Громадська організація «Асоціація випускників ЖДУ імені Івана Франка»

 
Про Асоціацію
ЗАЯВА (on-line, pdf) Анкета випускника
Нашi випускники Координатори Асоціації
 
Когут Василь Іванович

Випускник фізико-математичного факультету
Голова Житомирської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

Василь Іванович Когут народився 2 січня 1946 року в с. Видибор Черняхівського району Житомирської області. Упродовж 1964–1968 років навчався в Житомирському педагогічному інституті імені Івана Франка. Трудовий шлях розпочав вчителем фізики і математики Торчинської школи Коростишівського району, де пропрацював два навчальні роки. Після строкової служби в Збройних силах повернувся на батьківщину і вчителював у рідній школі с. Видибор. За сумлінну роботу вчителя і наставника 1974 року був нагороджений грамотою Міністерства освіти Української РСР та Українського республіканського комітету профспілки працівників освіти, вищої школи і наукових установ.

Активна життєва позиція молодого вчителя, його ініціативність та творчий підхід до вирішення складних і важливих завдань педагогіки були швидко помічені керівництвом району і 1975 року Василя Івановича було призначено директором Горбулівської середньої школи Черняхівського району. За його ініціативою в школі було введено кабінетну систему навчання, посилено увагу до фізичного виховання учнів та пропаганди здорового способу життя, активізовано роботу гуртків, введено у практику організацію екскурсій рідним краєм.

З 1977 до 1982 року Василь Когут перебував на партійній роботі в Черняхівському райкомі партії і Житомирському обкомі Компартії України. 1984 року він закінчив Вищу партійну школу при ЦК Компартії України і відтоді працював на посадах інструктора відділу освіти і науки, завідувача сектором науки і культури Житомирського обкому Компартії України. Завдяки рішучості і наполегливості, вмінню знаходити компроміс як з партійним керівництвом, так і з керівництвом районів, Василю Івановичу вдалося досягти значних результатів у розвитку освіти в Житомирській області, зокрема, він дбав про спорудження нових шкіл і дошкільних навчальних закладів, створення кращих умов навчання учнів і праці педагогів.

Від 1991 року Василь Когут здійснює профспілкову діяльність, спочатку на посаді заступника, а з 1994 року – голови обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України. Василь Іванович докладає значних зусиль до вирішення проблем підвищення заробітної плати освітян, створення кращих умов праці, оздоровлення працівників і їхніх дітей, забезпечення виконання соціальних гарантій. Очолюваний ним обласний комітет профспілки – це згуртований і дієвий громадський орган, що складається з багатьох штатних працівників і широкого профспілкового активу області. Про авторитет Василя Когута свідчить і той факт, що його обрано членом президії ЦК профспілки, членом колегії управління освіти ОДА і членом обласної атестаційної комісії.

За багаторічну сумлінну працю Василь Іванович нагороджений нагрудним знаком «Антон Макаренко», нагрудним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака», нагрудним знаком ЦК профспілки «Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України» І ступеня, грамотою Міністерства освіти, грамотами ЦК профспілки, Федерації профспілок області.