Наукові центри

 
Наукові школи Наукові центри Наукові лабораторії
 

Астрономічний науково-дослідний центр

Астрономічний науково-дослідний центр є одним із важливих освітніх осередків Житомирського державного університету імені Івана Франка.

До складу астрономічного центру входять: спеціалізована лекційна аудиторія, астрономічна лабораторія, планетарій та телескопічна лабораторія.

Крім того в роботі центру використовуються допоміжні засоби та лабораторно-технічне обладнання й устаткування (бібліотека астрономічного центру,  сучасний потужний електронний телескоп, карти зоряного неба, моделі небесних тіл, інструктивно-методичні матеріали для виконання лабораторних робіт, тощо).

Діяльність центру спрямована не лише на оволодіння теоретичними знаннями, а й на вироблення практичних вмінь та навичок майбутніх фахівців. Наукові дослідження проводяться викладачами, співробітниками та студентами фізико-математичного факультету в тісній співпраці з провідними науковими астрономічними установами України (Астрономічна обсерваторія КНУ, кафедра астрономії та фізики космосу КНУ, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Інститут теоретичної фізики НАН України, Андрушівська обсерваторія, музей космонавтики імені С. П. Корольова та інші).

Дослідження центру спрямоване на актуальні напрями астрофізики високих енергій: активні галактики, космологічні гамма-спалахи, космічні промені надвисоких енергій, Гіпернові зорі, залишки Наднових зір, нейтринна астрофізика та астрономічні спостереження (покриття небесних об'єктів Місяцем, дослідження руху малих тіл сонячної системи тощо).

Усі спостереження проводяться за допомогою сучасного електронного обладнання та використання Інтернет-ресурсів, що сприяє легкому засвоєнню необхідних знань студентів та стимулює зацікавленість сучасної молоді до вивчення таких дисциплін як фізика та астрономія.

Зусиллями членів центру постійно проводяться науково-теоретичні та науково-практичні конференції, астрономічні семінари та науково-популярні лекції, конкурси шкільних робіт з астрономії, відбувається підготовка студентів до участі в олімпіадах з астрономії, організації екскурсій до планетарію та обсерваторії.