Громадська організація «Асоціація випускників ЖДУ імені Івана Франка»

 
Про Асоціацію
ЗАЯВА (on-line, pdf) Анкета випускника
Нашi випускники Координатори Асоціації
 
Іщенко Ігор Григорович

Випускник фізико-математичного факультету
Директор Житомирського обласного центру зайнятості

Народився 20 червня 1953 року в с. Вересах на Житомирщині. Першу вищу освіту здобув, закінчивши 1975 року ЖДПІ за спеціальністю «Математика і фізика», а 1992 року отримав диплом Київського інституту політології і соціального управління за спеціальністю «Теорія соціально-політичних відносин».

Від 1991 року Ігор Іщенко працює у службі зайнятості: почавши роботу на посаді завідуючого відділом, він за якийсь час став заступником директора, згодом – директором обласного центру профорієнтації, а з січня 1995 року – директором обласного центру зайнятості. Ігор Григорович невпинно дбає про свою кваліфікацію, тому 1997 року він пройшов курсову підготовку викладачів соціальної роботи у Середньошведському університеті. Також навчався за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців в Українській академії державного управління при Президентові України. 1999 року перебував на стажуванні з питань активної політики зайнятості в рамках проекту ТАСІS «Підтримка розвитку активної політики зайнятості» у Великій Британії, а 2003 року – у Швеції.

Набутий досвід став джерелом багатьох успішних починань. Зокрема, з його ініціативи запроваджено низку заходів щодо координації зусиль роботодавців, а також зміцнення співпраці з владними структурами. За час дії страхової системи захисту від безробіття в області майже у п’ять разів зросла кількість пропонованих керівниками підприємств вільних робочих місць, це в свою чергу у вісім разів зменшило конкуренцію на одне з них. Варто згадати і запровадження адресності послуг – працевлаштування шляхом надання роботодавцям дотацій, таким чином уже працевлаштовано понад 10 000 безробітних. Крім того, з ініціативи Ігоря Григоровича центр зайнятості підтримує підприємницьку ініціативу, що має вагомі результати: від часу запровадження одноразової виплати по безробіттю майже 10 тисяч осіб відкрили власну справу. Загалом серед пріоритетних напрямків роботи Ігоря Григоровича є впровадження нових механізмів співпраці з соціальними партнерами, роботодавцями, забезпечення індивідуального підходу до потреб кожного з них, організація ярмарків послуг, «круглих столів» тощо.

Серед професійних досягнень директора Житомирського обласного центру зайнятості особливо цінним є деклараційний патент на винахід Міністерства освіти і науки України та Державного департаменту інтелектуальної власності – авторське право на науковий твір «Єдина технологія надання соціальних послуг Державною службою зайнятості» та на комп’ютерну програму «Єдина інформаційноаналітична система служби зайнятості України». За вагомий особистий внесок у створення і становлення Державної служби зайнятості та розв’язання проблем соціального захисту населення Ігор Григорович нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2000 р.), почесною грамотою Міністерства праці та соціальної політики України, грамотою Житомирської обласної державної адміністрації.

2004 року за значні особисті заслуги у соціальноекономічному та культурному розвитку України, вагомі досягнення у професійній діяльності та багаторічну сумлінну працю Указом Президента України Ігорю Іщенку присвоєно звання «Заслужений працівник соціальної сфери України».