Громадська організація «Асоціація випускників ЖДУ імені Івана Франка»

 
Про Асоціацію
ЗАЯВА (on-line, pdf) Анкета випускника
Нашi випускники Координатори Асоціації
 
Сюравчик Микола Кирилович

Випускник фізико-математичного факультету
Проректор з питань моніторингу якості освіти і незалежного оцінювання ЖОІППО
Відмінник освіти України

Народився 22 серпня 1955 року в с. Кам’яний Брід Коростишівського району. Роки навчання в Житомирському педагогічному інституті для Миколи Кириловича не лише стали періодом активного опанування знаннями, але й продемонстрували йому гідний для наслідування зразок. Декан фізико-математичного факультету Панас Анатолійович Вещицький став прикладом досконалого поєднання чуйності та вимогливості і це стало запорукою успішної діяльності самого Миколи Сюравчика.

Найбільш пам’ятним епізодом зі студентського життя є «Зоряний похід» до 30-річчя Перемоги та захоплюючі поїздки до Ленінграда. Закінчивши 1977 року інститут, працював вчителем фізики та математики восьмирічної школи с. Слобідка Коростишівського району, далі – заступником директора цієї школи, згодом заступником директора Кам’янобрідської середньої школи Коростишівського району, а впродовж 1982–83 років – директором восьмирічної школи с. Торчин Коростишівського району.

Набутий професійний досвід висунув Миколу Кириловича на посаду інспектора шкіл Коростишівського району, а згодом – Житомирського міськвно. 1986 року Микола Кирилович повернувся до педагогічної діяльності, обійнявши посаду директора середньої школи №36 м. Житомира. А 1992 року очолив середню школу №28. Низка невирішених проблем освітньої сфери спонукала Миколу Сюравчика шукати ефективних рішень на посаді начальника управління освіти і науки облдержадміністрації, яку він обіймав з 1998 до 2002 року. Його діяльність була успішною та професійною і на посаді начальника відділу у справах національностей, міграцій та релігій облдержадміністрації (2002–2005) та начальника управління по зв’язках з громадськістю облдержадміністрації (2005–2008). Нині Микола Кирилович очолює управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації. У сфері його повноважень: аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів в області; сприяння органам виконавчої влади районів і міст у розвитку їх зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями та ЗМІ; інформаційно-аналітичне забезпечення, здійснення внутрішньої політики держави в області. Особливо уважно ставиться Микола Сюравчик до реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин, сприяючи консолідації та розвитку української нації та забезпечуючи права національних меншин і права громадян на свободу світогляду і віросповідання.

Життєве кредо Миколи Кириловича: «Любити людей і вони відповідатимуть взаємністю». Микола Сюравчик не пориває зв’язків з рідним вузом: нині входить до опікунської ради університету. Крім того, його дружина Олена працює викладачем англійської мови цього вузу.