Побажання успіхів і професійних звершень пролунали також від голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми, голови Опікунської ради ЖДУ Романа Петронговського та випускника ННІ іноземної філології, а нині співзасновника і директора перекладацької агенції «Грейт» Олександра Кулікова.

  Своєрідним подарунком для випускників-магістрів стали музичні та танцювальні номери студентів та випускників ЖДУ імені Івана Франка та Житомирського коледжу культури і мистецтва ім. Івана Огієнка. Завершилися урочистості спільним виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

   Дорогі випускники, щасливого Вам старту у Вашій кар’єрі, досягнень та перемог на життєвому шляху!

  Віримо, що Ви будете гідно нести звання випускників Житомирського державного університету імені Івана Франка, а у своїх серцях на довгі роки збережете повагу та любов до своєї Альма-матер!

  Більше фото тут.

 • 31.01.17 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка знову серед лідерів рейтингу Webometrics Ranking Web of Repostories

  Електронний репозитарій наукових публікацій Житомирського державного університету посів п’яту позицію в Україні серед аналогічних електронних ресурсів за результатами січневої версії 2017 року рейтингу Webometrics Ranking Web of Repostories.

  У рейтингу наукових репозитаріїв країн Центральної та Східної Європи ЖДУ займає 19-у позицію. У загальному світовому рейтингу репозитарій ЖДУ посідає 485-е місце з понад 2 тисяч глобальних репозитаріїв та репозитаріїв науково-навчальних інституцій.

  Рейтинг оцінює кількість повнотекстових наукових робіт, наявних в репозитарії у публічному доступі, цитованість репозитарію як у професійних, так і в загальних соціальних мережах, а також в мережі Інтернет у цілому. У новій редакції рейтингу суттєво змінилася методика оцінювання цитованості з метою мінімізації можливих штучних впливів на рейтинг за рахунок самоцитувань.

 • 30.01.17 p. Представники ЖДУ взяли участь у Зимовій школі професійного розвитку

  21-27 січня 2017 року у м. Львів відбулася Зимова школа професійного розвитку, організована Британською радою в Україні спільно з МОН України та IATEFL Ukraine.

  Представниками від Житомирського державного університету імені Івана Франка стали викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті: проф. Самойлюкевич І. В., старші викладачі Мазко О. П. та Карпенко Є. М., волонтер Корпусу Миру США в Україні Роберт О'Лірі.

  Протягом 36-годинного курсу викладачі брали участь у розробці та адаптуванні пілотних матеріалів для реалізації у ході педагогічного експерименту «Шкільний вчитель нового покоління», що стартував у вересні 2016 року. Карпенко Є. М. і Роберт О'Лірі представили методичну майстерню «Planning a Lesson. Stages of a Lesson. Activities for Stages of a Lesson».

 • 30.01.17 p. 27 січня 2017 року в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Житомирі відбувся мітинг

  27 січня 2017 року в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Житомирі на Богунії відбувся мітинг, в якому взяли участь представники Благодійного Центру «Хесед Шломо», кафедри історії України Житомирського державного університету імені І. Франка та громадських організацій, учні та вчителі гімназії «Ор Авнер», мешканці міста.

  Доцент Н. Рудницька у своєму виступі зазначила, що визнання Голокосту та дослідження його є одним з важливих питань демократичної Європи та України. Богунська земля в Житомирі стала місцем останнього притулку тисяч закатованих євреїв міста та навколишніх містечок. За період гітлерівської окупації Житомирщини в роки Другої світової війни було знищено більше 60 тис. українських євреїв.

  На кафедрі історії України реалізовується проект «Штетли — світ, який зник», де науковці досліджують історію євреїв регіону, народу, який здавна тут жив, зберігав свою культуру та релігію — юдаїзм, працював і поділяв з українцями та представниками інших народів всі проблеми драматичної історії України ХХ ст. Вшанування пам'яті закатованих євреїв засвідчує прихильність мешканців міста демократичним цінностям, є ознакою толерантності нашого суспільства та черговим нагадуванням про важливість історичної пам’яті у протистоянні з найменшими проявами ксенофобії та антисемітизму.

 • 24.01.17 p. Ректору ЖДУ висловив подяку директор Музею космонавтики ім. С. П. Корольова

  На адресу ректора ЖДУ імені Івана Франка Петра Сауха надійшов лист від директора музею космонавтики ім. С. П. Корольова Ірини Дячук, в якому висловлюється вдячність за співпрацю.

  «З приємністю висловлюємо подяку за організацію і проведення зустрічі з донькою С. П. Корольова Наталією Корольовою, що проходила в рамках святкування 110 річниці з дня народження нашого славетного земляка, засновника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова.

  Ваша особиста участь та головування під час зустрічі, цінна інформація про роботу батька С. П. Корольова Павла Яковича в Житомирській чоловічій гімназії, правонаступником якої є університет імені Івана Франка, цікаві питання і щирі слова подяки на адресу Наталії Корольової надали спілкуванню ваги і сприяли порозумінню і дружнім стосункам між представниками різних народів і країн.

  Дякуємо також працівникам бібліотеки університету за організацію змістовної виставки, присвяченої Сергію Павловичу Корольову. Висловлюємо сподівання на подальшу співпрацю у справі виховання любові і поваги до наших славних земляків і формування у молодого покоління українців гордості та самоповаги», — йдеться у листі.

 • 24.01.17 p. Викладачі ЖДУ імені Івана Франка взяли участь у роботі круглого столу «Створення інклюзивного середовища для дітей з особливими потребами»

  20 січня 2017 року на базі Житомирської обласної психолого-медико-педагогічної консультації викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки ЖДУ імені Івана Франка проф. Коновальчук І. І., проф. Вознюк О. В., доц. Тарнавська Н. П., асист. Коновальчук І. М. в рамках україно-італійського проекту «Процес надання довідки про інвалідність дітям, які будуть зараховуватися до шкіл (спеціальних та загальних) та процес надання дорослим довідки про інвалідність, що викликана та пов’язана зі збройним конфліктом» взяли участь у роботі круглого столу «Створення інклюзивного середовища для дітей з особливими потребами». Нагадаємо, що у вище названому проекті Житомирський державний університет імені Івана Франка виступає в якості місцевого партнера.

  У ході заходу  були обговорені питання ранньої діагностики розвитку дітей, створення умов для їх інклюзивного навчання та соціалізації, психолого-педагогічного супроводу, консультування батьків. Такоє під час роботи круглого столу проаналізовано життя і професійний досвід Януша Корчака, гуманістичні принципи якого у ставленні і вихованні дітей є зразком для всіх педагогів.

  Директор Житомирської обласної громадської організації «Діти сонця» Кісішвілі С. М. відзначила, що студенти ННІ педагогіки, які брали участь у проведенні новорічних свят для дітей, проявили щирість, доброту, уміння налагоджувати контакти з ними. Такий досвід є надзвичайно цінним для формування у майбутніх педагогів професійних і загальнолюдських цінностей.

  Учасники круглого столу наголошували на продуктивності співпраці науковців університету та спеціалістів-практиків, яка здійснювалась в рамках проекту в організації інклюзивної освіти в області.

 • 23.01.17 p. Студентам ЖДУ імені Івана Франка дав майстер-клас відомий журналіст-розслідувач Дмитро Гнап

  Відомий український журналіст-розслідувач, автор української версії #PanamaPapers, керівник програми «Слідство.Інфо» Громадського телебачення Дмитро Гнап провів майстер-клас для студентів-медійників Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка. Захід відбувся за сприяння редакції газети «20 хвилин» у партнерстві з виданням «Kyivpost».

  У головній конференц-залі ЖДУ імені Івана Франка відомий «мисливець за сенсаціями» розповідав студентам, що журналістськими розслідуваннями займається останні сім років, хоча в журналістиці з 1996 року. Оскільки, за словами Дмитра Гнапа, журналістське розслідування — це щось типу спецназу, тільки в галузі журналістики, розпочинав із посади звичайного журналіста-репортера. Як журналіст-розслідувач заявив про себе у 2004 році. Тоді написав для «Української Правди» про вбивство громадського активіста Олександра Гончарова. У 2011 році прийшов на телеканал ТВІ. Після закриття каналу, разом з Анною Бабінець створив інформаційне агентство розслідувань «Слідство.Інфо».

  У ході зустрічі Дмитро Гнап демонстрував студентам і викладачам відеоролики своїх розслідувань, розповідав як робив журналістські розслідування раніше, на що вони впливали і в чому відмінність від того, що він і колеги роблять зараз. Також журналіст-розслідувач ділився спогадами про проблеми, з якими зустрічається під час підготовки якісного журналістського матеріалу.

  «Якщо за часів Януковича нас залякували і перешкоджали, то зараз нам не перешкоджають. Зараз нас намагаються або підкупити, або ці хлопці набагато розумніші. Маю на увазі тих, які зараз при владі. Вони мають досвід роботи з медіаполем, є медіаменеджерами, медіавласниками і знають як тиснути на журналістів. Тому нинішня влада або намагається знищувати репутацію журналістів через підконтрольні медіаресурси, або засилає гінців, як намагаються підкупити», — констатував журналіст.

  Аналіз фактів, подій і вчинків, підбір аргументів, доведень і пояснень у репортажах і телевізійних журналістських розслідуваннях Дмитра Гнапа викликали в аудиторії неоднозначну реакцію. А це і гострі запитання, і гарячі дискусії, і допитливість щодо освіти журналіста.

  На завершення спілкування відомий «мисливець за сенсаціями» наголосив: «Журналістика — не точна наука, вона не має аксіом. Тому в кожній ситуації журналісту  треба виходити з можливостей і ситуації, яка склалась».

 • 19.01.17 p. Зустріч студентів-іноземців із ректором університету

  18 січня 2017 року відбулася довгоочікувана зустріч студентів-іноземців із ректором університету, професором, доктором філософських наук Петром Саухом. Цього року в нашому університеті в центр післядипломної освіти та довузівської підготовки  навчаються слухачі з Пакистану, Тунісу та Південної Кореї.

  Зустріч із ректором водночас стала знайомством із університетом. Працівники університету показали іноземним студентам лекційні аудиторії та лабораторії, музей університету, бібліотеку, виставкову та конференційну залу.

  Ректор університету Петро Саух наголосив на важливості вивчення української мови для подальшого вступу в українські виші. Висококваліфіковані фахівці-філологи Юлія Вольська та Ольга Коржовська докладають усіх зусиль, щоб слухачі з числа іноземних громадян освоїли державну мову України.

  Під час спілкування з ректором університету студенти розповіли про позитивні враження від занять та поділилися планами на майбутнє, серед яких найважливіше та найбажаніше – подальше навчання у Житомирському державному університеті.

 • 18.01.17 p. 17 січня до Житомирського державного університету імені Івана Франка завітала донька видатного конструктора Сергія Павловича Корольова

  Наталія Корольова приїхала разом із молодшим сином Сергієм та космонавтом Олександром Александровим. Відбулася зустріч із колективом університету на якій була презентована її книга «Жить надо с увлечением!» видана до 110-ї річниці від Дня народження нашого земляка, основоположника практичної космонавтики С. П. Корольова.

  Н. Корольова та О. Олександров розповіли про цікаві, невідомі раніше факти із життя акад. С. П. Корольова та з радістю відповіли на питання присутніх.

  Однією із причин відвідування університету є той факт, що її дідусь Павло Корольов працював викладачем у І чоловічій гімназії (яка знаходилася у нинішньому головному корпусі університету).

 • 16.01.17 p. Увага! Про вчасну оплату за навчання

  Шановні студенти-контрактники денної та заочної форм навчання.

  Ректорат нагадує, що згідно з умовами п. 3.1. договору надання освітніх послуг необхідно своєчасно оплачувати за навчання. У випадку прострочення платежу хоча б за один місяць студент може бути відрахований з наступною передачею справи до суду (у такому випадку крім суми заборгованості будуть стягуватися судові та інші витрати у розмірі від 2000 грн.).

  Просимо дотримуватися фінансової дисципліни, умов договору та вчасно сплачувати за навчання.

 • 05.01.17 p. Змінився порядок нарахування соціальної стипендії

  У середу, 11 січня 2017 р. о 12:00 в актовій залі відбудуться збори для наступних категорій здобувачів вищої освіти, які згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 отримали право на соціальну стипендію:

  1. діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також студенти вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, згідно із статтею 62 Закону України “Про вищу освіту”;
  2. особи, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20–22 і 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
  3. шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;
  4. особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” – протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти;
  5. особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та їх діти (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
  6. діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
  7. діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
  8. діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”.

  Для оформлення виплат необхідно надати копії таких документів:

  • паспорта громадянина України;
  • свідоцтва про народження дитини;
  • довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті);
  • студентського квитка.

  Крім того, студенти додатково подають такі документи:

  особи, зазначені у підпункті 1 пункту 4:

  • копію рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;
  • копію свідоцтва про смерть батьків;

  особи, зазначені у підпункті 2 пункту 4, — копію посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановленого зразка;

  особи, зазначені у підпунктах 3 і 4 пункту 4:

  • довідку з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи;
  • акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1 згідно з додатком 4 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232 “Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 94, ст. 3426);
  • копію довідки медико-соціальної експертизи;
  • копію свідоцтва про смерть батька (матері).

  У разі неможливості подання особами, зазначеними у підпунктах 3 і 4 пункту 4, із числа внутрішньо переміщених осіб довідки з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи подається довідка з Пенсійного фонду України із зазначенням стажу підземної роботи;

  особи, зазначені у підпункті 5 пункту 4:

  • копію посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка;
  • довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус учасника бойових дій;

  особи, зазначені у підпункті 6 пункту 4:

  • копію свідоцтва про смерть батька (матері);
  • документ, що підтверджує загибель (зникнення безвісти) одного з батьків, виданий військовим формуванням, правоохоронним органом спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлим);
  • копію довідки медико-соціальної експертизи;

  особи, зазначені у підпункті 7 пункту 4:

  • копію свідоцтва про смерть батька (матері);
  • копію довідки або посвідчення встановленого зразка члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
  • довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

  особи, зазначені у підпункті 8 пункту 4, — копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

  Важливо. Документи будуть прийматися лише комплектом (довозити довідки забороняється) та після звірки копій з оригіналом.

  Повністю ознайомитися з текстом документу можна за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249637727

 • 30.12.16 p. Подорож кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ННІ іноземної філології до Андрушівського району з профорієнтаційною метою

  На кафедрі міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики в рамках профорієнтаційної роботи створено студентську профорієнтаційну групу, яка покликана популяризувати вивчення іноземної школи серед учнів — випускників шкіл Житомирської області із застосуванням інноваційних технологій.

  Викладачі кафедри: проф. Калініна Л. В., доц. Папіжук В. О., методист центру самопідготовки вчителів Барало Л. В. та студенти профорієнтаційної групи: Свінціцька Ю., Новаковська В., Лапухіна Ю., Кардаш О. провели виїзне профорієнтаційне заняття з учнями шкіл Андрушівського району.

  Перед учнями  виступили: заступник директора ННІ іноземної філології Прокопенко В. В., який розповів про переваги навчання в ЖДУ ім. Івана Франка та ННІ іноземної філології та правила вступу до університету.

  Доц. Папіжук В. О. розповіла про можливості вивчення декількох іноземних мов в ННІ іноземної філології.

  Проф. Калініна Л. В. ознайомила із новою спеціальністю «Середня освіта. Мова і література (англійська)» і зазначила, що навчання  відбувається у межах реалізації спільного проекту Британської Ради в Україні та МОН України, та базується на новітніх підходах до підготовки вчителів іноземних мов. 

  Студенти профорієнтаційної групи представили розроблені ними інноваційні технології навчання англійської мови та презентували їх перед учнями старших класів Андрушівського району. На нашу думку, зустріч була результативною, оскільки після її закінчення низка студентів виявила зацікавленість у вступі до ННІ іноземної філології.

 • 29.12.16 p. Привітання ректора Петра Сауха з Новим роком та Різдвом Христовим!

  Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та працівники Житомирського державного університету університету імені Івана Франка, учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, з якими співпрацює Університет!

  Сердечно вітаю вас з нагоди світлих і радісних свят Нового року та Різдва Христового!

  Зараз, коли залишились лічені дні до настання Нового року, ми згадуємо щасливі миті й ті, які змусили нас бути сильнішими, активнішими, мудрішими. Все це є скарбом, який залишає нам рік, що минає.

  Рік 2016 збагатив нас новим досвідом, згуртував і дав нам можливість не лише вистояти, а й створити всі умови для подальшого розвитку.

  Я вдячний вам за кропітку працю заради процвітання нашого університету і впевнений, що в Новому році нас чекають нові успіхи і радісні події.

  Нехай з останніми хвилинами старого року вас покинуть турботи та негаразди, а Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги!

  Нехай ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословенням, а очі світяться щастям!

  Нехай Новий 2017 рік увійде до ваших осель добрим і радісним, принесе злагоду і достаток та наповнить ваші серця вірою, надією та оптимізмом!

  Від душі бажаю кожному з вас міцного здоров’я, відмінних успіхів у праці та навчанні, любові, добробуту і затишку в родині, наснаги та невичерпної енергії, миру та процвітання!

  Хай здійсняться Ваші добрі мрії та всі мудрі задумки в ім’я процвітання рідної України та університету!

  Щасливих Новорічних і Різдвяних свят!

  З новорічним настроєм, повагою та шаною,
  ваш ректор Петро Саух.

 • 28.12.16 p. Ректор ЖДУ імені Івана Франка прозвітував про роботу у 2016 році та окреслив завдання на наступний рік

  28 грудня в актовому залі відбулась Конференція трудового колективу Житомирського державного університету імені Івана Франка. Перед співробітниками та студентами виступив ректор Петро Саух із звітом за 2016 рік.

  «Доброю традицією стали наші зустрічі наприкінці року для того, щоб підбити підсумки та окреслити нові перспективні плани для майбутнього», — із такими словами на початку конференції до присутніх звернувся Петро Саух. Очільник університету висловив глибокий сум з приводу того, що протягом року виш втратив сімох членів великої родини франківців. Співробітники вишу вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

  У своїй доповіді Петро Юрійович звернув увагу на пріоритетні напрямки діяльності університету щодо імплементації закону України «Про вищу освіту», представив результати консолідованого рейтингу вишів України, охарактеризував якість знань студентів, кадровий склад кафедр університету та досягнення у науково-дослідній, міжнародній, навчально-методичній та виховній роботі. У своєму звіті ректор Петро Саух також проаналізував фінансово-господарську діяльність університету за 2016 рік.

  «Добігає до кінця 2016, який був для нас і складним, і тривожним. Попереду 2017. Вже сьогодні можна зпрогнозувати, що він буде для нас не менш простим й проблемним. Нам доведеться зіткнутися з цілою низкою ризиків, які стануть перепоною в реалізації Стратегічного плану розвитку університету. Але я вірю в силу нашого колективу, потенційні можливості діяти в умовах режиму із загостренням та тримати високий „знак якості” і в творчій роботі, і в навчанні, і в повсякденному житті. Тож вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Зичу оптимізму, невичерпного ресурсу професійної гідності, інтелектуального неспокою, міцного здоров’я і заможного життя, наперекір нашій освітянській долі», — завершив виступ Петро Юрійович.

  До обговорення щорічного звіту ректора ЖДУ імені Івана Франка долучились голова ради докторів, завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Галина Киричук, директор ННІ іноземної філології Марина Полховська, голова Ради студентського братства Андрій Магалецький, директор бібліотеки Броніслава Ренькас, доцент кафедри практичної психології та психотерапії Ірина Тичина та представник від адміністративно-господарської частини, комендант гуртожитку № 5 Надія Шиманська. Наприкінці обговорення член президії, проректор з навчально-методичної та виховної роботи університету Андрій Шевчук представив проект рішення Конференції трудового колективу університету.

  Делегати Конференції трудового колективу ЖДУ імені Івана Франка звіт ректора Петра Сауха схвалили і роботу визнали задовільною. Також франківці ухвалили, що адміністрація університету в повному обсязі виконала зобов’язання за Колективним договором між адміністрацією та трудовим колективом і за Угодою між адміністрацією та первинною профспілковою організацією студентів, аспірантів і докторантів.

 • 27.12.16 p. Іноземні та українські партнери ЖДУ імені Івана Франка вітають з Новорічними та Різдвяними святами

  На адресу університету надходять вітання колективу з Новорічними та Різдвяними святами від зарубіжних та українських колег, партнерів, друзів: Папського університету Іоана Павла ІІ (Краків, Польща), Університету Мішкольца (Угорщина), Вищої педагогічної школи (Польща), Університету у Домброві Гурнічій (Польща), Болонського університету (Італія), Барановицького університету (Білорусь), Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Київського університету імені Бориса Грінченка, Кам’янець-Подільського національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету, Рівненського державного гуманітарного університету, Одеського національного університету, Південноукраїнського національного університету, Тернопільського національного економічного університету, Інституту гідробіології НАН України, Інституту трансформацій суспільства, Житомирського державного технологічного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського інституту МАУП, Житомирського фармацевтичного коледжу, ВАТ «Житомирський маслозавод», ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», Всеукраїнської газети «День», Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Польського дому у м. Житомирі.

 • 26.12.16 p. Студенти навчально-наукового інституту педагогіки презентували новорічну виставу для дітей викладачів та співробітників університету

  Наприкінці минулого тижня в актовій залі ЖДУ ім. І. Франка відбувся новорічний ранок для дітей викладачів та співробітників університету.

  До проведення новорічного ранку були залучені студенти навчально-наукового інституту педагогіки. Добре підготовлений сценарій, костюмовані сценки-драматизації для дітей, рухливі ігри, читання віршів дітьми, спілкування з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковим героями зробило захід справжнім святом для дітей та їх батьків.

  Дійство було цікавим  і яскравим. Діти разом з новорічними персонажами розважалися біля ялинки, танцювали, розгадували загадки, водили хороводи, а по завершенню свята  розповідали віршики Діду Морозу, який в свою чергу вручав дітворі солодкі подарунки. Новорічний ранок пройшов у атмосфері сімейного затишку і тепла.

 • 26.12.16 p. Загони Школи педагога-організатора «Від А до Я» ЖДУ імені Івана Франка показали новорічні вистави для дітей

  Школа підготовки педагогів-організаторів «Від А до Я» створена в навчально-науковому інституті педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка ще у 2003 році за ініціативи студентів, які працювали у Міжнародному дитячому центрі «Артек» і Українському дитячому центрі «Молода гвардія». Очолює Школу доцент кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Тетяна Гужанова. Протягом навчання в Школі студенти готують і представляють свої творчі проекти. Це й Новорічні ранки, акції для дітей з дитячих будинків, притулків, лікарень, дитячих установ для дітей з різними вадами. Цьогоріч напередодні новорічних свят два загони Школи педагога-організатора «Від А до Я» MARVEL і БЕМС підготували та провели цікаві заходи для дітей сонця з підліткового клубу «Пролісок» та дітей ЗОШ села Вишпіль.

  Студенти поділилися своїми враженнями. «14 грудня, загін MARVEL відвідав підлітковий клуб „Пролісок“, підготувавши новорічну виставу під назвою „Як баба Яга хотіла стати Снігурочкою“. З самого початку ми планували прийти саме в „Пролісок“, адже ми хотіли подарувати свято не тільки для школярів чи дошкільнят, але й особливим діткам. Справді, це діти сонця, тому що, з самого початку, нас дуже тепло зустріли і одразу проявили бажання взяти участь у святкових хороводах та іграх. Наша вистава здалася діткам коротенькою, тому вони попросили нас залишитись з ними на деякий час та ще пограти. Дякуючи Школі педагога-організатора, ми знали чим зайняти нашу публіку, а саме: різноманітними іграми, піснями та веселими новорічними хороводами і танцями. Дітки повірили в новорічне чудо, отримали смачні подарунки і святковий настрій. Нашій молодій команді було приємно, що нам дякували і батьки, і президент клубу, а на наступний день нас запросили виступити ще в одній організації. Я вважаю, що Новий рік — це час, який дарує дивовижну, святкову атмосферу, і кожен з нас має право на маленький подарунок, а особливо дітки. Саме тому обов’язок педагога-організатора — подарувати діткам це щастя!», — розповіла Дарина Ільчук.

  «23 грудня ми побували у загальноосвітній школі села Вишпіль. Хоч у нас була і невелика команда, але свято пройшло на ура. Ми показали сценку „Як Дід Мороз врятував свято“. Школяри, дошкільнята, батьки та педагогічний колектив були просто в захваті. Адже у них такі гості були вперше. Заняття в школі педагога-організатора були не даремними, ми пограли з дітками у різноманітні ігри, провели масу конкурсів, за які діти отримали призи. Мушу зауважити, що діти були різного віку: від 4 до 15 років, та, незважаючи на таку різноплановість, участь у святі приймали абсолютно усі, навіть батьки та вчителі школи. Беззаперечно, ми також отримали кучу емоцій та величезний заряд позитивного настрою на наступаючі свята!», — висловила свої враження Ліна Осадчук.

  Дирекція ННІ педагогіки, кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій висловлює подяку студентам Д. Ільчук, І. Гоголі, М. Гаврилюк, Н. Мілярчук, Д. Пантус, І. Маліцькому, А. Шибистюк, С. Бринзюк, Л. Осадчук, Д. Морозу, М. Рафальської, Д. Стратийчук, Т. Тимченко, А. Радзівон, Л. Гладищук за відданість обраній професії!

 • 26.12.16 p. Викладач ЖДУ долучився до роботи Українсько-Польської школи гідів «Зелений туризм для діалогу»

  Днями завідувач кафедри екології, природокористування та біології людини професор  Олександр Гарбар взяв участь у роботі Українсько-Польської школи гідів «Зелений туризм для діалогу». Організаторами Школи гідів виступили  Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» (м. Житомир) у співпраці з Асоціацією з розвитку місцевого продукту «Вітряки Мазур» (м. Елк) за підтримки Міністерства молоді і спорту України (відповідно до наказу № 2643 від 04.07.2016 р.).

  У ході роботи Школи гідів українські та польські учасники мали змогу дізнатися про те, яким чином розвивається туристична галузь, а саме — зелений туризм, як на Мазурах, так і на Житомирщині. А також з"ясувати, які проблеми є найбільш поширеними у сфері зеленого туризму, якими є тенденції у розвитку галузі в обох країнах-учасницях проекту.

  Представники житомирської команди поділилися власним досвідом в організації та проведенні гірських та екологічних туристичних походів. Учасники отримали навички та вміння для організації, забезпечення та проведення активних турів по цікавих маршрутах як в Україні, так і в Польщі.

 • 22.12.16 p. Перемогу на Чемпіонаті України зі спортивного туризму здобули лижники ЖДУ імені Івана Франка

  Днями в с. Буковець Верхошанського району Івано-Франківської області відбувся Чемпіонат України зі спортивного туризму — лижний туризм. Вид програми — «Смуга перешкод» особисто-командні змагання, дистанція ІV класу.

  Змагання проводилось під керівництвом Мінмолодьспорту та Федерацією спортивного туризму України з метою подальшого розвитку спортивного туризму в Україні як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному гармонійному розвитку особистості, сприяння формуванню здорового способу життя населення; перевірки та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності спортсменів; визначення найсильніших команд України зі спортивного туризму — лижний туризм.

  У Чемпіонаті України взяли участь збірні команди Чернівецької області, ЖДУ Житомирської області, Івано-Франківської ОФСТ-1, Волинської ФСТУ, Івано-Франківської ОФСТ — 2 та Волинської ЦТСЕ.

  Уперше в історії Житомирська область взяла участь у змаганнях з лижного туризму. До складу збірної команди ЖДУ імені Івана Франка увійшли студенти факультету фізичного виховання і спорту Денис Константинов, Володимир Лавренюк, Тамара Бондарчук, Олег Соловей, Катерина Харченко та студент Київського інституту фізичної культури та спорту Віктор Нікітюк. Тренер збірної — викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання ЖДУ імені Івана Франка, майстер спорту зі спортивного туризму Леонід Левчук.

  За результатами Чемпіонату України збірна команда ЖДУ імені Івана Франка посіла командне ІІІ місце. В особистому заліку І місце та звання чемпіона України серед чоловіків на дистанції «Смуга перешкод» зі спортивного лижного туризму отримав студент 41 групи факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка, кандидат у майстри спорту зі спортивного туризму Денис Константинов.

  Вітаємо наших спортсменів!

 • 22.12.16 p. До уваги членів трудового колективу університету та студентського співтовариства!

  Звіт ректора за 2016 рік розміщено на порталі університету для широкого обговорення на Конференції трудового колективу 28 грудня 2016 р. о 1000 год.

 • 21.12.16 p. Академія наук вищої освіти України відзначила ректора ЖДУ імені Івана Франка Петра Сауха медаллю «За успіхи в науково-педагогічній діяльності»

  Днями відбулися річні Загальні збори Академії наук вищої освіти України, на яких підвели підсумки її роботи у 2016 році та нагородили державними, церковними та академічними нагородами провідних науковців країни. Серед відзначених й ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

  Загальні збори Академії наук вищої освіти України об’єднали сотні відомих вчених, представників освіти. Доповідачі у своїх виступах проінформували про науково-організаційну діяльність Академії, перспективи її подальшого розвитку та сприяння розширенню професійних контактів. Крім того, збори об’єктивно продемонстрували на всеукраїнському рівні досягнення та здобутки освітян і науковців, найкращі з яких отримали державні, церковні та академічні нагороди.

  За результатами плідної наукової діяльності доктора філософських наук, професора, член-кореспондента НАПН України, академіка АН ВО України, ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка Петра Сауха нагородили медаллю «За успіхи в науково-педагогічній діяльності» та ІІ премією журі конкурсу АН ВО України у номінації «Монографії» за видання «Сучасна освіта: портрет без прикрас».

 • 20.12.16 p. Затверджено Правила прийому до університету в 2017 році

  Вчена рада Житомирського державного університету імені Івана Франка 15.12.2016 прийняла рішення про затвердження Правил прийому до університету в 2017 році.

 • 20.12.16 p. Чотири «золота» та одну «бронзу» вибороли студенти ЖДУ на Всеукраїнському турнірі з плавання

  Збірні команди плавців з Полтави, Рівного, Львова, Броварів, Києва, Вінниці, Хмельницького та Житомира змагалися на традиційному Всеукраїнському турнірі з плавання 16–18 грудня 2016 року в плавальному басейні ЖДЮСШ «Авангард». Спортивний захід організатори присвятили Герою Радянського Союзу Ніні Сосніній та 73-ї річниці з дня визволення міста Житомира від німецько-фашистських загарбників.

  За збірну команду міста Житомира виступали студенти факультету фізичного виховання і спорту 11 групи Данило Лисюк та Артем Давидюк.

  За результатами змагань Артем Давидюк здобув «золото» на дистанції 100 метрів батерфляєм, Данило Лисюк виборов ІІІ місце на стометрівці вільним стилем. В естафетах: 4х50 вільним стилем та 4х50 комбінована — І місця. В командному заліку, виступаючи за збірну міста Житомира, студенти посіли І місце.

  Головним суддею та секретарем турніру виступили викладачі факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка Микола та Алла Круки.

 • 19.12.16 p. У навчально-науковому інституті педагогіки ЖДУ відбулися збори трудового колективу

  Минулого тижня відбулися збори трудового колективу навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка.

  Основною місією навчально-наукового інституту педагогіки є підготовка фахівців, здатних забезпечити ефективну соціалізацію особистості — освіту і виховання, культурне зростання, здобуття життєтворчих навичок особистості як молодшого школяра, так і дошкільника, а також фахівців у галузі музичного, образотворчого, хореографічного, сценічного, дизайнерського мистецтва у відповідності до викликів епохи глобалізації та сучасного інформаційного простору.

  Володимир Литньов, директор ННІ педагогіки, повідомив про відкриття нових ліцензій та результати акредитації спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), 014.00 Середня освіта (Хореографія), 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво), 015.00 Професійна освіта (Дизайн), 026 Сценічне мистецтво. Окрім того, відзначено пріоритетні напрями наукової роботи кафедр інституту. Володимир Євгенович зазначив, що за звітний період викладачами кафедр ННІ педагогіки проведена значна дослідницька і методична робота. Результати наукових досліджень викладачів представлено у публікаціях. Викладачами кафедр проведено міжнародні, всеукраїнські науково-практичні конференції, науково-методичні семінари. Директор зазначив, що за звітний період оновлено змістове наповнення сторінок усіх кафедр інституту;  результати навчально-наукової діяльності викладачів ННІ педагогіки представлено у Електронній бібліотеці університету, яка містить наукові статті та навчально-методичні матеріали. Володимир Литньов повідомив про стан міжнародного наукового співробітництва, а також про результати роботи Студентського наукового товариства навчально-наукового інституту педагогіки.

  Окрім того, на збори трудового колективу було запрошено директора бібліотеки університету Броніславу Ренькас, яка ознайомила присутніх з організаційною, довідково-бібліографічною, інформаційною, методичною роботою обслуговування користувачів бібліотеки та представила результати бібліотечного маркетингу і менеджменту.

 • 19.12.16 p. У ЖДУ відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта»

  Днями в університеті провели І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта». Мета заходу: виявлення та підтримання обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації здібностей студентів, стимулювання творчої праці студентів та викладачів, підвищення якості підготовки фахівців, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів.

  Переможцями стали:

  • Никитенко Дарина — І місце;
  • Вигорій Катерина — ІІ місце;
  • Тигієва Катерина — ІІІ місце;
  • Макарчук Оксана — номінація «Впровадження інноваційних технологій»;
  • Кулеш Юлія — номінація «Найкреативніший педагогічний образ»;
  • Пантус Дарина — номінація «Високий рівень оволодіння ігровими методами».

  Переможці були нагороджені дипломами, грамотами та цінними подарунками. Дирекція та студентське наукове товариство ННІ педагогіки вітає переможців та бажає нових творчих успіхів у навчально-науковій роботі!

 • 19.12.16 p. Бібліотека ЖДУ імені Івана Франка — в лідерах провідних освітянських книгозбірень України  

  За результатами методичного моніторингу бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка посіла друге місце у рейтингу «Провідні освітянські бібліотеки України», категорія «Бібліотеки вищих навчальних закладів ІІІ–ІV р. а. педагогічного та інженерно-педагогічного профілів». Про це йдеться в шостому оглядовому виданні «Провідні освітянські бібліотеки України в дзеркалі статистики» Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. О. Сухомлинського та Національної академії педагогічних наук України.

  Трійка лідерів рейтингу бібліотек ВНЗ ІІІ–ІV р. а. педагогічного та інженерно-педагогічного профілів, яку визначено за комплексними відносними показниками роботи в 2015 р., така: перше місце належить науковій бібліотеці НПУ ім. М. П. Драгоманова та бібліотеці ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди», друге місце посідають бібліотеки Полтавського НПУ ім. В. Г. Короленка, Тернопільського НПУ ім. В. Гнатюка та Житомирського державного університету ім. І. Франка, третє — у бібліотек Прикарпатського НУ ім. В. Стефаника, Київського університету ім. Бориса Грінченка та Уманського ДПУ ім. П. Тичини. Серед показників, за якими здійснювали оцінювання книгозбірень, — «Формування та використання інформаційних ресурсів», «Кількість користувачів та відвідувань», «Автоматизація бібліотечно-бібліографічної діяльності» та «Кадрове забезпечення».

  Нагадаємо, що ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського як головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України з 2011 року розвиває важливий напрям аналітичної діяльності — методичний моніторинг, що дає можливість виявляти основні тенденції і відстежувати стратегічні зрушення у діяльності освітянських бібліотек. До 2011 р. бібліотекою один раз на три роки готувались інформаційно-аналітичні огляди діяльності окремих видів бібліотек. Ураховуючи стрімкі зміни, що відбуваються в освітянських бібліотеках, у 2009 р. розроблено нову концепцію оглядового видання «Провідні освітянські бібліотеки України в дзеркалі статистики». Метою підготовки комплексного оглядового видання є аналіз стану основних напрямів діяльності різних видів провідних книгозбірень мережі та прийняття відповідних рішень щодо вдосконалення бібліотечно-інформаційного забезпечення фахівців освітянської галузі. Дослідження проводиться шляхом вивчення, узагальнення та аналізу статистичних показників роботи бібліотек та підготовки на їх основі аналітичних оглядів. У шостому випуску оглядового видання «Провідні освітянські бібліотеки України в дзеркалі статистики» висвітлено діяльність провідних освітянських бібліотек за 2015 р.

 • 12.12.16 p. Вечір баскетболу ЖДУ імені Івана Франка об’єднав майстрів і початківців

  За традицією, 9 грудня, у рамках профорієнтаційної роботи в спортивному залі ЖДУ імені Івана Франка провели Вечір баскетболу. Організаторами спортивного дійства виступили викладачі факультету фізичного виховання і спорту Тетяна Кафтанова та Юлія Ляшко.

  У святкових заходах та змаганнях взяли участь команда випускників ЖДУ, діюча чоловіча збірна ЖДУ, а також команда дитячо-юнацької спортивної школи. До слова, вихованці ДЮСШ уже другий рік поспіль із задоволенням приєднуються до свята баскетболу. Вони з цікавістю спостерігають за грою старших і більш досвідчених баскетболістів. І хоча за результатами змагань команда посіла III місце, юні баскетболісти продемонстрували свою вправність та жагу до перемоги.

  Почесне II місце зайняла команда випускників ЖДУ, яка цього року прийшла не в повному складі. Серед присутніх випускників були баскетболісти соціально-психологічного та фізико-математичного факультетів, ННІ філології та журналістики і, звичайно, факультету фізичного виховання і спорту.

  Першу сходинку п’єдесталу посіла діюча команда університету, виборовши перемогу у випускників.

  У перервах між іграми проводилися спортивні конкурси, зокрема конкурс штрафних кидків, конкурс триочкових кидків, конкурс перших номерів (розігруючих) та конкурс кидків з середини майданчика. Всі переможці конкурсів і змагань були нагороджені призами та солодощами.

  Загалом, свято пройшло вдало, учасники були задоволені та отримали від зустрічі багато позитивних емоцій.

 • 09.12.16 p. Комплекти нагород завоювали студентки ЖДУ імені Івана Франка на Чемпіонаті України з сучасного п’ятиборства серед дорослих, юніорів та юнаків

  3–5 грудня у місті Харкові відбувся Чемпіонат України з сучасного п’ятиборства серед дорослих, юніорів та юнаків.

  Чемпіонками України серед дорослих (в командному заліку) стали студентки факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка Ліза Пеньківська (ОШВСМ, тренер В. П. Толкач, «Динамо»), Юлія Марченко (ОШВСМ, тренер В. П. Толкач, «Динамо») та Катерина Слепченко (ДЮСШ «Авангард», тренер Бігун Н. Л.). В особистому заліку Єлизавета Пеньківська посіла 2 місце, Юлія Марченко — 3 місце та Катерина Слепченко — 4 місце.

  Ще більш вдалим став виступ дівчат на Чемпіонаті України з сучасного п’ятиборства серед юніорів: Єлизавета Пеньківська — 1 місце, Юлія Марченко — 2 місце та Катерина Слепченко — 3 місце.

  На думку тренерів, це найкращий виступ п’ятиборців Житомирської області на Чемпіонатах України за весь час розвитку сучасного п’ятиборства на теренах нашої області.

 • 09.12.16 p. Студентка ЖДУ Катерина Мазарчук стала чемпіонкою України з карате

  Днями у Львові завершився офіційний Чемпіонат України серед студентів з карате VII LVIV KARATE OPEN 2016. Житомирську область та Житомирський державний університет імені Івана Франка представляла студентка ІІІ курсу ННІ педагогіки  Катерина Мазарчук, яка зайняла І місце.

  Катерина Мазарчук — кандидат у майстри спорту України з карате, бронзова призерка Чемпіонату України з карате серед кадетів, юніорів та молоді 2016, чемпіонка України з карате серед кадетів, юніорів та молоді 2015, учасниця  Чемпіонату Європи з карате WKF,  переможниця та призерка низки Всеукраїнських турнірів.

  Вітаємо нашу спортсменку та бажаємо подальших перемог!

 • 07.12.16 p. Викладачі ЖДУ оцінили учасників І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» у номінації «Початкова школа»

  З метою виявлення, підтримки творчої праці вчителів, підвищення професійної майстерності, популяризації педагогічних досягнень і здобутків у м. Житомирі за сприяння Науково-методичного центру Управління освіти Житомирської міської ради проведено І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» у номінації «Початкова школа».

  Конкурс передбачав такі види випробування: написання фахової конкурсної роботи, тестування з теорії і практики фахової майстерності, методики викладання предметів у початковій школі, з психології; майстер-клас, створення навчального проекту, конкурсний урок, експертиза підручника.

  Студенти освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» спеціальності «Початкова освіта» мали можливість узяти активну участь у вищезазначеному заході. Окрім того, викладачі Навчально-наукового інституту педагогіки доц. Н. Є. Колесник, доц. Г. В. Підлужна, доц. Н. Ю. Рудницька були запрошені почесними членами журі.

  У процесі змагань конкурсанти проявили методичну компетентність у контексті інформованості, грамотності, творчості, архітектоніки. Майбутні вчителі початкових класів мали можливість простежити науковість використаних методик, відповідність методів і форм; практично побачити індивідуальний та диференційований підходи, продемонстровані міжпредметні зв’язки, використання інформаційно-комунікаційних технологій.

  Переможцем І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» у номінації «Початкова школа» стала Алла Анатоліївна Макаренко, вчитель початкових класів Житомирського НВК спеціального типу № 59. Колектив університету вітає переможницю та лауреатів конкурсу! Бажаємо успіхів та творчого натхнення, нових професійних здобутків. Сподіваємося, що у найближчому майбутньому побачимо наших випускників конкурсантами.

 • 06.12.16 p. Привітання ректора ЖДУ імені Івана Франка Петра Сауха з Днем Збройних сил України

  Кожна держава має своє військо. У кожного з них є свої символи, які мають відображення у присязі. У воїнів Збройних сил України теж є святі слова, які глибоко переконливо визначають роль і призначення національного війська — служити українському народові. У відповідальний час народ завжди з особливою увагою дивиться на своїх захисників. Діти народу, українські воїни, разом з Україною витупають надійним гарантом суверенітету і цілісності держави. Для них служіння народу — найвища честь, покликання, обов’язок.
  У День Збрoйних Сил України з відчуттям глибокої шани і вдячності щиро вітаю воїнів, захисників українського народу. Ви — справжні герої країни. Ви маєте найпалкіші cерця на усій землі. У ваших душах — гори, ліси, степи, ріки і озера рідної землі і любов до України. Ви — наша гордість, мужність і сила. Ви маєте незламну віру, яку повсякчас вселяєте українцям. Ви — приклад хоробрості, відваги і чесності, ми дуже вами пишаємось і чекаємо на вас вдома! Здоров’я вам, сил і терпіння, опіки з Небес, допомоги, розуміння, спокою та миру!

  Слава Збройним силам України!
  Слава Україні!
  Слава героям!

  Щиро, ректор ЖДУ імені Івана Франка
  Петро Саух

 • 06.12.16 p. У ЖДУ підсумували результати першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови та літератури

  У Навчально-науковому інституті філології та журналістики відбувся перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови та літератури. Участь в олімпіаді взяли студенти 3, 4, 5, 6-го курсів Навчально-наукового інституту філології та журналістики.

  Переможцями стали:

  • І місце – Ольга Гулінська
  • ІІ місце – Надія Маєвська
  • ІІІ місце – Анна Петровська

  Добрий рівень знань і вмінь виявили: Анастасія Гурін, Тетяна Скокун, Наталія Криницька, Тетяна Шуляр.

 • 06.12.16 p. Студент ЖДУ Дмитро Хотинський виграв «бронзу» на Чемпіонаті України з сучасного п’ятиборства

  3–5 грудня 2016 року у місті Харкові відбувся Чемпіонат України у приміщенні з сучасного п’ятиборства серед дорослих, юніорів, юнаків і дівчат.

  У результаті змагань студент І курсу факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка Дмитро Хотинський виборов «бронзу» серед юнаків категорії А.

  Дмитро Хотинський — кандидат у майстри спорту України з сучасного п’ятиборства, призер всеукраїнських та обласних змагань (тренери — Олександр Гусаревич, Василь Толкач та Максим Лаврентьєв).

 • 05.12.16 p. Увага! Пеня або про вчасну оплату за навчання

  Шановні студенти-контрактники 1, 5 та 6 курсів денної та заочної форм навчання.

  Ректорат нагадує, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 634 від 19 серпня 2015 р. та п. 6.3 Вашого договору у випадку несвоєчасної оплати за навчання нараховується пеня до державного бюджету за кожний день прострочення. У випадку необхідності сплати пені прохання сплачувати її до 25 числа кожного місяця.

  Просимо дотримуватися фінансової дисципліни та вчасно сплачувати за навчання, що допоможе уникати додаткових витрат.

 • 05.12.16 p. З метою проведення профорієнтаційної роботи викладачі ННІ іноземної філології 25 листопада відвідали Черняхівську гімназію

  У ході візиту було проведено бесіду з учнями 10–11 класів.

  Доцент кафедри англійської мови Т. В. Криворучко розповіла про історію Навчально-наукового інституту іноземної філології, його традиції та досягнення. Старший викладач кафедри англійської мови І. В. Зорницька розповіла учням професорсько-викладацький склад, матеріально-технічну базу, широке застосування новітніх технологій у процесі вивчення іноземних мов, адаптовані до європейських стандартів освіти навчальні плани і програми підготовки фахівців.

  Доцент кафедри англійської філології та перекладу А. В. Зорницький поінформував учнів про переваги навчання в інституті іноземної філології, спеціальності та напрями підготовки, особливості вступу до ВНЗ в 2017 році. Учням роздали буклети, які містили змістовну інформацію про ННІ іноземної філології.

 • 03.12.16 p. ЖДУ імені Івана Франка провів безкоштовне ЗНО з української мови та літератури для випускників шкіл

  Уже вп’яте навчально-науковий інститут філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка 3 грудня запросив випускників шкіл Житомирщини на безкоштовне тренувальне тестування — ЗНО з української мови та літератури, у якому взяла участь майже тисяча випускників шкіл області. Серед бажаючих перевірити свої знання з рідної мови та літератури були не лише майбутні випускники 2017, а й ті, хто залишив шкільні парти понад 15 років тому.

  Привітали учасників безкоштовного тренувального тестування — ЗНО з української мови та літератури та їхніх батьків проректор із навчальної роботи ЖДУ імені Івана Франка Лариса Янович та відповідальний секретар приймальної комісії університету Володимир Чумак, зазначивши, що випробування з української мови і літератури є ключовим. Також дали роз’яснення щодо особливостей вступу до вишів України 2017 року та висловили сподівання зустрітися із абітурієнтами в аудиторіях ЖДУ імені Івана Франка у статусі студентів цього вишу.

  «Для всіх абітурієнтів незалежно від того, вступатимуть вони до ЖДУ імені Івана Франка чи інших вишів, у приймальній комісії університету будуть надавати допомогу в реєстрації на ЗНО, проводитимуть онлайн-консультування та роз’яснюватимуть особливості вступу 2017 року», — наголосив відповідальний секретар приймальної комісії університету Володимир Чумак і закликав випускників слідкувати за новинами сайту ЖДУ, де незабаром з’явиться графік проведення онлайн-консультацій.

  Житомирський державний університету імені Івана Франка є базовим у підготовці фахівців з української та літератури і за п’ять років створив алгоритм забезпечення комфортних для абітурієнтів умов для проходження безкоштовного тренувального ЗНО з української мови та літератури. Разом із тим весь колектив викладачів, задіяних у проведенні тестування, докладає багато зусиль для скрупульозного дотримання всіх офіційних вимог, що висунуті до процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

  Перед початком випробування учасники отримали детальне пояснення щодо вимог до написання ЗНО і критеріїв оцінювання бланку відповідей. І півтори години зосереджено вчитувалися в завдання й обирали відповідь. Багато хто з учасників тестування використали весь відведений на нього за час. Навіть ті, хто завершив виконувати завдання за менший проміжок часу, залишався в аудиторії, аби ще раз перевірити свої відповіді.

   Більше фото тут.

 • 02.12.16 p. Представники ННІ іноземної філології відвідали Ємільчинську ЗОШ № 1

  З метою проведення профорієнтаційної роботи доцент кафедри англійської мови Т. Ю. Григор’єва відвідала Ємільчинську ЗОШ № 1

  У ході візиту було проведено бесіду з учнями 10–11 класів, дирекцією та вчителями школи. Т. Ю. Григор’єва розповіла про історію Навчально-наукового інституту іноземної філології, його традиції та досягнення. Т. Ю. Григор’єва поінформувала учнів про переваги навчання в інституті іноземної філології, спеціальності та напрями підготовки, особливості вступу до ВНЗ у 2017 році. Учням презентували відео та буклети, які містили змістовну інформацію про ННІ іноземної філології, зокрема професорсько-викладацький склад, матеріально-технічну базу, широке застосування новітніх технологій у процесі вивчення іноземних мов, адаптовані до європейських стандартів освіти навчальні плани і програми підготовки фахівців.

 • 02.12.16 p. Магістранти природничого факультету відвідали І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» у номінації «Біологія»

  З 29 листопада до 1 грудня 2016 р. на базі ЗОШ № 27 м. Житомира відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» у номінації «Біологія».

  На запрошення організатора конкурсу — Управляння освіти Житомирської міської ради — у ньому взяли участь магістранти природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка та, як член журі, доцент кафедри екології, природокористування та біології людини Уваєва Олена Іванівна.

  Учасниками конкурсу стали одні із найталановитіших вчителів м. Житомира — Коротченко Людмила Леонідівна (ЗОШ № 19), Пазич Ірина Сергіївна (ЗОШ № 8), Мельничук Олена Дмитрівна (ЗОШ № 7), Мантик Олександр Володимирович (ліцей № 25), Трохимчук Олена Леонівна (ЗОШ № 16).

  Протягом 3-х конкурсних днів учителі змагалися у наступних випробуваннях: написання практичної роботи за фахом, тестування з фахової майстерності, з методики викладання біології, з психології; майстер–клас, створення навчального проекту, конкурсний урок, експертиза підручника.

  Магістранти взяли безпосередню участь у проведенні конкурсантами майстер-класів, під час яких вони ознайомились із інноваційними та інтерактивними методиками проведення заходів такого плану.

  Переможцем міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» у номінації «Біологія» став вчитель ЗОШ № 19 Коротченко Людмила Леонідівна, яку привітав методист науково-методичного центру Управляння освіти Житомирської міської ради — Острополець Світлана Петрівна.

  Ми також долучаємось до поздоровлень! А магістрантам природничого факультету в найближчому майбутньому бажаємо обов’язково стати конкурсантами такого поважного заходу!

 • 01.12.16 p. Викладачі та студенти ЖДУ обговорили світовий досвід організації охорони праці та цивільного захисту

  29 листопада 2016 року на базі фізико-математичного факультету відбувся круглий стіл на тему «Виробнича безпека та цивільний захист: світовий досвід». Організаторами заходу виступили кафедра охорони праці та цивільної безпеки і центр досліджень прав людини університету.

  У роботі круглого столу взяли участь проректор з навчально-методичної та виховної роботи Шевчук А. В., начальник відділу нагляду АПК та СКС Управління Держпраці в Житомирській області Шевчук В. А., доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Рудницька О. П., викладачі кафедри охорони праці та цивільної безпеки і студенти університету. У теплій, доброзичливій атмосфері викладачі і студенти обмінялися думками з приводу змін у системі охорони праці та цивільного захисту, що обумовлені євроінтеграційними процесами в країні. Найактивніші учасники круглого столу були нагороджені грамотами, зокрема, студенти історичного факультету Цимбалюк Катерина, Степанчук Ольга, Солом’янчук Дарина; ННІ філології та журналістики Заєць Катерина і Шевченко Наталія; соціально-психологічного факультету Хомутовська Оксана.

 • 01.12.16 p. У ЖДУ влаштували зустріч з головою федерації Житомирської області зі стрільби з лука

  29 листопада на факультеті фізичного виховання і спорту відбулася зустріч з головою федерації Житомирської області зі стрільби з лука Олександром Большаковим, викладачем кафедри фізичного виховання і рекреації, Майстром спорту СРСР зі стрільби із лука Валерієм Осипенком та його вихованкою Анастасією Бондарчук. На зустріч завітали керівництво, студенти та викладачі факультету фізичного виховання і спорту.

  Олександр Большаков розповів історію виникнення стрільби із лука в Житомирі, перспективи розвитку даного виду спорту у нашому місті, а також продемонстрував нагороди за всеукраїнські та міжнародні змагання. Євгеній Осипенко детально розповів та продемонстрував устрій лука,  розповів методику тренувань, а Анастасія практично виконала показові вистріли із лука в мішень.

  Декан факультету фізичного виховання і спорту Тамара Кутек за активну участь у заході вручила Анастасії подарунки. Наприкінці студенти та викладачі мали змогу особисто ознайомитися з матеріальною частиною та виконати постріли з лука під керівництвом професійних стрільців.

 • 29.11.16 p. Панорама творчого пошуку франківців спеціальності «Початкова освіта»

  Творчість, професіоналізм, любов до професії вчителя початкової школи характеризують студентів навчально-наукового інституту педагогіки. Днями відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта». Мета заходу - виявлення та підтримання обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації здібностей студентів, стимулювання творчої праці студентів та викладачів, підвищення якості підготовки фахівців, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів. Об’єктивне оцінювання творчих досягнень учасників І етапу олімпіади здійснювалося висококомпетентними членами журі (Наталія Басюк, Наталія Колесник, Іван Коновальчук, Володимир Литньов, Валентина Підгурська, Галина Підлужна, Неля Рудницька, Валентина Танська). Окрім того, почесним гостем була переможниця ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта», випускниця навчально-наукового інституту педагогіки — Маргарита Жуковська.

  Переможцями стали:

  • Мацюк Ольга — І місце; номінація «Високий рівень мовленнєвої культури»
  • Марченко Галина — ІІ місце
  • Філімончук Вікторія — ІІІ місце, номінація «Високий рівень артистичності»; номінація «Глядацька симпатія»
  • Костриця Анастасія — ІІІ місце
  • Сетнік Вікторія — номінація «Впровадження інноваційних технологій»
  • Григорчук Ольга — номінація «Найкреативніший педагогічний образ»

  Переможців нагороджено дипломами, грамотами та цінними подарунками. Дирекція та студентське наукове товариство ННІ педагогіки вітає переможців та бажає нових творчих успіхів у навчально-науковій роботі!

 • 29.11.16 p. Дві срібні та одну бронзову нагороди привезли спортсменки ЖДУ імені Івана Франка з Кубку України зі спортивної аеробіки

  На вихідних в спорткомплексі Запорізького національного технічного університету відбувся фінал Кубку України зі спортивної аеробіки серед дорослих. Збірну команду Житомирської області представляли п’ять спортсменок, серед яких і студентки факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  У результаті змагань студентка ІІІ курсу ЖДУ Валерія Семеній посіла друге місце в категорії індивідуальні вправи. Окрім того, разом із Олександрою Мохорт та Анастасією Долгіх (ІІ курс, ЖДУ) у виді програми трійки спортсменки здобули срібні нагороди. Бронзові медалі в скарбничку наших дівчат приніс виступ в категорії групи (5 спортсменів) разом із Крістіною Матвейчук (заочне відділення факультету фізичного виховання і спорту) та Тетяною Кириєнко (Житомирський інститут медсестринства).

  Змагання за Кубок України зі спортивної аеробіки є заключними у 2016 році, за їх результатами буде сформована збірна команда України.

 • 29.11.16 p. Студенти природничого факультету закликають бути милосердними

  Днями в рамках проекту природничого факультету ЖДУ імені Івана Франка «Будь милосердним» студенти 21 групи разом із куратором Кичкирук О. Ю. та заступником декана з виховної роботи Алпатовою О. М. відвідали КНЗ «Житомирську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів № 2» Житомирської обласної ради.

  Для вихованців закладу було проведено розважальну програму з піснями, танцями, розважальними іграми та феєричним хімічним шоу. Студенти також передали дітям теплі речі, засоби особистої гігієни, канцелярські товари, іграшки та солодощі.

  Керівництво школи-інтернату та вихованці гостинно приймали гостей святковим концертом та смачним короваєм.

  Зустріч пройшла у щирій, теплій атмосфері і викликала багато позитивних емоцій як у вихованців інтернату, так і у студентів.

 • 29.11.16 p. Моніторинг досягнень проекту «Шкільний вчитель нового покоління»

  23 листопада 2016 р. в ННІ іноземної філології відбувся моніторинг досягнень студентів експериментальної групи, учасників проекту МОН України і Британської Ради «Шкільний вчитель нового покоління», що проводиться на кафедрі міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики під керівництвом проф. Калініної Л. В.

  Моніторинг був проведений членом проектної групи, доцентом Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського  Змієвською О. О. Під час моніторингу доц. Змієвська О. О. відвідала заняття, яке проводила проф. Калініна Л. В. та поспілкувалася із студентами експериментальної групи.

  Найближчим часом проф. Калініна Л. В., в свою чергу, здійснить моніторинг зазначеного проекту у Вінницькому  державному педагогічному університеті.

 • 28.11.16 p. У ЖДУ студенти міста обговорили права людини у контексті історії та сучасних тенденцій

  Напередодні вихідних кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства, Центр дослідження прав людини Житомирського державного університету імені Івана Франка провели ІV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Права людини: історичний вимір і сучасні тенденції».

  У конференції взяли участь представники Головного територіального управління юстиції в Житомирській області, Служби безпеки України в Житомирській області, Житомирського окружного адміністративного суду, Житомирського регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, викладачі та студенти вищих навчальних закладів Києва, Кам’янця-Подільська, Житомира тощо.

  Робота ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції проводилась за 5 напрямками: "Права людини в процесі українського державотворення", "Козацтво як правовий фактор українського державотворення", "Конституційний статус людини і громадянина: проблеми захисту", "Міжнародно-правові механізми та гарантії забезпечення прав і свобод людини" та "Причини корупції в Україні, шляхи її подолання".

  Особливу увагу учасники конференції приділили захисту прав людини в умовах проведення Антитерористичної операції в Україні, а також в контексті проведення реформ в Україні, зокрема, освіти та правосуддя.

  На конференції виступили завідувач кафедри проф. І. Ярмошик, проректор з навчально-виховної та методичної роботи університету доц. А. Шевчук, суддя Житомирського окружного адміністративного суду О. Попова, викладачі та студенти ЖДУ імені Івана Франка, Житомирського агроекологічного університету.

 • 28.11.16 p. У ЖДУ імені Івана Франка вислухають думку кожного

  Чи знали ви, що у місті є місце, де вислухають ваші ідеї та думки? Дискусійний клуб на історичному факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка — це саме те місце, де вас готові почути і обговорити теми, які вас хвилюють, адже дебати — показник свободи слова в суспільстві. Окрім того, це своєрідний спосіб позбутися стереотипів і навчитися мислити вільно.

  Завдання клубу — ознайомити людей із поняттям «дискусія» та методами її ведення, навчити використовувати свої знання на практиці, а також розвивати вміння вмотивовано доводити власну думку і підбирати аргументи для визначеної позиції.

  Дискусійний клуб розвиває здатність висловлювати власні думки і формувати особисту позицію з різних питань нашого життя. Теми для дискусій обирають самі студенти. За три роки функціонування дискусійного клубу в ЖДУ найчастіше  говорили про проблеми сучасної молоді та знаки і символи. Для студентів історичного факультету дискусійний клуб став ніби неформальним майданчиком для спілкування.

  Загалом дискусійний клуб працює уже тринадцять років. Керівником клубу є заступник голови комісії з питань сім’ї та молоді, член комісії з питань освіти і науки, голова ГО «Шлях відродження» Ігор Кіпенко.

  Не втрачайте можливості прийти на зустріч, запропонувати свою тему, висловитись щодо неї і послухати думки інших людей.

  Усі бажаючі долучитися до роботи дискусійного клубу, можуть приходити кожного четверга о 12:40 у 301 аудиторію VI навчально-лабораторного корпусу Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 28.11.16 p. Студенти ННІ педагогіки захистили курсові роботи

  Днями у навчально-науковому інституті педагогіки здійснено процедуру захисту навчально-наукових проектів згідно графіку захисту курсових робіт з педагогіки, психології, фахових методик викладання.

  Сучасний етап розвитку людської цивілізації посилює вимоги до наукової компетентності фахівців з вищою освітою, які повинні вміти творчо мислити, реалізувати фахові знання, орієнтуватися у бурхливому потоці наукової інформації. Вагомою складовою професійно-педагогічної освіти є участь у різних формах навчально-наукової діяльності, у тому числі й написанні курсової роботи. У навчально-науковому інституті педагогіки здійснено захист курсових робіт зі спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта».

  Написання студентами такого виду робіт — це джерело пошуку, що сприяє збагаченню теорії та практики освіти й забезпечує формування творчої індивідуальності педагога. Якість виконаної роботи оцінювалася відповідно до шкали оцінювання ECTS та за такими критеріями, як: ступінь розкриття теми, науковий стиль і логіка викладення, експериментальне дослідження, рівень самостійності написання тексту, оформлення, вміння вести дискусію, обґрунтовувати та відстоювати власну точку зору, відповідати на запитання.

 • 25.11.16 p. У ЖДУ імені Івана Франка школярі Житомирщини змагалися за звання найкращого знавця людської душі й найтонших її порухів

  24 листопада соціально-психологічний факультет ЖДУ імені Івана Франка вдруге запросив школярів Житомирщини на Обласну олімпіаду з психології для старшокласників. Цього року у змаганнях взяла участь рекордна кількість майбутніх психологів — понад 100 школярів з Житомира, Коростеня, Коростишіва, Бердичіва, Ружина, Любара, Нової Борової, Денишів, Баранівського, Новоград-Волинського, Андрушівського та Радомишльського районів проявили бажання позмагатися за звання найкращого знавця людської душі й найтонших її порухів.

  У результаті виконання конкурсних завдань призерами стали:

  • І місце — Макота Мар’яна Русланівна (ЗОШ № 10 м. Житомира).
  • ІІ місце — Безродня Юлія (навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія-ліцей» № 10 м. Бердичіва).
  • ІІ місце — Горай Оксана Сергіївна (ЗОШ № 1 м. Житомира).
  • ІІІ місце — Романчук Оксана Романівна (ЗОШ № 12 м. Житомира).
  • ІІІ місце — Лягера Анна Сергіївна (Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23).
  • ІІІ місце — Черняєва Олена Петрівна (Житомирський екологічний ліцей № 24).

  Номінації:

  • За практичну спрямованість — Івасюк Марина Володимирівна (Навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія-ліцей» № 10 м. Бердичів), Тан-Тай Еріка (Житомирська гуманітарна гімназія № 1).
  • За обґрунтованість висновків — Попович Анастасія (Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23).
  • За логічність у викладі матеріалу — Данилко Анастасія Сергіївна (ліцей № 25 м. Житомира), Семєнова Олександра (Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23).
  • За обґрунтованість висновків — Ханецька Юлія Русланівна (Житомирський міський колегіум).
  • За понятійну компетентність — Іваненко-Полосенко В'ячеслав Юрійович (ЗОШ № 1 м. Коростень).
  • За творчість — Скиба Ольга Олегівна (ЗОШ № 27 м. Житомира).
  • За наукову ерудицію — Дячук Ольга Вікторівна (Новоборівська гімназія).
 • 25.11.16 p. Факультет фізичного виховання і спорту ЖДУ підсумував спортивні досягнення студентів за 2016 рік

  22 листопада в актовому залі університету відбувся Вечір спортивної слави Житомирського державного університету імені Івана Франка, який щороку традиційно проводить факультет фізичного виховання і спорту.

  Захід факультет фізичного виховання і спорту ЖДУ, присвячений ХХХІ Олімпійським іграм 2016 у Ріо-де-Жанейро, об'єднав шанувальників фізичної культури і спорту та поважних гостей. Серед них — проректор з навчальної роботи ЖДУ ім. І. Франка Лариса Янович, проректор з навчально-методичної та виховної роботи Андрій Шевчук, фіналіст ХХ Олімпійських ігор у Мюнхені,  Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Рустам Ахметов, учасниця Олімпійських ігор в Сеулі та Барселоні, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики Інна Євсєєва, Майстер спорту міжнародного класу з триатлону, володарка кубку Європи та світу, учасниця Олімпійських ігор в Пекіні, Лондоні та Ріо-де-Жанейро з триатлону Юлія Єлістратова, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Віктор Малюта, заступник голови Житомирського відділення Національного олімпійського комітету України Леонтій Степанович Самунь, директор Житомирської обласної школи з легкої атлетики Надія Сергіївна Дмухівська.

  За високі спортивні досягнення у 2016 році почесні гості нагородили кращих спортсменів ЖДУ ім. І. Франка грамотами та цінними призами. Гарний настрій та незабутні емоції подарували глядачам зірочки факультету фізичного виховання і спорту. Зокрема, Катерина Царук і Тамара Бондарчук виконали запальні пісні. До привітань також приєднався Петро Довгий — студент ННІ Педагогіки з піснею «Я люблю Україну свою». Студентки факультету привітали спортсменів на гостей Олімпійським танцем під всім відому пісню «Герої спорту», гімнастичну композицію подарувала на святі і студентка І курсу Аліна Виноградова, а майстри спорту зі спортивної аеробіки зі своєю спортивною зміною на сцені продемонстрували цікавий та драйвовий акробатичний номер.

  Завершилось свято вітальним словом декана факультету фізичного виховання і спорту Тамари Кутек, яка привітала всіх присутніх зі спортивним святом та побажала нових перемог та спортивних звершень.

 • 25.11.16 p. Студент ЖДУ імені Івана Франка Віталій Єлізаров серед чемпіонів України з карате

  Днями у Києві пройшов Національний чемпіонат з карате — перший етап відбору у молодіжні збірну України з карате, який зібрав рекордну кількість учасників — 154 серед дорослих і 365 серед кадетів, юніорів та молоді. Всього у змаганнях взяли участь 519 спортсменів з 21 області України. Серед представників Житомирщини був і студент ЖДУ імені Івана Франка Віталій Єлізаров.

  Цьогорічний чемпіонат України з карате став уже сьомим, який проводить УФК — офіційний представник в Україні Всесвітньої федерації карате (WKF). Проте вперше такий турнір пройшов у новому статусі карате як олімпійського виду спорту.

  У київському чемпіонаті взяли участь майже всі провідні українські майстри карате — переможці та призери міжнародних змагань, чемпіонатів Європи та світу. Головним суддею чемпіонату був голова суддівського комітету Всесвітньої федерації карате (WKF) Хав'єр Ескаланте (Швеція).

  У ході змагань за фінальним рішенням суддів (3:2) студент факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка Віталій Єлізаров отримав срібну нагороду та квиток на другий етап змагань з карате, що відбудеться у Хорватії в січні 2017 року.

  За підсумками чемпіонату країни згідно з регламентом УФК будуть сформовані склади національних збірних команд України на головних міжнародних стартах 2017 року. Це молодіжний чемпіонат Європи, який пройде в лютому 2017 р. в Софії (Болгарія), і 52-й чемпіонат Європи, який пройде в травні в Самсун (Туреччина).

  Вітаємо Віталія та бажаємо йому досягти поставленої мети!

 • 24.11.16 p. «Мozgi» та «Царевич і жабульки» стали переможцями брейн-рингу з навчальної дисципліни «Фізіологія людини і тварин»

  23 листопада на природничому факультеті ЖДУ імені Івана Франка під керівництвом викладача кафедри екології, природокористування та біології людини Ірини  Онищук  відбулася інтелектуальна гра — брейн-ринг з навчальної дисципліни «Фізіологія людини і тварин».

  Змагання проходило між командами студентів IІІ курсу: «Кардіо», «Жаб'ячі шлуночки», «Симпатичні нерви», «Мozgi» та «Царевич і жабульки».

  Гра розпочалася з представлення візитівок команд-учасниць та відбувалася у три тури, під час яких учасники мали змогу показати не лише глибокі знання, а й миттєву реакцію та відмінну винахідливість. Незважаючи на змагальний характер заходу, студенти підтримували дружню та доброзичливу атмосферу. Переможцями брейн-рингу стали 2 команди «Мozgi» та «Царевич і жабульки».

  Вітаємо команди з їх перемогою та сподіваємося на їх подальші успіхи!

 • 24.11.16 p. У ЖДУ під час залікового заняття показували інтерактивні вистави і збирали кошти на гамма-терапевтичний пристрій для Житомирського обласного онкодиспансеру

  Традиційно у студентів третього курсу соціально-психологічного факультету спеціальності «Соціальна педагогіка» Житомирського державного університету імені Івана Франка настала гаряча пора: залікове заняття з дисципліни «Основи сценарної роботи майбутнього соціального педагога». Показ п’яти інтерактивних вистав 32 групи відбувся 24 листопада на головній сцені ЖДУ імені Івана Франка. Цьогоріч Фестиваль інтерактивних вистав долучився до пріоритетного благодійного завдання проекту АрТерапія — збору коштів на гамма-терапевтичний пристрій для Житомирського обласного онкодиспансеру.

  «Атріум», «Вибір», «Щасливого Різдва!», «ЧорноБіль», «Камінь спотикання» — усі ці вистави протягом двох годин глядачі побачили у виконанні акторів соціально-інтерактивних театрів «Люмьєр», «First of all», «Nuda veritas», «Ренесанс» та «Intermezzo».

  Майбутні соціальні педагоги переконують: «У нас не має хвилювання перед виступом. Ми це робимо в своє задоволення. Деякі з нас вперше виходять на сцену, але й це не є приводом до хвилювання».

  Підтвердженням слів акторів стала неймовірно-чуттєво-душевна атмосфера в залі. Глядачі не могли повірити, що перед ними звичайні студенти: «Я до останнього не могла повірити, що це не  професійні актори. Як їм це вдається. Так перевтілюватись. Вони ніби живуть цією історією».

  У підсумку акторські здібності найталановитіших студентів були відзначені нагородами «Найкраща акторська гра». Приз глядацьких симпатій отримав соціально-інтерактивний театр «ЧорноБіль», а найбажанішу відзнаку за перше місце — «Intermezzo».

 • 24.11.16 p. Викладачі ННІ філології та журналістики проводять профорієнтаційну роботу

  Викладачі В. Мойсієнко, Н. Янчук та В. Білявська зустрілись із школярами Черняхова та Коростеня.

  Зустріч з майбутніми студентами розпочав проф. В. Мойсієнко повідомленням про стан і статус української мови в Україні. Викладачі проінформували школярів про відкриття нової спеціальності в ННІ філології та журналістики «Польська мова та література». Викладач кафедри української мови Наталія Янчук запропонувала випускникам перевірити свої знання з української мови та літератури за допомогою цікавих тестових завдань.

  Випускників особливо цікавили питання щодо проходження ЗНО та особливості Вступної кампанії 2017.

  Нагадуємо, що 3 грудня в ННІ філології та журналістики буде проходити пробне тестування з української мови та літератури. Реєстрація учасників з 9:00 до 10:00 у центральному корпусі ЖДУ імені Івана Франка.

 • 24.11.16 p. ЖДУ імені Івана Франка зібрав науковців України на щорічний вебінар з питань професійної комунікації

  Уже втретє 23 листопада в ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка відбувся традиційний щорічний Всеукраїнський науково-практичний вебінар «Професійна комунікація: мова і культура».

  Робота вебінару була організована у форматі телемосту між чотирма вишами України: Житомирським державним університетом імені Івана Франка, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Сумським національним аграрним університетом та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. Головною метою проведення цьогорічного онлайн-спілкування стало бажання поділитися досвідом та методами проведення навчання студентів немовних спеціальностей.

  У ході роботи вебінару відбувалися презентації та обговорення доповідей у формі круглого столу, а також дискусії між учасниками телемосту. Викладачі-науковці працювали за чотирма напрямами: «Використання адаптивної технології як засобу формування професійної комунікації студентів немовних спеціальностей на заняттях з іноземної мови», «Формування соціокультурної компетентності студентів аграрних ВНЗ у процесі вивчення іноземної мови», «Фахова мова як основа професійної комунікації», «Професійна комунікація перекладачів у контексті євроінтеграції» та «Інноваційні підходи до викладання іноземних мов».

  Усі учасники вебінару були представниками кафедр іноземних мов, які працюють зі студентами немовних спеціальностей, тому обмін досвідом викладання іноземних мов і організації навчання студентів в усіх університетах-учасниках вебінару був надзвичайно важливим і актуальним.

  «Я була приємно вражена тим, що деякі матеріали, ті ж самі презентації читалися та надиктовувалися одразу кількома іноземними мовами. Таке онлайн-спілкування дало змогу не тільки навчитися чомусь новому, а й усвідомити свої помилки як викладача», — ділиться враженнями викладач кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання ЖДУ Тетяна Білошицька.

  За підсумками Всеукраїнського науково-практичного вебінару «Професійна комунікація: мова і культура» буде сформовано електронний збірник тез, який незабаром з’явиться на офіційному сайті кафедри і міститиме оригінальні, наукові дослідження з важливих проблем методики викладання іноземних мов.

 • 23.11.16 p. Викладачі та студенти ЖДУ імені Івана Франка закликають учитись творити прекрасне

  22 листопада 2016 року у Житомирській обласній універсальній бібліотеці імені Олега Ольжича відбулося відкриття ретроспективної виставки творчих робіт студентів і викладачів навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка «Вчимось творити прекрасне…».

  Урочисто відкривали виставку проректор з навчально-методичної та виховної роботи Андрій Шевчук, завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Ірина Баладинська, начальник навчального відділу Інна Григор’єва, заступник директора Житомирського центру творчості дітей і молоді Оксана Арбузова.

  Під час презентації творів мистецтва лунали вітання студентської та учнівської молоді Євгенії Гурманчук, Катерини Мосійчук, Вероніки Чечет, Вікторії Змієвської, Анастасії Чудінової, Олександра Шульги, а також випускників університету Олени Вижак, Світлани Прохорчук.

  Зазначимо, що доценти кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Оксана Піддубна, Наталія Колесник, Галина Ямчинська, Тетяна Шмельова, Галина Сотська намагаються максимально відкривати творчий потенціал майбутніх фахівців, навчати бачити їх тонкощам природного світу. Кожна справа, до якої беруться викладачі, їм вдається, бо всі вони вкладають у працю багато сил, енергії, часточку своєї душі.

  Студенти та викладачі навчально-наукового інституту педагогіки продемонстрували високу професійну майстерність у різних напрямах мистецтва: традиційна та художня вишивка; витинанка; бісероплетіння; дизайнерський колаж; макраме; паперова пластика; художні вироби з солоного тіста; акварельний та олійний живопис; графіка.

  Запрошуються всі шанувальники мистецтва до перегляду творів мистецтва (м. Житомир, Новий бульвар, 4).

 • 23.11.16 p. У ЖДУ імені Івана Франка вшанували пам’ять жертв Голодоморів

  Студенти та викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка пам’ятають жертв Голодоморів 1932–1933, 1921–1922, 1946–1947 років в Україні, тому, як і всі свідомі українці, щороку запалюють свічки пам’яті. Цьогоріч франківці вшанували хвилиною мовчання жертв Голодоморів і запалили свічки  22 листопада.

  Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу таких жахливих трагедій, як Голодомор 1932–1933 років. Людиноненависницький режим вирішив голодом поставити український народ на коліна, змусити його будувати «комунізм» — квітуче життя для можновладців — на кістках мільйонів. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв. За підрахунками, проведеними Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, в Україні внаслідок Голодомору 1932–1933 років загинуло 3 млн. 941 тис. осіб. І ця цифра не є остаточною.

  26 листопада о 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання та пройде акція «Свіча пам’яті» із вшанування жертв геноциду українського народу — голодомору 1932–1933 років в Україні, здійсненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921–1922, 1946–1947 років в Україні. Франківці закликають усіх долучитися до неї, запаливши свічку у своєму вікні.

  На підвіконні палахтить
  Скорботи полум’я священне —
  То свічка пам’яті горить
  За всіх безвинно убієнних…

 • 23.11.16 p. Студентам ЖДУ провів майстер-клас відомий актор Володимир Талашко

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка вже стало доброю традицією запрошувати на майстер-класи відомих українців різних професій. Тому зустріч 22 листопада в інституті філології та журналістики викликала особливе зацікавлення у франківців. Майстер-клас проводив народний артист України, член Національної спілки кінематографістів, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого — Володимир Дмитрович Талашко, відомий багатьом як Сергій Скворцов із фільму «В бой идут одни старики».

  Родом Володимир із Волині, проте більшу частину свого життя провів у Донецьку. Прославився Талашко роллю старшого лейтенанта Сергія Скворцова в легендарному фільмі Леоніда Бикова «В бой идут одни старики». Всього в доробку актора більш ніж півсотні фільмів.  Найвідоміші  з них — «Як гартувалася сталь», «Капітан Немо» і «Балада про доблесного лицаря Айвенго».

  У ході майстер-класу актор посвячував студентів в секрети акторської майстерності, коментував короткі відеоуривки фільмів, у яких знявся, ділився враженнями про співпрацю з режисерами, розповідав про зіграні ролі. А ще до сліз і мурашок на шкірі декламував вірші відомих поетів, жартував і ділився мріями.

  Також під час спілкування зі студентами Володимир Дмитрович  відзначив важливість за будь-яких життєвих умов і обставин завжди залишатися людиною. Цю тезу відомий актор та викладач підкріпив висловом Ігнатенка: «Щоб стати професором, потрібно років з 20. А щоб стати людиною потрібно вчитися  все життя».

 • 23.11.16 p. У ЖДУ під час фестивалю студентської творчості «Листопад-Fest» збирали кошти на лікування хворої студентки

  22 листопада в актовій залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся щорічний фестиваль студентської творчості «Листопад-Fest», який заснував викладач університету, заслужений працівник культури України та міста Житомира Володимир Шинкарук.

  «Фестиваль був започаткований татом та його колегами ще 11 років тому. Для мене це надзвичайно важливий захід, по-перше, аби продовжити цю традицію, а по-друге, це гарний шанс для студентів проявити себе. Також важливим є необхідність зацікавити в цьому студентів, адже деякі з них є настільки пасивними, що це мене дивує. Я знаю, що моя освіта — це, насамперед, не те, що нам розповідали в класах, а спілкування з талановитими, неординарними людьми, які чогось досягли в своєму житті і яким є що сказати і чим поділитися з іншими. Цей обмін талантом, досвідом — найголовніше», — каже заслужена артистка України та викладач ЖДУ імені Івана Франка Ірина Шинкарук.

  Учасниками фестивалю студентської творчості «Листопад-Fest» стали кращі представники творчої молоді ЖДУ імені Івана Франка та вперше — ЖДТУ, Житомирської філії КІБіТ, Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка. До того ж, якщо раніше доля конкурсантів залежала від глядачів, то цьогоріч переможців визначало компетентне журі на чолі з українським актором, режисером, народним артистом України Володимиром Талашко. Незмінним лишилось одне: благодійний збір коштів. Цього разу фінансової підтримки потребує студентка 33 групи ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка Ірина Яцик, яка після крововиливу в мозок знаходиться в тяжкому стані.

  Допоки журі обирало найкращих, глядацьку аудиторію розважали співаки Євген Кравчук та Діана Морару, гурти «Retro 21» та «Співіснування», артист цирку Петро Дяченко.

  Дипломами переможців члени журі відзначили таких учасників:

  • Третя премія: Яна Бамбуза, Андрій Мельник та Поліна Арутюнян.
  • Друга премія: ансамбль народного танцю «Унава» та Дар’я Філінська.
  • Перша премія: Вероніка Гнітецька та Ілля Новіков.
  • Гран-прі: Дмитро Панченко.

  Відзнаки дипломанти отримали з рук легендарного українського кіноактора Володимира Талашка.

  Більше фото.

 • 22.11.16 p. Викладачі та студенти-екологи ЖДУ взяли участь у виїзному круглому столі з питань зеленого та екологічного туризму на Житомирщині

  Ще у 2015 році кафедра екології, природокористування та біології людини ЖДУ імені Івана Франка подала комплект документів під загальною назвою «Розробка та впровадження перспективної мережі зеленого та екологічного туризму в Житомирській області» на конкурс проектів для реалізації в рамках Стратегії розвитку Житомирської області на 2016–2020 роки.

  Заявлений проект отримав підтримку Управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації. Підсумки першого року роботи вирішили підбити на виїзному круглому столі в Овруцькому районі. Під час проведення зустрічі доцент кафедри екології, природокористування та біології людини Іван Хом’як провів екскурсію маршрутом «Легенди Нору».  Також учасники виїзного круглого столу відвідали історичні та природні пам’ятки, музеї та рекреаційні зони. До участі були залучені студенти 1–2 курсів, які освоюють спеціальність еколога. 

 • 21.11.16 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся завершальний тренінг «Improve Your English»

  У навчальній аудиторії інституту іноземної філології  ЖДУ імені Івана Франка старшокласники Житомира випробовували себе у командному змаганні з англійської мови, яке організатори провели у формі брейн-рингу з лінгвокраїнознавства.

  Зокрема, учасники мали змогу продемонструвати свої знання культурних та суспільно-політичних реалій англомовних країн. Після підбиття підсумків неупередженими членами журі було нагороджено команду-переможця «Boy’s Team», яка отримала у подарунок солодкий приз. Друга частина тренінгу була присвячена виконанню фінального проектного завдання у формі презентації на тему «My English Future», під час якої учасники поділилися думками стосовно того, яким чином англійська мова може стати частиною їх професійного майбутнього. Попри обмежені часові рамки командам вдалося створити надзвичайно креативні колажі за допомогою яскравих маркерів, мотиваційних слоганів та безмежної фантазії учасників. Творча молодь надихнула та зарядила енергією викладачів, що сприяло створенню дружньої невимушеної атмосфери.

 • 21.11.16 p. Студенти ЖДУ імені Івана Франка долучилися до проекту Blood Challenge

  За умовами проекту небайдужі студенти можуть завітати до Житомирського обласного центру крові та стати донорами. У рамках Blood Challenge студенти історичного факультету ЖДУ уже  передали естафету ННІ філології та журналістики. Наступними виклик прийняли франківці соціально-психологічного факультету, ННІ іноземної філології та природничого факультету. На черзі – ННІ педагогіки, факультет фізичного виховання і спорту та фізико-математичний факультет.

  Кров, яку здають студенти, в подальшому буде використана для донорства. Варто зауважити, що працівники Житомирського обласного центру крові до участі у Blood Challenge допускають лише повнолітніх студентів з вагою понад 50 кг. Крім того,  усі учасники проекту обов’язково мають ознайомилися з правилами, протипоказаннями до донорства та дотримувалися дієти.

  Проект Blood Challenge проходить під слоганом «Ми з тобою однієї крові». Власне цей напис є на браслетику, що дарують студентам на пам'ять. Усі дописи на цю тему можна знайти за тегами #bloodchallenge та  #мизтобоюоднієїкрові  у соцмережах.

 • 18.11.16 p. Як відзначали День студента на факультеті фізичного виховання і спорту ЖДУ

  17 листопада факультет фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка відзначив найвеселіше «персональне» свято — Міжнародний день студента.

  Незважаючи на те, що студентська молодь відрізняється веселою, і навіть у якійсь мірі буйною вдачею, це свято має сумну передісторію. 28 жовтня 1939 празькі студенти вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення своєї держави. Нагадаємо, що Чехословаччина на той час була окупована німцями, які поставилися до цього заходу без особливого пієтету. Проти демонстрантів виступили регулярні війська, в результаті зіткнень загинув студент-медик Ян Оплетал. Його похорони, які відбулися 15 листопада, дали поштовх до нових акцій протесту. 17 листопада були заарештовані і відправлені до концентраційного табору більше 1 200 студентів. Дев’ятьох  осіб стратили без суду. А через два роки в Лондоні на зустрічі студентів з різних країн було вирішено вважати 17 листопада Міжнародним днем солідарності студентів. Зараз пафосні слова про міжнародну солідарність залишилися тільки в офіційних паперах, а в народі свято називають просто: День студента. Студентські традиції — як серйозні, так і кумедні — дуже схожі і в ЖДУ імені Івана Франка, і в Сорбонні, і в Оксфорді.

  У  День «гризунів» науки у студентів факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ різних курсів був день самоврядування, у ході  якого вони побували у ролі викладачів, а викладачі згадали своє студентське життя. Також відбувся святковий концерт із запальними танцями, гімнастичними номерами, привітальними піснями і веселими конкурсами з солодкими призами.

  Факультет фізичного виховання і спорту вітає всіх студентів університету зі святом!!!

  Хай іспити у вас самі здаються,
  А заліковки  від щастя сміються.
  Радій і живи моментом,
  Вітаємо всіх з Днем студента!

 • 18.11.16 p. У ЖДУ науковці-історики з усієї України дискутують про дослідження українського визвольного руху ХХ століття

  Найкращі науковці-історики зібрались 18 листопада у стінах Житомирського державного університету ім. І. Франка, аби з нагоди 75-річчя Поліської Січі та 95-річчя Другого зимового походу обговорити проблеми дослідження українського національно-визвольного руху ХХ століття.

  Сьогоднішня конференція стала вже третьою в Україні. Після Львова, істориків прийняв ЖДУ імені Івана Франка. Учасниками дискусії стали не лише місцеві науковці, а й знані історики зі Львова, Києва, Тернополя, Острога та Кам'янця-Подільського.

  Конференцію підтримали й представники Житомирської обласної державної адміністрації та Обласного краєзнавчого музею. У планах зміцнення співпраці між ЖДУ ім. І. Франка та Музеєм проректор з навчальної роботи університету Лариса Янович запропонувала укласти угоду між закладами, яка дасть можливість студентам досліджувати найбільш актуальні проблеми для Житомирського регіону.

  Почесним гостем конференції став директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Микола Литвин.

  «Дуже добре, що конференція кулуарна, домашня. Наразі завершується монографія про збірний образ Степана Бандери. До друку здається  монографія про Романа Шухевича, одного з командирів УПА, яку написав Андрій Поляновський. Він опрацював матеріали низки архівів в десяти країнах. На жаль чи на щастя, в цій роботі буде сказано про те, що ми ще не говорили — участь у батальйонах Білорусі. Конференцію з питань дослідження українського національно-визвольного руху ХХ століття Інститут українознавства започаткував 4 роки тому. Вона проходить у Львові, Житомирі та інших містах. За нинішніх умов треба більше оптимізму, більше акцій: пропагандистських, освітніх, інформаційних. Учитися нам треба всім: і старшому поколінню, яке не знає історії, і молодшому поколінню, яке має знати історію», — зазначив  Микола Литвин.

  Декан історичного факультету ЖДУ ім. І. Франка Олександр Жуковський наголосив, що достатньо багато матеріалів, пов’язаних з цією тематикою, сьогодні залишаються  нерозкритими. Тому і студенти, і викладачі університету будуть продовжувати і поглиблювати дослідження українського національно-визвольного руху ХХ століття. Ця тема важлива в контексті нашого регіону, адже ці події відбувались і на нашій території.

  По завершенні пленарного засідання, науковці продовжили обговорювати проблеми визвольного руху на чотирьох секціях. Завтра ж учасники IV Всеукраїнської конференції  планують відвідати меморіальний комплекс пам’яті жертв Другого зимового походу, що у с. Базар Народицького району Житомирської області.

 • 17.11.16 p. Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  У Навчально-науковому інституті філології та журналістики відбувся перший етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  Участь у конкурсі взяли студенти Навчально-наукового інституту філології та журналістики, історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, факультету обліку і фінансів Житомирського державного технологічного університету. Переможцями стали студентки Петровська Анна Леонідівна та Ковальчук Анна Геннадіївна (ННІ філології та журналістики).

 • 17.11.16 p. «Екологічні чаювання» об’єднали викладачів та студентів природничого факультету

  Відбулося чергове засідання викладачів кафедри екології, природокористування та біології людини разом із студентами-екологами у рамках проекту «Природничі студії». Захід пройшов під назвою «Екологічні чаювання».

  У неформальній дружній обстановці зустрілися учасники майбутніх польових досліджень, яким в наступному році доведеться подолати десятки кілометрів гір, лісів і боліт. Під час зустрічі було прослухано доповідь завідувача кафедри Гарбара О. В. про довоєнні дослідження Криму. Також було проведено жеребкування серед студентів для участі у виїзному «круглому» столі з питань розвитку екологічного туризму.

 • 17.11.16 p. Викладачі ЖДУ для школярів міста провели «Філологічні сутички»

  16 листопада 2016 року в стінах ННІ філології та журналістики відбулися «Філологічні сутички». Учасниками заходу були 3 команди школярів:  «Житичі» (Житомирський міський колегіум), «Словограй» (гуманітарна гімназія № 23) та «Сонцепоклонники» (ЗОШ № 8).

  Надзвичайно приємно, що учні вразили аудиторію не лише організованістю, ретельністю підготовки, ерудицією, а й артистичністю та вишуканістю образів. Першість за результатами чотирьох конкурсних завдань здобула команда «Сонцепоклонники», а команди «Словограй» та «Житичі» посіли відповідно друге й третє місце. Після підрахунку голосів голова журі — проректор із наукової роботи Н. А. Сейко — та директор ННІ філології та журналістики В. В. Халін привітали команди й нагородили їх дипломами та солодкими призами.

  Присутнім сподобалася запальна атмосфера та завзятість учасників, які ще раз довели важливість вивчення молодим поколінням українського слова.

 • 15.11.16 p. У ЖДУ презентували магістерські і докторські програми у Канаді

  15 листопада 2016 року в Навчально-науковому інституті іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася презентація магістерських і докторських програм у Канаді.

  У рамках презентації студентам ННІ іноземної філології, які зацікавленні у продовженні своєї освіти за кордоном, надали детальну інформацію про можливість вступу на магістерські та докторські програми у вищих навчальних закладах Канади, розповіли, як правильно оформити заявку на вступ, познайомили з особливостями Канадської системи вищої освіти.

  У ході презентації студенти ставили координатору магістерських програм запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

 • 15.11.16 p. ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка знову зібрав старшокласників Житомира і області на майстер-класи

  На черговому засіданні безкоштовного тренінгу з англійської мови для старшокласників «Improve Your English» учасники відвідали майстер-класи «Creative Writing» (Творче письмо) та «Computer-Assisted Translation Training іn а Computer Lab» (Майстер-клас з машинного перекладу).

  Перший майстер клас був присвячений написанню листа, що є складовою частиною тесту ЗНО з іноземної мови. Старшокласники ознайомилися із структурними особливостями листа, навчилися відрізняти офіційний лист від приватного, користуватись відповідними лексичними одиницями та граматичними структурами. Майстер клас з машинного перекладу був спрямований на ознайомлення учасників тренінгу з особливостями роботи із сучасним системним та прикладним програмним забезпеченням персональних комп’ютерів у професійній діяльності.

 • 14.11.16 p. Двоє викладачів ЖДУ імені Івана Франка стали лауреатами конкурсу «Краща книга року»

  Ввосьме на Житомирщині підвели підсумки обласного щорічного конкурсу «Краща книга року». Серед переможців є й двоє викладачів Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  У номінації «Мій край» відзначили викладача кафедри історії України  Сергія Стельниковича за книгу «Житомирсько-Вінницький регіон в умовах нацистської окупації 1941–1944 рр.». Диплом та відзнаку переможець отримав з рук голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми. Книжкове видання «Житомирсько-Вінницький регіон в умовах нацистської окупації 1941–1944 рр.» є результатом наполегливої титанічної праці молодого науковця в архівах України. Книга розкриває незаангажовану історичну правду про нацистську і  радянську окупацію, методи нацистів і НКВД, ОУН і бандерівців на Житомирщині та боротьбу українців в середині ХХ століття за власну незалежність. Також видання насичене великою кількістю цікавих фотографій та фактів про Житомир і територіальні межі Житомирської та Вінницької областей під час періоду нацистської окупації 1941–44 рр.

  У номінації «Особистість і доба» нагородили  завідувача кафедри фізичного виховання та рекреації Григорія Грибана за видання «Історія велоспорту на Житомирщині», яке він написав у співавторстві з Олександром Кухарським.

  Нагадаємо, що цьогоріч на конкурс «Краща книга року», організаторами якого є обласна рада та обласна державна адміністрація, було подано 34 книги місцевих авторів. Серед представлених видань оргкомітет обрав найкращі за глибиною змісту, багатством літературно-художніх засобів, рівнем редакційно-видавничої підготовки, професійним рівнем та якістю поліграфічного виконання.

 • 13.11.16 p. Зустріч із журналістом Остапом Дроздовим в ННІ філології та журналістики

  ННІ філології та журналістики відвідав відомий український журналіст, ведучий авторської програми на телеканалі ZIK Остап Дроздов.

  Остап поділився зі студентами своїми журналістськими хитрощами: «Для того, щоб взяти інтерв’ю, мені необхідно лише перше та останнє питання, розмова повинна протікати вільно, питання треба формулювати з попередньої відповіді співбесідника. Я ніколи не дивлюся свої передачі в записі, і навіть не знаю, як я виглядаю з телеекрану».

  Своїми враженнями про зустріч із журналістом поділилася студентка ІІ курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Дарина: «Було дуже цікаво послухати лекцію, та і власне й поспілкуватись з самим Остапом Дроздом, адже не кожного дня маєш змогу зустріти таких людей, які дійсно чогось досягли та зробили свій вклад в розвиток української журналістики. Тепер і надалі продовжуватиму слідкувати за його діяльністю та брати частинку його досвіду для свого майбутнього фаху».

  Студенти також мали змогу придбати  книгу журналіста під назвою «№ 1».

 • 11.11.16 p. До Дня української писемності та мови викладачі ННІ філології та журналістики поспілкувалися з житомирськими школярами

  Викладачі Навчально-наукового інституту філології та журналістики до Дня української писемності та мови відвідали Житомирський міський колегіум № 34 та Житомирську міську гуманітарну гімназію № 23.

  З вітальним словом до школярів звернувся доктор філологічних наук  Віктор Мойсієнко, який наголосив на потребі збереження української мови, а також зазначив, що найкращий спосіб зберегти рідну мову — це говорити нею. Майстер-класи з сучасної української літератури «Жанрова парадигма сучасної української літератури» та вивчення польської мови «Польська мова з нуля» провели доктор філологічних наук Олена Юрчук й кандидат філологічних наук  Вікторія Білявська.

 • 11.11.16 p. Проживи один день життям студента…
  10 листопада соціально-психологічний об’єднав випускників Житомирських шкіл у веселому студентському квесті «Проживи один день життям студента».

  Дев'ять команд під керівництвом студентських кураторів пройшла власний маршрут, долаючи сотні сходинок та віражи університетських коридорів. Сьогоднішні школярі-завтрашні студенти відвідали лекції, практичні, лабораторні заняття з базових дисциплін, стали учасниками міні-тренінгів, познайомилися з викладачами кафедр факультету, деканатом та студентським братством. За дві пари учасники квесту встигли навіть отримати перші оцінки у «заліковки», скласти першу університетську сесію, співтворити на наших антистресових стінах, насолодитися імпровізованим концертом та вивчити гімн СПФ. 
 • 11.11.16 p. Кафедра лінгвометодики та культури фахової мови презентувала проект «Спочатку було Слово…»

  9 листопада, у День української писемності та мови, колектив кафедри лінгвометодики та культури фахової мови навчально-наукового інституту педагогіки презентував літературно-мистецький проект — «Спочатку було Слово…» (Поріг зрілості, або 35 навчальних років від дня народження кафедри). Згадалося історичне минуле кафедри, йшлося про здобутки сьогоднішні та перспективи розвитку. Переглядали світлини; тепло, з гумором, інколи самоіронією, притаманною філологам, коментували.

  Привітали колег-викладачів ветеран, колишня завідувач кафедри — кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Іванівна Бондарчук, випускники, а нині вчителі початкових класів — Ольга Ободзинська і Марта Медвєдєва, студенти першого-п’ятого курсів, дирекція інституту педагогіки. Вітальні адреси надіслали також відомі в Україні та за її межами науковці, освітяни: доктор філологічних наук, професор Петро Білоус, від імені колективу відділу навчання української мови та літератури  Інституту педагогіки НАПН України — завідувач відділу, доктор педагогічних наук, професор — Ніна Голуб; Олена Горошкіна, доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови Київського університету імені Бориса Грінченка; Сергій Омельчук, доктор педагогічних наук, декан факультету іноземної філології, професор кафедри слов’янських мов та методик їх викладання Херсонського державного університету; Тетяна Симоненко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики навчання, стилістики та культури української мови Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького; Лідія Мамчур, доктор педагогічних наук, професор, Ірина Кучеренко, доктор педагогічних наук, доцент – Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; колектив кафедри теорії та методики початкової освіти Мукачівського державного університету; професор кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін ЖО ІППО Петро Кухарчук.

  Оригінально і проникливо звернулися до присутніх на цьому святі мови й кафедри першокурсники з 14–15 груп ННІ педагогіки. Лунали пісні та поезії про життя, сучасну Україну, про місце людини у світі, авторами яких є Ліна Костенко, Сергій Жадан, Володимир Хлопан, Валентина Попелюшка, Мирослав Вересюк, Володимир Шинкарук, Валентин Грабовський, Сергій Руденко, Руслана Дудич. Пронизувало актуальне: «Коли потокам сліз немає краю, І біль душі помножився стократ, Іще я про одне Тебе благаю: Не дай нам, Боже, звикнути до втрат. Не дай від болю нам закам’яніти, Аби, пройшовши нетрями пітьми, Ми, чуйні і вразливі, наче діти, І далі залишалися людьми!». Завершила виступ студентів Євгенія Ткач: «Шановні присутні! Високоповажні викладачі кафедри лінгвометодики та культури фахової мови! Ми, першокурсники, раді святкувати день української писемності та мови в такому престижному навчальному закладі і називати себе франківцями! Дякуємо за запрошення долучитися до ювілею кафедри, де працюють закохані в рідне слово педагоги-науковці!».

  До колег і гостей звернулася завідувач кафедри професор Катерина Климова: «Ідея поєднати два свята здалася нам гарною. Але жодного дня ми не змогли б реалізувати наші педагогічні, наукові, творчі можливості без студентів. Їх ми ставимо в центр свого діяльного життя. Ось уже 35 років приходимо ми, викладачі-словесники, до студентської молоді, ділимося знаннями, педагогічним досвідом, намагаємося бути щирими, тому що інакше нас просто не сприйматимуть. А ще мріємо, що наші випускники так само плекатимуть рідну мову та любитимуть українську літературу, як ми її любимо. Сьогоднішні виступи у цьому переконують».

 • 11.11.16 p. Є підтримка звернення до Житомирської міської ради про створення студентської поліклініки

  10 листопада 2016 р. необхідні 250 голосів набрала електронна петиція Ради Студентського братства та студентського профкому Житомирського державного університету імені Івана Франка щодо організації медичного обслуговування для всіх студентів м. Житомира на базі однієї з поліклінік, шляхом створення Студентської поліклініки за рахунок коштів місцевого бюджету.

  У випадку позитивного вирішення цього питання міською владою буде створена можливість для всього студентства отримувати вчасно якісну медичну допомогу.

 • 10.11.16 p. У ЖДУ імені Івана Франка за круглим столом обговорювали проблеми українського мовного законодавтва

  У День укракраїнської мови і писемності в ЖДУ імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Українська мова крізь призму чинного законодавства».

  Круглий стіл організували й провели викладачі кафедри української мови університету. У вступному слові завідувач кафедри В. Мойсієнко зауважив, що державна мова в Україні потребує значно більшої підтримки з боку влади. «Українська мова розвивається в країні не завдяки, а доречніше сказати, перебуває в конфлікті з українським законодавством. Тому зміни мовного законодавства в нашій країні актуальні, адже живемо за відверто антиукраїнським „Законом про основи державної мовної політики” авторства Ківалова та Колесниченка. Але захищати мову можна не лише шляхом зміни законодавства. Найкращий і найдієвіший захист рідної мови — говорити нею у повсякденні», — зазначив професор Мойсієнко.  Під час роботи круглого столу  було представлено результати анкетування, яке провели викладачі  кафедри української мови разом зі студентами Інституту філології та журналістики.

  У роботі круглого столу взяли участь депутати обласної та міської рад, представники громадськості, викладачі та студенти університетів м. Житомира.

 • 10.11.16 p. У ЖДУ розпочала роботу I Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці»

  На базі кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету імені Івана Франка розпочала роботу I Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці», яка проходитиме 10–11 листопада 2016 р.

  Її  організаторами виступили Вища педагогічна школа Польської спілки вчителів у м. Варшаві, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» та Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

  До участі у конференції долучився Стефан Мєшальський — доктор габілітований гуманістичних наук у галузі педагогіки, професор, ректор Вищої педагогічної школи Польської спілки вчителів у м. Варшаві, Також на зустріч завітають науковці з Києва, Переяслав-Хмельницького, Кременчука, Бердичева і, звісно, з Житомира.

  Сьогодні з доповідями виступили: Сергій Горобець, Юлія Словінська, Оксана Одуд, Андрій Грищук, Олександр Мосіюк, Дмитро Антонюк, Ольга Коротун та Дарина Клоченок.

  Для гостей м. Житомира була передбачена й культурна програма: екскурсія містом.

 • 09.11.16 p. Кафедра іноземних мов і новітніх технологій навчання ЖДУ продовжує профорієнтаційну роботу

  Днями викладачі кафедри відвідали Селянщинський спортивний ліцей ім. О. Голяченка Черняхівського району та ЗОШ № 30 м. Житомира.

  Учні 10, 11 класів отримали змістовну інформацію про навчання в Житомирському державному університеті імені Івана Франка, роботу всіх факультетів та інститутів. Викладачі розповіли про різноманітні спеціальності, за якими іде підготовка фахівців у ЖДУ ім. І. Франка. Майбутнім абітурієнтам було представлено відеоролик про університет та презентації у Power Point деяких факультетів та інститутів.

  Учні виявили неабиякий інтерес до навчання в університеті, ставили багато запитань, дискутували про престижність та перспективність деяких спеціальностей.

 • 08.11.16 p. «Золото» виборола студентка ЖДУ на Кубку України з айкідо

  На вихідних у Кам’янці-Подільському відбувся Відкритий кубок України з айкідо, у якому взяли участь понад 150 спортсменів з різних областей України.

  Організатором проведення змагань виступив керівник громадської організації «Всесвітня Федерація Айкідо» Юрій Москаленко.

  Юні спортсмени у рамках кубку України демонстрували свої вміння самооборони та техніку айкідо.

  Від Житомирської області на змаганнях виступив спортивний клуб айкідо «Торнадо». Серед представників цього клубу була й студентка І курсу факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ ім. І. Франка Анна Ярута. У категорії «Еліт 15+» Анна виборола І місце. Перемога на Кубку України відкрила Анні Яруті шлях до Ліги Чемпіонів з айкідо.

 • 08.11.16 p. У ЖДУ функціонує науково-дослідна лабораторія «Теоретичні і прикладні аспекти вивчення мовленнєвого впливу»

  8 листопада 2016 року на кафедрі англійської філології та перекладу імені професора Д. І. Квеселевича навчально-наукового інституту іноземної філології відбулося чергове засідання науково-дослідної лабораторії «Теоретичні і прикладні аспекти вивчення мовленнєвого впливу». Керівник лабораторії — кандидат філологічних наук, доцент О. М. Мосейчук.

  У роботі засідання лабораторії взяли участь професорсько-викладацький склад кафедри і аспіранти різних років навчання. Невимушена, дружня і тепла атмосфера, що панувала в аудиторії, сприяла плідній роботі, виступи учасників засідання були присвячені проблемі мовленнєвого впливу і викликали неабиякий інтерес у присутніх та спонукали їх до жвавих дискусій. У ході роботи засідання науково-дослідної лабораторії з’являлися нові цікаві ідеї, обговорювалися перспективні напрямки новітніх мовознавчих досліджень, народжувалися теми майбутніх курсових, дипломних, а подекуди — і дисертаційних проектів.

 • 07.11.16 p. У ЖДУ успішно працює безкоштовний тренінг з англійської мови «Improve Your English»

  У навчально-науковому інституті іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка успішно продовжує свою роботу безкоштовний тренінг з англійської мови для старшокласників міста Житомира та області «Improve Your English».

  Цього разу учасникам було запропоновано два майстер класи. Перший — «Improve Your Vocabulary» (Вдосконалюй свій словниковий запас), націлений на підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема роботу з лексичним матеріалом англійської мови. Другий — «Interpretation Training іn а Simultaneous Translation Lab» (Синхронний переклад), метою якого є ознайомити учасників тренінгу з одним із видів навчанню перекладацької майстерності, дати змогу спробувати свої сили в усному послідовному та синхронному перекладах з англійської мови на українську і навпаки, а також відчути себе справжнім студентом.

  Дружня і невимушена атмосфера, що панувала в аудиторії під час майстер класів, сприяла плідній роботі старшокласників.

 • 07.11.16 p. Кафедра міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ЖДУ отримала золоту медаль та почесне звання «Лауреат конкурсу»

  Нещодавно в м. Київ відбувся 8 міжнародний форум «Інноватика  в сучасній освіті», в якому взяли участь більше 100 вітчизняних та зарубіжних закладів освіти.

  Кафедра міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ЖДУ імені Івана Франка представила на форумі два проекти «Сходинки до англомовного Олімпу та «Лінгвометодична академія для вчителів англійської мови». У запропонованих проектах, кафедра представила інноваційні технології навчання іноземним мовам. За результатами конкурсу кафедра стала переможцем й отримала почесне звання «Лауреат конкурсу» та золоту медаль.

 • 07.11.16 p. В ННІ філології та журналістики відбулася зустріч із лауреатом Національної премії імені Т. Шевченка — Мирославом Дочинцем

  В Навчально-науковому інституті філології та журналістики відбулася зустріч із автором близько двадцяти книг, які перекладалися багатьма мовами світу, відзначалися низкою літературних премій, «Золотим письменником України» за найбільші наклади,  лауреатом Національної премії імені Т. Шевченка за романи «Криничар» та «Горянин» — Мирославом Дочинцем.

  Пан Мирослав презентував книжки, серед яких «Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей», «Історії. Жінки, які перемогли. Чоловіки, які витримали. Великі, які кохали», «Синій зошит. Аркуші днів світящих», «Мафтей. Книга, написана сухим пером», англомовний переклад «Many years. Blessed Years» та інші.

 • 07.11.16 p. Першість факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка з плавання

  Минулого тижня в басейні ЖДЮСШ «Авангард» відбулася особисто-командна першість факультету фізичного виховання і  спорту ЖДУ імені Івана Франка з плавання.

  У змаганнях взяли участь 52 учасника — збірні команди факультету І–ІV курсу, а також команда магістрів.  Плавці змагалися на дистанціях 50 м вільним стилем, 50 м брас, 50 м батерфляй, 50 м на спині та в естафеті 4х50 вільним стилем в команді.

  В особистому заліку на дистанції 50 м вільним стилем перемогли:

  Дівчата

  • І місце: Мохорт Олександра (37,68) — 23 група
  • ІІ місце: Запольська Руслана (43,06) — 11 група
  • ІІІ місце: Миколайчук Катерина (43,82) — 42 група

  Хлопці

  • І місце: Кривобочек Іван (33,50) — 43 група
  • ІІ місце: Мирний Володимир (34,90) — 43 група
  • ІІІ місце: Тернавський Влад (35,12) — 13 група (СТН)

  Дистанція 50 м брас

  Дівчата

  • І місце: Бондарчук Тамара (1.00,60) — 32 група

  Хлопці

  • І місце: Богайчук Сергій (39,90) — 43 група
  • ІІ місце: Ульянченко Микита (39,91) — 32 група
  • ІІІ місце: Дашинський Кирило (41,47) — 22 група

  Дистанція 50 м батерфляєм

  Хлопці

  • І місце: Голуб Дмитро (41,05) — 42 група
  • ІІ місце: Кондратенко Руслан (44,45) — 33 група

                                       Дистанція 50 м на спині

  Дівчата

  • І місце: Пархомчук Вікторія (53,53) — 41 група
  • ІІ місце: Трібель Наталія (53,83) — 21 група
  • ІІІ місце: Литвинчук Юлія (1.04,38) — 43 група

  Хлопці

  • І місце: Свищук Ігор (42,80) — 32 група
  • ІІ місце: Череван Олег (44,56) — 33 група
  • ІІІ місце: Лисак Володимир (46,78) — 42 група

  В естафетному плаванні 4х50 вільним стилем перемогу здобули збірні команди:

  • І місце — 32 група (2.38,48)
  • ІІ місце — 42 група (2.43,78)
  • ІІІ місце — 23 група (2.48,84)

  Усі переможці та призери першості з плавання були нагороджені грамотами та медалями Житомирського регіонального підрозділу федерації плавання України (голова — викладач кафедри фізичного виховання та рекреації Микола Крук), яка виступала спонсором цих змагань. У суддівстві змагань взяли участь студенти факультету Майстри та кандидати у Майстри спорту України, рекордсмени області з плавання Мацапура Тарас, Антонова Дарія, Пеньківська Єлизавета, Долгіх Анастасія, Лисюк Данило, Давидюк Артем, Івашков Кирило, Бондарчук Павло, Лапінський Віктор. До організаційного комітету увійшли викладачі кафедри олімпійського та професійного спорту, старший викладач Алла Крук, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Олександр Гусаревич та викладач Василь Павлович Толкач.