• 23.03.17 p. Запрошуємо приєднатися до вивчення італійської мови

  З 21 березня 2017 року розпочали роботу курси італійської мови, які проводять студенти Пармського університету (Італія).

  Знання італійської мови, як зазначають наші викладачі та студенти необхідні для сучасної людини. Вивчати італійську мови виявили бажання викладачі та студенти 1–5 курсів навчально-наукового інституту педагогіки. Навчання будується на принципі «рівний-рівному». Італійські студенти в своїй роботі застосовують нетрадиційні форми навчання, оригінальні підходи. Під час живого спілкування слухачі мають можливість ознайомитися з культурним надбанням Італії, розширити свій кругозір, відчути мелодійність мови в піснях, віршах, збагатити лексичний запас під час живого, емоційно-насиченого спілкування з носіями мови.

  Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до вивчення італійської мови. Курси відбуваються понеділок та п’ятниця о 14:30 у 607 та 802 ауд., вівторок та четвер о 17:30 у гуртожитку № 5, читальний зал.

 • 23.03.17 p. У четвертокурсників ННІ педагогіки завершилася педагогічна практика

  Студенти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» проходили педагогічну практику у школах нашого міста і вони діляться своїми враженнями.

  Студентка 41 групи Тетяна Бондюк: «Проходження педагогічної практики я умовно поділяю на дві рівноцінних складові: спостереження за навчально-виховною роботою вчителя-класовода та власне активну педагогічну практику. В перші дні ми познайомилися з дітьми, спостерігали за їх поведінкою під час уроків та перерв, спілкувалися з педагогом, ознайомилися з його планами роботи. Вчителі були справжніми наставниками, вимогливими і одночасно доброзичливими та щирими.

  Методичну та консультативну допомогу надавали викладачі кафедр ННІ педагогіки Н. Ю. Рудницька, Н. А. Басюк, В. Ю. Підгурська, В. В. Танська, І. М. Коновальчук, що допомогло нам успішно підготуватися до проведення відкритих уроків та заходів та підвищити рівень професійно-методичної майстерності. Ми мали можливість випробувати свої педагогічні здібності під час проведення пробних та залікових уроків, виховних заходів, спілкування з учнями. Найбільше нас радувала атмосфера взаємодії з дітьми під час проведення різноманітних виховних заходів. Піднесений настрій, цікаві сценарії, танці, пісні, конкурси та сценки — все це надзвичайно сподобалось школярам. А глядачі — мами, татусі, бабусі, та дідусі були в захваті від творчих можливостей своїх дітей. Ми задоволені педагогічною практикою і будемо сумувати за школою й дітьми!».

 • 23.03.17 p. 22 березня на СПФ було гаряче: тренувальна евакуація

  З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного походження, зменшення збитків і витрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і великих пожеж Законом України «Про Цивільну оборону України» передбачена навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти в надзвичайних ситуаціях. Тому 22 березня 2017 року на соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка пройшла тренувальна евакуація студентів на випадок пожежі.

  Мета тренувань — відпрацювання дій по швидкій та безпечній евакуації, а також виховання у франківців морально-вольових якостей, необхідних для дій в надзвичайній ситуації.

  Поставлені перед тренуванням цілі і завдання були успішно виконані. Студенти разом з викладачами, технічним персоналом ще раз продемонстрували вміння чітко і злагоджено виконувати необхідні дії.

  «Навчальна тривога, але у нас успішно освоєні всі еваковиходи, «поранені» врятовані, з вогнегасниками ми також знайшли спільну мову! Всім дякуємо за активність та допомогу!», — писали у соцмережах по завершенню тренувань учасники.

 • 22.03.17 p. Науковець ЖДУ оцінювала учасників Обласного турніру юних істориків

  21 березня 2017 року в Житомирському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради відбувся черговий обласний турнір юних істориків.

  В обласних змаганнях брали участь 12 команд із м. Житомира, м. Бердичева, смт. Черняхова, Житомирського, Коростишівського та інших районів області. Перше місце посіла команда «Валькірія» (смт. Черняхів). Загалом, призерами стали 4 команди.

  До складу журі було запрошено кандидата історичних наук, доцента кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Юлію Магась-Демидас, яка отримала можливість не лише оцінити знання юних талановитих істориків, а й провести профорієнтаційну роботу.

  Викладачка провела бесіду з конкурсантами, розповівши про історичний факультет Житомирського державного університету ім. Івана Франка, особливості навчання на ньому та спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців. Учням було презентовано буклети з інформацією про університет та історичний факультет.

   

 • 22.03.17 p. Увага. Соціальні стипендії

  Згідно листа-роз’яснення Міністерства освіти і науки України строк звернення студентів вищих навчальних закладів на отримання соціальної стипендії встановлено до 1 квітня 2017 р. Прохання вирішити всі пов’язані з призначенням соціальних стипендій питання до цієї дати. Отримати консультацію та подати документи можна у 206 кабінеті центрального корпусу (методист — Заглада Людмила Володимирівна).

 • 22.03.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки продовжують профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл Житомирського району

  Доценти кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Н. Ю. Рудницька, О. О. Максимова, Н. А. Басюк в рамках профорієнтаційної роботи зустрілися з учнями 10–11 класів Новогуйвинської гімназії.

  Викладачі розповіли про переваги навчання в ЖДУ ім. І. Франка та навчально-науковому інституті педагогіки, обговорили з учнями особливості вибору майбутньої професії, відповіли на питання та запросили випускників на день відкритих дверей в навчально-науковому інституті педагогіки.

 • 22.03.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся ІІ етап конкурсу учнівських робіт «Юний історик»

  20-21 березня на історичному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка проходив ІІ етап обласного конкурсу учнівських наукових робіт з історії «Юний історик».

  Члени журі — викладачі кафедри всесвітньої історії — оцінювали конкурсні роботи учнів 6–11 класів Житомирщини, які презентували їх автори. Спектр представлених тем був дуже широким: від проблем, пов’язаних з історією козацтва, — до сучасності. Конкурсанти продемонстрували гарні знання та вміння здійснювати дослідницько-пошукову роботу. Усі виступи учнів  супроводжувалися вдало оформленими і продуманими презентаціями.

  Завершальний етап конкурсу відбудеться в рамках учнівсько-студентської конференції 30 березня «Актуальні проблеми історії слов’янських народів», яка вп’яте організовується кафедрою всесвітньої історії нашого факультету.

 • 22.03.17 p. Як студенти ЖДУ ім. І. Франка в Поморській академії навчаються

  Житомирський державний університет імені Івана  Франка дає можливість своїм найкращим студентам навчатись в Польщі для того, аби збагатись новими знаннями, перейняти досвід європейської освіти, попрактикуватись у використанні польської мови. Щасливиця 2017 року Ангеліна Алєксєєнко вирішила поділитись з франківцями враженнями від поїздки.

   Почнемо спочатку. Для того, аби Ви мали можливість побувати на нашому місці, Вам необхідно:

  1. бути старанним студентом, на якого можна покластись;
  2. здати успішно сесію;
  3. не знати, що таке постійні пропуски занять.

  І від себе додам:

  • бути готовим покинути зону комфорту;
  • хотіти пізнати нове;
  • не знати, що таке страх перед невідомим;
  • володіти польською мовою та мати бажання її вивчати.

  Поморська академія, що знаходиться на півночі Польщі в місті Слупськ, — навчальний заклад, який вже не перший рік дає змогу українським студентам протягом семестру відчути, що ж таке освіта європейського зразка. Також приємним є те, що для нас, студентів, це безкоштовне навчання та проживання. Саме тут Ви відкриєте для себе багато нового – можливість обирати предмети (не тільки зі своєї спеціальності, а все, що цікавить); самостійно складати розклад занять, навчатись три-чотири дні в зручні для Вас години, не забувайте — самоосвіта 70%; не боятись розмовляти на парах на будь-які теми, які стосуються програми, не переймаючись про стереотипи, адже в Європі говорити відкрито про те, що стосується людського життя — це нормально, без обмежень.

  Детальніше про зону комфорту. Саме тут Ви відчуєте себе дійсно дорослими, яким потрібно все дізнаватись самостійно, а не чекати, що хтось виконає Вашу роботу. Необхідно порозумітися з людьми різних національностей. Найголовніше — навчання відбувається виключно польською мовою, крім предметів, які викладаються на інших іноземних мовах. Тому знання мови і країни, в яку Ви їдете на семестрове навчання, необхідність!

  Ваше дозвілля буде найрізноманітнішим, адже проживання у 18 км від Балтійського моря; також в гуртожитках проживаються українці з більшості областей, поляки, студенти з інших країн — а це нові знайомства. Ви маєте можливість подорожувати до інших держав, тому що графік навчання дозволяє цікаво та насичено проводити свій вільний час.

  Після повернення в Україну Ваша свідомість зазнає змін, тому що пізнаєте інший менталітет, на цілий семестр відчуєте себе студентом європейського університету, покините зону комфорту. Впевнена, що ще  не один рік будете згадувати чудово проведений час в Польщі. Бажаю всім і кожному відчути це на собі.

 • 22.03.17 p. Професор Пармського університету прочитав цикл лекцій для студентів та викладачів ЖДУ імені Івана Франка

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій взяли активну участь в реалізації договору співробітництва між Житомирським державним університетом імені Івана Франка та Пармським університетом (Італія). З початку березня поточного року в  університеті за програмою обміну перебувають професор Пармського університету, почесний професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Дімітріс Аргіропоулос та італійські студенти.

  Професор Дімітріс Аргіропоулос прочитав для викладачів, студентів ННІ педагогіки та педагогічних працівників м. Житомира й області цикл лекцій зі спеціальної педагогіки. На лекціях було розкрито сучасні європейські тенденції розвитку освіти дітей з особливими потребами, принципи педагогіки різноманітностей, технології побудови виховних взаємостосунків, специфіку реалізації культурних відмінностей у процесі соціалізації дітей з психофізичними особливостями. Спілкування зі студентами проходило в інтерактивній формі, з обговоренням реальних життєвих ситуацій, порівнянням виховної практики в навчальних закладах України й Італії.

  У свою чергу, викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій читають лекції італійським студентам. Варто зауважити, що іноземці не лише активно навчаються, а й відвідують різні освітні установи та культурні центри міста Житомира та Житомирської області.

 • 22.03.17 p. Студенти ЖДУ зробили екскурсію до казкової країни дитинства

  У  час сучасних технологій кожен розуміє, яким важливим є спілкування з книгою. Усе подальше знайомство з літературною спадщиною буде спиратися на той фундамент, який закладеться в дошкільному віці. Залучити дитину до читання — спільне завдання педагогів ДНЗ і бібліотеки. У Всесвітній день поезії студенти 5 курсу напряму підготовки «Дошкільна освіта» разом з викладачем кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Наталією Басюк завітали до Житомирської обласної бібліотеки для дітей.

  Радо зустріли франківців бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1–4 класів Е. Радченко та Л. Чорноморець. Між собою цей відділ співробітники бібліотеки називають «Казковою країною дитинства». Тут зібраний унікальний книжковий фонд: книжки-іграшки, книжки-пазли, книжки-театри, балакучі книги, енциклопедії, дитяча періодика. Особливо вразили відвідувачів «3D-книги». Як зазначила Е. Радченко, «Велику роль відіграє книга, яка потрапляє дитині в руки. Для дітей цікавим є її оформлення. Вони в захваті, коли гортають сторінки, розглядають малюнки, насолоджуються дотиком до книги. Тому потрібно створити атмосферу радості від зустрічі з книгою, що допоможе в подальшому виростити справжніх читачів».

  Працівники бібліотеки розповіли, як допомогти дитині правильно підібрати книгу, як залучити її до читання художньої літератури, які періодичні видання стануть у нагоді, а також ознайомили з новинками книжкових видань, інноваційними формами, які використовуються в роботі бібліотеки (блог для найменших читачів «Читайбумчик»). Дитяча бібліотека — справжній інформаційно-культурний центр, де кожна дитина може розкрити свої творчі здібності, розширити світ своїх захоплень. Тут організовуються виставки малюнків, творчих робіт, дитячих поробок, діють різноманітні гуртки, проводяться майстер-класи, відбуваються зустрічі з цікавими людьми, презентації книг дитячих письменників, проводиться багато цікавих заходів. На завершення зустрічі студенти побажали господарям наснаги та успіхів у професійній діяльності, щасливих дитячих усмішок як найвищої винагороди за почесну та благородну справу.

 • 21.03.17 p. Студенти-історики в гостях у воїнів-гвардійців

  Студенти 51 групи історичного факультету разом із куратором професором І. Ярмошиком відвідали батальйон національної гвардії у Житомирі. Такий візит відбувся в рамках Дня відкритих дверей цієї військової частини, приурочений до Дня національної гвардії України (26 березня).

  Студенти ознайомилися з історією військової частини, її участю в АТО, з побутом військовослужбовців та процесом військової підготовки гвардійців. Студенти із захопленням спостерігали за показовими виступами бійців та службовців кінологів. Оглянули новітнє озброєння та бойову техніку, яка стоїть на озброєні батальйону. Цікавою була бесіда студентів із випускниками історичного факультету К. Забродською та А. Турко, котрі служать у цій військовій частині. Дехто із студентів замислився на можливістю служби у національній гвардії України.

 • 21.03.17 p. Дискусійний клуб запрошує на зустріч

  Кафедра теоретичної психології та психології розвитку розпочала новий проект на соціально-психологічному факультеті ЖДУ. В березні відбулася перша зустріч клубу T-Human (ведучий — аспірант кафедри Філіпп Дончев). Клубна дискусія присвячена проблемі розвитку людини в умовах використання продуктів науково-технічного прогресу. Тематика наступних засідань клубу включає в себе аспекти, пов'язані з кіборгізацією, завантаженням свідомості в системи штучного інтелекту, штучною зміною людського організму на генетичному рівні, кріонікою, наномедициною, генетичною інженерією довголіття, технологічною сингулярністю.

  Даний клуб є лише один із багатьох, в стінах соціально-психологічного факультету. Вхід є вільним, та запрошуються всі бажаючи, хто прагне дізнатись про особливості не таких вже й далеких змін людського організму.

  Наступна зустріч відбудеться 22 березня, о 12:40 в 702 аудиторії. Тематикою буде «Штучний Інтелект, ризики та перспективи». Прогрес не зупинити, друзі, а його плоди — змінять світ.

 • 21.03.17 p. У ЖДУ науковці України обговорювали інновації в управлінні закладами освіти

  Уже вп’яте у ЖДУ імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційний менеджмент у закладах освіти». У науковому заході взяли участь 120 учасників з освітніх установ різних рівнів акредитації.

  «Інноваційна діяльність у всьому світі вважається ключовим фактором економічного розвитку і соціального прогресу. Тому ще з 2005 року ЖДУ зробить три найпотужніших кроки у цьому напрямку. Так, нами було зроблено навчально-виробничий комплекс з ЗАТ «Електровимірювач», що дає можливість практично реалізувати теоретичні досягнення. Друге, ми зробили навчально-науковий комплекс «Полісся», що включає 23 навчальні заклади Житомирщини. Це дає можливість проводити моніторинг можливостей наших випускників, як вони працюють, на що ми маємо звертати увагу. І, безперечно, розгорнули активну діяльність міжнародну, щоб  вивчити, як це робиться за кордоном. В освіті на сьогоднішній день основним є те, щоб школу знання ми перетворили на школу успіху», — наголосив під час відкриття ректор ЖДУ Петро Саух.

  Головними темами конференції 2017 року стали трансфер інновацій у системі управління загальноосвітніми навчальними закладами, вітчизняні та зарубіжні концепції інноваційного менеджменту в закладах освіти, визначення рівня управлінської компетентності керівників закладів освіти, управління навчальними закладами на засадах інноваційних технологій; адаптивний підхід у професійній підготовці майбутніх керівників установ та організацій у сфері освіти, інноваційний менеджмент у дошкільних навчальних закладах, професійне та особистісне становлення менеджера освітніх закладів; здоров’язбережувальні технології — чинник інноваційного менеджменту та особливості інноваційного менеджменту в навчальних закладах державної служби зайнятості.

  В завершення роботи конференції учасники отримали сертифікати та збірник тез доповідей у двох частинах. Також за результатами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційний менеджмент у закладах освіти» прийнято практичні рекомендації щодо висунутих ідей та пропозицій, окреслено перспективні напрями проведення подальших науково-практичних досліджень проблематики застосування інноваційного менеджменту в закладах освіти.

 • 21.03.17 p. У ЖДУ з’явився новий іноземний партнер — Гніезенська школа вища «Міленіум» (Республіка Польща)

  Сьогодні ЖДУ імені Івана Франка відвідала делегація Гніезенської школи вищої «Міленіум» (Республіка Польща) на чолі з ректором Хубертом Палюхом. У рамках відвідин відбулася зустріч ректора університету Петра Сауха з польськими колегами.

  Під час розмови Петро Юрійович подякував гостям за візит та розповів про основні напрями діяльності університету, зокрема, щодо міжнародного співробітництва. В цьому контексті він відзначив добру співпрацю ЖДУ імені Івана Франка з вищими навчальними закладами Республіки Польща, зокрема, Варшавським університетом, Ягеллонським університетом, Вищою школою економіки в Бидгощі, Поморською академією в Слупську щодо обміну студентами, викладачами, проведення наукових конференцій, реалізації спільних проектів.

  У свою чергу ректор Гніезенської школи вищої «Міленіум» Хуберт Палюх підкреслив, що міжнародна співпраця між вищими навчальними закладами різних країн сприяє покращенню якості освіти. В контексті цього обидві сторони відзначили важливість підписання Угоди про співпрацю та висловили зацікавленість у подальшому розвитку співробітництва.

 • 21.03.17 p. Студенти ЖДУ імені Івана Франка показали гарний результат на фінальних змаганнях ХІІІ літньої Універсіади України зі скелелазіння

  Наприкінці минулого тижня у спортивному комплексі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулися фінальні змагання ХІІІ літньої Універсіади України зі скелелазіння. У боротьбі за звання найсильнішого скелелаза взяли участь і спортсмени ЖДУ імені Івана Франка.

  До складу команди увійшли четверо студентів факультету фізичного виховання і спорту: Олег Соловей — студент 42 групи; Володимир Лавренюк — студент 23 групи; Катерина Харченко — студентка 23 групи; Тамара Бондарчук — студентка 32 групи. Спортсмени-франківці змагалися в дисциплінах складність і швидкість.

  Команда Житомирського державного університету  імені Івана Франка посіла 7 місце. В особистому заліку найкращий результат показала Катерина Харченко (17 місце).

  Змагання проводилися з метою широкого залучення студентської молоді до занять фізичною культурою та спортом; подальшого розвитку виду спорту і його популяризації в державі; підвищення рівня майстерності спортсменів; відбору сильніших спортсменів до складу збірної команди України для участі у Всесвітній Універсіаді; активізації навчально-тренувальної роботи в спортивних організаціях; підвищення підсумків роботи в спортивних організаціях. Вікові категорії учасників змагань: 18–28 років.

  Підготовка місць проведення змагань здійснювалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року.

 • 20.03.17 p. На історичному факультеті відбувся круглий стіл, присвячений сторіччю початку Української революції (1917–1921 рр.)

  Указом Президента України П. Порошенка 2017 рік проголошений роком Української революції 1917–1921 рр. 17 березня 1917 р. за новим стилем було утворено Українську Центральну Раду. Саме цей день вважається початком Української революції.

  17 березня 2017 року урочистості проводились в стінах Верховної ради, в музейних, освітніх, наукових закладах. Викладачі кафедри історії України та студенти історичного факультету також не лишились осторонь та провели круглий стіл, присвячений сторіччю початку Української революції.

  Викладачі кафедри Кордон М. В., Венгерська В. О., Стельникович С. В., Сичевський А. О., Рудницька Н. В., Рафальська Т. Л., Ковальчук І. В., Рацілевич А. П. виступили із доповідями на теми відображення Української революції в сучасній історіографії, аналізу її етапів та ідеологічних трансформацій, залучення національних меншин та створення навчальної бази для юнацьких підрозділів армії УНР, як регіональної специфіки Волині та Житомира в умовах революції,  акцентуючи увагу на зв'язок із сучасністю. Виступи викликали жваві обговорення та забезпечили цікаву наукову дискусію.

 • 20.03.17 p. Скарбничка нашого університету поповнилася новою нагородою вищого ґатунку

  Гарною традицією стала активна участь викладачів кафедри лінгвометодики та культури фахової мови ННІ педагогіки в підготовці кращих студентів до участі всеукраїнських олімпіадах і конкурсах. Упродовж двох останніх років студентки Поліщук О. та Остапчук О. займали другі місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Початкова освіта», напрям «Методика навчання української мови», що проводився у м. Дрогобичі (науковий керівник — кандидат педагогічних наук, доцент Підлужна Г. В.).

  Нинішня весна ознаменувалась новим успіхом: студентка 5 курсу ННІ педагогіки Марченко Галина перемогла у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Педагогічні науки» (напрям «Теорія і методика навчання української мови»), виборовши І місце серед 68 учасників конкурсу. За оцінками членів журі, її робота «Компетентнісний підхід до розвитку критичного мислення молодших школярів (у форматі уроку української мови)» відзначилась актуальністю, аргументованістю й практичним спрямуванням, а виступ — логічністю та емоційністю. Підлужна Г. В. зауважує, що успіх студентських наукових досліджень значною мірою залежить від актуальності обраних тем, креативності самих студентів і, безперечно, наполегливої роботи наукових керівників.

  Вітаємо переможців та зичимо їм натхнення  й нових творчих здобутків!

 • 17.03.17 p. 25 березня: День відкритих дверей в інституті педагогіки

  25 березня о 10:00 відбудеться День відкритих дверей в навчально-науковому інституті педагогіки.

  Програма дня буде цікавою і насиченою:

  • екскурсія по університету та ННІ педагогіки; знайомство з колективами науковців кафедр та діяльністю студентського братства; консультації про специфіку навчання за спеціальностями та спеціалізаціями, що здобуваються в інституті педагогіки, можливості навчання за програмами обміну в Європейських університетах (корп., № 4, ауд. 603, 13:00–15:00; проводить дирекція інституту);
  • абітурієнти та гості ННІ педагогіки матимуть змогу долучитися до заходів професійного і творчого характеру, відчути переваги обраних спеціальностей, поспілкуватися на актуальні теми вибору майбутньої професії.

  На Вас чекають:

  • Творча лабораторія «Виготовлення дидактичних та настільно-друкованих ігор для дітей дошкільного віку і молодших школярів» (корп. № 4, ауд. 606, 10:00–12:00).
  • Підведення підсумків та урочиста церемонія нагородження учасників всеукраїнського мистецького конкурсу для обдарованої молоді «Чарівний світ мистецтва» (корп. № 1, конференц-зала, 11:00–12:00).
  • Дефіле «Шарм та елегантність» (корп. № 1, конференц-зала, 12:00–12:30). Майстер-клас «Модний handmade» — виготовлення вітальних листівок (корп. № 4, ауд. 606, 13:00–15:00).
  • Мультимедійна презентація спеціальностей та особливостей вступної компанії в ННІ педагогіки (корп. № 4, каб. 604).
 • 16.03.17 p. На природничому факультеті відбулася зустріч студентів з головою обласної організації товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка

  У рамках святкування «Шевченківських днів» 15 березня відбулася зустріч студентів природничого факультету І–ІІ курсів з головою обласної організації товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, заслуженим журналістом України Святославом Карповичем Васильчуком. Житомирський письменник розповів цікаві та маловідомі факти з біографії й творчості великого митця.

  Святослав Карпович наголошував на велику значимість найбільш відомої книги Тараса Шевченка «Кобзаря», зібрані вірші якого перекладені на понад сотню мов світу. Більше ніж 8 мільйонів копій — таким був тираж книги за часів радянського союзу, а за часів життя автора перевидавалася 4 рази.

  Святослав Васильчук переконаний, що творчість Шевченка буде актуальною та повчальною ще для багатьох наступних поколінь, адже його твори є геніальними.

 • 16.03.17 p. Викладачі соціально-психологічного факультету взяли участь у Міжнародному фестивалі арт-терапії

  Днями викладачі соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І. Франка разом із студентами та практикуючими психологами міста Житомира й області відвідали Міжнародний фестиваль арт-терапії «арт-практик».

  Фестиваль був організований ГО «Східноукраїнська асоціація арт-терапії», Всеукраїнською тренінговою компанією «Основа», Тренінговим Центром Олени Тараріної, Міжнародною академією арт-терапії і вперше проводився у Житомирі.

  Учасники фестивалю взяли участь у роботі майстер-класів від найкращих практиків з арт-терапії та мотиваційному тренінзі-лекції О. Тараріної. Неформальне спілкування з колегами, професійне зростання та просто приємні почуття стали надбанням цього дня.

 • 16.03.17 p. 15 березня в ННІ іноземної філології відбулася зустріч студентів другого курсу з лікарем-фтизіатром

  Мета зустрічі полягала в ознайомленні студентів з проблемами туберкульозу, ризиками захворювання на туберкульоз сьогодні, основними симптомами та його профілактикою, адже можливість заразитися цією інфекцією є на сьогоднішній день абсолютною реальністю.

  Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Ця небезпечна хвороба, яку, здавалось би, свого часу майже приборкали, знову вражає все більше і більше людей. І хоча інформованість українців про цю недугу досить висока, все ж таки багато людей не знають, що ця хвороба не знає меж і соціальних бар’єрів — туберкульоз може вразити кожного, незалежно від статусу та статків.

  Лекція з елементами бесіди була пізнавальною та змістовною. Студенти активно задавали запитання та отримали відповідь кваліфікованого фахівця.

 • 15.03.17 p. Викладач ЖДУ — голова журі секції «Інформатика» Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017»

  У 2017 році Всеукраїнський конкурс «Учитель року» проводиться у чотирьох номінаціях. Відбірковий та фінальний етапи змагань триватимуть з 21 до 28 квітня. У Вінниці змагатимуться переможці обласного туру в номінації «Біологія», у Житомирі – «Музичне мистецтво», у Хмельницькому — «Інформатика», у Тернополі — «Початкова освіта». Головою журі секції «Інформатика» є доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету імені Івана Франка Сергій Станіславович Жуковський.

  Закінчив Житомирський державний інститут імені Івана Франка в 1994 році. Захистив дисертацію на тему «Педагогічні умови підготовки обдарованих школярів до олімпіад з інформатики» та здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук (2013).

  Наукові інтереси: підготовка школярів та студентів до олімпіад з інформатики.

  З науковими інтересами Сергія Станіславовича тісно пов’язані захоплення олімпіадним програмуванням та робота в журі всеукраїнських олімпіад з інформатики й інформаційних технологій. Також він є розробником і координатором проекту E-olymp.com — Інтернет-порталу організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді України.

  Від всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» очікує нових ідей у методиці викладання інформатики.

  Життєве кредо: «Отримуй задоволення від того, що робиш». Захоплюється психологією, філософією, туризмом, грою на музичних інструментах.

  Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2014), грамотами Міністерства освіти і науки України (2002, 2008, 2012).

  Нагадаємо, що цьогорічний конкурс має низку особливостей. «Практична робота» передбачатиме демонстрацію учасниками умінь виконувати практичні завдання у межах свого предмету, а «Навчальний проект» потребуватиме визначення проблематики та розроблення технологічної карти. Завданням нового випробування «Експертиза підручника» є перевірка уміння вчителів аналізувати навчальний та науково-методичний апарат підручника й аргументувати свою думку.

  Учителі-конкурсанти — це носії змін, і участь у конкурсі «Учитель року» підтверджує бажання кожного педагога не лише реалізувати власні професійні амбіції, а й оновити, осучаснити зміст освіти. «Учитель року» дає можливість конкурсантам побачити більш широку перспективу, оскільки упродовж усіх етапів змагань відбувається обмін досвідом, а кращі його зразки поширюються на всю Україну.

 • 15.03.17 p. «Вірний вибір вирішує все»: у ЖДУ провели семінар для практичних психологів

  На базі Житомирського державного університету імені Івана Франка у межах співпраці кафедри теоретичної психології та психології розвитку й Міжнародної громадської організації «Молодь на Роздоріжжі» відбувся семінар «Вірний вибір вирішує все».

  Його учасниками стали студенти соціально-психологічного факультету, вчителі та практичні психологи міста Житомира та Житомирської області.

  Зустріч була присвячена актуальній проблемі виховання та розвитку сучасної молоді: проблемам, які пов'язані з ризикованою поведінкою, проблемою здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДУ.

 • 15.03.17 p. Викладачі соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І. Франка проводять Дні психології в школах міста Житомир

  Викладачі кафедри теоретичної психології та психології розвитку І. А. Гречуха, І. В. Кирильчук, Т. М. Шапран, Н. М. Шикирава, О. Г. Шмиглюк у рамках психолого-педагогічного патронату навчально-виховних закладів міста взяли участь у заходах, приурочених до Дня психології.

  Психологи працювали з учнями 10–11 класів в ЗОШ № 10, 15 та 33 над проблемою вибору майбутньої професії. Старшокласники ділилися своїми планами та труднощами, пов’язаними із вибором майбутньої професії, обговорювали питання вибору вузу, а наприкінці занять дякували за зустріч!

 • 14.03.17 p. День відкритих дверей на соціально-психологічному факультеті

  25 березня о 10 годині відбудеться День відкритих дверей на соціально-психологічному факультеті.

  Цьогоріч нас чекає наступний формат: 

  • форум — зустріч з відповідальним секретарем приймальної комісії ЖДУ ім. І. Франка, представниками адміністрації університету та факультету, а також спілкування з викладачами про особливості та переваги навчання на запропонованих спеціальностях; 
  • майстерні успіху — лінійка майстер-класів, що допоможуть відчути на практиці, що означає навчання на вибраній спеціальності та поспілкуватися з теперішніми студентами. 

  Запропоновані майстер-класи: 

  1. Маркетинг — це… (к.е.н., доц. Вікарчук О. І.) 
  2. ЗміниТИ майбутнє або професія МЕНЕДЖЕР (к.е.н., доц. Карпюк О. А., к.е.н., ас. Кащук К. М.) 
  3. Ефективний конфлікт. Соціальний працівник: з людьми і для людей (к.п.н., доц. Павлик Н. П.) 
  4. Мій вибір — моя відповідальність (асист. Кирильчук І. В.) 
  5. Моя майбутня професія у картинках (ст. викл. Майстренко Т. М.)
 • 14.03.17 p. Школа педагога-організатора ЖДУ «Від А до Я» відновила свою роботу

  Минулого тижня вожаті і слухачі школи педагога-організатора «Від А до Я» разом із керівником доцентом кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Тетяною Гужановою і викладачем кафедри Інною Коновальчук підготували та провели в Центрі дітей, жінок та молоді «Я — мама» свято для дітей з малозабезпечених сімей.

  Своїми враженнями ділиться студентка ННІ іноземної філології Марія Рафальська: «Сьогодні ми подарували діткам чудове свято до дня 8-го березня. Це була хороша можливість відпочити разом з ними одночасно розваживши їх. Артисти та глядачі поринули у неймовірну атмосферу казки, пригод та веселощів. Ми показували їм історію як зажурилась царівна Несміяна через те, що ніхто їй нічого не подарував 8-го березня. Діти разом з нами прожили це дійство і дуже активно намагалися допомогти нам все ж розвеселити заплакану царівну, і спільними зусиллями нам це вдалося. Діти були просто в захваті і отримали величезну кількість позитивних емоцій. Хотілося б відзначити, що наше свято набуло міжнародного характеру, адже на ньому були присутні гості з Італії, які також приймали активну участь у тому, що відбувалося перед їхніми очима. Дякуємо всім за цікаво проведений час, це був чудовий досвід і разом з тим незабутні враження».

  Дорогі студенти, які були з нами весь минулий семестр, а також бажаючі приєднатися в цьому семестрі до роботи школи педагога-організатора «Від А до Я» — чекаємо вас! Збираємося у вівторок і четвер о 14:15, ауд. 101, 4 навчальний корпус.

 • 13.03.17 p. Викладач ЖДУ презентувала університет на щорічній зустрічі для Партнерів від ВНЗ Проекту розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

  Протягом 9–10 березня 2017 року в м. Вінниця відбулась щорічна зустріч для Партнерів від ВНЗ Проекту розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (далі Проект). На зустріч було делеговано координатора Проекту від ЖДУ ім. Івана Франка — завідувача кафедри менеджменту і адміністрування  Ольгу Карпюк.

  Міжнародний менеджер Проекту Хендрік ван Зіл та спеціаліст з моніторингу та зв'язків з громадськістю Світлана Слабінська висловили щиру подяку ректору університету професору Сауху Петру Юрійовичу та координатору проекту Ользі Карпюк за сумлінну працю, ініціативність та активність університету щодо поширення ідей сталого розвитку в Україні.

  Слід відзначити, що завдяки Проекту, створено Освітню мережу ВНЗ сприяння сталому місцевому розвитку, яка станом на січень 2017 року налічує 42 ВНЗ, а Житомирський державний університет імені Івана Франка є наразі єдиним університетом-партнером Проекту на теренах Житомирської області.

  Нагадуємо, що в 2016 році на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка створено Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку у співпраці із Проектом розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

  Основними цілями Ресурсного центру — є популяризація серед молоді 17 Цілей сталого розвитку України, обраними як пріоритетними в 2015 році, що є базовими цілями ООН, та виконання яких покладено до 2030 року.

  У результаті проведеної зустрічі, попередньо був затверджений наступний план заходів на 2017 рік:

  • Студентський самміт зі сталого місцевого розвитку (SDG) в контексті реформи з децентралізації та процесу об’єднання громад (липень, 2017). Умови для учасників будуть розіслані в кінці березня (кількість — 25 осіб). Участь безкоштовна, відбір — за мотиваційними листами;
  • Тиждень Цілей сталого розвитку ООН буде проходити з 24 по 28 квітня 2017 р., в межах якого партнерські вузи організовують заходи із популяризації ідей сталого розвитку (на власний розсуд ВНЗ-партнерів);
  • будуть проведені 5 тренінгів з тематики Цілей сталого розвитку ООН для місцевих активістів, колег-викладачів та інших зацікавлених осіб у 5 ВНЗ партнерах.

  Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих викладачів та студентів, які хочуть долучитись до вищезазначених заходів. З усіма пропозиціями, ідеями, побажаннями звертатись до координатора проекту — Ольги Карпюк (706 ауд., 4 корпус, СПФ).

 • 13.03.17 p. «Золото» вибороли студенти ЖДУ на Відкритій першості ЖДУ ім. І. Франка зі спортивного туризму

  Наприкінці минулого тижня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулась Відкрита першість ЖДУ ім. І. Франка зі спортивного туризму.

  У змаганнях брали участь 50 спортсменів з Рівного, Романова, Студениці, Острога, Оржова, Житомира.

  За результатми замагань серед чоловіків І місце посів студент факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка — Денис Константинов, ІІ місце — студент факультету фізичного виховання і споту Олег Соловей; 3 місце студент ЖДАУ — Юрій Склярчук. 

  Серед команд І місце — ЖДУ імені Івана Франка.

 • 13.03.17 p. «Бронзу» вибороли спортсменки ЖДУ на баскетбольному турнірі серед жіночих любительських команд «Brovary Basketball» (2B) 18+

  Четверо студенток факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка разом із іншими дівчатами-членами команди м. Житомира «Коршуни» взяли участь у баскетбольному турнірі серед жіночих любительських команд «Brovary Basketball» (2B) 18+,  що відбувся на вихідних на базі БСШ № 7 м. Бровари. 

  У змаганнях брали участь ДЮСШ (Бровари), «Мобілоси» (Бровари), «МОБІ» (Бровари), НУБіП (Київ), «Koshki» (Київ) та «Коршуни» (Житомир). У складі команди «Коршуни», що представляла м. Житомир, виступали й четверо дівчат факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана  Франка: Катерина Тимофеєва (капітан команди), Катерина Шатило, Тетяна Гоцак та Дар’я Маринич.

  Мета візиту дівчат на турнір полягала у накопиченні вмінь та навичок командної гри, у придбанні ігрової практики. Змагання виявилися дуже цікавими та корисними. Хоча ігри виявились психологічно напруженими та фізично важкими, але це не завадило дівчатам потрапити до фіналу і стати бронзовими призерами турніру. Спортсменки були нагороджені медалями, грамотами, подарунками та солодким призом. 

  Місця турніру серед жіночих любительських команд «Brovary Basketball» (2B) 18 +: 

  • І місце — Мобілоси (Бровари) 
  • ІІ місце — НУБіП (Київ) 
  • ІІІ місце — Коршуни (Житомир) 
 • 10.03.17 p. Франківці приєдналися до міжнародної акції «Global Shevchenko»

  У день народження Тараса Шевченка студенти історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка долучилися до флешмобу «Global Shevchenko».

  Мета акції — вшанувати пам’ять великого Кобзаря, показавши пам’ятники встановлені по всьому світу та Україні, що свідчить про його визнання та любов українського народу. Проте, франківці-історики вирішили не обмежувати себе передбаченими організаторами кроками. Тому читання віршів із циклу «В казематі» о 16:00 біля пам'ятника Тарасу Шевченку плавно перемістилося на вул. Михайлівську. Там декламатори зачитали різноманітні поезії Кобзаря, ті, які особисто їм ближче до душі. Перехожі затримувалися, щоб поглянути на таке незвичне та емоційне декламування.

  Нагадаємо, «Global Shevchenko» є міжнародною акцією, що відбулася у лютому-березні поточного року в Азербайджані, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Данії, Йорданії, Канаді, Китаї, Кубі, Латвії, Литві, Македонії, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Словенії, США, Угорщині, Франції, Хорватії та Чехії. Вірш Кобзаря «В казематі» (Мені однаково, чи будуть...) одночасно читали в Ризі, Буенос-Айресі, Баку, Празі, Одесі, Маріуполі, Луцьку, Києві, Івано-Франківську, Рівному, Ужгороді, Сумах, Хмельницькому, Чернівцях, Миколаєві та інших містах 25 країн світу.

 • 10.03.17 p. Кафедра менеджменту і адміністрування провела навчання студентів та учнів за Програмою «Активні Громадяни»

  3–5 березня 2017 р. за підтримки Британської Ради в Україні викладачі кафедри менеджменту і адміністрування провели тренінг «Активні громадяни».

  Учасниками програми стали учні районних шкіл, студенти Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу та студенти ЖДУ ім. І. Франка. Вони отримали можливість знайти своє місце у розбудові громадянського суспільства та навчитися розробляти та втілювати проекти соціальної дії. Метою модулів тренінгу є сприяння соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог. Усі учасники отримали сертифікати участі у тренінгу.

 • 10.03.17 p. Студенти фізико-математичного факультету відвідали мультимедійний літературний журнал «Слово про Тараса Шевченка» у Обласній науковій бібліотеці імені Ольжича

  9 березня 2017 року виповнилося 203 роки від дня народження національного героя і символу України, українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча — Тараса Григоровича Шевченка.

  В рамках святкування цієї річниці студенти фізико-математичного факультету були запрошені до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича на мультимедійний літературний журнал «Слово про Тараса Шевченка», де присутнім шанувальникам Шевченкової поезії було повідано про життєвий, поетичний, мистецький життєпис Кобзаря. За Шевченковими законами пам’яті були згадані його друзі-однодумці, які надихали поета на створення шедеврів, підтримували  протягом життя, надавали кошти на видання творів, наглядали за Тарасовою могилою: І. Сошенко, Є. Гребінка, М. Костомаров. Також йшла мова про історію написання і подальшу долю Шевченкових творів-ювілярів цього року — «Причинна» (1837), «В Казематі» (1847).

  В мультимедійному супроводі були використані архівні матеріали з колекції рідкісних і цінних видань Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича, відео- та аудіофрагменти документальних фільмів, звучали поетичні і музичні твори у виконанні видатних діячів культури. На завершення заходу студенти захоплено відповідали на запитання ерудит-конкурсу «Чи знаємо ми Шевченка?».

 • 09.03.17 p. Пам’ять Тараса Шевченка студенти ЖДУ імені Івана Франка вшанували флешмобом

  У день 203-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, представники Житомирського державного університету імені Івана Франка разом із патріотами-житомирянами вшанували пам’ять видатного українця, поета, художника, прозаїка і драматурга.

  Біля пам’ятника великого Кобзаря, що гордовито височить неподалік університету, студенти та викладачі поклали квіти у національних кольорах. Також студенти ЖДУ провели флешмоб: з аркушами в руках вони створили напис «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Ідея вшанувати пам’ять Великого Кобзаря таким флешмобом належить студентам інституту філології та журналістики.  За нею стоїть зміст творчості Кобзаря, який у 19 столітті знову запалив вогонь національної ідеї, що впродовж віків заливали пануючі в Україні сили. Франківці-філологи переконані, що саме Тарас Шевченко та його твори на сьогодні є тим джерелом, де кожен українець, може знайти відповіді на питання, хто він і до чого потрібно прагнути, щоб відбутися як особистість, як народ, як нація, як держава. До слова, подібну акцію з нагоди Шевченківських днів франківці організували вперше. Проте, за словами організаторів, вшанування пам’яті Шевченка таким чином стане традиційним.

  Після церемонії представники інститутів та факультетів ЖДУ імені Івана Франка обговорили плани проведення виховних заходів, присвячених великому українському поетові та художникові, у рамках прийдешніх тижнів наукової та мистецької творчості, що незабаром традиційно відбудуться в університеті.

 • 08.03.17 p. Привітання ректора ЖДУ Петра Сауха з нагоди Міжнародного жіночого дня

  Дорогі наші чарівні жінки і дівчата — викладачки, співробітниці, студентки та випускниці Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Любі наші, добрі, лагідні і такі тендітні, ви — найдорожче, що є в житті чоловіків. Від щирого серця вітаю вас зі святом жіночності, весни, краси та гармонії — 8 березня! У цей день кожен чоловік має подякувати вам за теплі затишні вечори, за підтримку, за натхнення, за надійну опору, блискучий розум, мудрість та любов.

  Я щиро вдячний вам за вашу жіночість, за вашу теплоту, за вашу терпимість, за вашу натхненність і за ваше ставлення до роботи. Я дякую вам за те, що ви створюєте в колективах атмосферу підтримки, взаємної поваги та гармонії. Я вклоняюсь перед вашою багатогранністю: ніжністю, тендітністю та водночас рішучістю, наполегливістю, сміливістю. Ваш внесок у загальний доробок ЖДУ імені Івана Франка — неоціненний. Ви працюєте з повною віддачею, прагнучи досягти найвищих результатів, і цих результатів неодмінно досягаєте. Авторитет і визнання ЖДУ постійно зростають, у цьому і ваша величезна заслуга.

  Весняного вам настрою, тепла та гармонії в душі, нехай оминають вас труднощі! Сили духу, терпіння, віри! Зичу вам міцного здоров’я та днів, зігрітих теплом та любов’ю рідних, благополуччя, справжнього щастя, кохання, щирих посмішок та яскравих барв у житті! Нехай прекрасні почуття дарують вам натхнення для нових творчих звершень і перемог! Нехай завжди в серці буде весна, ласкаві промені обіймають душу, а чоловіки завжди оберігають, цінують і люблять вас! Будьте гарними, усміхненими і ніжними!

  Щиро ваш, ректор Петро Саух

 • 07.03.17 p. Викладач ЖДУ очолила команду фахівців, які працювали над модернізацією навчальних програм для 5–9 класів з іноземних мов

  Нещодавно на базі Закарпатського Інституту післядипломної педагогічної освіти працювала робоча група з оновлення навчальних програм з іноземних мов. Очолила команду фахівців Інна Самойлюкевич — професор, завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті Житомирського державного університету ім. І. Франка.

  Метою заходу була модернізація навчальних програм для 5–9 класів для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов. Удосконалено застосування компетентнісного підходу до навчання іноземної мови в контексті положень «Нової української школи» згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.

  Впродовж 5 днів було проаналізовано 180 пропозицій, створено проект пояснювальної записки до програм, узгоджено завдання навчального предмета із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти. Також  визначено очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів відповідно до рівнів і дескрипторів комунікативних умінь.

 • 07.03.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка навчаються студенти з Італії

  Плідна співпраця ЖДУ імені Івана Франка та Пармського університету (Італія) триває вже кілька років. Цієї весни до українського вишу за програмою обміну приїхали п’ятеро італійських студентів напряму підготовки «Проектування навчальних процесів». Сьогодні зі студентами-іноземцями поспілкувався ректор ЖДУ Петро Саух.

  Це перший проект, по якому до ЖДУ імені Івана Франка приїхали італійські студенти. До цього ЖДУ імені Івана Франка плідно співпрацював з науковцями Болонського та Пармського університетів. Зокрема з професором Пармського, Болонського та Міланського університетів Дімітрісом Аргіропоулосом, який також приїхав до Житомирського університету, аби прочитати франківцям лекції із спеціальної педагогіки.

  Студенти з Італії навчатимуться у ЖДУ імені Івана Франка три місяці. Як і українці, вони відвідуватимуть заняття з різних навчальних дисциплін. Окрім стаціонарного навчання, студенти Пармського університету практикуватимуть українську мову з її носіями, а для українських проводитимуть курси італійської мови.

  «Така практика дуже важлива для молоді. Ще першого дня італійські студенти спілкувалися з франківцями італійською або англійською, а сьогодні уже можуть говорити окремі фрази українською. Впевнений, до завершення навчання вони покажуть гарні знання з української мови. Окрім навчання, для іноземних гостей розроблена й спеціальна програма дозвілля, яка включає оглядові екскурсії по університету, Житомиру, відвідування музеїв та театру. Варто наголосити, що співпраця з італійським університетом-партнером триватиме й далі: уже восени наші студенти зможуть поїхати до Пармського університету», — розповідає ректор ЖДУ Петро Саух.

 • 07.03.17 p. «Барви України» в ЖДУ імені Івана Франка: в університеті діє виставка робіт художниці Ольги Дідківської

  У рамках мистецького проекту «Арт світ» на другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка 6 березня урочисто відкрили персональну виставку молодої житомирської художниці Ольги Дідківської під назвою «Барви України». Серед експонатів — твори живопису, графіки та текстилю. Також у рамках відкриття експозиції відбулося й дефіле студенток ННІ педагогіки в одязі та головних уборах від талановитої майстрині.

  Художниця Ольга Дідківська багато шукала і знаходила себе в ремеслі і мистецтві, оволоділа різними професіями. Вона працює художником по костюму, вишиває, плете гачком і спицями, створює мереживо, займається моделюванням етнічного костюму, інтер’єрною скульптурою із пап’є-маше, живописом. Вражають авторські ляльки у її виконанні — розкішні, вишукані та фантазійні. Художниця брала активну участь у Мистецьких проектах щодо створення авторської колекції сучасного чоловічого презентабельного одягу «Козацька старшина», «Відгомін Трипілля», у Всеукраїнському етнокультурному проекті «Folk Ukraine», а також працювала над проектом пам’ятника Героям Небесної Сотні. І хоч талант Ольги Дідківської має досить великий діапазон, але, мабуть, головним виразником художніх ідей є декоративна композиція — текстильна картина. Художниця працює на великих форматах, любить горизонтальні епічні композиції. Вона надзвичайно тонко відчуває фактуру тканини, колір, матеріал і обирає відповідну техніку роботи з ним.

  «Дійсно, майстерність Ольги Дідківської багатогранна. Картини вражають своєю відкритістю і ніжністю бачення світу, щирістю бачення світу. Помітив, що у центрі творчості художниці — жінка і жіноче сприйняття світу в різнобарвних кольорах», — ділиться враженнями від перегляду картин ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

  Талановита художниця Ольга Дідківська вважає, що мистецтво повинно дарувати радість, покращувати душевний стан, приносити позитивну енергетику. Тому у кожній своїй роботі вона так трепетно передає своє ставлення до таємничого і неосяжного світу мистецтва. Презентована виставка «Барви України», за словами художниці, швидше про людей. Адже кожен має свій колір, і кожен бачить світ якимись своїми кольорами.

  Одними із перших у творчий світ житомирської художниці Ольги Дідківської поринули професор філософії Пармського університету та п'ятеро студентів з Італії, які прибули до ЖДУ імені Івана Франка згідно з умовами програми обміну між Пармським університетом (Італія) та Житомирським державним університетом імені Івана Франка (Україна). Гості високо оцінили мистецькі напрацювання художниці.

  Для студентів і викладачів ЖДУ імені Івана Франка, житомирян і гостей міста виставка працюватиме місяць.

 • 06.03.17 p. У ЖДУ читатиме лекції професор з Італії

  Сьогодні, 6 березня 2017 року, до ЖДУ імені Івана Франка прибула італійська делегація згідно програми обміну між Пармським університетом (Італія) та Житомирським державним університетом імені Івана Франка (Україна).

  У складі делегації професор філософії Пармського університету та п'ятеро студентів напряму підготовки «Проектування навчальних процесів».

  З 7 березня по 17 березня 2017 р. в навчально-науковому інституті педагогіки буде читати лекції зі спеціальної педагогіки професор Пармського, Болонського та Міланського університетів, почесний професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Дімітріс Аргіропоулос. Запрошуємо усіх бажаючих. Теми лекцій, час  початку та аудиторія будуть повідомлені згодом.

 • 03.03.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка провели науково-методичний семінар «Інклюзивна освіта незрячих школярів: моделі, рішення, виклики»

  1 та 2 березня кафедра соціальних технологій соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Івана Франка приймала гостей зі Львова, які працюють з незрячими дітьми та представляють Львівський обласний осередок громадської організації «Українська спілка інвалідів — УСІ», Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

  Колеги зі Львова провели науково-методичний семінар «Інклюзивна освіта незрячих школярів: моделі, рішення, виклики» для викладачів, студентів та практикуючих спеціалістів, в рамках якого було обговорено низку питань. Зокрема, «Українська модель інклюзивної освіти незрячих дітей», «Спеціальні технічні засоби для навчання», «Прилади для рельєфного малювання, письма, математики», «Програма екранного доступу», «Рельєфні мапи і малюнки», «Адаптовані підручники, книги у форматі DAISY», «Застосування аудіодискрипції в навчальному процесі», «Методики проведення уроків в інклюзивному класі», «Корекційна складова при інклюзивному навчанні дітей з вадами зору», «Адміністративна складова при організації при організації інклюзивного навчання незрячого учня», «Психологічні особливості сприймання дітей з важкими порушеннями зору», «Роль ПМПК в організації інклюзивного навчання незрячого школяра». Також фахівці, які працюють з незрячими дітьми, провели майстер-класи і практичні тифлотренінги.

  Модератори: Оксана Потимко — виконавчий директор Львівського обласного осередку громадської організації «Українська спілка інвалідів — УСІ», керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка», Заслужений працівник соціальної сфери України, кандидат історичних наук, Дійсний член ЛК НТШ. Катерина Іванушкіна — спеціаліст Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». Марта Сидоряк — інженер Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». Петро Хімка — технік Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». Тетяна Столярчук — дефектолог, консультант Шепетівської районної психолого-медико-педагогічної консультації.

  Під час заходу учасники мали можливість не лише почути про практичний досвід роботи з незрячими дітьми, а й власне відчути, як це сприймати навколишній світ, коли ти нічого не бачиш. Спробували попрацювати з приладами для незрячих людей.

 • 02.03.17 p. Триває педагогічна практика студентів ННІ педагогіки

  З початку лютого поточного року студенти 3 курсу ННІ педагогіки ЖДУ спеціальності «Дошкільна освіта» проходять педагогічну практику в групах раннього віку в кращих дошкільних закладах м. Житомира.

  Під час проходження практики майбутні вихователі поглиблюють свої знання з фахових дисциплін, оволодівають сучасними методами та формами організації навчально-виховного процесу в групах раннього віку, вдосконалюють професійні уміння, потрібні для догляду, розвитку, навчанню та вихованню дітей раннього віку, виробляють відповідальне ставлення до професійної діяльності, поповнення власних знань та творчого застосування їх на практиці.

  За відносно короткий період студенти подружилися з дітьми, встановили контакти з педагогами-наставниками, підготували наочні матеріали для організації та проведення режимних процесів, атрибути для ігрової діяльності дітей третього року життя, провели залікові заняття в групах.

  Практика дозволила ще раз переконатись, що обрана професія — вихователя дошкільного закладу, — дійсно є життєвим призванням.

 • 02.03.17 p. Студентка ЖДУ здобула «срібло» на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта»

  Сірик Ірина, студентка V курсу Навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка, виборола II місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук зі спеціальності «Дошкільна освіта», що відбувся наприкінці лютого в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка. У конкурсі брали участь 52 студента з 13 вищих навчальних закладів України.

  Студентка ЖДУ в другому етапі Конкурсу на підсумковій науково-практичній конференції виступила з доповіддю «Формування соціальної компетентності в дітей старшого дошкільного віку в контексті освіти сталого розвитку».

  Науковий відділ університету та дирекція ННІ педагогіки щиро вітає Сірик Ірину та її наукового керівника — доктора педагогічних наук  Івана Коновальчука з перемогою та бажає нових творчих успіхів у царині науки!

 • 01.03.17 p. У студентів ННІ педагогіки продовжується практика

  27 лютого в загальноосвітній школі № 28 імені гетьмана Івана Виговського провели іменинний квест «Школа індіанців». Виховний захід відбувся за сприяння класного керівника 2-Д класу Тетяни Супруненко, а також студентів IV курсу ННІ педагогіки ЖДУ імені Івана Франка: Вікторії Павлюк, Альони Столітньої, Анни Пейс, Оксани Юрченко, Аліни Сингаївської та  Катерини Кльоц. 

  У квесті взяли участь 28 учнів та їх батьки. Також на свято була запрошена й викладач кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій  Тетяна Гужанова. 

  Сценарій складали колективно, задовго до свята. Учні були поділені на три племені. Вікторія, Альона та Оксана були старійшинами племен. Їхнім завданням було пройти 9 станцій за своїми маршрутними листами. Станції були найрізноманітнішими, а саме: «Спритна білка», «Невидимка», «Будівельники вігваму», «Сліпий кухар», «Хитра лисиця» та ін. На кожній станції плем’я отримало шматочок смачненького тортика — сюрпризу для дітей на солодкому столі, який підготували батьки. Перше місце у квесті зайняло плем’я «Хей-лала-юбт». Дітям було дуже цікаво та весело, батьки з задоволенням спостерігали за своїми дітьми. Студенти отримали практичні навички в організації дитячих свят.

 • 01.03.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій відвідали Гришковецьку гімназію Бердичівського району

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Рудницька Н. Ю, Максимова О. О., Басюк Н. А., Коновальчук І. М. в рамках профорієнтаційної роботи відвідали Гришковецьку гімназію Бердичівського району, де провели цікаву і змістовну зустріч з учнями 10 та 11 класів.

  Випускники школи повинні мати чітке уявлення про обрану професію, тому такі зустрічі дають можливість  змоделювати події майбутнього. Викладачі кафедри підготовили презентацію про історію Житомирського державного університету ім. І. Франка та інституту педагогіки, про спеціальності, за якими проводиться набір у 2017 році, надали інформацію про напрями підготовки, особливості навчально-виховного процесу, умови проживання, дозвілля, проходження педагогічних практик, указали на переваги навчання в ННІ педагогіки, можливості подальшого працевлаштування та відповіли на запитання учнів.

 • 01.03.17 p. Зніми відео про енергозбереження чи європейську інтеграцію України та отримай сувенір від Представництва ЄС

  З 01 березня до 23 травня 2017 року Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує прийом робіт для участі у конкурсі відео в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді». Найкращі відео ролики будуть відзначені спеціальними призами та дипломами від Представництва ЄС в Україні, а кожен учасник отримає сувенір.

  Представництво ЄС пропонує зосередитись на темі енергозбереження і його важливості як у побуті українці, так і для благополуччя усієї країни. Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів.

  Вимоги до відео:

  • відео має бути оригінальним;
  • тривалість відео до 3-х хвилин;
  • відео має розкривати одну із тем: енергозбереження та/або європейська інтеграція України.

  Як відбуватиметься Конкурс:

  Прийом робіт триватиме до 23 травня. З 23 травня по 5 червня 2017 року переможці конкурсу будуть обрані членами журі, серед яких радник з питань преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова, гендиректор «Артхаус Трафік» Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу» Оксана Панасівська та засновник PIN-production  Юрій Панін.

  У червні переможці будуть оголошені на сайті проекту euroquiz.org.ua. Детальна інформація та реєстрація учасників розміщена на сайті http://euroquiz.org.ua/video-contest. Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в України. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Представництво Європейського Союзу запрошує студентів ЖДУ на «Дні кар′єри»

  Представництво Європейського Союзу в Україні проводить серію «Днів кар'єри» в містах України в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді».

  «Дні кар'єри» — це серія зустрічей, на яких можна прослухати тренінги з soft skills, поспілкуватися з HR провідних українських та європейських компаній, дізнатися про стажування та можливості навчання в Європі.

  Отримати детальну інформацію та заповнити заявку на участь в «Днях кар'єри» можна на сайті euroquiz.org.ua/career-days.

  Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в України. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Франківців закликають долучитись до конкурсу проектів Євроклубів

  Представництво ЄС в Україні з 23 січня по 23 червня 2017 року проводить конкурс на кращий проект серед Євроклубів України. Конкурс спрямований на залучення активної молоді Євроклубів до обговорення питань ефективного використання енергетичних ресурсів на побутовому рівні у контексті більш широкої теми — співпраці України та ЄС.

  Автори 10 найкращих проектів будуть нагороджені спеціальними сертифікатами та стануть студентами Літньої школи в липні-серпні 2017 року. Протягом двох днів ви покращите знання керування проектами, освітніх програм обміну з престижними університетами ЄС, познайомитесь з однодумцями та весело проведете час в одному з найкрасивіших куточків України.

  Детальна інформація про умови проведення конкурсу розміщена на сайті euroquiz.org.ua/euroclubs/proj-contest. Журі конкурсу обере 10 проектів-переможців 30 червня 2017 року. Після цього 3-5 членів від кожного Євроклубу-переможця будуть запрошені на Літню школу від Представництва ЄС Найкращі проекти також будуть опубліковані на сайті euroquiz.org.ua та в соціальних мережах як приклади кращої практики.

  Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Триває Онлайн-вікторина на тему Європи та ЄС

  Нагадуємо, що з січня 2017 року стартувала всеукраїнська Онлайн-вікторина на тему Європи та ЄС. Онлайн-змагання має п'ять етапів і триватиме по травень поточного року.

  Учасники зможуть перевірити свої знання про Європейський Союз та отримати сувенірну продукцію (флешки, футболки та ін.) від Представництва Європейського Союзу в Україні.

  Для участі у вікторині потрібно зареєструватися на сайті euroquiz.org.ua та відповісти на 200 запитань про Європу та енерготехнології. Той, хто успішно відповість на питання, отримає бали, які зможе обміняти на один з майже тисячі сувенірів від Представництва Європейського Союзу в Україні.

  Учасники, які візьмуть участь у вікторині, зможуть поглибити свої знання про Європу та Європейський Союз, дізнатися неочікувані факти про ЄС та поділитися ними з друзями через соціальні мережі, а також отримати сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

  Детальна інформація та реєстрація учасників на сайті euroquiz.org.ua/euroquiz.

  Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 01.03.17 p. Студентів ЖДУ запрошують долучитися до всеукраїнської серії дискусійних клубів в рамках проекту «ЄС: вибір молодого покоління України»

  З листопада 2016 року триває всеукраїнська серія дискусійних клубів в рамках проекту «ЄС: вибір молодого покоління України», присвячена енергозбереженню та політиці ЄС. Учасники зможуть поглибити свої знання про Європейський Союз, а також зустрітися та подискутувати із експертами у сфері зелених технологій, енергоефективності та співпраці з ЄС у своєму місті.

  Дискусійні клуби буде проведено в 24 областях України, включаючи регіони Донецької та Луганської областей.

  Участь у Дискусійних клубах підвищить рівень зацікавленості молоді до історії та законодавства ЄС, економіки та сфери співпраці з Україною.

  Детальна інформація та реєстрація учасників на сайті euroquiz.org.ua/discussion-clubs

  Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в України. Виконавець проекту — ГО Фундація «Відкрите суспільство».

 • 28.02.17 p. Триває профорієнтаційна робота кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій

  Учні старших класів потребують розширення, поглиблення та систематизації знань про професії та їх затребуваність на ринку праці. Дієвою формою профорієнтаційної роботи у старших класах є зустрічі з майбутніми абітурієнтами.

  Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки провели профорієнтаційну роботу серед учнів — учасників МАН на базі Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради. Старшокласників проінформували про спеціальності, на які проводиться набір на навчання у 2017 році, особливості навчання у ННІ педагогіки, презентували фільм та буклети з інформацією про університет, інститут педагогіки, кафедру.

 • 28.02.17 p. Австрійський професор прочитав студентам ЖДУ лекцію про історію української мови

  У рамках наукового проекту Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка «Відомі мовознавці світу» 28 лютого перед студентами і викладачами університету та численними гостями з публічною лекцією «Засади створення нової історії української мови» виступив професор мовознавства Інституту славістики Віденського університету (Австрійська Республіка), Українського Вільного Університету в Мюнхені (Німеччина) та Католицького університету ім. Петра Пазманя в Будапешті та Пілішчабі (Угорщина), Президент Міжнародної Асоціації Україністів (з 2013 року) Міхаель Мозер.

  Учений є автором низки наукових праць в галузі східнослов'янського мовознавства та історичної граматики української мови. Крім того, мовознавець Міхаель Мозер, як й інші зарубіжні україністи, деякі історики, письменники та політики, належить до «адвокатів» нашої країни у світі, завдяки яким її голос стає більш чутним та переконливим. Україніст, дослідник історії української мови та сучасної соціолінгвістичної ситуації.

  Лекцію у ЖДУ імені Івана Франка відомий сучасний славіст-україніст присвятив огляду ключових думок, які він виклав у виданні «Причинки до історії української мови» (2016). Названа книга є збірником статей і побудована так, щоб дати відповіді на можливі запитання тих, хто сумнівається в історичності української мови. Відтак, для численної аудиторії запрошений австрійський професор Міхаель Мозер висвітлив низку актуальних питань, пов’язаних із виникненням, розвитком і функціонуванням української мови, порушив проблеми, що стоять перед українським суспільством і державою у зв’язку з потребою утвердження української мови як державної мови України та мови міжнаціонального спілкування.

  Завершуючи виступ перед студентами і викладачами ЖДУ імені Івана Франка та гостями, «адвокат» України у світі, професор Віденського університету, Президент Міжнародної Асоціації Україністів Міхаель Мозер закликав розмовляти українською: «Українська мова постійно під загрозою, атакою. Якщо нам кажуть, що її нема, ми маємо відповідати українською мовою».

 • 27.02.17 p. Викладачі історичного факультету поспілкувалися з учнями-учасниками МАН

  Минулого тижня викладачі історичного факультету провели профорієнтаційну роботу серед учнів-учасників МАН (секції: історія України, історичне краєзнавство, правознавство, всесвітня історія, археологія) на базі Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради.

  Доценти кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства  О. П. Рудницька та Ю. І. Магась-Демидас, доцент кафедри історії України Н. В. Рудницька, доцент кафедри всесвітньої історії П. В. Опанащук та старший викладач М. В. Хададова провели бесіду з учнями-учасниками МАН міста Житомира, Бердичева, Коростеня, Баранівки, Черняхова, Овруча, Новоград-Волинського, Малина та інших міст Житомирської області. Викладачі розповіли про особливості навчання на історичному факультеті, проінформували учнів про спеціальності, на які буде проводитись набір на навчання у 2017 р., презентували буклети з інформацією про університет та історичний факультет.

 • 27.02.17 p. Профорієнтаційні зустрічі кафедри англійської мови з методики викладання в дошкільній та початковій освіті тривають

  Минулого тижня викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті ЖДУ поспілкувалися з учнями одиннадцятих класів Житомирського екологічного ліцею № 24 та провели профорієнтаційний захід «Як обрати своє майбутнє?». З випускниками  працювали викладачі  Зимовець О. А. та Карпенко Є. М., а також студентка 33 гр. ННІ педагогіки Савицька Олександра. Разом з учнями вони зясовували  важливість та критерії усвідомленого вибору професії.

  Викладач Зимовець О. А. розповіла майбутнім абітурієнтам про структуру навчально-виховного процесу у ННІ педагогіки, традиційні та нові спеціальності, на які здійснюватиметься набір у 2017 році, представила цікаві фото- та відеоматеріали про життя інституту.

  Старший викладач Карпенко Є. М. надала більш детальну інформацію про інноваційні технології навчання англійської мови та міжнародні проекти, які впроваджуються в ННІ педагогіки, діяльність клубу англійської мови з волонтером Корпусу Миру в Україні Робертом О’Лірі, а також представила буклет кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті.

  Студентка 3 курсу Савицька Олександра, яка є випускницею цього ліцею, поділилась своїми враженнями від навчання у ННІ педагогіки на спеціальності «Початкова освіта» спеціалізації «Англійська мова», розповіла про особливості студентського життя в інституті, надала корисні поради щодо успішного складання ЗНО та подальшого навчання в університеті.

  Наприкінці заходу було дано відповіді на запитання учнів ліцею.

 • 27.02.17 p. Актуально: соціальні стипендії

  До уваги студентів, які згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 отримали право на соціальну стипендію.

  Уряд удосконалив механізм надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів. Зокрема, порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів доповнено кількома категоріями осіб. А саме:

  • діти-інваліди та особи з інвалідністю I–III групи;
  • студенти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей відповідно до постанови Верховної Ради України.

  Важливо. Документи будуть прийматися лише комплектом (довозити довідки забороняється) та після звірки копій з оригіналом. Для оформлення виплат необхідно надати копії (2 екземпляри) таких документів (у папці-швидкозшивачі):

  • паспорта громадянина України;
  • свідоцтва про народження дитини;
  • довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті);
  • студентського квитка;
  • медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років або довідки медико-соціальної експертизи;
   довідку органу соціального захисту населення про призначення сім’ї допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
 • 27.02.17 p. Студенти ЖДУ стали срібними призерами Всеукраїнського турніру з історії

  У найстарішій бібліотеці України відбувся один з наймолодших історичних турнірів. Протягом 21–23 лютого в стінах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка можна було спостерігати за перипетіями другого студентського історичного турніру імені Михайла Грушевського. Історики з різних міст України дискутували про інтерпретації подій минулого і сучасність, а також на філософські теми.

  Цього року вперше участь у турнірі взяла команда з нашого університету — І. Галіцька, А. Магалецький і К. Цимбалюк. У результаті запеклої боротьби наші історики привезли в Житомир II місце.

  Учасники хотіли висловити подяку викладачам, які допомогли у підготовці до турніру: Білобровець О. М., Гуцало Л. В., Дреботу В. І., Опанащуку П. В., Хададовій М. В., Чаплінській О. В., Ярмошику І. І., а також другу нашого факультету — Юрчук О. О.

 • 23.02.17 p. Керівник навчального відділу ЖДУ імені Івана Франка отримала почесне звання «Заслужений працівник освіти України»

  Сьогодні на засіданні дев’ятої сесії Житомирської обласної ради начальник навчального відділу ЖДУ імені Івана Франка Інна Германівна Григор’євій отримала почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Нагороду вручали керівник Житомирської ОДА Ігор Гундич та голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

  За отриману відзнаку начальник навчального відділу, викладач кафедри математичного аналізу ЖДУ імені Івана Франка висловила подяку колективу рідного університету, Житомирській обласній раді, ЖОДА, Міністерству освіти і науки України та Президенту.

  Ректорат та колектив Житомирського державного університету вітає Вас з отриманням цього почесного звання та бажає міцного здоров’я, відмінних успіхів у праці, любові, добробуту і затишку в родині, наснаги та невичерпної енергії, миру та процвітання!

 • 23.02.17 p. Кафедра англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті відвідала Озерненську гімназію

  Викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті продовжують проводити профорієнтаційну роботу серед учнів випускних класів Житомира та Житомирської області. Так, 22 лютого викладач кафедри Зимовець О. А. та студентка 51 гр. ННІ педагогіки Кучер Таміла відвідали Озерненську гімназію, яка знаходиться у смт. Озерне Житомирського району.

  Під час зустрічі з учнями 11 класу була проведена цікава та відверта дискусія щодо різних підходів до вибору професії, переваг та недоліків навчання у столичних та регіональних вишах, можливостей самореалізації та розкриття творчих здібностей у процесі майбутньої професійної діяльності.

  Учням було представлено перелік професій, які можна отримати після успішного закінчення ННІ педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка, надано інформацію про різні аспекти навчально-виховного процесу, проведення дозвілля, умови проживання, проходження педагогічної практики, можливості працевлаштування після закінчення університету тощо. У процесі зустрічі було презентовано наочні матеріали про діяльність ННІ педагогіки та кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті, зокрема.

 • 22.02.17 p. Викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій розповіли випускникам шкіл Житомира про важливість правильного вибору професії

  Відомий літературознавець В. Шкловський писав: «Життя — це ряд зусиль. Ми бачимо мету, але не завжди бачимо дорогу». Вибір майбутньої професії — це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних уподобань й природних здібностей. Вступ до вищого навчального закладу є для них важливим життєвим проектом, над яким майбутні абітурієнти працюють разом з батьками та педагогами. В профорієнтаційній роботі з випускниками шкіл м. Житомира та Житомирської області активно беруть участь викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій та студенти ННІ педагогіки.

  На зустрічах з випускниками загальноосвітніх шкіл № 1 та № 5 м. Житомира викладачі кафедри розповіли учням про значення та особливості правильного вибору майбутньої професії, зміст та перспективи професій вихователя ДНЗ та вчителя початкової школи, роз'яснили правила вступу до ЖДУ ім. Івана Франка, відповіли на запитання учнів.

 • 22.02.17 p. Результати літературно-мистецького Інтернет-фестивалю «Свічадо читецького мистецтва»

  У Міжнародний День рідної мови кафедра лінгвометодики та культури фахової мови ЖДУ імені Івана Франка оголосила результати літературно-мистецького Інтернет-фестивалю «Свічадо читецького мистецтва». До участі в заході були запрошені випускники шкіл, коледжів, училищ, гімназій, ліцеїв Житомирщини. Приймалися надіслані відеозаписи з виконанням улюбленого вірша українською, рідною, мовою.

  Переможцями стали учні Комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради: Бірюк Марія, Фещенко Дмитро, Гукова Анна, Степорук Марія. Кафедра висловлює подяку викладачам української мови та літератури училища: Магдич Тетяні Павлівні, Коваленко Любові Аркадіївні, соціальному педагогу Климову Ігорю Валерійовичу та відеооператору Кузьменку Олексію Петровичу за підготовку читців, а також адміністрації училища в особі директора Дерев’янко Олени Василівни. На переможців чекають призи та іменні сертифікати із подякою-запрошенням до вступу на спеціальність «Сценічне мистецтво» (бакалаври, 2017–2018 н.р.) у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

 • 20.02.17 p. Науковці Інституту педагогіки провели профорієнтаційну роботу серед учнів-учасників МАН

  Викладачі ННІ педагогіки провели профорієнтаційну роботу серед учнів-учасників МАН на базі Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради.

  Доценти кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті  К. В. Гаращук та О. С. Гуманкова  провели бесіду з учнями-учасниками МАН одинадцятих класів міста Житомира, Бердичева, Коростеня, Черняхова, Овруча, Новоград-Волинського, Малина та інших міст Житомирської області. Викладачі розповіли про особливості навчання в інституті педагогіки, проінформували учнів про спеціальності, на які буде проводитись набір на навчання у 2017 р., презентували буклети з інформацією про університет та кафедру.

 • 20.02.17 p. Студенти-спортсмени ЖДУ вкотре довели Україні, що готові змагатись на найвищому рівні

  19 лютого завершився головний Зимовий чемпіонат України з легкої атлетики, що проходив у місті Суми. Студенти факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Лонський, Олександр Баранніков та Владислав Мазур достойно представили на чемпіонаті Житомирську область.

  Віктор Лонський здобув золоту нагороду з результатом 2 метри 19 см. Срібним призером у секторі стрибків у висоту серед молоді став Олександр Баранніков із результатом 2 метри 15 см.

  Владислав Мазур став срібним призером змагань серед молоді у секторі стрибків у довжину. Його результат — 7 метрів 68 см.

  Вітаємо наших спортсменів та їх тренера — Ігора Лонського з достойним завершенням зимового сезону!

  Щодо Юніорського чемпіонату України з легкої атлетики, який завершився нещодавно в Сумах, у секторі стрибків у висоту переможцем став студент факультету фізичного виховання і спорту Роман Кузьмінов із результатом 2 метри 10 сантиметрів. Тренери — А. Ледньова, В. Єпишков.

 • 20.02.17 p. Профорієнтаційна зустріч викладачів університету зі старшокласниками Левкова

  17 лютого 2017 року викладачі  кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті ННІ педагогіки С. В. Дєньгаєва, О. Ю. Самчук та волонтер Корпусу Миру США в Україні Роберт О'Лірі відвідали Левківську загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів Житомирського району, Житомирської області.

  Науково-педагогічні працівники ЖДУ імені Івана Франка провели творчу майстерню з учнями 10 та 11 класів англійською мовою та презентували професію вчителя початкової школи та вихователя дошкільного навчального закладу. Майбутні абітурієнти отримали детальну інформацію про особливості вступу до Житомирського державного університету імені Івана Франку в 2017 році та широкий вибір напрямів підготовки на різних спеціальностях.

 • 20.02.17 p. Викладачі кафедри української мови Інституту філології та журналістики пояснили випускникам Житомирщини складні питання синтаксису

  Хоча й добігає кінця шкільний навчальний рік, а у випускників 2017 року дедалі частіше виникають питання, що потребують відповідей фахівців. Саме тому 19 лютого  викладачі кафедри української мови знову зустрічалися з майбутніми абітурієнтами, яких цікавили проблеми підготовки до ЗНО з української мови, зокрема складні питання синтаксису.

  На зустрічі були присутні учні зі Студеницької та Нехворощанської ЗОШ, а також із Житомирської гімназії № 3. У ході спілкування з викладачами кафедри української мови ЖДУ імені Івана Франка майбутні абітурієнти не тільки змогли перевірити власні знання, а й отримати компетентні роз’яснення щодо статусу синтаксичних одиниць, синтаксичних форм і синтаксичних значень. 

  Загалом, зустріч була досить-таки плідна: учні отримали відповіді на питання, які їх цікавили, та цінні поради щодо виконання тестових завдань.

 • 19.02.17 p. Погляд у Школу майбутнього…

  Днями викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка (Галина Підлужна, Наталія Колесник, Неля Рудницька, Валентина Танська) відвідали презентацію книги «Школа майбутнього» (автори: Кен Робінсон, всесвітньо відомий спікер, письменник, міжнародний радник з питань творчого розвитку, систем освіти та інновацій (Великобританія) та Лу Ароніка, американський письменник, автор книг з саморозвитку, креативності та психології успіху).

  Ініціаторами такого заходу стало Управління освіти Житомирської міської ради. В обговоренні питань щодо вивчення та використання провідного досвіду організації освітнього процесу країн Європи та США в контексті національної системи освіти взяли участь Валентин Арендарчук, начальник Управління освіти Житомирської міської ради; Михайло Комарницький, засновник і директор видавництва «Літопис» (м. Львів); Тетяна Мяновська, завідувач науково-методичного центру Управління освіти Житомирської міської ради; Ганна Лелів, перекладач книги «Школа майбутнього», керівники загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

  У ході дискусії, щодо ідеї концепції нової української школи запропонованої Кеном Робінсоном «Школи майбутнього», виявлено, що співпраця дітей в малих групах, поєднання міждисциплінарних наук спонукають учнів тривалий час залишатися за робочим місцем, а також відстоювати власні інтереси в автентичній, самостійній, ігровій формі.

  Доповідачами було визначено, що одним з пріоритетних напрямків роботи Міністерства освіти України є кардинальна, докорінна зміна шляху розвитку освіти в контексті загальносвітових тенденцій педагогічної науки, стрімкого розвитку новітніх технологій, засобів комунікації, впровадження ІТ-технологій, що дозволить краще реалізовувати економічні, культурні, соціальні та особисті цілі освіти.

 • 17.02.17 p. Волонтер Корпусу Миру та викладач ЖДУ відвідали Любарську гімназію № 1

  15 лютого 2017 року старший викладач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті ННІ Педагогіки Дєньгаєва С. В. разом з волонтером Корпусу Миру США в Україні Робом О’Лірі відвідали Любарську гімназію № 1 Любарської районної ради Житомирської області.

  Метою зустрічі було підвищення позитивного іміджу вчителя та популяризація професії вчителя англійської мови початкової ланки.

  Завдяки цьому учні отримали докладну інформацію про широкий спектр спеціальностей, який пропонує ННІ Педагогіки та вичерпні відповіді на питання.

 • 16.02.17 p. Співробітники ЖДУ оцінили роботи учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології

  Наприкінці січня — початку лютого викладачі природничого факультету та кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка працювали у складі журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології, що проходили на базі Житомирської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 12 імені С. Ковальчука.

  Головою журі було призначено завідуючу кафедрою ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття ЖДУ імені Івана Франка, доктора біологічних наук  Галину Євгеніївну Киричук. Вагомий внесок в організацію та проведення даного етапу олімпіад зробила методист з біології Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Миколаївна Поліщук.

  Одним із завдань олімпіади з екології був захист екологічних проектів, які учасники підготували під керівництвом учителів та науковців. У проектах школярі пропонували шляхи вирішення тих проблем, які загрожують довкіллю, здоров’ю та життю людей. Всі представлені роботи є актуальними і заслуговують на увагу, але найкращими, за рішенням журі, було визнано лише чотири. Це — «Вивчення динаміки показників ЖЄЛ дітей молодшого віку, що займаються айкідо» Добровольського Богдана (ліцей № 25, м. Житомир),  «Особливості розподілу амеб у різних типах водойм Центрального Полісся України» Чмуневич Ірини (КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради), «Використання олігохети Chaetogaster limnaei (Annelida, Naididae) у біологічному методі боротьби із парамфістоматидозом» Кузнєцової Яни (загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 8 м. Житомира) та «Специфіка обміну речовин трансгенної капусти (Brassica oleraceae L.)» Александрука Едуарда (КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради).

  Учасники олімпіад продемонстрували ґрунтовні знання з біології та екології. Фінальною ланкою буде IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, які проводяться Міністерством освіти і науки України. Житомирську область  будуть представляти команда «юних біологів» та «юних екологів». Тож усім учасникам команд бажаємо успіхів на цьому етапі та з глибокою надією віримо в їх перемогу. Адже саме ці обдаровані діти є нашим майбутнім, які своєю наполегливою працею та за допомогою природних задатків колись заявлять на весь світ про те, що Україна гідна всесвітнього визнання!

 • 09.02.17 p. Викладачі природничого факультету провели профорієнтаційну роботу у ЗОШ № 30 м. Житомира

  Підчас зустрічі доценти кафедри зоології, біомоніторингу та охорони природи Р. П. Власенко та Р. К. Мельниченко провели бесіду з учнями 9–11 класів, дирекцією та вчителями школи.

  Викладачі розповіли про особливості навчання на природничому факультеті, його традиції та досягнення. Р. П. Власенко та Р. К. Мельниченко поінформували учнів про спеціальності, переваги навчання на факультеті, про особливості вступу до ВНЗ у 2017 році. Учням презентували відео та буклети, які містили змістовну інформацію про природничий факультет, зокрема професорсько-викладацький склад, матеріально-технічну базу, широке застосування новітніх технологій у процесі вивчення біології, хімії, екології та географії, адаптовані до європейських стандартів освіти навчальні плани і програми підготовки фахівців.

 • 08.02.17 p. Дні української та національної кухні в Центрі післядипломної освіти та довузівської підготовки ЖДУ ім. Івана Франка

  У Центрі післядипломної освіти та довузівської підготовки ЖДУ ім. Івана Франка продовжують вивчати українську мову студенти з Південної Кореї, Пакистану та Тунісу.

  Для знайомства з українськими реаліями та кращого засвоєння лексичного та граматичного матеріалу викладач української мови, асистент кафедри слов’янських та германських мов Юлія Вольська, працівники Центру та студенти ІІ курсу ННІ філології та журналістики провели кулінарний майстер-клас «Українська традиційна кухня». 

  Студенти-іноземці брали активну участь у приготуванні борщу, дерунів та вареників. Потім усі разом дегустували смачні страви.

  Іноземних гостей так захопила атмосфера майстер-класу, що вони виявили бажання познайомити господарів із традиційною їжею своїх країн. Відтак, відбулася презентація національних кухонь Південної Кореї та Пакистану, на яку студенти запросили проректора з наукової і міжнародної роботи Наталію Сейко, завідувача Центру післядипломної освіти та довузівської підготовки Тетяну Рожнову та своїх нових друзів. Усім смакували приготовлені страви.

 • 08.02.17 p. Пішов із життя викладач ЖДУ Анатолій Устинович Уразов

  7 лютого 2017 року на 72-му році життя перестало битися серце кандидата економічних наук, доцента кафедри економіки та маркетингу ЖДУ  імені Івана Франка — Анатолія Устиновича Уразова. Житомирський державний університет імені Івана Франка висловлює співчуття рідним, близьким та усім, хто знав Анатолія Устиновича.

  Прощання з покійним відбудеться 9 лютого о 14:30 в холі центрального корпусу університету.

  Народився Анатолій Устинович 4 серпня 1945 року. З 1968 по 1972 роки навчався в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. У 1981 році закінчив аспірантуру Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка і захистив кандидатську дисертацію «Розвиток форм усуспільнення виробництва в умовах НТП». З 1979 року по 2017 роки працював викладачем у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, стояв біля витоків створення економічних кафедр на соціально-психологічному факультеті. За роки науково-педагогічної діяльності ним опубліковано понад 50 наукових праць, з яких 2 підручники, 1 навчально-методичний посібник з грифом МОН України. Пам'ять про шановного викладача, відомого науковця Анатолія Устиновича Уразова залишиться в серцях його колег, студентів і працівників університету.

 • 01.02.17 p. Викладачі кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ЖДУ провели методичний тренінг

  Днями викладачі кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ЖДУ імені Івана Франка Наталія Петранговська, Олена Кузьменко та Оксана Черниш взяли участь у зимовій школі професійного розвитку викладачів англійської мови «Teacher Professional Development» за сприяння British Council Ukraine — IATEFL Ukraine.

  Викладачі ЖДУ пройшли 36-годинний курс тренінгу «PRESETT Teacher Development», який включав три теми: «Observation and feedback», «Materials / sessions evaluation, adaptation and design», «ELT Methodology Curriculum — materials pilot».

  Викладач Олена Кузьменко та к.ф.н., ст. викладач Оксана Черниш провели 8-годинний тренінг з теми «Types of Assessment. Types of Tests», ознайомивши колег з різними видами та техніками оцінювання успішності студентів, а також основними видами та принципами тестування знань студентів з англійської мови як іноземної. Під час тренінгу присутні мали можливість працювати з різними формами оцінювання успішності студентів (formative / summative assessment, peer / self assessment, formal / informal assessment), навчилися створювати rubric на базі освітнього порталу rubistar.4teachers.org, ознайомилися з основними типами тестів та їх характерними ознаками тощо.

  Здобутий викладачами кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики досвід сприятиме якісній підготовці майбутніх фахівців за новою спеціальністю Середня освіта. Мова і література (англійська), за якою кафедра буде здійснювати набір у новому навчальному році.

 • 01.02.17 p. Викладачі ННІ філології та журналістики провели майстер-клас з написання власного висловлювання на ЗНО для випускників Житомирщини

  На вихідних у стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка викладачі Навчально-наукового інституту філології та журналістики вдруге зустрілися з випускниками шкіл міста та області у рамках проекту «Філологи школярам» та провели майстер-клас підготовки до написання власного висловлювання.

  Під час спілкування з випускниками Житомирщини викладачі Інституту філології та журналістики наголошували на вмінні правильно та лаконічно висловлювати свої думки. Оскільки це важливо не тільки для зовнішнього незалежного оцінювання, але й у подальшому житті та роботі. Зрозуміле та логічне висловлювання своїх думок — це запорука успіху в усіх сферах життя.

  Також викладачі-філологи наголошували, що структура твору важлива для об’єктивного оцінювання написаної роботи. Відтак, викладачі ЖДУ нагадали випускникам компоненти структурної частини власного висловлювання і окреслили орієнтовний план твору, яким можна користуватися під час написання власного висловлювання в будь-якій ситуації.

 • 31.01.17 p. Привітання ректора ЖДУ Петра Сауха з нагоди випуску магістрів

  Дорогі випускники Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Від імені адміністрації університету, професорсько-викладацького складу та себе особисто щиро вітаю вас з отриманням вищої освіти!

  Ви перегорнули дуже важливу сторінку свого життя, на якій записані ваші перемоги і поразки, невдачі та успіхи. Університет — це місце, куди ви приходите з великими прагненнями та надіями, а покидаєте з корисним багажем знань, умінь, навичок. Саме в студентські роки ви дізнаєтесь, що таке дружба, кохання, підтримка та взаємоповага. Це час, коли ви ще можете дозволити собі побути дітьми, будучи дорослими, свідомими людьми.

  Любі випускники, у цей важливий для вас день сердечно бажаю вам великих творчих, наукових та професійних успіхів. Нехай на обраному вами життєвому шляху зустрічається якомога більше щирих і добрих людей. Я вірю в те, що ви зможете подолати будь-які перешкоди, що трапляться у вашому житті, та з гордо піднятою головою підете далі. Я вірю в те, що всі ви станете шанованими, авторитетними людьми — професіоналами своєї справи. Я вірю в те, що за вашими успіхами буде стояти не лише ваш талант і працелюбність, а й частка нашої роботи, нашої душі.

  Хай доля ваша буде чистою і величною, на шляху життєвому буде багато добрих людей. Віри, надії і любові вам на довгі роки!

  Пам’ятайте рідну Альма-матер!

  Щиро, ректор Петро Саух

 • 31.01.17 p. У ЖДУ імені Івана Франка вручили дипломи магістрів

  Швидко пролетів час навчання в ЖДУ імені Івана Франка для юнаків та дівчат освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр». Студентське життя повне радісних вражень та дрібних прикростей закінчилося, і 31 січня 2017 року настав день випуску. Урочиста церемонія вручення дипломів найвищого освітньо-кваліфікаційного рівня об’єднала в головній актовій залі Університету 148 випускників-магістрів, їх батьків і друзів, викладачів, наставників і гостей.

  Теплі привітання, радість та хвилювання випускників, позитивні емоції всіх присутніх створювали піднесену атмосферу урочистості.

  Вітаючи випускників, ректор Петро Саух висловив впевненість у тому, що роки, проведені в Університеті, стануть міцною основою для професійного зростання, побажав впевненості у власних силах, зважених та мудрих рішень на шляху до мети. За традицією, ректор вручив дипломи з відзнакою та значки «Кращий студент» десятьом найкращим випускникам, які досягли значних успіхів у навчальній та науковій діяльності, брали активну участь в громадській діяльності та формуванні позитивного іміджу Університету.

  Побажання успіхів і професійних звершень пролунали також від голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми, голови Опікунської ради ЖДУ Романа Петронговського та випускника ННІ іноземної філології, а нині співзасновника і директора перекладацької агенції «Грейт» Олександра Кулікова.

  Своєрідним подарунком для випускників-магістрів стали музичні та танцювальні номери студентів та випускників ЖДУ імені Івана Франка та Житомирського коледжу культури і мистецтва ім. Івана Огієнка. Завершилися урочистості спільним виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

   Дорогі випускники, щасливого Вам старту у Вашій кар’єрі, досягнень та перемог на життєвому шляху!

  Віримо, що Ви будете гідно нести звання випускників Житомирського державного університету імені Івана Франка, а у своїх серцях на довгі роки збережете повагу та любов до своєї Альма-матер!

  Більше фото тут.

 • 31.01.17 p. Житомирський державний університет імені Івана Франка знову серед лідерів рейтингу Webometrics Ranking Web of Repostories

  Електронний репозитарій наукових публікацій Житомирського державного університету посів п’яту позицію в Україні серед аналогічних електронних ресурсів за результатами січневої версії 2017 року рейтингу Webometrics Ranking Web of Repostories.

  У рейтингу наукових репозитаріїв країн Центральної та Східної Європи ЖДУ займає 19-у позицію. У загальному світовому рейтингу репозитарій ЖДУ посідає 485-е місце з понад 2 тисяч глобальних репозитаріїв та репозитаріїв науково-навчальних інституцій.

  Рейтинг оцінює кількість повнотекстових наукових робіт, наявних в репозитарії у публічному доступі, цитованість репозитарію як у професійних, так і в загальних соціальних мережах, а також в мережі Інтернет у цілому. У новій редакції рейтингу суттєво змінилася методика оцінювання цитованості з метою мінімізації можливих штучних впливів на рейтинг за рахунок самоцитувань.

 • 30.01.17 p. Представники ЖДУ взяли участь у Зимовій школі професійного розвитку

  21-27 січня 2017 року у м. Львів відбулася Зимова школа професійного розвитку, організована Британською радою в Україні спільно з МОН України та IATEFL Ukraine.

  Представниками від Житомирського державного університету імені Івана Франка стали викладачі кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті: проф. Самойлюкевич І. В., старші викладачі Мазко О. П. та Карпенко Є. М., волонтер Корпусу Миру США в Україні Роберт О'Лірі.

  Протягом 36-годинного курсу викладачі брали участь у розробці та адаптуванні пілотних матеріалів для реалізації у ході педагогічного експерименту «Шкільний вчитель нового покоління», що стартував у вересні 2016 року. Карпенко Є. М. і Роберт О'Лірі представили методичну майстерню «Planning a Lesson. Stages of a Lesson. Activities for Stages of a Lesson».

 • 30.01.17 p. 27 січня 2017 року в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Житомирі відбувся мітинг

  27 січня 2017 року в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Житомирі на Богунії відбувся мітинг, в якому взяли участь представники Благодійного Центру «Хесед Шломо», кафедри історії України Житомирського державного університету імені І. Франка та громадських організацій, учні та вчителі гімназії «Ор Авнер», мешканці міста.

  Доцент Н. Рудницька у своєму виступі зазначила, що визнання Голокосту та дослідження його є одним з важливих питань демократичної Європи та України. Богунська земля в Житомирі стала місцем останнього притулку тисяч закатованих євреїв міста та навколишніх містечок. За період гітлерівської окупації Житомирщини в роки Другої світової війни було знищено більше 60 тис. українських євреїв.

  На кафедрі історії України реалізовується проект «Штетли — світ, який зник», де науковці досліджують історію євреїв регіону, народу, який здавна тут жив, зберігав свою культуру та релігію — юдаїзм, працював і поділяв з українцями та представниками інших народів всі проблеми драматичної історії України ХХ ст. Вшанування пам'яті закатованих євреїв засвідчує прихильність мешканців міста демократичним цінностям, є ознакою толерантності нашого суспільства та черговим нагадуванням про важливість історичної пам’яті у протистоянні з найменшими проявами ксенофобії та антисемітизму.

 • 24.01.17 p. Ректору ЖДУ висловив подяку директор Музею космонавтики ім. С. П. Корольова

  На адресу ректора ЖДУ імені Івана Франка Петра Сауха надійшов лист від директора музею космонавтики ім. С. П. Корольова Ірини Дячук, в якому висловлюється вдячність за співпрацю.

  «З приємністю висловлюємо подяку за організацію і проведення зустрічі з донькою С. П. Корольова Наталією Корольовою, що проходила в рамках святкування 110 річниці з дня народження нашого славетного земляка, засновника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова.

  Ваша особиста участь та головування під час зустрічі, цінна інформація про роботу батька С. П. Корольова Павла Яковича в Житомирській чоловічій гімназії, правонаступником якої є університет імені Івана Франка, цікаві питання і щирі слова подяки на адресу Наталії Корольової надали спілкуванню ваги і сприяли порозумінню і дружнім стосункам між представниками різних народів і країн.

  Дякуємо також працівникам бібліотеки університету за організацію змістовної виставки, присвяченої Сергію Павловичу Корольову. Висловлюємо сподівання на подальшу співпрацю у справі виховання любові і поваги до наших славних земляків і формування у молодого покоління українців гордості та самоповаги», — йдеться у листі.

 • 24.01.17 p. Викладачі ЖДУ імені Івана Франка взяли участь у роботі круглого столу «Створення інклюзивного середовища для дітей з особливими потребами»

  20 січня 2017 року на базі Житомирської обласної психолого-медико-педагогічної консультації викладачі кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки ЖДУ імені Івана Франка проф. Коновальчук І. І., проф. Вознюк О. В., доц. Тарнавська Н. П., асист. Коновальчук І. М. в рамках україно-італійського проекту «Процес надання довідки про інвалідність дітям, які будуть зараховуватися до шкіл (спеціальних та загальних) та процес надання дорослим довідки про інвалідність, що викликана та пов’язана зі збройним конфліктом» взяли участь у роботі круглого столу «Створення інклюзивного середовища для дітей з особливими потребами». Нагадаємо, що у вище названому проекті Житомирський державний університет імені Івана Франка виступає в якості місцевого партнера.

  У ході заходу  були обговорені питання ранньої діагностики розвитку дітей, створення умов для їх інклюзивного навчання та соціалізації, психолого-педагогічного супроводу, консультування батьків. Такоє під час роботи круглого столу проаналізовано життя і професійний досвід Януша Корчака, гуманістичні принципи якого у ставленні і вихованні дітей є зразком для всіх педагогів.

  Директор Житомирської обласної громадської організації «Діти сонця» Кісішвілі С. М. відзначила, що студенти ННІ педагогіки, які брали участь у проведенні новорічних свят для дітей, проявили щирість, доброту, уміння налагоджувати контакти з ними. Такий досвід є надзвичайно цінним для формування у майбутніх педагогів професійних і загальнолюдських цінностей.

  Учасники круглого столу наголошували на продуктивності співпраці науковців університету та спеціалістів-практиків, яка здійснювалась в рамках проекту в організації інклюзивної освіти в області.

 • 23.01.17 p. Студентам ЖДУ імені Івана Франка дав майстер-клас відомий журналіст-розслідувач Дмитро Гнап

  Відомий український журналіст-розслідувач, автор української версії #PanamaPapers, керівник програми «Слідство.Інфо» Громадського телебачення Дмитро Гнап провів майстер-клас для студентів-медійників Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка. Захід відбувся за сприяння редакції газети «20 хвилин» у партнерстві з виданням «Kyivpost».

  У головній конференц-залі ЖДУ імені Івана Франка відомий «мисливець за сенсаціями» розповідав студентам, що журналістськими розслідуваннями займається останні сім років, хоча в журналістиці з 1996 року. Оскільки, за словами Дмитра Гнапа, журналістське розслідування — це щось типу спецназу, тільки в галузі журналістики, розпочинав із посади звичайного журналіста-репортера. Як журналіст-розслідувач заявив про себе у 2004 році. Тоді написав для «Української Правди» про вбивство громадського активіста Олександра Гончарова. У 2011 році прийшов на телеканал ТВІ. Після закриття каналу, разом з Анною Бабінець створив інформаційне агентство розслідувань «Слідство.Інфо».

  У ході зустрічі Дмитро Гнап демонстрував студентам і викладачам відеоролики своїх розслідувань, розповідав як робив журналістські розслідування раніше, на що вони впливали і в чому відмінність від того, що він і колеги роблять зараз. Також журналіст-розслідувач ділився спогадами про проблеми, з якими зустрічається під час підготовки якісного журналістського матеріалу.

  «Якщо за часів Януковича нас залякували і перешкоджали, то зараз нам не перешкоджають. Зараз нас намагаються або підкупити, або ці хлопці набагато розумніші. Маю на увазі тих, які зараз при владі. Вони мають досвід роботи з медіаполем, є медіаменеджерами, медіавласниками і знають як тиснути на журналістів. Тому нинішня влада або намагається знищувати репутацію журналістів через підконтрольні медіаресурси, або засилає гінців, як намагаються підкупити», — констатував журналіст.

  Аналіз фактів, подій і вчинків, підбір аргументів, доведень і пояснень у репортажах і телевізійних журналістських розслідуваннях Дмитра Гнапа викликали в аудиторії неоднозначну реакцію. А це і гострі запитання, і гарячі дискусії, і допитливість щодо освіти журналіста.

  На завершення спілкування відомий «мисливець за сенсаціями» наголосив: «Журналістика — не точна наука, вона не має аксіом. Тому в кожній ситуації журналісту  треба виходити з можливостей і ситуації, яка склалась».

 • 19.01.17 p. Зустріч студентів-іноземців із ректором університету

  18 січня 2017 року відбулася довгоочікувана зустріч студентів-іноземців із ректором університету, професором, доктором філософських наук Петром Саухом. Цього року в нашому університеті в центр післядипломної освіти та довузівської підготовки  навчаються слухачі з Пакистану, Тунісу та Південної Кореї.

  Зустріч із ректором водночас стала знайомством із університетом. Працівники університету показали іноземним студентам лекційні аудиторії та лабораторії, музей університету, бібліотеку, виставкову та конференційну залу.

  Ректор університету Петро Саух наголосив на важливості вивчення української мови для подальшого вступу в українські виші. Висококваліфіковані фахівці-філологи Юлія Вольська та Ольга Коржовська докладають усіх зусиль, щоб слухачі з числа іноземних громадян освоїли державну мову України.

  Під час спілкування з ректором університету студенти розповіли про позитивні враження від занять та поділилися планами на майбутнє, серед яких найважливіше та найбажаніше – подальше навчання у Житомирському державному університеті.

 • 18.01.17 p. 17 січня до Житомирського державного університету імені Івана Франка завітала донька видатного конструктора Сергія Павловича Корольова

  Наталія Корольова приїхала разом із молодшим сином Сергієм та космонавтом Олександром Александровим. Відбулася зустріч із колективом університету на якій була презентована її книга «Жить надо с увлечением!» видана до 110-ї річниці від Дня народження нашого земляка, основоположника практичної космонавтики С. П. Корольова.

  Н. Корольова та О. Олександров розповіли про цікаві, невідомі раніше факти із життя акад. С. П. Корольова та з радістю відповіли на питання присутніх.

  Однією із причин відвідування університету є той факт, що її дідусь Павло Корольов працював викладачем у І чоловічій гімназії (яка знаходилася у нинішньому головному корпусі університету).

 • 16.01.17 p. Увага! Про вчасну оплату за навчання

  Шановні студенти-контрактники денної та заочної форм навчання.

  Ректорат нагадує, що згідно з умовами п. 3.1. договору надання освітніх послуг необхідно своєчасно оплачувати за навчання. У випадку прострочення платежу хоча б за один місяць студент може бути відрахований з наступною передачею справи до суду (у такому випадку крім суми заборгованості будуть стягуватися судові та інші витрати у розмірі від 2000 грн.).

  Просимо дотримуватися фінансової дисципліни, умов договору та вчасно сплачувати за навчання.

 • 05.01.17 p. Змінився порядок нарахування соціальної стипендії

  У середу, 11 січня 2017 р. о 12:00 в актовій залі відбудуться збори для наступних категорій здобувачів вищої освіти, які згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 отримали право на соціальну стипендію:

  1. діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також студенти вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, згідно із статтею 62 Закону України “Про вищу освіту”;
  2. особи, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20–22 і 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
  3. шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;
  4. особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” – протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти;
  5. особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та їх діти (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
  6. діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
  7. діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
  8. діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”.

  Для оформлення виплат необхідно надати копії таких документів:

  • паспорта громадянина України;
  • свідоцтва про народження дитини;
  • довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті);
  • студентського квитка.

  Крім того, студенти додатково подають такі документи:

  особи, зазначені у підпункті 1 пункту 4:

  • копію рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;
  • копію свідоцтва про смерть батьків;

  особи, зазначені у підпункті 2 пункту 4, — копію посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановленого зразка;

  особи, зазначені у підпунктах 3 і 4 пункту 4:

  • довідку з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи;
  • акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1 згідно з додатком 4 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232 “Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 94, ст. 3426);
  • копію довідки медико-соціальної експертизи;
  • копію свідоцтва про смерть батька (матері).

  У разі неможливості подання особами, зазначеними у підпунктах 3 і 4 пункту 4, із числа внутрішньо переміщених осіб довідки з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи подається довідка з Пенсійного фонду України із зазначенням стажу підземної роботи;

  особи, зазначені у підпункті 5 пункту 4:

  • копію посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка;
  • довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус учасника бойових дій;

  особи, зазначені у підпункті 6 пункту 4:

  • копію свідоцтва про смерть батька (матері);
  • документ, що підтверджує загибель (зникнення безвісти) одного з батьків, виданий військовим формуванням, правоохоронним органом спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлим);
  • копію довідки медико-соціальної експертизи;

  особи, зазначені у підпункті 7 пункту 4:

  • копію свідоцтва про смерть батька (матері);
  • копію довідки або посвідчення встановленого зразка члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
  • довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

  особи, зазначені у підпункті 8 пункту 4, — копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

  Важливо. Документи будуть прийматися лише комплектом (довозити довідки забороняється) та після звірки копій з оригіналом.

  Повністю ознайомитися з текстом документу можна за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249637727

 • 30.12.16 p. Подорож кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ННІ іноземної філології до Андрушівського району з профорієнтаційною метою

  На кафедрі міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики в рамках профорієнтаційної роботи створено студентську профорієнтаційну групу, яка покликана популяризувати вивчення іноземної школи серед учнів — випускників шкіл Житомирської області із застосуванням інноваційних технологій.

  Викладачі кафедри: проф. Калініна Л. В., доц. Папіжук В. О., методист центру самопідготовки вчителів Барало Л. В. та студенти профорієнтаційної групи: Свінціцька Ю., Новаковська В., Лапухіна Ю., Кардаш О. провели виїзне профорієнтаційне заняття з учнями шкіл Андрушівського району.

  Перед учнями  виступили: заступник директора ННІ іноземної філології Прокопенко В. В., який розповів про переваги навчання в ЖДУ ім. Івана Франка та ННІ іноземної філології та правила вступу до університету.

  Доц. Папіжук В. О. розповіла про можливості вивчення декількох іноземних мов в ННІ іноземної філології.

  Проф. Калініна Л. В. ознайомила із новою спеціальністю «Середня освіта. Мова і література (англійська)» і зазначила, що навчання  відбувається у межах реалізації спільного проекту Британської Ради в Україні та МОН України, та базується на новітніх підходах до підготовки вчителів іноземних мов. 

  Студенти профорієнтаційної групи представили розроблені ними інноваційні технології навчання англійської мови та презентували їх перед учнями старших класів Андрушівського району. На нашу думку, зустріч була результативною, оскільки після її закінчення низка студентів виявила зацікавленість у вступі до ННІ іноземної філології.

 • 29.12.16 p. Привітання ректора Петра Сауха з Новим роком та Різдвом Христовим!

  Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та працівники Житомирського державного університету університету імені Івана Франка, учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, з якими співпрацює Університет!

  Сердечно вітаю вас з нагоди світлих і радісних свят Нового року та Різдва Христового!

  Зараз, коли залишились лічені дні до настання Нового року, ми згадуємо щасливі миті й ті, які змусили нас бути сильнішими, активнішими, мудрішими. Все це є скарбом, який залишає нам рік, що минає.

  Рік 2016 збагатив нас новим досвідом, згуртував і дав нам можливість не лише вистояти, а й створити всі умови для подальшого розвитку.

  Я вдячний вам за кропітку працю заради процвітання нашого університету і впевнений, що в Новому році нас чекають нові успіхи і радісні події.

  Нехай з останніми хвилинами старого року вас покинуть турботи та негаразди, а Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги!

  Нехай ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословенням, а очі світяться щастям!

  Нехай Новий 2017 рік увійде до ваших осель добрим і радісним, принесе злагоду і достаток та наповнить ваші серця вірою, надією та оптимізмом!

  Від душі бажаю кожному з вас міцного здоров’я, відмінних успіхів у праці та навчанні, любові, добробуту і затишку в родині, наснаги та невичерпної енергії, миру та процвітання!

  Хай здійсняться Ваші добрі мрії та всі мудрі задумки в ім’я процвітання рідної України та університету!

  Щасливих Новорічних і Різдвяних свят!

  З новорічним настроєм, повагою та шаною,
  ваш ректор Петро Саух.

 • 28.12.16 p. Ректор ЖДУ імені Івана Франка прозвітував про роботу у 2016 році та окреслив завдання на наступний рік

  28 грудня в актовому залі відбулась Конференція трудового колективу Житомирського державного університету імені Івана Франка. Перед співробітниками та студентами виступив ректор Петро Саух із звітом за 2016 рік.

  «Доброю традицією стали наші зустрічі наприкінці року для того, щоб підбити підсумки та окреслити нові перспективні плани для майбутнього», — із такими словами на початку конференції до присутніх звернувся Петро Саух. Очільник університету висловив глибокий сум з приводу того, що протягом року виш втратив сімох членів великої родини франківців. Співробітники вишу вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

  У своїй доповіді Петро Юрійович звернув увагу на пріоритетні напрямки діяльності університету щодо імплементації закону України «Про вищу освіту», представив результати консолідованого рейтингу вишів України, охарактеризував якість знань студентів, кадровий склад кафедр університету та досягнення у науково-дослідній, міжнародній, навчально-методичній та виховній роботі. У своєму звіті ректор Петро Саух також проаналізував фінансово-господарську діяльність університету за 2016 рік.

  «Добігає до кінця 2016, який був для нас і складним, і тривожним. Попереду 2017. Вже сьогодні можна зпрогнозувати, що він буде для нас не менш простим й проблемним. Нам доведеться зіткнутися з цілою низкою ризиків, які стануть перепоною в реалізації Стратегічного плану розвитку університету. Але я вірю в силу нашого колективу, потенційні можливості діяти в умовах режиму із загостренням та тримати високий „знак якості” і в творчій роботі, і в навчанні, і в повсякденному житті. Тож вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Зичу оптимізму, невичерпного ресурсу професійної гідності, інтелектуального неспокою, міцного здоров’я і заможного життя, наперекір нашій освітянській долі», — завершив виступ Петро Юрійович.

  До обговорення щорічного звіту ректора ЖДУ імені Івана Франка долучились голова ради докторів, завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Галина Киричук, директор ННІ іноземної філології Марина Полховська, голова Ради студентського братства Андрій Магалецький, директор бібліотеки Броніслава Ренькас, доцент кафедри практичної психології та психотерапії Ірина Тичина та представник від адміністративно-господарської частини, комендант гуртожитку № 5 Надія Шиманська. Наприкінці обговорення член президії, проректор з навчально-методичної та виховної роботи університету Андрій Шевчук представив проект рішення Конференції трудового колективу університету.

  Делегати Конференції трудового колективу ЖДУ імені Івана Франка звіт ректора Петра Сауха схвалили і роботу визнали задовільною. Також франківці ухвалили, що адміністрація університету в повному обсязі виконала зобов’язання за Колективним договором між адміністрацією та трудовим колективом і за Угодою між адміністрацією та первинною профспілковою організацією студентів, аспірантів і докторантів.

 • 27.12.16 p. Іноземні та українські партнери ЖДУ імені Івана Франка вітають з Новорічними та Різдвяними святами

  На адресу університету надходять вітання колективу з Новорічними та Різдвяними святами від зарубіжних та українських колег, партнерів, друзів: Папського університету Іоана Павла ІІ (Краків, Польща), Університету Мішкольца (Угорщина), Вищої педагогічної школи (Польща), Університету у Домброві Гурнічій (Польща), Болонського університету (Італія), Барановицького університету (Білорусь), Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Київського університету імені Бориса Грінченка, Кам’янець-Подільського національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету, Рівненського державного гуманітарного університету, Одеського національного університету, Південноукраїнського національного університету, Тернопільського національного економічного університету, Інституту гідробіології НАН України, Інституту трансформацій суспільства, Житомирського державного технологічного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського інституту МАУП, Житомирського фармацевтичного коледжу, ВАТ «Житомирський маслозавод», ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», Всеукраїнської газети «День», Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Польського дому у м. Житомирі.

 • 26.12.16 p. Студенти навчально-наукового інституту педагогіки презентували новорічну виставу для дітей викладачів та співробітників університету

  Наприкінці минулого тижня в актовій залі ЖДУ ім. І. Франка відбувся новорічний ранок для дітей викладачів та співробітників університету.

  До проведення новорічного ранку були залучені студенти навчально-наукового інституту педагогіки. Добре підготовлений сценарій, костюмовані сценки-драматизації для дітей, рухливі ігри, читання віршів дітьми, спілкування з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковим героями зробило захід справжнім святом для дітей та їх батьків.

  Дійство було цікавим  і яскравим. Діти разом з новорічними персонажами розважалися біля ялинки, танцювали, розгадували загадки, водили хороводи, а по завершенню свята  розповідали віршики Діду Морозу, який в свою чергу вручав дітворі солодкі подарунки. Новорічний ранок пройшов у атмосфері сімейного затишку і тепла.

 • 26.12.16 p. Загони Школи педагога-організатора «Від А до Я» ЖДУ імені Івана Франка показали новорічні вистави для дітей

  Школа підготовки педагогів-організаторів «Від А до Я» створена в навчально-науковому інституті педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка ще у 2003 році за ініціативи студентів, які працювали у Міжнародному дитячому центрі «Артек» і Українському дитячому центрі «Молода гвардія». Очолює Школу доцент кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій Тетяна Гужанова. Протягом навчання в Школі студенти готують і представляють свої творчі проекти. Це й Новорічні ранки, акції для дітей з дитячих будинків, притулків, лікарень, дитячих установ для дітей з різними вадами. Цьогоріч напередодні новорічних свят два загони Школи педагога-організатора «Від А до Я» MARVEL і БЕМС підготували та провели цікаві заходи для дітей сонця з підліткового клубу «Пролісок» та дітей ЗОШ села Вишпіль.

  Студенти поділилися своїми враженнями. «14 грудня, загін MARVEL відвідав підлітковий клуб „Пролісок“, підготувавши новорічну виставу під назвою „Як баба Яга хотіла стати Снігурочкою“. З самого початку ми планували прийти саме в „Пролісок“, адже ми хотіли подарувати свято не тільки для школярів чи дошкільнят, але й особливим діткам. Справді, це діти сонця, тому що, з самого початку, нас дуже тепло зустріли і одразу проявили бажання взяти участь у святкових хороводах та іграх. Наша вистава здалася діткам коротенькою, тому вони попросили нас залишитись з ними на деякий час та ще пограти. Дякуючи Школі педагога-організатора, ми знали чим зайняти нашу публіку, а саме: різноманітними іграми, піснями та веселими новорічними хороводами і танцями. Дітки повірили в новорічне чудо, отримали смачні подарунки і святковий настрій. Нашій молодій команді було приємно, що нам дякували і батьки, і президент клубу, а на наступний день нас запросили виступити ще в одній організації. Я вважаю, що Новий рік — це час, який дарує дивовижну, святкову атмосферу, і кожен з нас має право на маленький подарунок, а особливо дітки. Саме тому обов’язок педагога-організатора — подарувати діткам це щастя!», — розповіла Дарина Ільчук.

  «23 грудня ми побували у загальноосвітній школі села Вишпіль. Хоч у нас була і невелика команда, але свято пройшло на ура. Ми показали сценку „Як Дід Мороз врятував свято“. Школяри, дошкільнята, батьки та педагогічний колектив були просто в захваті. Адже у них такі гості були вперше. Заняття в школі педагога-організатора були не даремними, ми пограли з дітками у різноманітні ігри, провели масу конкурсів, за які діти отримали призи. Мушу зауважити, що діти були різного віку: від 4 до 15 років, та, незважаючи на таку різноплановість, участь у святі приймали абсолютно усі, навіть батьки та вчителі школи. Беззаперечно, ми також отримали кучу емоцій та величезний заряд позитивного настрою на наступаючі свята!», — висловила свої враження Ліна Осадчук.

  Дирекція ННІ педагогіки, кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій висловлює подяку студентам Д. Ільчук, І. Гоголі, М. Гаврилюк, Н. Мілярчук, Д. Пантус, І. Маліцькому, А. Шибистюк, С. Бринзюк, Л. Осадчук, Д. Морозу, М. Рафальської, Д. Стратийчук, Т. Тимченко, А. Радзівон, Л. Гладищук за відданість обраній професії!

 • 26.12.16 p. Викладач ЖДУ долучився до роботи Українсько-Польської школи гідів «Зелений туризм для діалогу»

  Днями завідувач кафедри екології, природокористування та біології людини професор  Олександр Гарбар взяв участь у роботі Українсько-Польської школи гідів «Зелений туризм для діалогу». Організаторами Школи гідів виступили  Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» (м. Житомир) у співпраці з Асоціацією з розвитку місцевого продукту «Вітряки Мазур» (м. Елк) за підтримки Міністерства молоді і спорту України (відповідно до наказу № 2643 від 04.07.2016 р.).

  У ході роботи Школи гідів українські та польські учасники мали змогу дізнатися про те, яким чином розвивається туристична галузь, а саме — зелений туризм, як на Мазурах, так і на Житомирщині. А також з"ясувати, які проблеми є найбільш поширеними у сфері зеленого туризму, якими є тенденції у розвитку галузі в обох країнах-учасницях проекту.

  Представники житомирської команди поділилися власним досвідом в організації та проведенні гірських та екологічних туристичних походів. Учасники отримали навички та вміння для організації, забезпечення та проведення активних турів по цікавих маршрутах як в Україні, так і в Польщі.

 • 22.12.16 p. Перемогу на Чемпіонаті України зі спортивного туризму здобули лижники ЖДУ імені Івана Франка

  Днями в с. Буковець Верхошанського району Івано-Франківської області відбувся Чемпіонат України зі спортивного туризму — лижний туризм. Вид програми — «Смуга перешкод» особисто-командні змагання, дистанція ІV класу.

  Змагання проводилось під керівництвом Мінмолодьспорту та Федерацією спортивного туризму України з метою подальшого розвитку спортивного туризму в Україні як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному гармонійному розвитку особистості, сприяння формуванню здорового способу життя населення; перевірки та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності спортсменів; визначення найсильніших команд України зі спортивного туризму — лижний туризм.

  У Чемпіонаті України взяли участь збірні команди Чернівецької області, ЖДУ Житомирської області, Івано-Франківської ОФСТ-1, Волинської ФСТУ, Івано-Франківської ОФСТ — 2 та Волинської ЦТСЕ.

  Уперше в історії Житомирська область взяла участь у змаганнях з лижного туризму. До складу збірної команди ЖДУ імені Івана Франка увійшли студенти факультету фізичного виховання і спорту Денис Константинов, Володимир Лавренюк, Тамара Бондарчук, Олег Соловей, Катерина Харченко та студент Київського інституту фізичної культури та спорту Віктор Нікітюк. Тренер збірної — викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання ЖДУ імені Івана Франка, майстер спорту зі спортивного туризму Леонід Левчук.

  За результатами Чемпіонату України збірна команда ЖДУ імені Івана Франка посіла командне ІІІ місце. В особистому заліку І місце та звання чемпіона України серед чоловіків на дистанції «Смуга перешкод» зі спортивного лижного туризму отримав студент 41 групи факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка, кандидат у майстри спорту зі спортивного туризму Денис Константинов.

  Вітаємо наших спортсменів!

 • 22.12.16 p. До уваги членів трудового колективу університету та студентського співтовариства!

  Звіт ректора за 2016 рік розміщено на порталі університету для широкого обговорення на Конференції трудового колективу 28 грудня 2016 р. о 1000 год.

 • 21.12.16 p. Академія наук вищої освіти України відзначила ректора ЖДУ імені Івана Франка Петра Сауха медаллю «За успіхи в науково-педагогічній діяльності»

  Днями відбулися річні Загальні збори Академії наук вищої освіти України, на яких підвели підсумки її роботи у 2016 році та нагородили державними, церковними та академічними нагородами провідних науковців країни. Серед відзначених й ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

  Загальні збори Академії наук вищої освіти України об’єднали сотні відомих вчених, представників освіти. Доповідачі у своїх виступах проінформували про науково-організаційну діяльність Академії, перспективи її подальшого розвитку та сприяння розширенню професійних контактів. Крім того, збори об’єктивно продемонстрували на всеукраїнському рівні досягнення та здобутки освітян і науковців, найкращі з яких отримали державні, церковні та академічні нагороди.

  За результатами плідної наукової діяльності доктора філософських наук, професора, член-кореспондента НАПН України, академіка АН ВО України, ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка Петра Сауха нагородили медаллю «За успіхи в науково-педагогічній діяльності» та ІІ премією журі конкурсу АН ВО України у номінації «Монографії» за видання «Сучасна освіта: портрет без прикрас».

 • 20.12.16 p. Затверджено Правила прийому до університету в 2017 році

  Вчена рада Житомирського державного університету імені Івана Франка 15.12.2016 прийняла рішення про затвердження Правил прийому до університету в 2017 році.

 • 20.12.16 p. Чотири «золота» та одну «бронзу» вибороли студенти ЖДУ на Всеукраїнському турнірі з плавання

  Збірні команди плавців з Полтави, Рівного, Львова, Броварів, Києва, Вінниці, Хмельницького та Житомира змагалися на традиційному Всеукраїнському турнірі з плавання 16–18 грудня 2016 року в плавальному басейні ЖДЮСШ «Авангард». Спортивний захід організатори присвятили Герою Радянського Союзу Ніні Сосніній та 73-ї річниці з дня визволення міста Житомира від німецько-фашистських загарбників.

  За збірну команду міста Житомира виступали студенти факультету фізичного виховання і спорту 11 групи Данило Лисюк та Артем Давидюк.

  За результатами змагань Артем Давидюк здобув «золото» на дистанції 100 метрів батерфляєм, Данило Лисюк виборов ІІІ місце на стометрівці вільним стилем. В естафетах: 4х50 вільним стилем та 4х50 комбінована — І місця. В командному заліку, виступаючи за збірну міста Житомира, студенти посіли І місце.

  Головним суддею та секретарем турніру виступили викладачі факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка Микола та Алла Круки.

 • 19.12.16 p. У навчально-науковому інституті педагогіки ЖДУ відбулися збори трудового колективу

  Минулого тижня відбулися збори трудового колективу навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка.

  Основною місією навчально-наукового інституту педагогіки є підготовка фахівців, здатних забезпечити ефективну соціалізацію особистості — освіту і виховання, культурне зростання, здобуття життєтворчих навичок особистості як молодшого школяра, так і дошкільника, а також фахівців у галузі музичного, образотворчого, хореографічного, сценічного, дизайнерського мистецтва у відповідності до викликів епохи глобалізації та сучасного інформаційного простору.

  Володимир Литньов, директор ННІ педагогіки, повідомив про відкриття нових ліцензій та результати акредитації спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), 014.00 Середня освіта (Хореографія), 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво), 015.00 Професійна освіта (Дизайн), 026 Сценічне мистецтво. Окрім того, відзначено пріоритетні напрями наукової роботи кафедр інституту. Володимир Євгенович зазначив, що за звітний період викладачами кафедр ННІ педагогіки проведена значна дослідницька і методична робота. Результати наукових досліджень викладачів представлено у публікаціях. Викладачами кафедр проведено міжнародні, всеукраїнські науково-практичні конференції, науково-методичні семінари. Директор зазначив, що за звітний період оновлено змістове наповнення сторінок усіх кафедр інституту;  результати навчально-наукової діяльності викладачів ННІ педагогіки представлено у Електронній бібліотеці університету, яка містить наукові статті та навчально-методичні матеріали. Володимир Литньов повідомив про стан міжнародного наукового співробітництва, а також про результати роботи Студентського наукового товариства навчально-наукового інституту педагогіки.

  Окрім того, на збори трудового колективу було запрошено директора бібліотеки університету Броніславу Ренькас, яка ознайомила присутніх з організаційною, довідково-бібліографічною, інформаційною, методичною роботою обслуговування користувачів бібліотеки та представила результати бібліотечного маркетингу і менеджменту.

 • 19.12.16 p. У ЖДУ відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта»

  Днями в університеті провели І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта». Мета заходу: виявлення та підтримання обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації здібностей студентів, стимулювання творчої праці студентів та викладачів, підвищення якості підготовки фахівців, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів.

  Переможцями стали:

  • Никитенко Дарина — І місце;
  • Вигорій Катерина — ІІ місце;
  • Тигієва Катерина — ІІІ місце;
  • Макарчук Оксана — номінація «Впровадження інноваційних технологій»;
  • Кулеш Юлія — номінація «Найкреативніший педагогічний образ»;
  • Пантус Дарина — номінація «Високий рівень оволодіння ігровими методами».

  Переможці були нагороджені дипломами, грамотами та цінними подарунками. Дирекція та студентське наукове товариство ННІ педагогіки вітає переможців та бажає нових творчих успіхів у навчально-науковій роботі!

 • 19.12.16 p. Бібліотека ЖДУ імені Івана Франка — в лідерах провідних освітянських книгозбірень України  

  За результатами методичного моніторингу бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка посіла друге місце у рейтингу «Провідні освітянські бібліотеки України», категорія «Бібліотеки вищих навчальних закладів ІІІ–ІV р. а. педагогічного та інженерно-педагогічного профілів». Про це йдеться в шостому оглядовому виданні «Провідні освітянські бібліотеки України в дзеркалі статистики» Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. О. Сухомлинського та Національної академії педагогічних наук України.

  Трійка лідерів рейтингу бібліотек ВНЗ ІІІ–ІV р. а. педагогічного та інженерно-педагогічного профілів, яку визначено за комплексними відносними показниками роботи в 2015 р., така: перше місце належить науковій бібліотеці НПУ ім. М. П. Драгоманова та бібліотеці ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди», друге місце посідають бібліотеки Полтавського НПУ ім. В. Г. Короленка, Тернопільського НПУ ім. В. Гнатюка та Житомирського державного університету ім. І. Франка, третє — у бібліотек Прикарпатського НУ ім. В. Стефаника, Київського університету ім. Бориса Грінченка та Уманського ДПУ ім. П. Тичини. Серед показників, за якими здійснювали оцінювання книгозбірень, — «Формування та використання інформаційних ресурсів», «Кількість користувачів та відвідувань», «Автоматизація бібліотечно-бібліографічної діяльності» та «Кадрове забезпечення».

  Нагадаємо, що ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського як головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України з 2011 року розвиває важливий напрям аналітичної діяльності — методичний моніторинг, що дає можливість виявляти основні тенденції і відстежувати стратегічні зрушення у діяльності освітянських бібліотек. До 2011 р. бібліотекою один раз на три роки готувались інформаційно-аналітичні огляди діяльності окремих видів бібліотек. Ураховуючи стрімкі зміни, що відбуваються в освітянських бібліотеках, у 2009 р. розроблено нову концепцію оглядового видання «Провідні освітянські бібліотеки України в дзеркалі статистики». Метою підготовки комплексного оглядового видання є аналіз стану основних напрямів діяльності різних видів провідних книгозбірень мережі та прийняття відповідних рішень щодо вдосконалення бібліотечно-інформаційного забезпечення фахівців освітянської галузі. Дослідження проводиться шляхом вивчення, узагальнення та аналізу статистичних показників роботи бібліотек та підготовки на їх основі аналітичних оглядів. У шостому випуску оглядового видання «Провідні освітянські бібліотеки України в дзеркалі статистики» висвітлено діяльність провідних освітянських бібліотек за 2015 р.

 • 12.12.16 p. Вечір баскетболу ЖДУ імені Івана Франка об’єднав майстрів і початківців

  За традицією, 9 грудня, у рамках профорієнтаційної роботи в спортивному залі ЖДУ імені Івана Франка провели Вечір баскетболу. Організаторами спортивного дійства виступили викладачі факультету фізичного виховання і спорту Тетяна Кафтанова та Юлія Ляшко.

  У святкових заходах та змаганнях взяли участь команда випускників ЖДУ, діюча чоловіча збірна ЖДУ, а також команда дитячо-юнацької спортивної школи. До слова, вихованці ДЮСШ уже другий рік поспіль із задоволенням приєднуються до свята баскетболу. Вони з цікавістю спостерігають за грою старших і більш досвідчених баскетболістів. І хоча за результатами змагань команда посіла III місце, юні баскетболісти продемонстрували свою вправність та жагу до перемоги.

  Почесне II місце зайняла команда випускників ЖДУ, яка цього року прийшла не в повному складі. Серед присутніх випускників були баскетболісти соціально-психологічного та фізико-математичного факультетів, ННІ філології та журналістики і, звичайно, факультету фізичного виховання і спорту.

  Першу сходинку п’єдесталу посіла діюча команда університету, виборовши перемогу у випускників.

  У перервах між іграми проводилися спортивні конкурси, зокрема конкурс штрафних кидків, конкурс триочкових кидків, конкурс перших номерів (розігруючих) та конкурс кидків з середини майданчика. Всі переможці конкурсів і змагань були нагороджені призами та солодощами.

  Загалом, свято пройшло вдало, учасники були задоволені та отримали від зустрічі багато позитивних емоцій.

 • 09.12.16 p. Комплекти нагород завоювали студентки ЖДУ імені Івана Франка на Чемпіонаті України з сучасного п’ятиборства серед дорослих, юніорів та юнаків

  3–5 грудня у місті Харкові відбувся Чемпіонат України з сучасного п’ятиборства серед дорослих, юніорів та юнаків.

  Чемпіонками України серед дорослих (в командному заліку) стали студентки факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка Ліза Пеньківська (ОШВСМ, тренер В. П. Толкач, «Динамо»), Юлія Марченко (ОШВСМ, тренер В. П. Толкач, «Динамо») та Катерина Слепченко (ДЮСШ «Авангард», тренер Бігун Н. Л.). В особистому заліку Єлизавета Пеньківська посіла 2 місце, Юлія Марченко — 3 місце та Катерина Слепченко — 4 місце.

  Ще більш вдалим став виступ дівчат на Чемпіонаті України з сучасного п’ятиборства серед юніорів: Єлизавета Пеньківська — 1 місце, Юлія Марченко — 2 місце та Катерина Слепченко — 3 місце.

  На думку тренерів, це найкращий виступ п’ятиборців Житомирської області на Чемпіонатах України за весь час розвитку сучасного п’ятиборства на теренах нашої області.

 • 09.12.16 p. Студентка ЖДУ Катерина Мазарчук стала чемпіонкою України з карате

  Днями у Львові завершився офіційний Чемпіонат України серед студентів з карате VII LVIV KARATE OPEN 2016. Житомирську область та Житомирський державний університет імені Івана Франка представляла студентка ІІІ курсу ННІ педагогіки  Катерина Мазарчук, яка зайняла І місце.

  Катерина Мазарчук — кандидат у майстри спорту України з карате, бронзова призерка Чемпіонату України з карате серед кадетів, юніорів та молоді 2016, чемпіонка України з карате серед кадетів, юніорів та молоді 2015, учасниця  Чемпіонату Європи з карате WKF,  переможниця та призерка низки Всеукраїнських турнірів.

  Вітаємо нашу спортсменку та бажаємо подальших перемог!