• 16.11.18 p. Х Волинська всеукраїнська історико-краєзнавча конференція стартувала у стінах ЖДУ

  Вже вдесяте у ЖДУ ім. І. Франка відбувається наймасштабніше історичне дійство –Х Волинська всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Розпочалася вона відкриттям виставки у холі університету. Експозиція присвячена тернистому шляху до незалежності нашої держави, а саме Національно-визвольним змаганням 1917–1921 рр. На урочистому відкритті виступили історики-краєзнавці, представники музеїв, викладачі університетів майже з усіх регіонів та бандуристка.

  «Завдяки таким конференціям, ми знаємо історію так, якою вона є насправді. Зараз відкриті архіви і історію можна дослідити більш глибоко. Все що нам розповідали бабці про голодомор, про репресії, про депортації, про національно визвольну боротьбу, УПА те ми зараз відкриваємо у архівах і можемо бачити у документах, тому надзвичайно важливо, щоб ми це детально вивчали і доносили до суспільства», — зазначив депутат, голова Житомирської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Сидір Кізін.

  У конференц-залі університету зібралося близько 25 дослідників історії з різних обласней України. Кожен представив свої дослідження на актуальні теми минулого, які так чи інакше є дотичними до подій сучасності.

  «Кожен рік і рік від року власне і науковий потенціал і проблематика конференції розширюється, поглиблюється, що демонструє динаміку розвитку і набуття досвіду проведення міжнародних конференцій історичним факультетом вашого університету», — наголосив доктор історичних наук, професор кафедри етнологіїї, античної і середньовічної історії ЧНУ ім. І. Федьковича Боднарюк Богдан.

  На заході науковці мали можливість не лише заслухати доповідача, а і внести свою думку щодо питань важливих для сучасної України.

  «Ця конференція займає особливе місце, адже це наш регіон. Ми — це велика Волинь. Наш університет займає величезну частину її історії. Отож захід організований науковим колективом кафедри всесвітньої історії разом з партнерами: обласним архівом та обласним краєзнавчим музеєм», — говорить Наталія Сейко проректор ЖДУ ім. І. Франка з наукової та міжнародної роботи.

 • 15.11.18 p. У стінах ЖДУ ім. І. Франка відбулася лекція та майстер-клас професора КНУ ім. Т. Шевченка Катерини Мілютіної

  14 листопада 2018 року у стінах ЖДУ відбулася інтерактивна лекція та майстер-клас Катерини Леонідівни Мілютіної — доктора психологічних наук, провідного тренера Київського інституту раціонально-нтуїтивної психотерапії «Я».

  Лектор розкрила тему: «Особливості психологічного консультування дорослих», у межах майстер-класу продемонструвала різні форми роботи з проблемами профорієнтації дорослих, зміни упереджень особистості, розщепленням особистості.

  Практичні психологи міста, студенти та викладачі соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І. Франка мали можливість ставити питання, які стосувалися як теоретичних, так і практичних аспектів теми, спостерігати за роботою кваліфікованого психолога, тренера, консультанта, талановитого науковця — ряд можна продовжувати. Зійшлися на думці, що навчанню і професійному вдосконаленню немає меж.

 • 15.11.18 p. Студентів-першокурсників природничого факультету посвятили у студенти

  Посвята відбулася 14 листопада. На святі були присутні декан факультету Вискушенко Дмитро Андрійович, викладачі та студенти, які радо вітали перший курс.

  П'ять команд першого курсу, такі як: «Атом», «Crazy Atom», «Біологи», «Зелений світ» та «Географи» змагалися між собою у шести конкурсах під назвою: «Конкурс на кмітливість та сміливість», «Шпаргалка», «Запізнився на пару, проспав…», «Голодний студент», «Розсміши коміка» та «Дикі танці». Оцінювали старання своїх молодших колег старшокурсники.  

  В перервах між конкурсами було представлено гумористичне відео «Новини факультету» та розвага для публіки «Капелюх, що читає думки».

  Після проведення змагань, журі підвели підсумки та оголосили переможців. Ними стали команда «Географи». По завершені заходу для учасників була організований танцювальний майданчик.

   Марина Макаревич

 • 15.11.18 p. Студенти-медійники та політологи зустрілися із президентом Асоціації «Новомедіа»

  14 листопада, президент Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук зустрівся зі студентами Житомирського державного університету імені Івана Франка, що навчаються на спеціальності «Журналістика» та «Політологія», та провів лекцію з елементами майстер-класу. У своєму надзвичайно цікавому виступі, пересипаному прикладами зі свого журналістського досвіду, він зосередився на двох темах: політична журналістика в Україні та тематика віри в секулярних ЗМІ.

  Лектор дуже швидко оволодів аудиторією й зміг зацікавити студентів вказаними темами. Студенти-журналісти проявили неймовірний інтерес до тем зустрічі. Вони ставили питання, очікуючи не менш захопливих відповідей.

  Окрім вказаних тем, Руслан Кухарчук розповів про Асоціацію «Новомедіа», про діяльність Асоціації, про національну премію «Media etc. 3.0». Час, відведений на лекцію, пролетів практично непомітно.

 • 15.11.18 p. У ЖДУ ім. І. Франка відбулася зустріч із відомим істориком

  «Про що говорить графіті Софії Київської?» — таку тему обговорювали 14 листопала у 101 аудиторі ІV корпуса ЖДУ ім. Івана Франка із доктором історичних наук В’ячеславом Корнієнком.

  На заході особливу увагу приділяли саме розтлумаченню різних записів  та малюнках на стінах. В аудиторії були присутні студенти та викладачі різних факультетів. Захід завершився запитаннями-відповідями, та побажаннями на майбутнє.

 • 15.11.18 p. Учні житомирських шкіл взяли участь у фонетичному конкурсі «Sound Triumph»

  У навчально-науковому інституті іноземної філології ЖДУ ім. Івана Франка відбувся фонетичний конкурс «Sound Triumph». Участь у ньому взяли учні випускних класів Житомирського екологічного ліцею № 24 та Загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1.

  Учасники креативно представили свої команди, декламували вірші та вгадували вимову складних слів іноземної мови. Озвучування учнями мультфільму «Шрек» англійською мовою припало до вподоби публіці та журі.

  Усі команди отримали  заохочувальні призи та хороший настрій, а переможці міні-змагань — додаткові подарунки.

 • 15.11.18 p. «Однакашники»: На соціально-психологічному факультеті відбулася посвята в студенти

  15 листопада у Житомирському державному університеті пройшла посвята у студенти соціально-психологічного факультету. Свято має традиційну назву – «Однокашники», адже після прийняття офіційної посвяти першокурсники мають з’їсти ложку каші з спільного казана.

  На заході студенти вручали «першачкам» символічні браслети та показували свої творчі здібності. Кожна група презентувала себе на сцені із піснями, танцями та креативними номерами. Особливо відзначилися іноземні студенти, що ознайомили гостей із частинкою своєї культури.

  По закінченню свята, студентів привітали із наступаючим Днем студента та побажали сповна насолодитися своїми юними роками.

 • 15.11.18 p. Студенти історичного факультету працювали в Юридичній клініці Житомирського національного агроекологічного університету

  У рамках проведення юридичної практики відбулося спільне засідання Юридичної клініки «Правосвіт» Житомирського державного університету ім. І. Франка та Юридичної клініки Житомирського національного агроекологічного університету.

  У роботі заходу взяли активну участь студенти 41 групи історичного факультету. Викладачі-координатори та студенти-консультанти юридичних клінік провели майстер клас на тему «Особливості надання правової допомоги у сфері трудових та земельних правовідносин».

 • 15.11.18 p. Студенти історичного факультету відвідали Житомирський окружний адміністративний суд

  15 листопада 2018 р. студенти 41 групи історичного факультету в рамках проведення юридичної практики відвідали Житомирський окружний адміністративний суд. Практиканти мали змогу ознайомитись з діяльністю суду, роботою суддів, працівників апарату суду, а саме: основними завданнями та функціями відділу документального забезпечення (канцелярією), порядком роботи з вхідною кореспонденцією суду, з реєстрацією позовних заяв, їх розподілом тощо.

  Сильне враження на студентів склала можливість в якості вільних слухачів безпосередньо відчути себе учасником судового процесу в судових засіданнях під головуванням голови Житомирського окружного адміністративного суду Сергія Черноліхова в одній із адміністративних справ та заступника голови суду Євгена Романченка в іншій справі.

  Під час заходу студенти змогли наочно дізнатись про можливості реалізації та захисту своїх прав у суді, що в подальшому сприятиме формуванню в молодого покоління довіри та поваги до судової влади, забезпечить укріплення позитивного іміджу суду.

 • 14.11.18 p. Викладачі факультету фізичного виховання та спорту активно проводять профорієнтаційну роботу

  3–4 листопада 2018 року відбувся перший тур чемпіонату України з волейболу «Дитяча ліга» серед юнаків 2005 року народження в місті Житомирі, в рамках якого викладач кафедри фізичного виховання  та спортивного вдосконалення Микола Саранча провів профорієнтаційну роботу серед спортсменів команд МХП-СДЮСШ (м. Вінниця),  Сокаль  (Львівська обл.),  КДЮСШ № 1 (м. Луцьк) та Збірної Житомирської області (ДЮСШ № 1 м. Житомира,  ДЮСШ Лугин і Новограда-Волинського).

  6–9 листопада 2018 року на Кубку України з плавання в м. Кременчук ст. викладач кафедри теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту Алла Крук провела профорієнтаційну роботу з учасниками змагань.

  13 листопада 2018 року викладачами кафедри теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту Тетяною Яворською, Леонідом Левчуком та студентами факультету фізичного виховання і спорту на відкритому фізкультурно-оздоровчому заході зі спортивного туризму на кубок «Спорт для всіх» в рамках обласного етапу Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходів: «Ти зможеш, якщо зміг я» була проведена профорієнтаційна робота з командами зі спортивного туризму п/к «Ровесник» МКСЦ, ЖАДК НТУ, Комунального закладу «Студеницького ліцею» Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області щодо вступу на факультет фізичного виховання і спорту в ЖДУ ім. І. Франка.

 • 13.11.18 p. Студент факультету фізичного виховання і спорту взяв участь у черговому етапі Всеукраїнських змагань з настільного тенісу

  У місті Запоріжжя відбувся II тур Чемпіонату України з настільного тенісу, у якому взяв участь студент 21 групи факультету фізичного виховання і спорту, кандидат у майстри спорту, Олександр Івчук. 

  У результаті напруженої боротьби, Сашко збільшив кількість балів у особистому рейтингу та вкотре підтвердив свою кваліфікацію кандидата у майстри спорту.

  Бажаємо Олександру нових спортивних звершень!

 • 13.11.18 p. Студентів-журналістів ознайомили із національною премією «Media etc.»

  13 листопада до Житомирського державного університету завітали представники мас-медіа, які виступили перед студентами-журналістами із тренінгом. Спікери розповідали присутнім про діяльність сучасних ЗМІ, нові методи та види роботи у журналістиці.

  «Ми зрозуміли, що сьогодні не так багато журналістів, які можуть обгрунтовано писати про економічні реалії, про підтримку малого та середнього бізнесу. І тоді виникла ідея підтримати цих журналістів, дати їм можливість додатково розвиватися, отримати нові знання, прокачатися, мати більшу підтримку та стати популярнішим. Так виникла ідея створення премії, приєдналося багато учасників, і на сьогодні ця премія вже втретє проводиться і має достатньо сталі позиції», — говорить Анфілов Руслан представник національної премії «Media etc.», заступник голови оргкомітету.

  Також для присутніх зазначили, що усі бажаючі мають змогу взяти участь у конкурсі та стати лауреатом національної премії мас-медійників, знавців економічної галузі, журналістів та аналітиків, що висвітлюють процес реформування економіки України в засобах масової інформації «Media etc.».

 • 12.11.18 p. В університеті підвели підсумки проекту національно-патріотичного виховання «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Поліщуки»

  У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся 2-й етап проекту національно-патріотичного виховання «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Поліщуки». У День української писемності та мови та Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва організатори та учасники проекту зустрілися зі студентами та викладачами університету, де презентували напрацьовані у процесі реалізації проекту матеріали: навчально-методичний посібник «Єдність у різноманітності. Поліщуки», відеофільм із ідентичною назвою, фотовиставку, у яких відображені стан, проблеми та перспективи збереження мовно-культурних особливостей представників однієї із найбільших етнографічних груп України — поліщуків.

  За підсумками реалізації проекту у конференц-залі університету відбулася прес-конференція, учасниками якої були:

  • Віктор Мойсієнко — доктор філологічних наук, професор ЖДУ ім. Івана Франка, голова Північноукраїнського діалектологічного центру імені Миколи Никончука, науковий керівник проекту;
  • Володимир Виговський — завідувач навчальною лабораторією «Центр молодіжної політики» ЖДУ ім. Івана Франка, керівник проекту;
  • Ольга Виговська — начальник відділу міжнародних та регіональних зв’язків ЖДУ ім. Івана Франка, координатор проекту;
  • Марія Карповець — художній керівник народного фольклорного колективу «Бовсунівські бабусі», учасник проекту.

  1-й етап проекту було реалізовано 21–24 вересня 2018 р., коли група молодих українців, що представляють 15 областей України, вирушила в експедицію до віддалених сіл Житомирського Полісся з метою вивчення життя, побуту, мови, звичаїв реальних носіїв і хранителів древлянської культурно-мовної спадщини.

  Мета проекту — формування у молоді національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей українського народу на прикладі вивчення та збереження знань про мову, фольклор, вірування й звичаї українських етнографічних груп у системі загальноукраїнської культури та національної мови.

  Організатори проекту — молодіжна громадська організація «Студентський клуб», Житомирський державний університет імені Івана Франка за сприяння Міністерства молоді та спорту України.

 • 12.11.18 p. «Дні науки» у ЖДУ ім. І. Франка: відомі науковці познайомили житомирян із чудесами науки

  У ЖДУ ім. І. Франка 10 листопада науковці з Житомира та Києва прочитали лекції  на теми: «Симетрія та еквівалентність», «Квантова біологія», «Наукова діяльність академіка Сергія Корольова» та багато інших. Захід відвідали студенти університету, викладачі, школярі та люди, які просто цікавляться наукою.

  Як пояснюють організатори, мета «Днів науки» — демонструвати досягнення науки у світі загалом і в Україні зокрема, пропагувати науковий світогляд, поглиблювати зв’язки між науковою спільнотою та громадськістю.

  Всі охочі мали змогу не лише поспостерігати і послухати, а й поспілкуватися з українськими дослідниками та отримати від них ґрунтовні відповіді на свої запитання. Лекції відбулися за участі установ НАН України: Інституту математики, Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена; Кафедри екології, природокористування та біології людини та фізико-математичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка та Музею космонавтики ім. С. П. Корольова.

 • 12.11.18 p. I тур Всеукраїнської баскетбольної ліги серед команд дівчат 2004 року народження: дайджест подій

  Протягом 9–11 листопада 2018 року відбувся I тур Всеукраїнської баскетбольної ліги серед команд дівчат 2004 року народження. Змагання відбулися у спортивному комплексі ЖДУ ім. І. Франка.

  9 листопада за звання переможців боролися команди ДЮСШ № 1 «Каліпсо» та КСЛІ. З початку гри явними лідерами стали підопічні Олени Федченко (КСЛІ), заробивши у 1-ій чверті 28 очок. На протязі наступних 20-ти хвилин зав'язалась справжня боротьба між гравцями: «Каліпсо» з усіх сил намагалась наздогнати суперників за кількістю забитих у кільце м'ячів, але втілити цей задум вони не змогли. 3-я чверть закінчилася із результатом 12:76 на користь КСЛІ. І вирішальними у І-ому турі стали останні 10 хвилин гри — киянки зробили 13 попадань поспіль і стали переможцями на даному етапі Чемпіонату. Рахунок — 16:108. Різниця вражаюча — 90 очок.

  Такого фіналу не очікував ніхто. Тренери кожної з команд прокоментували гру по різному.

  Тренер ДЮСШ № 1 «Каліпсо» Дернова Тетяна: «Гра проти спеціалізованих шкіл (спортивних ліцеїв, інтернатів та шкіл олімпійського резерву) завжди насторожує та вимагає більш психічної підготовки. Результат сьогоднішнього матчу був очевидним, бо важко рівнятися силами звичайній ДЮСШ із КСЛІ, де дітей готують до змагань за збірну країни. Від гри своїх підопічних, я чекала активного захисту, але з поставленими цілями вони не впорались. Суперник значно сильніший, було важко як грати у нападі, так і чинити опір у захисті. Ця гра нам показала до яких цілей потрібно йти, щоб досягнути певного рівня техніко-тактичної підготовки, а для КСЛІ, мабуть, це було просто тренування».

  Тренер КСЛІ Федченко Олена: «Як на мене, тут немає що коментувати. 90 очок різниця — все очевидно. Можу сказати лише, що ми готуємося до більш серйозних суперників».

  У суботу, 10 листопада, в спортзалі ЖДУ ім. Івана Франка відбувся матч між командами КСЛІ та одеською СДЮСШОР ім. Літвака.

  Протягом усієї гри рахунок вели київляни, але перевага над Одесою була невеликою. Перша чверть пройшла майже з однаковим рахунком, адже команди як атакували, так і захищалися. У другій половині гри рахунок значно змінився — 40:53 (на користь Київ-Баскета). Але БК Одеси постійно рівняли рахунок. Вже на останніх хвилинах гри різниця в рахунку становила 5–7 очок. 86:91 — поразка одеської команди.

  «Сьогодні гра була краще, ніж учора. Але я рарозчарована, тому що помітила, що не всі готові грати…» — ділиться своїми враженнями тренер БК Києва Олена Федченко. Гравці обох команд не засмучуються і не радіють, тому що поспішають готуватись до наступних матчів.

  Вже 11 листопада відбулась гра між житомирською командою «Каліпсо» та одеською СДЮСШОР ім. Літвака. Лідерство з перших хвилин захопили житомирські баскетболістки та тримали планку і надалі. Йшла запекла боротьба, адже для житомирських спортсменок, ця гра була вирішальною. Перша чверть закінчилася з рахунком 11:10 на користь «Каліпсо».

  У тому ж дусі пройшла і друга чверть — 29:26. У третій чверті одеситки не знітилися, і продемонструвавши спортивний характер,  зрівняли рахунок і помітно вирвались уперед. Чверть закінчилась разунком 35:50. Остання чверть була найнапруженішою. Гра закінчилася поразкою житомирськлої команди. 

  «З самого початку гра не задалась, але потім дівчата зібрались і ми навіть вирвались вперед. Не можна критично оцінити хід гри, адже двоє дівчат отримали травми. Хочу зауважити, що суперник був досить сильним. Це цінний досвід для нас», — наголосила тренер одеської команди Лідія Канцлер.

  Черній Катерина
  Чирко Марина
  Зяткевич Юлія
  Станчик Вероніка

 • 10.11.18 p. Проведено круглий стіл «Формування художньо-естетичних цінностей у майбутніх фахівців засобами арт-терапії у творчості Юрія Камишного»

  9 листопада 2018 року в рамках мистецького проекту «Арт-світ» у Житомирському державному університеті імені Івана Франка проведено круглий стіл «Формування художньо-естетичних цінностей у майбутніх фахівців засобами арт-терапії у творчості Юрія Камишного».

  Варто відзначити, що в контексті круглого столу відбулося урочисте відкриття персональної виставки творів живопису народного художника України Юрія Камишного. В урочистому відкритті взяли активну участь Володимир Чумак — проректор з навчально-методичної та виховної роботи, Володимир Литньов — директор навчально-наукового інституту педагогіки, Оксана Піддубна — завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання, Наталія Колесник — доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання. «Родзинкою» у проведенні круглого столу були музичні композиції від Сергія Амолекяна — студента Навчально-наукового інституту педагогіки; Сергія Твардовського — організатора Житомирського джазфестивалю «Джазомир», а також Валентина Федорченка, Єлизавети Роговської, Ірини Цюряк, Наталії Борисенко, Ірини  Грушак — викладачів кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання.

  У своїй доповіді Юрій Камишний поділився секретами професійної майстерності. На переконання художника використання засобів арт-терапії в мистецтві має дарувати радість, покращувати душевний стан, приносити позитивну енергетику, зачаровувати власне внутрішньою красою, неповторним мистецьким поглядом на життя.

  Запрошуються всі шанувальники мистецтва до перегляду персональної художньої виставки творів живопису Юрія Камишного (вул. Велика Бердичівська, 40, ІІ поверх адміністративного корпусу). Виставка експонуватиметься до 30 грудня 2018 року.

 • 09.11.18 p. Відкрито доступ до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus для науковців, студентів, аспірантів у Житомирському державному університеті імені Івана Франка

  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1213 від 06.11.2018 року «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз данних», Житомирському державному університету імені Івана Франка надано доступ до наукометричної бази даних Web of Science та продовжено доступ до наукометричної бази даних Scopus. Тому всі бажаючі можуть звертатися за допомогою або консультацією до науково-методичного відділу бібліотеки університету (центральний корпус бібліотеки ІІ поверх) або користуватися послугами читальних залів бібліотеки університету.

  Наказ Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних за посиланням.

 • 09.11.18 p. У стінах ЖДУ ім. І. Франка відкрили виставку відомого житомирського художника

  9 листопада у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулося офіційне відкриття виставки народного художника України Юрія Камишного.

  У холі центрального корпусу представлені його картини з мотивами українських пейзажів. Окрім того, художник представив полотна із східними елементами, на які він надихнувся під подорожі до Індії. На відкритті виставки Юрія Камишного привітали його колеги, представники університету та студенти грою на музичних інструментах.

  На багатьох картинах фігурували образи домашніх тварин. Митець зазначив, що вони є нашими близькими друзями, що зцілюють нашу душу і про них не варто забувати.

 • 09.11.18 p. «Від слова — до мови, від мови — до нації»: у Житомирському державному університеті імені І. Франка пройшов мовний квест

  До Дня української писемності і мови 9 листопада в Житомирському державному університеті імені І. Франка пройшов квест, у якому кожен міг проявити свої навички та знання української мови та літератури. До участі у заході долучились працівники з різних соціальних структур, яким небайдуже питання рідної мови в нашій країні.

  Спочатку всі команди зібрали в актовій залі та пояснили правила квесту, згодом їм було запропоновано 5 різних локацій, де вони відповідали на питання пов’язані з українською письменністю. В аудиторіях університету гостям запропонували всеможливі тести, для того, щоб підняти рівень обізнаності та навчитися говорити правильно.

  Як зазначив організатор, завідувач кафедри української мови Віктор Мойсієнко такий захід проводиться вперше для пропагування та поширення української мови.

  Після проходження усіх локацій, учасники зібралися у актовій залі, де ректор університету Киричук Галина Євгеніївна вручила дипломи учасникам квесту, а також гостей привітали народними українськими піснями бандуристка Світлана Ніконорова та гурт «Бовсуновські бабусі».

 • 08.11.18 p. «Екологічна мода» у ЖДУ ім. І. Франка: студенти продемонтрували свої таланти та знання у галузі екології

  7 листопада у Житомирському державному університеті імені Івана Франка пройшов конкурс-фестиваль «Екологічна мода», який організувала Всеукраїнська екологічна ліга разом із природничим факультетом університету. Захід мав мету достукатися до кожного з присутніх та підняти проблему сьогоднішньої екології.

  «Уже багато років такі заходи відбуваються переважно на рівні шкіл, а університети від такого заходу дещо відстають. Тому ми вирішили ліквідувати цю прогавину та організували такий конкурс-фестиваль у нашому університеті. Адже тут навчаються молоді науковці, котрі пишуть дипломні, курсові, магістерські роботи на теми екології, тобто у них є інтелект, потенціал. Саме вони можуть у цьому конкурсі привнести деякі наукові рішення щодо переробки сміття» — наголошує організатор заходу, доцент кафедри екології, природокористування та біології людини Олена Уваєва.

  Учасники більше  місяця готували свої номери  та костюми,  виступ відбувся на найвищому рівні. Кожна команда представила свою лінію одягу із вторинної сировини, представивши яку шкоду ці відходи приносять навколишньому середовищу. Також глядачам були представлені презентації конкурсантів на актуальну екологічну тему та творчі номери. Як зазначають учасники, таким чином їм би хотілось наголосити про проблеми довкілля, які виникають через недбале ставлення людей до природи.

 • 08.11.18 p. Сучасні права людини та якими вони будуть у майбутньому обговорили в університеті

  8 листопада у Житомирському державному університеті імені І. Франка пройшов семінар-тренінг на тему «Декларація прав людини: культурна спадщина, транзитивність і негації сучасного суспільства».

  Головними спікерами заходу стали регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олена Коваленко, доктор філософських наук, професор, директор Центру естетичної атропології та етнокультурології Житомирського державного університету імені І. Франка Олена Поліщук та доктор філософських наук, доцент, професор кафедри філософії Житомирського державного університету імені І. Франка Наталія Ковтун.

  «Ми маємо великі надії на те що людство завдяки своєму розуму, колективним зусиллям зможе подолати всі негаразди сучасного суспільства, знайшовши єдиний вірний шлях. Тому сьогодні ми запропонували аудиторії семінар-тренінг присвячений правам людини. Сподіваємось, що час, який ми виділили не буде витрачений на просто так і ми почуємо багато цікавого від вас, і ви від нас», — наголосила Олена Поліщук.

  Під час семінару спікери озвучили нагальні питання проблем суспільства, соціокультурну трансформацію прав і свобод людини  та знецінення громадянських прав. Окрім ознайомлення з теоретичним матеріалом, аудиторія мала змогу обговорити актуальні питання та поділитися власною думкою щодо прав і свобод людини.

 • 07.11.18 p. Школярі житомирщини долучаються до проекту «Спортивна гордість України»

  3 листопада 2018 року учні Селянщинського спортивного ліцею імені героїв АТО Олександра Голяченка та Дмитра Литвинчука в рамках проекту «Спортивна гордість України» прийняли участь в майстер-класі з настільного тенісу та баскетболу, організованого викладачами факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету ім. І. Франка, також учні та вчителі ліцею відвідали музей спортивної слави, в якому декан факультету фізичного виховання і спорту, професор Тамара Кутек з метою вивчення історії розвитку спорту на Житомирщині розповіла про спортивні досягнення минулого та сьогодення, зокрема і студентів ЖДУ ім. І. Франка. Цей захід, спрямований на ознайомлення з перемогами студентів, натхнення на високі спортивні досягнення, віри у свої сили, бажання перемагати та поповнити власними нагородами експонати нашого музею, залишаючи по собі слід в історії вузу.

 • 06.11.18 p. Студенти-випускники факультету фізичного виховання і спорту долучилися до профорієнтаційної роботи

  5 листопада 2018 року студенти 61 групи факультету фізичного виховання і спорту Сідоров Дмитро та Сіліна Олександра провели профорієнтаційну роботу зі спортсменами СДЮСШОР з легкої атлетики у місті Житомирі. Дмитро та Олександра ознайомили спортсменів з перевагами навчання в Житомирському державному університеті імені Івана Франка, зокрема на факультеті фізичного виховання і спорту, розповіли про можливості та перспективи у майбутньому, а також поділились власним досвідом.

 • 06.11.18 p. У ЖДУ ім. І. Франка стартував проект «Спортивна гордість України»

  3 листопада 2018 року на факультеті фізичного виховання і спорту викладачем кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення Дерновою Тетяною Анатоліївною був проведений майстер-клас з баскетболу для всіх бажаючих. Спеціальним гостем на майстер-класі був Салама Амр Закріа Алі Мохаммед, провідний тренер Академії баскетболу в Єгипті, який розповів про процес підготовки баскетболістів в його країні, а також показав на практиці цікаві вправи, які використовуються для вдосконалення техніки баскетболу.

  Студенти та школярі, які відвідали захід, отримали яскраві враження та позитивні емоції!

 • 05.11.18 p. CК «Каліпсо-ЖДУ» зіграла проти львівської «Політехніки» у III турі Вищої баскетбольної ліги України

  Протягом вихідних — 3–4 листопада — у спортивному комплексі ЖДУ ім. І. Франка відбувся III тур XXVIII Чемпіонату України з баскетболу серед жіночих команд Дивізіону «Б».

  3 листопада у спортивному поєдинку зустрілись місцева баскетбольна команда «Каліпсо-ЖДУ» та львівська команда «Політехніка». Житомиські дівчата гідно преставили спортивні здобутки нашого університету, лідируючи у грі. У результаті перший період закінчився з рахунком 21:14, на перевагу житомирських баскетболісток. Другий період знову ж таки завершився на користь «Каліпсо-ЖДУ» — команада лідирувала з рахунком 26:13. У третьому та четвертому періоді житомирська команда не поступилися лідируючою позицією та завершили гру із рахунком 98:55.

  Вже 4-го листопада команди знову зустрілись на спортивному майданчику. Знову ж таки лідерство з перших хвилин вибороли баскетболістки «Каліпсо-ЖДУ» і у такому ж дусі пройшла вся гра. Напруженість відчувалася вже у першому періоді гри, який дівчата закінчили з рахунком 13:6 на користь СК «Каліпсо-ЖДУ». Удругому та третьому періоді відставання львівської команди лише збільшилось — гра закінчилась загальним рахунком 87:36. Перемогу здобула СК «Каліпсо-ЖДУ».

  Варто відзанчити результативну гру капітана команди «Каліпсо-ЖДУ» Тетяни Дернової (27 номер) та гравчині Дарини Маринич (23 номер). Саме їх гра була найпродуктивнішою. Як зазначили дівчата, ця гра була для них дуже важливою, адже це перша перемога у новому чемпіонаті.

  Станчик Вероніка
  Випорхнюк Діана

 • 05.11.18 p. Викладачі факультету фізичного виховання та спорту проводять активну профорієнтаційну роботу

  Викладач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення Колеснік Ірина провела профорієнтаційну роботу з учнями старших класів Бердичівського загальноосвітнього колегіуму № 14, в якому працює вчителем фізичної культури випускниця ЖДУ ім. І. Франка Ридванська Катерина.

  Крім того, в рамках Чемпіонату України зі спортивної гімнастики серед юніорів, що відбувся в м. Кропивницькому, викладач ознайомила учасників та переможців змагань з інформацією про Житомирський державний університет ім. І. Франка, про навчання на факультеті фізичного виховання і спорту.

 • 02.11.18 p. Студенти-першокурсники факультету фізичного виховання і спорту відвідали музей спортивної слави

  Декан факультету проф. Кутек Т. Б. з метою  вивчення історії розвитку спорту на Житомирщині розповіла про спортивні досягнення минулого та сьогодення, зокрема і студентів ЖДУ ім. І. Франка. Цей західспрямований на ознайомлення з перемогами студентів, натхнення на високі спортивні досягнення, віри у свої силибажання перемагати та поповнити власними нагородами експонати нашого музею, залишаючи по собі слід в історії вузу.

 • 02.11.18 p. Викладачі факультету фізичного виховання і спорту заохочують школярів навчатись у ЖДУ ім. І. Франка

  Викладачі факультету фізичного виховання і спорту агітують учнів випускних класів спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12 міста Житомира та Бабинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вінницької області на навчання на факультет фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету ім. І.Франка. Школярів було запрошено на цикл майстер-класів із різних видів спорту, які будуть проводитися у рамках проекту «Спортивна гордість України» на факультеті фізичного виховання і спорту.

 • 02.11.18 p. У ЖДУ ім. І. Франка пройшов тренінг для педагогів-філологів

  До Дня української писемності та мови у ЖДУ ім. І. Франка пройшов тренінг «Модернізація навчання української мови з використанням комп'ютерних ігор». Організатором тренінгу виступила професор кафедри світової літератури та методик викладання філологічних дисциплін Оксана Кучерук.

  Головним спікером стала кандидат педагогічних наук, учитель української мови та образотворчого мистецтва КЗ «Березівський навчально-реабілітаційний центр» Житомирської обласної ради Лілія Мелешко.

  Учасники тренінгу мали змогу стати активними учасниками заходу: ділитись враженнями, тренувати на собі прийоми педагогіки та переймати досвід тренера. Окрім прийомів педагогічної практики, гості заходу змогли дізнатись і психологічні прийоми у праці.

 • 01.11.18 p. В ЖДУ ім. І. Франка стартував цикл семінарів, присвячених психології в освітньому просторі

  1 листопада ЖДУ ім. І. Франка розпочинає цикл семінарів «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі» на кафедрі соціальної та практичної психології.

  На заході були присутні близько 50 чоловік. На першому загально-ознайомчому семінарі гості дізналися про те, як турбуватися про психічне здоров’я своїх дітей, практичні техніки та прийоми для цього.

  «Із власного досвіду та із запитів студентів-психологів ми зрозуміли, що про психічне здоров’я варто говорити. І варто говорити перш за все в школі, де є вчителі, учні та батьки. Ширшого кола уявити напевно не можна. Тому, ми вирішили почати цикл семінарів „Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі“», — говорить в. о. завідувача кафедри соціальної та практичної психології Наталія Портницька.

  Організатори наголошують, що окрім лекції, надалі планується проведення практичних тематичних занять. А для учнів старших класів 13 грудня буде проведена олімпіада з психології.

 • 31.10.18 p. Народний депутат України нагородив викладачів університету почесними грамотами

  30 жовтня в конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася зустріч із народним депутатом Верховної Ради України Бориславом Розенблатом. Метою візиту до університету стало нагородження викладачів університету за їх роботу у  освітній сфері.

  «Дуже важливо коли людям не просто кажеш якісь гарні слова, вітаєш, а даєш їм якусь пам’ять про їх виконану роботу», — наголосив Розенблат.

  Грамоту від імені Верховної Ради України за заслуги перед українським народом отримав доктор філологічних наук, професор Володимир Єршов. Особисто від себе Борислав Розенблат вручив грамоти за досягнення у науковій роботі в. о. професору, доктору фізико-математичний наук Євгену Севостьянову та кандидату педагогічних наук Олені Анічкіній.

  Зокрема, депутат обговорив із присутніми проблеми нашої держави, розповів на що витрачається бюджет України та відповів на питання, які турбували гостів заходу.

 • 31.10.18 p. У ЖДУ імені Івана Франка відбувся концерт гітарної музики

  31 жовтня у навчально-науковому інституті педагогіки пройшов концерт гітарної музики. У виконанні студентів Олени Кравченко, Олександра Жевако та Сергія Амоленкана (клас викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Ельвіри Демченко) прозвучали твори композиторів-класиків та сучасні композиції. Дякуючи виконавцям слухачі отримали естетичне задоволення від спілкування з найкращими зразками світової музичної культури.

 • 31.10.18 p. Студенти ННІ педагогіки відточували навички на пасивній практиці

  З 22 по 26 жовтня студенти 3 курсу ННІ педагогіки проходили педагогічно-психологічу практику в ЗДО м. Житомира. 18 студентів 34 групи завітали разом з керівником Гужановою Тетяною Сергіївною до ЗДО № 57 м. Житомира.

  «Нас зустріла чарівна завідуюча Зоря Олена Андріївна та висококваліфікований методист Сімайліна Тетяна Юріївна. Методист нам розповіла, що в садочку є 11 груп, з яких одна логопедична та дві інклюзивні групи, є свій логопед, асистенти для інклюзивних груп, музичний керівник, керівник з фізичного виховання. В кожній групі проводяться заняття з англійської мови, вихователі добре володіють методиками викладання англійської мови, що ефективно сприяє елементарному формуванню англомовної комунікативної компетентності у дітей.

  Ми побачили, що всі групи обладнані різноманітними розвиваючими іграми, іграшками різного типу, які спрямовані на моторику дитини та на розвиток розумових здібностей, у групах є килимки здоров’я, живі куточки. Кожна група умовно поділена на зони: ігрова, навчальна, зона малої, середньої та високої активності. На пасивної практиці ми мали спостерігати за діяльністю вихователем та бути їх помічниками. Але наші студенти були дуже активні під час практики і самі виявляли бажання допомагати вихователю, гратися з дітьми в різноманітні ігри.

  Під час практики ми самі ніби поринули в той світ дитинства, з яким не можна ніяк розпрощатися. Ми спробували реалізовувати свої теоретичні знання в діяльності, що для нас є дуже важливо, адже для того, щоб навчитися правильно виховувати дітей, вміло використовувати методики ми маємо все закріплювати на практиці. Тиждень проминув швидко для кожного з нас и став маленьким досвідом, який дає нам поштовх до удосконалення в професійній діяльності. Дуже гарною новиною було дізнатися, що в ЗДО № 57 працюють колишні студенти Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Вихователі виявляють високий професіоналізм у стінах закладу та бездоганно володіють методиками, яким можна повчитися нам. Студенти 34 групи в захваті від педагогічно-психологічної практики в дитячому садочку» — діліться своїми враженнями Дар’я Карнафель.

 • 30.10.18 p. У ННІ іноземної філології пройшло пробне ЗНО з англійської мови

  Навчально-науковий інститут іноземної філології запропонував учням старших класів м. Житомира та Житомирського району чудову можливість спробувати свої сили у складанні пробного ЗНО з англійської мови.

  Нагальність організації такого заходу була підтверджена присутністю 111 учасників із 30 шкіл м. Житомира та Житомирського району, що свідчить про свідомість сучасної молоді щодо вибору свого професійного майбутнього. Процедура пробного оцінювання повністю відтворювала не лише атмосферу справжнього ЗНО, у якому учні 11 класів візьмуть участь вже в травні-червні 2019 року, але й містила завдання, які мають на меті виявити рівень володіння знаннями й компетентностями з англійської мови (аудіювання, читання, лексичні і граматичні завдання, написання листа).  

 • 30.10.18 p. Ще один етап Всеукраїнських змагань з настільного тенісу завершився успішно для студента факультету фізичного виховання і спорту

  У місті Жовква Львівської області відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу, у якому приймав участь студент факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка, Олександр Ходаківський. Олександр є кандидатом до збірної команди області для участі в Універсіаді України.

  Отримавши чотири перемоги (дві в парних зустрічах та дві у особистих змаганнях), Олександр підтвердив кваліфікацію кандидата у майстри спорту та додав додаткові бали до свого рейтингу найкращих гравців України.

  Бажаємо Олександру успіхів у майбутніх спортивних досягненнях!

 • 30.10.18 p. Викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка долучилися до регіональної конференції «Євроінтеграція: Сила можливостей»

  30 жовтня до Житомирського медичного інституту завітала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Метою приїзду стала регіональна конференція «Євроінтеграція: Сила можливостей».

  Інформаційна кампанія проводиться для роз’яснення та популяризації практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримають українці від євроінтеграційного курсу. Викладачі долучилися до обговорення з питань освіти, зокрема поговорили на тему програми міжнародної співпраці Еразмус+. На публічній дискусії також обговорювалися питання розвитку ОТГ, прогресу в євроінтеграції в Україні та можливості для студентів закордоном.

  «Можна сказати, що абсолютно все, що ми бачимо на Заході, зокрема в Євросоюзі — це абсолютний позитив. Але ті стандарти: екологічні, економічні, соціальні, як би не було прикро усвідомлювати, але там (країни Європи — ред.) вони  вищі на даний момент. Ми повинні до того прагнути. І наші студенти, перебуваючи в рамках навчальних програм (закордоном — ред.), вливаються в те середовище і кращі риси, з якими вони ознайомились, вони принесли сюди (в Україну — ред.)», — каже начальник відділу міжнародних зв’язків Житомирського державного технологічного університету Василь Мамрай.

 • 30.10.18 p. Старість не радість — чи це не так: у ЖДУ ім. І. Франка провели лекцію про похилий вік

  До Житомирського державного університету імені Івана Франка 30 жовтня завітала Магдалена Зилік-Космовська з Познані — координатор освітніх, соціальних та культурних проектів — з цікавою доповіддю  про старість. На лекції вона висвітлювала проблеми зрілого віку, аналізувала їх та шукала позитивні сторони похилого віку.

  Магдалена провела з гостями інтерактивну гру, де присутні шукали переваги та недоліки старості. Також лектор розповіла як проходить пенсійний вік у Польщі, зі скількох років він розпочинається та про пільги для людей похилого віку. Зокрема, Магдалена втілює в життя багато соціальних проектів, які є актуальними для сучасного суспільства.

  Отже,  аудиторія дійшла висновку, що старість їх не так вже і лякає, адже кожен етап нашого життя є прекрасним та значимим в будь-якому віці. Як зазначає лекторка, вже на зрілому періоді людина починає по-справжньому жити для себе та займатися улюбленими справами.

  Варто зазначити, завтра, 31 жовтня о 10:30 (703 аудиторія), Магдалена проведе майсер-клас для усіх бажаючих та дасть вже практичні поради з цієї теми.

 • 29.10.18 p. Викладачі та студенти факультету фізичного виховання та спорту взяли участь у «Ярмарку вакансій»

  27 жовтня 2018 року викладачі факультету фізичного виховання і спорту відвідали осінній «Ярмарок вакансій» у м. Житомирі, який був організований Департаментом економічного розвитку Житомирської міської ради. Підприємці міста, компанії, фірми й роботодавці демонстрували власну продукцію та розповідали про актуальні вакансії. У рамках заходу викладачами була проведена профорієнтаційна робота зі студентською молоддю коледжів м. Житомира та Житомирської області.

 • 29.10.18 p. Викладач ЖДУ ім. І. Франка став учасником тренінгу «Communication first: медіа-прокачка»

  Викладач кафедри соціальної та практичної психології Віктор Кириченко став одним двадцяти учасників дводенного тренінгу для журналістів, медіа-працівників у м. Рівне «Communication first: медіа-прокачка». У межах тренінгу учасники навилися вибудовувати ефективні комунікації з громадськістю та політиками, писати креативні тексти, поширювати інформацію у ЗМІ та соціальних мережах.

  Також вдалося поспілкуватися з відомими журналістами, PR-менеджерами та рекламістами. Захід відбувся за підтримки ГО «СД платформа» та Регіонального представництва фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

 • 28.10.18 p. Студенти соціально-психологічного факультету передали допомогу для військового шпиталю

  26 жовтня студенти соціально-психологічного факультету відвідали Житомирський військовий шпиталь, у відділення якого передали допомогу, придбану за кошти, отримані на Покровському благодійному ярмарку, що відбувся з 2 по 12 жовтня цього року в університеті. Під час візиту мали спілкування із персоналом і керівництвом закладу, подяку за небайдужість і допомогу, а також щирі вітання від яких передаємо усім студенткам і студентам і соціально-психологічного факультету, і Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Дякуємо нашій координаторці — волонтерці шпиталю пані Галині Вишневській за спільні зусилля, за координаційну підтримку спільних дій заради миру на нашій українській землі!

 • 26.10.18 p. Малюнки студентів ЖДУ увійдуть у тематичний календар Житомирщини на 2019 рік

  Портрети видатних постатей та краєвиди туристичних місць Житомирщини відтворили у власних малюнках студенти Житомирського державного університету ім. І. Франка в рамках творчого конкурсу.

  Кращі із робіт увійдуть у тематичний календар Житомирщини на 2019 рік, який планує розробити управління культури та туризму Житомирської ОДА.

  За інформацією управління, конкурс творчих малюнків проходив упродовж жовтня у 2-х категоріях: «Видатні діячі Житомирщини» та «Пейзажі Житомирщини».

  До нього долучились студенти 1-го і 2-го курсів спеціальностей «Середня освіта (Образотворче мистецтво)» та «Професійна освіта (Дизайн)» ЖДУ ім. Франка. Всі роботи виконували студенти власноруч під керівництвом викладача Оксани Піддубної.

  Серед малюнків є портрети діячів Житомирщини — Лесі Українки, Олега Ольжича, Сергія Корольова, Валерія Харчишина тощо. А також пейзажі та туристичні об’єкти Житомирщини.

  У грудні управління культури та туризму ОДА планує презентувати їх на виставці у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича. А кращі з кращих потраплять до календаря Житомирщини на 2019 рік.

  За матеріалами Житомирської ОДА

 • 26.10.18 p. Факультет фізичного виховання та спорту взяв участь у «Ярмарку професій»

  24 жовтня 2018 року викладачі факультету фізичного виховання і спорту взяли активну участь у інформаційно-просвітницькому «Ярмарку професій» для випускників закладів загальної середньої освіти «Студмістечко — 2018».

  У ході заходу викладачі здійснювали консультування школярів стосовно вступу до навчального закладу, специфіки та переваги навчання на факультеті фізичного виховання і спорту, а також розповсюджували рекламний інформаційно-довідковий матеріал.

 • 25.10.18 p. У ЖДУ ім. І. Франка відбулося 23-тє засідання філософського клубу

  У стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка 24 жовтня відбулося 23-тє засідання філософського клубу «Sophia Garden». Традиційно кожну третю середу, щомісяця о 17:00 проводяться дебати на різноманітні політичні та соціальні теми.

  Щоразу на засіданні виступають представники інтелігенції, наукової громадськості та депутати. Цього разу на зустріч завітав народний депутат України — Володимир Арешонков.

  «Ми маємо будити, формувати громадську думку. Залучати якомога більше людей, щоб вони не були байдужими і також переймалися проблемами нашого краю, були активними громадянами. Ми обговорюємо важливі актуальні проблеми, які сьогодні постали перед українським суспільством загалом та перед нашою областю та містом», — говорить Козловець Микола Адамович, професор кафедри філософії ЖДУ.

  Наприкінці кожного засідання спільно з усіма присутніми вирішуються теми для наступних зборів. Приєднатися до філософського клубу та взяти участь у дебатах можуть усі бажаючі.

 • 25.10.18 p. Викладачі заохочують школярів навчатись у ЖДУ ім. І. Франка: зроблено величезний обсяг профорієнтаційної роботи

  Вибір професії для кожної молодої людини — це вибір подальшого шляху навчання і праці, свого місця в житті. Профорієнтація є одним із видів допомоги людині в усвідомленні своїх цілей, потреб, цінностей, самовизначенні. Головним завданням даної роботи є надання випускникам практичних порад і рекомендацій з особистісного розвитку і успішного вибору професійного шляху від фахівців, що і зробили викладачі факультету фізичного виховання та спорту ЖДУ ім. І. Франка.

  Викладач ЖДУ ім. І. Франка та, за сумісництвом,  головний суддя комітету пауерліфтингу України — Мичка Іван на Кубку України з пауерліфтингу, що відбувся нещодавно у м. Чернігів, не лише займався у судійством, а й активною профорієнтаційною роботою серед спортсменів змагань — майбутніх потенційних студентів ВУЗу. Увага молодого покоління зосереджувалась на можливості поєднання навчання та розвитку себе у професійній сфері, заняття спортом у колі однодумців, можливості власного розвитку на прикладі професіоналів своєї справи.
   
  Під керівництвом доцента кафедри теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту Яворської Тетяни, студенткою факультету фізичного виховання і спорту на профорієнтаційному заході «Ярмарок професій», що відбувся на базі Андрушівського районного Будинку культури, було представлено інформацію про Житомирський державний університет імені Івана Франка, а також факультет фізичного виховання і спорту. Під час зустрічі учні 9–11 класів шкіл Андрушівського району отримали детальну інформацію про професії та спеціальності, про умови вступу до них, про особливості навчання на факультеті фізичного виховання і спорту та організацію дозвілля студентів, а також отримали роздаткові інформаційно-довідкові матеріали про факультет.
   
  Також, 20–21 жовтня 2018 року в приміщенні басейну ЖДЮСШ «Авангард» відбувся Чемпіонат міста Житомира з плавання. Старший викладач кафедри теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту ЖДУ ім. Івана Франка Крук Алла провела зустріч з вихованцями випускних класів відділення плавання та триатлону цього комунального закладу позашкільної освіти, в рамках якої була проведена профорієнтаційна робота. Викладачем кафедри було розказано про життя та навчання студентської молоді на факультеті фізичного виховання і спорту, ознайомлено з правилами вступу до ВНЗ та роздано інформаційні буклети.
 • 25.10.18 p. «Ярмарок професій»: соціально-психологічний факультет представив свої спеціальності

  24 жовтня соціально-психологічний факультет став учасником Студмістечка — інформаціно-профорієнтаційного «Ярмарку професій», що був організований Житомирським міським центром зайнятості для випускників закладів освіти та їх батьків. На заході разом із представниками приймальних комісій різних навчальних закладів профорієнтаційна команда факультету мала змогу познайомити майбутніх абітурієнтів із спеціальностями соціально-психологічного факультету, поширити інформацію щодо можливостей вступу в Житомирський державний університет імені Івана франка, розповісти про навчання і життя студентів  соціально-психологічного факультету.

 • 25.10.18 p. Депутати-єврооптимісти зустрілись зі студентами ЖДУ ім. І. Франка аби поговорити про майбутнє

  Сьогодні, 25 жовтня, у стінах ЖДУ ім. І. Франка відбулася зустріч студентів із представниками міжфракційного об'єднання «ЄвроОптимісти» — Світланою Заліщук (БПП), Сергієм Лещенко (БПП) та Наталією Кацер-Бучковською (Народний фронт).

  Зустріч пройшла у форматі вільного спілкування, дискусії. Студенти мали можливість запитати у народних обранців як деталі їх особистого успіху, так і їх думку про подальше майбутнє країни. Зокрема молодь цікавилася питанням працевлаштування у межах країни та порадами депутатів щодо того, що робити після закінчення навчання у вищому навчальному закладі.

  «Коли я ознайомилась з тим як працює ця система (політична — ред.), я зрозуміла, що поки ми, ви, не ввійдемо в цю систему, не візьмемо відповідальність за ці зміни всередині, не будемо робити це по-Європейському, по-молодіжному, по-інакшому як хочемо цього ми — нам нема кого критикувати і від кого цього вимагати. Тому мій основний месседж — ви (молодь — ред.) повинні бачити себе людьми, лідерами, які вирішують долю держави в різних сферах», — розповіла студентам депутат Світлана Заліщук.

  Довідка: Міжфракційне об'єднання «ЄвроОптимісти» — міжфракційне об’єднання народних депутатів Верховної Ради України VIII скликання із фракцій «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Самопоміч» та позафракційних. МФО було зареєстроване 3 лютого 2015 року задля координації парламентської роботи з метою втілення європейських реформ. Метою організації є просування політичного оптимізму, визначення проблемних питань на місцях, виявлення очікувань щодо діяльності депутатів-оптимістів та залучення громадян до політичного та громадського життя.

 • 24.10.18 p. На соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. І. Франка почалися заняття з вивчення польської мови від наукового товариства «Студентський польський клуб»

  У жовтні 2018 р. в ЖДУ ім. І. Франка на соціально-психологічному факультеті відбулося відкриття навчального року з вивчення польської мови. Проект організований завдяки співпраці кафедри психології розвитку та консультування із науковим товариством «Студентський польський клуб».

  На відкритті курсів польської мови голова Товариства «Студентський польський клуб» Валентина Юсупова розповіла про результати співпраці Товариства з факультетом та визначила подальші перспективи взаємодії. Про значення та результати співпраці говорила професор, доктор психологічних наук, завідувачка кафедри психології розвитку та консультування ЖДУ імені Івана Франка Лариса Журавльова.

 • 23.10.18 p. Студентам ЖДУ ім. І. Франка представили стипендіальну програму «Завтра.UA»

  23 жовтня до Житомирського державного університету імені Івана Франка завітали представники фонду Віктора та Олени Пінчуків із лекцією для студентів. Зокрема ознайомили їх із стипендіальною програмою «Завтра.UA». Фонд активно співпрацює з вищими навчальними закладами України, у тому числі й з Житомирським державним університетом імені Івана Франка. Тому вони запропонували студентам взяти участь у конкурсі.

  Долучитись до нього можуть студенти 3–6 курсів, які цікавляться науковою діяльністю. Для цього необхідно подати свою наукову роботу на сайт, з усіма зазначеними документами. Переможці конкурсу отримують щомісячну стипендію, а також мають змогу одержати фінансову та експертну підтримку своїх проектів.

  Прийом заявок на участь у конкурсі відкрито на сайті програми zavtra.in.ua з 17 жовтня до 30 листопада 2018 року.

 • 19.10.18 p. Школярі мають бажання навчатись у ЖДУ ім. І. Франка: проведена профорієнтаційна робота

  Викладачем кафедри теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту, тренером з легкої атлетики Набоковим Юрієм Анатолійовичем у рамках обласного легкоатлетичного кросу в місті Малині було проведено профорієнтаційну роботу з учнями середніх та старших класів Малинської, Любарської та Коростенської загально-освітніх шкіл, а також серед випускників Малинської ДЮСШ. Учні отримали буклети та виявили зацікавлення щодо навчання у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

 • 19.10.18 p. Студенти ННІ іноземної філології взяли участь у тематичному брейн-ринзі

  Брейн-ринг, що пройшов у ННІ іноземної філології, зовсім невипадково мав латинську назву «Nosce te ipsum». «Пізнати себе самого» — ось у чому полягала суть розважально-пізнавального заходу, присвяченого 99-ій річниці Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  До уваги команд, учасниками яких стали студенти першого курсу, було запропоновано декілька рівнів завдань, спрямованих на знайомство з університетом, його історією, структурою та традиціями. Зусиллями студентів другого курсу, які організували брейн-ринг, захід було проведено у невимушеній та доброзичливій атмосфері.

 • 19.10.18 p. У ЖДУ ім. І. Франка нагородили кращих студентів ННІ філології та журналістики

  18 жовтня у конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася церемонія вручення іменних стипендій.

  Номінантами стали:

  • Анна Петровська, Наталія Криницька — стипендія імені О. Ольжича;
  • Ганна Чиркова — стипендія імені М. Никончука;
  • Єлизавета Яковицька — стипендія за найкращі успіхи у процесі вивчення слов'янських мов та літератур;
  • Анастасія Поліщук — стипендія за професійне використання набутих знань з філології на практиці;
  • Марія Лось — стипендія імені В. Остапчука.

  Меценати вручили студентам винагороди за глибокі та грунтовні знання та професійне використання їх на практиці. Мойсієнко Віктор Михайлович, завідувач кафедри української мови зазначив, що вручення іменних стипендій проходить вже вдванадцяте серед студентів ННІ філології та журналістики.

  «Розумом поповнити гаманець — це моя заповітна давня мрія, і я її здійснив. Стипендіатів кожного разу обирають кафедри і відповідно номінанти затверджуються на засіданні факультету, тому нинішні стипендіати — це вибір кафедри», — каже Віктор Мойсієнко.

  Стипендіати подякували своїм наставникам та меценатам за те, що підтримували та мотивували їх.

 • 19.10.18 p. ВК «Полісся» ЖДУ програв «Галичанці» з рахунком 3:2

  19 жовтня місцевий волейбольний клуб «Полісся» ЖДУ зіграв з «Галичанкою» у першому етапі кубку України. Протягом трьох годин у стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка велася запекла боротьба за першість. Провідна команда постійно змінювалася з невеликим відривом у рахунку. По закінченню трьох партій команда «Галичанка» перемогла із рахунком 3:2.

  На завтра очікується гра волейбольного клубу «Полісся» ЖДУ із «Медуніверситетом» о 17:00. А вже у неділю 21 жовтня ВК «Полісся» ЖДУ змагатиметься з  командою «Новатор». Тренувальним майданчиком для команд є спортивний комплекс Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 19.10.18 p. На історичному факультеті пройшов Козацький фестиваль

  17–18 жовтня на історичному факультеті відбулась учнівсько-студентська конференція «Українське козацтво: історія та сучасність», приурочена до дня народження Житомирського державного університету. Конференція складалась із трьох блоків: науково-теоретичного, мистецько-культурологічного та козацьких забав. У першій частині взяли участь учні шкіл Житомира та житомирського району а також студенти історичного факультету. Студенти-історики Дарина Олефір, Максим Коржак, Марія Комаренко, Ігор Макарчук, Сергій Слободянюк, Олександр Шевчук запропонували цікаві та ґрунтовні наукові доповіді, присвячені як історичним аспектам функціонування козацьких інституцій, так і особливостям політики пам’яті в регіональному контексті.

  Друга частина конференції містила виступи учнівських, студентських та викладацьких мистецьких колективів. Артистичне читання поезій, яке перетворилось у міні-виставу, запропонували студенти історичного факультету Нікіта Климчук, Богдан Дрозд, Андрій Буцко, Ігор Макарчук, Іванна Котелянець, Андрій Назаренко, Владислав Барановський, Альона Смоліговець, Марія Давиденко. Наші пластуни — І. Макарчук та О. Шевчук виконали одну із пісень січовиків.

  18 жовтня конференція у форматі «Козацьких забав» продовжила свою роботу. Змістовну частину змагань готували студенти історичного факультету Катерина Магалецька, Марія Комаренко та Світлана Грицик. Судили змагання Іван Бордюх, Андрій Магалецький та Вероніка Гераскевич. Козацький куліш та юшку готували викладачі кафедри історії України Ковальчук Іван Васильович та Максимов Олександр Вікторович. Унікальна природа зарічанського лісу допомогла створити гарний настрій, позитивні емоції, отримати заряд оптимізму. Забави стали чудовим завершенням «жовтневого» циклу конференцій кафедри історії України та святкування дня народження університету!

 • 18.10.18 p. До річниці ЖДУ імені Івана Франка викладачі провели екскурсійний тур музеями університету

  З нагоди 99-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка для студентів, магістрантів і викладачів соціально-психологічного факультету був проведений екскурсійний тур музеями університету.

  Захоплююча подорож включала відвідування музею Природи на природничому факультеті, астрономічного науково-дослідного центру на фізико-математичному факультеті, музею історії університету та археологічного музею на історичному факультеті. Слухачі з інтересом дізналися про багату історію університету, про дослідницькі здобутки декількох поколінь науковців Житомирщини.

  Соціально-психологічний факультет вдячний за отримані враження кандидату фізико-математичних наук, доценту кафедри фізики та охорони праці Корнійчуку Платону Павловичу, старшому викладачу кафедри всесвітньої історії Хададовій Марині Володимирівні, старшому лаборанту кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Мороз Вікторії Вікторівні та асистенту кафедри соціальних технологій Сергію Андрійовичу Товщику.

 • 18.10.18 p. Студентка ЖДУ ім. І. Франка здобула срібло на чемпіонаті Європи зі змішаних єдиноборств ММА

  Студентка соціально-психологічного факультету Анастасія Светківська у складі національної збірної України зі змішаних єдиноборств ММА стала срібною призеркою чемпіонату Європи зі змішаних єдиноборств ММА, що проходив з 11 по 14 жовтня в іспанському місті Гвадалахара. Збірна України посіла друге командне місце, завоювавши десять нагород: одне золото, п'ять срібних медалей та чотири бронзи!

  Вітаємо Анастасію та усіх спортсменів збірної України із величезним  командним успіхом та особистими досягненнями!

 • 17.10.18 p. У ЖДУ імені Івана Франка відкрилася виставка «Ґустав Клімт — основоположник модерну»

  У вівторок, 16 жовтня, в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулося врочисте відкриття пересувної виставки «Ґустав Клімт — основоположник модерну» («Gustav Klimt — Wegbereiter der Moderne») Федерального міністерства європейських інтеграційних і закордонних справ Австрії.

  У заході взяли участь проректор з навчально-методичної та виховної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка Володимир Чумак, директор Навчально-наукового інституту іноземної філології Марина Полховська та перший секретар Посольства Республіки Австрія в Україні Флоріан Кольфюрст.

  Організаторами виставки є кафедра германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології й Австрійський центр НДІ «Драматургія» Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Виставка, яка стала можливою завдяки підтримці Австрійського культурного форуму в Києві, триватиме до 1 листопада, тож усі, хто бажає, зможуть ознайомитися з життям і творчістю знаменитого художника, представника Віденської сецесії.

  Крім того, в рамках заходу перший секретар Посольства Республіки Австрія в Україні Флоріан Кольфюрст нагородив переможців конкурсу на найкращий переклад творів сучасних австрійських письменників, який уже вчетверте проводить Австрійський центр НДІ «Драматургія» ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 • 17.10.18 p. В ЖДУ імені Івана Франка розпочалося святкування 99-ї річниці: дайджест подій

  16 жовтня видався дуже насиченим днем для Житомирського державного університету імені Івана Франка, адже саме сьогодні йому виповнилося 99 років.

  З самого ранку студенти ННІ філології та журналістики та ННІ іноземної філології представили свої фотосушки. Таким чином вони показали своє активне життя в університеті та як весело у них проходять пари. Студенти та викладачі Соціально-психологічного факультету продовжили висаджування троянд на створеній раніше Трояндовій Алеї, що була заснована на честь 100-річчя університету.

  На великій перерві студенти ННІ філології та журналістики організували драйвовий флешмоб та сформували число тотожне річниці університету.

  Також значною подією до святкування Дня університету стало відкриття виставки «Ґустав Клімт — основоположник модерну» («Gustav Klimt — Wegbereiter der Moderne») Федерального міністерства європейських інтеграційних і закордонних справ Австрії. Виставка, яка стала можливою завдяки підтримці Австрійського культурного форуму в Києві, триватиме до 1 листопада, тож усі, хто бажає, зможуть ознайомитися з життям і творчістю знаменитого художника, представника Віденської сецесії.

  Завершенням дня став концерт в актовій залі університету, на якому були нагороджені найкращі кафедри та найкращі викладачі навчального закладу. Вітали викладачів почесні гості заходу — заступник голови Житомирської обласної ради Вілівчук Максим Олександрович, депутат обласної ради Кізін Сидір Васильович та заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Липовецька Ольга Григоріївна. Варто зазначити, що на заході волейбольна команда «Полісся» також долучилися до привітань та подарувала іменну футболку ректору університету Киричук Галині Євгеніївні.

 • 17.10.18 p. Святкування продовжуються: дайджест подій 17 жовтня

  До свята дня народження ЖДУ ім. Івана Франка у ННІ іноземної філології пройшов «Ярмарок смакоти», що вже вчетверте радує студентів смачною їжею. Франківці вкотре мали чудову можливість насолодитися гастрономічною культурою США, Німеччини, Франції, Італії та, звичайно ж, України. Це є не лише цікавим культурним заходом, але й суспільно корисною подією, адже на кошти, зібрані під час проведення акції, буде придбано подарунки для учнів комунального навчального закладу «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат».

  У другій половині дня відбувся флешмоб «Обійми природничий факультет», в якому взяли участь викладачі та студенти. Вони створили «живий ланцюг» навколо будівлі факультету. До акції долучилась і ректор університету Галина Киричук.

  У той час на соціально-психологічному факультеті проходила інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?». Усі бажаючі мали змогу стати учасниками перевірити свою ерудованість.

 • 16.10.18 p. Франківці розпочали святкування 99-ї річниці з дня заснування університету сходженням на Говерлу

  13 жовтня 2018 року викладачі та співробітники Житомирського державного університету імені Івана Франка почали відзначення 99-ї ріниці існування університету та почали відлік днів до його 100-річчя з підняття на вершину Говерли.

 • 16.10.18 p. На СПФ ЖДУ ім. І. Франка слухали публічну лекцію про психологічні особливості формування Івана Франка

  З нагоди 99-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка на соціально-психологічному факультеті відбулася публічна лекція кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри психології розвитку та консультування Катерини Марчук на тему «Іван Франко: психологічні особливості формування українського генія».

  Студенти, магістранти та викладачі СПФ слухали про передумови розвитку літературної обдарованості письменника, вплив соціального оточення на формування його письменницького, наукового таланту, психологічні закономірності формування творчої особистості митця.

 • 13.10.18 p. ЖДУ ім. І. Франка прийняв учасників та вболівальників Всеукраїнського кубку з волейболу

  13 жовтня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка на факультеті фізичного виховання, відбувся Всеукраїнський кубок з волейболу. Змагались між собою 4 команди: «Южанка» (Миколаїв), «Інва спорт» (Київ), «Спорт ліцей» (Біла Церква) та «Полісся» (Житомир).

  В першому матчі змагалися команди з Миколаєва та Києва, перемогу здобула команда з Києва, після чого відбувся матч між командами Житомира та Білої Церкви.

  Найгучніше підтримували свою команду вболівальники із Житомира. Це підняло командний дух гравців та, звичайно, допомогло нашим учасникам здобути перемогу із рахунком 3:0.

  Гра була дуже напружена та непередбачувана. Подивитись на змагання завітало багато гостей з різних куточків України. Також підтримати учасників завітали ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка Киричук Галина Євгеніївна та проректор з навчально-методичної та виховної роботи Чумак Володомир Валентинович.

  Варто зазначити, команда «Полісся» готується взяти перемогу на матчі-реванші на кубку України в Супер Лізі, проведення якої планується на наступні вихідні, 20–21 жовня, в університеті на факультеті фізичного виховання.

 • 11.10.18 p. Благодійний конкурс «Діти — майбутнє України» зібрав у стінах університету близько 250 учасників

  Благодійний конкурс мистецтв «Діти — майбутнє України» пройшов 11 жовтня у актовій залі Житомирського державного університету імені І. Франка. На заході було представлено близько 70 номерів, учасники з’їхались з усіх куточків України: Волині, Рівного, Києва, Чернігова, Вінниці, Бердичева, Житомира та області.

  «Я думаю, що українці — це саме ті люди, які дуже люблять займатися благодійністю. У наш досить нестабільний та хвилюючий час це потрібно для підняття бойового духу військовослужбовцям, для прививання патріотизму, української мови та української пісні нашим маленьким учасникам та молоді, яка сьогодні приєдналася», — говорить президент та голова громадської організації «Студія розвитку талантів Ірени Марченко» Ірена Марченко.

  Переможці конкурсу отримали медалі, дипломи та солодкі подарунки.

 • 11.10.18 p. Кристали палітри Юрія Камишного: художник зустрівся зі студентами ННІ педагогіки

  Напередодні Дня художника України в Домі української культури Управління культури Житомирської міської ради відбулася творча зустріч із народним художником України Юрієм Камишним зі студентською молоддю Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Вишуканий живопис, талант, професійна майстерність, динамічна пластика, оригінальний дизайн в оформленні характерні для представлених художніх композицій Юрія Камишного. Художник стверджує, що вічні загальнолюдські цінності приносять людям радість спілкування з прекрасним. Студенти спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво), 015 Професійна освіта (Дизайн) побачили, що мистецтво — це невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб суспільства. У художніх творах Юрія Камишного наявне поєднання загадкової неймовірної краси Поліського краю та чарівної Індії.

  Нагадаємо, що художня виставка Юрія Камишного експонуватиметься до 20 жовтня 2018 року (м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 61/18).

 • 10.10.18 p. Студентів та викладачів університету ознайомили із культурою їдиш

  8–9 жовтня для студентів історичного факультету, музичного відділу ННІ педагогіки, германістів ННІ іноземної філології відбувся семінар «Перлини культури їдиш». Доктор М. Юшковський, академічний директор Міжнародного їдиш-центру при Всесвітньому єврейському конгресі, Тетяна Ботанова, викладач Києво-Могилянської академії й співробітниця ЦНБ ім. В. Вернадського та Марина Якубович — співачка, піаністка та композитор (Ізраїль) приїхали до Житомира із надзвичайно цікавою та насиченою програмою.

  Семінар розпочався лекцією доктора М. Юшковського «Культура їдиш — скарбниця національної та універсальної історичної пам’яті». Лектор зосередив увагу слухачів й на ролі мови в ідентифікаційних процесах, порівнявши ситуацію зі статусом мови в сучасній Україні. Червоною ниткою через всю лекцію проходила ідея значного взаємовпливу мови, культури їдиш та української мови, природи й географічного фактору: «Карта України живе в єврейській історичній пам’яті». Темі єврейської поезії в українських перекладах була присвячена лекція Тетяни Батанової. Пані Тетяна зупинилась на аналізі перекладів поезій з їдиш на українську у творчості І. Франка та П. Тичини. Під час лекції звучали поезії Л. Квітко, І. Манґер в оригіналі й перекладі на українську мову.

  Завершувала семінар лекція-концерт «Від Голокосту до відродження» доктора Мордехая Юшковського та Марини Якубович, в якому пролунали хвилюючі пісні Віленського гетто на музику А. Брудно та слова Ш. Кочергінського «Фрілінг» та «Під твоїми білими зорями». Реквієм над втраченою культурою їдиш стала пісня «На засніженому полі». Семінар став помітною культурною та освітньої подією для студентів та викладачів нашого університету. Сподіваємось, що співробітництво між представниками Міжнародного центру з вивчення мови та культури їдиш при Всесвітньому єврейському конгресі (Вільнюс), Програми з юдаїки НаУКМА та ЖДУ ім. Івана Франка й надалі будуть розвиватись.

 • 10.10.18 p. Юридична клініка «Правосвіт» ЖДУ ім. І. Франка презентувала результати своєї діяльності

  10 жовтня 2018 року в рамках Тижня правових знань у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Юридична клініка закладів вищої освіти в системі безоплатної правової допомоги в України». Організаторами заходу є кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства, Центр дослідження прав людини та Юридична клініка ЖДУ імені Івана Франка.

  У роботі круглого столу взяли участь викладачі та студенти історичного факультету нашого університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ, регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Житомирській області Петро Грибан, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Житомирській області Олександр Фещук, начальник відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталя Ярошенко, адвокат Олександр Грабчук.

  Доповідачі наголошували на актуальних проблемах надання безоплатної правової допомоги населенню, розвитку правового захисту загальнолюдських цінностей у в Україні, необхідності подальшої співпраці між юридичними клініками закладів вищої освіти Житомирщини, використання в Україні європейського досвіду роботи таких структурних підрозділів. У доповідях порушувалися важливі проблеми надання як первинної, так і вторинної безоплатної правової допомоги, що супроводжувалося плідними дискусіями.

 • 09.10.18 p. Бот-Телеграм на допомогу студентам

  В сучасному світі інформаційних технологій дуже важливо рухатись в ногу із часом та впроваджувати нові, більш ефективні технології спрямовані на усунення зайвих дій та автоматизацію рутинних операцій. Прикладом такої технології є бот розкладу в системі Телеграм, створений для студентів та викладачів Житомирського державного університету імені Івана Франка. За допомогою цього боту у вас з’являється можливість швидко переглядати свій розклад на поточний, наступний дні, на тиждень тощо. На відмінну від сайту, бот запам’ятовує групу, тож немає потреби кожен раз вводити її. І для цього вимагається будь який пристрій підключений до Інтернету як то смартфон чи комп’ютер із встановлений клієнтом Телеграм. Цей бот був створений в рамках курсової роботи Віталієм Кучером.

  Як користуватись цим ботом? Для початку роботи треба додати @zdu_bot в свої контакти, натиснути «start» та ввести групу.

  Після цього бот доступний для використання і можна переглядати свій розклад на сьогодні, завтра на тиждень тощо. Крім цього є можливість подивитися заняття викладачів, інших груп, переглянути розклад дзвінків, прогноз погоди та довідку щодо.

 • 09.10.18 p. В ЖДУ ім. І. Франка завітали представники правових органів з просвітницькою роботою

  Студенти першого та третього курсу інституту педагогіки та історичного факультету Житомирського державного університету імені І. Франка мали змогу взяти участь у роботі юридичного майданчика «Я маю право» від представників органів юстиції, що відбулася 9 жовтня. Метою даного заходу є ознайомлення учасників із функціями Міністерства юстиції України та його регіональних представництв.

  «Наша робота у сьогоднішньому заході, що має назву „Мої права“ — це роз’яснити законодавство, діяльність головного управління юстиції саме в тих сферах, які реалізує міністерство на території нашого регіону. При вашому університеті працює юридична клініка, студентство дуже активне у проведенні правоосвітніх заходів, тому ми хочемо не лише поділитися знаннями, а й запозичити їх. Сподіваємося на подальшу співпрацю», — ділиться враженнями представник Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Світлана Шостак.

  Фахівці виконавчої служби, нотаріату, Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області безоплатно консультували усіх охочих з питань виконання рішень судів та інших органів, державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, оформлення та реєстрації фізичної особи-підприємця та доступу до безоплатної правової допомоги.

   

 • 08.10.18 p. Викладач Інституту іноземної філології ЖДУ ім. І. Франка взяв участь у марафоні

  7 жовтня 2018 року відбувся традиційний 15-й Білоцерківський марафон. У ньому взяли участь сотні учасників з усієї України.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка представляв доцент кафедри міжкультурної комунікації і прикладної лінгвістики Інституту іноземної філології Олег Гирин. Марафонську дистанцію понад 42 кілометри він здолав з результатом 3 години 23 хвилини 42 секунди. До цього він неодноразово брав участь у забігах на напівмарафонські дистанції у Житомирі та Вінниці.

  Вітаємо Олега Володимировича з власною спортивною перемогою та бажаємо йому наступних атлетичних здобутків!

 • 08.10.18 p. Студенти ЖДУ ім. І. Франка дебатували на тему гендерної рівності

  8 жовтня 2018 року в рамках проведення «Тижня правових знань» кафедрою спеціальних історичних дисциплін та Центром дослідження прав людини спільно з Юридичною клінікою було проведено дебати на тему «Гендерна рівність: подолання дискримінації чи протистояння статей».

  Модератором  дебатів виступила к. і. н., доцент  кафедри спеціальних історичних дисциплін Магась-Демидас Ю. І. На початку заходу з привітальним словом виступив декан історичного факультету Жуковський О. І. Членами журі були: голова КДКА, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Радушинська Н. В., начальник Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Шостак С. В. та студентки 4 курсу Менчинська Юлія та Кондратюк Наталія.

  У дебатах брали участь команди студентів 21 та 22 груп «Валькірія» та «Парето».

  Для обговорення були запропоновані про вокативні питання:

  • Чим більше у владі жінок, тим більш соціально орієнтованою стає політика.
  • Реформування національного трудового законодавства в контексті гендерної рівності не відповідає інтересам жінки.

  За результатами дебатів кращою визнано команду «Валькірія». Цікаво, що різниця в результатах, які показали суперники, склала лише 2 бали. Кращим спікером стала студентка Кузьміч Ірина.

 • 08.10.18 p. Викладачі та студенти університету взяли участь у XVIII Міжнародній конференції «Перспективи розвитку Європейського Союзу»

  Представники Житомирського державного університету імені Івана Франка взяли участь у роботі XVIII Міжнародної конференції «Перспективи розвитку Європейського Союзу», що відбулася 5–6 жовтня 2018 року у м. Кракові (Польща). 350 учасників із різних країн обговорювали фундаментальні виклики, що постали перед країнами ЄС та способи їх вирішення.

  Під час заходу, зокрема, піднімалися питання доцільності обігу євро як єдиної грошової одиниці, принципу відкритих кордонів, верховенство права як запоруки існування ЄС, патріотизму  і націоналізму в Європі.

  На другий день конференції  викладачі мали нагоду зустрітися з Головою Європейської Ради, колишнім Прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Обговорили питання взаємовідносин України та Європейського Союзу. Було приємно почути, як пан Туск подякував українською мовою викладачам університету за спілкування.

 • 06.10.18 p. PSY Fest у дії: близько 100 учасників відвідали майстер-класи відомих коучів

  У стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка вдруге відбувся психологічний фестиваль «PSY-Fest». Із усіх куточків України зібралося понад 20 професійних лекторів. На вибір були представлені найрізноманітніші теми: підготовка до ЗНО, впевненість у собі, гармонійні стосунки з коханими та проблеми пубертатного періоду у підлітків. Усі акції були спрямовані на здобуття практичних знань.

  «Є такий період студентського життя, коли вони розчаровуються у своїй професії. Саме такі акції мотивують, підсилюють інтерес до майбутньої спеціальності. Для старшокласників є чітке розуміння чим вони будуть займатися після закінчення навчального закладу. А для людей, які практикують психологію, це можливість обмінюватись досвідом. Це атмосфера, в якій можна розвиватись», — зазначила одна із організаторів, практикуючий психолог Юлія Дем'янчук.            

  Такі заходи у першу чергу важливі для студентів університету каже ректор ЖДУ. Окрім того, Галина Киричук не пройшла повз фестивалю та відвідала декілька локацій.

  «Досить велика добірка майстер-класів, представлена професійними спікерами, більшість із них є моїми колегами — це викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка. Ці ж виступаючі представляють дуже цікаві блоки лекцій, які зачіпають проблеми життя різноманітних верств населення. Цікавими, з моєї точки зору, є абсолютно усі майтер-класи. Для себе я відмітила акції присвячені ЗНО та присвячені процесам вивчення виходу людини із депресії», — наголосила ректор.

  Усі учасники мали змогу одночасно відвідати декілька майстер-класів.  Загалом у фестивалі участь взяли близько 100 учасників. Крім набутих навичок практичної психології, відвідувачі отримали відзнаки у формі сертифікату.

 • 05.10.18 p. Шановні освітяни!

  Дозвольте у наше професійне свято, День Вчителя, привітати Вас від усієї душі! Саме Ви є взірцем кропіткої праці, котра потребує терпіння і великого напруження всіх сил, але результатом якої є формування Її Величності ЛЮДИНИ з відкритим серцем, палким розумом, всебічними знаннями та широкою дорогою в майбутнє. Ви не лише наставники своїх учнів та студентів, а й, здебільшого, друзі, котрі дарують надію і допомагають розправити крила для великого польоту довжиною в життя. У такий день кожен із нас згадує того вчителя чи викладача, який запалив жагу до знань, навчив критично мислити та допоміг стати саме тим, ким є ми зараз. Прийміть щиру вдячність за Ваше служіння обраній професії, плідну наукову та творчу роботу. Бажаю Вам бадьорості щоденної, щоб кожен новий день був наповнений щасливими моментами і вдячними посмішками Ваших учнів. Впевнена, що ми разом і надалі докладатимемо зусиль задля зростання авторитету нашої країни у світі та розвитку нашого суспільства.

  Завжди Ваша
  Галина Киричук

 • 05.10.18 p. У ЖДУ ім. І. Франка розпочала роботу V міжнародна наукова конференція: науковці обговорюють спільні шляхи розвитку України та Польші

  На честь 100-річного ювілею проголошення державної незалежності Польші у ЖДУ ім. І. Франка розпочала свою роботу V міжнародна конференція «Польща-Україна: спільні шляхи до свободи». До обговорення долучились науковці університету, громадські організації та представники польської громади, зокрема віце-консул Генерального консульства Республіки Польша у Вінниці Агнешка Гуральська.

  «Наша історія дуже тісно пов’язана. За цю незалежність боролися і поляки, що проживають тут. Тому це наше спільне свято», — наголосила віце-консул.

  Перед конференцією ректорат університету у особі проректора з наукової та міжнародної роботи Наталії Сейко спільно з президентом Союзу польської шляхти Наталією Іщук відкрили експозицію, у якій розміщені факти про те як польський народ здобував незалежність. У свою чергу Наталія Іщук наголосила, що пишається тим, що університет не є байдужим до історії інших націй.

  «Ми прагнемо до того щоб така велика сторічна історія включала у себе історію всіх народів, етнічних груп культур, що мали відношення до нашого університету», — розповіла Наталія.

  Доповідачі у своїх виступах зачіпали проблематику розвитку та становлення європейських країн, їх орієнтацію на інші розвинені країни та зв’язок минулого із сучасними подіями у світі.

 • 05.10.18 p. Професор ЖДУ ім. І. Франка отримав звання «Почесний працівник освіти України»

  Президент України Петро Порошенко напередодні Дня працівників освіти відзначив державними нагородами трьох педагогів Житомирської області, серед них і професор кафедри філософії ЖДУ ім. І. Франка Герасимчук Андрій Андрійович.

  Указ № 300/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти» опублікований на сайті президента України 4 жовтня 2018 року.

  Вітаємо науковця та зичимо натхнення на наступні звершення!

 • 04.10.18 p. Вийшов черговий (четвертий) номер студентсько-викладацької газети кафедри хімії «ХімЕра»

  Випуск № 4.

 • 04.10.18 p. Студент факультету фізичного виховання і спорту взяв участь у Всеукраїнських змаганнях з настільного тенісу

  У місті Умані відбувся I тур чемпіонату України серед клубних команд (вища ліга) з настільного тенісу. У чемпіонаті взяв участь студент 21 групи факультету фізичного виховання і спорту, кандидат у майстри спорту, Івчук Олександр (тренер Осипенко В. Є.).

  Завдяки успішному виступу Олександра, клуб зберіг місце у вищій лізі. Наступний тур змагань відбудеться у листопаді.

  Бажаємо Олександру успіхів у подальших спортивних досягненнях!

 • 04.10.18 p. У Житомирському державному університеті ім. І. Франка пройшов майстер-клас зі спортивного туризму

  У рамках цього заходу показові виступи провели чемпіони України зі спортивного туризму студенти факультету фізичного виховання і спорту. На заході були присутні викладачі та студенти університету.Також захід відвідали учні ЗОШ № 7 м. Житомир, де отримали цікавий досвід, нових друзів та відчуття екстриму.

 • 03.10.18 p. Відбувся забіг по сходах чеського майстра Вацлава Длоугі до Дня вшанування пам′яті членів чеського спортивного товариства «Сокіл»

  Змагання пройшли в міському парку м. Житомира. Студенти факультету фізичного виховання і спорту долали 184 сходинки вгору з набережної річки Тетерів.

  Серед дівчат перше місце виборола Іваненко Ілона, студентка першого курсу 11 групи, друге місце здобула Бочарова Юлія, студентка 21 групи, третє місце посіла Цибель Альона, студентка 22 групи. В запеклій боротьбі серед хлопців перше місце здобув Панцюк Дмитро, студент 21 групи, друге місце посів Горнович Артем, третє місце — за студентом 22 групи Федоренко В’ячеславом.

 • 03.10.18 p. Від розквіту до трагедії: науковці ЖДУ обговорили діяльність чеського спортивного товариства «Сокіл»

  3 жовтня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка науковці представили документи, які розкривають справу про репресії чехів на Житомирщині та діяльність чеського спортивного угрупування «Сокіл». Організаторами заходу виступили ГО «Житомирська спілка волинських чехів» та факультет фізичного виховання та спорту. До обговорення долучились почесні гості: посол Чеської республіки Радек Матула, прес-секретар посольства Давід Машек та представники Інституту вивчення тоталітарних режимів (м. Прага).

  Один із головних огранізаторів заходу, голова ГО «Житомирська спілка волинських чехів» Людмила Чижевська розповіла нам, що дослідження було досить важким, але результат був того вартий. «Найбільше часу у нас зайняв пошук відповідних документів, пов’язаних із темами, що ми сьогодні обговорюємо. Неймовірно велику працю здійснили наші науковці, перебравши кіпу документів у архівах» — зазначила організатор.

  У свою чергу чеська делегація розповіла, що пишається своїми співітчизиками, які не забувають ті трагічні події. «Ми вдячні вам за вашу діяльність, за підтримання пам’яті про важливі події в житті чехів та словаків. Ми цінуємо, з якою віддачею чеські співвітчизники у Житомирі підтримують традиції свої предків» — наголосив посол Чеської республіки Радек Матула.

 • 03.10.18 p. Викладачі та студенти-екологи взяли участь у громадських консультаціях

  2 жовтня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулися громадські консультації щодо приєднання України до Мінаматської конвенції. В обговоренні взяли участь: заступник громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Олена Вікторівна Пащенко, викладачі кафедри екології, природокористування і біології людини Олександр Васильович Гарбар, Олена Іванівна Уваєва, Іван Владиславович Хом’як, студенти-екологи природничого факультету, а також викладачі Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського державного технічного університету, вчителі шкіл, представники влади.

  На заході було висвітлено наступне:

  • Огляд Мінаматської конвенції про ртуть.
  • Презентація проекту Закону України «Про ратифікацію Мінаматської конвенції про ртуть» та огляд переваг від ратифікації Україною даної конвенції.
  • Впровадження в Україні положень Мінаматської конвенції  про ртуть: проблеми та перспективи.

  Мінаматську конвенцію з 2013 р. підписали близько 130 країн, 94 вже затвердили її. Метою цієї конвенції є захист здоров'я людини та навколишнього середовища від антропогенних викидів та вивільнень ртуті, яка належить до І класу надзвичайно небезпечних речовин. Основні положення конвенції стосуються поступової заборони виробництва деяких приладів із вмістом ртуті, а також обов’язкове припинення її видобування. Мова йде, перш за все, про люмінесцентні лампи із вмістом ртуті, неелектронні вимірювальні прилади (в тому числі термометри, барометри, сфігмоманометри), деякі медичні препарати, пломбуючі стоматологічні матеріали, косметику. Для окремих продуктів, які не мають екологічно безпечних аналогів,  встановлені винятки.

  Слід зазначити, що за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України подібного плану обговорення вже пройшли у 7 областях України на базі Управлінь екології та природних ресурсів облдержадміністрацій. Найближчим часом такі консультації мають пройти по всій території України.

  Велика подяка Всеукраїнській екологічній лізі за екологічну літературу, надану бібліотеці і студентам природничого факультету.

 • 02.10.18 p. Студент ЖДУ ім. І. Франка виборов золото на Кубку світу зі спортивної гімнастики

  В заключний день змагань етапу Кубку світу зі спортивної гімнастики, що проходив в угорському місті — Сомбатхеї, студент факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ ім. І. Франка Пахнюк Петро завоював золото у вправах на брусах. Пахнюк отримав перемогу з результатом 14,950 балів, коли ще один українець, Олег Верняєв, отримав 3-тє місце з результатом 14,850.

  Вітаємо переможця та зичимо нових спортивних досягнень!

 • 01.10.18 p. У ЖДУ ім. І. Франка відзначили найкращих перекладачів казок Василя Сухомлинського

  28 вересня 2018 року, з нагоди 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського, кафедра англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті ЖДУ ім. І. Франка провела конкурс на кращий переклад казок видатного педагога та письменника англійською мовою. У конкурсі взяли участь студенти 2–5х курсів ННІ педагогіки.

  Вітаємо переможців конкурсу: студенток 41 групи Руслану Талько (1 місце) та Ольгу Веремієнко (2 місце), а також магістрантку Наталю Тюлєнєву (3 місце). Бажаємо подальших успіхів у діалозі української та англійської культур, а також творчого натхнення!

 • 01.10.18 p. В ННІ іноземної філології ЖДУ ім. І. Франка вже вдруге пройшов тиждень перекладача

  З 24 по 28 вересня в ННІ іноземної філології вдруге пройшов тиждень перекладача, присвячений міжнародному дню перекладача, який відзначають 30 вересня.

  Викладачі кафедри англійської філології та перекладу та кафедри англійської мови підготували низку заходів, направлених на формування перекладацьких компетенцій у майбутніх перекладачів.

  24 вересня відбувся організований доц. Ю. М. Нідзельською конкурс на кращу курсову роботу з лінгвокраїнознавства, у якому взяли участь студенти 4 курсу. Перше місце у конкурсі здобула К. М. Кравець (45 група) курсова робота «Забобони в англомовних країнах», друге — С. Є. Маньковська (46 група) курсова робота «Флора і фауна Нової Зеландії», третє — І. А. Безусяк (45 група) курсова робота «Функціонування стереотипів британця та американця».

  Протягом 25-26 вересня пройшов організований доц. С. А. Вискушенко та доц. О. В. Мосієнко конкурс синхронного перекладу, в якому студенти мали змогу спробувати себе у ролі справжніх перекладачів-практиків. 26.09.2018 р. студентам ННІ було запропоновано взяти участь у конкурсі письмового перекладу художнього твору, координатором якого стали доц. А. В. Зорницький, доц. І. В. Зорницька та викл. І. Б. Кондратюк. У конкурсі художнього перекладу серед студентів отримано наступні результати: 1 місце — Рудюк Олексій; 2 місце — Бештер Дарина, Репчук Віра, Мелешко Вікторія; 3 місце — Карпич Тетяна, Юхимець Яна, Кучерук Ольга.

  27 вересня доц. А. В. Зорницьким було проведено майстер-клас з художнього перекладу для учнів шкіл м. Житомира, які взяли участь у конкурсі перекладу. Перше місце виборола Павленко Анна Володимирівна, Житомирський екологічний ліцей 24; 2 місце — Маханьова Марина Олексіївна, ЗОШ 28 та Бондар Катерина Олександрівна, СЗОШ 12; 3 місце — Сич Дарина Василівна, ЗОШ 28 та Українець Ірина Василівна, ЖМГГ 23. Крім того, для учнів шкіл було організовано зустріч з дирекцією ННІ та викладачами кафедри англійської філології та перекладу.

  28 вересня відбувся квест, підготовлений доц. І. В. Зорницькою та викладачами кафедри англійької мови. До студентів ННІ завітав випускник, комерційний директор перекладацької агенції «Грейт» Олександр Куліков, який поділився з майбутніми перекладачами секретами перекладацької майстерності та взяв участь у нагородженні переможців конкурсів на кращий художній та поетичний переклад. У конкурсі поетичного перекладу переміг Рудюк Олексій, 2 місце виборола Башманівська Ірина, 3 місце — Безусяк Іванна.

 • 30.09.18 p. Історики ЖДУ ім. І. Франка взяли участь у роботі міжнародної наукової конференції

  27–28 вересня 2018 р. завідувач кафедри історії України Вікторія Венгерська та доцент кафедри Ольга Білобровець взяли участь у роботі міжнародної наукової конференції «1918 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення незалежності УНР та 120-річчя відродження Польської державності». Захід відбувався у Харківському національному університеті імені Василя Каразіна.

  Форум зібрав відомих та молодих вчених практично з усіх університетських центрів України та Польщі. Конференція розпочалась із відкриття виставки в музеї історії університету «Українські сліди на Пйотрковській землі». На пленарному засіданні виступили: Януш Яблонський, Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові, Михайло Станчев, професор, декан історичного факультету Харківського національного університету, Володимир Кравченко, директор Програми сучасних українських студій Канадського інституту українських студій Альбертського університету. Серед презентацій, які були проведені на пленарному засіданні — нові книги професорів Л. Жванко, А. Киридон, С. Трояна, а також видання нашого університету «Intermarum: історія, політика, культура». 

  Робота конференції складалась із трьох секційних блоків та круглого столу «Українсько-польські відносини 1918–1921 рр.: уроки історії та виклики сучасності». Історики нашого університету виступали та брали участь у дискусіях секції «Українці та поляки в умовах Першої світової війни». Теми доповідей В. Венгерської та О. Білобровець, відповідно: «Національні військові частини в умовах Великої війни: спільні витоки, відмінності та політичні наслідки діяльності» та «Ставлення польського суспільства в Україні до створення національної армії в роки Першої світової війни». Керували роботою секції професор Дмитро Чорний (Харків) та професор Маріуш Коженьовський (Люблин). Участь у конференції традиційно дає можливість безпосереднього спілкування із колегами, з якими вже маємо тривалі й плідні наукові контакти, а також дозволяє налагоджувати нові. Неповторна атмосфера другої столиці а також найдавнішого університету нашої країни сприяли проведенню змістовних й цікавих дискусій.           

  Сприяли успішній організації конференції Канадський інститут українських студій Альбертського університету та Генеральне консульство республіки Польща у Харкові. 

 • 27.09.18 p. Студенти-дошкільники ЖДУ ім. І. Франка відзначають загальноукраїнський та міжнародний День вихователя і всіх дошкільних працівників

  30 вересня — загальнонаціональне свято «День вихователя і всіх дошкільних працівників». Ідея цього свята — допомогти суспільству звернути увагу на дитячі садочки, дошкільне дитинство в цілому і на роботу працівників цієї галузі.

  В рамках всеукраїнського свята дошкілля кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій ННІ педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка проводить тижневий ВИХОВАТЕЛЬFEST. В програмі тижня: 24.09.18 р. захопливі будні вихователя дитячого садка #Колиявихователь (фотоісторія через образи та меседжі), 26.09.18 р. виставка дитячих ретро-іграшок та їх історій «Іграшкова полиця моєї бабусі», 28.09.18 р. конкурс студентів спеціальності «Дошкільна освіта» «Креативні «фішки» в педагогічній діяльності вихователя дитячого садка».

  Щиро вітаємо з Всеукраїнським днем дошкілля усіх працівників дошкільної освіти області! Нехай професіоналізм і набутий практичний досвід допомагають Вам реалізовувати сучасні програми виховної роботи з дітьми, а життя буде сповнене незгасною енергією, любов’ю вихованців, підтримкою батьків та теплотою рідних!

 • 27.09.18 p. Студенти та викладачі ННІ педагогіки взяли участь у XXІI міжнародній виставці реклами «REX 2018»

  26 вересня 2018 року з метою ознайомлення з новими можливостями в поліграфічному дизайні, унікальними перспективами великого формату дизайнерського друку, технологією Dimense для створення і друку 3D-шпалер, мистецтвом створення сувенірної та поліграфічної продукції сучасними дизайнерами, інноваціями у створенні упаковки, логотипу, бренду студенти спеціальності 015 Професійна освіта (дизайн, 012 Дошкільна освіта (образотворче мистецтво) ), 014.12  Середня освіта (образотворче мистецтво) та викладачі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Н. Є. Колесник, О. М. Піддубна, С. М. Фурманюк  узяли активну участь у XXІI міжнародній виставці реклами «REX 2018».

 • 27.09.18 p. Знай наших: студенти ЖДУ ім. І. Франка повернулись з чемпіонату України з легкої атлетики із нагородами

  Студенти факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету ім. І. Франка, у складі збірної області, стали призерами і переможцями чемпіонату України з легкої атлетики (м. Черкаси): Марина Чорна — чемпіонка з естафетного бігу 4х100 м, бронзова призерка з естафетного бігу 4х400 м, Наталія Трибель — срібна призерка з естафетного бігу 4х800 м, Вячеслав Шульга — бронзовий призер з естафетного бігу 4х400 м (серед юніорів).

  Довідка: Чемпіонат України із легкої атлетики — головне національне легкоатлетичне змагання України, яке організовується Федерацією легкої атлетики України. Змагання проводиться щорічно на відкритому повітрі, як правило, влітку та є головним відбірковим змаганням на головні міжнародні старти відповідного сезону (Олімпійські ігри, чемпіонати світу та Європи).

 • 26.09.18 p. Налагодження наукових зв′язків та міжнародна співпраця: до ЖДУ ім. І. Франка завітав польсько-канадський професор Богдан Петрулевич

  25-26 вересня 2018 року, при сприянні доктора психологічних наук, професора, завідувачки кафедри психології розвитку та консультування Лариси Журавльової, Житомирський університет ім. І. Франка відвідав доктор психологічних наук, професор інституту психології університету Казимира Великого в Бидгощі (Польща) і Moncton Unsversity (Канада) Богдан Петрулевич.

  Під час візиту професор Богдан Петрулевич зустрівся з ректором ЖДУ ім. І. Франка, професором Галиною Киричук і проректором з наукової та міжнародної діяльності, професором Наталією Сейко, деканом соціально-психологічного факультету Тетяною Боцян. Говорили про перспективи спільної наукової роботи, проведення досліджень та налагодження наукових зв’язків.

  Перед студентами і викладачами соціально-психологічного факультету професор Богдан Петрулевич виступів з публічною лекцією на тему «Psychological pollution in work organization» з проблем організаційної психології, психологічної контамінації організації праці, Durk side personality. Зі студентами та магістрантами був проведений круглий стіл, присвячений питанням організації наукової роботи у Канаді та Польщі.

 • 24.09.18 p. Науковці-історики ЖДУ ім. І. Франка взяли участь у міжнародній конференції, присвяченій історіографії Волині

  20-21 вересня 2018 р. завідувач кафедри історії України Венгерська В. О. та доцент кафедри Білобровець О. М. брали участь у роботі міжнародної наукової конференції «Волинь в українській, польській і світовій історіографії», яка проходила на базі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка. Співорганізаторами конференції виступили гуманітарний факультет Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (Польща) та Ольштинське відділення польського історичного товариства. Конференція проходила в унікальному історичному місці — приміщенні колишнього єзуїтського колегіуму, потім славнозвісного Кременецького ліцею, що отримав назву «Волинських Афін».

  Проблематика конференції дозволила об’єднати фахівців з різних проблем історіописання та історичних періодів. Серед учасників були також представники музейної сфери як Польщі так і України, архітектори та культурологи. Крім модерування секції, виступів із доповідями та участі в дискусіях, представники нашого університету досягли попередніх домовленостей про підготовку спільних проектів для отримання грантів, в першу чергу за програмою Еразмус.

 • 24.09.18 p. Волонтерська допомога від ЖДУ ім. І. Франка: студенти-фізкультурники провели «День Здоров′я»

  23 вересня студенти 2 курсу факультету фізичного виховання та спорту ЖДУ ім. І. Франка допомогли у організації та проведенні «Дня Здоров'я» у недільній школі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі. Захід відбувся у лісовому масиві поблизу села Богданівка.

  8 студентів провели з учнями недільної школи різноманітні руханки, грали в спортивні ігри та влаштовували змагання.

  Як наголосила викладач факультету фізичного виховання та спорту Крук Алла, студенти мали величезну нагоду для нового досвіду та повторення минулорічного матеріалу. «Кожен студент мав змогу поринути у роботу педагога, усі були залучені до фізичної діяльності: хтось займався з дітьми футболом, хтось грав у волейбол, деякі проводили цікаві майстер-класи між дітьми, чим і урізноманітнили цей захід для дітей. Студентам сподобалось, тому плануємо і надалі співпрацювати з школою», — зазначила викладач.

 • 21.09.18 p. Студенти ЖДУ ім. І. Франка отримали стипендії міського голови

  20 вересня, у сесійній залі міської ради відбулося урочисте вручення стипендій міського голови обдарованим і перспективним спортсменам та обдарованим студентам міста Житомира. Серед стипендіатів — студенти факультету фізичного виховання і спорту: Чорна Марина, Шульга В'ячеслав, Хотинський Дмитро та Константинов Денис.

  Відповідно до розпорядження міського голови Сергія Сухомлина від 05.09.2018 р.  № 783 «Про призначення та виплату стипендій Житомирського міського голови обдарованим та перспективним спортсменам міста Житомира у 2018 році» призначено: 30 стипендій міського голови по 5 000 грн. та 80 стипендій міського голови по 2 000 грн.

  Згідно із розпорядженням міського голови від 29.08.2018 р. № 747 «Про призначення та виплату стипендій міського голови обдарованим студентам вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації м. Житомира у 2018 році» призначено 15 стипендій міського голови по 2 000 грн.

  За матеріалами прес-служби Житомирської міської ради

 • 20.09.18 p. Ректор ЖДУ ім. І. Франка отримала звання «Почесний амбасадор Житомирщини»

  12 відомих людей області, які завдяки своєму досвіду та професійним знанням допомагають створити привабливий імідж Житомирщини на всеукраїнському та міжнародному рівнях, отримали звання «Почесний амбасадор Житомирщини». Серед них і ректор ЖДУ ім. І. Франка, професор Галина Киричук.

  Вручення відзнак відбулося 19 вересня під час першої регіональної зустрічі «Клубу амбасадорів Житомирщини» за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.

  «Дуже приємно, що це амбасадори, які прославляють Україну, і в тому числі Житомирщину, без перебільшення, в усьому світі. Тому це проект міжнародного рівня. Житомирська область — друга область в Україні після Львівщини, яка має почесних амбасадорів. Те, що роблять ці люди, оцінити якимись відзнаками і нагородами неможливо», — наголосив Ярослав Лагута.

  При виборі почесних амбасадорів комісія керувалася трьома основними критеріями: тісний зв’язок з Житомирщиною, авторитетність у своїй галузі, публічна упізнаваність кандидатів.

  За матеріалами Житомирської ОДА

 • 19.09.18 p. Брехт-центр ЖДУ ім. І. Франка представив унікальні експонати: першодруки та особисті речі відомого драматурга

  18 вересня в Домі української культури відбулося відкриття виставки присвяченої творчості Бертольда Брехта. Організатором виставки став унікальний у своєму осередку Брехт-центр НДІ «Драматургія». Допомогу в пошуках експонатів надали Фонд Самуеля Фішера, з яким впродовж декількох років співпрацює університет, та управління культури та туризму Житомирської ОДА.

  На виставці були представлені першодруки творів Бертольда Брехта, особисті речі письменника та рідкісні видання, написані різними мовами світу. Варто зазначити, що дані експонати були виставлені на показ для широкої аудиторії вперше та викликали неабияке зацікавлення.

  Як зазначила ректор ЖДУ ім. І. Франка, професор Галина Киричук відкриття виставки такого масштабу є дуже важливим внеском до наукової діяльності університету. «Даний захід є ствердженням значимості науки у житті суспільства, адже ми не можемо сказати, що фундаментальна наука є „сухою“ та не цікавою. Вона (наука — ред.) формує багато рис для становлення сучасного соціуму. І якщо такі заходи не будуть відбуватися то важко буде говорити про всебічний розвиток сучасної молоді» — розповіла журналістам ректор.

  Почесними гостями заходу також стали заступник керівника відділу культури та освіти посольства Німеччини в Україні Даніель Ліснер, керівник Брехтівського науково-дослідного центру м. Ауґсбурґ (Німеччина) професор Юрген Гілесгайм, літературний критик доктор Уве Вітшток (Німеччина) та викладач Ауґсбурзького університету доктор Кароліна Гілесгайм (Німеччина), які виступили з науковими доповідями та поділились думками щодо актуальності творів письменника.

  «Я вважаю, навіть сьогодні можна читати Брехта і думати над відповідями на сучасні запитання» — розповів заступник керівника відділу культури та освіти посольства Німеччини в Україні Даніель Ліснер.

 • 18.09.18 p. Конкурс на переведення на вакантні місця державного замовлення

  Шановні студенти денної форми навчання, що навчаються на місцях, які фінансуються за кошти фізичних (юридичних) осіб (на договірній основі).

  Оголошується конкурс на переведення на вакантні місця державного замовлення. Для участі у конкурсі претенденти мають подати до деканату / дирекції перелік документів відповідно до «Положення  про переведення  студентів  на  вакантні  місця  державного  замовлення в Житомирському державному університеті імені Івана Франка».

  Заява з повним комплектом документів, погодженням декана факультету / директора навчально-наукового інституту та відміткою з бухгалтерії про відсутність заборгованості по оплаті за навчання подається в приймальну ректора (205 кабінет центрального корпусу).

  Кінцевий термін подачі заяв до 27 вересня 2018 року.

  Спеціальність/ Напрям підготовки Освітній рівень Курс Кількість вільних місць
  ДЕННА ФОРМА НАВЧАННЯ
  Фізико-математичний факультет
  014.09 Середня освіта (Інформатика) бакалавр 2 1
  Соціально-психологічний факультет
  231 Соціальна робота бакалавр 2 1
 • 17.09.18 p. Представники історичного факультету — на Всеукраїнському фестивалі «Олевська республіка»

  14 вересня 2018 року студенти історичного факультету (Ганна Гончаренко, Зоряна Козак, Ігор Макарчук, Віталій Матвійчук, Олександр Шевчук) разом із доцентом кафедри історії України Сергієм Стельниковичем взяли участь у Всеукраїнському фестивалі «Олевська республіка».

  Патріотичний захід, який уже втретє проходить на Олевщині (цього року — в урочищі «Хутір Радоробель» поблизу Олевська), зібрав представників Житомирщини, Рівненщини, Київщини, інших регіонів України. Присутні традиційно взяли участь у комплексі заходів, пов’язаних зі вшануванням пам’яті про Олевську республіку та Поліську Січ Тараса Бульби-Боровця.

  Олевська республіка, створена Поліською Січчю Тараса Бульби-Боровця, проіснувала на житомирському Поліссі упродовж другої половини серпня — середини листопада 1941 року. Вона стала першим досвідом державотворчої діяльності для українських національних політичних і військових формувань у роки Другої світової війни та важливим етапом українського державотворення.

 • 13.09.18 p. Семінар авторів Державного стандарту Нової української школи у Польщі

  За підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ Республіки Польща продовжується українсько-польський проект «Нова українська школа — 2», спрямований на розбудову освітніх реформ. Третій рік його реалізації започаткувався черговою серією семінарів для українських авторів Державного стандарту Нової української школи, які були проведені Центром розвитку освіти у Варшаві (ORE) у співпраці з Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

  З 2 по 9 вересня 2018 року у семінарі у місті Сулеювек (Республіка Польща) брала участь завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті Житомирського державного університету проф. І. В. Самойлюкевич, яка є членом робочої групи проекту з питань іншомовної освіти. Програма семінару охопила широке коло проблем, зокрема: ключові компетентності у державному стандарті освіти, навчання з урахуванням спеціальних освітніх потреб, вивчення мов з підготовкою до зовнішнього незалежного оцінювання.

  Завданнями робочої групи проекту з іншомовної освіти було також визначення підходів до формування готовності до міжкультурної комунікації, визначення рівнів володіння іноземною мовою, у кожному виді мовленнєвої діяльності для учнів 5–7 та 8–9 класів відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, моделювання освітньої програми з іноземних мов для 1–4 класів у форматі конструктору.

 • 13.09.18 p. Зустріч з академіком у ЖДУ імені Івана Франка

  В Житомирському державному університеті ім. Івана Франка на базі кафедри економіки, менеджменту і маркетингу відбулася зустріч з дійсним членом (академіком) Національної академії аграрних наук України та Міжнародної інженерної академії, доктором економічних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Хвесиком Михайлом Артемовичем, директором Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України».

  Результатом зустрічі стало проведення науково-методичного семінару на тему «Особливості кадрового потенціалу закладів вищої освіти» та підписання двосторонньої угоди про співпрацю. В ході семінару було обговорено питання підвищення рівня електронного наукового фахового видання Житомирського державного університету ім. Івана Франка «Економіка. Управління. Інновації» та складу редакційної колегії, питання збільшення публікацій іноземними мовами та у співавторстві з іноземними вченими.

  Академіком М. Хвесиком було зазначено, що нині в умовах формування нової економіки, економічних знань необхідно приймати до уваги три ключові фактори конкурентоспроможності освітнього потенціалу: швидкий розвиток ринку знань, широке використання інновацій і публікаційна активність.

 • 12.09.18 p. Цікаві лекції польських науковців у ННІ педагогіки

  У рамках науково-практичної конференції «Українсько-польські психолого-педагогічні дослідження в синхронії та діахронії» 11 вересня 2018 року професори Академії «Ігнатіанум» (м. Краків, Республіка Польща) прочитали низку цікавих лекцій для студентів ННІ педагогіки.

  Лекція доктора Еви Дибовської була  присвячена проблемам педагогіки родини з елементами діагностики. Особливий інтерес студенти проявили до процедури практичного використання малюнків у виявленні проблем взаємовідносин сім’ї з дитиною та її розвитку. З великим успіхом пройшла лекція доктора Марека Бабіка про проблеми сексуального виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в родині. Найбільше слухачів зацікавили європейські підходи та методи в ознайомленні дітей з питаннями сексуальних відносин. Доктор Йоанна Траскалік провела лекцію для студентів другого курсу спеціальності «Початкова освіта» на тему «Фізіологічні передумови дислалії». Студентів зацікавили особливості розвитку та навчання дітей з порушеннями звуковимови. Студенти виявили побажання частіше проводити такі заняття.

  Кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій Житомирського державного університету імені Івана Франка співпрацює з польськими науковцями Академії «Ігнатіанум» (м. Краків, Польща) у сфері  інновацій у дошкільній і початковій освіті.

 • 12.09.18 p. Відбулась відкрита лекція доктора гуманітарних наук Агнешки Черпіх

  11 вересня 2018 року в Навчально-науковому Інституті іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка для студентів 1 курсу магістратури відбулася відкрита лекція доктора гуманітарних наук Агнешки Черпіх, присвячена проблемам білінгвальної освіти.

  Після проведення лекції «Містерії двомовного розвитку» обговорено ряд  важливих питань щодо вивчення  іноземних мов. 

 • 12.09.18 p. Олімпійський урок у ліцеї № 25 міста Житомира

  Олімпійський урок у ліцеї № 25 м. Житомира за участі майстра спорту міжнародного класу зі спортивної аеробіки, студентки факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету ім. І. Франка Олександри Мохорт.

  Спортсменка розповіла учням про особливості тренувальних занять, виконала показові вправи зі спортивної аеробіки, познайомилася зі спортсменами ліцею, запросила до обласної Галереї спортивної слави.