Музеї університету
Музей Природи | ||
Музей історії університету | Музей «Українська хата» | |
Археологічний музей | Музей старожитностей | |
Музей Природи
Гордістю нашого університету є музей Природи на природничому факультеті. Основу його колекції, що нараховувала близько 400 експонатів тварин, було створено у 1973–1976 роках зусиллями доцентів факультету К. І. Копеїна, Л. М. Куркчі, Г. О. Корбута та започатковано як зоологічний музей. Були зібрані найяскравіші представники фауни Житомирщини, а також цікаві і різноманітні види тварин з усіх куточків світу. Пізніше після поповнення новими експонатами, зокрема великою колекцією мінералів та гірських порід, скам’янілостями викопних рослин, анатомічними препаратами зоологічний музей був реорганізований у музей Природи. Нині музей має понад 650 експонатів тварин: мушлі 50-ти видів молюсків, 15 видів ракоподібних і хеліцерових, понад 100 видів комах, цікава колекція коралів і голкошкірих, близько 60 видів риб, 20 видів амфібій, 30 видів плазунів, 250 видів птахів, 70 видів ссавців. Окрасою музею є шимпанзе, антилопа зебу, як, голова зубра, гігантський броненосець, африканський страус, американський страус нанду, рожевий пелікан, тощо. Колекція рідкісних і дорогоцінних мінералів та гірських порід Житомирщини, України, Євразії налічує понад 200 експонатів.
Сьогодні музей Природи є одним із найкращих серед вищих навчальних закладів України. Для студентів факультету музей є солідною базою і яскравим наочним зібранням при вивченні курсів зоології, геології, анатомії людини, ботаніки. Музей завжди відкритий для усіх, хто хоче пізнати багацтво і різноманітність природи. Музей підтримує тісний зв’язок зі школами міста Житомира і області, обласним еколого-натуралістичним центром, іншими навчальними і виховними закладами Житомира. За останні 2 роки було проведено понад 170 екскурсій на різну тематику для житомирян і гостей міста.
Музей завжди радо вітає всіх бажаючих поринути у дивовижний світ природи. Стосовно організації екскурсій звертайтесь за телефоном: .
«Шматочок Антарктиди»
Антарктида — континент у південній півкулі навколо географічного південного полюса, омивається Південним океаном, охоплює приблизно 10% суходолу Землі. Там міститься 90% світових запасів криги, в яких сконцентровано 70% прісної води на Землі.
«Академік Вернадський» — єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 кілометрів від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Заснована у 1953 році як британська наукова станція «Фарадей»; в лютому 1996 року була придбана Україною за символічну ціну в один фунт стерлінгів у Британії; передана Англійським Антарктичним Товариством та перейменована на честь видатного українського вченого академіка Володимира Івановича Вернадського, першого президента НАН України.
Проведення наукових досліджень на Шостому континенті — це головне призначення української антарктичної станції «Академік Вернадський». Для виконання цієї задачі підпорядковано всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.
Фауна і флора Антарктиди по різноманіттю видів бідніші Арктики, оскільки клімат південного полюсу суворіше північного. Навіть мохи та лишайники можна знайти доклавши зусиль. Грунту тут немає.
Тільки в Антарктиді можна зустріти пінгвінів всіх видів: королівського, Аделі, золотоволосого, галапагоського, імператорського. А також багато перелітних птахів, кілька видів тюленів, а ось білих ведмедів немає, вони мешкають в Арктиці, на Північному полюсі.
Випускнику природничого факультету, Весельському Миколі Францовичу пощастило стати учасником ХVІІІ Української антарктичної експедиції у 2014 році і працював біологом-зимівником. З 1994 р. і по теперішній час працює таксидермістом та науковим співробітником відділу природи Житомирського обласного краєзнавчого музею. Зараз Микола Францович знову на південному полюсі. Сфера його наукових інтересів дуже широка: палеонтологія, гідробіологія, орнітологія, теріологія та природнича музеологія.