• 24.04.17 p. У ЖДУ відбувся конкурс студентських театрів

  У ННІ педагогіки відбувся традиційний конкурс студентських театрів під керівництвом викладача кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій І. М. Коновальчук.

  У залі зібралися викладачі та студенти 1, 2, 3 курсів, які мали нагоду побачити й оцінити гру акторів. Не щодня доводиться спостерігати наживо вистави, особливо коли виконавцями є діти. Дійство розпочав дитячий театральний колектив «Думка» під керівництвом О. Л. Яценко, імпровізованою виставою, в якій піднімались серйозні проблеми охорони природи.

  Видатний режисер і теоретик театру К. Станіславський говорив, що для дітей треба грати так само, як для дорослих, тільки ще краще. Студенти 2 курсу навчально-наукового інституту педагогіки спеціальностей «Дошкільна освіта» й «Початкова освіта» представили різноманітні лялькові театри, інсценізації, авторські вистави, продемонструвавши творчий пошук, креативність, неабиякі акторські здібності, здатність створити яскраві образи, інтерес та розуміння того, що театр для дітей, в незалежності від його виду й форми може бути не тільки розвагою, а й культурною подією з дидактичним, інформаційним, повчальним або соціальним акцентом.

  Креативні, емоційні, оригінальні виступи студентів залишили надзвичайно позивне враження і гарний настрій.

 • 21.04.17 p. «Молода гвардія» висловлює подяку!

  ННІ педагогіки бере активну участь у підготовці та відборі студентів до роботи в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» (м. Одеса), що позитивно впливає на їх професійну підготовку, формує педагогічну вправність і винахідливість, розвиває комунікативні навички і креативність.

  Генеральна дирекція Українського дитячого центру «Молода гвардія» надіслала лист  вдячності за плідну і конструктивну співпрацю та сприяння вирішенню кадрових питань центру ректорові ЖДУ імені Івана Франка професору П. Ю. Сауху, директору навчально-наукового інституту педагогіки доценту В. Є. Литньову  та завідуючому кафедрою дошкільної освіти і педагогічних інновацій професору І. І. Коновальчуку.

  У листі висловлено щиру подяку студентам університету, які працювали протягом I-ї та II-ї тематичних змін 2017 року: А. Ю. Кот, Д. Ю. Гакалець, О. В. Білоус, Р. Ю. Куліш, І. А. Гайдай, М. С. Мазиловій, В. П. Савчук, М. О. Бойко, Л. О. Микитенко, С. Б. Бризнюк.

  Вони були ініціаторами творчих справ, займалися самоосвітою, здобули справжню педагогічну майстерність на заняттях у школі педагога-організатора «Від А до Я» під керівництвом доцента кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Гужанової Т. С.

 • 21.04.17 p. Викладач ЖДУ оцінювала інтелектуально-правову гру «Брейн-ринг» з правознавства між загальноосвітніми закладами м. Житомира

  20 квітня 2017 року у Житомирському кооперативному коледжі бізнесу і права пройшли практичні змагання інтелектуально-правової гри «Брейн-ринг» з правознавства між загальноосвітніми закладами м. Житомира.

  Загалом, учасниками гри було шість команд: Житомирський міський колегіум, Житомирський міський ліцей № 25, ЗОШ № 8, 6, 21 та 27. До складу суддівської колегії було запрошено кандидата юридичних наук, доцента кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ імені Івана Франка Ольгу Рудницьку. Викладач нашого вишу отримала можливість оцінити знання юних талановитих правознавців та запросила учасників вступати до Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 20.04.17 p. «Золото» виборола студентка ЖДУ на Першості Європи з боротьби самбо

  20 квітня 2017 року в м. Прага (Чеська Республіка) відбулась Першість Європи з боротьби самбо.

  У ваговій категорії серед жінок до 56 кг Україну представляла студентка 11 групи Житомирського державного університету імені Івана Франка факультету фізичного виховання і спорту — Лідія Ващенко. В результаті змагань спортсменка посіла перше місце та стала переможницею Першості Європи з боротьби самбо у цій ваговій категорії.

 • 20.04.17 p. Викладачі соціально-психологічного факультету допомагають школярам міста Житомира обирати свою майбутню професію

  Минулого тижня викладачі кафедри теоретичної психології та психології розвитку соціально-психологічного факультету Кирильчук І. В., Гречуха І. А. та Можаровська Т. В. в межах святкування Дня психології провели заняття «Мій вибір» для учнів 10–11 класів ЗОШ № 21.

  Психологи обговорювали зі школярами проблеми вибору майбутньої професії, особливості та переваги навчання в Житомирському державному університеті імені І. Франка.

 • 20.04.17 p. 26 квітня у ЖДУ відбудеться «Ярмарок вакансій — 2017»

  Житомирський державний університеті імені Івана Франка організовує «Ярмарок вакансій — 2017», який пройде 26 квітня у центральному корпусі університету.

  На ярмарку студенти і випускники матимуть змогу ближче познайомитися з організаціями, установами, компаніями й отримати перший досвід спілкування з роботодавцями, дізнатися про умови стажування і працевлаштування, ознайомитись із вимогами роботодавців.

  Роботодавці ж зможуть поповнити базу кандидатів із числа студентів і випускників, провести презентацію компанії, надати інформацію про можливі стажування та вакансії постійної й тимчасової роботи, провести попередню коротку співбесіду, показати свої переваги на ринку праці й поширити інформацію про компанію та асортимент послуг.

 • 19.04.17 p. На історичному факультеті ЖДУ відбувся круглий стіл з питань гендерної політики в Україні та попередження насильства в сім’ї

  Кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства історичного факультету спільно з Центром дослідження прав людини ЖДУ імені Івана Франка провели круглий стіл з проблем формування гендерного компонента в системі національного законодавства України та попередження насильства в сім’ї «Гендерна політика в Україні та попередження насильства в сім’ї: проблеми та напрямки реалізації». Координатором круглого столу виступила кандидат юридичних наук, доцент  О. П. Рудницька.

  У роботі круглого столу взяли участь викладачі та студенти історичного факультету ЖДУ ім. Івана Франка та Житомирського національного агроекологічного університету, представники Головного територіального управління юстиції в Житомирській області, Житомирського обласного гендерного ресурсного центру Житомирської обласної ради, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області тощо.

  Доповідачі наголошували на необхідності забезпечення принципу рівності жінок і чоловіків, посилення відповідальності за його порушення. У доповідях порушувалися важливі проблеми по гармонізації українського законодавства щодо гендерної рівності із законодавством Європейського Союзу та міжнародними нормами, що супроводжувалося плідними дискусіями.

 • 19.04.17 p. Викладач ННІ іноземної філології взяла участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Використання моделей змішаного навчання у процесі вивчення елективних курсів з іноземних мов»

  Кафедра міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ННІ іноземної філології взяла участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Використання моделей змішаного навчання у процесі вивчення елективних курсів з іноземних мов». Семінар, організований Інститутом педагогіки НАПН України, управлінням освіти Житомирської міської ради, Житомирським державним університетом імені Івана Франка та Житомирським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, відбувся на базі гуманітарної гімназії № 23 м. Житомира.

  Учасникам семінару було запропоновано відвідати відкриті уроки англійської мови в 10–11-х класах, які були побудовані з використанням технології змішаного навчання «перевернутий клас». Особливість зазначеної технології полягає в тому, що вивчення теми уроку починається не в класі під керівництвом вчителя, а в режимі онлайн, коли учні самостійно опановують навчальний матеріал, що розміщується у віртуальному середовищі. Учні 21 століття, які гарно володіють інформаційними технологіями, з великим зацікавленням використовують їх у навчальних цілях. Переваги такого нестандартного «перевернутого» початку вивчення теми надзвичайно великі, адже такий підхід сприяє автономному вивченню нових лексичних одиниць, самостійній роботі з аудіо матеріалом, а також самоконтролю отриманих знань, умінь і навичок. Крім того, кожен учень може працювати з on-line курсом в будь-який зручний для нього час, у комфортному для нього режимі роботи.

  Учасники семіару відвідали уроки вчителів англійської мови гімназії № 23 та пленарні засідання: «Компетентнісно орієнтоване навчання іноземних мов учнів старшої школи» (завідувач відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент Редько Валерій Григорович), «Англійська мова крізь призму культур: елективний курс „Культура і мистецтво Великої Британії”» (старший науковий співробітник відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук Полонська Тамара Констянтинівна), «Формування соціокультурної компетентності учнів старшої школи засобами елективного курсу „Німецькомовні країни”» (науковий співробітник відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України Басай Надія Пилипівна).

  Професор кафедри Лариса Калініна виступила із ґрунтовною доповіддю «Використання технологій змішаного навчання у процесі викладання іноземних мов у середній школі», під час якої поділилася досвідом застосування технологій змішаного навчання у власній педагогічній діяльності.

 • 19.04.17 p. Професія вчителя образотворчого мистецтва та викладача практичного навчання в галузі дизайну: реалії та перспективи

  Днями викладачі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання радо зустріли учасників обласного конкурсу дитячого малюнку «Кожному мила своя сторона», який проходить за підтримки Житомирської обласної адміністрації, Житомирської міської ради, Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців, з метою виявлення талановитої молоді Житомирщини, виховання національно-патріотичних почуттів та любові до своєї Батьківщини.

  Викладачі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання допомагали учням загальноосвітніх шкіл обрати свою майбутню професію, проводили експрес-опитування спрямоване на вивчення образотворчих і дизайнерських здібностей творчої особистості, «роздинкою» такого заходу став майстер-клас з кольорознавства. Окрім того, учні мали можливість відвідати аудиторний фонд, де здійснюється навчально-виховний процес студентів навчально-наукового інституту педагогіки.

  Учні отримали інформацію про професії: вчитель образотворчого мистецтва, вчитель художньої культури, викладач практичного навчання в галузі дизайну, фахівець в галузі графічного дизайну.

  Кожен учасник конкурсу «Кожному мила своя сторона» отримав індивідуальну консультативну допомогу у виборі професії з використанням професіограми, дізнався про переваги навчання у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, про перспективи працевлаштування, про можливості продовження навчання.

 • 19.04.17 p. У ЖДУ відбувся третій тур щорічного конкурсу «Інновації в освіті»

  На початку 2016–2017 навчального року Житомирський державний університет ім. І. Франка оголосив проведення конкурсу «Інновації в освіті» з метою активізації інноваційної освітньої діяльності спрямованої на підвищення якості професійної підготовки майбутніх фахівців.

  До участі в конкурсі запрошувались викладачі нашого ВНЗ, учителі загальноосвітніх шкіл, вихователі ДНЗ, творчі групи, члени НВК «Полісся», які розробляють та впроваджують інноваційні технології. Урочисте відкриття конкурсу здійснили проректор з навчально-методичної та виховної роботи, голова журі — А. В. Шевчук; директор навчально-наукового інституту педагогіки В. Є. Литньов. Зазначимо, що членами журі конкурсу були завідувач кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій І. І. Коновальчук, професор О. В. Вознюк, доцент Н. Є. Колесник, доцент Н. Ю. Рудницька, викладач М. О. Ковальчук.

  У Конкурсі взяли активну участь 38 педагогів. Переможцями стали:

  І місце

  • Беседовська Ірина Василівна — викладач-методист ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені Івана Франка». Проект: «Моніторинг професійної компетентності педагогічних працівників»
  • Візгалова Наталія Борисівна —  заступник директора з навчально-виховної роботи (початкова ланка) ЗОШ І–ІІ ст. № 2. Проект: «Неперервність і наступність у навчанні як передумова забезпечення якості освіти»

  ІІ місце

  • Ковальчук Олена Миколаївна — заступник директора з НВР, вчитель початкових класів НВК № 25. Проект: «Здоров’язбережувальний супровід освітнього процесу в умовах сучасного освітнього закладу»
  • Заблоцька Тетяна Валентинівна — викладач методики зображувальної діяльності Бердичівського педагогічного коледжу. Проект: «Особливості формування інтересу до майбутньої професійної діяльності у студентів педагогічного коледжу»
  • Паламарчук Тетяна Миколаївна — вчитель початкових класів Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23. Проект:  «Використання теорії множинного інтелекту у викладанні математики»

  ІІІ місце

  • Васильчук Наталія Василівна — викладач ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені Івана Франка». Проект: «Формування іншомовної фонетичної компетенції учнів початкових класів на основі рисівок англійською мовою»
  • Магась-Демидас Юлія Іванівна — доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Житомирського державного університету імені Івана Франка. Проект: «Застосування методів проектів у процесі вивчення студентами дисципліни «Шкільний курс правознавства та методика викладання» як дієвий засіб формування професійних компетенцій»
  • Сойнова Наталія Іванівна — старший викладач ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені Івана Франка». Проект: «Використання сервісів Coogle у професійній діяльності викладача»

  Усі учасники отримали сертифікати, а переможців було нагороджено дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів. Бажаємо усім конкурсантам подальших успіхів і здобутків! Нехай Ваша самовіддана праця буде легкою і радісною, сповненою творчістю та натхненням до нових інноваційних звершень. Сподіваємося, що вищезазначений конкурс розкрив перед освітянами нові обрії інноваційних технологій.

 • 18.04.17 p. Весняні пригоди італійських студентів ЖДУ в Бердичеві

  Минулого тижня студенти Пармського університету, які за програмою обміну навчаються в ННІ педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка, відвідали волонтерський захід у Бердичівському педагогічному коледжі «Зберемо Великодню корзину воїнам АТО».

  Під час майстер класів італійські студенти разом зі студентами коледжу розписували писанки, виготовляли обереги, співали українських патріотичних пісень, пакували продукти воїнам АТО. Пізнаючи українські традиції, молодь відчуває незламний характер народу, його потенціал до духовного відродження. Відтепер у Пармі знатимуть, як в Україні молодь зустрічає Великдень: від писанок — до Великодня, від обрядів — до виготовлення оберегів українським захисникам. А для студентів Бердичівського педагогічного коледжу вибір університету для подальшого навчання зрозумілий — це ЖДУ імені Івана Франка, оскільки можливості здобути якісну професійну освіту, навчатися у Європі за програмами обміну є саме тут!

  Дивіться на YouTube ролик «Весняні пригоди італійців у Бердичеві».

 • 18.04.17 p. На природничому факультеті відбувся І Житомирський космобіологічний семінар «Проблеми і перспективи колонізації космосу»

  Напередодні Великодня на природничому факультеті відбувся І Житомирський космобіологічний семінар «Проблеми і перспективи колонізації космосу» за сприяння лабораторії екосистемологічного моніторингу стану довкілля й кафедри екології, природокористування та біології людини Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

  Розпочато семінар із виступу директора лабораторії ЕМСД, ідейного натхненника та одного з організаторів проекту — доцента кафедри екології, природокористування та біології людини Івана Хом'яка.

  До роботи семінару долучилися представники факультету авіаційних космічних систем Київського політехнічного інституту, Центру вивчення аномалій «Зонд», а також столичні письменники-фантасти Радій Радутний і Маріанна Маліна. Гостям спочатку провели екскурсію природничим факультетом, після чого запросили до розмов та дискусій. Лауреатка літературного конкурсу «Коронація слова» Маріанна Маліна у своїй доповіді торкалася можливостей розширення кордонів свідомості і способів подорожування у космосі. А от її колега — головний редактор першого україномовного журналу фантастики «УФО» письменник-фантаст Радій Радутний — говорив, в основному, про загрози і можливості колонізації землянами космічних просторів. В подібних зустрічах письменник бере участь нечасто, але сподівається, що вдасться надихнути студентство до нового наукового пошуку.

  Під час космобіологічного семінару учасники встигли і думками обмінятися, і подискутувати. Організатори мають надію, що у майбутньому формат семінару вдасться розширити до масштабів фестивалю, який проходитиме у співпраці з Житомирським музеєм космонавтики та багатьма іншими зацікавленими учасниками.

 • 18.04.17 p. ЖДУ імені Івана Франка співпрацюватиме з вишами Франції: такий результат відвідин університету Аташе Посольства Франції в Україні

  З метою обговорення стану французько-українського співробітництва 14 квітня 2017 року в кабінеті ректора ЖДУ імені Івана Франка відбулась робоча зустріч аташе з наукової та  університетської співпраці Посольства Франції в Україні Сільвена Ріголле та аташе з питань співпраці у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріса Пето з проректором ЖДУ з наукової і міжнародної роботи Наталією Сейко та проректором ЖДУ з навчально-методичної та виховної роботи Андрієм Шевчуком.

  До розмови з аташе також долучились директор Інституту іноземної філології ЖДУ Марина Полховська, викладач французької мови кафедри міжкультурної комунікації та прикладної  лінгвістики Валентина Папіжук і фахівець відділу міжнародних та регіональних зв’язків Анна Євтушенко.

  Проректор ЖДУ з наукової і міжнародної роботи Наталія Сейко розповіла про проекти, над якими франківці працювали спільно з французькими колегами, закцентувавши увагу на досягненнях і проблемних питаннях, що виникли в процесі співробітництва. Також проректор окреслила перспективи поглиблення й розширення співпраці з вишами й науковими інституціями Франції не лише у сфері гуманітаристики, а й природничих наук.

  Загалом, під час зустрічі йшлося про потребу підготовки на базі ЖДУ вчителів французької мови, зміцнення й поглиблення французько-української академічної і наукової співпраці та розширення можливостей для студентської мобільності.

  На думку аташе Посольства Франції в Україні, процес налагодження контактів для обміну знаннями та досвідом і для активізації мобільності науковців і студентів є одним із важливих питань інтеграції України в європейський освітній простір. Представники Посольства Франції в Україні  запевнили, що мають намір підтримати ініціативи ЖДУ імені Івана Франка в прагненні працювати із вишами Франції.

 • 14.04.17 p. Привітання ректора ЖДУ імені Івана Франка зі світлим святом Воскресіння Христового

  Вельмишановні франківці: студенти, викладачі, співробітники, випускники і Ваші родини!

  Весна дарує світові найбільше чудо — чудо відродження. Природа оживає, оживають і нові сподівання в людських серцях, душі окрилюються новими мріями, а зроблене й досягнуте стає особливо цінним. Весна — це пора очищення, пора духовної підготовки до найбільшої Божої благодаті — світлого Христового Воскресіння. Кожен християнин має пройти цей шлях очікування в мирі, гармонії зі світом, з молитвою, дякуючи Творцеві за всі труднощі й перепони, які вдалося подолати, за всі щасливі миті, які вдалося розділити з рідними та близькими.

  Нині наша країна, як ніколи, потребує щирої молитви, Божого захисту, мудрості й любові наших сердець. Радість небесного Воскресіння — це насамперед краса земних справ, висота помислів і щирість почуттів. Радість небесного Воскресіння — це можливість подолати власну гріховність, вилучити з душ усе нице, дріб’язкове, мізерне. Радість небесного Воскресіння — це Божа іскра у великому й малому серці. Зустріньмо Великдень з вірою в те, що Любов завжди переможе темряву в душі, в оселі, у державі. Сподіваймося на силу власної віри, пам’ятаймо про найбільший дар — дар Надії.

  Щиро вітаю всіх зі святом Великодня! Нехай Пасхальна радість торкнеться серця кожного, даруючи нову надію і духовну силу відродження!

  Нехай благодатне Великоднє світло просвітить кожну душу, кожне серце, кожну домівку і родину!

  Зичу Вам, аби у цей величний день душі Ваші були багаті на добро, як святковий стіл, чисті та осяйні, як Великодній рушник, веселі та натхненні, як барвисті українські писанки!

  Нехай сила Воскресіння Господнього допоможе нам пережити всі негаразди, забути образи, зрозуміти просту істину: справжнє щастя — це дарувати щастя.
  Христос воскрес! Воістину воскрес!

  Щиро, ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух

 • 14.04.17 p. Співпраця з Поморською академією

  12 квітня 2017 року на запрошення кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття природничий факультет Житомирського державного університету імені Івана Франка відвідав габілітований доктор наук, старший науковий співробітник, професор кафедри зоології та фізіології тварин Поморської академії (м. Слупськ, Польща) Овчаренко Микола Олександрович.

  Слід зазначити, що ЖДУ ім. І. Франка співпрацює з Поморською академією в рамках міжнародної угоди. Вже третій рік поспіль найкращі студенти природничого факультету мають можливість семестрового навчання у Поморській академії. Микола Олександрович Овчаренко прочитав лекцію студентам старших курсів, магістрантам, аспірантам і викладачам природничого факультету на тему: «Mikrosporydia — doskonalość uproszczenia». Слухачі поглибили свої знання про особливості біології та поширення внутрішньоклітинних паразитів — мікроспоридій.

  Овчаренко М. О. ознайомився зі студентським життям на природничому факультеті, навчально-методичною, науковою та виховною діяльністю викладачів факультету. Поділився досвідом щодо програм підтримки і принципів роботи з науковцями та професорсько-викладацьким складом у вишах Польщі, а також про труднощі, з якими стикаються колеги у оцінені їх наукової та навчально-методичної роботи.

  Професор відмітив, що у нього залишились позитивні враження від візиту на природничий факультет ЖДУ ім. І. Франка і готовий співпрацювати з українськими колегами.

 • 13.04.17 p. У ЖДУ юні науковці шести країн світу обговорювали перспективи розвитку професійно спрямованої іншомовної освіти в мультикультурному просторі

  12 квітня 2017 року вже втретє у ЖДУ імені Івана Франка пройшла ІІІ Міжнародна науково-практична конференція для студентів немовних спеціальностей «Перспективи розвитку професійно спрямованої іншомовної освіти в мультикультурному просторі».

  Конференція об’єднала молодих науковців з Білорусі, Індії, Польщі, Литви, Киргизстану та України. Науковий захід, на якому студенти представляли наукові дослідження зі своєї спеціальності англійською, німецькою та французькою мовами, організувала кафедра іноземних мов і новітніх технологій навчання ННІ іноземної філології університету.

  Участь в конференції взяли студенти молодших і старших курсів, аспіранти.

  Напрями роботи конференції включали наступні, хоча не обмежувалися ними:

  • Гуманітарні науки: філологія, психологія, педагогіка
  • Суспільні науки: соціологія, історія, правознавство, релігієзнавство, філософія
  • Природничі науки: біологія, хімія, екологія
  • Фізико-математичні науки: інформатика, математика, фізика
  • Економічні науки: менеджмент, маркетинг, економіка
  • Медичні науки
  • Використання професійно орієнтованої іноземної мови в умовах міжкультурного спілкування

  Після урочистого відкриття пленарного засідання, учасники конференції почали роботу двох секційних груп. Перша секція працювала англійською мовою та включала виступи з гуманітарних, суспільних, природничих, фізико-математичних та економічних наук. Робота другого секційного засідання включала доповіді німецькою та французькою мовами з гуманітарних, фізико-математичних та економічних наук.

  У своїх виступах доповідачі акцентували увагу на різних темах: англійський та білоруський молодіжний жаргон, розробку додатків для ANDROID, особливості української та британської освітніх систем, казкотерапію у контексті роботи з дошкільнятами, соціальні та освітні заходи з родиною дитини-інваліда в школі, значення англійської мови в корпоративному світі, мотивацію, легенди про козаків і козаків-чарівників, екологічну освіту, математику в природі, PR як інструмент маркетингу, маркетингові комунікації, технології для створення комп'ютерної графіки та комп'ютерної анімації, гармонію в математиці тощо.

  Під час роботи наукового заходу, окрім студентів з вишів Житомира, Сум, Харкова, Умані, Рівного, Івано-Франківська, Мелітополя, Мукачева, Одеси, Луцька, Полтави, Кам’янця-Подільська, завдяки skype-зв’язку її учасниками змогли стати студенти з-за кордону. Зокрема, відбулися онлайн-включення з Барановичського державного університету (Білорусь), Вищої школи менеджменту інформаційних систем (університет ISMA) (Латвія), Department of Programatics, University of Lodz (Польща), Grow More College of Education Himatnagar (Індія), Таласького державного університету (Киргизстан).

  Загалом, у конференції, яка відбулася в ЖДУ імені Івана Франка, взяв участь 101 студент із шести країн світу.

 • 13.04.17 p. Соціально-психологічний факультет провів культурно-мистецький захід «Великдень: психологічні архетипи та культурні символи»

  На соціально-психологічному факультеті відбувся культурно-мистецький захід «Великдень: психологічні архетипи та культурні символи», організований викладачкою кафедри практичної психології та психотерапії Іриною Тичиною.

  Це була спроба поглянути на важливе для багатьох християн свято Великодня з точки зору психології. Яке архетипічне значення має Великдень, чому саме яйце стало традиційним великоднім символом, що говорять про наші потаємні почуття та бажання візерунки на писанці, що варто малювати, аби наші бажання збулись? Відповіді на ці питання давала викладачка кафедри практичної психології та психотерапії Алла Весельська. А чудовим доповненням цієї розмови став майстер-клас з писанкарства, проведений викладачкою кафедри мистецьких дисциплін, народною майстринею Галиною Ямчинською. 

 • 13.04.17 p. На соціально-психологічному факультеті відбувся Молодіжний форум активних громадян Житомирщини

  На соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка за підтримки Управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської  обласної державної адміністрації відбувся Молодіжний форум активних громадян Житомирщини.

  Форум був спрямований на стимулювання та нагородження активної молоді, на неформальне навчання новим формам і методам просоціальної активності в регіонах та на збільшення чисельності молоді, яка має досвід волонтерської діяльності й активну громадянську позицію тощо. Молодіжний форму став креативною платформою, на якій представники громадських організацій міста змогли поділитися яскравими історіями успіху власних волонтерських проектів; юні волонетри — презентували в конкурсній програмі свої власні проекти, більше того, — школярі разом з компетентними тренерами мали змогу навчитися створювати свій перший проект. Також, всі учасники Форуму стали співтворцями Майстерень успіху від викладачів соціально-психологічного.

  За результатами Молодіжного форуму активних громадян Житомирщини автори найкращих волонтерських проектів були відзначені цінними подарунками та дипломами.

 • 13.04.17 p. Віртуальний космічний політ студентів Навчально-наукового інституту педагогіки

  З нагоди Дня авіації і космонавтики у Навчально-науковому інституті педагогіки для студентів спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта» проведено науково-практичний семінар «Вивчення природи Космосу дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку: теорія і практика» (модератор: Касянчук Тамара Сигізмундівна, вихователь ДНЗ № 44 м. Житомира).

  Майбутні педагоги мали можливість ознайомитися з моделлю Сонячної системи, зі складовими елементами Всесвіту — планетами, зірками, астероїдами, кометами, галактиками.

  Зазначимо, що студенти використовуючи  багатофункціональний макет «Космос» мали можливість практично побачити як планети обертаються навколо власної осі й одночасно навколо Сонця. У процесі експериментального дослідження було визначено, що Сонце має гравітаційну силу, тому планети обертаються навколо нього завжди на однаковій відстані й не відлітають у відкритий простір Космосу.

 • 12.04.17 p. Продовжується профорієнтаційна робота викладачів кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті

  Доцент кафедри Михайлова О. С. разом зі студентами п'ятого курсу ННІ педагогіки Сидорчук Дариною та Алєксєєвою Марією познайомили учнів 11 та 10 класів Ігнатпільської ЗОШ І–ІІІ ступенів Овруцького району з умовами вступу до ННІ педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка, про специфіку навчання та проведення дозвілля студентів, а також проінформували учнів про спеціальності, на які буде проводитись набір на навчання у 2017 р.

  Було презентовано буклети з інформацією про університет та навчально-науковий інститут педагогіки. Слід підкреслити, що учням особливо було цікаво поспілкуватися зі студентами та почути їх власну думку з приводу навчання у ННІ педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка.

 • 12.04.17 p. ЖДУ на V з’їзді творчої молоді Житомирщини

  Житомирський державний університет імені Івана Франка долучився до роботи V з’їзду творчої молоді Житомирщини, що за сприяння Житомирської облдержадміністрації та Управління сім’ї, молоді та спорту ОДА 12 квітня відбувся на базі  Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова. Захід пройшов під гаслом «Обдарована молодь — майбутнє України».

  На з’їзді творчої молоді Житомирщини ЖДУ імені Івана Франка презентував технічні розробки, які створені науковцями університету спільно з працівниками Житомирського публічного акціонерного товариства «Електровимірювач». Серед низки експонатів комп’ютеризований багатофункціональний електровимірювальний комплект приладів для фізичного експерименту найбільше зацікавив не лише юних техніків Жито, курсантів, офіцерський, сержантський і старшинський склад військового вишу, а й заступника голови Житомирської ОДА Ярослава Лагуту.

  Загалом на З’їзду були представлені науково-технічні розробки за такими напрямами, як сучасні інтернет технології; кібернетична безпека; інформаційна безпека; захист інформації; екологічна безпека; космічні технології; зв’язок та інформатизація; апаратура зв’язку, радіо та телебачення; сучасні технології радіоелектроніки; роботизовані системи; авіа моделювання та безпілотні авіаційні комплекси; моделювання систем і процесів в науці і техніці; сучасні та перспективні системи оборонного призначення; системи моніторингу (дистанційного зондування землі та ін.); енергозберігаючі технології.

  За результатами V з’їзду творчої молоді Житомирщини автори найкращих наукових та науково-технічних розробок були відзначені цінними подарунками та дипломами.

 • 10.04.17 p. На соціально-психологічному факультеті відбулася зустріч із представниками центру духовної підтримки осіб, що мають особливі потреби, «Емаус» (м.Львів)

  Минулого тижня на соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка відбулася зустріч із представниками центру «Емаус» (Український Католицький Університет, м. Львів), організаторами якої були викладач кафедри теоретичної психології та психології розвитку СПФ Оксана Шмиглюк, голова ГО «Аутизм-Житомир» Жанна Зарічна, голова ГО «Молода сила» Олег Малиновський.

  Представники центру «Емаус» Надія Надільна та Надія Калачова розповіли про проблеми осіб, що мають особливі потреби, та напрямки їх підтримки. Студенти, викладачі та гості факультету мали можливість доторкнутися до цих проблем та подивитися на них іншими очима, руйнуючи суспільні стереотипи й дослуховуючись до серця.

 • 10.04.17 p. Викладачі та аспіранти ЖДУ долучились до всеукраїнського обговорення радянської повсякденності у культурній пам’яті суспільства

  Викладачі та аспіранти кафедри історії України ЖДУ Венгерська В. О., Максимов О. В., Сичевський А. О., Цимбалюк О. М. взяли участь у роботі III Всеукраїнського науково-практичного семінару «Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства» з циклу «Радянська повсякденність: візії та смисли», який днями відбувся на базі Вінницького державного педагогічного універстету імені Михайла Коцюбинського.

  Автор ідеї та керівник семінару проф., д.і.н., завідувач кафедри історії та культури України Коляструк О. А. У заході взяли участь авторитетні вчені, аспіранти, працівники музейної сфери, громадські діячі. Із змістовним доповідями, які супроводжувались жвавими обговореннями виступили такі відомі вчені: доктори наук, професори Боряк Г. В., Киридон А. М., Боряк О. М., Стяжкіна О. В. та інші. Учасники семінару мали можливість познайомитись із матеріалами студентських польових практик, присвячених дослідженню презентації феномену радянськості у ландшафті сучасної Вінниці. Учасники семінару намагались знайти відповідь на питання: чому цей феномен залишається настільки живучим та представленим в пам’яті та щоденних практиках?

 • 10.04.17 p. Педагогічна практика — критерій істини: бути чи не бути вчителем?

  У навчально-науковому інституті педагогіки відбулися підсумкові конференції за результатами педагогічної практики. Студенти 4 курсу спеціальностей «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта», які працювали в початкових класах шкіл та дошкільних навчальних закладах м. Житомира й області, виступили з цікавими звітними презентаціями, розповіли про свої враження від спілкування з дітьми, про перші самостійно проведені уроки, заняття та виховні заходи, успіхи й проблеми.

  Директор ННІ педагогіки Литньов В. Є., керівник педагогічної практики Коновальчук І. М. та викладачі-методисти Рудницька Н. Ю., Підлужна Г. В., Підгурська В. Ю., Басюк Н. А., Гужанова Т. С. загалом позитивно оцінили результати педагогічної діяльності студентів-практикантів, проаналізували їх здобутки, відзначили найбільш старанних та вказали на окремі недоліки в проходженні практики й окреслили шляхи їх подолання.

  Дирекція та викладацький склад ННІ педагогіки висловлюють подяку адміністраціям та педагогічним колективам дошкільних навчальних закладів та шкіл № 21, № 28, № 16, № 33, № 5, № 30, № 27, № 1, екологічному ліцею № 24, ліцею № 25, гуманітарній гімназії № 23 та НВК № 25, № 34, № 65, ДНЗ № 55, які допомагають у професійному становленні майбутніх учителів та вихователів. Особливу нашу вдячність адресуємо директору Житомирського екологічного ліцею № 24 Дудік Г. П., заступникам директора з навчально-виховної роботи Шабликіній В. П. і Плесовських О. Г. та вчителям-класоводам. Завдяки їх турботі й зусиллям у ліцеї систематично проходить практику велика кількість студентів, наставниками яких стають найдосвідченіші вчителі. Показово, що в останні роки за результатами педагогічної практики декілька кращих студентів ННІ педагогіки працевлаштовані в екологічному ліцеї.

 • 10.04.17 p. Студентський камерний хор ЖДУ «Артанія» виборов «бронзу» Всеукраїнського відкритого фестивалю-конкурсу хорового мистецтва

  7–9 квітня 2017 року у приміщенні Львівського Будинку органної та камерної музики пройшов Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів». Фестиваль присвячений 140-й річниці з дня народження Миколи Леонтовича — видатного українського композитора і педагога.

  У фестивалі взяв участь студентський камерний хор «Артанія» Житомирського державного університету імені Івана Франка під керівництвом Відмінника освіти України, викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Валентина Федорченка. Колектив здобув Диплом ІІІ ступеня у категорії молодіжних мішаних хорів.

  Вітаємо лауреатів цього чудового мистецького свята!

 • 07.04.17 p. Тринадцята науково-практична краєзнавча учнівсько-студентська конференція «Наш рідний край: історія і сьогодення» на історичному

  Кафедра історії України 6 квітня провела тринадцяту науково-практичну краєзнавчу учнівсько-студентську конференцію «Наш рідний край: історія і сьогодення». Крім наукової складової, захід містить і традиційну профорієнтаційну компоненту.

  В конференції взяли участь 50 учнів шкіл Житомирської області та міста, вчителі,  студенти історичного факультету. Учасників конференції вітали проректор з навчально-методичної та виховної роботи Шевчук А. В., декан факультету Жуковський О. І. Робота конференції складалась із пленарного засідання та чотирьох секційних. Учні та студенти продемонстрували зацікавленість історією рідного краю, що знайшло відображення у доповідях, презентаціях та фільмах, присвячених різним періодам, аспектам історії та видатним персоналіям Житомирщини. Конференція традиційно збирає кращих учнів, захоплених історією, які в майбутньому поповнять лави студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 07.04.17 p. На природничому факультеті відбувся семінар з вчителями біології загальноосвітніх шкіл м. Житомира

  6 квітня у рамках профорієнтаційної роботи на природничому факультеті відбувся семінар з вчителями біології загальноосвітніх шкіл м. Житомира, який провела доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Киричук Галина Євгеніївна.

  Учасники семінару були ознайомлені із спеціальностями, на які буде здійснюватись набір абітурієнтів цього року як на природничий факультет, так і на інші факультети й інститути університету. Галина Євгеніївна звернула увагу на вибір предметів ЗНО, що потрібні для вступу на різні спеціальності, та особливості вступної кампанії — 2017.

  Було відмічено переваги навчання на природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка. Зокрема, можливість вибору студентами навчання на різних спеціальностях в магістратурі, що важливо для працевлаштування випускників, можливість перехресного вступу, навчання по обміну студентів, що здійснюється із Поморською академією (м. Слупськ, Польща). Вчителі отримали вичерпні відповіді на всі питання, що їх цікавили щодо технології подачі документів та визначення пріоритетів. Їм були роздані інформаційно-рекламні матеріали із спеціальностей природничого факультету. Учасники семінару також активно обговорили сучасний стан шкільної біологічної освіти та напрямки її реформування.

  Наприкінці зустрічі Галина Євгеніївна запросила всіх вчителів та їх учнів на День відкритих дверей природничого факультету, що відбудеться 29 квітня о 11:00.

 • 06.04.17 p. Викладач ЖДУ взяла участь у «3-D школи: дебати, дискусія, діалог»

  Днями у Житомирі відбувся перший тренінговий модуль «3-D школи: дебати, дискусія, діалог» (організатор МГО «Сучасний Формат» у співпраці з DVV International in Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини), в якому викладачі вищих та середньо-спеціальних навчальних закладів і представники громадських організацій Житомира й області навчалися навичкам ведення дебатів.

  Інтенсивні, цікаві, розвиваючі та наповнені, приємно-непередбачувані дні створили ГО «Сучасний формат» та тренери Ольга Донець та Максим Єлігулашвілі. Увагу було акцентовано на найбільш популярному виді дебатів — парламентський за британським форматом. Учасники спробували себе як у ролі уряду, який презентує свою концепцію, так і опозиції, яка повинна все це спростувати і переконати суддю у правильності своїх контраргументів.

 • 06.04.17 p. Франківці за здоровий спосіб життя

  Уже вдруге у ЖДУ імені Івана Франка відбувся масовий пробіг, присвячений закриттю VІІ Спартакіади франківців — викладачів та співробітників Житомирського державного університету імені Івана Франка та Всесвітньому Дню здоров’я.

  «Цією акцією ЖДУ продовжує свої традиції. Рік тому ми започаткували нову сторінку історії університету — легкоатлетичні пробіги для популяризації спорту. ЖДУ підтверджує, що потрібно дружити з фізкультурою, оскільки вона є запорукою доброго здоров’я. А добре здоровя є запорукою наукових і спортивних досягнень і премог франківців», — коментує захід ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

  Організатором пробігу став факультет фізичного виховання та спорту ЖДУ імені Івана Франка. До пробігу активно долучилися студенти всіх інститутів і факультетів, викладачі та співробітники структурних підрозділів університету.

  Вулицями міста пробігли прихильники здорового способу життя, які, завдяки продуманій дистанції, змогли продемонструвати свої спортивні навички та отримати задоволення від участі. Дистанція пробігу пролягла вулицями Велика Бердичівська — В’ячеслава Чорновола — Пушкінська — Коцюбинського — Велика Бердичівська до центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка. Очолювали колону знані спортсмени — викладачі та студенти університету. Біля центрального корпусу вишу учасники пробігу успішно фінішували під аплодисменти глядачів та вболівальників. Організатори не мали на меті визначення переможців, тож всі бігуни були переможцями.

  Більше фото тут.

 • 03.04.17 p. У ЖДУ провели Міжрегіональний семінар з актуальних проблем текстотворення у лінгводидактичній та мистецтвознавчій площинах

  У навчально-науковому інституті педагогіки відбувся Міжрегіональний науково-методичний семінар «Актуальні проблеми текстотворення у лінгводидактичній та мистецтвознавчій площинах», організований колективом кафедри лінгвометодики та культури фахової мови, на базі якої працює ЕТЦ навчальної та науково-дослідницької діяльності університету.

  Понад десять років однією з форм спочатку інноваційної, за тим уже традиційної науково-методичної діяльності є реалізація у березні-квітні резонансного заходу — публічного обговорення актуальної філологічної та методичної проблеми у колах науковців-теоретиків, викладачів закладів освіти, вчителів-філологів, а цього року й мистецтвознавців, професійних телеведучих, магістрантів, аспірантів, студентів.

  До оргкомітету семінару увійшли Сейко Н. А. — доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової і міжнародної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка; голова оргкомітету; Литньов В. Є. — кандидат педагогічних наук, доцент, директор ННІ педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка; Климова К. Я. — доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри лінгвометодики та культури фахової мови, директор Експериментально-тематичного центру навчальної та науково-дослідницької діяльності Житомирського державного університету імені Івана Франка; науковий редактор збірника матеріалів семінару та всі члени кафедри; Лавриненко Н. В. — вчитель-методист, директор ЗОШ І–ІІІ ступенів № 8 м. Житомира; Дерев’янко О. В. — кандидат педагогічних наук, доцент, директор Комунально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської ОДА; Комінярська І. М. — кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та суспільних дисциплін Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.

  У вітальному слові Н. А. Сейко високо оцінила науковий та мовно-просвітницький потенціал заходу та висловила сподівання, що наступного року така зустріч освітян відбудеться у форматі міжнародної конференції. Привернули увагу присутніх доповіді: професора Климової К. Я. — «Значення художньої літератури як особливого виду мистецтва у площині формування техніки сценічного читання у студентської та учнівської молоді»; Проботюк О. Д., заступника директора з навчально-методичної роботи, вчителя української мови та літератури ЗОШ І–ІІІ ступенів № 8 м. Житомира — «Розвиток комунікативних функцій та підвищення мовленнєвої культури учнів на уроках української мови»; доцента Підгурської В. Ю. — «Формування культури професійного мовлення студентів засобами прав та завдань на переклад»; доцента Голубовської І. В. — «Трагедія маленьких українців у збірці Євгена Гуцала «Діти Чорнобиля» (до 80-річчя письменника)»; Магдич Т. П., викладача української мови і літератури Комунально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської ОДА — «Особливості лексико-семантичних полів на позначення морально-етичних понять як вияв вербальної рефлексії у процесі формування критичного мислення осіб з обмеженими фізичними можливостями»; доцента Моісєєвої М. А. — «Особливості роботи з музичним текстом у процесі читання нот з листа»; Марченко Г., cтудентки ННІ педагогіки — «Розвиток критичного мислення молодших школярів на уроках української мови». Учасники семінару радо привітали Галину Марченко та її наукового керівника — доцента Підлужну Г. В. — із перемогою (І місце) на цьогорічному Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Педагогічні науки» (напрям «Методика навчання української мови»).

  Одним із вагомих результатів роботи став збірник «Актуальні проблеми текстотворення у лінгводидактичній та мистецтвознавчій площинах» (за матеріалами міжрегіонального науково-методичного семінару) за ред. К. Я. Климової, презентований на заході. Усього в роботі семінару взяли участь 52 особи — представники різних міст України (Житомира, Кам’янця-Подільського, Умані, Кременця). Найкращим підсумком спільної роботи стали заключні слова виступу професора Катерини Климової: «Жодного дня ми не змогли б реалізувати наші педагогічні, наукові, творчі можливості без студентів та школярів. Їх ми ставимо в центр свого діяльного життя. Ось уже 35 років приходимо ми, викладачі-словесники ННІ педагогіки, до студентської молоді, ділимося знаннями, педагогічним досвідом, намагаємося бути щирими, тому що інакше нас просто не сприйматимуть. А ще мріємо, що наші випускники так само плекатимуть рідну мову та любитимуть українську літературу, як ми її любимо. Сьогоднішні виступи у цьому переконують».

 • 31.03.17 p. Викладач ЖДУ оцінювала роботи учасників IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

  Протягом 27-31 березня у Житомирському обласному ліцеї для обдарованих дітей пройшли практичні змагання IV етапу XXV Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. Серед членів журі працювала й викладач ЖДУ.

  Загалом, учасниками фінального етапу олімпіади стало близько  ста старшокласників  з усіх регіонів України. До складу журі було запрошено кандидата юридичних наук, доцента кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ імені Івана Франка Ольгу Рудницьку. Викладач нашого вишу отримала можливість оцінити знання юних талановитих правознавців та закликала учасників вступати до Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 30.03.17 p. Незвичне домашнє завдання отримали студенти ЖДУ від заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктора Чумака

  Сьогодні відбулася зустріч ректора ЖДУ імені Івана Франка Петра Сауха з заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, кандидатом юридичних наук Віктором Чумаком, який приїхав до університету з «просвітницьким» проектом — лекцією «Антикорупційна діяльність в Україні та місце молодих лідерів у подоланні корупції в Україні».

  Під час зустрічі з ректором та студентами ЖДУ народний депутат не робив жодних політичних агітацій. Він розповідав про витоки української корупції, групи інтересів, шляхи реалізації та боротьби з українською корупцією, а також про світові практики.

  Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції «на пальцях» пояснив, навіщо олігархам партії та проаналізував «вишукані» олігархічні схеми. Детальніше Віктор Чумак зупинився на питанні корупції та антикорупційній діяльності в Україні. Зокрема, чітко окреслив функції електронного декларування: запобігання незаконному збагаченню та контроль конфлікту інтересів. Також політик поділився рецептом подолання корупції в Україні: антикорупційне законодавство; нові, незалежні інституції з самостійністю та серйозними повноваженнями (НАБУ, НАЗК); зміна виборчої системи.

  На завершення зустрічі Віктор Чумак дав студентам ЖДУ доволі незвичне домашнє завдання. По-перше, прийти на вибори і проголосувати. По-друге, не заробляти на політиці.

  «Якщо ви хочете зробляти на політиці — будете завжди програвати. Тому що якщо ви продасте свій голос — політик вам більше нічого не винен.  Він у вас все купив. Він за ваш голос віддав вам гроші, майданчик, стелю, дорогу та все інше. Він вам нічого не винен. Але якщо ви будете його фінансувати, то ви завжди  можете спитати, що він для вас зробив. І це є величезна різниця. І тільки так можна побороти корупцію», — наголосив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

 • 30.03.17 p. Науковці ЖДУ стали авторами статей національного широкомасштабного проекту «Велика українська енциклопедія»

  Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» презентувала громадськості перший том національного широкомасштабного видавничого проекту, першої великої універсальної енциклопедії в умовах незалежності України — «Великої української енциклопедії». Серед авторів видання — ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух та троє викладачів кафедри філософії: Микола Козловець, Олена Поліщук та Вадим Слюсар.

  Перший том енциклопедії, а це 592 сторінки, містить близько 1700 енциклопедичних статей (літери «А–Акц»). Науковці ЖДУ стали авторами чотирьох статей: «Авторитет» (Петро Саух), «Абсолютна ідея» (Микола Козловець), «Акаталепсія» (Олена Поліщук) та «Акоста Уріель» (Вадим Слюсар). За участь у підготовці першого тому «Велика українська енциклопедія» франківці отримали іменні подяки. Таку ж відзнаку отримав історичний факультет ЖДУ, оскільки викладачі є представниками саме цього структурного підрозділу університету.

  Загалом, у написанні енциклопедичних статей взяло участь більше 300 провідних науковців України. В подальшому планується видання понад 30 томів енциклопедії. Також передбачено функціонування розширеного сучасного енциклопедичного порталу Великої української енциклопедії, що дозволить більш повно реалізувати на практиці ідею створення національної енциклопедії, що відповідає сучасним тенденціям глобалізованого інформаційного світу.

  «Велика українська енциклопедія» — універсальне багатотомне систематизоване енциклопедичне видання, перша велика універсальна енциклопедія в період становлення України як незалежної держави. У Великій українській енциклопедії (ВУЕ) представлено знання про розвиток людської цивілізації та внесок України у світову історію й культуру. У стислій і доступній формі представлено найвидатніші події та постаті світової історії, науки, культури, мистецтв, інших сфер людської діяльності; інтерпретовано найважливіші відкриття людського розуму і витвори людських рук, суспільні інституції та господарські структури, що вплинули на долю світу і народів; відображено рух політичних і культурних ідей та динаміку наукових уявлень. Україна виступає не лише як органічна складова частина цієї інтелектуально інтерпретованої картини світу, але й як суб'єкт інтерпретації.

  ВУЕ — це енциклопедія нового покоління, де читач знайде оновлену інформацію про важливі історичні події у світі, економіку, культуру, спорт, релігію та ін. В той же час, сподіваємось, що видання сподобається своєю новизною, толерантністю, доступністю. Видання орієнтоване на широкий читацький загал, науковців, студентів, школярів, а також усіх, хто цікавиться енциклопедисткою.

 • 29.03.17 p. На сьомому небі знову сонячно і барвисто від самобутніх художніх полотен!

  28 березня на соціально-психологічному факультеті відбулося відриття виставки робіт житомирської художниці Олени Андрущенко.

  Діалог про образотворче мистецтво доповнила музично-поетична імпреза, подарована студентами Дар'єю Рудніцькою, Владом Дранківським та Маріанною Соложенцевою. Виставка триватиме близько місяця, після чого Олена передасть естафету комусь з не менш талановитих митців. Власні враження від виставки можна лишити у книзі відгуків (702 ауд.).

 • 29.03.17 p. Триває профорієнтаційна робота кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій

  20 березня 2017 р. викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки відвідали ЗОШ № 21 м. Житомира з метою проведення профорієнтаційної роботи. На зустрічі були присутні учні 10–11 класів.

  Доцент Рудницька Н. Ю. розповіла про історію створення і розвитку Житомирського державного університету імені Івана Франка, інститути та факультети які функціонують в університеті. Доцент Федорова М. А. розповіла про спеціальності, які можна отримати в університеті, зокрема приділила увагу особливостям організації навчального процесу в ННІ педагогіки. Доцент Гужанова Т. С. повідомила про організацію дозвілля студентів, про можливості вибору ними різних гуртків, студій з метою розвитку творчих здібностей.

 • 29.03.17 p. Профорієнтаційна робота від студентів природничого факультету

  Під керівництвом кафедри загальної, вікової та педагогічної психології, яка до складу завдань із психології виробничої практики включила завдання професійно-орієнтованого характеру, студентами 4 курсу природничого факультету протягом лютого-березня 2017 року було проведено з учнями середніх загальноосвітніх навчальних закладів низку професійно-орієнтованих заходів у вигляді виховних годин, бесід, презентацій.

  Основна мета такої роботи полягала в ознайомленні старшокласників з інститутами, факультетами нашого університету, умовами вступу до ВНЗ, зокрема на природничий факультет, його основними напрямами підготовки й самобутніми традиціями.

 • 29.03.17 p. Фізико-математичний факультет ЖДУ відзвітувався в Інституті інформаційних технологій про результати роботи спільної науково-дослідної лабораторії

  28 березня 2017 року в рамках проведення щорічної звітної наукової конференції Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, яка присвячена 25-річчю НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Тетяна Вакалюк виступила з доповіддю про результати роботи спільної науково-дослідної лабораторії з проблем використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Житомирського державного університету імені Івана Франка та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії  педагогічних наук України за 2016 рік.

  За особистий внесок у науково-дослідну діяльність та найкращу доповідь, директором Інституту професором Биковим В. Ю. було нагороджено грамотою  Вакалюк Тетяну Анатоліївну.

 • 29.03.17 p. Співпраця ЖДУ імені Івана Франка та Краківської академії «Ігнатіанум» (Польща) розширюється

  29 березня відбулася зустріч ректора ЖДУ Петра Сауха з професорами Краківської академії «Ігнатіанум» Петром Мазуром та Павлом Скршидлевським.

  Співпраця ЖДУ імені Івана Франка з Краківською академією «Ігнатіанум» триває з 2012 року, коли була підписана угода про співпрацю.

  За цей час обома сторонами були проведені конференції, у яких брали участь викладачі партнерських університетів, наукові дослідження друкуються в журналах, які видаються в обох університетах. Серію лекцій в ЖДУ імені Івана Франка прочитав ректор Академії, ксьондз, професор Юзеф Бремер, викладачі соціальної педагогіки Барбара Адамчик та Богдан Станковський, викладач філософії Петро Духлінський, польської літератури Моніка Станкевич-Копець. Лекції на факультеті педагогіки Академії «Ігнатіанум» читає проф. ЖДУ імені Івана Франка Наталія Сейко. У цьому році ЖДУ імені Івана Франка спільно з Академією «Ігнатіанум» склав документи на участь у програмі студентської та викладацької академічної мобільності «Erasmus +».

  Окрім того, з 27 березня по 31 березня в інституті іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка студентам магістратури прочитають лекції англійською мовою викладачі Краківської академії «Ігнатіанум» доктор габілітований, професор Петро Мазур та доктор габілітований Павло Скршидлевський. Коло наукових зацікавлень Петра Мазура — філософія людини, філософія буття, філософія культури, філософія виховання, філософія етики і політики, а Павла Скршидлевського — метафізика св. Томи Аквінского, філософія політики і права, філософія виховання, філософія цивілізації і культури.

 • 28.03.17 p. Крок на зустріч майбутнім вихователям дошкільних навчальних закладів: методична скарбничка м. Новоград-Волинського

  Сучасні вимоги суспільства щодо суттєвого вдосконалення професійної підготовки випускників вищих педагогічних навчальних закладів як високопрофесійних фахівців, здатних до ефективної педагогічної діяльності, зумовлюють появу нових підходів, форм і методів здійснення процесу їх підготовки, адже від правильно побудованого навчального процесу залежить рівень фахової підготовки вихователя дошкільних навчальних закладів, їхній високий професіоналізм, готовність творчо працювати, самовдосконалюватися, упроваджувати нові підходи до організації та здійснення навчального процесу в освітніх закладах.

  Днями у навчально-науковому інституті педагогіки для студентів спеціальності «Дошкільна освіта» (спеціалізації: англійська мова, образотворче мистецтво), а також для учасників Всукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Професійна освіта в умовах інтеграційних процесів: теорія і практика» проведено низку навчально-пізнавальних майстер-класів. Зазначимо, що Богомолова Любов Валеріївна, вихователь-методист (ДНЗ № 14 м. Новоград-Волинського), Тесленко Олена Володимирівна, вихователь-методист (ДНЗ № 1 м. Новоград-Волинського), Лиса Любов Петрівна, вихователь-методист (ДНЗ № 2 м. Новоград-Волинського)  продемонстрували авторський доробок щодо впровадження методів і прийомів забезпечення ситуації успіху педагогів і дітей в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу. У процесі проведення майстер-класів виявлено, що  поєднання традицій та інновацій організації сучасних методичних форм роботи у ДНЗ  забезпечує ефективний та творчий пошук реалізації завдань, визначених державними стандартами України та Базовим компонентом дошкільної освіти.

 • 28.03.17 p. Педагоги-практики м. Житомира поділилися секретами успіху науково-методичної роботи з майбутніми вчителями початкової школи

  Днями у Навчально-науковому інституті педагогіки для студентів спеціальності «Початкова освіта» проведено семінар-презентацію «Сучасне моделювання навчального процесу в освітньому інформаційному просторі» за сприяння науково-методичного центру Управління освіти Житомирської міської ради (модератори: Камінська Тетяна Адамівна, методист науково-методичного центру Управління освіти Житомирської міської ради; Рубан Катерина Петрівна, вчитель початкових класів ЗОШ № 19 м. Житомира; Комісарук Валентина Володимирівна, вчитель початкових класів Житомирської міської гуманітарної гімназії  № 23; Міненко Наталія Миколаївна, вчитель початкових класів ЗОШ № 22 м. Житомира; Козак Таміла Петрівна, вчитель початкових класів ЗОШ № 36 м. Житомира).

  Педагоги-практики обґрунтували, що головною особливістю сучасної освіти є співробітництво вчителя й учня. Їхня співдружність і співтворчість значною мірою забезпечують створення сприятливих умов для розкриття творчих можливостей молодших школярів, ведуть до визначальної гуманізації освіти.

  Майбутні вчителі початкової школи в процесі дискусії побачили, що сучасний компетентнісний урок яскраво характеризується тим, що вирішує проблему мотивації навчальної діяльності школярів. Студенти виявили, що на такому уроці створюється модель «навчання з захопленням». Це, насамперед, урок, на якому вчитель уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня, його активного розумового зростання, глибокого й осмисленого засвоєння знань, для формування компетентної особистості.

 • 28.03.17 p. Перемога у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності «Початкова освіта»

  Студенти ННІ педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка Парійчук Ірина і Кучер Таміла здобули переконливу перемогу у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності «Початкова освіта».

  ІІ етап Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук (галузь наук «Початкова освіта») відбувся 23–24 березня 2017 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Серед 52 конкурсантів перше місце виборола студентка 5 курсу ННІ педагогіки Ірина Парійчук з роботою «Формування громадянської компетентності учнів початкових класів засобами колективно-творчої діяльності». Була відзначена теоретична і практична значущість роботи, аргументованість результатів і висновків.

  Конкурсна комісія відмітила актуальність, новизну роботи студентки 5 курсу ННІ педагогіки Таміли Кучер «Використання засобів сугестопедії у навчанні молодших школярів», її творчий підхід у вирішенні завдань дослідження, уміння вести наукову дискусію та відзначило як кращу в номінації «За оригінальність та інноваційність наукових ідей».

  Щиро вітаємо Ірину Парійчук, Тамілу Кучер та їх наукового керівника — доктора педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Івана Івановича Коновальчука з перемогою та бажаємо творчих успіхів і нових наукових здобутків!

 • 28.03.17 p. У ЖДУ відзначили учасників Всеукраїнського конкурсу для обдарованої молоді «Чарівний світ мистецтва»

  25 березня 2017 року в ошатній конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася церемонія нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу для обдарованої молоді «Чарівний світ мистецтва».

  Організатори конкурсу: кафедра мистецьких дисциплін і методик навчання навчально-наукового інституту педагогіки. Урочисте відкриття вищезазначеного заходу здійснив проректор з навчально-методичної та виховної роботи, доцент Андрій Шевчук.

  Нагадаємо, що у конкурсі взяли активну участь 67 робіт у техніках графічного дизайну, образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва. Зауважимо, що конкурсантів найкращих 35 витворів було відзначено почесними дипломами та цінними подарунками.

  У контексті Дня відкритих дверей у Навчально-науковому інституті педагогіки учасники конкурсу отримали інформацію та презентаційні матеріали про спеціальності «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Образотворче мистецтво», «Дизайн», «Музичне мистецтво», «Хореографія», «Сценічне мистецтво», за якими здійснюється підготовка фахівців, здатних до професійного саморозвитку, мобільності в опануванні та впровадженні сучасних технологій, творчої та дослідницької діяльності.

  Майбутні абітурієнти та їхні батьки мали можливість відвідати лабораторії художньо-естетичного спрямування, а також побачити дефіле студентів навчально-наукового інституту педагогіки «Шарм та елегантність», під час якого було продемонстровано художні види й техніки образотворчого мистецтва та дизайну.

 • 27.03.17 p. В інституті іноземної філології пройшов Тиждень французької мови

  Програма тижня була досить насиченою, зокрема, студенти мали змогу переглянути сучасні французькі фільми в оригіналі: «Mon meilleur ami», «Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?, «Un homme àla hauteur», помилуватись  творчими роботами та стіннівками на тему «Франція», перевірити свої знання про Францію на вікторинах та спробувати смаколики на Ярмарці французьких страв.

  З великим задоволенням студенти третього-четвертого курсів взяли участь у конкурсі художнього перекладу французьких поезій та представили свої роботи українською, російською, англійською та німецькою мовами. Перше місце за найкращий переклад французької поезії посіла   Ганна Волошина (студентка 33 групи), друге —  Яна Захарко (студентка 33 групи), третє —  Дарина Спінчевська (студентка 35 групи).

  Протягом тижня студенти брали участь у різних видах діяльності, присвячених Франкофонії. Почесне 1 місце у змаганні між групами виборола 305 підгрупа.

  І завершив Тиждень французької мови святковий концерт, який відбувся 22 березня на головній сцені  ЖДУ ім. І. Франка за участі студентів та викладачів ННІ іноземної філології та гостей заходу: солістів житомирського академічного ансамблю танцю «Сонечко» та трубача Дмитра Євдоченка з житомирського музичного училища.

  Щира подяка усім, хто взяв участь в організації та проведенні Тижня французької мови!

 • 27.03.17 p. День відкритих дверей на соціально-психологічному факультеті

  25 березня на СПФ відбувся День відкритих дверей! Майбутні абітурієнти мали можливість поспілкуватися та з'ясувати важливі питання щодо вступу у ВНЗ з проректором університету Андрієм Шевчуком  та з відповідальним секретарем приймальної комісії Володимиром Чумаком, а також познайомилися з в. о. декана Тетяною Боцян  та завідувачами кафедр.

  Далі захід продовжився у форматі Майстерень успіху (з психології, соціальної роботи, маркетингу та менеджменту), де учні змогли відчути на практиці, що означає навчання на вибраній спеціальності, зрозуміти як підготуватись до вступу та поспілкуватися з теперішніми студентами.

  Особлива подяка студентам-волонтерам та тренерам, які радо включилися у підготовку та проведення Дня відкритих дверей на СПФ!

 • 27.03.17 p. На Дні відкритих дверей факультету фізичного виховання і спорту одинадцятикласники Житомирщини тестували свої фізичні здібності

  25 березня 2017 року на факультеті фізичного виховання і спорту відбувся День відкритих дверей.

  Усі бажаючі випускники 11 класів загальноосвітніх закладів Житомирщини брали участь у конкурсі «Спортивна слава ЖДУ» (тестування фізичних здібностей одинадцятикласників загальноосвітніх закладів для вступу на факультет фізичного виховання і спорту ЖДУ ім. Івана Франка). Також мали змогу побачити майстер-клас провідних спортсменів зі стрибків у висоту, настільного тенісу, волейболу, спортивного туризму, баскетболу, дзюдо. Крім того, юні спортсмени мали чудову нагоду вдосконалити спортивну майстерність та випробувати себе у різних видах спорту.

  Випускники 2017 року відвідали  обласну «Галерею спортивної слави» та зустрілися з професорсько-викладацьким складом факультету фізичного виховання і спорту.

 • 26.03.17 p. На природничому факультеті відбулася зустріч випускників 1992, 1997 та 2007 років випуску

  25 березня 2017 року на природничому факультеті відбулася ЗУСТРІЧ ВИПУСКНИКІВ, які закінчили вуз у 1992, 1997 та 2007 роках. На захід прибули понад 70 випускників з різних куточків України.

  Студенти підготували для гостей концертну програму, де продемонстрували свої вміння та таланти. З вітальним словом до випускників звернувся декан Вискушенко Дмитро Андрійович, який зробив короткий екскурс в історію факультету та розповів про теперішні досягнення.

  Серед запрошених викладачів були присутні Стадниченко Агнеса Полікарпівна, Дуднік Галина Федорівна, Вискушенко Андрій Петрович, Міхеєва Галина Миколаївна, Юрик Людмила Олександрівна, Горощенко Володимир Євтухович та Денисюк Роман Олександрович, який привітав ювілярів як голова Асоціації випускників ЖДУ імені Івана Франка.

  Після години теплого спілкування, спогадів та розповідей про сьогодення випускники пройшлися навчальними аудиторіями та згадали свої веселі студентські роки.

  Зустріч пройшла у дружній та приємній атмосфері.

  Бажаємо випускникам ще багато років зустрічатися і згадувати приємні миті студентського життя на природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка

 • 26.03.17 p. Науковці п’яти країн світу у ЖДУ обговорювали теорію і практику професійної освіти в умовах інтеграційних процесів

  22-23 березня 2017 року в навчально-науковому інституті педагогіки відбулася VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Професійна освіта в умовах інтеграційних процесів: теорія і практика», у якій взяли участь 225 осіб, серед яких: 73 молодих учених (викладачів, аспірантів) віком до 35 років, 54 членів студентського наукового товариства.

  Учасниками конференції були представники Бішкекського гуманітарного університету імені К. Карасаєва (Киргизька Республіка), Британської Ради в Україні (м. Київ), Бердичівського педагогічного коледжу, Бердянського державного педагогічного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Донбаської державної машинобудівної академії, Донецького національного медичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради, Корпусу Миру США в Україні (Нью-Йорк), КВНЗ «Академії неперервної освіти» Херсонської обласної ради, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Національної академії державного управління при Президентові України, Національної академії педагогічних наук України, Управління освіти Житомирської міської ради, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Пармського університету (Італія), Сілезького університету в Катовице (Польща), Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; а також загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів м. Житомира та Житомирської області.

  Під час пленарного й секційних засідань розглянуто сучасні технології в інтеграційному освітньому просторі; вітчизняний і зарубіжний досвід професійної підготовки фахівців, проблема професійно-педагогічної компетентності в підготовці фахівців; інтегративний підхід у процесі фахової підготовки майбутніх учителів і вихователів дошкільного закладу.

  У контексті конференції проведено науково-пізнавальні майстер-класи, презентаційні семінари методичної спрямованості.

  Кожен учасник отримав сертифікат про участь у роботі пленарного та секційного засідань конференції, а також збірник наукових праць.

 • 25.03.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури та методики їх викладання

  Уже втретє, 24 березня 2017 року, в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Українська мова, література (у т. ч. методики їх викладання)».

  Цьогоріч кількість робіт з кожної секції суттєво збільшилася, але лідером залишилася «Українська мова». Така ситуація пояснюється участю у конкурсі вишів негуманітарного профілю. З приємністю можна зазначити, що до участі у Конкурсі долучилися Національна академія Національної гвардії України, Національна академія внутрішніх справ, Київський національний торговельно-економічний університет та Миколаївський аграрний університет.

  Протягом січня-лютого поточного року тривало незалежне рецензування наукових робіт. Згідно з правилам, 50% рецензентів не були працівниками ЖДУ імені Івана Франка. Кожен науковець-рецензент отримував конкурсні роботи під шифрами. Студентські наукові студії перевіряли за загально визначеними вимогами, які висуваються до робіт такого типу, зокрема й щодо структури, грамотності, логіки викладу та посилання на літературу.

  На початку березня для участі в заключному етапі члени журі відібрали 41 студентську наукову роботу. Авторів відібраних робіт запросили до ЖДУ імені Івана Франка, аби позмагатися в заключному етапі Конкурсу. Претенденти на перемогу представляли 28 вишів із Бердянська, Вінниці, Глухова, Дніпра, Донецька, Дрогобича, Житомира, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Кропивницького, Кривого Рогу, Мелітополя, Миколаєва, Одеси, Переяслав-Хмельницького, Полтави, Сум, Умані, Харкова, Хмельницького, Черкас і Чернігова.

  На підставі відкритого обговорення наукових робіт та наукових доповідей учасників галузеві конкурсні комісії визнали переможцями 23 конкурсантів.

  Українська мова

  Диплом І ступеня

  • Лебедівна Оксана Ярославівна (Національний університет «Києво-Могилянська академія»)
  • Масляєва Ірина Володимирівна (Криворізький державний педагогічний університет)

  Диплом ІІ ступеня

  • Баран Іван Миронович (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка)
  • Черкевич Ольга Олександрівна (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського)
  • Чунакова Тамара Олександрівна (Одеський національний університет імені І. І. Мечникова)

  Диплом ІІІ ступеня

  • Баранська Соломія Василівна (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка)
  • Вольська Ірина Олександрівна (Житомирський державний університет імені Івана Франка)
  • Денисюк Олександра Василівна (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини)
  • Кришталь Уляна Володимирівна (Одеський національний університет імені І. І. Мечнікова)
  • Онищенко Олена Сергіївна (Національна академія Національної гвардії України)
  • Світлішина Анна Ігорівна (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка)

  Українська література

  Диплом І ступеня

  • Семерин Христина Дмитрівна (Національний університет «Острозька академія»)

  Диплом ІІ ступеня

  • Логай Клавдія Володимирівна (Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова)
  • Резніченко Юлія Олегівна (Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара)
  • Шиманівська Наталія Іванівна (ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»)

  Диплом ІІІ ступеня

  • Ключник Тетяна Олександрівна (Київський університет імені Бориса Грінченка)
  • Макарадзе Христина Зурабівна (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна)
  • Погасій Юлія Вікторівна (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького)
  • Шитік Марина Олександрівна (Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського)

   Методика навчання та викладання української мови та літератури

  Диплом І ступеня

  • Ковалюк Юлія Миколаївна (Житомирський державний університет імені Івана Франка)

  Диплом ІІ ступеня

  • Резнік Тетяна Петрівна (Київський університет імені Бориса Грінченка)

  Диплом ІІІ ступеня

  • Пасічник Людмила Русланівна (Національний університет «Острозька академія»)
  • Кравчук Марія Валеріївна (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського)

  Для решти студентів-науковців вручили відзнаки у номінаціях, сертифікати учасників Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (у т.ч. методики їх викладання) та наукову продукцію викладачів ЖДУ імені Івана Франка.

  Більше фото тут.

 • 24.03.17 p. Викладачі СПФ в межах профорієнтаційної роботи допомагають випускникам шкіл Житомира та області правильно обирати свою майбутню професію

  23 березня 2017 року викладач кафедри теоретичної психології та психології розвитку Коломієць Тетяна Володимирівна та аспірант кафедри Петрученко Марина в межах профорієнтаційної роботи провели заняття «Твій вибір» для учнів 10 та 11 класів Житомирського міського ліцею № 2. Плідна співпраця та особлива атмосфера не залишили байдужим жодного учасника заходу.

  20 березня 2017 року викладачі соціально-психологічного факультету Вікарчук Ольга Іванівна, Котлова Людмила Олександрівна, Товщик Сергій Андрійович здійснили поїздку до Пулинського району Житомирської області з метою профорієнтації. Викладачі зустрілися із старшокласниками ЗОШ с. Івановичі, смт. Пулини та учнями Вацлавпільської гімназії с. Ясна Поляна. Основною темою дискусії було вибір майбутньої професії, особливості та переваги навчання на соціально-психологічному факультеті.

 • 23.03.17 p. Запрошуємо приєднатися до вивчення італійської мови

  З 21 березня 2017 року розпочали роботу курси італійської мови, які проводять студенти Пармського університету (Італія).

  Знання італійської мови, як зазначають наші викладачі та студенти необхідні для сучасної людини. Вивчати італійську мови виявили бажання викладачі та студенти 1–5 курсів навчально-наукового інституту педагогіки. Навчання будується на принципі «рівний-рівному». Італійські студенти в своїй роботі застосовують нетрадиційні форми навчання, оригінальні підходи. Під час живого спілкування слухачі мають можливість ознайомитися з культурним надбанням Італії, розширити свій кругозір, відчути мелодійність мови в піснях, віршах, збагатити лексичний запас під час живого, емоційно-насиченого спілкування з носіями мови.

  Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до вивчення італійської мови. Курси відбуваються понеділок та п’ятниця о 14:30 у 607 та 802 ауд., вівторок та четвер о 17:30 у гуртожитку № 5, читальний зал.

 • 23.03.17 p. У четвертокурсників ННІ педагогіки завершилася педагогічна практика

  Студенти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» проходили педагогічну практику у школах нашого міста і вони діляться своїми враженнями.

  Студентка 41 групи Тетяна Бондюк: «Проходження педагогічної практики я умовно поділяю на дві рівноцінних складові: спостереження за навчально-виховною роботою вчителя-класовода та власне активну педагогічну практику. В перші дні ми познайомилися з дітьми, спостерігали за їх поведінкою під час уроків та перерв, спілкувалися з педагогом, ознайомилися з його планами роботи. Вчителі були справжніми наставниками, вимогливими і одночасно доброзичливими та щирими.

  Методичну та консультативну допомогу надавали викладачі кафедр ННІ педагогіки Н. Ю. Рудницька, Н. А. Басюк, В. Ю. Підгурська, В. В. Танська, І. М. Коновальчук, що допомогло нам успішно підготуватися до проведення відкритих уроків та заходів та підвищити рівень професійно-методичної майстерності. Ми мали можливість випробувати свої педагогічні здібності під час проведення пробних та залікових уроків, виховних заходів, спілкування з учнями. Найбільше нас радувала атмосфера взаємодії з дітьми під час проведення різноманітних виховних заходів. Піднесений настрій, цікаві сценарії, танці, пісні, конкурси та сценки — все це надзвичайно сподобалось школярам. А глядачі — мами, татусі, бабусі, та дідусі були в захваті від творчих можливостей своїх дітей. Ми задоволені педагогічною практикою і будемо сумувати за школою й дітьми!».

 • 23.03.17 p. 22 березня на СПФ було гаряче: тренувальна евакуація

  З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного походження, зменшення збитків і витрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і великих пожеж Законом України «Про Цивільну оборону України» передбачена навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти в надзвичайних ситуаціях. Тому 22 березня 2017 року на соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка пройшла тренувальна евакуація студентів на випадок пожежі.

  Мета тренувань — відпрацювання дій по швидкій та безпечній евакуації, а також виховання у франківців морально-вольових якостей, необхідних для дій в надзвичайній ситуації.

  Поставлені перед тренуванням цілі і завдання були успішно виконані. Студенти разом з викладачами, технічним персоналом ще раз продемонстрували вміння чітко і злагоджено виконувати необхідні дії.

  «Навчальна тривога, але у нас успішно освоєні всі еваковиходи, «поранені» врятовані, з вогнегасниками ми також знайшли спільну мову! Всім дякуємо за активність та допомогу!», — писали у соцмережах по завершенню тренувань учасники.

 • 22.03.17 p. Науковець ЖДУ оцінювала учасників Обласного турніру юних істориків

  21 березня 2017 року в Житомирському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради відбувся черговий обласний турнір юних істориків.

  В обласних змаганнях брали участь 12 команд із м. Житомира, м. Бердичева, смт. Черняхова, Житомирського, Коростишівського та інших районів області. Перше місце посіла команда «Валькірія» (смт. Черняхів). Загалом, призерами стали 4 команди.

  До складу журі було запрошено кандидата історичних наук, доцента кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Юлію Магась-Демидас, яка отримала можливість не лише оцінити знання юних талановитих істориків, а й провести профорієнтаційну роботу.

  Викладачка провела бесіду з конкурсантами, розповівши про історичний факультет Житомирського державного університету ім. Івана Франка, особливості навчання на ньому та спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців. Учням було презентовано буклети з інформацією про університет та історичний факультет.

   

 • 22.03.17 p. Увага. Соціальні стипендії

  Згідно листа-роз’яснення Міністерства освіти і науки України строк звернення студентів вищих навчальних закладів на отримання соціальної стипендії встановлено до 1 квітня 2017 р. Прохання вирішити всі пов’язані з призначенням соціальних стипендій питання до цієї дати. Отримати консультацію та подати документи можна у 206 кабінеті центрального корпусу (методист — Заглада Людмила Володимирівна).

 • 22.03.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки продовжують профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл Житомирського району

  Доценти кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Н. Ю. Рудницька, О. О. Максимова, Н. А. Басюк в рамках профорієнтаційної роботи зустрілися з учнями 10–11 класів Новогуйвинської гімназії.

  Викладачі розповіли про переваги навчання в ЖДУ ім. І. Франка та навчально-науковому інституті педагогіки, обговорили з учнями особливості вибору майбутньої професії, відповіли на питання та запросили випускників на день відкритих дверей в навчально-науковому інституті педагогіки.

 • 22.03.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся ІІ етап конкурсу учнівських робіт «Юний історик»

  20-21 березня на історичному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка проходив ІІ етап обласного конкурсу учнівських наукових робіт з історії «Юний історик».

  Члени журі — викладачі кафедри всесвітньої історії — оцінювали конкурсні роботи учнів 6–11 класів Житомирщини, які презентували їх автори. Спектр представлених тем був дуже широким: від проблем, пов’язаних з історією козацтва, — до сучасності. Конкурсанти продемонстрували гарні знання та вміння здійснювати дослідницько-пошукову роботу. Усі виступи учнів  супроводжувалися вдало оформленими і продуманими презентаціями.

  Завершальний етап конкурсу відбудеться в рамках учнівсько-студентської конференції 30 березня «Актуальні проблеми історії слов’янських народів», яка вп’яте організовується кафедрою всесвітньої історії нашого факультету.

 • 22.03.17 p. Як студенти ЖДУ ім. І. Франка в Поморській академії навчаються

  Житомирський державний університет імені Івана  Франка дає можливість своїм найкращим студентам навчатись в Польщі для того, аби збагатись новими знаннями, перейняти досвід європейської освіти, попрактикуватись у використанні польської мови. Щасливиця 2017 року Ангеліна Алєксєєнко вирішила поділитись з франківцями враженнями від поїздки.

   Почнемо спочатку. Для того, аби Ви мали можливість побувати на нашому місці, Вам необхідно:

  1. бути старанним студентом, на якого можна покластись;
  2. здати успішно сесію;
  3. не знати, що таке постійні пропуски занять.

  І від себе додам:

  • бути готовим покинути зону комфорту;
  • хотіти пізнати нове;
  • не знати, що таке страх перед невідомим;
  • володіти польською мовою та мати бажання її вивчати.

  Поморська академія, що знаходиться на півночі Польщі в місті Слупськ, — навчальний заклад, який вже не перший рік дає змогу українським студентам протягом семестру відчути, що ж таке освіта європейського зразка. Також приємним є те, що для нас, студентів, це безкоштовне навчання та проживання. Саме тут Ви відкриєте для себе багато нового – можливість обирати предмети (не тільки зі своєї спеціальності, а все, що цікавить); самостійно складати розклад занять, навчатись три-чотири дні в зручні для Вас години, не забувайте — самоосвіта 70%; не боятись розмовляти на парах на будь-які теми, які стосуються програми, не переймаючись про стереотипи, адже в Європі говорити відкрито про те, що стосується людського життя — це нормально, без обмежень.

  Детальніше про зону комфорту. Саме тут Ви відчуєте себе дійсно дорослими, яким потрібно все дізнаватись самостійно, а не чекати, що хтось виконає Вашу роботу. Необхідно порозумітися з людьми різних національностей. Найголовніше — навчання відбувається виключно польською мовою, крім предметів, які викладаються на інших іноземних мовах. Тому знання мови і країни, в яку Ви їдете на семестрове навчання, необхідність!

  Ваше дозвілля буде найрізноманітнішим, адже проживання у 18 км від Балтійського моря; також в гуртожитках проживаються українці з більшості областей, поляки, студенти з інших країн — а це нові знайомства. Ви маєте можливість подорожувати до інших держав, тому що графік навчання дозволяє цікаво та насичено проводити свій вільний час.

  Після повернення в Україну Ваша свідомість зазнає змін, тому що пізнаєте інший менталітет, на цілий семестр відчуєте себе студентом європейського університету, покините зону комфорту. Впевнена, що ще  не один рік будете згадувати чудово проведений час в Польщі. Бажаю всім і кожному відчути це на собі.

 • 22.03.17 p. Професор Пармського університету прочитав цикл лекцій для студентів та викладачів ЖДУ імені Івана Франка

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій взяли активну участь в реалізації договору співробітництва між Житомирським державним університетом імені Івана Франка та Пармським університетом (Італія). З початку березня поточного року в  університеті за програмою обміну перебувають професор Пармського університету, почесний професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Дімітріс Аргіропоулос та італійські студенти.

  Професор Дімітріс Аргіропоулос прочитав для викладачів, студентів ННІ педагогіки та педагогічних працівників м. Житомира й області цикл лекцій зі спеціальної педагогіки. На лекціях було розкрито сучасні європейські тенденції розвитку освіти дітей з особливими потребами, принципи педагогіки різноманітностей, технології побудови виховних взаємостосунків, специфіку реалізації культурних відмінностей у процесі соціалізації дітей з психофізичними особливостями. Спілкування зі студентами проходило в інтерактивній формі, з обговоренням реальних життєвих ситуацій, порівнянням виховної практики в навчальних закладах України й Італії.

  У свою чергу, викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій читають лекції італійським студентам. Варто зауважити, що іноземці не лише активно навчаються, а й відвідують різні освітні установи та культурні центри міста Житомира та Житомирської області.

 • 22.03.17 p. Студенти ЖДУ зробили екскурсію до казкової країни дитинства

  У  час сучасних технологій кожен розуміє, яким важливим є спілкування з книгою. Усе подальше знайомство з літературною спадщиною буде спиратися на той фундамент, який закладеться в дошкільному віці. Залучити дитину до читання — спільне завдання педагогів ДНЗ і бібліотеки. У Всесвітній день поезії студенти 5 курсу напряму підготовки «Дошкільна освіта» разом з викладачем кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Наталією Басюк завітали до Житомирської обласної бібліотеки для дітей.

  Радо зустріли франківців бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1–4 класів Е. Радченко та Л. Чорноморець. Між собою цей відділ співробітники бібліотеки називають «Казковою країною дитинства». Тут зібраний унікальний книжковий фонд: книжки-іграшки, книжки-пазли, книжки-театри, балакучі книги, енциклопедії, дитяча періодика. Особливо вразили відвідувачів «3D-книги». Як зазначила Е. Радченко, «Велику роль відіграє книга, яка потрапляє дитині в руки. Для дітей цікавим є її оформлення. Вони в захваті, коли гортають сторінки, розглядають малюнки, насолоджуються дотиком до книги. Тому потрібно створити атмосферу радості від зустрічі з книгою, що допоможе в подальшому виростити справжніх читачів».

  Працівники бібліотеки розповіли, як допомогти дитині правильно підібрати книгу, як залучити її до читання художньої літератури, які періодичні видання стануть у нагоді, а також ознайомили з новинками книжкових видань, інноваційними формами, які використовуються в роботі бібліотеки (блог для найменших читачів «Читайбумчик»). Дитяча бібліотека — справжній інформаційно-культурний центр, де кожна дитина може розкрити свої творчі здібності, розширити світ своїх захоплень. Тут організовуються виставки малюнків, творчих робіт, дитячих поробок, діють різноманітні гуртки, проводяться майстер-класи, відбуваються зустрічі з цікавими людьми, презентації книг дитячих письменників, проводиться багато цікавих заходів. На завершення зустрічі студенти побажали господарям наснаги та успіхів у професійній діяльності, щасливих дитячих усмішок як найвищої винагороди за почесну та благородну справу.

 • 21.03.17 p. Студенти-історики в гостях у воїнів-гвардійців

  Студенти 51 групи історичного факультету разом із куратором професором І. Ярмошиком відвідали батальйон національної гвардії у Житомирі. Такий візит відбувся в рамках Дня відкритих дверей цієї військової частини, приурочений до Дня національної гвардії України (26 березня).

  Студенти ознайомилися з історією військової частини, її участю в АТО, з побутом військовослужбовців та процесом військової підготовки гвардійців. Студенти із захопленням спостерігали за показовими виступами бійців та службовців кінологів. Оглянули новітнє озброєння та бойову техніку, яка стоїть на озброєні батальйону. Цікавою була бесіда студентів із випускниками історичного факультету К. Забродською та А. Турко, котрі служать у цій військовій частині. Дехто із студентів замислився на можливістю служби у національній гвардії України.

 • 21.03.17 p. Дискусійний клуб запрошує на зустріч

  Кафедра теоретичної психології та психології розвитку розпочала новий проект на соціально-психологічному факультеті ЖДУ. В березні відбулася перша зустріч клубу T-Human (ведучий — аспірант кафедри Філіпп Дончев). Клубна дискусія присвячена проблемі розвитку людини в умовах використання продуктів науково-технічного прогресу. Тематика наступних засідань клубу включає в себе аспекти, пов'язані з кіборгізацією, завантаженням свідомості в системи штучного інтелекту, штучною зміною людського організму на генетичному рівні, кріонікою, наномедициною, генетичною інженерією довголіття, технологічною сингулярністю.

  Даний клуб є лише один із багатьох, в стінах соціально-психологічного факультету. Вхід є вільним, та запрошуються всі бажаючи, хто прагне дізнатись про особливості не таких вже й далеких змін людського організму.

  Наступна зустріч відбудеться 22 березня, о 12:40 в 702 аудиторії. Тематикою буде «Штучний Інтелект, ризики та перспективи». Прогрес не зупинити, друзі, а його плоди — змінять світ.

 • 21.03.17 p. У ЖДУ науковці України обговорювали інновації в управлінні закладами освіти

  Уже вп’яте у ЖДУ імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційний менеджмент у закладах освіти». У науковому заході взяли участь 120 учасників з освітніх установ різних рівнів акредитації.

  «Інноваційна діяльність у всьому світі вважається ключовим фактором економічного розвитку і соціального прогресу. Тому ще з 2005 року ЖДУ зробить три найпотужніших кроки у цьому напрямку. Так, нами було зроблено навчально-виробничий комплекс з ЗАТ «Електровимірювач», що дає можливість практично реалізувати теоретичні досягнення. Друге, ми зробили навчально-науковий комплекс «Полісся», що включає 23 навчальні заклади Житомирщини. Це дає можливість проводити моніторинг можливостей наших випускників, як вони працюють, на що ми маємо звертати увагу. І, безперечно, розгорнули активну діяльність міжнародну, щоб  вивчити, як це робиться за кордоном. В освіті на сьогоднішній день основним є те, щоб школу знання ми перетворили на школу успіху», — наголосив під час відкриття ректор ЖДУ Петро Саух.

  Головними темами конференції 2017 року стали трансфер інновацій у системі управління загальноосвітніми навчальними закладами, вітчизняні та зарубіжні концепції інноваційного менеджменту в закладах освіти, визначення рівня управлінської компетентності керівників закладів освіти, управління навчальними закладами на засадах інноваційних технологій; адаптивний підхід у професійній підготовці майбутніх керівників установ та організацій у сфері освіти, інноваційний менеджмент у дошкільних навчальних закладах, професійне та особистісне становлення менеджера освітніх закладів; здоров’язбережувальні технології — чинник інноваційного менеджменту та особливості інноваційного менеджменту в навчальних закладах державної служби зайнятості.

  В завершення роботи конференції учасники отримали сертифікати та збірник тез доповідей у двох частинах. Також за результатами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційний менеджмент у закладах освіти» прийнято практичні рекомендації щодо висунутих ідей та пропозицій, окреслено перспективні напрями проведення подальших науково-практичних досліджень проблематики застосування інноваційного менеджменту в закладах освіти.

 • 21.03.17 p. У ЖДУ з’явився новий іноземний партнер — Гніезенська школа вища «Міленіум» (Республіка Польща)

  Сьогодні ЖДУ імені Івана Франка відвідала делегація Гніезенської школи вищої «Міленіум» (Республіка Польща) на чолі з ректором Хубертом Палюхом. У рамках відвідин відбулася зустріч ректора університету Петра Сауха з польськими колегами.

  Під час розмови Петро Юрійович подякував гостям за візит та розповів про основні напрями діяльності університету, зокрема, щодо міжнародного співробітництва. В цьому контексті він відзначив добру співпрацю ЖДУ імені Івана Франка з вищими навчальними закладами Республіки Польща, зокрема, Варшавським університетом, Ягеллонським університетом, Вищою школою економіки в Бидгощі, Поморською академією в Слупську щодо обміну студентами, викладачами, проведення наукових конференцій, реалізації спільних проектів.

  У свою чергу ректор Гніезенської школи вищої «Міленіум» Хуберт Палюх підкреслив, що міжнародна співпраця між вищими навчальними закладами різних країн сприяє покращенню якості освіти. В контексті цього обидві сторони відзначили важливість підписання Угоди про співпрацю та висловили зацікавленість у подальшому розвитку співробітництва.

 • 21.03.17 p. Студенти ЖДУ імені Івана Франка показали гарний результат на фінальних змаганнях ХІІІ літньої Універсіади України зі скелелазіння

  Наприкінці минулого тижня у спортивному комплексі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулися фінальні змагання ХІІІ літньої Універсіади України зі скелелазіння. У боротьбі за звання найсильнішого скелелаза взяли участь і спортсмени ЖДУ імені Івана Франка.

  До складу команди увійшли четверо студентів факультету фізичного виховання і спорту: Олег Соловей — студент 42 групи; Володимир Лавренюк — студент 23 групи; Катерина Харченко — студентка 23 групи; Тамара Бондарчук — студентка 32 групи. Спортсмени-франківці змагалися в дисциплінах складність і швидкість.

  Команда Житомирського державного університету  імені Івана Франка посіла 7 місце. В особистому заліку найкращий результат показала Катерина Харченко (17 місце).

  Змагання проводилися з метою широкого залучення студентської молоді до занять фізичною культурою та спортом; подальшого розвитку виду спорту і його популяризації в державі; підвищення рівня майстерності спортсменів; відбору сильніших спортсменів до складу збірної команди України для участі у Всесвітній Універсіаді; активізації навчально-тренувальної роботи в спортивних організаціях; підвищення підсумків роботи в спортивних організаціях. Вікові категорії учасників змагань: 18–28 років.

  Підготовка місць проведення змагань здійснювалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року.

 • 20.03.17 p. На історичному факультеті відбувся круглий стіл, присвячений сторіччю початку Української революції (1917–1921 рр.)

  Указом Президента України П. Порошенка 2017 рік проголошений роком Української революції 1917–1921 рр. 17 березня 1917 р. за новим стилем було утворено Українську Центральну Раду. Саме цей день вважається початком Української революції.

  17 березня 2017 року урочистості проводились в стінах Верховної ради, в музейних, освітніх, наукових закладах. Викладачі кафедри історії України та студенти історичного факультету також не лишились осторонь та провели круглий стіл, присвячений сторіччю початку Української революції.

  Викладачі кафедри Кордон М. В., Венгерська В. О., Стельникович С. В., Сичевський А. О., Рудницька Н. В., Рафальська Т. Л., Ковальчук І. В., Рацілевич А. П. виступили із доповідями на теми відображення Української революції в сучасній історіографії, аналізу її етапів та ідеологічних трансформацій, залучення національних меншин та створення навчальної бази для юнацьких підрозділів армії УНР, як регіональної специфіки Волині та Житомира в умовах революції,  акцентуючи увагу на зв'язок із сучасністю. Виступи викликали жваві обговорення та забезпечили цікаву наукову дискусію.

 • 20.03.17 p. Скарбничка нашого університету поповнилася новою нагородою вищого ґатунку

  Гарною традицією стала активна участь викладачів кафедри лінгвометодики та культури фахової мови ННІ педагогіки в підготовці кращих студентів до участі всеукраїнських олімпіадах і конкурсах. Упродовж двох останніх років студентки Поліщук О. та Остапчук О. займали другі місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Початкова освіта», напрям «Методика навчання української мови», що проводився у м. Дрогобичі (науковий керівник — кандидат педагогічних наук, доцент Підлужна Г. В.).

  Нинішня весна ознаменувалась новим успіхом: студентка 5 курсу ННІ педагогіки Марченко Галина перемогла у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Педагогічні науки» (напрям «Теорія і методика навчання української мови»), виборовши І місце серед 68 учасників конкурсу. За оцінками членів журі, її робота «Компетентнісний підхід до розвитку критичного мислення молодших школярів (у форматі уроку української мови)» відзначилась актуальністю, аргументованістю й практичним спрямуванням, а виступ — логічністю та емоційністю. Підлужна Г. В. зауважує, що успіх студентських наукових досліджень значною мірою залежить від актуальності обраних тем, креативності самих студентів і, безперечно, наполегливої роботи наукових керівників.

  Вітаємо переможців та зичимо їм натхнення  й нових творчих здобутків!

 • 17.03.17 p. 25 березня: День відкритих дверей в інституті педагогіки

  25 березня о 10:00 відбудеться День відкритих дверей в навчально-науковому інституті педагогіки.

  Програма дня буде цікавою і насиченою:

  • екскурсія по університету та ННІ педагогіки; знайомство з колективами науковців кафедр та діяльністю студентського братства; консультації про специфіку навчання за спеціальностями та спеціалізаціями, що здобуваються в інституті педагогіки, можливості навчання за програмами обміну в Європейських університетах (корп., № 4, ауд. 603, 13:00–15:00; проводить дирекція інституту);
  • абітурієнти та гості ННІ педагогіки матимуть змогу долучитися до заходів професійного і творчого характеру, відчути переваги обраних спеціальностей, поспілкуватися на актуальні теми вибору майбутньої професії.

  На Вас чекають:

  • Творча лабораторія «Виготовлення дидактичних та настільно-друкованих ігор для дітей дошкільного віку і молодших школярів» (корп. № 4, ауд. 606, 10:00–12:00).
  • Підведення підсумків та урочиста церемонія нагородження учасників всеукраїнського мистецького конкурсу для обдарованої молоді «Чарівний світ мистецтва» (корп. № 1, конференц-зала, 11:00–12:00).
  • Дефіле «Шарм та елегантність» (корп. № 1, конференц-зала, 12:00–12:30). Майстер-клас «Модний handmade» — виготовлення вітальних листівок (корп. № 4, ауд. 606, 13:00–15:00).
  • Мультимедійна презентація спеціальностей та особливостей вступної компанії в ННІ педагогіки (корп. № 4, каб. 604).
 • 16.03.17 p. На природничому факультеті відбулася зустріч студентів з головою обласної організації товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка

  У рамках святкування «Шевченківських днів» 15 березня відбулася зустріч студентів природничого факультету І–ІІ курсів з головою обласної організації товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, заслуженим журналістом України Святославом Карповичем Васильчуком. Житомирський письменник розповів цікаві та маловідомі факти з біографії й творчості великого митця.

  Святослав Карпович наголошував на велику значимість найбільш відомої книги Тараса Шевченка «Кобзаря», зібрані вірші якого перекладені на понад сотню мов світу. Більше ніж 8 мільйонів копій — таким був тираж книги за часів радянського союзу, а за часів життя автора перевидавалася 4 рази.

  Святослав Васильчук переконаний, що творчість Шевченка буде актуальною та повчальною ще для багатьох наступних поколінь, адже його твори є геніальними.

 • 16.03.17 p. Викладачі соціально-психологічного факультету взяли участь у Міжнародному фестивалі арт-терапії

  Днями викладачі соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І. Франка разом із студентами та практикуючими психологами міста Житомира й області відвідали Міжнародний фестиваль арт-терапії «арт-практик».

  Фестиваль був організований ГО «Східноукраїнська асоціація арт-терапії», Всеукраїнською тренінговою компанією «Основа», Тренінговим Центром Олени Тараріної, Міжнародною академією арт-терапії і вперше проводився у Житомирі.

  Учасники фестивалю взяли участь у роботі майстер-класів від найкращих практиків з арт-терапії та мотиваційному тренінзі-лекції О. Тараріної. Неформальне спілкування з колегами, професійне зростання та просто приємні почуття стали надбанням цього дня.

 • 16.03.17 p. 15 березня в ННІ іноземної філології відбулася зустріч студентів другого курсу з лікарем-фтизіатром

  Мета зустрічі полягала в ознайомленні студентів з проблемами туберкульозу, ризиками захворювання на туберкульоз сьогодні, основними симптомами та його профілактикою, адже можливість заразитися цією інфекцією є на сьогоднішній день абсолютною реальністю.

  Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Ця небезпечна хвороба, яку, здавалось би, свого часу майже приборкали, знову вражає все більше і більше людей. І хоча інформованість українців про цю недугу досить висока, все ж таки багато людей не знають, що ця хвороба не знає меж і соціальних бар’єрів — туберкульоз може вразити кожного, незалежно від статусу та статків.

  Лекція з елементами бесіди була пізнавальною та змістовною. Студенти активно задавали запитання та отримали відповідь кваліфікованого фахівця.

 • 15.03.17 p. Викладач ЖДУ — голова журі секції «Інформатика» Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017»

  У 2017 році Всеукраїнський конкурс «Учитель року» проводиться у чотирьох номінаціях. Відбірковий та фінальний етапи змагань триватимуть з 21 до 28 квітня. У Вінниці змагатимуться переможці обласного туру в номінації «Біологія», у Житомирі – «Музичне мистецтво», у Хмельницькому — «Інформатика», у Тернополі — «Початкова освіта». Головою журі секції «Інформатика» є доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету імені Івана Франка Сергій Станіславович Жуковський.

  Закінчив Житомирський державний інститут імені Івана Франка в 1994 році. Захистив дисертацію на тему «Педагогічні умови підготовки обдарованих школярів до олімпіад з інформатики» та здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук (2013).

  Наукові інтереси: підготовка школярів та студентів до олімпіад з інформатики.

  З науковими інтересами Сергія Станіславовича тісно пов’язані захоплення олімпіадним програмуванням та робота в журі всеукраїнських олімпіад з інформатики й інформаційних технологій. Також він є розробником і координатором проекту E-olymp.com — Інтернет-порталу організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді України.

  Від всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» очікує нових ідей у методиці викладання інформатики.

  Життєве кредо: «Отримуй задоволення від того, що робиш». Захоплюється психологією, філософією, туризмом, грою на музичних інструментах.

  Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2014), грамотами Міністерства освіти і науки України (2002, 2008, 2012).

  Нагадаємо, що цьогорічний конкурс має низку особливостей. «Практична робота» передбачатиме демонстрацію учасниками умінь виконувати практичні завдання у межах свого предмету, а «Навчальний проект» потребуватиме визначення проблематики та розроблення технологічної карти. Завданням нового випробування «Експертиза підручника» є перевірка уміння вчителів аналізувати навчальний та науково-методичний апарат підручника й аргументувати свою думку.

  Учителі-конкурсанти — це носії змін, і участь у конкурсі «Учитель року» підтверджує бажання кожного педагога не лише реалізувати власні професійні амбіції, а й оновити, осучаснити зміст освіти. «Учитель року» дає можливість конкурсантам побачити більш широку перспективу, оскільки упродовж усіх етапів змагань відбувається обмін досвідом, а кращі його зразки поширюються на всю Україну.

 • 15.03.17 p. «Вірний вибір вирішує все»: у ЖДУ провели семінар для практичних психологів

  На базі Житомирського державного університету імені Івана Франка у межах співпраці кафедри теоретичної психології та психології розвитку й Міжнародної громадської організації «Молодь на Роздоріжжі» відбувся семінар «Вірний вибір вирішує все».

  Його учасниками стали студенти соціально-психологічного факультету, вчителі та практичні психологи міста Житомира та Житомирської області.

  Зустріч була присвячена актуальній проблемі виховання та розвитку сучасної молоді: проблемам, які пов'язані з ризикованою поведінкою, проблемою здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДУ.

 • 15.03.17 p. Викладачі соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І. Франка проводять Дні психології в школах міста Житомир

  Викладачі кафедри теоретичної психології та психології розвитку І. А. Гречуха, І. В. Кирильчук, Т. М. Шапран, Н. М. Шикирава, О. Г. Шмиглюк у рамках психолого-педагогічного патронату навчально-виховних закладів міста взяли участь у заходах, приурочених до Дня психології.

  Психологи працювали з учнями 10–11 класів в ЗОШ № 10, 15 та 33 над проблемою вибору майбутньої професії. Старшокласники ділилися своїми планами та труднощами, пов’язаними із вибором майбутньої професії, обговорювали питання вибору вузу, а наприкінці занять дякували за зустріч!

 • 14.03.17 p. Школа педагога-організатора ЖДУ «Від А до Я» відновила свою роботу

  Минулого тижня вожаті і слухачі школи педагога-організатора «Від А до Я» разом із керівником доцентом кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Тетяною Гужановою і викладачем кафедри Інною Коновальчук підготували та провели в Центрі дітей, жінок та молоді «Я — мама» свято для дітей з малозабезпечених сімей.

  Своїми враженнями ділиться студентка ННІ іноземної філології Марія Рафальська: «Сьогодні ми подарували діткам чудове свято до дня 8-го березня. Це була хороша можливість відпочити разом з ними одночасно розваживши їх. Артисти та глядачі поринули у неймовірну атмосферу казки, пригод та веселощів. Ми показували їм історію як зажурилась царівна Несміяна через те, що ніхто їй нічого не подарував 8-го березня. Діти разом з нами прожили це дійство і дуже активно намагалися допомогти нам все ж розвеселити заплакану царівну, і спільними зусиллями нам це вдалося. Діти були просто в захваті і отримали величезну кількість позитивних емоцій. Хотілося б відзначити, що наше свято набуло міжнародного характеру, адже на ньому були присутні гості з Італії, які також приймали активну участь у тому, що відбувалося перед їхніми очима. Дякуємо всім за цікаво проведений час, це був чудовий досвід і разом з тим незабутні враження».

  Дорогі студенти, які були з нами весь минулий семестр, а також бажаючі приєднатися в цьому семестрі до роботи школи педагога-організатора «Від А до Я» — чекаємо вас! Збираємося у вівторок і четвер о 14:15, ауд. 101, 4 навчальний корпус.

 • 13.03.17 p. Викладач ЖДУ презентувала університет на щорічній зустрічі для Партнерів від ВНЗ Проекту розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

  Протягом 9–10 березня 2017 року в м. Вінниця відбулась щорічна зустріч для Партнерів від ВНЗ Проекту розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (далі Проект). На зустріч було делеговано координатора Проекту від ЖДУ ім. Івана Франка — завідувача кафедри менеджменту і адміністрування  Ольгу Карпюк.

  Міжнародний менеджер Проекту Хендрік ван Зіл та спеціаліст з моніторингу та зв'язків з громадськістю Світлана Слабінська висловили щиру подяку ректору університету професору Сауху Петру Юрійовичу та координатору проекту Ользі Карпюк за сумлінну працю, ініціативність та активність університету щодо поширення ідей сталого розвитку в Україні.

  Слід відзначити, що завдяки Проекту, створено Освітню мережу ВНЗ сприяння сталому місцевому розвитку, яка станом на січень 2017 року налічує 42 ВНЗ, а Житомирський державний університет імені Івана Франка є наразі єдиним університетом-партнером Проекту на теренах Житомирської області.

  Нагадуємо, що в 2016 році на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка створено Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку у співпраці із Проектом розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

  Основними цілями Ресурсного центру — є популяризація серед молоді 17 Цілей сталого розвитку України, обраними як пріоритетними в 2015 році, що є базовими цілями ООН, та виконання яких покладено до 2030 року.

  У результаті проведеної зустрічі, попередньо був затверджений наступний план заходів на 2017 рік:

  • Студентський самміт зі сталого місцевого розвитку (SDG) в контексті реформи з децентралізації та процесу об’єднання громад (липень, 2017). Умови для учасників будуть розіслані в кінці березня (кількість — 25 осіб). Участь безкоштовна, відбір — за мотиваційними листами;
  • Тиждень Цілей сталого розвитку ООН буде проходити з 24 по 28 квітня 2017 р., в межах якого партнерські вузи організовують заходи із популяризації ідей сталого розвитку (на власний розсуд ВНЗ-партнерів);
  • будуть проведені 5 тренінгів з тематики Цілей сталого розвитку ООН для місцевих активістів, колег-викладачів та інших зацікавлених осіб у 5 ВНЗ партнерах.

  Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих викладачів та студентів, які хочуть долучитись до вищезазначених заходів. З усіма пропозиціями, ідеями, побажаннями звертатись до координатора проекту — Ольги Карпюк (706 ауд., 4 корпус, СПФ).

 • 13.03.17 p. «Золото» вибороли студенти ЖДУ на Відкритій першості ЖДУ ім. І. Франка зі спортивного туризму

  Наприкінці минулого тижня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулась Відкрита першість ЖДУ ім. І. Франка зі спортивного туризму.

  У змаганнях брали участь 50 спортсменів з Рівного, Романова, Студениці, Острога, Оржова, Житомира.

  За результатми замагань серед чоловіків І місце посів студент факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка — Денис Константинов, ІІ місце — студент факультету фізичного виховання і споту Олег Соловей; 3 місце студент ЖДАУ — Юрій Склярчук. 

  Серед команд І місце — ЖДУ імені Івана Франка.

 • 13.03.17 p. «Бронзу» вибороли спортсменки ЖДУ на баскетбольному турнірі серед жіночих любительських команд «Brovary Basketball» (2B) 18+

  Четверо студенток факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка разом із іншими дівчатами-членами команди м. Житомира «Коршуни» взяли участь у баскетбольному турнірі серед жіночих любительських команд «Brovary Basketball» (2B) 18+,  що відбувся на вихідних на базі БСШ № 7 м. Бровари. 

  У змаганнях брали участь ДЮСШ (Бровари), «Мобілоси» (Бровари), «МОБІ» (Бровари), НУБіП (Київ), «Koshki» (Київ) та «Коршуни» (Житомир). У складі команди «Коршуни», що представляла м. Житомир, виступали й четверо дівчат факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана  Франка: Катерина Тимофеєва (капітан команди), Катерина Шатило, Тетяна Гоцак та Дар’я Маринич.

  Мета візиту дівчат на турнір полягала у накопиченні вмінь та навичок командної гри, у придбанні ігрової практики. Змагання виявилися дуже цікавими та корисними. Хоча ігри виявились психологічно напруженими та фізично важкими, але це не завадило дівчатам потрапити до фіналу і стати бронзовими призерами турніру. Спортсменки були нагороджені медалями, грамотами, подарунками та солодким призом. 

  Місця турніру серед жіночих любительських команд «Brovary Basketball» (2B) 18 +: 

  • І місце — Мобілоси (Бровари) 
  • ІІ місце — НУБіП (Київ) 
  • ІІІ місце — Коршуни (Житомир) 
 • 10.03.17 p. Франківці приєдналися до міжнародної акції «Global Shevchenko»

  У день народження Тараса Шевченка студенти історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка долучилися до флешмобу «Global Shevchenko».

  Мета акції — вшанувати пам’ять великого Кобзаря, показавши пам’ятники встановлені по всьому світу та Україні, що свідчить про його визнання та любов українського народу. Проте, франківці-історики вирішили не обмежувати себе передбаченими організаторами кроками. Тому читання віршів із циклу «В казематі» о 16:00 біля пам'ятника Тарасу Шевченку плавно перемістилося на вул. Михайлівську. Там декламатори зачитали різноманітні поезії Кобзаря, ті, які особисто їм ближче до душі. Перехожі затримувалися, щоб поглянути на таке незвичне та емоційне декламування.

  Нагадаємо, «Global Shevchenko» є міжнародною акцією, що відбулася у лютому-березні поточного року в Азербайджані, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Данії, Йорданії, Канаді, Китаї, Кубі, Латвії, Литві, Македонії, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Словенії, США, Угорщині, Франції, Хорватії та Чехії. Вірш Кобзаря «В казематі» (Мені однаково, чи будуть...) одночасно читали в Ризі, Буенос-Айресі, Баку, Празі, Одесі, Маріуполі, Луцьку, Києві, Івано-Франківську, Рівному, Ужгороді, Сумах, Хмельницькому, Чернівцях, Миколаєві та інших містах 25 країн світу.

 • 10.03.17 p. Кафедра менеджменту і адміністрування провела навчання студентів та учнів за Програмою «Активні Громадяни»

  3–5 березня 2017 р. за підтримки Британської Ради в Україні викладачі кафедри менеджменту і адміністрування провели тренінг «Активні громадяни».

  Учасниками програми стали учні районних шкіл, студенти Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу та студенти ЖДУ ім. І. Франка. Вони отримали можливість знайти своє місце у розбудові громадянського суспільства та навчитися розробляти та втілювати проекти соціальної дії. Метою модулів тренінгу є сприяння соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог. Усі учасники отримали сертифікати участі у тренінгу.

 • 10.03.17 p. Студенти фізико-математичного факультету відвідали мультимедійний літературний журнал «Слово про Тараса Шевченка» у Обласній науковій бібліотеці імені Ольжича

  9 березня 2017 року виповнилося 203 роки від дня народження національного героя і символу України, українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча — Тараса Григоровича Шевченка.

  В рамках святкування цієї річниці студенти фізико-математичного факультету були запрошені до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича на мультимедійний літературний журнал «Слово про Тараса Шевченка», де присутнім шанувальникам Шевченкової поезії було повідано про життєвий, поетичний, мистецький життєпис Кобзаря. За Шевченковими законами пам’яті були згадані його друзі-однодумці, які надихали поета на створення шедеврів, підтримували  протягом життя, надавали кошти на видання творів, наглядали за Тарасовою могилою: І. Сошенко, Є. Гребінка, М. Костомаров. Також йшла мова про історію написання і подальшу долю Шевченкових творів-ювілярів цього року — «Причинна» (1837), «В Казематі» (1847).

  В мультимедійному супроводі були використані архівні матеріали з колекції рідкісних і цінних видань Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича, відео- та аудіофрагменти документальних фільмів, звучали поетичні і музичні твори у виконанні видатних діячів культури. На завершення заходу студенти захоплено відповідали на запитання ерудит-конкурсу «Чи знаємо ми Шевченка?».

 • 09.03.17 p. Пам’ять Тараса Шевченка студенти ЖДУ імені Івана Франка вшанували флешмобом

  У день 203-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, представники Житомирського державного університету імені Івана Франка разом із патріотами-житомирянами вшанували пам’ять видатного українця, поета, художника, прозаїка і драматурга.

  Біля пам’ятника великого Кобзаря, що гордовито височить неподалік університету, студенти та викладачі поклали квіти у національних кольорах. Також студенти ЖДУ провели флешмоб: з аркушами в руках вони створили напис «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Ідея вшанувати пам’ять Великого Кобзаря таким флешмобом належить студентам інституту філології та журналістики.  За нею стоїть зміст творчості Кобзаря, який у 19 столітті знову запалив вогонь національної ідеї, що впродовж віків заливали пануючі в Україні сили. Франківці-філологи переконані, що саме Тарас Шевченко та його твори на сьогодні є тим джерелом, де кожен українець, може знайти відповіді на питання, хто він і до чого потрібно прагнути, щоб відбутися як особистість, як народ, як нація, як держава. До слова, подібну акцію з нагоди Шевченківських днів франківці організували вперше. Проте, за словами організаторів, вшанування пам’яті Шевченка таким чином стане традиційним.

  Після церемонії представники інститутів та факультетів ЖДУ імені Івана Франка обговорили плани проведення виховних заходів, присвячених великому українському поетові та художникові, у рамках прийдешніх тижнів наукової та мистецької творчості, що незабаром традиційно відбудуться в університеті.

 • 08.03.17 p. Привітання ректора ЖДУ Петра Сауха з нагоди Міжнародного жіночого дня

  Дорогі наші чарівні жінки і дівчата — викладачки, співробітниці, студентки та випускниці Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Любі наші, добрі, лагідні і такі тендітні, ви — найдорожче, що є в житті чоловіків. Від щирого серця вітаю вас зі святом жіночності, весни, краси та гармонії — 8 березня! У цей день кожен чоловік має подякувати вам за теплі затишні вечори, за підтримку, за натхнення, за надійну опору, блискучий розум, мудрість та любов.

  Я щиро вдячний вам за вашу жіночість, за вашу теплоту, за вашу терпимість, за вашу натхненність і за ваше ставлення до роботи. Я дякую вам за те, що ви створюєте в колективах атмосферу підтримки, взаємної поваги та гармонії. Я вклоняюсь перед вашою багатогранністю: ніжністю, тендітністю та водночас рішучістю, наполегливістю, сміливістю. Ваш внесок у загальний доробок ЖДУ імені Івана Франка — неоціненний. Ви працюєте з повною віддачею, прагнучи досягти найвищих результатів, і цих результатів неодмінно досягаєте. Авторитет і визнання ЖДУ постійно зростають, у цьому і ваша величезна заслуга.

  Весняного вам настрою, тепла та гармонії в душі, нехай оминають вас труднощі! Сили духу, терпіння, віри! Зичу вам міцного здоров’я та днів, зігрітих теплом та любов’ю рідних, благополуччя, справжнього щастя, кохання, щирих посмішок та яскравих барв у житті! Нехай прекрасні почуття дарують вам натхнення для нових творчих звершень і перемог! Нехай завжди в серці буде весна, ласкаві промені обіймають душу, а чоловіки завжди оберігають, цінують і люблять вас! Будьте гарними, усміхненими і ніжними!

  Щиро ваш, ректор Петро Саух

 • 07.03.17 p. Викладач ЖДУ очолила команду фахівців, які працювали над модернізацією навчальних програм для 5–9 класів з іноземних мов

  Нещодавно на базі Закарпатського Інституту післядипломної педагогічної освіти працювала робоча група з оновлення навчальних програм з іноземних мов. Очолила команду фахівців Інна Самойлюкевич — професор, завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті Житомирського державного університету ім. І. Франка.

  Метою заходу була модернізація навчальних програм для 5–9 класів для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов. Удосконалено застосування компетентнісного підходу до навчання іноземної мови в контексті положень «Нової української школи» згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.

  Впродовж 5 днів було проаналізовано 180 пропозицій, створено проект пояснювальної записки до програм, узгоджено завдання навчального предмета із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти. Також  визначено очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів відповідно до рівнів і дескрипторів комунікативних умінь.

 • 07.03.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка навчаються студенти з Італії

  Плідна співпраця ЖДУ імені Івана Франка та Пармського університету (Італія) триває вже кілька років. Цієї весни до українського вишу за програмою обміну приїхали п’ятеро італійських студентів напряму підготовки «Проектування навчальних процесів». Сьогодні зі студентами-іноземцями поспілкувався ректор ЖДУ Петро Саух.

  Це перший проект, по якому до ЖДУ імені Івана Франка приїхали італійські студенти. До цього ЖДУ імені Івана Франка плідно співпрацював з науковцями Болонського та Пармського університетів. Зокрема з професором Пармського, Болонського та Міланського університетів Дімітрісом Аргіропоулосом, який також приїхав до Житомирського університету, аби прочитати франківцям лекції із спеціальної педагогіки.

  Студенти з Італії навчатимуться у ЖДУ імені Івана Франка три місяці. Як і українці, вони відвідуватимуть заняття з різних навчальних дисциплін. Окрім стаціонарного навчання, студенти Пармського університету практикуватимуть українську мову з її носіями, а для українських проводитимуть курси італійської мови.

  «Така практика дуже важлива для молоді. Ще першого дня італійські студенти спілкувалися з франківцями італійською або англійською, а сьогодні уже можуть говорити окремі фрази українською. Впевнений, до завершення навчання вони покажуть гарні знання з української мови. Окрім навчання, для іноземних гостей розроблена й спеціальна програма дозвілля, яка включає оглядові екскурсії по університету, Житомиру, відвідування музеїв та театру. Варто наголосити, що співпраця з італійським університетом-партнером триватиме й далі: уже восени наші студенти зможуть поїхати до Пармського університету», — розповідає ректор ЖДУ Петро Саух.

 • 07.03.17 p. «Барви України» в ЖДУ імені Івана Франка: в університеті діє виставка робіт художниці Ольги Дідківської

  У рамках мистецького проекту «Арт світ» на другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка 6 березня урочисто відкрили персональну виставку молодої житомирської художниці Ольги Дідківської під назвою «Барви України». Серед експонатів — твори живопису, графіки та текстилю. Також у рамках відкриття експозиції відбулося й дефіле студенток ННІ педагогіки в одязі та головних уборах від талановитої майстрині.

  Художниця Ольга Дідківська багато шукала і знаходила себе в ремеслі і мистецтві, оволоділа різними професіями. Вона працює художником по костюму, вишиває, плете гачком і спицями, створює мереживо, займається моделюванням етнічного костюму, інтер’єрною скульптурою із пап’є-маше, живописом. Вражають авторські ляльки у її виконанні — розкішні, вишукані та фантазійні. Художниця брала активну участь у Мистецьких проектах щодо створення авторської колекції сучасного чоловічого презентабельного одягу «Козацька старшина», «Відгомін Трипілля», у Всеукраїнському етнокультурному проекті «Folk Ukraine», а також працювала над проектом пам’ятника Героям Небесної Сотні. І хоч талант Ольги Дідківської має досить великий діапазон, але, мабуть, головним виразником художніх ідей є декоративна композиція — текстильна картина. Художниця працює на великих форматах, любить горизонтальні епічні композиції. Вона надзвичайно тонко відчуває фактуру тканини, колір, матеріал і обирає відповідну техніку роботи з ним.

  «Дійсно, майстерність Ольги Дідківської багатогранна. Картини вражають своєю відкритістю і ніжністю бачення світу, щирістю бачення світу. Помітив, що у центрі творчості художниці — жінка і жіноче сприйняття світу в різнобарвних кольорах», — ділиться враженнями від перегляду картин ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

  Талановита художниця Ольга Дідківська вважає, що мистецтво повинно дарувати радість, покращувати душевний стан, приносити позитивну енергетику. Тому у кожній своїй роботі вона так трепетно передає своє ставлення до таємничого і неосяжного світу мистецтва. Презентована виставка «Барви України», за словами художниці, швидше про людей. Адже кожен має свій колір, і кожен бачить світ якимись своїми кольорами.

  Одними із перших у творчий світ житомирської художниці Ольги Дідківської поринули професор філософії Пармського університету та п'ятеро студентів з Італії, які прибули до ЖДУ імені Івана Франка згідно з умовами програми обміну між Пармським університетом (Італія) та Житомирським державним університетом імені Івана Франка (Україна). Гості високо оцінили мистецькі напрацювання художниці.

  Для студентів і викладачів ЖДУ імені Івана Франка, житомирян і гостей міста виставка працюватиме місяць.

 • 06.03.17 p. У ЖДУ читатиме лекції професор з Італії

  Сьогодні, 6 березня 2017 року, до ЖДУ імені Івана Франка прибула італійська делегація згідно програми обміну між Пармським університетом (Італія) та Житомирським державним університетом імені Івана Франка (Україна).

  У складі делегації професор філософії Пармського університету та п'ятеро студентів напряму підготовки «Проектування навчальних процесів».

  З 7 березня по 17 березня 2017 р. в навчально-науковому інституті педагогіки буде читати лекції зі спеціальної педагогіки професор Пармського, Болонського та Міланського університетів, почесний професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Дімітріс Аргіропоулос. Запрошуємо усіх бажаючих. Теми лекцій, час  початку та аудиторія будуть повідомлені згодом.

 • 03.03.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка провели науково-методичний семінар «Інклюзивна освіта незрячих школярів: моделі, рішення, виклики»

  1 та 2 березня кафедра соціальних технологій соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Івана Франка приймала гостей зі Львова, які працюють з незрячими дітьми та представляють Львівський обласний осередок громадської організації «Українська спілка інвалідів — УСІ», Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

  Колеги зі Львова провели науково-методичний семінар «Інклюзивна освіта незрячих школярів: моделі, рішення, виклики» для викладачів, студентів та практикуючих спеціалістів, в рамках якого було обговорено низку питань. Зокрема, «Українська модель інклюзивної освіти незрячих дітей», «Спеціальні технічні засоби для навчання», «Прилади для рельєфного малювання, письма, математики», «Програма екранного доступу», «Рельєфні мапи і малюнки», «Адаптовані підручники, книги у форматі DAISY», «Застосування аудіодискрипції в навчальному процесі», «Методики проведення уроків в інклюзивному класі», «Корекційна складова при інклюзивному навчанні дітей з вадами зору», «Адміністративна складова при організації при організації інклюзивного навчання незрячого учня», «Психологічні особливості сприймання дітей з важкими порушеннями зору», «Роль ПМПК в організації інклюзивного навчання незрячого школяра». Також фахівці, які працюють з незрячими дітьми, провели майстер-класи і практичні тифлотренінги.

  Модератори: Оксана Потимко — виконавчий директор Львівського обласного осередку громадської організації «Українська спілка інвалідів — УСІ», керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка», Заслужений працівник соціальної сфери України, кандидат історичних наук, Дійсний член ЛК НТШ. Катерина Іванушкіна — спеціаліст Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». Марта Сидоряк — інженер Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». Петро Хімка — технік Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». Тетяна Столярчук — дефектолог, консультант Шепетівської районної психолого-медико-педагогічної консультації.

  Під час заходу учасники мали можливість не лише почути про практичний досвід роботи з незрячими дітьми, а й власне відчути, як це сприймати навколишній світ, коли ти нічого не бачиш. Спробували попрацювати з приладами для незрячих людей.

 • 02.03.17 p. Триває педагогічна практика студентів ННІ педагогіки

  З початку лютого поточного року студенти 3 курсу ННІ педагогіки ЖДУ спеціальності «Дошкільна освіта» проходять педагогічну практику в групах раннього віку в кращих дошкільних закладах м. Житомира.

  Під час проходження практики майбутні вихователі поглиблюють свої знання з фахових дисциплін, оволодівають сучасними методами та формами організації навчально-виховного процесу в групах раннього віку, вдосконалюють професійні уміння, потрібні для догляду, розвитку, навчанню та вихованню дітей раннього віку, виробляють відповідальне ставлення до професійної діяльності, поповнення власних знань та творчого застосування їх на практиці.

  За відносно короткий період студенти подружилися з дітьми, встановили контакти з педагогами-наставниками, підготували наочні матеріали для організації та проведення режимних процесів, атрибути для ігрової діяльності дітей третього року життя, провели залікові заняття в групах.

  Практика дозволила ще раз переконатись, що обрана професія — вихователя дошкільного закладу, — дійсно є життєвим призванням.

 • 02.03.17 p. Студентка ЖДУ здобула «срібло» на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта»

  Сірик Ірина, студентка V курсу Навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка, виборола II місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук зі спеціальності «Дошкільна освіта», що відбувся наприкінці лютого в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка. У конкурсі брали участь 52 студента з 13 вищих навчальних закладів України.

  Студентка ЖДУ в другому етапі Конкурсу на підсумковій науково-практичній конференції виступила з доповіддю «Формування соціальної компетентності в дітей старшого дошкільного віку в контексті освіти сталого розвитку».

  Науковий відділ університету та дирекція ННІ педагогіки щиро вітає Сірик Ірину та її наукового керівника — доктора педагогічних наук  Івана Коновальчука з перемогою та бажає нових творчих успіхів у царині науки!

 • 01.03.17 p. У студентів ННІ педагогіки продовжується практика

  27 лютого в загальноосвітній школі № 28 імені гетьмана Івана Виговського провели іменинний квест «Школа індіанців». Виховний захід відбувся за сприяння класного керівника 2-Д класу Тетяни Супруненко, а також студентів IV курсу ННІ педагогіки ЖДУ імені Івана Франка: Вікторії Павлюк, Альони Столітньої, Анни Пейс, Оксани Юрченко, Аліни Сингаївської та  Катерини Кльоц. 

  У квесті взяли участь 28 учнів та їх батьки. Також на свято була запрошена й викладач кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій  Тетяна Гужанова. 

  Сценарій складали колективно, задовго до свята. Учні були поділені на три племені. Вікторія, Альона та Оксана були старійшинами племен. Їхнім завданням було пройти 9 станцій за своїми маршрутними листами. Станції були найрізноманітнішими, а саме: «Спритна білка», «Невидимка», «Будівельники вігваму», «Сліпий кухар», «Хитра лисиця» та ін. На кожній станції плем’я отримало шматочок смачненького тортика — сюрпризу для дітей на солодкому столі, який підготували батьки. Перше місце у квесті зайняло плем’я «Хей-лала-юбт». Дітям було дуже цікаво та весело, батьки з задоволенням спостерігали за своїми дітьми. Студенти отримали практичні навички в організації дитячих свят.

 • 01.03.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій відвідали Гришковецьку гімназію Бердичівського району

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Рудницька Н. Ю, Максимова О. О., Басюк Н. А., Коновальчук І. М. в рамках профорієнтаційної роботи відвідали Гришковецьку гімназію Бердичівського району, де провели цікаву і змістовну зустріч з учнями 10 та 11 класів.

  Випускники школи повинні мати чітке уявлення про обрану професію, тому такі зустрічі дають можливість  змоделювати події майбутнього. Викладачі кафедри підготовили презентацію про історію Житомирського державного університету ім. І. Франка та інституту педагогіки, про спеціальності, за якими проводиться набір у 2017 році, надали інформацію про напрями підготовки, особливості навчально-виховного процесу, умови проживання, дозвілля, проходження педагогічних практик, указали на переваги навчання в ННІ педагогіки, можливості подальшого працевлаштування та відповіли на запитання учнів.

 • 01.03.17 p. Зніми відео про енергозбереження чи європейську інтеграцію України та отримай сувенір від Представництва ЄС

  З 01 березня до 23 травня 2017 року Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує прийом робіт для участі у конкурсі відео в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді». Найкращі відео ролики будуть відзначені спеціальними призами та дипломами від Представництва ЄС в Україні, а кожен учасник отримає сувенір.

  Представництво ЄС пропонує зосередитись на темі енергозбереження і його важливості як у побуті українці, так і для благополуччя усієї країни. Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів.

  Вимоги до відео:

  • відео має бути оригінальним;
  • тривалість відео до 3-х хвилин;
  • відео має розкривати одну із тем: енергозбереження та/або європейська інтеграція України.

  Як відбуватиметься Конкурс:

  Прийом робіт триватиме до 23 травня. З 23 травня по 5 червня 2017 року переможці конкурсу будуть обрані членами журі, серед яких радник з питань преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова, гендиректор «Артхаус Трафік» Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу» Оксана Панасівська та засновник PIN-production  Юрій Панін.

  У червні переможці будуть оголошені на сайті проекту euroquiz.org.ua. Детальна інформація та реєстрація учасників розміщена на сайті http://euroquiz.org.ua/video-contest. Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в України. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Представництво Європейського Союзу запрошує студентів ЖДУ на «Дні кар′єри»

  Представництво Європейського Союзу в Україні проводить серію «Днів кар'єри» в містах України в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді».

  «Дні кар'єри» — це серія зустрічей, на яких можна прослухати тренінги з soft skills, поспілкуватися з HR провідних українських та європейських компаній, дізнатися про стажування та можливості навчання в Європі.

  Отримати детальну інформацію та заповнити заявку на участь в «Днях кар'єри» можна на сайті euroquiz.org.ua/career-days.

  Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в України. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Франківців закликають долучитись до конкурсу проектів Євроклубів

  Представництво ЄС в Україні з 23 січня по 23 червня 2017 року проводить конкурс на кращий проект серед Євроклубів України. Конкурс спрямований на залучення активної молоді Євроклубів до обговорення питань ефективного використання енергетичних ресурсів на побутовому рівні у контексті більш широкої теми — співпраці України та ЄС.

  Автори 10 найкращих проектів будуть нагороджені спеціальними сертифікатами та стануть студентами Літньої школи в липні-серпні 2017 року. Протягом двох днів ви покращите знання керування проектами, освітніх програм обміну з престижними університетами ЄС, познайомитесь з однодумцями та весело проведете час в одному з найкрасивіших куточків України.

  Детальна інформація про умови проведення конкурсу розміщена на сайті euroquiz.org.ua/euroclubs/proj-contest. Журі конкурсу обере 10 проектів-переможців 30 червня 2017 року. Після цього 3-5 членів від кожного Євроклубу-переможця будуть запрошені на Літню школу від Представництва ЄС Найкращі проекти також будуть опубліковані на сайті euroquiz.org.ua та в соціальних мережах як приклади кращої практики.

  Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Триває Онлайн-вікторина на тему Європи та ЄС

  Нагадуємо, що з січня 2017 року стартувала всеукраїнська Онлайн-вікторина на тему Європи та ЄС. Онлайн-змагання має п'ять етапів і триватиме по травень поточного року.

  Учасники зможуть перевірити свої знання про Європейський Союз та отримати сувенірну продукцію (флешки, футболки та ін.) від Представництва Європейського Союзу в Україні.

  Для участі у вікторині потрібно зареєструватися на сайті euroquiz.org.ua та відповісти на 200 запитань про Європу та енерготехнології. Той, хто успішно відповість на питання, отримає бали, які зможе обміняти на один з майже тисячі сувенірів від Представництва Європейського Союзу в Україні.

  Учасники, які візьмуть участь у вікторині, зможуть поглибити свої знання про Європу та Європейський Союз, дізнатися неочікувані факти про ЄС та поділитися ними з друзями через соціальні мережі, а також отримати сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

  Детальна інформація та реєстрація учасників на сайті euroquiz.org.ua/euroquiz.

  Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Студентів ЖДУ запрошують долучитися до всеукраїнської серії дискусійних клубів в рамках проекту «ЄС: вибір молодого покоління України»

  З листопада 2016 року триває всеукраїнська серія дискусійних клубів в рамках проекту «ЄС: вибір молодого покоління України», присвячена енергозбереженню та політиці ЄС. Учасники зможуть поглибити свої знання про Європейський Союз, а також зустрітися та подискутувати із експертами у сфері зелених технологій, енергоефективності та співпраці з ЄС у своєму місті.

  Дискусійні клуби буде проведено в 24 областях України, включаючи регіони Донецької та Луганської областей.

  Участь у Дискусійних клубах підвищить рівень зацікавленості молоді до історії та законодавства ЄС, економіки та сфери співпраці з Україною.

  Детальна інформація та реєстрація учасників на сайті euroquiz.org.ua/discussion-clubs

  Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в України. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 28.02.17 p. Триває профорієнтаційна робота кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій

  Учні старших класів потребують розширення, поглиблення та систематизації знань про професії та їх затребуваність на ринку праці. Дієвою формою профорієнтаційної роботи у старших класах є зустрічі з майбутніми абітурієнтами.

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки провели профорієнтаційну роботу серед учнів — учасників МАН на базі Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради. Старшокласників проінформували про спеціальності, на які проводиться набір на навчання у 2017 році, особливості навчання у ННІ педагогіки, презентували фільм та буклети з інформацією про університет, інститут педагогіки, кафедру.

 • 28.02.17 p. Австрійський професор прочитав студентам ЖДУ лекцію про історію української мови

  У рамках наукового проекту Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка «Відомі мовознавці світу» 28 лютого перед студентами і викладачами університету та численними гостями з публічною лекцією «Засади створення нової історії української мови» виступив професор мовознавства Інституту славістики Віденського університету (Австрійська Республіка), Українського Вільного Університету в Мюнхені (Німеччина) та Католицького університету ім. Петра Пазманя в Будапешті та Пілішчабі (Угорщина), Президент Міжнародної Асоціації Україністів (з 2013 року) Міхаель Мозер.

  Учений є автором низки наукових праць в галузі східнослов'янського мовознавства та історичної граматики української мови. Крім того, мовознавець Міхаель Мозер, як й інші зарубіжні україністи, деякі історики, письменники та політики, належить до «адвокатів» нашої країни у світі, завдяки яким її голос стає більш чутним та переконливим. Україніст, дослідник історії української мови та сучасної соціолінгвістичної ситуації.

  Лекцію у ЖДУ імені Івана Франка відомий сучасний славіст-україніст присвятив огляду ключових думок, які він виклав у виданні «Причинки до історії української мови» (2016). Названа книга є збірником статей і побудована так, щоб дати відповіді на можливі запитання тих, хто сумнівається в історичності української мови. Відтак, для численної аудиторії запрошений австрійський професор Міхаель Мозер висвітлив низку актуальних питань, пов’язаних із виникненням, розвитком і функціонуванням української мови, порушив проблеми, що стоять перед українським суспільством і державою у зв’язку з потребою утвердження української мови як державної мови України та мови міжнаціонального спілкування.

  Завершуючи виступ перед студентами і викладачами ЖДУ імені Івана Франка та гостями, «адвокат» України у світі, професор Віденського університету, Президент Міжнародної Асоціації Україністів Міхаель Мозер закликав розмовляти українською: «Українська мова постійно під загрозою, атакою. Якщо нам кажуть, що її нема, ми маємо відповідати українською мовою».

 • 27.02.17 p. Викладачі історичного факультету поспілкувалися з учнями-учасниками МАН

  Минулого тижня викладачі історичного факультету провели профорієнтаційну роботу серед учнів-учасників МАН (секції: історія України, історичне краєзнавство, правознавство, всесвітня історія, археологія) на базі Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради.

  Доценти кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства  О. П. Рудницька та Ю. І. Магась-Демидас, доцент кафедри історії України Н. В. Рудницька, доцент кафедри всесвітньої історії П. В. Опанащук та старший викладач М. В. Хададова провели бесіду з учнями-учасниками МАН міста Житомира, Бердичева, Коростеня, Баранівки, Черняхова, Овруча, Новоград-Волинського, Малина та інших міст Житомирської області. Викладачі розповіли про особливості навчання на історичному факультеті, проінформували учнів про спеціальності, на які буде проводитись набір на навчання у 2017 р., презентували буклети з інформацією про університет та історичний факультет.

 • 27.02.17 p. Профорієнтаційні зустрічі кафедри англійської мови з методики викладання в дошкільній та початковій освіті тривають

  Минулого тижня викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті ЖДУ поспілкувалися з учнями одиннадцятих класів Житомирського екологічного ліцею № 24 та провели профорієнтаційний захід «Як обрати своє майбутнє?». З випускниками  працювали викладачі  Зимовець О. А. та Карпенко Є. М., а також студентка 33 гр. ННІ педагогіки Савицька Олександра. Разом з учнями вони зясовували  важливість та критерії усвідомленого вибору професії.

  Викладач Зимовець О. А. розповіла майбутнім абітурієнтам про структуру навчально-виховного процесу у ННІ педагогіки, традиційні та нові спеціальності, на які здійснюватиметься набір у 2017 році, представила цікаві фото- та відеоматеріали про життя інституту.

  Старший викладач Карпенко Є. М. надала більш детальну інформацію про інноваційні технології навчання англійської мови та міжнародні проекти, які впроваджуються в ННІ педагогіки, діяльність клубу англійської мови з волонтером Корпусу Миру в Україні Робертом О’Лірі, а також представила буклет кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті.

  Студентка 3 курсу Савицька Олександра, яка є випускницею цього ліцею, поділилась своїми враженнями від навчання у ННІ педагогіки на спеціальності «Початкова освіта» спеціалізації «Англійська мова», розповіла про особливості студентського життя в інституті, надала корисні поради щодо успішного складання ЗНО та подальшого навчання в університеті.

  Наприкінці заходу було дано відповіді на запитання учнів ліцею.