• 16.07.18 p. Візит композитора, піаніста, почесного професора університету Нью-Мексико (США) Ричарда Кемерона-Вулфа до ЖДУ імені Івана Франка

  Упродовж тижня (9–13 липня) в ЖДУ ім. І. Франка перебував з візитом відомий композитор, піаніст, почесний професор університету Нью-Мексико (США) пан Ричард Кемерон-Вулф (Richard Cameron-Wolfe). Візит включав професійні заходи за програмою Центру сучасної академічної музики «Новата» та відділу міжнародних і регіональних зв’язків ЖДУ ім. І. Франка, а також відвідування культурних інституцій міста Житомира.

  Творчість пана Ричарда добре відома житомирянам — адже він брав активну участь у Міжнародному фестивалі «Житомирська музична весна» ім. Олександра Стецюка (2010–2013, 2016), де неодноразово виконувалися його композиції. Академічна спільнота мала також нагоду ознайомитися з музикознавчими розвідками композитора на І–ІV Міжнародних науково-практичних конференціях «Сучасна музика в сучасному світі», що проводилися на базі нашого університету в рамках програми цього фестивалю.

  Наукові інтереси нашого гостя зосереджені на вивченні та популяризації сучасної академічної музики. Так, зустріч композитора з в. о. проректора з навчально-методичної та виховної роботи пані Наталією Андрійчук було присвячено питанням виховання естетичних смаків студентської молоді та її залучення до свідомого сприйняття кращих зразків сучасного мистецтва.

  На лекції «Поезія й текст у сучасному звуковому мистецтві», що відбулася на базі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання 11 липня, композитор привернув увагу слухачів до питань сприймання сучасної академічної музики. Зокрема, було досліджено вплив програмних настанов на розуміння музичних творів слухачами. Присутні на лекції студенти та викладачі університету, а також представники культурно-мистецької спільноти нашого міста взяли активну участь у дискусії, професійний переклад якої забезпечувала магістрантка Інституту іноземної філології Ольга Садловська.

  13 липня у межах програми візиту пана Кемерона-Вулфа відбулася також зустріч із читачами та працівниками Житомирської обласної бібліотеки для дітей «Діалоги про музику».

 • 09.07.18 p. Нові підручники з німецької мови в ННІ іноземної філології

  На кафедру германської філології та зарубіжної літератури 9 липня 2018 р. завітали Геральд Прашиль і Тетяна Рещинська, представники Німецько-українського форуму з м. Берлін (Німеччина). Вони подарували для бібліотеки ННІ іноземної філології 30 нових німецьких автентичних підручників Begegnungen, які допоможуть студентам краще опановувати німецьку мову.

  Відбулася також зустріч з в. о. начальника управління культури та туризму Парфентієвою Тетяною Миколаївною, в ході якої німецькі гості, а також в. о. проректора з навчально-методичної та виховної роботи Андрійчук Наталія Михайлівна і завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури Ліпісівіцький Микола Леонідович обговорили напрямки подальшої співпраці, зокрема, проект тижневих поїздок в Німеччину та Україну для культурного обміну між студентами Магдебурзького університету та студентами Житомирського державного університету імені Івана Франка, які вивчають німецьку мову.

  Кафедра германської філології та зарубіжної літератури від імені усіх студентів, які вивчають німецьку мову, щиро дякує Німецько-українського форуму з м. Берлін (Німеччина) та видавництву «Schubert».

 • 06.07.18 p. До Дня Конституції України

  Житомирський міський голова, Сухомлин Сергій Іванович, оголосив подяку колективу Житомирського державного університету імені Івана Франка за участь у патріотичній ході «Твоя громадянська свідомість» та з нагоди відзначення 22-ї річниці конституції України.

 • 06.07.18 p. Результат співпраці ЖДУ з Житомирським міським центром з надання безоплатної правової допомоги

  Колектив Житомирського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги вручив відзнаку за плідну співпрацю колективу Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 03.07.18 p. Історики університету на Міжнародному конгресі у Львові

  Впродовж трьох днів з 27 по 29 червня 2018 р. у Львові в Українському католицькому університеті відбувся масштабний конгрес гуманітаріїв (Міжнародна Асоціація Гуманітаріїв (MAG), на який зібралось 490 науковців з 30 країн світу. Більшість з них прибула з України, Росії, Білорусії. Загалом було проведено 120 панелей та 350 презентацій. Цьогорічна тема «Образ Себе» була продовженням теми, піднятої на Літньому Конгресі ASEEES-MAG 26–28 липня 2016 р. «Образ іншого». Наш університет представляла докторант кафедри історії України Білобровець Ольга Матвіївна із доповіддю: «Самореалізація польського суспільства в Україні після російської буржуазної та української національної революцій 1917 р.»

  «Найважливіше завдання цього заходу, як зазначив відомий український історик Я. Грицак, це будівництво мостів між людьми і державами, це важливий майданчик комунікації та спроби розуміння інших. Особливо у нашому регіоні, де існує агресія, розповсюджується мова ненависті, дезінформація, інформаційна війна». Найважливіші завдання — високий науковий рівень заходу, глибокий аналіз актуальних проблем, пошук шляхів вирішення дискусійних питань і формування доброзичливих людських стосунків – був досягнутий.

 • 03.07.18 p. Колектив ЖДУ імені Івана Франка нагороджений подякою за вагомий внесок у розбудову правової держави

  2 липня у Житомирі відбулась публічна презентація діяльності місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Житомирської області. У заході взяли участь представники Регіонального центру з надання БВПД, Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, Обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт, ДУ «ЖВК № 4», Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Житомирського загального відділу Військової служби правопорядку, ГО «Атошник», ЦДУ АТО при Житомирській ОДА, ЖОМГО «Паритет», військової частини 3047 Національної гвардії України.

  На зустрічі було відзначено правопросвітницьку та правороз’яснювальну роботу Юридичної клініки нашого університету, Центру дослідження прав людини, що діє при кафедрі спеціальних історичних дисциплін та правознавства. Було обговорено можливості та перспективи подальшого співробітництва у сфері надання правової допомоги населенню.

 • 03.07.18 p. Подяка викладачам кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті

  Адміністрація Житомирської гуманітарної гімназії № 1 висловлює щиру подяку викладачам кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка та особисто завідуючій кафедри професору Самойлюкевич Інні Володимирівні за сприяння в проведенні літнього мовного табору на базі гімназії, а також студентам 31 групи: Максимчук Аліні, Ковбасюк Вікторії, Талько Руслані, Ничипоренко Катерині, Веремієнко Ользі, Любич Вікторії, Костюк Софії, Осипенко Тетяні, Вольській Мирославі, Безусій Аліні та Лугін Вікторії за активну участь в роботі мовного табору.

 • 27.06.18 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся урочистий випуск 1579 фахівців

  У літній естраді «Ракушка» 27 червня відбулося урочисте вручення дипломів випускникам ЖДУ імені Івана Франка. 1579 учителів, перекладачів, психологів, вихователів, соціальних працівників, менеджерів та журналістів стали випускниками університету. У святковому заході взяли участь випускники, батьки, професорсько-викладацький склад університету та почесні гості.

  Церемонія вручення дипломів — одне із тих урочисто-хвилюючих свят, яке назавжди залишається в пам’яті кожного випускника. Так було й цього дня — надзвичайно яскравого, насиченого емоціями та хвилюванням. Безліч гостей, батьки, друзі, знайомі, викладацький склад, привітання, спалахи фотокамер і відеозйомка — все це підкреслювало неповторність свята. Обличчя випускників світилися радістю і вони щедро дарували присутнім чарівні посмішки.

  Перші дипломи з відзнакою випускникам ЖДУ, які завершили навчання без жодної четвірки, вручила ректор університету Галина Киричук. Решту «червоних» дипломів франківці-випускники отримали з рук заступника голови Житомирської облдержадміністрації Ярослава Лагути, заступника міського голови Вікторії Краснопір, начальника управління освіти і науки Житомирської ОДА Лариси Шевчук.

  Кращих випускників, які брали активну участь в олімпіадах, науково-практичних конференціях, конкурсах, розбудові студентського самоврядування, відзначили подяками за активну участь у науково-дослідній роботі і громадському житті університету.

  Загалом університет випустив 181 магістра, 148 спеціалістів та 1250 бакалаврів.

  В університеті переконані, що випускники-бакалаври продовжать навчання в магістратурі рідного вишу, а для решти випускників початок трудового шляху стане хорошим життєвим стартом і вони гідно продовжуватимуть традиції, започатковані в ЖДУ імені Івана Франка.

 • 25.06.18 p. Участь викладачів у роботі Молодіжного форуму «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації»

  21 та 22 червня 2018 року в приміщенні опорної школи Городницької ОТГ, що у Новоград-Волинському районі, відбувся молодіжний форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації», який зібрав близько 80 учасників (учнів, студентів та молодих фахівців Любарської, Городницької, Баранівської, Довбиської, Семенівської та Коростишівської ОТГ, представників вузів м. Житомира, тренерів із проектного менеджменту, молодіжної політики, громадської діяльності та комунікації).

  У рамках роботи форуму відбулись дві панельні дискусії за участю спікерів та представників громад з проблематики формування молодіжної політики в ОТГ та здобутків громад у реалізації ідей та проектів молоді. Далі учасників поділили на групи — учні, студенти та молоді фахівці, з якими працювали тренери із проектного менеджменту, молодіжної політики, громадської діяльності та комунікації й представники університетів м. Житомира.

  Доцент кафедри філософії Житомирського державного університету імені Івана Франка не лише презентувала учням навчальний заклад, а й провела профорієнтаційну роботу. Учні мали можливість пройти тестування на визначення самооцінки, життєвих пріоритетів, «професії до душі». У ході зустрічі учні мали можливість отримати відповіді на всі хвилюючі питання, а також з’ясувати незрозумілі моменти і заповнити прогалини в інформації щодо майбутньої вступної компанії.

 • 21.06.18 p. Творча майстерня у ННІ педагогіки

  З метою ознайомлення з видами та техніками мистецтва, формування художньо-естетичних умінь та навичок, розвитку творчого потенціалу молодших школярів викладачами кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання проведено низку майстер-класів у межах гуртка з декоративно-прикладного мистецтва.

  Учасники творчої майстерні отримали знання про техніку «графіка вугіллям», «оригамі», а також навчилися виготовляти оригінальні дизайнерські композиції з фоамірану, флористичного дроту, тейп-стрічки, сизалю, лляної нитки, декоративних елементів; робити авторські магніти з полімерної глини; створювати унікальний топіарій «Дерево бажань».

 • 20.06.18 p. «Веселкова країна» ЖДУ відкрила двері для дітей

  У внутрішньому дворику університету вчора  відкрили Центр дозвілля та розвитку «Веселкова країна», який є соціальним проектом не тільки для Житомирського державного університету імені Івана Франка, а й для дітей всього міста Житомира.

  День розпочався з урочистого відкриття першої тематичної зміни «Люблю Україну». Свято почалося з внесення Державного прапору України та прапору дитячого Центру «Веселкова країна». Діти разом з педагогами-організаторами готувалися до свята, вони придумали і вивчили назви загонів та девізи, які дружно і весело презентували.

  Дітей привітали проректор з навчально-методичної та виховної роботи Н. М. Андрійчук, директор ННІ педагогіки В. Є. Литньов, завідувач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій І. І. Коновальчук. Вони побажали дітям гарного відпочинку, яскравих вражень, нових друзів. З піснею-привітанням виступила студентка Пармського університету і волонтер Лаура Піні.

  Після святкової лінійки діти разом з педагогами-організаторами відпочивали на свіжому повітрі, готувалися до конкурсу талантів, займалися в гуртку «English club», у творчій майстерні «Маленькі скульптори», грали в спортивні ігри. Чудовим завершенням дня був концерт для дітей «Всі ми діти твої, Україно!», який підготували педагоги-організатори Центру «Веселкова країна».

 • 20.06.18 p. Триває літня педагогічна практика

  Студенти 32 групи (Ковбасюк Тетяна, Лисенко Надія, Демчук Наталія, Пащук Олександра, Саух Сніжана) зараз проходять літню педагогічну практику в таких оздоровчих закладах для дітей: м. Житомир табір «Супутник», м. Бердичів Бердичівський міський ліцей № 15 «Сонечко», смт. Брусилів мовний табір «Лінгвоманія», м. Житомир Житомирський екологічний ліцей № 24 «Дивосвіт», Житомирська ЗОШ № 17 «Веселка»,  КЗ Чуднівський ліцей «Сонечко», с. Печанівка «Rainbol», с. Глезне «Дружба», с. Новопіль «Дзвіночок».

  Головним завданням практики є поглиблення та закріплення теоретичних знань, одержаних студентами, вміння застосувати їх на практиці: організація роботи відповідно до вимог та правил внутрішнього розпорядку, робота з різними категоріями дітьми.

  Під час практики студенти провели такі заходи: спортивні перегони, з'їзд художників, «Міс Попелюшка», «Містер принц табору». Також проводяться різні конкурси, концерти, загонові та таборові справи. Діти побували на таких екскурсіях: військова частина, поліція, пожежна частина, парк, ляльковий театр.

  Робота вожатого — це спосіб саморозвитку і самопізнання. Вона допомагає розкритися і стати щирою з людьми, придбати навички, вміння, які стануть незамінними в подальшому житті. За час перебування у таборі студенти 32 групи навчилась долати труднощі і плідно працювати. Під час роботи студенти розвинули у собі багато різних якостей. Вони не тільки розважала дітей за їх час перебування у таборі, а й на їхні плечі лягла відповідальність за життя і здоров'я дітей, за виховання у них гарних якостей, комунікативних навичок, пізнання та розкриття у собі чогось нового. Студенти 32 групи навчилися працювати з молодшими школярами, розуміти їх інтереси та звички.

 • 18.06.18 p. Робота з мікроскопом, рослинним матеріалом та гербаризація рослин: у ЖДУ імені Івана Франка стартувала ІІ Літня ботанічна школа

  На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка 18 червня 2018 року розпочала свою роботу ІІ Літня ботанічна школа, яку започаткувала минулого року кафедра ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття. Відтак, вже другий рік поспіль учні 9–10 класів мають змогу відвідувати лекційні та лабораторні заняття, а також екскурсії, з метою поглиблення знань, умінь та навичок із біології в рамках підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

  Цьогоріч учасників Школи привітала Юлія Шелюк — виконуюча обов’язки завідувача кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття.

  Перший день пройшов у вигляді двох лекційних та одного лабораторного заняття, які підготували та провели Ю. С. Шелюк, Г. В. Муж, Л. Є. Астахова. Учні мали змогу оволодіти знаннями будови та функцій вегетативних і генеративних органів, перебігу процесів життєдіяльності, систематики сучасних рослин та вимерлих форм, особливостей поширення рослин різних систематичних груп. Крім того, в учнів з’явилася можливість отримати навички роботи з мікроскопом, рослинним матеріалом, а також опанувати техніку гербаризації рослин.

 • 13.06.18 p. Літня педагогічна практика

  В УДЦ «Молода гвардія» триває перша літня зміна 2018 р. «Вір у себе — будуй Україну». Вона  зібрала у дитячому центрі учасників фінальних змагань ХХV Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» серед дітей-інвалідів, а також дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій.

  Для  цьогорічних випускників школи педагога-організатора «Від А до Я» перша літня зміна — насправді перша. Перша у дитячому центрі, перша у 2018 р., перша в житті! Да ще з багатьма сюрпризами, наприклад, у загоні Іванни Баранчук 26 борців з вадами слуху. Але діти є діти, вони потребують уваги та любові. «Я працюю з глухонімими дітками борцями, віком від 11 до 15 років, в основному це діти з неблагополучних сімей. Працювати складно, але цікаво, кожного дня вони для мене розкриваються по новому, не дивлячись на те що вони борці вони дуже творчі, вони люблять виступати, малювати. Вчора ми взяли гран-прі на конкурсі показ мод».

  «Працюю з дітьми 10–12 років. Діти з різних соціальних верств. Діти з Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей. В організаційний період було важко, але зараз усе добре. Діти згуртувалися і здружилися. Розвиваємо патріотичну свідомість у дітей» — розповідає Аня Топольницька.

  Педагогічний оптимізм, любов до дітей, віра в себе та в них допомагають нашим дівчатам долати труднощі та організовувати незабутній дитячій відпочинок!

 • 12.06.18 p. Відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми сучасної лінгвістики»

  7 червня 2018 року у Навчально-Науковому інституті іноземної філології другий рік поспіль відбулося засідання наукового круглого столу «Актуальні проблеми сучасної лінгвістики», присвяченого пам’яті кандидата філологічних наук, професора Сингаївської Ангеліни Володимирівни.

  Прозвучало багато теплих спогадів, багато щирих слів було сказано про особисті та наукові здобутки професора Сингаївської А. В. На широкий науковий загал було представлено наукові доповіді різноманітної тематики, присвячені сучасній проблематиці у царині іноземної філології та перекладу.

 • 01.06.18 p. Українсько-польська студентсько-викладацька історична дискусія відбулася в ЖДУ

  1 червня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася українсько-польська студентсько-викладацька панельна дискусія на тему «Українська та польська політична думка під час Першої світової війни». Захід відбувся в рамках щорічного наукового освітнього візиту студентів та викладачів Студій Східноєвропейських досліджень. З привітальним словом до присутніх звернулась проректор з наукової та міжнародної роботи професор Наталія Сейко.

  Студенти Варшавського університету і ЖДУ імені Івана Франка підготували та виголосили доповіді. Польські учасники дискусії виголосили промови, присвячені видатним українським діячам періоду Української революції 1917–1921 рр. — М. Грушевському, С. Петлюрі та П. Скоропадському. Магістранти нашого університету Гардзель Назар та Герасимчук Олексій запропонували на розгляд учасників доповіді, присвячені основним напрямкам розвитку української та польської політичної думки в окреслений період.

  До обговорення долучилися викладачі кафедри історії України ЖДУ: завідувач кафедри історії України Вікторія Венгерська, та докторант кафедри Ольга Білобровець. Професорський склад Варшавського університету представляли: Родислава Горталь, Тадеуш Кшостек та Казімеж Вуйчицький, який модерував захід.

  Обговорення доповідей продемонструвало наявність зацікавлення польських істориків у подіях сторічної давнини. Особливий акцент було зроблено на обговоренні контроверсійних подій та постатей, чиї погляди та діяльність мають відмінні оцінки у польській та українській історіографії. Учасники дискусії мали нагоду не лише обмінятись науковими напрацюваннями, а й отримали чудову можливість попрактикувати польську, англійську, а наші польські колеги ще й українську мову. Дискусія та зустріч істориків стала можливою завдяки участі нашого навчального закладу у міжнародному консорціумі з Варшавським університетом.

 • 01.06.18 p. В ННІ іноземної філології прослухали лекції доктора габілітованого Збігнєва Фелішевського про сучасну німецькомовну літературу

  З 30 травня по 1 червня 2018 року в Навчально-науковому інституті іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка в межах проекту академічної мобільності Erasmus+ між кафедрою германської філології та зарубіжної літератури нашого університету та Інститутом германістики Сілезького університету м. Катовіце (Польща) відбувся цикл лекцій доктора габілітованого Збігнєва Фелішевського німецькою мовою на тему: «Сучасна німецька драматургія».

  Лекції відвідали студенти та викладачі, які мали можливість подискутувати на актуальні теми сучасної літератури.

 • 31.05.18 p. Відбулось офіційне закриття Школи педагога-організатора в УДЦ «Молода гвардія»

  Вісім студенток — випускниць Школи педагога-організатора «Від А до Я»: Топольніцька А., Науменко М., Кондратюк А., Куликівська Г., Смик А., Баранчук І., Кушпіта С., Суха К. отримали сертифікати і позначені молодогвардійським знаком якості!

  Позаду — лавини майстер-класів, ігор, тренінгів, екскурсій, флеш-мобів, танцювальних занять, музики, пісень, норм, традицій, вимог, правил, порад, технологій.

  Попереду — ще більш: літні яскраві дні, трохи недоспані ночі, десятки реальних життєвих ситуацій, конфліктів, суперечок, а головне — тепло дитячого спілкування: емоційного, жагучого, ні з чим не зрівняного!

  Хочеться побажати нашим дівчатам, щоб це літо перевершило усі їх сподівання, та сторицею віддало усі вкладені сили і очікування! 

 • 31.05.18 p. Прийом у посольстві Сполучених Штатів Америки

  29 травня ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка, професор Галина Киричук, та проректор з наукової і міжнародної роботи, професор Наталія Сейко, були запрошені на урочистий прийом до посольства США в Україні з нагоди представлення новопризначеного директора Корпусу Миру в Україні пана Mайкла Кетовера.

  Житомирський державний університет ось уже майже 20 років приймає у себе волонтерів Корпусу Миру як викладачів англійської мови, керівників клубів англійської мови для студентів університету. Водночас наші студенти та випускники неодноразово запрошувалися на роботу до Корпусу Миру як вчителі української мови для американських волонтерів. Наші випускники, зокрема пані Валентина Сидоренко, віддавна працюють у Корпусі Миру як досвідчені координатори його волонтерських програм.

 • 29.05.18 p. Наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи» зібрала у ЖДУ досвідчених та юних науковців України

  На базі кафедри хімії Житомирського державного університету імені Івана Франка 16 травня 2018 року пройшла ІІ Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи».

  Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Житомирський державний університет ім. І. Франка, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Донецький національний університет ім.В.Стуса, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, Інститут фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України.

  Підтримали конференцію ТОВ «УкрХімАналіз» та ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

  У ході конференції  виступили науковці, аспіранти та студенти з різних ЗВО України та наукових установ України. Зокрема, представники Донецького національного університету ім. В. Стуса, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Львівська політехніка», Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича,  Національної металургійної академії України (Дніпро), Інституту молекулярної біології та генетики НАН України (Київ), Інституту хімії високомолекулярних сполук, Інституту біохімії ім. В. О. Палладіна НАН України, Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка (Київ) тощо.

  Розпочала конференцію привітанням до всіх учасників в. о. проректора із навчальної роботи Житомирського державного університету Корнійчук Наталія Миколаївна. Далі слово взяв зав. кафедри хімії університету Чумак Володимир Валентинович. Дружню промову та щирі привітання висловив почесний гість і співорганізатор конференції завідувач науковою частиною ДонНУ імені Василя Стуса Радіо Сергій Вікторович. Слова підтримки на адресу конференції та університету висловила представник Фармацевтичної фабрики Грибуліна Нінель Іванівна.

  Учасники «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи» продовжили роботу на засіданнях, ознайомлюючись із доповідями та обговорюючи найрізноманітніші питання в галузі хімії. Тематика конференції була надзвичайно широкою: аналітична хімія та хімія навколишнього середовища; матеріалознавство та нанотехнології; неорганічна та фізична хімія; хімічні препарати в біології та медицині; хімія органічних сполук та ВМС; актуальні проблеми хімічної освіти.

  Також науковці обмінялись міркуваннями у форматі стендових сесій.

  За матеріалами конференції видано збірник тез доповідей, в яких викладено результати досліджень, виконаних у навчальних закладах та наукових установах України, Республіки Білорусь та Республіки Польща.

  Гості конференції мали можливість відвідати музей космонавтики ім. С. П. Корольова.

 • 24.05.18 p. У ЖДУ провели чергове тренування з цивільного захисту

  У середу, 23 травня 2018 року, в навчальному корпусі № 5 (факультет фізичного виховання і спорту) під керівництвом голови комісії з надзвичайних ситуацій, проректора з навчальної роботи Корнійчук Н. М. відбулося планове об’єктове тренування «Дії аварійно-технічної ланки при виникненні пожежі у зв'язку із замиканням електропроводки в електрощитовій».

  Захід мав на меті перевірити реальність дій та навичок командира та членів аварійно-технічної ланки при виникненні надзвичайних ситуацій, а також відпрацювання членами аварійно-технічної ланки взаємодії з ланками пожежогасіння і охорони громадського порядку заходів при оцінці обставин, прийнятті рішень і дій при виникненні надзвичайних ситуацій і ліквідації пожежі.

  Згідно із задумом навчань, в електрощитовій кімнаті навчального корпусу № 5 (факультет фізичного виховання і спорту) сталося замикання електромережі, що призвело до пожежі. Внаслідок травмувалися одна особа. За «оперативним сповіщенням» пожежної служби 101, служби охорони університету, до місця пожежі протягом 5 хвилин прибули команди аварійно-технічної ланки, а також команди ланок пожежогасіння та охорони громадського порядку ЦЗ університету з необхідними технічними і медичними засобами.

  Під час підготовки та проведення тренування були відпрацьовані питання оповіщення про небезпеку, гасіння пожежі вуглекислотними та порошковими вогнегасниками, відновлення електропостачання, надання допомоги постраждалому, проведення евакуації.

  Завдяки злагодженій роботі всіх ланок заплановані заходи були виконані своєчасно, об'єктове тренування відбулося на належному рівні.

  У підготовці, проведенні та методичному супроводі тренування активну участь взяв колектив кафедри охорони праці та цивільної безпеки.

 • 24.05.18 p. Студентка ЖДУ виборола «срібло» Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт

  Студентка 5 курсу спеціальності «Інформатика» ЖДУ імені Івана Франка Дар'я Сога виборола 2 місце у  Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю  «Теорія та методика професійної освіти».

  Вітаємо переможницю та її наукового керівника — доцента кафедри прикладної математики та інформатики Тетяну Вакалюк.

 • 24.05.18 p. З квітами, прапорами та гарячими обіймами франківці разом із житомирянами зустрічали бійців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади та військовослужбовців десантно-штурмових військ

  У Житомирі 24 травня на майдані Соборному зустрічали та відзначали військовослужбовців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади та військовослужбовців десантно-штурмових військ, які повернулися з району проведення Операції об'єднаних сил (ООС). Серед кількох сотень житомирян, які прийшли зустріти героїв гучними оплесками, підтримати і подякувати за спокій, були й франківці на чолі з ректором Галиною Киричук.

  Після урочистостей в центрі міста, колона військовослужбовців разом із поліцією та житомирянами у супроводі оркестру рушила від майдану Соборного до Богунії, де дислокується бригада. Півтори тисячі десантників, які тривалий час захищали Україну в районі проведення ООС, поверталися до пункту постійної дислокації.

  Під час урочистої ходи перехожі віддавали шану військовослужбовцям, вітали їх зі сльозами на очах, аплодували та вигукували «Слава Україні!», на що отримували відповідь — «Героям слава!». Попереду колони йшли військовослужбовці, в руках у яких були фото загиблих житомирських бійців. У колоні військовослужбовців йшли і чоловіки, і жінки, у деяких з них в руках – квіти, подаровані на знак вдячності за героїзм.

 • 22.05.18 p. Чим займаються аспіранти першого року навчання на занятті з іноземної мови?

  На черговій парі у вигляді наукової конференції під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри англійської філології та перекладу Пушкар Т. М. дискутували про топоси, мультимедійні технології та подолання мовного бар’єру

  «Hello, my dear colleagues!» — одна з універсальних фраз англійською мовою, яку можна почути як на вуличному виступі, так і на поважній науковій конференції.  Саме таку форму вітання було обрано старшим викладачем кафедри англійської філології та перекладу Т. М. Пушкар для аспірантів першого року навчання за спеціальностями 035 «Філологія» та 015 «Професійна освіта», чергове  заняття для яких було організоване у вигляді імпровізованої наукової конференції. Головне завдання, яке вдалося реалізувати у ході публічної дискусії — дати можливість аспірантам різних напрямків підготовки презентувати проекти власних наукових досліджень у площині іноземної мови та закликати до активного вивчення англійської мови, її історії та культури.

  Науковий диспут, як форма організації заняття, надав практичні рекомендації з підготовки презентації наукових проектів англійською мовою, а  одна із пріоритетних задач, які висувалися модератором, що стосується сприяння удосконаленню у аспірантів ораторських вмінь та  застосування практичних навичок з англійської мови, була успішно досягнута! Актуальність таких занять не викликає жодних сумнівів, оскільки удосконалення навичок проведення презентації англійською мовою розширює доступ молодих учених до світового освітнього та культурного процесу, а також забезпечує інтеграцію України до спільного науково-освітнього простору в умовах глобалізації.

  У зв’язку з актуальністю порушених питань під час доповідей палкі дискусії викликало обговорення тем:

  • «Topos in Old Russian literature» доповідач В. Єфремов (035 «Філологія»). У доповіді було запропоновано погляд на давню українську літературу крізь призму функціонування образів-топосів, звернено увагу на особливий спосіб світовідчуття в художніх текстах;
  • «Мultimedia in elementary school» доповідач О. Чупріна (015 «Професійна освіта»). У науковій доповіді висвітлювалися проблеми розвитку мультимедійних технологій, теоретичні аспекти їх застосування та шляхи використання мультимедіа в початковій школі.

  Як підсумок, Т. М. Пушкар ще раз наголосила на виключному значенні іноземної мови в міждисциплінарному контексті, а аспіранти колегіально вирішили продовжити подальші наукові пошуки в досліджуваних галузях науки та їх подальшу презентацію англійською мовою для найширшого загалу науковців.

  «The limits of my language mean the limits of my world».
  Ludwig Wittgenstein

 • 22.05.18 p. Підсумки літньої школи на історичному факультеті

  Протягом 14–21 травня на історичному факультеті тривала робота науково-практичного семінару у формі літньої школи «Мікроісторія, усноісторичні дослідження та пам’ять про Голокост на Житомирщині». Школа містила потужну теоретичну та не менш цікаву й змістовну практичну складову. Протягом п’яти днів студенти, аспіранти, викладачі історичного факультету разом із представниками Берлінського Меморіалу «Денкмаль», Українського Інституту вивчення історії Голокосту здійснили поїздки до таких населених пунктів: Бараші (Ємельчинський район), Любар, Бердичів, Колодянка (Новоград-Волинський район) метою цих поїздок було зібрання усних історій, свідчень як очевидців подій Другої світової війни, так і тих, хто отримувував інформацію від представників старших поколінь.

  Було опитано близько 100 респондентів в названих населених пунктах, учасники польових досліджень відвідали місця масових розстрілів євреїв. Одним із завдань програми, в якій взяли участь наші історики, є збереження пам’яті про загиблих євреїв, не лише шляхом будівництва меморіалів та пам’ятних знаків, а й через формування шанобливого ставлення мешканців невеликих населених пунктів до своїх колишніх сусідів, які стали жертвами одного з найстрашніших в історії людства геноцидів.

  Студенти продовжать свою участь у проекті, адже попереду складна та кропітка робота із транскрибування зібраних інтерв’ю та підготовки їх до подальшого використання дослідниками як частини усноісторичного архіву, так і підготовки до публікацій. Під час участі у роботі науково-практичного семінару історики здобули новий досвід, через практичне використання знань та засвоєння додаткового інструментарію усноісторичних досліджень. Співпраця із провідними українськими академічними та міжнародними науково-дослідними інституціями дозволяє залучати наших студентів до цікавих проектів й знаходити своє місце в професії.

 • 17.05.18 p. Франківці взяли участь у ІІІ Форумі роботодавців та ярмарку вакансій

  16 травня 2018 року професорсько-викладацький склад та студентська молодь Навчально-наукового інституту педагогіки взяли активну участь у ІІІ Форумі роботодавців та ярмарку вакансій.

  Відвідувачі мали можливість ознайомитися з особливостями вступу на спеціальності освітнього рівня «бакалавр»: Дошкільна освіта; Початкова освіта; Образотворче мистецтво; Дизайн; Музичне мистецтво; Сценічне мистецтво; Хореографія; а також освітнього рівня «магістр»: Менеджмент (управління навчальним закладом); Освітні, педагогічні науки; Дошкільна освіта; Початкова освіта; Музичне мистецтво.

  На заході було представлено виставково-презентаційні матеріали, фрагменти інсценівок, міні-театри, майстер-класи, тренінги, інтерактивні локації вищезазначених спеціальностей.

 • 15.05.18 p. У ЖДУ знані науковці України обговорювали сучасний стан і перспективи лінгвістичних досліджень та проблеми перекладу

  11 травня 2018 року на базі ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка пройшла Всеукраїнська наукова конференція пам’яті доктора філологічних наук, професора Д. І. Квеселевича (1935–2003) «Сучасний стан і перспективи лінгвістичних досліджень та проблеми перекладу».

  «З Львівського національного університету імені Івана Франка до нас приїхав Флорій Сергійович Бацевич — знаний лінгвіст у галузі комунікативної лінгвістики. З Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя приїхав Сергій Іванович Потапенко — доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри германської філології.  Він є знаним авторитетом у галузі когнітивної лінгвістики і дослідження медіадискурсу. Із Київського університету імені Бориса Грінченка приїхав доктор філологічних наук, професор кафедри германської та романської філології Олександр Сергійович Колесник, який теж займається когнітивною лінгвістикою. З Харкова приїхав дуже відомий перекладач, доцент Кальниченко Олександр Анатолійович», — розповідає про географічну представленість учасників конференції завідувач кафедри англійської філології та перекладу Наталія Борисенко та акцентує, що виступи названих дослідників є найочікуванішими на науковому зібранні.

  Учасників конференції привітали директор Навчально-наукового інституту іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка Марина Полховська та директор Музею космонавтики імені С. П. Корольова м. Житомира, дочка професора Д. І. Квеселевича Ірина Дячук. Про життєвий шлях Дмитра Івановича розповіла науковий співробітник Музею космонавтики імені С. П. Корольова Житомирської обласної ради Наталія Місяць.

  Хоч науковий захід «Сучасний стан і перспективи лінгвістичних досліджень та проблеми перекладу» об’єднав досвідчених науковців, під час виступів було представлено й результати розвідок у співавторстві зі студентами. Зокрема результати магістрів ЖДУ, серед яких — Ольга Садловська, яка виборола перше місце на конкурсі студентських наукових робіт з перекладознавства, та інших магістрів кафедри англійської філології та перекладу ЖДУ.

  За результатами Всеукраїнської наукової конференції пам’яті доктора філологічних наук, професора Д. І. Квеселевича вийшов збірник тез доповідей, який презентували під час відкриття.

 • 15.05.18 p. На природничому факультеті відбулись завершальні заняття в Школі юного біолога

  Протягом шести місяців викладачі природничого факультету та кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання і спорту готували лекційні заняття, спрямовані на засвоєння нових, систематизацію та узагальнення набутих знань, умінь та навичок учнів 11-х класів з метою покращення якості їх підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з біології. Ініціаторами роботи школи стали викладачі кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття.

  Останні заняття у цьому навчальному році підготували та провели кандидати біологічних наук, доценти кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Людмила Константиненко, Лариса  Астахова та кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Тетяна Єрмошина. Заняття стосувались екологічної тематики та основ еволюційного вчення. Ці розділи біології є надзвичайно важливими для системної підготовки до підсумкового оцінювання. На лекціях, присвячених екологічним аспектам, Людмила Анатоліївна та Лариса Євгеніївна достатньо уваги приділили питанням щодо екологічних факторів, закономірностей їх дії, форм біотичних зв’язків, адаптацій живих організмів до умов навколишнього середовища, популяційно-видового, екосистемного та біосферного рівнів організації живих організмів.

  На лекціях, присвячених питанням еволюції органічного світу, Тетяна Вікторівна звернула увагу на те, що еволюція – це процес необоротних змін у будові та функціях живих організмів протягом їхнього історичного розвитку. Одинадцятикласники з’ясували загальні закономірності, фактори, механізми і наслідки еволюції живої матерії.

  Учні 11-х класів загальноосвітніх шкіл м. Житомира щочетверга відвідували лекційні заняття, прослухали повний курс біології, і наприкінці роботи школи написали підсумкове тестування у форматі ЗНО. Урочисте закриття роботи школи юного біолога відбулось на природничому факультеті в 309 аудиторії.

  Із завершенням роботи Школи юного біолога учнів привітали: декан природничого факультету Дмитро Вискушенко, завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Юлія Шелюк та заступник декана з навчальної роботи Людмила Константиненко, які побажали одинадцятикласникам успішно скласти тестування та вступити до омріяного вузу. На згадку про школу всі учасники отримали сертифікати та подарункові набори. Отож, Школа юного біолога продовжить свою роботу вже в наступному навчальному році!

 • 14.05.18 p. Студенти ЖДУ — переможці конкурсу «Завтра.UA»

  Студентки Романія Головецька, Юлія Вонсович та Марія Щипанська — серед переможців дванадцятого Конкурсу — 2017/18 Стипендіальної програми «Завтра.UA».

  Наукова робота студентки 1 курсу магістратури Романії Головецької «Інформаційно-структурні особливості локативу there в американському варіанті англійської мови ХІХ ст.», яка була представлена на напрям «19. Філологія та журналістика», отримала 83,59 бала. Дослідження Юлії Вонсович за напрямом «15. Педагогіка і освіта» «Діяльність соціального педагога ЗНЗ щодо профілактики віктимної поведінки підлітків» журі Конкурсу оцінили на 82,52 бала. Розвідка Курс 1 магістратури 19. Філологія та журналістика «Моральна провина як вирок правосуддю (на матеріалі роману Б. Шлінка „Правосуддя Зельба“)» набрала 75,46 бала.

  Нагадаємо, що переможцями Конкурсу Стипендіальної програми «Завтра.UA» вважаються ті конкурсанти, підсумкова оцінка яких дорівнює або вища за 75,34 бала у загальному рейтингу конкурсантів. Відтак, конкурсанти, які зайняли у загальному рейтингу позицію з 1 по 100 вважаються стипендіатами — 2018 Стипендіальної програми «Завтра.UA».

 • 14.05.18 p. Науково-методичний семінар «Мікроісторія, усноісторичні дослідження та пам′ять про Голокост на Житомирщині» на історичному

  14 травня на історичному факультеті ЖДУ імені Івана Франка відкрили науково-методичний семінар «Мікроісторія, усноісторичні дослідження та пам'ять про Голокост на Житомирщині». Семінар триватиме вісім днів й міститиме як загальнотеоретичну компоненту, так і практичну, яка буде проходити у вигляді польової практики й збору усноісторичних свідчень у таких населених пунктах Житомирської області: Бараші, Любар, Колодянка, Бердичів. П'ятнадцять студентів історичного факультету протягом тижня долучаться до реалізації цікавого міжнародного проекту, спрямованого на збереження історичної пам'яті та збору усноісторичних свідчень. 

  На відкритті семінару з привітальним словом до учасників звернулась проректор ЖДУ імені  Івана Франка з наукової та міжнародної роботи, професор Н. А. Сейко, наголосивши на актуальності та важливості мікроісторичних та усноісторичних досліджень в контексті вивчення поліетнічних регіонів та збереження пам'яті про трагічні сторінки історії України. Директор українського центру вивчення історії Голокосту, доктор А. Ю. Подольський наголосив на необхідності усвідомлення того факту, що не існує «чужої» та «своєї» історії. Йдеться про загальноукраїнський контекст та необхідність збереження пам’яті про трагічні сторінки історії.

 • 14.05.18 p. Участь істориків ЖДУ у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Конструкти формування/коригування колективної пам′яті»

  11–12 травня 2018 року завідувач кафедри історії України Венгерська В. О. та аспірантка кафедри історії України Геча О. А. брали участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Конструкти формування/коригування колективної пам’яті», яка проходила у м. Рівному.

  Конференція вже вп’яте проводилась в межах проекту «Палімпсести пам'яті», який здійснюється Центром студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка» за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства закордонних справ ФРН. Конференція традиційно зібрала значну кількість молодих та вже відомих дослідників пам’яті з усієї України. Учасники мали нагоду послухати та обговорити більше 50 доповідей представників різних наукових напрямків – істориків, лінгвістів, культурологів, соціологів, політологів, фахівців у галузі соціальних комунікацій, архітекторів та філософів.

  Конференція складалась із п’яти пленарних засідань «Війни і геноциди в дилемах конструювання колективної пам’яті», «Колективна травма та пам’ять: теоретичний і практичний виміри аналізу», «Гендерний ракурс формування пам’яті», «Символічний простір і колективна пам’ять», «Література та медіа: дискурсивні проекції репрезентації минулого». Феномен пам’яті, її дослідження набуває все більшої популярності у наукових колах, що вселяє надію на порятунок суспільства від забуття.

 • 09.05.18 p. Привітання ректора Галини Киричук з Днем пам’яті та примирення та Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  У День пам’яті та примирення та у День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої України, і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги. Це дійсно святі дні, що завжди викликають почуття безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас.

  Низький уклін всім поколінням, котрі довели і доводять, що нікому не під силу здолати високий дух нашого волелюбного народу і непохитну віру захисників України у перемогу над ненависним ворогом. Цього дня ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її заможною та квітучою. Це Вашим потом та кров’ю щедро зрошена наша батьківська земля, як у роки воєнного лихоліття, так і у важкі дні відбудови. Низький уклін Вам за це!

  З повагою ректор
  Галина Киричук

 • 08.05.18 p. Важливий крок учнівської молоді у виборі майбутньої професії

  Кожен учень загальноосвітньої школи прагне стати висококваліфікованим конкурентоспроможним фахівцем. З метою ознайомлення зі спеціальностями освітнього ступеня «бакалавр», правилами прийому, умовами вступу до університету проведено профорієнтаційну зустріч з учнівською молоддю м. Житомира та Олевської ЗОШ І–ІІІ ст. № 2 Житомирської області.

  Учні дізналися як стати професійним дипломованим дизайнером і вчителем образотворчого мистецтва, як оволодіти навичками образотворчого мистецтва та дизайнерського світосприйняття за допомогою графічних зображень, як створити авторський логотип, фірмовий знак, етикетку, рекламну продукцію. Окрім того, учні мали можливість ознайомитися з необхідними сертифікатами ЗНО та ваговим коефіцієнтом обраних предметів для подачі документів щодо вступу до Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 07.05.18 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся концерт до Дня пам′яті та примирення

  Сьогодні, 7 травня 2018 року, в головній актовій залі ЖДУ імені Івана Франка відбувся концерт, присвячений Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В заході взяли участь студенти та викладачі усіх інститутів та факультетів університету, ветерани Другої світової війни, учасники АТО. У глядачів святкового концерту на грудях «розцвіли» червоні маки пам’яті, які заздалегідь виготовили студенти соціально-психологічного факультету.

  Головними учасниками святкової програми на сцені актової зали стали творчі колективи «альма-матер», які представили глядачам святкову програму і просто захопили усіх талановитим мистецтвом — чудовим професійним співом, яскравими та витонченими танцями.

  Нагадаємо, День пам’яті та примирення в Україні відзначають 8 травня під гаслом «1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» із 2015 року. А червоний мак — це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть. Використання квітки червоного маку, як символу пам’яті отримало початок з вірша канадського військового лікаря Джона Маккрея «В полях фламандських». Символ маку присутній і в українському фольклорі — за легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров.

 • 04.05.18 p. Успішна педагогічна практика!

  Нарешті повернулися студенти, які протягом року працювали вчителями та педагогами-організаторами в УДЦ «Молода гвардія». Генеральний директор ДП УДЦ «Молода гвардія» Е. Б. Лебединський висловив подяку ректору Житомирського державного університету імені Івана Франка Киричук Галині Євгеніївні за цінний внесок в освіту,  особистісний розвиток молоді України та виховання комунікабельних, рішучих, комунікативних і патріотично налаштованих студентів, які працювали в ДП УДЦ «Молода гвардія».

  За давньою традицією наші студенти працюють там не тільки влітку, а й протягом всього року. Звичайно, не всі, а ті, які прийшли в наш університет за покликом серця і бачать педагогіку своєю майбутньою професією. У них є можливість поїхати туди не тільки на практику після третього курсу, а набагато раніше (і багато хто використовує цю можливість). Адже протягом року в університеті працює школа педагога-організатора «Від А до Я», яка займається підготовкою до організації літнього дитячого відпочинку. Система роботи школи побудована таким чином: навчився сам — навчи іншого. Відпрацювавши по кілька змін протягом 2–3 років, наші студенти стають справжніми професіоналами в організації дитячого дозвілля, їх допомога інституту ННІ педагогіки при організації різних заходів просто безцінна. Хотілося б назвати імена всіх студентів, але цього року це були: Шибистюк Аліна Володимирівна, Карун Олена, Ільчук Дарина, Білоус Ольга, Савчук Вікторія, Кот Альона, Гакалець Дар’я, Микитенко Людмила, Тимченко Таїсія, Гогола Ірина.

  Дарина Ільчук саме така студентка, яка, закінчивши школу педагога-організатора «Від А до Я», після другого курсу вирішила присвятити свій вільний час дітям.

  «Зовсім недавно ми повернулись з міста Одеси, а саме з дитячого центру «Молода Гвардія». Для мене це вже була третя поїздка, і я неймовірно рада, що саме студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка рада бачити на своєму порозі адміністрація таборів.

  Одразу пригадується, як я їхала туди вперше. Я закінчила школу педагога-організатора «Від А до Я». Мої наставники-вожаті мені сказали, що, якщо  хочу чогось навчитись, я мушу поїхати в «Молоду гвардію». І от я приїхали вперше в табір і відпрацювала ціле літо. Адміністрація завжди нам допомагала і навчала. Також ми отримували підтримку кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій.

  На третьому курсі я вже була вожатою в школі педагога-організатора «Від А до Я» і ділилася своїм досвідом зі студентами молодших курсів.  Коли я закінчила третій курс і стало питання, в який табір їхати на практику, я одразу сказала, що хочу саме в «Молоду гвардію». І знову ми нашою командою -  Шибистюк Аліна, Карун Олена та іншими - поїхали дарувати незабутній відпочинок для діток. Ми переживали різні моменти. Такі, як: фестиваль «Усі ми діти твої — Україно!», «Зіркові канікули», також працювали на зміні, яка була організована для дітей з особливими потребами. Доводилося працювали з дітками із малозабезпечених сімей. Це великий досвід для кожного з нас, який ми цінуємо і в майбутньому будемо використовувати у практиці.

  Приїхавши третій раз, ми зрозуміли, що нам там завжди раді. Нас там цінують і приймають з любов’ю.

  Хочеться подякувати кафедрі дошкільної освіти і педагогічних інновацій та школі педагога-організатора «Від А до Я» на чолі з Гужановою Тетяною Сергіївною за таку можливість спробувати себе у ролі чарівника, близької людини, порадника, друга для діток», - розповідає Дарина Ільчук.

 • 04.05.18 p. Викладачам та студентам ЖДУ імені Івана Франка висловила подяку дирекція комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат»

  На адресу ректора ЖДУ імені Івана Франка Галини Киричук надійшов лист від директора комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Олени Дерев'янко. У кореспонденції висловлюється подяка за участь викладачів та студентів ЖДУ імені Івана Франка в організації та проведенні конкурсу «Дівчина Весна — 2018».

  Минулого тижня у Житомирському вищому професійному училищі-інтернаті пройшов захід «Дівчина Весна — 2018». Серед членів журі, які оцінювали конкурсанток, були й двоє викладачів ЖДУ імені Івана Франка: доцент Наталія Тарнавська та професор Олександр Вознюк. Студентки Інституту педагогіки — Анастасія Баранівська, Тетяна Вайднер, Ілона Войналович, Інна Данильчук, Анастасія Гордієнко, Іванна Задерейко, Світлана Залуцька, Анна Коржук, Ірина Іванова, Надія Копаниця, Марина Могилянець, Олена Остапчук, Віта Остринська, Олена Сіваченко, Олена Шепель, Юлія Штуль — виступали разом із учасницями конкурсу, а також готували оригінальні подарунки для переможниць. За час співпраці між студентками обох навчальних закладів зав'язалися дружні стосунки, і дівчата продовжують спілкування у соціальних мережах. Відтак, мета участі студентів та викладачів ЖДУ імені Івана Франка у конкурсі «Дівчина Весна — 2018» — поширення цінностей інклюзивної освіти та підтримка молоді з особливими освітніми потребами — реалізована сповна.

 • 04.05.18 p. Викладачам ЖДУ імені Івана Франка висловила подяку дирекція Музею космонавтики імені С. П. Корольова

  На адресу ректора ЖДУ імені Івана Франка Галини Киричук надійшов лист від директора Музею космонавтики імені С. П. Корольова Ірини Дячук.

  У кореспонденції дирекція Музею космонавтики імені С. П. Корольова Житомирської обласної ради висловлює подяку викладачам кафедри фізики ЖДУ імені Івана Франка — доцентам Віктору Грищуку та Андрію Грищуку — за допомогу в проведенні конкурсу юних астрономів та астрофізиків імені Леоніда Грищука «Лабораторія Всесвіту».

 • 03.05.18 p. У ЖДУ сімейні лікарі розповідають про особливості підписання декларацій

  Другий тиждень поспіль у ЖДУ імені Івана Франка за ініціативи ректора Галини Киричук та сприяння головного лікаря комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради Івана Дідика тривають інформаційні зустрічі студентів, викладачів та співробітників університету з лікарями КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради Іваном Дідиком, Надією Нагорною, Валентином Чумаком та Ганною Ямковою щодо підписання декларацій з сімейними лікарями. Сьогодні франківців соціально-психологічного факультету інформували та відповідали на запитання сімейні лікарі Валентин Чумак та Ганна Ямкова.

  За словами Ганни Іванівни Ямкової, медична реформа розпочалася з первинної ланки – того сімейного лікаря, до якого має прийти пацієнт. Під час підписання декларації варто звернути увагу на вибір лікаря. Це складне питання і дуже важливе, адже з цим лікарем треба буде працювати далі. Перед тим, як заключити договір, треба обрати лікаря і прийти до нього. Особливо, якщо ви його не знаєте, він вас не лікував. А також вирішити, чи зможе лікар приїздити до вас на виклики, якщо ви живете в іншому районі міста. Після підписання декларації, кожен пацієнт буде  мати телефон лікаря, до якого записався, та його електронну пошту. Тобто додаткові можливості спілкування.

  Щодо студентів є певні нюанси, які пов’язані з місцем проживання та навчання. Тому їм варто визначитися, де обирати лікаря. Головне пам’ятати, що сімейний лікар може бути лише один. Якщо ж людина захворіє, а її лікар знаходиться в іншій області, то допомога при зверненні все одно буде надана. Проте лікарняний лист має право видавати лише сімейний лікар, з яким підписано декларацію.

  На завершення зустрічі студенти та викладачі ЖДУ ставили питання  сімейним лікарям про оформлення лікарняних листів, виклик лікарів додому, звернення до профільних лікарів без направлення від сімейного лікаря, що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний, тощо.

  Нагадаємо, що завтра, 4 травня, відбудеться зустріч сімейних лікарів із працівниками центрального корпусу, господарської частини, бібліотеки, а також центру довузівської та післядипломної освіти.

 • 02.05.18 p. До Всесвітнього дня охорони праці у ЖДУ вийшов збірник наукових праць студентів з медико-соціальних проблем безпеки життєдіяльності, охорони праці, цивільного захисту населення

  28 квітня в Україні відзначали День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці — «Захищене і здорове покоління». З нагоди свята кафедра охорони праці та цивільної безпеки фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка видала перший збірник наукових праць студентів «Медико-соціальні проблеми безпеки життєдіяльності, охорони праці, цивільного захисту населення». У представлених роботах висвітлено медичні та соціальні аспекти формування здоров’язбережувальної компетентності студентів в умовах природних, техногенних, соціальних небезпек та виробничої діяльності.

  У збірнику презентовано дослідження студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Житомирського національного агроекологічного університету.

 • 02.05.18 p. Студентський хор ЖДУ імені Івана Франка взяв участь у Всеукраїнському відкритому фестивалі хорового мистецтва

  27-29 квітня 2018 року студентський камерний хор «Артанія» Житомирського державного університету імені Івана Франка (художній керівник та диригент Валентин Федорченко) взяв участь у Всеукраїнському відкритому фестивалі хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів». Фестивальні концерти відбулися у Будинку органної  та камерної музики (м. Львів). Хорове свято зібрало 32 колективи з різних регіонів України. Серед гостей фестивалю були професійні колективи — муніципальний камерний хор «Легенда» з Дрогобича (художній керівник Наталія Самокішин) та муніципальний камерний хор «Київ» (художній керівник — лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Микола Гобдич).

  Хор «Артанія» є візитівкою Житомирського державного університету імені Івана Франка. Колектив виступив на високому професійному рівні і вкотре засвідчив імідж нашого університету як потужного мистецького осередку регіону.

  Перебування у місті Лева залишило у серцях  студентів та викладачів незабутні враження: виступ у сесійній залі Львівської ратуші, семінари-практикуми, майстер-класи, мистецькі зустрічі, урочиста хода хорових колективів старовинним центром Львова, цікаві екскурсії.

  Заключною крапкою фестивалю стало спільне виконання духовного гімну України Миколи Лисенка «Боже великий, єдиний» усіма учасниками та глядачами під орудою Миколи Гобдича.

  Виступ хору «Артанія».

 • 02.05.18 p. Студентка ЖДУ отримала диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Освітні, педагогічні науки»

  26–27 квітня 2018 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки».

  Диплом переможця ІІІ ступеня здобула студентка-магістрантка ННІ ФЖ Подкур Марія Андріївна. Науковий керівник студентки — доктор педагогічних наук, професор кафедри іноземних мов та новітніх технологій навчання Місечко Ольга Євгенівна.

 • 27.04.18 p. Відбувся 15 випуск Школи підготовки педагогів-організаторів «Від А до Я»

  Щорічний випускний концерт був представлений на інструктивно-методичному семінарі підготовки студентів до літньої педагогічної практики.

  Завідувач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій професор І. І. Коновальчук та керівник школи педагога-організатора «Від А до Я» доцент Т. С. Гужанова вручили сертифікати про закінчення школи. Це були студенти: Суха Катерина Віталіївна, Баранчук Іванна, Кушпіта Світлана, Карабінська Тетяна,  Мельничук Юля, Бєлкіна Аліна, Кірієнко Влад, Кучерук Максим,Топольницька Анна, Науменко Марія, Кондратюк Анастасія, Куликівська Ганна, Смик Анастасія, Карнафель Дарья, Сухова Катерина, Бринзюк Марина.

  Під час навчання студенти брали участь у практикумах розвитку творчих здібностей: художньо-поетичних, хореографічних, музичних, організаторських та акторської майстерності.

  Протягом навчання студенти готували та представляли свої творчі проекти: новорічні ранки, акції для дітей з дитячих будинків, притулків, лікарень, дитячих установ, для дітей з різними вадами «Діти Сонця». Крім того, вони були активними учасниками студентської самодіяльності університету — організовували конкурси, театралізовані вистави та шоу-програми, приймали участь у конкурсі театрів.

  Випускники нашої школи допомагали проводити творчі майстерні на методичному семінарі з літньої педагогічної практики.

  Попереду літо, діти, робота. Щасливої дороги, майбутні педагоги-організатори!

 • 27.04.18 p. У ЖДУ провели інструктивно-методичний семінар з підготовки до літньої педагогічної практики

  Згідно з діючими навчальними планами з 23 по 25 квітня 2017 року кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій  разом з представниками кафедр мистецьких дисциплін і методик навчання, фізичного виховання та рекреації, школою педагогів-організаторів літнього відпочинку дітей «Від А до Я» провела інструктивно-методичний семінар для студентів третіх курсів ННІ педагогіки, історичного факультету, факультету фізичного виховання.

  Інструктивно-методичний семінар є неодмінною складовою програми підготовки студентів до літньої педагогічної практики і проводиться з метою надання рівня методичної готовності до здійснення самостійної виховної діяльності в тимчасовому дитячому колективі в канікулярний період.

  Завданнями семінару є: поглиблення теоретичних психолого-педагогічних знань, підвищення рівня сформованості спеціальних умінь і навичок, підвищення мотивації й соціальної спрямованості, особистісної готовності та набуття власного досвіду, необхідних для організації й здійснення змістовного дозвілля й оздоровлення дітей в літній період.

  На семінар були запрошені директори таборів: «Зміна», «Супутник», «Корчагінець», «Лісова казка», «Дзвіночок», «Березовий гай», «Орлятко», ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек», УДЦ «Молода гвардія», які запропонували студентам посади педагогів-організаторів літнього дитячого відпочинку.

  Побажаємо студентам цікавої літньої практики!

 • 27.04.18 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбулась інавгурація ректора

  Ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка Галину Киричук 27 квітня офіційно представили під час урочистої частини засідання Вченої ради університету.

  Студентська спільнота, викладацький колектив та співробітники ЖДУ обрали нового очільника 22 лютого 2018 року. У Міністерстві освіти і науки України наказ про призначення на посаду Галини Киричук підписали 13 квітня. З текстом наказу № 140-К «Про призначення на посаду ректора» склад Вченої ради університету ознайомив завідувач сектору Департаменту вищої освіти МОН України Євген Карпенко.

  «Керуючись ст. 10 Закону України „Про центральні органи виконавчої влади“, наказую призначити Киричук Галину Євгеніївну, доктора біологічних наук, професора ректором Житомирського державного університету імені Івана Франка строком на 5 років (від 18 квітня 2018 року по 17 квітня 2023 року) як обрану за конкурсом, відповідно до ст. 42 Закону України „Про вищу освіту“, на умовах викладених у контракті», — зауважив представник Міністерства та висловив переконання, що Галина Євгеніївна повною мірою виправдає той кредит довіри, який отримала від колективу університету.

  Першого ректора-жінку ЖДУ імені Івана Франка від імені голови Житомирської облдержадміністрації Ігора Гундича привітала начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Лариса Шевчук.

  З побажаннями терпіння, наснаги та діяльності заради розвитку міста від імені міської влади та голови м. Житомира Сергія Сухомлина виступила заступник голови Житомирської міської ради з питань діяльності виконавчих органів влади Світлана Ольшанська.

  Долучився до вітальних слів й голова Ради ректорів Житомирської області, доктор економічних наук, професор Віктор Євдокимов, який вручив Галині Євгеніївні ректорську мантію.

  «Шановні друзі, наш колектив досить потужний, могучий і має величезні перспективи. Дякую кожному з вас і кожному членові колективу, незалежно від посади, яку він займає в університеті, за ту довіру, яку, в цілому, мені висловили. Без кожного з вас у нас нічого не вийде і тільки разом, як єдина сім’я, ми зможемо дійти до тих певних вершин, які ставимо перед нами як перед університетом. Дякую за довіру, дякую за підтримку і дякую за ту роботу, яку кожен з вас щоденно вкладає в розвиток нашого університету», — звернулася з інавгураційною промовою ректор ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук.

 • 27.04.18 p. На природничому факультеті факультеті відбувся День відкритих дверей

  Цей захід уже став гарною традицією. На факультет 26 квітня завітали учні Житомирського екологічного ліцею № 24, ЗОШ № 1, 6, 14, 19, 20, 23, 26, 28 м. Житомира та області.

  Розпочався захід із форум-зустрічі гостей з деканом природничого факультету доц. Дмитром Вискушенком, який ознайомив майбутніх абітурієнтів із спеціальностями факультету, особливостями вступу до ЖДУ у 2018 році, програмою академічної мобільності студентів, організацією виїзних навчально-польових практик у різні куточки України та іншими традиціями факультету. Після форум-зустрічі старшокласники мали змогу пройти пробне тестування з біології та оцінити рівень своїх знань. А поки відбувалася перевірка робіт, викладачі факультету провели учням інтерактивні заняття та майстер-класи з анатомії людини, цитології й мікробіології, анатомії та морфології рослин, екології та географії.

  На природничому факультеті майбутні абітурієнти мали нагоду ознайомитися з експонатами музею природи, який є одним із найкращих серед ВНЗ України, кабінетами та лабораторіями, поспілкуватися з викладачами і студентами природничого факультету.

 • 27.04.18 p. Соціально-психологічний на «Фенікс-фесті»

  25 квітня до Всеукраїнського дня психолога студенти та викладачі соціально-психологічного факультету ЖДУ взяли участь у Всеукраїнському фестивалі психоконсультування та психотерапії «Фенікс-фест» на базі факультету психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

  Студенти та викладачі активно включилися у спілкування у професійному колі та мали нагоду обмінятися особистим досвідом. Крім того, Фестиваль став чудовим професійним майданчиком формування системи надання кваліфікованої психологічної допомоги, визначення місця та ролі психологічного консультування та психотерапії у сучасних умовах життєдіяльності людини, особливості застосування професійного досвіду майбутніми психологами-практиками. Студенти мали можливість взяти участь майстер-класах, воркшопах, тренерських майстернях, познайомилися із відомими психологами-практиками та науковцями.

 • 27.04.18 p. У ННІ педагогіки відбулася Всеукраїнська Інтернет-конференція

  26 квітня 2018 року в аудиторії 604 (корпус № 4) навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Книга в академічному дискурсі: філологічний, методичний та мистецтвознавчий аспекти»

  «Ось уже 10 років поспіль навесні наша кафедра об’єднує науковців, викладачів вишів, шкільних учителів, майбутніх педагогів з метою обговорення актуальних проблем філології та лінгводидактики», - зазначила завідувач кафедри лінгвометодики та культури фахової мови, доктор педагогічних наук, професор, директор Експериментально-тематичного центру навчальної та науково-дослідницької діяльності Житомирського державного університету імені Івана Франка К. Я. Климова. На окремому стенді було представлено матеріали збірників конференцій та семінарів минулих років, з-поміж них — найбільший за обсягом та кількістю публікацій — цьогорічний.

  Вітальне слово учасникам конференції від оргкомітету виголосила доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової та міжнародної роботи Сейко Н. А. Зі словами подяки на адресу організаторів та учасників конференції також звернулася заступник директора навчально-наукового інституту педагогіки з наукової роботи кандидат педагогічних наук, доцент Колесник Н. Є.

  Цього року на базі кафедри лінгвометодики іта культури фахової мови маємо першокурсників, для яких художня література стала джерелом творчості. З оригінальним поетичним привітанням на конференції виступили студенти спеціальності Сценічне мистецтво.

  Учасники заходу в on-line форматі дослідили проблему місця та значення книги у розвитку вітчизняної освіти та культури, в інтелектуальному становленні особистості. Спільними зусиллями присутні окреслили культуромовний, літературознавчий, дидактичний та мистецький аспекти функціонування книжкових видань у сучасному українському суспільстві. У виступах на пленарному і секційних засіданнях розглядалися питання історії рукописної книги та книгодрукування, окремі аспекти проблеми створення підручників у площині реалізації компетентнісного підходу до навчання мови (проф. Нагрибельна І. А., доц. Сугейко Л. Г., доц. Мельничук Ю. Ю. м. Херсон; проф. Яценко Т. О., проф. Горошкіна О. М. м. Київ; доц. Собко В. О. — м. Глухів, проф. Кучерук О. А. м. Житомир), визначалися проблеми і перспективи роботи бібліотеки в інформаційному просторі навчального закладу (доц. Ренькас Б. М., м. Житомир). Освітяни поділилися педагогічним досвідом формування пізнавальних і читацьких інтересів засобами книги, представили результати літературознавчих досліджень (доц. Голубовська І. В., м. Житомир); було окреслено особливості роботи над художнім твором на уроках та заняттях шкільного драматичного гуртка, під час фахової підготовки студентів педагогічних і мистецьких спеціальностей (Проботюк О. Д., м. Житомир).

  Приємно зазначити, що співорганізаторами заходу виступили потужні осередки вітчизняної освіти і науки: Інститут педагогіки НАПН України, Херсонський державний університет, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка. Авторами статей у збірнику є представники інтелектуальної еліти суспільства науковці, викладачі університетів, коледжів, учителі-словесники, вихователі ДНЗ, аспіранти, студенти. Про неабияку зацікавленість проблематикою конференції свідчить численність репрезентованих у програмі виступів (98) та публікацій у збірнику (69 статей) та широка географія (представлено 12 вишів, 18 загальноосвітніх навчальних закладів та ДНЗ, 3 коледжі із таких міст, як: Тернопіль, Глухів, Бердянськ, Харків, Київ, Херсон, Переяслав-Хмельницький, Ніжин, Миколаїв, Бердичів, Коростишів, Житомир; заклади освіти Сумської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської областей). Важливо, що до створення наукового збірника долучилися знані в Україні та за її межами вчені доктори наук, професори: Сейко, Голуб, Горошкіна, Кучерук, Палихата, Новосьолова, Яценко, Мисечко, Нагрибельна, Загороднова, Грона, Климова, Омельчук. Редакційна колегія збірника та оргкомітет конференції висловлюють щиру вдячність усім, хто представив результати власного бачення актуальної багатовекторної проблеми.

  «Будинок, в якому немає книги, подібний до тіла, позбавленого душі», казав Цицерон. Отже, прагнучи створити високодуховне суспільство, люди повинні піднести книгу до належних висот — поряд із ґаджетами сприймати її у кожній родині як вірного друга, помічника і мудрого порадника. Такий висновок зробив для себе кожен учасник заходу. Тож побажаймо КНИЗІ довголіття!

 • 27.04.18 p. СПФ подорожує

  СПФ має гарну традицію: два рази на рік всією соціально-психологічною родиною подорожувати Україною.

  Студенти та викладачі соціально-психологічного факультету мали екскурсію «Замки Волині», таким чином, для себе відкрили Тараканівський форт (оборонна споруда, архітектурна пам'ятка ХІХ ст.), Замок Любарта, або Луцький замок (верхній замок Луцька, один із двох частково збережених замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення), Замок князів Острозьких XV ст. в м. Дубно (один із найстаріших замків України, який до цього часу несе у собі риси середньовіччя (суворі мури підземель зі склепіннями).

  Більше фото за посиланням.

 • 26.04.18 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбудеться тренінг «Сторітеллінг у журналістиці»

  Захід пройде 4 травня в рамках проекту Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини «Практикум „Журналіст сучасних медіа“» за грантом Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

  Тренер — Чернюк Сніжана Леонідівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи та редагування Навчально-наукового інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка.

  Місце проведення: ЖДУ імені Івана Франка, вул. Велика Бердичівська, 40, корпус 4, ауд. 120.

  До участі запрошуються студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка. Учасники забезпечуються роздатковими матеріалами, кава-паузами. Учасники отримують сертифікати за умови проходження курсу з 4 тренінгів.

  Телефон для запису на тренінг: +380 97 322-51-88 (Чернюк С. Л.)

  Програма тренінгу

  • 8.00 — Реєстрація, ранкова кава.
  • 8:30–9:00 — Знайомство. Очікування від тренінгу.
  • 9:00–10:00 — Сторі чи не сторі: ось питання. Формат сторітелінгу в сучасній журналістиці.
  • 10:00–10:40 — Практичне завдання: укладаємо сюжети за Крістофером Букером.
  • 10:40–11:10 — Кава-пауза.
  • 11:10–11:40 — Сторітелінг, його друзі та родичі. Лонгрид, інтерактивна стаття, мультимедійний сторітелінг, мультимедійна історія.
  • 11:40–12:10 — Практичне завдання: моделюємо інтерактивну статтю.
  • 12:10–12:30 — Обговорення відео та методики роботи зі студентами.

  Проект «Практикум „Журналіст сучасних медіа“» має на меті покращення якості підготовки журналістів місцевих ВНЗ шляхом впровадження в навчальні програми професійно орієнтованих інноваційних дисциплін, які допоможуть майбутнім журналістам створювати конкурентний контент у регіональних ЗМІ.

  Партнери проекту — кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса й видавничої справи та редагування ЖДУ імені Івана Франка.

 • 26.04.18 p. На природничому факультеті триває тиждень біології

  У рамках святкувань 25 квітня відбувся біологічний вечір «Таємниці живої природи». Мета заходу передбачала поглиблення знань про живу природу та її таємниці за допомогою цікавих конкурсів.

  Ведучими свята були студенти Ганна Лиса та Юлія Андрієнко. Розпочалося знайомство з конкурсу «Цікава біологія» за участю студентів. Також було представлено відео-презентацію «Один день з життя студента». Активну участь у подальших конкурсах брали не лише студенти, але і викладачі, за що отримували солодкі подарунки.

  Захід був насичений також і музичними виступами. Зокрема лунали пісні про кохання у виконанні сестер Галини і Олени Мороз, Світлани і Тетяни Марківських й Карини Михайленко. Мета заходу була досягнута, адже всі присутні дізналися багато нового та цікавого.

 • 26.04.18 p. Василь Шкляр презентував франківцям роман про зраду

  У ЖДУ імені Івана Франка 25 квітня пройшла зустріч із відомим українським письменником, «батьком українського бестселера» Василем Шклярем. Під час спілкування з аудиторією автор культових книг «Залишенець. Чорний Ворон», «Маруся», «Чорне сонце» презентував франківцям роман про зраду «Троща».

  «Трощею називають очерет, де у романі переховувалися підпільники від своїх ворогів, щоб вижити. У символічному плані — це страшна катастрофа, кривава бійня, яка трощить людські долі та життя», — пояснив Василь Шкляр.

  Письменник розповів, що довго шукав універсальну історію про УПА, бандерівське підпілля і от написав роман на основі свідчень волинянки Ганни Зеленої, зв’язкової УПА, що мала псевдо «Іва» з с. Скулин Ковельського району. На Тернопільщині між селами Купчинці, Багатківці та Ішків, де тече р. Стрипа, у плавнях, порослих очеретом (його тут називають трощею) ховалися повстанці. У 1947 році унаслідок зради їх оточили червонопогонники. Ця страшна драма й вилилась у роман. Так, у «Трощі» розповідається, що колишній вояк УПА, відсидівши у в’язниці 25 років, приїздить до міста у східній частині України. Адже політв’язням заборонялося повертатися до рідного краю, у даному випадку — до Галичини. На міському цвинтарі він натрапив на могилу свого близького товариша, побратима, з яким разом воював. Той начебто загинув у 1947 році. Проте напис на могилі свідчив, що він помер не так давно і сфотографований у військовому одязі з ворожим орденом на грудях.

  «Тема зради навіть винесена в епіграф роману та є на обкладинці. Її можна зрозуміти, але не можна виправдати. Адже коли ти опиняєшся в ситуації, в яку потрапили герої, ніхто достеменно не скаже, як би повівся на його місці», — зауважив Василь Шкляр.

  Більше фотоо за посиланням.

 • 26.04.18 p. Про актуальні проблеми біблітечної галузі студенти ЖДУ спілкувалися з членом президії Української бібліотечної асоціації Ларисою Мозговою

  Днями на лекцію до студентів-медійників завітала Лариса Мозгова, заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для дітей, та Національної спілки краєзнавців. Студенти мали змогу не тільки почути нову інформацію, а й поставити запитання, які їх цікавлять.

  Майбутні журналісти дізналися про розвиток бібліотечної справи в Україні, зміни та нові впровадження в цій галузі, а також про місця, куди студенти можуть звернутися за допомогою в отриманні джерел інформації для своїх наукових робіт та коду УДК. Також Лариса Мозгова розказала про актуальні проблеми, що зустрічаються в українській бібліотечній галузі, розвиток якої значно відстає від національних бібліотек Європи.  

  Нас закликають частіше брати до рук книжки. Та чим же корисне регулярне читання для людей? На це питання відповіла Лариса Мозгова. Виявляється, що такий процес як читання не тільки розвиває уяву, а й покращує психічний стан людини, знімає стрес, сприяє покращенню навчання, покращує мовні навички та грамотність, розвиває терпіння.

  «Дитячий психотерапевт Бруно Бетельхейм стверджує, що телебачення підкорює уяву, а не розширює її. Хороша книга одночасно розвиває і звільняє мислення. Читання дає активну візуалізацію того, що читає дитина. Крім букв, з яких складаються слова та речення, вона не отримує ніякої іншої додаткової інформації, тому вимушена уявляти собі картину того, про що читає», — говорить Лариса Мозгова, акцентуючи увагу на тому, що любов до книги потрібно виховувати в собі  ще з дитинства.

 • 26.04.18 p. Вірші, пісні та реп: в інституті філології та журналістики пройшов «Карнавал поезій»

  В інституті філології та журналістики відбувся ще один захід, де у студентів була можливість проявити себе. 25 квітня в 101 аудиторії відбувся «Карнавал поезій».

  Ведучою на карнавалі була Вероніка Суховеєва. Доволі майстерно прозвучали поезії Ольги Слабокруг «Я — українка», Анни Кіналевської «Ще вчора…», Олени Качинської «Очима ти сказав мені люблю». А також Анастасії Вавілової, Тетяни Малиновської, Анни Пінчук, Анастасії Разумєй, які виступали з авторськими поезіями:

  З піснями, від яких у глядачів просто бігали мурашки по шкірі, виступили: Олена Денисенко «Білий птах», Тетяна Лобковська і Андрій Весельський «А ти просто кохай», Андрій Гуцало «8 колір», а також Сергій Домославський, який зчитав реп «Моя игра».

  Не можна не відмітити таких студентів, як Вадим Шидловський, який чудово акомпонував співакам грою на гітарі, Євгенія Жайворон, яка зачаровувала грою на фортепіано, а також поезією «My way». Ще одна дівчиною,  яка також вражала грою на фортепіано, була Інга Голубівська. Вона ж і виконала пісню «Аллилуйя».

  Будемо сподіватися, що традиція проведення цього заходу буде продовжуватись. Адже завдяки цьому у студентів будуть додаткові можливості показати свої таланти.

 • 25.04.18 p. Студенти взяли активну участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізична культура і спорт»

  18-20 квітня 2018 року Анастасія Мужановська, Володимир Литвинчук, студенти факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка (Науковий керівник — Тетяна Яворська, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту) взяли активну участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізична культура і спорт», що проходив у Національному університеті фізичного виховання і спорту України (м. Київ) відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2017 року № 1572 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2017/2018 навчальному році».

  Вітаємо Анастасію Мужановську з перемогою у номінації «За найяскравіший дебют», а також з вагомим здобутком — отримання 1 місця у конкурсі «Знавець олімпійського спорту», що проходив у межах ІІ етапу Олімпіади; Володимира Литвинчука з перемогою у номінації «За високі показники в опануванні дисципліни «Загальна теорія підготовки спортсменів в олімпійському спорті»». Окрім того, Житомирський державний університет імені Івана Франка нагороджено грамотою за ґрунтовну підготовку студентів.

  Нагадаємо, що програма ІІ етапу Олімпіади передбачала: I. Офіційний залік: тестування (загальна теорія підготовки спортсменів в олімпійському спорті). конкурс доповідей (історія олімпійського руху), тестування (професійний спорт); II. Інтерактивні конкурси: вікторина з олімпійської тематики на призи Олімпійської академії України. Учасники Олімпіади ознайомилися з експозицією Музею олімпійської слави Національного університету фізичного виховання і спорту України (м. Київ), діяльністю лабораторій Науково-дослідного інституту та роботою фітнес-центру «Олімпійський стиль».

  Вітаємо переможців і наукового керівника та бажаємо нових наукових здобутків і перемог у галузі фізичної культури і спорту!

 • 25.04.18 p. У ЖДУ пройшов конкурс дитячих театрів «Рукавичка»

  Щорічний конкурс дитячих театрів «Рукавичка» відбувся 25 квітня у актовій залі Житомирського державного університету ім. Івана Франка. У ньому взяли участь Дитячий театр навчально-наукового інституту педагогіки, театр-студія «Думка», колектив «Сяйво». Також завітали представники Бердичівського педагогічного коледжу, Коростишівського педагогічного коледжу, учні та вчителі школи № 21 міста Житомира, Житомирської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат № 2, а також викладачі та студенти ЖДУ ім. Івана Франка.

  На початку із вступним словом виступила проректор з наукової та міжнародної роботи, доктор педагогічних наук Наталія Сейко. Наталя Андріївна побажала, щоб усе пройшло весело, креативно, творчо, музично, віршовано і надзвичайно святково.

  Першими, хто відкрив театральний «марафон» були учасники театру-студії «Думка» на чолі із творчим керівником О. Яценком. Це була незвичайна вистава, побудована на метафорах і алегоріях. Через призму авторського бачення, у експресивних монологах, відомих віршах українських поетів та самій театральній дії були відображені такі поняття, як патріотизм, віра і воля. Закінчилася вистава виконання гімну України під ніжний музикальний супровід.

  Наступною виступила 41 група ННІ педагогіки ЖДУ з інсценізацією казки «Аліса в країні чудес». Яскраві майже повністю власноруч зроблені костюми чудово відображали загальний дивакуватий настрій творіння Льюїс Керрол і захоплювали дитяче око незвичністю.

  Вистава «Колобок на новий лад» колективу «Сяйво» від Житомирської обласної громадської організації «Діти сонця» була однією із кращих. Усім відомі образи були інтерпретовані маленькими сонячними акторами дійсно на новий лад: популярні мелодії та пісні сучасності були основою гумору і по-дивному добре пасували до старої казочки. На відміну від сумного закінчення оригіналу «Колобок на новий лад» мав несподівану сюжетну розв’язку: Лисичка і Колобок закохалися один в одного. Вся вистава викликала хвилю позитивних емоцій. Юні актори щиро раділи й посміхалися разом із маленькими глядачами.

  22 група ННІ педагогіки виступила з інсценізацією казки «Чахлик Невмирущий». І тут також не оминули тему кохання: Чахлик вирішив собі знайти дружину. Гарний гумор, яскраві персонажі, повна віддача акторів на сцені складалися у єдину повноцінну картину.

  Учні Житомирської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату № 2 виступили із запальним таночком «Українська полька», а також із пластичною виставою «Блакитна планета». Остання розповідала цілісну історію про красу оточуючого нас довкілля. До того ж «Блакитна планета» мала не лише естетичний, але й повчальний характер, і була сценічною ілюстрацією того, як забруднення впливає на нашу рідну Землю.

  Виступ 21 групи Інституту педагогіки був інсценізацією відомого мультфільму «Жив був пес» та казки «Свинопас». Відомі герої приємно нагадали про себе і предстали перед глядачами у їх оригінальних образах із деякими новими доповненнями.

  Дівчата з 25 групи виступили із експериментальним театром «Рукавичка» (тут надзвичайно вдало і кумедно поєднувалися живі актори із ляльками у формі рукавичок), а також  із ляльковими театрами «Freedom» та «Crazy warms» під запальні пісні. Разом із 24 групою маленькі глядачі виконали театралізовану фізкультурну хвилинку «Чіка-бум».

  Останніми виступили представники 45 групи із театром танцю, подарувавши усім присутнім на весь день силу-силенну енергії, позитиву та посмішок.

  Без нагороди у конкурсі не залишився жоден її учасник: усі отримували м'які іграшки, смаколики або ж грамоти. А власне перше місце отримали одразу дві вистави: «Колобок на новий лад» та «Блакитна планета».

  Журі висловили думку, що в наступному році конкурс має повне право отримати назву фестивалю дитячих театрів. Також він  має продовжувати надихати та наповнювати позитивними емоціями як глядачів, так і самих учасників.

  Більше фото за посиланням.

 • 25.04.18 p. Актуальні питання спадковості, мінливості організмів та селекції вивчали слухачі Школи юного біолога

  Днями  відбулись заняття в Школі юного біолога. П᾽ятий місяць поспіль учні 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Житомира поглиблюють свої знання та вміння в рамках підготовки до здачі зовнішнього незалежного оцінювання з біології, яке відбудеться в червні. Майбутні абітурієнти зацікавлені в якісній підготовці, тому активно працюють задля успішного результату.

  Цього разу лекційні заняття, присвячені спадковості й мінливості організмів та актуальним питанням селекції, підготувала і провела кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Марина Костянтинівна Пацюк. На початку заняття учні отримали роздаткові матеріали, які доречно доповнювали розповідь із мультимедійним супроводом.

  Вивчення генетики є важливою складовою програмної підготовки до ЗНО та сучасної біології вцілому. Генетика людини вивчає явища спадковості і мінливості у різних популяціях людей, особливості прояву та розвитку нормальних (фізичних, творчих, інтелектуальних здібностей) і патологічних ознак, залежність захворювань від генетичної обумовленості і умов навколишнього середовища, в тому числі від соціальних умов життя. Завданням генетики є вивчення, виявлення, профілактика і лікування спадкових хвороб, а також розробка шляхів запобігання шкідливого впливу факторів середовища на спадковість людини.

  Марина Костянтинівна зазначила, що завдяки спадковості нащадки подібні до батьків, тобто зберігається стабільність біологічних видів. Мінливість забезпечує появу нових ознак та їхніх станів, завдяки чому утворюються нові види і відбувається історичний розвиток біосфери вцілому. Також одинадцятикласники розвивали вміння розв’язувати генетичні задачі різного рівня складності під керівництвом Марини Костянтинівни.

  Незабаром завершаться заняття у Школі юного біолога. Чекаємо всіх у четвер, 26 квітня, на природничому факультеті!

 • 25.04.18 p. Подіумна дискусія про літературу як утопію чи антиутопію в Домі української культури

  24 квітня всі, хто цікавиться літературою, філософією та історією, були запрошені на подіумну дискусію в межах роботи міжнародного міждисциплінарного наукового семінару «Антропологічна модель у літературі ХХ століття», модератором якого виступив кандидат філологічних наук, ст. викладач кафедри германської філології та зарубіжної літератури Леонід  Закалюжний.

  У колі філологів, філософів та письменників було обговорено взаємозв’язок між світом літератури та людським буттям в утопічному та антиутопічному вимірі. Йшлося про те, як уявний світ літературного твору відображає тенденції, важливі для розвитку суспільства у майбутньому, та впливає на їх формування.

  У центрі уваги був новий роман «Харків 1938» відомого українського письменника Олександра Ірванця, який безпосередньо взяв участь у дискусії та порадував своїх житомирських читачів автографами. Теоретичною основою дискусії стала нова монографія «Література як утопія» доктора філологічних наук Наталії Іванівни Астрахан, доцента кафедри германської філології та зарубіжної літератури. Філософське бачення теми дискусії вкотре влучно презентував кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Вадим Миколайович Слюсар, а власну творчу інтерпретацію роману запропонував відомий житомирський письменник, науковий співробітник обласного літературного музею В’ячеслав Шнайдер.

  Більше фото.

 • 25.04.18 p. На природничому факультеті ЖДУ імені Івана Франка стартував Тиждень біології

  У коридорі другого поверху природничого факультету гарний настрій створює фотосушка «Природа в об’єктиві», на світлинах якої можна побачити цікаві миті із життя домашніх улюбленців, чудові пейзажі та чарівний світ рослин.

  Студенти-екологи ІІІ курсу провели екологічну гру «Асорті», в ході якої потрібно було розсортувати запропоновані зразки відходів згідно класу їх небезпеки за вмістом токсичних речовин. Вибір даного заходу обумовлений тим, що часто в контейнерах для побутових відходів (біля житлових будинків) можна побачити різноманітні відходи в тому числі і токсичні, що не повинні туди потрапляти. Студенти пояснили, як відрізняти відходи різних класів небезпеки і наскільки важливо не допускати їх перемішування із малонебезпечними (побутовими).

  Даною грою майбутні екологи намагалися закцентувати увагу на поводженні з відходами і застерегти від бездумного викидання токсичних і небезпечних відходів як в навколишнє середовище, так і в місцях, для цього не обладнаних, а саме місцях накопичення побутових відходів на прибудинкових територіях.

  Цього дня також згідно багаторічної традиції кафедри зоології, біомоніторингу та охорони природи ЖДУ відбувся зоологічний КВК. Свою ерудицію, кмітливість та знання показали 4 команди майбутніх біологів «Шалені бджілки», «Зоомікс», «Крабики» та «Діадематус». Журі та глядачі мали змогу оцінити візитівки команд, конкурс капітанів, дотепні питання і відповіді в конкурсі «Розминка» та домашнє завдання. Диплом переможця здобула креативна команда «Зоомікс». Змагання пройшло в творчій, дружній атмосфері. Учасники КВК подарували море позитиву і хороший настрій усім присутнім студентам та викладачам.

 • 25.04.18 p. Природничий факультет гостинно відкрив двері для випускників 1993 та 1998 років

  На вихідних у стінах рідної альма-матері зібралося понад 60 її колишніх студентів з усіх куточків України. Випускники із задоволенням пройшлися по навчальним аудиторіях корпусу, який вони відбудовували протягом 1988–1993 рр.; побували в музеї природи, поспілкувалися один з одним та викладачами, головою асоціації випускників ЖДУ, котрий вручив їм значки «Почесний випускник ЖДУ». Особливо приємно було побувати усім на концерті, підготовленому студентами-біологами 3-го курсу для гостей факультету; передивитися відео зі старих фотографій; висловити слова вдячності своїм викладачам, котрі  дали їм путівку у життя.

  Випуск 1988 року — унікальний за кількістю людей, котрі працюють у сфері середньої та вищої освіти; числом сімейних пар, котрі знайшли тут свою половинку; географією своїх місць проживання (4 області Україн, США, Індонезія, Німеччина, Італія, Чехія, Росія). За чверть століття, котрі пройшли після закінчення ВНЗ, багато колишніх студентів стали компетентними фахівцями, професіоналами в різних галузях: освіти, науки, біотехнологічного виробництва, лісового і фермерського господарства. Дехто зімнив сферу діяльності, працюючи в юриспруденції, банківській справі, податковій службі, на гірничодобувному виробництві, маючи власний бізнес.

  Серед випускників 1993 року — заслужений працівник освіти України, професор, доктор біологічних наук, ректор ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук; доктор біологічних наук, завідуюча кафедри лісового господарства Житомирського національного агро-екологічного університету Олена Житова; кандидат сільськогосподарських наук, заступник декана технологічного факультету ЖНАЕУ Діна Лісогурська; кандидат педагогічних наук, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, член колегії Міністерства освіти і науки України Олег Фасоля; співробітники Інституту молекулярної медицини Ульмського університету (Німеччина, м. Баден-Вюртемберг) Олена та Вадим Сакки; викладач слов'янської культури Австралійської незалежної міжнародної школи (Індонезія, м. Джакарта) Бовсунівська Людмила та багато інших непересічних особистостей. Сподіваємося, що традиція з вдячністю відвідувати рідний факультет кожні 5 років, бачитися зі своїми викладачами, ділитися спогадами найкращих студентських років, підтримувати один одного буде підтримуватися у стінах природничого факультету ще багато років.

 • 24.04.18 p. Викладачі кафедри історії України та студенти історичного факультету взяли участь у науково-просвітницькому заході, присвяченому Дню пам′яті жертв Голокосту

  23 квітня 2018 року викладачі кафедри історії України доц. Сергій Стельникович та доц. Наталія Рудницька, студенти-історики Андрій Магалецький й Дарина Олефір взяли участь у науково-просвітницькому заході «Дослідження гітлерівського окупаційного режиму на Житомирщині», присвяченому Дню пам'яті жертв Голокосту.

  У приміщенні Обласної бібліотеки для юнацтва викладачі й студенти ознайомили присутніх (учнів місцевих шкіл, бібліотекарів, інших зацікавлених осіб) з особливостями нацистської окупаційної політики на території Житомирської області, Голокосту, розповіли про Праведників світу на Житомирщині. Викладачі кафедри історії України також передали у фонд Обласної бібліотеки для юнацтва тематичну, у тому числі авторську, літературу.

  Співорганізаторами заходу виступили кафедра історії України Житомирського державного університету ім. І. Франка, Житомирський БЦ «Хесед Шломо», КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» Житомирської обласної ради.

 • 23.04.18 p. У ЖДУ стартувала VІІІ Спартакіада викладачів та співробітників університету

  Житомирський державний університет імені Івана Франка піклується про фізичне здоров’я не тільки своїх студентів, але й працівників. З метою забезпечення змістовного дозвілля, запровадження фізичної культури і спорту в повсякденний побут франківців стартувала VІІІ Спартакіада викладачів та співробітників Житомирського державного університету імені Івана Франка. Триватиме Спартакіада три дні.

  Сьогодні відбулося урочисте відкриття спартакіади, опісля якого працівники університету мали можливість позмагатися у веселих стартах та першому інтелектуальному виді спартакіади — турнірі з шахів.

  Триватимуть змагання по 26 квітня включно та завершаться масовим пробігом.

  Бажаємо командам та їх учасникам успіхів і якісних спортивних результатів!

  Більше фото за посиланням.

 • 23.04.18 p. Студентки ЖДУ вибороли «срібло» та «бронзу» Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з вікової та педагогічної психології

  Дипломи переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з вікової та педагогічної психології здобули студентки соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Івана Франка. Так Мирослава Радевич має диплом другого ступеня за наукову роботу з проблем ціннісної регуляції творчості підлітків, Анастасія Рихлюк — диплом третього ступеня за наукову розвідку  з проблем завченої безпорадності творчих студентів.

  Наукові керівники дівчат-переможниць — викладачі кафедри теоретичної та практичної психології Ольга Савиченко та Наталія Портницька.

 • 23.04.18 p. Професора ЖДУ Петра Білоуса відзначили дипломом лауреата премії імені Василя Земляка

  Цю почесну нагороду за творчі набутки в царині української літератури сьогодні вручили доктору філологічних наук, професору кафедри українського літературознавства та компаративістики Білоусу Петру Васильовичу. Засновником премії є Житомирська обласна організація Національної спілки письменників України.

  Петро Васильович Білоус — знаний літературознавець, автор понад 300 наукових публікацій, серед яких монографії, навчальні посібники, а також переклад із давньоукраїнської мови твору «Мандри Василя Григоровича-Барського по святих місцях Сходу з 1723 по 1747 рік».

  Свою наукову діяльність Петро Васильович Білоус поєднує із художньою творчістю. Він — автор низки поетичних та прозових збірок.

  Диплом лауреата митець отримав за збірки повістей «Студенти», 2015 рік, роман «Солома (Життя без любові)», 2016 рік, повість «Імітація», 2017 рік.

  Щиро вітаємо дипломанта!

 • 23.04.18 p. Правові проблеми гендерної рівності та попередження насильства в сім′ї

  23 квітня 2018 року кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства спільно з Головним територіальним управлінням юстиції в Житомирській області провели круглий стіл «Політика держави в сфері попередження насильства в сім'ї та гендерної нерівності».

  З вітальним словом виступили Грабар Олександр Володимирович — начальник Головного територіального управління юстиції в Житомирській області, Жуковський Олександр Іванович — декан історичного факультету. У роботі круглого столу взяли участь викладачі та студенти історичного факультету, співробітники Головного територіального управління юстиції в Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.

  Рудницька О. П. висвітлила особливості забезпечення гендерної рівності молоді на ринку праці. Особливий інтерес серед студентів викликала доповідь заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області, голови КДКА Житомирської області Радушинської Наталії Вацлавівни щодо нових можливостей захисту від домашнього та гендерного насилля.

 • 20.04.18 p. У ЖДУ школярі Житомирщини презентували свої волонтерські проекти

  ІІ Молодіжний форум активних громадян Житомирщини зібрав 19 квітня 2018 року у ЖДУ школярів, які мають досвід волонтерської діяльності та активну громадянську позицію.

  Традиційно проект реалізовував соціально-психологічний факультет ЖДУ імені Івана Франка за підтримки Управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА.

  «Дуже тішуся з того, що в університеті є такі ініціативи, що громадська ініціатива в місті й області стягується останніми роками до нашого університету. Форум активних громадян Житомирщини — це не голослівно, бо від активних громадян, переважно віку учасників Форуму, залежить, чи будуть у нас дитячі майданчики біля будинків, чи працюватимуть ліфти і чи не будуть вони прописані, чи будуть хороші дороги, чи кожен з молодих людей знайде роботу в своїй країні, чи ветеран АВТО на буде принижений в маршрутці», — зауважила під час прес-конференції проректор з наукової і міжнародної роботи ЖДУ Наталія Сейко.

  Учасники Форуму отримали платформу для презентації свого власного волонтерського досвіду та мали можливість створити свій власний перший проект у групі однодумців та захистити його. Також на учасників Форуму чекали майстерні успіху — лінійка майстер-класів від викладачів ЖДУ та представників громадських організацій Житомира.

  На завершення Форуму школярі отримали сертифікати учасника та цінні подарунки. Переможцями конкурсу-презентації реалізованих волонтерських проектів стали:

  І місце

  • Проект «Не будь байдужим» учнів Житомирської ЗОШ № 17
  • Проект «Angel of water» учнів Житомирськох ЗОШ № 32

  ІІ місце

  • Проект «Крила добра» учнів Житомирського ліцею № 25
  • Проект учнів Житомирської ЗОШ № 5

  ІІІ місце

  • Проект «Добре діло» учнів Житомирської ЗОШ № 19
  • Проект «Сонячне коло» учнів Житомирської ЗОШ № 30

  Нагадаємо, що мета Форуму — популяризація та залучення учнівської молоді м. Житомира та Житомирської області до волонтерської діяльності та соціальної активності в громаді; формування свідомої громадянської позиції; створення умов для самореалізації молоді та неформального навчання у сфері підвищення громадянської відповідальності й соціальної активності.

 • 20.04.18 p. Розмноження, індивідуальний розвиток, спадковість та мінливість організмів вивчали учасники Школи юного біолога

  Днями на природничому факультеті пройшли чергові заняття у Школі юного біолога. Лекції підготували та провели кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Руслана Мельниченко та кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Марина Пацюк. Цього разу лекційні заняття стосувались розмноження, індивідуального розвитку, спадковості та мінливості організмів.

  Під час з’ясування питань ембріології Руслана Костянтинівна зазначила, що основні знання про онтогенетичний і філогенетичний розвиток людини і тварин сприяють формуванню правильного природно-історичного, діалектико-матеріалістичного уявлення про людину як частину природи, крім того, вони необхідні для синтезованого розуміння інших основних знань про біологію людини, що складають основу теорії і практики медицини. Без знання цих основ неможливе розуміння патологічних процесів, що відбуваються в організмі. Для пояснення нового матеріалу Руслана Костянтинівна використовувала вологі фіксовані препарати ембріонів різного періоду розвитку тварин та плаценти людини, що дозволило поглибити знання, деталізувати конкретні факти, розширити кругозір. Учні зацікавлено розглядали їх та задавали уточнюючі запитання.

  Марина Костянтинівна пояснила одинадцятикласникам особливості спадковості та мінливості як основних ознак живих організмів. Формування цілісної системи знань про генетичні особливості дозволяє спрогнозувати на ранніх етапах розвитку відхилення чи патології, а також дозволяє встановити філогенетичні зв’язки між організмами. Лектор зауважила, що явища спадковості і мінливості лежать в основі всіх життєвих проявів. Спадковість забезпечує схожість морфологічних характеристик, механізмів розвитку і життєдіяльності, а структурно-функціональна різноманітність особин будь-якого виду залежить від іншої фундаментальної властивості живих організмів — мінливості. Учні отримали роздаткові матеріали, на яких занотовували важливу інформацію, записували генетичну символіку, термінологію, розв’язували генетичні задачі різного рівня складності.

  Нагадажмо, що заняття в Школі юного біолога триватимуть до 10 травня! Чекаємо всіх її учасників на подальших заняттях!

 • 20.04.18 p. Пісні, танці та поезія від Вадима Крищенка: у ЖДУ відбувся VII Відкритий Фестиваль творчості імені Володимира Шинкарука «Студентська ліра»

  В актовій залі ЖДУ ім. Івана Франка 19 квітня за підтримки управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА та управління сім’ї молоді та спорту Житомирської міської ради відбувся VII Відкритий Фестиваль творчості імені Володимира Шинкарука «Студентська ліра» навчально-наукового інституту педагогіки.

  За традицією відкривала фестиваль Ірина Шинкарук — головний організатор дійства та член журі. До слова було запрошено проректора з наукової та міжнародної роботи Наталію Сейко, яка щиро побажала всім учасникам успіху та натхнення. З великою гордістю та повагою наступним до слова пані Ірина запросила легендарного поета-пісняра, земляка, народного артиста України Вадима Крищенка, який привітав присутніх незабутнім прочитанням поезії.

  Фестиваль дав змогу талановитим студентам проявити себе, як особистість та відчути зіркою. Під час свята лунали класичні та сучасні музичні композиції. Студентська молодь співала різними мовами, а також під супровід різних інструментів: гітари, скрипки, фортепіано. Розмаїття музичних стилів, що лунали зі сцени, засвідчили про різностороність студентів. Дівчата виконували кокетливі та романтичні музичні твори, щоб передати свої емоції публіці. Запалював зал своїм виступом Вадим Борисовець. Він розігрів присутніх так, що просто неможливо було всидіти на місці. Цікавими були сучасні музичні твори під гітару від дуету «Інфіз», а також Євгена Мажновського і Богдана Мандрійчука.

  Вражаючим на фестивалі стало прочитання поезії, як знаменитих письменників, так і авторської. Чи не набільше присутніх розчулила авторська поезія Марини Носок про вбивство ненароджених дітей шляхом аборту. Також лунали віршовані твори на військову, соціальну, театральну тематику. Зокрема можна було почути вірш Ліни Костенко «Крила» та Наталі Забіли «Дитячий театр», поезію «У меня пропала кошка», яку на дитячий лад прочитала Альона Гаспарова.

  Не обійшлось й без танців. Вони були різноманітними. Енергійними від колективу «Феєчки» фізико-математичного факультету та ніжними у формі ліричного вальсу, від гурту «Inder the moon», що нагадав присутнім, яке воно закінчення навчання.

  Усі виступи учасників були дуже сильними і заслуговували на відзнаку. Цьогорічний фестиваль вкотре нагадав, що студенти ЖДУ є дійсно обдарованими. Про це свідчили довгі перемовини журі у дорадчій кімнаті. У цей час організатори не дозволяли залу сумувати, адже на сцені виступали випускниця ЖДУ, відома співачка Тетяна Шиян, учениця музичної школи № 3 міста Житомир Анастасія Голуб. А Інститут педагогіки не переставав дивувати присутніх своїми талантами, адже за лічені хвилини вони почали імпровізувати, співаючи пісню Софії Ротару «Мій рідний край». В пам’ять про Володимира Шинкарука Анастасія Шевчук виконала його пісню «Чорний Крук». Підтримував молодь і Вадим Крищенко, розповідаючи про себе та читаючи власну поезію. До слова, в присутніх була можливість придбати з легендарного поета-пісняра з автографом.

  Обговорення було довгим, але суді все-таки змогли виділити найкращих та найталоновитіших зірочок цьогорічного фетивалю. Авторам власної поезії журі вирішило подарувати книги Вадима Крищенка, а Марину Носок нагородити дипломом від Спілки письменників Житомира. Відзначили також Альону Гаспарову та Кирила Горбатюка у номінації «Акторська майстерність. Голос ліри».

  • Дипломами III ступеня нагородили: Ярославу Маківець, Вадима Борисоловця, Євгена Мажковського й Богдана Мандрійчука та танцювальний гурт «Inder the moon».
  • Дипломами II ступення відзначили: Альону Кот, Анастасію Шевчук.
  • Дипломами I ступеня нагородили: Валентину Івашко та Ірину Пустохіну.

  Також члени журі вирішили цього року Гран-Прі не присвоювати нікому, адже всі учасники були на високому рівні й показали себе справжніми талановитими особистостями.

  Вручили подяку також організаторам цього фестивалю Ірині Борисенко та Валентину Федорченко.

 • 19.04.18 p. Заступник Міністра освіти і науки України висловив подяку викладачам ЖДУ за плідну й ефективну роботу в складі журі VIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології

  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.02.2018 р. № 213 «Про проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році» 13–17 березня 2018 року в м. Житомирі на базі Житомирської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 12 імені С. Ковальчука відбувся IV етап VIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. Учасниками олімпіади стали 75 учнів 10–11 класів з усіх областей України та м. Києва.

  Нещодавно на ім’я ректора нашого університету Галини Киричук надійшов лист від заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея зі словами подяки співробітникам університету за плідну й ефективну роботу в складі журі VIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології: викладачам природничого факультету та кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту, які взяли участь в організації та проведенні практичного туру. Головою журі була завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Галина Євгеніївна Киричук. Членами жюрі були: д. біол. н., проф. Гарбар О. В., к. біол. н., доц. Корнійчук Н. М., к. біол. н., доц. Константиненко Л. А., к. біол. н., доц. Шелюк Ю. С., к. біол. н., доц. Вискушенко Д. А., к. біол. н., доц. Тарасова Ю. В., к. біол. н., доц. Алпатова О. М., к. біол. н., ст. викл. Костюк В. С.

  У листі висловлюється вдячність за підтримку цього інтелектуального заходу державного рівня та висловлюється подяка співробітникам університету за плідну й ефективну роботу в складі журі олімпіади, адже запорукою високого наукового рівня інтелектуальних змагань є залучення професорсько-викладацького складу наукових установ та вищих навчальний закладів до їх підготовки та проведення. Члени журі цьогорічного фінального етапу олімпіади з екології показали високий професіоналізм й забезпечили об'єктивну та якісну перевірку конкурсних робіт.

  Також заступник Міністра висловлює сподівання на подальшу співпрацю з формування майбутньої інтелектуальної еліти України.

 • 19.04.18 p. Викладачі та студенти історичного факультету долучились до обговорення сучасних тенденцій розбудови правової держави в Україні та світі

  Викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства та студенти історичного факультету взяли участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі», яка відбулася 19 квітня у Житомирському національному агроекологічному університеті.

  Доповіді викладачів доц. Рудницької О. П., доц. Магась-Демидас Ю. І., ст. викладачів Маркевич О. В. і Зосімович О. Ю. та студентів стосувалися актуальних проблем історії, теорії та практики юридичної науки. У роботі конференції взяли участь науковці з України, Туреччини, М’янми, Білорусі, Молдови, Польщі.

 • 19.04.18 p. Диплом ІІІ ступеня виборола студентка ЖДУ у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із галузі «Загальна та соціальна психологія»

  Студентка соціально-психологічного факультету ЖДУ Анастасія Добровольська виборола диплом третього ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі «Загальна та соціальна психологія».

  Конкурс наукових робіт в галузі «Загальна та соціальна психологія» цього року проводився вперше. На Всеукраїнському конкурсі Анастасія Добровольська представляла дуже цікаву роботу про соціальну відповідальність підлітків. З'ясувалося, що часом підлітки бувають байдужі, жорстокі чи пасивні не тому, що «нинішня молодь вже зовсім не та…» і не тому, що «в цій державі…»; навіть не через «ці кляті комп’ютери».

  До слова, наразі Анастасія разом із науковим керівником Ольгою Савиченко готує фахову публікацію з проблем соціальної відповідальності, у якій розкриє таємниці просоціальної поведінки підлітків. Також студентка пише курсову роботу, яка поєднує проблеми соціальної відповідальності та психічного здоров’я.

 • 18.04.18 p. «To be, or not to be» у стінах ЖДУ

  До дня народження англійського поета і драматурга Вільяма Шекспіра у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка 18 квітня відбувся захід, який підготували студенти навчально-наукового інституту філології та журналістики.

  Свято ведучі проводили рідною мовою Шекспіра, що було своєрідною подякою англійському генію за його творчість і достатньо сміливим кроком зі сторони організаторів.

  Присутнім був репрезентований підготований заздалегідь відеоролик, де в загальних рисах було окреслено біографію великого драматурга. Тут розповідалися відомі факти про сім'ю, де він народився, і власне про його народження, про особисте і творче життя, про зв'язок Вільяма Шекспіра із лондонським театром «Глобус». Не оминули організатори заходу й так зване «шекспірівське питання»: проблему авторства творів, які приписуються англійському драматургу. В той же час цілий ряд науковців вважають ці роботи написаними іншою людиною чи навіть групою людей, які сховали свою особистість за псевдонімом «Вільям Шекспір».

  Ознайомивши гостей із неоднозначною, суперечливою стороною життя драматурга, організатори із задоволення ознайомили їх також із творчістю Вільяма. Гості заходу мали змогу послухати деякі із найпопулярніших шекспірівських сонетів у виконанні студентів ННІ філології і журналістки англійською, українською чи російською мовами під музикальний акомпанемент роялю.

  Прочитання творів було щедро розбавлене чудовими англомовними піснями різних епох. Зокрема «Skinny Love», «The Wolven Storm», «The Rains of Castamere», «All of Me», «New York, New York», «Ain't That a Kick in the Head».

  Під кінець ведучі подякували присутнім за їхню увагу і висловили сподівання, що гості іще не раз завітають до них на майбутні заходи.

 • 18.04.18 p. «Золото» Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності «Романо-германські мови (з методикою їх викладання)» виборола студентка ЖДУ

  Щиро вітаємо Вікторію Харчук, студентку 54 групи спеціальності 014.02 Середня освіта (мова і література (англійська)), яка виборола перше місце у ІІ турі конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності «Романо-германські мови (з методикою їх викладання)». Презентація робіт відбулася 17 квітня 2018 року в Київському національному лінгвістичному університеті.

  Наукова розвідка студентки була присвячена використанню прислів’їв та приказок як засобу формування лінгвосоціокультурної компетентності учнів старшої школи. Науковим керівником виступила професор Лариса Вадимівна Калініна.

  Щиро вітаємо переможницю та її наукового керівника з перемогою і бажаємо успіхів в подальшій науковій роботі!

 • 18.04.18 p. Англійською, німецькою та французькою мовами у ЖДУ імені Івана Франка студенти п′яти країн світу діляться результатами своїх досліджень

  Вп’яте 18 квітня 2018 року в Інституті іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка розпочала роботу науково-практична конференція для студентів немовних спеціальностей «Іншомовна компетентність — платформа професійного розвитку в ХХІ столітті». Науковий захід вчетверте проходить в статусі міжнародного.

  Від імені ректорату та ректора університету ЖДУ імені Івана Франка привітала учасників конференції, серед яких вперше є франківці-першокурсники, проректор з наукової та міжнародної роботи Наталія Сейко.

  «Прекрасно, що є можливість в сучасних умовах спілкуватися з цілим світом про іншомовну компетентність, користуючись різними мовами. Дуже приємно, що Інститут іноземної філології об’єднав не лише наш університет, але й інші університети Європи і світу. Сьогодні не треба вже нікому пояснювати, що знання іноземної мови — це, фактично, запорука успішної кар’єри. Знання іноземної мови відкриває набагато більше дверей, ніж просто професійна підготовка в стінах університету», — зауважила Наталія Андріївна.

  У IV Міжнародній науково-практичній конференції для студентів немовних спеціальностей «Іншомовна компетентність — платформа професійного розвитку в ХХІ столітті» беруть участь 129 студентів з вишів Білорусі, Індії, Польщі, Сербії та України. Вони презентують результати досліджень англійською, німецькою та французькою мовами за п’ятьма напрямами: «Суспільні науки», «Гуманітарні науки», «Природничі науки», «Фізико-математичні науки» та «Економічні науки». Варто зауважити, що напрям «Суспільні науки» є новим для конференції. Його поява пов’язана з відкриттям у ЖДУ нової спеціальності «Політологія», студенти якої презентують результати свого першого грунтовного дослідження.

  «Студенти-політологи провели пілотажне дослідження з метою вивчення причин низької залученості молоді у розбудову демократичних процесів в Україні. Вони самостійно визначили гіпотезу дослідження, якісь аспекти довели, а якісь спростували. На першому курсі це великий здобуток. Студенти першого курсу фізико-математичного факультету теж підготували цікавий проект про застосування кубіка-рубіка для пояснення ентропії, великого вибуху і роботи Стівена Хокінга як такого. Ця робота є цікавою в плані мотивації молодих людей до вивчення фізики», — розповідає старший викладач кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання Інституту іноземної філології Юлія Жиляєва.

  Більше фото за посиланням.

 • 17.04.18 p. Науковці ЖДУ імені Івана Франка та Краківської академії «Ігнатіанум» (Республіка Польща) обговорювали минуле та сьогодення педагогіки

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся дводенний Міжнародний науковий семінар «Педагогіка вчора й сьогодні».

  «Науковці Краківської академії „Ігнатіанум“ давно співпрацюють з дослідниками ЖДУ, що дає змогу обмінюватися науковими та освітніми поглядами. Ця співпраця триває не лише в межах викладацького корпусу, а й між студентами обох вищих навчальних закладів. Сподіваюсь, що така співпраця продовжиться й надалі. Крім того, Вчена рада університету висловила абсолютну позицію щодо підняття клопотання про присвоєння звання Почесного професора ЖДУ імені Івана Франка пані проректору з наукової роботи Краківської академії „Ігнатіанум“ Божені Сєрадзькій-Базюр. Це питання буде розглянуто на наступному засіданні Вченої ради. Педагогіка — це наука майбутнього, яка є основою для розвитку нашого університету та співпраці з науковцями Краківської академії „Ігнатіанум“», — зауважила під час відкриття Міжнародного наукового семінару в.о.ректора Галина Киричук.

  У ході семінару науковці ЖДУ імені Івана Франка та Краківської академії «Ігнатіанум» обговорили низку важливих питань. Зокрема педагогічної термінології, навчання дітей дошкільного віку в глобалізованому світі, соціопедагогічного виміру сім’ї, батьківства і дитинства у просторі постіндустріальної цивілізації, еміграції як формотворчого чинника дорослості, тощо. Учасники активно обговорювали виступи доповідачів, задавали актуальні питання з піднятих на семінарі тем та отримували вичерпні відповіді.

  За результатами семінару учасники прийняли резолюцію, зміст якої попередньо обговорили під час зустрічі в.о.ректора ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук та проректор з наукової роботи Краківської академії «Ігнатіанум» Божена Сєрадзька-Базюр. Науковці ЖДУ імені Івана Франка та Краківської академії «Ігнатіанум» були одностайні у визнанні необхідності продовження спільної роботи над науково-дослідними проектами щодо педагогіки минулого і сьогодення, у тому числі написанні спільних монографій та дослідницьких статей, конкурсах на отримання грантів, міжнародних проектах тощо на партнерських засадах.

 • 17.04.18 p. Книгу про останнє десятиліття життя Івана Франка «… І остання часть дороги (Іван Франко в 1908–1916)» презентувала франківцям  Ярослава Мельник

  У ЖДУ імені Івана Франка 17 квітня відомий франкознавець, доктор філологічних наук, професор Українського католицького університету (Львів) і Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник представила студентам та викладачам житомирського вишу книгу «… І остання часть дороги (Іван Франко в 1908–1916)», що є продовженням резонансного видання дев’яностих років «З останнього десятиліття Івана Франка».

  У новій, виправленій та доповненій монографії під назвою «І остатня часть дороги...»  Ярослава Мельник на основі джерельного матеріалу, значна частина якого вперше введена в науковий обіг, зробила спробу висвітлити постать Івана Франка останніх років життя, біографічну зумовленість його творчої спадщини, її залежність від життєвої основи, від особливостей психофізичної структури особистості автора. Також у виданні, що вийшло друком у Дрогобичі, опубліковано маловідомі тексти письменника останніх років: поезії, листи, а також «Історія моєї хвороби».

  «Чому книжка саме про останні десятиліття життя Івана Франка? Це найменш висвітлений період біографії, пов'язаний з його тяжкою хворобою 1908 року. Року, який поділив життя Івана Франка на період до хвороби та після. Тому ця книжка з такою дуже сумною фотографією Івана Франка. Це фотографія 1913 року з останнього десятиліття життя Франка. Вона для мене є дуже промовистою. І хотілося б наголосити, що ця книжка зовсім не про хворобу Івана Франка. Це про останнє десятиліття Франка, боротьбу звитяжного духу, про боротьбу людини сильної волі з хворобою і по перемогу над нею», — зауважила під час презентації Ярослава Мельник.

  Нагадаємо, що справжні причини смерті Івана Франка обґрунтував у 1997 році авторитетний лікар і вчений-медик, засновник відомої львівської лікарської династії Дмитро Луцик. Фаховий лікар з колосальним практичним, науково-дослідницьким та викладацьким досвідом дав науково обґрунтований ретроспективний діагноз хвороби І. Франка, що мала хронічний, системний і полісимптомний характер, яка також  свого часу була неточно діагностована і, відповідно, неправильно лікована, а відтак стала причиною смерті письменника.  Дмитро Луцик обґрунтував, що Франко успадкував від матері схильність до неспецифічного деформуючого ревматоїдного поліартриту, який у 1916 р. (рік смерті поета) не входив до номенклатури хвороб людини. Інші супутні захворювання, злиденні матеріальні умови, посилена творча праця, ув’язнення та холод як основний провокуючий фактор спричинилися до розвитку класичної клініки ревматоїду. Домінантними були зміни кори головного мозку та кистей рук. Лікування препаратами наперстянки ніяк не стримувало прогресії патології, а, навпаки, зумовлювало галюцинації. Декомпенсація серцево-судинної системи та наступні ускладнення призвели до біологічної смерті.

  Більше фото за посиланням.

 • 16.04.18 p. Як Україні до 2030 року стати розвиненою державою світу, обговорили в ЖДУ

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка 16 квітня відбувся круглий стіл «Від України 2010 до регіональних стратегій». У ході зустрічі учасники мали змогу обговорити питання забезпечення та створення необхідних умов розвитку Житомирського регіону у контексті бачення України 2030, зокрема екологічне та фінансове забезпечення, ефективну реалізацію та розвиток людського й соціального капіталу.

  Основні завдання Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030» представляли докторант лабораторії політичних та соціальних трансформацій Паризького університету Дені Дідро (Франція), керівник Аналітичної платформи стратегічних комунікацій, співавтор Доктрини Оксана Мельничук та декан факультету економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат економічних наук, доцент, співавтор Олександра Гуменна.

  У науковій дискусії взяли участь представники ректорату університету, професорсько-викладацького складу, студенти, науковці, експерти та економісти.

  В результаті обговорення були напрацьовані спільні вектори взаємодії для науковців ЖДУ та представників Аналітичної платформи стратегічних комунікацій.

 • 16.04.18 p. У ЖДУ презентували наукові видання програми УКУ «Київське християнство»

  В Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка 16 квітня відбувся семінар-презентація наукових видань Українського Католицького Університету «Українська („київська“) релігійна культура на Великому Кордоні греко-візантійської та західної латинської традицій (презентація навчально-дослідної програми „Київське християнство“)». Презентували програму, у рамках якої вже вийшло 11 академічних видань, керівник філологічної програми «Artes Liberales» Гуманітарного факультету УКУ Дарія Сироїд, професор УКУ Ярослава Мельник та декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясіновський.

  Керівник філологічної програми «Artes Liberales» Гуманітарного факультету УКУ Дарія Сироїд розповіла, що навчально-дослідну програму «Київське християнство» заснували в 2012 році на гуманітарному факультеті. Згодом до неї долучився філософсько-богословський факультет. Обидва відділення впродовж останніх років розгорнули широку програму академічних досліджень, навчальних ініціатив і публічних заходів, покликаних дати відповідь на фундаментальне запитання, якою мірою київська християнська традиція вплинула на формування сучасної української ідентичності.

  Сьогодні програма «Київське християнство» реалізована в одинадцяти академічних виданнях, опублікованих у 2015–2017 роках українською, а також іспанською, польською та російською мовами. Це широка палітра досліджень з історії української культури, української Церкви, взаємин між Церквою і суспільством; публікації джерельних матеріалів, наприклад церковнословʼянський текст «Книги Ісуса Навина» зі Старого Завіту; декілька монографій, зокрема дослідження Олега Духа про жіночі монастирі, професора УКУ Ярослави Мельник про рецепцію апокрифів в українській літературі, професора Вадима Ададурова про похід Наполеона 1812 року як «війну цивілізацій», проф. Максима Яременка про Київську православну митрополію як складову українського культурного простору тощо.

  Особливістю програми є орієнтація на впровадження її академічних результатів у навчальний процес в контексті застосовуваного в Українському католицькому університеті принципу — навчання через дослідження.

  Декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясіновський наголосив, що публікацію серії видань уможливила потужна підтримка українських меценатів. У найближчих планах програми — видання нових книг, у тому числі й за участю авторів із ЖДУ імені Івана Франка.

  «Однією з цілей програми „Київське християнство“ є залучення і партнерство з іншими академічними установами в Україні. І сьогодні однією з цілей нашого приїзду є домовленість про спільний проект з ЖДУ імені Івана Франка по згадуваному Кирилові Транквіліону-Ставровецькому», — зауважив декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясіновський та на завершення виступу подарував бібліотеці ЖДУ імені Івана Франка серію книг з презентованої програми.

  Більше фото за посиланням.

 • 16.04.18 p. ЖДУ імені Івана Франка співпрацюватиме з Краківською академією «Ігнатіанум» (Республіка Польща) у сфері педагогіки

  Науковці ЖДУ імені Івана Франка працюватимуть над науково-дослідними проектами щодо педагогіки минулого і сьогодення спільно із вченими Краківської академії «Ігнатіанум» (Республіка Польща). Відповідних домовленостей про співпрацю досягли під час робочої зустрічі в українському виші в. о. ректора ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук та проректор з наукової роботи Краківської академії «Ігнатіанум» Божена Сєрадзька-Базюр

  Домовленості також передбачають, що сторони разом братимуть участь у написанні спільних монографій та дослідницьких статей, що стосуватимуться актуальних проблем педагогіки, конкурсах на отримання грантів, міжнародних проектах тощо на партнерських засадах.

 • 16.04.18 p. Коштовний подарунок отримала бібліотека ЖДУ від Українського Католицького університету

  Кафедра української мови організувала презентацію книг науковців УКУ, які подарували 18 книг для нашого університету.

  Монографії, археографічні публікації, апокрифічні тексти, дослідження, збірники серії «Київське християнство» репрезентують середньовічну і ранньомодернову історію України, культурно-релігійний простір.

  Така література уможливлює вивчення широкої палітри проблем культурної, богословської, регіональної історії. Інтелектуальна віртуозність, широка ерудиція, блискучий стиль авторів представлених видань роблять подаровану літературу захоплюючою лектурою для науковців та широкого кола читачів.

  Незабаром електронний каталог бібліотеки розкриє змістовий огляд цих видань. Запрошуємо до бібліотеки!

 • 16.04.18 p. До уваги учасників Всеукраїнської студентської олімпіади

  До уваги учасників (студентів, викладачів) Всеукраїнської студентської олімпіади, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України впродовж квітня-травня 2018 року просить надсилати свої відгуки, зауваження та пропозиції щодо проведення Олімпіади на електронну адресу: olimpstud@ukr.net.

 • 16.04.18 p. У ЖДУ обговорили питання протидії корупції в Україні

  13 квітня кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства  організувала і провела круглий стіл «Політика держави у сфері запобігання та протидії корупції». Завідувач кафедри проф. І. Ярмошик наголосив, що кафедра не вперше проводить подібні заходи та обговорення гострих правових проблем сучасного українського суспільства. Доцент О. Рудницька розповіла про проблеми впровадження Антикорупційної програми університету.

  У дискусіях із корупційних проблем взяли участь гості університету: Олег Хабчук, спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату Житомирської обласної державної адміністрації, Тетяна Бучинська, заступник начальника Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, Роман Черниш, кандидат юридичних наук, співробітник Управління Служби безпеки України в Житомирській області, Ірина Яцик, кандидат філософських наук, проректор з науково-педагогічної роботи та молодіжної політики Житомирського державного технологічного університету.

  Також присутніми на заході були студенти першого курсу та магістранти історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, студенти  Житомирського національного агроекологічного та Житомирського державного технологічного університетів.

 • 14.04.18 p. «Сріблом» Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта» поповнилась скарбничка наукових досягнень студентів ЖДУ

  Вітаємо студентку 4 курсу ННІ педагогіки Житомирського державного університету Катерину Кривіцьку та її наукового керівника доктора педагогічних наук Івана Коновальчука з ІІ місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта». Бажаємо подальших творчих наукових здобутків та перемог!

 • 12.04.18 p. Особливості вивчення Всесвіту: у ЖДУ учням та студентам розповідали про небесні світила

  Тематичні зустрічі з нагоди Всесвітнього дня авіації і космонавтики та Міжнародного дня польоту людини в космос провели сьогодні викладачі фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка для двох груп юнаків та дівчат КПНЗ «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради та групи студентів Житомирського базового фармацевтичного коледжу ім. Г. С. Протасевича.

  «12 квітня 1961 року — це дата, коли вперше на Землі людина успішно піднялася в космос і повернулася назад. У Житомирі цей день відзначають особливо, бо тут народився Сергій Корольов — конструктор ракет, на якій Юрій Гагарін піднявся і повернувся живим назад на Землю. За майже 60 років люди навчилися жити і працювати в космосі», — розпочинає зустріч викладач кафедри фізики Платон Корнійчук та проводить гостей до астрономічної аудиторії та обсерваторії університету.

  Саме ці кімнати у ЖДУ є головними для вивчення небесних об’єктів. Після роз’яснень, за яких умов краще спостерігати за Сонцем, Місяцем, Венерою, сузір’ями  та іншими об’єктами, Платон Павлович показав слухачам, як виглядає зоряне небо з різних куточків Землі, як рухаються зорі, як сходить Сонце та з’являється Місяць на нічному небі. Також бажаючі мали можливість протестувати наявні телескопи, побачити відображення Сонця з окуляра телескопа на аркуші паперу та взяти участь в експериментах із плазмовою кулею Тесли.

  До слова студенти фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка вивчають астрономію не лише в аудиторіях. Доволі часто викладач науки про Всесвіт Платон Корнійчук влаштовує виїзні вечірні заняття, а окремі франківці під його керівництвом пишуть дипломні роботи.

  Більше фото за посиланням

 • 12.04.18 p. На історичному факультеті учні та студенти ділились результатами досліджень історії та сьогодення Житомирщини

  11 квітня на історичному факультеті відбулась щорічна, чотирнадцята науково-практична краєзнавча учнівсько-студентська конференція «Наш рідний край: історія і сьогодення».

  Організатором конференції виступає кафедра історії України, її ідейний натхненник — доцент кафедри, к. і. н. Рудницька Н. В.

  На відкритті конференції з привітальним словом виступили заступник декана з виховної роботи Максимов О. В., та завідувач кафедри історії України Венгерська В. О. Секційні засідання модерували доценти кафедри історії України Білобровець О. М., Ковальчук І. В., Рафальська Т. Л., Рацілевич А. П.

  У роботі конференції взяли участь двадцять вісім учнів шкіл Житомира та області, студенти та магістранти історичного факультету. Зокрема, свої дослідження презентували учні Емельчинського, Любарського, Андрушівського. Житомисрького, Коростенського, Хорошівського, Бердичівського районів. Діапазон та тематика робіт надзвичайно широка як за хронологічнмиим межами, так і напрямками досліджень. Студенти та учні запропонували цікаві напрацювання, які в перспективі можуть стати базою для написання ґрунтовних праць, кваліфікаційних робіт з історії України, країнознавства та історичної регіоналістики. Для учасників конференції було організовано  екскурсію до музею університету, яку провела старший викладач кафедри всесвітньої історії Хададова М. В. Всі учасники конференції отримали сертифікати, вчителі, які готували учнів — подяки. Сподіваємось, що з часом  юні дослідники поповнять лави студентів історичного факультету нашого університету.

 • 12.04.18 p. «Срібло» Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія та археологія» здобув студент-історик ЖДУ

  Диплом ІІ ступеня  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності «Історія та археологія» виборов студент історичного факультету ЖДУ Андрій Магалецький.

  Вітаємо Андрія та наукового керівника Вікторію Венгерську з перемогою та бажаємо подальших здобутків!

 • 12.04.18 p. Візит польського професора на СПФ

  12 квітня на соціально-психологічний факультет відбувся візит доктора гуманістичних наук у галузі педагогіки, ад’юнкта кафедри соціальної педагогіки, докторанта Академії Ігнатіанум у Кракові Богдана Станьковскі. Пан професор прочитав для студентів та викладачів університету відкриті лекції: «W labiryncie „wartości europejskich” — fundamenty i perspektywy wychowania w dobie pluralizmu i spotkania się kultur» (польською) та «Political correctness and school education in the Anglo-Saxon context» (англійською).

 • 11.04.18 p. Учасники Школи юного біолога вивчали функціональні особливості людського організму

  5 квітня на природничому факультеті продовжились заняття у Школі юного біолога. Одинадцятикласники ознайомились із функціональними особливостями людського організму. Лекційні заняття підготувала і провела кандидат біологічних наук, доцент кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту Алла Гарлінська.

  Алла Миколаївна ознайомила учнів із особливостями будови й функціонування сенсорних систем та фізіологією вищої нервової діяльності, підготувала цікаві роздаткові матеріали, на яких учні під час лекції підписували малюнки із зображенням аналізаторів. Лекторка звернула увагу учнів на те, що інформацію із навколишнього середовища сприймають і переробляють особливі фізіологічні апарати, які дістали назву «сенсорні системи». У людини розрізняють такі основні сенсорні системи: зорову, слухову, смакову, дотикову та нюхову. Крім того, людина відчуває температуру, положення тіла в просторі, рухи, біль, спрагу, голод тощо. Існують змішані відчуття, які важко чітко визначити. На лекції було зазначено, що імпульси від органів чуття надходить до головного мозку, який безперервно одержує інформацію про всі зміни навколишнього середовища, а також про внутрішній стан організму, та аналізує її. Завдяки адаптаційним механізмам, закладеним в організмі кожної людини, ми здатні під дією тривалих вправ підвищувати функціональні можливості сенсорних систем.

  Стосовно вищої нервової діяльності Алла Миколаївна наголосила, що у процесі суспільного існування, використання знарядь праці, мови у людини з'явилась соціальна поведінка, в якій біологічна поведінка втратила провідне значення. Стали можливими інтеграція, корекція досвіду суспільства, поколінь, пізнавальної діяльності. Неоціненну роль у цьому відіграв розвиток пізнання за допомогою механізмів мислення та пам'яті. Мова сприяла вдосконаленню такої складної форми психіки, як емоції. Завдяки останнім психіка людини відрізняється багатством і різноманітністю. Вищою формою психічної діяльності людини є свідомість.

  Заняття пройшли у дружній, теплій атмосфері активної співпраці Алли Миколаївни та учасників Школи юного біолога. Учні дізналися багато цікавого, нового, що сприятиме їх ефективній підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання з біології, яке відбудеться на початку червня.

  Отож, чекаємо всіх 12 квітня на наступних заняттях! Бажаємо всім учасникам гарного настрою і успіхів!

 • 11.04.18 p. Бібліотека університету поповнилась новими надходженнями з історії України та української культури, етнології, рідної мови, етнополітики та управління освітою

  Новинками фонду бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка стали подаровані видання.

  Доктор історичних наук, доцент Стельникович Сергій Володимирович дарує у фонд бібліотеки авторську монографію «Український національний рух опору Тараса Бульби-Боровця: історичний нарис». Монографія рекомендована науковцям, викладачам, студентам, усім, хто цікавиться історією України.

  Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса дарує у фонд бібліотеки праці своїх викладачів: «Галичина в етнополітичному вимірі». Монографія розрахована на науковців, викладачів, студентів вишів, усіх, хто цікавиться етнополітикою та етнополітичною історією; «Ментальний вимір української цивілізації» Я. С. Калакури, О. О. Рафальського, М. Ф. Юрія. Книга розрахована на науковців і викладачів історії, культурології, філософії, політології, етнології, учителів, аспірантів і студентів, усіх, хто цікавиться історією української культури, методологією її цивілізаційного пізнання.

  Академперіодика дарує у фонд бібліотеки книгу «Як народжується слово» Клименко Н. Ф. Книга для учнів і викладачів середньої та вищої школи та всіх шанувальників рідного слова.

  Змістовий огляд книг представить електронний каталог бібліотеки.

 • 10.04.18 p. «Золото» в галузі інформаційно-комунікаційних технологій Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт здобула студентка ЖДУ

  Вітаємо студентку фізико-математичного факультету Світлану Дідківську з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» і, звичайно, її наукового керівника — Вакалюк Тетяну Анатоліївну, яка привела її до перемоги!

  Успіхів і подальших звершень!!!

 • 10.04.18 p. #СПФ_Великодній

  Напередодні Великодня на соціально-психологічному факультеті відбувся традиційний освітньо-мистецький захід «Великдень: психологічні архетипи та культурні символи». Цьогоріч в Чистий Четвер ведучі – заслужений працівник культури України, народна майстриня Галина Ямчинська та старший викладач кафедри соціальних технологій Інна Палько – разом зі студентами і викладачами розписували писанки — символ нового життя й оновлення світу, традиційний елемент свята Воскресіння Христового! Студентки та студенти із захопленням слухали історію писанкарства, про зміст символів знаків, які зображають на писанках, їх сакральне символічне значення. Всі учасники неймовірно теплої магічної події власноруч створили унікальні писанки.

 • 10.04.18 p. Фонд бібліотеки поповнює кафедра педагогіка, психології та управління навчальними закладами ЖДУ

  Щорічно за наслідками проведення всеукраїнської науково-практичної конференції кафедра педагогіка, психології та управління навчальними закладами поповнює фонд бібліотеки збірниками конференцій, які активно використовуються у процесі професійної підготовки магістрів спеціальності 073 «Менеджмент» спеціалізації «Управління навчальними закладами».

  Не став винятком і 2018 рік, до фонду надійшло 10 примірників збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Управління закладами освіти на засадах акмеологічного підходу» в двох частинах.

  Окрім того, кафедра передає до фонду бібліотеки 9 примірників монографії «Деонтологічна підготовка менеджерів освіти в університетах: теорія і практика», які, з метою сприяння освітньому процесу кафедри, подарувала автор, учасник конференції, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та освіти Маріупольського державного університету Задорожна-Княгницька Л. В.

  Змістовий огляд видань представить електронний каталог бібліотеки.

 • 06.04.18 p. «Мистецький всесвіт» студентів ННІ педагогіки

  4 квітня 2018 року в Житомирській обласній універсальній бібліотеці імені Олега Ольжича відбулася презентація виставки творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, авторських дизайн-проектів студентів навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка «Мистецький всесвіт».

  Урочисте відкриття виставки здійснював Володимир Литньов, директор навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка. Приємною несподіванкою стало музичне вітання Народного вокального ансамблю «Елегія» навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка (Художній керівник: заслужений працівник освіти України Валентина Сичевська). Під час відкриття виставки лунали слова вдячності від студентської молоді Вікторії Дяченко, Тетяни Ковбасюк, Влади Сичевської, Крістини Зосімової, а також випускників університету.

  Зазначимо, що доценти кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталія Колесник, Оксана Піддубна, Тетяна Шмельова, Галина Ямчинська намагаються максимально відкривати творчий потенціал майбутніх фахівців, навчати бачити їх тонкощам природного світу. Кожна справа, до якої беруться викладачі, їм вдається, бо всі вони вкладають у працю багато сил, енергії, часточку своєї душі.

  Студенти навчально-наукового інституту педагогіки продемонстрували високу професійну майстерність у різних напрямах мистецтва: акварельний та олійний живопис; графіка; традиційна та художня вишивка; витинанка; бісероплетіння; колаж; квілінг; барельєф.

  Окрім того, на виставці було презентовано збірник творів студентів спеціальностей «Дизайн», «Образотворче мистецтво».

  Запрошуються всі шанувальники мистецтва до перегляду творів мистецтва та дизайну (м. Житомир, Новий бульвар, 4). Виставка експонуватиметься до 15 квітня 2018 року.

 • 06.04.18 p. Викладачі ЖДУ провели профорієнтаційну зустріч із учасниками обласного конкурсу дитячого малюнку «Кожному мила своя сторона»

  Днями викладачі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання радо зустріли учасників обласного конкурсу дитячого малюнку «Кожному мила своя сторона», який проходить за підтримки Управління культури і туризму Житомирської обласної адміністрації, Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців, з метою виявлення талановитої молоді Житомирщини, виховання національно-патріотичних почуттів та любові до своєї Батьківщини.

  Викладачі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання допомагали учням загальноосвітніх шкіл обрати свою майбутню професію, проводили експрес-опитування спрямоване на вивчення образотворчих і дизайнерських здібностей творчої особистості, «роздинкою» такого заходу став майстер-клас «Виготовлення орхідеї». Окрім того, учні мали можливість відвідати аудиторний фонд, де здійснюється навчально-виховний процес студентів навчально-наукового інституту педагогіки.

  Учні отримали інформацію про професії — вчитель образотворчого мистецтва, вчитель художньої культури, викладач практичного навчання в галузі дизайну, фахівець в галузі графічного дизайну.

  Кожен учасник конкурсу «Кожному мила своя сторона» отримав індивідуальну консультативну допомогу у виборі професії з використанням професіограми, дізнався про переваги навчання у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, про перспективи працевлаштування, про можливості продовження навчання.

 • 04.04.18 p. ЖДУ імені Івана Франка та Вища лінгвістична школа в Ченстохові (Республіка Польща) працюватимуть за програмою «Два дипломи», «Staż» та «В2 jęnzyk angelski / jęnzyk polski»

  Про це підписали угоду 4 квітня в. о. ректора ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук та ректор Вищої лінгвістичної школи в Ченстохові (Республіка Польща) Ярослав Копера.

  «Завдяки програмі „Два дипломи“ у студентів є можливість отримати рівноцінні дипломи Вищої лінгвістичної школи в Ченстохові та Житомирського державного університету імені Івана Франка. Також ми досягнули домовленостей щодо термінів навчання, погодження освітніх програм, навчальних планів, можливостей проживання студентів і їх соціального захисту на території Польщі. Для викладачів обговорено можливість наукового стажування в обсязі 180 годин, що сьогодні є однією з умов отримання статусу доцента чи професора в Україні. І, відповідно, мовної сертифікації сертифікованими викладачами Вищої лінгвістичної школи в Ченстохові для можливості отримання викладачами ЖДУ сертифікату В2 з іноземної мови», — розповідає в. о. ректора ЖДУ Галина Киричук.

  Угода за програмою «Два дипломи» між ЖДУ імені Івана Франка та Вищою лінгвістичною школою в Ченстохові (Республіка Польща) відкриває можливості українським студентам отримати дипломи за напрямами: філологія (англійська, німецька), педагогіка (рання шкільна освіта, дошкільне виховання, опікунська педагогіка і ресоціалізація, навчання для нових потреб і технологій, суспільна педагогіка і педагогіка праці), PR і журналістика.

  Нагадаємо, що наразі у рамках академічної мобільності в Поморській академії в Слупську (Республіка Польща) на семестровому навчанні перебуває 12 студентів ЖДУ імені Івана Франка, ще 3 здобувають освіту за програмою «Два дипломи».

 • 04.04.18 p. Викладачі Інституту іноземної філології дискутували про медіаграмотність з професором Університету східного Іллінойса

  Днями в навчально-науковому інституті іноземної філології для професорсько-викладацького колективу відбулося два науково-методичних семінари. Модератором семінарів був стипендіат програми «U. S. Fulbright Scholar», режисер-документаліст, фахівець у сфері медіакомунікацій і візуальних медій Девід Грекон — професор Університету східного Іллінойса (Eastern Illinois University).

  Учасники семінарів мали нагоду плідно подискутувати про медіаграмотність. Один із напрямків тренінгу був присвячений маніпуляції в медіапросторі, адже це питання є особливо актуальним у сучасних реаліях. У межах дискусії викладачі обговорили із гостем особливості сприйняття кадру та кінооповіді, питання співвідношення факту та фікції у документалістиці. Учасники дізналися про небезпеки інформаційного простору та шляхи захисту від них.

 • 04.04.18 p. В Інституті іноземної філології відбулася зустріч з майбутніми випускниками-бакалаврами щодо особливостей вступу до магістратури

  У навчально-науковому інституті іноземної філології відбулася зустріч дирекції інституту та завідувачів випускових кафедр з майбутніми випускниками-бакалаврами щодо особливостей вступу до магістратури за спеціальностями: 035.041 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша — англійська, 035.043 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша — німецька, 014.02 Середня освіта. Мова та література (англійська, німецька/англійська, французька/німецька, англійська) та про можливості перехресного вступу. Присутні отримали вичерпні відповіді стосовно термінів та переліку вступних випробувань, наявності державного замовлення, максимальної кількості заяв на вступ тощо.

  Завідувачі випускових кафедр ознайомили майбутніх абітурієнтів з перевагами освітніх програм та наголосили на тому, що ступінь магістра є логічним завершенням здобуття вищої освіти та набуття нових важливих компетентностей, необхідних для ефективного виконання професійних завдань та успішного кар’єрного зростання.

 • 03.04.18 p. Британські дебати у ЖДУ: студенти Житомира дебатували про виборчу систему України

  За ініціативи ВІ «Активна громада: право вибору» 3 квітня у Житомирському державному університеті імені Іван Франка пройшов Дебатний турнір серед ВНЗ Житомира. У студентських дебатах взяли участь 8 команд, які представляли Житомирський державний університет  імені Івана Франка, Житомирський державний технологічний університет, Житомирський національний агроекологічний університет, Житомирський автомобільно-дорожній коледж, Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права, Житомирський торговельно-економічний коледж КНТЕУ, Будівельний коледж ЖНАЕУ, Житомирський технологічний коледж КНУБА. У ході дебатів були обговорені актуальні теми реформування виборчої системи України, які не залишали байдужими ні учасників-студентів, ні суддів, ні глядачів.

  Дебатний турнір проходив у британському форматі — одному з найрозповсюдженіших та найдавніших форматів дебатів, що грається по всьому світу та користується великою популярністю. Від інших відрізняється динамічністю, великою різноманітністю резолюцій та орієнтацією на імпровізацію та ерудицію.

  Після відкриття студентських дебатів і виступів організаторів турніру, було проведено жеребкування команд та тем дебатів, і студентські команди поринули у атмосферу дискусій. Досить жвавими були усі три тури колового турніру, деякі дискусії продовжувались і після проведених дебатів, а команди намагались аргументовано відстоювати власну точку зору перед опонентами.

  Вміння опонувати, дискутувати та висловлювати послідовність аргументів оцінювали уповноважена Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олена Коваленко, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в місті Житомирі Олексій Проноза, депутати Житомирської міської ради Максим Манухін і  Геннадій Махорін, громадський активіст Геннадій Краснобокий, голова ГО «Поліський щит» Сергій Ткачук, головний спеціаліст відділу молодіжної політики Управління сім’ї, молоді і спорту Житомирської ОДА Ольга Карпенко та представник Фонду громади Житомира  Анатолій Євдощук за розробленою системою балів.

  Кожен учасник Дебатного турніру отримав подяку за участь у дебатах, а призери — дипломи з рук уповноваженої Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олени Коваленко та комунікаційного координатора ВІ «Активна громада: право вибору» Сергія Домославського.

  Диплом І ступеня

  • Юлія Ніколайчук (Житомирський державний технологічний університет)
  • Ігор Савчук (Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права)

   Диплом ІІ ступеня

  • Маргарита Галактіонова (Житомирський державний університет  імені Івана Франка)
  • Ілля Назімов (Житомирський національний агроекологічний університет)

   Диплом ІІІ ступеня

  • Артем Коваль (Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права)
  • Дмитро Вигівський (Житомирський національний агроекологічний університет)

   

 • 03.04.18 p. Регуляторні системи організму людини вивчали слухачі Школи юного біолога

  Днями відбулося чергове заняття Школи юного біолога, яка вже протягом чотирьох місяців працює на природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка. Цього разу учні 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Житомира ознайомились із особливостями регуляції функцій організму людини.

  Лекційні заняття провела викладач кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту Ірина Чернуха, яка підготувала роздаткові матеріали у вигляді схем, таблиць та ілюстрацій. Розповідь супроводжувалась мультимедійною презентацією, що доречно доповнювала лекційний матеріал. Ірина Семенівна зазначила, що вся життєдіяльність організму людини повязана з трьома загальними властивостями — саморегуляцією, самовідновленням та самовідтворенням. У процесі взаємодії із середовищем організм людини пристосовує свою життєдіяльність до мінливих умов зовнішнього середовища, зберігаючи постійність внутрішнього середовища завдяки саморегуляції. Одинадцятикласники ознайомились із регуляторними системами — нервовою, ендокринною та імунною, а також з'ясували, що їхня діяльність відрізняється природою та шляхами проведення сигналів, тривалістю впливів, але всі три механізми регуляції діють у тісному взаємозвязку. Даний матеріал надзвичайно важливий для сучасної біологічної та медичної науки, особливо для діагностики та профілактики захворювань.

  Заняття у Школі юного біолога триватимуть до 10 травня. Чергове заняття Школи відбудеться у четвер, 5 квітня, на природничому факультеті!

 • 02.04.18 p. Викладачі природничого факультету ЖДУ провели відбірково-тренувальні збори з учнями-переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із біології та екології

  Під керівництвом викладачів природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка пройшли відбірково-тренувальні збори з учнями загальноосвітніх шкіл м. Житомира та Житомирської області, які здобули перемогу на ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад із біології  та екології.

  Метою комплексної підготовки було підвищення загального рівня знань, умінь та навичок, спрямоване на досягнення високого рівня результативності на IV етапі Всеукраїнських олімпіад. Заняття проводили к. б. н., доценти кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття: Юлія Шелюк, Марина Пацюк та Лариса Астахова, к. б. н., доценти кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи: Руслана Мельниченко, Світлана Шевчук та Юлія Тарасова., к. б. н., доценти кафедри екології, природокористування та біології людини: Ірина Онищук та Ольга Василенко.

  Основною складовою організації учнівських біологічних олімпіад є комплексна теоретична, практична та психологічна підготовка школярів до інтелектуальних змагань. На зборах розглянуто низку актуальних питань із біології та екології, а також виконано ряд рекомендованих завдань. Учні мали змогу розширити свій кругозір, здобути практичні навички роботи із лабораторним обладнанням. Заняття супроводжувались мультимедійними презентаціями, цікавим роздатковим матеріалам та тренувальними вправами.

  Бажаємо успіху, перемоги та нових творчих звершень усім учасникам олімпіади!

 • 02.04.18 p. У рамках відзначення днів Шевченка в Інституті філології та журналістики провели навчально-практичний студентський семінар

  30 березня 2018 року в Навчально-науковому інституті філології та журналістики кандидат філологічних наук, доцент кафедри українського літературознавства та компаративістики Марина Франчук провела науково-практичний студентський семінар «Поема "Катерина" Тараса Шевченка як явище національної культури».
  Під час наукового заходу студенти виголосили доповіді на такі теми: «Літературна історія поеми «Катерина» Т. Шевченка», «Тема покритки в українській літературі і в поемі «Катерина» Т. Шевченка», «Епітет і його різновиди в поемі «Катерина» Т. Шевченка», «Образ покритки на полотні (картина Т. Шевченка «Катерина»)», «Поема «Катерина» Т. Шевченка в критиці (короткий огляд)». Також відбулася цікава дискусія щодо місця геніального твору поета в сучасній культурі і масовій свідомості.
  Зауважимо, що кількома днями раніше в рамках відзначання днів Т. Шевченка, кафедра українського літературознавства та компаративістики провела флешмоб прочитання улюбленого вірша поета напам'ять. Участь у масовій акції взяли викладачі і студенти Інституту філології та журналістики.