• 19.06.19 p. Участь істориків університету на Міжнародному конгресі в Загребі

  14–16 червня 2019 р. в Загребському університеті (Хорватія) на базі факультету гуманітарних та соціальних наук відбулась третя літня конвенція ASEEES (Асоціація слов'янських, східноєвропейських та євразійських досліджень) на тему «Культурні війни». Більш ніж 600 науковців гуманітарної сфери із 32 країн світу обговорювали питання конфліктів, які виникають у процесі зіткнення культур. Уважний погляд у минуле та пошук шляхів порозуміння між різними культурами на сучасному етапі, з’ясування їх місця, ролі, значення у глобалізованому світі стали предметом обговорення на 180 секціях впродовж трьох днів.

  На конгресі доцент кафедри історії України ЖДУ Ольга Білобровець на секції «Культурні війни періоду 1917–1921 рр.» у своїй доповіді виклала особливості розвитку польської культури в умовах зміни політико-ідеологічних систем. Дискусія учасників панелі з Угорщини, Чехії та України дозволила визначити трансформації, які відбулись в культурному житті європейських країн в кризовий період війн та революцій, з’ясувати причини міжкультурних конфліктів і шляхи подальшого їх розвитку. На пленарному засіданні організатори ASEEES підсумовуючи, визнали зустрічі науковців у майбутньому доцільними і важливими для розвитку всієї гуманітарної сфери і культури в світі.

 • 15.06.19 p. День відкритих дверей у ЖДУ

  15 червня абітурієнти та їх батьки мали змогу отримати інформацію про вступну кампанію 2019 року. У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся конструктивний діалог ректора університету Галини Киричук, проректора з навчально-методичної та виховної роботи Володимира Чумака, відповідального секретаря приймальної комісії Романа Денисюка та керівників структурних підрозділів з усіма бажаючими.

  Ректор звернула увагу гостей на важливі моменти при виборі ЗВО, деталізувала питання щодо створення електронного кабінету та подачі заяв, навівши невдалі приклади з попередніх років і чого це коштувати вступнику. Гостей цікавили питання подачі документів,їх перелік та які спеціальності можна обрати за наявності певного списку іспитів ЗНО.

  Проректор Чумак надав інформацію про особливості нарахування конкурсних балів, види коефіцієнтів. Пояснив, як можна підвищити шанси вступу на місця державного фінансування.

  Абітурієнти та батьки познайомилися з переліком спеціальностей, що представлені в університеті, керівниками підрозділів та представниками професорсько-викладацького складу.  Дізналися про особливості навчання на кожному з факультетів та інститутів.

  1 липня 2019 року в університеті діятиме центр допомоги абітурієнтам, в якому працівники допоможуть абітурієнтам створити електронний кабінет та пояснити особливості користування ним.

 • 15.06.19 p. Спільнота #ДівчатаSTEM запрошує до співпраці
 • 15.06.19 p. Подяки від Національного олімпійського комітету та Житомирського обласного відділення НОК
 • 13.06.19 p. Подяка франківцям

  Виконавчий комітет Коростенської міської ради висловлює подяку ректору університету Галині Киричук за сприяння у дослідженні пам'яток археологічного комплексу Стародавнього Іскоростеня студентами та викладачами історичного факультету під час проходження археологічної практики у травні–червні 2019 року.

  Окрема вдячність старшому викладачу Марині Хададовій та студентам історичного факультету за активну участь та особисту працю у проведенні археологічних досліджень на території м. Коростень, а саме: Антону Волківському, Костянтину Германову, Тарасу Коновалову, Вадиму Конончуку, Сергію Майстру, Олексію Мельниченку, Андрію Самойлюку, Вікторії Сіончук, Андрію Тичині, Валерію Товщику, Валентині Вербило, Олегу Терещуку, Миколі Усачу, Марії Хилевич, Владиславу Холявицькому.

 • 10.06.19 p. Потрійний успіх викладачів СПФ

  6–8 червня в м. Київ відбулася підсумкова конференція україно-польського проекту «Інноваційний університет та лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа», на якій впродовж трьох днів стипендіати програми презентували доробки своїх проектів у стінах КНУ ім. Т. Шевченка.

  Вітаємо із успішним захистом та врученням дипломів одразу трьох викладачів соціально-психологічного факультету: доцента кафедри соціальної та практичної психології Ольгу Савиченко та викладачів кафедри соціальних технологій Інну Палько та Сергія Товщика!

  Щиро бажаємо Вам сталого професійного й особистісного зростання та якомога більше можливостей та ресурсів у їх реалізації!

 • 10.06.19 p. Музейно-архівна практика для студентів історичного факультету

  Студенти І курсу історичного факультету з 27 травня до 8 червня 2019 року мали змогу познайомитися з особливостями функціонування музеїв та архівів під час проходження музейно-архівної практики.

  Музейна практика проводилася на базі музею історії ЖДУ імені Івана Франка, музею  Природи на природничому факультеті, музею історії поліції при ГУНП в Житомирській області, Музею космонавтики ім. С. П. Корольова, Літературного музею імені В. Г. Короленка, Музею-виставки пожежної охорони, Житомирського обласного літературного музею.

  У процесі такої практики студенти знайомилися із сутністю і змістом діяльності музеїв, вчилися класифікувати предмети та виокремлювати їхні типи, визначати інформативність культурної спадщини. Оформлювали картки наукового опису музейного предмету, визначали характер експозиції й зміст наукової концепції, використовували принципи, методи та структури побудови конкретних експозицій, готували та проводили різні тематичні екскурсії.

  Архівна практика студентів проводилася на базі Державного архіву Житомирської області (ДАЖО).

  Основним місцем роботи студентів став читальний зал, у якому вони виконували завдання, працюючи з тематичними та генеалогічними документами, періодичними виданнями дорадянського та радянського періодів. 31 травня 2019 року студенти взяли участь у відкритті виставки в Державному архіві Житомирської області, присвяченій історії освіти на Волині у ХІХ – на початку ХХ ст. Важливо зазначити, що вони з інтересом ознайомилися з документами виставки; дізналися багато цікавого з історії Житомирської чоловічої гімназії та видатних і всесвітньо відомих діячів, робота або навчання яких пов'язані з цим навчальним закладом.

  Важливо зазначити, що окремі студенти мали змогу на основі сповідальних відомостей дослідити свої окремі генеалогічні лінії, замовити справи на репресованих у 1930-х рр. своїх прадідів. Також корисним та цікавим було відвідування архівосховищ, де розповідалося про документи, що зберігаються в них, і методику пошуку архівних справ; лабораторії з реставрації документів та їхньої оцифровки. Вивчалися студентами і документи з історії Житомирського державного університету імені Івана Франка кінця 1970-х – 1980-х рр.

  Також додатково студенти отримували завдання з вивчення електронних документів, що зберігаються у ДАЖО і представлених на документальних он-лайн виставках Центрального державного історичного архіву Україні в м. Києві (ЦДІАК), Центрального державного архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО), в електронному архіві українського визвольного руху.

  Музейно-архівна практика студентів 1 курсу історичного факультету стала гарною практичною основою у вивченні історичної спадщини.

 • 10.06.19 p. Професора ЖДУ з лекціями у Віденському університеті

  Доктор філологічних наук, професор кафедри української мови ННІ філології та журналістики Віктор Мойсієнко прочитав лекції для студентів Інституту славістики Віденського університету (Австрія) «Діалектні риси в найдавніших писемних церковнослов'янських пам'ятках української редакції» та «Мовна свідомість староукраїнського книжника».

  А також в рамках свого наукового візиту до Відня професор Віктор Мойсієнко попрацював зі знаковою для історії української мови пам'яткою — Кодексом Ганкенштайна (Віденським октоїхом).

 • 07.06.19 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся конкурс «Найкращий знавець Конституції України»

  6 червня відбулося нагородження переможців щорічного конкурсу «Найкращий знавець Конституції України», який є спільним проектом Центру дослідження прав людини Житомирського державного університету імені Івана Франка та Головного територіального управління юстиції в Житомирській області. Участь у заході близько 100 студентів різних факультетів ЖДУ імені Івана Франка забезпечили викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ю. Магась-Демидас, О. Рудницька, Н. Войтович. Вручали грамоти представники ГТУЮ в Житомирській області І. Волошина, С. Шостак.

  Призерами стали:

  • 1 місце: Пухальська Юлія — студентка 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки,  Булачок Марія — студентка 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки;
  • 2 місце: Лук'янчук Анна — студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету, Дягіль Олександра — студентка 1 курсу історичного факультету;
  • 3 місце: Поліщук Владислав — студент 3-го курсу навчально-наукового інституту педагогіки, Полянська Галина — студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету.

  Конкурс був присвячений Дню Конституції України та є уже традиційним для студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка. Він викликає жвавий інтерес у студентів не лише історичного, а й інших факультетів.

 • 03.06.19 p. На засіданні вченої ради університету відзначено кращих науковців

  31 травня ректор університету Галина Киричук  та голова вченої ради Віктор Мойсієнко розпочали засідання із зачитування вітального листа від голови ЖОДА Ігоря Гундича та вручення нагород для кращих працівників університету.

  Подяки Верховної Ради України був удостоєний доцент, завідувач  кафедри математичного аналізу Олег Герус.

  Міністерство освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність відзначило нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» Олену Поліщук, професора кафедри філософії, нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Олену Антонову, професора, завідувача кафедри педагогіки, Грамотою МОН Івана Ярмошика, професора, завідувача кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, Подякою МОН Олену Уваєву, доцента кафедри екології, природокористування та біології людини.

  Міністерство молоді та спорту України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, активну громадську діяльність, популяризацію молодіжного руху в Україні, професіоналізм, відданість справі відзначило подякою доцента кафедри соціальних технологій Надію Павлик.

  Управління національно-патріотичного виховання молоді та спорту ЖОДА відзначило грамотами доцента кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Андрія Близнюка та асистента кафедри Лесю Зайко за значний внесок у викладання видавничо-поліграфічного циклу дисциплін, активну участь у популяризації українського видавництва серед молоді та високу професійну майстерність.

  Урочисто було вручено посвідчення доцента Аллі Гарлінській, кандидату біологічних наук, завідувачу кафедри медико-біологічних дисциплін, Оксані Алпатовій,  кандидату біологічних наук, Віктору Шаверському, кандидату наук з фізичного виховання та спорту.

  Молодіжна фундація європейських ініціатив за активну життєву позицію та участь у процесі розбудови українського громадянського суспільства нагородила подяками доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталію Колесник, студентку 23 групи ННІ педагогіки Вікторію Марчук, асистента кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Олену Мачушник, доцента кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ольгу Рудницьк

  З нагоди Днів науки у Житомирському державному університеті визначено кращих у номінації «Науковець року — 2018»: Ольгу Білобровець, доцента кафедри історії України, Олександру Дубасенюк, професора кафедри педагогіки, Олега Геруса, доцента, завідувача кафедри математичного аналізу, Ірену Сніховську, доцента кафедри англійської мови.

  Молодими науковцями 2018 року стали: доктор історичних наук, доцент кафедри історії України Сергій Стельникович, доцент кафедри прикладної математики та інформатики, кандидат пед. наук Тетяна Вакалюк; професор кафедри математичного аналізу, доктор фізико-математичних наук Євген Севостьянов; професор, завідувач кафедри українського літературознавства та компаративістики Олена Юрчук.

  Кращими кафедрами 2018 року стали: кафедра історії України (завідувач Вікторія Венгерська), кафедра педагогіки (завідувач Олена Антонова), кафедра математичного аналізу (завідувач Олег Герус), кафедра української мови (завідувач Галина Гримашевич).

  За сумлінну працю, відповідальність та з нагоди 60-річчя від дня народження  грамотами ЖДУ відзначено Валентину Щербініну, сторожа навчального корпусу, та  Тетяну Петровську, прибиральницю службових приміщень навчального корпусу № 2.

 • 31.05.19 p. В університеті відбулася інтерактивна зустріч з питань децентралізації

  На базі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка проведено інтерактивну зустріч на тему «Децентралізація: теорія та практика». До активного обговорення долучилися проректор університету Володимир Чумак, депутати Глибочицької сільської ради Віталій Шпаківський, Марія Власенко, Валентина Храмцова, депутат Житомирської районної ради Василь Козел, доктор політичних наук, професор Сергій Рудницький разом зі своїми студентами-політологами та жителі різних ОТГ, які зацікавлені у питаннях реформи децентралізації. Професійними порадами із учасниками поділилися представники регіонального відділення Асоціації міст України, зокрема консультанти з юридичних питань Андрій Дяченко, консультант з комунікацій Світлана Прокоф'єва, консультант з бюджетних питань Сергій Гаращук.

  Це був заключних захід в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами проекту є бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка (Тетяна Краснобока та Марія Огороднійчук) та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» (Ольга Виговська).

 • 31.05.19 p. Візит Сергія Бубки до ЖДУ

  До Житомирського державного університету імені Івана Франка завітав з відкритою лекцією видатний український легкоатлет, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон зі стрибків з жердиною та президент НОК Сергій  Бубка.

  На зустрічі зі студентами Сергій Назарович говорив про такі важливі речі, як спортивна дисципліна, високі досягнення, мотивація та віра в себе. Також олімпійський чемпіон розповів від чого довелося відмовитися заради високих спортивних досягнень та що відчував коли француз Рено Лавіллені побив його світовий рекорд 6 м 15 см, стрибнувши 6 м 16 см.

  За високі спортивні досягнення Сергій Назарович привітав та подарував подарунки студентам Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського національного агроекологічного університету та Державного університету «Житомирська політехніка».

 • 31.05.19 p. Переможці-номінанти у Всеукраїнській студентській олімпіаді

  23–24 травня 2019 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 012 Дошкільна освіта. В олімпіаді брали участь 20 учасників освітнього рівня «магістр» та 53 учасників освітнього рівня «бакалавр» з 36 закладів вищої освіти. Студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка спеціальності 012 Дошкільна освіта отримали такі нагороди:

  • Соболь Галина та Поліщук Тетяна — переможці у номінації «Педагогічна творчість»;
  • Яворська Анастасія — переможець у номінації «Майстер точного слова».

  Вітаємо переможців і бажаємо нових творчих успіхів у навчально-науковій роботі!

 • 30.05.19 p. Подяки від управління у справах сім′ї, молоді та спорту Житомирської міської ради

  Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради висловлює вдячність Житомирському державному університету імені Івана Франка та ННІ педагогіки за впровадження та підтримку проектів, які спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю в сучасний освітянський простір; Наталії Колесник та Вікторії Марчук за активну життєву позицію та волонтерську роботу в міських проектах, спрямованих на розвиток соціального партнерства задля розвитку громади м. Житомир; Олександру Євченку за наукове консультування з питань комунікації, зв'язків з громадськістю та публічного виступу в рамках роботи Житомирської муніципальної освітньої школи.

 • 30.05.19 p. Відкриття Галереї спортивної слави Житомирщини

  30 травня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття оновленої Галереї спортивної слави Житомирщини. Почесними гостями заходу були президент НОК Сергій Бубка, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, голова Житомирського обласного відділення НОК України Олександр Оніщук, ректор Галина Киричук.

  Декан факультету фізичного виховання та спорту професор Тамара Кутек провела екскурсію галереєю, ознайомивши з історією спортивних товариств Житомирщини, експонатами спортивних досягнень, з героями спорту Житомирщини. Гордістю спортивної Житомирщини є Валентина Манкін, Рустам Ахметов, Володимир Іванов, Інна Євсєєва, Юлія Єлістратова, Валентина Цербе, Ірина ковальчук, Валерій Андрійцев, фото яких є окрасою галереї.

  Сергій Бубка зустрівся зі студентами факультету фізичного виховання та спорту, які мають власні спортивні здобутки, та поділився цінними порадами, зауваживши, що дорога до перемоги важка, але емоції перемоги того варті.

  Також президент НОК України Сергій Бубка взяв участь у нараді-семінарі регіонального відділення НОК, під час засідання якої нагородив спортивних діячів Житомирщини грамотами та цінними подарунками за вагомий внесок у розвиток і пропаганду вітчизняного спорту та олімпійського руху в Україні та підтримку олімпійських видів спорту. Серед нагороджених є професор кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення ЖДУ Григорій Грибан.

 • 30.05.19 p. Студенти університету взяли участь у тренінгу «Участь молоді у місцевому та регіональному житті»

  Бібліотека Житомирського державного університету імені Іван Франка та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» провели черговий захід в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Учасниками тренінгу були представники школи педагога-організатора «Від А до Я» та її керівник доцент Тетяна Гужанова.

  Упродовж заходу учасниками були проаналізовані принципи та різні форми участі, які зазначені у Переглянутій Європейській хартії про участь молоді у місцевому та регіональному житті; були обмірковані можливі рівні участі молоді та представлено приклади власних досвідів участі молоді.

  Важливим кроком для молодих людей є участь у молодіжних проектах, сенс яких полягає у тому, що вони організовуються для молоді, з молоддю та самою молоддю. Практичними порадами щодо організації молодіжних проектів, створення та функціонування громадських організацій поділився завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики», голова правління МГО «Студентський клуб» Володимир Виговський.

  Нагадаємо, що проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 • 30.05.19 p. Факультет фізичного виховання і спорту продовжує дарувати університету свої здобутки і приурочувати їх до 100-річного ювілею

  Збірна команда університету з плавання (тренер-представник Крук А. З.) виборола ІІІ місце у загальнокомандному заліку на фінальних змаганнях XIV Універсіади України з плавання, що проходили 7–10 травня у м. Кам'янське (Дніпропетровська обл.) А студентка факультету (група 11М1) МС України Дарія Антонова стала переможцем Універсіади на дистанції 50 брас і бронзовим призером на стометрівці.

  Вітаємо спортсменів і бажаємо подальших звершень!

 • 29.05.19 p. На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка успішно пройшла акредитація напряму підготовки бакалаврів 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»

  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 530-л від 15.05.2019 року в університеті впродовж 27-29 травня працювала експертна комісія з метою проведення перевірки відповідності державним акредитаційним вимогам стану кадрового, навчально-методичного, матеріального та організаційного забезпечення підготовки фахівців з напряму підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

  До складу експертної комісії увійшли: голова комісії Мальований Мирослав Степанович — завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету «Львівська політехніка», доктор технічних наук, професор, та Рибалко Юлія Володимирівна — доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат педагогічних наук. 

  Керівництвом природничого факультету були створені всі необхідні умови для роботи експертної комісії. Члени експертної комісії відвідали бібліотеку університету та оглянули аудиторії і навчальні лабораторії факультету. Після офіційних зустрічей експерти працювали з матеріалами акредитаційної справи.

  Висновок комісії одностайний: кадрове, матеріально-технічне, навчально-методичне та інформаційне забезпечення, а також якість підготовки здобувачів вищої освіти напряму підготовки 6.040106 Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування у Житомирському державному університеті відповідає вимогам у системі вищої освіти та забезпечує державну гарантію якості освіти. Комісія вважає за можливе акредитувати напрям підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» у Житомирському державному університеті.

  Разом з тим, експертами були висловлені свої побажання і зауваження, які не впливають на рішення про акредитування, але сприятимуть покращенню якості підготовки фахівців: інтенсифікувати підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри за рахунок стажувань у наукових установах України; посилити обмін професійним досвідом із зарубіжними і вітчизняними закладами вищої освіти; продовжити роботу над зміцненням матеріально-технічної бази випускової кафедри по оснащенню сучасним лабораторним устаткуванням; поповнити бібліотечний фонд університету сучасними підручниками з екологічних дисциплін; стимулювати перспективних викладачів кафедр до затвердження тем докторських дисертацій, їх виконання та захисту; сприяти активізації роботи викладачів кафедри над публікаціями наукових статей у фахових виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus та Web оf Science.

 • 28.05.19 p. Студентські здобутки на IIІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів»

  Студентки ННІ педагогіки, випускниці Школи педагога-організатора «Від А до Я» (Корнилова Є., Ренькас В., Луценко К., Ігнатюк Д.) та студентки 3 курсу (Булачок М., Новицька В., Бакальчук О.), 24–26 травня взяли активну участь у IIІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів», що проходив в Українському дитячому центрі «Молода гвардія».

  «Ліга педагогів» — це флеш-моби, екскурсії, методичний ярмарок, майстер-класи, драйвові конкурси, танцювальні шоу. Фестиваль-конкурс показує, що наука і практика мають бути поруч, що педагогічна робота може бути цікавою і захопливою, а оздоровчий табір є чудовим стартом у педагогічній професії.

  Команда «Житомирські дiвчата» (майбутні педагоги-організатори УДЦ «Молода гвардія») взяла участь у конкурсах з таким здобутками: «Ігровий батл» — ІІ місце, інтелектуальний фут-квест «Педагогічний калейдоскоп» — ІІ місце, «Смуга перешкод» — ІІ місце, перемогла у номінації «Емоційна подача конкурсу агіт-реклам «Краща молодь світу» та отримала диплом переможців ІІ ступеню.

  Вітання дівчатам та незабутнього літа, творчої наснаги, гарного настрою!

 • 26.05.19 p. ХІІ науково-практична конференція «Науковий пошук молодих дослідників»

  21 травня 2019 року на базі фізико-математичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка проходила ХІІ науково-практична конференція «Науковий пошук молодих дослідників», яка об’єднала науковців, викладачів закладів вищої освіти, учителів загальноосвітніх навчальних закладів, представників державних установ освіти, а також фахівців у галузі математики, фізики, інформаційно-комунікаційних технологій і методики їх навчання.

 • 26.05.19 p. Студенти фізико-математичного факультету відвідали захід «Священні книги українців як пам’ятки культури і джерело літератури»

  23.05.2019 р. студенти фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка були запрошені читальним відділом ЖОУНБ імені О. Ольжича на захід «Священні книги українців як пам’ятки культури і джерело літератури»,  присвячений  Дню слов’янської писемності і культури.

  Сторінки мультимедійного журналу познайомили присутніх зі слов’янськими просвітителями, творцями абетки братами Кирилом і Мефодієм, їх внеском в історію освіти та підвищенні культури слов’янських народів; з пам’ятками давньоукраїнської книжності, факсимільні видання яких зберігаються в колекції рідкісних і цінних  книг бібліотеки.

  Показати свої знання, ерудицію і  кмітливість студенти змогли в  інтелект-вікторині «Велич рідної мови», яка проводилась наприкінці заходу.

  Бібліотека — це простір неформальної освіти, і саме вона сприяє реалізації однієї з ключових компетентностей Нової української школи - вчитись упродовж життя.

 • 24.05.19 p. Професор Цвет з лекцією у ЖДУ

  23 травня на історичному факультеті відбулась лекція запрошеного професора, доктора філологічних наук, автора ряду праць з лінгвістики, антропології та історії, які видавались у США та Ізраїлі, Леоніда Яковича Цвета.

  Студенти мали можливість прослухати лекцію на тему: «Історія євреїв крізь призму родинних спогадів». Леонід Якович наш земляк, народився в Житомирі ще до війни, але з її початком родина покинула місто. Лише зараз він вперше відвідав місце свого народження. Протягом тривалого часу пан Цвет викладав в університетах США, Ізраїлю, до окупації Криму працював у Таврійському національному університеті імені В. Вернадського. 

  Зустріч з Леонідом Яковичем стала можливою завдяки керівнику Центру юдаїки,який діє на кафедрі історії України, Наталії Рудницькій та її монографії, присвяченій історії євреїв Житомирщини. У подальшому планується реалізовувати спільний проект з історії декількох єврейських родин (Винарських, Цветів, Рабиновичів), які є невід’ємною частиною історії нашого міста та регіону. Леонід Якович Цвет презентував Центру юдаїки літературу релігійного та історичного характеру. 

 • 24.05.19 p. Вітаємо лауреатів конкурсу — молодих дизайнерів навчально-наукового інституту педагогіки

  Вітаємо студентів спеціальності 015 Професійна освіта (Дизайн) Житомирського державного університету імені Івана Франка — Дмитра Котвицького, Діану Продоус-Якимчук, Владу Сичевську, Дарину Стахівську, Альону Фещук, Владислава Рудніцького та доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталію Колесник з отриманням диплома лауреата ІІІ ступеня Х Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Україна квітуча 2018».

  Конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» в рамках святкування 50-річчя створення Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та 30-річчя створення Спілки дизайнерів України.

  У конкурсі взяло участь понад 400 дизайнерських робіт з 51 закладу вищої освіти, 27 міст України. За результатами конкурсу лише 287 авторських робіт представлено в електронному каталозі дизайн-проектів. Конкурс проводився у три етапи з 25.06.18 по 19.12.18 року. Урочиста церемонія нагородження відбулася 22 травня 2019 року.

  Вітаємо учасників конкурсу з відзнаками та бажаємо нових творчих успіхів і натхнення!

 • 24.05.19 p. Повірити в себе і подарувати дітям частинку свого серця

  23 травня студентки соціально-психологічного факультету вже втретє стали аніматорами-волонтерами Міського фестивалю творчості дітей та молоді «Повір у себе, і в тебе повірять інші», організатором якого є Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

  У приміщенні міського Будинку культури студенти-волонтери були аніматорами: веселими звірями, казковими героями та аква-гримерами. Фестиваль, організований для дітей і молоді з особливими потребами, учнями-вихованцями багатьох соціально-реабілітаційних, спеціалізованих виховних закладів, для дітей і сімей, які виховують особливу дитину.

 • 24.05.19 p. Франківці долучилися до відзначення Дня Героїв

  23 травня студентки та викладачі Житомирського державного унiверситету iменi I. Франка долучилися до відзначення Дня Героїв та приєдналися до заходів із вшанування пам'яті загиблих борців за волю України, зокрема, відкритті дошок пам'яті героїв-житомирян, які загинули внаслідок війни на сході України. Франківці разом із небайдужими житомирянами урочистою ходою пройшли містом від майдану Соборного, вулицею Перемоги, через Спасо-Преображенський собор. Поклали квіти до могили учасників національно-визвольних змагань Миколи Сціборського та Омеляна Сеника.

 • 23.05.19 p. Подяка викладачам від Обласного центру туризму

  Комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний центр туризму, краєзнавства учнівської молоді» Житомирської обласної ради висловлює подяку викладачам Житомирського державного університету імені Івана Франка Максимову Олександру Вікторовичу, кандидату історичних наук, старшому викладачу кафедри історії України, Ковальчуку Івану Васильовичу, кандидату історичних наук, доценту кафедри історії України, Хададовій Марині Володимирівні, старшому викладачу кафедри всесвітньої історії, за активну участь у проведенні та об'єктивне суддівство туристично-краєзнавчих змагань.

 • 21.05.19 p. Життя в науці і для науки у працях викладачів навчально-наукового інституту педагогіки

  20 травня 2019 року з нагоди Днів науки відбулася книжкова виставка монографічного доробку, збірників наукових праць, підручників, навчально-методичних посібників, авторами яких є професорсько-викладацький склад навчально-наукового інституту педагогіки. Окрім того, було проведено педагогічний коучинг спільної продукції ННВК «Полісся».

 • 20.05.19 p. Перемога у стипендіальній програмі Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA»

  Визначено переможців загальнонаціонального конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA». Серед переможців є студент ІV курсу навчально-наукового інституту філології та журналістики Андрій Мельник.

  Вітаємо Андрія та його наукового керівника професора кафедри українського літературознавства та компаративістики Олену Олександрівну Юрчук зі спільним науковим досягненням.

  Протягом навчання в Житомирському державному університеті імені Івана Франка Андрій демонструє лідерську позицію. Вже на ІІ курсі був головою студентського братства ННІ філології та журналістики, а з 2015 року займається волонтерською діяльністю: у межах проекту Міжнародної благодійної організації «Місія в Україну» працював у таборах для дітей з інвалідністю. У коло інтересів Андрія входить поезія і музика. 2018 року він взяв участь у Всеукраїнській нараді молодих літераторів у Тернополі.

 • 20.05.19 p. Викладачі університету активно продовжують роботу в рамках програми Erasmus+

  Завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Микола Ліпісівіцький  протягом 13–17 травня читав лекції у Сілезькому університеті в Катовіце (Польща) в рамках проекту академічної мобільності Erasmus+, започаткованого у 2017 році.

  У межах лекційного курсу Микола Леонідович познайомив польських студентів і колег із теорією перекладу Вальтера Беньяміна, критикою суспільства через гру в народній п’єсі Бертольта Брехта «Пан Пунтіла і його слуга Матті», а також лірикою видатного німецького поета, колишнього дисидента НДР Вольфа Бірмана, з яким він познайомився особисто у квітні цього року під час візиту до Німеччини на запрошення Німецько-українського форуму у м. Берлін.

 • 17.05.19 p. Житомирський державний університет на Ярмарку вакансій

  17 травня  у Житомирі вчетверте відбувся Ярмарок вакансій,  у якому взяли участь близько 60 підприємств та 30 навчальних закладів. ЖДУ активно долучився  до дійства, презентувавши свої факультети, інститути та спеціальності зокрема.

  Кожен зі структурних підрозділів  у легкій та ігровій формі продемонстрували свої переваги, показали значимість та  важливість кожної спеціальності. Гості ярмарку мали змогу відвідати поліське весілля, переглянути елементи різних видів спорту, захопитися природничими науками. Найсміливіші перевірили свої знання з української мови, виправляючи помилки у запропонованих конструкціях. Студенти заполонили глядачів іграми та забавами.

  Відвідувачі заходу мали нагоду ознайомитись зі спеціальностями університету, умовами вступу, особливостями навчання та безпосередньо поспілкуватися з викладачами.

 • 17.05.19 p. Людина року на СПФ

  У Всесвітній день вишиванки на соціально-психологічному факультеті відбулася урочиста церемонія відзначення досягнень викладачів і студентів СПФ «Людина року», а цьогоріч - ювілейна, присвячена 15-річчю факультету.

  Окрім подяк і дипломів переможців у семи традиційних номінаціях конкурсу, викладачі, студенти, партнери та гості вітали СПФ із днем народження, згадували історію створення і життя соціально-психологічного. За 15 років на факультеті захищено 34 кандидатські дисертації та 7 докторських, опубліковано 37 монографій, активно підтримується співпраця з 55 соціальними та науковими партнерами, викладачі факультету мали нагоду здійснити 24 тривалі закордонні поїздки-стажування, а також проведено 47 конференцій, організовано 38 студентських та учнівських олімпіад, 14 конкурсів наукових робіт, 9 дистанційних наукових конкурсів з фаху, проведено сотні факультетських заходів та мистецьких проектів, висаджено 4000 тюльпанів, 25 сакур, 7 дерев магнолії, 50 кущів троянд.

  За 15 років факультет поповнився на 30 викладацьких дітей, а головне, факультет випустив у світ 2282 студентів денної форми навчання та 1984 студенти заочної форми навчання, разом це 4266 професіоналів своєї справи, окрилених СПФ. Соціально-психологічний з днем народженням завітав привітати перший декан факультету Олександр Музика. Цінними і натхненними стали побажання деканів СПФ Лариси Журавльової та Тетяни Боцян. Привітання отримали від партнерів факультету, деканів і директорів інститутів та факультетів університету Володимира Литньова, Олексія Башманівського та Олександра Жуковського. Творчі привітання пролунали від народної артистки України Ірини Шинкарук, Житомирського академічного ансамблю танцю "Сонечко", танцювального клубу “Кристал”, музикантів Житомирського музичного училища ім. Віктора Косенка, творчого колективу "Лебеді кохання", випускників Андрія Левика та Оксани Горай, а також Наталії Світлої та Влада Дранківського. Ну і яке ж свято без святкового торту, презентованого Світланою Лесик-Хачатрян та студентами СПФ!

  Вітаємо соціально-психологічний факультет з ювілеєм!

 • 17.05.19 p. Крилата виставка Юрія Камишного до ювілею на соціально-психологічному факультеті

  Родзинкою тижня святкування 15-річчя соціально-психологічного факультету стало відкриття ювілейної виставки «7 картин на 7 небі» Народного художника України, натхненника та великого друга факультету Юрія Камишного, що є знаковою подією для СПФ, адже саме Юрій Костянтинович став першим художником, чиї картини ознаменували старт проекту десять років тому. 

  Відкривала крилату виставку ректор університету Галина Киричук, а почесними гостем і співмодератором став засновник проекту та перший декан СПФ Олександр Музика. Посилювали відчуття і сприйняття мистецтва неперевершений музичний подарунок від Алли Весельської та її учениці Божени Зімінської, акапельний спів Ольги Бушми та авторська поезія Катерини Марчук. А ще було багато привітань та щирих побажань факультету і проекту «7 картин на 7 небі»!

  На згадку в день народження СПФ Юрій Камишний подарував репродукцію картини «Небо і земля».

  Запрошуємо всіх на «7 небо» окрилюватися натхненням та насолоджуватися мистецтвом! Виставка триватиме до середини червня.

 • 17.05.19 p. Подяки від Міністерства освіти і науки

  16 травня у Міністерстві освіти і науки України відбулося урочисте нагородження працівників освіти і науки з нагоди Дня науки.

  Вітаємо професора кафедри світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін, доктора педагогічних наук Оксану Анатоліївну Кучерук та директора ННІ іноземної філології, кандидата філологічних наук Марину Володимирівну Полховську з отриманням подяки від Міністерства освіти і науки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. А професора кафедри математичного аналізу, доктора фізико-математичних наук Анатолія Олександровича Погоруя з отриманням нагрудногоо знака "Відмінник освіти".

 • 15.05.19 p. У рамках Днів науки на фізико-математичному факультеті проходила виставка навчально-методичної літератури

  У рамках щорічного відзначення Днів науки на фізико-математичному факультеті 15 травня 2019 року проходила виставка навчально-методичної літератури «Навчально-методичне забезпечення якості фізико-математичної освіти».

  Виставка проводилась з метою удосконалення методичного забезпечення навчання фізики, математики та інформатики, розвитку творчого потенціалу майбутніх педагогів, поширення інноваційних досягнень. Представлені матеріали підготовлені та опубліковані провідними фахівцями усіх кафедр фізико-математичного факультету.

  За підсумками проведення виставки можна зробити висновок, що подані матеріали свідчать про масштабну й цілеспрямовану методичну роботу усього професорсько-викладацького складу факультету, яка забезпечує належне використання інноваційних педагогічних технологій та сприяє їх подальшому розвитку.

 • 15.05.19 p. Презентація англомовного навчального посібника «Сучасна американська поезія № 1. Брайан Луїс Сондерс» / «Contemporary American Poetry № 1. Bryan Lewis Saunders»

  У ННІ іноземної філології відбулася презентація англомовного навчального посібника «Сучасна американська поезія № 1. Брайан Луїс Сондерс» / «Contemporary American Poetry № 1. Bryan Lewis Saunders», присвяченого творчості американського поета й художника в рамках проекту, який започаткував доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури Олег Коляда.

  Перший випуск серії містить інтерв’ю з митцем, авторську графіку й аналіз поетичної збірки «Near Death Experience» (2010 р.), який здійснили магістранти ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка: Катерина Вовк, Віолета Грибан, Валерія Дуплійчук, Юлія Климович, Аліса Ковалевська, Руслана Марусевич, Назар Матюха, Анастасія Ничипорук, Анна Савина, Альона Юхимчук.

  Унікальність проекту полягає не тільки в тому, що члени авторського колективу посібника — студенти нашого університету, а й у його мультимедійності, адже книжку доповнює диск із аудіозаписами лірики Брайана Луїса Сондерса, виданий лейблом Old Captain.

 • 13.05.19 p. Участь викладачів ЖДУ у Міжнародній науковій конференції (м. Варшава, Польща)

  Завідувач кафедри українського літературознавства та компаративістики, професор Олена Юрчук та завідувач кафедри філософії Оксана Чаплінська взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Жінки в історії, культурі, літературі й мові: Центральна та Східна Європа», що проходила у Варшавському університеті 9–11 травня 2019 року. Науковці озвучили доповідь «Дискурс фемінного вертограду в збірці «Міфотворення» Маріанни Кіяновської» та долучилися до дискусії щодо ролі жінки в європейському соціокультурному просторі.

 • 11.05.19 p. Спортивні здобутки студентів факультету фізичного виховання і спорту

  Факультет фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка продовжує дарувати свої здобутки рідному ЗВО до 100-річного ювілею. Збірна команда університету з плавання (тренер-представник Крук А. З.) виборола ІІІ місце у загальнокомандному заліку на фінальних змаганнях XIV Універсіади України з плавання, що проходили 7—10 травня у м. Кам'янське (Дніпропетровська обл.) А студентка факультету (група 11М1) МС України Дарія Антонова стала переможцем Універсіади на дистанції 50 брас і бронзовим призером на стометрівці.

  Вітаємо спортсменів і бажаємо подальших звершень! 

 • 10.05.19 p. У ЖДУ відбувся інструктивно-методичний семінар з підготовки до літньої педагогічної практики

  Згідно з діючими навчальними планами з 6 по 8 квітня 2019 року кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій провела інструктивно-методичний семінар для студентів третього курсу ННІ педагогіки та 32 групи факультету фізичного виховання і спорту.

  Інструктивно-методичний семінар є неодмінною складовою програми підготовки студентів до літньої педагогічної практики і проводиться з метою надання рівня методичної готовності до здійснення самостійної виховної діяльності в тимчасовому дитячому колективі в канікулярний період.

  Завданнями семінару є: поглиблення теоретичних психолого-педагогічних знань, підвищення рівня сформованості спеціальних умінь і навичок, підвищення мотивації й соціальної спрямованості, особистісної готовності та набуття власного досвіду, необхідних для організації й здійснення змістовного дозвілля й оздоровлення дітей в літній період.

  122 студенти  протягом  3-ох днів активно працювали на творчих майстернях («Ігрова» — Басюк Н. А., «Контакт» — Костюшко Ю. О., «Проектна» — Коновальчук І. М., «Азбука вожатого» — Рудницька Н. Ю., «Пісенна» — Суботницький І. М., «Анімаційна» — представники та директор табору «Карамель»). Взяли участь у КВН (конкурсі вожатської майстерності).

  Активну участь в організації та проведенні творчих майстерень на семінарі брали вожаті Школи педагога-організатора «Від А до Я»: Баранчук І., Суха К., Чипорнюк В., Маліцький І., Топольницька Г.

  На семінарі були присутні також директори таборів «Карамель» (м. Київ), «Супутник», представник УДЦ «Молода гвардія», які запропонували студентам посади педагогів-організаторів літнього дитячого відпочинку.

  Сподіваємось, що робота на семінарі допоможе студентам організовувати незабутній дитячій відпочинок!

 • 10.05.19 p. Школа педагога-організатора «Від А до Я» презентувала свій заключний концерт «Випуск — 2019»

  Щорічний випускний концерт був представлений на інструктивно-методичному семінарі підготовки студентів до літньої педагогічної практики.

  Керівник школи педагога-організатора «Від А до Я» доцент Т. С. Гужанова вручила сертифікати про закінчення школи 23-ом випускникам. Під час навчання студенти брали участь у практикумах розвитку творчих здібностей: художньо-поетичних, хореографічних, музичних, організаторських та акторської майстерності.

  Протягом навчання студенти готували та представляли свої творчі проекти: новорічні ранки, акції для дітей з дитячих будинків, притулків, лікарень, дитячих установ, для дітей з особливими потребами організації «Діти Сонця». Крім того, вони були активними учасниками студентської самодіяльності університету: організовували конкурси, театралізовані вистави та шоу-програми.

  Концерт відбувався у стилі фільму «Мері Поппінс» в українській інтерпретації. За сюжетом Мері виконує бажання дітей та показує їм український колорит, всю красу літніх таборів відпочинку та цікавість занять в ШПО.

  Глядачі, яких було близько 120 осіб, були в захваті від побаченого, активно брали участь у запропонованих іграх та підтанцьовували під час виступів.

  На концерті були присутніми не тільки студенти і викладачі університету, а й  культорганізатор УДЦ «Молода гвардія» в м. Одесі Аліна Шибистюк, яка сама є випускницею Школи педагога-організатора «Від А до Я». Вона пильно слідкувала за виступом випускників та після концерту для 10 студентів, які їдуть в УДЦ «Молода гвардія»,  надала інформацію про табір і розповіла про роботу вожатих.

  «Я вважаю, що Школа педагога організатора «Від А до Я» робить велику справу: відкриває справжніх людей, які до цього ховалися в сірих буднях, вона дає їм змогу стати самими собою, нічого не боятися, а йти до своєї мети, отримувати задоволення від своєї роботи. Вона дає знання, які хочеться нести дітям і вчити їх з самого дитинства цінувати кожний момент життя…», — ділиться своїми враженнями Ангеліна Іванцова, випускниця Школи.

  Попереду літо, діти, робота. Щасливої дороги, майбутні педагоги-організатори!

 • 08.05.19 p. Державна служба відчиняє свої двері

  Національне агентство України з питань державної служби та його територіальний орган Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях проводить всеукраїнську інформаційну кампанію «Право на державну службу» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

 • 08.05.19 p. Методологічний воркшоп для вчителів англійської мови міста Житомир

  7 травня 2019 року кафедра англійської мови ННІ Іноземної філологї у рамках співпраці з Fulbright Ukraine провели методологічний воркшоп для вчителів англійської мови міста Житомир «Perspectives on education reform, critical thinking and assessment». Модератором семінару виступила стипендіатка U. S. Fulbrighter Крістин Нуджент (Georgetown University, Washington DC). Пані Нуджент є висококваліфікованим спеціалістом, яка довгий час працювала над імплементацією критеріїв оцінювання, і наразі є однією з розробників програми GoCamp Ukraine.

  Інформація, представлена спікером, стосувалася розвитку критичного мислення учнів та основних критеріїв оцінювання. Усі учасники семінару отримали сертифікати. Крім того, вчителі ЗЗСО мали змогу поспілкуватися з директором ННІ Іноземної філології, доц. М. В. Полховської та проф. Л. В. Калініною, які повідомили про особливості навчальної програми підготовки фахівців за спеціальностю 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська)) та про можливість проходження курсів підвищення кваліфікації вчителів англійської мови на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 08.05.19 p. Мистецька акція «З Україною в серці»

  8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  З цієї нагоди у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася мистецька акція «З Україною в серці», присвячена ролі нашої держави у світовій історії. 

  Глядачі почули сучасні та історичні пісні, українську оперну класику. Нікого не залишили байдужим факти з історії визволення України в різні часи — від часів козаччини до нинішніх протистоянь на сході України.

  Також відбулося вшанування працівниці університету Валентини Станіславівни Мілевської — в’язня німецького концтабору.

  Акція завершилася 7 травня покладанням квітів на Смолянському військовому кладовищі.

 • 06.05.19 p. Музично-поетичний «Карнавал поезії» від студентів ННІ філології та журналістики

  25 квітня 2019 року в ННІ філології та журналістики відбулося музично-поетичне дійство «Карнавал поезії», у якому брали участь найталановитіші представники творчої молоді ННІ філології та журналістики та слухачі підготовчих курсів Центру післядипломної освіти.

  Організатором заходу виступила кафедра світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін ННІ філології та журналістики. Музично-поетичне свято відбулось завдяки небайдужим до художнього слова студентам різних підрозділів університету. На гостей поетичного заходу чекали неочікувані режисерські вирішення, вишукане драматургічне дійство, виконання власних мініатюр мешканцями університетського поетичного Парнасу.

  Вишукану культуру поетичного та прозового слова продемонстрували: Анастасія Батирєва, Анастасія Бондар, Олександр Бильєв, Андрій Весельський, Інга Голубівська, Сергій Домославський, Євгенія Жайворон, Анастасія Зайцева, Валерія Колганова, Анна Маковська, Анна Пінчук, Вадим Шидловський. Справжню зацікавленість художнім словом виявили студенти-іноземці – Мохаммед Нашуан, Кітоко Габі Оніемб, Мокуба Генок Озізі, які продекламували українську поезію. Карнавальні враження та карнавальні емоції, викликані неординарною подією, не залишили нікого байдужим.

 • 06.05.19 p. Великодній дивосвіт студентів навчально-наукового інституту педагогіки

  «Пробудження весни», «Казковий Всесвіт Великодня», «Великодній дивосвіт», «Благодать», «Логотип — Житомирські ласощі», «Надія», «Вище неба», «Україна Великодня» — самі ці авторські назви протягом великодніх свят можна було зустріти на вул. Михайлівській Житомира й помилуватися персональними шедеврами студентської молоді.

  Студенти навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка Тетяна Вайднер, Ольга Ігнатьєва, Діана Бурячок, Вікторія Марчук, Світлана Ящук, Дарина Погосян, Влада Сичевська, Альона Фещук, Дарина Стахівська, Діана Якимчук та доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Наталія Колесник узяли активну участь у «Фестивалі писанок», який проходив за сприяння Житомирської міської ради. Студенти долучилися до створення авторських ексклюзивних писанок, що були представлені в контексті арт-простору м. Житомир у галереї мистецьких писанок. Молоді майстрині отримали почесні дипломи учасників вищезазначеного заходу.

 • 06.05.19 p. Молоді науковці Пармського університету (Італія) завершили наукове дослідження на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка

  Молоді науковці Пармського університету (Італія) завершили наукове дослідження на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка та представили свою магістерську роботу.

  У рамках програми міжнародного студентського обміну OVERWORLD молоді науковці Лаура Піні та Юрій Буссі (науковий керівник — професор Дімітріс Аргіропоулос, керівник кафедри спеціальної педагогіки Пармського університету), фахівці зі спеціальної педагогіки, вперше в Україні проводили дослідження, пов’язані з вивченням процесів реалізації інклюзивної освіти в Житомирському регіоні. Дипломна робота Лаури Піні «Міжнародне співробітництво в педагогічній сфері для соціальної та освітньої інтеграції людей з обмеженими можливостями: досвід Житомира (Україна)» у друкованому вигляді буде знаходитися в НМЦ ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ імені Івана Франка, електронний варіант зберігатиметься в бібліотеці університету.

  Ректорат університету, викладачі кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій, працівники та волонтери НМЦ ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ імені Івана Франка активно долучаються до пошуку бази та інструментів досліджень, здійснюють координацію діяльності між учасниками експерименту. Науково-дослідницьку роботу на часі здійснюють Ніколь Сімончеллі, Джулія Спіталері, розробляється програма дослідження з Юрієм Буссі, робота якого стосується впровадження новаторського методу арт-мистецтва — мильні бульбашки в інклюзивних практиках.

 • 06.05.19 p. Наукові здобутки в ННІ філології та журналістики

  17-18 квітня 2019 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Журналістика».

  За результатами підсумкової науково-практичної конференції диплом ІІІ ступеня отримала Гаркава Аліна Вадимівна, студентка ІІІ курсу спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» ННІ філології та журналістики.

  Вітаємо переможницю та її наукового керівника Денисевич Олену Вікторівну, кандидата філологічних наук, ст. викладача кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології

  Бажаємо подальших наукових здобутків!

 • 03.05.19 p. Перепідготовка вчителів математики до Нової української школи

  Упродовж місяця на базі Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки Житомирського державного університету імені Івана Франка проходили курси підвищення кваліфікації вчителів математики.

  Розбудова Нової української школи, школи компетентностей, обумовила новітнє наукове переосмислення чинної системи підвищення кваліфікації вчителів математики. Концепція перепідготовки передбачала втілення положення про те, що підготовка вчителів компетентнісного навчання математики має здійснюватися через запровадження компетентнісного підходу в післядипломній педагогічній освіті. Слухачі курсів оволоділи психолого-педагогічними засадами і методикою компетентнісно орієнтованого навчання математики, опанували методику підготовки учнів до ЗНО, поглибили знання про вчителя математики в компетентнісному навчанні. Учителі покращили кваліфікацію з питань підготовки учнів до математичних олімпіад і Всеукраїнських конкурсів-захистів МАН, методики використання сучасних інформаційних технологій у навчанні математики. Їхні професійні здобутки збагатилися кваліфіковано виконаними й успішно захищеними курсовими проектами з актуальних проблем компетентісно орієнтованої середньої математичної освіти.

  Освітній процес забезпечували завідувач центру післядипломної освіти та довузівської підготовки, кандидат педагогічних наук, доцент Віта Віталіївна Павленко та викладачі фізико-математичного факультету: кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформатики та прикладної математики Світлана Анатоліївна Постова, доктор педагогічних наук, професор кафедри математичного аналізу Сергій Петрович Семенець, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного аналізу Андрій Леонідович Таргонський.

  Слухачам курсів видані свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка. Зичимо їм подальших професійно-особистісних звершень, невичерпної наснаги, творчого натхнення, радості й задоволення від праці.

 • 26.04.19 p. Наукові здобутки студентки ННІ іноземної філології

  25 квітня 2019 року у Київському лінгвістичному університеті відбувся ІІ тур конкурсу студентських наукових робіт із романо-германських мов та літератур (з методикою їх викладання). Вітаємо з отриманням диплому І ступеня студентку магістратури ННІ іноземної філології спеціальності Середня освіта (Мова і література (англійська) Климович Юлію та її наукового керівника професора кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Калініну Ларису Вадимівну.

  Пишаємося Вашими досягненнями і бажаємо подальших наукових успіхів!!!

 • 25.04.19 p. Нова перемога франківців

  Ще одну перемогу внесли до скарбнички рідного університету, до його сторіччя представники ННІ педагогіки. Студентка 1 курсу магістратури Валерія Кравець і її науковий керівник — доцент кафедри лінгвометодики та культури фахової мови Галина Володимирівна Підлужна. У ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (галузь «Початкова освіта») представили наукове дослідження за актуальною темою: «Компетентнісний підхід до розвитку креативності молодших школярів (у форматі уроку літературного читання)». На конкурс було подано 80 наукових робіт студентів з різних регіонів України. За результатами успішного захисту роботи, який відбувся 23 квітня 2019 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені М. М. Коцюбинського, Кравець Валерія була нагороджена дипломом ІІІ ступеня, а її науковий керівник — подякою голови галузевої конкурсної комісії.

  Вітаємо переможців та зичимо нових творчих досягнень!

 • 25.04.19 p. Вітаємо з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта»

  18–19 квітня 2019 року Максимчук Аліна, студентка 41 групи спеціальності 013 Початкова освіта Житомирського державного університету імені Івана Франка, взяла активну участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта», що проходила у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

  Усі 57 учасників із 29 закладів вищої освіти України виконували тестові завдання в Модульному середовищі навчання Moodle з навчальних дисциплін: педагогіка, методика навчання освітньої галузі «Мова і література», методика навчання освітньої галузі «Природознавство», методика навчання освітньої галузі «Математика», а також проявили власну творчість, педагогічну майстерність, методичну компетентність під час розробки плану-конспекту уроку з обраного предмета (українська мова, літературне читання, математика, природознавство, трудове навчання, образотворче мистецтво) та захисту фрагмента уроку з вивчення нового матеріалу.

  Вітаємо Максимчук Аліну, яка отримала диплом ІІІ ступеню й перемогу у номінації «Педагогічна майстерність». Бажаємо нових професійних досягнень та успіхів студентській молоді та професорсько-викладацькому колективу навчально-наукового інституту педагогіки за теоретичну, навчально-методичну підготовку студентів до ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта»!

 • 23.04.19 p. Нові перемоги акторів студентського театру-лабораторії Житомирського державного університету імені Івана Франка

  Вербна неділя цього року принесла студентам спеціальності «Сценічне мистецтво» радісні перемоги — 21 квітня оголошено результати 8-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Весняні барви 2019», який проходив у Житомирському національному агроекологічному університеті.

  Студентка 15 групи Вікторія Чмух здобула перемогу за краще сценічне читання — багатьох схвилював вірш «Про Україну», автором якого є дідусь конкурсантки Яків Чмух. У номінації Сценічне мистецтво гран-прі здобув наш студентський театр-лабораторія (керівник та режисер-постановник — заслужена артистка України, старший викладач кафедри лінгвометодики та культури фахової мови Л. І. Берелет). Журі високо оцінило виставу «Солянка з медом» за п’єсою професора К. Я. Климової, постановку та акторську гру. Нагадаємо, що участі в конкурсі передувала успішна прем’єра вистави 15 квітня у приміщенні Житомирського обласного академічного театру ляльок — на перегляд п’єси «Солянка з медом» завітало понад 350 учнів, студентів, школярів, педагогів, митців Житомирщини.

  Цей виступ, як і перемоги на конкурсі, присвячено 100-річчю Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 23.04.19 p. ІІІ Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи»

  17 квітня 2019 року на базі кафедри хімії Житомирського державного університету імені Івана Франка пройшла ІІІ Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи».

  Організаторами конференції виступили Житомирський державний університет імені Івана Франка, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Донецький національний університет імені Василя Стуса, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова НАН України та Інститут хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України. Підтримало конференцію ТОВ «УкрХімАналіз».

  У роботі конференції взяли участь науковці, аспіранти, студенти з Донецького національного університету ім. В. Стуса, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Київського національного університету технологій та дизайну, Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАНУ, Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, Інституту хімії високомолекулярних сполук, Інституту біохімії ім. В. О. Палладіна НАНУ, Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАНУ, Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАНУ тощо.

  Розпочала конференцію привітанням до всіх учасників ректор Житомирського державного університету Галина Киричук. Далі слово взяла завідувач кафедри хімії Олена Анічкіна. Дружню промову та щирі привітання висловили почесні гості і співорганізатори конференції завідувач науковою частиною ДонНУ імені Василя Стуса Сергій Радіо та заступник декана факультету природничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Поліна Вакулюк.

  Учасники «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи» продовжили роботу на засіданнях, ознайомлюючись із доповідями та обговорюючи найрізноманітніші питання в галузі хімії. Тематика конференції була надзвичайно широкою: аналітична хімія та хімія навколишнього середовища; матеріалознавство та нанотехнології; неорганічна та фізична хімія; хімічні препарати в біології та медицині; хімія органічних сполук та ВМС; актуальні проблеми хімічної освіти.

  Також науковці обмінялись міркуваннями у форматі стендових сесій.

  За матеріалами конференції видано збірник тез доповідей, в яких викладено результати досліджень, виконані у навчальних закладах та наукових установах України, Республіки Білорусь, Польщі, Португалії, США та Німеччини.

 • 23.04.19 p. Здобутки студентів ЖДУ на Чемпіонаті України зі спортивної аеробіки

  20–21 квітня у Києві проходив Чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед дорослих. ЖДУ імені Івана Франка представляли студентки факультету фізичного виховання і спорту у складі: Мохорт Олександри, Долгіх Анастасії, Семеній Валерії, Агаєвої Сабіни та Герговської Дар'ї.

  У категорії тріо 1 місце посіли Долгіх Анастасія та Семеній Валерія. У категорії групи 2 місце — Мохорт Олександра, Герговська Дар'я та Семеній Валерія. У категорії аеростеп 3 місце посіли Агаєва Сабіна, Мохорт Олександра, Герговська Дар'я, Долгіх Анастасія та Семеній Валерія. В індивідуальних вправах 1 місце виборола студентка 42 групи Мохорт Олександра.

 • 22.04.19 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав представництво в експертному співтоваристві у сфері розвитку інклюзивних спільнот Європи і світу

  10-14 квітня в місті Урекі (Грузія) відбулася перша робоча сесія Міжнародного експертного співтовариства у сфері розвитку інклюзивних спільнот та інклюзивних практик. Як експерт сесію відвідала директорка НМЦ ресурсів і документації з інклюзивної освіти ЖДУ імені Івана Франка доцент Наталія Тарнавська, яка пройшла конкурс з-поміж 400 претендентів з країн Європи та світу. На сьогодні до складу експертної групи входять 30 чоловік. Програма реалізується AAIP «INCLUSIVE PRACTICES» за підтримки International Association for Community Development (IACD Global — глобальна міжнародна мережа, акредитована ООН).

  Основна мета Програми — практичне впровадження міжнародних стандартів у сфері розвитку інклюзивних спільнот.

  Завдання Програми: формування міжнародного експертного співтовариства у сфері розвитку інклюзивних спільнот; розробка, акредитація та практичне впровадження навчальних курсів для організаторів і учасників інклюзивних спільнот на основі міжнародних стандартів; організація тренінгових майданчиків для стажування учасників інклюзивних спільнот, профільних фахівців, соціальних працівників, а також студентів відповідних спеціальностей; аналіз і оцінка ефективності впровадження міжнародних стандартів у різних інклюзивних спільнотах; розробка і впровадження online-платформ обміну досвідом фахівців-практиків у сфері розвитку інклюзивних спільнот.

  Перша сесія містила ряд майстер-класів для експертів, роботу в малих групах для реалізації основних задач, пов’язаних з дотриманням міжнародних стандартів у різноманітних інклюзивних практиках, здійснювався ретельний їх аналіз та моделювання ситуацій під керівництвом відомих міжнародних фахівців — Ганни Кларк (Європейський директор IACD, голова Комітету IACD з навчання, професійного розвитку і публікацій, керівник робочої групи з акредитації); Колін Росс (співробітник з розробки політики і практики Ради зі стандартів CLD Шотландії, експерт акредитаційної групи IACD).

  У роботі першої робочої сесії взяли участь представники 18 країн Європи та світу. Реалізація інклюзивної освіти потребує широкої взаємодії учасників. Кожна країна має свою траєкторію розвитку інклюзивних спільнот та реалізації інклюзивної освіти, але спільні стандарти дають змогу отримати високі якісні показники цих процесів.

 • 22.04.19 p. На соціально-психологічному факультеті відбулися публічні лекції та майстер-клас від польського психолога Павла Ларіонова

  З 16 по 19 квітня 2019 р. в ЖДУ імені Івана Франка з ініціативи кафедри психології розвитку та консультування перебував Павло Ларіонов — докторант Інституту психології університету Казимира Великого у Бидгощі, Польща. Захід відбувався у рамках співпраці між Житомирським державним університетом імені Івана Франка та Інститутом психології університету Казимира Великого.

  У своїх лекціях та на майстер-класі П. Ларіонов ознайомив слухачів з теоретичними основами та практичними можливостями використання персональної казки у психодіагностиці внутрішньоособистісних проблем. У дискусіях щодо запропонованого підходу взяли участь студенти та викладачі університету, практичні психологи освітніх закладів Житомира.

 • 22.04.19 p. Конференція молодих вчених на СПФ

  19 квітня 2019 року на базі соціально-психологічного факультету Житомирського університету імені Івана Франка кафедрою психології розвитку та консультування проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію для молодих вчених «Актуальні проблеми особистісного зростання».

  У конференції взяли участь молоді науковці провідних вишів Житомира, Києва, Миколаєва, Луцька, Умані, Кропивницького, Малина та Маріуполя. Робота конференції проводилась у чотирьох напрямах: прикладні психологічні і соціально-педагогічні аспекти особистісного зростання, технології та творчість у системі професійного та особистісного розвитку.

  Наукові здобутки 176-ти учасників конференції відображені у збірнику наукових праць «Актуальні проблеми особистісного зростання».

 • 19.04.19 p. Подяка від виконавчого комітету Коростенської міської ради

  Виконавчий комітет Коростенської міської ради висловлює вдячність Житомирському державному університету за активну участь у роботі регіональної наукової краєзнавчої конференції, присвяченої 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років.  Відбувалася конференція 5 квітня 2019 року в м. Коростені.

 • 19.04.19 p. Найважливіші питання освіти сьогодення: засідання Навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся» в ЖДУ імені Івана Франка

  18 квітня Житомирський державний університет імені Івана Франка, який став осередком найновішої педагогічної думки, запросив представників Навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся» на чергове засідання. Цього разу науково-педагогічна дискусія стосувалася кількох важливих для української освіти напрямків: навчання обдарованих дітей та молоді, кваліфікації вчителів, нових навчальних технологій, розширення спектру спеціальностей у сфері вищої школи. Директори навчальних закладів Житомира й Житомирської області, вчителі та викладачі поділилися своїми здобутками, обговорили труднощі, які виникають у зв’язку з новими освітніми вимогами, намагалися спільно знайти відповідь на нагальні питання сьогодення.

  Традиційно «полісян» привітала ректор університету, професор Галина Киричук, яка ознайомила присутніх з новинками цьогорічної вступної кампанії, наголосила про початок роботи консультативного центру на допомогу вступникам та запросила вчителів  загальноосвітніх закладів в Житомирський державний університет імені Івана Франка для підвищення своєї кваліфікації.

  Провідні викладачі університету ознайомили присутніх із новими тенденціями підтримки обдарованих дітей та молоді в розвинених країнах світу (завкафедри педагогіки, д. пед. н., проф. Олена Антонова), організацією підвищення кваліфікації вчителів початкової школи в Житомирському державному університеті імені Івана Франка (директор Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки, к. пед. н. Віта Павленко, доц. Неля Рудницька), діяльністю магістратури з педагогічних спеціальностей у Житомирському державному університеті імені Івана Франка ( завкафедри педагогіки, д. пед. н., проф. Олена Антонова). В умовах потреб сьогодення Житомирський державний університет імені Івана Франка забезпечує високий рівень освіти, готує кваліфікованих молодих фахівців, дбає про підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, створює середовище для інтелектуальної еліти Житомирщини.

  Директор ЗОШ № 8 Наталія Лавриненко ознайомила присутніх із здійсненням розвивальної технології навчання у закладі середньої освіти № 8 м. Житомира у контексті концепції «Нова українська школа».

  Учасники засідання схвалили плідний діалог, обговорили перспективи й виклики майбутньої роботи, висловили свої ідеї і побажання, запросили колег до активного обміну досвідом і широкої співпраці.

 • 19.04.19 p. V Міжнародну науково-практичну конференцію для студентів немовних спеціальностей «Україна. Європа. Світ: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення розвитку іншомовної компетентності»

  Кафедрою іноземних мов і новітніх технологій навчання на базі ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка було проведено 17 квітня 2019 року V Міжнародну науково-практичну конференцію для студентів немовних спеціальностей «Україна. Європа. Світ: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення розвитку іншомовної компетентності».

  Конференція об’єднала молодих науковців з Білорусі, Польщі, Киргизстану, Туреччини та України. На заході студенти представляли наукові дослідження зі своєї спеціальності англійською, німецькою та французькою мовами.

  Робота конференції проводилась у 2 секціях. Цього року наша міждисциплінарна конференція звертає особливу увагу на навчальні та дослідницькі інтереси і потреби студентів, які вивчають англійську та іншу іноземну мову як мову міжнародного спілкування. У полі особливої уваги на конференції знаходиться культурологічний аспект використання професійно орієнтованого володіння іноземною мовою. Матеріали роботи конференції опубліковано у збірнику наукових праць студентів.

 • 19.04.19 p. ХV науково-практична краєзнавча учнівсько-студентська конференція «Наш рідний край: історія і сьогодення»

  18 квітня на історичному факультеті відбулась ХV науково-практична краєзнавча учнівсько-студентська конференція «Наш рідний край: історія і сьогодення». На конференцію надіслали заявки більше сорока учнів Києва, Житомира, Житомирської області. Із привітальним словом до учасників звернулись: проректор з наукової та міжнародної роботи, професор Сейко Н. А., декан історичного факультету, доцент Жуковський О. І., завідувач кафедри історії України, професор Венгерська В. О., доцент Рудницька Н. В. 

  На пленарному та шести секційних засіданнях, які модерували доценти Білобровець О. М., Рацілевич А. П., Ковальчук І. В.,  були представлені цікаві та змістовні доповіді, відео, відзняті на основі досліджень, проведених учнями під керівництвом вчителів. Доповіді супроводжувались презентаціями, дискусіями та конструктивними обговореннями. Учасники конференції відмітили високій рівень організації конференції, якості доповідей та рівня доповідачів. Старший викладач кафедри всесвітньої історії Хададова М. В. провела захоплюючу екскурсію музеями університету.

  Всі учасники конференції та їх керівники отримали сертифікати та подяки.

 • 18.04.19 p. Звітний концерт кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання

  У рамках святкування тижня ННІ педагогіки відбувся звітний концерт кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання за участі викладачів, студентів та випускників. Відбулося свято, в якому поєдналися поезія з музикою, історія із сучасністю, класика із модерном, досвіт та юність.

  Камерний хор «Артанія», виконуючи духовний гімн «Молитва за Україну», урочисто відкрив свято. Підхопивши святковий дух, народний аматорський колектив «Оркестр народних інструментів» ЖДУ імені Івана Франка запросив у подорож країнами світу.

  Надали ритму заходу композиції у виконанні відомих гуртів, таких як «Вулба» та «Ловці снів», учасниками яких є випускники ННІ педагогіки (Дмитро Голуб та Олексій Приймак), а випускники Михайло Гриценюк, Сергій Амоленкан та Марія Руда своїм співом занурили у ліричний світ сучасної пісні. Гостем також став магістр музичного мистецтва, переможець суспільно-мистецького проекту «Лідер року» у номінації «Зірка сцени», Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Сергій Мисько.

  Студенти під майстерним керівництвом викладачів занурили глядачів у багатство класичної музики та співу.

  Творча формація «Лебеді кохання» своїм виступом надали концерту жартівливих ноток, а народний самодіяльний вокальний ансамбль «ЕЛЕГІЯ» запросили у світ народної лірики. Знаменитий квартет викладачів кафедри запальні «Диско Леді» стали емоційною крапкою заходу.

  Концерт супроводжувала поезія Івана Сльоти та Володимира Шинкарука, які багато років працювали на кафедрі.

 • 17.04.19 p. Здобутки франківців зі спортивної аеробіки

  16 квітня у Києві проходив Чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед студентів. ЖДУ імені Івана Франка представляли студентки факультету фізичного виховання і спорту у складі: Мохорт Олександри, Долгіх Анастасії, Семеній Валерії та Герговської Дар'ї. У категорії індивідуальні вправи 1 місце  виборола студентка 42 групи Мохорт Олександра. У категорії тріо 2 місце посіли Долгіх Анастасія, Семеній Валерія та Герговська Дар'я.

 • 17.04.19 p. Сучасні письменники відвідали ЖДУ

  11 квітня у рамках проекту Українського ПЕН «Наближення» Житомирський державний університет відвідали письменники Андрій Курков, Артем Чапай, Вікторія Амеліна, Олексій Нікітін, Лариса Денисенко та Олег Коцарев.

  Зі студентами письменники говорили про розвиток української літератури, її тенденції і головну місію. Також запевнили, що зустрічі такого формату вибудовують необхідні зв’язки із читачами. Стартувавши у Житомирі, автори планують відвідати усі найбільші міста України.

  «Наближення» — це літературний проект, у рамках якого члени Українського ПЕН відвідують міста, аби розповісти місцевим читачам про сучасну літературу, а також спільно знайти відповідь на питання, що об’єднує українців.

  Довідка:

  • Андрій Курков (1961) — письменник, президент Українського ПЕН. Є автором кількох десятків романів та книжок для дітей російською мовою, зокрема, романів «Бикфордов мир», «Пикник на льду», «География одиночного выстрела», «Последняя любовь президента», «Ночной молочник», «Садовник из Очакова», «Дневники Майдана», «Серые пчелы» та ін.
  • Артем Чапай (1981) — письменник, перекладач, репортер. Автор прозових та репортажних книжок «Авантюра: Практичні реалії мандрів по-бідняцьки», «Подорож із Мамайотою в пошуках України», «Червона зона», «Понаїхали», «Тато в декреті», «The Ukraine».
  • Вікторія Амеліна (1986) — письменниця, авторка книжок прози «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» та «Дім для Дома», а також книжки для дітей «Хтось, або Водяне Серце».
  • Олексій Нікітін (1967) — письменник, автор романів «Три жизни Сергея Бояршинова, банкира и художника», «Окно на базар», «Истеми», «Маджонг», «Victory Park», «Шкиль-моздиль» та ін.
  • Лариса Денисенко (1973) — письменниця, адвокатка, громадська діячка, радіоведуча. Авторка романів «Забавки з плоті та крові», «Кавовий присмак кориці», «Корпорація ідіотів», «Сарабанда банди Сари», «Відлуння», «Нова стара баба», книжок для дітей «Ліза та Цюця П.», «Майя та її мами», «Усміхаки» та ін.
  • Олег Коцарев (1981) — письменник, журналіст, перекладач. Автор поетичних збірок «Коротке і довге», «Мій перший ніж», «Збіг обставин під Яготином», «Котра година», «Цирк», прозових книжок «Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого» та «Люди в гніздах».
 • 17.04.19 p. Зустріч із письменницею

  11 квітня до ННІ іноземної філології із презентацією авторських романів («Я і мій Дон Жуан», «Голос перепілки», «Тримайся за повітря») завітала Ткачівська Марія Романівна. Письменниця є лауреатом чотирьох Коронацій слова, членом Національної спілки письменників України, лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Леоніда Череватенка (2017) та Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2018). Вона є також знаним науковцем та обіймає посаду завідувача кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

  На півтори години присутні поринули у світ художнього слова, сміялися і плакали, згадуючи разом із письменницею свої студентські роки і доросле життя. Усі охочі змогли придбати книги з іменними побажаннями від авторки та особисто поспілкуватися із жінкою, що володіє, окрім письменницького таланту, ще й харизмою та величезною душевною силою і енергетикою.

 • 15.04.19 p. Гімнаст Петро Пахнюк здобув срібло на чемпіонаті Європи

  На чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики студент факультету фізичного виховання та спорту Петро Пахнюк у складі збірної України зі спортивної гімнастики здобув друге місце у вправах на паралельних брусах. 

 • 15.04.19 p. Участь у Першій всеукраїнській науково-практичній конференції «Оптимізація процесу навчання іноземних мов у закладах вищої освіти гуманітарного та технічного напрямів»

  10 квітня 2019 року старший викладач кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті ННІ педагогіки Олена Мазко та волонтер Корпусу Миру США в Україні Джіана Хегарті взяли участь у Першій всеукраїнській науково-практичній конференції «Оптимізація процесу навчання іноземних мов у закладах вищої освіти гуманітарного та технічного напрямів». Конференція відбулася у Рівненському державному гуманітарному університеті в рамках реалізації спільного проекту Британської Ради в Україні та МОН України «Шкільний вчитель нового покоління».

  Олена Мазко та  Джіана Хегарті представили результати педагогічного експерименту з упровадження інноваційної програми з методики навчання англійської мови, проведеного кафедрою англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті ННІ педагогіки протягом 2016–2019 рр. Старший викладач О. П. Мазко виступила з пленарною доповіддю на тему «Використання інтерактивних технологій у процесі професійно-методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови». Джіана Хегарті презентувала доповідь «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови» («Incorporating Technology into the ELT Methodology Classroom»).

  Тематика конференція привернула увагу представників різних закладів вищої та загальної середньої освіти України. Під час конференції відбувся важливий діалог вчених та освітян, у ході якого було окреслено перспективи подальшої співпраці та професійного розвитку.

 • 12.04.19 p. Семінар «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі»

  Викладачами кафедри соціальної та практичної психології проведено IV-й семінар з циклу «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі», присвячений проблемам страхів і тривожності. У межах семінару розглянуто теоретичні питання виникнення відповідних психічних розладів, їхньої діагностики та можливостей корекції. Спікери Олег Мазяр, Людмила Фальковська, Інна Загурська та Алла Весельська ділилися власним досвідом корекційної діяльності, демонстрували техніки роботи.

 • 12.04.19 p. Подяка Житомирському державному університету імені Івана Франка

  Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ОДА, Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова висловлюють подяку Житомирському державному університету імені Івана Франка за активну участь у VII з'їзді творчої молоді Житомирщини під гаслом «Обдарована молодь — майбутнє України!».

 • 12.04.19 p. Семінар-тренінг «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-дослідницької компетентності аспірантів і молодих учених»

  11.04.2019 року у межах діяльності Спільної науково-дослідної лабораторії з питань використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Житомирського державного університету імені Івана Франка та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України був проведений семінар-тренінг «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-дослідницької компетентності аспірантів і молодих учених».

  Семінар-тренінг провела кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Яцишин Анна Володимирівна. Усі присутні брали участь у виконанні інтелектуальних вправ та презентували результати.

   
 • 10.04.19 p. Фестиваль студентської творчості «СтоЖartи»

  Фестиваль «СтоЖartи» — це відродження університетської традиції проводити свято гумору (традиційно в університеті називалося «Гумориною»).

  Університет має давню історію КВН. За 26 років студенти ЖДУ були учасниками різних команд, зокрема «Віртуози Житомира», «Дівчата із Житомира», «Шостий елемент», «CD» та ін.., які мали визнання та здобутки в Україні та за її межами.

  Завдяки спільним зусиллям Центру молодіжної політики ЖДУ, Студентського братства, громадської організації «Студентський клуб» за підтримки профспілкової організації студентів ЖДУ 9 квітня у ЖДУ відбулося відродження фестивалю студентської творчості під новою назвою «СтоЖartи».

  На святі були представлені команди-учасники фестивалю: «220 вольт» ННІ педагогіки, «Ladies і бродяга» ННІ іноземної філології, збірна команда КВН ННІ філології та журналістики і природничого факультету «ФПФ». Гостею фестивалю стала шкільна команда КВН «Без поважної причини» Житомирської загальноосвітньої спеціалізованої школи № 16.

  Старт із фокусів та жартів від Василя Вознюка допомогли визначити порядок виступу команд та налаштувати на гумористичний лад. А оцінювали колективи учасники та автори команд КВН «Віртуози Житомира», «Дівчата із Житомира» Петро Золотаренко, Костянтин Нусенко, Вадим Ракович, Таміла Бутко, Вікторія Сенкевич та відомий художник-карикатурист Василь Вознюк.

  Переможцем стала команда «ФПФ».

 • 08.04.19 p. У ЖДУ пройшли тренування з пожежогасіння

  5 квітня 2019 року на природничому факультеті (навчальний корпус № 3) відбулося щорічне об′єктове протипожежне тренування. До практичних навчань з пожежогасіння долучилися викладачі та студенти природничого факультету.

  Захід мав на меті перевірити дії керівного складу природничого факультету при виникненні надзвичайних ситуацій, а також відпрацювати зі студентами, викладачами та працівниками факультету навики пожежогасіння та охорони громадського порядку, вміння оцінити ситуацію та прийняти правильне рішення, вжити необхідні заходи для ліквідації надзвичайної ситуації.

  Згідно із задумом навчань, у 101 аудиторії 3-ого навчального корпусу ЖДУ імені Івана Франка сталося замикання електромережі, що призвело до пожежі. За оперативним сповіщенням вахтера була проведена евакуація людей.

  Під час підготовки та проведення евакуації відпрацьовувалися питання оповіщення про небезпеку, проведення евакуації, гасіння пожежі вуглекислотними та порошковими вогнегасниками на спеціально відведеному майданчику.

  Завдяки злагодженій роботі всіх учасників ліквідація надзвичайної ситуації пройшла на високому рівні.

 • 05.04.19 p. Студентка ННІ філології та журналістики отримала диплом III ступеня

  Студентка Навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Надія Марчук виборола диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання), який проходив 4–5 квітня 2019 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

  Тема роботи: «Запозичена лексика в пам’ятках Острозького осередку XVI–XVII ст.». Науковий керівник: доцент кафедри української мови Титаренко Валентина Миколаївна.

 • 04.04.19 p. На історичному факультеті відбулася VIІІ Всеукраїнська студентсько-учнівська наукова конференція «Актуальні проблеми історії слов’янських народів»

  4 квітня 2019 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка на історичному факультеті відбулася VIІІ Всеукраїнська студентсько-учнівська наукова конференція «Актуальні проблеми історії слов’янських народів». Організатором конференції традиційно виступає кафедра всесвітньої історії. Згідно з планом програми відбулися пленарне засідання і робота трьох секцій.

  У роботі конференції взяли участь студенти вищих навчальних закладів м. Житомира (Житомирський державний університет імені Івана Франка, Житомирський національний агроекологічний університет, Житомирський державний технологічний університет, Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова), Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, Луцького національного технічного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Рівненського державного гуманітарного університету, а також учні загальноосвітніх шкіл, гімназій Житомира та області.

  На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції виступили проректор ЖДУ ім. І. Франка Корнійчук Н. М., декан історичного факультету Жуковський О. І., завідувач кафедри всесвітньої історії  Стародубець Г. М. На початку засідання учасникам обласного конкурсу учнівських наукових робіт «Юний історик», що проходив 20–21 березня 2019 року, було вручено дипломи переможців І–ІІІ ступенів та подяки їх вчителям — науковим керівникам.

  Секційні засідання конференції, як і пленарне, відбулися на належному науковому та методичному рівнях. Необхідно відмітити інтерес та обговорення студентами проблем: особливості україно-російських відносин в умовах гібридної війни 2014–2018 рр., німецькі поселенці на Пулинщині, соціально-економічного та політичного становища в умовах сталінського режиму, історії стародавнього світу та середніх віків.

  Кращі доповіді студентів і учнів будуть опубліковані у збірнику наукових праць «Студентські історичні студії» (Вип. 8).

 • 03.04.19 p. Студентка ННІ флології та журналістики стала фіналісткою мовно-літературного конкурсу

  Студентка навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Анна Петровська виборола диплом ІІІ ступеня ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  Щирі вітання Анні та науковому керівнику!

 • 02.04.19 p. Новий погляд на український авангард початку ХХ ст. від професора історії

  На історичному факультеті відбулась перша лекція із циклу «Українські імена в історії світового мистецтва», яку прочитала запрошений професор Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, доктор історичних наук Ольга Коляструк. Лекція викликала глибоке зацікавлення та живу дискусію серед студентів ІV курсу історичного факультету. Слухачі мали унікальну можливість познайомитись із особливостями розвитку такого мистецького феномену як український авангард першої третини ХХ ст. Виявилось, що ніби відомі факти про розвиток модернізму на початку ХХ ст. й твори знаменитого художника К. Малевича містять значну частину маловідомих сторінок, питань, іноді й загадок, над якими продовжують розмірковувати сучасні культурологи та історики мистецтв. Вони залишають поле для роздумів, для глибшого осягнення історичної реальності. 

  У загальній творчій атмосфері, яка була створена лекторкою, присутні ще раз переконалися, що Київ початку епохи був центром мистецького життя Європи, всупереч накинутим радянським уявленням про його провінційність. Ольга Анатоліївна представила слухачам талант авангардистів К. Малевича, О. Екстер, М. Богомазова яскраво та проникливо, що для частини студентів стало справжнім відкриттям.

 • 02.04.19 p. Команда ВК «Полісся» увійшла до Суперліги

  З 29 по 31 березня у спортивному комплексі ЖДУ проходив другий фінальний тур Чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд Вищої ліги. За результатами впевнено здобула перемогу команда ВК «Полісся», серед учасниць якої є студентки ЖДУ. Другу позицію зайняла «Полтавчанка», третім призером стала «Орбіта-Спортінтернат».

  Учасниці «Полісся» були також нагороджені в номінаціях: «Кращий догравальний гравець» отримала Валентина Осіпчук, «Кращим центральним блокуючим гравцем» стала Ульяна Котар, «Кращим пасуючим гравцем» — Юлія Богмацер, «Кращим mvp гравцем» — Марина Лемешева. Вітаємо переможців!!!

 • 02.04.19 p. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з історії України

  27-29 березня 2019 р. третій рік поспіль на базі історичного факультету проходив ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з історії України. До нашого університету помірятись своїми знаннями приїхали 78 учасників з більшості вищих закладів освіти країни. Олімпіада проводилась у два етапи: вирішення тестових завдань та теоретичне завдання.

  Учасники олімпіади продемонстрували належний рівень знань з історії України, а переможці — глибокі теоретичні та фактологічні знання, продемонстрували творчий підхід у виконанні теоретичного завдання.

  Олімпіада містила і культурну компоненту: концерт та екскурсійну програму.

  Переможцями олімпіади стали:

  Диплом І ступеня

  • Комаренко Марія Михайлівна (Житомирський державний університет імені Івана Франка)

  Диплом ІІ ступеня

  • Веркалець Марія Михайлівна (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Машевська Аріна Андріївна (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського), Пугач Дмитро Богданович (Львівський національний університет імені Івана Франка)

  Диплом ІІІ ступеня

  • Макарчук Ігор Сергійович (Житомирський державний університет імені Івана Франка), Ящук Євген Романович (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), Шолк Олександр Михайлович (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), Майорова Ірина Романівна (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна)
 • 02.04.19 p. Міс ННІ іноземної філології

  29 березня 2019 року ЖДУ імені Івана Франка став свідком неймовірної події — конкурсу міс ННІ іноземної філології. До уваги глядацької аудиторії було запропоновано чотири виходи дівчат, які супроводжувалися чудовими танцювальними постановками та вишуканим вбранням. Глядачів розважали надзвичайно талановиті студенти ННІ іноземної філології та запрошені гості, які вражали драйвовістю та енергійністю номерів. Колегія журі, представлена спонсорами заходу, високо оцінила красунь-учасниць, проте титул міс ННІІФ здобула лише одна — студентка 21 групи Уляна Мороз. Кожна з учасниць отримала власний унікальний титул та приємні призи від членів журі та дирекції інституту. Щиру вдячність висловлюємо студентам-організаторам заходу, які доклали чимало зусиль, аби перетворити конкурс краси на феєричне шоу.

 • 02.04.19 p. Англомовна презентація книги «Народжені страждати?»

  29 березня 2019 року в ННІ іноземної філології відбулася довгоочікувана подія — англомовна презентація книги «Народжені страждати?» (Born to Suffer?) голландського автора Кора Рооса — засновника фонду «Троянда в пустелі» (Foundation Desert Rose). Захід було проведено для спільної цільової аудиторії студентів ННІ іноземної філології та історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка. Презентація книги стала резонансною для студентської молоді ННІ іноземної філології, яка вивчає англійську мову як фахову, а відтак мала чудову нагоду поспілкуватися з іноземним гостем та ближче познайомитися з професією усного перекладача. Студенти-історики також отримали безцінний досвід, адже автор спробував пролити світло на трагічні події Голокосту та проблему антисемітизму власне у контексті історії України. Після презентації усі бажаючі мали унікальну можливість отримати власний примірник книги, підписаної автором, та поспілкуватися з ним.

 • 02.04.19 p. Вчена рада ЖДУ розпочала роботу з відзнак працівників

  29 березня засідання вченої ради університету розпочалося  з урочистих моментів — нагородження працівників.

  За сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди ювілеїв нагороджено Грамотами Житомирського державного університету:

  • Кухарчук Аллу Євгенівну, бібліотекаря I категорії;
  • Гаврилюк Ядвігу Олександрівну, прибиральницю службових приміщень спортивного комплексу;
  • Потараченко Олену Іванівну, сторожа навчального корпусу № 4.

  На честь 100-річчя Національної академії наук України та за вагомий особистий внесок у розвиток обдарованої учнівської молоді Почесними грамотами НАН України нагороджені:

  • Киричук Галина Євгеніївна, ректор Житомирського державного університету, доктор біологічних наук, професор;
  • Корнійчук Наталія Миколаївна, проректор з навчальної роботи, кандидат біологічних наук, доцент;
  • Хададова Марина Володимирівна, старший викладач кафедри всесвітньої історії, керівник музейної та архівної практики;
  • Шелюк Юлія Святославівна, доцент кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття, кандидат біологічних наук;
  • Кусяк Наталія Володимирівна, викладач кафедри хімії, кандидат хімічних наук;
  • Пацюк Марина Костянтинівна, доцент кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття, кандидат біологічних наук;
  • Рудницька Наталія Василівна, викладач кафедри історії Україи, кандидат історичних наук, доцент;
  • Миколаєнко Надія Миколаївна, викладач кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології, шеф-редактор видання «Редакторська скриня», член національної спілки журналістів України;
  • Колесник Наталія Євгенівна, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання, кандидат педагогічних наук, член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки (м. Вінниця);
  • Закалюжний Леонід Володимирович, викладач кафедри германської філології та зарубіжної літератури, кандидат філологічних наук;
  • Кривонос Олександр Миколайович, доцент кафедри математики та інформатики, кандидат педагогічних наук;
  • Рудницька Ольга Павлівна, доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, кандидат юридичних наук
  • Жуковський Сергій Станіславович, доцент кафедри прикладної математики та інформатики, кандидат педагогічних наук;
  • Постова Світлана Анатоліївна, асистент кафедри прикладної математики та інформатики, кандидат педагогічних наук;
  • Степанчиков Дмитро Абрамович, доцент кафедри фізики, кандидат фізико-математичних наук;
  • Гримашевич Галина Іванівна, доцент кафедри української мови, кандидат філологічних наук;
  • Полховська Марина Володимирівна, директор ННІ іноземної філології, кандидат філологічних наук, доцент;
  • Таргонський Андрій Леонідович, доцент кафедри математичного аналізу, кандидат фізико-математчних наук.
 • 02.04.19 p. Світла пам′ять

  Колектив університету глибоко сумує з приводу непоправної втрати — смерті заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, відмінника освіти України, доцента кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення Айунца Лерна Рачиковича.

  У ці скорботні дні ректорат, професорсько-викладацький склад, співробітники та студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка висловлюють щирі співчуття рідним і близьким.

  Світла пам’ять про Лерна Рачиковича назавжди збережеться в наших серцях.

 • 29.03.19 p. У ЖДУ пройшов експрес-курс «Біологічні задачі від А до Я»

  На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка з 25 по 28 березня проходив експрес-курс «Біологічні задачі від А до Я», активними слухачами якого стали учні старших класів восьми шкіл м. Житомира. Впродовж чотирьох днів викладачі кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття ділилися своїми знаннями та вміннями щодо правильного та швидкого розв’язування біологічних задач, починаючи від аналізу умови задачі до складання алгоритму її розв’язку. Старший викладач Міхеєва Галина Миколаївна навчила школярів методиці розв’язування задач з молекулярної біології, доцент Астахова Лариса Євгенівна — відкривала секрети розв’язування задач на енергетичний обмін, фотосинтез і хемосинтез, а також з екології, доцент Пацюк Марина Костянтинівна познайомила допитливих старшокласників із способами вирішення генетичних задач.

  Робота виявилася і цікавою, і корисною, оскільки розв’язування задач сприяє підвищенню ефективності та якості засвоєння знань, формуванню біологічного мислення, розвитку пам’яті, логічного мислення, самостійності.

  Завідувач кафедри доцент Шелюк Юлія Святославівна провела серед старшокласників профорієнтаційну роботу, познайомила їх із природничим факультетом Житомирського державного університету.

 • 28.03.19 p. На території університету висаджено дуб, як символ могутності та довголіття

  Дуб є символом довголіття та могутності, тому в рамках святкувань столітнього ювілею 28 березня франківці урочисто висадили саджанець червоного дуба біля корпусу № 4. Житомирське лісництво подарувало університету трирічний саджанець в знак подяки за допомогу у висадженні лісу.

 • 28.03.19 p. На честь сторіччя ЖДУ з’явився перший університетський ліс

  27 березня студенти, викладачі та працівники університету разом із житомирськими лісівниками висадили ділянку лісу — 100 символічних садженців ялини, сосни та дуба. «Університетський» ліс зростатиме неподалік від Житомира у Новогуйвинському ліовому господарстві.

 • 28.03.19 p. IV етап Всеукраїнської олімпіади з астрономії пройшов на базі ЖДУ

  26 березня Житомирський державний університет приймав учасників IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономіії. 2-ий етап практичного туру мав кодову назву — «псевдоспостережний». 86 учасників з усіх областей України, м. Києва та Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Шевченка виконували практичні завдання. По завершенню організатори проаналізувати учням завдання та відповіли на питання.

  Проректор з навчально-методичної та виховної роботи Володимир Чумак привітав учасників олімпіади та ознайомив з особливостями вступної кампанії 2019 року.

 • 27.03.19 p. Томаш Декерт (Tomasz Mikołaj Dekert) читає лекції для студентів історичного факультету

  До Житомирського державного університету імені Івана Франка завітав Томаш Декерт (Tomasz Mikołaj Dekert), викладач університету Ігнатіанум у м. Краків (Польща). З 26 по 29 березня у рамках програми Ерасмус+ для студентів ІІ курсу історичного факультету він читатиме курс лекцій на тему «The 2nd Century Heresiology — the case of St. Irenaeus of Lyons and his Adversus haereses».

 • 26.03.19 p. Агнієшка Ключнік-Торо з курсом лекцій у ЖДУ

  Агнієшка Ключнік-Торо (Аgnieszka Klucznik-Toro), професор університету Ігнатіанум у м. Краків (Польща), стратегічний консультант з розробки та впровадження конкурентоспроможних бізнес-осередків, завітала до Житомирського державного університету імені Івана Франка. У рамках програми Ерасмус+ прочитає курс лекцій щодо практичного застосування новітніх методик планування у малому бізнесу, засобів пошуку бізнес-ідей, дослідження та оцінки ринку.

  Такі тренінги направлені на активізацію підприємницької діяльності, що призведе до зменшення міграції робочої сили та економічного розвитку Житомирського регіону.

 • 25.03.19 p. Подяка університету за підготовку студента

  Адміністрація загальноосвітньої школи I–III ступенів № 6 В. Г. Короленка м. Житомира висловлює подяку ЖДУ імені Івана Франка за підготовку студента 4 курсу фізико-математичного факультету Зуєва Ігора Анатолійовича, який проходив практику на базі школи. За період практики проявив сумлінне ставлення, ініціативність, відповідальність, відмінні професійні педагогічні якості, здібності, вміння та навички, здатність застосовувати їх на практиці.

 • 25.03.19 p. У складі команди Житомирської області з аеробіки студентки факультету фізичного виховання і спорту Олександра Мохорт та Анастасія Долгіх здобули першу сходинку чемпіонату України серед молоді
 • 25.03.19 p. Франківці збодули перемогу у чемпіонаті області з пауерліфтингу

  24 березня відбувся чемпіонат області з пауерліфтингу, де за перемогу змагались і представники ЖДУ ім. І. Франка.

  У ваговій категорії до 93 кг (серед юніорів) перше місце зайняв студент факультету фізичного виховання і спорту Віктор Воробей. У ваговій категорії до 59 кг (серед чоловіків) перше місце здобув випускник фізико-математичного факультету, а нині лаборант кафедри прикладної математики та інформатики Михайло Хлуп'янець.

 • 25.03.19 p. Викладачі ЖДУ оцінювали роботи учнів на ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

  З 18 по 22 березня на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного бізнесу проходив ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. До складу журі цього року входили викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка: завідувач кафедри історії України Венгерська В. О. та доцент кафедри Білобровець О. М. Олімпіада складалась із теоретичного та практичного турів. 160 учнів 8–11 класів з усіх областей України взяли участь в олімпіаді. Учасники продемонстрували високий рівень знань, креативний підхід до виконання завдань. Учасники від Житомирщини не змогли посісти призових місць серед учнів 8–10 класів. Однак випускники двох житомирських шкіл, а саме Ящук Данило (екологічний ліцей № 24) та Іскоростенська Анна (загальноосвітня школа № 36 імені Я. Домбровського) вибороли II місце. З чим вітаємо переможців та їх педагогів! 

  Культурна частина заходу містила екскурсію до Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, пішохідні екскурсії історичною частиною міста та його музеями.

 • 23.03.19 p. Студенти ЖДУ стали учасниками третього туру Конкурсу–2018/19 Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua»

  Дев’ять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками третього туру Конкурсу–2018/19 Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua», який відбудеться у м. Києві у вигляді очних змагань з 8 по 18 квітня 2019 року: Безверхня Катерина, Бордюг Іван, Весельський Ярослав, Кірсун Людмила, Кондратюк Наталія, Магалецька (Цимбалюк) Катерина, Магалецький Андрій, Марчук Надія, Мельник Андрій.

  Бажаємо успіхів та перемоги у фінальному етапі.

 • 22.03.19 p. Відбувся Щорічний всесвітній флешмоб на підтримку дітей із синдромом Дауна

  21 березня у Житомирському  державному університету відбувся Щорічний Всесвітній флешмоб на підтримку дітей із синдромом Дауна. До свята активно долучилися Житомирська обласна державна адміністрація, КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Житомирської обласної ради, ГО «Діти сонця» (м. Житомир) та Благодійний фонд Порошенка.

  Під час заходу діяли різні локації. Особливі дітки разом зі студентами та аніматорами Школи педагога-організатора «Від А до Я» мали змогу долучитися до мистецтва живопису, проявивши свою фантазію на папері пастельними олівцями, створити власний малюнок на шкарпетці та прикрасити ним символічне дерево або просто погратися в приємній компанії улюбленими іграми. Творчий поетичний простір «Мій перший віршик» приймав маленьких гостей, які розповідали вірші, пробували їх зобразити, наспівати або виробити з паперу героїв. Щиро підтримували і допомагали їм у цьому студенти ЖДУ.

  Емоційного настрою дійству додавали фото діток Сонця та виставка творчих робіт дітей з синдромом Дауна. Сюрпризом для усіх гостей заходу став театралізований концерт «Світ казок» від вихованців ГО «Діти сонця» та учнів КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат». Маленькі артисти наповнили залу радістю, щирістю своєї гри та щедрістю емоцій, показали свій неймовірний талант.

  Також в університеті проходила акція #LotsOfSocks. До акції долучилася Марина Порошенко, придбавши шкарпетки та сфотографувавшись з ними. Також Перша леді  поспілкувалася з дітками сонця, долучилася до роботи кожної локації та приєдналася до круглого столу «Інклюзивна освіта: технології організації освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами», який проходив у ЖДУ.

 • 22.03.19 p. Відбулась лекція доктора біологічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України І. А. Акімова

  21 березня студенти І та ІІ курсів природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка відвідали лекцію доктора біологічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, директора Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України Ігора Андрійовича Акімова.

  Ігор Андрійович ознайомив студентів з основними пріоритетними напрямками розвитку сучасної зоології в Україні і шляхами їх вирішення. Лекція проходила у форматі бесіди, в ході якої студенти мали змогу задати різноманітні запитання, на які отримували змістовні та цікаві відповіді.

 • 20.03.19 p. Розпочато роботу ІІ етапу ІV обласного конкурсу «Юний історик»

  20 березня 2019 року на базі кафедри всесвітньої історії історичного факультету розпочато роботу ІІ етапу ІV обласного конкурсу «Юний історик». Цьогоріч на конкурс було представлено близько двох десятків робіт учнів шкіл Житомира та області.

  Журі конкурсу після розгляду представлених конкурсних робіт відібрало для другого етапу 13 наукових проектів. Спектр досліджень юних науковців є  досить широким і стосується як проблем історії рідного краю, так і проблем всесвітньої історії.

 • 20.03.19 p. Спільний проект франкомовних навчальних закладів міста Житомира «Французька весна у Житомирі. Діалог культур» в рамках року французької мови в Україні

  З метою відзначення Міжнародного дня франкофонії 20 березня 2019 року Житомирським державним університетом імені Івана Франка  спільно із загальноосвітніми навчальними закладами міста, в яких вивчається французька мова, провели спільний захід «Французька весна у Житомирі. Діалог культур».

  У проекті взяли участь студенти ННІ іноземної філології, Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки, Житомирського державного технологічного університету, учні Житомирської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 20, Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23, Житомирської міської гімназії № 3. Партнерами проекту виступили україно-французька асоціація «Бальзак-Ганська» (м. Бердичів) та управління культури Житомирської обласної держадміністрації.

  Дякуємо координаторам  проекту доценту кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Валентині Папіжук та заступнику директора з навчальної та виховної роботи Житомирської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 20, заслуженому учителю України Олені Лисянюк.

 • 20.03.19 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся літературний клас «Ласкаво просимо до Гоґвортсу, або „Гаррі Поттер“ як навчальна програма»

  У ННІ іноземної філології відбувся літературний клас на тему «Ласкаво просимо до Гоґвортсу, або „Гаррі Поттер“ як навчальна програма», модератором якого виступила доктор філологічних наук Наталія Астрахан.

  Захід, організований кафедрою германської філології та зарубіжної літератури, зібрав поттероманів різного віку: викладачів і студентів, учителів і учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 імені М. Очерета, які тимчасово навчаються в аудиторіях університету. Крім того, в гості до ННІ іноземної філології завітала Євгенія Канчура, кандидат філологічних наук, співголова Центру з дослідження літератури фентезі при Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

  Наталія Астрахан у цікавій інтерактивній формі запропонувала присутнім, яким заледве знайшлося місце в аудиторії, поговорити про те, щожиття у просторі романного циклу про Гаррі Поттера постає як надскладна духовно-інтелектуальна загадка. А розв’язати її можна, лише докладаючи усіх зусиль розуму та серця, невпинно працюючи разом з усіма іншими людьми, щоразу виходячи на новий рівень усвідомлення завдань і можливостей їх вирішення. Тільки так вибудовується алгоритм дій, що можуть привести до дива — звичайного людського щастя, яке ґрунтується на любові й тому відкриває нові горизонти буття.

 • 19.03.19 p. День відкритих дверей у ННІ педагогіки

  16 березня 2019 р. гостинно приймав своїх абітурієнтів навчально-науковий інститут педагогіки Житомирського держаного університету імені Івана Франка.

  Директор інституту доц. В. Є. Литньов і проректор з навчально-методичної та виховної роботи університету доц. В. В. Чумак розповіли про умови вступу на навчання за спеціальностями, умови проживання в гуртожитках, організацію позанавчального часу студентів.

  Випускники шкіл Житомирщини та їх батьки відвідали лабораторію-музей «Українська хата», в якій наочно побачили матеріальні скарби українства: рушники, збіжжя, вишиванки, ікони та ін. Доцент В. Д. Усатий  розповів про традиції, забобони і вірування наших предків.

  Гості ННІ педагогіки взяли участь у майстер-класах з образотворчого мистецтва, художньої праці та дизайну.

  На завершення зустрічі абітурієнтів привітав вокальний колектив викладачів кафедри мистецьких дисциплін з методиками викладання концертом.

 • 19.03.19 p. Новий випуск «Універсуму»

  Вийшов друком черговий номер студентсько-викладацької газети «Універсум».

  № 2 (148) 13 березня 2019 року.

 • 19.03.19 p. Х Брехтівські драматургічні читання

  14-15 березня 2019 року в ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка відбулися Х Брехтівські драматургічні читання. Ювілейна конференція запам’яталася цікавими виступами, обміном думками і плідними дискусіями на найрізноманітніші теми, пов’язані із класичною та сучасною драматургією — від Софокла й до Керіл Черчілл і Кокі Мітані. Традиційно окремими темами для розмови були багатогранна художня спадщина Бертольта Брехта, а також епічний театр у науковому й мистецькому дискурсі ХХ–ХХІ століть.

  Із глибокою доповіддю про рецепцію брехтівського епічного театру у фільмі Дмитра Томашпольського «Ржака» виступив директор НДІ «Драматургія», доктор філологічних наук, професор Олександр Чирков. Доктор філологічних наук Наталія Астрахан звернулася до трагедії Софокла «Цар Едіп», розглянувши її на перетині аксіологічного й естетичного. А керівник «Брехт-Центру» НДІ «Драматургія» кандидат філологічних наук, завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури, Микола Ліпісівіцький проаналізував видові категорії драми в теорії драматургії Бернда Штегемана.

  Особливий інтерес серед учасників і гостей конференції викликали доповіді цьогорічної випускниці університету, магістрантки філології Валентини Лавринчук на тему «Театр Леся Курбаса в контексті антропософного вчення Рудольфа Штайнера і система „образного перетворення“», а також студентки магістратури Анастасії Ничипорук, яка розповідала про вплив «епічного театру» Бертольта Брехта на кінематограф ХХ століття.