• 15.01.18 p. Викладачі та студенти історичного факультету — організатори Різдвяно-новорічної зустрічі

  В Домі української культури викладачі та студенти історичного факультету взяли участь у проведенні Різдвяно-новорічної зустрічі з пізнавально-розважальною програмою для дітей та дорослих.

  У доброзичливій атмосфері свята присутні ознайомилися із особливостями українського традиційного циклу новорічно-різдвяних свят, зокрема зі святами Маланки й Василя; відвідали майстер-клас зі створення дідуха. Найменші учасники свята, учні молодших класів, спробували себе у виготовленні різдвяно-новорічної символіки. У тематичних іграх, вікторинах та квестах були задіяні діти середніх та старших класів загальноосвітніх шкіл.

  Пропонована Різдвяно-новорічна зустріч з пізнавально-розважальною програмою мала на меті ознайомити присутніх із особливостями відповідних українських свят, з їхньою історією та значенням для сучасної культури України. Адже традиційні свята, які поєднали раціональний досвід наших предків, міфологічні, релігійні вірування, є важливим елементом духовності, народної мудрості.

  Організоване викладачами та студентами історичного факультету свято відбулося за підтримки Управління культури Житомирської міської ради, Дому української культури й ВМО «Молоді патріоти».

 • 15.01.18 p. Стартувала «Школа професійного саморозвитку вчителя як одна із форм навчання впродовж життя»

  1 січня 2018 року стартував новий проект кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики й Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Школа професійного саморозвитку вчителя як одна із форм навчання впродовж життя». Метою проекту є ознайомлення вчителів іноземних мов міста Житомира та Житомирської області з можливостями професійного саморозвитку. У рамках проекту на базі Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти викладачами кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики буде проведено низку інтерактивних майстерень, спрямованих на вдосконалення лінгвістичної та методичної компетентностей вчителів.

  11 січня 2018 року завідувачем кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики, доц. Жуковською В. В. та доц. Прокопчук Н. Р. були проведені перші майстерні. Доцент Жуковська В. В. ознайомила вчителів з вимогами до написання, оформлення та захисту учнівських наукових робіт та надала рекомендації щодо підготовки учнів до участі у предметних олімпіадах з англійської мови.

  Доцент Прокопчук Н. Р. розповіла про доцільність використання smart-технологій на уроках англійської мови та зробила огляд мобільних застосунків, які можуть бути використані для розвитку різних мовних та мовленнєвих вмінь учнів.

  Наступні заняття будуть проведені уже в лютому 2018 року.

 • 12.01.18 p. Подяка від УДЦ «Молода гвардія»

  На адресу Житомирського державного університету імені Івана Франка надійшов лист від дирекції Українського дитячого центру «Молода гвардія», у якому  висловлюється подяка співробітникам навчально-наукового інституту педагогіки.

  Генеральний директор ДП «УДЦ «Молода гвардія» Е. Б. Лебединський вказує на те, що небайдуже ставлення до професійної діяльності майбутніх педагогів має свої позитивні результати та відображення у роботі студентів і випускників на посадах педагогів-організаторів, методистів, адміністрації таборів в Державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія». З особливою подякою він  звертається до завідуючого кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій Івана Івановича Коновальчука, доцента кафедри Тетяни Сергіївни Гужанової які активно приймають участь у підготовці та відборі студентів до роботи в ДП «УДЦ «Молода гвардія». Відтак, студенти інституту мають високий рівень теоретико-практичної підготовки, демонструють майстерність під час проведення виховних заходів та творчо підходять до реалізації професійних завдань.

  Дійсно, багаторічна співпраця  ННІ педагогіки з ДП «УДЦ «Молода гвардія» дає свої позитивні результати. Студенти мають можливість не тільки проходити літню практику а й активну, працювати протягом року за індивідуальним планом, багато випускників знайшли тут  своє постійне місце роботи.

  Так з 05.02.2018 р. 13 студентів 4 курсу ННІ педагогіки від’їжджають в ДП «УДЦ «Молода гвардія» для проходження активної практики. Студентка Дарина Ільчук, яка їде туди третій рік поспіль розповідає: «Для мене табір «Молода Гвардія», займає велику частину життя. Все, що я там пережила і чого там навчилася, усі ті емоції, знання, досвід — все це є безцінним для мене. Але в першу чергу, я хочу подякувати нашій кафедрі дошкільної освіти і педагогічних інновацій в обличчі Івана Івановича Коновальчука та Тетяни Сергіївни Гужанової. Адже їхня робота в плані підготовки педагогів-організаторів безперечно високого рівня.

  Школа педагога-організатора «Від А до Я», якою керує Тетяна Сергіївна, дає усі можливі знання та навички сучасному педагогу-організатору, навчає організації розваг, методикам роботи з дітьми різних вікових категорій і багато чому іншому. Чому я дякую цим людям? Тому що, без їхньої допомоги я б не відкрила для себе новий етап життя під назвою «Молода Гвардія». Поїхавши туди, я навчилась багатьом речам, які не раз допомогли мені вийти з нелегких ситуацій, та здобула безцінний досвід.

  Дуже приємним є факт того, що саме педагоги-організатори з Житомира цінуються там та приймаються як фахівці. Наші студенти займають там поважні посади. Це свідчить про те, що в цьому таборі є можливість кар’єрного росту, що, в свою чергу,  дуже сильно мотивує.

  Зараз я знову збираюся їхати в цей табір вже на активну практику, і компанію мені складуть мої подруги, які не змогли втриматись від пропозиції поїхати, коли я їм натхненно переповідала історію про те, як я провела літо. Сподіваюся, наш університет, буде і надалі тримати високу планку у підготовці справжніх педагогів-організаторів».

 • 10.01.18 p. Житомирський державний університет підписав угоду про співпрацю з Гнезінською Вищою Школою Міленіум

  Угода про співпрацю в між Гнезнінською Вищою Школою Міленіум та Житомирським державним університетом імені Івана Франка підтвердила в письмовій формі вже раніше проведену діяльність щодо польсько-української співпраці між університетами.

  Виконуючий обов’язки ректора, кандидат історичних наук, доцент Андрій Шевчук наголосив на важливості угоди, підписаної з ректором Гнезнінської Вищої Школи Міленіум доктором Хубертом Палюхом (Hubert Paluch).

  Для українського та польського навчальних закладів це чудова можливість обмінятися досвідом на науковому та дидактичному рівні, а для української молоді — більші шанси на освітню мобільність в ЄС.

 • 10.01.18 p. Зимовий університет стартував у ЖДУ імені Івана Франка

  Школярі Житомира та Житомирського району відвідали перші тренінги та майстер-класи від викладачів Житомирського державного університету імені Івана Франка, які відбулися 9 січня на базі інститутів та факультетів вишу.

  За словами відповідального за профорієнтаційну роботу ЖДУ Сергія Ніколаєнка, студентами Зимового університету  стали близько сотні учнів 8-11 класів. Крім того, до роботи Зимового університету можуть долучатися й ті школярі, які не встигли попередньо зареєструватися.

  Першого дня допитливі школярі відвідали такі заходи, як «Лінгвонавігатор, або Міжкультурна навігація іноземними мовами», «Математичні ігри та фокуси», «Фізика та література. Матриця. Перезавантаження», «Сто слів за п’ять хвилин. П’ять правил ефективного вивчення польської мови», «Математика краси і гармонії», «Різдвяні свята на Поліссі», «Майстер клас із гри на гітарі для початківців», «Скарби древлянської землі чекають своїх дослідників», «Спортивна слава ЖДУ», «Відоме та невідоме у відкритті хімічних елементів», «Майстер-клас з хореографії», «Виставка художніх робіт», «Економіку розуміти просто» та «Слова спонукають, приклади захоплюють…».

  Сьогодні на активних школярів Житомира та Житомирського району чекають тренінг-гра «Фішка маркетингу», дискусія щодо глобальних проблем сучасної зоології, гра «Лайфхаки менеджменту та маркетингу», обговорення особливостей догляду за кімнатними рослинами, дайджест «Дошкільна і початкова освіта: навчання, якість, успіх», майстер-клас «Інтелект: що це таке і як його вимірюють?», історія створення та сучасні прояви страв козацького раціону, майстер-клас «Як зрозуміти своє покликання» та тренінг «Цікаве кіно на соціальні теми».

  За розкладом на четвер, 11 січня, заплановані: майстер-клас «Як розвивати творчі здібності?», гра «Як добре ти знаєш Німеччину?», навчання використанню програм 3-вимірної графіки для створення кінематографічних ефектів, цікаві хімічні досліди з аптечки, професійний квест «Організатор, дитячий аніматор, дошкільник», майстер-класи «Мій професійний потенціал», «Міфи та реальність в діяльності психолога», «Гроші та валюта: ЩО таке? ДЕ взяти? КОЛИ почати?», «Університет юних правознавців» та обговорення сучасних методів прогнозування змін в екосистемах, еволюційно-екологічних наслідків масових вимирань біоти в історії біосфери.

  У п’ятницю, 12 січня, працюватимуть лекторії «Знайомий незнайомий англомовний світ», «А чи знаєш ти свій організм?», тренінг «Дорослі ігри дітей, або форум-театр як спосіб вирішення соціальних проблем», навчально-розважальна майстерня з англійської мови «Join us! Have fun with us!», «Комп’ютер зсередини», лекторій «Закони біологічної науки як основа життя», майстер-клас з естрадного вокалу, інтерактивне заняття з розвитку навичок аудіювання та говоріння «Appearance and Character», майстер-клас з усного перекладу, обговорення цікавих астрономічних явищ та нанотехнологій у сучасному житті.

  У завершальний день роботи Зимового університету, 13 січня, на школярів чекають вистава на дві дії від студентського театру-лабораторії за п’єсою К. Я. Климової «Вечірня зустріч, або дрес-код „інкогніто”», творчі проби для майбутніх акторів та дикторів «Розкрий свою сценічну обдарованість» і майстерня «A Teacher of a New Generation».

 • 10.01.18 p. На природничому триває робота Школи юного біолога

  3 та 5 січня учасники Школи юного біолога продовжили пізнавати таємниці живої природи, зокрема разом із викладачем кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Шелюк Юлією Святославівною розпочали вивчення біології рослин.

  Майбутні біологи з’ясували загальну характеристику царства Рослини, особливості будови рослинної клітини та тканин, ознаки життєвих форм рослин, вивчили морфологічну та анатомічну будову вегетативних органів рослин та їх частин, значення та їх видозміни. Під час вивчення цієї частини навчального матеріалу увагу слухачів звертали на взаємозв’язок будови органів з виконуваними функціями. Під час проведених занять в учнів продовжували виховувати бережне ставлення до рослин, зацікавленість до природи та інтерес до біологічної науки.

 • 10.01.18 p. Кафедра слов’янських і германських мов провела майстер-клас «Лінгвонавігатор»

  09 січня 2018 року викладачами кафедри слов’янських і германських мов ННІ філології та журналістики (Великою А. М. та Вольською Ю. В.) було проведено майстер-клас «Лінгвонавігатор», який було організовано в рамках проекту «Зимовий Університет» на базі ЖДУ ім. Івана Франка.

  Абітурієнти долучились до базових лінгвістичних понять, виконували завдання з виявлення омонімії та багатозначності, аналізували англійські скорочення та абревіатури, взяли участь у граматичному тренінгу.

  Випускники шкіл, чекаємо на Вас у нашому університеті!!!

 • 09.01.18 p. На природничому факультеті ЖДУ імені Івана Франка працює Школа юного біолога

  3 та 5 січня 2018 року на природничому факультеті ЖДУ імені Івана Франка продовжила роботу Школа юного біолога. Її учасники — одинадцятикласники, які отримали нові абонементи на відвідування безкоштовних занять в рамках комплексної  підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з біології.

  Наприкінці 2017 року юні біологи слухали пізнавальні лекції д.б.н., проф. Галини Киричук та к.б.н., доц. Руслани Мельниченко, знайомились із організацією клітин, особливостями обміну речовин та енергії в клітині, а також процесами їх поділу. Під час лекції, що провела к.б.н., доц. Світлана  Шевчук, учасники школи довідались про  неклітинні форми життя та біологію прокаріот.

  А на початку нового 2018 року учасники Школи юного біолога разом із викладачем кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Юлією Шелюк розпочали вивчення біології рослин. Так, майбутні біологи з’ясували загальну характеристику царства Рослини, особливості будови рослинної клітини та тканин, ознаки життєвих форм рослин, вивчили морфологічну та анатомічну будову вегетативних органів рослин та їх частин, значення та їх видозміни. Під час вивчення цієї частини навчального матеріалу увагу слухачів звертали на взаємозв’язок будови органів з виконуваними функціями. У ході проведених занять в учнів продовжували виховувати бережне ставлення до рослин, зацікавленість до природи та інтерес до біологічної науки.

 • 04.01.18 p. Соціально-психологічний факультет вітає свою студентку зі з призначенням академічної стипендії Президента України

  Відповідно до Указу Президента України «Про заходи щодо державної підтримки освіти в Україні», пункту 3 Положення «Про порядок призначення академічних стипендій Президента України», Альоні Волощук, студентці 4 курсу соціально-психологічного факультету спеціальності «Маркетинг», призначена академічна стипендія Президента України.

  Вітаємо нашу студентку із достойною відзнакою навчально-наукової діяльності та викладачів кафедри економіки, менеджменту та маркетингу із високою оцінкою їх професійної діяльності.

 • 29.12.17 p. Привітання в. о. ректора Андрія Шевчука з Новим роком і Різдвом Христовим

  Шановні студенти, викладачі та працівники Житомирського державного університету імені Івана Франка!
  Щиросердечно вітаю вас з Новим 2018 роком!

  З дитинства новорічні свята дарують нам відчуття дива, гарний настрій і хороший емоційний заряд на весь майбутній рік. Зібравшись за святковим столом, ми за традицією з вдячністю проводжаємо старий рік, з оптимізмом і вірою зустрічаємо новий. Новий рік — яскрава ялинка, святкові подарунки, душевна гармонія і довгоочікуваний відпочинок серед найдорожчих людей. Адже чарівні зимові свята наповнюють всіх нас життєвою енергією, дарують світлі надії, гуртують навколо споконвічних християнських цінностей.

  Насичений яскравими подіями та вагомими досягненнями був для нас 2017 рік. Незважаючи на труднощі й проблеми, всі ми гідно прожили кожну його мить, щодня здобуваючи свої маленькі перемоги: ми працювали та вчилися, самі долали негаразди та допомагали іншим. Нам вдалося зробити дуже багато, є чим пишатися і чому радіти в ці передноворічні дні. Досягнення студентів та науковців у різноманітних сферах діяльності є підтвердженням того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Такі високі результати є цінним усвідомленням прогресу та постійного розвитку університету. Переконаний, 2018 рік буде сповнений новими перемогами і здобутками. Ми успішно реалізуємо всі намічені плани та підтвердимо найвищі рейтинги на освітянській ниві. Незмінними залишаться у нашому житті такі цінності, як людська гідність, патріотизм, честь, любов, дружба, співчуття і віра у щасливе майбутнє.

  Сердечно дякую студентам, викладачам та співробітникам за підтримку та надання допомоги військовослужбовцям, які несуть службу у зоні АТО, за поповнення банку донорської крові, за волонтерство та благодійність, за любов і чуйність до знедолених та особливих діток. Нехай незмінні духовні цінності нашого народу — мудрість, поміркованість, оптимізм та працьовитість стануть запорукою того, що ми гідно подолаємо всі труднощі та негаразди. Українці — розумні, сильні й талановиті. Разом ми здатні творити дива. Повіримо в себе, підтримаємо один одного, згуртуймося навколо спільної мети.

  Давайте разом будувати добрі плани на майбутнє. Давайте жити так, щоб через рік ми вітали один одного з новими успіхами та перемогами!

  Від кожного з нас залежить чи справдяться наші сподівання — від нашої відповідальності, нашої життєвої позиції, нашого розуму, нашої щоденної кропіткої праці.

  Щиро вірю — 2018 рік буде успішним для кожного з вас!

  Нехай ці чудові зимові свята будуть радісними та щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу.

  Зичу всім щастя, добра, злагоди і обов’язково міцного здоров’я. Нехай ніколи не зраджує вас життєвий оптимізм, а доля віддячує добром, привітністю, здійсненням сподівань, повагою оточуючих, любов’ю близьких, вірних друзів. Бажаю, щоб кожен день 2018 року повнився цікавими справами, теплом і спокоєм світилися вікна ваших осель, а негаразди обходили їх стороною.

  Щасти вам у всіх добрих починаннях в ім’я добробуту та процвітання рідної України та Університету!
  Щасливого Нового року! Дивовижного Різдва! Веселих свят!

  Щиро в. о. ректора Андрій Шевчук

 • 28.12.17 p. Школа педагога-організатора «Від А до Я» продовжує свою Новорічну подорож

  26 грудня 2017 року в актовій залі університету ЖДУ імені Івана Франка відбувся новорічний концерт для дітей працівників та студентів університету, який підготували студенти ННІ педагогіки.

  Активну участь у заході прийняв не тільки 3 загін школи педагога-організатора «Від А до Я» «Нінзяги», але і студенти, які вже отримали сертифікат про її закінчення. Як показує практика, така співпраця дає гарні результати: випускники мають можливість ще раз показати свою майстерність, а слухачі перейняти досвід.

  Під час концерту діти не тільки спостерігали за виставою, а й мали змогу прийняти активну участь у веселих іграх та конкурсах. Дітей вітали казкові герої та пригощали святковими подарунками. Загалом, концерт сподобався не лише батькам та дітям, а й учасникам проведеного свята. Студенти мали змогу поспілкуватися з дітьми, весело провести час та проявити не лише педагогічні здібності, а й акторську майстерність.

 • 28.12.17 p. Відбулися загальні збори трудового колективу ЖДУ імені Івана Франка

  За традицією, наприкінці календарного року, в головній актовій залі ЖДУ імені Івана Франка пройшли чергові щорічні збори трудового колективу, на яких підвели підсумки поточного року та визначили план роботи на 2018 навчальний рік. На зібранні були присутні 160 делегатів.

  Розпочалась робота зібрання з привітань з Новим роком та новорічними святами неперевершеною хореографічною композицією від народного ансамблю польського танцю «Короліски» (керівник — Ірина Світельська) та теплими композиціями заслуженого ансамблю польської культури зразкового аматорського польського дитячого вокального ансамблю «Дзвіночки» (керівники: Ядвіга Поліщук, Богдан Поліщук, Регіна Смірнова). Посприяла виступу відомих дитячих ансамблів перед трудовим колективом ЖДУ голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур.

  Приємною подією для науково-педагогічних працівників стала новина про те, що наукові здобутки доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри германської філології та зарубіжної літератури Олександра Чиркова високо оцінила держава і нагородила грамотою від Міністерства освіти і науки України «За заслуги перед українським народом». Це є підтвердженням важливості наукової роботи франківців, і надихає трудовий колектив Житомирського державного університету імені Івана Франка до нових звершень. Також в. о. ректора Андрій Шевчук вручив викладачам Олені Кравець та Ірині Свириденко атестати доцентів кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання та оголосив подяку від Міністерства освіти і науки України науковцям університету, експертам Конкурсу наукових робіт молодих учених Євгену Севастьянову та Тетяні Вакалюк за вагомий особистий внесок в забезпечення якості експертного оцінювання наукових проектів молодих учених, високий організаційний, науковий та методичний рівень роботи експертів Конкурсу.

  За тим в. о. ректора Андрій Шевчук виступив зі звітом про роботу університету за поточний рік. Колектив визнав звіт задовільним. Одноголосно було підтримано висновок про те, що університет у 2017 році взяв впевнений курс на активний розвиток у всіх сферах своєї діяльності.

  Фото за посиланням.

 • 28.12.17 p. Школа педагога-організатора «Від А до Я» на гастролях

  Школа педагога-організатора «Від А до Я» продовжує дивувати дитячі обличчя своїми талантами не тільки за межами Навчально-наукового інституту педагогіки, а й за межами області. 2 загін «220 V» відвідав загальноосвітню школу № 3 міста Козятина Вінницької області, аби подарувати дітям початкових класів новорічне диво. Студенти виступали перед аудиторією у ролі справжніх супергероїв, які намагалися врятувати Новий рік і подарувати усім свято. Учнями школи педагога-організатора «Від А до Я» була поставлена дитяча авторська віршована казка, написана педагогом-організатором 2 загону Мосійчук Катериною. Безумовний талант студентів, відкритий у стінах ШПО, не був не помічений дирекцією  Козятинської загальноосвітньої школи № 3, яка гостинно зустріла загін у своїй дружній «оселі».

  За пів року у школі педагога-організатора «Від А до Я» обдаровані студенти навчально-наукового інституту педагогіки за допомогою професійних педагогів-організаторів, які очолюють загони, спромоглися досягнути справжніх висот у майбутній роботі з дітьми. Адже школа педагога-організатора — це те місце, де кожен студент має змогу відкрити свій неповторний потенціал.

  Окрему подяку 2 загін висловлює учасникам 1 загону, а саме: Бардаковій Ілоні, Баранчук Іванні,  Шестаку Владу, а також Колишкіній Яніні за участь у виступі, активну співпрацю, та незабутні яскраві емоції.

 • 21.12.17 p. Відбувся заліковий захід I семестру загону «Стиляги» школи педагога організатора «Від А до Я»

  Студенти загону «Стиляги» школи педагога-організатора «Від А до Я» завідали у КНЗ «Житомирську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат».

  У передчутті чудес, які приносить нам зима, студенти вирішили подарувати діткам частинку новорічного свята, яку вони принесли із собою.

  Саме тут відбулася вистава «Попелюшка», яка була заліковим заходом для цього загону. Діти не тільки поринули у казку, але й повеселилися. Це була дивовижна година чудес, танців та ігор, яка не залишила крихітні серця юних глядачів байдужими, а студенти отримали безцінний досвід спілкування з дітьми з особливими потребами та набули навичок проведення новорічних заходів. 

 • 20.12.17 p. У Навчально-науковому інституті педагогіки пройшов перший тур студентської олімпіади для спеціальності «Дошкільна освіта»

  Студентська олімпіада є важливим кроком для майбутніх вихователів у випробуванні своєї професійної майстерності, стимулюванні педагогічної творчості, активізації навчально-пізнавальної діяльності. Під керівництвом викладачів кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій і заступника директора ННІ педагогіки з наукової роботи Колесник Н. Є.

  14 грудня 2017 року успішно відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта». Студенти показували фрагменти занять з різних методик дошкільної освіти. Компетентне журі (Литньов В. Є., Коновальчук І. І., Колесник Н. Є., Тарнавська Н. П., Максимова О. О., Гужанова Т. С., Коновальчук І. М.) оцінювало виступи учасників за такими критеріями: доцільність застосування методів і прийомів, використання інноваційних технологій, креативність, артистизм, культуру мовлення, професійну етику і взаємодію з дітьми.

  Вітаємо переможців: Щукіну Олександру (1 місце), Нестерчук Юлію (1 місце), Поліщук Тетяну (ІІ місце і номінація «Глядацька симпатія»), Трофімчук Надію (ІІ місце), Жеревко Ольгу (ІІІ місце), Тагієву Катерину (ІІІ місце і номінація «Успішна реалізація інноваційних технологій»), Вигорій Катерину (номінація «Високий рівень педагогічної креативності»). Пантус Дарину (номінація «Високий рівень оволодіння ігровими методами»). Вітаємо дівчат і бажаємо їм подальших професійних досягнень, успіхів і перемог!

 • 19.12.17 p. Передноворічні подорожі у світ дитинства: зустріч із відомою дитячою письменницею, редактором журналу «Розумашки» Оленою Комовою

  18 грудня у читальному залі № 1 корпусу № 4 Житомирського державного університету імені Івана Франка, де знаходиться Експериментально-тематичний центр навчальної та науково-дослідницької діяльності (ЕТЦ, директор — проф. К. Климова), відбулася зустріч викладачів, працівників бібліотеки університету та студентів різних спеціальностей — майбутніх вихователів ДНЗ, акторів — з відомою дитячою письменницею, редактором журналу «Розумашки» Оленою Борисівною Комовою (м. Київ).

  Початок зустрічі був оригінальним і веселим: з екрану ведучий телеканалу ПлюсПлюс Руслан Сенічкін та видавничий дім «Розумна дитина» представили до уваги глядачів програму «Казка з татом», у якій показали анімацію за книгою «Піратські історії». А потім Катерина Климова відрекомендувала присутнім автора цієї книги і багатьох інших творів для наймолодших. Елегантна, дуже інтелігентна і скромна людина, письменниця не любить багато розповідати про свої досягнення, але може безупинно говорити про творчий процес, про героїв своїх книг, про дитинство, про доброту і чемність.

  Олена Комова народилася 2 грудня 1965 року в селищі міського типу Тіксі, Якутія. За освітою — економіст та правознавець. Свого часу закінчила Донецький державний університет. Після отримання диплома працювала за спеціальністю, а коли народила сина, відчула потяг до дитячої літератури. Тепер синів уже двоє, вони дорослі, але не менш приємно писати для хлопчиків та дівчаток. Із 1996 року пише для журналу «Пізнайко» і є автором 12 книжок з серії «Казочка під подушку» (видавництво «Літера»). З-під пера письменниці у світ вийшли книги: «Ворона та хмари» (1999), «Співаюче слоненятко» (1999), «Чобітки для лялечки» (2000), «Незадоволена Генрієтта» (2000), «Чому шкарпетки смугасті» (2000), «Художник та Корова» (2000), «Піратські історії» (2008) з малюнками Євгенії Гапчинської, «Мої маленькі принцеси» (2011) з малюнками Катерини Дудник. Твори О. Комової входять до підручників для початкової школи.

  Двічі Олена Комова була лауреатом міжнародної премії імені Корнія Чуковського (м. Одеса). У 2008 році книга Олени Комової «Піратські історії» потрапила до рейтингу «Книга року».

  У дитячих бібліотеках України 2017 року проходить презентація книги «Правдива історія Адмірала Брехунеля». Псевдонім автора (Олени Комової) — Оле Лейсен (переклад Сашка Дерманського з ілюстраціями Радни Сахалтуєва та Михайла Александрова).

  «Своїх героїв я знаходжу у житті. Мої маленькі пірати зовсім не жорстокі, а навіть дуже кумедні, беззахисні і милі», — усміхається письменниця. Олена Комова демонструє свої книжки — чудово ілюстровані, яскраві, їх захоплено гортають і дорослі, і діти. У бібліотеках маленькі читачі записуються в чергу, щоб поринути в казковий світ добра, щирості, зворушливого тонкого гумору, любові до дітей, якої так не вистачає у деяких родинах.

  Дуже важливо, що такі зустрічі проходять у тісній співпраці науковців ЕТЦ, педагогів, методистів, філологів та працівників бібліотеки. Оглянувши букіністичні видання у науковому читальному залі бібліотеки, О. Б. Комова була щиро здивована тим, як дбайливо колектив бібліотеки на чолі з Броніславою Ренькас оберігає джерела нашої духовності.

  А завершилася зустріч так само весело, як і розпочалася, — до присутніх завітали Дід Мороз і Снігуронька, які саме починають свою передноворічну подорож. І для них Олена Борисівна прочитала уривок зі своєї книги, бо ж казкові персонажі теж повинні отримувати задоволення!

 • 19.12.17 p. В інституті педагогіки відбувся захист курсових робіт

  18 грудня у навчально-науковому інституті педагогіки під керівництвом викладачів кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Гужанової Т. С. та Коновальчук І. М. відбувся захист курсових робіт з педагогіки.

  Студенти III курсу, спеціальності «Початкова освіта»,  працювали над типовими і прикладними темами курсових робіт. У своїх роботах студенти пропонували цікаві технології та методики удосконалення навчально-виховного процесу в початковій школі.

  Науковими керівниками було підготовлено та проведено відкритий захист курсових робіт. Переважна більшість студентів представили результати досліджень у вигляді слайдових презентацій. Деякі роботи викликали багато питань в аудиторії і активно обговорювалися.

  Тематика робіт була абсолютно різноманітною: «Психолого-педагогічні умови підвищення змістовного дозвілля у літній таборах», «Колективно-творчі справи як засіб організації колективної суспільно-корисної життєдіяльності учнів початкової школи», «Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами арт-педагогіки».

  Цікаві проекти і найкращі знання продемонстрували студенти Драницька Олена, Чипорнюк Віталій, Талько Руслана, Мосійчук Катерина, Максимчук Аліна та Скарбарчук Іванна.

  Всі члени комісії відзначили високий рівень підготовки студентів з фахових дисциплін, а також їх працездатність та високий рівень відповідальності у підготовці та  захисті курсових досліджень.

  Вітаємо студентів з успішним захистом курсових робіт!

 • 18.12.17 p. Аспіранти презентують проекти наукових досліджень: хто сказав що це нудно?

  Здавалося б, що цікавого відбувається в ЖДУ ім. І. Франка на вихідних? Стіни коридорів мовчать про це… Проте, з радістю можуть розповісти аспіранти першого року навчання, які вже традиційно збираються кожну суботу на заняття з курсу «Професійно-педагогічна компетентність викладача ВНЗ» під керівництвом доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки Сидорчук Нінель Герандівни.

  Варто зазначити, що кожне з занять проводиться у нестандартній формі, а практичний блок, зокрема, побудований за принципом презентації власних наукових проектів. У ході такого обміну досвідом молоді дослідники мають можливість ознайомитися з тематикою наукового пошуку своїх колег, їх науковими розробками та ідеями, перспективними шляхами отримання результатів науково-дослідної роботи. Важливим аспектом співпраці є й розширення наукового кругозору майбутніх докторів філософії, формування основ культури наукової комунікації, інтересу та поваги до роботи своїх колег.

  Під час занять в аудиторії завжди панує палка наукова дискусія, що черговий раз свідчить про актуальність досліджень молодих учених. Теми майбутніх кандидатських дисертацій настільки різноманітні, що часто аспіранти поринають у абсолютно новий когнітивний простір, колективно відкривають для себе нові наукові факти, часто для них відкриваються нестандартні погляди на вже давно знайомі речі. Стає зрозумілим, що кожен з них зробить свій вагомий внесок у розвиток вітчизняної наукової думки.

  Особливо цікавими є роботи з проблем:

  • просопографічний портрет родини Рабиновичів (асп. кафедри історії України Геча О. О., наук. керівник докт. істор наук, доц. Венгерська В. О.);
  • художнє вираження топосів української середньовічної літератури у контексті компетентнісної парадигми (асп. кафедри українського літературознавства та компаративістики ННІ філології та журналістики Єфремов В. В., наук. кер. докт. філолог. наук, проф. Білоус П. В.);
  • нелінійність розвитку світ-систем в умовах суспільної транзитивності (асп. кафедри філософії Венцель Н. В., наук. кер. доц. Ковтун Н. М.);
  • генетика жуків-довгоносиків (асп. кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Демідова М. І., наук. кер. докт біол. наук, проф. Гарбар О. В.);
  • розробки з методики хімічного експерименту для виготовлення мила hand-made (асп. кафедри педагогіки Авдеєва О. Ю., наук. кер. докт пед. наук, проф. Вітвицька С. С.);
  • андрагогічні засади формування гностичних умінь майбутніх менеджерів туризму (асп. кафедри педагогіки Марченко О. В., наук. кер. канд. пед. наук, доцент Мірошниченко О. А.).

  Історія, література, педагогіка і навіть така складна математика розглядаються під новим кутом зору, з використанням сучасних методів та методик досліджень.

  Ви досі вважаєте що аспірантура це нудно? Тоді перегляньте збірку статей аспірантів, в якій розміщено матеріали запропонованих молодими науковцями проектів, і переконайтесь, що наука може бути цікавою! Можливо, вступ до аспірантури в наступному році чекає і на Вас!

  Творчої наснаги та такої ж креативності у написанні наукових робіт, як і під час презентацій власних проектів на заняттях з професійно-педагогічної компетентності викладача ВНЗ! Україна чекає нових відкриттів!

  Кафедра педагогіки висловлює щиру вдячність науковим керівникам аспірантів першого курсу спеціальностей 015 — Професійна освіта, 011 — Науки про освіту, 033 — Філософія, 032 — Історія та археологія, 058 — Психологія, 091 — Біологія, 035 — Філологія, 111 — Математика, 014 — Середня освіта за науковий супровід компетентнісно-орієнтованих проектних завдань!!!

 • 18.12.17 p. У ЖДУ відбудеться науково-практичний семінар «Юзеф Крашевський в культурній спадщині України та Польщі»

  20 грудня о 13:00 у 120 ауд. Інституту філології та журналістики розпочне роботу науково-практичний семінар з міжнародною участю «Юзеф Крашевський в культурній спадщині України та Польщі».

  Програма наукового заходу передбачає пленарне засідання, перегляд відеоролику про результати експрес-опитування мешканців Житомира і Новоград-Волинського про творчість Юзефа Крашевського, дискусію та круглий стіл.

 • 18.12.17 p. Кафедра слов′янських і германських мов ЖДУ провела науково-практичний семінар для студентів та вчителів російської мови і зарубіжної літератури

  Кафедра слов’янських і германських мов ННІ філології та журналістики провела в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича черговий науково-практичний семінар для студентів та вчителів російської мови і зарубіжної літератури «Ювілеї подій і книг».

  Завідувач читального залу Л. Я. Баздирєва представила змістовну й цікаву презентацію про унікальні видання та  найцінніші факсимільні пам’ятки слов’янської писемності XI–XVII століття, серед яких: «Ізборнік Святослава», «Остромирове Євангеліє», «Маргарит», «Київська Псалтир», «Літопис Нестора», «Требник» Петра Могили та ін., які зберігаються в книгосховищах бібліотеки,

  Слухачі мали змогу погортати сторінки цих видань, а ще взяти в руки раритетне видання твору «Слово о полку Ігоревім», прикрашене палехськими майстрами.

 • 17.12.17 p. У ЖДУ презентували книгу Томаша Сакевича «Заповіт І Речі Посполитої»

  15 грудня 2017 року в ЖДУ імені Івана Франка відбулась презентація другого видання книги польського журналіста Томаша Сакевича «Заповіт І Речі Посполитої. За лаштунками смерті Л. Качинського».

  Організаторами заходу виступили історичний факультет та кафедра історії України, представники Союзу польської шляхти Житомирщини. З привітальним словом до учасників зібрання звернулась проректор з наукової роботи ЖДУ ім. І. Франка Н. А. Сейко.

  Томаш Сакевич — головний редактор «Gazety Polskiej». Під час Революції Гідності газета активно підтримувала Україну. Пан Т. Сакевич не є фаховим істориком, його книга носить публіцистичний характер. В ній автор виклав свої погляди на ягеллонську та п’ястівську традиції в геополітичних стратегіях Речі Посполитої та сучасної Польщі, на історію українсько-польських стосунків й на їх нинішній стан. Значна увага у книзі приділена політико-економічним причинам й змісту протистояння між Росією та Америкою, та його впливам на ситуацію в цілому в Європі, та, зокрема, у її східній частині.

  В обговоренні видання взяли участь викладачі та студенти історичного факультету, представники польської громади міста. Учасники зібрання висловили сподівання, що Україна та Польща й надалі зберігатимуть добросусідські стосунки, попри наявність складних сторінок у спільній історії країн, втручання в українсько-польський діалог Росії та позиції крайніх правих організацій як у Польщі так і Україні.

 • 14.12.17 p. Проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта»

  Творчість, професіоналізм, любов до професії вчителя початкової школи характеризують студентів навчально-наукового інституту педагогіки.

  12 грудня 2017 року відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта». Мета заходу: виявлення та підтримання обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації здібностей студентів, стимулювання творчої праці студентів та викладачів, підвищення якості підготовки фахівців, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів. Об’єктивне оцінювання творчих досягнень учасників І етапу олімпіади здійснювалося висококомпетентними членами журі (Литньов В. Є., Колесник Н. Є., Підлужна Г. В., Рудницька Н. Ю., Танська В. В., Підгурська В. Ю., Чупріна О. В.). Переможцями стали:

  • Хаюк Ангеліна — І місце;
  • Чипорнюк Віталій — ІІ місце, номінація «Високий рівень педагогічного артистизму»;
  • Сарнавська Вікторія — ІІ місце, номінація «Високий рівень педагогічної креативності»; номінація «Глядацька симпатія»;
  • Феленюк Олена — ІІІ місце;
  • Ігнатьєва Ольга — номінація «Високий рівень методичної підготовки»;
  • Талько Руслана — номінація «Високий рівень мовленнєвої культури»;
  • Кравець Валерія — номінація «Успішна реалізація особистісно орієнтованого підходу».

  Переможці були нагороджені дипломами, грамотами та цінними подарунками. Дирекція та студентське наукове товариство ННІ педагогіки вітає переможців та бажає нових творчих успіхів у навчально-науковій роботі!

 • 14.12.17 p. Ворожіння на Андрія: в інституті філології та журналістики студенти дізнавалися свою долю

  «Щороку 12 грудня…» думаєте, це фраза з відомого радянського фільму? А от і ні. Це вже багаторічна традиція інституту філології та журналістики. 12 грудня в актовій залі 4 гуртожитку ЖДУ імені Івана Франка відгуляли Андріївські вечорниці, які з нетерпінням чекали і дівчата, аби поворожити на свою долю, і хлопці, аби почастуватися-позабавлятися разом із красунями.

  Запальну атмосферу свята, яке колись було надзвичайно поширеним, можна було відчути з порога: студенти і викладачі у вишитому вбранні, столи з традиційними пиріжками на будь-який смак, варениками та солодощами. А ще — різні незрозумілі речі для ворожіння, бо хоча Андрій Первозваний й християнський святий, все ж у народних традиціях і обрядах присутній дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання «калити».

  На думку студентів-співорганізаторів цього дійства, вони за допомогою народних забав, пісень, танців та частувань прагнули не просто розвеселити своїх гостей, а оживити перед ними традиції нашого народу, які є скарбницею розуму, кмітливості, гумору та віри в світле майбутнє. Репетиції до свята розпочали заздалегідь. Усі актори з відповідальністю поставилися до своїх ролей, образів, злившись з ними воєдино. І попри обмаль часу, адже кінець семестру і початок сесії, зіграли яскраво, природно та експресивно.

  Як колись на вечорницях бабусі ворожили на судженого, так і сучасні дівчата вдалися до різноманітних гадань: по чоботах, по дровах, на гілочках. Ще дівчатам хотілося дізнатися ім’я свого майбутнього чоловіка. Для цього вони обирали пиріжки, в середині яких були папірці з іменами суджених. Хлопці ж стрибали з підв'язаним калачем. Той, хто відкусив — перший одружується. Завершилося магічне дійство щедрівкою, подяками та частуванням. Переконанням, що саме в інституті філології та журналістики навчаються креативні і талановиті хлопці та дівчата, які вміють подбати про змістовне дозвілля. Та впевненістю: кожен — і глядач, і особливо безпосередній учасник дійства — зробив чимало приємних відкриттів та отримав такий потужний позитивний енергетичний заряд, що сили його вистачить ще надовго.

 • 14.12.17 p. Студенти природничого факультету на Андріївські вечорниці завітали до дітей спеціалізованої школи-інтернату м. Житомира

  13 грудня на Андріївські вечорниці до дітей спеціалізованої школи-інтернату міста Житомира завітали студенти природничого факультету ЖДУ.

  Вже стало доброю багаторічною традицією радувати маленьких мешканців цього навчального закладу солодощами, фруктами, канцелярським приладдям, засобами гігієни, одягом та взуттям, котрі зібрали викладачі та студенти природничого факультету в рамках акції «Будь милосердним, даруй радість дітям!» Цьогоріч благодійну місію гідно виконали біологи 33 групи разом з куратором, доцентом кафедри зоології, біомоніторингу та охорони природи ЖДУ Русланою Мельниченко, до яких долучилися й інші небайдужі студенти 14-ї та 32-ї груп природничого факультету. Для дітей було організовано цікаве театралізоване дійство «Андріївські вечорниці» з веселими піснями, жартами, ворожінням, кусанням калити та іншими українськими обрядами. Особливо сподобалося маленьким глядачам те, що вони самі були активними учасниками вистави. Діти відгадували загадки від господаря і господині; співали разом з хлопцями та дівчатами; танцювали, повторюючи рухи «студентки Інституту культури» Тетяни; дізнавалися про свою майбутню долю від циганок Влади й Ази; їздили на дерев’яному конику; кусали смачну калиту та багато іншого.

  Вдячні господарі, вчителі, вихователі та учні школи-інтернату пригостили студентів-франківців смачними варениками. Проте найкращою подякою стали оплески, усмішки і щира радість дітей!

 • 12.12.17 p. Викладач ЖДУ взяла участь у підсумковій конференції за українсько-польським проектом «Нова українська школа — 2»

  За підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ Республіки Польща продовжується українсько-польський проект «Нова українська школа». У грудні поточного року добігає кінця другий рік його реалізації Центром розвитку освіти у Варшаві та Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

  9 грудня 2017 року у місті Києві відбулась підсумкова конференція за проектом «Нова українська школа — 2» за участю заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, консула Республіки Польща Яцека Жура, заступника директора Департаменту співпраці для розвитку країн Східної Європи міністерства закордонних справ Республіки Польща Марека Куберскі, координаторів проекту з української й польської сторін та представників авторських груп за освітніми галузями. На конференції було презентовано основні результати проекту та окреслено плани на наступну стадію роботи із впровадження Державного стандарту початкової освіти.

  На конференцію було запрошено завідувачку кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті Житомирського державного університету імені Івана Франка  професор Інна Самойлюкевич, яка є членом робочої групи проекту з питань іншомовної освіти. За вагомий внесок у розробку Державного стандарту початкової освіти та типової освітньої програми початкової освіти її було нагороджено нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».

 • 11.12.17 p. На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка розпочала свою роботу Школа юного біолога

  Це новий проект факультету для розширення, поглиблення та узагальнення біологічних знань учнівської молоді. Викладачі факультету будуть проводити заняття з біології, використовуючи інноваційні технології та сучасні засоби навчання. Відвідувати наші заняття зможуть учні 11-х класів, які планують пов'язати своє життя з професією біолога та розглядають можливість навчання на природничому факультеті, одного з найдавніших та найпотужніших вузів нашого регіону — Житомирського державного університету імені Івана Франка. Здобуті знання допоможуть одинадцятикласникам успішно підготуватись до складання зовнішнього незалежного оцінювання із біології.

  7 грудня 2017 року учні 11-х класів загальноосвітніх шкіл міста Житомира мали змогу відвідати перші заняття, що стосуються тематики шкільного курсу біології в рамках підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Лекційні заняття на тему: «Вступ. Елементарний склад організмів. Неорганічні сполуки в організмах» та «Органічні сполуки в організмах» проводили д.б.н., професор, завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Галина Євгеніївна Киричук та к.б.н., доцент Людмила Анатоліївна Константиненко в позаурочний час.

  З метою підвищення пізнавального інтересу до предмету біології, на лекціях застосовано мультимедійний супровід до матеріалу, учні мали змогу отримати відповіді на запитання, які їх найбільше цікавили, поглибити знання, уміння та навички. Школа юного біолога є ініціативою, спрямованою на поліпшення якості знань учнів і досягнення високих результатів.

  Заняття будуть продовжуватись і надалі. Чекаємо всіх, хто планує пов'язати своє життя із біологією та подальшим навчання на природничому факультеті!

  Двері затишного природничого факультету завжди відкриті для Вас!

 • 11.12.17 p. На соціально-психологічному факультеті осінь офіційно продовжена ще на місяць: триває «Оксамитовий сезон»

  Проект «Сім картин на 7 небі» радо зустрічає напрочуд рідну і близьку для соціально-психологічного факультету людину, раніше нашу колегу, сьогодні — докторку економічних наук, засновницю шахової школи «Інтелект», надзвичайно цікаву, багатогранну та успішну художницю Олену Харчишину з художньою виставкою «Оксамитовий сезон».

  Говорили про мистецтво і про мистецтво поєднувати викладання в університеті, керівництво школою шахів та творчість, і про секрети успіху, і любов до того чим займаєшся, і знову про мистецтво та плани на майбутнє. Окрасою презентації став  музично-поетичний супровід від наших першокурсниць Діани Регенель та  Аліни Лісогурської.

 • 11.12.17 p. «Проживи один день життям студента» соціально-психологічного факультету

  Соціально-психологічний факультет об’єднав старшокласників житомирських шкіл у веселому студентському квесті «Проживи один день життям студента».

  Кожна команда під керівництвом студентських кураторів пройшла власний маршрут, долаючи сотні сходинок та віражи університетських коридорів. Сьогоднішні школярі-завтрашні студенти відвідали лекції, практичні, лабораторні заняття з базових дисциплін, стали учасниками міні-тренінгів, познайомилися з викладачами кафедр факультету, деканатом та студентським братством. На парах учасники квесту встигли навіть отримати перші оцінки у «заліковки», скласти першу університетську сесію, співтворити на наших антистресових стінах та вивчити гімн СПФ.

 • 11.12.17 p. «Давня українська література». До 40-річчя наукової діяльності професора Петра Білоуса

  40-річчя наукової діяльності професор Петро Білоус позначив новим виданням — пасеїстичними есеями з давньої української літератури.

  Пристрасть до минулого й одночасне зацікавлення сучасним літературним процесом вирізняє наукові пошуки автора. В автотранстексті «Мінус 55» Петро Білоус зазначає: «Мені здається, що я, заглибившись у «зниклі світи» давніх творів, не відірвався від бачення і розуміння сучасного...».

  Мандрівки до «цілющих джерел» давніх авторів були б не можливі, «...якби я підходив до цього з вузьких позицій, відповідно тільки до специфіки мого об’єкту дослідження. Мене завжди приваблювала теорія літератури, суміжні філософські, психологічні, лінгвістичні науки».

  Видання «Давня українська література: пасеїстичні есеї» — це вибрана есеїстика з давньої української літератури. Автор розмірковує над парадоксами літературного життя у Київській Русі, осмислює спонуки створення «Слова про Ігорів похід», аналізує італійські образки Василя Барського, архетипи «Саду божественних пісень» Григорія Сковороди тощо.

  Монографічне дослідження адресоване теоретикам та історикам літератури, літературним критикам, викладачам української літератури, студентам, аспірантам, учителям-філологам.

 • 09.12.17 p. Вийшов 2-й номер студентсько-викладацької газети «ХімЕра»

  Пропозиції і зауваження приймаються з радістю.

  Випуск № 2.

 • 08.12.17 p. На природничому факультеті ЖДУ відбувся біологічний КВК для першокурсників «Подорож у світ клітин і тканин»

  Організаторами заходу виступили доценти Руслана Мельниченко і Світлана Шевчук та студенти 3-го курсу. В дотепній, ігровій формі свої знання й практичні навички з цитології та гістології демонстрували команди біологів «Мікроманіпулятори» (12 група) та «Nucleus» (13 група).

  Компетентне журі у складі декана природничого факультету Дмитра Вискушенка, членів кафедри зоології, біомоніторингу та охорони природи на чолі із її завідуючою Агнесою Стадниченко оцінювало роботу команд. Студенти проявили артистичність, креативність та почуття гумору, представивши команди та виконавши домашнє завдання «Раз клітинка, два клітинка…». Вони продемонстрували злагодженість та здатність працювати разом у конкурсі «Взаєморозуміння». А свої знання та практичні уміння з цитології і гістології біологи достойно показали в конкурсах «Ерудит-спринтер» та «Практик», відповідаючи на запитання ведучих; впізнаючи мікропрепарати тканин та відеофрагменти життєвих процесів, що відбуваються у клітині.

  Вцілому, біологічний КВК пройшов у атмосфері взаєморозуміння та творчості. Першокурсники отримали додаткові бонуси до власного рейтингу з навчальної дисципліни «Загальна цитологія і гістологія». Студенти ж третього курсу, котрі були співавторами завдань та ведучими цього заходу, на практиці оволоділи деякими інтерактивними педагогічними технологіями, реалізуючи завдання курсу «Методика викладання біології в старшій профільній школі».

 • 08.12.17 p. Презентація кафедрою історії України книги «Майдан від першої особи: регіональний вимір»

  07 грудня 2017 року на історичному факультеті відбулась презентація книги «Майдан від першої особи: регіональний вимір».

  Кафедра історії України, на якій працює лабораторія «Візуальної антропології та усної історії» взяла участь у проекті Інституту національної пам’яті зі збору свідчень учасників регіональних Майданів. Робоча група викладачів кафедри історії України у складі: В. Венгерської, О. Білобровець, І. Ковальчука, О. Максимова, А. Сичевського впродовж року брала інтерв’ю в учасників житомирського Майдану на базі обласної телерадіокомпанії з метою створення архіву спогадів учасників. Було записано 20 інтерв’ю з організаторами і громадськими активістами Майдану, уривки восьми з яких увійшли до книги. Серед представлених у книзі учасників — троє викладачів Житомирського державного університету ім. І. Франка: М. Масловська, В. Мойсієнко, І. Хомяк.

  Заступник декана з виховної роботи ННІ філології та журналістики М. Масловська поділилася своїми спогадами і враженнями учасниці як житомирського, так і київського Майданів зі студентами. Присутні на презентації переглянули відеозаписи кількох інтерв’ю з учасниками. В загальному підсумку ця зустріч зі студентами дала можливість зрозуміти важливість використання сучасних методів історичних досліджень і необхідність долучатися до створення живої історії міста та України.

 • 08.12.17 p. Права людини: дискурс на історичному факультеті

  Кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства (завідувач професор І. Ярмошик) спільно з центром дослідження прав людини (керівник доцент О. Рудницька) Житомирського державного університету імені Івана Франка провели V Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Права людини: історичний вимір і сучасні тенденції», яка уже стала традиційною для кафедри та студентів вищих навчальних закладів Житомира та Києва.

  Знаково, що на пленарному засіданні виступила з доповіддю представник Університету Миколаса Ромеріса м. Вільно (Республіка Литва) Євгенія Коваленко. Особливістю цієї конференції стало і те, що у ній були задіяні зі своїми повідомленнями учні загальноосвітніх шкіл міста Житомира. У конференції взяли участь представники Міжрегіонального управління Національної державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях В. Бражевський, Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Т. Бучинська, О. Шабінська, Житомирського регіонального та місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Н. Радушинська та О. Коваль, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, окрім Житомира, Києва, Кам’янець-Подільського, Харкова, Кривого Рогу.

  Учасників конференції привітав в. о. ректора університету доцент А. Шевчук, який відмітив, що в університеті традиційно підтримуватимуться наукові студії з проблем прав людини та правознавства загалом. Декан історичного ф-ту доцент О. Жуковський у своєму привітанні запевнив, що і надалі на історичному факультеті розширюватиметься вивчення юридичних дисциплін. Завідувач кафедри проф. І. Ярмошик закликав студентів та учнів, учасників конференції, активніше займатися вивченням прав людини та боротися за їх дотримання в усіх життєвих ситуаціях.   

  Робота конференції велась за 5 напрямками: права людини в контексті українського державотворення, конституційний статус людини і громадянина: міжнародно-правові механізми та гарантії забезпечення прав і свобод людини, причини корупції в Україні та шляхи її подолання, реформування української правової системи в контексті європейської інтеграції. Особливу увагу учасники конференції приділили захисту прав людини в умовах гібридної війни, та проведення євроінтеграційних реформ в Україні, зокрема в галузях освіти та правосуддя.

  За матеріалами конференції буде видрукуваний черговий збірник студентських наукових праць «Літописець».

 • 08.12.17 p. У ЖДУ презентували проект «Історія єврейського Житомира»

  На історичному факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулась презентація проекту «Історія єврейського Житомира», який реалізується Центром юдаїки, Лабораторією візуальної антропології та усної історії, що діють на кафедрі історії України, та відділом общинного розвитку Житомирського Благодійного центру «Хесед Шломо».

  Проект складається із двох частин — монографії «Історія євреїв Житомирщини», автором якого є керівник центру юдаїки к. і. н., доц. Рудницька Н. В. та відео-архіву усних свідчень. В монографії знайшли відображення особливості життя єврейських громад в регіоні в різні історичні періоди, вплив євреїв на економічні, фінансові, торговельні та культурні процеси.

  Студенти історичного факультету Дарина Олефір (2 курс), Юлія Федоренко та Вікторія Пустишева (4 курс) розробили анкети для роботи з респондентами різних вікових і професійних груп. Основна проблематика  питань стосувалась особливостей відродження єврейської громади нашого регіону після завершення Другої світової війни та Голокосту. Також до кола зацікавлень істориків увійшли: освітній рівень та професійна діяльність представників єврейських громад Житомира та області. Всі свідчення зафільмовані, зібрані цікаві фотодокументи. 

  Реалізація подібних проектів дозволяє студентам-історикам засвоювати нові прикладні методики досліджень, а поширення, презентація подібних проектів дозволяє долати негативні стереотипи, які зберігаються в нашому суспільстві та рухатись вперед у формуванні громадянської нації в Україні, невід’ємною частиною якої є євреї.

 • 08.12.17 p. Студенти природничого факультету переглянули фільми ХІV Міжнародного мандрівного фестивалю DocuDays UA «Дні документального кіно про права людини»

  У рамках проведення ХІV Міжнародного мандрівного фестивалю DocuDays UA «Дні документального кіно про права людини» у Житомирі 6 грудня на кафедрі кафедрі екології, природокористування та біології людини ЖДУ імені Івана Франка відбувся перегляд фільму «Народжені бути вільними».

  Ця стрічка висвітлює викривальне розслідування глобальної торгівлі дикими морськими ссавцями і вперше дозволяє глядачу побачити, як жахливо поводяться з китами, дельфінами та моржами, а також відкрити для себе корупцію, що пронизує цей жорстокий міжнародний бізнес. Організатором фестивалю є Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат». Після перегляду глядачі поділились своїми враженнями про кінострічки.

 • 06.12.17 p. Привітання в. о. ректора з Днем Збройних Сил України

  Дорогі захисники і захисниці України, від імені франківців щиро вітаю вас із Днем Збройних Сил України!

  Сьогодні, 6 грудня, ми вшановуємо всіх військових, які у лавах Збройних Сил України служать справі зміцнення обороноздатності та підвищення безпеки нашої держави.

  У нашій пам'яті назавжди збережуться подвиги воїнів-кіборгів, захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.

  Бажаю успіхів, сили, оптимізму всім, хто служив, служить чи збирається, солдатам та офіцерам (у тому числі запасу). Особливі вітання та подяка батькам та матерям захисників і захисниць України, які відстоюють незалежність і цілісність держави на сході країни.

  Миру, спокою, міцного здоров'я, добра, щастя і злагоди вам та вашим родинам!!!

  Щиро в. о. ректора ЖДУ
  Андрій Шевчук

 • 04.12.17 p. Активно продовжує дарувати шалені емоції, креатив та неймовірні ідеї Школа педагога-організатора «Від А до Я»

  Кожну середу у ННІ педагогіки проводяться надзвичайно різноманітні розважальні програми. Так, протягом листопада учасники школи  мали змогу взяти участь у таких заходах: «Dance Evrovision — 2017», «Битва талантів», ігровий тренінг  та «Ліга КВК ШПО».

  Cаме тут студенти 1–4 курсів відкривають у собі нові таланти, реалізують поетичні здібності, втілюють свої ідеї у концертні номери, розвиваються та дарують усім присутнім посмішки на обличчях. Випускники школи педагога-організатора «Від А до Я» діляться з «учнями» школи досвідом спілкування з дітьми, знаннями про систему роботи в таборах, форми організації дитячого дозвілля влітку, своїми ідеями та порадами. Школа педагога-організатора без жодних сумнівів змінює життя студентів, які її відвідують.

  Запрошуємо всіх, у кого є бажання приєднатися до нас!

 • 03.12.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка працював Третій форум «Інтегрований розвиток Житомира»

  На базі ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка 1 грудня пройшов Третій форум «Інтегрований розвиток Житомира». Захід став продовженням діалогу, що започаткували у 2016 році під час Першого форуму інтегрованого розвитку міста. Серед учасників платформи для поширення найкращих практик у сфері міського розвитку, обміну досвідом та дискусій про нові виклики, завдання та проблеми, що стоять перед містом, були й викладачі університету.

  Привітали учасників Третього форуму проректор з наукової та міжнародної роботи ЖДУ імені Івана Франка Наталія Сейко, заступник міського голови Матвій Хренов та засновник Майстерні Стратегій proryv.in.ua Павло Шеремета.

  За тим відбулася презентація та обговорення методології і напрацювань проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в  Житомирі.

  Після перерви учасники заходу, серед яких були й викладачі ННІ іноземної філології, соціально-психологічного факультету та факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ, працювали над проектами розвитку міста Житомира до 2030 року в форматі Світового кафе.

  Головними стратегічними цілями фокус-групи за напрямком Ефективне місто було створення відкритого офісу адміністративних послуг, бізнес-школи місцевого самоврядування для школярів та студентів, створення візуальних образів та символів міста; організація конкурсів бізнес-проектів, налагодження комунікацій бізнес–місцева влада–наука.

  Фокус-група за напрямком Активне місто ставила за мету формування туристичної привабливості міста, підтримку здорового способу життя, збереження та розвиток культурної спадщини. Основними напрацюваннями групи стали: розвиток унікальних для міста видів спорту (веслування, «Драганбот»); створення єдиного інформаційного порталу для туристів; створення Музею Житомира; визначення унікальної культурної події як ключової атракції міста.

  Фокус-група за напрямком Інклюзивне місто обговорила можливості створення Центрів для дітей з особливими освітніми потребами, Центрів психологічної допомоги, доступність транспорту, міської інфраструктури, закладів для людей з інвалідністю.

  Результати роботи в групах будуть включені до Концепції інтегрованого розвитку Житомира 2030 року, розробку якої зараз здійснює група іноземних та місцевих експертів.

  Більше фото за посиланням.

 • 01.12.17 p. Студенти ННІ філології та журналістики провели флеш-моб до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

  Метою заходу було привернути увагу студентів до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них. Організатори й учасники акції разом утворили слово «СНІД» як знак єдності, розуміння і солідарності в не рівній боротьбі людини та хвороби і символом надії на майбутнє без СНІДу. У рамках цього заходу всі учасники прийшли у біло-червоному вбранні.

 • 01.12.17 p. Зустріч з ліцеїстами до Міжнародного дня прав людини

  Викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства І. І. Ярмошик, О. П. Рудницька, Ю. І. Магась-Демидас, та О. В. Маркевич провели творчу навчальну зустріч із учнями 10-х класів Житомирського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей Житомирської обласної ради.

  Зустріч була приурочена до Міжнародного Дня прав людини, який відзначається 8 грудня, а конкретною темою розмови стали права дітей в сучасній українській державі. Доцент Ю. Магась-Демидас зробила короткий екскурс «Цікаве правознавство», який стосувався історії європейської судово-юридичної практики з проблем захисту прав людини. Доцент О. Рудницька провела брейн-ринг із учнями на знання прав дитини в сучасному українському суспільстві. Учні жваво підтримали дискусію, проявили досить високий рівень обізнаності із правами дітей. Найкращі відповіді були відзначені солодкими сувенірами. Професор І. Ярмошик розповів про навчальний процес на історичному факультеті, де серед навчальних предметів студенти вивчають чимало юридичних дисциплін, займаються науковою роботою з правових проблем, проходять практику в правоохоронних та судових органах міста Житомира. До речі, там працює чимало випускників історичного факультету. Завідувач кафедрою запросив ліцеїстів до участі в конференції, яка відбудеться на факультеті 7 грудня 2017 р.

  В зустрічі взяли участь випускники ліцею Наталя Куцан та Ілона Яценко, нині студенти 4 курсу історичного факультету, які поділилися з ліцеїстам своїми враженнями про навчання на факультеті, закликали вступати до нас.

 • 01.12.17 p. В університеті пройшов 4-й Всеукраїнський науковий вебінар «Мова і світ: сучасні тенденції викладання іноземних мов у вищій школі»

  29 листопада 2017 року кафедра іноземних мов і новітніх технологій навчання провела 4-й Всеукраїнський науковий вебінар «Мова і світ: сучасні тенденції викладання іноземних мов у вищій школі».

  Співорганізаторами  цього заходу виступили Національний університет «Києво-Могилянська академія» (кафедра англійської мови), Київський національний університет імені Тараса Шевченка (кафедра теорії і практики перекладу з англійської мови), Уманський державний університет імені

  П. Тичини (факультет іноземних мов) та Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова (кафедра іноземних мов і методики їх навчання).

  З вітальним словом до учасників вебінару звернулася завідувач кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання Андрійчук Наталя Михайлівна. Вона зазначила, що проблеми викладання іноземних мов у вищій школі для студентів нефілологічних спеціальностей надзвичайно актуальні. Вони пов’язані з реалізацією інтеграційних процесів в Україні та визначаються впровадженням європейських норм і стандартів у науці. В межах такого підходу створюються умови для забезпечення конкурентоспроможності майбутніх фахівців різних галузей на ринку праці, де знання іноземної мови займає ключову позицію.

  Під час вебінару учасники заходу заслухали інформацію про інноваційні проекти і тенденції у сфері викладання фахової іноземної мови та обговорили професійні проблеми.

  На завершення зустрічі було наголошено на необхідності подібних заходів, що, незважаючи на відстань, дозволяють викладачам різних вузів спілкуватися та обмінюватися досвідом. А це, безперечно, веде до подальшого розвитку вітчизняної науки.

 • 30.11.17 p. Кафедра математичного аналізу фізико-математичного факультету провела науковий семінар зі своїми аспірантами

  Цікавим і змістовним виявилось засідання кафедри математичного в рамках наукового семінару «До теорії локальної поведінки відображень на многовидах».

  Доповідачем на семінарі став аспірант І-го року навчання — Сергій Скворцов. На семінарі були присутні аспіранти, магістранти, а також провідні фахівці у галузі математики, зокрема: Анатолій Франовський, Анатолій Погоруй, Олег Герус та Євген Севостьянов. Варто наголосити, що науковим керівником Сергія Скворцова є молодий та перспективний доктор фізико-математичних наук, професор кафедри математичного аналізу — Євген Севостьянов. Семінар пройшов на засадах дискусійної взаємодії учасників, достатньо жваво і цікаво.

  Вітаємо Сергія Скворцова із, так званим, «бойовим хрещенням» і бажаємо нових відкриттів і результатів!

 • 30.11.17 p. Урок патріотизму студентам ЖДУ від Миколи Тимошика

  Не кожного дня випадає нагода поспілкуватися з людьми, які вірять в українську молодь і самовіддано працюють задля пробудження їх української самосвідомості. Поспілкуватися з такою особистістю останнього дня осені мали змогу студенти-медійники ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка. З презентацією нових книг про Івана Огієнка «Його бій за державність» та «Запізніле вороття» до них завітав відомий в Україні та світі учений, журналіст, публіцист, літературний критик, видавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик.

  На початку презентації Микола Степанович відверто зізнався, що хотів би, аби зустріч пройшла через серце слухачів, а в очах з’явилися іскорки розуміння важливості. За тим дослідник і директор науково-видавничого центру «Наша культура й наука» представив аудиторії презентацію 20 томів творчого спадку Івана Огієнка та найсвіжіше дослідження у двох томах «Його бій за державність» та «Запізніле вороття».

  «Творчість Огієнка змінює погляди на життя, зображує як проста людина прагне змінити країну всупереч заборонам. Читаючи Огієнка, змінюєшся сам. Він заслуговує, щоб люди брали приклад з нього», — аргументував Микола Степанович.

  Демонструючи і коментуючи слайд за слайдом, Микола Тимошик переконував, що кожна людина має виховувати в собі патріота, справжнього громадянина України. Він наголошував: якби учні в школі вивчали українську мову за «Історією української літературної мови» Огієнка, то ставлення до української мови було б зовсім інакшим. Адже митрополит Іларіон — це людина Богом послана, щоб змінювати нас. І саме він, Огієнко, свого часу вплинув на Симона Петлюру, який потім мільйонним накладом видав «Українську культуру» Іларіона. Саме це видання Миколі Степановичу пощастило випадково знайти місяць тому в Канаді. Його принесла пані Марія, яка знайшла його в речах своєї бабці. Дослідник спадщини митрополита Іларіона запевнив, що невдовзі опублікує це видання, щоб українці могли  переосмислити своє життя.

  Завершив презентацію Микола Тимошик сподіванням, що українська молодь буде патріотичною та цінуватиме свою державу та мову: «Мова — це не просто комунікація. Це стрижень нації».

  Фото за посиланням.

 • 30.11.17 p. Концерт студентів фізико-математичного факультету «Від сесії до сесії живуть студенти весело!» пройшов з успіхом

  Сьогодні відбувся довгоочікуваний концерт студентів фізико-математичного факультету «Від сесії до сесії живуть студенти весело!».

  У ньому приймали участь як студенти-першокурсники, так і студенти старших курсів. Наші студенти сьогодні знову вразили своєю творчістю та талантами! Вітаємо з гарним виступом! Дякуємо за море позитивних та неповторних емоцій. Кожний із ВАС є унікальністю, певною родзинкою, а разом ВИ просто неймовірний букет КЛАСНИХ вражень!

 • 29.11.17 p. Всеукраїнська студентська олімпіада з української мови та літератури

  У Навчально-науковому інституті філології та журналістики відбувся І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови та літератури. Переможці будуть визначені за кілька днів.

  А поки дякуємо всім учасникам, які знайшли натхнення, час і віру в себе, аби відгукнутися на запрошення кафедри української мови й кафедри українського літературознавства та компаративістики.

 • 29.11.17 p. Як в інституті філології та журналістики змагались студенти та викладачі

  Час біжить швидко й невпинно. Зазвичай, люди не завжди помічають певних змін та веселощів у своєму повсякденному житті. Але не потрібно забувати про те, що поряд з робочими буднями можна просто і легко приділити декілька хвилин для розваги та забави, адже сміх продовжує життя. Саме тому студенти ННІ філології і журналістики вирішили продовжити своє життя за допомогою веселощів, організувавши розважальний батл  між кураторами та студентами першого курсу.

  Захід виявився надзвичайно цікавим та веселим. Дві команди змагалися на рівних умовах і мали рівні шанси на перемогу. Конкурси,  розроблені організаторами, дали змогу кожному учаснику проявити свої індивідуальні та командні якості. Кожна команда викладалася на всі 100% і робила все можливе, щоб перемогти. Але переможцем могла стати лише одна.

  Перше завдання - це скласти потрібні слова. Букви були розміщенні на верхньому одязі  учасників. І їм на швидкість потрібно було прослухати запитання і стати в правильній послідовності для того, щоб скласти відповідь.

  Друге завдання було вгадати пісню. Учаснику з команди давали прослухати пісню і він мав зобразити назву так, щоб команда змогла відгадати її.

  У наступному конкурсі студенти з викладачами повинні були помінятися місцями. Тобто викладачі повинні були зробити те, що роблять зазвичай студенти: знайти  потрібні їм реферати, а студенти дати відповідь на запитання.

  За загальними підсумками журі з відривом в 1 бал перемогу здобула команда кураторів. Обидві команди отримали дипломи та солодкі призи, щоб життя було солодким і безхмарним.

  «Я до останнього надіявся, що переможе молодість, але, як бачимо, перемогу здобув досвід. Я певнений, що молодість ще дасть фору досвіду і обов'язково переможе у наступному змаганні», — каже директор ННІ філології та журналістики  Валерій  Халін.

  До слова, 27 листопада відбувся ярмарок, на якому першокурсники пропонували власноруч приготовані смаколики для викладачів та студентів старших курсів. Так, наймолодші франківці дякували за те, що університет їх прийняв до лав студентів. Зібрані кошти підуть на розвиток студентського братства інституту. 

 • 29.11.17 p. У ЖДУ ярмаркували, аби зібрати кошти на піщану анімацію для Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

  Напередодні Міжнародного дня інвалідів на другому поверсі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся Благодійний ярмарок, на якому дітки з КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» пропонували свої вироби.

  Випічка, солодощі, медові пряники-сердечка в глазурі, апетитні кекси, ніжно жовті їстівні троянди, прикраси, брелоки, серветки, кумедні іграшки, обереги, підставки, дощечки, домовички, сувеніри, елементи декору та арт-роботи — усе це витвори діток з обмеженими можливостями, які відповідально підійшли до підготовки і запропонували надзвичайно широкий асортимент на будь-які смаки та вподобання. Побачивши таке, франківці-благодійники активно купували вподобані вироби за вказаною вартістю, або вищою; просто вкидали кошти у скриньки та запрошували друзів приєднатись. На завершення ярмарку талановиті і натхненні франківці показали діткам концерт.

  За словами директорки Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Світлани Лесик, зібрані грошові кошти в сумі 7 865 грн підуть на придбання елементів для піщаної анімації. Саме вона допомагає реабілітуватися діткам з вадами розумового розвитку.

  Фото Благодійного ярмарку за посиланням.

 • 29.11.17 p. Викладач ЖДУ взяла участь у підготовці до моніторингу та оцінювання результатів міжнародного проекту «Шкільний вчитель нового покоління»

  Міністерство освіти і науки України та Британська Рада в Україні продовжують спільний проект «Шкільний вчитель нового покоління». 23–28 листопада 2017 року Британська Рада провела черговий семінар для членів робочої групи проекту.

  На семінар було запрошено завідувачку кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті проф. Інна Самойлюкевич, яка є координатором цього проекту в Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Протягом тижня учасники семінару працювали під керівництвом британських тренерів Саймона Етертона та Роя Кроса над інструментами для здійснення моніторингу та оцінювання результатів 2-го року педагогічного експерименту для 10 українських університетів-учасників міжнародного проекту. За участю незалежного експерта О. П. Шаленка також розроблено навчальні матеріали до нової програми з дисципліни «Методика навчання англійської мови» для третього року пілотування.

 • 29.11.17 p. На природничому факультеті провели інтерактивну зустріч зі студентами щодо профілактики ВІЛ/СНІД

  29 листопада, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, на природничому факультеті відбулась зустріч студентів з координатором Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» у м. Житомирі Захарчук Єлизаветою на тему «Твій вибір».

  Проблема поширення ВІЛ/СНІДу є дуже актуальною та вимагає корінної зміни поведінки людей і суспільної моралі, адже Україна посідає перше місце за швидкістю поширення серед країн Східної Європи. Єлизавета Захарчук детально розповіла про основні шляхи поширення ВІЛ. Це передусім незахищені статеві контакти. Останнім часом цей шлях передачі трапляється навіть частіше, ніж за рахунок ін’єкційного введення наркотичних речовин. Координатор Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» ознайомила молодь із способами діагностики, безпечної поведінки і можливістю запобігання інфікуванню.

  «Підступність цього вірусу полягає в тому, що після зараження тривалий час, упродовж декількох років, пацієнти не знають про те, що вони інфіковані, оскільки хвороба ніяк себе не виявляє. Але насправді, це уявне благополуччя», — зауважила Захарчук Єлизавета.

  Зустріч була дуже пізнавальною та пройшла в атмосфері довіри, зворотного зв’язку і діалогу.

 • 28.11.17 p. Нове видання професора Петра Білоуса

  Світ побачив новий підручник професора Петра Васильовича Білоуса «Інтерпретація літературного твору». У виданні автор, враховуючи специфіку художньої літератури, її сприйняття і розуміння, пропонує оперувати поняттям «інтерпретація», розкриває його теоретичну сутність і демонструє практичне застосування до літературних творів.

  Книга адресована студентам, учителям-філологам і всім, хто прагне пізнати літературу як образно-мистецький світ.

 • 28.11.17 p. Зустріч з Павлом Шереметою у ЖДУ: «Співвідповідальність задля прориву»

  У рамках робочого візиту до Житомира під час своєї обідньої перерви до ЖДУ мені Івана Франка завітав український менеджер-економіст, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, колишній президент Київської школи економіки, засновник майстерні стратегій «Прорив.in.ua» Павло Шеремета.

  «У Житомирі перебуваю в рамках співпраці з міською радою, і оскільки люблю нанизувати різні події, щоб усе встигати, погодився на зустріч під час обідньої перерви. Намагатимусь донести дві думки. Перше — це те, що простим покращенням існуючого стану ми досягнули дуже багато, але потрібний прорив. А для цього потрібне особливе мислення. Друге — це те, що за цей прорив відповідаємо всі ми. Тобто не тільки новий уряд, президент, прем’єр-міністр, міський голова, а от усі ми. Бо, наприклад, прорив в науці — це наша робота, це наша відповідальність. Тому тема виступу називається „Співвідповідальність задля прориву“», — каже Павло Михайлович.

  Спікер, зустріч з яким стала резонансною, змістовною та мотиваційною для студентів і викладачів житомирських вишів та активних громадян міста, розповідав про моделі та шляхи розвитку української економіки, аналізував сучасні тенденції та майбутні перспективи. Окремо Павло Шеремета зупинився на негативних явищах в економіці України, зокрема передчасній деіндустріалізації, глобальній конкуренції, популізмі, зниженні частки населення трудового віку, виїзді працездатного населення за кордон.

  У ході зустрічі екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України неодноразово демонстрував графіки, озвучував пропорції і прогнозував. Для порівняння наводив приклади з світової економіки та політики.

  Зрештою, засновник майстерні стратегій «Прорив.in.ua» зауважив: «Прориви в економіці не робляться з вихідними. Українська армія на Сході воює без вихідних».

  Завершився виступ Павла Шеремети значною кількістю запитань до лектора, гучними оплесками, словами вдячності від слухачів за цікаву та корисну зустріч і селфі.

  Фото за посиланням.

 • 28.11.17 p. У зоні АТО загнув випускник факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ Дмитро Литвинчук

  У районі опорного пункту, розташованого поблизу Верхньоторецького Донецької області від кулі ворожого снайпера 25 листопада близько 12:00 загинув український військовий, сержант 2-го десантно-штурмового батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, випускник факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка Дмитро Литвинчук.

  25-річний захисник України Дмитро Литвинчук родом був з с. Крученця, Черняхівського району Житомирської області.

  ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ

 • 28.11.17 p. Робота майбутніх волонтерів Корпусу Миру США в Україні на кафедрі англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Навчально-наукового інституту педагогіки

  З 25 вересня по 26 листопада 2017 року на кафедрі англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка проходили стажування  та працювали за проектом «Викладання англійської мови як іноземної» майбутні волонтери Корпусу Миру США в Україні Kirsten Dyck та Ashly Emerson. Протягом двох місяців під керівництвом старших викладачів кафедри Дєньгаєвої Світлани Вікторівни та Мазко Олени Петрівни вони мали змогу ознайомитися з системою освіти України, а також навчилися співпрацювати з українськими колегами, відвідуючи та співвикладаючи заняття, розробляючи плани занять і викладаючи заняття самостійно, та набули знань і умінь, що знадобляться їм для успішної дворічної роботи на благо України. Крім того, майбутні волонтери проводили засідання клубу англійської мови для викладачів та студентів.

  Протягом свого перебування в університеті Kirsten Dyck, Ashly Emerson, Lawrence Kahn, Jason McKrola, Jacob Smith та Karl Tyler провели два тренінги-семінари для викладачів та студентів «A Communicative Approach to TEFL» та «Adapting Textbooks to the Classroom».

  Cтарші викладачі Дєньгаєва С. В. та Мазко О. П. отримали письмову подяку від директора навчальних програм Корпусу Миру США в Україні Валентини Сидоренко за сприяння організації та проведення підготовчої програми для волонтерів Корпусу Миру групи 52 та важливий внесок у процес професійного та культурного обміну між Україною та США.

 • 27.11.17 p. Волонтери Корпусу Миру провели останній семінар лінгвістично-методичного напрямку для викладачів та студентів ННІ філології та журналістики

  Волонтери Корпусу Миру провели останній семінар лінгвістично-методичного напрямку для викладачів та студентів ННІ філології та журналістики.

  Учасників розподілили на окремі групи, в складі яких можна було побачити 1 представника Корпусу Миру та викладачів ЖДУ ім. Івана Франка. Заняття базувалось на вивченні тривалих часів англійської мови у вигляді філологічних одиниць та підбору певних синтаксичних конструкцій.

  Присутніх привітали представники адміністрації університету: виконуючий обов’язки ректора університету Андрій Шевчук, директор ННІ філології та журналістики Валерій Халін, заступник директора ННІ філології та журналістики з навчальної роботи Олексій Башманівський. Представникам Корпусу Миру подякували за плідну співпрацю із викладачами та студентами ЖДУ ім. Івана Франка і вручили пам’ятні сувеніри та подарунки.

 • 27.11.17 p. Студенти та викладачі ЖДУ імені Івана Франка пройшли другий модуль навчання Школи журналістських розслідувань

  Для студентів та викладачів Житомирського державного університету імені Івана Франка у Житомирському центрі розвитку місцевого самоврядування 24–25 листопада відбувся другий модуль навчання Школи журналістських розслідувань.

  З майбутніми журналістами-розслідувачами ділилися своїм досвідом люди, які не з чуток знають про специфіку цієї роботи: керівник програми розслідувань «Наші гроші» Денис Бігус, регіональний представник ІМІ в Житомирській області Тарас Боросовський та експерт Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Клименко.

  Темою другого модулю навчання була робота з джерелами інформації. На початку заняття слухачі Школи представили теми розслідувань, які вони мають провести, розповіли про труднощі, що виникли під час відправлення інформаційних запитів, та отримали від тренерів поради щодо вирішення цих проблем.

  Присутні на заняттях мали змогу не тільки отримати теоретичний матеріал, а й попрактикуватися. Тарас Боросовський та Денис Бігус розповіли про реєстри й відкриті дані, в яких можна знайти потрібну інформацію, та показали, як повинні користуватися цими джерелами журналісти-розслідувачі.

  Тренери школи поділилися з учнями власними історіями, що стосувалися теми, розповіли про невдачі та результати своєї роботи. Це чудова нагода повчитися на чужих помилках і в майбутньому не зробити їх у своїх розслідуваннях.

 • 27.11.17 p. Участь викладачок соціально-психологічного факультету в Першому Українському Жіночому Конгресі

  Викладачки кафедри соціальних технологій соціально-психологічного факультету Олена Остапчук та Інна Палько стали учасницями Першого Українського Жіночого Конгресу, метою якого було створення постійнодіючої платформи, що формує порядок денний гендерної політики в Україні!

  Організатори здійснили практично неможливе, адже впродовж двох днів було проведено 7 дискусійних платформ, запрошено 7 блискучих модераторів/модераторок, на Конгресі виступили більше 50 неймовірних спікерів/спікерок з різних куточків світу та 450 осіб стали учасниками/ учасницями заходу. Конгрес направду став тим унікальним комунікаційним майданчиком, де успішні жінки мали можливіть надихати, дивувати та ділитися досвідом. Важко поєднати захоплення від позитивної динаміки змін від все більшого представництва жінок у політиці, «не жіночих» професіях, історій, яким чином долаються неможливі перешкоди, до розуміння скільки праці ще попереду в політиці, військовій службі, освіті, ЗМІ, громадах, попередженні гендерно обумовленого насильства.

  Впродовж Конгресу на дискусійних майданчиках піднімалися теми ролі жінки в суспільно-політичному житті країни, у громаді, у забезпеченні миру та заодно виявлялися обмеження у військовій службі для жінок; актуальною була тема запобігання та протидії ґендерно обумовленого насильства та розширення економічних можливостей і прав жінок; піднімали болючі питання ґендеру в освіті та ролі медіа в інформаційно-просвітницькій діяльності щодо ґендерних питань, а також мотивувалися до солідарності та менторської підтримки одна одної.

 • 27.11.17 p. На соціально-психологічного факультеті відбулася обласна учнівська олімпіада з психології

  В олімпіаді взяли участь 55 учнів шкіл, гімназій, ліцеїв, професійних училищ міста Житомира та Житомирської області.

  З вітальним словом виступила завідувач кафедри теоретичної психології та практичної психології, доктор психологічних наук, професор Лариса Журавльова. Крім виконання олімпіадних завдань, учасники відвідали психологічні майстер-класи, побували на різних факультетах університету. Практичні психологи шкіл та викладачі кафедри мали можливість плідного діалогу, обміну професійними знаннями. Для студентів-психологів олімпіада стала цінним практичним досвідом спілкування та взаємодії при проведенні масових заходів.

 • 27.11.17 p. Соціально-психологічний факультет зміцнює міжнародні зв’язки

  Завершилось міжнародне стажування, що тривало місяць, завідувачки кафедри теоретичної та практичної психології психології соціально-психологічного факультету доктора психологічних наук, професора Лариси Журавльової у відповідності до договору про співпрацю між Інститутом психології Університету Казимира Великого та соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка. Основними завданням стажування був обмін досвідом в області наукової діяльності та організації навчального процесу в університетах. Надзвичайно цікавими та інформативними були лекції та заняття викладачів Інституту психології.

  Основне, що вразило:

  • відсутність контролю та оцінювання з боку викладачів і деканату, та майже стовідсоткове відвідування занять студентами та їх активність;
  • студенти-заочники навчаються кожну суботу та неділю;
  • викладачі та студенти не знають, що таке Болонська система освіти;
  • велика зацікавленість українською наукою та практикою;
  • комфортні умови для навчання та праці;
  • чистота та трепетне ставлення до історичних пам’яток.
 • 27.11.17 p. Викладач української мови ЖДУ дала лекцію працівникам Житомирського окружного адміністративного суду

  24 листопада старший викладач кафедри української мови ННІ філології та журналістики ЖДУ Наталія Янчук  виступила з лекцією з культури української мови перед працівниками Житомирського окружного адміністративного суду.

  Під час зустрічі увагу присутніх було зосереджено на проблемах функціонування української мови в суспільстві. Також було визначено типові помилки, які виникають в офіційно-діловому та приватному спілкуванні. Викладач Наталія Володимирівна відповіла на запитання присутніх із приводу правопису та вживання окремих слів.

 • 27.11.17 p. На природничому факультеті провели семінар-тренінг для вчителів біології Житомирської області

  Минулого тижня, 23 листопада 2017 року, в рамках проекту «Сприяння самореалізації талановитої учнівської молоді Житомирської області в галузі природничих наук» співробітниками кафедри екології, природокористування та біології людини проведено черговий семінар-тренінг. В ньому взяли вчителі біології з усієї Житомирської області.

  Тренінг присвячений організації учнівських досліджень та комунікаціям між вчителями і науковцями. Перед учасниками семінару виступили декан природничого факультету Дмитро Вискушенко, завідувач кафедри екології, природокористування та біології людини Олександр Гарбар, завідувач лабораторії «Теорії екосистем» Іван Хом’як. Ще одним результатом роботи семінару-тренінгу стало встановлення контактів та планування проведення досліджень з вчителями із різних районів області.

 • 26.11.17 p. Екскурсія майбутніх дизайнерів у рекламно-виробниче агентство «Імідж»

  Студенти спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн) Житомирського державного університету імені Івана Франка здійснили екскурсію у рекламно-виробниче агентство «Імідж» й ознайомилися з особливостям професії дизайнера, обладнанням для створення сувенірної продукції, устаткуванням для поліграфічних послуг, зовнішньої реклами, прапорів. Безцінним було спілкування з досвідченим дизайнером Леонідом, який поділився секретами професійної майстерності щодо використання графічних програм, створення візуальної ідентифікації бренда, логотипів, емблем.

  Колектив кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання та студенти — майбутні дизайнери – висловлюють щиру подяку директору Неробі Віктору Степановичу за можливість побувати в дизайнерському арт-просторі,  отримати позитивні враження, відчути атмосферу фірмового стилю, іміджу, а також за отримані пам’ятні цінні подарунки на згадку.

 • 25.11.17 p. До ЖДУ завітали гості з міста Суми

  У гуртожитках Житомирського державного університету імені Івана Франка поселилося 40 осіб з Дитячої скаутської організації «Сигнал» із міста Суми.

  Детальніше про приїзд розповідає педагог цієї організації Галина Власова: «Ми виграли грант „Проект школи переможця“, за умовами цього проекту в нас заплановані поїздки по Україні. Ми були вже в Києві, а зараз ми приїхали на екскурсію до Житомира. Поїздка розрахована на вихідні, тобто у неділю ми їдемо назад до Сум».

  Головною мета приїзду сумчан — відвідати Музей космонавтики імені С. П. Корольова, обсерваторію, тобто побувати на Батьківщині легендарного українського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики. Фінансує подорож Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.

 • 24.11.17 p. Методична майстерня майбутніх волонтерів Корпусу Миру США в Україні «A Communicative Approach to TEFL: Adapting Textbooks to the Classroom»

  23 листопада 2017 року старші викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті Дєньгаєва Світлана Вікторівна та Мазко Олена Петрівна разом зі студентами 24 групи ННІ педагогіки взяли участь у останній методичній майстерні майбутніх волонтерів Корпусу Миру США в Україні «A Communicative Approach to TEFL: Adapting Textbooks to the Classroom».

  Беручи до уваги потребу оновлення змісту та підходів до мовної та методичної підготовки майбутнього вчителя іноземних мов у вищих навчальних закладах України, волонтери Kirsten Dyck, Ashly Emerson, Lawrence Kahn, Jason McKrola, Jacob Smith, Karl Tyler в інтерактивному режимі запропонували учасникам майстерні шляхи адаптації підручників з англійської мови для використання на практичних заняттях.

 • 24.11.17 p. Перемога фізматівців у XII відкритому фестивалі студентської творчості «ЛИСТОПАД-FEST»

  Нарешті, за вже тривалий час, студенти фізико-математичного факультету ЖДУ змогли не лише проявити свій талант і творчість, а й здобути перемогу — диплом І ступня у ХІІ ВІДКРИТОМУ ФЕСТИВАЛІ СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «ЛИСТОПАД-FEST».

  Варто наголосити, що серед учасників, які брали участь від фізико-математичного факультету, були лише студенти І курсу: Аліна Ляшенко та Валентина Івашко (диплом І ступня); Владислав Романчук та Валерій Марцинкевич (диплом учасника).

  Ще однією приємністю стало те, що серед членів журі був випускник фізико-математичного факультету, Заслужений артист України, співак, музикант, поет, композитор — Анатолій Говорадло.

  Дякуємо організаторам і спонсорам за проведення такого заходу, який дозволяє сучасному студентству розкрити свої здібності та повірити у свої сили (Ірина Шинкарук, Світлана Гресь, Юрій Градовський, Анатолій Говорадло, Сергій Колядюк).

  Бажаємо нашим лауреатам і переможцям творчих злетів, наснаги, успіху і подальших перемог!

 • 23.11.17 p. Природничники зустрілися з представником «Житомирського центру переливання крові»

  На природничому факультеті відбулася зустріч з уповноваженою особою з якості крові КУ «Житомирський центр переливання крові» ЖОР, локальним експертом з Менеджменту якості АМАОЗ Тетяною Терещук.

  У рамках виховної години на природничому факультеті відбулася зустріч студентів І курсу з уповноваженою особою з якості крові КУ «Житомирський центр переливання крові» ЖОР, локальним експертом з Менеджменту якості АМАОЗ Тетяною Терещук. Тетяна Оксентівна ознайомила студентів з важливістю процедури здачі крові, її особливостями, адже даруючи кров — ми рятуємо життя. Серед незліченних сучасних лікарських засобів людська кров є одним із незвичайних.

  У наш час переливання крові, її компонентів та препаратів як ефективний метод лікування багатьох захворювань отримало широке використання у лікувальній практиці. Студенти природничого факультету неодноразово долучалися до здачі крові, доводячи своїм вчинком, що ми — свідома нація, яка допомагає один одному.

 • 23.11.17 p. Викладач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті стажується в Жилінському університеті (Словаччина)

  Старший викладач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті Карпенко Є. М. проходить підвищення кваліфікації (стажування) в Жилінському університеті (Словаччина) з 02.11.2017 року до 02.05.2018 року за кошти отриманого гранту (Національна стипендійна програма Словацької республіки).

  Мета підвищення кваліфікації (стажування) — оновлення та розширення знань у сфері вивчення та викладання іноземних мов у Словацькій республіці. Під час стажування заплановано викладання в Жилінському університеті курсів бізнес-англійської та бізнес-німецької мов, практики іноземних мов, ведення лекцій з проблем вивчення та викладання іноземних мов на початковому етапі, призначених для використання при підготовці спеціалістів педагогічного профілю, написання наукової статті з теми дослідження.

 • 22.11.17 p. Лабораторія «Візуальної антропології» кафедри історії України в загальнонаціональному проекті «Майдан від першої особи»

  У День Гідності та Свободи у колонній залі Київської міської ради відбулась презентація книги «Майдан від першої особи: регіональний вимір». Кафедра історії України, на якій працює Лабораторія «Візуальної антропології», очолювана завідувачем кафедри доктором історичних наук В. Венгерською, взяла участь у проекті Інституту національної пам’яті зі збору спогадів учасників регіональних Майданів. З квітня 2015 р. викладачі кафедри — О. Білобровець, О. Максимов, І. Ковальчук, А. Сичевський спільно з Житомирською обласною телерадіокомпанією брали інтерв’ю в організаторів житомирського Майдану.

  Після обговорення і вироблення уніфікованої методики запису усних свідчень розпочався запис інтерв’ю. Розповіді десяти учасників Майдану у Житомирі з 20 опитаних увійшли до першої частини книги, яка представляє 12 областей України. На сторінках видання представлено також фотографії, документи, виступи політичних та громадських діячів, які реконструюють події тих днів.

  На презентації книги у Києві виступили директор Інституту національної пам’яті В. В’ятрович, ініціатори і координатори роботи над виданням Т. Ковтунович і Т. Привалко, учасники регіональних Майданів. Представлення книги в регіонах відбудеться в наступному році. Видання другої частини планується у 2018 р.

 • 22.11.17 p. Франківці вшанували пам’ять Героїв Базару

  Історія України — книга із світлих та чорних сторінок. У боротьбі за незалежність наша нація втратила багато, пережила геноцид та війни, протестувала революціями та повстаннями, за які потім розплачувалась. Історії відомий не один приклад масових розстрілів патріотів України. Однією з таких трагедій стала битва поблизу села Базар, Житомирської області, наслідками якої стала розправа більшовиків над вояками Волинської групи Повстанської армії УНР.

  У неділю, 19 листопада, вшановували пам’ять полонених вояків, що загинули 21 листопада 1921 року. Люди, що приїхали на захід з різних областей України, зібралися біля меморіалу пам’яті Героїв Базару, де відбувся молебень та панахида.

  Послухавши історичну довідку, присутні більше дізналися не тільки про події, що відбулися 96 років тому, а й про те, як ставилися до героїчного вчинку вояків у радянській Україні.

  Колишній політв’язень Василь Овсієнко поділився спогадами про те, як радянська влада заважала патріотам-українцям проводити будь-які вшанування пам’яті героїв, що загинули від зброї більшовиків.

  Під час виступу голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич розповів, що меморіал, який був відкритий 26 серпня 2000 року, до недавнього часу був уже в жахливому стані. Зараз він відреставрований. Гундич пообіцяв, що кожного року з обласного бюджету будуть виділятися кошти на підтримку місць пам’яті героїв України у належному стані.

  Також присутні на заході почули виступи кобзарів та лірників. Виконані композиції не могли залишити когось байдужим, адже тужлива мелодія і слова, мабуть, торкнулися серця кожного.

  Після мітингу відбулася поминальна трапеза, по закінченню якої люди попрямували в центр села, де відбувся концерт-реквієм за участі гуртів «КораЛЛі», «Хорея Козацька», «PoliKaрп» та «Тінь Сонця».

 • 20.11.17 p. Підсумки юридичної практики студентів 4 курсу історичного факультету «Яким я бачу юриста майбутнього»

  17 листопада 2017 року відбулася звітна конференція юридичної практики студентів 41 та 42 групи історичного факультету.

  Студенти прозвітували про пророблену роботу у відповідних судових та правоохоронних органах, презентували роботу Головного територіального управління юстиції, Апеляційного суду, РАЦСУ та Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В останній установі цілий тиждень працювали студентки Вероніка Невмержицька та Катерина Захарко, практика яких була високо оцінена працівниками Центру.

  Цікавими були презентації «Я маю право» — про пілотний проект Міністерства юстиції України та «Я юрист» — про роботу суддів та адвокатів. Найголовнішим результатом практики стала можливість для студентів відчути себе працівником органів юстиції.

 • 20.11.17 p. Методична майстерня майбутніх волонтерів Корпусу Миру США в Україні «A Communicative Approach to TEFL»

  16 листопада 2017 року викладачі кафедри англійської мови з методиками  викладання у дошкільній та початковій освіті старший викладач Дєньгаєва Світлана Вікторівна та старший викладач Мазко Олена Петрівна прийняли активну участь у методичній майстерні майбутніх волонтерів Корпусу Миру США в Україні «A Communicative Approach to TEFL» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Ashly Emerson, Kirsten Dyck, Jason McKrola та Karl Tyler в інтерактивному режимі презентували учасникам майстерні питання інноваційної методики: Multiple Intelligences, Student Centered Learning, Corrective Feedback Types and Categories.

 • 20.11.17 p. Студентки соціально-психологічного факультету стали волонтерками на Інформаційно-просвітницькому заході до Дня спільних дій в інтересах дітей

  Шестеро студенток соціально-психологічного факультету — Наталія Кужель, Юлія Нагорна, Інесса Сюгай, Вікторія Шевчук, Анастасія Шлапак та Вікторія Рудницька — стали волонтерками на Інформаційно-просвітницькому заході до Дня спільних дій в інтересах дітей, що відбувся в Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені І. Кочерги.

  Перед театральною виставою діти та батьки мали змогу стати учасниками майстер-класів на інформаційно-просвітницьких локаціях міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, патрульної поліції та ДСНС. Організатори заходу — Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління культури Житомирської міської ради.

 • 20.11.17 p. Проектний менеджмент у дії: навчальна поїздка студентів та викладачів соціально-психологічного факультету до Любарського району

  Студенти соціально-психологічного факультету спеціальностей «Маркетинг» та «Менеджмент» спільно з викладачами кафедри економіки, менеджменту і маркетингу за підтримки Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН здійснили екскурсійний виїзд до Любарського району, де мали можливість побачити виконання реальних проектів ЄС/ПРООН «Місцевий Розвиток Громад», що поліпшують якість життя населення.

  Крім того, відвідали мальовниче село Глезне Любарського району та зустрілися з активом громади села, які презентували результати Проекту ЄСПРООН на прикладі відновлення та модернізації своєї сільської школи; ознайомилися з реалізацією ще одного цікавого проекту по відновленню Фельдшерського пункту в селі Кириївка Любарського району та на реальному прикладі побачили, як потрібно об’єднуватися, працювати та не зупинятися на досягнутому.

 • 20.11.17 p. «Квартирник» на соціально-психологічному факультеті

  До Дня студента соціально-психологічний факультет був радий вітати всіх своїх друзів та гостей на Квартирнику. Ще більшої цінності та справжності святу додало те, що всі номери на концерті були акустичними, а нашими квартирантами на сцені були не лише студенти та випускники соціально-психологічного факультету, але й студенти ННІ філології та журналістики та ННІ педагогіки, що радували, смішили, змушували хвилюватися та співпереживати весь глядацький зал разом з ними. Спражньої родинності нашому святі додали батьки наших артистів, що завітали на Квартирник.

  Отож, ми бажаємо всім студентам університету професійного та особистісного зростання, сталого успіху у всіх починаннях та якомога більше стартів у всіх сферах життя!  Що ж, День студента для нас виявився мистецьким та інтелігентним, а наш, Квартирник став-таки найтеплішим концертом осені!

  Більше фото.

 • 20.11.17 p. На соціально-психологічний факультет у рамках програми студентської мобільності завітали студенти з Національного університету «Острозька академія»

  Соціально-психологічний факультет Житомирського державного університету ім. І. Франка в рамках програми студентської мобільності приймав студентів Національного університету «Острозька академія».

  Впродовж візиту студенти відвідали заняття з курсів: «Малюнок у практиці психодіагностики» (к. психол. н., доц. О. В. Мазяр), «Психолінгвістика» (к. філол. н. К. А. Марчук), «Психологія професійних деструкцій» (к. психол. н., доц. І. М. Тичина). Окрім занять, студенти мали змогу приєднатися до заходів з відзначення Дня студента ЖДУ. Студенти відвідали благодійну фотосушку та виставку «Найкращі», взяли участь у Брейн-рингу ЖДУ, де познайомилися з найактивнішими студентами ЖДУ ім. Франка, а також стали співтворцями акустичного концерту СПФ до Дня студента «Квартирник», завітали на #Вечір затишного кіно та насолодилися вечірньою екскурсією містом. Зазначимо, що проект студентської мобільності є традиційним і вже втретє соціально-психологічний вітає острожан, тепер попереду візит студентів СПФ до Національного університету «Острозька академія».

 • 17.11.17 p. У ННІ філології та журналістики пройшов конкурс «Знавці мов»

  ННІ філології та журналістики став свідком справжнього свята. Кафедра слов’янських і германських мов організувала та провела конкурс «Знавці мов — 2017», в якому взяли участь як студенти ННІ філології та журналістики, так і волонтери Корпусу Миру із США. Команди оцінювали викладачі: Приймак А. М., Вигівський В. Л., Моркотун С. Б., Велика А. М., Нікішова Т. Є., Білявська В. С.   

  Кожен курс було представлено окремою командою, якій були запропоновані завдання з англійської, російської та польської мов. Волонтери отримали 15 питань, які стосувались англійської мови та країнознавства.

  Вболівальники також взяли участь у конкурсі, відповідаючи на мовні та країнознавчі питання. У концертній програмі взяли участь студенти з України, Туркменістану, США.

  Переможцем стала команда ІІІ курсу. Всі учасники конкурсу отримали позитивні емоції і солодкі призи. 

 • 17.11.17 p. Проект кафедри слов′янських і германських мов

  Триває трьохсторонній проект кафедри слов’янських і германських мов, лабораторії методичного забезпечення викладання російської мови та зарубіжної літератури (Т. М. Полякова) і Житомирської обласної універсальної бібліотеки імені Олега Ольжича (Л. Я. Баздирєва).

  Відбувся черговий семінар з науково-методичних проблем викладання другої мови та світової літератури. Вчителі шкіл області презентували свої напрацювання у використанні компетентністного підходу до навчання мови, методичні розробки із застосування сучасних технологій (book-trailer, brainstorm, портфоліо тощо). У дискусії взяли участь доценти Т. Є. Недашківська, А. М. Приймак, методист лабораторії російської мови та зарубіжної літератури Т. М. Полякова.

  Справжнє емоційне та пізнавальне задоволення отримали всі присутні від презентації пам’ятних дат, присвячених українській книзі, — «Слово о полку Ігоревім», «Пересопницьке Євангеліє», «Маргеріт» та ін. Завідувач відділу читальних залів бібліотеки Л. Я. Баздирєва майстерно продемонструвала освітянам скарби бібліотеки — цінні рідкісні книги, самий дотик до яких спонукає до читання.

  Зав. кафедри слов’янських і германських мов Тетяна Недашківська ознайомила учасників семінару з системою освіти Туркменістану.

  У роботі семінару взяли участь студенти спеціальності «Мова і література (російська, англійська)». Чекаємо наступних зустрічей.

 • 17.11.17 p. Найкращі студенти ЖДУ отримали відзнаки

  З нагоди свята 32 найкращим студентам ЖДУ імені Івана Франка голова Ради студентського братства університету Максим Вергановський вручив почесні грамоти та подяки. 

  Почесні грамоти отримали: Артем Мельник, Лідія Ващенко, Юлія Булдакова, Надія Ващенко, Валентина Забела, Юлія Пилипчук, Ольга Садловська, Марія Кравчук, Олександра Борисова, Ірина Околіта, Катерина Головенко, Олексій Чирко, Юлія Менчинська, Олександр Грищенко, Кристина Корнієцька, Дарина Ільчук.

  Подяками нагородили: Олександру Мохорт, Владислава Мазура, Ганну Чирко, Еліну Авдєєву, Дмитра Махневича, Марію Данилюк, Олександру Дишлеву, Дар'ю Лисичко, Катерину Вдовенко, Сніжану Николюк, Вікторію Кравчук, Вікторію Жураківську,  Івана Василюка, Максима Коржака, Аліну Максимчук, Аліну Книшевич.

  На завершення урочистостей в. о. ректора університету Андрій Шевчук привітав студентів зі святом та пообіцяв, що 45 найкращих студентів 6 лютого поїде на екскурсію до Верховної Ради України.

  Фото за посиланням.

 • 17.11.17 p. Волонтери Корпусу Миру провели семінарське заняття для викладачів ННІ філології та журналістики

  16 листопада 2017 року відбулося чергове семінарське заняття для викладачів та студентів старших курсів ННІ філології та журналістики, яке організували та провели Волонтери Корпусу Миру.

  Присутнім пропонувались методичні та педагогічні завдання і варіанти їх розв’язання. Учасники семінару, яких поділили на групи, акцентували увагу на різних підходах до викладання певних тем, аргументуючи своє бачення ситуації.

  Результатом заняття став вибір оптимальних варіантів викладання лінгвістичних тем. Наступне семінарське заняття планується на 23 листопада 2017 року.

 • 17.11.17 p. До Дня студента фізматівці отримали подяки

  З нагоди відзначення Дня студента, в. о. ректора Андрій Шевчук привітав та вручив подяки студентам фізико-математичного факультету, які впродовж свого навчання виявили себе активними учасниками студентського життя в рамках факультету та університету, проявили організаторські здібності, а також сприяли поширенню профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді Житомирської області та міста Житомира. Щиро і сердечно вітаємо: Вікторію Кравчук, Катерину Головенко, Вікторію Жураківську та Олексія Чирка! Дякуємо за ваш талант та творчість!

 • 17.11.17 p. Перемога фізматівців у міжвузівському брейн-рингу

  Команда студентів фізико-математичного факультету «Конуси і Бонуси» у складі: Діани Ляшенко, Марини Стретович, Олени Пивовар, В’ячеслава Цегельника та Артема Гуменчука виборола І місце у Міжвузівському Брейн-рингу.

  Варто зазначити, що суперниками фізико-математичного факультету були дуже серйозні та достойні команди, зокрема: команда ННІ іноземної філології, команда історичного факультету, команда соціально-психологічного факультету, команда ННІ педагогіки, а також команда студентів з дружнього Національного університету «Острозька академія». Дякуємо усім суперникам за змагання та позитивний настрій!

 • 17.11.17 p. Юридична практика студентів історичного факультету в судах м. Житомира триває

  16 листопада 2017 року студенти 4 курсу історичного факультету відвідали Житомирський апеляційний суд та Житомирський окружний адміністративний суд. Студентів проінформували про судову систему України, створення судів нашої держави, їх юрисдикцію.

  Ознайомлення з роботою Житомирського окружного адміністративного суду  розпочалося з канцелярії суду, де студенти дізналися про реєстрацію позовних заяв, порядок приймання, реєстрації та розподілу вхідної кореспонденції, загальний порядок опрацювання документів. Відвідувачам було роз'яснено порядок надання та отримання інформації, порядок звернення до суду, про що слід пам'ятати під час перебування в суді. Також студенти мали можливість бути присутніми у судовому засіданні при розгляді адміністративних справ, почути та побачити як головуючий суддя відкриває судове засідання, як сторони дають пояснення, відповідають на питання, як звертаються до судді, як через судового розпорядника документи та інші матеріали передаються головуючому в судовому засіданні.

  У апеляційному суді Житомирської області студенти отримали корисну інформацію про систему та функції апеляційного суду, про його структурні підрозділи. Ознайомилися з роботою загального відділу (архів, канцелярія), відділів забезпечення цивільних та кримінальних справ, бібліотекою суду, матеріалами кримінальних проваджень. Учасникам заходу було продемонстровано систему захисту свідків під час розгляду кримінальних справ.

 • 16.11.17 p. Педагогічна практика є складовою й обов’язковою частиною професійної підготовки майбутніх вихователів

  Під час проходження навчальної (педагого-психологічної) практики студенти третього курсу спеціальності «Дошкільна освіта» ННІ педагогіки ознайомились із сучасними умовами проведення виховного процесу в дошкільному закладі, вивчали розподіл обов’язків між персоналом групи, детально ознайомились з функціями вихователя, спостерігали за стилем педагогічного спілкування вихователя-наставника, вивчали особливості організації інтер’єру групових приміщень та площадок на вулиці, проаналізували наявні у групі ігрові матеріали, наочні дидактичні посібники, технічні засоби навчання та дидактичний матеріал, що зберігається у методичному кабінеті ДНЗ, допомагали вихователю в здійсненні навчально-виховного процесу (готувати та розміщувати дидактичний матеріал, створювати у групі умови для проведення заняття тощо), відвідали та запротоколювати всі заняття та режимні моменти та вдосконалили власні психолого-педагогічні уміння професійної виховної діяльності.

  На підсумковій конференції студенти обмінялись враженнями, розповіли про результати практики та представили фото- та відеоматеріали.

  Висловлюємо щиру подяку керівництву та педагогічним колективам ДНЗ № 49 та ДНЗ № 57 м. Житомира за співпрацю у підготовці майбутніх вихователів.

 • 16.11.17 p. Mind-лекцію прочитав франківцям ректор українського філіалу «Міжнародного інституту розвитку інтелекту»

  Вдруге 16 листопада 2017 року до ЖДУ ім. Івана Франка завітав професор ІМЕІ, ректор українського філіалу «Міжнародного інституту розвитку інтелекту» Park Sung Soo.

  Професор є співорганізатором і представником на ряді форумів, організатором всеукраїнського форуму лідерів освіти та автором тренувальних програм для співробітників Кореї. Він близько десяти років займається дослідженням інтелекту та проблемами побудови кар'єри.

  У актовій залі ЖДУ Park Sung Soo читав mind-лекцію про важливість інноваційного мислення, пропагував здоровий спосіб життя та наголошував, що невдачі — це не кінець, а старт чогось нового. На початку лекції професор розповів про Корею та про складне становище країни в минулому. За його словами лише завзятість і патріотизм допомогли Кореї стати однієї з найрозвиненіших країн світу.

  «В залежності від того, як людина думає, її життя змінюється. Необхідно вчитися новому та самовдосконалюватися, щоб отримувати ту заробітну плату, яка буде тебе влаштовувати», — закликав франківців ректор українського філіалу «Міжнародного інституту розвитку інтелекту» Park Sung Soo.

  Нагадаємо, що минулого року професор IMEI Park Sung Soo у актовій залі ЖДУ презентував студентам житомирських вишів Всеукраїнський молодіжний табір «World Camp — 2016» «Життя заради інших».

  Фото за посиланням.

 • 16.11.17 p. Свого навчаємось і чужого не цураємось

  Завідувач кафедри слов’янських і германських мов ННІ філології та журналістики Тетяна Недашківська взяла участь у роботі Міжнародної наукової конференції та виставки «Освіта і наука в епоху могутності і щастя».

  Таку назву отримав форум, організований Міністерством освіти Туркменістану і Торгівельно-промисловою палатою республіки. Фінансування роботи гостей конференції забезпечене Фондом Глибокоповажного Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова. У виставці інновацій в освіті та спорті взяли участь 64 країни (у тому числі Швейцарія, Австрія, Німеччина, Україна та ін.), а в роботі наукової конференції — представники 26 країн світу.

  Тетяна Недашківська виступила з доповіддю «Досвід роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка у підготовці іноземних студентів», у якій висвітлила історію підготовки студентів з Узбекістану та Казахстану з 1959 по 1993 р., а також теперішню практику навчання туркменських студентів у нашому ВНЗ і довузівську програму слухачів з Південної Кореї, Пакистану та ін.

  Незабутніми враженнями про сучасний Ашхабад, високий рівень організації і наукового забезпечення форуму Тетяна Євгенівна поділилася в інтерв’ю туркменському телебаченню.

  Можна пишатися випускниками ЖДУ, які успішно нострифікували дипломи і тепер віддають знання дітям на своїй Батьківщині. Незабутньою стала зустріч з Бахарою Атабаловою, вчителькою російської й англійської мов у місті Мари.

  Проведено попередні консультації стосовно розвитку співпраці ЖДУ з підготовки фахівців для Туркменістану.

 • 16.11.17 p. Студенти-історики ЖДУ практикувалися у наданні правової допомоги населенню

  15 листопада студенти 41 та 42 групи історичного факультету відвідали Житомирський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги. Майбутні фахівці ознайомилися з роботою Центру, його системою, переліком осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу, а також взяли участь у наданні консультацій громадянам та пройшли тренінг зі складання цивільних процесуальних документів.

  Найбільше студентам сподобалося безпосередньо вести прийом громадян. До речі, директором Центру з надання безоплатної правової допомоги зараз працює випускник історичного факультету, Коваль Олександр Сергійович.

 • 16.11.17 p. Участь історичного факультету у правовому турнірі серед вишів Житомирської області

  Викладачі та студенти історичного факультету взяли участь у правовому турнірі серед вищих навчальних закладів Житомирщини, який щорічно проводить Головне територіальне управління юстиції в Житомирській області.

  Одним із членів журі була доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, кандидат юридичних наук, Рудницька О. П. Учасники турніру виконували різні завдання, такі, як «Юридичний марафон», «Шифрувальна юстиція», «Юридична консультація», «Юридичний семафор», «Юридичний рахунок».

  Наші студенти почерпнули для себе багато цікавої та корисної інформації.

 • 16.11.17 p. На соціально-психологічному факультеті прочитала лекції з соціальної роботи професорка з Польщі Анна Каніос

  Соціально-пихологічний факультет зустрічав пані Анну Каніос, докторку педагогічних наук, професорку, завідувачку кафедри соціальної роботи Університету імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Польща).

  Для майбутніх соціальних педагогів, викладачів та фахівців соціальної сфери відбулися лекції «Соціальна робота у Польщі: можливості та перешкоди розвитку» та «Професійна ситуація соціальних працівників у Польщі», що продовжилися круглим столом на кафедрі соціальних технологій з обговорення можливостей та перешкод розвитку соціальної роботи

 • 15.11.17 p. У пошуках неандертальців і пітекантропів: незвичне заняття студентів-істориків ЖДУ

  У незвичному форматі пройшло семінарське заняття з навчальної дисципліни «Археологія кам’яного віку» у студентів 22 групи історичного факультету.

  Професор Іван Ярмошик запропонував студентам безпосередньо відвідати місце поселення людини давнього кам’яного віку в с. Городище Черняхівського району. Тут люди проживали приблизно 300 тисяч років тому. Це поселення відноситься до найдавніших на території України. Воно має два культурних шари, тобто двічі заселялося людиною в архаїчні часи. Перший раз, можливо, пітекантропами, а вдруге — їх наступниками, неандертальцями, які вважаються попередниками людини сучасного типу. Це поселення на початку 1960-х років відкрив і досліджував житомирський археолог В. О. Місяць. Колекція, знайдених ним. крем’яних виробів нині зберігається Житомирському обласному краєзнавчому музеї. В літературі воно відоме під назвою Житомирська ранньопалеолітична стоянка. Її населення займалося переважно полюванням на диких тварин, як на великих мамонтів, так і дрібніших звірів. В побуті користувалися переважно крем’яними знаряддями праці.

  Студенти із зацікавленням обстежили сучасний стан стоянки. Збирали залишки крем’яних знарядь праці, намагалися уявити життя і побут тодішніх мешканців в суворих умовах льодовикового періоду.

 • 15.11.17 p. Практичні навчання істориків-юристів

  14 листопада, в рамках проходження юридичної практики, студенти IV курсу історичного факультету ознайомилися з роботою Головного територіального управління юстиції в Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.

  Студенти в реальному режимі вивчали напрямки роботи цих установ, ознайомилися зі структурою органів юстиції, особливостями проходження державної служби в Україні тощо. Фахівці Головного територіального управління юстиції розповіли студентам про ініціативи Міністерства юстиції України, спрямовані на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, зручніший і простіший порядок їх отримання, забезпечення захисту прав українців, зокрема, презентували новий загальнонаціональний довгостроковий проект «Я МАЮ ПРАВО!». Студенти отримали правороз’яснювальні інформаційні матеріали.

  Окрім того, студенти відвідали архів відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області, де дізналися про діяльність системи БПД та про те, як забезпечується доступ громадян до безоплатної правової допомоги і хто має право на таку допомогу.

 • 14.11.17 p. Студенти та науковці ЖДУ проаналізували мову реклами Житомира

  У рамках відзначення Дня української писемності та мови за ініціативи кафедри української мови студенти та викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка за круглим столом «Очима Житомира» 14 листопада обговорили вивіски, оголошення і рекламу з головних вулиць міста.

  Під пильний лінгвоаналіз потрапили вивіски, оголошення та реклама з вулиць Київська, Велика Бердичівська, Вітрука, Покровська, Театральна, Михайлівська, Хлібна, Леха Качинського, Чуднівська, проспекту Миру, майданів Соборний та Перемоги. Усього в ході дослідження було виписано 1305 назв. Українською мовою — 855, іноземними — 355 (245 — англійською, 68 — російською, 42 — іншими, серед яких італійською, французькою, іспанською, німецькою, польською, фінською), змішаних назв — 95. Китайські, корейські, японські назви зафіксовано лише латинською та кириличною графікою.

  «Навчально-науковий інститут філології та журналістики вже традиційно проводить до Дня української писемності та мови анкетування про стан мови в нашому обласному центрі. Цьогоріч ми вирішили проаналізувати, якими очима обласний центр дивиться на свого мешканця та разом зі студентами провели лінгвоаналіз вивісок, оголошень та реклами з міських вулиць. Мовне обличчя Житомира українізується, однак для повного свідомісного зламу необхідно підтримати цей порив на найвищому законодавчому рівні», — каже доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови Віктор Мойсієнко.

 • 14.11.17 p. Дебют майбутніх соціальних педагогів на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів»

  Команда зі студенток 32 групи спеціальності «Соціальна педагогіка» соціально-психологічного факультету Вікторії Соснівської, Тетяни Булуй, Катерини Ковальчук та Інни Сенько у супроводі завідувачки кафедри соціальних технологій Світлани Коляденко та викладача кафедри Сергія Котлового успішно дебютували на Першому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Ліга педагогів» в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.  

  Команди змагалися у презентаціях агіт-реклам «Краща молодь світу», танцювальному конкурсі, інтелектуальному марафоні та ігровому батлі. У скарбничку нашої команди увійшли перемога у «Інтелектуальному марафоні» та перемога у номінації «Оригінальність задуму» конкурсу агіт-реклам. Окрасою візиту стала екскурія Національним дендропадком «Софіївка».

 • 13.11.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки продовжують профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл Житомирщини

  Цього разу вони зустрілися зі старшокласниками м. Бердичева та с. Сінгури.

  Вибір майбутньої професії — це серйозний крок, який школярі роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних уподобань та індивідуальних здібностей. Вступ до вищого навчального закладу є для них важливим життєвим вибором, над яким майбутні абітурієнти працюють разом з батьками та педагогами.

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки завідувач кафедри І. І. Коновальчук, доценти Н. Ю. Рудницька, О. О. Максимова, Н. А. Басюк, викладач І. М. Коновальчук в рамках профорієнтаційної роботи зустрілися з учнями 10 класів та випускниками спеціалізованої загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов № 1, міської гуманітарної гімназії № 2 та загальноосвітньої школи № 5 м. Бердичева та Сінгурівської ЗОШ Житомирського району. Викладачі розповіли про переваги навчання в ЖДУ ім. І. Франка та навчально-науковому інституті педагогіки, обговорили з учнями особливості вибору майбутньої професії, відповіли на питання та запросили випускників на день відкритих дверей в навчально-науковому інституті педагогіки.

 • 13.11.17 p. Фізмат зміцнює міжнародні зв’язки

  На базі кафедри прикладної математики та інформатики фізико-математичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка було проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці», присвячену 10-ій річниці функціонування Інтернет-порталу E-OLYMP.

  На заході була присутня наукова спільнота з Польщі, Азербайжану та усіх куточків України. Учасники конференції поділились власними науковими здобутками та представили матеріали своїх досліджень.

  Також були проведені майстер-класи із різної тематики в рамках конференції.

  Команда фізико-математичного факультету щиро і сердечно висловлює подяку та своє шанування усім учасникам конференції за активну участь, змістовні та цікаві доповіді, співпрацю й особливий теплий і дружній клімат, який панував протягом цих двох днів!

 • 12.11.17 p. У ЖДУ брати Капранови презентували нову книгу «Майдан. Таємні файли»

  В Інституті філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка відомі видавці, письменники брати Дмитро та Віталій  Капранови презентували 21 журналістське розслідування про Майдан у формі книги під  назвою «Майдан. Таємні файли».

  Робота над книгою, що поділена на двадцять файлів, тривала не один рік. Героями видання брати Капранови обирали свідків Революції Гідності, тих, хто міг сказати правду. За словами авторів, це люди, що не отримали в результаті перемоги Майдану особистої вигоди. Крім того, у книзі Дмитро та Віталій подали не лише  історію Майдану в Києві. Вони показали міста, які були вирішальними у час революції: Харків, Донецьк, Одеса, Херсон, а також Крим.

  Письменники, які самі були учасниками Революції Гідності, поділили книгу-документальний фільм на папері на окремі теми: «Хто і як готував Майдан», «Євромайдан без політиків», «Автомайдан», «Розгін Майдану», «Стосунки з Європою», «Правий сектор», «Медицина Майдану», «Історія перемовин з Януковичем», «Боротьба у ВРУ», «Участь та вагомість регіонів», «Хто переміг на Майдані?». Також у виданні Капранови навели паралелі з майданом 2004 року, Революцією на граніті та дисидентським рухом.

  Важливою складовою книги «Майдан. Таємні файли» є наявність розділу «Мій Майдан» у вигляді чистих аркушів для запису свідчень читачів, які були учасники Революції Гідності. Саме ці записи, на думку Капранових, стануть частиною історії Майдану та родини. Окрім того, Дмитро та Віталій оголосили, що з 22 листопада запускають у соцмережах хештег #мійМайдан, щоб нагадати про РеволюціюГідності та зібрати під ним відгуки дописувачів-свідків. По суті в історії людства  #мійМайдан стане першим  колективним літописом відтворення подій революції очима тисяч очевидців.

   Більше фото за посиланням.

 • 10.11.17 p. Відбувся VІ Всеукраїнський студентський турнір з історії

  7–9 листопада 2017 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся VІ Всеукраїнський студентський турнір з історії. Турнір проводився з метою залучення студентської молоді до активної науково-дослідної діяльності, участі у вирішенні наукових і творчих завдань, розширення контактів студентства. Для підготовки до Турніру учасникам було запропоновано 15 проблемних завдань. Усього на турнір прибуло змагатись 44 команди, які представляли практично усі регіони України. Серед цих команд було сформовано дві ліги: І ліга (28 команд) — професійні студенти-історики, ІІ ліга (16 команд) — любителі історії від інших непрофільних ВНЗ, у яких немає історичних факультетів.

  Від Житомирського державного університету імені Івана Франка команду істориків представляли: Іван Василюк (IV курс історичного факультету, капітан команди), Юлія Менчинська (IІІ курс історичного факультету), Максим Коржак (ІІ курс історичного факультету). Супроводжував і підтримував команду доцент кафедри всесвітньої історії І. М. Власюк.

  Протягом перших двох днів турніру команда ЖДУ змагалася за жеребкуванням із студентами Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка (1-й день), Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя (2-й день). Протягом кожного раунду турніру члени команд виступали обов’язково як доповідачі, опоненти, рецензенти та спостерігачі за жеребкуванням. У 1-й день змагання команда ЖДУ змогла набрати найбільшу кількість балів серед команд, з якими вона змагалася. У 2-й день команда активно продовжувала змагатися з названими командами університетів України. Для отримання ІІІ місця серед команд І ліги нашій команді не вистачило декількох балів.

  У фінал турніру (3-й день) вийшли команди Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди та Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Перше місце у турнірі здобула команда Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

  Загалом, необхідно відзначити активність та належний рівень підготовки нашої команди, побажати їй через отримання досвіду участі у VI Всеукраїнському турнірі з історії та спілкування з іншими студентами від різних університетів України подальшого удосконалення своїх знань з історії, методики участі в таких заходах, розкриття свого творчого потенціалу та здібностей.

 • 10.11.17 p. На природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка провели обласний семінар-тренінг для вчителів географії

  8 листопада 2017 року на природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка пройшов обласний семінар-тренінг для вчителів географії «Проблеми формування картознавчої компетентності на уроках географії в умовах інноваційного розвитку освіти» в рамках науково-просвітницького проекту «Сприяння самореалізації талановитої учнівської молоді Житомирської області в галузі природничих наук». Організатором заходу виступила кафедра екології, природокористування та біології людини Житомирського державного університету імені Івана Франка, співорганізатором — КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.

  З вітальним словом до учасників семінару звернулися в. о. ректора ЖДУ ім. І. Франка, кандидат історичних наук, доцент Шевчук А. В., завідуючий кафедрою екології, природокористування та біології людини ЖДУ ім. І. Франка, доктор біологічних наук Гарбар О. В. та методист з географії лабораторії методичного забезпечення комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради Щербань П. І.

  Під час семінару було заслухано доповідь доцента кафедри екології, природокористування та біології людини, кандидата біологічних наук Хом'яка І. В., професора кафедри географії Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, кандидата педагогічних наук Стадника О. Г., випускника природничого факультету, наукового співробітника Житомирського краєзнавчого музею, учасника ХVІІІ та ХХ Українських антарктичних експедицій Весельського М. Ф., директора департаменту зв'язків з громадськістю видавництва «Ранок» Лелюха В. М. та начальника відділу Інституту передових технологій Рагуліної О. М.

  Практична частина тренінгу включала роботу з дослідницьким обладнанням та проходила на базі науково-дослідної агробіологічної станції ЖДУ імені Івана Франка.

  Під час проведення тренінгу вчителі географи, майбутні партнери в розвитку дослідницьких талантів учнів, отримали не лише теоретичні та практичні знання, а й налагодили контакти із науковцями, майбутніми консультантами і координаторами досліджень. Вже заплановано старт учнівських студій в Овруцькому, Лугинському, Брусилівському та Баранівському районах.

  Семінар-тренінг пройшов на високому організаційному, методичному, науковому рівнях та за фінансової підтримки «Благодійного фонду родини Розенблат».

 • 10.11.17 p. Студенти ІІІ курсів ННІ педагогіки успішно пройшли педагогічну практику

  Під керівництвом кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій (груповий керівник Т. С. Гужанова) у період з 30 жовтня по 3 листопада 2017 року студенти III курсу Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка успішно пройшли  психолого-педагогічну практику на базі ЗОШ № 8 та школи-ліцею № 25 ім. М. О. Щорса міста Житомира у 1–4 класах. Керівництво та педагогічні колективи шкіл створили всі умови для ефективного проходження практики.

  Основними завданнями, які стояли перед студентами, було ознайомлення з обов’язками та змістом роботи вчителя-класовода, відвідування уроків, підготовка та проведення виховного заходу. Майбутні вчителі черпали сучасні форми, методи та прийоми роботи з учнями молодшого шкільного віку.

  Студенти мали змогу апробувати себе в ролі вчителів-вихователів під час підготовки та проведення виховних заходів морально-етичного змісту. Тематика заходів була різноманітною: «Подорож країною Дружба», «У світі чарівної казки», «Осінній бал», «Правила особистої гігієни» тощо.

  Позитивним в організації і проведенні педагогічної практики було те, що практиканти завжди могли отримати консультацію або пораду у вчителів або групового методиста.

  Педагогічна практика дала можливість спостерігати за діяльністю вчителів-вихователів і значно розширити уявлення студентів про організацію навчально-виховного процесу в початковій школі.

 • 09.11.17 p. Вражаюча екскурсія: студенти ЖДУ відвідали Музей космонавтики ім. С. П. Корольова

  Учора, 8 листопада 2017 року, студенти напряму «Журналістика» ЖДУ імені Івана Франка разом із доцентом кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Андрієм Близнюком відвідали Музей космонавтики ім. С. П. Корольова.

  Найперше, що побачили студенти, зайшовши в музей, це величезний макет ракет, багато супутників в точно відтворених та зменшених масштабах. Не можна було не помітити цікавий місяцехід, який був оснащений сонячними батареями, камерами та трьома антенами для передачі отриманої інформації з місяця. За словами екскурсовода. з керуванням цієї машини було багато проблем. Вона часто стикалась в перешкодами, бо відео з камер надходило з затримкою в декілька секунд.

  Недалеко від машини стояла капсула, яка надзвичайно зацікавила студентів. Зайшовши в неї, можна було почути місячні звуки, які програвались на певних частотах. Цікаво було послухати про тварин, які літали в космос, а особливо про риб, яких відправляли в повністю автоматизованому акваріумі.

  Була у студентів можливість заглянути в капсули, на яких космонавти відправлялись в космос. Побачили франківці й спеціальне спорядження, яким ремонтують ракети, та їжу в упаковках та тюбиках, якими харчуються космонавти. На завершення студентам ЖДУ запропонували присісти на підвішенні крісла та відчути себе в невагомості.

  У ході відвідин Музею космонавтики ім. С.П.Корольова студенти-першокурсники ЖДУ поповнили свій фонд знань та отримали багато позитивних емоцій.

 • 09.11.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбулася Міжнародна українсько-польська наукова конференція

  Історичний факультет та кафедра історії України Житомирського державного університету імені Івана Франка, у партнерстві з громадською організацією «Союз польської шляхти Житомирщини» 07 листопада 2017 р. провела ІV Міжнародну наукову конференцію «Польща-Україна: спільні шляхи до свободи. Балто-Чорноморський союз Міжмор’я: ретроспектива і перспектива».

  Вже четвертий рік поспіль історики збирають у стінах нашого університету фахівців з гуманітарних та соціальних дисциплін, журналістів, політиків, дипломатів для обговорення важливих проблем спільної  українсько-польської історії, сучасної політики, перспектив подальшої співпраці у всіх сферах, перш за все — науковій.

  З привітальним словом до присутніх звернулися проректор з наукової роботи ЖДУ ім. І. Франка професор Наталія Сейко, заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко, керівник Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Войчєх Мрозовський, проректор КУ «Інститут післядипломної педагогічної освіти» Микола Сюравчик, президент «Союзу шляхти Житомирщини» Наталія Іщук.

  Модераторами двох пленарних дискусій виступили провідні вчені України — професор Львівського національного університету ім. І. Франка Леонід Зашкільняк та професор Рівненського державного гуманітарного університету Максим Гон. У виступах науковців головний акцент було зроблено на необхідності порозуміння у підходах до вивчення складних питань минулого та пошуку шляхів побудови партнерських стосунків у майбутньому. Географія українських учасників конференції фактично співпала з кордонами нашої країни — у Житомирі зібрались вчені з університетів та наукових закладів Києва, Львова, Кривого Рогу, Рівного, заявки та статті надіслали дослідники Ужгорода, Сум, Харкова, Дніпра, Вінниці, Кам’янця-Подільського, Одеси. Польські дослідники представляли Варшавські та Краківські університети.

  На конференції було також презентовано колективну монографію кафедри історії України «Нарис історії Житомирщини першої половини ХХ ст.».

  Заключна частина симпозіуму відбулась в Домі української культури. Гості нашого університету та міста мали можливість ознайомитись із архітектурними та творчими родзинками Житомира. Конференція супроводжувалась змістовними дискусіями, пройшла у конструктивному науковому форматі.       

  Проект фінансований в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонією та поляками за кордоном за посередництвом Фундації «Допомога полякам на Сході».

 • 09.11.17 p. Заключне засідання клубу англійської мови в ННІ філології та журналістики

  Викладачі кафедри слов’янських і германських мов ННІ філології та журналістики разом з волонтерами Корпусу Миру провели останнє засідання клубу англійської мови.

  Поділивши присутніх на дві групи, гості із США презентували народну американську музику («Americana»). Студенти долучилися до прослуховування як у запису, так і у живому виконанні.

  Всі присутні, отримавши текст пісні, взяли участь у хоровому співі. Наступним завданням стало діалогічне мовлення: присутнім було запропоновано виразно прочитати діалогічні одиниці гумористичного напрямку.

  Студентка 35 групи Арутюнян Поліна та студент 14 групи Шидловський Вадим виконали пісню «New Romantics», а Батирєва Анастасія (студентка 53 групи) під власний акомпанемент — «Knocking on Heavens Door».