• 19.02.20 p. Науковцям університету! Маємо безкоштовний доступ до текстів наукового видавництва Springer Nature

  Бібліотека університету нагадує, що заклад має безкоштовний доступ до повних текстів наукового видавництва Springer Nature. Користування базою дозволить розуміти актуальність тих чи інших досліджень, здійснювати якісну підготовку наукових статей чи лекцій, пошук наукових контактів тощо. Springer Nature є одним з найпопулярніших видавців серед українських авторів-учених, необхідним рішенням для української науки.

  Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки через ДНТБ України.

  У доступі є повнотекстові архіви понад 3,5 тис.  академічних журналів (1997–2020 рр.), понад 1,5 тис. з яких індексуються Scopus та Web of Science, та близько 10 тис. електронних книг 2017 р. з таких напрямків:

  • математичні науки
  • природничі науки
  • технічні науки (інформатика, інженерія)
  • право та міжнародні відносини
  • соціальні науки (психологія, політологія, педагогіка)
  • економічні науки (фінанси, бізнес та менеджмент)
  • гуманітарні науки (історія, філософія, літературознавство)

  Колекцію книг та журналів можна переглянути через сайт бібліотеки http://library.zu.edu.ua та з локальної мережі університету за посиланням http://link.springer.com

  Бібліотека також нагадує, що у локальній мережі університету для вас відкритий доступ до баз даних SCOPUS та Web of Science.

  З питань користування базою даних звертатися до бібліотеки ННІ іноземної філології (Вероніка Невмержицька, ауд. 205, корпус № 2).

   
 • 17.02.20 p. Опитування студентів

  З метою вивчення питання інформаційно-рекламної стратегії ЖДУ імені Івана Франка задля визначення досягнень і проблем, які варто вирішити просимо взяти участь в опитуванні. Ваша думка для нас є важливою та обов’язково буде врахована при визначенні пріоритетних завдань та шляхів розвитку PR-технологій університету.

  Опитування анонімне, тому розраховуємо на відвертість та принциповість Ваших відповідей. Отримані результати будуть використані в узагальненому вигляді.

  Заздалегідь дякуємо за участь в опитуванні!

 • 11.02.20 p. Розвиток професійної компетентності педагогів закладів вищої та середньої освіти

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулося чергове засідання навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся».

  У вступному слові ректор університету, професор Галина Киричук зазначила, що на базі університету створено курси підвищення кваліфікації, які мають перспективний характер і спрямовані на підвищення рівня професійної майстерності педагогів закладів середньої освіти, подякувала директорам навчальних закладів за позитивні відгуки про курси та за сприяння керівників у проведенні профорієнтаційної роботи до вступу до Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Порядок денний засідання ННВК «Полісся» передбачав обговорення таких питань, як роль освіти дорослих у підвищенні професійної майстерності педагогічних працівників, підвищення кваліфікації педагогів області на базі університету, робота Академії педагогічної майстерності та Авторської школи становлення відповідального громадянина на базі КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей», підготовка науково-педагогічних кадрів в навчальних закладах, членах ННВК «Полісся».

  Професор Олександра Дубасенюк акцентувала увагу на проблемі неперервної професійної освіти. Головна теза виступу — від освіти на все життя до освіти впродовж життя. Окреслена проблема спрямована на розвиток професійної компетентності педагогів закладів вищої та середньої освіти.

  Професор Олена Антонова зробила акцент на тому, що курси підвищення кваліфікації — це крок на зустріч вчителям, оскільки педагоги вважають, що повинні проходити підвищення кваліфікації там, де навчалися, де є наука. Ми пропонуємо вчителям сучасну програму, орієнтовану на формування професійно важливих компетенцій, гнучкий графік навчання, мінімум теорії — максимум практики.

  Нінель Сидорчук наголосила, що в університеті здійснюється викладання курсу «Основи акмеології», в якому акмеологія розглядається як шлях досягнення нової якості освіти, орієнтує майбутнього фахівця на визначення життєвої мети та досягнення результатів життя та професійної діяльності.

  Директор ліцею Людмила Корінна та заступник директора з навчально-виховної роботи Лариса Калачова розповіли про роботу «Школи педагогічної майстерності», яка спрямована на розвиток педагогічної майстерності, професійний саморозвиток вчителів, поширення передових наукових знань у галузі педагогіки, психології, філософії освіти, театральної педагогіки, адаптацію освітнього простору закладу освіти до європейських стандартів тощо.

  Вчитель історії та правознавства Наталія Преснякова ознайомила присутніх з роботою «Школи становлення відповідального громадянина» на базі ліцею. Школа створює комунікативну платформи для зустрічі молоді з представниками державної політики, депутатами, державними службовцями, громадськими діячами тощо.

  Про науково-педагогічний потенціал своїх закладів розповіли директор Коростишівського педагогічного коледжу імені Івана Франка Василь Мороз та методист Бердичівського педагогічного коледжу Наталія Гордійчук.

  На засіданні також були визначені перспективні напрями роботи з підготовки науково-педагогічних кадрів у педагогічних коледжах та запропоновано продовжувати підвищувати рівень дослідницької компетентності в аспірантурі та докторантурі Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 11.02.20 p. Реалізація програми між Університетом Парми та Житомирським державним університетом імені Івана Франка
  З 1-23 лютого 2020 року реалізується науково-дослідна програма співпраці між Університетом Парми та Житомирським державним університетом імені Івана Франка. Перший тиждень роботи був присвячений участі доцента Наталії Тарнавської у роботі лабораторій Центру ресурсів і докуметації в місті Болонья (Італія), а також проведенню інтерв'ю з працівниками центру.
   
  «Що буде після них» — відверта тема лабораторії, в якій молоді люди з інвалідністю міркували про майбутнє після смерті своїх батьків. Лабораторія складається з дев'яти занять і дає змогу кожному з учасників розробити власний проєкт майбутнього, відчуваючи підтримку інших, знайти шляхи бути важливим і корисним у соціумі, мати автономію, жити щасливим і повноцінним життям. Люди з інвалідністю після проходження навчання в Центрі ресурсів і документації міста Болонья надалі проводять різноманітні заходи в освітніх закладах з метою формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю.
   
  Цей досвід має велике значення для організації роботи Науково-методичного центру ресурсів і документації з інклюзивної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка.
 • 07.02.20 p. Досвід Польщі в боротьбі з булінгом від «запрошеного професора»

  З 6 по 7 лютого в Житомирському державному університеті імені Івана Франка на кафедрі психології розвитку та консультування соціально-психологічного факультету у рамках проєкту «Запрошені професори» з візитом перебував Павло Ларіонов, докторант Інституту психології Університету Казимира Великого (м. Бидгощ, Польща).

  Гість взяв участь у проєкті «Булінг як виклик сучасній школі. Гімназія — територія вільна від булінгу», висвітливши питання досвіду Польщі у подоланні булінгу в учнівському середовищі та соціально-психологічні фактори, які провокують агресію підлітків. Викладачі кафедри та Павло Ларіонов провели засідання круглого столу «Основні напрямки  дослідження в медичній психології».

 • 07.02.20 p. Проєкт «Scholarship в Україні» оголошує конкурс, спрямований на допомогу талановитій молоді

  Запущено V конкурс соціального проєкту «Scholarship в Україні», спрямований на допомогу талановитій українській молоді. Переможці цього конкурсу зможуть оплатити своє навчання у закладі вищої освіти або додаткові освітні курси. Для 2-го та 3-ого місць підготовлені заохочувальні грошові призи.

  Розмір і кількість грантів

  У рамках програми «Scholarship в Україні» пропонується три окремі гранти, кожен розміром 15 000 грн. Незалежне журі розгляне надіслані роботи і вибере  найкращі. Студент має приїхати у м. Дніпро та захистити свою статтю.

  Взяти участь у конкурсі можуть студенти 2-5 курсів (в тому числі і магістри), денної, вечірньої або заочної форми навчання. Напрямок навчання не має значення. Також не береться до уваги форма навчання, вона може бути як контрактної, так і бюджетної.

  Участь в конкурсі є безкоштовною!

  Для того, щоб взяти участь у програмі «Scholarship в Україні», студент повинен подати заявку на участь, провести аналітичне дослідження і написати роботу на тему, запропоновану грантонадавачами.

  Дізнатися більше про конкурс та подати заявку можна на сторінці грантонадавачів:

  Студент має ознайомитися з темою і розкрити її зусібіч, підкріпивши власними спостереженнями та прикладами. Також вітається наявність зображень та графіків у тексті. Стаття повинна містити від 1000 до 3000 слів.

  Матеріал у текстовому вигляді відправляється організаторам на пошту grant@scholarship.in.ua. Студент може опублікувати свій матеріал на інформаційному порталі. Обов’язково слід зазначити, що робота призначена для конкурсу, і вказати посилання на правила проведення конкурсу. Матеріали мають бути обов'язково підписані  (ім'я, прізвище та навчальний заклад).

  Переглянути, як проходили минулі конкурси, можна на офіційному сайті проєкту https://scholarship.in.ua/

  Контакти для зв'язку:

  +38 (067) 622-62-82
  grant@scholarship.in.ua

 • 06.02.20 p. Єгор Стадний в Житомирському державному університеті імені Івана Франка

  Заступник Міністра освіти та наук України Єгор Стадний з робочим візитом завітав до Житомирського державного університету імені Івана Франка. 5 лютого відбулася його зустріч з викладачами ЗВО м. Житомир. Основним питання було реформа вищої освіти в Україні.

  З 1 січня 2020 року почала діяти реформа вищої освіти, тому Єгор Стадний у своєму виступі зупинився на трьох ключових питаннях: розподіл державного фінансування між ЗВО за формулою, де університети з кращими показниками життєдіяльності  отримують більше фінансування, порівнюючи з бюджетом минулого року; державою регульовані ціни на контракт на більше ніж 30 спеціальностей; фінансова автономія закладів вищої освіти.

  Заступник Міністра зауважив, що вища освіта не може бути дешевою, але, на жаль, суспільство не розуміє цього. На сьогодні контрактники можуть отримати податкову знижку у розмірі 18%, а також діють пільгові кредити на оплату навчання під 3% річних. Червоною ниткою через усю промову пана Єгора проходила тема володіння англійською мовою студентами та викладачами. ЗВО мають випускати на ринок праці конкурентоспроможних спеціалістів, і знання іноземних мов відіграє важливу роль у їх становленні. Сприятиме цьому викладання у ЗВО профільних дисциплін англійською мовою.   

  Реформою вищої освіти передбачено диференціацію в оплаті праці. МОН пропонує два плани: 1. Косметичні зміни тарифної сітки (для кожної посади впроваджувати виделку розрядів); 2. Відмовитися від тарифної сітки і прописати у колективному договорі оплату праці працівників. «МОН зацікавлено, щоб ефект від формули відчули кращі викладачі», - зауважив заступник Міністра.

  До Єгора Стадного лунало чимало запитань, і більшість з них стосувалися організації наукової та освітньої діяльності викладачів. Гостро пролуналоло питання про друк наукових статей  у Scopus та Web of Scienсе. Чому саме у цих наукометричних базах? Питання про неможливість відобразитит мову викладання у додатку до диплома стало завданням для вивчення в міністерстві. 

 • 05.02.20 p. Подяка колективу університету за внесок у підготовку енциклопедії

  Міністерство освіти і науки України висловлює глибоку вдячність колективу Житомирського державного університету за багаторічну підтримку проєкту державної ваги та національної значущості — створення  першої за доби незалежності «Великої української енциклопедії».

  Національна академія наук України продовжує видання багатотомної енциклопедії, у якій, зокрема, вміщує статті про вчених, котрі мають ступінь доктора наук. У виданні міститься інформація і про науковців-франківців різних років роботи. Відділ аспірантури та докторантури Житомирського державного університету імені Івана Франка тісно співпрацює з організаторами проєкту, активно збирає та подає матеріали до енциклопедії.

  Створення «Великої української енциклопедії» започатковано 2013 року відповідно до Указу Президента України. Проєкт енциклопедичного видання «Велика українська енциклопедія» (ВУЕ) реалізується спільними зусиллями НАН України, галузевих академій наук, провідних навчальних закладів країни, а також Державного комітету телебачення і радіомовлення України та Державної наукової установи (ДНУ) «Енциклопедичне видавництво».

  У 2018 році побачила світ електронна версія ВУЕ. На вересень 2019 року був виданий один алфавітний том, ще 2 перебували в стадії верстки. За характером інформації ВУЕ — універсальна енциклопедія, яка має стати виявом духовної зрілості нації, своєрідним підсумком її цивілізаційного розвитку, одним із провідних ретрансляторів національної ідеї та національної культури. Українська енциклопедія подає найважливіші довідкові матеріали практично з усіх галузей знань та виробничої діяльності.

 • 04.02.20 p. ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії

  Доцент кафедри всесвітньої історії Андрій Шевчук був головою журі ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії, який 2 лютого 2020 року проводив КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради на базі Житомирської міської гімназії ім. Я. Домбровського. Участь взяло 142 учні 8-11 класів, переможці міських та районних етапів олімпіади.

 • 03.02.20 p. В університеті діє пункт реєстрації учасників ЗНО

  На базі Житомирського державного університету імені Івана Франка з 03.02.2020 р. по 24.03.2020 р. діє пункт реєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

  Пункт реєстрації знаходиться у 206 ауд. навчального корпусу № 1.

  Графік роботи: Пн-Пт.: з 08:30 до 17:30.

  Відповідальна особа: методист навчально-методичного відділу Свиридюк Анастасія Петрівна.

 • 01.02.20 p. «Зимова школа» від IREX

  Викладачі ЖДУ (Валентина Танська, Андрій Близнюк, Олена Андросович, Людмила Давидова, Олена Русецька, Оксана Кучерук, Наталія Колесник, Лариса Шевцова) з 27 по 31 січня проходили навчання в «зимовій школі», яка є складовою другого етапу реалізації проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» (компонент ЗВО). Виконується проєкт Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.

  «Зимова школа» зорієнтована на викладачів ЗВО, які готують майбутніх педагогів. Протягом п'яти днів 96 учасників проєкту з різних міст України проходили навчання з інфомедійної грамотності. Спікером став президент Академії української преси, доктор філологічних наук Валерій Іванов з доповіддю про Восьму міжнародну науково-методичну конференцію з медіаграмотності «Критичне мислення в епоху токсичного контенту» та нові видання, підготовлені УАП. Доктор педагогічних наук Тетяна Іванова провела майстер-клас «Журналістське розслідування: розкрий секрет Джовані». Доктор психологічних наук Любов Найдьонова — «Мотивація та оцінювання результатів в інтегрованій медіаосвіті». На дискусійному майданчику з професором Володимиром Бахрушиним розглядали питання академічної доброчесності, а Євген Ніколаєв познайомив з методичними рекомендаціями для ЗВО з підтримки принципів академічної доброчесності.

  Учасники мали змогу пройти тренінг з інтеграції інфомедійної грамотності в навчальні програми за методологією IREX, ознайомилися з результатом впровадження її в шкільний навчальний процес. Під час практикумів знайомилися з алгоритмами та інструментами перевірки інформації, ігрофікацією як трендом сучасної освіти, онлайн інструментами в інтерактивному навчанні медіаграмотності, особливостями створення медіпродукту, з верифікацією інформації, розглядали психологічні аспекти інтеграції та ін. Тренери IREX познайомили з методиками змішаного навчання і фасилітацією он-лайн курсу з медіаграмотності «VeryVerifield».

 • 24.01.20 p. Професор В. Мойсієнко на презентації історичних видань

  23 січня голова вченої ради університету, професор Віктор Мойсієнко взяв участь у презентації унікальних видань — пам’яток української мови ХІ–XIV ст.

  У клубі «Київ та кияни» при Київському будинку вчених НАН України відбулась презентація факсимільного видання «Реймське Євангеліє» із циклу «Повернення історичної пам’яті». У заході взяли участь генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Н. Куковальська, доктор філологічних наук, професор В. Мойсієнко, доктор історичних наук, палеограф Л. Гнетенко, директор ТОВ «Видавництво „Горобець“» Г. Горобець.

 • 22.01.20 p. Визначені переможці І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з німецької мови, а також І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з перекладу (німецька мова)

  Кафедра германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка провела І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з німецької мови, а також І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з перекладу (німецька мова).

  Призерками олімпіади з німецької мови стали: І місце — Марія Шикова, ІІ місце — Світлана Налапко, ІІІ місце — Софія Супрунець і Анастасія Дзюба.

  Призерками олімпіади з перекладу (німецька мова) стали: І місце — Марія Шикова, ІІ місце — Мар’яна Данилко, ІІІ місце — Софія Супрунець.

  Щиро вітаємо наших призерок, які отримали цінні призи у вигляді книг, і бажаємо їм успіхів на наступних етапах Всеукраїнської студентської олімпіади!

 • 21.01.20 p. Викладачі університету пройшли конкурсний відбір і запрошені до участі у «Зимовій школі»

  Академія української преси висловлює повагу та запрошує команду Житомирського державного університету імені Івана Франка до участі у навчальному заході «Зимова школа» для ЗВО, що готують майбутніх педагогів. Захід проходитиме у рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність — національне розгортання», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольства США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академії української преси.

  До участі запрошуються викладачі університету, які пройшли конкурсний  відбір: Олена Андросович, Андрій Близнюк, Людмила Давидова, Наталія Колесник, Оксана Кучерук, Олена Русецька, Валентина Танська та Лариса Шевцова. Захід триватиме з 27 по 31 січня 2020 року.

 • 15.01.20 p. Слухачі курсів підвищення кваліфікації з психології отримали свідоцтва

  14 січня 2020 р. на соціально-психологічному факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка вручали свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації з психології.

  Слухачів курсів привітали декан соціально-психологічного факультету, доцент Ірина Тичина, завідувачка центру післядипломної та довузівської підготовки Тетяна Мастіпака і координатор курсів, викладачка кафедри психології розвитку та консультування Тетяна Можаровська.

  Під час навчання практичні психологи міста Житомира мали можливість ознайомитися з сучасними підходами, формами та методами психологічної роботи.

 • 14.01.20 p. Тренінг для експертів з акредитації освітніх програм

  13–14 січня на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка проходив дводенний тренінг для експертів з акредитації освітніх програм під егідою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

  Участь у тренінгу взяли 39 учасників із ЗВО м. Житомира, яких відібрано як експертів з акредитації освітніх програм. З аудиторією працювали тренери Нацагенства Наталія Шалімова та Леся Карпук.

  Тренінг мав практичну спрямованість та включав у програму опанування практичними навичками щодо порядку проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Під час тренінгу учасники моделювали різні ситуації, які можуть виникнути під час проведення експертизи, та знаходили форми і методи їх вирішення.

  Наприкінці тренінгу учасники заходу подякували керівництву університету за чудову організацію заходу.

 • 14.01.20 p. Співпраця з Університетом Парми продовжується

  У рамках Угоди про співпрацю між Університетом Парми та Житомирським державним університетом імені Івана Франка доцентка кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій Наталія Тарнавська відвідала муніципалітет Парми, а саме службу, що опікується раннім та дошкільним дитинством (0–3 та 3–6 років).

  Були проведені консультативні зустрічі з координаторами Департаменту щодо діяльності закладів дошкільної освіти, які знаходяться під безпосереднім керівництвом муніципалітету. Пані Наталія мала змогу ознайомитися з проєктами, що пов'язані з реалізацією пропозицій та практик включення дітейдошкільного віку з особливими освітніми потребами  до закладів освіти.

  На цьому етапі реалізація науково-дослідницької програми спільно з Університетом Парми передбачає вивчення роботи муніципалітету (комуни) Парми зі школами-яслами. Деякі аспекти цієї діяльності є цінним досвідом для інклюзивної освіти в Житомирській області. Робота координаторів муніципалітету передбачає підтримку освітян, можливість проводити зустрічі для обміну досвідом, координацію та емоційну взаємодію в робочих або секційних групах, сприяння взаємовідносин між педагогами та асистентами, з'ясування ролей та взаємних функцій для досягнення загальних цілей. Координатор досліджень працює над побудовою навчальних доріжок для дітей всієї групи. Він має функції зв’язку з іншими освітніми, соціальними та медичними службами в цій галузі, які впливають на процес професійного розвитку педагога.

  Практики роботи в команді, засновані на найкращих традиціях муніципальних служб Парми та розроблені для збереження, підвищення ефективності освіти, передбачають:

  • щотижневі засідання секцій, координацію та діалог щодо проблем, з якими зіштовхуються викладачі та вчителі допоміжних служб, а також весь шкільний персонал;
  • оновлення складу викладачів та непедагогічного персоналу, зайнятого у дошкільній освіті. Працівники зобов’язані  щорічно брати участь у навчальних курсах, визначених муніципалітетом Парми у співпраці з університетом або іншими компетентними установами;
  • зустрічі педагогів всіх закладів дошкільної освіти, в яких беруть участь працівники інших структур та періодично всі працівники дитячого садка;
  • спостереження, документація та оцінка — процеси, які група повністю реалізує.

  Координатором і керівником реалізації міжвузівської науково-дослідної програми є доктор філософських наук, професор Пармського університету, професор спеціальної педагогіки та почесний професор Житомирського державного університету імені Івана Франка — Димитріс Аргіропулос.

 • 10.01.20 p. Подяка доценту кафедри соціальних технологій

  Робоча група зустрічі із делегацією державних службовців Азербайджану, Вірменії та Грузії висловлює вдячність за багаторічну плідну працю в обласній робочій групі, активну підтримку та сприяння зустрічі з делегацією доценту кафедри соціальних технологій Житомирського державного університету імені Івана Франка Остапчук Олені Леонідівні.

  Завдяки високому рівню її професіоналізму усі представники делегації належно оцінили досвід Житомирщини з розвитку та упровадження гендерного підходу у бюджетні процеси та висловили зацікавленість у його подальшому застосуванні у своїх країнах.

 • 02.01.20 p. Подяка співробітникам від Запорізького національного університету

  Запорізький національний університет, в особі ректора Фролова Миколи Олександровича, висловлює вдячність співробітникам Житомирського державного університету імені Івана Франка Астрахан Наталії Іванівні, Закалюжному Леоніду Володимировичу, Коляді Олегу Васильовичу, Ліпісівіцькому Миколі Леонідовичу та Федоренко Ларисі Олександрівні за організацію та проведення низки культурно-освітніх заходів у рамках міжнародного проекту «Дні Шекспіра в Україні — 2019», ініційованого Українським міжуніверситетським шекспірівським центром ЗНУ.

 • 27.12.19 p. Випуск магістрів Житомирського державного університету імені Івана Франка

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка пройшли урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам магістратури денної форми навчання.

  У цей святковий день університет випустив 491 молодого фахівця, із них бюджетної форми навчання — 347 студентів, контрактної форми — 144 студенти. Підсумкова екзаменаційна комісія гідно оцінила різносторонню ерудицію студентів, вміння застосовувати набуті знання на практиці. Цього року 102 випускники отримали дипломи з відзнакою. 

  Випускників привітала ректорка університету Галина Киричук: «Сьогодні той день, який стане пам’ятним для вас на все життя — ви отримуєте дипломи, які засвідчують вашу фахову підготовку. Дещо з сумом, дещо з радістю ви залишаєте стіни рідного університету, ставши навіки франківцями. Наш колектив радий, що навчав вас і мав змогу долучитися до створення вас як особистостей. Щиро зичимо вам всього найкращого: гарних доріг, багато щасливих днів, безхмарного неба й чудової долі, яка з вами була б завжди.

  Дякую вашим батькам, які довірили нам найцінніше, що в них є, — своїх дітей. Сподіваємося, що той час, який ви провели у нашому університеті назавжди закарбується у вашій пам’яті як найкращий час молодості, становлення вас як особистостей і ви завжди будете згадувати ці роки з трепетом»

  До вітань приєдналися директори інститутів та декани факультетів, гості свята.

  Студенти за роки навчання мають значні здобутки  в навчанні, спорті, науці. Були стипендіатами різних програм. Варто відзначити, що студент Ян Сардаковський був учасником бойових дій,  отримав іменну стипендії Героїв Небесної Сотні.

  Протягом заходу присутні насолоджувалися концертною програмою від студентів, гостей та  викладачів університету.

  Бажаємо усім випускникам творчого натхнення та реалізації у сфері, яку вони обрали!

 • 27.12.19 p. Звіт ректора про діяльність університету у 2019 році

  26 грудня у Житомирському державному університеті пройшла конференція трудового колективу, на якому заслуховували звіт ректора про діяльність закладу у 2019 році.

  Галина Киричук у своїй доповіді висвітлювала питання організації та проведення вступної кампанії, яка показала , що у цьому році на 8% збільшилась кількість вступників до ЖДУ і становила 1923 особи. Цьогоріч здійснювався набір на 3 нові спеціальності. Експериментом став вступ осіб з дипломом молодшого спеціаліста. Гарним результатам сприяло проведення вдалої профорієнтаційної роботи. Адміністрацією, викладачами та студентами проведено низку різнотипових заходів.

  Університет активно долучився до реформи вищої освіти. Проведено низку нарад, круглі столи з представника Національного агентства із забезпечення якості освіти. 62 викладачі та 23 здобувачі вищої освіти пройшли відбір і стали експертами Національного агентства, 3 викладачі увійшли до складу галузевих експертних рад.

  У рамках освітньої діяльності університет здійснює підготовку студентів за бакалаврським та магістерським рівнями. Цьогоріч проліцензійовано 23 спеціальності, з яких 3 магістерського рівня та 20 у сфері післядипломної освіти. Здійснено акредитацію 2 напрямків підготовки та 12 освітньо-професійних програм магістерського рівня. По закінченню курсів підготовки до університету вступило 13 студентів-іноземців. Загалом центр довузівської та післядипломної підготовки здійснює діяльність за 64-ма напрямками неформальної освіти, збільшено кількість послуг, зокрема проводяться курси підвищення кваліфікації вчителів.

  У 2019 році університет уклав 51 міжнародну угоду із 16 країнами світу. Є активним учасником міжнародних освітніх проєктів і програм, зокрема Erasmus+. Велика частка їх зосереджена в ННІ іноземної філології та ННІ філології та журналістики. Завдяки проєкту «Запрошені професори» студенти ЖДУ прослухали 59 лекції гостей університету. Викладачі мали змогу проходити підвищення кваліфікацію у закордонних ЗВО.

  Університет піднявся на 8 пунктів у консолідованому рейтингу закладів вищої освіти (з 101 на 91–92), 120-та позиція у рейтингу ТОП-200, піднявся у рейтингу закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів.

  2019 рік відзначився святкуванням 100-річного ювілею альма-матер. Франківці підкорили вершину Говерли, посадили для нащадків символ сили і довголіття — дуб, організували і провели Франкіаду між закладами освіти, що носять славетне ім’я Івана Франка. Презентували світу пам’ятні видання «Житомирський державний університет імені Івана Франка: 100 років» та «Житомирський державний університет імені Івана Франка у спогадах викладачів (1940–1990-ті рр.)». Університет організував та провів низку заходів творчого та наукового характеру. Зокрема провів 9 фестивалів та взяв участь у ще п’ятьох, реалізовано 31 мистецький проєкт, організовано 11 виставок, проведено 91 конкурс і акції. Викладачі задіяні до телепроєктів, що не тільки популяризує заклад, а й має просвітницьку мету. У рік столітнього ювілею свої 15-річчя відсвяткували соціально-психологічний факультет та факультет фізичного виховання та спорту.

  Франківці у 2019 році мають значні досягнення у спорті: 18 перемог, 39 медалей. На факультеті фізичного виховання та спорту відкрито Галерею спортивної слави Житомирщини. Проведено студентську спартакіаду, франкіаду. Університет пишається студентами, спортсменами та їх тренерами.

  За 2019 рік 187 працівників університету були нагороджені відзнаками різних рівнів: 80 співробітників отримали нагороди від закладу, 21 — відзначені на рівні міста та області, 13 — Національною академією педагогічних наук, 18 — Національною академію наук, 48 — Міністерством освіти тат науки, 5 — Верховною Радою та 2 — на державному рівні.

  По завершенню звіту ректор відзначила кращих науковців і вручила дипломи лідерів публікаційної активності, а також атестати професора та доцентів.

 • 24.12.19 p. Нагородження переможців І туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з психології та І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з психології

  Кафедра психології розвитку та консультування організувала та провела І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (з відкритою участю).

  Олімпіада спрямована на формування мотивації до наукової роботи, залучення студентської молоді до психологічної науки, сприяння професійному самовизначенню і обґрунтованому вибору вищого навчального закладу для продовження освіти.

  Під час змагань учасники олімпіади демонстрували професійні компетентності як теоретичного, так і практичного характеру, а також навички командної роботи у створенні проєктів психологічного супроводу у протидії булінгу.

  4 грудня 2019 р. у І турі Всеукраїнської студентської олімпіади взяли участь студенти (56 осіб) різних спеціальностей з Житомирського державного університету імені Івана Франка, Київського інституту бізнеса та технологій, з Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова, Житомирського медичного інституту та Житомирського національного агроекологічного університету.

  За результатами проведення І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (з відкритою участю) було визначено переможців:

  Зі спеціальності «Психологія»:

  • І місце — Бондарчук Владислав Олександрович (гр. 14 Мд-Псих), науковий керівник: Кулаковський Тарас Юрійович;
  • ІІ місце — Семенова Олександра Андріївна (гр. 25 Бд-Псих), науковий керівник: Савиченко Ольга Михайлівна; Бондаренко Вікторія Ігорівна (Житомирська філія Київського інституту бізнеса та технологій), науковий керівник: Дубравська Наталія Миколаївна;
  • ІІІ місце — Регенель Діана Павлівна (гр. 33 Бд-Псих), науковий керівник — Портницька Наталія Федорівна; Нікітенко Олеся (гр. 14 Мд-Псих), науковий керівник: Можаровська Тетяна Вікторівна;
  • У номінаціях: «Ерудит» — Кострікіна Галина (гр. 14 Мд-Псих); «Психолог-аналітик»: Фурсов Олександр (гр. 25 Бд-Псих); «Кращий командний гравець» — Ратошнюк Микола Миколайович (гр. 14 Мд-Псих).

  З навчальної дисципліни «Психологія»:

  • І місце — Шавлюк Влада Миколаївна (природничий факультет), науковий керівник: Стахова Ольга Олександрівна;
  • ІІ місце — Шмідт Дар’я Павлівна (ННІ ІФ), науковий керівник — Бутузова Лариса Петрівна; Полещук Олександра Ігорівна (ННІ ІФ), науковий керівник: Максимець Світлана Миколаївна;
  • ІІІ місце — Шанюк Алла Михайлівна (природничий факультет), науковий керівник: Мачушник Олена Леонідівна; Карповець Руслана Миколаївна (природничий факультет), науковий керівник — Стахова Ольга Олександрівна; Адаменко Віктор Сергійович (історичний факультет), науковий керівник — Дмитрієва Світлана Михайлівна;
  • У номінації «Кращий командний гравець» — Зеленський Михайло Віталійович (ННІ ІФ).

  З навчальної дисципліни «Психологія» (відкрита конкурсна програма для студентів інших ВНЗ):

  • І місце — Іванова Анастасія Олександрівна (Житомирський національний агроекологічний університет), науковий керівник: Шевченко Олександр Миколайович, доцент кафедри суспільних наук;
  • ІІ місце — Клиновська Наталія (Житомирський інститут медсестринства), науковий керівник: Боримська Любов Вадимівна, асистент кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін; Довгополий Богдан Юрійович (Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова), науковий керівник — Корнійчук Юрій Григорович, завідувач кафедри суспільних наук.
  • ІІІ місце — Бугайчук Анастасія Юріївна (Житомирський національний агроекологічний університет), науковий керівник: Шевченко Олександр Миколайович, доцент кафедри суспільних наук; Плужнікова (Житомирський інститут медсестринства), науковий керівник — Боримська Любов Вадимівна, асистент кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін; Яневич Андрій Васильович (Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова), науковий керівник: Староконь Євген Григорович;
  • У номінації «Кращий командний гравець» — Онуфрієв Антон Анатолійович (Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова).

  Результати І туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Психологія» розподілилися наступним чином:

  З напрямку «Гендерні дослідження»:

  • І місце — Безверхня Катерина, науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології розвитку та консультування Котлова Людмила Олександрівна;
  • ІІ місце — Бабич Лілія, науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології розвитку та консультування доцент Коломієць Тетяна Володимирівна;
  • ІІІ місце — Колодницька Аріна, науковий керівник: кандидат психологічних наук, асистент кафедри психології розвитку та консультування Литвинчук Алла Іванівна.

  З напрямку «Педагогічна та вікова психологія»:

  • І місце — Галицький Олексій, науковий керівник: доктор психологічних наук, професор, професор кафедри психології розвитку та консультування Журавльова Лариса Петрівна;
  • ІІ місце — Ткачук Каріна, науковий керівник: асистент кафедри соціальної та практичної психології Дем’янчук Юлія Юріївна;
  • ІІІ місце — Покраса Анастасія, науковий керівник: асистент кафедри психології розвитку та консультування Шапран Тетяна Миколаївна.
 • 23.12.19 p. В університеті відкрито І Обласну виставку витинанок

  23 грудня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось відкриття І Обласної виставки витинанок «Поліське дерево життя». У виставці взяли участь понад 100 учасників. Це діти Житомирської області, віком від 6 до 18 років, студенти ЖДУ, випускники різних років.

  На урочистостях були присутні студенти, викладачі університету, учасники виставки (м. Новоград-Волинський, м. Бердичів, м. Житомир).

  У 1991 році при ЖДУ була створена Мала академія «Витинанки» на базі Українського фонду культури у м. Київ. Метою академії стало відродження цього старовинного виду мистецтва. Очолює академію з 1991 року доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання, майстер народної творчості, заслужена працівниця культури України Галина Ямчинська. На урочистості завітали перші випускники Тетяна Улько, Наталія Штарова та Наталія Павлюченко.

  Переглянути виставку можна до 23 лютого 2020 року.

 • 20.12.19 p. Факультет фізичного виховання і спорту відсвяткував 15-річний ювілей

  У рік 100-літнього ювілею університету факультет фізичного виховання та спорту відсвяткував свій 15-річний ювілей. 19 грудня пройшов «Вечір спортивної слави».

  Перший спортивний вечір у стінах Житомирського педагогічного інституту відбувся у 1979 році. А в 2004 році сталася історична подія у житті спортивної громадськості Житомирщини та університету — відкриття факультету фізичного виховання і спорту.

  На святкування 15-ої річниці завітала спортивна еліта області. Привітати факультет та відзначити кращих спортсменів прийшли заступник директора департаменту культури, молоді та спорту ЖОДА Світлана Гресь, голова відділення НОК України в Житомирській області Олександр Оніщук, заслужений тренер з легкої атлетики Ігор Лонський, начальник Житомирського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олена Шуршава. Почесними гостями стали випускники факультету: майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу Володимир Демчук, майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу, заслужений майстер спорту з боксу Віра Макресова, майстри спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Віктор Лонський, Владислав Мазур, Дмитро Нікітін,  майстер спорту з легкої атлетики Олександр Баранніков, майстер спорту зі спортивної акробатики Петро Дяченко. З хвилюванням вітали рідний факультет випускники, а зараз викладачі Микола Саранча, Іван Мичка, Альона Ляшевич, Дмитро Гедзюк, Олена Домбровська, ветерани факультету Людмила  Погребенник, Володимир  Горощенко, Леонід Трухан.

  Фіналіст ХХ Олімпійських ігор у Мюнхені, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, завідувач кафедри теоретико-методичих основ фізичного виховання та спорту, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Рустам Ахметов зауважив: «За 15 років ми маємо величезну плеяду видатних спортсменів, серед них майстри спорту міжнародного класу, чемпіони України і світу, учасники Олімпійських ігор, і я сподіваюся зовсім скоро будуть призери і переможці Олімпіади, адже для цього на нашому факультеті є необхідні умови».

  На адресу факультету надійшло багато привітань та слів вдячності. Кращі спортсмени університету отримали дипломи та грамоти, а  викладачі  та гості були відзначені подарунками. Підготовлені студентами та друзями факультету артистичні номери додали святу особливого настрою.

 • 20.12.19 p. Діалог викладачів ННІ іноземної філології з директорами шкіл м. Бердичів

  19 грудня 2019 року директор ННІ іноземної філології Марина Полховська та доцент кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Наталія Щерба відвідали міський семінар директорів м. Бердичів.

  Під час зустрічі директор ННІ іноземної філології ознайомила присутніх з новинами в ННІ іноземної філології, а саме відкриття нової спеціальності «Прикладна лінгвістика», впровадження спільного проєкту з British council «Шкільний учитель нового покоління», функціонування у Житомирському державному університеті імені Івана Франка курсів підвищення кваліфікації для вчителів. Наталія Щерба поділилася інформацією про особливості викладання модулю «Інклюзивна освіта» і здійснила анкетування  очільників шкіл щодо бажаного змісту курсів підвищення кваліфікації для вчителів іноземних мов.

  Сподіваємося на подальшу активну співпрацю!  

 • 18.12.19 p. Міжнародна конференція «30 років падіння Берлінської стіни» за участі науковців ЖДУ

  З 11 по 17 грудня завідувач кафедри історії України Венгерська В. О. та аспірантка кафедри історії України Геча О. А. брали участь у міжнародній конференції «30 років падіння Берлінської стіни», яка проходила в Обершлясхаймі та Мюнхені (Німеччина).

  Програма конференції містила різноманітні компоненти: від наукових доповідей до лекцій з проблем розвитку громадянського суспільства в Німеччині та пострадянському просторі, майстер-класи, форум-театр, тренінги з розвитку творчості, знайомство з особливостями функціонування молодіжних та підліткових центрів Баварії, перш за все спрямованих на включення в новий культурний простір емігрантів (дітей та молоді). У рамках конференції відвідали Баварський парламент, під кураторством голови комітету з питань молодіжної політики та місцевої єврокомісії Тобіаса Годхардта. Завершальним акордом конференції стала мінімандрівка до Альп у Верхній Баварії.

  У конференції брали участь представники Німеччини, України, Латвії, Киргизстану, Росії, Білорусі, української, російської діаспори, українських наукових центрів в Німеччині. Організатором заходу виступила Спілка Баварської молоді, діяльність якої фінансується Баварським урядом, й спрямована на розвиток молодіжних ініціатив, підтримку наукових та творчих проєктів та встановлення міжнародних контактів.

 • 18.12.19 p. Новорічне свято для дітей співробітників університету
 • 18.12.19 p. Випуск магістрів відбудеться 27 грудня 2019 року
 • 18.12.19 p. Кафедра хімії запрошує на дитяче новорічне свято «Новий Рік збирає друзів, або у пошуках Снігуроньки»

  Чекаємо вас 21 грудня о 13:00 в актовій залі Житомирського державного університету імені Івана Франка. На вас чекає: новорічна казка, хімічні чудеса та солодкі подарунки.

 • 18.12.19 p. Вітання від випускників із Узбекистану

  На адресу університету надійшов лист від випускників із Узбекистану Абдуллаєвої Зухри Хабібуллаївни (1966–1970 роки навчання, факультет іноземних мов) та Баїсова Карабека Абдібайовича (1967–1972 роки навчання, філологічний факультет).

  «Уважаемый ректор Житомирского государственного университета имени Ивана Франко Галина Евгеньевна!

  Мы, первые ласточки из далекого солнечного Узбекистана, когда-то получившие образование в г. Житомире, в Вашем лице хотим поздравить весь профессорско-преподавательский коллектив нашего университета со 100-летним юбилеем! 

  Светлое чувство благодарности за полученные знания, доброту и заботу всего педагогического коллектива всегда хранится в наших сердцах. На протяжении многих лет мы рассказываем нашим детям,  внукам и ученикам, которых мы  воспитали, о широте души украинского народа, о доброте и трудолюбия.

  Мы помним, с какой скрупулёзностью вы отдавали все свои силы на наше обучение и воспитание. Надеемся, что мы оправдали ваши труды. Из выпускников Житомирского университета выросло много хороших кадров: руководящих работников, заслуженных учителей и отличников народного образования. 

  Мы желаем Вам крепкого здоровья и сильного духа в дальнейших достижениях, огромных творческих успехов в вашей нелегкой работе. Достичь самых высоких точек педагогического мастерства. Желаем Вам как можно больше одаренных и благодарных студентов. Мы любим і помним Вас, дорогие житомиряне и работники этого замечательного вуза».

 • 17.12.19 p. Ректор Галина Киричук та проректор Володимир Чумак взяли участь у парламентських слуханнях стосовно охорони інтелектуальної власності

  Ректор Житомирського державного університету Галина Киричук та проректор з навчально-методичної та виховної роботи Володимир Чумак взяли участь у парламентських слуханнях на тему «Побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні», організовані Комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку та проведені 16 грудня у залі пленарних засідань Верховної Ради.

  До участі були залучені народні депутати України, відповідальні працівники міністерств та відомств, представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємці, представники бізнесу, експерти, представники громадських організацій та засобів масової інформації. Присутнім були представлені показники України у провідних рейтингах оцінки системи інтелектуальної власності, рейтинг за Глобальним індексом конкурентоспроможності, позиції України за індикаторами отримання інтелектуальної власності різних міжнародних індексів.

  Також було презентовано проєкт Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності в Україні на період 2020–2025 роки. Створена вона задля покращення економічних показників України шляхом розвитку системи інтелектуальної власності, щоб надати можливості новаторам, творцям, винахідникам, бізнесменам, дослідникам та викладачам створювати, розпоряджатися та захищати свою інтелектуальну власність. Покликана створити більш привабливе середовище для внутрішніх інвестицій.

 • 13.12.19 p. Зустрічі учнів 11 класів з представниками Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти та ректоратом університету

  У Житомирському державному університету з 11 по 13 грудня відбувалися інструктивні наради-семінари для учнів 11 класів м. Житомир за участі методистів Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти та ректорату університету.

  На зустрічах йшла мова про порядок реєстрації осіб, які виявили бажання вступати до ЗВО, на участь у пробному та основному ЗНО, про особливості проведення ЗНО 2020 року та вступну кампанію. Доповідачі зосередили увагу учнів на аспектах, які у попередньому році мали проблемний характер. А також ознайомили майбутніх випускників з особливостями вступної кампанії 2020, з алгоритмами дій, розрахунками вагових коефіцієнтів та визначення пріоритетності.

  При Житомирському державному університеті діятиме штаб «Абітурієнт», де бажаючим зможуть допомогти зареєструватися в особистому кабінеті, правильно розрахувати бали.

  Декани та директори факультетів та інститутів розповіли про спеціальності в університеті, показали та познайомили школярів з особливостями навчання на ввірених їм підрозділах.

 • 13.12.19 p. Вітаємо студентів ННІ філології та журналістики з перемогою у ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу

  Переможцями другого етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка стали студентки Навчально-наукового інституту філології та журналістики: 

  1. Анастасія Зайцева
  2. Євгенія Шкурлатівська
  3. Дар'я Левченко

  Вітаємо дівчат!

 • 13.12.19 p. Подяка за співпрацю у ХVІІІ Всеукраїнському учнівському турнірі юних інформатиків

  З 11 по 15 листопада 2019 року на базі Криворізького державного педагогічного університету відбувся фінальний етап ХVІІІ Всеукраїнського учнівського турніру юних інформатиків. Учсаниками турніру стали 80 учнів 9–11 класів у складі 17 команд із різних областей України.

  В. о. директора Інституту модернізації змісту освіти дякує ректору Житомирського державного університету Галині Киричук за підтримку всеукраїнського турніру та доценту Сергію Жуковському, який став експертом фінального етапу турніру юних інформатиків — 2019, за ефективну роботу у проведенні цього інтелектуального змагання державного рівня.

 • 13.12.19 p. Про підсумки фінального етапу ХХVІІІ Всеукраїнського учнівського турніру юних фізиків

  З 22 по 27 листопада 2019 року в м. Запоріжжя відбувався фінальний етап ХХVІІІ Всеукраїнського учнівського турніру юних фізиків. Учасниками стали учні 9–11 класів у складі 23 команд з різних регіонів України.

  Турнір проведено на високому організаційному та змістовому рівні завдяки злагодженій роботі оркомітету із забезпечення належних умов для роботи й відпочинку учасників турніру, керівників команд і членів журі, створення доброзичливої атмосфери під час проведення заходу.

  В. о. директора Інституту модернізації змісту освіти Ю. І. Завалеський висловлює щиру вдячність ректору Галині Киричук за підтримку цього інтелектуального заходу державного рівня та членам журі турніру: доценту Дмитру Степанчуку, старшим викладачам Платону Корнійчуку і Віктору Рудніцькому за допомогу в проведенні змагань.

 • 13.12.19 p. Фентезі — література, що об′єднує

  У ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка відбувся літературний клас кафедри германської філології та зарубіжної літератури на тему: «Чому і як ми творимо світи. Дослухаймося до професора Толкіна».

  Інтерес до літератури фентезі об’єднав не тільки студентів і викладачів, а насамперед учнів старших класів Житомирського міського ліцею № 25 і спеціалізованої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. С. І. Ковальчука.

  Модератором заходу стала наша гостя — Євгенія Канчура, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики Державного університету «Житомирська політехніка», співголова Центру з дослідження літератури фентезі при Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

 • 11.12.19 p. Викладач очима студента

  Прийшов час взяти участь у студентському on-line опитуванні. Доступ до анкет буде відкрито з 11 грудня по 11 січня 2019 року.

  Своєю думкою Ви можете позитивно вплинути на якість викладання в Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Ваша думка важлива для майбутнього НАШОГО університету. Шляхом участі в on-line опитуваннях Ви маєте реальну можливість підвищити якість навчальних курсів, запропонувати бажані зміни та виразити власні враження від курсів у відповідях на відкриті питання. Не втратьте нагоду долучитися до унікальної внутрішньої культури нашого університету.

  Система збору Ваших відповідей анонімна, а свобода висловлювання і конструктивна критика належать до наріжних каменів традиції Житомирського державного університету імені Івана Франка, відтак кожна думка є важливою і буде почутою.

  Дякуємо за співпрацю!


  З найкращими побажаннями
  Ректор університету
  Галина Киричук

 • 09.12.19 p. Професор університету читав лекції для польських студентів

  Професор Віктор Мойсієнко у річищі співпраці з кафедрою міжкультурних досліджень Центрально-Східної Європи на основі підписаної угоди з Варшавським університетом проходив наукове стажування, під час якого 3–4 грудня 2019 року прочитав лекції для студентів з проблем становлення і розвитку писемності в Русі.

 • 07.12.19 p. Для учнів 11 класів відбулося пробне тестування ЗНО

  У стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка 7 грудня відбулося пробне тестування ЗНО. Учні 11 класів житомирських шкіл мали змогу перевірити свої знання з української та англійської мов. Реєстрація розпочалася з 8 ранку, а саме тестування стартувало о 10:00 і тривало три години з української мови та півтори з англійської. Іноземна мова включала в себе також частину аудіювання.

  По завершенню складання ЗНО учасники отримали бланки з правильними відповідями та зошит з тестами.

  До проведення тестування був долучений студентський актив університету, зокрема, Студентське братство. Студенти допомагали учасникам пройти процедуру реєстрації, а також здійснили профорієнтацію щодо спеціальностей, які є в університеті.

 • 07.12.19 p. Викладачі університету пройшли тренінг від Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти

  Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти організувало тренінг для експертів із акредитації освітніх програм, що проходив у стінах ЗВО «Житомирська політехніка». Житомирський державний університет імені Івана Франка представляли викладачі, студенти, аспіранти усіх факультетів та навчально-наукових інститутів.

  Кандидати в експерти Національного агентства працювали за кейс-технологією над різними життєвими ситуаціями, що виникають під час експертизи освітніх програм, а також приміряли на себе ролі студентів, викладачів, гаранта освітніх програм ЗВО. Сподіваємося, що творча і плідна співпраця допоможе франківцям успішно пройти відбір в експерти Національного агентства та здійснити свій внесок у справу забезпечення якості освіти в Україні!

 • 06.12.19 p. Зустріч студентів-франківців з Генеральним Консулом Республіки Польща у Вінниці

  На запрошення студентів спеціальності 052 Політологія Житомирський державний університет імені Івана Франка відвідав Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі. Зустріч була присвячена 20-річчю вступу Польщі у НАТО та 15-річчю вступу в ЄС.

  Інформація була більш ніж актуальною з огляду на євроантлантичний вектор розвитку України і агресію на cході країни. На зустрічі були присутні ректор університету Галина  Киричук, проректор з наукової роботи  Тетяна Боцян, а також студенти 1, 2 і 3 курсів спеціальності 052 Політологія, студенти-психологи, менеджери і маркетологи, викладачі кафедри філософії та політології. Після розповіді гостя про здобутки Польщі після вступу у НАТО і ЄС звучали відповіді на питання про участь польських військових у збройних повстаннях, про Міжмор'я, навчання Консула на спеціальності «Політологія» у Польщі, особливості консульської роботи, поставлені професором кафедри економіки, менеджменту і маркетингу Людмилою Павловською, студентами-політологами 1, 2 і 3 курсів Дариною Повшеднею, Олександром Шевчуком та Маргаритою Галактіоновою, доктором політичних наук Сергієм Рудницьким.

  Наприкінці зустрічі, яка непомітно пройшла, пан Дамян Цярцінські розіграв три подарунки з нагоди Дня св. Миколая, який католики святкують саме 6 грудня. Всі вони потрапили до осіб, причетних до політології, зокрема до викладача дисципліни «Політична аналітика» Інни Клімової з кафедри економіки, менеджменту і маркетингу та студента-політолога першого курсу Максима Ясиненка.

 • 06.12.19 p. Зустріч представників НАЗЯВО з керівниками ЗВО та гарантами освітніх програм

  6 грудня 2019 року у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся круглий стіл з керівниками ЗВО Житомирської області та гарантами освітніх програм. Доповідачами стали представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а саме: заступник голови агентства Іван Назаров, керівник секретаріату Михайло Винницький та керівник відділу правового забезпечення Олександр Хименко.

  При зустрічі розглядалися питання Положення про акредитацію освітніх програм, методичні рекомендації для експертів з акредитації, надавалися поради щодо здійснення самооцінювання освітніх програм, започаткування центрів внутрішнього забезпечення якості освітніх послуг в українських ЗВО.

  Актуальність тематики зустрічі  викликала ряд питань від аудиторії, що стосувалися алгоритмів проведення акредитації освітніх програм та організації навчального процесу відповідно до змін Закону «Про вищу освіту».

 • 05.12.19 p. Права людини: VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю

  5 грудня 2019 р. кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства історичного факультету спільно з Центром дослідження прав людини та юридичною клінікою «Правосвіт» Житомирського державного університету імені Івана Франка провели VІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Права людини: історичний вимір і сучасні тенденції», присвячену річниці прийняття Загальної декларації прав людини. У конференції взяли участь представники як правничої професії (Житомирського окружного адміністративного суду, Житомирського апеляційного суду, Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного територіального управління юстиції в Житомирській області, Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських»), так і викладачі та студенти закладів вищої освіти Китаю, України (Києва, Кам’янець-Подільського, Житомира, Хмельницького, Львова, Сум) тощо.

  Робота VІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції проводилась за 5 напрямками: права людини в процесі українського державотворення, конституційний статус людини і громадянина: проблеми захисту, міжнародно-правові механізми та гарантії забезпечення прав і свобод людини, причини корупції в Україні, шляхи її подолання, реформування українського суспільства в контексті європейської інтеграції.

  Особливу увагу учасники конференції приділили захисту прав людини в умовах ведення гібридної війни, а також у контексті проведення реформування системи правоохоронних органів України.

 • 05.12.19 p. Викладач ННІ іноземної філології в журі міжрегіонального турніру

  Завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології Микола Ліпісівіцький був запрошений до складу журі міжрегіонального турніру німецько-українського проекту «Молодь дебатує», участь в якому взяли школярі з різних областей України.

  Турнір відбувся у Житомирській міській гуманітарній гімназії № 23 за підтримки загальнонімецького руху «Jugend debattiert» і Міністерства закордонних справ Німеччини.

 • 04.12.19 p. Презентація книги спогадів викладачів університету

  4 грудня 2019 р. у рамках святкування 100-річного ювілею університету відбулася презентація книги «Житомирський державний університет імені Івана Франка у спогадах викладачів (1940–1990-ті рр.)». Викладачі кафедри історії України (Жуковський О. І., Максимов О. В., Ковальчук І. В., Стельникович С. В., Максимов О. В., Сичевський А. О.) та студенти історичного факультету представили результат річної колективної праці. Це перший в нашому регіоні та університеті серйозний проєкт з усної історії. На презентацію були запрошені 39 учасників проєкту, які надали інтерв’ю та мемуари, люди з яскравими долями та спогадами про різні періоди нашої історії, забарвлені як теплими й позитивними, так і сумними, а подекуди й негативними емоціями та фарбами. 

  Видання спогадів профінансовано університетом, що дозволило підготувати якісний в науковому та поліграфічному сенсі продукт, за що окрема подяка ректору університету, професору Киричук Г. Є. Зі словами подяки та привітанням до присутніх звернулась відповідальний редактор видання В. Венгерська. Студенти історичного факультету Д. Олефір, Н. Клімчук, М. Комаренко, Д. Осецький презентували короткометражний фільм, відзнятий на основі інтерв’ю та мемуарів.

  В обговорені книги взяли участь співавтори книги Кузьмін О. С., Ткаченко О. К., Пультер С. О., Місяць Н. К., Дідківська Т. В., які поділились своїми спогадами, першими враженнями від книги та висловили слова подяки за підготовку та реалізацію важливого в багатьох сенсах проєкту.

 • 04.12.19 p. Обласна олімпіада з психології для старшокласників

  28 листопада у Житомирському державному університеті імені Івана Франка на соціально-психологічному факультеті відбулась учнівська олімпіада з психології. За першість змагалися  93 майбутні психологи  зі шкіл Андрушівського, Любарського, Житомирського, Романівського , Черняхівського районів, Миропільської  ОТГ, міст Житомира,  Бердичева, Коростеня, Новогра-Волинського.

  Учасники пробували свої сили у вирішенні тестових завдань,  пошуках  технік і способів первинної психологічної допомоги  у складних ситуаціях, створенні командних проєктів.

  Переможцями стали:               

  І місце

  Учасник (ця)

  Навчальний заклад

  Керівник

  Бочарова Ангеліна

  Новоград-Волинська ЗОШ 9 I-III ступенів

  Хоменко Лідія Павлівна

  Харина Анастасія

  Житомирський міський ліцей при ЖДТУ

  Соколюк Лілія

  Башинський Андрій

  Житомирська гуманітарна гімназія #1

  Станевич Ірина Миколаївна

  Федорчук Ірина

  ЖМГГ №23

  Сідорьонок Наталія

  ІІ місце

  Гвоздік Олександра

  Новоград-Волинська ЗОШ 9 I-III ступенів

  Хоменко Лідія Павлівна

  Тесленко Владислав Євгенійович

  Ліцей 11 м. Новограда-Волинського

  Нємєц Галина Миколаївна

   

  Данилевич Вероніка

  ЗОШ №27, м. Житомир

  Корнійчук Леся

  Субин Аліна

  ЖИГГ №23

  Шустова Марія

  Стоцька Каріна Павлівна

  ЗОШ №28, м. Житомир

  Деркач Ніна Василівна

  Деркач Ніна Василівна

  Андрушівська гімназія

   

  Садовський Сергій Вікторович

   

  Валінкевич Вікторія

  Житомирський міський ліцей при ЖДТУ

  Соколюк Лілія

  ІІІ місце

  Гижко Павло

  КЗ Любарського ОЗЗ СО І-ІІІ ст. №2

  Мартинюк Ольга

  Осецька Дарина Ігорівна

  СЗОШ 1, м.Бердичів

  Горчакова Антоніна Миколаївна

  Каракас Марія Олександрівна

  СЗОШ 1, м.Бердичів

  Горчакова Антоніна Миколаївна

  Талько Ангеліна

  Житомирська міська гімназія № 3

  Рослякова Ірина Григорівна

  Бовсунівська Світлана Валеріївна

  Коростенська міська гімназія №7

  Гринчук Тетяна Анатоліївна

  Циганова Ольга

  Ліцей №25 м. Житомир

  Ольга Сергіївна Шаран

  Гладій Ельвіра

  Житомирський міський колегіум

  Сторожук Ірина Миколаївна

   

  Прокопчук Анна

  Житомирський міський колегіум

  Сторожук Ірина Миколаївна

   

  Нужда Юлія Олександрівна

  ЗОШ № 28 м. Житомир

  Деркач Ніна Василівна

   

  Колесник Анна

  Зош №36

  Присяжнюк Руслана

  Номінація «Науковий стиль»

  Нагіленко Іван Іванович

  Житомирська Гуманітарна Гімназія № 1

  Станевич Ірина Миколаївна

    

   

 • 04.12.19 p. Всеукраїнська студентська олімпіада з психології

  4 грудня 2019 р. на соціально-психологічному факультеті відбувся І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (з відкритою участю).

  У конкурсі зі спеціальності «Психологія» взяли участь студенти-психологи Житомирського державного університету імені Івана Франка та Київського інституту бізнеса та технологій, студенти непсихологічних спеціальностей Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова, Житомирського медичного інституту та Житомирського національного агроекологічного університету.

  Учасників олімпіади привітали декан соціально-психологічного факультету, доцент Ірина Тичина, завідувачка кафедри психології розвитку та консультування, професор Лариса Журавльова, начальник кафедри суспільних наук Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова, підполковник Юрій Корнійчук.

  У змаганнях з психології студенти демонстрували професійні компетентності як теоретичного, так і практичного спрямування, а також навички командної роботи у створенні проєктів психологічного супроводу протидії булінгу (цькуванню).

   

 • 03.12.19 p. Вітаємо з перемогою Артема Мельника

  У Туреччині відбувся чемпіонат світу з кікбоксингу. У складі збірної команди України взяв участь студент Житомирського державного університету імені Івана Франка, майстер спорту Артем Мельник. За результатами змагань Артем виборов третє місце і був нагороджений бронзовою медаллю.

  За підсумками виступів на міжнародних змаганнях Артем Мельник виконав умови, на підставі яких йому буде присвоєно почесне звання майстра спорту міжнародного класу з кікбоксингу.

  Вітаємо Артема Мельника з перемогою! Бажаємо досягнення нових вершин у царині спорту!

 • 02.12.19 p. Викладачі університету оцінювали корекційно-розвивальні програми психологів та соціальних педагогів

  28 листопада 2019 р. викладачі кафедри психології розвитку та консультування Людмила Котлова, Тетяна Коломієць, Алла Литвинчук, Тетяна Можаровська взяли участь у роботі журі міського етапу Всеукраїнського конкурсу програм практичних психологів, соціальних педагогів. Захід був організований навчально-методичним центром управління освіти міста Житомира та його керівником Наталією Шикиравой.

  Представлені на конкурсі корекційно-розвивальні програми мали практичну значущість та продемонстрували високий методичний рівень психологів і соціальних працівників житомирських навчальних закладів.

 • 02.12.19 p. Круглий стіл для психологів

  28 листопада 2019 року на базі кафедри психології розвитку та консультування соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся регіональний круглий стіл «Застосування психодіагностичного інструментарію у роботі практичного психолога: обмін досвідом».

  У дискусії взяли участь практичні психологи міста та області, слухачі курсів підвищення кваліфікації, викладачі кафедри психології розвитку та консультування, аспіранти та магістранти спеціальності «Психологія».

  У рамках круглого столу обговорювались актуальні проблеми застосування психодіагностичного інструментарію у роботі психолога; можливості використання статистичних програм SPSS та Excel для опрацювання кількісних показників психологічних досліджень.

 • 28.11.19 p. Визначено кращих шахістів Житомирського державного університету

  27 листопада 2019 року на фізико-математичному факультеті проходив шаховий Кубок Івана Франка серед студентів, викладачів та співробітників Житомирського державного університету імені Івана Франка. На відкритті були присутні декан фізико-математичного факультету Анатолій Франовський, засновники Житомирської шахової федерації «Інтелект» Ігор Випханюк та Олена Харчишина, які привітали учасників шахового Кубку Івана Франка.

  Захід проводивсяя спільно з Житомирською шаховою федерацією «Інтелект»,  учасниками  були представники усіх факультетів та навчально-наукових інститутів нашого університету.

  • Перехідний переможний кубок дістався студенту соціально-психологічного факультету Денису Башмакову, який отримав золоту медаль.
  • Срібною медаллю був нагороджений студент факультету фізичного виховання та спорту Богдан Кравчук.
  • Бронзову медаль отримав студент фізико-математичного факультету Олексій Матвійчук.

  Всі учасники шахового Кубку Івана Франка були нагороджені дипломами.

  А також громадськості представлена фотовиставка «Шахи: інтелект єднає покоління», яка присвячена популяризації шахів серед дорослих і дітей. Куратором виставки є Олена Харчишина - д.е.н., заступник голови Житомирської шахової федерації "Інтелект", віце-президент Федерації шахів Житомирської області. Фотограф - Юрій Примаченко, спеціалізується на репортажній фотозйомці шахових подій.

 • 28.11.19 p. Всеукраїнський науково-практичний вебінар «Проблеми і перспективи актуалізації іншомовної комунікативної підготовки фахівців у ХХІ столітті»

  27 листопада 2019 р. в ННІ іноземної філології відбувся VI Всеукраїнський науково-практичний вебінар з міжнародною участю «Проблеми і перспективи актуалізації іншомовної комунікативної підготовки фахівців у ХХІ столітті». Організаторо — кафедра іноземних мов і новітніх технологій навчання. Модератор вебінару був Олег Макаревич. Учасники вебінару стали викладачі університетів та студенти, яких цікавить тематика іншомовної компетентності майбутніх фахівців у сучасних реаліях.

  Робота вебінару була організована у вигляді відеоконференції між Житомирським державним університетом імені Івана Франка, Барановичським державним університетом, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова, Львівським інститутом економіки і туризму. Під час конференції, учасники мали змогу обговорити актуальні питання навчання іноземних мов у сучасному просторі, зокрема, актуальність володіння іноземними мовами в реаліях сучасного ринку праці для майбутніх випускників ЗВО.

  За підсумками заходу передбачається створення електронного збірника тез, що міститиме оригінальні наукові дослідження.

   
   
 • 27.11.19 p. Підведення підсумків українсько-польської студентської етнографічної експедиції

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка проведено круглий стіл за результатами реалізації проєкту «Науково-етнографічна експедиція «Шляхами Лемківщини: історія, мова, культура». Проєкт відбувався у Республіці Польща в рамках Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща. Учасниками експедиції були студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка (Україна) та Варшавського університету (Республіка Польща).

  Під час круглого столу учасники із України представили власні напрацювання за результатами проєкту, які стосувалися історії, мови, фольклору, вірувань та звичаїв представників однієї із українських етнографічних груп — лемків, які компактно проживають на своїх етнічних територіях у Польщі.

  Проєкт реалізовувала громадська організація «Студентський клуб» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

 • 26.11.19 p. В університеті відбулася гра за Кубок Веселого Народу

  21 листопада відбулася гра за Кубок Веселого Народу Житомирського державного університету імені Івана Франка. У грі взяли участь три команди КВН: «СмЄшно» фізико-математичного факультету, «Я у мами квіточка» природничого факультету та «Команда» навчально-наукового інституту філології та журналістики. Команди змагалися у трьох конкурсах: візитка, зворотна розминка та фоторозминка. В останньому конкурсі спробували свої сили і глядачі дійства. Оцінювало виступи команд професійне журі: учасниці легендарної телевізійної команди КВН «Дівчата з Житомира», двічі володарі «КіВіНа в темному» міжнародного телевізійного музичного фестивалю КВН в Юрмалі Вікторія Сенкевич  та Таміла Бутко; лауреат міжнародних конкурсів, головний художник Асоціації «КВН України» Василь Вознюк; заступник директора навчально-наукового інституту педагогіки,  доцент Наталія Бовсунівська та начальник відділу міжнародних та регіональних зв'язків Ольга Виговська.

  Гостями заходу стали зразкова театрально-хореографічну студія «Світлячок» (художній керівник Ольга Костюшко) та команда КВН «Без поважної причини» Житомирської загальноосвітньої спеціалізованої школи №16. Справжнім сюрпризом для всіх став виступ новоствореної команди КВН «Зебра» у складі студентів-іноземців нашого університету.

  За підсумками трьох конкурсів володарем Кубку Веселого Народу Житомирського державного університету імені Івана Франка стала команда КВН «Команда» навчально-наукового інституту філології та журналістики.

  Організатори заходу: Центр молодіжної політики університету за підтримки профспілкової організації студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка та громадської організації «Студентський клуб». 

 • 25.11.19 p. Слова вдячності за гарну підготовку студентів

  Департамент культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації висловлює фізико-математичному факультету в особі Д. М. Вербівського щиру подяку за прекрасну фахову підготовку студентів Писарчука Владислава, Левкова Владислава, Чорного Дмитра, які здійснили інформаційну підготовку кейсів з моделювання мережі клубних закладів культури Житомирської області.

 • 25.11.19 p. Слова подяки для проф. Мойсієнка В. М.

  Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського висловлює слова вдячності професору кафедри української мови, доктору філологічних наук В. М. Мойсієнку за активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українська мова як чинник національної державності» (до Дня української писемності та мови).

  У конференції взяли участь науковці багатьох закладів вищої освіти України, учителі Чернігівщини, представники Національної спілки письменників України, митці. Були порушені важливі проблеми українського мовознавства та літературознавства, мовної та літературної освіти.

 • 25.11.19 p. Студентський науковий семінар з міжнародною участю «Етнодизайн у мистецькому просторі майбутніх здобувачів вищої освіти»

  З нагоди Всесвітнього дня дитини 20 листопада 2019 року на кафедрі мистецьких дисциплін і методик навчання було проведено студентський науковий семінар «Етнодизайн у мистецькому просторі майбутніх здобувачів вищої освіти».

  Учасниками вищезазначеного заходу стали студенти спеціальності 013 Початкова освіта Житомирського державного університету імені Івана Франка та майбутні учителі початкових класів Педагогічної академії «Dniestar» (м. Гауда, Нідерланди). Учасники заходу ознайомилися з історичними відомостями виникнення етнодизайну, методикою створення традиційної народної іграшки, поетапною технологією виготовлення ляльки-мотанки для ігрової діяльності дітей молодшого шкільного віку.

 • 22.11.19 p. Вручення іменних стипендій для кращих студентів ННІ філології та журналістики

  22 листопада в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулося вручення іменних стипендій найкращим студентам ННІ філології та журналістики. Фундаторами виступили Зоя Васильєва, Леся Дорош-Мірошникова, Ольга Сердюкова. Нагороди отримали Д. Бучинська, А. Зайцева, Б. Сергієнко, С. Марчук, А. Левик.

  Дякуємо спонсорам за увагу та матеріальну підтримку талановитої молоді, сподіваємось на подальшу співпрацю!

 • 22.11.19 p. ХХІ Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку педагогічної освіти в Україні»

  21-22 листопада у Житомирському державному університеті проходила ХХІ Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку педагогічної освіти в Україні», приурочена 100-річчю університету та 90-річчю кафедри педагогіки.

  В організації та роботі конференції взяли участь науковці з Житомирського державного університету імені Івана Франка, Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Варшавського університету (Республіка Польща), Академії Ігнатіанум у Кракові (Республіка Польща), Прешовського університету (Словацька Республіка), Вітебського державного університету ім. П.М. Машерова (Білорусь), Оломоуцького університету імені Палацького (Чеська Республіка), Пармського університету (Італійська Республіка) та члени Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся».

  Університет та кафедра отримали вітальні листи від науковців ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Пармського та Прешівського університетів. Привітав учасників конференції й проректор з навчально-методичної та виховної роботи ЖДУ В.В. Чумак.

  Завідувач кафедри педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами О.Є. Антонова презентувала колективну монографію «Серця, віддані педагогіці. Історія становлення і розвитку кафедри педагогіки (до 100-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка».

  Доповідачами конференції розкрито основні тенденції педагогічної освіти у ХХІ столітті: О.А. Дубасенюк «Тенденції педагогічної освіти в Україні, реалізовані у підготовці вчительських кадрів Житомирського державного університету імені Івана Франка (до 100-річчя заснування)», О.А. Лавріненко «Історичні аспекти розвитку ідеї педагогічної майстерності в Україні», Г.О. Козлакова «Сучасні високі технології: особливості використання для самостійної освіти», П.Н. Савчук «Нормативно-правове врегулювання діяльності закладів фахової передвищої та вищої освіти», І.І. Коновальчук «Досвід реалізації італійсько-українських проектів з інклюзивної освіти», Н.М. Мирончук «Професійна підготовки майбутніх викладачів вищої школи до самоорганізації у професійній діяльності: проблеми та виклики», С.А. Постова «Використання сервісів Google в процесі організації гурткової роботи з інформатики», О.А. Самойленко «Тенденції розвитку освіти дорослих в Україні (початок ХХІ століття)» та Н.Г. Сидорчук «Компетентнісні засади підготовки педагогічних кадрів в умовах університету».

  На секційних засіданнях 22 листопада продовжувалося обговорення основних проблем сучасної педагогічної науки та проводилися майстер-класи.

 • 21.11.19 p. Запали свічу пам′яті

  Запалим свічку, хай зігріє душі
  Усіх, кого забрав голодомор.
  Нехай покаються у мирі всі, хто мучивсь.
  Ми пам’ятаємо…

  23 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору 1932–1933 рр. Студенти та викладачі ННІ філології та журналістики  запалили свічки, щоб ще раз згадати тих, хто недожив, недокохав, недоробив, не народився… Згадати страшні моменти з історії України. Згадати і пам’ятати цей акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР через штучний масовий голод, про багатомільйонні людські жертви у сільській місцевості.

  Студенти відтворили через поезію  весь трагізм подій 1932–1933 рр., спогадами очевидців із Житомирщини наблизити далекі і страшні тогочасні події.

 • 20.11.19 p. Листопад-Fest запалює нові зірки

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка 19 листопада пройшов конкурс студентської творчості в рамках XIV фестивалю «Листопад-Fest 2019».

  Фестиваль було засновано українським поетом, композитором, бард-виконавцем, заслуженим працівником культури України Володимиром Шинкаруком у 2005 році, зараз справу продовжує його донька — заслужена артистка України Ірина Шинкарука.

  Розпочали концерт вихованці школи Ірени Марченко «Little Stars».

  У 2019 році фестиваль зібрав 21-го конкурсанта з різних навчальних закладів Житомира. Учасники виконували пісні, деякі з репертуару Ірини Шинкарук, декламували вірші відомих письменників, грали на музичних інструментах. Ірина Шинкарук звернулася до глядачів:«Ми вітаємо Вас на XIV відкритому фестивалі студентської творчості «Листопад-Fest 2019». Сьогодні у нас багато учасників, багато поважних, цікавих гостей, багато сюрпризів. Для найактивніших глядачів ми теж готуємо подарунки, тому будьте активними, ми хочемо Вас і чути, і бачити. Мені хочеться дуже подякувати усім тим, хто підтримує цей фестиваль вже не один рік». 

  Керівник управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОДА Світлана Гресь розповіла, що вже п’ять  років поспіль управління підтримує цей фестиваль і буде продовжувати це робити, тому що творчість — це та складова нашої душі, яка завжди радує. Також вона дала напутнє слово усім присутнім, привітала з днем студента і подякувала організаторам за гарну традицію проведення фестивалю. 

  Дует народного артиста України Мар’яна Гаденко та заслуженої артистки України, солістки Академічного ансамблю пісні і танцю Національної Гвардії України Ванди Дріневської викликав шквал овацій у студентської молоді.

  Переможниця конкурсу Аліна Натальчук матиме нагоду взяти участь у зйомках новорічного відеокліпу разом з Іриною Шинкарук.

  По завершенню конкурсної програми сцену запалював київський гурт «Десь Там», який цього року став переможцем «Пісенного Спасу — 2019».

 • 15.11.19 p. Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура, спорт та здоров′я нації»

  14–15 листопада у Житомирському державному університеті проходила Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура, спорт та здоров'я нації», присвячена 100-річчю університету та 15-річчю факультету фізичного виховання і спорту.

  У роботі конференції брали участь науковці з Житомирського державного університету імені Івана Франка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Харківської державної академії фізичної культури, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Гомельського державного університету імені Франциска Скорини (Республіка Білорусь), Університету економіки в Бигдощі (Республіка Польша), Актюбинського регіонального державного університету імені К. Жубанова (Республіка Казахстан), Бухарестського екологічного університету (Румунія).

  Декан факультету фізичного виховання і спорту, професор Тамара Кутек, проректор з навчальної  роботи Наталія Корнійчук та професор Рустам Ахметов отримали привітання та подяки за плідну співпрацю від Національного університету фізичного виховання і спорту України та Економічного університету в Бигдощі.

  Конференцією охоплені питання фізичного виховання різних груп населення, сучасної системи спортивної підготовки: олімпійський, параолімпійський та професійний спорт, медико-біологічних проблем фізичного виховання, фізичної реабілітації та спорту, розглядалися філософські, історичні, психологічні та соціально-економічні аспекти розвитку фізичної культури та спорту. Учасникам заходу були запропоновані майстер-класи «Перша долікарська допомога згідно з вимогами Європейської ради реанімації» та «Особливості проведення чирлідингу».

 • 13.11.19 p. Нагородження переможців конкурсу на найкращий переклад творів

  У ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка  відбулося нагородження переможців конкурсу на найкращий переклад творів сучасних австрійських письменників.

  Призові місця посіли:

  • І місце — Анастасія Кравченко
  • ІІ місце — Олена Ліпісовецька, Ірина Мазун
  • ІІІ місце — Максим Цвігайло

  Окремо було відзначено найкращий переклад поетичного твору, авторкою якого стала Ганна Волошина.

  Нагороди призерам вручав керівник Австрійського культурного форуму в Києві Ульф Гаусбрандт. Конкурсанти отримали книги та диски зі стрічками німецьких режисерів від голови Українсько-німецького культурного товариства Gedankendach при ЧНУ імені Юрія Федьковича Оксани Матійчук.

  Нагадаємо, що конкурс уже вп’яте проводить Австрійський центр НДІ «Драматургія» і кафедра германської філології та зарубіжної літератури за підтримки Австрійського культурного форуму, Посольства Австрії в Україні й Австрійської служби академічних обмінів.

  Щиро вітаємо цьогорічних призерів і бажаємо їм творчого натхнення та нових чудових перекладів!

 • 12.11.19 p. Презентація факсиміле «Реймське Євангеліє» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка

  12 листопада у Житомирському державному університеті професор Віктор Мойсієнко презентував громадськості факсимільне видання «Реймське Євангеліє», яке дослідники датують першою половиною ХІ ст. На зустріч завітали науковці, студенти та гості.

  Факсимільне видання реалізовано Національним заповідником «Софія Київська» у співпраці з видавництвом «Горобець» у рамках видавничого проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Сучасне видання є двотомним. Крім факсиміле, воно містить том наукових досліджень. Євангеліє складається з двох частин — написаних кирилицею (ХІ ст.) та глаголицею (XIV ст.)

  Існують різні гіпотези щодо місця та часу написання пам’ятки. Більшість вчених кириличну частину Євангеліє датують XI ст. і пов’язують з ім’ям Анни, доньки Ярослава Мудрого, яка після одруження з Генріхом I привезла його разом з іншим приданим до Франції. Деякі дослідники XIX ст. вважають, що видання написане св. Прокопієм з Чехії в XI ст. Є думка, що Реймське Євангеліє є руським рукописом, але пізнішого періоду (XIII–XIV ст.), або, що це сербський текст ХI ст.

  Професор Житомирського державного університету Віктор Мойсієнко досліджував орфографію, графіку та мову пам’ятки. Наводячи факти мовних та позамовних особливостей аналізованого тексту, вчений доводить причетність видання до писемних пам’яток ХІ ст. Це руська пам’ятка, переписана киянином, наймовірніше носієм північноукраїнського (поліського) тогочасного діалектного узусу, хоча і з певною кількістю помилок, які вказують на відсутність практики переписування таких книг.

  «Мовна і культурна надбання Київської Русі є прямою спадщиною України», — зазначає вчений.

  Звучанню презентації додала відома бандуристка Світлана Ніканорова, виконавши старовинний християнський псалм XVI ст.

 • 11.11.19 p. Презентація «Лексикон драматургів Австрії» в ННІ іноземної філології

  Австрійський центр НДІ «Драматургія» і кафедра германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології Житомирського державного унівеситету імені Івана Франка презентували «Лексикон драматургів Австрії».

  Лексикон є першим в Україні довідниковим виданням, що дозволяє читачеві зорієнтуватися у творчому доробку найвидатніших австрійських драматургів. Ідея проєкту належить директору НДІ «Драматургія» професору Олександру Чиркову. Укладачка Лексикону Євгенія Король, яка очолювала Австрійський центр до 2016 року, працювала над проектом у 2015–2016 рр. і завдяки стипендії від Австрійської служби академічного обміну (OeAD) могла використовувати фонди бібліотек Відня та отримувати фахові консультації колег з Віденського університету.

  Уперше Лексикон побачив світ 2016 року у п’ятому номері «Брехтівського часопису». А нині завдяки підтримці Австрійського культурного форуму оновлений і доповнений вийшов у видавництві «Полісся» в межах Австрійсько-українського року культури та став доступним значно більшому колу читачів.

  До презентації Лексикону долучився керівник Австрійського культурного форуму в Києві Ульф Гаусбрандт.

 • 11.11.19 p. Дні науки у Житомирському державному університеті

  9 листопада 2019 року в Житомирському державному університеті вже вдванадцяте поспіль відбулася низка науково-популярних заходів у рамках проекту «Дні науки», започаткованого молодими вченими НАН України. Заходи організовано Громадською організацією «Unia Scientifica» («Наукова унія») та Радою молодих вчених НАН України за підтримки Президії НАН України і Громадського бюджету Києва (ГБ2). «Дні науки» традиційно присвячуються Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, який відзначається щороку 10 листопада.

   «Дні науки» демонструють досягнення науки у світі та в Україні зокрема, пропагують науковий світогляд, поглиблюють зв’язки між науковою спільнотою та громадськістю.

  Доповіді, лекції та демонстрації експериментів відбувалися згідно з програмами заходу. Кількість охочих послухати науковців становила більша 70-ти осіб. Наймолодшій слухачці було 4 роки (Ольга), а найстаршому слухачеві 71 рік (Гаєв Євген Олександрович, доктор технічних наук, професор, фахівець з математики та інформатики, механіки рідини, математичного моделювання та експериментального вивчення тепломасообміну у природних течіях повітря). Середній вік слухачів становив 13–15 років. Основними слухачами були учні житомирських шкіл 6-11 класів (школи № 28, № 23, № 25, №17, № 8, № 24, № 14), а також студенти житомирських та київських вузів.

 • 11.11.19 p. Успіхи студентки ЖДУ у стрільбі з лука

  9 листопада в м. Чернігів відбувся відкритий Чемпіонат області зі стрільби з лука, в якому брали участь найкращі збірні команди Одеси, Херсона, Житомира, Києва та Чернігова. У складі збірної команди Житомирської області з успіхом виступила студентка ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка Анна Савенець.

  В активі Ані золото в командних змаганнях, срібло в кваліфікації, де вона вперше перетнула рубіж в 500 балів, та 4 місце в індивідуальному заліку.

  Бажаємо тренеру та Анні спортивного щастя та вагомих перемог!

 • 11.11.19 p. Запрошений лектор в ННІ іноземної філології

  Навчально-науковий іститут іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка з відкритою лекцією «„Усе може бути мотивом“: про стратегії поетичної творчості Рози Ауслендер» відвідала Оксана Матійчук.

  Кандидат філологічних наук, голова Українсько-німецького культурного товариства «Gedankendach» при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича не лише зацікавила всіх присутніх творчістю відомої уродженки Чернівців, а й презентувала графічну біографію письменниці, яку створила у співавторстві з художниками Оленою Старанчук й Олегом Грищенком.

  Кафедра германської філології та зарубіжної літератури й Австрійський центр НДІ «Драматургія» щиро дякують Оксані Михайлівні та сподіваються на подальшу співпрацю!

 • 11.11.19 p. Про Шлях святого Якова від Миколи Пісенка

  Студенти-релігієзнавці мали нагоду дізнатися про постать святого Якова, історію виникнення паломництва та з перших вуст почути, яке значення має проходження маршруту до «християнської Мекки».

  7 листопада у рамках циклу зустрічей «Сакральні місця Житомирщини» магістри-релігієзнавці зустрілися з випускником ЖДУ, істориком, членом «Української академії лідерства» Миколою Пісенко, який поділився власними враженнями від паломництва Шляхом святого Якова. Мнадрівник здійснив пішу ходу до могили апостола в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела. Він розповів про подорож і дав поради, як краще здійснювати паломницьку ходу, які є ризики та яке спорядження необхідно мати і чи потрібно готуватися до шляху.

  «За все своє життя я нікуди не подорожував за кордон, проте останній рік все визначив — він був досить складний і напружений для мене і я вирішив розвіятись, побути наодинці зі своїми думками, відчути подих природи. Подорож прокачує: ти зустрічаєш багато людей з різних країн, які з тих чи інакших причин вирішили пройти цей маршрут, практикуєш англійську, розширюєш коло спілкування. Наступного літа я планую зробити піший тур 300 кілометрів за 30 днів», — розповідає Микола Пісенко.

  Слухачі почули багато цікавих фактів, наприклад, що означає амулет-мушля на одязі паломника і які слова стають сакральними у важкій подорожі. Вивчення релігійного досвіду інших країн дозволяє фахівцям знаходити спільне та відмінне, порівнювати і поціновувати всі феномени, які дозволяють розширювати світогляд.

 • 08.11.19 p. Всеукраїнська конференція «Постать Бориса Тена в інтелектуальному дискурсі»

  У рамках сторічного ювілею у Житомирському державному університеті імені Івана Франка проходила Всеукраїнська наукова конференція «Постать Бориса Тена в інтелектуальному дискурсі».

  Постать Бориса Тена є багатогранною. Він був одним з першим випускників Житомирського інституту народної освіти. Знаний в Україні та світі як поет і перекладач, колишній священник Української автокефальної православної церкви, член Спілки письменників України. 

  До роботи конференції були залучені науковці закладів вищої освіти України, духовенство Православної церкви України, працівники Житомирської обласної наукової бібліотеки імені О. Ольжича.

  Гостею конференції стала учениця Бориса Тена, кандидат педагогічних наук Людмила Бондарчук, яка в своїх спогадах змалювала велич постаті Миколи Хомичевського,  який був не просто викладачем, а учителем для багатьох людей.

  На засіданнях розглядалися питання поетичної спадщини Бориса Тена, мова творів письменника, аналізувалися перекладацькі напрацювання та розкривалися культурно-релігійні аспекти діяльності Миколи Хомичевського.

 • 08.11.19 p. XIX Всеукраїнський радіодиктант в Житомирському державному університеті

  До Дня української писемності та мови 8 листопада проходив XIX Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2019.

  До написання радіодиктанту приєднався і Житомирський державний університет імені Івана Франка за участю студентів навчально-наукового інституту філології та журналістики.

  Завідувач кафедри української мови Галина Гримашевич нагадала студентам про нові правописні норми та навела приклади деяких з них.

  За новими умовами проведення заходу учасники радіодиктанту мали надіслати свою роботу на перевірку протягом 15 хвилин по закінченню акції. Відповідь з індивідуальним поясненням помилок вони отримають від доцента Київського університету імені Бориса Грінченка Олександра Авраменка, який власне і начитував диктант.

  По завершенню написання радіодиктанту студенти мали змогу долучитися до творчого конкурсу. Десять найкращих творів буде відзначено призами.

 • 08.11.19 p. Перший етап до Всеукраїнської олімпіади з історії пройдено

  7 листопада у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся І тур олімпіади з всесвітньої історії серед студентів історичного факультету. Організатором проведення олімпіади виступила кафедра всесвітньої історії. Під керівництвом доцента кафедри А. В. Шевчука свої сили в знаннях із світової історії випробував 21 учасник олімпіади. 

  Високий рівень знань наших студентів дає підстави сподіватися, що найкращі з них достойно представлять наш університет на Всеукраїнському рівні. Успіхів вам, наші ерудити-історики!

 • 07.11.19 p. ІV Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці»

  7-8 листопада 2019 р. у Житомирському державному університеті проходить ІV Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці», присвячена 100-річчю фізико-математичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Конференції спрямована на стимулювання наукових і прикладних досліджень у галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), визначення перспективних напрямів застосування ІКТ в науці та освіті, обмін науковою інформацією і практичними здобутками в цій галузі, дасть можливість налагодити більш тісні зв’язки між науковцями закладів вищої освіти і науковими установами, заохотити студентську молодь до наукового пошуку.

  У роботі конференції взяли участь понад 100 учасників з різних куточків України, а також Республіки Польща та Азербайджанської Республіки.

  Робота конференції проходить в 4 секціях:

  1. Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та науці
  2. Проблеми підготовки ІТ-фахівців у ЗВО
  3. Моделювання і розробка електронних ресурсів навчального призначення
  4. Використання хмарних технологій у навчальному процесі

  Одночасно з роботою секційних засідань доцентами кафедри прикладної математики та інформатики Жуковським С. С. та Постовою С. А. були проведені майстер-класи для вчителів закладів загальної середньої освіти «Розв’язування олімпіадних задач з програмування» та «Розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій».

 • 06.11.19 p. Засідання круглого столу «Нова державна служба. Ставай лідером змін»

  6 листопада 2019 р. заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях Володимир Бражевський провів із магістрантами Житомирського державного університету ім. Івана Франка засідання за круглим столом «Нова державна служба. Ставай лідером змін».

  Під час зустрічі учасники обговорили питання нововведення щодо вступу на державну службу та етапів проведення конкурсу. Жваву дискусію викликали питання щодо доброчесності, етики поведінки та оцінювання результатів службової діяльності державних службовців. Учасники отримали нові знання та мотивацію до подальшого навчання та позитивних змін.

 • 06.11.19 p. Лекція від Мрідули Гош для студентів Житомирського державного університету

  Кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства спільно з Музеєм космонавтики ім. С. П. Корольова організувала і провела зустріч студентів історичного факультету та ННІ філології та журналістикиі з відомою правозахисницею, політологом, журналістом, головою правління Східноєвропейського інституту розвитку, засновницею Центру Рабіндраната Тагора Мрідулою Гош.

  Пані Мрідула є громадянкою Індії, проживає в Україні, має науковий ступінь кандидата історичних наук.  Окрім того, вона вперше зробила переклад бенгальською мовою творів нашої землячки Лесі Українки.

  Зустріч зі студентами присвячувалась 150-річчю від дня народження відомого політичного діяча Індії, борця за права людини, мислителя Магатми Ґанді. Мрідула Гош у своїй лекції «Постколоніальна доба і Ґанді: релевантність для України» охарактеризувала політичну спадщину М. Ґанді, вплив його ідей на розвиток постколоніальних суспільств, особливо зупинилася на проблемах взаємин політики і моралі, пошуках ідентичності для посттоталітарних суспільств Східної Європи.

  Студентів цікавили можливі застосування ідей М. Ґанді про ненасильство як політичну зброю в сучасних умовах. Зустріч пройшла в атмосфері взаємної зацікавленості.

 • 06.11.19 p. Подяка за активну участь у всеукраїнському конкурсі студентських есе «Розумним Бути Модно»

  Товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТІМЕДІА», яке входить до медіа-холдингу «Open Media Group», висловлює ректорату Житомирського державного університету імені Івана Франка подяку за підтримку соціального проекту мотивації сучасної молоді та надану можливість студентам взяти участь у всеукраїнському конкурсі «Розумним Бути Модно».

  Медіа-Холдинг Open Media Group протягом 25.05.2019–30.09.2019 р. проводив конкурс «Розумним Бути Модно» на отримання грошових грантів на навчання в ЗВО. Учасникам пропонувалося за власним бажанням написати есе на тему: «Україна: проблеми та напрямки їх вирішення на шляху до інтеграції в ЕС» та позмагатися за грошовий грант.

  Організатори висловлюють подяку Олексію Адамович, Аліні Гаркаві за активну участь в конкурсі есе «Розумним Бути Модно». «Було цікаво дізнатися Вашу думку з приводу суті проблем країни, методів праці з ними, реформування, пошуку шляхів вирішення та напрямків покращення тих чи інших галузей».

  Як зазначають організатори: «Приємно відмітити досить активну патріотичну позицію сучасної молоді, яка прослідковувалася в кожній роботі. А також зазначити бажання кожного учасника вчитися та працювати над розвитком галузей задля добробуту держави та кожного окремого громадянина. Опрацювавши кожну роботу, ми з впевненістю зазначаємо, що пишаємося майбутніми спеціалістами та впевнені: Україна в надійних руках! А отже, висловлюємо подяку всьому навчальному складу Житомирського державного університету ім. І. Франка! Кожен із вас пророщує те зерно, яке з часом дасть плоди, що ними пишатиметься вся країна!»

 • 31.10.19 p. Лектор Джіана Хегарті про сучасну освіту

  29.10.2019 у навчально-науковому інституті педагогіки відбулася відкрита лекція іноземного фахівця. Кафедрою англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті було запрошено Доктора  Джіану Хегарті (Массачусетс, США), яка здобула науковий ступінь доктора філософії в галузі сучасної історії Ірландії у Триніті Коледж (Дублін, Ірландія). Тема лекції: «Contemporary Trends in European Higher Education» («Сучасні тенденції в європейській вищій освіті»).

  На лекції були присутні студенти 2–6 курсів заочної та денної форм навчання та викладачі навчально-наукового інституту педагогіки. Доктор Хегарті розповіла про освітню політику в Європі, окресливши її загальні риси та особливості європейської системи вищої освіти. У своїй промові Джіана Хегарті привернула особливу увагу аудиторії до таких сучасних  тенденцій вищої освіти, як академічна мобільність, академічна доброчесність, інклюзія та високі стандарти освітніх послуг. На завершення лекції Доктор Хегарті відповіла на численні запитання слухачів.

  Кафедра англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті висловлює щиру подяку Джіані Хегарті за змістовну презентацію, високий рівень професіоналізму,  доброзичливе ставлення до аудиторії та сподівається на подальше наукове співробітництво.

 • 31.10.19 p. Житомирський державний університет радо зустрічає випускників з Казахстану

  У період з 1971 по 1993 роки в Житомирському державному педагогічному інституті на філологічному факультеті навчалося 375 студентів з Казахстану. Цьогоріч спільнота казахів активно долучилася до святкування 100-літнього ювілею університету. У Казахстані відбулося чотири зустрічі випускників в різних містах під патронажем Посольства України в Казахстані. 

  30 жовтня пройшла зустріч в Житомирському державному університеті, на яку завітав Теміргалі Абільмажинов, випускник 1977 року філологічного факультету, голова випускників, керівник профспілок державних службовців Північно-Казахстанського округу, випускники, які залишилися після завершення навчання в Україні, ветерани філологічного факультету та друзі. Проректор з навчально-методичної та виховної роботи Володимир Чумак привітав гостя з поверненням в рідний інститут та вручив нагрудний знак «Слава Житомирського державного університету імені Івана Франка», а активним випускникам передав грамоти за багаторічну підтримку та популяризацію університету.

  Пан Теміргалі з теплом згадував роки навчання в педагогічному інституті та викладачів. «Ми з радістю повертаємося сюди, бо під час навчання бачили батьківське піклування, відчували родинне ставлення. Інститут дав гарні знання з обраної спеціальності. Багато випускників мають значні досягнення в галузі освіти, є переможцями професійних конкурсів». На згадку про зустріч подарував медалі, виготовлені в Казахстані спеціально до 100-річчя університету, Г. Є. Киричук, В. О. Єршову, С. О. Пультеру, Т. Є. Недашківській, Г. Т. Іргалієвій, Т. М. Заволоці, І. В. Шинкарук, а також презентував книги про археологічні дослідження Казахстану та з історії краю, присутнім знакові видання «Абай» та «Магжан», пам’ятні подарунки для університету. Теміргалі Абільмажинов привіз привітання зі 100-річчям від Надзвичайного та Повноважного Посла України в Республіці Казахстан та вручив подяки від нього за підтримку у проведенні на території Республіки Казахстан зустрічі випускників та популяризацію української культури, мови та традицій.

  Виконання Теміргалі Абільмажиновим українських пісень під  домбру додало зустрічі затишку та приємних спогадів про роки навчання в інституті.

 • 30.10.19 p. Вдруге розпочали роботу курси підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови

  Вже вдруге розпочали свою роботу курси підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови «Лінгво-методична підготовка вчителя ХХІ століття», які відбуваються на базі ННІ іноземної філології.

  З вчителями працюють провідні фахівці кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики (проф. Калініна Л. В., доц. Євченко В. В., доц. Жуковська В. В., доц. Прокопчук Н. Р., доц. Щерба Н. С., доц. Рудик І. М., викл. Кузьменко О. Ю.) та кафедри англійської мови (доц. Григор’єва Т. Ю.).

  Задля вдосконалення власної професійної майстерності слухачі курсів ознайомлюються з такими актуальними питаннями у навчанні англійської мови, як Teaching Critical Thinking, Using ICT and Media Technologies in Teaching English, Teaching Language and Culture, Teaching Children with Special Educational Needs тощо.

  З метою розвитку іншомовної комунікативної компетентності впродовж курсів вчителі відвідають практичні заняття з граматики, фонетики, академічного письма та корпусної лінгвістики, а також ознайомляться з особливостями підготовки старшокласників до написання наукових робіт МАН та участі у предметних олімпіадах з англійської мови.

 • 28.10.19 p. Обмін досвідом: військовий журналіст поділився практичними порадами зі студентами

  Студенти-журналісти Житомирського державного університету імені Івана Франка 28 жовтня мали нагоду почути з перших вуст інформацію про практичні та професійні навички військового журналіста. Відкрите інтерв'ю майбутнім акулам пера давав військовий кореспондент військового телебачення України, старший лейтенант Олександр Райковський.

  Він розповідав про відмінності у роботі цивільного та військового журналіста, про цілі та задачі у професійній діяльності, про цензуру та фахові навички і вміння.

  «В армії я і монтую, і пишу тексти, і знімаю, і начитую. Військовий журналіст — це універсальний солдат, це людина, яка не повинна боятися працювати навіть самотужки. Інколи доводиться самому записувати стенд-ап і вигадувати у який спосіб можна це зробити. Але найголовніше — потрібно пам'ятати, що ти, в першу чергу, офіцер зі зброєю у руках, а потім вже журналіст», — наголосив Олександр Райковський.

  Також студенти дізналися про власне військове телебачення і радіо, його особливості.

  Наприкінці спілкування старший лейтенант дав спеціальні поради студентам про те, як вберегти себе від так званого синдрому професійного вигорання та висловив власну позицію щодо теперішніх гендерних нововведень, пояснюючи це тим, що кожна жінка має обирати між материнсвом та вибраною професією.

 • 24.10.19 p. Студенти-першокурсники пройшли інструктаж щодо порядку дій при виявленні вибухонебезпечних предметів

  Студенти 1 курсу  Житомирського державного університету пройшли інструктаж «Порядок дій при виявленні ознак вибухонебезпечних предметів» від заступника начальника вибухотехнічного відділу Головного управління Національної поліції в Житомирській області, підполковника Віктора Ганжі та інспектора цього ж відділу, старшого лейтенанта Анатолія Романюка.

  Слухачі отримали інформацію про види вибухових речовин та пристроїв. Інструктори надали алгоритм дій при виявленні небезпечних матеріалів та повідомили про кримінальну відповідальність за їх незаконне збереження та за поширення неправдивої інформації.

  Вдалою візуалізацією озвученої інформації стали уривки з документальних відеозйомок про неправильні дії при виявленні вибухових пристроїв та їх наслідки. 

 • 24.10.19 p. В університеті буде реалізовано проект студентського телебачення «ZStudent TV»

  Студентка Житомирського державного університету імені Івана Франка Аліна Гаркава виграла грант від Британської Ради на реалізацію університетського медійного проекту «ZStudent TV».

  Проект передбачає розвиток студентського телебачення через цикл телепередач на базі телестудії університету «ZStudent TV». Як зазначає авторка проекту, розвиток студентського телебачення допоможе урізноманітнити університетське життя викладачів та студентів, підвищуватиме компетентність майбутніх журналістів, сприятиме інтеграції й соціалізації першокурсників та іноземних студентів.

  «Безмежно рада виграти цей грант. Цього літа я брала участь у проекті «Student Action: Програма розвитку лідерських компетенцій студентів», який проводить котрий рік поспіль Британська Рада в Україні. Це були два насичених модулі в Київі та Львові. Нам розповідали як правильно втілювати власні старт-апи та з чого починати. У заключній частині програми ми презентували свої ідеї перед журі. Я довго вагалася, який проект розробити і зрозуміла, що мене тягне до зйомки та медійної журналістики. І ось восени Британська Рада організувала конкурс грантів серед учасників проекту. Часу на написання та подання було обмаль, але ідеї були і завдяки підтримці викладачів у нас все вийшло. Дякую за підтримку ректорці університету Галині Євгеніївні Киричук, заступниці з навчальної роботи директора ННІ філології та журналістики Людмилі Вікторівні Давидовій, кафедрі видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології, а також, Слюсару Вадиму Миколайовичу за натхнення. Попереду багато роботи. Які саме телепередачі будемо запускати — поки що секрет. Набираємо команду з творчих та вмотивованих студентів і вже незабаром будемо стартувати», — розповідає авторка грантового проекту, студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика» Аліна Гаркава.

  Проект студентського телебачення буде реалізовано до травня 2020 року.

  Якщо бажаєте долучитися до проекту, звертайтеся за деталями до Аліни Гаркавої у Фейсбуці та до заступниці з навчальної роботи директора ННІ філології та журналістики Давидової Людмили Вікторівни.

 • 24.10.19 p. Презентація стипендіальної програми «Завтра.UA»

  Як розробити концепцію власного проекту, втілити його в життя та виграти стипендіальну програму від Фонду Віктора Пінчука — про все це розповідала ментора  «Завтра.UA».

  23 березня у читальному залі бібліотеки університету поділилася зs студентами та викладачами особливостями й умовами участі в стипендіальній програмі «Завтра.UA» від Фонду Віктора Пінчука.

  Метою цієї програми є сприяння та зміцнення нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни. Переможці отримують фінансову підтримку для продовження освіти та реалізації власних проектів.

  «Програма надає можливість молоді протягом року зустрічатися з відомими лідерами. Важливо, щоб проект був соціальний і допомагав Україні змінювати реальність та покращувати рівень життя. Переможці отримають членство у найбільшій мережі молодих лідерів в Україні, щомісячну стипендію 2240 грн. експертну та партнерську підтримку проектів матимуть можливість відвідати публічні лекції та форуми відомих громадських діячів. Як стипендіатка «Завтра.UA» можу сказати, що потрібно вірити у свою мрію, свій проект, яким би безглуздим він не був і не боятися рухатися вперед. Невдачі — це всього лише невдалі спроби й можливості щось вдосконалити», — розповідає менторка та колишня студентка Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Цьогоріч прийом заявок триває до 29 листопада. Для того, щоб стати учасником, необхідно подати копії документів, що підтверджують наукову і соціальну діяльність, конкурсну роботу наукового стилю, відгук від наукового керівника або інших авторитетних науковців, рекомендаційний лист.

  Участь можуть брати громадяни України студенти 3–6 курсів віком до 35 років, які цікавляться наукою, соціальноактивні та прагнуть отримати новий досвід.

  Конкурс відбуватиметься у кілька етапів. У заключному турі фіналістам потрібно буде публічно захистити свій проект.

  Деталі конкурсу можна дізнатися на сайті.

 • 23.10.19 p. Дай пораду президенту — отримай IPhone XS (конкурс)

  ВсеукраЇнський фІнансовий портал Maanimo ініціює проект «Молодь знає: 5 порад Володимиру Зеленському» для студентів українських вищих навчальних закладів.

  «Після обрання Володимира Зеленського новим президентом України кожен з нас сподівається на зрушення країни з багаторічної мертвої точки. Податкова, медична, освітня реформи, запуск ринку землі — це далеко не повний список трансформацій, на які очікують громадяни. Тому ми вважаємо, що саме молоді українці зможуть стати творцями цих змін у країні.

  Наша компанія ініціює конкурс студентських робіт „Молодь знає: 5 порад Володимиру Зеленському“, який спрямований на те, щоб студенти змогли висловити свої думки та побажання новообраному президентові України.

  Якщо тобі є, що сказати, — швидше заповнюй заявку та пиши свої поради на Maanimo. Термін подачі до 1 листопада. Автор найкращих пропозицій виграє крутий подарунок від фінансового порталу Maanimo — IPhone XS».

  Ознайомитися з правилами проекту та подати заявку можна за посиланням: https://maanimo.com/projects/molod-znae.

 • 23.10.19 p. Презентація Реймського Євангеліє за участі професора ЖДУ

  Професор Житомирського державного університету імеіні Івана Франка Віктор Мойсієнко взяв участь у презентації факсимільного видання Реймського Євангеліє, створення якого пов'язують із часом правління Ярослава Мудрого. Оригінал Євангеліє зберігається у Франції у м. Реймс. Віктор Мойсієнко разом з групою науковців досліджував палеографічні, орфографічні та мовні особливості рукопису.

 • 21.10.19 p. «Тобі 100 років, мій університете!»

  Житомирський державний університет відсвяткував свій ювілей. Для історії 100 років — це мить, для навчального закладу — це ціла епоха, в якій було багато перемог, відкриттів, досягнень.

  Франківці святкували з 15 по 18 жовтня. Розпочали з урочистого підняття прапора та виконання разом гімну університету. Тиждень був насичений різноманітними заходами. На факультетах та в інститутах читалися студентам лекції з історії університету. Проводилися квести на певні знання, конкурси та змагання, турнір з шахів, КВН команд природничого факультету, концерти на факультетах, наукові конференції. Для публіки були представлені різноманітні виставки: фотографій з життя університету, малюнків про університет, археологічна виставка, мистецька; проводилися майстер-класи з технік образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Для усіх бажаючих були відкриті музеї університету.

  У день свого народження університет приймав учасників XXI засідання Консорціуму українських університетів та Варшавського університету за участі Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці.

  На відкритті виставки начально-меодичної та наукової літератури франківці презентували видання «Житомирський державний університет імені Івана Франка. 100 років» та книгу спогадів «Житомирський державний університет у спогадах викладачів (1940–1990—ті рр.)».

  Урочистості з нагоди ювілею проходили у Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги. Привітати франків приїхали керівники ЗВО України, Польщі, очільники міста та області, випускники та друзі університету. 100 працівників були нагороджені Міністерством освіти і науки, Верховною Радою України, Національною академією педагогічних наук України, Житомирською обласною державною адміністрацією, Житомирською обласною радою, Житомирською міською радою та університетом. Концертну програму підготували викладачі, студенти та випускники ЖДУ. Лунали пісні у виконанні Сергія Лазо, Анатолія Говорадло, дуету у складі заслужених працівників культури Республіки Польща Наталії Травкіної та Миколи Нагірняка, вокального квартету викладачів інституту педагогіки, заслуженої співачки України Ірини Шинкарук, Артема Кондратюка, студентів Вадима Маєвського, Озізі Макуба (лауреат конкурсу «Пісенний спас») та Ольги Бушми. Танець від «Avante» надав святу класичного шарму. Ведучими свята стали відомі випускники ЖДУ Ірина Шинкарук (заслужена артистка України), Ірина Степаненко (ведуча таредактор на СК1), Юлія Карпова (ведуча ранкових програм на Хіт-FM), ДмитроСліпаченко та Олексій Гайдучик (учасники команди «30+»).

  Талановиті студенти ННІ педагогіки привітали університет по-своєму, презентувавши поетичну композицію та уривок з вистави «Украдене щастя» за п’єсою Івана Франка. Чудова гра акторів, грим та костюми, професійна постановка Лілії та Володимира Берелетів зробили видовище емоційним та чуттєвим.

  Завершував тиждень святкувань легкоатлетичний пробіг за участі викладачів, працівників та студентів університету. Учасникам було запропоновано дистанція у 1000 м.

 • 21.10.19 p. Благодійний ярмарок смакоти

  17 жовтня 2019 у навчально-науковому інституті іноземної філології відбувся традиційний благодійний ярмарок смакоти. Цього року у дні святкування 100-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка захід названо «На каву до Франка».

  Мета ярмарку — збір коштів для спеціалізованого дитячого закладу.

  Культурна концепція ярмарку полягає в тому, що у західній культурі намагаються побачити геніїв живими та цілісними людьми, зокрема через побут та культуру харчування. Студенти використовували рецепти з книги «Кухня Франкового дому», дослідниці Наталії Тихолоз, що незабаром вийде.

  Святковий бранч поділявся на   локації:

  1. «Понінського, 4 — Пушкінська, 49», де були представлені страви, що готували у Франків удома — конфітюри (варення), галярети (желе), рибу, картоплю з грибами, узвар, вареники, дактилеві коржі, медовик та ті, що готуємо ми в Житомирі, наприклад, деруни.
  2. «Кава з газетою» — на згадку про те, що Іван Франко любив у львівських кав’ярнях («Монополь») пити каву й читати газети, спостерігаючи за творчою молоддю з угрупування «Молода муза». Це була зона відпочинку й спілкування, де можна було прочитати святковий випуск газети «Універсум» та ознайомитись з рецептами страв.
  3. «Під синьою пляшкою», на згадку про віденський період Івана Франка та про віденську кав’ярню «ZUR BLAUEN FLASCHE», засновану його земляком, Юрієм Францем Кульчицьким, героєм Віденської відсічі 1683 року, який навчив Європу пити каву.

  Екологічна концепція передбачала відмову від пластику та використання  крафтового паперу та пакування, що вже було у вжитку, для оздоблення.

  Страви готували та подавали студенти І–ІІ курсів, вони розповідали про особливості страв та їх дотичність до постаті Івана Франка, проводили квіз.

 • 18.10.19 p. Легкоатлетичний пробіг у рамках святкування 100-річчя

  18 жовтня студенти, викладачі, працівники університету здійснили легкоатлетичний пробіг у рамках святкування 100-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка. Учасникам було запропоновано дистанцію у 1000 км. Мета заходу — популяризувати фізичну культуру і спорт в університеті та Житомирі зокрема.

  Гарний настрій та позитивні емоції були гарантовані!

 • 18.10.19 p. Учнівсько-студентська науково-практична конференція

  17 жовтня 2019 р. відбулась V щорічна учнівсько-студентська науково-практична конференція «Українське козацтво: історія та сучасність». На відкритті з привітальним словом до учасників звернулась проректор із навчальної роботи Корнійчук Н. М. Студенти історичного факультету Д. Олефір, Д. Майковець, І. Опанащук презентували відео Лабораторії візуальної антропології, присвячене 100-річному ювілею ЖДУ ім. І. Франка. Викладачі кафедри історії України Венгерська В. О., Стельникович С. В., Ковальчук І. В., Максимов О. В., Сичевський А. О. презентували електронний варіант книги «Житомирський державний університет у спогадах викладачів (1940–1990 рр.)». В обговоренні взяв участь доцент інституту педагогіки (2003–2019 рр. — директор інституту педагогіки) В. Є. Литньов.

  У другій частині конференції із доповідями, присвяченими різноманітним аспектам історії та історичної пам'яті про козацтво виступили учні шкіл Житомира,  Житомирського району та студенти історичного факультету. Захід поєднав як змістовну наукову, цікаву культурологічну та профорієнтаційну складові.

 • 16.10.19 p. Професори з Німеччини з лекціям для франківців

  У ННІ іноземної філології до 100-річчя Житомрського державного університету імені Івана Франка відбулися відкриті лекції запрошених учених — давніх друзів і почесних професорів нашого університету.

  Професор, доктор філологічних наук Юрген Гілесгайм, керівник Брехтівського науково-дослідного центру м. Аґсбурґ (Німеччина), виступив із доповіддю на тему: «Бертольт Брехт і Баварська радянська республіка 1919 року».

  Доктор філологічних наук Кароліна Гілесгайм, яка представляє Ауґсбурзький університет (Німеччина), розповіла про ранню поетичну творчість Бертольта Брехта в контексті розвитку німецькомовної лірики ХХ століття, а також провела вже традиційний семінар для студентів-германістів ННІ іноземної філології.

  Щиро дякуємо пану Юргену та пані Кароліні Гілесгайм за багаторічну співпрацю!

 • 15.10.19 p. Участь у Всеукраїнському семінарі для соціальних працівників

  10–12 жовтня 2019 року викладач кафедри соціальних технологій Сергій Товщик взяв участь у Всеукраїнському семінарі/тренінгу «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг в ОТГ» в межах проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг», що реалізується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» на базі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

  Семінар проводився з метою формування спільного бачення підготовки соціальних працівників в умовах реформи децентралізації та розуміння особливостей організації системи соціальної підтримки населення в об’єднаних територіальних громадах через впровадження моделі інтегрованих соціальних послуг на основі результатів проекту «Громада для людини».

  У семінарі взяли участь завідувачі і викладачі кафедр соціальної педагогіки, соціальної роботи з 26 закладів вищої освіти 18 регіонів України, що здійснюють підготовку фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота».

  У рамках семінару учасники ознайомилися з програмами навчальних дисциплін для студентів другого (магістерського) освітнього рівня «Запровадження моделі інтегрованих соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах», «Соціально-педагогічна робота із вразливими сім'ями та дітьми», «Практикум із організації системи соціальної підтримки населення в об'єднаних територіальних громадах» та електронними курсами до них.

 • 14.10.19 p. Студенти Житомирського державного університету стали стипендіатами міського голови

  Відповідно до розпоряджень міського голови Сергія Сухомлина у 2019 році призначено 110 стипендій обдарованим та перспективним спортсменам міста та 18 стипендій обдарованим студентам вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації м. Житомира. Серед стипендіатів є студенти-франківці. Вітаємо наших обдарованих студентів:

  • Юлію Шмилюк (4 курс, 101 Екологія)
  • Владислава Штиля (2 курс, 015.10 Комп'ютерні технології)
  • Анастасію Свиридюк (2 курс магістратури, 014.13 Музичне мистецтво)
  • Богдана Шевцова (3 курс, 014.03 Історія)
 • 11.10.19 p. Юридичний майданчик на історичному факультеті

  9 жовтня на історичному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка працював юридичний майданчик «Мої права» за участі фахівців виконавчої служби, нотаріату, Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Виступи фахових юристів стосувалися питань виконання рішень судів та інших органів, державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та доступу до безоплатної правової допомоги.

  Гості відповідали на запитання студентів та здійснювали безоплатне консультування всіх бажаючих.

  Крім того, футбольну команду історичного факультету було нагороджено грамотою Головного територіального управління юстиції за участь у турнірі з футзалу, що відбувся 6 жовтня серед закладів вищої освіти м. Житомир.

 • 11.10.19 p. На СПФ запрошені гості ділитися досвідом корекційної педагогіки у підготовці дітей до інклюзивної освіти

  11 жовтня відбувся науково-практичний семінар на тему «Европейський досвід корекційної педагогіки у підготовці дітей до інклюзивної освіти», організований Міжнародною Асоціацією анімалотерапії, реабілітаційним центром іпотерапії «Берегиня Полісся» спільно із соціально-психологічним факультетом.

  Перед студентами та фахівцями виступила фахівець з міжнародною кваліфікацією, психолог, соціальний педагог, реабілітолог, іпотерапевт, випускниця СПФ Олеся Марчук. Вона представила професійні методи, що дозволяють покращувати фізичний та емоційний стан дітей та дорослих засобами іпотерапії, каністерапії та музикотерапії.

  Спеціальною гостею семінару стала Астрід Ретцер — професор, дипломований соціолог, спеціаліст з іпотерапії та сімейного консультування (Німеччина). Спікерка запропонувала для обговорення проблеми щодо обслуговування та догляду за дітьми з інвалідністю, підлітками та сім’ями, що знаходяться в особливих життєвих умовах.

 • 11.10.19 p. На історичному факультеті у рамках науково-методичного семінару розглядали питання соціальної політики

  11 жовтня відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар з міжнародною участю «Соціальна політика: вітчизняний та світовий досвід», ініціатором проведення якого є Лабораторія з вивчення радянського минулого сталінської доби кафедри всесвітньої історії історичного факультету.

  Учасниками семінару стали науковці з Житомира, Києва, Вінниці та Мінська (Республіка Білорусь). Науковці обговорили питання:

  • соціального захисту населення України в контексті вітчизняного та зарубіжного досвіду;
  • соціального захисту населення в період становлення сталінізму;
  • соціальної політики сталінського режиму у Білорусі в 30-х роках.
 • 11.10.19 p. Білоруський вчений завітав з лекцією на історичний факультет

  11 жовтня студенти і науковці історичного факультету мали чудову нагоду слухати лекцію відомого білоруського науковця, дослідника історії радянської держави сталінського періоду доктора історичних наук, професора кафедри етнології, музеєлогії та історії мистецтв історичного факультету Білоруського державного університету Гужаловського Олександра Олександровича.

  Тема його виступу «Культ Сталіна ў Савецкай Беларусі. 1929–1953».

 • 01.10.19 p. Фестиваль талантів першокурсників інституту іноземної філології

  Наприкінці вересня відбувся щорічний традиційний фестиваль талантів серед першокурсників ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка. Студенти влаштували справжнє шоу: поезія, танці, пісні українською, англійською, італійською мовами пролунали на весь університет.

  Два танцювальні колективи і команда КВК «Ladies і Бродяги» подарували чудовий настрій, позитивні емоції та енергетичний заряд!

  Дякуємо студентам за організацію фестивалю. За короткий термін вони змогли зробити феєричний виступ, продемонстрували свої таланти та підкорили серця усіх присутніх у залі.

  Бажаємо першокурсникам натхнення, успіхів у навчанні! Ніколи не втрачайте віри у свій талант!

 • 01.10.19 p. Тиждень перекладача в ННІ іноземної філології

  Надзвичайно насиченим видався «Тиждень перекладача» в ННІ іноземної філології, який розпочався в понеділок 23 вересня конкурсом курсових робіт зі спеціальності «Теорія та практика перекладу з основної іноземної мови». На мить всі отримали можливість поринути в світ фразеологізмів та проблем перекладу фільмонімів. У заході взяли участь викладачі кафедр англійської філології та перекладу, англійської мови та студенти 3 і 4 курсів спеціальності 035 Германські мови та літератури (переклад включно). Журі відзначило високий рівень студентських наукових робіт. Фіналісти виступили з презентаціями результатів своїх розвідок. Перше місце у конкурсі здобула наукова робота Ірини Єні «Особливості перекладу англомовних фразеологічних одиниць», друге — Анастасії Власюк «Особливості перекладу назв фільмів американського кінематографу», третє — Дарини Бештер «Особливості функціонування та перекладу фразеологізмів зі значенням негативної поведінки людини».

  Перекладознавчий марафон продовжився 24 вересня конкурсом у номінації «ІТ-Переклад». Студенти, які цікавляться сучасними інформаційними технологіями, іграми та програмуванням, мали можливість спробувати свої сили у вузькій, але надзвичайно перспективній галузі. А 25 вересня поціновувачі художнього слова попрактикувалися в сфері перекладу белетристики, взявши участь у складному, але цікавому конкурсі. 26 вересня ННІ гостинно відчинив свої двері для учнів житомирських шкіл, які підготували переклади уривків художніх текстів та після церемонії нагородження залюбки взяли участь у майстер-класі. 27 вересня пройшов конкурс усного перекладу у спеціально обладнаних кабінах для синхронного перекладу. І звичайно, всі з нетерпінням очікували церемонії нагородження, яка відбулася 30 вересня у «Всесвітній день перекладача». Всі бажаючі мали можливість поспілкуватись з випускником ННІ іноземної філології, а нині успішним перекладачем Євгенієм Марченком, який поділився зі студентами корисними порадами та розповів про перспективність обраного фаху.

  Зичимо всім студентам наснаги, терпіння та подальших перемог!

 • 01.10.19 p. Участь студентів магістратури у літературознавчому семінарі від Німецької служби академічних обмінів (DAAD)

  Студентки магістратури ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Світлана Налапко й Тетяна Лавренчук протягом 22–28 вересня брали участь у літературознавчому семінарі від Німецької служби академічних обмінів (DAAD), а також відвідали V Міжнародний літературний фестиваль в Одесі.

  Світлана Налапко поділилася враженнями від насиченого тижня: «В Одесі нам пощастило стати не тільки частиною літературознавчого семінару від DAAD, а й Міжнародного літературного фестивалю. Обидва заходи залишили лише найприємніші, найтепліші враження. Спілкування в дружній атмосфері, дискусії, прогулянки, знайомства з видатними письменниками сучасності Німеччини, Швейцарії та України, такими, як: Terezia Mora, Durs Grünbein, Maxim Biller, Franz Hohler, Андрій Курков, Дмитро Лазуткін, Андрій Любка, Юрій Іздрик, Макс Кідрук і багатьма іншими. Хочеться висловити щиру вдячність лекторці DAAD в Миколаєві Nina Kreher за неймовірну організацію заходу та референту Ronny Möbius за змістовні семінари. Усе було корисно, актуально й ефективно, кожен з нас отримав безцінний досвід. Чекатимемо на такі ж душевні проекти. До нових зустрічей!»

  Кафедра германської філології та зарубіжної літератури дякує партнерам із DAAD Ukraine за співпрацю!

 • 01.10.19 p. СВІТЛА ПАМ′ЯТЬ

  Колектив університету глибоко сумує з приводу непоправної втрати — смерті старшого викладача кафедри теорії  та історії світової літератури

  Наталії Володимирівни Євченко

  Наталія Володимирівна працювала викладачем зарубіжної літератури в ННІ філології та журналістики понад 40 років. Власним прикладом вчила не одне покоління студентів інтелігентності, стриманості і відповідальному ставленню до роботи. Надихала, творила і окрилювала всіх, хто з нею працював. Була прикладом жіночності, аристократичної витонченості та краси.

  Колектив університету сумує та розділяє з родиною біль утрати,  висловлює щирі глибокі співчуття рідним і близьким.