Громадська організація «Асоціація випускників ЖДУ імені Івана Франка»

 
Про Асоціацію
ЗАЯВА (on-line, pdf) Анкета випускника
Нашi випускники Координатори Асоціації
 
Покропивний Микола Петрович

Випускник філологічного факультету
Директор Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка

Микола Покропивний народився 25 травня 1966 року в селищі Ружин Житомирської області. З дитинства володів бездоганним музичним слухом, захоплювався мелодикою українських народних пісень, тонко відчуваючи їх поетичну гармонію. Тому у виборі навчального закладу не було нічого випадкового чи вимушеного: 1981 року Микола Покропивний вступив до Житомирського культурно-освітнього училища, яке закінчив 1984 р. за фахом «Духові інструменти». Вагомий вплив на подальшу творчу долю майбутнього музиканта справив улюблений викладач Б. Фішерман. Після закінчення училища працював артистом оркестру ансамблю «Льонок» Житомирської обласної філармонії, а з 1988 р. працює викладачем по класу кларнета Житомирської ДМШ № 4, приділяючи увагу не лише майстерності виконання, але й вихованню любові до музики, пробудженню творчого запалу. У той же час Микола Покропивний постійно підвищує рівень власної професійності, вдосконалюючи майстерність гри, і 1992 року стає лауреатом конкурсу виконавців серед викладачів музичних шкіл.

Подальший творчий шлях Миколи Петровича пов’язаний із фольклорним ансамблем «Родослав» обласного центру народної творчості, де був спочатку артистом оркестру, а від 1995 року директором-розпорядником. Здібного, перспективного керівника швидко помітили і 2000 року запросили на посаду директора Житомирського обласного центру народної творчості. За роки роботи в цьому закладі Микола Петрович мав широкі можливості виявити притаманні йому обдарованість, креативність, ініціативність, організаторські здібності авторитетного сучасного керівника. За час його керівництва в усіх районах Житомирщини було проведено сотні цікавих мистецьких заходів.

У той же час Микола Покропивний здобуває вищу освіту у Житомирському державному педагогічному університеті ім. І. Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література». З великою шаною та вдячністю згадує викладачів Житомирського державного університету імені Івана Франка, зокрема Л. Монастирецького, П. Білоуса, В. Прус, В. Чайківську, Л. Пивоварського, Г. Врублевську, М. Масловську, які не лише давали міцні професійні знання, але й вчили розсудливості, толерантності, вмінню творчо підходити до вирішення проблем. У 2004 р. Микола Покропивний призначений директором Житомирського училища культури і мистецтв ім. І. Огієнка. На цій посаді він докладає багато зусиль для створення сучасних умов навчання, новітнього технологічного обладнання навчальних корпусів, комфортабельного затишного проживання у студентському гуртожитку.

За заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження Помісної Української православної церкви Житомирське училище культури і мистецтв ім. І. Огієнка у 2006 р. нагороджене орденом Святого Миколая, а директор М. П. Покропивний – орденом Святого Архистратига Михаїла.

За сумлінну працю, досягнуті успіхи та особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців культури і мистецтв нагороджений почесною грамотою Міністерства культури і туризму України (2008 р. ). Оптиміст по життю, Микола Петрович звик досягати поставлених цілей, приборкувати труднощі. Любов до музики та мистецтва він передає своїм трьом донькам – Олені, Анастасії, Олександрі, яких виховує разом з дружиною Іриною Михайлівною.