• 20.11.17 p. Методична майстерня майбутніх волонтерів Корпусу Миру США в Україні «A Communicative Approach to TEFL»

  16 листопада 2017 року викладачі кафедри англійської мови з методиками  викладання у дошкільній та початковій освіті старший викладач Дєньгаєва Світлана Вікторівна та старший викладач Мазко Олена Петрівна прийняли активну участь у методичній майстерні майбутніх волонтерів Корпусу Миру США в Україні «A Communicative Approach to TEFL» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Ashly Emerson, Kirsten Dyck, Jason McKrola та Karl Tyler в інтерактивному режимі презентували учасникам майстерні питання інноваційної методики: Multiple Intelligences, Student Centered Learning, Corrective Feedback Types and Categories.

 • 17.11.17 p. У ННІ філології та журналістики пройшов конкурс «Знавці мов»

  ННІ філології та журналістики став свідком справжнього свята. Кафедра слов’янських і германських мов організувала та провела конкурс «Знавці мов — 2017», в якому взяли участь як студенти ННІ філології та журналістики, так і волонтери Корпусу Миру із США. Команди оцінювали викладачі: Приймак А. М., Вигівський В. Л., Моркотун С. Б., Велика А. М., Нікішова Т. Є., Білявська В. С.   

  Кожен курс було представлено окремою командою, якій були запропоновані завдання з англійської, російської та польської мов. Волонтери отримали 15 питань, які стосувались англійської мови та країнознавства.

  Вболівальники також взяли участь у конкурсі, відповідаючи на мовні та країнознавчі питання. У концертній програмі взяли участь студенти з України, Туркменістану, США.

  Переможцем стала команда ІІІ курсу. Всі учасники конкурсу отримали позитивні емоції і солодкі призи. 

 • 17.11.17 p. Проект кафедри слов′янських і германських мов

  Триває трьохсторонній проект кафедри слов’янських і германських мов, лабораторії методичного забезпечення викладання російської мови та зарубіжної літератури (Т. М. Полякова) і Житомирської обласної універсальної бібліотеки імені Олега Ольжича (Л. Я. Баздирєва).

  Відбувся черговий семінар з науково-методичних проблем викладання другої мови та світової літератури. Вчителі шкіл області презентували свої напрацювання у використанні компетентністного підходу до навчання мови, методичні розробки із застосування сучасних технологій (book-trailer, brainstorm, портфоліо тощо). У дискусії взяли участь доценти Т. Є. Недашківська, А. М. Приймак, методист лабораторії російської мови та зарубіжної літератури Т. М. Полякова.

  Справжнє емоційне та пізнавальне задоволення отримали всі присутні від презентації пам’ятних дат, присвячених українській книзі, — «Слово о полку Ігоревім», «Пересопницьке Євангеліє», «Маргеріт» та ін. Завідувач відділу читальних залів бібліотеки Л. Я. Баздирєва майстерно продемонструвала освітянам скарби бібліотеки — цінні рідкісні книги, самий дотик до яких спонукає до читання.

  Зав. кафедри слов’янських і германських мов Тетяна Недашківська ознайомила учасників семінару з системою освіти Туркменістану.

  У роботі семінару взяли участь студенти спеціальності «Мова і література (російська, англійська)». Чекаємо наступних зустрічей.

 • 17.11.17 p. Найкращі студенти ЖДУ отримали відзнаки

  З нагоди свята 32 найкращим студентам ЖДУ імені Івана Франка голова Ради студентського братства університету Максим Вергановський вручив почесні грамоти та подяки. 

  Почесні грамоти отримали: Артем Мельник, Лідія Ващенко, Юлія Булдакова, Надія Ващенко, Валентина Забела, Юлія Пилипчук, Ольга Садловська, Марія Кравчук, Олександра Борисова, Ірина Околіта, Катерина Головенко, Олексій Чирко, Юлія Менчинська, Олександр Грищенко, Кристина Корнієцька, Дарина Ільчук.

  Подяками нагородили: Олександру Мохорт, Владислава Мазура, Ганну Чирко, Еліну Авдєєву, Дмитра Махневича, Марію Данилюк, Олександру Дишлеву, Дар'ю Лисичко, Катерину Вдовенко, Сніжану Николюк, Вікторію Кравчук, Вікторію Жураківську,  Івана Василюка, Максима Коржака, Аліну Максимчук, Аліну Книшевич.

  На завершення урочистостей в. о. ректора університету Андрій Шевчук привітав студентів зі святом та пообіцяв, що 45 найкращих студентів 6 лютого поїде на екскурсію до Верховної Ради України.

  Фото за посиланням.

 • 17.11.17 p. Волонтери Корпусу Миру провели семінарське заняття для викладачів ННІ філології та журналістики

  16 листопада 2017 року відбулося чергове семінарське заняття для викладачів та студентів старших курсів ННІ філології та журналістики, яке організували та провели Волонтери Корпусу Миру.

  Присутнім пропонувались методичні та педагогічні завдання і варіанти їх розв’язання. Учасники семінару, яких поділили на групи, акцентували увагу на різних підходах до викладання певних тем, аргументуючи своє бачення ситуації.

  Результатом заняття став вибір оптимальних варіантів викладання лінгвістичних тем. Наступне семінарське заняття планується на 23 листопада 2017 року.

 • 17.11.17 p. До Дня студента фізматівці отримали подяки

  З нагоди відзначення Дня студента, в. о. ректора Андрій Шевчук привітав та вручив подяки студентам фізико-математичного факультету, які впродовж свого навчання виявили себе активними учасниками студентського життя в рамках факультету та університету, проявили організаторські здібності, а також сприяли поширенню профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді Житомирської області та міста Житомира. Щиро і сердечно вітаємо: Вікторію Кравчук, Катерину Головенко, Вікторію Жураківську та Олексія Чирка! Дякуємо за ваш талант та творчість!

 • 17.11.17 p. Перемога фізматівців у міжвузівському брейн-рингу

  Команда студентів фізико-математичного факультету «Конуси і Бонуси» у складі: Діани Ляшенко, Марини Стретович, Олени Пивовар, В’ячеслава Цегельника та Артема Гуменчука виборола І місце у Міжвузівському Брейн-рингу.

  Варто зазначити, що суперниками фізико-математичного факультету були дуже серйозні та достойні команди, зокрема: команда ННІ іноземної філології, команда історичного факультету, команда соціально-психологічного факультету, команда ННІ педагогіки, а також команда студентів з дружнього Національного університету «Острозька академія». Дякуємо усім суперникам за змагання та позитивний настрій!

 • 17.11.17 p. Юридична практика студентів історичного факультету в судах м. Житомира триває

  16 листопада 2017 року студенти 4 курсу історичного факультету відвідали Житомирський апеляційний суд та Житомирський окружний адміністративний суд. Студентів проінформували про судову систему України, створення судів нашої держави, їх юрисдикцію.

  Ознайомлення з роботою Житомирського окружного адміністративного суду  розпочалося з канцелярії суду, де студенти дізналися про реєстрацію позовних заяв, порядок приймання, реєстрації та розподілу вхідної кореспонденції, загальний порядок опрацювання документів. Відвідувачам було роз'яснено порядок надання та отримання інформації, порядок звернення до суду, про що слід пам'ятати під час перебування в суді. Також студенти мали можливість бути присутніми у судовому засіданні при розгляді адміністративних справ, почути та побачити як головуючий суддя відкриває судове засідання, як сторони дають пояснення, відповідають на питання, як звертаються до судді, як через судового розпорядника документи та інші матеріали передаються головуючому в судовому засіданні.

  У апеляційному суді Житомирської області студенти отримали корисну інформацію про систему та функції апеляційного суду, про його структурні підрозділи. Ознайомилися з роботою загального відділу (архів, канцелярія), відділів забезпечення цивільних та кримінальних справ, бібліотекою суду, матеріалами кримінальних проваджень. Учасникам заходу було продемонстровано систему захисту свідків під час розгляду кримінальних справ.

 • 16.11.17 p. Педагогічна практика є складовою й обов’язковою частиною професійної підготовки майбутніх вихователів

  Під час проходження навчальної (педагого-психологічної) практики студенти третього курсу спеціальності «Дошкільна освіта» ННІ педагогіки ознайомились із сучасними умовами проведення виховного процесу в дошкільному закладі, вивчали розподіл обов’язків між персоналом групи, детально ознайомились з функціями вихователя, спостерігали за стилем педагогічного спілкування вихователя-наставника, вивчали особливості організації інтер’єру групових приміщень та площадок на вулиці, проаналізували наявні у групі ігрові матеріали, наочні дидактичні посібники, технічні засоби навчання та дидактичний матеріал, що зберігається у методичному кабінеті ДНЗ, допомагали вихователю в здійсненні навчально-виховного процесу (готувати та розміщувати дидактичний матеріал, створювати у групі умови для проведення заняття тощо), відвідали та запротоколювати всі заняття та режимні моменти та вдосконалили власні психолого-педагогічні уміння професійної виховної діяльності.

  На підсумковій конференції студенти обмінялись враженнями, розповіли про результати практики та представили фото- та відеоматеріали.

  Висловлюємо щиру подяку керівництву та педагогічним колективам ДНЗ № 49 та ДНЗ № 57 м. Житомира за співпрацю у підготовці майбутніх вихователів.

 • 16.11.17 p. Mind-лекцію прочитав франківцям ректор українського філіалу «Міжнародного інституту розвитку інтелекту»

  Вдруге 16 листопада 2017 року до ЖДУ ім. Івана Франка завітав професор ІМЕІ, ректор українського філіалу «Міжнародного інституту розвитку інтелекту» Park Sung Soo.

  Професор є співорганізатором і представником на ряді форумів, організатором всеукраїнського форуму лідерів освіти та автором тренувальних програм для співробітників Кореї. Він близько десяти років займається дослідженням інтелекту та проблемами побудови кар'єри.

  У актовій залі ЖДУ Park Sung Soo читав mind-лекцію про важливість інноваційного мислення, пропагував здоровий спосіб життя та наголошував, що невдачі — це не кінець, а старт чогось нового. На початку лекції професор розповів про Корею та про складне становище країни в минулому. За його словами лише завзятість і патріотизм допомогли Кореї стати однієї з найрозвиненіших країн світу.

  «В залежності від того, як людина думає, її життя змінюється. Необхідно вчитися новому та самовдосконалюватися, щоб отримувати ту заробітну плату, яка буде тебе влаштовувати», — закликав франківців ректор українського філіалу «Міжнародного інституту розвитку інтелекту» Park Sung Soo.

  Нагадаємо, що минулого року професор IMEI Park Sung Soo у актовій залі ЖДУ презентував студентам житомирських вишів Всеукраїнський молодіжний табір «World Camp — 2016» «Життя заради інших».

  Фото за посиланням.

 • 16.11.17 p. Свого навчаємось і чужого не цураємось

  Завідувач кафедри слов’янських і германських мов ННІ філології та журналістики Тетяна Недашківська взяла участь у роботі Міжнародної наукової конференції та виставки «Освіта і наука в епоху могутності і щастя».

  Таку назву отримав форум, організований Міністерством освіти Туркменістану і Торгівельно-промисловою палатою республіки. Фінансування роботи гостей конференції забезпечене Фондом Глибокоповажного Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова. У виставці інновацій в освіті та спорті взяли участь 64 країни (у тому числі Швейцарія, Австрія, Німеччина, Україна та ін.), а в роботі наукової конференції — представники 26 країн світу.

  Тетяна Недашківська виступила з доповіддю «Досвід роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка у підготовці іноземних студентів», у якій висвітлила історію підготовки студентів з Узбекістану та Казахстану з 1959 по 1993 р., а також теперішню практику навчання туркменських студентів у нашому ВНЗ і довузівську програму слухачів з Південної Кореї, Пакистану та ін.

  Незабутніми враженнями про сучасний Ашхабад, високий рівень організації і наукового забезпечення форуму Тетяна Євгенівна поділилася в інтерв’ю туркменському телебаченню.

  Можна пишатися випускниками ЖДУ, які успішно нострифікували дипломи і тепер віддають знання дітям на своїй Батьківщині. Незабутньою стала зустріч з Бахарою Атабаловою, вчителькою російської й англійської мов у місті Мари.

  Проведено попередні консультації стосовно розвитку співпраці ЖДУ з підготовки фахівців для Туркменістану.

 • 16.11.17 p. Студенти-історики ЖДУ практикувалися у наданні правової допомоги населенню

  15 листопада студенти 41 та 42 групи історичного факультету відвідали Житомирський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги. Майбутні фахівці ознайомилися з роботою Центру, його системою, переліком осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу, а також взяли участь у наданні консультацій громадянам та пройшли тренінг зі складання цивільних процесуальних документів.

  Найбільше студентам сподобалося безпосередньо вести прийом громадян. До речі, директором Центру з надання безоплатної правової допомоги зараз працює випускник історичного факультету, Коваль Олександр Сергійович.

 • 16.11.17 p. Участь історичного факультету у правовому турнірі серед вишів Житомирської області

  Викладачі та студенти історичного факультету взяли участь у правовому турнірі серед вищих навчальних закладів Житомирщини, який щорічно проводить Головне територіальне управління юстиції в Житомирській області.

  Одним із членів журі була доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, кандидат юридичних наук, Рудницька О. П. Учасники турніру виконували різні завдання, такі, як «Юридичний марафон», «Шифрувальна юстиція», «Юридична консультація», «Юридичний семафор», «Юридичний рахунок».

  Наші студенти почерпнули для себе багато цікавої та корисної інформації.

 • 16.11.17 p. На соціально-психологічному факультеті прочитала лекції з соціальної роботи професорка з Польщі Анна Каніос

  Соціально-пихологічний факультет зустрічав пані Анну Каніос, докторку педагогічних наук, професорку, завідувачку кафедри соціальної роботи Університету імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Польща).

  Для майбутніх соціальних педагогів, викладачів та фахівців соціальної сфери відбулися лекції «Соціальна робота у Польщі: можливості та перешкоди розвитку» та «Професійна ситуація соціальних працівників у Польщі», що продовжилися круглим столом на кафедрі соціальних технологій з обговорення можливостей та перешкод розвитку соціальної роботи

 • 15.11.17 p. У пошуках неандертальців і пітекантропів: незвичне заняття студентів-істориків ЖДУ

  У незвичному форматі пройшло семінарське заняття з навчальної дисципліни «Археологія кам’яного віку» у студентів 22 групи історичного факультету.

  Професор Іван Ярмошик запропонував студентам безпосередньо відвідати місце поселення людини давнього кам’яного віку в с. Городище Черняхівського району. Тут люди проживали приблизно 300 тисяч років тому. Це поселення відноситься до найдавніших на території України. Воно має два культурних шари, тобто двічі заселялося людиною в архаїчні часи. Перший раз, можливо, пітекантропами, а вдруге — їх наступниками, неандертальцями, які вважаються попередниками людини сучасного типу. Це поселення на початку 1960-х років відкрив і досліджував житомирський археолог В. О. Місяць. Колекція, знайдених ним. крем’яних виробів нині зберігається Житомирському обласному краєзнавчому музеї. В літературі воно відоме під назвою Житомирська ранньопалеолітична стоянка. Її населення займалося переважно полюванням на диких тварин, як на великих мамонтів, так і дрібніших звірів. В побуті користувалися переважно крем’яними знаряддями праці.

  Студенти із зацікавленням обстежили сучасний стан стоянки. Збирали залишки крем’яних знарядь праці, намагалися уявити життя і побут тодішніх мешканців в суворих умовах льодовикового періоду.

 • 15.11.17 p. Практичні навчання істориків-юристів

  14 листопада, в рамках проходження юридичної практики, студенти IV курсу історичного факультету ознайомилися з роботою Головного територіального управління юстиції в Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.

  Студенти в реальному режимі вивчали напрямки роботи цих установ, ознайомилися зі структурою органів юстиції, особливостями проходження державної служби в Україні тощо. Фахівці Головного територіального управління юстиції розповіли студентам про ініціативи Міністерства юстиції України, спрямовані на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, зручніший і простіший порядок їх отримання, забезпечення захисту прав українців, зокрема, презентували новий загальнонаціональний довгостроковий проект «Я МАЮ ПРАВО!». Студенти отримали правороз’яснювальні інформаційні матеріали.

  Окрім того, студенти відвідали архів відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області, де дізналися про діяльність системи БПД та про те, як забезпечується доступ громадян до безоплатної правової допомоги і хто має право на таку допомогу.

 • 14.11.17 p. Студенти та науковці ЖДУ проаналізували мову реклами Житомира

  У рамках відзначення Дня української писемності та мови за ініціативи кафедри української мови студенти та викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка за круглим столом «Очима Житомира» 14 листопада обговорили вивіски, оголошення і рекламу з головних вулиць міста.

  Під пильний лінгвоаналіз потрапили вивіски, оголошення та реклама з вулиць Київська, Велика Бердичівська, Вітрука, Покровська, Театральна, Михайлівська, Хлібна, Леха Качинського, Чуднівська, проспекту Миру, майданів Соборний та Перемоги. Усього в ході дослідження було виписано 1305 назв. Українською мовою — 855, іноземними — 355 (245 — англійською, 68 — російською, 42 — іншими, серед яких італійською, французькою, іспанською, німецькою, польською, фінською), змішаних назв — 95. Китайські, корейські, японські назви зафіксовано лише латинською та кириличною графікою.

  «Навчально-науковий інститут філології та журналістики вже традиційно проводить до Дня української писемності та мови анкетування про стан мови в нашому обласному центрі. Цьогоріч ми вирішили проаналізувати, якими очима обласний центр дивиться на свого мешканця та разом зі студентами провели лінгвоаналіз вивісок, оголошень та реклами з міських вулиць. Мовне обличчя Житомира українізується, однак для повного свідомісного зламу необхідно підтримати цей порив на найвищому законодавчому рівні», — каже доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови Віктор Мойсієнко.

 • 14.11.17 p. Дебют майбутніх соціальних педагогів на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів»

  Команда зі студенток 32 групи спеціальності «Соціальна педагогіка» соціально-психологічного факультету Вікторії Соснівської, Тетяни Булуй, Катерини Ковальчук та Інни Сенько у супроводі завідувачки кафедри соціальних технологій Світлани Коляденко та викладача кафедри Сергія Котлового успішно дебютували на Першому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів» в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.  

  Команди змагалися у презентаціях агіт-реклам «Краща молодь світу», танцювальному конкурсі, інтелектуальному марафоні та ігровому батлі. У скарбничку нашої команди увійшли перемога у «Інтелектуальному марафоні» та перемога у номінації «Оригінальність задуму» конкурсу агіт-реклам. Окрасою візиту стала екскурія Національним дендропадком «Софіївка».

 • 13.11.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки продовжують профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл Житомирщини

  Цього разу вони зустрілися зі старшокласниками м. Бердичева та с. Сінгури.

  Вибір майбутньої професії — це серйозний крок, який школярі роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних уподобань та індивідуальних здібностей. Вступ до вищого навчального закладу є для них важливим життєвим вибором, над яким майбутні абітурієнти працюють разом з батьками та педагогами.

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки завідувач кафедри І. І. Коновальчук, доценти Н. Ю. Рудницька, О. О. Максимова, Н. А. Басюк, викладач І. М. Коновальчук в рамках профорієнтаційної роботи зустрілися з учнями 10 класів та випускниками спеціалізованої загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов № 1, міської гуманітарної гімназії № 2 та загальноосвітньої школи № 5 м. Бердичева та Сінгурівської ЗОШ Житомирського району. Викладачі розповіли про переваги навчання в ЖДУ ім. І. Франка та навчально-науковому інституті педагогіки, обговорили з учнями особливості вибору майбутньої професії, відповіли на питання та запросили випускників на день відкритих дверей в навчально-науковому інституті педагогіки.

 • 13.11.17 p. Фізмат зміцнює міжнародні зв’язки

  На базі кафедри прикладної математики та інформатики фізико-математичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка було проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці», присвячену 10-ій річниці функціонування Інтернет-порталу E-OLYMP.

  На заході була присутня наукова спільнота з Польщі, Азербайжану та усіх куточків України. Учасники конференції поділились власними науковими здобутками та представили матеріали своїх досліджень.

  Також були проведені майстер-класи із різної тематики в рамках конференції.

  Команда фізико-математичного факультету щиро і сердечно висловлює подяку та своє шанування усім учасникам конференції за активну участь, змістовні та цікаві доповіді, співпрацю й особливий теплий і дружній клімат, який панував протягом цих двох днів!

 • 12.11.17 p. У ЖДУ брати Капранови презентували нову книгу «Майдан. Таємні файли»

  В Інституті філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка відомі видавці, письменники брати Дмитро та Віталій  Капранови презентували 21 журналістське розслідування про Майдан у формі книги під  назвою «Майдан. Таємні файли».

  Робота над книгою, що поділена на двадцять файлів, тривала не один рік. Героями видання брати Капранови обирали свідків Революції Гідності, тих, хто міг сказати правду. За словами авторів, це люди, що не отримали в результаті перемоги Майдану особистої вигоди. Крім того, у книзі Дмитро та Віталій подали не лише  історію Майдану в Києві. Вони показали міста, які були вирішальними у час революції: Харків, Донецьк, Одеса, Херсон, а також Крим.

  Письменники, які самі були учасниками Революції Гідності, поділили книгу-документальний фільм на папері на окремі теми: «Хто і як готував Майдан», «Євромайдан без політиків», «Автомайдан», «Розгін Майдану», «Стосунки з Європою», «Правий сектор», «Медицина Майдану», «Історія перемовин з Януковичем», «Боротьба у ВРУ», «Участь та вагомість регіонів», «Хто переміг на Майдані?». Також у виданні Капранови навели паралелі з майданом 2004 року, Революцією на граніті та дисидентським рухом.

  Важливою складовою книги «Майдан. Таємні файли» є наявність розділу «Мій Майдан» у вигляді чистих аркушів для запису свідчень читачів, які були учасники Революції Гідності. Саме ці записи, на думку Капранових, стануть частиною історії Майдану та родини. Окрім того, Дмитро та Віталій оголосили, що з 22 листопада запускають у соцмережах хештег #мійМайдан, щоб нагадати про РеволюціюГідності та зібрати під ним відгуки дописувачів-свідків. По суті в історії людства  #мійМайдан стане першим  колективним літописом відтворення подій революції очима тисяч очевидців.

   Більше фото за посиланням.

 • 10.11.17 p. Відбувся VІ Всеукраїнський студентський турнір з історії

  7–9 листопада 2017 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся VІ Всеукраїнський студентський турнір з історії. Турнір проводився з метою залучення студентської молоді до активної науково-дослідної діяльності, участі у вирішенні наукових і творчих завдань, розширення контактів студентства. Для підготовки до Турніру учасникам було запропоновано 15 проблемних завдань. Усього на турнір прибуло змагатись 44 команди, які представляли практично усі регіони України. Серед цих команд було сформовано дві ліги: І ліга (28 команд) — професійні студенти-історики, ІІ ліга (16 команд) — любителі історії від інших непрофільних ВНЗ, у яких немає історичних факультетів.

  Від Житомирського державного університету імені Івана Франка команду істориків представляли: Іван Василюк (IV курс історичного факультету, капітан команди), Юлія Менчинська (IІІ курс історичного факультету), Максим Коржак (ІІ курс історичного факультету). Супроводжував і підтримував команду доцент кафедри всесвітньої історії І. М. Власюк.

  Протягом перших двох днів турніру команда ЖДУ змагалася за жеребкуванням із студентами Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка (1-й день), Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя (2-й день). Протягом кожного раунду турніру члени команд виступали обов’язково як доповідачі, опоненти, рецензенти та спостерігачі за жеребкуванням. У 1-й день змагання команда ЖДУ змогла набрати найбільшу кількість балів серед команд, з якими вона змагалася. У 2-й день команда активно продовжувала змагатися з названими командами університетів України. Для отримання ІІІ місця серед команд І ліги нашій команді не вистачило декількох балів.

  У фінал турніру (3-й день) вийшли команди Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди та Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Перше місце у турнірі здобула команда Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

  Загалом, необхідно відзначити активність та належний рівень підготовки нашої команди, побажати їй через отримання досвіду участі у VI Всеукраїнському турнірі з історії та спілкування з іншими студентами від різних університетів України подальшого удосконалення своїх знань з історії, методики участі в таких заходах, розкриття свого творчого потенціалу та здібностей.

 • 10.11.17 p. На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка провели обласний семінар-тренінг для вчителів географії

  8 листопада 2017 року на природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка пройшов обласний семінар-тренінг для вчителів географії «Проблеми формування картознавчої компетентності на уроках географії в умовах інноваційного розвитку освіти» в рамках науково-просвітницького проекту «Сприяння самореалізації талановитої учнівської молоді Житомирської області в галузі природничих наук». Організатором заходу виступила кафедра екології, природокористування та біології людини Житомирського державного університету імені Івана Франка, співорганізатором — КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.

  З вітальним словом до учасників семінару звернулися в. о. ректора ЖДУ ім. І. Франка, кандидат історичних наук, доцент Шевчук А. В., завідуючий кафедрою екології, природокористування та біології людини ЖДУ ім. І. Франка, доктор біологічних наук Гарбар О. В. та методист з географії лабораторії методичного забезпечення комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради Щербань П. І.

  Під час семінару було заслухано доповідь доцента кафедри екології, природокористування та біології людини, кандидата біологічних наук Хом'яка І. В., професора кафедри географії Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, кандидата педагогічних наук Стадника О. Г., випускника природничого факультету, наукового співробітника Житомирського краєзнавчого музею, учасника ХVІІІ та ХХ Українських антарктичних експедицій Весельського М. Ф., директора департаменту зв'язків з громадськістю видавництва «Ранок» Лелюха В. М. та начальника відділу Інституту передових технологій Рагуліної О. М.

  Практична частина тренінгу включала роботу з дослідницьким обладнанням та проходила на базі науково-дослідної агробіологічної станції ЖДУ імені Івана Франка.

  Під час проведення тренінгу вчителі географи, майбутні партнери в розвитку дослідницьких талантів учнів, отримали не лише теоретичні та практичні знання, а й налагодили контакти із науковцями, майбутніми консультантами і координаторами досліджень. Вже заплановано старт учнівських студій в Овруцькому, Лугинському, Брусилівському та Баранівському районах.

  Семінар-тренінг пройшов на високому організаційному, методичному, науковому рівнях та за фінансової підтримки «Благодійного фонду родини Розенблат».

 • 10.11.17 p. Студенти ІІІ курсів ННІ педагогіки успішно пройшли педагогічну практику

  Під керівництвом кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій (груповий керівник Т. С. Гужанова) у період з 30 жовтня по 3 листопада 2017 року студенти III курсу Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка успішно пройшли  психолого-педагогічну практику на базі ЗОШ № 8 та школи-ліцею № 25 ім. М. О. Щорса міста Житомира у 1–4 класах. Керівництво та педагогічні колективи шкіл створили всі умови для ефективного проходження практики.

  Основними завданнями, які стояли перед студентами, було ознайомлення з обов’язками та змістом роботи вчителя-класовода, відвідування уроків, підготовка та проведення виховного заходу. Майбутні вчителі черпали сучасні форми, методи та прийоми роботи з учнями молодшого шкільного віку.

  Студенти мали змогу апробувати себе в ролі вчителів-вихователів під час підготовки та проведення виховних заходів морально-етичного змісту. Тематика заходів була різноманітною: «Подорож країною Дружба», «У світі чарівної казки», «Осінній бал», «Правила особистої гігієни» тощо.

  Позитивним в організації і проведенні педагогічної практики було те, що практиканти завжди могли отримати консультацію або пораду у вчителів або групового методиста.

  Педагогічна практика дала можливість спостерігати за діяльністю вчителів-вихователів і значно розширити уявлення студентів про організацію навчально-виховного процесу в початковій школі.

 • 09.11.17 p. Вражаюча екскурсія: студенти ЖДУ відвідали Музей космонавтики ім. С. П. Корольова

  Учора, 8 листопада 2017 року, студенти напряму «Журналістика» ЖДУ імені Івана Франка разом із доцентом кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Андрієм Близнюком відвідали Музей космонавтики ім. С. П. Корольова.

  Найперше, що побачили студенти, зайшовши в музей, це величезний макет ракет, багато супутників в точно відтворених та зменшених масштабах. Не можна було не помітити цікавий місяцехід, який був оснащений сонячними батареями, камерами та трьома антенами для передачі отриманої інформації з місяця. За словами екскурсовода. з керуванням цієї машини було багато проблем. Вона часто стикалась в перешкодами, бо відео з камер надходило з затримкою в декілька секунд.

  Недалеко від машини стояла капсула, яка надзвичайно зацікавила студентів. Зайшовши в неї, можна було почути місячні звуки, які програвались на певних частотах. Цікаво було послухати про тварин, які літали в космос, а особливо про риб, яких відправляли в повністю автоматизованому акваріумі.

  Була у студентів можливість заглянути в капсули, на яких космонавти відправлялись в космос. Побачили франківці й спеціальне спорядження, яким ремонтують ракети, та їжу в упаковках та тюбиках, якими харчуються космонавти. На завершення студентам ЖДУ запропонували присісти на підвішенні крісла та відчути себе в невагомості.

  У ході відвідин Музею космонавтики ім. С.П.Корольова студенти-першокурсники ЖДУ поповнили свій фонд знань та отримали багато позитивних емоцій.

 • 09.11.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбулася Міжнародна українсько-польська наукова конференція

  Історичний факультет та кафедра історії України Житомирського державного університету імені Івана Франка, у партнерстві з громадською організацією «Союз польської шляхти Житомирщини» 07 листопада 2017 р. провела ІV Міжнародну наукову конференцію «Польща-Україна: спільні шляхи до свободи. Балто-Чорноморський союз Міжмор’я: ретроспектива і перспектива».

  Вже четвертий рік поспіль історики збирають у стінах нашого університету фахівців з гуманітарних та соціальних дисциплін, журналістів, політиків, дипломатів для обговорення важливих проблем спільної  українсько-польської історії, сучасної політики, перспектив подальшої співпраці у всіх сферах, перш за все — науковій.

  З привітальним словом до присутніх звернулися проректор з наукової роботи ЖДУ ім. І. Франка професор Наталія Сейко, заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко, керівник Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Войчєх Мрозовський, проректор КУ «Інститут післядипломної педагогічної освіти» Микола Сюравчик, президент «Союзу шляхти Житомирщини» Наталія Іщук.

  Модераторами двох пленарних дискусій виступили провідні вчені України — професор Львівського національного університету ім. І. Франка Леонід Зашкільняк та професор Рівненського державного гуманітарного університету Максим Гон. У виступах науковців головний акцент було зроблено на необхідності порозуміння у підходах до вивчення складних питань минулого та пошуку шляхів побудови партнерських стосунків у майбутньому. Географія українських учасників конференції фактично співпала з кордонами нашої країни — у Житомирі зібрались вчені з університетів та наукових закладів Києва, Львова, Кривого Рогу, Рівного, заявки та статті надіслали дослідники Ужгорода, Сум, Харкова, Дніпра, Вінниці, Кам’янця-Подільського, Одеси. Польські дослідники представляли Варшавські та Краківські університети.

  На конференції було також презентовано колективну монографію кафедри історії України «Нарис історії Житомирщини першої половини ХХ ст.».

  Заключна частина симпозіуму відбулась в Домі української культури. Гості нашого університету та міста мали можливість ознайомитись із архітектурними та творчими родзинками Житомира. Конференція супроводжувалась змістовними дискусіями, пройшла у конструктивному науковому форматі.       

  Проект фінансований в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонією та поляками за кордоном за посередництвом Фундації «Допомога полякам на Сході».

 • 09.11.17 p. Заключне засідання клубу англійської мови в ННІ філології та журналістики

  Викладачі кафедри слов’янських і германських мов ННІ філології та журналістики разом з волонтерами Корпусу Миру провели останнє засідання клубу англійської мови.

  Поділивши присутніх на дві групи, гості із США презентували народну американську музику («Americana»). Студенти долучилися до прослуховування як у запису, так і у живому виконанні.

  Всі присутні, отримавши текст пісні, взяли участь у хоровому співі. Наступним завданням стало діалогічне мовлення: присутнім було запропоновано виразно прочитати діалогічні одиниці гумористичного напрямку.

  Студентка 35 групи Арутюнян Поліна та студент 14 групи Шидловський Вадим виконали пісню «New Romantics», а Батирєва Анастасія (студентка 53 групи) під власний акомпанемент — «Knocking on Heavens Door».

 • 08.11.17 p. Профорієнтаційна робота ЖДУ триває

  Відповідальний секретар приймальної комісії ЖДУ імені Івана Франка Володимир Чумак, відповідальний за профорієнтаційну роботу університету Сергій Ніколаєнко та студенти спільно з Вінницьким регіональним центром оцінювання якості освіти провели профорієнтаційну зустріч з учнями випускних класів смт. Пулини та м. Новограда-Волинського.

  Під час спілкування з випускниками Сергій Ніколаєнко акцентував увагу на напрямах та спеціальностях, за якими здійснюватиметься набір на навчання у 2018 році та умовах навчання в ЖДУ імені Івана Франка. Відповідальний секретар приймальної комісії ЖДУ Володимир Чумак дав чіткі роз’яснення щодо переліку сертифікатів на кожну з спеціальностей, особливостей проведення творчих заліків та конкурсів на окремі напрями, обрахунків з коефіцієнтами. Студенти ж роздавали буклети та інші інформаційні матеріали про ЖДУ імені Івана Франка, його інститути, факультети та спеціальності.

  Учні-випускники виявили зацікавленість, зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері.

 • 08.11.17 p. ІХ Волинська всеукраїнська історико-краєзнавча конференція ЖДУ об′єднала науковців 9 областей України

  Днями у ЖДУ відбулася ІХ Волинська всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Організаторами заходу стали історичний факультет, кафедра всесвітньої історії, науково-дослідна лабораторія «Дослідження історії Волині», лабораторія з вивчення радянського минулого сталінської доби.

  Робота ІХ Волинської всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції проводилась за наступними напрямами: Історичне краєзнавство; Cоціально-економічні та суспільно-політичні аспекти історії України; Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни; Актуальні питання всесвітньої історії.

  У рамках конференції проходили дві тематичні панелі: «Репресивна політика радянської влади (до 80-річчя початку Великого терору в Україні)» та «Події 1917 р. та їх вплив на історичні долі України і світу».

  Загалом у роботі конференції взяли участь 35 осіб, з них: 9 докторів історичних наук, 13 кандидати історичних наук, 2 старші викладачі, решта — аспіранти, магістранти. Учасниками ІХ Волинської Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції стали викладачі вищих навчальних закладів Києва, Острога, Львова, Кривого Рогу, Рівного, Херсону, Умані, Чернігова.

 • 08.11.17 p. Доцент кафедри соціальних технологій ЖДУ навчається лідерству у Польщі

  Закінчилася перша частина проекту «Інноваційний університет та лідерство», фаза III — Інновації та відносини з оточенням, у якому бере участь доцент кафедри соціальних технологій  Світлана Ситняківська.

  Проект передбачає підготовку лідерів, готових впроваджувати інновації в систему вищої освіти України. Цей проект здійснювався на базі Варшавського університету (Варшава) та Ягелонського університету (Краків). У межах проекту слухачам були проведені лекції та тренінги кращими професорами Варшавського та Ягелонського університетів: Мачеєм Дущиком, Єжи Возніцьким, Анною Гіза-Полещук, Войчехом Совою та багатьма іншими. Закінчення проекту передбачається у травні 2018 року, коли будуть представлені результати втілення проектів учасниками у ВНЗ, які вони представляють.

 • 07.11.17 p. У ЖДУ читає лекції професор Пармського університету (Італія) Дієго Варіні

  Сьогодні, 7 листопада 2017 року, в 305 аудиторії адміністративного корпусу Житомирського державного університету імені Івана Франка першу публічну лекцію з серії «Представлення маргінальної молоді в творчості П’єра Пауло Пазоліні» прочитав професор Пармського університету (Італія) Дієго Варіні. Послухати італійського професора про видатного романіста, поета, кінорежисера, сценариста і педагога П’єра Пауло Пазоліні зійшлися студенти та викладачі університету, журналісти та зацікавлена громадськість Житомира.

  На першій лекції професор Пармського університету розповідав про життєвий і творчий шлях П’єра Пауло Пазоліні, особливості періоду, у якому творив легендарний італієць. Зокрема, Дієго Варіні наголосив, що навіть через 40 років після смерті відомого італійця його твори є актуальними, адже багато думок та ідей можна спроектувати на сучасність. Найперше, це міркування щодо ідола людини — прогресу, що приносить свої цінності та породжує корупцію. Остання, за Пазоліні, є колективною втратою пам’яті і необхідною умовою змін у суспільстві. Корупцію як історичне явище італійський кінорежисер відобразив у документальному фільмі «Злість». У цій стрічці митець ставить дитяче питання: «Чому світ живе від війни до війни?». По-друге, проблема вільного часу, яку створюють блага. По-третє, демократія як ідеал, що треба наповнювати змістом. Аби наповнити сенсом, необхідно визначити, хто такий народ і які права в окремого його представника. Освічена людина не може мовчати поти агресії влади, тому культура підсилює демократію. Культура — це мета виховання.

  Окрему увагу лектор акцентував на протиставленні Пазоліні багатіїв та маргіналів, аграрних та урбаністичних груп, які ніколи не знаходили спільної мови. Образи маргіналів Дієго Варіні проаналізував на основі першого і найвідомішого роману П’єра Пауло Пазоліні «Безпритульні» та його продовження — «Агресивне життя».

 • 06.11.17 p. Викладачі природничого факультету провели методичний семінар для вчителів м. Шепетівка Хмельницької області

  На природничому факультеті з метою профорієнтаційної роботи відбулась зустріч з вчителями шкіл м. Шепетівки Хмельницької області, яку провели заступник декана з виховної роботи, доцент кафедри екології, природокористування та біології людини Алпатова О. М. й голова Асоціації випускників університету, доцент кафедри хімії Денисюк Р. О.

  Освітяни, серед яких були присутні і наші випускники, в рамках методичного семінару ознайомились із спеціальностями факультету, особливостями навчання студентів, обговорили проблеми вивчення природничих дисциплін в школі та університеті, особливості підготовки майбутніх спеціалістів та подальшу співпрацю районних управлінь освіти з ЖДУ імені Івана Франка.

 • 03.11.17 p. Креативний дизайн у контексті трипільської мальованої кераміки: кольорографічне образотворення студентів ННІ педагогіки

  Студенти Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка Дідух Валерія, Діжа Олександра, Зосимова Крістіна, Канова Ілона, Ковальчук Валерія, Малик Наталія, Марущак Оксана, Марчук Вікторія, Олійник Юлія, Романов Микита, Соколовська Анна, Толок Яна, Котвицький Дмитро, Продоус Діана, Сичевська Влада, Стахівська Даріна, Фещук Альона, Аврамчук Юлія, Петруняк Наталія, Оберемська Вікторія, Вайднер Тетяна, Ігнатьєва Ольга, Венгловська Світлана, Тютюнник Анна взяли активну участь у художній виставці «Світ мальованої кераміки Олега Ольжича», де представили персональні творчі роботи у техніці «графіка»; проявили особисту професійну майстерність. Кожен автор отримав диплом учасника виставки, найкращі роботи були нагородженні цінними подарунками.

  Нагадаємо, що урочисте відкриття художньої виставки відбулося 31 жовтня 2107 року в ошатній залі Дому української культури за сприяння Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців, а також Управління культури Житомирської міської ради. Запрошуємо всіх шанувальників мистецтва побувати на виставці творчих робіт талановитої студентської молоді. Графік роботи: Пн.–Пт. 9:00–17:00 за адресою: м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 61/18. Вхід вільний!!!

 • 02.11.17 p. Доступ до бази Scopus

  В рамках Всеукраїнського наукового проекту Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав доступ до бібліографічної та реферативної бази даних Scopus впродовж 1 року.

  Для входу до бази потрібно скористатись посиланням: https://www.scopus.com з будь якого стаціонарного комп’ютера університету (пристрої, що підключені до мережі через Wi-Fi не підтримають дану функцію).

 • 02.11.17 p. Викладачі кафедри історії України в рамках профорієнтаційної та наукової роботи відвідали Іванівську ЗОШ І-ІІІ ступенів

  1 листопада 2017 року студенти історичного факультету та викладачі кафедри історії України взяли участь у науково-практичній студентсько-учнівській конференції «Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917–1921 рр.», яка проходила у с. Іванівка Житомирського району.

  Студенти-історики (Ярослав Школьник та Іван Бордюг) представили доповіді, які стосувалися актуальних питань Української революції 1917–1921 років. Ними було акцентовано, що важливе місце у революційних подіях займала і Житомирщина. Викладачі кафедри історії України, присутні на науковому заході, виступили з привітальними словами та презентували колективну кафедральну монографію «Нариси історії Житомирщини першої половини ХХ століття». Книга підготовлена у рамках обласної програми випуску соціально значущої літератури на 2017 рік. Крім того, учнів поінформували про особливості спеціальностей історичного факультету, окреслили специфіку вступу до ВНЗ у 2018 р.

 • 02.11.17 p. Віктор Мойсієнко отримав почесну нагороду «Заслужений працівник освіти України»

  На сесії Житомирської обласної ради доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедрою української мови Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка Віктор Михайлович Мойсієнко отримав нагороду  «Заслужений працівник освіти України». Відзнаку Віктору Михайловичу вручили голова Житомирської ОДА Ігор Гундич та голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка щиросердечно вітає Віктора Михайловича Мойсієнка із заслуженою нагородою та дякує за сумлінну працю і вагомий внесок у розвиток досліджень пам’яток української мови!

  Зичимо Віктору Михайловичу нових успіхів, втілення в життя всього задуманого і радіємо з приводу високої оцінки  самовідданої праці.

 • 01.11.17 p. Студенте, не змарнуй свій шанс!

  До Дня української писемності та мови кафедра української мови, кафедра українського літературознавства та компаративістики інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка запрошує студентів житомирських вишів взяти участь у першому етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Конкурс відбудеться 8 листопада 2017 року з 11:40 до 13:00 у 404 аудиторії IV навчально-лабораторного корпусу ЖДУ імені Івана Франка. 

  Завдання передбачає написання твору-роздуму про життя та творчість Тараса Шевченка (тему буде оголошено на початку конкурсу).

  Переможці отримуватимуть щомісячно впродовж року президентську стипендію.

 • 01.11.17 p. Студенти-медійники ЖДУ відвідали Управління ДСНС України у Житомирській області

  Разом із викладачем кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Андрієм Близнюком студенти-першокурсники Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка, які в майбутньому стануть видавцями, журналістами, рекламістами та піарниками, відвідали Управління ДСНС України у Житомирській області.

  Спочатку гостей з ЖДУ ознайомили з бойовим спорядженням, технічними характеристиками аварійно-рятувальної техніки та надзвичайними подіями, на які вона залучається. Так? студентів відвели до гаража з пожежними машинами, серед яких була AC-40 з ємкістю води в 4 тонни та піноутворювачем, а також машини з ємкістю у 8 тонн. Були й машини з підйомними драбинами, яких вистачало, щоб добратися до дев’ятого поверху. Цікавим для майбутніх медійників  виявився і менший за розміром автомобіль, який був оснащений димососом, генератором струму та потужним ліхтарем, яким можна освітити цілий стадіон вночі. Рятувальники запевнили, що всі машини завжди готові до виклику. Кожна з них повністю заповнена водою. Також всі машини регулярно обслуговуються групою близько 40 осіб, тому в них відсутні несправності.

  Першокурсники-медійники мали змогу відчути себе справжніми рятівниками. У них була можливість приміряти бойове спорядження: форму та захисну маску, яка була замовлена в американських розробників.

  Оскільки зустріч проводилась із студентами Інституту філології та журналістики, на завершення зустрічі основну увагу було приділено тонкощам роботи прес-служби, особливостям взаємодії із засобами масової інформації та методам роботи з громадськістю. Майбутні журналісти із захопленням слухали працівників  прес-служби Управління ДСНС у Житомирській області та переймали важливий для них досвід.

  Після конструктивної лекції, студенти задавали запитання та отримували на них розгорнуті відповіді.

 • 01.11.17 p. У ЖДУ публічні лекції читатиме професор Пармського університету (Італія)

  Протягом трьох днів, 7–9 листопада, у 305 ауд. центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка публічні лекції читатиме професор Пармського університету (Італія) Дієго Варіні. Початок о 14:30. Тема виступів — «Представлення маргінальної молоді в творчості П’єра Пауло Пазоліні».

  Запрошуються науковці, викладачі, студенти та усі, кому цікава творча спадщина видатного італійського романіста, поета, кінорежисера, сценариста, монтажера і актора П’єра Пауло Пазоліні. Митця, який показав та інтерпретував драматичні зміни ХХ століття через «тотальну критику» суспільства та його структур, означив поняття «свобода» та «інтеграція» у контексті змін.

  Для чіткого визначення посадочних місць прохання зареєструватись.

  Контактна особа: Наталія Тарнавська (096)383-46-18, e-mail: n.tarnavski1@gmail.com

 • 30.10.17 p. «Інтер’єрний мікс»: у ЖДУ імені Івана Франка відкрили виставку картин Аліни Далініної

  На другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка оселилася виставка картин художниці, випускниці університету, авторки проекту та власниці арт простору під відкритим небом Dalinina Art-Studio&Café Аліни Далініної. Це друга експозиція полотен художниці в рідному університеті.

  Виставку з 17 картин Аліна Далініна характеризує як «Інтер’єрний мікс», який презентує роботи за три останні роки. Це спроби художниці в інтер’єрному живописі.

  «Я почала трохи експерементувати: роблю підклад з акрилової фактури під олійні фарби, щоб потім роботи можна було відчути на дотик. Загалом представлені різні теми, напрями, але об’єднати їх може хіба що інтер’єр», — розповідає Аліна Далініна.

  Картини художниця малює дуже швидко. Зазвичай за один день, однак інколи процес створення полотна затягується. Саме так, за словами художниці, було з картиною «Моя суть», у якій Аліна Далініна хотіла показати свій образ у різних кольорах з домінуванням синього. Оскільки художниці було складно виділити якийсь один образ себе, над картиною вона  працювала більше тижня. І це при тому, що зі своїми учнями в арт просторі під відкритим небом Dalinina Art-Studio&Café  пише сім картин за чотири години.

  Джерелом натхнення для художниці з метематичною та юридичною освітою є будь-що. Так, звичайнісінький стілець надихнув на створення цілої виставки «#Стихпростул» з 30 картин у співавторстві з ученицею, художницею та фотографом Оленою Легенчук.

  Серед авторитетів та улюблених художників Далініної — митці зі світовим ім’ям: Вінсент ван Гог та Густав Клімт. Саме фрагменти картин цих художників Аліна скопіювала на одяг — джинсові куртки, щоб донести до українських модниць творчість унікальних майстрів пензля.

  «За п'ятнадцять років у ЖДУ були різні виставки. І в стилі соцреалізму, і класичні, і модернові, але виставка Аліни Далініної є унікальною. По-перше Аліна є випускницею нашого університету, до того ж спеціальності, яка є далекою від мистецтва — математика. По-друге, її картини є неординарними, креативними, цікавими. Вони викликають роздуми і змушують рухатися вперед. Підтвердженням останнього є той факт, що після першої виставки полотен Аліни Далініної в університеті, студенти та викладачі пішли до неї вчитися малювати», — коментує в. о. ректора ЖДУ імені Івана Франка Андрій Шевчук.

  Зануритися в  «Інтер’єрний мікс» Аліни Далініної на другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка можна до 16 листопада 2017 року.

  Фото за посиланням.

 • 30.10.17 p. Викладачі ННІ педагогіки відвідали Коростишівський педагогічний коледж ім. І. Я. Франка та Стрижівський НВК «Школа-колегіум» Коростишівського району Житомирської області, де зустрілися з випускниками навчальних закладів

  Професорсько-викладацький склад кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки (зав. кафедри І. І. Коновальчук, доценти Н. Ю. Рудницька, О. О. Максимова, М. А. Федорова, викл. І. М. Коновальчук) продовжує проводити профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл та коледжів Житомирської області.

  Щиро й гостинно зустріли викладачів кафедри в одному з найкращих і найстаріших освітніх закладів області  Коростишівському педагогічному коледжі ім. І. Я. Франка. Завідувач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій І. І. Коновальчук, який є випускником Коростишівського педагогічного училища, розповів про досягнення студентів ННІ педагогіки в науково-дослідницькій діяльності, їх участь у роботі літніх педагогічних загонів. Професори О. В. Вознюк та І. І. Коновальчук подарували для бібліотеки коледжу свої наукові праці.

  На зустрічах зі студентами коледжу та випускниками Стрижівського колегіуму викладачі кафедри розповіли про значення та особливості правильного вибору майбутньої професії, познайомили зі спеціальностями, на які проводиться набір на навчання, змістом та перспективами професій вихователя ДНЗ та вчителя початкової школи, роз'яснили правила вступу до ЖДУ ім. Івана Франка, показали презентацію та роздали буклети з інформацією про університет, навчально-науковий інститут педагогіки, кафедри, відповіли на запитання майбутніх абітурієнтів.

 • 30.10.17 p. Викладачі кафедри історії України взяли участь у міжнародній науковій конференції у Польщі

  27–28 жовтня 2017 року у Кракові (Польща) викладачі кафедри історії України взяли участь у роботі XVII міжнародної наукової конференції «Роль католицької церкви у процесах європейської інтеграції». Цього року у рамках центральної теми конференції — «Куди рухається Європа?» — обговорювалися питання європейського політичного лідерства, європейської ідентичності, майбутнього Євросоюзу, Брексіту. В окремих доповідях також піднімалося питання європейської інтеграції України.

  Викладачі кафедри історії України разом із активною участю у роботі наукового заходу ознайомилися з історико-культурними пам’ятками Кракова.

 • 27.10.17 p. У ЖДУ провели тренінг з анімаційних технологій

  25 жовтня 2017 року в Школі педагога організатора «Від А до Я» відбувся тренінг з анімаційних технологій, який провів випускник Школи «Від А до Я» Тарас Чумак. На тренінгу були присутні не тільки слухачі Школи, а й студенти 1–4 курсів, студенти Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки, викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Тарнавська Н. П., Басюк Н. А., Гужанова Т. С.

  Поняття «анімація» має латинське походження (anima — вітер, повітря, душа; animatus — натхнення) і означає наснагу, одухотворення, стимулювання життєвих сил, залучення до активності. Все це відчули на собі ті, хто завітав на тренінг.

  У результаті анімаційного впливу учасники задовольнили свої  релаксаційні, оздоровчі, культурні, освітні, творчі потреби та інтереси. Студенти з задоволенням приймали участь у бесіді, іграх, танцях-масовках.

  Сподіваємось, що досвід, отриманий на тренінгу стане в нагоді майбутнім організаторам дитячого дозвілля.

 • 27.10.17 p. Волонтери Корпусу Миру продовжують проводити заняття для студентів ННІ філології та журналістики

  27 жовтня 2017 року волонтери Корпусу Миру брали участь у проведенні занять з практичного курсу англійської мови в різних групах ННІ філології т журналістики.

  Так, наприклад, Jason McKrona, презентував студентам групи 26 (викладач Велика А. М. (кафедра слов’янських і германських мов)) граматичний блок, який стосується майбутнього перфектного часу.

  Студенти отримали роздатковий матеріал із теоретичною частиною, після пояснення якої перейшли до граматичного тренінгу: відкривання дужок, закінчення синтаксичних конструкцій, переклад речень. Логічним завершенням стало створення діалогічних елементів із зазначеною часовою формою.

  Волонтер Корпусу Миру Ларрі Кан (Larry Kahn) провів практичне заняття з англійської мови для студентів 24 групи (викладач Прищепа О. В. (кафедра слов’янських і германських мов)). Тема заняття — «Невербальні способи комунікації». Невербальні способи комунікації — це міміка, жести, мова тіла, вирази обличчя. Студенти ознайомилися зі специфікою такої комунікації в соціокультурному середовищі англомовних країн (насамперед США). Студенти також виконували ряд завдань, спрямованих на активізацію мовних навичок та вмінь через невербальну комунікацію.

  Сподіваємось, що подальша співпраця із волонтерами буде цікавою і результативною.

 • 27.10.17 p. Поет та учений: у ЖДУ науковці та громадськість обговорювали, що українці знають про Олега Ольжича

  З нагоди 110-ої річниці від дня народження Олега Кандидаби у ЖДУ імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-теоретична конференція «О. Ольжич — поет, учений та його доба».

  Учасниками наукового заходу стали голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА Світлана Гресь, голова політичної партії ВО «Свобода» Олег Тягнибок, керівник Житомирської обласної організації ВО «Свобода» Сидір Кізін, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, знані науковці, літературознавці, критики і письменники Микола Жулинський, Ростислав Радишевський, Петро Білоус та інші дослідники напрацювань Олега Ольжича.

  Олег Ольжич — один із символів українського націоналізму і один з найпотужніших українських поетів першої половини ХХ століття, який народився у Житомирі. Його коротке життя вартує не одного пригодницького роману і не одного фільму чи серіалу. Його трагічна доля як символ трагедії України, з її одвічною боротьбою із зовнішнім ворогом і чварами у власному домі.

  У свідомість незалежної України Ольжич увійшов передусім як поет, представник Празької школи. Проте не лише вірші були у його житті. Саме це продемонструвала робота учасників конференції у трьох секціях: «Літературні аспекти творчості О. Ольжича», «Мовознавчі парадигми творчої спадщини О. Ольжича» та «Історичні модуси діяльності О. Ольжича», — коментує в. о. ректора ЖДУ Андрій Шевчук.

  Організаторами Всеукраїнської науково-теоретичної конференції виступили ННІ філології та журналістики та історичний факультет ЖДУ за підтримки Житомирської обласної ради.

  Фото за посиланням.

 • 25.10.17 p. На кафедрі екології, природокористування та біології людини виконуються дослідження в рамках українсько-білоруського проекту

  У 2016–2017 роках на кафедрі екології, природокористування та біології людини виконуються дослідження в рамках українсько-білоруського проекту «Визначення видового складу і оцінка ресурсного потенціалу річкових раків водойм басейну річки Прип’ять» за фінансової підтримки Державного фонду фундаментальних досліджень.

  У рамках проекту співробітниками кафедри д. б. н. Олександром Гарбаром та к. б. н. Віталієм Костюком здійснено ряд експедиційних виїздів по басейну річки Прип'ять у межах Житомирської та Рівненської областей. Суттєво оновлено матеріальну базу Лабораторії аналізу та експертизи біотичних ресурсів, що функціонує на кафедрі. Зокрема, придбано сучасне обладнання та матеріали для популяційно-генетичних досліджень, яке активно використовується не лише в науково-дослідній роботі, але й в навчальному процесі. Так, зокрема, магістранти біологи  навчаються працювати з цим обладнанням під час вивчення курсу «Сучасні методи дослідження біоти».

 • 23.10.17 p. Навчально-пізнавальна екскурсія та 1-й пленер «Живописна осінь» для студентської молоді ННІ педагогіки

  21 жовтня 2017 року студенти та викладачі Навчально-наукового інституту педагогіки милувалися живописними краєвидами Ландшафтного парку (с. Буки, Київська область). Окрім того, подорожували до Національного дендрологічного парку «Софіївка» (м. Умань, Черкаська область).

  Екскурсія була здійснена з метою ознайомлення з унікальними краєвидами, з відомими історичними й культурними пам’ятками архітектури та скульптури; вивчення природної флори та ландшафтного дизайну.

  З метою виявлення рівня творчої майстерності студентів, формування професійної компетентності було проведено 1-й пленер «Живописна осінь». Учасниками були студенти спеціальності 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво), 015.00 Професійна освіта (Дизайн). Під час пленеру студенти створювали живописні та графічні етюди, в яких відобразили осінні пейзажі, ландшафтні краєвиди, архітектурні композиції; а також мали можливість мандрувати екзотичними алеями, захоплюватися мальовничими краєвидами Тарпейської скелі, Женевського озера, Венеційського мосту, Ахеронтійського озера, джерела «Срібні джерельця», водоспадом «Грот Венери», фонтаном «Змія», насолоджуватися кольоровою золотаво-жовтою й багряною палітрою дивовижної осені.

 • 23.10.17 p. В ННІ філології та журналістики волонтери Корпусу Миру беруть активну участь у проведенні занять з практичного курсу англійської мови

  Викладачі кафедри слов’янських і германських мов активно співпрацюють із волонтерами Корпусу Миру в процесі навчально-виховної діяльності.

  Це стосується не тільки семінарів за участю викладачів, засідань студентського клубу з вивчення англійської мови, а й безпосередньо занять з практичного курсу англійської мови. Спочатку волонтери готували елементи (аудіювання, пояснення нового граматичного блоку, лексичний тренінг), а з часом і всі заняття у закріплених за ними групах ННІ філології та журналістики.

  У понеділок і п’ятницю кожен з членів Корпусу Миру проводить одне заняття, яке оцінюється як викладачами університету, так і керівником волонтерської групи.

 • 23.10.17 p. ЖДУ гостинно відкрив двері для всіх, хто цікавиться біологією

  Природничий факультет відвідало близько 60-ти учнів 11-ти загальноосвітніх навчальних закладів Житомира, а також деякі батьки та вчителі біології.

  Відвідувачі мали змогу попрацювати в лабораторії цитології, гістології та мікробіології під керівництвом доцента кафедри зоології Мельниченко Р. К. та за допомогою студентів-біологів 3-го курсу. Діти та дорослі побачили під мікроскопом клітини власного епітелію, лусочки цибулі, шкіру з волосиною, інфузорії і джгутикові в краплині брудної води та багато іншого. На радість батькам, розглянувши колонії мікроорганізмів, що виросли на скибочках хліба, взятого чистими і брудними руками, діти наочно переконалися, що необхідно мити руки!

  Звичайно, незмінний інтерес викликав кабінет анатомії людини, де інтерактивне заняття-вікторину з дітьми провели третьокурсники. Ну, а екскурсію по музею природи ЖДУ наші творчі студенти-біологи перетворили на зоологічний квест із солодкими подарунками! Гості отримали інформацію про факультет та його спеціальності, більше дізналися про те, хто такі біологи та навіщо вивчати біологію у школі. А студенти на практиці успішно реалізували свої знання з методики викладання біології, організації профорієнтаційної та здоров’язберігаючої роботи з дітьми.

 • 20.10.17 p. Як не стати інформаційною маріонеткою?

  20 жовтня у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича відбувся тренінг, який провела сертифікована за темою медіаосвіти тренерка, медіаексперт ка Інституту демократії імені Пилипа Орлика, заслужена журналістка України Алла Федорина. Учасниками освітнього заходу стали й студенти-медійники Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка.

  Мета тренінгу полягала в тому, щоб навчити розрізняти інформування від пропаганди, правду від фейку, та стати більш обізнаним в медіа сфері. Перша сесія була присвячена саме пропаганді, як її розпізнати серед масиву інформації та її видам. На другій сесії йшлося про персональне медіа-поле, об᾽єктивність медіа та від чого вона залежить. Багато цікавої та корисної інформації прозвучало про стандарти роботи ЗМІ, в тому числі про якість інформації, яку вони доносять до суспільства та «джинсу».

  На завершення зустрічі Алла Федорина розповіла про методи маніпуляції, які використовують при пропаганді, та як народжуються фейки. 

 • 20.10.17 p. У ЖДУ вибори ректора не відбулися

  За результатами другого туру жоден із кандидатів не набрав більше 50 відсотків голосів, які забезпечили б їм перемогу. Наступні вибори, орієнтовно, варто очікувати в лютому 2018 року.

  За результатами другого туру виборів ректора ЖДУ кандидатура Галини Киричук отримала підтримку 302 виборців, Андрія Шевчука — 253. «Недійсні» — 7 бюлетенів, «Не підтримую жодного кандидата» — 17, «Не використано» — 40 бюлетенів.

  За перебігом виборів в Житомирському державному університеті імені Івана Франка спостерігала начальник відділу з питань професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації — Сталіна Теребіж.

 • 19.10.17 p. На природничому факультеті відбулась посвята першокурсників до лав студентства

  Посвята відбулася 18 жовтня та пройшла в абсолютно неочікуваній для всіх формі.

  Для того, щоб стати справжніми студентами та отримати студентські квитки «першачки» повинні були пройти ряд випробувань, які для них підготували старшокурсники.

  Першим випробуванням було домашнє завдання «Візитівка» на представлення групи відповідно до спеціальності. Друге випробування — на кмітливість та взаєморозуміння у колективі. У третьому випробуванні старшокурсники вирішили визначити наскільки добре «першачки» розуміють один одного, тож один із представників команди, прослухавши назву предмету, повинен був відтворити її рухами так, аби товариші змогли відгадати його назву. У четвертому завданні визначали «Хто найсильніший та найшвидший».

  Свято проходило в надзвичайно веселій, теплій і дружній атмосфері.

  Наприкінці першокурсникам було роздано студентські квитки та надано пораду-інструкцію як ними користуватися. Вітаємо наших першачків, адже відтепер Ви справжні студенти І курсу природничого факультету!

 • 19.10.17 p. Викладачі ННІ філології та журналістики разом з волонтерами Корпусу Миру провели чергове засідання клубу англійської мови

  В черговий раз ННІ філології та журналістики став місцем проведення засідання клубу англійської мови. Організаторами виступили волонтери Корпусу Миру та викладачі кафедри слов’янських і германських мов. Захід було проведено в аудиторіях  № 404 та 120.

  Студенти взяли участь в обговоренні спільних рис та розбіжностей серед присутніх (зовнішній вигляд, тип характеру, уподобання, соціальний статус).

  Присутнім було запропоновано поставити питання як особистісного, так і країнознавчого плану, відповіді на які вони хотіли б почути від волонтерів.

  Студенти із задоволенням співали англійські пісні, тексти яких були заздалегідь написані волонтерами на дошці. Чекаємо на нові зустрічі!!!

 • 18.10.17 p. Студенти навчально-наукового інституту педагогіки відвідали художню виставку

  У навчально-науковому інституті педагогіки надають велику увагу всебічному розвитку особистості студентів. 18 жовтня студенти 45 та 25 груп спеціальності «Дошкільна освіта» разом з кураторами, викладачами кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій, Басюк Н. А. та Коновальчук І. М. відвідали персональну виставку житомирських художників творчого об’єднання «Крапля» (Н. Штарова, Т. Меліченко, С. Сарасваті, Н. Жукова).

  Майстрині гостинно зустрічали відвідувачів виставки. Вони розповіли про мотиви власної творчості, джерела натхнення, задоволення від малювання, дали відповіді на запитання.

  Художниці працюють в різних жанрах і техніках. На виставці представлені натюрморти, пейзажі, портрети. Особливу увагу майстрині звернули на сюжети своїх робіт, про ідеї, які вкладають у кожний твір. Художниці зробили приємний сюрприз для відвідувачів, розігравши в якості призів власні картини.

  Студенти, переглянувши картини, відмітили енергію, натхнення, жагу до прекрасного та бажання працювати гарно й творчо. Відвідувачі виставки отримали позитивні емоції, естетичне задоволення, гарний настрій, насолоду від мистецького заходу.

 • 18.10.17 p. Викладачі ЖДУ зустрілися з школярами Пулинського району

  Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати — одне з головних завдань у житті кожної людини. Правильний вибір професії поєднує інтереси особистості та суспільства, приносить моральне задоволення молодій людині, сприяє її позитивній самооцінці, визначає радість від майбутньої професійної діяльності.

  Представники кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка: професор. О. В. Вознюк, доцент Н. Ю. Рудницька, доцент О. О. Максимова, викладач І. М. Коновальчук, лаборант Л. М. Лонська провели зустрічі з випускниками та десятикласниками загальноосвітніх шкіл Пулинського району: Пулинській ЗОШ І–ІІІ ступенів, Стрибізькій ЗОШ І–ІІІ ступенів, Мартинівській ЗОШ І–ІІІ ступенів.

  Викладачі кафедри розповіли учням про значення та особливості правильного вибору майбутньої професії, зміст та перспективи роботи вихователя ДНЗ та вчителя початкової школи, роз'яснили правила вступу до ЖДУ ім. Івана Франка, відповіли на запитання учнів.

 • 17.10.17 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка відзначає 98 річницю від дня заснування

  Святковий концерт відбувся 17 жовтня в актовій залі центрального корпусу.

  Привітати університет із Днем народження завітали й поважні гості. Серед них — голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, начальник Житомирського обласного управління фізичного виховання та спорту МОН України Володимир Зорнік, випускниця ЖДУ, директор Житомирського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей Людмила Корінна, голова Опікунської ради ЖДУ Роман Петронговський та інші.

  Розпочалися урочистості з виступу хору «Артанія» та виконання календарно-обрядових пісень.

  «За 98 років свого існування університет мав злети і падіння, успіхи розчарування. Однак цей багаж дозволяє нам рухатися вперед. Хочу привітати в цей день усіх нас із неординарним святом і побажати здоров’я, натхнення, ніколи не зупинятися на досягнутому і долати вершини одна за одною. Зі святом!», — звернувся до присутніх в. о. ректора ЖДУ Андрій  Шевчук.

  За сумлінну працю, значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, високий професіоналізм та з нагоди 98-річчя від дня заснування університету нагрудним знаком «Слава Житомирського державного університету імені Івана Франка» нагородили чотирьох викладачів: Олену Березюк, Андрія Близнюка, Наталію Дяченко, Анну Крук. Нагрудний знак «Заслужений працівник ЖДУ» отримав Олексій Башманівський. Окрім того, найактивніші студенти та викладачі отримали Почесні грамоти.

  Від Міністерства освіти та науки України з метою відзначення педагогічних та наукових працівників за багаторічну сумлінну працю,  вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність, нагородили Грамотами Наталію Андрійчук, Олександра Кривоноса, Броніславу Ренькас, Володимира Чумака та Валерія Халіна.

  Подяки від управління Житомирської обласної державної адміністрації вручили Олені Анічкіній, Вікторії Венгерській, Вірі Євченко, Леоніду Левчуку, Тетяні Павлінчук, Вікторії Пустохіній, Наталії Тарнавській та Анатолію Франовському. А викладач кафедри олімпійського та професійного спорту Микола Саранча отримав Подяку від Управління сім’ї молоді та спорту Житомирської ОДА.

  «98 років для людського життя — це серйозний вік, а для університету — це юнацький вік. Нам є ким та чим пишатися. Від імені облдержадміністрації та від імені депутатів, щиро хочу привітати вас  із Днем народження та побажати всім вам миру, добра, єднання і щоб за два роки ми зустріли 100-річчя», — приєднався до привітань франківцям Володимир Ширма. Також голова Житомирської обласної ради нагородив годинниками і грамотами за багаторічну сумлінну працю, внесок у підготовку високо кваліфікованих педагогічних кадрів та активну життєву позицію Світлану Карплюк, Володимира Литньова та Марину Полховську.

  Урочистості продовжилися музичною композицією «Прірва» від Анастасії Резник та неймовірними віршами  Анастасії Разумєй. Дует «Інфіз» полонив присутніх грою на гітарі, а чарівна Ольга Бушма та концертмейстер Ірина Павлоцька виконали уривок з опери. Не обійшлося святкування без запальних «Диско леді» — викладачів мистецьких дисциплін із піснею «Лиш раз цвіте любов». А виступ трійки хлопців-спортсменів «Bison» змусив зал затамувати подих.

  «Багато приємних та цікавих моментів мого життя проходило і проходять тут. Хочу побажати процвітання нашому університету, щоб студенти почували себе навчаючись тут комфортно. Студент — це не посудина, яку потрібно заповнити, це факел, який потрібно запалити. Мені хотілося б щоб наші студенти горіли бажанням творити, змінювати щось на краще, розвиватися, дарувати щастя та любов. День народження — це родинне свято і зібравшись у такому колі, ми згадали  про те, як розвивався та розвивається наш університет, з гордістю показали наших студентів  та викладачів», — ділиться враженнями Заслужена артистка України, викладач ЖДУ та ведуча концерту Ірина Шинкарук.

 • 14.10.17 p. Привітання ректорату ЖДУ з Днем захисника України

  У День захисника України ми хочемо віддати шану всім чоловікам, які відстоюють незалежність українського народу та нашої держави. Ви втілюєте мужність, силу та героїзм захисників рідної землі в нелегкі для України часи. Нехай ваша сила буде завжди заснована на любові. Нехай мир буде аксіомою, а не винятком. Нехай вам допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці. Нехай удома на вас завжди чекають. Ви — наша гордість і честь!

  Щиро ректорат ЖДУ

 • 13.10.17 p. Викладач ЖДУ імені Івана Франка оцінювала інтелектуальний конкурс юних правознавців

  11 жовтня 2017 року в Житомирському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся VІІІ обласний інтелектуальний конкурс юних правознавців.

  У турнірі взяли участь 13 команд. Серед членів журі була  кандидат юридичних наук, доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства  Ольга Рудницька, яка проінформувала учнів-учасників про спеціальності, на які буде проводитись набір на навчання у 2018 р., презентувала буклети з інформацією про університет та історичний факультет.

 • 12.10.17 p. Другий тур виборів ректора ЖДУ буде

  Офіційні результати голосування франківців за кандидатів на посаду ректора ЖДУ імені Івана Франка 12 жовтня 2017 року такі:

  • Киричук Г. Є. — 194
  • Мойсієнко В. М. — 80
  • Музика О. Л. — 76
  • Шевчук А. В. — 196
  • Ярмошик І. І. — 30
  • Не підтримую жодного кандидата — 7
  • Недійсні — 1
  • Не використано — 35 бюлетенів

  Відтак, у другому турі франківці обиратимуть між двома кандидатами: Галиною Киричук та Андрієм Шевчуком.

 • 12.10.17 p. За участю викладачів та студентів ННІ філології та журналістики відбулося засідання клубу англійської мови

  Волонтери Корпусу Миру проводили англомовний захід в аудиторіях № 101, 404, поділивши студентів на дві групи.

  Як викладачі, так і студенти брали активну участь у рольових іграх, спрямованих на знайомство, обмін інформацією щодо уподобань, сфери інтересів, захоплень.

  Волонтери спонукали студентів не тільки до участі в заходах, а й до їх проведення в якості організаторів. Особливо сподобався студентам лексичний тренінг, коли за тлумаченням слова потрібно було вгадати лексему. Відвідувачі клубу обговорили проблеми та труднощі у вивченні іноземної мови, з’ясували мотивацію отримання навичок спілкування іноземною мовою.

  Студенти взяли участь у країнознавчому квесті, висловлюючи та обгрунтовуючи побажання щодо відвідування певних регіонів США.

  Присутні спланували наступне засідання англомовного клубу, домовились щодо завдань та висловили побажання щодо отримання конкретної інформації.

 • 12.10.17 p. Студенти природничого факультету прослухали лекцію «Живе минуле нашої планети»

  11 жовтня студенти природничого факультету слухали лекцію «Живе минуле нашої планети» завідувача відділу геології Національного науково-природничого музею (ННПМ) НАН України, кандидата геолого-мінералогічних наук Володимира Петровича Гриценка та завідувача фонду відділу геології ННПМ НАН України Юрія  Шевели.

  У далекому минулому вся територія сучасної України була дном океану. Багато його мешканців були поховані в шарах осадових порід на дні, а зараз їхні скам’янілі рештки знаходять археологічні та палеонтологічні експедиції. Саме з такими неймовірними результатами серії таких експедицій і знайомили науковці студентів.

 • 11.10.17 p. Викладачі ННІ філології та журналістики розпочали повноцінне педагогічне співробітництво з волонтерами Корпусу миру

  Представник Корпусу миру  Алла Гуменюк провела тренінг для викладачів англійської мови та американських волонтерів Корпусу миру за темою «Team Teaching», на якому учасники обговорювали види та особливості командного викладання англійської мови як іноземної та переваги співробітництва україномовних викладачів та носіїв мови. За результатами тренінгу викладачі ННІ філології та журналістики отримали сертифікати від Корпусу миру.

  А з минулого тижня викладачі та волонтери розпочали проведення спільних занять. Студенти з ентузіазмом сприйняли зміни в організації їхнього навчання та активно використовують можливість поспілкуватися з іноземними викладачами в рамках навчального процесу.

 • 11.10.17 p. У ЖДУ завершуються останні приготування до виборів

  У головній конференц-залі університету за участі представника Міністерства освіти і науки України, кандидатів на посаду ректора, членів оргкомітету підписують та штампують виборчі бюлетені.

 • 10.10.17 p. Студенти Інституту філології та журналістики ЖДУ випробували новий екскурсійний маршрут

  7 жовтня студенти ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка відвідали Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», що у місті Хотин Чернівецької області.

  Під час екскурсії по Хотинській фортеці студенти дізналися багато цікавих фактів з її історії, побачили масивні катапульти та арбалети, якими захищалася фортеця. Також франківці прогулялися підвалами та будинками, в яких мешкали солдати.

  Після Хотина всі рушили до Кам'янець-Подільської фортеці, яка здавна була відома як частина оборонної системи міста Кам'янець. Вона досі вражає своїми непідступними масивними стінами та високими вежами. Зараз фортеця облаштована для відвідування туристів. Зайшовши туди, можна відчути всю атмосферу Середньовіччя.

  Ввечері, після завершення екскурсії, у студентів була можливість відвідати традиційний осінній  фестиваль «ОКТОBER FEST», який щорічно проходить в Кам’янці-Подільському під відкритим небом. Організатори дійсно постаралися зробити програму цікавою. Відкриття почалося з виступів колективів «Пірует», «Горличка», «Невгамовні», «Wine Philosophy».

  У відвідувачів була можливість політати на повітряних кулях, взяти участь у цікавих конкурсах. Після вибухового виступу групи «Zapaska» були проведені змагання «STRONG MAN BATLL», де чоловіки підіймали гирю вагою 40 кілограмів, присідали з повним мішком зерна на плечах. Найкращі та найсильніші отримали подарунки. Фестиваль завершився виступом гурту «TO LO KA».

  Після такого насиченого дня задоволені студенти поїхали додому, з нетерпінням очікуючи нових подорожей.

 • 10.10.17 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка закупив сучасну відеокамеру для практичного навчання студентів-журналістів

  Відтепер студенти-медійники ЖДУ на практиці зможуть створювати рекламні відеоролики, повноцінні телевізійні новини та програми. А викладачі кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології — навчати студентів згідно з вимогами ринку, проводити навчання на сучасному обладнанні і готувати таких фахівців, які будуть конкурентоздатними на ринку праці Житомирщини та всієї України.

  «Відомо, що у ЖДУ є телестудія. Однак її обладнання є морально застарілим, тому неодноразово порушувалося питання про оновлення тележурналістських комплектів. І оскільки відкрили нову спеціальність „Журналістика“, поставили завдання поступово закуповувати усе необхідне. Так отримали першу сучасну відеокамеру. Придбання поки що однієї відеокамери дає, як мінімум, три можливості для майбутніх медіа фахівців. По-перше, це нові знання І фахові навички. По-друге, поступ та енергію. По-третє, конкурентоспроможність І працездатність, які ми зможемо надати нашим студентам», — розповідає в. о. ректора ЖДУ Андрій Шевчук.

  На придбанні відеокамери у ЖДУ імені Івана Франка зупинятися не будуть І ставлять за мету придбання професійних комп’ютерів для монтажу та прямих ефірів, FullHD відеомікшера, аудіомікшера, спеціалізованого студійного світла, аудіосистем для ведучих новин тощо.

 • 10.10.17 p. Студенти-біологи побували в музеї популярної науки і техніки «Експериментаніум» та океанаріумі «Морська казка» м. Києва

  8 жовтня студенти-біологи разом з учнями загальноосвітніх навчальних закладів Житомира побували в музеї популярної науки і техніки «Експериментаніум» та океанаріумі «Морська казка» міста Києва.

  Метою поїздки, організованою доцентами кафедри зоології, біомоніторингу та охорони природи Русланою Мельниченко та Світланою Шевчук, стало формування інтересу у школярів до вивчення природничих наук, знайомство їх з прекрасним і захопливим світом морів, океанів та прісних водойм. Студенти ж мали чудову нагоду на практиці опанувати технологію інтерактивного та експериментального навчання, науково-дослідницької роботи з дітьми, профорієнтаційної, просвітницької, популяризаторської діяльності в галузі природничих наук — природознавства, біології, хімії та фізики. Відвідувачі «Експериментаріума» мали можливість спостерігати за плазмовою кулею і потоком електронів; створити власне торнадо, смерч та цунамі; побачити, як рухаються суглоби, скільки ми спалюємо калорій і виробляємо енергії, крутячи педаль велосипеда; поміряти силу свого крику; розкрити оптичні секрети роботи нашого ока; дізнатися, де містяться смакові рецептори; відкопати скелет русалки і багато-багато цікавого.

  Незабутнє враження справив і океанаріум. Саме тут, милуючись красою підводного світу, студенти природничого факультету ЖДУ змогли ще раз пригадати те, що вивчали на заняттях із зоології, іхтіології та гідробіології. Усі переконалися, що біологія — цікава наука про життя і для життя!

 • 09.10.17 p. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка провели юридичний майданчик «Мої права»

  5 жовтня в рамках «Тижня правових знань», приуроченого до Міжнародного дня юриста, у приміщенні Житомирського державного університету імені Івана працював юридичний майданчик «Мої права».

  Організаторами заходу стали кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства, Центр дослідження прав людини та Юридична клініка.

  Фахівці Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області безоплатно консультували усіх охочих з питань виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та доступу до безоплатної правової допомоги.

  Найбільше запитань надходило з питань трудового законодавства, земельного законодавства, купівлі-продажу нерухомого та рухомого майна, оформлення та реєстрація фізичної особи-підприємця, охорони культурної спадщини, зняття з реєстрації місця проживання фізичної особи тощо. 

 • 05.10.17 p. В ННІ іноземної філології пройшов «Тиждень перекладача»

  З 25.09.2017 р. по 30.09.2017 р. кафедра англійської філології та перекладу імені професора Дмитра Івановича Квеселевича провела в навчально-науковому інституті іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка Тиждень перекладача, приурочений до Міжнародного дня перекладача.

  За два тижні до конкурсу студентам ННІ було запропоновано перекласти українською мовою вірш відомого американського поета Ленгтона Хьюза. У конкурсі перемогла Маліновська Анастасія, яка зайняла І місце, ІІ місце — Садловська Ольга, ІІІ місце — Зеленський Михайло.

  Не залишились поза увагою і школярі, для яких було організовано конкурс перекладу художнього та публіцистичного текстів. І місце виборола Полховська Анна (Житомирська гуманітарна гімназія № 23), ІІ місце — Добровольський Олексій (Бердичівський НВК № 4), ІІІ місце — Потенко Анастасія (Житомирська гуманітарна гімназія № 1).

  Програма тижня включала цілий ряд заходів, які направлені на формування перекладацьких компетенцій у майбутніх перекладачів.

  25.09.2017 р. відбувся конкурс на кращу курсову роботу з лінгвокраїнознавства, у якому взяли участь студенти 4 курсу. Фіналісти виступили з презентаціями результатів своїх розвідок, у яких висвітлили найбільш цікаві сторони життя англомовної спільноти. Перше місце у конкурсі здобула Кравчук Марія, друге — Александрук Маргарита, третє — Бондарчук Христина.

  26.09.2017 р. пройшов конкурс синхронного перекладу, в якому студенти мали змогу спробувати себе у ролі справжніх перекладачів-практиків. I місце зайняла Садловська Ольга, ІІ місце — Макогонова Інна, ІІІ місце — Швед Віталій.

  27.09.2017 р. студентам ННІ було запропоновано взяти участь у конкурсі письмового перекладу художнього твору. І місце — Садловська Ольга, ІІ місце — Макогонова Інна, ІІІ місце — Зеленський Михайло.

  28.09.2017 р. відбулось нагородження студентів та школярів, які взяли участь у конкурсах. Крім того, для школярів м. Житомира та області, які взяли участь у конкурсі перекладу, було організовано майстер клас з перекладу художнього та публіцистичного текстів та зустріч з дирекцією ННІ та викладачами кафедри англійської філології та перекладу. Для студентів було проведено майстер клас з перекладу художнього твору.

  Завершилось святкування флешмобом «Ми любимо переклад».

 • 05.10.17 p. В ННІ педагогіки відбулось відкриття 14 нового сезону роботи школи педагогів-організаторів «Від А до Я»

  На свято завітали не тільки студенти молодших курсів, а й випускники школи попередніх років. Концерт, який підготували вожаті, сприймався глядачами дуже емоційно. Найкреативніші студенти показали свою організаторську вправність. Їх успіх і талант відзначено нагородами.

  Також відбувся набір нових слухачів школи «Від А до Я», яка готує студентів для роботи в літніх оздоровчих таборах. Заняття будуть проводити вожаті, які мають досвід роботи в оздоровчих центрах «Артек», «Молода гвардія», «Зміна», «Карамель» та ін. Науково-методичне керівництво школою здійснює кафедра дошкільної освіти та педагогічних інновацій.

  Запрошуємо всіх бажаючих студентів ЖДУ імені Івана Франка приєднатися до роботи школи. Чекаємо на вас в середу о 16:20 в 101 ауд. Керівник школи — доцент кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Гужанова Тетяна Сергіївна.

 • 05.10.17 p. Зустріч студентів з правниками

  4 жовтня 2017 р. в рамках проведення «Тижня правових знань» на історичному факультеті пройшла зустріч з кандидатом юридичних наук, експертом з питань державної безпеки Управління Служби безпеки України в Житомирській області Роман Федорович Чернишом на тему «Протидія тероризму».

  Під час зустрічі було висвітлено питання щодо алгоритму дій у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів, особливу увагу було приділено способам поведінки у надзвичайних ситуаціях, зокрема, на роботі та у громадському місцях, а також під час проведення спецслужбами операції із звільнення заручників.

  Крім цього, жвавий інтерес викликав виступ в. о. директора Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Коваля Олександра Сергійовича (випускника історичного факультету), у якому він ознайомив слухачів із роботою таких центрів, а також висвітлив нововведення у законодавстві щодо захисту прав людини.

 • 04.10.17 p. Студентам ЖДУ розповіли про тренди Інтернет-маркетингу

  3 жовтня студенти та викладачі соціально-психологічного факультету відвідали лекцію «Інтернет-маркетинг. Основи і тренди», яку провела виконавчий директор, практикуючий маркетолог «Агентства Інтернет-маркетингу Дмитра Дімбровського» Оксана Корсун.

  У ході лекції було розкрито основні питання щодо специфіки діяльності підприємств інтернет-маркетингу, особливостей роботи SEO-спеціалістів, копірайтерів, маркетологів, SMM-спеціалістів тощо. Всі учасники отримали нові знання, цікавий досвід та можливість подальшого навчання в цій сфері. Охочих запросили на навчання в першій Школі копірайтингу.

 • 04.10.17 p. У ЖДУ відбулися дискусії зацікавлених про європейські правові традиції України

  3 жовтня 2017 року в рамках «Тижня правових знань» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Європейські правові традиції України». Організаторами заходу стали кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства (завідувач професор І. Ярмошик), Центр дослідження прав людини (керівник доцент О. Рудницька) та Юридична клініка ЖДУ імені Івана Франка.

  У роботі круглого столу взяли участь викладачі та студенти історичного факультету, ННІ педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка та Житомирського національного агроекологічного університету, заступник начальника Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Т. Бучинська та начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області О. Фещук.

  Доповідачі наголошували на актуальності дослідження історії розвитку правового захисту загальнолюдських цінностей у європейських країнах та Україні (Т. Бучинська), зокрема інституту адвокатури як ефективного інструменту захисту прав людини (О. Зосімович). Інтерес викликала доповідь про застосування моделей Болонського процесу у освітній практиці передових європейських країн й США та актуальних проблемах його використання в Україні (Ю. Магась-Демидас). Розмова велася про необхідність подальшої інтеграції нашої держави у європейське середовище, використання в Україні європейського досвіду, як моделі урядування, так і судової системи (О. Рудницька). У виступах учасників порушувалися важливі проблеми гармонізації національного законодавства України із законодавством Європейського Союзу, що супроводжувалося зацікавленими дискусіями.

 • 04.10.17 p. Перемога студентів-істориків у міжнародному конкурсі

  Магістранти історичного факультету Магалецький Андрій та Цимбалюк Катерина стали переможцями Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів і вчителів «Уроки війни та Голокосту — уроки толерантності» (науковий керівник — завідувач кафедри історії України Венгерська В. О.).

  Андрій здобув перше місце, Катерина третє. Конкурс проводиться щорічно інститутом «Ткума» за підтримки Міністерства освіти і науки України. Це дійство розуму і почуттів, наукового аналізу і креативу.

  У рамках конкурсу відбувся круглий стіл «Історична пам'ять про Голокост у європейському контексті». Відомий німецький історик, член Німецько-Української історичної комісії професор Кай Струве надзвичайно цікаво спілкувався з більш ніж 100 учасниками конкурсу, Переможці конкурсу братимуть участь у міжнародних проектах інституту «Ткума». Вітаємо переможців та бажаємо їм подальших творчих та наукових досягнень!

 • 04.10.17 p. У ЖДУ приймали гостей із США у складі Корпусу Миру

  ННІ філології та журналістики радо вітав гостей із США, які у складі Корпусу Миру прибули до України з метою поширення інформації про свою країну, проведення країнознавчих та мовних семінарів, участі у навчальному процесі.

  В грудні волонтери отримають призначення в інші вищі заклади України, де планують виконувати свої обов’язки до кінця навчального року.

  2 жовтня викладачі кафедри слов’янських і германських мов Велика Аліна Михайлівна, Прищепа Олександр Васильович та Нікішова Тетяна Євгенівна провели заняття для волонтерів. Наступний крок — спільні заняття.

 • 04.10.17 p. Словесник і книга

  Кафедра слов’янських і германських мов продовжує співпрацю з Житомирською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олега Ольжича.

  Збіг святкування Всеукраїнського дня бібліотек і Дня працівника освіти став приводом для нової зустрічі. На цей раз студенти-словесники поринули у світ давньої книги, який представляла завідувач відділу читальних залів Людмила Баздирєва. Людмила Якимівна захопила студентів історією української книги, яка пережила століття і тепер дає змогу майбутнім філологам зрозуміти, яким скарбом є слово, передане нам від предків. Особливо цінним стало те, що «ожили» старослов’янська мова та історична граматика: студенти змогли буквально потримати в руках книги, з текстами котрих вони працюють на заняттях. А студенти з Туркменістану вперше побачили здобутки духовної праці українців.

 • 03.10.17 p. Студенти-історики ЖДУ подискутували про Інститут приватного виконавця в Україні

  2 жовтня 2017 року в рамках проведення «Тижня правових знань» кафедра спеціальних історичних дисциплін та Центр дослідження прав людини спільно зі Студентським братством історичного факультету та Юридичною клінікою провели дебати «Інститут приватного виконавця в Україні».

  Модератором дебатів виступила к. і. н., доцент  кафедри спеціальних історичних дисциплін Магась-Демидас Ю. І. В якості журі взяли участь: декан історичного факультету, к. і. н., доцент кафедри історії України, Жуковський О. І.; заступник декана з виховної роботи, к. і. н., старший викладач кафедри історії України, Максимов О. В.; керівник Центру дослідження прав людини, к. ю. н., доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, Рудницька О. П.

  У дебатах брали участь дві команди: «Правники» та «Камікадзе». Під час дискусій учасники розглянули два ключових питання: чи доцільно введення в Україні змішаної системи виконання судових рішень та чи немає загрози появи нового виду колекторів у результаті впровадження інституту приватних виконавців.

  За результатами дебатів кращою командою визнано команду «Камікадзе», а кращим спікером — магістранта Олександра Грищенка.

 • 03.10.17 p. Профорієнтаційна робота на соціально-психологічному стартувала

  Викладачі соціально-психологічного факультету Сергій Ніколаєнко, Людмила Котлова та Сергій Котловий спільно із студентками  Діаною Гекалюк,  Вікторією Рудніцькою взяли участь в «Ярмарку професій», що відбувся  у м. Баранівка. 

  Педагоги та студенти ЖДУ у Баранівському районному будинку культури імені Анатолія Пашкевича зустрілися з випускниками шкіл та ознайомили їх із особливостями отримання професії на факультеті та в університеті. Також розповіли про переваги навчання  і перспективи працевлаштування.

  Загалом у  Ярмарку взяли участь 153 учні випускних класів шкіл району та Баранівської ОТГ.

 • 03.10.17 p. Фестиваль першокурсників відкрив серію мистецьких проектів на СПФ

  Минулого тижня на соціально-психологічному факультеті відбувся Фестиваль першокурсників, що відкрив серію мистецьких проектів на СПФ.

  Магія СПФ втілила в життя мінімум одне неймовірне бажання, загадане  першокурсниками, які дебютували на сцені Житомирського державного університету як учасники та в залі як глядачі Фестивалю першокурсників. Захід виявився неймовірно яскравим і найдзвичайно різноманітним за жанровістю виступів на дотик теплого та щирого на смак емоцій і вражень від енергії творчості  першокурсників СПФ.

  Більше фото за посиланням.

 • 03.10.17 p. Cтартував традиційний Покровський благодійний ярмарок на соціально-психологічному факультеті

  Ярмарок триватиме з 2 по 12 жовтня з 9:00 до 16:00 (2 та 7 поверх корпусу № 4). Запрошуємо всіх бажаючих не тільки посмакувати, але й стати активними учасниками, а також будемо раді Вашим авторським кулінарним шедеврам!

  Мета Ярмарку — зібрати кошти для візиту до військового госпіталю! На Ярмарку є можливість написати листівки-привітання з Днем захисника України, принести в подарунок україномовні книги. Напередодні Покрови студенти СПФ завітають зі святковим концертом та подарунками до Житомирського військового госпіталю.

  До слова, Ярмарок проводиться вже вдруге.

 • 03.10.17 p. Привітання УДЦ «Молода гвардія» з ювілеєм ННІ педагогіки

  До нагоди 10-річчя заснування Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка колектив Державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» надіслав привітання викладачам і студентам.

  Генеральний директор дитячого центру Є. Б. Лебединський відзначив високий професіоналізм, інноваційні підходи, самовіддану працю студентів ННІ педагогіки в проведенні оздоровлення, відпочинку та виховання дітей в УДЦ «Молода гвардія». Він висловив щиру подяку за спільну конструктивну роботу, засновану на принципах толерантності, пошани інтересів один одного. Побажав творчого натхнення та пошуку, відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних сил, щастя і переконливих здобутків.

  Відео з привітанням.

 • 02.10.17 p. Кафедра хімії заснувала студентсько-викладацьку газету «ХімЕра»

  Пропозиції і зауваження приймаються з радістю.

  Випуск № 1.

 • 01.10.17 p. Науковці ЖДУ відвідали історичний семінар в Харкові

  28-29 вересня 2017 р. Центр досліджень міжетнічних відносин Східної Європи (Харків), спільно із університетом Санкт Гален (Швейцарія), програмою імені Ковальських, Center for Governance and Culture in Europe, проводив міжнародний дослідницький семінар на тему: «Множинність поділів: межі та кордони Габсбурзької, Османської та Російської імперій у ХІХ — на початку ХХ століття».

  Семінар проходив на базі історичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Житомирський державний університет імені Івана Франка, історичний факультет на цьому науковому форумі представляла завідувач кафедри історії України Венгерська В. О. Семінар став дискусійним майданчиком для учасників з України, Швейцарії, США, Туреччини, Греції, які обговорювали імперське минуле Центрально-Східної Європи  та Чорноморського регіону в категоріях меж та кордонів.

  Венгерська В. О. виступала в якості дискутанта в роботі першої секції «Імперські простори та рух населення», а також запропонувала для обговорення доповідь «Території, кордони та спільноти в імперських практиках та уявленні інтелектуалів ХVIII–ХІХ ст.: картографічно-націотворчий контекст» в межах секції «Конструювання просторів та кордонів».   

 • 01.10.17 p. Привітання з Днем працівника освіти

  Шановні колеги, студенти, працівники університету!

  Прийміть найщиріші привітання з Днем працівника освіти, святом, яке об’єднує причетних до благородної справи навчання і виховання підростаючого покоління — майбутнього України.

  У день свята щиро дякуємо вам за добросовісне служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, високий професіоналізм і життєву мудрість. Завдяки вашій повсякденній праці студентська молодь долучається до тих невичерпних скарбниць знань, які допомагають їй стати справжніми фахівцями своєї справи.

  Бажаємо вам, дорогі колеги, успіхів у натхненній педагогічній діяльності, нових творчих знахідок, міцного здоров’я, енергії, терпіння та щирої поваги. Спільними зусиллями ми у повній мірі реалізуємо нашу мету — забезпечимо доступну та якісну освіту, створимо належні умови для самореалізації особистості кожного студента. Хай на цьому благородному шляху вас завжди супроводжують успіхи, буде щедрою доля, оминають життєві негаразди, а серця зігріває довіра, любов та вдячність студентів.

  Упевнені, що ви й надалі докладатимете чимало зусиль для навчання і виховання нового покоління творців успішної, духовно багатої України.

  З повагою ректорат ЖДУ імені Івана Франка.

 • 01.10.17 p. Викладачу ЖДУ присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України»

  Приємна новина до Дня вчителя для Інституту філології та журналістики  ЖДУ імені Івана Франка!

  Указом президента України № 286 від 28 вересня 2017 року Мойсієнку Віктору Михайловичу (завідувачеві кафедри української мови Житомирського державного університету імені Івана Франка) присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України».

  Франківці щиро вітають Віктора Михайловича з черговою сходинкою та безмежно пишаються! Ви гідні цієї нагороди та тих перемог, що будуть попереду!

 • 29.09.17 p. До уваги студентів, які претендують на пільгове проживання в гуртожитку

  29 вересня 2017 року на вченій раді Житомирського державного університету імені Івана Франка прийняте «Положення про порядок та умови надання державної цільової підтримки деяким категоріям студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка для оплати за проживання в гуртожитку».

  Заяви згідно пункту 8 акумулюються в деканатах/дирекціях.

 • 28.09.17 p. Студенти ЖДУ імені Івана Франка показали світ очима дітей

  Аліса, Капелюшник, Червона королева, містер Колобчіно, Кінь, Кащик Невмирущий, Принц — далеко не повний перелік казкових героїв, які 27 вересня розгулювали коридорами четвертого корпусу ЖДУ імені Івана Франка. Усі вони — дійові особи свята дитячих театрів «Світ очима дітей», що відбулося у рамках відзначення 10-річного ювілею Інституту педагогіки.

  Розпочали свято з інсценізації казок «Аліса в країні чудес», «Про колобка» та «Про принца» у сучасній інтерпретації. Далі був ляльковий театр, який надзвичайно вразив присутніх. Ще одну казку показали за допомогою тіней.  Також інсценували дитячу пісеньку та влаштували  справжній танцювальний баттл з іграшками.

  У створені концерту брали участь 8 груп Інституту педагогіки: 24, 25, 32, 34, 35, 41, 43 та 45. Майбутні педагоги показали неабиякі акторські здібності, які допомогла розкрити їхній художній керівник, викладач  Інна Коновальчук.

  «Студенти намагалися показати маленький театр, поставити сценарій для дітей, зацікавити та розвеселити публіку. На жаль, було мало часу для показу, лише одна пара, але наш творчий колектив старався і доклав  максимум зусиль», — каже наставниця.

  На завершення  свята дирекція ННІ педагогіки привітала майбутніх фахівців зі святом. Студентам побажали нових звершень та натхнення у всіх починаннях, а також нагородили учасників концерту солодкими подарунками.

 • 28.09.17 p. В. о. ректора Андрій Шевчук відповів на актуальні питання, що цікавлять представників студактиву

  28 вересня у конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася зустріч в. о. ректора Андрія Шевчука із студентським активом вишу. На зустрічі також були присутні представники ректорату: проректор з навчальної роботи Лариса Янович, проректор з адміністративно-господарської роботи Володимир Караванський, голова профкому студентів, голова ради Студентського братства університету, представники адмінстративно-господарської частини.

  Порядок денний зустрічі передбачав обговорення 17 найактуальніших питань, пов’язаних з перебігом освітнього процесу, з суспільно-культурним життям та побутом студентів. Також йшлося про ремонтні роботи у навчальних корпусах та гуртожитках, використання фінансових коштів студентськими радами, осучаснення освітнього процесу, найважливіші напрямки співпраці між керівництвом вишу та студентством у новому навчальному році. Провідною темою для обговорення під час зустрічі стало нарахування академічних стипендій у 2017 році, критерії їх призначення, головні зміни до підстав нарахування тощо.

  Зустріч пройшла конструктивно, студенти отримали відповіді на усі питання.

 • 27.09.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка говорили про роль житомирян у лавах Війська Польського

  27 вересня у ЖДУ імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Житомиряни у лавах польського війська» (в роки ІІ світової війн), приурочений до 73-ї річниці формування військових частин Війська Польського на Житомирщині.

  Участь у круглому столі взяли: військовий аташе Республіки Польща у Києві полковник Томаш Стрихаж, директор Польського Дому у Житомирі Ірина Першко, ппоркор з наукової та міжнародної роботи Наталія Сейко, ветерани Війська Польського з Житомира і області, голови полонійних організацій, науковці та студенти. Серед ветеранів Війська Польського були ветеран 1-ї польської армії, голова Товариства Ветеранів Війська польського Зигмунт Венгловський, боєць Армії Крайової Франц Яковчик, стрілець 4-ї піхотної дивізії, 10-го піхотного полку Бальтазар Верховецький. Також до роботи круглого столу долучились голова Житомирської обласної організації ветеранів України Олександр Защитніков, голова Житомирської міської організації ветеранів України Анатолій Трещов, заступник голови Житомирської міської організації ветеранів України Віктор Коберцев, ветеран, учасник Сталінградської битви Кирил Семьонов, ветеран, учасник Вісло-Одерської військової операції Василь Шубович та ветеран військової служби Вінцентій Маковський.

  Урочисті заходи розпочалися з вшанування пам'яті Ветеранів Війська Польського Житомирщини, молитви біля пам'ятної таблички ВП, що знаходиться по вул. Михайлівській, 15, та покладання квітів.

  Під час круглого столу голова Товариства Ветеранів ВП Житомирщини Зигмунт Венгловський розповів про формування військових частин на Житомирщині влітку 1944 року. Голова організації «Студентський польський клуб» Валентина Юсупова розповіла про долю польської родини Венгловських. Директор Польського Дому Ірина Першко говорила про історію створення, діяльності ветеранської організації. На закінчення свого виступу, пані директор вручила вітального листа пану Зигмунту з нагоди 25-річчя, як він очолює ветеранську організацію. З цієї ж нагоди, з вітальним словом виступив також ректор університету ЖДУ ім. І. Франка, консул РП у Вінниці, військовий аташе РП у Києві. А також зачитали вітальний лист від міської ради за підписом мера міста.

  Після круглого столу, ветерани і представники дипломатичних установ виїхали в с. Осикове до пам'ятника польським танкістам. До вшанування пам'яті полеглих танкістів приєдналися й осиківській сільський голова, представники районної та Бердичівської районної державної адміністрації.

  Ініціаторами та організаторами круглого столу виступили: ЖДУ ім. Івана Франка, Товариство Ветеранів Війська Польського Житомирщини, Польський Дім у Житомирі та Студентський польський клуб за підтримки Фонду «Допомога полякам на сході».

 • 27.09.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбулася зустріч із заступником Міністра молоді та спорту Олександром Яремою

  У рамках мистецького проекту «Відомі постаті» Інституту філології та журналістики 27 вересня відбулася зустріч із заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою, який прибув до поліського університету на запрошення завідувача кафедри української мови Віктора Мойсієнка. Темою зустрічі стала роль студентської молоді в розбудові нової України.

  Послухати і поспілкуватися з заступником Міністра молоді та спорту України прийшли в. о. ректора ЖДУ імені Івана Франка Андрій Шевчук, заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Гресь, студенти та викладачі житомирських вишів, керівники громадських організацій.

  Під час зустрічі з небайдужими до сьогодення і майбутнього України Олександр Ярема говорив про організацію навчального процесу, сприяння зайнятості, пізнавальне дозвілля, взаємодію освіти, бізнесу та владних структур. Заступник Міністра молоді і спорту України  наголосив на важливості самореалізації молоді. Зі слів доповідача, сьогодні 47% молоді працює не за фахом, а це — жахливий показник, що насторожує.

  Окрему увага посадовець приділив популярним програмам обміну студентів з університетами Польщі та Литви, зазначивши, що подібні програми є дуже важливими для країни. Також обговорювалися різні конкурсні проекти, молодіжні центри, регіональні бізнес форуми та важливість процесу створення інфраструктури та простору для молоді.

  На завершення зустрічі заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема дав відповіді на запитання студентів і викладачів Житомира.

 • 26.09.17 p. У ЖДУ пройшла конференція до ювілею утворення області

  У стінах історичного факультету була проведена Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Житомирщина: події і люди», приурочена до 80-річчя утворення Житомирської області та 75-річчя з дня народження відомого на Житомирщині краєзнавця, доктора географічних наук Миколи Костриці.

  Ініціаторами проведення конференції виступили Обласна організація Національної спілки краєзнавців України та Історичний факультет Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  У роботі конференції взяв участь численний загал краєзнавців Житомирщини та інших областей, міст України. Конференцію відкрив голова правління Обласної організації Павло Скавронський. Він зачитав привітальний лист від голови Національної спілки краєзнавців, члена-кореспондента НАН України, заступника директора Інституту історії НАН України Олександра Реєнта. З привітальним словом до учасників звернувся декан історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка доцент Олександр Жуковський. Активну участь у конференції взяли студенти 3-го курсу історичного факультету. Під час пленарного засідання прозвучали доповіді про сторінки історичного минулого Житомирщини. Зокрема, професор І. Ярмошик у доповіді «Житомир як адміністративний центр: формування управлінських функцій ХVІ–ХХ ст.» висвітлив етапи розвитку міста Житомира від маловідомого населеного пункту Київської землі до адміністративного центру області в умовах незалежної України. Доцент І. Ковальчук  повідомив про формування і діяльність структур ОУН А. Мельника на Житомирщині у другій половині 1941 р. Цікавим було повідомлення О. Провоторова про перейменування Звягеля у Новоград-Волинський. Інтерес викликала розповідь М. Весельського про його роботу в Антарктиді на науковій станції імені В. Вернадського. Загалом конференція пройшла у дружній творчій атмосфері. За матеріалами конференції видрукувано науковий збірник «Житомирщина: події і люди» — Бердичів, 2017 р.

  Історичний факультет ЖДУ імені Івана Франка і надалі продовжуватиме співпрацю з Національною спілкою краєзнавців України.

 • 25.09.17 p. Шестеро волонтерів Корпусу Миру викладатимуть у ЖДУ імені Івана Франка

  Традиційно Житомирський державний університет імені Івана Франка розширює кордони міжнародного співробітництва з провідними установами та університетами світу. Тому задля підвищення рівня володіння іноземною мовою студентами університету та підвищення рівня їх конкурентоздатності на міжнародному ринку праці 25 вересня ЖДУ гостинно відкрив свої двері для особливих гостей. До вишу прибули 6 волонтерів Корпусу Миру США в Україні: Ешлі Емерсон, Джейкоб Сміт, Карл Тайлер, Сара Хол, Лоуренс Кан та Кірстен Дюк. Вони перебуватимуть у ЖДУ з вересня по листопад поточного року.

  Під час зустрічі з в. о. ректора Андрієм Шевчуком волонтери Корпусу Миру США в Україні презентували штати та міста, з яких вони прибули до України, та розповіли про свою освіту та захоплення. Також акцентували, що основна їхня мета — допомогти студентам вишу глибше опанувати англійську мову, сприяти підвищенню майстерності викладання іноземної мови майбутніми учителями у школі, здійснювати обмін досвідом.

  Нагадаємо, що Корпус Миру — неполітична, нерелігійна організація, яку засновано Президентом США Джоном Кеннеді у 1961 році з метою професійного обміну та зміцнення миру і дружби між людьми різних національностей і культур. В Україні Корпус Миру працює з 1992 року, коли Президенти України та Сполучених штатів Америки підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні. Відтоді Корпус Миру співпрацював з багатьма прогресивними організаціями.

  Співпраця із закордонними колегами та залучення до навчального процесу волонтерів Корпусу Миру не лише покращує рівень володіння іноземної мови, а й сприяє культурному та інформаційному обміну і поширенню знань про американське суспільство серед викладачів та студентів університету.

 • 25.09.17 p. Юридичний майданчик «Мої права»

  У Вас є невирішені юридичні питання?

  5 жовтня 2017 року з 10:00 по 12:00 на історичному факультеті Житомирського державного університету ім. Івана Франка  (2 поверх корпусу № 4 та у приміщенні Юридичної клініки) працівники Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та  Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області нададуть Вам безоплатну юридичну консультацію з питань:  

  • виконання рішень судів;
  • реєстрації актів;
  • нотаріату;
  • реєстрації речових прав;
  • правової допомоги.

  Ми допоможемо Вам реалізувати та захистити Ваші права!

  З питаннями звертатись до координатора заходу Рудницької Ольги Павлівни (кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства, каб. 201, корп. 4, або по e-mail — rudnytska.op@gmail.com).

 • 25.09.17 p. Peace Begins With Us

  21 вересня соціально-психологічний  факультет долучився до Всеукраїнської акції «День Миру in UA 2017», приєднавшись разом з 65 учасниками 20 областей України до відзначення Міжнародного дня миру. Учасники акції створили малюнок на асфальті «Мир починається з любові» та фотокарту миру України.

  Більше фото за посиланням.

 • 25.09.17 p. Перемога фізматівців у IV-ому Житомирському легкоатлетичному пробізі серед жінок «Поліська осінь» — 2017

  Вперше за вже чотири роки існування легкоатлетичного пробігу «Поліська осінь», який проводиться спортивною елітою Житомира, переможницею серед жінок на дистанції 10 км. стала молода викладачка кафедри алгебри та геометрії Житомирського державного університету імені Івана Франка, кандидат педагогічних наук — Толстова Ольга Вікторівна. Варто наголосити, що Ольга Вікторівна не є професійною спортсменкою, але займається легкою атлетикою у вільний час для свого задоволення. Забіг проходив 24 вересня 2017 р. на території гідропарку, де могли прийняти участь усі бажаючі, а їх було близько 200 осіб. Призерка забігу була нагороджена медаллю та відзнакою за спортивні досягнення.

  Вітаємо нашу спортсменку і бажаємо нових спортивних звершень у подоланні напівмарафону та марафону!

 • 22.09.17 p. У ЖДУ пройшли ХХІV Всеукраїнські педагогічні читання, присвячені спадщині Василя Сухомлинського

  Сьогодні, 22 вересня, Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулись традиційні, уже ХХІV Всеукраїнські педагогічні читання, присвячені спадщині Василя Сухомлинського. Головна тема зібрання, яка об’єднала провідних науковців України та Польщі, молодих дослідників та учителів України та Польщі — «В. О. Сухомлинський у діалозі з сучасністю. „А що там за лісом?..“: філософія для дітей».

  Порядок денний педагогічних читань включав перегляд виставок творчих робіт студентів ЖДУ ім. Івана Франка та навчально-методичних посібників (Історико-педагогічний альманах. Випуск 6. «В. О. Сухомлинський у діалозі з сучасністю»; збірник науково-методичних праць «Філософія для дітей. В. О. Сухомлинський у діалозі з сучасністю»), пленарне засідання, демонстрацію відеороликів за казками Василя Сухомлинського та роботу п’яти секцій: «Аксіологічний вимір творчої спадщини Василя Сухомлинського», «Філософія для дітей як складова розвитку особистості: від дошкілля до вищих навчальних закладів», «Методичні аспекти продукування і транслювання дитячої творчості», «Роль бібліотеки у творчому розвитку дитини засобами інформаційно-комунікаційних технологій», «Шкільні та педагогічні музеї як форма долучення дітей і дорослих до філософсько-етичної проблематики».

  Серед понад 150 учасників Всеукраїнських педагогічних читань - доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник ДНПБ України імені Василя Сухомлинського Ольга Сухомлинська, провідні науковці України та Польщі, молоді науковці та вчителі.

  Організатор заходу: Національна академія педагогічних наук України, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, Педагогічний музей України.

 • 21.09.17 p. Студенти факультету фізичного виховання і спорту долучилися до Всеукраїнського флешмобу, присвяченого Міжнародному Дню студентського спорту

  Більше сотні студентів 20 вересня зібралися на майданчику біля кінотеатру «Жовтень», аби всім разом одночасно зі своїми колегами з інших обласних центрів, зробити 22 віджимання на знак підтримки здорового способу життя. Серед учасників житомирського флешмобу — переважно студенти факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Першокурсники Дмитро Панцюк і Артем Невмержицький переконані, що такі заходи згуртовують і запевняють, що 22 рази відіжмуться легко, адже, зважаючи на специфіку майбутньої професії, зазвичай, роблять значно більше віджимань.

  «Такі заходи об'єднують, адже спорт — це зміцнення здоров'я. Я лише першокурсник, але за себе можу відповісти — 50 разів я точно відіжмуся», — каже Дмитро Панцюк.

  Артем Невмержицький запевняє: «Звісно відіжмуся — я ж волейболіст! Такі флешмоби потрібні, щоб всі люди знали, що спорт — це життя».

  До слова, у Житомирі флешмоб організували у вигляді концертно-спортивного дійства, під час якого окремо виступали також провідні спортсмени-п’ятиборці та дитяча група зі спортивної аеробіки.

 • 21.09.17 p. З Міжнародним Днем студентського спорту франківців привітав Почесний Консул України в Польщі Кшиштоф Сікора

  На адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від Почесного Консула України в Польщі Кшиштофа Сікори. У кореспонденції висловлюються вітання з Міжнародним Днем студентського спорту.

  «Спорт як феномен активної діяльності людини не знає кордонів, є одним із важливих елементів промоції кожної країни, а високі досягнення спортсменів на міжнародних змаганнях, без сумніву, свідчать про рівень соціально-економічного розвитку держави.

  Знаючи високі досягнення представників Житомирського державного університету імені Івана Франка на міжнародних спортивних аренах, хочу привітати весь науково-педагогічний колектив і усю студентську сім’ю університету зі святом міжнародного студентського спорту», — йдеться у листі.

  Особливі вітання Почесний Консул України в Польщі Кшиштоф Сікора адресує декану факультету фізичного виховання і спорту, проф. Тамарі Кутек, завідувачу кафедри теорії і методик фізичного виховання, проф. Рустаму Ахметову, тренерсько-викладацькому складу факультету, який, не дивлячись на різноманітні труднощі, формує спортивну еліту української студентської молоді. А молодим студентам-спортсменам бажає наснаги, спортивних успіхів, олімпійських вершин і нагадує  слова Івана Франка: «…Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод не спинить вас!... Бо вам призначено скалу сесю розбить…».

 • 19.09.17 p. П′ятьох студентів ЖДУ імені Івана Франка бере на роботу МДЦ «Артек»

  Днями на адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від адміністрації Державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр „Артек“». У кореспонденції висловлюється подяка за співпрацю та сприяння реалізації кадрової політики закладу.

  Також у зв’язку з наявністю вакансій на посаду педагогів-організаторів дирекція «Артеку» просить перевести на індивідуальний план навчання п'ятьох студентів соціально-психологічного факультету: Валерію Витвіцьку, Вікторію Вольську, Нелю Мосійчук, Аллу Концевич та Олександру Сорокопуд. Усі ці студентки ЖДУ імені Івана Франка, за словами генерального директора Сергія Капустіна, будуть працевлаштовані у ДПУ «МДЦ „Артек“».

 • 18.09.17 p. Стипендію міського голови отримала магістрантка соціально-психологічного факультету Ольга Ткачук

  Вітаємо магістрантку 73 групи соціально-психологічного факультету Ольгу Ткачук з отриманням стипендії Житомирського міського голови! Зичимо Ользі подальших професійних здобутків та успіхів у всіх її починаннях!

 • 17.09.17 p. Студенти, аспіранти та викладачі історичного факультету ЖДУ — учасники Всеукраїнського фестивалю «Олевська республіка»

  Уже другий рік поспіль у рамках заходів з національно-патріотичного виховання у м. Олевськ відбувається фестиваль «Олевська республіка».

  Цьогоріч поряд із вшануванням Поліської Січі та Тараса Бульби-Боровця він був присвячений видатному українцю, уродженцю Олевського краю, чільному діячу українського національно-визвольного руху ХХ століття Олегу Штулю (псевдо — Жданович) з нагоди 100-річчя від дня його народження.

  У рамках проведення заходів з нагоди ювілею в с. Лопатичі Олевського району відбулося відкриття пам’ятної дошки Олегу Штулю-Ждановичу на фасаді місцевого будинку культури та круглий стіл «Олег Штуль-Жданович — видатний теоретик і практик українського націоналістичного руху» за участі науковців та громадських діячів Києва та Житомирщини.

  Безпосередніми учасниками заходів, що пройшли в с. Лопатичі та в м. Олевськ, стала делегація студентів, аспірантів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, очолювана доктором історичних наук, професором кафедри всесвітньої історії Галиною Стародубець та доктором історичних наук, доцентом кафедри історії України Сергієм Стельниковичем.