• 20.08.19 p. Розпочала свою роботу Міжнародна італійсько-українська літня школа з інклюзивної освіти — 2019

  При Житомирському державному університеті стартувала Міжнародна італійсько-українська літня школа з інклюзивної освіти — 2019 у рамках угоди про співробітництво з Університетом Парми, проектом OVERWORLD (реалізація програм міжнародного обміну для студентів і викладачів ЖДУ імені Івана Франка та Університету Парми (Італія)), а також міжустановчої угоди між Житомирським державним університетом імені Івана Франка (м. Житомир, Україна) та ІСКОС Емілія Романья» Онлус (м. Болонія, Італія).

  Вже втретє збираються науковці та практики з України та Італії разом з небайдужими педагогами закладів дошкільної і початкової освіти, асистентами вихователів і вчителів, фахівцями ІРЦ, педагогами закладів спеціальної освіти, батьками, представниками громадських організацій, щоб розглянути актуальну тематику стратегій інклюзивноі освіти, прийняття дітей з особливими освітніми потребами, планування роботи, поділитися досвідом та навчитися новітнім технологіям. 

  Літня школа діє за підтримки Пармського університету (Італія), Житомирського державного університету імені Івана Франк, громадської організації ІСКОС Емілія Романья (Італія) Управління освітиі науки ЖОДА, Науково-методичного центру ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ, Бердичівського педагогічного коледжу.

  Цьогорічна школа присвячена темі «Інклюзивна підготовка педагога як професійний і соціальний ресурс». Літня школа стала гарним наслідком тісної співпраці Житомирського державного університету та Пармського університету. До роботи залучені доктори філософії, професори Пармського університету Дімітріус Аргіропоулос та Марія Антоніетта Маджо, магістри цьогож ЗВО, які проводили свої дослідження при Житомирському державному університеті імені Івана Франка Юрій Буссі та Лаура Піні. Приїхали поділитися власним досвідом доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Оксана Гордійчук, доцент Харківської академії неперервної освіти Вікторія Чуркіна, головний спеціаліст управління освіти і науки ЖОДА Алла Салацька.

  Перед початком Літньої школи відбулася офіційна зустріч організаторів з ректором Житомирського державного університету імені Івана Франка — професором Галиною Киричук та проректором з навчальної роботи Наталією Корнійчук. Під час зустрічі обговорювалися важливі питання розвитку українсько-італійського співробітництва в галузі інклюзивної освіти. 

  Школа триватиме з 20 по 22 серпня 2019 року.

 • 27.07.19 p. ЖДУ широко відкриває двері та радо вітає майбутніх студентів

  27 липня  Житомирський державний університет імені Івана Франка збирає у себе вступників, їх батьків та гостей. 26 липня на свої електронні кабінеті абітурієнти отримали рекомендації на місця державного замовлення. Щасливчикам лишилося виконати усі вимоги, щоб бути зарахованими. Бажаючим вчитися за контрактом потрібно зробити свій вибір та оформити документацію.

  Ректор університету Галина Киричук провела зустріч, ознайомивши з університетом, який має 100-річні традиції та досвіт. Житомирський державний університет імені Івана Франка — найстаріший і найпотужніший вищий навчальний заклад Житомирщини. У структурі університету — три інститути, п’ять факультетів, центр довузівської та післядипломної освіти, в яких навчається близько восьми тисяч студентів. ЖДУ імені Івана Франка має ІV рівень акредитації та охоплює ступеневу підготовку освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «магістр». В університеті функціонують аспірантура й докторантура. Заклад використовує для навчального процесу 4 корпуси, для проживання студентів функціонує 5 гуртожитків. Для комфортного студентського життя при університеті є їдальня. Функціонують різноманітні спортивні секції. Цьогоріч жіноча волейбольна команда «Полісся», у складі якої є наші студентки, увійшла до Вищої ліги. В інституті педагогіки здійснюється гурткова робота мистецького блоку.

  В університеті діють 37 потужних наукових шкіл. Нерідко згодом студенти продовжують свої наукові дослідження у кандидатських дисертаційних роботах. Університет має доступ до міжнародних наукових баз Scopus та Web of science, що дає змогу усім бажаючим знайомитися зі світовими науковими здобутками.

  У батьків та абітурієнтів теж було чимало питань. Зрозуміло, що більшість з них мала побутовий та організаційний характер. Цікавилися програмою обміну студентів. Варто зауважити, що в університеті існує програма академічної мобільності Erasmus+, яка дозволяє навчатися студентам протягом семестру у Краківській академії «Ігнатіанум», а кредити, отримані під час навчання, зараховуються в Житомирському державному університеті імені Івана Франка; та програма подвійного диплому, за умовами якої студент може навчатися у ЖДУ та польському ВНЗ і по закінченню отримати два дипломи бакалаврського ступеню.

  Бажаємо успіхів!

 • 24.07.19 p. Вдячність за активну громадянську позицію

  Житомирський обласний центр крові висловлює подяку ректору Житомирського державного університету ім. І. Франка Галині Киричук за особистий внесок у у розвиток і пропаганду донорського руху серед молоді.

 • 22.07.19 p. Вступна кампанія у Житомирському державному університеті ім. І. Франка триває

  22 липня у ЖДУ останній день прийому заяв та документів на вступ на освітній рівень «бакалавр».

  26 липня будуть сформовані та оприлюднені рейтингові списки. Абітурієнти, яких буде рекомендовано на місця державного замовлення, до 31 липня мають принести оригінали документів. Зарахування відбудеться 1 серпня. Зарахування на місця за кошти фізичних та юридичних осіб — 23 серпня.

  Для вступників на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з 23 по 30 липня проводитимуться вступні випробування. Рейтингові списки будуть оприлюднені 1 серпня, і вже 6 серпня відбудеться зарахування на місця державного замовлення, 23 серпня — за кошти фізичних та юридичних осіб.

  Вступники на освітній ступінь «магістр» матимуть вступні іспити з 24 липня по 3 серпня. На спеціальності 032 Історія та археологія, 033 Філософія, 051 Економіка, 053 Психологія, 061 Журналістика та 073 Менеджмент, у тому числі за перехресним вступом, тривають випробування до 26 липня. 5 серпня будуть готові рейтингові списки. А вже 11 відбудеться зарахування на місця державного замовлення, 23 серпня — на контракт.

 • 22.07.19 p. Зустріч випускників-казахів

  У рік 100-річного ювілею Житомирського державного університету імені Івана Франка 18 липня 2019 року у Павлодарі (Екібастуз, Баянаул) відбулася зустріч випускників Житомирського державного педагогічного інституту ім. І. Франка із Казахстану. Студенти навчалися в період з 1971 по 1993 рр. За цей час випустилося понад 300 казахстанських студентів із Західно-Казахстанської, Актюбинської, Кізілординської, Карагандинської, Павлодарської та ін. областей республіки. І сьогодні вони працюють в галузі освіти на рідній землі.

  На зустріч приїхали випускники ЖДПІ різних років, випускники із Сум, Вінниці і Дніпра. У роботі круглого столу взяли участь випускники, заступник голови Асамблеї народу Казахстану Павлодарської обл. А. Сарсенбаєва, голова Асоціації українців Казахстану М. Парипса, голова Павлодарського Товариства української культури ім. Т. Г. Шевченка. У рамках заходу пройшла зустрічі з активом вище згаданого товариства, була проведена екскурсія Будинком дружби та м. Павлодар.

  А 13–14 липня 2019 року у м. Балхаш Карагандинської обл. 30-річчя випуску відсвяткували студенти із Казахстану, які закінчили філологічний факультет. Навчалися під кураторством Т. Є. Недашківської, М. В. Калашнікова, Т. М. Алєксєєвої. Зустріч відбулася завдяки Оринбаєвої Ляззат, Іманбекової Талії, Абдрахімової Бікет, Смаїлової Айнаш.

 • 17.07.19 p. У ЖДУ триває прийом документів та заяв

  Станом на 16 червня вступниками подано понад 3000 заяв. Найпопулярнішими виявилися спеціальності 081 Право, 035.041 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша — англійська), 012 Дошкільна освіта, 061 Журналістика.

  Завершився прийом заяв осіб пільгових категорій, які мають право вступу за результатами вступних іспитів замість ЗНО.

  До 22 липня приймальна комісія продовжує працювати над прийомом заяв та документів від осіб, які вступають на основі сертифікатів ЗНО на освітній рівень «бакалавр». Оприлюднення рейтингових списків — 26 липня. Особи, яких рекомендуватимуть на місця державного замовлення, до 31 липня мають принести оригінали документів, оскільки 1 серпня відбудеться зарахування на місця державного замовлення.

  Для спеціальностей 026 Сценічне мистецтво та 017 Фізична культура та спорт 19 та 22 липня будуть проведені додаткові сесії творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб. 

  До 23 липня триває прийом заяв та документів на освітній рівень «магістр». Для спеціальностей 032 Історія та археологія, 033 Філософія, 051 Економіка, 053 Психологія, 061 Журналістика та 073 Менеджмент, у тому числі за перехресним вступом, до 22 липня. Оприлюднення рейтингових списків відбудеться 5 серпня.

  Нагадуємо, що працює штаб абітурієнта, де Вам допоможуть обрати спеціальність, підрахувати бали та подати документи.

  Деталі за посиланням https://zu.edu.ua/time.html

 • 16.07.19 p. Викладач кафедри філософії взяв участь у роботі VIII Літньої школи ісламознавства

  Викладач кафедри філософії Вадим Слюсар з 6 по 13 липня взяв участь у роботі VIII Літньої школи ісламознавства в Стамбулі. Організаторами заходу виступили навчально-науковий заклад Історико-культурний комплекс «Медресе Сінан-паша» та Український центр ісламознавчих досліджень.

  Як зазначив Президент УЦІД, муфтій ДУМУ «УММА» Саід Ісмагілов, у заході взяли участь 10 докторів наук, 12 кандидатів наук, представників академічних установ та ЗВО як гуманітарної сфери, так і точних наук. Особливістю цієї школи стала можливість вивчення ісламу безпосередньо в ісламській країні. Тон роботи задавали фахівці, які формують порядок денний релігійної політики України: Л. Филипович, Л. Владиченко, О. Саган, І. Козловський. Учасники прослухали цикл лекцій з актуальних проблем ісламознавства, філософії релігії, історії філософії, історії України та Туреччини, журналістики, філології, політології, соціології. В. Слюсар виступив з темою «Специфіка реклами в медіапросторі ісламських країн (на прикладі Туреччини)».

 • 11.07.19 p. Студенти та співробітники університету долучилися до всеукраїнського проекту «Єдність у різноманітності. Гуцули»

  З 4 по 8 липня 2019 року громадською організацією «Студентський клуб» за підтримки Міністерства молоді та спорту України було реалізовано всеукраїнський проект «Науково-дослідницький збір-похід «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Гуцули». Учасниками науково-дослідної експедиції у рамках проекту стали учні, студенти, вчителі та науковці з 15 областей України.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка представляли професор Віктор Мойсієнко, доцент Галина Гримашевич, завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики» Володимир Виговський, начальник відділу міжнародних та регіональних зв’язків Ольга Виговська та студентки інституту філології та журналістики Анна Петровська та Євгенія Шкурлатівська.

  Мета проекту — формування у молоді національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей українського народу на прикладі вивчення та збереження знань про мову, фольклор, вірування й звичаї українських етнографічних груп у системі загальноукраїнської культури та національної мови.

  Перший етап проекту відбувся в смт Верховина, с. Криворівня, с. Буковець, с. Верхній Ясенів, с. Красноїлля Верховинського району Івано-Франківської області. Учасники взяли участь у науково-практичному семінарі та навчальних заняттях за тематикою проекту, відвідали Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини, музей «Хата-ґражда», у якому проходили зйомки фільму «Тіні забутих предків», музей Гуцульського театру Гната Хоткевича. У рамках проектів також відбулися майстер-класи з виготовлення сирних коників та писанок, ознайомлення з виготовленням гуцульського одягу, з гуцульськими традиціями (одягання гуцульської княгині, весільні співанки тощо).

  До проекту долучилися і науковці з інших регіонів, з якими віддавна викладачі нашого університету підтримують наукові контакти: Ярослав Гарасим, доктор філологічних наук, професор, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка; Святослав Пилипчук, доктор філологічних наук, професор, декан філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка; Олеся Наумовська, кандидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олександр Ратушняк, доцент кафедри української і зарубіжної літератури Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

 • 08.07.19 p. Доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури стажуватиметься у Франкфуртському університеті

  Лариса Федоренко, доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка, завдяки стипендії DAAD протягом трьох місяців перебуватиме на стажуванні у Франкфуртському університеті імені Йоганна Вольфганга Гете, де працюватиме над темою «Театр ФРН 1949–1990 рр.: історичні, медійні й естетичні концепції».

  Лариса Федоренко, у творчому доробку якої переклади українською Бертольта Брехта, Вальтера Беньяміна, Бернгарда Асмута, Дірка Лауке та ін., раніше отримала грант від Фонду Самуеля Фішера на переклад роману «Кожен помирає наодинці» відомого німецького письменника Ганса Фаллади (1893–1947).

 • 04.07.19 p. Представники університету взяли участь у соціально-культурному проекті на сході України

  Студенти та співробітники Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками арт-акції «Через творчість до єднання». Цей проект вже п’ятий рік поспіль реалізовується у Донецькій та Луганській областях Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Асоціація «КВН України» за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Метою проекту є інтеграція спільних зусиль державних установ, молодіжних творчих та громадських об’єднань з різних регіонів України, спрямованих на пошук та реалізацію ефективних шляхів вирішення соціального конфлікту на сході України.

  У цьому році маршрут проекту проліг через с. Урзуф, смт. Нікольське, м. Волноваха, смт. Мангуш та м. Маріуполь у Донецькій області. У кожному населеному пункті в рамках арт-акції відбувався комплекс заходів, а саме: дискусія «Креативна молодь: практика творчого, взаємного порозуміння», сценічне дійство «Концерт Веселого Народу», акція «Пошта добра», виставки та флешмоби.

  Модераторами дискусії були Ольга Виговська, начальник відділу міжнародних та регіональних зв’язків ЖДУ, та Роман Маца, аналітик Інституту політики та суспільства (м. Прага, Чеська Республіка). У сценічному дійстві брали участь молоді українські виконавці та команди КВН Вінниці, Житомира, Маріуполя, Прилук, Черкас та Чернігова. До сценічного дійства долучилася і команда КВН Житомирського державного університету імені Івана Франка, що представлена студентами природничого факультету (керівник — Володимир Виговський, завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики»).

  У програмі акції також відбулися виставки тематичних малюнків «No Hate» художника-карикатуриста Василя Вознюка та двох фотопроектів: «Справжня «реальність»: життя без ярликів» та «Емоції: слова, що творять мову ненависті або любові», авторами яких є студентський соціально-інтерактивний «Театр життя», та фотохудожник Леонід Шевчук.

 • 03.07.19 p. Студент ЖДУ став переможцем на Європейських іграх

  Петро Пахнюк — студент факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка — став бронзовим призером Європейських ігор у вільних вправах.

  Петро Пахнюк: «Для мене ця медаль вища за будь-яке „золото“! Після вчорашнього багатоборства я був просто розбитий. Четверте місце — завжди складно. І сьогодні це був мій єдиний шанс на медаль. До того ж, я не взяв сьогодні „свої“ фінали, ті, що дійсно готував — коня, паралельні бруси, там виступає Олег Верняєв. Але я потрапив на вільні... Не знаю, як так вийшло, але я взяв на них медаль. Що ж, це спорт, і для мене ця медаль вища за будь-яке „золото“, будь-яке „срібло“. Вона одна, але вона моя!», — радіє новоспечений бронзовий призер.

  Вітаємо! Так тримати!

 • 02.07.19 p. Стипендії DAAD для студентів магістратури ННІ іноземної філології

  Щиро вітаємо студенток магістратури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Дар’ю Тарадайнік і Аллу Кочук зі стипендією Німецької служби академічного обміну!

  Майбутні фахівці з німецької мови зможуть удосконалити свої комунікативні навички на літніх мовних курсах Вільного університету м. Берлін і Фрайбурзького університету відповідно. Курси тривають місяць, тож дозволяють зануритися в актуальне мовне середовище, а також познайомитися з однолітками з різних країн світу. Програма курсів поряд з інтенсивним вивченням німецької мови передбачає низку занять й екскурсій для знайомства учасників із історією та сучасністю багатогранної німецької культури.

  Нагадаємо, що минулого року таку ж стипендію отримала цьогорічна випускниця, гордість ННІ іноземної філології Ольга Садловська, яка цікаво й корисно провела серпень у Потсдамському університеті.

  Запрошуємо всіх, хто вивчає німецьку мову — і необов’язково як основний фах, — подавати документи на отримання цієї й інших стипендій Німецької служби академічного обміну (DAAD), надійного партнера нашого університету.

 • 02.07.19 p. Перемога студентів-франківців у конкурсі-пленері для молодих художників «Житомир молодіжний — 2019»

  У рамках святкування дня молоді у м. Житомир проходив конкурс-пленер для молодих художників «Житомир молодіжний — 2019», в якому взяли активну участь студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка. Захід проходив з метою формування та розвитку гармонійно розвиненої особистості, виявлення інтересу у молоді до українського сучасного мистецтва, збагаченню інтелектуального, творчого, культурного потенціалу молоді, підвищення професійного рівня та обмін досвідом у галузі сучасного мистецтва. Конкурс-пленер проходив за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради та за сприяння Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців.

  Вагомим результатом конкурсу-пленеру є перемога студентів-франківців. У І віковій категорії (до 18 років) переможницею стала Яна Толок — ІІ місце, у ІІ віковій категорії (від 19 до 30 років) — Олександра Діжа — І місце, Гліб Куниця — ІІ місце, Валерія Дідух — ІІІ місце.

  Роботи переможців експонуються у мистецькому просторі галереї Gnatyuk Art Center.

  Колектив університету бажає нових творчих успіхів, професійних досягнень та перемог студентській молоді у галузі мистецтва й освіти!

 • 01.07.19 p. Випуск слухачів курсів підготовки іноземних громадян до вступу у заклади вищої освіти України

  1 липня 2019 р. слухачі курсів підготовки іноземних громадян до вступу у заклади вищої освіти України  при ЖДУ отримали свідоцтва про їх закінчення. 12 слухачів з Конго та Палестини пройшли заняття з вивчення української мови, історії України, країнознавства, основ інформатики і обчислювальної техніки, математики, англійської мови, основ економіки та успішно складали іспити. Тепер перед ними вибір ЗВО.

  Ректор Галина Киричук, проректор з навчально-методичної та виховної роботи Володимир Чумак, керівник Центру довузівської підготовки та післядипломної освіти Віта Павленко, викладачі курсів приєдналися до урочистостей, привітали випускників з побажаннями правильного вибору професійного шляху та гарної реалізації.

 • 27.06.19 p. Урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам ЖДУ

  27 червня у Житомирському державному університету відбулися урочистості з нагоди випуску студентів.

  На яскраве, насичене емоціями та хвилюваннями свято завітали родини випускників, друзі університету, викладачі та працівники, щоб підтримати і розділити радість. Спалахи фотокамер і відеозйомка, щирі посмішки та стук сердець в унісон — все це підкреслювало неповторність свята.

  У рік святкування 100-річного ювілею університет випускає 1436 студентів різних рівнів вищої освіти і урочисто вручає  дипломи, з яких 75 — червоні. Ректор Галина Киричук, привітавши випускників, вручила дипломи студентам, які закінчили навчання виключно на одні п’ятірки. Декани та директори підрозділів продовжили відзначати кращих випускників і дарувати свої щирі емоції та побажання.

  Варто зауважити, що цьогоріч отримали дипломи 967 бакалаврів, 468 магістрів та 1 спеціаліст.

 • 26.06.19 p. Нагороди для кращих працівників

  На останньому засіданні вченої ради університету за гарною традицією відзначали кращих працівників.

  Олег Герус, завідувач кафедри математичного аналізу, удостоєний Почесної грамоти Верховної Ради за заслуги перед українським народом.

  Доцент кафедри фізики та охорони праці Олександр Ткаченко та старший викладач кафедри прикладної математики та інформатики Світлана Постова нагороджені Подяками Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради за підтримку обдарованої учнівської молоді, залучення учнів до наукових досліджень, розвиток їхніх творчо-пізнавальних можливостей і знань із астрономії й фізики, авіації та космонавтики, науки і техніки й успішну участь у Всеукраїнській конференції-конкурсі науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях».

  Житомирський державний університет імені Івана Франка відзначає працівників з нагоди їх ювілейних дат. Старший викладач кафедри зоології, біологічного моніторингу і охорони праці Володимир Гирин удостоєний Почесної грамоти за сумлінну працю та відповідальність. Грамотами нагороджені завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті Інна Самойлюкевич та доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Галина Ямчинська за багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та  вагомий внесок у підготовку педагогічних кадрів.

  За сумлінну працю, відповідальність та з нагоди ювілеїв Грамотами нагороджені сторожі гуртожитку № 5 Ірина Білорус та Віра Гулько.

  Вітаємо!

 • 26.06.19 p. Молодіжний форум для переможців конкурсів Стипендіальної програми «Завтра.UA» та освітньої програми «Всесвітні студії»

  З 20 по 22 червня 2019 року БО «Фонд Віктора Пінчука — соціальна ініціатива» проводила Молодіжний форум для переможців конкурсів Стипендіальної програми «Завтра.UA» та освітньої програми «Всесвітні студії». У рамках цього заходу стипендіати брали участь в освітніх тренінгах та розробці проектів. Програма заходу також передбачала вручення дипломів та зустрічі з видатними спікерами.

  У роботі форуму взяли участь студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка: студент магістратури другого року навчання історичного факультету Андрій Магалецький та студент четвертого курсу ННІ іноземної філології Андрій Мельник.

  Подія об’єднала близько 400 стипендіатів обох програм, серед них одержувачі грантів від «Всесвітніх студій», які вирушать на навчання за магістерськими програмами до найкращих університетів світу, і 100 нових переможців програми «Завтра.UA», які отримають річну стипендію, а також підтримку реалізації проектів в Україні.

 • 26.06.19 p. Подяка працівникам кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття

  Адміністрація НВК: ЗШ I–III ступенів-гімназії № 1 м. Хмільника Вінницької області висловлює подяку усім працівникам кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття за грунтовну організацію та проведення III школи ботанічних стажувань 10–14 червня 2019 року для учнів загальноосвітніх шкіл, зокрема Юлії Шелюк, завідувачці кафедри. Отримані знання та практичні навики стануть в нагоді учням.

 • 25.06.19 p. ЖДУ продовжено доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science

  З 1 червня 2019 року Житомирському державному університету імені Івана Франка відповідно до наказу МОН України від 27 лютого 2019 року № 269 «Про затвердження Порядку забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних наукових баз даних» продовжено доступ до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

  Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та книжкові видання.

  Web of Science — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

  Доступ до баз даних надано до 31.05.2020 року.

  Запрошуємо науковців, викладачів, аспірантів та студентів університету, скористатися можливістю доступу до баз даних! Доступ можливий лише з мережі університету та здійснюється за посиланнями:

 • 25.06.19 p. На історичному факультеті вийшов друком щорічний студентсько-учнівський науково-популярний збірник «Україніка молода»

  Кафедра історії України представила черговий, восьмий номер, студентсько-учнівського науково-популярного щорічника «Україніка молода».  У виданні представлено 50 статей і наукових заміток студентів історичного факультету, учнів ліцеїв, гімназій і шкіл м. Житомир та Житомирської області. Публікації розміщені у традиційних тематичних рубриках, що сприяє кращому структуруванню та наповненню збірника. Для багатьох учнів і студентів це був перший успішний досвід наукової публікації.

  До видання також увійшли матеріали виступів і наукових дискусій з двох щорічних студентсько-учнівських конференцій «Українське козацтво: історія та сучасність» та п’ятнадцятої науково-практичної краєзнавчої учнівсько-студентської конференції «Наш рідний край: історія і сьогодення», проведені кафедрою історії України.

  Успішний досвід проведення конференцій, підготовки та видання студентсько-учнівських науково-популярних збірників матеріалів є також одним із найкращих методів профорієнтаційної роботи, знайомства учнівської молоді з життям сучасного університету та популяризації історичної науки в суспільстві.

 • 25.06.19 p. II Всеукраїнська науково-практична конференція професійних пасічників

  На базі Агробіологічної станції Житомирського державного університету 22 червня пройшла II Всеукраїнська науково-практична конференція професійних пасічників на тему: «Європейські вимоги щодо практики бджільництва та отримання продукції». Бджолярі обговорювали питання реалізації продукції, профілактики хвороб та боротьби зі шкідниками, збіднення медоносних угідь та багато інших актуальних питань.

 • 20.06.19 p. У ЖДУ відбулась церемонія «Свято олімпійського прапора»

  21 червня в м. Мінськ стартують II Європейські ігри. 20 і 21 червня в усіх обласних та районних центрах України проходять заходи з підняття Державного прапора України та прапора НОК України з метою популяризації олімпійських цінностей, виховання патріотичних почуттів уболівальників і підтримки кращих українських спортсменів на наймаштабніших спортивних змаганнях останнього чотириріччя, виховання почуття патріотизму і гордості за свою державу.

  У Житомирському державному університеті відбулось урочисте підняття прапорів за участі начальника управління національно-патріотичного виховання молоді та спорту Світлани Гресь, голови відділення НОК України в Житомирській області Олександра Оніщука, проректора з навчально-методичної та виховної роботи Володимира Чумака, декана факультету фізичного виховання і спорту, професора Тамари Кутек, фіналіста XX Олімпійських ігор, професора Рустама Ахметова.

  Право підняти державний прапор України та прапор Національного олімпійського комітету надано Володимиру Журбі — студенту 21 групи, КМСУ з сучасного п’ятиборства, чемпіону України в командному заліку серед молоді 2018–2019 рр., срібному призеру Універсіади в комбінованій естафеті та бронзовому призеру в естафеті вільним стилем 2019 року; Дар’ї Герговській — студентці 32 групи, МСУ зі спортивної аеробіки, чемпіонці відкритого чемпіонату Словаччини в категорії «степ» та срібній призерці в категорії «група», «степ», «денс» 2019 року, срібній призерці чемпіонату України в категорії «тріо» 2019, чемпіонці студентських ігор 2019 року.

 • 20.06.19 p. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка студенти мають можливість навчатися за програмою подвійного диплома

  У рамках розвитку міжнародної співпраці Житомирського державного університету імені Івана Франка 19 червня 2019 р. відбулась зустріч ректора ЖДУ Галини Киричук з керівництвом факультету педагогіки Університету Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща) — деканом факультету професором Елігіушем Малолєпшим, професором Даніелєм Куклею та доктором Збігнєвим Вєчореком.

  Під час зустрічі обговорювалися питання про наукову та навчально-методичну співпрацю ЖДУ та Університету Яна Длугоша. Досягнуто домовленості, що вже з наступного навчального року студенти спеціальностей 231 Соціальна робота, 016 Спеціальна освіта, 053 Психологія, 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта та 017 Фізична культура і спорт можуть навчатися одночасно в ЖДУ та Університеті Яна Длугоша за програмою подвійного диплома, що дасть змогу випускникам отримати український та польський дипломи. Наукова співпраця дозволяє проходити стажування науковців на базі університетів-партнерів, організовувати спільно конференції, семінари, симпозіуми, публікувати наукові доробки в наукових часописах обох університетів.

 • 19.06.19 p. Участь істориків університету на Міжнародному конгресі в Загребі

  14–16 червня 2019 р. в Загребському університеті (Хорватія) на базі факультету гуманітарних та соціальних наук відбулась третя літня конвенція ASEEES (Асоціація слов'янських, східноєвропейських та євразійських досліджень) на тему «Культурні війни». Більш ніж 600 науковців гуманітарної сфери із 32 країн світу обговорювали питання конфліктів, які виникають у процесі зіткнення культур. Уважний погляд у минуле та пошук шляхів порозуміння між різними культурами на сучасному етапі, з’ясування їх місця, ролі, значення у глобалізованому світі стали предметом обговорення на 180 секціях впродовж трьох днів.

  На конгресі доцент кафедри історії України ЖДУ Ольга Білобровець на секції «Культурні війни періоду 1917–1921 рр.» у своїй доповіді виклала особливості розвитку польської культури в умовах зміни політико-ідеологічних систем. Дискусія учасників панелі з Угорщини, Чехії та України дозволила визначити трансформації, які відбулись в культурному житті європейських країн в кризовий період війн та революцій, з’ясувати причини міжкультурних конфліктів і шляхи подальшого їх розвитку. На пленарному засіданні організатори ASEEES підсумовуючи, визнали зустрічі науковців у майбутньому доцільними і важливими для розвитку всієї гуманітарної сфери і культури в світі.

 • 15.06.19 p. День відкритих дверей у ЖДУ

  15 червня абітурієнти та їх батьки мали змогу отримати інформацію про вступну кампанію 2019 року. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся конструктивний діалог ректора університету Галини Киричук, проректора з навчально-методичної та виховної роботи Володимира Чумака, відповідального секретаря приймальної комісії Романа Денисюка та керівників структурних підрозділів з усіма бажаючими.

  Ректор звернула увагу гостей на важливі моменти при виборі ЗВО, деталізувала питання щодо створення електронного кабінету та подачі заяв, навівши невдалі приклади з попередніх років і чого це коштувати вступнику. Гостей цікавили питання подачі документів,їх перелік та які спеціальності можна обрати за наявності певного списку іспитів ЗНО.

  Проректор Чумак надав інформацію про особливості нарахування конкурсних балів, види коефіцієнтів. Пояснив, як можна підвищити шанси вступу на місця державного фінансування.

  Абітурієнти та батьки познайомилися з переліком спеціальностей, що представлені в університеті, керівниками підрозділів та представниками професорсько-викладацького складу.  Дізналися про особливості навчання на кожному з факультетів та інститутів.

  1 липня 2019 року в університеті діятиме центр допомоги абітурієнтам, в якому працівники допоможуть абітурієнтам створити електронний кабінет та пояснити особливості користування ним.

 • 15.06.19 p. Спільнота #ДівчатаSTEM запрошує до співпраці
 • 15.06.19 p. Подяки від Національного олімпійського комітету та Житомирського обласного відділення НОК
 • 13.06.19 p. Подяка франківцям

  Виконавчий комітет Коростенської міської ради висловлює подяку ректору університету Галині Киричук за сприяння у дослідженні пам'яток археологічного комплексу Стародавнього Іскоростеня студентами та викладачами історичного факультету під час проходження археологічної практики у травні–червні 2019 року.

  Окрема вдячність старшому викладачу Марині Хададовій та студентам історичного факультету за активну участь та особисту працю у проведенні археологічних досліджень на території м. Коростень, а саме: Антону Волківському, Костянтину Германову, Тарасу Коновалову, Вадиму Конончуку, Сергію Майстру, Олексію Мельниченку, Андрію Самойлюку, Вікторії Сіончук, Андрію Тичині, Валерію Товщику, Валентині Вербило, Олегу Терещуку, Миколі Усачу, Марії Хилевич, Владиславу Холявицькому.

 • 10.06.19 p. Потрійний успіх викладачів СПФ

  6–8 червня в м. Київ відбулася підсумкова конференція україно-польського проекту «Інноваційний університет та лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа», на якій впродовж трьох днів стипендіати програми презентували доробки своїх проектів у стінах КНУ ім. Т. Шевченка.

  Вітаємо із успішним захистом та врученням дипломів одразу трьох викладачів соціально-психологічного факультету: доцента кафедри соціальної та практичної психології Ольгу Савиченко та викладачів кафедри соціальних технологій Інну Палько та Сергія Товщика!

  Щиро бажаємо Вам сталого професійного й особистісного зростання та якомога більше можливостей та ресурсів у їх реалізації!

 • 10.06.19 p. Музейно-архівна практика для студентів історичного факультету

  Студенти І курсу історичного факультету з 27 травня до 8 червня 2019 року мали змогу познайомитися з особливостями функціонування музеїв та архівів під час проходження музейно-архівної практики.

  Музейна практика проводилася на базі музею історії ЖДУ імені Івана Франка, музею  Природи на природничому факультеті, музею історії поліції при ГУНП в Житомирській області, Музею космонавтики ім. С. П. Корольова, Літературного музею імені В. Г. Короленка, Музею-виставки пожежної охорони, Житомирського обласного літературного музею.

  У процесі такої практики студенти знайомилися із сутністю і змістом діяльності музеїв, вчилися класифікувати предмети та виокремлювати їхні типи, визначати інформативність культурної спадщини. Оформлювали картки наукового опису музейного предмету, визначали характер експозиції й зміст наукової концепції, використовували принципи, методи та структури побудови конкретних експозицій, готували та проводили різні тематичні екскурсії.

  Архівна практика студентів проводилася на базі Державного архіву Житомирської області (ДАЖО).

  Основним місцем роботи студентів став читальний зал, у якому вони виконували завдання, працюючи з тематичними та генеалогічними документами, періодичними виданнями дорадянського та радянського періодів. 31 травня 2019 року студенти взяли участь у відкритті виставки в Державному архіві Житомирської області, присвяченій історії освіти на Волині у ХІХ – на початку ХХ ст. Важливо зазначити, що вони з інтересом ознайомилися з документами виставки; дізналися багато цікавого з історії Житомирської чоловічої гімназії та видатних і всесвітньо відомих діячів, робота або навчання яких пов'язані з цим навчальним закладом.

  Важливо зазначити, що окремі студенти мали змогу на основі сповідальних відомостей дослідити свої окремі генеалогічні лінії, замовити справи на репресованих у 1930-х рр. своїх прадідів. Також корисним та цікавим було відвідування архівосховищ, де розповідалося про документи, що зберігаються в них, і методику пошуку архівних справ; лабораторії з реставрації документів та їхньої оцифровки. Вивчалися студентами і документи з історії Житомирського державного університету імені Івана Франка кінця 1970-х – 1980-х рр.

  Також додатково студенти отримували завдання з вивчення електронних документів, що зберігаються у ДАЖО і представлених на документальних он-лайн виставках Центрального державного історичного архіву Україні в м. Києві (ЦДІАК), Центрального державного архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО), в електронному архіві українського визвольного руху.

  Музейно-архівна практика студентів 1 курсу історичного факультету стала гарною практичною основою у вивченні історичної спадщини.

 • 10.06.19 p. Професора ЖДУ з лекціями у Віденському університеті

  Доктор філологічних наук, професор кафедри української мови ННІ філології та журналістики Віктор Мойсієнко прочитав лекції для студентів Інституту славістики Віденського університету (Австрія) «Діалектні риси в найдавніших писемних церковнослов'янських пам'ятках української редакції» та «Мовна свідомість староукраїнського книжника».

  А також в рамках свого наукового візиту до Відня професор Віктор Мойсієнко попрацював зі знаковою для історії української мови пам'яткою — Кодексом Ганкенштайна (Віденським октоїхом).

 • 07.06.19 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся конкурс «Найкращий знавець Конституції України»

  6 червня відбулося нагородження переможців щорічного конкурсу «Найкращий знавець Конституції України», який є спільним проектом Центру дослідження прав людини Житомирського державного університету імені Івана Франка та Головного територіального управління юстиції в Житомирській області. Участь у заході близько 100 студентів різних факультетів ЖДУ імені Івана Франка забезпечили викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ю. Магась-Демидас, О. Рудницька, Н. Войтович. Вручали грамоти представники ГТУЮ в Житомирській області І. Волошина, С. Шостак.

  Призерами стали:

  • 1 місце: Пухальська Юлія — студентка 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки,  Булачок Марія — студентка 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки;
  • 2 місце: Лук'янчук Анна — студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету, Дягіль Олександра — студентка 1 курсу історичного факультету;
  • 3 місце: Поліщук Владислав — студент 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки, Полянська Галина — студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету.

  Конкурс був присвячений Дню Конституції України та є уже традиційним для студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка. Він викликає жвавий інтерес у студентів не лише історичного, а й інших факультетів.

 • 03.06.19 p. На засіданні вченої ради університету відзначено кращих науковців

  31 травня ректор університету Галина Киричук  та голова вченої ради Віктор Мойсієнко розпочали засідання із зачитування вітального листа від голови ЖОДА Ігоря Гундича та вручення нагород для кращих працівників університету.

  Подяки Верховної Ради України був удостоєний доцент, завідувач  кафедри математичного аналізу Олег Герус.

  Міністерство освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність відзначило нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» Олену Поліщук, професора кафедри філософії, нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Олену Антонову, професора, завідувача кафедри педагогіки, Грамотою МОН Івана Ярмошика, професора, завідувача кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, Подякою МОН Олену Уваєву, доцента кафедри екології, природокористування та біології людини.

  Міністерство молоді та спорту України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, активну громадську діяльність, популяризацію молодіжного руху в Україні, професіоналізм, відданість справі відзначило подякою доцента кафедри соціальних технологій Надію Павлик.

  Управління національно-патріотичного виховання молоді та спорту ЖОДА відзначило грамотами доцента кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Андрія Близнюка та асистента кафедри Лесю Зайко за значний внесок у викладання видавничо-поліграфічного циклу дисциплін, активну участь у популяризації українського видавництва серед молоді та високу професійну майстерність.

  Урочисто було вручено посвідчення доцента Аллі Гарлінській, кандидату біологічних наук, завідувачу кафедри медико-біологічних дисциплін, Оксані Алпатовій,  кандидату біологічних наук, Віктору Шаверському, кандидату наук з фізичного виховання та спорту.

  Молодіжна фундація європейських ініціатив за активну життєву позицію та участь у процесі розбудови українського громадянського суспільства нагородила подяками доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталію Колесник, студентку 23 групи ННІ педагогіки Вікторію Марчук, асистента кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Олену Мачушник, доцента кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ольгу Рудницьк

  З нагоди Днів науки у Житомирському державному університеті визначено кращих у номінації «Науковець року — 2018»: Ольгу Білобровець, доцента кафедри історії України, Олександру Дубасенюк, професора кафедри педагогіки, Олега Геруса, доцента, завідувача кафедри математичного аналізу, Ірену Сніховську, доцента кафедри англійської мови.

  Молодими науковцями 2018 року стали: доктор історичних наук, доцент кафедри історії України Сергій Стельникович, доцент кафедри прикладної математики та інформатики, кандидат пед. наук Тетяна Вакалюк; професор кафедри математичного аналізу, доктор фізико-математичних наук Євген Севостьянов; професор, завідувач кафедри українського літературознавства та компаративістики Олена Юрчук.

  Кращими кафедрами 2018 року стали: кафедра історії України (завідувач Вікторія Венгерська), кафедра педагогіки (завідувач Олена Антонова), кафедра математичного аналізу (завідувач Олег Герус), кафедра української мови (завідувач Галина Гримашевич).

  За сумлінну працю, відповідальність та з нагоди 60-річчя від дня народження  грамотами ЖДУ відзначено Валентину Щербініну, сторожа навчального корпусу, та  Тетяну Петровську, прибиральницю службових приміщень навчального корпусу № 2.

 • 31.05.19 p. В університеті відбулася інтерактивна зустріч з питань децентралізації

  На базі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка проведено інтерактивну зустріч на тему «Децентралізація: теорія та практика». До активного обговорення долучилися проректор університету Володимир Чумак, депутати Глибочицької сільської ради Віталій Шпаківський, Марія Власенко, Валентина Храмцова, депутат Житомирської районної ради Василь Козел, доктор політичних наук, професор Сергій Рудницький разом зі своїми студентами-політологами та жителі різних ОТГ, які зацікавлені у питаннях реформи децентралізації. Професійними порадами із учасниками поділилися представники регіонального відділення Асоціації міст України, зокрема консультанти з юридичних питань Андрій Дяченко, консультант з комунікацій Світлана Прокоф'єва, консультант з бюджетних питань Сергій Гаращук.

  Це був заключних захід в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами проекту є бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка (Тетяна Краснобока та Марія Огороднійчук) та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» (Ольга Виговська).

 • 31.05.19 p. Візит Сергія Бубки до ЖДУ

  До Житомирського державного університету імені Івана Франка завітав з відкритою лекцією видатний український легкоатлет, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон зі стрибків з жердиною та президент НОК Сергій  Бубка.

  На зустрічі зі студентами Сергій Назарович говорив про такі важливі речі, як спортивна дисципліна, високі досягнення, мотивація та віра в себе. Також олімпійський чемпіон розповів від чого довелося відмовитися заради високих спортивних досягнень та що відчував коли француз Рено Лавіллені побив його світовий рекорд 6 м 15 см, стрибнувши 6 м 16 см.

  За високі спортивні досягнення Сергій Назарович привітав та подарував подарунки студентам Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського національного агроекологічного університету та Державного університету «Житомирська політехніка».

 • 31.05.19 p. Переможці-номінанти у Всеукраїнській студентській олімпіаді

  23–24 травня 2019 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 012 Дошкільна освіта. В олімпіаді брали участь 20 учасників освітнього рівня «магістр» та 53 учасників освітнього рівня «бакалавр» з 36 закладів вищої освіти. Студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка спеціальності 012 Дошкільна освіта отримали такі нагороди:

  • Соболь Галина та Поліщук Тетяна — переможці у номінації «Педагогічна творчість»;
  • Яворська Анастасія — переможець у номінації «Майстер точного слова».

  Вітаємо переможців і бажаємо нових творчих успіхів у навчально-науковій роботі!

 • 30.05.19 p. Подяки від управління у справах сім′ї, молоді та спорту Житомирської міської ради

  Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради висловлює вдячність Житомирському державному університету імені Івана Франка та ННІ педагогіки за впровадження та підтримку проектів, які спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю в сучасний освітянський простір; Наталії Колесник та Вікторії Марчук за активну життєву позицію та волонтерську роботу в міських проектах, спрямованих на розвиток соціального партнерства задля розвитку громади м. Житомир; Олександру Євченку за наукове консультування з питань комунікації, зв'язків з громадськістю та публічного виступу в рамках роботи Житомирської муніципальної освітньої школи.

 • 30.05.19 p. Відкриття Галереї спортивної слави Житомирщини

  30 травня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття оновленої Галереї спортивної слави Житомирщини. Почесними гостями заходу були президент НОК Сергій Бубка, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, голова Житомирського обласного відділення НОК України Олександр Оніщук, ректор Галина Киричук.

  Декан факультету фізичного виховання та спорту професор Тамара Кутек провела екскурсію галереєю, ознайомивши з історією спортивних товариств Житомирщини, експонатами спортивних досягнень, з героями спорту Житомирщини. Гордістю спортивної Житомирщини є Валентина Манкін, Рустам Ахметов, Володимир Іванов, Інна Євсєєва, Юлія Єлістратова, Валентина Цербе, Ірина ковальчук, Валерій Андрійцев, фото яких є окрасою галереї.

  Сергій Бубка зустрівся зі студентами факультету фізичного виховання та спорту, які мають власні спортивні здобутки, та поділився цінними порадами, зауваживши, що дорога до перемоги важка, але емоції перемоги того варті.

  Також президент НОК України Сергій Бубка взяв участь у нараді-семінарі регіонального відділення НОК, під час засідання якої нагородив спортивних діячів Житомирщини грамотами та цінними подарунками за вагомий внесок у розвиток і пропаганду вітчизняного спорту та олімпійського руху в Україні та підтримку олімпійських видів спорту. Серед нагороджених є професор кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення ЖДУ Григорій Грибан.

 • 30.05.19 p. Студенти університету взяли участь у тренінгу «Участь молоді у місцевому та регіональному житті»

  Бібліотека Житомирського державного університету імені Іван Франка та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» провели черговий захід в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Учасниками тренінгу були представники школи педагога-організатора «Від А до Я» та її керівник доцент Тетяна Гужанова.

  Упродовж заходу учасниками були проаналізовані принципи та різні форми участі, які зазначені у Переглянутій Європейській хартії про участь молоді у місцевому та регіональному житті; були обмірковані можливі рівні участі молоді та представлено приклади власних досвідів участі молоді.

  Важливим кроком для молодих людей є участь у молодіжних проектах, сенс яких полягає у тому, що вони організовуються для молоді, з молоддю та самою молоддю. Практичними порадами щодо організації молодіжних проектів, створення та функціонування громадських організацій поділився завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики», голова правління МГО «Студентський клуб» Володимир Виговський.

  Нагадаємо, що проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 • 30.05.19 p. Факультет фізичного виховання і спорту продовжує дарувати університету свої здобутки і приурочувати їх до 100-річного ювілею

  Збірна команда університету з плавання (тренер-представник Крук А. З.) виборола ІІІ місце у загальнокомандному заліку на фінальних змаганнях XIV Універсіади України з плавання, що проходили 7–10 травня у м. Кам'янське (Дніпропетровська обл.) А студентка факультету (група 11М1) МС України Дарія Антонова стала переможцем Універсіади на дистанції 50 брас і бронзовим призером на стометрівці.

  Вітаємо спортсменів і бажаємо подальших звершень!

 • 29.05.19 p. На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка успішно пройшла акредитація напряму підготовки бакалаврів 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»

  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 530-л від 15.05.2019 року в університеті впродовж 27-29 травня працювала експертна комісія з метою проведення перевірки відповідності державним акредитаційним вимогам стану кадрового, навчально-методичного, матеріального та організаційного забезпечення підготовки фахівців з напряму підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

  До складу експертної комісії увійшли: голова комісії Мальований Мирослав Степанович — завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету «Львівська політехніка», доктор технічних наук, професор, та Рибалко Юлія Володимирівна — доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат педагогічних наук. 

  Керівництвом природничого факультету були створені всі необхідні умови для роботи експертної комісії. Члени експертної комісії відвідали бібліотеку університету та оглянули аудиторії і навчальні лабораторії факультету. Після офіційних зустрічей експерти працювали з матеріалами акредитаційної справи.

  Висновок комісії одностайний: кадрове, матеріально-технічне, навчально-методичне та інформаційне забезпечення, а також якість підготовки здобувачів вищої освіти напряму підготовки 6.040106 Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування у Житомирському державному університеті відповідає вимогам у системі вищої освіти та забезпечує державну гарантію якості освіти. Комісія вважає за можливе акредитувати напрям підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» у Житомирському державному університеті.

  Разом з тим, експертами були висловлені свої побажання і зауваження, які не впливають на рішення про акредитування, але сприятимуть покращенню якості підготовки фахівців: інтенсифікувати підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри за рахунок стажувань у наукових установах України; посилити обмін професійним досвідом із зарубіжними і вітчизняними закладами вищої освіти; продовжити роботу над зміцненням матеріально-технічної бази випускової кафедри по оснащенню сучасним лабораторним устаткуванням; поповнити бібліотечний фонд університету сучасними підручниками з екологічних дисциплін; стимулювати перспективних викладачів кафедр до затвердження тем докторських дисертацій, їх виконання та захисту; сприяти активізації роботи викладачів кафедри над публікаціями наукових статей у фахових виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus та Web оf Science.

 • 28.05.19 p. Студентські здобутки на IIІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів»

  Студентки ННІ педагогіки, випускниці Школи педагога-організатора «Від А до Я» (Корнилова Є., Ренькас В., Луценко К., Ігнатюк Д.) та студентки 3 курсу (Булачок М., Новицька В., Бакальчук О.), 24–26 травня взяли активну участь у IIІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів», що проходив в Українському дитячому центрі «Молода гвардія».

  «Ліга педагогів» — це флеш-моби, екскурсії, методичний ярмарок, майстер-класи, драйвові конкурси, танцювальні шоу. Фестиваль-конкурс показує, що наука і практика мають бути поруч, що педагогічна робота може бути цікавою і захопливою, а оздоровчий табір є чудовим стартом у педагогічній професії.

  Команда «Житомирські дiвчата» (майбутні педагоги-організатори УДЦ «Молода гвардія») взяла участь у конкурсах з таким здобутками: «Ігровий батл» — ІІ місце, інтелектуальний фут-квест «Педагогічний калейдоскоп» — ІІ місце, «Смуга перешкод» — ІІ місце, перемогла у номінації «Емоційна подача конкурсу агіт-реклам «Краща молодь світу» та отримала диплом переможців ІІ ступеню.

  Вітання дівчатам та незабутнього літа, творчої наснаги, гарного настрою!

 • 26.05.19 p. ХІІ науково-практична конференція «Науковий пошук молодих дослідників»

  21 травня 2019 року на базі фізико-математичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка проходила ХІІ науково-практична конференція «Науковий пошук молодих дослідників», яка об’єднала науковців, викладачів закладів вищої освіти, учителів загальноосвітніх навчальних закладів, представників державних установ освіти, а також фахівців у галузі математики, фізики, інформаційно-комунікаційних технологій і методики їх навчання.

 • 26.05.19 p. Студенти фізико-математичного факультету відвідали захід «Священні книги українців як пам’ятки культури і джерело літератури»

  23.05.2019 р. студенти фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка були запрошені читальним відділом ЖОУНБ імені О. Ольжича на захід «Священні книги українців як пам’ятки культури і джерело літератури»,  присвячений  Дню слов’янської писемності і культури.

  Сторінки мультимедійного журналу познайомили присутніх зі слов’янськими просвітителями, творцями абетки братами Кирилом і Мефодієм, їх внеском в історію освіти та підвищенні культури слов’янських народів; з пам’ятками давньоукраїнської книжності, факсимільні видання яких зберігаються в колекції рідкісних і цінних  книг бібліотеки.

  Показати свої знання, ерудицію і  кмітливість студенти змогли в  інтелект-вікторині «Велич рідної мови», яка проводилась наприкінці заходу.

  Бібліотека — це простір неформальної освіти, і саме вона сприяє реалізації однієї з ключових компетентностей Нової української школи - вчитись упродовж життя.

 • 24.05.19 p. Професор Цвет з лекцією у ЖДУ

  23 травня на історичному факультеті відбулась лекція запрошеного професора, доктора філологічних наук, автора ряду праць з лінгвістики, антропології та історії, які видавались у США та Ізраїлі, Леоніда Яковича Цвета.

  Студенти мали можливість прослухати лекцію на тему: «Історія євреїв крізь призму родинних спогадів». Леонід Якович наш земляк, народився в Житомирі ще до війни, але з її початком родина покинула місто. Лише зараз він вперше відвідав місце свого народження. Протягом тривалого часу пан Цвет викладав в університетах США, Ізраїлю, до окупації Криму працював у Таврійському національному університеті імені В. Вернадського. 

  Зустріч з Леонідом Яковичем стала можливою завдяки керівнику Центру юдаїки,який діє на кафедрі історії України, Наталії Рудницькій та її монографії, присвяченій історії євреїв Житомирщини. У подальшому планується реалізовувати спільний проект з історії декількох єврейських родин (Винарських, Цветів, Рабиновичів), які є невід’ємною частиною історії нашого міста та регіону. Леонід Якович Цвет презентував Центру юдаїки літературу релігійного та історичного характеру. 

 • 24.05.19 p. Вітаємо лауреатів конкурсу — молодих дизайнерів навчально-наукового інституту педагогіки

  Вітаємо студентів спеціальності 015 Професійна освіта (Дизайн) Житомирського державного університету імені Івана Франка — Дмитра Котвицького, Діану Продоус-Якимчук, Владу Сичевську, Дарину Стахівську, Альону Фещук, Владислава Рудніцького та доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталію Колесник з отриманням диплома лауреата ІІІ ступеня Х Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Україна квітуча 2018».

  Конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» в рамках святкування 50-річчя створення Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та 30-річчя створення Спілки дизайнерів України.

  У конкурсі взяло участь понад 400 дизайнерських робіт з 51 закладу вищої освіти, 27 міст України. За результатами конкурсу лише 287 авторських робіт представлено в електронному каталозі дизайн-проектів. Конкурс проводився у три етапи з 25.06.18 по 19.12.18 року. Урочиста церемонія нагородження відбулася 22 травня 2019 року.

  Вітаємо учасників конкурсу з відзнаками та бажаємо нових творчих успіхів і натхнення!

 • 24.05.19 p. Повірити в себе і подарувати дітям частинку свого серця

  23 травня студентки соціально-психологічного факультету вже втретє стали аніматорами-волонтерами Міського фестивалю творчості дітей та молоді «Повір у себе, і в тебе повірять інші», організатором якого є Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

  У приміщенні міського Будинку культури студенти-волонтери були аніматорами: веселими звірями, казковими героями та аква-гримерами. Фестиваль, організований для дітей і молоді з особливими потребами, учнями-вихованцями багатьох соціально-реабілітаційних, спеціалізованих виховних закладів, для дітей і сімей, які виховують особливу дитину.

 • 24.05.19 p. Франківці долучилися до відзначення Дня Героїв

  23 травня студентки та викладачі Житомирського державного унiверситету iменi I. Франка долучилися до відзначення Дня Героїв та приєдналися до заходів із вшанування пам'яті загиблих борців за волю України, зокрема, відкритті дошок пам'яті героїв-житомирян, які загинули внаслідок війни на сході України. Франківці разом із небайдужими житомирянами урочистою ходою пройшли містом від майдану Соборного, вулицею Перемоги, через Спасо-Преображенський собор. Поклали квіти до могили учасників національно-визвольних змагань Миколи Сціборського та Омеляна Сеника.

 • 23.05.19 p. Подяка викладачам від Обласного центру туризму

  Комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний центр туризму, краєзнавства учнівської молоді» Житомирської обласної ради висловлює подяку викладачам Житомирського державного університету імені Івана Франка Максимову Олександру Вікторовичу, кандидату історичних наук, старшому викладачу кафедри історії України, Ковальчуку Івану Васильовичу, кандидату історичних наук, доценту кафедри історії України, Хададовій Марині Володимирівні, старшому викладачу кафедри всесвітньої історії, за активну участь у проведенні та об'єктивне суддівство туристично-краєзнавчих змагань.

 • 21.05.19 p. Життя в науці і для науки у працях викладачів навчально-наукового інституту педагогіки

  20 травня 2019 року з нагоди Днів науки відбулася книжкова виставка монографічного доробку, збірників наукових праць, підручників, навчально-методичних посібників, авторами яких є професорсько-викладацький склад навчально-наукового інституту педагогіки. Окрім того, було проведено педагогічний коучинг спільної продукції ННВК «Полісся».

 • 20.05.19 p. Перемога у стипендіальній програмі Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA»

  Визначено переможців загальнонаціонального конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA». Серед переможців є студент ІV курсу навчально-наукового інституту філології та журналістики Андрій Мельник.

  Вітаємо Андрія та його наукового керівника професора кафедри українського літературознавства та компаративістики Олену Олександрівну Юрчук зі спільним науковим досягненням.

  Протягом навчання в Житомирському державному університеті імені Івана Франка Андрій демонструє лідерську позицію. Вже на ІІ курсі був головою студентського братства ННІ філології та журналістики, а з 2015 року займається волонтерською діяльністю: у межах проекту Міжнародної благодійної організації «Місія в Україну» працював у таборах для дітей з інвалідністю. У коло інтересів Андрія входить поезія і музика. 2018 року він взяв участь у Всеукраїнській нараді молодих літераторів у Тернополі.

 • 20.05.19 p. Викладачі університету активно продовжують роботу в рамках програми Erasmus+

  Завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Микола Ліпісівіцький  протягом 13–17 травня читав лекції у Сілезькому університеті в Катовіце (Польща) в рамках проекту академічної мобільності Erasmus+, започаткованого у 2017 році.

  У межах лекційного курсу Микола Леонідович познайомив польських студентів і колег із теорією перекладу Вальтера Беньяміна, критикою суспільства через гру в народній п’єсі Бертольта Брехта «Пан Пунтіла і його слуга Матті», а також лірикою видатного німецького поета, колишнього дисидента НДР Вольфа Бірмана, з яким він познайомився особисто у квітні цього року під час візиту до Німеччини на запрошення Німецько-українського форуму у м. Берлін.

 • 17.05.19 p. Житомирський державний університет на Ярмарку вакансій

  17 травня  у Житомирі вчетверте відбувся Ярмарок вакансій,  у якому взяли участь близько 60 підприємств та 30 навчальних закладів. ЖДУ активно долучився  до дійства, презентувавши свої факультети, інститути та спеціальності зокрема.

  Кожен зі структурних підрозділів  у легкій та ігровій формі продемонстрували свої переваги, показали значимість та  важливість кожної спеціальності. Гості ярмарку мали змогу відвідати поліське весілля, переглянути елементи різних видів спорту, захопитися природничими науками. Найсміливіші перевірили свої знання з української мови, виправляючи помилки у запропонованих конструкціях. Студенти заполонили глядачів іграми та забавами.

  Відвідувачі заходу мали нагоду ознайомитись зі спеціальностями університету, умовами вступу, особливостями навчання та безпосередньо поспілкуватися з викладачами.

 • 17.05.19 p. Людина року на СПФ

  У Всесвітній день вишиванки на соціально-психологічному факультеті відбулася урочиста церемонія відзначення досягнень викладачів і студентів СПФ «Людина року», а цьогоріч - ювілейна, присвячена 15-річчю факультету.

  Окрім подяк і дипломів переможців у семи традиційних номінаціях конкурсу, викладачі, студенти, партнери та гості вітали СПФ із днем народження, згадували історію створення і життя соціально-психологічного. За 15 років на факультеті захищено 34 кандидатські дисертації та 7 докторських, опубліковано 37 монографій, активно підтримується співпраця з 55 соціальними та науковими партнерами, викладачі факультету мали нагоду здійснити 24 тривалі закордонні поїздки-стажування, а також проведено 47 конференцій, організовано 38 студентських та учнівських олімпіад, 14 конкурсів наукових робіт, 9 дистанційних наукових конкурсів з фаху, проведено сотні факультетських заходів та мистецьких проектів, висаджено 4000 тюльпанів, 25 сакур, 7 дерев магнолії, 50 кущів троянд.

  За 15 років факультет поповнився на 30 викладацьких дітей, а головне, факультет випустив у світ 2282 студентів денної форми навчання та 1984 студенти заочної форми навчання, разом це 4266 професіоналів своєї справи, окрилених СПФ. Соціально-психологічний з днем народженням завітав привітати перший декан факультету Олександр Музика. Цінними і натхненними стали побажання деканів СПФ Лариси Журавльової та Тетяни Боцян. Привітання отримали від партнерів факультету, деканів і директорів інститутів та факультетів університету Володимира Литньова, Олексія Башманівського та Олександра Жуковського. Творчі привітання пролунали від народної артистки України Ірини Шинкарук, Житомирського академічного ансамблю танцю "Сонечко", танцювального клубу “Кристал”, музикантів Житомирського музичного училища ім. Віктора Косенка, творчого колективу "Лебеді кохання", випускників Андрія Левика та Оксани Горай, а також Наталії Світлої та Влада Дранківського. Ну і яке ж свято без святкового торту, презентованого Світланою Лесик-Хачатрян та студентами СПФ!

  Вітаємо соціально-психологічний факультет з ювілеєм!

 • 17.05.19 p. Крилата виставка Юрія Камишного до ювілею на соціально-психологічному факультеті

  Родзинкою тижня святкування 15-річчя соціально-психологічного факультету стало відкриття ювілейної виставки «7 картин на 7 небі» Народного художника України, натхненника та великого друга факультету Юрія Камишного, що є знаковою подією для СПФ, адже саме Юрій Костянтинович став першим художником, чиї картини ознаменували старт проекту десять років тому. 

  Відкривала крилату виставку ректор університету Галина Киричук, а почесними гостем і співмодератором став засновник проекту та перший декан СПФ Олександр Музика. Посилювали відчуття і сприйняття мистецтва неперевершений музичний подарунок від Алли Весельської та її учениці Божени Зімінської, акапельний спів Ольги Бушми та авторська поезія Катерини Марчук. А ще було багато привітань та щирих побажань факультету і проекту «7 картин на 7 небі»!

  На згадку в день народження СПФ Юрій Камишний подарував репродукцію картини «Небо і земля».

  Запрошуємо всіх на «7 небо» окрилюватися натхненням та насолоджуватися мистецтвом! Виставка триватиме до середини червня.

 • 17.05.19 p. Подяки від Міністерства освіти і науки

  16 травня у Міністерстві освіти і науки України відбулося урочисте нагородження працівників освіти і науки з нагоди Дня науки.

  Вітаємо професора кафедри світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін, доктора педагогічних наук Оксану Анатоліївну Кучерук та директора ННІ іноземної філології, кандидата філологічних наук Марину Володимирівну Полховську з отриманням подяки від Міністерства освіти і науки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. А професора кафедри математичного аналізу, доктора фізико-математичних наук Анатолія Олександровича Погоруя з отриманням нагрудногоо знака "Відмінник освіти".

 • 15.05.19 p. У рамках Днів науки на фізико-математичному факультеті проходила виставка навчально-методичної літератури

  У рамках щорічного відзначення Днів науки на фізико-математичному факультеті 15 травня 2019 року проходила виставка навчально-методичної літератури «Навчально-методичне забезпечення якості фізико-математичної освіти».

  Виставка проводилась з метою удосконалення методичного забезпечення навчання фізики, математики та інформатики, розвитку творчого потенціалу майбутніх педагогів, поширення інноваційних досягнень. Представлені матеріали підготовлені та опубліковані провідними фахівцями усіх кафедр фізико-математичного факультету.

  За підсумками проведення виставки можна зробити висновок, що подані матеріали свідчать про масштабну й цілеспрямовану методичну роботу усього професорсько-викладацького складу факультету, яка забезпечує належне використання інноваційних педагогічних технологій та сприяє їх подальшому розвитку.

 • 15.05.19 p. Презентація англомовного навчального посібника «Сучасна американська поезія № 1. Брайан Луїс Сондерс» / «Contemporary American Poetry № 1. Bryan Lewis Saunders»

  У ННІ іноземної філології відбулася презентація англомовного навчального посібника «Сучасна американська поезія № 1. Брайан Луїс Сондерс» / «Contemporary American Poetry № 1. Bryan Lewis Saunders», присвяченого творчості американського поета й художника в рамках проекту, який започаткував доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури Олег Коляда.

  Перший випуск серії містить інтерв’ю з митцем, авторську графіку й аналіз поетичної збірки «Near Death Experience» (2010 р.), який здійснили магістранти ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка: Катерина Вовк, Віолета Грибан, Валерія Дуплійчук, Юлія Климович, Аліса Ковалевська, Руслана Марусевич, Назар Матюха, Анастасія Ничипорук, Анна Савина, Альона Юхимчук.

  Унікальність проекту полягає не тільки в тому, що члени авторського колективу посібника — студенти нашого університету, а й у його мультимедійності, адже книжку доповнює диск із аудіозаписами лірики Брайана Луїса Сондерса, виданий лейблом Old Captain.

 • 13.05.19 p. Участь викладачів ЖДУ у Міжнародній науковій конференції (м. Варшава, Польща)

  Завідувач кафедри українського літературознавства та компаративістики, професор Олена Юрчук та завідувач кафедри філософії Оксана Чаплінська взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Жінки в історії, культурі, літературі й мові: Центральна та Східна Європа», що проходила у Варшавському університеті 9–11 травня 2019 року. Науковці озвучили доповідь «Дискурс фемінного вертограду в збірці «Міфотворення» Маріанни Кіяновської» та долучилися до дискусії щодо ролі жінки в європейському соціокультурному просторі.

 • 11.05.19 p. Спортивні здобутки студентів факультету фізичного виховання і спорту

  Факультет фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка продовжує дарувати свої здобутки рідному ЗВО до 100-річного ювілею. Збірна команда університету з плавання (тренер-представник Крук А. З.) виборола ІІІ місце у загальнокомандному заліку на фінальних змаганнях XIV Універсіади України з плавання, що проходили 7—10 травня у м. Кам'янське (Дніпропетровська обл.) А студентка факультету (група 11М1) МС України Дарія Антонова стала переможцем Універсіади на дистанції 50 брас і бронзовим призером на стометрівці.

  Вітаємо спортсменів і бажаємо подальших звершень! 

 • 10.05.19 p. У ЖДУ відбувся інструктивно-методичний семінар з підготовки до літньої педагогічної практики

  Згідно з діючими навчальними планами з 6 по 8 квітня 2019 року кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій провела інструктивно-методичний семінар для студентів третього курсу ННІ педагогіки та 32 групи факультету фізичного виховання і спорту.

  Інструктивно-методичний семінар є неодмінною складовою програми підготовки студентів до літньої педагогічної практики і проводиться з метою надання рівня методичної готовності до здійснення самостійної виховної діяльності в тимчасовому дитячому колективі в канікулярний період.

  Завданнями семінару є: поглиблення теоретичних психолого-педагогічних знань, підвищення рівня сформованості спеціальних умінь і навичок, підвищення мотивації й соціальної спрямованості, особистісної готовності та набуття власного досвіду, необхідних для організації й здійснення змістовного дозвілля й оздоровлення дітей в літній період.

  122 студенти  протягом  3-ох днів активно працювали на творчих майстернях («Ігрова» — Басюк Н. А., «Контакт» — Костюшко Ю. О., «Проектна» — Коновальчук І. М., «Азбука вожатого» — Рудницька Н. Ю., «Пісенна» — Суботницький І. М., «Анімаційна» — представники та директор табору «Карамель»). Взяли участь у КВН (конкурсі вожатської майстерності).

  Активну участь в організації та проведенні творчих майстерень на семінарі брали вожаті Школи педагога-організатора «Від А до Я»: Баранчук І., Суха К., Чипорнюк В., Маліцький І., Топольницька Г.

  На семінарі були присутні також директори таборів «Карамель» (м. Київ), «Супутник», представник УДЦ «Молода гвардія», які запропонували студентам посади педагогів-організаторів літнього дитячого відпочинку.

  Сподіваємось, що робота на семінарі допоможе студентам організовувати незабутній дитячій відпочинок!

 • 10.05.19 p. Школа педагога-організатора «Від А до Я» презентувала свій заключний концерт «Випуск — 2019»

  Щорічний випускний концерт був представлений на інструктивно-методичному семінарі підготовки студентів до літньої педагогічної практики.

  Керівник школи педагога-організатора «Від А до Я» доцент Т. С. Гужанова вручила сертифікати про закінчення школи 23-ом випускникам. Під час навчання студенти брали участь у практикумах розвитку творчих здібностей: художньо-поетичних, хореографічних, музичних, організаторських та акторської майстерності.

  Протягом навчання студенти готували та представляли свої творчі проекти: новорічні ранки, акції для дітей з дитячих будинків, притулків, лікарень, дитячих установ, для дітей з особливими потребами організації «Діти Сонця». Крім того, вони були активними учасниками студентської самодіяльності університету: організовували конкурси, театралізовані вистави та шоу-програми.

  Концерт відбувався у стилі фільму «Мері Поппінс» в українській інтерпретації. За сюжетом Мері виконує бажання дітей та показує їм український колорит, всю красу літніх таборів відпочинку та цікавість занять в ШПО.

  Глядачі, яких було близько 120 осіб, були в захваті від побаченого, активно брали участь у запропонованих іграх та підтанцьовували під час виступів.

  На концерті були присутніми не тільки студенти і викладачі університету, а й  культорганізатор УДЦ «Молода гвардія» в м. Одесі Аліна Шибистюк, яка сама є випускницею Школи педагога-організатора «Від А до Я». Вона пильно слідкувала за виступом випускників та після концерту для 10 студентів, які їдуть в УДЦ «Молода гвардія»,  надала інформацію про табір і розповіла про роботу вожатих.

  «Я вважаю, що Школа педагога організатора «Від А до Я» робить велику справу: відкриває справжніх людей, які до цього ховалися в сірих буднях, вона дає їм змогу стати самими собою, нічого не боятися, а йти до своєї мети, отримувати задоволення від своєї роботи. Вона дає знання, які хочеться нести дітям і вчити їх з самого дитинства цінувати кожний момент життя…», — ділиться своїми враженнями Ангеліна Іванцова, випускниця Школи.

  Попереду літо, діти, робота. Щасливої дороги, майбутні педагоги-організатори!

 • 08.05.19 p. Державна служба відчиняє свої двері

  Національне агентство України з питань державної служби та його територіальний орган Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях проводить всеукраїнську інформаційну кампанію «Право на державну службу» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

 • 08.05.19 p. Методологічний воркшоп для вчителів англійської мови міста Житомир

  7 травня 2019 року кафедра англійської мови ННІ Іноземної філологї у рамках співпраці з Fulbright Ukraine провели методологічний воркшоп для вчителів англійської мови міста Житомир «Perspectives on education reform, critical thinking and assessment». Модератором семінару виступила стипендіатка U. S. Fulbrighter Крістин Нуджент (Georgetown University, Washington DC). Пані Нуджент є висококваліфікованим спеціалістом, яка довгий час працювала над імплементацією критеріїв оцінювання, і наразі є однією з розробників програми GoCamp Ukraine.

  Інформація, представлена спікером, стосувалася розвитку критичного мислення учнів та основних критеріїв оцінювання. Усі учасники семінару отримали сертифікати. Крім того, вчителі ЗЗСО мали змогу поспілкуватися з директором ННІ Іноземної філології, доц. М. В. Полховської та проф. Л. В. Калініною, які повідомили про особливості навчальної програми підготовки фахівців за спеціальностю 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська)) та про можливість проходження курсів підвищення кваліфікації вчителів англійської мови на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 08.05.19 p. Мистецька акція «З Україною в серці»

  8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  З цієї нагоди у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася мистецька акція «З Україною в серці», присвячена ролі нашої держави у світовій історії. 

  Глядачі почули сучасні та історичні пісні, українську оперну класику. Нікого не залишили байдужим факти з історії визволення України в різні часи — від часів козаччини до нинішніх протистоянь на сході України.

  Також відбулося вшанування працівниці університету Валентини Станіславівни Мілевської — в’язня німецького концтабору.

  Акція завершилася 7 травня покладанням квітів на Смолянському військовому кладовищі.

 • 06.05.19 p. Музично-поетичний «Карнавал поезії» від студентів ННІ філології та журналістики

  25 квітня 2019 року в ННІ філології та журналістики відбулося музично-поетичне дійство «Карнавал поезії», у якому брали участь найталановитіші представники творчої молоді ННІ філології та журналістики та слухачі підготовчих курсів Центру післядипломної освіти.

  Організатором заходу виступила кафедра світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін ННІ філології та журналістики. Музично-поетичне свято відбулось завдяки небайдужим до художнього слова студентам різних підрозділів університету. На гостей поетичного заходу чекали неочікувані режисерські вирішення, вишукане драматургічне дійство, виконання власних мініатюр мешканцями університетського поетичного Парнасу.

  Вишукану культуру поетичного та прозового слова продемонстрували: Анастасія Батирєва, Анастасія Бондар, Олександр Бильєв, Андрій Весельський, Інга Голубівська, Сергій Домославський, Євгенія Жайворон, Анастасія Зайцева, Валерія Колганова, Анна Маковська, Анна Пінчук, Вадим Шидловський. Справжню зацікавленість художнім словом виявили студенти-іноземці – Мохаммед Нашуан, Кітоко Габі Оніемб, Мокуба Генок Озізі, які продекламували українську поезію. Карнавальні враження та карнавальні емоції, викликані неординарною подією, не залишили нікого байдужим.

 • 06.05.19 p. Великодній дивосвіт студентів навчально-наукового інституту педагогіки

  «Пробудження весни», «Казковий Всесвіт Великодня», «Великодній дивосвіт», «Благодать», «Логотип — Житомирські ласощі», «Надія», «Вище неба», «Україна Великодня» — самі ці авторські назви протягом великодніх свят можна було зустріти на вул. Михайлівській Житомира й помилуватися персональними шедеврами студентської молоді.

  Студенти навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка Тетяна Вайднер, Ольга Ігнатьєва, Діана Бурячок, Вікторія Марчук, Світлана Ящук, Дарина Погосян, Влада Сичевська, Альона Фещук, Дарина Стахівська, Діана Якимчук та доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталія Колесник узяли активну участь у «Фестивалі писанок», який проходив за сприяння Житомирської міської ради. Студенти долучилися до створення авторських ексклюзивних писанок, що були представлені в контексті арт-простору м. Житомир у галереї мистецьких писанок. Молоді майстрині отримали почесні дипломи учасників вищезазначеного заходу.

 • 06.05.19 p. Молоді науковці Пармського університету (Італія) завершили наукове дослідження на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка

  Молоді науковці Пармського університету (Італія) завершили наукове дослідження на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка та представили свою магістерську роботу.

  У рамках програми міжнародного студентського обміну OVERWORLD молоді науковці Лаура Піні та Юрій Буссі (науковий керівник — професор Дімітріс Аргіропоулос, керівник кафедри спеціальної педагогіки Пармського університету), фахівці зі спеціальної педагогіки, вперше в Україні проводили дослідження, пов’язані з вивченням процесів реалізації інклюзивної освіти в Житомирському регіоні. Дипломна робота Лаури Піні «Міжнародне співробітництво в педагогічній сфері для соціальної та освітньої інтеграції людей з обмеженими можливостями: досвід Житомира (Україна)» у друкованому вигляді буде знаходитися в НМЦ ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ імені Івана Франка, електронний варіант зберігатиметься в бібліотеці університету.

  Ректорат університету, викладачі кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій, працівники та волонтери НМЦ ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ імені Івана Франка активно долучаються до пошуку бази та інструментів досліджень, здійснюють координацію діяльності між учасниками експерименту. Науково-дослідницьку роботу на часі здійснюють Ніколь Сімончеллі, Джулія Спіталері, розробляється програма дослідження з Юрієм Буссі, робота якого стосується впровадження новаторського методу арт-мистецтва — мильні бульбашки в інклюзивних практиках.

 • 06.05.19 p. Наукові здобутки в ННІ філології та журналістики

  17-18 квітня 2019 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Журналістика».

  За результатами підсумкової науково-практичної конференції диплом ІІІ ступеня отримала Гаркава Аліна Вадимівна, студентка ІІІ курсу спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» ННІ філології та журналістики.

  Вітаємо переможницю та її наукового керівника Денисевич Олену Вікторівну, кандидата філологічних наук, ст. викладача кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології

  Бажаємо подальших наукових здобутків!

 • 03.05.19 p. Перепідготовка вчителів математики до Нової української школи

  Упродовж місяця на базі Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки Житомирського державного університету імені Івана Франка проходили курси підвищення кваліфікації вчителів математики.

  Розбудова Нової української школи, школи компетентностей, обумовила новітнє наукове переосмислення чинної системи підвищення кваліфікації вчителів математики. Концепція перепідготовки передбачала втілення положення про те, що підготовка вчителів компетентнісного навчання математики має здійснюватися через запровадження компетентнісного підходу в післядипломній педагогічній освіті. Слухачі курсів оволоділи психолого-педагогічними засадами і методикою компетентнісно орієнтованого навчання математики, опанували методику підготовки учнів до ЗНО, поглибили знання про вчителя математики в компетентнісному навчанні. Учителі покращили кваліфікацію з питань підготовки учнів до математичних олімпіад і Всеукраїнських конкурсів-захистів МАН, методики використання сучасних інформаційних технологій у навчанні математики. Їхні професійні здобутки збагатилися кваліфіковано виконаними й успішно захищеними курсовими проектами з актуальних проблем компетентісно орієнтованої середньої математичної освіти.

  Освітній процес забезпечували завідувач центру післядипломної освіти та довузівської підготовки, кандидат педагогічних наук, доцент Віта Віталіївна Павленко та викладачі фізико-математичного факультету: кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформатики та прикладної математики Світлана Анатоліївна Постова, доктор педагогічних наук, професор кафедри математичного аналізу Сергій Петрович Семенець, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного аналізу Андрій Леонідович Таргонський.

  Слухачам курсів видані свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка. Зичимо їм подальших професійно-особистісних звершень, невичерпної наснаги, творчого натхнення, радості й задоволення від праці.

 • 26.04.19 p. Наукові здобутки студентки ННІ іноземної філології

  25 квітня 2019 року у Київському лінгвістичному університеті відбувся ІІ тур конкурсу студентських наукових робіт із романо-германських мов та літератур (з методикою їх викладання). Вітаємо з отриманням диплому І ступеня студентку магістратури ННІ іноземної філології спеціальності Середня освіта (Мова і література (англійська) Климович Юлію та її наукового керівника професора кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Калініну Ларису Вадимівну.

  Пишаємося Вашими досягненнями і бажаємо подальших наукових успіхів!!!

 • 25.04.19 p. Нова перемога франківців

  Ще одну перемогу внесли до скарбнички рідного університету, до його сторіччя представники ННІ педагогіки. Студентка 1 курсу магістратури Валерія Кравець і її науковий керівник — доцент кафедри лінгвометодики та культури фахової мови Галина Володимирівна Підлужна. У ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (галузь «Початкова освіта») представили наукове дослідження за актуальною темою: «Компетентнісний підхід до розвитку креативності молодших школярів (у форматі уроку літературного читання)». На конкурс було подано 80 наукових робіт студентів з різних регіонів України. За результатами успішного захисту роботи, який відбувся 23 квітня 2019 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені М. М. Коцюбинського, Кравець Валерія була нагороджена дипломом ІІІ ступеня, а її науковий керівник — подякою голови галузевої конкурсної комісії.

  Вітаємо переможців та зичимо нових творчих досягнень!

 • 25.04.19 p. Вітаємо з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта»

  18–19 квітня 2019 року Максимчук Аліна, студентка 41 групи спеціальності 013 Початкова освіта Житомирського державного університету імені Івана Франка, взяла активну участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта», що проходила у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

  Усі 57 учасників із 29 закладів вищої освіти України виконували тестові завдання в Модульному середовищі навчання Moodle з навчальних дисциплін: педагогіка, методика навчання освітньої галузі «Мова і література», методика навчання освітньої галузі «Природознавство», методика навчання освітньої галузі «Математика», а також проявили власну творчість, педагогічну майстерність, методичну компетентність під час розробки плану-конспекту уроку з обраного предмета (українська мова, літературне читання, математика, природознавство, трудове навчання, образотворче мистецтво) та захисту фрагмента уроку з вивчення нового матеріалу.

  Вітаємо Максимчук Аліну, яка отримала диплом ІІІ ступеню й перемогу у номінації «Педагогічна майстерність». Бажаємо нових професійних досягнень та успіхів студентській молоді та професорсько-викладацькому колективу навчально-наукового інституту педагогіки за теоретичну, навчально-методичну підготовку студентів до ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта»!

 • 23.04.19 p. Нові перемоги акторів студентського театру-лабораторії Житомирського державного університету імені Івана Франка

  Вербна неділя цього року принесла студентам спеціальності «Сценічне мистецтво» радісні перемоги — 21 квітня оголошено результати 8-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Весняні барви 2019», який проходив у Житомирському національному агроекологічному університеті.

  Студентка 15 групи Вікторія Чмух здобула перемогу за краще сценічне читання — багатьох схвилював вірш «Про Україну», автором якого є дідусь конкурсантки Яків Чмух. У номінації Сценічне мистецтво гран-прі здобув наш студентський театр-лабораторія (керівник та режисер-постановник — заслужена артистка України, старший викладач кафедри лінгвометодики та культури фахової мови Л. І. Берелет). Журі високо оцінило виставу «Солянка з медом» за п’єсою професора К. Я. Климової, постановку та акторську гру. Нагадаємо, що участі в конкурсі передувала успішна прем’єра вистави 15 квітня у приміщенні Житомирського обласного академічного театру ляльок — на перегляд п’єси «Солянка з медом» завітало понад 350 учнів, студентів, школярів, педагогів, митців Житомирщини.

  Цей виступ, як і перемоги на конкурсі, присвячено 100-річчю Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 23.04.19 p. ІІІ Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи»

  17 квітня 2019 року на базі кафедри хімії Житомирського державного університету імені Івана Франка пройшла ІІІ Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи».

  Організаторами конференції виступили Житомирський державний університет імені Івана Франка, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Донецький національний університет імені Василя Стуса, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова НАН України та Інститут хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України. Підтримало конференцію ТОВ «УкрХімАналіз».

  У роботі конференції взяли участь науковці, аспіранти, студенти з Донецького національного університету ім. В. Стуса, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Київського національного університету технологій та дизайну, Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАНУ, Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, Інституту хімії високомолекулярних сполук, Інституту біохімії ім. В. О. Палладіна НАНУ, Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАНУ, Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАНУ тощо.

  Розпочала конференцію привітанням до всіх учасників ректор Житомирського державного університету Галина Киричук. Далі слово взяла завідувач кафедри хімії Олена Анічкіна. Дружню промову та щирі привітання висловили почесні гості і співорганізатори конференції завідувач науковою частиною ДонНУ імені Василя Стуса Сергій Радіо та заступник декана факультету природничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Поліна Вакулюк.

  Учасники «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи» продовжили роботу на засіданнях, ознайомлюючись із доповідями та обговорюючи найрізноманітніші питання в галузі хімії. Тематика конференції була надзвичайно широкою: аналітична хімія та хімія навколишнього середовища; матеріалознавство та нанотехнології; неорганічна та фізична хімія; хімічні препарати в біології та медицині; хімія органічних сполук та ВМС; актуальні проблеми хімічної освіти.

  Також науковці обмінялись міркуваннями у форматі стендових сесій.

  За матеріалами конференції видано збірник тез доповідей, в яких викладено результати досліджень, виконані у навчальних закладах та наукових установах України, Республіки Білорусь, Польщі, Португалії, США та Німеччини.

 • 23.04.19 p. Здобутки студентів ЖДУ на Чемпіонаті України зі спортивної аеробіки

  20–21 квітня у Києві проходив Чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед дорослих. ЖДУ імені Івана Франка представляли студентки факультету фізичного виховання і спорту у складі: Мохорт Олександри, Долгіх Анастасії, Семеній Валерії, Агаєвої Сабіни та Герговської Дар'ї.

  У категорії тріо 1 місце посіли Долгіх Анастасія та Семеній Валерія. У категорії групи 2 місце — Мохорт Олександра, Герговська Дар'я та Семеній Валерія. У категорії аеростеп 3 місце посіли Агаєва Сабіна, Мохорт Олександра, Герговська Дар'я, Долгіх Анастасія та Семеній Валерія. В індивідуальних вправах 1 місце виборола студентка 42 групи Мохорт Олександра.

 • 22.04.19 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав представництво в експертному співтоваристві у сфері розвитку інклюзивних спільнот Європи і світу

  10-14 квітня в місті Урекі (Грузія) відбулася перша робоча сесія Міжнародного експертного співтовариства у сфері розвитку інклюзивних спільнот та інклюзивних практик. Як експерт сесію відвідала директорка НМЦ ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ імені Івана Франка доцент Наталія Тарнавська, яка пройшла конкурс з-поміж 400 претендентів з країн Європи та світу. На сьогодні до складу експертної групи входять 30 чоловік. Програма реалізується AAIP «INCLUSIVE PRACTICES» за підтримки International Association for Community Development (IACD Global — глобальна міжнародна мережа, акредитована ООН).

  Основна мета Програми — практичне впровадження міжнародних стандартів у сфері розвитку інклюзивних спільнот.

  Завдання Програми: формування міжнародного експертного співтовариства у сфері розвитку інклюзивних спільнот; розробка, акредитація та практичне впровадження навчальних курсів для організаторів і учасників інклюзивних спільнот на основі міжнародних стандартів; організація тренінгових майданчиків для стажування учасників інклюзивних спільнот, профільних фахівців, соціальних працівників, а також студентів відповідних спеціальностей; аналіз і оцінка ефективності впровадження міжнародних стандартів у різних інклюзивних спільнотах; розробка і впровадження online-платформ обміну досвідом фахівців-практиків у сфері розвитку інклюзивних спільнот.

  Перша сесія містила ряд майстер-класів для експертів, роботу в малих групах для реалізації основних задач, пов’язаних з дотриманням міжнародних стандартів у різноманітних інклюзивних практиках, здійснювався ретельний їх аналіз та моделювання ситуацій під керівництвом відомих міжнародних фахівців — Ганни Кларк (Європейський директор IACD, голова Комітету IACD з навчання, професійного розвитку і публікацій, керівник робочої групи з акредитації); Колін Росс (співробітник з розробки політики і практики Ради зі стандартів CLD Шотландії, експерт акредитаційної групи IACD).

  У роботі першої робочої сесії взяли участь представники 18 країн Європи та світу. Реалізація інклюзивної освіти потребує широкої взаємодії учасників. Кожна країна має свою траєкторію розвитку інклюзивних спільнот та реалізації інклюзивної освіти, але спільні стандарти дають змогу отримати високі якісні показники цих процесів.

 • 22.04.19 p. На соціально-психологічному факультеті відбулися публічні лекції та майстер-клас від польського психолога Павла Ларіонова

  З 16 по 19 квітня 2019 р. в ЖДУ імені Івана Франка з ініціативи кафедри психології розвитку та консультування перебував Павло Ларіонов — докторант Інституту психології університету Казимира Великого у Бидгощі, Польща. Захід відбувався у рамках співпраці між Житомирським державним університетом імені Івана Франка та Інститутом психології університету Казимира Великого.

  У своїх лекціях та на майстер-класі П. Ларіонов ознайомив слухачів з теоретичними основами та практичними можливостями використання персональної казки у психодіагностиці внутрішньоособистісних проблем. У дискусіях щодо запропонованого підходу взяли участь студенти та викладачі університету, практичні психологи освітніх закладів Житомира.

 • 22.04.19 p. Конференція молодих вчених на СПФ

  19 квітня 2019 року на базі соціально-психологічного факультету Житомирського університету імені Івана Франка кафедрою психології розвитку та консультування проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію для молодих вчених «Актуальні проблеми особистісного зростання».

  У конференції взяли участь молоді науковці провідних вишів Житомира, Києва, Миколаєва, Луцька, Умані, Кропивницького, Малина та Маріуполя. Робота конференції проводилась у чотирьох напрямах: прикладні психологічні і соціально-педагогічні аспекти особистісного зростання, технології та творчість у системі професійного та особистісного розвитку.

  Наукові здобутки 176-ти учасників конференції відображені у збірнику наукових праць «Актуальні проблеми особистісного зростання».

 • 19.04.19 p. Подяка від виконавчого комітету Коростенської міської ради

  Виконавчий комітет Коростенської міської ради висловлює вдячність Житомирському державному університету за активну участь у роботі регіональної наукової краєзнавчої конференції, присвяченої 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років.  Відбувалася конференція 5 квітня 2019 року в м. Коростені.

 • 19.04.19 p. Найважливіші питання освіти сьогодення: засідання Навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся» в ЖДУ імені Івана Франка

  18 квітня Житомирський державний університет імені Івана Франка, який став осередком найновішої педагогічної думки, запросив представників Навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся» на чергове засідання. Цього разу науково-педагогічна дискусія стосувалася кількох важливих для української освіти напрямків: навчання обдарованих дітей та молоді, кваліфікації вчителів, нових навчальних технологій, розширення спектру спеціальностей у сфері вищої школи. Директори навчальних закладів Житомира й Житомирської області, вчителі та викладачі поділилися своїми здобутками, обговорили труднощі, які виникають у зв’язку з новими освітніми вимогами, намагалися спільно знайти відповідь на нагальні питання сьогодення.

  Традиційно «полісян» привітала ректор університету, професор Галина Киричук, яка ознайомила присутніх з новинками цьогорічної вступної кампанії, наголосила про початок роботи консультативного центру на допомогу вступникам та запросила вчителів  загальноосвітніх закладів в Житомирський державний університет імені Івана Франка для підвищення своєї кваліфікації.

  Провідні викладачі університету ознайомили присутніх із новими тенденціями підтримки обдарованих дітей та молоді в розвинених країнах світу (завкафедри педагогіки, д. пед. н., проф. Олена Антонова), організацією підвищення кваліфікації вчителів початкової школи в Житомирському державному університеті імені Івана Франка (директор Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки, к. пед. н. Віта Павленко, доц. Неля Рудницька), діяльністю магістратури з педагогічних спеціальностей у Житомирському державному університеті імені Івана Франка ( завкафедри педагогіки, д. пед. н., проф. Олена Антонова). В умовах потреб сьогодення Житомирський державний університет імені Івана Франка забезпечує високий рівень освіти, готує кваліфікованих молодих фахівців, дбає про підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, створює середовище для інтелектуальної еліти Житомирщини.

  Директор ЗОШ № 8 Наталія Лавриненко ознайомила присутніх із здійсненням розвивальної технології навчання у закладі середньої освіти № 8 м. Житомира у контексті концепції «Нова українська школа».

  Учасники засідання схвалили плідний діалог, обговорили перспективи й виклики майбутньої роботи, висловили свої ідеї і побажання, запросили колег до активного обміну досвідом і широкої співпраці.

 • 19.04.19 p. V Міжнародну науково-практичну конференцію для студентів немовних спеціальностей «Україна. Європа. Світ: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення розвитку іншомовної компетентності»

  Кафедрою іноземних мов і новітніх технологій навчання на базі ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка було проведено 17 квітня 2019 року V Міжнародну науково-практичну конференцію для студентів немовних спеціальностей «Україна. Європа. Світ: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення розвитку іншомовної компетентності».

  Конференція об’єднала молодих науковців з Білорусі, Польщі, Киргизстану, Туреччини та України. На заході студенти представляли наукові дослідження зі своєї спеціальності англійською, німецькою та французькою мовами.

  Робота конференції проводилась у 2 секціях. Цього року наша міждисциплінарна конференція звертає особливу увагу на навчальні та дослідницькі інтереси і потреби студентів, які вивчають англійську та іншу іноземну мову як мову міжнародного спілкування. У полі особливої уваги на конференції знаходиться культурологічний аспект використання професійно орієнтованого володіння іноземною мовою. Матеріали роботи конференції опубліковано у збірнику наукових праць студентів.

 • 19.04.19 p. ХV науково-практична краєзнавча учнівсько-студентська конференція «Наш рідний край: історія і сьогодення»

  18 квітня на історичному факультеті відбулась ХV науково-практична краєзнавча учнівсько-студентська конференція «Наш рідний край: історія і сьогодення». На конференцію надіслали заявки більше сорока учнів Києва, Житомира, Житомирської області. Із привітальним словом до учасників звернулись: проректор з наукової та міжнародної роботи, професор Сейко Н. А., декан історичного факультету, доцент Жуковський О. І., завідувач кафедри історії України, професор Венгерська В. О., доцент Рудницька Н. В. 

  На пленарному та шести секційних засіданнях, які модерували доценти Білобровець О. М., Рацілевич А. П., Ковальчук І. В.,  були представлені цікаві та змістовні доповіді, відео, відзняті на основі досліджень, проведених учнями під керівництвом вчителів. Доповіді супроводжувались презентаціями, дискусіями та конструктивними обговореннями. Учасники конференції відмітили високій рівень організації конференції, якості доповідей та рівня доповідачів. Старший викладач кафедри всесвітньої історії Хададова М. В. провела захоплюючу екскурсію музеями університету.

  Всі учасники конференції та їх керівники отримали сертифікати та подяки.

 • 18.04.19 p. Звітний концерт кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання

  У рамках святкування тижня ННІ педагогіки відбувся звітний концерт кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання за участі викладачів, студентів та випускників. Відбулося свято, в якому поєдналися поезія з музикою, історія із сучасністю, класика із модерном, досвіт та юність.

  Камерний хор «Артанія», виконуючи духовний гімн «Молитва за Україну», урочисто відкрив свято. Підхопивши святковий дух, народний аматорський колектив «Оркестр народних інструментів» ЖДУ імені Івана Франка запросив у подорож країнами світу.

  Надали ритму заходу композиції у виконанні відомих гуртів, таких як «Вулба» та «Ловці снів», учасниками яких є випускники ННІ педагогіки (Дмитро Голуб та Олексій Приймак), а випускники Михайло Гриценюк, Сергій Амоленкан та Марія Руда своїм співом занурили у ліричний світ сучасної пісні. Гостем також став магістр музичного мистецтва, переможець суспільно-мистецького проекту «Лідер року» у номінації «Зірка сцени», Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Сергій Мисько.

  Студенти під майстерним керівництвом викладачів занурили глядачів у багатство класичної музики та співу.

  Творча формація «Лебеді кохання» своїм виступом надали концерту жартівливих ноток, а народний самодіяльний вокальний ансамбль «ЕЛЕГІЯ» запросили у світ народної лірики. Знаменитий квартет викладачів кафедри запальні «Диско Леді» стали емоційною крапкою заходу.

  Концерт супроводжувала поезія Івана Сльоти та Володимира Шинкарука, які багато років працювали на кафедрі.

 • 17.04.19 p. Здобутки франківців зі спортивної аеробіки

  16 квітня у Києві проходив Чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед студентів. ЖДУ імені Івана Франка представляли студентки факультету фізичного виховання і спорту у складі: Мохорт Олександри, Долгіх Анастасії, Семеній Валерії та Герговської Дар'ї. У категорії індивідуальні вправи 1 місце  виборола студентка 42 групи Мохорт Олександра. У категорії тріо 2 місце посіли Долгіх Анастасія, Семеній Валерія та Герговська Дар'я.

 • 17.04.19 p. Сучасні письменники відвідали ЖДУ

  11 квітня у рамках проекту Українського ПЕН «Наближення» Житомирський державний університет відвідали письменники Андрій Курков, Артем Чапай, Вікторія Амеліна, Олексій Нікітін, Лариса Денисенко та Олег Коцарев.

  Зі студентами письменники говорили про розвиток української літератури, її тенденції і головну місію. Також запевнили, що зустрічі такого формату вибудовують необхідні зв’язки із читачами. Стартувавши у Житомирі, автори планують відвідати усі найбільші міста України.

  «Наближення» — це літературний проект, у рамках якого члени Українського ПЕН відвідують міста, аби розповісти місцевим читачам про сучасну літературу, а також спільно знайти відповідь на питання, що об’єднує українців.

  Довідка:

  • Андрій Курков (1961) — письменник, президент Українського ПЕН. Є автором кількох десятків романів та книжок для дітей російською мовою, зокрема, романів «Бикфордов мир», «Пикник на льду», «География одиночного выстрела», «Последняя любовь президента», «Ночной молочник», «Садовник из Очакова», «Дневники Майдана», «Серые пчелы» та ін.
  • Артем Чапай (1981) — письменник, перекладач, репортер. Автор прозових та репортажних книжок «Авантюра: Практичні реалії мандрів по-бідняцьки», «Подорож із Мамайотою в пошуках України», «Червона зона», «Понаїхали», «Тато в декреті», «The Ukraine».
  • Вікторія Амеліна (1986) — письменниця, авторка книжок прози «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» та «Дім для Дома», а також книжки для дітей «Хтось, або Водяне Серце».
  • Олексій Нікітін (1967) — письменник, автор романів «Три жизни Сергея Бояршинова, банкира и художника», «Окно на базар», «Истеми», «Маджонг», «Victory Park», «Шкиль-моздиль» та ін.
  • Лариса Денисенко (1973) — письменниця, адвокатка, громадська діячка, радіоведуча. Авторка романів «Забавки з плоті та крові», «Кавовий присмак кориці», «Корпорація ідіотів», «Сарабанда банди Сари», «Відлуння», «Нова стара баба», книжок для дітей «Ліза та Цюця П.», «Майя та її мами», «Усміхаки» та ін.
  • Олег Коцарев (1981) — письменник, журналіст, перекладач. Автор поетичних збірок «Коротке і довге», «Мій перший ніж», «Збіг обставин під Яготином», «Котра година», «Цирк», прозових книжок «Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого» та «Люди в гніздах».
 • 17.04.19 p. Зустріч із письменницею

  11 квітня до ННІ іноземної філології із презентацією авторських романів («Я і мій Дон Жуан», «Голос перепілки», «Тримайся за повітря») завітала Ткачівська Марія Романівна. Письменниця є лауреатом чотирьох Коронацій слова, членом Національної спілки письменників України, лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Леоніда Череватенка (2017) та Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2018). Вона є також знаним науковцем та обіймає посаду завідувача кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

  На півтори години присутні поринули у світ художнього слова, сміялися і плакали, згадуючи разом із письменницею свої студентські роки і доросле життя. Усі охочі змогли придбати книги з іменними побажаннями від авторки та особисто поспілкуватися із жінкою, що володіє, окрім письменницького таланту, ще й харизмою та величезною душевною силою і енергетикою.

 • 15.04.19 p. Гімнаст Петро Пахнюк здобув срібло на чемпіонаті Європи

  На чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики студент факультету фізичного виховання та спорту Петро Пахнюк у складі збірної України зі спортивної гімнастики здобув друге місце у вправах на паралельних брусах. 

 • 15.04.19 p. Участь у Першій всеукраїнській науково-практичній конференції «Оптимізація процесу навчання іноземних мов у закладах вищої освіти гуманітарного та технічного напрямів»

  10 квітня 2019 року старший викладач кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті ННІ педагогіки Олена Мазко та волонтер Корпусу Миру США в Україні Джіана Хегарті взяли участь у Першій всеукраїнській науково-практичній конференції «Оптимізація процесу навчання іноземних мов у закладах вищої освіти гуманітарного та технічного напрямів». Конференція відбулася у Рівненському державному гуманітарному університеті в рамках реалізації спільного проекту Британської Ради в Україні та МОН України «Шкільний вчитель нового покоління».

  Олена Мазко та  Джіана Хегарті представили результати педагогічного експерименту з упровадження інноваційної програми з методики навчання англійської мови, проведеного кафедрою англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті ННІ педагогіки протягом 2016–2019 рр. Старший викладач О. П. Мазко виступила з пленарною доповіддю на тему «Використання інтерактивних технологій у процесі професійно-методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови». Джіана Хегарті презентувала доповідь «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови» («Incorporating Technology into the ELT Methodology Classroom»).

  Тематика конференція привернула увагу представників різних закладів вищої та загальної середньої освіти України. Під час конференції відбувся важливий діалог вчених та освітян, у ході якого було окреслено перспективи подальшої співпраці та професійного розвитку.

 • 12.04.19 p. Семінар «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі»

  Викладачами кафедри соціальної та практичної психології проведено IV-й семінар з циклу «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі», присвячений проблемам страхів і тривожності. У межах семінару розглянуто теоретичні питання виникнення відповідних психічних розладів, їхньої діагностики та можливостей корекції. Спікери Олег Мазяр, Людмила Фальковська, Інна Загурська та Алла Весельська ділилися власним досвідом корекційної діяльності, демонстрували техніки роботи.

 • 12.04.19 p. Подяка Житомирському державному університету імені Івана Франка

  Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ОДА, Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова висловлюють подяку Житомирському державному університету імені Івана Франка за активну участь у VII з'їзді творчої молоді Житомирщини під гаслом «Обдарована молодь — майбутнє України!».

 • 12.04.19 p. Семінар-тренінг «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-дослідницької компетентності аспірантів і молодих учених»

  11.04.2019 року у межах діяльності Спільної науково-дослідної лабораторії з питань використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Житомирського державного університету імені Івана Франка та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України був проведений семінар-тренінг «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-дослідницької компетентності аспірантів і молодих учених».

  Семінар-тренінг провела кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Яцишин Анна Володимирівна. Усі присутні брали участь у виконанні інтелектуальних вправ та презентували результати.

   
 • 10.04.19 p. Фестиваль студентської творчості «СтоЖartи»

  Фестиваль «СтоЖartи» — це відродження університетської традиції проводити свято гумору (традиційно в університеті називалося «Гумориною»).

  Університет має давню історію КВН. За 26 років студенти ЖДУ були учасниками різних команд, зокрема «Віртуози Житомира», «Дівчата із Житомира», «Шостий елемент», «CD» та ін.., які мали визнання та здобутки в Україні та за її межами.

  Завдяки спільним зусиллям Центру молодіжної політики ЖДУ, Студентського братства, громадської організації «Студентський клуб» за підтримки профспілкової організації студентів ЖДУ 9 квітня у ЖДУ відбулося відродження фестивалю студентської творчості під новою назвою «СтоЖartи».

  На святі були представлені команди-учасники фестивалю: «220 вольт» ННІ педагогіки, «Ladies і бродяга» ННІ іноземної філології, збірна команда КВН ННІ філології та журналістики і природничого факультету «ФПФ». Гостею фестивалю стала шкільна команда КВН «Без поважної причини» Житомирської загальноосвітньої спеціалізованої школи № 16.

  Старт із фокусів та жартів від Василя Вознюка допомогли визначити порядок виступу команд та налаштувати на гумористичний лад. А оцінювали колективи учасники та автори команд КВН «Віртуози Житомира», «Дівчата із Житомира» Петро Золотаренко, Костянтин Нусенко, Вадим Ракович, Таміла Бутко, Вікторія Сенкевич та відомий художник-карикатурист Василь Вознюк.

  Переможцем стала команда «ФПФ».

 • 08.04.19 p. У ЖДУ пройшли тренування з пожежогасіння

  5 квітня 2019 року на природничому факультеті (навчальний корпус № 3) відбулося щорічне об′єктове протипожежне тренування. До практичних навчань з пожежогасіння долучилися викладачі та студенти природничого факультету.

  Захід мав на меті перевірити дії керівного складу природничого факультету при виникненні надзвичайних ситуацій, а також відпрацювати зі студентами, викладачами та працівниками факультету навики пожежогасіння та охорони громадського порядку, вміння оцінити ситуацію та прийняти правильне рішення, вжити необхідні заходи для ліквідації надзвичайної ситуації.

  Згідно із задумом навчань, у 101 аудиторії 3-ого навчального корпусу ЖДУ імені Івана Франка сталося замикання електромережі, що призвело до пожежі. За оперативним сповіщенням вахтера була проведена евакуація людей.

  Під час підготовки та проведення евакуації відпрацьовувалися питання оповіщення про небезпеку, проведення евакуації, гасіння пожежі вуглекислотними та порошковими вогнегасниками на спеціально відведеному майданчику.

  Завдяки злагодженій роботі всіх учасників ліквідація надзвичайної ситуації пройшла на високому рівні.

 • 05.04.19 p. Студентка ННІ філології та журналістики отримала диплом III ступеня

  Студентка Навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Надія Марчук виборола диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання), який проходив 4–5 квітня 2019 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

  Тема роботи: «Запозичена лексика в пам’ятках Острозького осередку XVI–XVII ст.». Науковий керівник: доцент кафедри української мови Титаренко Валентина Миколаївна.

 • 04.04.19 p. На історичному факультеті відбулася VIІІ Всеукраїнська студентсько-учнівська наукова конференція «Актуальні проблеми історії слов’янських народів»

  4 квітня 2019 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка на історичному факультеті відбулася VIІІ Всеукраїнська студентсько-учнівська наукова конференція «Актуальні проблеми історії слов’янських народів». Організатором конференції традиційно виступає кафедра всесвітньої історії. Згідно з планом програми відбулися пленарне засідання і робота трьох секцій.

  У роботі конференції взяли участь студенти вищих навчальних закладів м. Житомира (Житомирський державний університет імені Івана Франка, Житомирський національний агроекологічний університет, Житомирський державний технологічний університет, Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова), Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, Луцького національного технічного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Рівненського державного гуманітарного університету, а також учні загальноосвітніх шкіл, гімназій Житомира та області.

  На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції виступили проректор ЖДУ ім. І. Франка Корнійчук Н. М., декан історичного факультету Жуковський О. І., завідувач кафедри всесвітньої історії  Стародубець Г. М. На початку засідання учасникам обласного конкурсу учнівських наукових робіт «Юний історик», що проходив 20–21 березня 2019 року, було вручено дипломи переможців І–ІІІ ступенів та подяки їх вчителям — науковим керівникам.

  Секційні засідання конференції, як і пленарне, відбулися на належному науковому та методичному рівнях. Необхідно відмітити інтерес та обговорення студентами проблем: особливості україно-російських відносин в умовах гібридної війни 2014–2018 рр., німецькі поселенці на Пулинщині, соціально-економічного та політичного становища в умовах сталінського режиму, історії стародавнього світу та середніх віків.

  Кращі доповіді студентів і учнів будуть опубліковані у збірнику наукових праць «Студентські історичні студії» (Вип. 8).

 • 03.04.19 p. Студентка ННІ флології та журналістики стала фіналісткою мовно-літературного конкурсу

  Студентка навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Анна Петровська виборола диплом ІІІ ступеня ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  Щирі вітання Анні та науковому керівнику!

 • 02.04.19 p. Новий погляд на український авангард початку ХХ ст. від професора історії

  На історичному факультеті відбулась перша лекція із циклу «Українські імена в історії світового мистецтва», яку прочитала запрошений професор Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, доктор історичних наук Ольга Коляструк. Лекція викликала глибоке зацікавлення та живу дискусію серед студентів ІV курсу історичного факультету. Слухачі мали унікальну можливість познайомитись із особливостями розвитку такого мистецького феномену як український авангард першої третини ХХ ст. Виявилось, що ніби відомі факти про розвиток модернізму на початку ХХ ст. й твори знаменитого художника К. Малевича містять значну частину маловідомих сторінок, питань, іноді й загадок, над якими продовжують розмірковувати сучасні культурологи та історики мистецтв. Вони залишають поле для роздумів, для глибшого осягнення історичної реальності. 

  У загальній творчій атмосфері, яка була створена лекторкою, присутні ще раз переконалися, що Київ початку епохи був центром мистецького життя Європи, всупереч накинутим радянським уявленням про його провінційність. Ольга Анатоліївна представила слухачам талант авангардистів К. Малевича, О. Екстер, М. Богомазова яскраво та проникливо, що для частини студентів стало справжнім відкриттям.

 • 02.04.19 p. Команда ВК «Полісся» увійшла до Суперліги

  З 29 по 31 березня у спортивному комплексі ЖДУ проходив другий фінальний тур Чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд Вищої ліги. За результатами впевнено здобула перемогу команда ВК «Полісся», серед учасниць якої є студентки ЖДУ. Другу позицію зайняла «Полтавчанка», третім призером стала «Орбіта-Спортінтернат».

  Учасниці «Полісся» були також нагороджені в номінаціях: «Кращий догравальний гравець» отримала Валентина Осіпчук, «Кращим центральним блокуючим гравцем» стала Ульяна Котар, «Кращим пасуючим гравцем» — Юлія Богмацер, «Кращим mvp гравцем» — Марина Лемешева. Вітаємо переможців!!!

 • 02.04.19 p. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з історії України

  27-29 березня 2019 р. третій рік поспіль на базі історичного факультету проходив ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з історії України. До нашого університету помірятись своїми знаннями приїхали 78 учасників з більшості вищих закладів освіти країни. Олімпіада проводилась у два етапи: вирішення тестових завдань та теоретичне завдання.

  Учасники олімпіади продемонстрували належний рівень знань з історії України, а переможці — глибокі теоретичні та фактологічні знання, продемонстрували творчий підхід у виконанні теоретичного завдання.

  Олімпіада містила і культурну компоненту: концерт та екскурсійну програму.

  Переможцями олімпіади стали:

  Диплом І ступеня

  • Комаренко Марія Михайлівна (Житомирський державний університет імені Івана Франка)

  Диплом ІІ ступеня

  • Веркалець Марія Михайлівна (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Машевська Аріна Андріївна (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського), Пугач Дмитро Богданович (Львівський національний університет імені Івана Франка)

  Диплом ІІІ ступеня

  • Макарчук Ігор Сергійович (Житомирський державний університет імені Івана Франка), Ящук Євген Романович (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), Шолк Олександр Михайлович (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), Майорова Ірина Романівна (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна)