Фізико-математичний факультет
Про факультет | Деканат | Кафедри |
Освітній портал дистанційного навчання ZDU PROJECT

Відбувається постійне оновлення матеріалу освітнього порталу. На сайті також розміщені тестові матеріали для перевірки теоретичних знань.
Метою адміністрації сайту є збір і розміщення навчальної та іншої інформації для студентів різних спеціальностей. На сайті зібрані навчально-методичні матеріали з різних предметів, методичні матеріали; лекції та лабораторні роботи та завдання. Тут Ви знайдете освітні ресурси з інформаційних технологій, програмування, проектування програмного забезпечення, а також матеріали з інших предметних галузей.
Все, що необхідно для цього — лише зареєструватись на даному сайті. І Ви матимете можливість викладати в мережу інтернет свої лекції, книги та електронні підручники, створювати тестові завдання, лабораторні роботи, статті та збірники!
Якщо у Вас виникли запитання щодо роботи сайту, зверніться до форми зворотнього зв’язку на сторінці контакти із Вашим повідомленням! Будемо вдячні за співпрацю.
Більш детальну інформацію можна отримати на головній сторінці сайту https://project.zu.edu.ua/
Проект факультету E-Olymp

Інтернет-портал організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді навчальних закладів України.
Портал створено в рамках «Державної програми Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці в 2006–2010 році». Житомирським державним університетом імені Івана Франка, кафедрою прикладної математики та інформатики.
На цьому сайті Ви зможете тренуватися вирішувати завдання з програмування, брати участь у змаганнях зі спортивного програмування.
Перш ніж брати участь у змаганнях, відправляти завдання на перевірку, необхідно зареєструватися.
Щоб познайомитися з правилами on-line перевірки — відвідайте сторінку «Допомога».
Ознайомитись з умовами задач можна на сторінці «Список задач».
Надіслати завдання на перевірку можна на сторінці «Відправити рішення».
Навчально-науково-виробничий комплекс «ЖДУ — ПАТ „Електровимірювач“»

Навчально-науково-виробничий комплекс на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка та Житомирського публічного акціонерного товариства «Електровимірювач» бере участь у Державній Комплексній програмі «Забезпечення загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін». Згідно пілотного проекту в кабінети фізики загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів постачаються набірні поля «Школяр» і лабораторні електровимірювальні прилади.
У 2013 році у межах діяльності комплексу відкрито госпдоговірну тему «Розроблення комп’ютеризованого багатофункціонального електровимірювального комплекту приладів для фізичного експерименту» (фінансування за 2013 рік склало 60 тис. грн.). Розроблено методику проведення лабораторних та практичних робіт з курсу фізики (розділи «Електрика і магнетизм» та «Молекулярна фізика і термодинаміка»), настанову щодо використання комп’ютеризованого багатофункціонального вимірювального комплекту та модульного набору «Електрика», настанову щодо використання модульного набору «Mолекулярна фізика і термодинаміка». Апробація та впровадження результатів дослідження здійснювалися на базі дочірнього підприємства «Квант» ПАТ «Електровимірювач».

Обладнання, яке виробляється ПАТ «Електровимірювач», презентувалося на Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні». Результатом стало нагородження університету у 2006 та 2007 роках золотими медалями, а у 2008 році — срібною та присвоєння почесного звання «Лідер сучасної освіти» за багаторічну науково-педагогічну діяльність з інноваційного розвитку освіти України та визнання інноваційних здобутків викладачів університету в Україні. В 2011 році Житомирський державний університет імені Івана Франка брав участь у Другій міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади — 2011» де були представлені прилади ПАТ «Електровимірювач», а саме обладнання для середніх та вищих навчальних закладів. За результатами виставки університет було нагороджено золотою медаллю. Крім того, ПАТ «Електровимірювач», який виготовляє електронні вимірювальні прилади та допоміжне обладнання до лабораторних робіт, отримав у 2006, 2007 та 2008 роках за представлене обладнання бронзові медалі у номінації «Створення сучасних засобів навчання».
Результатом плідної співпраці став випуск наступних приладів:
- Ампервольтметр демонстраційний;
- Комплект лабораторний «Електрика і магнетизм»;
- Поле набірне «Електроніка»;
- Мікрокулонометр М-100;
- Калібратор струму КС-1000;
- Секундомір 43752-У;
- Пікофарадомерт 43751-У.
Науковою базою комплексу є створена на кафедрі фізики цього ж вищого навчального закладу проф. Целінком М. Г. навчальна лабораторія з електрики і магнетизму. Лабораторія забезпечує виконання 24 лабораторних робіт. Лабораторні роботи виконуються створеними проф. Целінком М. Г. саморобними електронними вимірювальними приладами (понад 30). Які, як показує практика, є надійними, достатньо точними та зручними при виконанні вимірювань.

До цього обладнання розроблено методичне забезпечення для використання у вищих і середніх навчальних закладах. За допомогою комплекту згідно з діючою програмою для загальноосвітніх навчальних закладів із фізики, враховуючи наші пропозиції, можна виконати 18 демонстраційних дослідів та 16 робіт фізичного практикуму з тем «Електричні явища» (8 кл.), «Електромагнітні явища» (8 кл.), «Електродинаміка» (10 кл.), «Квантова фізика» (11 кл.). У посібнику для студентів вищих навчальних закладів «Мікрокулонометр і калібратори струму та напруги в лабораторному практикумі» описано 10 лабораторних робіт із розділу фізики «Електрика і магнетизм».
Комплект лабораторний «Механіка» забезпечує виконання фронтальних лабораторних робіт і робіт фізичного практикуму з механіки та дозволяє ознайомити учнів з методами найпростіших прямих вимірювань лінійних розмірів, об’єму, маси, сили, температури і проміжків часу. Комплект складається як з окремо вимірювальних приладів (секундомір, термометр, штангенциркуль, динамометр), так і зі спеціального обладнання (бігова доріжка, зливальна ємність, складові частини розбірних ваг і набір важків, фрикційний блок та ін.), яке компактно укладається в двох ярусах ящика, що дозволяє достатньо швидко складати установки для проведення експериментів.
Комплект лабораторний «Молекулярна фізика та термодинаміка», що складається як з окремих вимірювальних приладів, так і зі спеціального обладнання, забезпечує виконання лабораторних робіт з молекулярної фізики й термодинаміки та проведення дослідно-експериментальної роботи учнями ЗНЗ.
Набір демонстраційний «Електродинаміка» призначений для використання в загальноосвітніх середніх та вищих навчальних закладах для проведення демонстраційного експерименту.
Комплект електропостачання лабораторій КЕЛ виготовлюється для оснащення лабораторій та кабінетів фізики з метою забезпечення напруги 36/42 В для електроживлення приладів, установок та електросхем.
Комплект приладів та допоміжне устаткування для кабінетів фізики включає мікрокулонометр, мілівебеметр, учбові джерела живлення, калібратор струму, калібратор напруги, калібратор високої напруги, мілівольтметр. Також до складу входять: вимірювальний конденсатор, соленоїд з ноніусом та вимірювальною котушкою, тороїдальний трансформатор, намагнічуюча та вимірювальна катушки, набір конденсаторів на підставках, вимикач.