Громадська організація «Асоціація випускників ЖДУ імені Івана Франка»

 
Про Асоціацію
ЗАЯВА (on-line, pdf) Анкета випускника
Нашi випускники Координатори Асоціації
 
Ковальчук Оксана Миколаївна

Випускниця філологічного факультету
Помічник начальника Головного управління МНС України в Житомирській області з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю. Майор служби цивільного захисту

Оксана Ковальчук народилася 27 березня 1975 року в м. Житомирі. 1992 року вступила на філологічний факультет Житомирського державного педагогічного інституту імені Івана Франка, де навчалась за спеціальністю «Українська мова та література». Від другого курсу успішно поєднувала навчання з роботою диктором на Житомирській телекомпанії «Телескоп». Професія вимагала високого рівня знань з української мови, тому під час навчання Оксана Ковальчук зосереджувала увагу на вдосконалення мовної майстерності. Закінчивши 1997 року інститут, продовжила працювати на ЗАТ «Телескоп», але вже як ведуча програм та журналіст. Свій перший сюжет підготувала про рідний інститут, висвітливши урочистості з нагоди випуску у Житомирському державному педінституті 1997 року та погляди керівництва на майбутнє вузу.

Закінчивши курси телевізійної журналістики «Інтерн’юзУкраїна», які проводили у Києві лідери телекомпанії Бі-бі-сі, почала вести прямі ефіри і стала ведучою щотижневої програми «Рубіж», що з інформаційно-профілактичною метою висвітлювала криміногенні та надзвичайні події в життєдіяльності області та міста. Відтоді тісно співпрацювала з органами внутрішніх справ. А 1998 року їй запропонували роботу в Центрі громадських зв’язків управління державної пожежної охорони УМВС України в Житомирській області.

Упродовж 1999–2003 років Оксана Ковальчук очолювала цей Центр, який змінював свою назву та специфіку роботи залежно від відомчого підпорядкування та зміни напрямків роботи державної пожежної охорони України, на базі якої у 2003 році було реорганізовано Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій. З вересня 2004 року Оксана Миколаївна обіймає посаду помічника начальника Головного управління МНС України в Житомирській області з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю. Головним напрямком її роботи є підвищення обізнаності населення про основи безпечної життєдіяльності та цивільного захисту.

Важливим досягненням на цьому шляху стали заходи щодо популяризації руху юних пожежників-рятувальників в області. Також Оксана Ковальчук створила єдину в Україні дитячупізнавально-розважальну програму «Школа незвичайних наук», яка в ігровій формі навчає дітей безпечної поведінки. Ця програма стала лауреатом телефестивалів «Золоте курча» (2004, 2006), номінантом Всеукраїнського конкурсу телевізійних програм «Телетріумф» (2005). Крім того, вона запровадила у навчально-виховному процесі «Місячник знань дітьми правил безпеки життєдіяльності» (проводяться щороку восени у дошкільних, шкільних закладах та ПТУ області), наприкінці місячника переможців відзначають у рамках шоу-програм з безпеки життєдіяльності. Організовуючи концерти та урочистості до Дня працівників цивільного захисту, державних свят, Оксана Миколаївна тісно співпрацює із своїм педагогом Володимиром Шинкаруком, який не лише оригінально проводить ці заходи, але й бере в них участь як виконавець. А випускник інституту Костянтин Яновський судив творчі змагання з безпеки життєдіяльності, писав музичні супроводи до дитячої телепрограми «Школа незвичайних наук», літературно-музичних композицій команди юних пожежників «Непосидючі», готував музичне оформлення Чорнобильських заходів і відео-фільмів, підготованих МНС. Загалом Оксана Ковальчук охоче підтримує зв’язки з рідним вузом, адже вона з глибокою вдячністю згадує інститут, зокрема своїх викладачів: мовників Наталію Янчук – куратора групи, В. Прус, В. Власенка, професорів М. Никончука, Л. Монастирецького, В. Шинкарука, доцента П. Натикача.

Вони не тільки розширили світогляд, але й навчили відчувати мову, вміти знаходити нестандартні рішення. Тож вона від усього серця бажає їм, щоб невичерпний життєвий оптимізм, вірні друзі та однодумці допомагали їм втілити в життя всі творчі плани і задуми. Діяльність Оксани Ковальчук відзначена почесною грамотою МНС України у 2004 році (за активну участь в організації проведення Всеукраїнської акції «Герой-рятівник року», проявлену мужність під час ліквідації надзвичайних ситуацій та висвітлення діяльності підрозділів МНС України), пам’ятною відзнакою МВС України «20 років Чорнобильської катастрофи» (за вагомий внесок у розв’язання соціальних проблем учасників ліквідації аварії на ЧАЕС).