Громадська організація «Асоціація випускників ЖДУ імені Івана Франка»

 
Про Асоціацію
ЗАЯВА (on-line, pdf) Анкета випускника
Нашi випускники Координатори Асоціації
 
Єршов Володимир Олегович

Випускник філологічного факультету
Полоніст, дослідник вітчизняної правобережної польськомовної літератури і культури

Володимир Єршов народився 1956 року в м. Еберсвальде (Німеччина). Середню освіту здобував спочатку у м. Єкабпілс (Латвія), а від 1972 року – у Коростишівській СШ №2. Після школи служив у Збройних силах, а демобілізувавшись, 1976 року вступив на російський відділ філологічного факультету Житомирського педагогічного інституту. Його провідником у сферу науки став завідувач кафедрою російської літератури доцент Сергій Трифонович Радчук-Павленко, який підтримував і спрямовував творчий науковий пошук Володимира Єршова. Закінчивши 1980 року навчання, працював у школі, а за рік – повернувся на рідний факультет викладачем.

Потім були роки навчання в аспірантурі Інституту літератури ім. Т. Шевченка, де під керівництвом доктора філологічних наук Олени Василівни Шпильової захистив кандидатську дисертацію; здобуття другої освіти в Національному агроекологічному університеті, робота проректора з соціальноекономічної роботи в рідному вузі. 2003–2006 роки, упродовж яких Володимир Єршов обіймав посаду проректора, були одними з найінтенсивніших у розвитку університету. Для студентів було запроваджено курси ряду робітничих професій, відкрито гінекологічний і стоматологічний кабінети. Ліквідовану свого часу студентську їдальню «Берізка» після капітального ремонту було повернено студентам, відкрито буфети у гуртожитку №4, на факультетах іноземних мов і фізико-математичному. Після понад десятилітньої зупинки нарешті запрацювали ліфти внавчальному корпусі №4 та студентських гуртожитках. Зроблено капітальний ремонт центрального корпусу і скверу, проведені комплексні ремонти у студентських гуртожитках.

У кожному навчальному корпусі організовано надання ксероксних послуг та продаж канцелярських виробів, відкрито аптечний та книжковий кіоски. Вперше було організовано проведення комплексного медогляду колективу університету в діагностичному центрі Житомирської обласної лікарні, а також введення платіжних карток для отримання заробітної плати. Попри те, що всі заходи потребували значної енергії та сил, Володимир Олегович не поривав зв’язків з наукою, невтомно досліджуючи вітчизняну правобережну польсько- мовну літературу і культуру. За його підтримки 2004 року було відкрито центр полоністики університету. 2006 року доцент В. Єршов стає докторантом кафедри полоністики КНУ ім. Т. Шевченка, де заглиблюється в проблеми польськомовної літератури Правобережної України доби романтизму. Науковим консультантом докторанта став один із велетнів вітчизняної полоністики, член-кореспондент НАН

України – Ростислав Петрович Радишевський. Ще в 1997 р. В. Єршов заснував фаховий історикофілологічний збірник з регіональних проблем «Волинь– Житомирщина» і став його головним редактором з літературознавства. Сьогодні Володимир Олегович – директор Житомирського історико-філологічного інституту регіональних досліджень, вчений секретар Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині, член Всесвітної ради дослідників Полонії, Житомирської обласної Спілки поляків України, Всеукраїнської спілки краєзнав- ців. Він учасник низки міжнародних наукових конференцій з проблем полоністики – Одеса (1987), Люблін (1993), Жешув (1994), Лодзь (1996), Київ (1997, 2008), Варшава (2007), Білосток (2009), автор півтори сотні наукових робіт, серед яких «Густав Олізар. Поезії» (1999), монографія «Польська література Волині доби романтизму» (2008) та ін., які значно розширюють уявлення про вітчизняну польськомовну літературу.

Володимир Єршов – людина неординарна, його вирізняє високе почуття порядності та справедливості, енциклопедичні знання та академічний професіоналізм.